logo

Výběr nejlepšího hřebene na vlasy

Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, je třeba se o ně starat zodpovědně. Ve vašem arzenálu výrobků péče by měly zahrnovat nejen masky, balzámy a esenciální oleje, ale také několik druhů hřebenů pro styling vlasů. Výběr hřebíku závisí na tvaru a materiálu, který závisí na délce a struktuře vlasů, stejně jako na cíli a výsledku, který byste chtěli dosáhnout po česání.

Materiál

Aby hřeben nezničil vlasy a přinesl její přínos, musíte pochopit vlastnosti materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Jaké materiály se nejčastěji používají na hřebeny a kartáče?

Plastové

Mezi jeho výhody patří nízké náklady, hygiena a schopnost snadno udržet čistotu a nevýhody jsou elektrifikace vlasů a krátká životnost hřebene. Nejmenší rána, dlouhá doba provozu - všechny tyto faktory opouštějí praskliny na plastech, které mohou zmást vlasy.

Kov

Hlavní nevýhoda kovu: může poškodit pokožku hlavy. Předpoklad: každý kovový hřebíček musí mít nahoře plastový, gumový nebo silikonový korálek. Během vysoušení vlasů s vysoušečem vlasů se nedoporučuje používat kovový hřeben, protože se kov ohřívá pod vlivem horkého vzduchu a poškozuje chloupky.

Ale kov má své výhody: například kovové hřebeny se snadno pečují, jsou odolné a slouží dlouhou dobu.

S přírodními štětinami

Pro výrobu těchto produktů se používaly koně, vepřové štětiny nebo velrybí kosti.

Výhody hřebenů s přírodními štětinami: odstranění statického stresu, nedostatek reakce s kosmetickými a ošetřovacími přípravky, masáž pokožky hlavy, distribuce mazu po délce pramenů, ochrana vlasů před poškozením.

Nevýhody: přírodní štětiny neumožňují dobré česání hustých vlasů, nejsou vhodné pro mastné vlasy, vyznačují se vysokými cenami, potřebují každodenní čištění od vlasů a mazu.

Strom

Dřevo je "živoucím" materiálem, takže česání je považováno za zvláště užitečné.

Pozitivní vlastnosti: make-up kudrlinky a hedvábnost, nedovolte, aby se vlasy staly elektrifikovány, mohou být použity pro česání vlhkých vlasů, neprovádějte chemickou reakci s stylingovými výrobky nebo barvou, nedovolte, aby byly konce řezány. Doporučuje se vybrat hřeben tvrdého dřeva (santalové dřevo, popel, bříza, jalovec).

Nevýhody: musíte neustále udržovat čistotu, houba se může usadit na dřevěném povrchu. Jsou také relativně křehké a mohou v některých případech vyvolat alergické reakce.

Silikon

Z vnější strany silikonové hřebeny připomínají kříž mezi plastovými a pryžovými výrobky.

Výhody: hygienické a snadno udržovatelné, lze použít na mokré vlasy, žádné statické napětí, neškodně odlupují vlasy, mají dlouhou životnost, při vytápění vlasy při vysoušení vlasů, silikon nevyzařuje toxické látky.

Nevýhody: ve srovnání s nejbližším analogovým - plastovým hřebenem - vyšší náklady.

Uhlík

Uhlík je umělá slitina sestávající z mikrovláken z pryže a grafitu. Hřebeny a hřebeny vyrobené z uhlíku jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Pros: antistatické vlastnosti, odolnost proti vysokým teplotám, vysoká pevnost.

Nevýhody: poměrně vysoké náklady.

Nylon

Nylonový kartáč - cenově dostupnější náhradní hřeben s přírodními štětinami. Používá se pro styling a narovnání vlasů.

Výhody: dlouhá životnost, hygiena, nízká cena, dobře táhne vlasy, masíruje pokožku hlavy, pokud je nylon dostatečně měkký, není nebezpečí poškození pokožky hlavy a pramenů.

Nevýhody: nevhodné pro česání hustých kadeří.

Ebonit

Ebonit je odolný černý nebo hnědý materiál získaný vulkanizací pryže. Má antistatické vlastnosti a je široce používán pro výrobu profesionálních typů hřebenů.

Výhody: nevyhýbejte toxickým látkám, pokud jsou ohřívány sušičem vlasů, používají se pro barvení vlasů a pro chemické perm, jelikož hřebeny z ebonitu nepřicházejí do styku s chemickými složkami, jednoduchou péčí o hřeben.

Nevýhody: vysoká cena, změkčení při praní v horké vodě, nelze ponechat pod přímým slunečním zářením, protože hřeben ebony může změnit barvu.

Keramika

To je nejlepší kartáč na vlasy, protože vlasy po tom, co ne elektrifikuje, se stávají měkkými a hladkými.

Výhody: mnoho moderních modelů má funkci ionizace, urychluje a usnadňuje styling proces, bezpečné rovnoměrné zahřívání keramického povlaku při sušení sušením, je možné zakoupit keramický hřeben s turmalínovým povlakem.

Nevýhody: vysoké náklady, křehkost.

Typy hřebenů

Chcete-li si vybrat hřeben pro vlasy, musíte se podívat nejen na materiál, z něhož jsou vyrobeny, ale také na tvar, velikost, strukturu a účel. Níže je uveden seznam nejběžnějších možností hřebenů ke kartáčům.

Masáž

Je to základna s širokým držadlem z plastu nebo dřeva. Pracovní plocha je obvykle obdélníková se zaoblenými rohy nebo oválnými. Základna má pogumovaný nebo textilní povlak, na kterém jsou zuby fixovány. Masážní hřebeny mohou být vyrobeny z přírodních štětin, plastů nebo kovu. Délka zubů se pohybuje od 1 do 2 cm.

Výhody: zlepšení krevního zásobení vlasových folikulů vlivem působení masáže, rovnoměrné rozložení ochranné vrstvy přírodního tuku vlasy, dobré česání.

Nevýhody: postupná akumulace prachu a kožního mazu, kvůli čemuž se masážní hřeb musí často umýt a dezinfikovat.

Porušení

Skládá se z rukojeti, která se plynule otáčí do základny válcového tvaru. Podstavec může být vyroben ze dřeva, kovu, keramiky nebo plastu. Zuby jsou vyrobeny z koně / vepřového masa, nylonových štětin, kovu, plastu s kuličkami na koncích. Jsou zde také kombinované zuby: kombinují přírodní štětiny a plastové zuby.

Hlavním plusem kartáčů je jejich multifunkčnost: zvýšení bazálního objemu během sušení a stylování, zkroucení konců, protahování pramenů, napomáhání vyrovnání vlnitých vlasů.

Nevýhody: potíže s udržováním čistoty, potřeba častého čištění a odstraňování vlasů, zbytky mazu a usazeného prachu.

Polokruhová

Jedná se o hřeben s konvexní základnou a 7-9 řadami zubů. Vzhledem k půlkruhové základně jsou zuby umístěny ve značné vzdálenosti od sebe.

Pros: hřeben pomáhá při pokládání krátkých a středních účesů - jako je bob a náměstí, polokruhový hřeben vhodný pro tahání a zkroucení ran, masíruje pokožku hlavy.

Nevýhody: pokud jsou zuby vyrobeny z plastu, vlasy jsou elektrifikovány.

Rybí kosti

Hlavním účelem skeletového hřebene je přidání dalšího objemu vlasů. Získala své jméno kvůli podobě rybí kostry. Jedná se o plochou základnu s otvory, která má plastové nebo silikonové zuby. Používá se pro sušení vlasů.

Výhody: kvůli přítomnosti otvorů v základně je zajištěna vynikající cirkulace vzduchu při sušení při foukání, nízká cena, může být oboustranná, rozbíjí prameny dobře, jen udržujte čistotu.

Nevýhody: nepoužívejte v suchých a křehkých vlasech.

Ploché

Jeho druhé jméno je lopata. Jedná se o široký obdélníkový základ, na kterém jsou umístěny hřebíčky. Jeden z nejlepších hřebenů pro dlouhé vlasy.

Pros: široká základna a časté zuby hřeben dobře i velmi husté vlasy, ideální pro dlouhé vlasy, poskytuje měkké česání, netahá vlasy.

Nevýhody: těžko se čistí, může elektrizovat vlasy.

Druhou možností plochého hřebene je hřeben s kovovým paprskem na konci.

Výhody: kompaktní jehla pro pletení je používána pro přesné oddělení pramenů při řezání nebo zvýraznění.

Nevýhody: křehkost, trauma.

Comb

Hřebeny jsou vyrobeny z přírodních materiálů (dřevo, roh a kosti zvířat) a z umělých hmot (plasty, kovové slitiny).

Výhody: malá velikost, schopnost používat při řezání a stříhání řezů, pomáhá při rovnoměrném rozložení masky a esenciálních olejů po celé délce vlasů a vytváří hromadu.

Nevýhody hřebenatky jsou následující: křehkost (zejména pokud jde o plastový výrobek), potíže při česání hustých vlasů a kudrlin.

Kartáč

Brush - perfektní volba pro péči o dlouhé kadeře. Je také vhodný pro vyhlazení dokončených vlasů. Může mít jak přirozené, tak umělé zuby.

Novinka na ruském trhu - vlasový kartáč TangleTeezer

Jedná se o hřeben konvexního tvaru, který se pohodlně vejde do Vaší ruky.

Pros: neškodí vlasům, kompaktní, lze použít pro všechny typy vlasů - přírodních i extenzních, zatímco česání nepoškozuje pokožku hlavy a strukturu vlasů, absence statického napětí, jemné česání velmi zapletených spletenců.

Může být použit pro suché a mokré vlasy, dává hlavu vlasů hladkost a lesk, stimuluje růst vlasů masírováním vlasových cibulí, je zde verze hřebenu pro děti TangleTeezer.

Nevýhody: vysoká cena, je možnost koupit falešný.

Hřeben pro vyrovnávání vlasů

Hřeben s dlouhou sponou, která vám umožní pohodlně upevnit pramen k rovnání. Výrobci jej doporučují při sušení vlasů s vysoušečem vlasů.

Výhody: nepoškozuje vlasy, kompaktní, pramen je pevně uchycen a během vyrovnání neklouzá.

Nevýhody: krátkodobý účinek, některé modely jsou vyrobeny z nekvalitního plastu, který se při sušení vysouší pomocí vysoušeče vlasů a může se dokonce roztavit, což není vhodné pro narovnání bujných kadeří.

Specializované hřebeny

 • Infračervené. Při použití infračerveného hřebenu se optimalizuje výživa vlasových folikulů, lupiny a mastná seborrhea zmizí, vlákna silnější a silnější, jejich růst se zlepšuje, doporučuje se používat k vypadávání vlasů. Musíme však mít na paměti, že před použitím byste se měli poradit s lékařem.
 • Ionic Hřebeny s účinkem ionizace jsou navrženy tak, aby uvolňovaly statické napětí, vyhlazovaly vlasové vločky a vytvářely hladké kudrlinky.
 • Laser. Přispívá k zrychlení jejich růstu, bojuje s plešatostí, zmírňuje stres, zlepšuje krevní oběh, pomáhá zbavit se lupů. Laserový hřeben má kontraindikace, proto byste se měl před nákupem poradit se svým lékařem.
 • S účinkem narovnání (železný hřeben). Venku vypadá jako obyčejné železo, na každém pracovním povrchu, na kterém jsou hřebíčky. Práce z elektrické sítě. Abyste zabránili rozštěpení vlasů, před použitím používejte termální ochranu.
 • Vysoušeč vlasů (termobrázka). Ve vzhledu to připomíná obyčejné kartáčování. Nicméně, na rozdíl od něj, při použití termo-spinning, není třeba používat vysoušeč vlasů. Dutá základna hřebenového sušiče je vyrobena z keramiky. Má méně agresivní účinek na vlasy ve srovnání s prostým vysoušečem vlasů.
 • S účinkem masáže. Hřebenový masér nezkazí a nepoškozuje vlasy, neaktivuje vlasy, spouští vlasy, bojuje proti elektrifikaci vlasů, normalizuje tvorbu kožního mazu, pomáhá vyrovnávat se s bolestmi hlavy, normalizuje tlak.

Vybíráme hřeben pro sebe

Podle typu vlasů

 • Dlouho Vhodné pro kartáče a masáže, lopaty s 12 až 15 řadami hrubých zubů. Pro zkroucení špiček a přidávání objemu účesu v kořenové zóně používejte velké odznaky. Ale tenké hřebeny s častými zuby budou muset být opuštěny, protože je obtížné sklouznout jejich dlouhé vlasy správně.
 • Střední Doporučuje se používat polokruhový kartáč na vlasy, kartáčování se středním průměrem.
 • Krátké Používejte příslušenství s krátkými zuby. Chcete-li přidat objem, použijte "rybí kost" nebo malý kartáč.
 • Vlnitý. Kartáčování dodá vašim vlasům ještě větší šarm. Pokud vás vlny nudily, použijte hřeben-usměrňovač.
 • Curly. Hřeben vhodný pro dlouhé a vzácné zuby. Doporučuje se opustit "rybí kost" a hřebeny s častými krátkými zuby.
 • Rovné čáry Jakýkoliv hřeben udělá.
 • Měkký, tenký, načechraný. Pro každodenní použití kartáčujte vlasy a kartáč.
 • Tlustý a tvrdý. Používejte výrobky se vzácnými a pružnými zuby. Hřeben by měl být vyroben z tvrdého, ale jemného materiálu: silikon, ebonit, uhlíkové modely budou dělat. Z hustých přírodních štětin musí být opuštěno.
 • Vzácné. Hřeben s masáží: může se probudit spálenou srstí. Také, aby vizuální objem vhodný "rybí kosti", polokruh a kartáč.
 • Mastné. Doporučuje se vyhnout se nadměrné stimulaci pokožky hlavy, aby nedošlo ke zlepšení tvorby kožního mazu. Budeme muset opustit masáže a hřebeny s přirozeným napětím.
 • Suchý, křehký. Zbavte se kovového hřebenu a nahraďte jej výrobkem s přírodními štětinami nebo silikonovými zuby pomocí upoutávky.
 • H aroshchennye. Hřeben s přírodními štětinami nebo průměrnými velkými zuby, doporučujeme štětec.

Podle účelu

 • Hřeben pro styling vlasů. Půlkruhové, kartáčování vhodného průměru, "rybí kost".
 • Pro hlasitost. Použijte kartáč a rybí kost.
 • Odstraňte elektrifikaci. Ideální iontová, dřevěná, ebonitová, uhličitá.
 • Pro leštění a leštění. Existují speciální zařízení - například hřebeny SplitEnder. Rovněž pro extra lesk a leštění použijte plochý kartáč s množstvím přírodních štětin nebo zubů.
 • Pro měkké česání. Použijte silikonovou kartáč nebo TangleTeezer.
 • Pro rovnání vlasů. Doporučená kombinace železa, termobrázka. Je lepší odmítnout kartáč, protože při česání nevytváří dostatečné napětí na vlasy.
 • Pro bouffant Tenký hřeben s dlouhými, tenkými a častými zuby se vejde. Druhá možnost hřebenového hřebenového hřebene se zuby přírodních štětin různých délek, umístěných ve dvou řadách.
 • Pro rozmazání. Nejbezpečnější možností je použít kartáč s pružnými zuby: může to být TangleTeezer nebo silikonový hřeben. Pokud jsou splety velmi zamotané, nesnažte se je hřeben s hřebenem s častými zuby.
 • Pro kadeře. Chcete-li zkroucit kudrlinky, použijte kartáč nebo termobratí.
 • Mokré vlasy. Pokud potřebujete vlasy hnědnout ihned po šamponování, použijte rybí kost nebo TangleTeezer.

Důležité nuance

Výběr správného hřebene je polovina bitvy. Chcete-li sloužit vám dlouhou dobu a nepoškozovat vlasy, musíte ji udržet v provozním stavu. Níže naleznete několik tipů, jak pečovat o hřeben:

 • Denně odstraňte chloupky mezi zuby.
 • Hřeben umyjte nejméně jednou týdně v mýdlovém roztoku.
 • Neskladujte dřevěné výrobky v blízkosti radiátorů nebo v místnostech s vysokou vlhkostí.
 • Pokud se na hřeben objevil mastnota a prach, ošetřte ho peroxidem nebo zředte kapalným amoniakem.
 • Ebenové hřebeny nelze umýt ve velmi horké vodě, protože to vede ke změkčení a deformaci materiálu.
 • Pokud na zubech existují trhliny a hroty, vyměňte hřeben.

Hledání správného hřebene není snadný úkol. Ale pokud jste se jistě pohybovat různými materiály a tvary těchto vlasových doplňků, můžete snadno vybrat ten nejlepší.

Jak si vybrat hřeben pro vlasy

Každá dívka chce mít zdravé vlasy, ale tento aspekt závisí na správné základní péči. Zahrnuje postup praní, sušení a samozřejmě česání. Péče by měla být prováděna v souladu se všemi požadavky, ale nejprve musíte zvolit hřeben. Dnes přední výrobci dodávají na regálech obchodu mnoho kadeřnických nástrojů. Krásné dámy jsou na ztrátě, protože nevědí, které zařízení je třeba koupit.

Hřeben na vlasy

Nástroj je tenký hřeben, ve kterém jsou zuby uspořádány v jedné řadě. V závislosti na materiálu a orientaci mohou být "antény" umístěny v určité vzdálenosti od sebe.

Hlavním úkolem hřebenů je rozmazat spleť, vytvořit vlasy a rozdělit vlasy na rozštěpy. Zařízení také může opravit nárazy bez ovlivnění účesu.

Dřevěný hřeben

 1. Tento typ nástroje je považován za bezpečný z hlediska životního prostředí a je vhodný pro jeho použití. Přístroj odstraňuje tenké vlasy z elektrifikace, dobře česá dlouhé a tlusté prameny.
 2. Dřevěné hřebeny mohou rozdělovat prostředky položení na hlavu vlasů, protože materiál nereaguje. Před nákupem si ověřte, jak dobře leštěno dřevo. Na zubech by neměly být žádné oči.
 3. Pokud mluvíme o druhu dřeva, hřeben z dubu, jalovce, břízy. První možnost eliminuje bolesti hlavy, lupy a elektrifikaci. Druhá - má uklidňující účinek. Třetí - vyživuje pokožku hlavy kyslíkem a probouzí folikuly.
 4. Můžete najít hřebeny z jablek, třešní nebo borovice. Všichni jsou dobří svým vlastním způsobem. Před nákupem věnujte pozornost nátěrovému materiálu. Pokud je hřeben pokrytý lakem, fixátor by neměl mít žetony.

Silikonový hřeben

 1. Hlavním rysem nástrojů je, že zuby jsou extrémně pružné. Můžete snadno odhalit koltun nebo vyčistit kudrnaté vlasy. V tomto případě dostane vlasy minimální poškození.
 2. Silikonové hřebeny se používají na mokré vlasy, což je nepopiratelná výhoda. Kadeřnické vybavení je nejvhodnější pro dámy s kudrnatými a nepodloženými zámky.
 3. Zuby na hřebeni jsou blízko sebe. Proto můžete snadno provést domácí střih, udělat účes, opravit vlasy nebo barvivo.
 4. Silikonové hřebeny usnadňují dávkování stylingových výrobků, jako je pěna, gel nebo vosk. Získejte nástroj, pokud váš účes zahrnuje konstantní styling.

Hřeben s rukojetí

 1. Nástroje tohoto typu se používají k rozdělování vlasů na dělení, vytváření vznešených vzorů na krátké vlasy. Hřeben s rukojetí je velmi vhodný k použití při malování, dělení hromady v řadách.
 2. Když hovoříme o materiálu, samotný hřeben může být plastový nebo dřevěný. Hrot je v některých případech potažen kovem, který neoxiduje.
 3. Pokud často vlasy zbarvíte doma, obléknete se nebo dělají složité účesy, takový nástroj by měl určitě být v arzenálu.
 1. Nástroje z plastu způsobují statický účinek, takže dívky se suchými a tenkými vlasy by měly navždy opustit takové hřebeny.
 2. Všechny ostatní mladé dámy musí koupit antistatický prostředek a před použitím je postříkat hřebenem. Plastové hřebenatky jsou milovány mnoha lidmi pro pohodlí při čištění a nízké ceně.
 3. Mínus zařízení se považuje za krátkou životnost a riziko úrazu. Mnoho dívek i nadále používá hřeben, když jeden zub již zlomil. Takový kurs poškozuje chloupky a pokožku hlavy.
 4. Vedoucí kadeřnické společnosti začaly vyrábět protějšky z uhlíkových vláken, které nahrazují plastové hřebeny. Jsou praktické, hygienické, snadno použitelné. Uhlík odstraňuje elektrifikaci a odolává tepelnému zpracování.

Přírodní kartáč štětin

 1. Měkké nástroje jsou správně považovány za nejlepší kadeřnické přístroje. Přístroj je vyroben z koně nebo z kožešiny. Tento pohyb poskytuje maximální podobnost s lidskými vlasy.
 2. Přírodní kartáč vhodný pro dívky s kudrnatými, hustými, rovnými, tenkými a poškozenými prameny. Díky své měkkosti je zařízení považováno za všestranné.
 3. Negativní vlastnost česání je považována za politiku s vysokou cenou. Pokud se rozhodnete koupit, pečlivě se o něj staráte.
 4. Umyjte ji mýdlovou vodou a nečistěte ji neustále. Ke štětce s přírodním napahem by měly být vyměněny alespoň dvakrát ročně, což není příliš praktické
 5. Můžete najít masážní kartáče se smíšenými nebo umělými štětinami. Takové možnosti jsou vhodné pro dívky s prodloužením vlasů.
 6. Měkkost hřebene může být považováno nejen za plus, ale také za mínus. Štětec nemá dostatek tuhosti k odlupování uzlů a rohoží. V takovém případě však existuje hřeben.

Klasický masážní hřeben

 1. Jak název napovídá, hřeben masíruje pokožku hlavy s polokruhovým hrotem. Zuby jsou vyrobeny ze dřeva, plastu, kovu, keramiky nebo nylonu.
 2. Nástroj je nejběžnější masážní kartáč s gumovou základnou. Zuby jsou do něj vkládány kapky špiček.
 3. Výhodou tohoto typu hřebene je nízká cenová politika, pohodlí v hygienických postupech, bezpečnost. Pokud jsou kapky poškozeny, začnou roztrhat vlasy a zanechat na nich mikrotrhlinky.
 4. Ke štětce je třeba střídat jednou za 2 měsíce, i když na první pohled vypadají zcela neporušené špičky. Doporučujeme nylonový kartáč namísto plastu. Je levnější a nepoškozuje vlasy.
 5. K dispozici je také kovový masážní kartáč bez špiček, měl by být navždy opuštěn. Nástroj poškodí vlasy, oxiduje rychle, způsobuje statický účinek.
 6. Když hovoříme o kartáči s keramickým povrchem, je tato možnost stejně vhodná jako plastové spotřebiče. Keramika má dobrý účinek na tenké poškozené vlasy, odstraňuje elektrifikaci, odolává vysušení.
 7. Masážní hřeben může být čtvercový (vhodný pro dlouhé matné vlasy), oválný (pomáhá vytvářet snadný styling). Zvolte šířku nástroje. Čím delší jsou prameny, tím větší by měl být ukazatel.

Kruhový hřeben (kartáčování)

 1. Kadeřnický nástroj se používá pro styling vlasů střední a krátké délky. Přístroj je válec namontovaný na rukojeti. Zuby jsou vyrobeny z plastu nebo přírodních štětin.
 2. Ozdoby mohou být různého průměru. Čím větší je kruhová kartáč na vlasy, tím objemnější bude styling. Pro krátké vlasy je třeba zvolit střední kartáčování. Pro kadeře délka ramen vhodná volba větší.
 3. Je vhodnější použít kulatý kartáč na vlasy s přírodními štětinami z koní nebo prasečích vlasů. Podpěra z plastu nebo uhlíku se při sušení zahřívá pomocí vysoušeče vlasů nebo jiných tepelných zařízení.
 4. Díky tvarování kulatého hřebene si vlasy uchovávají svůj tvar po dlouhou dobu. Nástroj by měli zakoupit dámy, které často dělají kořenový objem.

Kostrový hřeben (rybí kost)

 • Nástroj vám umožňuje položit a hřebenovat vlasy s minimálním poškozením. Hřeben je hrubý plastový podstavec s otvory pro cirkulaci vzduchu.
 • Do podstavce se vkládají měkké plastové zuby s hroty. Zuby jsou umístěny ve vzdálenosti od sebe, takže v procesu česání vlasů není zmatená.
 • Fishbone umožňuje česání mokrých vlasů, i když odborníci tuto možnost nedoporučují. Nástroj vám umožňuje hladce položit prameny, zvednout vlasy u kořenů, zakřivit konce. Stuha na vlasy nemůže vytvářet kudrlinky, protože tam je kartáč.
 • Studium charakteristik kadeřnických zařízení a jejich hlavního zaměření. Plochý hřeben pro majitele tenkých vlasů. Masážní kartáček s přírodními štětinami se hodí pro ženy s nadýchaným a dlouhým šokem. Brašnění lze vytvořit na krátkých nebo středních prameních.

  Jak si vybrat hřeben?

  Odhalování neurčitých kudrlin, tvarování vlasů, odstraňování znečištění, masáž hlavy... Jen jedna věc funguje dobře se všemi těmito úkoly - hřebenem.

  Odhalte nepoddajné kadeře, tvarujte vlasy, odstraňte znečištění, masírujte pokožku hlavy... Jen jedna věc dělá skvělou práci se všemi těmito úkoly - kartáčem na vlasy. To znamená, že v něm je naprosto důležité, a to jak forma, tak materiál, a dokonce, jak pohodlné je držet ji ve vašich rukou.

  Dnes je možná nejoblíbenější formou kartáč na vlasy masážní štětec. Ona nejen hřebčí vlasy, ale také masíruje pokožku hlavy, čímž do ní proudí krev. Zvláště dobře se vyrovnat s tímto úkolem kartáče, na koncích zubů, které jsou malé koule, podobné hlavám zápasů. Ale takový hřeben není vhodný pro majitele mastné pokožky hlavy, protože v tomto případě bude masáž a stimulace mazových žláz jen škodlivá.

  K pokoření hustých a dlouhých vlasů musí být kartáč dostatečně velký - nejméně 12-16 řad zubů. Ale tvar štětce - čtvercový, oválný, kulatý - můžete si vybrat podle svého uvážení, nemá vliv na kvalitu česání.

  Pokud jsou vaše vlasy husté a zběsile, je lepší, když jsou zuby dostatečně tlusté a řídké. Dokonce se budou vyrovnávat se všemi "zamotanými okamžiky", ale nebudou se roztrhat a zlomit si vlasy. Ale majitelé tenkých vlasů vhodnější kartáč s poměrně častými a tenkými zuby. To pomůže vytvořit další objem při česání.

  Existuje ještě jeden druh kartáčů, který je určen speciálně pro styling. V takových modelech je rám, na kterém jsou drženy zuby, zcela prázdný uvnitř a opatřen několika otvory. Tato konstrukce umožňuje průchod vzduchu hřebenem a pramenem při sušení, takže je lepší vyschnout vlasy.

  Dalším nepostradatelným nástrojem při pokládání - kartáčování nebo kulatým kartáčem. Nejčastěji má také rám s malými otvory pro průchod vzduchu. Brašivka je vhodná k tomu, aby měla vlasy určitý tvar a objem. Největší obroučky jsou určeny pro dlouhé vlasy. Chcete-li vytvořit kudrlinky, je lepší vybrat střední mozky a ty nejtenčí jsou vhodné pro modelování účesů z krátkých vlasů nebo pro bruchy.

  Comb-hřeben má také mnoho úprav, které jsou určeny pro různé typy vlasů. Například hřeben se vzácnými a širokými zuby je absolutně nepostradatelný pro česání bezprostředně po umývání, protože nedochází k poškození vlasů při česání, takže by na něm neměly být ostré hrany a švy. Častější hřeben je vhodný například k vytvoření dělení.

  Pokud jsou zuby na hřebeni různých délek nebo jsou umístěny v různých úhlech, pak tento hřeben je určen k česání. Mimochodem, zářezy na zubech pomáhají vytáhnout jednotlivé chloupky z pramenů, díky nimž se bouffant ukáže být mnohem objemnější.

  Věnujte pozornost tomu, co hromada na hřebenu. Upřednostněte přírodní materiály, jako jsou štětiny. Ve skutečnosti jsou to stejné vlasy, ale jsou tužší a odolnější, proto mezi štětinami a našimi vlasy není žádné tření. Tento hřeben jemně klouzá vlasy, ne trhá a není matoucí. "Bristly" hřebeny jsou zvláště doporučovány pro majitele tenkých, slabých a blond vlasů. Ale pro ty, jejichž vlasy jsou silné a husté, je lepší vybrat hřeben, ve kterém jsou plastové zuby duplikovány štětinami.

  Uvědomte si také, z jakého materiálu je hřeben vyroben. Dřevo odstraňuje statickou elektřinu, která se může hromadit na vlasu. Ale strom má své nevýhody. Takový hřeben je obtížné pečovat. Po promytí bude v nejlepším případě ztmavovat a v nejhorším případě může prasknout.

  Kovové hřebeny také perfektně odstraňují statickou elektřinu, ale často nejsou vhodné používat, zejména pokud jsou vaše vlasy tenké a křehké. Plast - nejvýhodnější a cenově nejvýhodnější volba. Kromě toho se snadno umývají, slouží dlouhou dobu, jsou pohodlné a pohodlné. Ale naše praktické vlasy nemá rád naše vlasy. Za prvé plastové hřebeny dále elektrifikují vlasy. Za druhé, pokud jsou zuby špatně vyleštěny a mají nepravidelnosti, mohou způsobit mnoho problémů - křehkost, vzhled rozdělených konců.

  Pro kladení je lepší vybrat hřeben s železnou základnou s keramickým povrchem. Kvůli vlastnostem keramiky je topení rozloženo rovnoměrně po celé ploše základny a pod vlivem tepla se strand mírně a lépe položí.

  Mimochodem, odborníci doporučují koupit hřebeny, které jsou vyrobeny z gumy nebo korku. Neproklouznou ani z mokrých rukou.

  Olga Karaseva
  Fotka Getty / Fotobanka. Alexander Zelentsov

  Jak si vybrat hřeben pro vlasy

  Krásné a lesklé kudrlinky nejsou jen symbolem přitažlivosti žen, ale také ukazatelem zdravotního a psychologického stavu zástupce krásné poloviny lidstva, bez ohledu na to, jak dlouhé jsou dívčí vlasy, hlavní je, že jsou dobře upravené a zdravé. Nestačí vybrat vysoce kvalitní šampon, balzám a pravidelně provádět masky, je důležité zodpovědně přistupovat k výběru vlasového hřebene. Zvláštní, jak se to může zdát, ale "správný" hřeben nám nejen pomůže zbavit se zamotání a udělat impozantní styl, ale dokonce i vyléčit kudrlinky. Ale špatný hřeben může vážně poškodit vlasy a pokožku hlavy. Ale jak si vybrat hřeben pro vlasy, aby dokonale plnil své funkce a přispěl k kráse vlasů? O tom nyní řekneme.

  Jaké jsou typy hřebenů

  Chcete-li pochopit, jaký vlasový hřeb má vybrat, musíte určit typ vlasů a pochopit, pro jaké účely potřebujeme nástroj. Je zřejmé, že pro vytvoření bazálního objemu nebude hřeben s širokými zuby fungovat a čištění kartáčů nebo vysoušeč vlasů není nutné k pokoření spletitých nebo prostě pokožených vlasů. Je důležité zbavit se některých druhů hřebenů pro absolutně všechny ženy, bez ohledu na typ a kvalitu vlasů.

  Hřeben denně, několikrát denně, ovlivňuje nejen samotné kadeře, ale také na pokožce hlavy. Proto před nákupem správné věci byste měli zvážit stávající typy a pochopit, pro jaké účely je potřebujeme.

  Podmíněně mohou být hřebeny rozděleny do následujících typů:

  • Hřebeny
  • Masážní kartáče
  • Nanášecí nástroje

  Také hřeben může být:

  • Plastové
  • Dřevěné
  • Silikon
  • Carbonated
  • Kov
  • Přírodní štětina

  Hřeben může být vyroben výhradně ze dřeva a může mít pouze dřevěné rukojeti a "hlavu", ale zuby mohou být vyrobeny z kovu nebo plastu. Jak si vybrat dobrou kartáč na vlasy? Věnujte zvláštní pozornost materiálu, z něhož jsou vyrobeny zuby nástroje, protože jsou v přímém kontaktu s vlasy a pokožkou hlavy.

  Při výběru typu hřebene je třeba vzít v úvahu strukturu, typ, kvalitu, délku vlasů a další funkce, jako je "věčná" elektrifikace. Nekupujte hřebeny s zbytečně hrubými nebo tvrdými zuby a odvážně vyhazujte své "staré" kopie, pokud mají poškozené zuby nebo některé z nich chybí. Každodenní hřebeny poškodí pokožku hlavy, což způsobí rozpad vlasových folikulů.

  Jaký je nejlepší hřeben pro vlasy

  Jedná se o nejjednodušší nástroj pro česání, což je plochý hřeben se širokými řídkými zuby v jedné řadě. Hřeben může být vyroben ze dřeva, plastu, kovu, silikonu. Takový hřeben je nezbytný pro česání spletitých a matných vlasů, dělení kadeří do děr. Hřeben může být s rukojetí nebo bez rukojeti, někdy se používá pro domácí barvení vlasů. V tomto případě je důležité, aby hřeben nebyl kovový. Kov bude reagovat s nátěrem.

  Dřevěné hřebeny jsou ekologicky bezpečné a pohodlné pro použití. Pokud se divíte, jaký druh hřebíčku si vyberete pro tenké vlasy, aby kudrlinky neelektrofovaly, dáváte přednost dřevěnému hřebenu. Mimochodem, česání dlouhých a tlustých pramenců hřeben také vyrovnat se s třeskem.

  Hřeben známý všem s dřevěnou nebo plastovou širokou rukojetí, s oválným nebo obdélníkovým pracovním povrchem. Malé zuby na pogumované bázi jsou umístěny v několika řadách. Na plastových, kovových nebo dřevěných zubech kulaté špičky, které poskytují masážní efekt. To je místo, kde jsme se blížili k "nepříteli" našich kudrlin - masážní kartáč s kovovými zuby bez špiček, to je zařízení, které by nemělo být v domě pro ty, kteří potřebují zdravé a krásné vlasy. Ostré kovové zuby poškozují vlasy a vlasovou pokožku, přispívají k elektrizování kudrlin. Samotné zuby mohou být kovové, ale kvalitní zařízení nahoře má špičky ve formě kapiček.

  Nevíte, který hřeben je lepší vybrat pro dlouhé vlasy? Preferujte "masáž" se širokým pracovním povrchem. Čím delší jsou vlasy, tím širší je hlava hřebene. Pokud jsou dlouhé vlasy často zmatené, zvolte masážní hřeben s obdélníkovou pracovní plochou.

  Jak vybrat hřeben pro tenké vlasy? Věnujte pozornost zubům: měly by být měkké, elastické. Silikonová masážní kartáčka pro zuby může být vybrána pro tenké, křehké vlasy. Nemá elektrizující vlasy, lze je snadno čistit a dlouhodobě působit.

  Ženy s tlustými a silnými vlasy si mohou vybrat modely s tvrdšími zuby.

  Díky masáži na pokožce hlavy tento hřeben zlepšuje mikrocirkulaci v tkáních, což vám umožní další vyživování folikulů.

  Tvar připomíná masážní hřeben, ale místo kovových, plastových nebo dřevěných zubů je dodáván s přírodními štětinami. Rukojeť a pracovní plocha dobré masáže s přírodními štětinami jsou vyrobeny ze dřeva. Přirozené štětiny traumatizují vlasy, vyhlazují vlasové váhy, čímž jsou hladké a lesklé. Štěrka jsou elastická, takže vlasy jsou roztřepené a pokožka hlavy není poškozena. Někdy se tyto hřebeny doporučují používat dámy s mírně kudrnatými vlasy. Jasné přirozené kudrlinky jako "štětina na štětce".

  Štětec s přírodními štětinami jemně masíruje pokožku hlavy, uvolňuje kudrlinky ze statické elektřiny. Ale musíte maskovat takovou masáž se zřetelným tlakem, jinak nebude možné pramenit prameny. To je dobrá volba pro mladé dámy se suchými vlasy, ale není vhodná pro ženy s vlasy náchylnými na tuk. Masážní štětec distribuuje mazu po celé délce vlasů. Nástroj vyžaduje zvláštní péči: sebum, prach a vlasové váhy se hromadí na základně štětin. Je nutné pravidelně opláchnout přístroj dobře v mýdlové vodě.

  Nejslavnější výrobci datového hřebene:

  • Salon Professional - kvalitní modely koní
  • Hairway - hřebeny s dřevěnými rukojetí, potažené polymerními sloučeninami, které zabraňují uklouznutí rukou
  • Dewal - levné štětce, některé modely kombinují přírodní a plastové štětiny

  Jak si vybrat hřeben pro styling vlasů

  Brashing - kruhový stylingový hřeben

  Jaký hřeben si můžete vybrat pro styling vlasů? Mnozí na tuto otázku jednoznačně zodpoví: kartáčování. Pracovní plocha je vyrobena ve formě válce, u jejíž základny jsou vloženy plastové, kovové zuby nebo přírodní štětiny. Existují kombinované modely: plastové zuby kombinované s přírodními štětinami. Pokud zvolíte model s kovovými zuby, ujistěte se, že všechny mají plastové špičky.

  Proč je to dobré? Díky tomu je snadné vytvořit volumetrický styl, zejména na krátkých nebo středně dlouhých vlasech. Přerušování zvyšuje kořenový objem vlasů, utahuje konce a táhne prameny. Chcete-li získat požadovaný účinek, vysoušeč vlasů se používá v tandemu s kartáčem, zatímco vlasy musí být mokré, ale ne mokré.

  Rozmanitost kartáčování - vlasy vysoušeče vlasů. Stejné kartáčování, ale "přešel" s vysoušečem vlasů. Kruhová pracovní plocha se zuby nebo štětinami je vysoušeč vlasů. Mnoho žen chválí vynález, protože styling se stává co nejjednodušším. Při použití běžného kartáčování musíte současně ovládat hřeben a vysoušeč vlasů tak, že jednou rukou otočíte kartáč a vyfouknete si vlasy z druhé ruky. Vysoušeč vlasů pomáhá vytvářet dobrý styl bez toho, aby zobrazoval zázraky žonglování: také dává prameny správným způsobem a vysychá je.

  Jak si vybrat vlasy na vlasy? Dávejte pozor na tělo a rukojeť přístroje. Mělo by ležet pohodlně a sebejistě v ruce, ne být příliš těžké, protože položení netrvá dvě minuty. Unavená ruka - dobrý styl není asistentem. Dávejte pozor na délku kabelu, vysoké ženy potřebují vyzvednout kopie dlouhým šňůrem. Čím silnější je zařízení, tím rychleji uděláte styl. Doporučuje se zvolit model s funkcí dodávání studeného vzduchu, vlasy nebudou příliš vlhké.

  Hřebenová sušička pro úpravu vlasů může mít několik příloh, a to nejen ke kartáčování. Uvažujte dobře, zda má smysl přeplňovat další tipy. Možná by bylo lepší vybrat drahý model s jedním kartáčovým nástavcem než nástroj za stejnou cenu, ale s mnoha dalšími přílohami. Vše však závisí na preferencích žen.

  Je lepší vybrat vzorky s přírodními štětinami, plastovými zuby nebo kovovými zuby, ale s hroty. K dispozici jsou také modely s kombinovanými štětinami.

  Hřebenová sušička pro styling vlasů - který z nich si vyberete? Existuje spousta výrobců, ale je dobré dát důvěryhodným společnostem lepší přednost:

  • Braun - výkonné nástroje s funkcí studeného vzduchu, existují modely s několika tryskami
  • Philips - existují kartáče s přírodními štětinami, ionizací vzduchu, několika způsoby sušení
  • Babyliss - přírodní štětiny, vysoký výkon, ionizační funkce
  • Rowenta - několik otáček, funkce studeného vzduchu, keramický potah
  • Vitek - sada trysek, ionizační funkce, několik tepelných režimů. Možnost "jednodušší", ale za přiměřenější cenu. Výše uvedené nástroje nejsou levné - průměrná cena 5 000 rublů. Vitek kartáč na vlasy lze zakoupit za 1000 - 2 000 rublů

  Pokud vznikne otázka, že vysoušeč vlasů - kartáč na vlasy - který si vybere, je lepší upřednostňovat vzorky s rotační kartáčovou tryskou. Takže styling je jednodušší. Nicméně ne všechny modely mají otáčivé trysky a měli byste při nákupu věnovat zvláštní pozornost.

  Používá se pro styling vysoušeč vlasů, na pracovním povrchu jsou speciální otvory, které usnadňují provozní sušení. Možnost přehřátí je snížena. Zuby jsou umístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe, takže kudrlinky jsou dobře česané. Na zubech, zaoblené špičky.

  Kostní kartáč na vlasy pomáhá vytvářet spodní objem, je to dobrá volba pro styling vlasů. Skeletový hřeben lze také najít jako přídavné připevnění k vysoušeči vlasů.

  Jak si vybrat hřeben pro vlasy

  Shrneme výsledky:

  • Je lepší vybrat hřeben pro dlouhé vlasy nebo masáž se širokým obdélníkem a přírodními zuby / štětinami nebo dřevěným hřebenem s širokými zuby
  • Kadeřníci vám radí, abyste si vybrali kosterní hřeben pro stylování dlouhých vlasů, čištění dlouhosrstých dívek není příliš vhodné
  • Pro kudrnaté vlasy bude velký dřevěný hřeben se širokými zuby optimální;
  • Majitelé jemných vlasů se doporučují upřednostňovat hřebeny s častými tenkými zuby, vyrobenými ze dřeva, silikonu nebo se štětinami. V arzenálu by měl být masážní hřeben, který by stimuloval výživu vlasových folikulů.
  • Ženy s hustými vlasy mohou získat skeletový hřeben, hřeben se širokými zuby, masážní kartáče se zuby různých délek

  Přednost by měla být věnována přírodním materiálům, nepřehánějte se za levnost a pravidelně čistěte svého asistentka pro kosmetické poradenství.

  life-hak.com.

  Domů »» Styl a osobní péče »Jak si vybrat správný vlasový hřeben

  Jak si vybrat hřeben pro vlasy

  • Během testování pozorujte, jak hřeben vyhladí vlasy. Otestujte hřeben na malém vlákně vlasů (nezapomeňte na poškození).
  • Testujte hřebeny na chlupatých, zamotaných površích, které nejsou příliš patetické. Pokud vidíte hřeben, který by poškodil vaše vlasy, NEVĚDĚTE si ho na vlasy.
  • Vyberte hřeben, který nepoškozuje vlasy. Než si vyberete, otestujte tento hřeben mnohokrát. Ujistěte se, že vlasy nepoškodí.
   Plochý masážní štětec; obdélníkový kartáč stimuluje krevní oběh na hlavě. Vhodné pro středně dlouhé a dlouhé vlasy a vyrovnávají se s jejich rozptýlením.

  Který hřeben je lepší. Jak vybrat hřeben

  Důležitou roli ve zdraví a kráse vašich vlasů hraje volba štětců. Kefky na vlasy a kartáčky na vlasy nejen odhalují a hřebovávají vlasy, ale mají masážní účinek na pokožku hlavy, která stimuluje přívod krve do pokožky hlavy a vlasů, což má pozitivní vliv na růst vlasů. Kadeřnické štětce odstraňují prach z ulice, statickou elektřinu, nepřijdou do styku s užitečnými látkami při aplikaci masky na vlasy, kartáčky z přírodních vláken poskytují lesk vlasům.

  Z tohoto důvodu je třeba zvolit hřeben s velkou pečlivostí a pozorností.

  Jak si vybrat hřeben?

  Existuje několik kritérií pro výběr hřebenů pro vlasy - typ vlasů, pokožku hlavy, materiál, z něhož je hřeben vyroben, úkoly, které mu byly přiděleny. Také hřeben by neměl mít ostré hrany, zuby by měly být zaoblené, leštěné, leštěné, protože ostré hrany snadno roztrhají a rozbíjejí vlasy a mohou poškodit pokožku hlavy.

  Jaký hřeben si vybrat

  Ti, kteří pečují o své vlasy, by určitě měli mít řadu několika kartáčů určených pro různé úkoly péče o vlasy. Hřebeny s řídkými zuby budou vhodné pro kudrnaté a husté vlasy, dřevěné hřebeny budou pracovat pro tenké a křehké vlasy a pro vlasy s rozdělenými konci, zvolí si kartáče s přírodními štětinami. Kovové kartáčky mohou silně elektrifikovat, rozbíjet vlasy a poškodit pokožku hlavy.

  Který hřeben je lepší?

  Existují následující typy vlasových kartáčů: dřevo, kov, plast, keramika, kosti. Ne tak dávno existovala nová třída hřebenového silikonu (slitina z plastu a silikonu). Tyto kartáčky neelektralizují vlasy, lze je snadno umýt. Silikonové hřebeny jsou obvykle krémově zbarvené a mají antistatické rytiny.

  Dřevěné kartáče na vlasy

  Dřevěný hřeben s řídkými zuby je ideální pro česání vlhkých vlasů, protože poškozuje vlasy méně než ostatní, rovnoměrně rozděluje masku vlasy a je ideální pro česání dlouhých vlasů po celé délce.

  Dřevěné masážní kartáče jsou vhodné téměř pro všechny, ale takové hřebeny jsou vhodné pro tenké a křehké vlasy.

  Kefy z břízy zvyšují působení živin. Dub - má antistatický efekt. Juniperové kartáče odstraňují stres. Ale aby dřevěný hřeben mohl plně odhalit své užitečné vlastnosti, neměl by být lakován.

  Existuje ale také mínus nelakované dřevěné kartáčky na vlasy. Tyto hřebeny absorbují mazu a nečistoty, což je důvod, proč by mělo být dřevo řádně leštěno. Zvláště oceňované dřevěné hřebeny, řezané ručně, jaká by měla být vhodná značka na obalu.

  Kartáče s přírodními štětinami

  Při nákupu štětce z přírodních štětin je třeba věnovat pozornost tomu, jaký materiál je vyroben z rukojeti tohoto kartáčku. Je lepší, pokud je to pogumovaná nebo silikonová rukojeť (poskytuje pohodlné použití a při vysušení vlasů nevyklouzne z vašich rukou).

  Kartáče s přírodními štětinami

  Nejdůležitějším kritériem pro výběr takového hřebene jsou štětiny. V ideálním případě by měla být přirozená (hromada divokých prasat). Je velmi snadné určit, zda je přirozená nebo umělá - když je přirozená hromada ohřívána vysoušečem vlasů, začne vyzařovat falešný pach. Přírodní štětiny na vlasy jsou dražší než běžné plastové kartáče, ale stojí za to. Jedná se o nejjemnější vlasové kartáčky na vlasy. Neškodí vlasům, neškodí vlasovou pokožku, neodhalí vlasy dobře, aniž by ji elektrizovali.

  Pokud jste z nějakého důvodu vybrali hřeben vyrobený z plastových štětin, je důležité držet takový štětec na dlani, aby se ujistil, že nedrží kůži a nepoškozuje vaše vlasy. Pokud tomu tak není, pak si můžete bezpečně koupit takový hřeben, ale nezapomeňte, že tato štětina selže rychleji a spadne.

  Je výhodné zakoupit si nějaký kartáč na vlasy ve specializovaných obchodech pro kadeřníky, abyste se vyhnuli padělání. V těchto obchodech je pro každou zásilku zboží k dispozici bezpečnostní certifikát, který lze v případě potřeby ověřit.

  Další výhody přírodního hřebene štětin:
  - Vynikající masáž pokožky hlavy;
  - poskytněte vlasům lesk a hladkost;
  - prevence rozštěpení;
  - rovnoměrně rozložte mazu po celé délce vlasů, což je skvělé pro suché a normální vlasy, ale bohužel, nejlépe způsobí, že ovlivní mastné vlasy. Vlasy vypadají čistěji a tlustěji než obvykle.

  Úzké kartáče na přírodní vlasy nejsou zaměnitelné za vytváření účesů a plynulé česání vlasů v ocase.

  Nevýhody přírodních štětin:
  - S kartáčem z přírodních štětin je problematické pokrýt silné, kudrnaté a zmatené vlasy. Takové chloupky jsou optimálně kombinovány s přírodními štětinovými kartáčky s plastovými zuby - budou vlasy pokořovat a svítit;
  - jak je uvedeno výše, tyto kartáče nejsou vhodné pro mastné vlasy, neboť distribuují kožní mazu na všechny vlasy, což vám dává nevšední pohled na vaše vlasy. Nemůžete se však dotýkat vlasových kořenů takovými štětky, díky nimž budou vaše vlasy lesknout;
  - přírodní kartáčové štětce vyžadují častou péči o sebe. Musí se umývat alespoň jednou týdně;
  - cena přírodního štětinového štětce vlasů je mnohem vyšší než jiné vlasové kartáče.

  Kefy na kudrnaté vlasy

  Kefy na kudrnaté vlasy

  Šťastní majitelé kudrlinky se prostě nedají bez hřebenu s velmi vzácnými zuby, aby si snadno a jednoduše vyřezali kadeře. Nezasahujte do takových vlasů a masážních štětců. Tento hřeben je ideální pro večerní použití. Správný masážní hřeben na koncích každého zubu má míč, který nepoškrábe pokožku hlavy a poskytuje vynikající masáž. Zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy, zlepšuje výživu a růst vlasů. Zvláště tento postup je užitečný před spaním. Ale nezneužívejte takové procedury zástupcům krásné poloviny lidstva, kteří mají mastné vlasy.

  Pro styling je vhodnější kruhový hřeben, čím delší jsou vaše vlasy, tím objemnější by měla být štětka. Je vhodnější hřebenit a stylovat dlouhé vlasy, což zabraňuje tomu, aby se zamotávaly.

  Jak si česat vlasy

  Jak hýbat vlasy

  Některé tajemství česání vlasů:
  - v žádném případě by se mokré vlasy neměly česat, jelikož mokré vlasy při vyšívání jsou silně natažené, jejich struktura je narušená, vločky se odlupují a vlasy začínají rozdělovat (čtěte na našich webových stránkách, jak zabránit dělení vlasů);
  - vlasy musí být vysušeny ručníkem nebo vysoušečem vlasů, ale nejlepší možností pro sušení vlasů je pokojová teplota. Při vysoušení vlasů, vlasů suchých a zlomených, když se vlasy třtou ručníkem, začnou se konce vlasů rozdělit;
  - začněte česat vlasy lépe od konců a hladce se přesunete na vlasové kořeny. Takže jsou lepší a rychlejší česané bez vytváření zamotaných hrdel;
  - zamotané chlupaté koule by se neměly pokoušet znovu a znovu rozptýlit po zamotané kartáčce na vlasy. Vlasy opět se v tomto okamžiku zlomily a rozštěpily se. Je lepší se pokusit roztáhnout vlasy z prvních rukou a pak pomoci hřebenu.

  Závěr

  Neodstraňujte těsně a těsně gumové pásky. To vede k silnému kontrakci vlasů, které poškozují vlasový folikul a začínají vypadávat. Je lepší používat měkké a široké vlasové kravaty. Použití kovových barretů také nemá příznivý vliv na zdraví vlasů a je lepší je opustit.

  Vyberte si správné hřebeny, které vyhovují vašim vlasům a nechte své vlasy vyzařovat zdraví a lesk, potěší vás i ti kolem vás s krásou!

  Jak si vybrat hřeben pro vlasy

  Obsah stránky:

  Velmi často se hřeben podceňuje a pak jsou překvapeni problémy s vlasy. Správně vybraný hřeben - slib zdravých vlasů. Dobrý hřeben je také masér na pokožce hlavy. Správná stimulace podporuje lepší růst vlasů.

  Výběr vlasů pro vlasy je klíčem k udržení zdravých a lesklých vlasů. Měli by být vybráni v závislosti na typu a délce vlasů. Proto vám bude užitečné dozvědět se pár tajemství, než se vydáte do nejbližšího obchodu!

  Váš hřeben se používá hlavně pro česání vlasů a stylingových vlasů. Kromě této funkce má i jiné. Například masáž pokožky hlavy a mikrocirkulace krve; stejně jako hygienické funkce, aby "vyčistili" vlasy. Proto, výběr hřebenů a péče o ni - věc velkého významu. "Po každém použití musíte očistit kartáč na vlasy od hřebene. Umyjte to jednou za měsíc pod teplou vodou, přidáním kapky šamponu na čerstvost. "

  Ploché hřebeny se obvykle používají pro rovné, střední nebo dlouhé vlasy. Pro druhé, mimochodem, udělají široké štětce. Pokud máte vlnité vlasy nebo kadeře, měli byste zvolit kulatý kartáč. Pro kudrnaté a vlnité vlasy se doporučuje hřeben se širokými zuby.

  Nyní věnujte pozornost štětinům vlasového hřebene. "Nejlepší hřebeny jsou vyrobeny z prasečích štětin. Jejich výhodou je přirozený původ a měkkost štětin, které poskytují jemné česání. Tyto hřebeny jsou ideální pro tenké a poškozené vlasy. " Alternativou k takovým hřebenům jsou měkké nylonové štětiny, které jsou vhodnější pro husté vlasy. Tyto kartáče nepoškodí pokožku hlavy a nepoškozují vlákna vlasů.

  Kombinování je velmi důležitý postup pro zdraví a krásu vlasů. Doporučujeme věnovat tuto aktivitu jen dvěma minutám denně: jednou ráno a druhou večer před spaním. Ohněte hlavu dolů a začněte pokrývat vlasy od zadní části hlavy a postupně se přesunete k přední části hlavy. Propletení vlasů tímto způsobem je nutné na každé straně přirozeného dělení.

  Pro mnohé z vás jsou všechny krabice plné různých sér, pěn a laků, které vytvářejí skvělé účesy. Ale máte dost štětců? Koneckonců, žádné stylové kompozice nepomůže, pokud nemáte správné nástroje. Jedná se o obvyklé hřebeny a kartáče na česání vlasů. Přečtěte si více: Jak si vybrat barvivo na vlasy.

  • Při výběru masážního kartáčku věnujte pozornost přítomnosti koulí - chrání pokožku hlavy před poškrábáním.
  • Kromě toho zkontrolujte masáž prokleyannost základy. Do dásní není vytažena z rámu.
  • Když kupujete hřeben, podívejte se na ruku. Držte si dlaň, pokud kůže nepoškrábe pokožku, znamená to, že nebude pokožku poškrábat.
  • Hřeben z přírodních materiálů by neměl mít žetony, jinak se vlasy dostanou tam, aby se zlomily a protáhly a vytvářely nepříjemné pocity.

  Kadeřnice v závislosti na typu vlasů

  Normální srst: štěňátka

  Můžete přidat objem a texturu jemným a normálním vlasům pomocí jakéhokoliv hřebenu s přirozenou štětinou. Štětec s prasečími štětinami však pomůže zbavit se kadeří nečistot, prachu a jiných nečistot v životním prostředí a současně je činí lesklými díky optimálnímu rozložení přírodních olejů od kořene až ke špičce.

  Poškozené vlasy: štětiny koně

  Pro poškozené barvení, chemické curlingy nebo pravidelné použití kadeřnic se použije štětec s měkkými praženými štětinami. Ale ještě jemnější česání vám poskytne další jemnější vzhled přírodních štětin - koně. Nejčastěji jsou tyto hřebeny vylepšeny silikonovými vložkami, ale pokud zvolíte možnost kvality, nebudou příliš. Pěkný bonus: tyto hřebeny dělají výbornou práci se statickou elektřinou a ošetřují i ​​mokré vlasy opatrně.

  Tvrdé vlasy: nylonové štětiny

  Bez ohledu na to, jak dobře jsou vlasy s přírodními štětinami pro zdraví vlasů, nemohou se vyrovnat s tvrdými a hustými vlasy. Takže pokud se můžete sami sebe nazývat šťastným vlastníkem, spoléhat se na hřeben s nylonovými štětinami - hrubší z hlediska vlivu než jeho přirozené protějšky, ale v tomto případě je ideální. Díky tomuto příslušenství můžete vždy udržet vaše vlasy pod kontrolou, ale nepoškozovat je, což se může stát při použití hřebene s kovovými zuby.

  Tlusté vlasy: smíšené štětiny

  Dívky s hustými vlasy mohou využívat kombinovaný hřeben štětin - nejčastěji jde o kombinaci nylonových štětin a štětin. Takže nylon pečlivě pokořuje prameny, takže nenechává šňůru zamotávat a přidává objem účesu. Současně přirozené štětiny rovnoměrně rozdělují olej na povrch každého vlasu a vyhlazují kutikulu a vytvářejí vzhled kadeřnic.

  Kudrnaté vlasy: dřevěný hřeben

  Pokud jste si jisti, že kudrnaté vlasy nemohou vypadat úhledně, je načase znovu zvážit vaši pozici v tomto ohledu. Samozřejmě, dívky s kudrlinky se potýkají s celou řadou problémů, pokud jde o styling a zkroucení vlasů, ale správné nástroje je mohou vyřešit všechny. Chcete-li udržet kudrnky v prvotřídní podobě, věnujte pozornost hřebenu s dřevěnými "štětinami", pokud možno odděleně (s dřevěným hřebenem bude hodnou možností cestování). Tajemství spočívá v tom, že je pod silou stromu rozdělit nezbedné kudrlinky, a současně je zachránit před statickou elektřinou, čímž jsou vlasy perfektní.

  Krátké vlasy a / nebo třesky: malý kartáč se štětečnými štětinami

  Chcete-li dosáhnout ideálního výsledku krátkých vlasů nebo zkrotit okraj, který odmítá ležet, jak byste chtěli, podívejte se na štětinové štětiny. Teprve teď vám pomůže ne štětec klasické velikosti, ale malý kulatý kartáč, který je optimálně vhodný pro vytvoření dalšího objemu. Kromě toho funguje bez ohledu na to, zda chcete získat hladký nebo umělecký-chaotický účes jako výsledek.

  Jak si vybrat hřeben?

  Hřebeny se liší ve tvaru a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Materiál je jednoduchý: může to být dřevo, kov, plast nebo štětiny.

  1. Dřevěné hřebeny jsou dobré pro všechny typy vlasů: nedávají mastné zámky, a suché - rozdělí se a zlomí. Kromě toho je strom schopen zmírnit statický stres, kvůli kterému vlasy během stylování prasknou a nafouknou ve všech směrech.
  2. Kovové kartáče se snadno čistí a jsou odolné. Ale pokud si koupíte hnědý značkový hřeben, pak buďte opatrní. Dávejte pozor na přítomnost koulí na koncích kovových zubů. Musí se držet pevně a nelehat, jinak riskujete poškození hlavy.
  3. Je výhodné vzít plastový hřeben na silnici nebo jej použít mimo domov (například při práci). Je lehký, obvykle kompaktní, ale není vhodný pro trvalé použití, protože způsobuje elektrifikaci vlasů.
  4. Hřebeny s měkkými nebo tuhými štětinami jsou nepostradatelné pro styling vlasů. Předpokládá se, že dobré štětiny by měly být kombinovány: sestávají z přírodních a syntetických složek. Ale pokud jsou vaše vlasy náchylné k rychlé kontaminaci, je lepší vybrat kartáče z přírodních materiálů. Mají schopnost absorbovat přebytečný tuk.

  Vyberte tvar hřebene

  Neméně zajímavá je situace s tvarem hřebenů. Nejoblíbenější je byt s mnoha vertikálně umístěnými zuby. To je tzv. Masážní kartáč. Rovnoměrně rozděluje tajemství mazových žláz po celé délce pramenů, čímž eliminuje účinek smíšených vlasů - suchý na špičkách a mastné u kořenů. Kromě toho díky stálému používání zlepšuje krevní oběh pokožky hlavy, sílu svalové hmoty, elasticitu, stane se poslušnější a pružnější.

  Podpěra - válcové hřebeny se zuby rovnoměrně rozmístěné po celém povrchu - budou velmi užitečné při sušení vlasů se sušičem vlasů. Oni nejen přidat objem do vlasů, ale také pomáhat narovnat nebo kroutit dlouhé prameny. Kartáče s velkým průměrem vytvoří na vlasy velké vlny a drobné z nich je změní na "malého démona".

  Kruhové hřebeny s dvojitými štětinami jsou navrženy speciálně pro vyrovnání kadeří. Štěrka pevně přilne k mokrým vlasům - stačí, abyste protáhli prameny a upevnili své místo proudem horkého vzduchu z vysoušeče vlasů.

  Ploché hřbety s častými nebo vzácnými zuby - multifunkční věc. Jsou nepostradatelné pro počáteční styling a pro "revitalizaci" vlasů během dne. Pro česání tlustých a svěžích vlasů udělá více hřebenů s řídkými, dlouhými zuby. Pro rovné a krátké, matné hřebeny jsou dobré: jejich zuby jsou časté, střední délky.

  Testujte při nákupu

  Před konečným výběrem hřebenu v obchodě si vezměte model, který se vám líbí, a spusťte ruku přes zuby. Pokud pocity nebyly nejvíce příjemné, pak mějte na paměti, že vaše vlasy budou cítit stejně. Ostré, špatně zpracované zuby poškrábájí pokožku hlavy a roztrhají tenké vlasy. Získání takového příslušenství zjevně nestojí za to.

  Jak hýbat vlasy

  Vyberte hřeben - to je jen polovina bitvy. Ještě musí být schopen správně používat! Zde je návod, jak trichologové pečovat o vlasy:

  1. Aby vaše vlasy byly zdravé a silné, vyčistěte je alespoň 2 krát denně.
  2. U dlouhých vlasů se ujistěte, že máte masážní štětec. Hřeben dlouhé prameny, začínající od špiček a postupně se přemisťovat na kořeny. S takovým systémem budou méně zmateni a odříznuti.
  3. Proces česání stimuluje krevní oběh pokožky hlavy a zlepšuje výživu vlasových folikulů, takže čím déle trvá, tím lépe vypadají vlasy.

  Jak čistit kartáč na vlasy během několika vteřin

  Umyjte kartáč mnohem jednodušší, pokud každý den odstraníte z něj všechny přilepené vlasy. Týdenní mytí předmětu se nejlépe provádí běžným zubním kartáčem a mýdlovým roztokem.

  Pokud se jedná o uvedení kartáče ze dřeva, je nutné provést extrémně suché čištění. Při mokrém a mokrém způsobu čištění začne hřeben deformovat. Chcete-li kartáč vyčistit z chloupků, musíte jej správně otřít hadříkem navlhčeným alkoholem.

  Jak vyčistit hřeben ze starých nečistot

  Stává se tak, že vaše oblíbená kartáč na vlasy je špinavá, že to nemůžete udělat s kosmetickým čištěním. Je-li škoda měnit hřeben, pak musí být mytí! Chcete-li to provést, připravte následující řešení. Nalijte trochu tekutého mýdla, amoniaku a peroxidu vodíku do horké vody. Nechte hřeben namočit v připravené kompozici. Poté nastavte sprchu tak, aby zuby hřebene byly pod silným proudem vody.

  Když voda umyla všechny nečistoty, zkontrolujte, zda na hřebenu zůstane nečistota. Pokud ano, dejte si sódu a starou zubní kartáček. Ponořte hřeben do prášku na pečení a pečlivě vyčistěte místa, která jsou obtížně přístupná, štětcem. Po suchém hřebenu bude svítit jako nový.

  Obsahuje dezinfekční hřeben

  Pokud jste zaznamenali pedikulózu, budou muset být ošetřeny hřebeny a kartáče, aby nedošlo k reinfekci. Jak umýt hřeben, aby byl bezpečný? Budete pomáháni následujícími způsoby: Léčte ho prostředkem, který byl používán pro boj s parazity. Obvykle jsou drogy dodávány s pokyny, kde jsou určena pravidla použití.

  Pokud je materiál odolný vůči agresivním účinkům, nakažte infikovanou věc na několik minut. Alkohol je užitečný nejen v případě, kdy se zeptáte, jak vyčistit hřeben od špíny. Po důkladném stírání zubů odstraní vši a šupiny a úkol bude také prováděn vodkou nebo pánským kolínským koutem.

  Směs mýdla a pracího prostředku rozpuštěného v horké vodě eliminuje parazity a eliminuje kontaminaci. Pochybuji o účinnosti metod a řekněte si, že nits může přežít, ať je tolik, co je moje. V takovém případě vyměňte kartáč nebo hřeben, obdržíte bezpečnostní záruku.

  Typy hřebenů pro váš typ vlasů

  Hřeben je klasická verze hřebene, kterou používali naši vzdálenější předkové. Mohou být různé typy, a proto mohou být použity pro různé účely:

  1. Hřeben se vzácnými velkými zuby vhodnými pro česání vlhkých vlasů. Pečlivě odhaluje prameny a neublíží jim.
  2. Hřeben s hustými zuby je vhodný pro každodenní použití na krátkých vlasech, je také vhodné pro ně hladce hřebenit vlasy a hřebeny jednotlivých pramenů.
  3. Úzký hřeben s poměrně dlouhými, středně silnými zuby bude vyhovovat kudrnaté vlasy.
  4. Hřeben s velmi tenkou rukojetí pomáhá oddělit vlasy na prameny, takže se používá k barvení, zvýraznění, curlingu a také k vytváření děr.
  5. Hřeben s dlouhými tenkými zuby se používá pro volánky.
  6. Hřeben s průměrnou frekvencí zubů je vhodný pro každodenní použití, použití stylingových výrobků nebo masky.
  7. Hřeben s různými délkami se používá k vytvoření hromady.
  • Masážní hřeben

  Tento typ hřebenů se považuje za nejčastější. Masážní kartáče jsou velmi pohodlné a vhodné pro všechny typy vlasů. Jejich hlavní výhodou je, že současně hřebeny pokrývají a masírují pokožku hlavy. Tato masáž zrychluje krevní oběh, což pomáhá zlepšit růst a stav vlasů. Pokud takový hřeben není vyroben z přírodních štětin, pak na koncích jeho zubů musí být malé kuličky. To je nezbytné k ochraně pokožky před poškozením. Také štětka na vlasy je užitečná v tom, že rovnoměrně rozkládá mazu, čímž zabraňuje rychlé kontaminaci. Měli byste je ale používat s opatrností u lidí, kteří jsou náchylní k mastné pokožce hlavy, protože to může jen zhoršit problém. Současně pro silné a silné vlasy je lepší vybrat tvrdé kartáče, tenké - jemné.

  Existuje několik hřebenů, které se používají speciálně pro styling. Mohou však mít jiný vzhled a účel.

  • Brashing je kulatý hřeben. Jejich tělo a zuby mohou být vyrobeny z různých materiálů, například mohou mít plastovou, kovovou nebo keramickou základnu, s přírodními nebo umělými štětinami. Podprsenky se používají k vytváření objemu v kořenech, ke zkroucení pramenů, k vytváření velkých kadeřů. Mají jiný průměr, jehož velikost se volí podle délky kadeří. Například hřeben pro dlouhé vlasy má největší průměr, u vlasů na rameni je střední, dobře, zkrátka je lepší použít malý kulatý hřeben. Také mozky s malým průměrem mohou být použity jako pomocný nástroj při rovnání pramenů železem.
  • "Kostrový" hřeben je ideální pro sušení vlasů se sušičem vlasů. Speciální otvory v těle umožňují dobře cirkulovat vzduch, chrání pokožku hlavy před popáleninami a velké, vzácné zuby jemně oddělují zamotané kadeře. Pomocí tohoto hřebenu můžete také vytvořit kořenový svazek. Používá se na vlasy o různých délkách a strukturách.
  • Policirkulární kartáč na vlasy - devět řádků se často používá v závěrečné fázi pokládky. Má devět řad zubů, které se nacházejí ve značné vzdálenosti od sebe, což zajišťuje dobrou přilnavost. Je velmi vhodná k tomu, aby ukládala bangy a vlasy. Zvláště je to dobré pro účesy typu bob.

  Materiály pro hřebeny

  Pro výrobu výrobců hřebenů používejte různé materiály. Nejběžnější jsou:

  • Plastové. Hřebeny vyrobené z plastů nepotřebují zvláštní péči, vyznačují se cenou, trvanlivostí a snadnou obsluhou a jsou také vhodné pro všechny vlasy. Plasty však mají jednu velmi vážnou nevýhodu - silně elektrizuje vlasy.
  • Kov Navzdory skutečnosti, že hřebeny vyrobené z tohoto materiálu nemají elektrizovat vlasy, jsou považovány za nejškodlivější, protože jsou schopné zranit kudrlinky a pokožku hlavy. Jsou striktně kontraindikovány pro barevné, tenké, křehké a poškozené vlasy.
  • Strom Dřevěný hřeben pro vlasy je dobrá volba. Pečlivě česala prameny a zachovala jejich zdraví a krásu. Tento hřeben elektrifikuje kudrlinky a nepoškozuje pokožku hlavy. Jeho hlavní nevýhodou je křehkost. Trhliny se rychle tvoří na dřevěném hřebenu a stávají se nepoužitelnými.
  • Přírodní štětiny. Přírodní hřebeny pro vlasy jsou považovány za nejužitečnější. Pečlivě se starají o vaše vlasy a dají jim nádherný lesk a pohled. Přírodní štětiny zabraňují tvorbě dělených konců, ne elektrifikují a neškodí pokožce hlavy. Kartáče s přírodními štětinami jsou perfektní hřebeny pro tenké, křehké a poškozené vlasy.
  • Silikon. Je to podobné vlastnosti jako plast, ale na rozdíl od něj má antistatické vlastnosti.

  Kromě toho se můžete setkat s keramickými hřebeny, stejně jako z ebonitu, kostí a syntetických štětin. Všechny mají velmi dobré vlastnosti a jsou vhodné pro různé typy vlasů. Přečtěte si více: Jak si vybrat vysavač na vlasy.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy