logo

Jak si vybrat mužský šampon?

Mnoho mužů si nemyslí, jaký šampon si vybrat. Popadnou první dostupné (nebo dobře inzerované). Ale ne každý inzerovaný šampon vyhovuje vašemu typu vlasů a některé výrobky mohou negativně ovlivnit jak vlasy, tak pokožku hlavy, což může vést ke ztrátě vlasů a lupům.

Nejprve definujeme typ vlasů.

Normální vlasy - třpytí se na slunci, mají čistý lesk, nerozdělují se, dobře hnízdí a mohou být stylizovány. Po umytí si uchovávají několik dní čerstvý a zdravý vzhled.

Péče: použijte šampon a opláchněte pro normální vlasy 2-3 týdně, to stačí na udržení zdravých vlasů.

Olejové vlasy - potřeba šamponování probíhá téměř každý den, protože rychle se objeví tmavý mastný lesk a vlasy jsou špinavé. Olejové vlasy jsou způsobeny převážně genetickou predispozicí a méně nezdravou stravou (více tuků a sacharidů).

Péče: existuje pocit, že každý den nemůžete umýt vlasy, ale v případě mastných vlasů je to nutnost. Měli byste také vyhnout šamponům se silikonem a pokud možno omezit spotřebu živočišných tuků a sladkostí.

Suché vlasy - vypadají matně a bez života, dělí se, špatně česané. Vlasy se často vysychají kvůli špatné péči a traumatickým činnostem (pomocí vlasových barviv a stylingových výrobků, česání s kovovým hřebenem, horkovacím vysoušečem vlasů atd.), Což vede ke změně struktury vlasů a vypadávání vlasů.

Péče: omyjte vlasy jednou nebo dvakrát týdně šamponem na suché vlasy. Doporučuje se, nejméně jednou týdně, aby se před umytí vlasů zpevňovala maska ​​po dobu 40-60 minut.

Smíšený typ - obvykle charakteristický pro dlouhé vlasy. Přidělené kožní mastnoty nejsou rozloženy po celé délce a v důsledku toho jsou vlasy mastné na kořenech a suché na špičkách.

Péče: omyjte 2-3x týdně hlavou se šamponem pro normální nebo smíšené vlasy. Pro konce vlasů je nutné zpevňovat masky a pravidelně je stříhat.

A tak jsme zjistili, jaký typ vlasů máme, a teď pokračujeme k výběru šamponu

Šampon je určen k odstranění mazových sekrétů z vlasů a vlasové pokožky hlavy. A jenom. Šampony neobnovují strukturu vlasů a neprispievají k jejich růstu. Všechny "přirozené" složky rostlin, ceramidy, peptidy, ovocné kyseliny atd. Jsou pouze reklamním krokem. Dokonce i když jsou obsaženy v šamponu, jsou omýt rychleji než detergenty, než začnou působit.

Detergenty (surfaktanty, povrchově aktivní látky) jsou složky, které rozpouštějí nebo obalují částice tuku a nečistot a pak se odmyjí vodou. Je to díky nim, že šampon má pěnu.

Mírné povrchově aktivní látky tvoří menší množství pěny, a proto mají méně čistící schopnosti, ale nezpůsobují podráždění pokožky a používají se v dětských šamponech nebo přípravcích na suché a poškozené vlasy (obvykle se prodávají v lékárnách)

Mírné (bezpečné) detergenty zahrnují následující látky: Triethanolamin (TEA Laureth Sulfate a TEA Layler Sulfate), Monoethanolamin (MEA), Decylglukosid, Kokoamfoacetát sodný, Laurylglukosid, Kokamidopropyl Betain.

Tvrdé povrchově aktivní látky jsou rozšířené, dobře pěnové a čisté vlasy od nečistot, ale nejsou vhodné pro suché a citlivé vlasy. Lze použít s mastnými a normálními vlasy.

Drsné detergenty zahrnují: laurylsulfát amonný, síran laurát sodný, laurylsulfát sodný, síran laurát amonný.

Podívejme se na některé z nejoblíbenějších mužských šamponů.

1. Šampon a kondicionér Clear vita ABE proti lupům 2 v 1 Active-Sport.

Za prvé, je lepší nepoužívat 2 v 1, 3 v 1, 100500 v 1 fondu, opusťte je v případě cesty. Čím více komponent, tím horší je každý. Kondicionér neutralizuje schopnost mytí šamponu, což "zabíjí" příznivé vlastnosti balzámu.

Za druhé, šampon opravdu pomůže z lupů, protože Obsahuje silnou antifungální složku - Pirithion Zinc, avšak v tomto případě není žádným problémem každodenní použití. Tyto šampony se používají 2-3 krát týdně a průběh, tj. dokud nezmizí lupy a poté přestanou používat.

2. Čistá řada šamponů Bylinná medicína, která sestává z 80% odvaru bylin.

Za prvé, každý šampon se skládá z 80% vody. Destilovaný. Vyčištěno z nejrůznějších nečistot. NENÍ odvar.

Zadruhé, i kdyby se předpokládalo, že výrobce slyšel, aby takový šampon zůstali po dobu jednoho roku, bude zapotřebí obrovské množství konzervačních látek, které zničí veškerou "užitečnost". Kromě toho, pokud šampon je vyroben na odvar z bylin, pro kterou část výrobních barviv, dává "přirozené" barvy?

Za třetí, věnujme pozornost procentuálnímu alkoholu (0,09%) a teď se budeme zvedat k výše uvedené lince a vidět ty výtažky z lopuchu, ženšenu, heřmánku apod. Komponenty jsou uspořádány v pořadí, v jakém jsou obsaženy v produktů. Proto obsah výtažků v tomto šamponu, nejlépe 1-5%.

A takové příklady "marketingu", ale prostě lži výrobců, lze nekonečně zmínit.

Používám "přirozené" (nebo spíše organické) šampony bez parabenů, barviv a konzervačních látek. Proč je slovo "přirozené" v uvozovkách? Protože každý šampon obsahuje chemikálie, mění se pouze jejich kvalita a množství. Organické šampony obsahují pouze mírné povrchově aktivní látky a jemné chemické přísady, které jsou neškodné nebo způsobují minimální poškození vlasů a pokožky hlavy.
Ano, tyto šampony stojí mnohem dražší, ale ospravedlňují jejich cenu. Kromě toho jedna láhev šamponu trvá nejméně měsíc po dobu 2-3 (s každodenním užíváním).

Jeden z mých oblíbených - organický šampon pro normální a suché vlasy francouzské značky Coslys, má certifikát o shodě Cosmebio, který se vydává na výrobky obsahující velké procento přírodních složek. Šampon má nepatrný zápach, vhodný pro celou rodinu (i děti). Obsah chemie není vyšší než 5%, zatímco u konvenčních šamponů 15-30%.

Koupím na stránkách Herbals, je filtr šamponů podle typu vlasů. Věnujte pozornost certifikátům Cosmebio a BDIH, zpravidla takové šampony obsahují mírné povrchově aktivní látky a minimální chemii (až 5%).

Který vlasový růstový šampon je vhodný pro muže

Před 1 dnem Styl 79 Zobrazení

Plešatost, špatný stav vlasů je běžným problémem pro mužskou polovinu lidí, která může předjet i v mladém věku. Statistiky ukazují, že každý třetí mladý muž ve věku 25 let v jednom nebo druhém stupni čelí tomuto jevu. K boji proti ztrátě vlasů trichologové radí používat integrovaný přístup. Základem boje je výběr speciálního zdravotního šamponu pro růst vlasů u mužů.

Příčiny ztráty vlasů

Růst a síla srsti jsou ovlivňovány jak vnitřními faktory, tak vnějšími faktory. První jsou:

 • nedostatek vitamínů;
 • stálé napětí;
 • poruchy příjmu potravy;
 • hormonální problémy.

Kromě toho dědičnost hraje důležitou roli. S vysokou hladinou testosteronu, kvůli genetice, rozpad hormonu vede k tvorbě dihydrotestosteronu, který brání rozvoj vlasových folikulů. To vede ke vzniku plešatosti. Hormonální porucha je často zděděna, takže syn bývalého plešatce by se měl předem zabývat prevencí ztráty vlasů, jinak po třiceti letech bude mít osud rodiče.

Vnější faktory zahrnují:

 • špatná ekologie;
 • nedostatečná péče o vlasy.

Chcete-li minimalizovat expozici zvenčí, v chladném počasí, dejte si klobouk, držte si hlavu mimo slunce a vyberte správné čisticí prostředky.

Jak fungují kosmetické prostředky

Specializované pánské šampony nejsou schopné vypořádat se s nedostatkem vitaminů v těle, nevhodným životním stylem a hormonálními poruchami, ale pomáhají při komplexní léčbě, poskytují:

 1. Zlepšení mikrocirkulace kůže v kůži hlavy.
 2. Výživové vlasové folikuly vitamíny a živiny.
 3. Regulace lipidové rovnováhy dermis.
 4. Zvlhčuje pokožku a vlasy.
 5. Čištění pokožky hlavy.
 6. Regulace mazových žláz.

Pánský šampon pro růst vlasů posiluje žárovky a folikuly, dává pramenům dobře upravený vzhled vlivem vitamínů a terapeutických sér, které jsou součástí. Kosmetika nedává rychlý účinek. K dosažení výsledku by léčba měla být dlouhá a pravidelná.

Jaký nástroj si můžete vybrat

Regály moderních obchodů jsou doslova zaplaveny protipožárními a růstovými kosmetiky. V důsledku toho bylo patrné, že šampon by měl být mezi specializovanou kosmetikou, která je rozdělena na rozpočet a dražší. Účinnost kosmetiky nezávisí na jejích nákladech, takže byste měli vyměnit šampony v různých cenových kategoriích.

Nízké náklady na ztráty vlasů opravné prostředky:

 1. Šampon od firmy "Elf" (lopuch). Ukrajinský nástroj pomáhá vyrovnat se s problémem plešatosti v počáteční fázi. Jeho složky poskytují stimulaci růstu vlasů a posílení kořenové žárovky. Formula šamponu se skládá ze směsi extraktů bylin, vitamínů a olejů. Cena - 250 rublů.
 2. 911 (Cibule). Terapeutický šampon patří do skupiny rozpočtových prostředků proti plešatosti. Základem jeho složení - přírodních složek. Cibule zlepšuje buněčný metabolismus, posiluje strukturu vlasů, stimuluje její kořeny, zrychluje růst a zabraňuje vypadávání vlasů. Extrakt z kopřivy vytváří silné kořeny, dodává vlasům lesk. Infuze břízy reguluje mazové žlázy, které obnovují přirozenou rovnováhu pokožky hlavy. Kromě přírodních složek jsou ve výrobku dodávány vitamínové přísady, které zvyšují celkový účinek. Cena peněz ze 100 rublů.
 3. Biocon. Šampon pomáhá vyrovnat se s androgenickým typem alopecie (dědičná alopécia, která vyvolává zvýšení testosteronu). Produkt obsahuje extrakty z horkého pepře, léčivé pijavice a pyrithionu zinku. Přísady zlepšují krevní oběh v tkáních a usnadňují tok živin do vlasových folikulů. Zinek a panthenol mají funkci hojení a péči. Biocon se prodává v lékárnách a stojí asi 200 rublů.

Šampóny pro růst a hustotu vlasů, vztahující se ke střední a vysoké cenové kategorii:

 1. Selentsin. Nástroj je lídrem mezi šampony kvůli vysoké účinnosti, což potvrzuje pozitivní zpětná vazba od spotřebitelů. Ve své skladbě hrají hlavní roli takové složky, jako je bílá lupinová šťáva, peruánský extrakt maca, vitamín PP a mentol. Všichni dohromady zlepšují strukturu vlasů, zvlhčují pokožku hlavy, vyživují folikul a zvyšují mikrocirkulaci krve. Kávová infuze a odtučněná péče o vnější vrstvu vlasů. Cena: od 600 rublů.
 2. Vichy Derco. Prohlášený jako terapeutický produkt se proto prodává pouze v lékárnách. Jeho složení obsahuje stimulující krevní oběh rozmarýnu, horskou arnici s pšeničnými peptidy, které vyživují žárovky, stejně jako glykogen, který spouští regeneraci folikulů. Cena je asi 500 rublů.
 3. Alerana (Alerana) je domácí produkt, nikterak ne méně než západní anti-plešatost opravné prostředky. Komponenty obsažené v jejím složení nejenže zabraňují vypadávání vlasů, ale také stimulují růst nových: olej maca, éter tea tree, vitamín B5, lecitin, pšeničný protein. Šampon reguluje metabolický proces uvnitř folikulu a vlasů samotný, stejně jako hydratuje pokožku hlavy. Cena produktu od 300 do 500 rublů.
 4. Migliorin (Migliorin). Inovace společnosti Cosval má mnoho pozitivních recenzí a vysokého hodnocení na globálním trhu. Výrobce slibuje výrazný účinek za půl měsíce. Jedinečnost tohoto šamponu v jeho složení zde shromažďuje nejlepší živiny. Je bohatý na vitamíny, keratin a biotin, který čistí pokožku na maximum a znovuoživuje vlasové kořeny. Extrakty z mučenky a heřmánek přispívají k růstu a síle pramenů. Panthenol poskytuje lesk lesklý lesk. Cena šamponu se pohybuje od 900 do 1000 rublů.
 5. Nizoral Tento výrobek se prodává pouze v řetězci lékáren, protože je to léčivý šampon. Jeho účelem je bojovat proti lupům a vypadávání vlasů. Mikroskopické houby často vyvolávají zhoršení stavu vlasů. Hlavní složkou terapeutického přípravku je ketokonazol, který bojuje proti houbám. Použijte nástroj podle pokynů. Cena šamponu od 600 do 750 rublů.
 6. Rinfoltil (Rinfoltil). Produkt obsahuje kofein, který stimuluje krevní oběh, a pšeničné bílkoviny posilují vlasový folikul a vyživují je pomocí vitamínů B. Kromě toho výrobce přidal do šamponu cinchonovou šťávu, nasturcium a trpasličí výtažek. Tato kompozice zcela obnoví strukturu vlasů. Panthenol a kolagen přispívají k vnější transformaci vlasů. Cena výrobku je 500-700 rublů.
 7. Beluga z Natura Siberica. Veškerá kosmetika z této značky patří do skupiny organických aktivátor růstu růstu mužů. Šampon obsahuje taurin, divoký chmel a vitamín B, ale hlavní složkou je extrakt z kaviáru beluga, který je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Po použití tohoto výrobku se vlasy stávají silnějšími, silnějšími a měkčími. Přirozená kompozice nezasychuje pokožku hlavy a reguluje její lipidovou rovnováhu. Cena šamponu od 400 do 500 rublů.
 8. EXL. Produkt, který zahrnuje kmenové buňky afrického pepře a bílkoviny quinoa, pomáhá zesilovat zvlnění, stimulovat růst vlasů a učinit vlasy elastickou. Náklady - 1 tisíc rublů.
 9. Ducry Anaphase. Šampon od francouzského výrobce zlepšuje mikrocirkulaci v horní vrstvě pokožky, usnadňuje dodávku vitamínů do vlasového folikulu. Po použití se začínají vzbudit žaludky, které stimulují růst nových pramenů. Výrobce slibuje výsledek týden po zahájení používání. Cena od 1500 r.
 10. Keune. Šampon na bázi vitamínu H a ženšenu je navržen speciálně pro tvrdé vlasy mužů. Bohatá kompozice vyvolává produkci keratinu, která minimalizuje ztrátu vlasů a stimuluje jejich růst. Ženšen vyhlazuje kutikulu, takže prameny jsou pružné a měkké. Náklady na fondy - 2500 rublů.

Co znamená dát přednost konec, každý rozhodne sám za sebe. Hlavní kritéria výběru při nákupu by měla být typ srsti a absence alergie na součásti, které tvoří výrobek.

Jak používat

Aby šampon fungoval efektivně, musí být schopen používat. Dodržování několika pravidel pomůže dosáhnout větších výsledků:

 1. Nemůžete si koupit nástroj, který neodpovídá typu vlasů.
 2. Účinný výrobek dává výsledek po měsíci použití, pokud člověk nedodržuje postup, je lepší změnit šampon.
 3. Trichologové nedoporučují používat stejný nástroj po dlouhou dobu. Pokožka hlavy a vlasy si rychle zvyknou na tento nebo ten výrobek a účinek se sníží na minimum. Proto by měl být šampon pravidelně měněn nebo střídán dva produkty.

Při používání byste měli vždy dodržovat pokyny a doporučení výrobce, protože léky proti plešatosti jsou léčivé přípravky, což znamená, že jejich použití by mělo být řešeno s maximální vážností.

Domácí šampony

Ve starověku byli lidé léčeni hlavně pomocí rostlin. Přírodní domácí šampony vás nebudou zachránit před vážným problémem, ale můžete je použít jako součást integrovaného přístupu.

Chcete-li nezávisle připravit hojivý organický šampon pro normální vlasy, měli byste:

 • mýdlovou základnu (je možné kapalinu navlhčovat dětská mýdla bez přísad);
 • heřmánkový olej (2 lžíce);
 • společný kopřivový olej (2 lžičky);
 • vitamín E (5 kapek).

Základ mýdla v objemu 200 ml se smísí s oleji a vitamínem a pak se vlije do čisté nádoby. Tento nástroj doporučujeme umyt vlasy obvyklým způsobem, 1-2 krát týdně. Hořčice a heřmánek je možné přeměnit na lopuch a kokosový olej.

Následující recept se skládá z kyseliny nikotinové, která rozšiřuje malé cévy, což zlepšuje výživu vlasových kořenů a usnadňuje pronikání vitamínů do folikulu.

 • 30 g sušených listů z kopřivy;
 • 250 ml vroucí vody;
 • 200 ml mýdla;
 • 2 ampule kyseliny nikotinové.
 1. Varejte kopřivu teplou vodou.
 2. Směs se infunduje, dokud nedosáhne pokojové teploty.
 3. Přidejte mýdlo a kyselinu.
 4. Vařená infuze uložená v chladničce.

Tinktura by měla být nejméně čtyřikrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Přírodní šampon je levnější než průmyslová kosmetika, může být používán častěji a také neobsahuje nečistoty, zbytečné chemické prvky. Je však třeba připomenout, že i domácí lék může způsobit alergie, protože před použitím je doporučeno provést zkoušku citlivosti na součásti. Chcete-li to udělat, stačí položit malé množství produktu na zápěstí a počkat půl hodiny. Pokud nedojde k žádné reakci, může být šampon použit bez obav.

Špatné vlasy jsou pro muže častým problémem, ale vždy je možné je vyřešit. Integrovaný přístup ve formě návštěvy lékaře k trichologovi, úprava výživy a výběr vhodného terapeutického šamponu pomůže s tím vyrovnat se. Hlavním úkolem je včas zahájit boj proti ztenčení pramenů.

Nejlepší mužský šampon: Top 5 podle AFMen

Mnozí muži si ani neuvědomují, kolik a jak se mužský šampon liší od ženského šamponu, jmenovitě podle složení a způsobu ovlivnění vlasů. Pánské kosmetické vlasové výrobky jsou vytvořeny odborníky na základě znalostí o vlastnostech a individuálních vlastnostech mužských vlasů. Muži si musí vybrat nejlepší mužský šampon od široké škály známých a spolehlivých výrobců.

Výběr šamponu na vlasy je zásadním úkolem, protože nesprávný lék může vyvolat řadu nemocí a problémů s vlasy, jako jsou lupy nebo vypadávání vlasů. A jen dobrý mužský šampon by měl nejen očistit vlasy a pokožku hlavy, ale také je živit cennými složkami, zvlhčovat a podporovat růst bez narušení rovnováhy mazových žláz a pH rovnováhy pokožky.

Jakým kritériem jsou vybrané vrcholové značky?

Pouze mužské vlasové šampony se dokážou vyrovnat s tvrdými, silnými, hustými, nezdravými vlasy mužů. Ale jen málo mužů ví, jak si vybrat od těch nejrůznějších výrobců a nabízet prostředky nejvhodnější pro sebe. Odborníci se proto zaměřují na dvě hlavní výběrová kritéria:

Struktura vlasů a jejich typ. To znamená, že to může být šampon pro mastné vlasy, suché, pádu nebo slabé vlasy, stejně jako speciální lék proti lupům. Právě pro tento parametr musíte nejprve zvolit řadu kosmetických přípravků pro péči o vlasy.

Výrobce. Jak ukazuje praxe, většina mužů nevyděluje pro sebe

oblíbenému výrobci, raději vyřešíte různé možnosti finančních prostředků. Ve skutečnosti je to na jedné straně pravda, vzhledem k tomu, že pokožka hlavy a vlasy jsou zvyklí na jeden nástroj a je třeba je pravidelně měnit. Ale člověk si musí zvolit spolehlivou značku kosmetiky, která splní potřeby. Specialisté nabízejí
Top 5 seznam výrobců - Shauma, Timotey, L'Oreal, Cies a Heden Sholders.

Důležitým parametrem při výběru špičkových výrobků pro odborníky na péči o vlasy se domnívá, že složení. Z toho přímo závisí na účinnosti šamponů, stejně jako na reakci pokožky hlavy a vlasů na způsobu praní. Výhodou jsou výrobky bez síranů, parabenů, aromatických přísad, vonných látek a barviv.

Ke každému typu vlasů šampon

Nejprve nejlepší mužský šampon by měl člověka zbavit jakýchkoliv stávajících problémů s vlasy, jako jsou lupiny, nadměrná suchost nebo mastnota, ztráta nebo oslabená struktura. I když se člověk rozhodne o značce šamponu, pokud není vhodný pro svůj určený účel, taková kosmetika nebude mít vlastní potřebu. Kromě toho může špatná volba pouze zhoršit existující porušení.

Pro mastné vlasy

Nejtypičtějším problémem silné poloviny společnosti je nadměrná mastnost vlasů. Proto jsou nejčastěji požadovány mastné výrobky pro péči o vlasy. Aktivní životní styl, poškozené mazové žlázy, hormonální poruchy a genetika mohou přispět k tomuto. Olejové vlasy často způsobují svědění a mohou dokonce způsobit různé nemoci, jako je seborrhea.

Odborníci doporučují následující typy šamponů pro potírání mastných vlasů u mužů:

 1. Kerastase Homme Anti-Oiliness Effect. Tento nástroj posiluje vlasy, eliminuje nadměrné kožní mazu, obnovuje strukturu vlasů hladkou, hedvábnou a přírodní lesk. Kromě toho šampon zabraňuje předtím osolení vlasů, eliminuje účinky kontaktu s tvrdou vodou a nezasychuje pokožku hlavy.
 2. Nivea Men "Extrémní čerstvost". Německý mentolový šampon, který osvěží, zmírňuje zánět a svědění, hluboce čistí a posiluje strukturu vlasů. Složení cenných složek kromě mentol - limetové šťávy a extraktu guarany. Nivea šampon umývá "na písknutí" i nejtvrdší vlasy, ale zároveň vlasy zůstávají měkké a poslušné.
 3. L'oreal Pure Resource. Francouzská značka L'Oreal účinně, ale jemně čistí pokožku hlavy a pramenů a odstraňuje přebytečný tuk z kůže. Tento produkt je profesionální šampon, který poskytuje komplexní "léčbu" všech problémů mužského účesu, ale bude to stát o něco více, než ostatní prostředky tohoto profilu.

Tři uvedené produkty mohou doplnit Heden Sholders, který také produkuje účinné šampony pro ošetření mastných vlasů. Je důležité si vybrat šampon, nikoliv podle ceny nebo objemu, jako u kvalitních výrobků, je jeho spotřeba úsporná a odůvodňuje jeho náklady, ale podle jeho charakteristik a recenzí, doporučení odborníků a dalších mužů.

Pro suché

Suché vlasy jsou velmi náročné na kosmetickou péči, netolerují kompozici, která je příliš nasycená chemickými složkami, a také potřebuje jemnou hydrataci a výživu bez vážení. Navíc, suché vlasy jsou náchylné k křehkosti a ztrátě, takže dobrý šampon by měl zaručit posilování a maximální kontrolu nad jejich strukturou.

Odborníci považují několik značek za nejlepší produkty pro suché vlasy:

 • Americká posádka denní hydratační. Tento nástroj je bohatý na cenné byliny v kompozici (tymián, rozmarýn), stejně jako oleje, jako je rýžový olej. Díky této kombinaci produkt "zachází" s křehkou vlasovou strukturou, zvlhčuje ji a jemně ji vyživuje zevnitř od kořenů až po špičky. A heřmánkový extrakt ulehčuje svědění a peeling epidermis hlavy. Šampony posádky jsou profesionální kosmetika, respektive jsou dražší než jiné šampony.
 • 10 svědění Od zelených lidí. Pokud člověk trpí suchými vlasy a svěděním, jaký lepší šampón si vyzvedne tricholožka. Vedoucí trichologové radí šampon 10 svědění Od zelených lidí z řady Organic, která je bohem cenných rostlinných složek a oleje z čajovníku s protizánětlivým účinkem. Výhodou tohoto šamponu je přirozená kompozice.
 • Natura Siberika. Ruská značka produktů péče o vlasy Natura Siberika je výroba přírodních nesulfátových šamponů. Zvláštní pozornost by měla být věnována výživným a hydratačním šamponům, které obsahují bylinné extrakty a přírodní neškodné vlasové oleje. Taková kosmetika - rozumná cena a 100% přírodní složení.
 • Kapous Professional - ruská značka Kapus vyrábí velké množství profesionálních profilových šamponů pro boj s suchou pokožkou hlavy, peeling a slabou strukturu vlasů. Kromě toho je mužský šampon Capus vhodný k prevenci ztrát lupů a pramenů.

Z navrhovaných možností je možné zvolit složení každého výrobku, způsob vlivu na vlasy a podle recenzí a doporučení odborníků. První možnost se vyznačuje vysokou cenou, ale kvalitativním složením, ve druhém a třetím případě 100% přírodní složení, ale ruská značka bude mnohem levnější.

Proti lupům

Lupiny jsou zdravotní chorobou pokožky hlavy, která je důsledkem abnormálního metabolismu, žláz a kožních problémů. Ve farmakologické praxi se vyrábějí léky na léčbu lupů, ale také kosmetické šampony tohoto profilu se vyrovnávají s tímto úkolem.

Odborníci doporučují vybrat šampon proti lupům z následujících možností:

 • Axe Secure Anti Lupy - značka Axe vytvořila vícesložkový šampon proti lupům, který je pro své vlastnosti cenný, kromě toho působí také jako klimatizace pro snadné česání;
 • HeadShoulders 3-in-1 „Komplexní péče“ - všech značek šamponu Heden sholders lupy zvládnout úkol, ale je to díky nástroj zinku v kompozici a dalších složek hluboce „léčí“ váš skalp a jiných kožních onemocnění, upravuje krevní oběh a metabolismus;
 • Úspěšný šampon EXTRA COOL - vynikající nástroj proti lupům a suché kůži a vlasům, protože obsahuje složky jako kokosový olej a mentol, vyživuje a čistí strukturu pokožky a vlasů;
 • Clear vita ABE «konečnou kontrolu» - kromě složení zinku má anti-houbové činidlo klimbazol respektive šampon čistí pokožku hlavy patogenních flóry a léčí kožní nemoci, kromě šamponu působí jako balzám-kondicionér pro snadné česání vlasů.

Všichni tito výrobci se vyznačují bohatými zkušenostmi s vytvářením vysoce kvalitní kosmetiky, spolehlivosti a šamponů s časem testovaným na boj proti lupům.

Od pádu

Dalším vážným problémem pro mnoho mužů je ztráta vlasů, což vede k brzkému plešatosti a vzniku vzácného skromného účesu. Problém musí být vyřešen v předstihu, pro výrobce, kteří jsou vystaveni tomuto problému, výrobci nabízejí speciální prostředky k posílení a stimulaci růstu.

 • L'Oréal Professionnel Homme Fiberboost - minerály a vitamíny ve složení vyživuje vlasové folikuly a stimulovat další olej, estery jejich růst, Intra-Cylane složka posiluje vlasy uvnitř stonku, chráněné před poškozením a ztrátou;
 • Concept Green Line Redukční a stimulující šampon - konceptový šampon pro aktivaci růstu vlasů a prevenci ztráty vlasů, který není ve složení a kvalitě terapeutických léků špatný;
 • Konská síla - ruská značka vysoce kvalitní, ale nenákladná kosmetika na vlasy, šampon bez silikonů a síranů posiluje vlasy od samých kořenů až po konce, saturuje s cennými složkami v kompozici;
 • Šampon premium tabaco premium - profesionální ruský šampon proti lupům, vypadávání vlasů a nadměrné mastné vlasy s minerály a vitamínovými přísadami v kompozici;
 • KeraSys Hair Balancing Shampoo - korejský šampon pro ošetření pádu vlasů, navíc nástroj eliminuje lupy a další dermatologické problémy epidermis hlavy;
 • Olin chilli (Ollin) - ruská značka profesionální kosmetiky, šampon s červeným pepřem zrychluje průtok krve a tím roste růst dormantních vlasů, zlepšuje buněčný metabolismus a posiluje vlasovou šachtu;
 • Alerana je ruská společnost, která vyrábí šampony a anti-vypadávání vlasů obsahující všechny potřebné vitamíny a minerální doplňky, které stimulují růst vlasů.

Všechny výše uvedené značky a jejich šampony jsou dermatologicky testovány a přijímány trichology. A až poté, co potvrdí účinnost, půjdou na prodej.

Rozdíl mužský šampon od ženy?

Chcete-li porozumět rozdílu mezi mužským šamponem a ženským šamponem, musíte pochopit fyziologické vlastnosti vlasů a pokožky hlavy u lidí obou pohlaví. Hlavním rozdílem je účel šamponu a jeho principu expozice. Složení výrobků pro muže jsou čisticí složky, které jsou mnohem silnější v účinku, ale živiny a zvlhčující přísady budou mnohem menší než u ženských výrobků.

Pro výrobce šamponů pro ženy byly vyvinuty speciální komponenty proti vypadávání vlasů, které se do kompozice přidávají ve velkém množství. Složení pánské kosmetiky pro péči o vlasy nebude součástí pro další objem vlasů. Rozdíl bude mít vůni šamponů, protože muži dávají přednost úplně jiným zápachům, jako je mořská příchuť, dřevité tóny nebo vůně zeleného čaje.

TOP 5 pánské šampony

Dnes mnoho odborníků trichologové studují složení a princip fungování všech známých značek a jejich výrobků pro vlasy mužů, v důsledku čehož shrnou a sestavují seznamy nejlepších značek. Poslední vrcholný seznam a hodnocení od předních odborníků zahrnovaly 5 výrobců.

Shauma

Značka Schauma je velkou poptávkou kvůli cenám, které jsou k dispozici pro všechny produkty. Pokud vezmeme v úvahu mužské šampony Schauma, takové výrobky neobsahují silikon ve složení. Kompozice je však plná užitečných složek, rostlinných výtažků, minerálních a vitaminových doplňků. Šampóny způsobují, že vlasy jsou dokonalé, pokožka hlavy je hluboce očistěná od mazu.

Timotey

Výrobce Péče o pleť Vlasy Timotei nabízí řadu šamponů pro muže, je posílena a moc ztráty anti-vlasy a maximalizovat růst vlasů, TIMOTEI MEN 2v1 Sports Active pro čištění a hydratační vlasy, Clean a péče o hloubkové čištění pokožky hlavy a vlasů, v pohodě a svěží proti lupům a mastným vlasům, stejně jako šampon proti lupům. Výhodou této značky jsou kvalitní šampony a přiměřené ceny.

Loreal

Francouzská kosmetická značka L'Oreal je dnes populární a celosvětově poptávaná díky nejvyšší kvalitě a inovativnímu vývoji ve výrobě kosmetiky. Mužské šampony L'Oreal se vyrovnávají s jakýmikoliv úkolem, ať už se zbavují lupů, odstraňují nadměrné mastné nebo suché pokožky a vlasy, posilují kořeny a kmen vlasů, stimulují růst a komplexní péči o vnější vlasy. V ceně šampony L'Oreal patří do segmentu středních cen.

Kosmetická značka Syoss je linka od německého výrobce SchwarzkopfHenkel Professional a pro muže byla vytvořena samostatná řada výrobků Syoss Men Power. Unikátní vzorec mužského šamponu je bohatý na vitamíny užitečné pro pokožku hlavy, kromě kompozice ničí patogenní bakterie, hluboce čistí nečistoty, obohacuje vlasy energií a silou. Šampony Syoss Men jsou vhodné pro každodenní použití, kromě toho za rozumnou cenu to zcela doprovází.

Hedenovi

Nejoblíbenějšími jsou dnes pánské šampony značky HS, protože nikdo nemůže porazit německou kvalitu a dlouholeté zkušenosti. Šampony HS Heden Sholders téměř všechny primárně zamýšlely bojovat proti lupům.

Navíc výrobce vytvořil celou řadu výrobků pro muže s osvěžujícími, energickými, výživnými a hluboce čistícími vlasovými výrobky. A dostupné ceny a široký výběr jen zvýšily poptávku po produktech Heden Sholders pro muže.

Neméně dobré šampony nejsou zahrnuty v TOP-5

Výše uvedené značky mužských šamponů pocházejí z pěti nejoblíbenějších produktů, a to především díky kritériím, jako jsou roky zkušeností z prodeje, dostupné ceny, celosvětová sláva a široký výběr. Existuje také mnoho nových výrobců, kteří již konsolidovali své pozice na konkurenčním trhu a prokázali vysokou kvalitu.

 • Nivea je německá značka vysoce kvalitní a účinné kosmetiky pro muže;
 • L'OREAL je francouzský výrobce širokospektrálních šamponů s inovativními složkami;
 • Recepty babičky Agafyy jsou levné a 100% přírodní šampóny na bázi rostlinných přísad;
 • Alerana - vitamínové šampony pro domácí vlasovou terapii;
 • Vlasová terapie - výrobce vysoce kvalitních a hypoalergenních šamponů pro citlivou pokožku hlavy;
 • Korres - slušné mužské šampony proti vypadávání vlasů, křehkost a pomalý růst;
 • Siberica je ruská značka bezpečné přírodní vlasové kosmetiky, mužské šampony zabraňují ztrátě vlasů, lupům a dalším dermatologickým onemocněním.

Těmito výrobci lze stále připsat Dove a Schwarzkopf.
Tyto prostředky neobsahují barviva, konzervační látky, agresivní složky škodlivé pro pokožku hlavy a vlasy. Všichni patří do segmentu cenově výhodných vysoce kvalitních mužských šamponů, jsou v poptávce a důvěře jak od mužů, tak od odborníků.

Závěr

Mužský šampon by měl být nejprve vhodný pro strukturu a vlastnosti vlasů, například šampon pro nepoddajné vlasy, tenké a slabé vlasy apod. Kromě toho by měl člověk znát stávající problémy s vlasy, aby si vybral úzký profil - proti lupům, nadměrnému obsahu tuku nebo ztrátě atd. Dalším důležitým kritériem výběru je spolehlivý výrobce, který doporučují odborníci. Pouze v tomto případě můžete vybrat správný nástroj.

Jak si vybrat vlasový šampon

Není žádným tajemstvím, že muži by neměli mít jen mužskou holicí pěnu, kolínský krém a krém v arzenálu kosmetiky, ale také mužský šampon. Mnozí muži však toto pravidlo zanedbávají, často používají univerzální lék pro celou rodinu. Přesto, pokud posloucháte názor odborníků a vyzvednete kvalitní pánský šampon, pak vám to umožní udržet vlasy po mnoho let, zabráníte vypadávání vlasů a vytváření plešatých plevelů. Také kvalitní produkt pomůže zlepšit stav pokožky hlavy, vyléčit lupy, nadměrnou mastnotu nebo suché vlasy. V důsledku toho není role šamponu v životě člověka tak sekundární. Proto pokud chcete vypadat dobře upravené a uklizené, pak pojďme zjistit, jaké kritéria by si měli zvolit člověka umýt vlasy.

Nejprve se mužská skalpa liší od samice, a to nejen ve vzhledu, ale také v pH. Kůže mužů je zpravidla hustší a pružnější a v dospívání se téměř vždy stává mastnou. Faktem je, že mazové žlázy mužů jsou mnohem aktivnější než ty mladé dámy, takže není divu, že během několika hodin po sprchování se vlasy stávají mastnou a účes se stává neuspokojivý. Mnoho mužů navíc trpí problémem plešatosti, zejména pokud užívají šampon žen.

Vzhledem k tomu, že úroveň pH pleti mužů je také odlišná, je třeba tuto skutečnost zohlednit při výběru hygienických výrobků. Na kůži mužů je mnohem kyselější prostředí, takže potřebuje zvláštní péči.

Kromě toho, při výběru velmi důležité zvážit typ vlasů. Pokud se po několika hodinách rychle zneutralizují a po několika hodinách se mastnou, pak byste měli zvolit šampon pro mastný typ.

Suché vlasy připomínají houbu, velmi špatně česané, odrážejí světlo, dělí se a lámou se. Zpravidla je špatná péče o ně a používání nekvalitní kosmetiky vedou k takovým výsledkům. Chcete-li tuto situaci napravit, pomůže šampon pro suché vlasy.

Smíšený typ vlasů u mužů je vzácný, ale stejně se stává. Pokud jsou v blízkosti kořenů mastné a špičky jsou suché a křehké, budete potřebovat lék na kombinaci pokožky nebo smíšeného typu vlasů.

Šampony pro muže: nejlepší volba v roce 2018

Šampon s mýdlem a zubní pastou je součástí minimálního souboru potřebných produktů pro lidskou hygienu. Je však důležité, aby se při nákupu nedopustila chyba: nesprávně vybraný šampon může zhoršit stávající problémy a zhoršit stav vlasů a vlasové pokožky hlavy.

Proč muži potřebují samostatný šampon

Činnost mazových žláz v silnějším sexu je výraznější, takže někdy musí každý den umýt vlasy. Problémy jako plešatost, lupy se vyskytují v životě mužů častěji než ženy. Rozdíl mezi šamponem mužů a ženským šamponem je tedy přímo spojen s rozdílem ve fyziologii a spočívá v tom, že obsahuje určitou sadu komponent. Například zinek, který zajišťuje normální funkci mazových žláz na pokožce hlavy, taurin a kofein, antibakteriální přísady. Vůně těchto šamponů je typicky "samec" (citrus, dřevo, mentol).

Charakteristika šamponů

Jaký typ vlasů je určen

 • Tuk: rychle ztrácí svůj vzhled, vypadá nešikovně a špinavě. Účinek tohoto šamponu je založen na dobrém čištění, odstranění přebytečného mazu a regulaci jeho výroby.
 • Suchý Primárním úkolem nástroje je jejich čištění, zvlhčení a nasycení. Obsahuje méně složek čisticího prostředku, ale více různých olejů.
 • Poškozeno Šampon jemně čistí, vytváří vzhled zdravých vlasů a vyhlazuje jejich povrch.
 • Malované Účelem tohoto šamponu je jemné čištění se zachováním barvy.
 • Těžko. Výrobek je jemně čistí, zvlhčuje a změkčuje.
 • Normální, včetně těch, které nebyly podrobeny žádným procedurám salonu (perm, barvení, zvýraznění atd.). Hlavním úkolem je odstranění znečištění bez dalšího vystavení. Šampon by neměl vlasy příliš usazovat, ani přispívat k jeho rychlému solení.

Podle rozsahu

 • Profesionální;
 • Pro domácí podmínky. Široká nabídka produktů: od prémiového až po masový trh.

Cílové publikum

 • Ženy;
 • Mužské;
 • Baby.

Do cíle

 • Hygienické. Navrženo k čištění vlasů a pokožky hlavy. Souběžně mohou řešit problémy, jako je například přidání objemu nebo odstranění lupů. Nejedná se o terapeutický nástroj.
 • Terapeutické a profylaktické. Používá se k léčbě onemocnění pokožky hlavy a vlasů (seborrhea, plešatost, herpes). Mohou zahrnovat komponenty, přírodní (síru, deht) a chemický původ. Tyto šampony jsou nejlépe zakoupeny na doporučení trichlóga.

Ve formě uvolnění

 • Kapalina;
 • Pevné;
 • Aerosol.

Podle hlavní žaloby

 • Lupy Mnoho populárních značek hromadného trhu má spíše agresivní složení, a proto je nežádoucí je používat dlouhou dobu. Pokud problém nemůže být vyřešen během tří týdnů, je vhodné zvolit lékařský šampon od specialisty.
 • Od vypadávání vlasů. Obsahuje promotory růstu, prvky, které vyživují vlasové folikuly.
 • Pro růst. Obsahují doplňky (oleje, vitamíny, výtažky léčivých rostlin), příznivý účinek na kořeny, zlepšení stavu pokožky hlavy.
 • 2 v 1: šampon a kondicionér v jedné láhvi. Čistí vlasy a stará se o ně současně.
 • Poskytnout hlasitost. Obálky vlasů se speciální fólií, díky níž vypadá účes mnohem objemnější. Jako součást - polymerů a silikonů. Nedoporučuje se pro trvalé použití.
 • S efektem odstínu. Je důležité zvolit správný odstín barvy.

Jak si vybrat šampon

 1. Vezměte v úvahu tak důležitý faktor jako typ vlasů. Mohou to být normální, mastné nebo suché. Tam je také smíšený typ, který je častější u lidí s dlouhými vlasy: na koncích jsou suché, av kořenech se tuku.
 2. Pečlivě přečtěte složení finančních prostředků. Požadovaná hodnota pH pro mužský šampon je 5,4, což zajišťuje měkkost vlasů bez nadměrného sušení, a to i při každodenním šamponování. Po 30 letech je žádoucí užívat přípravky obsahující složky, které zabraňují vypadávání vlasů. Dnes je mnoho o nebezpečích tradičních povrchově aktivních látek v kosmetice. Stále více výrobců vyrábí šampony bez síranů a parabenů, takže jejich nalezení na regálech není obtížné.
 3. Testovat vůni: květinové nebo ovocné vůně nejsou vhodné v mužském šamponu.
 4. Po prvním použití by měly být vlasy dobře umyté, poslušny, snadno se hřebeny a lesk.

Která firma je lepší koupit šampon

Ušetřete nákup šamponu je snadné, zejména proto, že není vždy levné za cenu, která není kvalitní. Aby se však předešlo nepříjemným překvapením a neohrozilo zdraví a vzhled vlasů, je lepší dát přednost výrobcům, kteří se dlouho osvědčili a nabízeli kvalitní výrobky.

Nejlepší výrobci výrobků pro osobní péči:

 • L'Oreal. Známá francouzská společnost vede svou historii od roku 1909. Seznam značek zahrnuje výrobky masového trhu, luxusní segment, stejně jako lékárnu a profesionální kosmetiku.
 • Skupina Henkel. Německá společnost, jejíž činnost začala v 19. století. Dnes nabízí spotřebitelům známé kosmetické značky (Syoss, Taft, Fa, Shauma atd.).
 • Unilever. Jedna z největších výrobních společností na světě. Společnost, založená v roce 1930, zahrnuje v oblasti kosmetických značek takové známé značky jako Clear, Timotei, Dove, Axe. Vlastní řídící podíl v ruském koncernu Kalina.
 • Beiersdorf AG. Německá společnost, založená v roce 1882 v Rusku, je zastoupena populární značkou kosmetiky Nivea.
 • "První řešení." Od roku 2002 tato ruská společnost prezentuje své výrobky na kosmetickém trhu. Popularita takové značky jako Natura Siberica je vysoká nejen v naší zemi, ale i v zahraničí.

Šampony nejvyšší kvality pro muže - 2018

Preferujeme tento nebo ten produkt, obvykle se spoléháme na následující kritéria výběru:

 • Typ vlasů;
 • Funkčnost: jaké problémy řeší;
 • Kolik je výrobek;
 • Uznání značky.

V současné době si můžete snadno vybrat nástroj pro každý vkus a rozpočet.

Šampon proti lupům

Obsahuje aktivní složky - climbazol a pyrithion zinečnatý, které jsou navrženy tak, aby eliminovaly lupy a zabránily jejich přeměně. Má zvlhčující a zpevňující vlastnosti.

 • Pro všechny typy vlasů;
 • Příjemná vůně;
 • Zbavte se svědění;
 • Pohodlné balení.
 • Nedokonalé složení;
 • Může se objevit pocit pálení, pokud se dostane do očí.

Průměrná cena: 200 rublů.

Pyrithion zinek aktivně bojuje proti lupům. Extrakt z mentolu dodává pocit svěžesti po celý den.

 • Odstranění lupů;
 • Řešení problémů olupování a svědění pokožky hlavy;
 • Dobrý čisticí účinek;
 • Hydratační;
 • Vůně s poznámkami ze santalového dřeva;
 • Účinnost.
 • Existují agresivní součásti.

Průměrná cena: 300 rublů.

Jedná se o řadu profesionální kosmetiky. Neumožňuje pouze vyřešit problém s lupinami, ale také má dezinfekční, protizánětlivé a regenerační vlastnosti.

 • Eliminuje lupy;
 • Pěna dobře;
 • Vůně dobře;
 • Strávil se mírně;
 • Zanechává pocit svěžesti.
 • Vysoká cena;
 • Agresivní přísady mohou dráždit pokožku hlavy.

Průměrná cena: 800 rublů.

Prohlížení videí řady nástrojů pro muže:

Obsahuje jedinečnou sadu organických složek: maralské parohy, březový dehet, extrakt jalovce. Pomáhá úspěšně zbavit se lupů a zabraňuje jejich vzhledu, normalizuje mazové žlázy.

 • Nezasychuje pokožku hlavy;
 • Odstraňuje lupy;
 • Dostupné.
 • Může způsobit svědění;
 • V některých případech nevyřešil hlavní problém;
 • Neobvyklé balení.

Průměrná cena: 200 rublů.

Přípravky pro vypadávání vlasů

Užitečné přísady - esenciální oleje a rostlinné výtažky, vitamíny a minerály - vyživují vlasy a pokožku hlavy, zlepšují stav vlasových folikulů, stimulují růst nových vlasů.

 • Prevence alopecie;
 • Pomoc při řešení problému vypadávání vlasů;
 • Účinnost;
 • Pohodlné balení.
 • Vysoká cena;
 • Existuje pravděpodobnost suché pokožky hlavy.

Průměrná cena: 1100 rub.

V seznamu jeho složek - bílkoviny, vitamíny skupiny B, mastné kyseliny, extrakt z kaviáru beluga. Mají zpevňující účinek na vlasové folikuly, zlepšují krevní oběh pokožky hlavy.

 • Doporučeno pro všechny typy vlasů;
 • Měkké povrchově aktivní látky, organické látky v prostředku;
 • Bez parabenu;
 • Cenově dostupná cena;
 • Příjemná vůně;
 • Měkké vlasy po umytí.
 • Ne vždy dobře umyté dlouhé vlasy;
 • Nepohodlí obalů;
 • Konzistence kapaliny.

Průměrná cena: 180 s.

Šampony pro mastné vlasy

Země původu je Itálie. Při vývoji formulace šamponu používaly starověké recepty. Kompozice zahrnuje provitaminy a rostlinné extrakty. Hlavním cílem nástroje je čištění, změkčení vlasů a poskytnutí přírodního lesku.

 • Hypoalergenní;
 • Příjemná vůně vápna;
 • Mohou být používány ženami.
 • Je těžké najít v obvyklém prodeji, musíte objednat v internetových obchodech;

Průměrná cena: 250 rublů.

Mezi jeho složky patří výtažek z guarany a limetková šťáva. Poskytuje dobré očištění, výživu a posílení struktury vlasů. Tónování a osvěžující účinek je dosaženo díky přítomnosti mentolu v kompozici.

 • Studna;
 • Posilování vlasových folikulů;
 • Vhodné pro časté použití;
 • Zanechává pocit mentolu "chill";
 • Příjemná vůně pánského parfému.
 • Může uschnout pokožku hlavy;
 • Tuk se rychle vrátí.

Průměrná cena: 150 rublů.

Vzhledem k aminokyselinovému taurinu obsaženému v jeho složení vitamín D-biotin, arginin a ceramidy dokonale čistí a vyživuje mastné vlasy, díky nimž jsou měkké a poslušné, posilují vlasové folikuly, regulují mazové žlázy.

 • Eliminuje obsah tuku;
 • Má příjemnou vůni;
 • Ekonomické;
 • Vhodné pro časté použití.
 • Drahé;
 • Je těžké najít v prodeji.

Průměrná cena: 1500 rub.

Rozpočtové prostředky

Pohodlný produkt, který vám umožní vyčistit kůži a vlasy a současně je o ně pečovat. Jeho složení obsahuje takové užitečné složky, jako je třezalka a mátová tráva, komplex vitamínů.

Šampon pro muže

Šampon je jedním ze základních prostředků osobní péče. Koupit to není těžké, tento výrobek kosmetického průmyslu se prodává všude: od drahých kadeřnických salonů až po běžné supermarkety poblíž domu. To je důvod, proč často nemyslíme na výběr šamponu a přijmeme první, ale to není zcela správné. Existuje mnoho typů tohoto nástroje, a pokud strávíte trochu času a vybíráte ten správný výrobek, můžete často výrazně zlepšit stav vlasů a dát účes dobře upravený vzhled.

Dnes zkoumáme šampon pro muže a promluvíme, jak co nejlépe využít rutinní šamponování.

Obsah:

Vlastnosti šamponu pro muže

Za prvé, pár slov o tom, proč jsou v zásadě šampony pro muže rozděleny do samostatné kategorie. Samozřejmě by bylo vhodnější použít jednu láhev s celou rodinou, ale moderní studie se shodují, že vlasy a skalp jsou poněkud odlišné od žen. Mastné žlázy jsou zejména aktivní v silné polovině lidskosti, což vyžaduje častější mytí vlasů v průměru. Kvůli rozdílné acidobazické rovnováze se muži musí více zabývat lupinami a nakonec silnější sex často má problémy s plešatostí. Jedním slovem je lepší se pokusit vyzvednout jeden šampon pro dva s druhou polovinou (a současně se vyhnout sporům, které jsou lepší), ale jednoduše si koupit vlastní, podle vlastností vlasů.

Výběr šamponu je důležitým krokem ke zlepšení vzhledu a zdraví vlasů

Takže pokud se rozhodnete vědomě přistupovat k výběru šampónu, nejprve objektivně zhodnoťte stav vlasů a pokožku hlavy. Vypadají vlasy špinavé už druhý den po umytí nebo pořádný pohled na tři dny? Jsou tenké a křehké nebo husté a těžké ležet? Existují lupiny? Oblasti s problémovým růstem? Máte krátký účes a nepoužíváte stylingové výrobky, nebo chcete tvar vlasů s gely a rtěnky na vlasy? Odpovědi na tyto otázky pomohou určit výběr nejvhodnějších hygienických produktů.

ŠAMPONY NA VLAS V ONLINE STORE

Mimochodem, pokud odpovíte některým z nich sami, je to obtížné, můžete se s kadeřnictvím jednoduše poradit při příštím účesu.

Šampony pro mastné vlasy

Pokud váš účes vypadá nešikovně příští den po umytí, prameny se drží na kořenech a zdá se, že jsou naolejované, měli byste věnovat pozornost mužskému šampónu, který je určen speciálně pro mastné vlasy.

Šampony pro mastné vlasy

Výrobky v této kategorii jsou dobře vyčištěny a odstraněny z vlasového tuku, tvořené zvýšenou aktivitou mazových žláz. Také zpravidla nezatíží vlasy a neumožňují každodenní mytí hlavy. Nejčastěji obsahuje složení šamponů pro mastné vlasy antibakteriální složky, které současně bojují proti lupům.

Prostředky tohoto typu jsou zastoupeny téměř všemi výrobci: od těch, které se prodávají v každém supermarketu Nivea Men a L'Oreal v Paříži až po specializované Kérastase Homme, Korres, Barbaro atd.

Šampony pro suché vlasy

Majitelé suchých vlasů mají jiné problémy: vlasy vypadají matně, vlasy jsou rozděleny, elektrifikovány a vybledlé, často doprovázeny svědivými skalpami a suchými lupinami. Takové rysy mohou být způsobeny genetikou, ale mohou být také důsledkem agresivní péče o vlasy.

Šampon pro suché vlasy by měl obsahovat zvlhčující prvky

Suché vlasy by neměly být příliš často omyty - jednou nebo dvakrát týdně stačí. Šampon by měl být jemnější a poskytovat jídlo a péči. Nejlepší je koupit takové prostředky ve specializovaných prodejnách nebo dokonce v lékárnách. Jsou v řadě značek, jako je americká posádka, Coslys, zelení lidé atd.

Šampon proti lupům

Nápis "proti lupům" je přítomen v převážnou většině šamponů pro muže, ale nezapomeňte, že obvyklé oblíbené léky bojují pouze s příznaky, ale ne příčinou tohoto nepříjemného rysku. Pokud se chcete opravdu zbavit lupů, potřebujete lékařské nebo alespoň preventivní přípravky, které obsahují ketokonazol, zinek, kyselinu salicylovou a různé rostlinné extrakty.

Mužský šampon proti lupům je velmi populární.

Dobré produkty v této kategorii nabízejí značky Ax Secure, Clear vita ABE, Natura Siberica.

Šampony pro boj proti vypadávání vlasů

Samozřejmě, vypadávání vlasů je primárně kvůli genetické predispozici, ale schopná péče může zpomalit tento proces, zatímco špatná péče může urychlit.

Pánský šampon proti vypadávání vlasů

Šampon pro muže, který se potýká se ztrátou vlasů, obsahuje složky, které vyživují pokožku hlavy a vlasové folikuly, stejně jako aktivátory růstu. Například značka Alerana nabízí celou řadu podobných výrobků, L'Oreal Professionnel Homme a Vichy mají také podobné výrobky. Pokud se však problém ztráty vlasů začne vážně obtěžovat, nespoléhejte na šampony - je lepší se poradit s lékařem-tricholožkou.

Šamponové koberce

Šamponový křemen je v kosmetickém průmyslu poměrně nový fenomén. Skládá se z exfoliačních přísad, které nejprve tónují pokožku hlavy a za druhé pomáhají vyčistit vlasy nadbytečných nečistot. Nenechte se zastrašit poslední větou: nejde o ty, kteří si měsíce nepopírali hlavu, ale především o těch, kteří aktivně používají stylingové výrobky. Pokud máte rádi komplexní styl s použitím briolinu, laku a rtěnky na vlasy, šamponové koberce se vám jistě hodí.

Pokud máte rádi experimentování s stylingem, věnujte pozornost šamponovým keřům a dalším výrobkům pro péči.

Je logické, že takové výrobky lze nalézt v sortimentu stejných značek, které prodávají stylingové výrobky: například Reuzel, stejně jako od profesionálních kosmetických značek: Helen Seward, Paul Mitchell, Natura Siberica.

Vezměte prosím na vědomí, že použití šamponu-drhnout příliš často nestojí za to. Optimální frekvence je jednou za tři až čtyři týdny.

Balzám na vlasy

Balzám nebo vlasový kondicionér je dodatečný produkt péče, který se aplikuje na vlhké vlasy, které byly právě šamponovány a omyty. Balzám poskytuje další výživu a ochranu, často zvyšuje vlastnosti šamponu.

Můžete použít balicí šampon + přípravek "2 v 1" - volba je na vás

Majitelé normálních nebo mastných a současně poměrně krátkých vlasů se mohou vyvarovat nákupu druhé lahve a vybírat ze série "dva v jedné", která produkují například hlava Ramena, koně, americká posádka a další. Pokud máte dlouhé, suché nebo problematické vlasy, je lepší koupit balzámový kondicionér odděleně, protože v tomto případě se plně projeví jeho vlastnosti.

Pevné šampony

Nedávno se některé značky začaly vyrábět zajímavou alternativou - masivní šampony. Jejich rys není tak ve vlastnostech, jako ve vzhledu a způsobu použití. Pevné šampony vypadají jako mýdlo a jsou obzvláště vhodné při cestování a cestování: zabírají jen málo místa a nikdy se nevzdají do kufru. Současně však na rozdíl od mýdla mají všechny čistící a výživné vlastnosti vlasových šamponů.

To vypadá jako masivní vlasové šampony.

Takové prostředky lze nalézt u značek Borodist, Lush a další. Nebojte se vysoké ceny: pevné šampony se spotřebovávají mnohem ekonomičtěji než tekuté, takže nakonec bude ospravedlněno.

Jak si umýt vlasy

Ať už si zvolíte jakýkoli šampon, je důležité dodržovat základní pravidla šamponu.

Správné mytí - základ zdraví vlasů

Nejprve se vyvarujte příliš horké vody, protože vylučuje vlasy a aktivuje mazové žlázy. Optimální teplota je 40-50 stupňů.

Šampon nepoužívejte přímo na hlavu: v tomto případě je mnohem těžší kontrolovat jeho množství a navíc v některých oblastech bude příliš koncentrovaná. Stlačte na dlani trochu peněz, pudru a poté na vlasy.

Odborníci doporučují dokončit mycí proceduru chladnou nebo studenou sprchou, protože stimuluje přívod krve do pokožky hlavy.

Závěr

Šamponování je součástí každodenního rutinního běhu, z něhož jsme si zvyklí z dětství a často ani o tom nepřemýšlíme. Pokud však věnujete trochu více pozornosti výběru správného šamponu a péče o vlasy, můžete výrazně zlepšit stav účesu - jednu z nejviditelnějších součástí každodenního vzhledu. Vyberte si správný šampon pro muže, pokud se rozhodnete bojovat proti lupům nebo mastným vlasům. Ale nezapomeňte, že je lepší vyřešit příčinu a ne následkem špatného stavu vlasů a pokožky hlavy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy