logo

Jak vypadají vší hlavě - fotografie, léčba, prevence. Odkud pocházejí vši

Pediculóza je parazitní onemocnění způsobená všemi. Všichni mohou mít tři odrůdy - vousovou hlavu, vousy tělové a vešičku. Problém pedikulózy v moderní době neztratil význam.

Pediculóza stále není neobvyklé. Osoby, které jsou vystaveny velkému počtu lidí, jsou vystaveny zvláštnímu riziku. Často se epidemie této parazitické nemoci nachází v mateřských školách a školách.

Je také snadné zachytit pedikulózu, používat ložní prádlo ve vlacích, v koupelně nebo v sauně. Ve většině případů jsou vši způsobené hlavou vši.

Jak vypadají vši hlavy?

Mnoho lidí se zajímá o to, jak vypadá hlavolam. Všichni se pohybují velmi rychle (rychlost 23 cm za minutu), je těžké si je všimnout.

 • Hmyz má šedavou nebo bělavou barvu, délku je asi 2-3 milimetry, má 6 nohou.
 • Je mnohem snazší zaznamenat vajíčka z vajíček - nits, vší lidské vší velké množství.
 • Nits má žlutavě bílou barvu a pevně připevněnou na vlasy (0,7 cm od kůže), nemohou být otřeseny jako lupy nebo písek.
 • Mají malou velikost, nejvýše 1,5 milimetru.
 • Všichni zpravidla jsou na hlavě vši a nits, ale někdy mohou být na obočí nebo řasy.
 • Životní cyklus hlavice (délka života) po dobu 3 týdnů, hmyz mimo hlavu může žít déle než jeden den po dobu 2 týdnů.
 • Všude se krmit pouze krví, svrbení pokožky hlavy se rozvíjí přibližně 2-4 týdny po infekci a je způsobeno tím, že když je kůže propíchnuta, vši vylučují sliny.

Odkud pocházejí všes - příčina vší

Odkud pocházejí vši? Mnoho lidí má mylnou představu o tom, jak jsou vši přenášeny. Mnoho lidí si myslí, že skočí nebo dokonce letí. Ale není tomu tak, tento hmyz nemá křídla.

 • Lidské vší vši jsou přenášeny přímým kontaktem.
 • Při použití obecných hygienických předmětů s pacientem (ručník, ložní prádlo, kartáč na vlasy) nebo klobouky.
 • Když je kontakt, zvlášť pokud je to dlouhé vlasy, vlasy se mohou dostat do vlasů.
 • Existuje názor, že pouze pedikulóza trpí pouze antisociálními lidmi, ale není tomu tak, obyčejní lidé mohou mít vši hlavy, příčiny a způsoby přenosu jsou natolik rozmanité, že se může někdo nakazit.
 • Místa, kde je nejčastěji infikována pedikulóza, jsou mateřské školy, školy, letní tábory, vany, sauny, bazény, hotely, vlaky, kadeřnictví.

Pediculóza má velký epidemiologický význam. V žaludě vší hlavy existují příznivé podmínky pro růst a reprodukci určitých mikroorganismů. Patří k nim kauzální agens tyfu a recidivující horečka. Tato onemocnění jsou přenášena na člověka nikoli skusem, jak se běžně myslí, že slinné žlázy a jejich tajemství neobsahují tyfusové patogeny. Vylučují se exkrementem čeledi nebo když jsou rozdrceny. Pokud je pokožka hlavy poškozená, může dojít ke vzniku břišního týpku. Infekce je možná také v případě, že patogen vstoupí do sliznic nebo jej třepe do kůže.

Symptomy pedikulózy

První klinické projevy nemoci mohou být během několika týdnů. Hlava se dostane k novému majiteli, připojenému k vlasům. Pro reprodukci potřebuje jídlo. Krmí se krví a piercing pokožkou proboscis. Na místech bodnutí mohou zůstat malé skvrny, také na těchto místech se objeví svědění. Pak samice začne snášet vajíčka. Jsou pevně uchyceny k vlasům, takže se během běžného šamponování neumývají. O několik dní později se z nich objevují mladé vši.

Hlavním příznakem pedikulózy je svědění v postižené oblasti. Svrbení je nejvýraznější v okcipitální oblasti, v chrámech a za ušnicími. Doprovázeno onemocněním sníženým chuť k jídlu a poruchami spánku.

Při vyšetření pokožky hlavy viditelně poškozená kůže se žlutými krusty. Mohou existovat příznaky zánětu vlasových folikulů - folikulitida. V místech s největším hromaděním vši (za ušima, na chrámech a na zadní straně hlavy) se objevují změny charakteristické pro ekzém. Při vyšetření můžete vidět nits. Prázdné nitky mají šedavou barvu. Kompletní nits jsou bílé nebo nažloutlé. Když jsou rozdrceny mezi nehty, kliknou.

V zanedbaných případech jsou vlasy na hlavě slepeny dohromady a rohože jsou tvořeny z vlasů. Při poškrábání pokožky hlavy je často průběh onemocnění komplikován furunkulózou pokožky hlavy nebo jinými pustulárními lézemi. Pokud se neléčí, rozvíjí se lymfadenitida a zvětšují a zanícňují lymfatické uzliny krční a za ušní.

Diagnostické metody

Diagnóza této nemoci je poměrně jednoduchá. Stačí, když dermatolog vyšetří pokožku hlavy a vlasy pečlivě. Při přítomnosti nití na vlasu a poškrábání na hlavě se potvrzuje diagnóza vší. Někdy je možné vší vši na bílém listu papíru.

Jak odstranit vší hlavě - jak léčit pedikulózu?

Dříve, když bylo zjištěno, že léčba vší hlavě byla použita neúčinná. Běžná léčba petroleju, dehtového mýdla, dichlorvosu, octa nebo brusinkového džusu byla běžná. Důrazně doporučujeme, abyste nepoužívali všechny tyto metody.

Na farmaceutickém trhu existují různé nástroje pro léčbu vši. Jsou ve formě sprejů a šamponů (viz nejkomplexnější přehled všech šamponů vši a průvodce s pokyny, cenami a recenzemi). Mezi nejčastější léky patří:

 • Nejbezpečnějšími a nejúčinnějšími prostředky jsou oleje bez zápachu - plné značky (450 rublů), emulze D-95 (asi 200 rublů)
 • Chemerichnaya voda
 • Šampon Malathion - Pedilin
 • Přípravky permethrinu, například Nittifor, Knicks, Medifox koncentrát pro přípravu emulze 5%, Medifox-pediculicidal gel, Hygia, Veda 2.
 • Přípravy na benzylbenzoát, například Foksilon lotion.
 • Phenotrin - parazidozový šampon
 • Minerální oleje - Šampon paranitu

Výběr léčiva pro léčbu provádí dermatolog. Před použitím jakékoli léky je třeba pečlivě přečíst pokyny a důsledně ji dodržovat. Všechny tyto léky jsou toxické. Oni mají obrovské množství kontraindikací, většina těchto nástrojů nemůže být použita u těhotných žen, malých dětí, alergií nebo osob s respiračními onemocněními (podívejte se, jak se zbavit vši u dětí).

Po nanesení těchto nástrojů je nutné vlasy pokořit kovovým hřebenem. Zubní hřebeny by měly být velmi vzácné. Takže jak se zbavit vší hlavičky a nití je obtížné a ne všechny z nich zemřou během zpracování prostředků. Nits můžete odstranit rukama, ale to bude trvat mnohem víc času. Plastové hřebeny nemohou oddělit nitky od vlasového hřídele. Chcete-li usnadnit odstranění nits s hřebenem, můžete použít olivový olej na vlasy. Má také protizánětlivé a hojivé účinky.

Je to důležité! Po ošetření chemickými látkami na další dva dny neumývejte vlasy šamponem. A také nepoužívejte kondicionéry, balzámy na vlasy (2 týdny), protože vytvářejí film a zabraňují pronikání permethrinu a dalších látek. Pokud se vyvarujete používání toxických látek, nebo pokud je dítě velmi malé, můžete hřebínky a lýzy na 1, 5, 9, 13 dní hojně aplikovat vlasový kondicionér a pečlivě česat každý pramen s častým hřebenem (viz účinnost česání s kondicionérem pro vši). To znamená, že používáte k odstraňování hlavních vší nebo chemických zařízení nebo klimatizaci.

Mnoho lidí si myslí, že je třeba zkrátit dlouhé vlasy. Není nutné to dělat, protože se nacházejí na kořeny vlasů, ne více než 5 centimetrů od povrchu hlavy.

Po ošetření nemůže člověk navštívit přeplněné místa (škola, mateřská škola, divadlo, kino) po dobu dvou týdnů.

Vzhledem k tomu, že vši nežijí mimo hlavu déle než 1 den, pravděpodobnost opakované infekce není velká, ale je tam, takže byste měli:

 • Po zpracování hlavy vykonávejte obecné čištění v dětském pokoji.
 • Umyjte ložní prádlo a oblečení, ve kterých infikovaná osoba chodila za poslední 2 dny (54 ° C je teplota, při které obě nože a vši zemřou za pět minut).
 • Měli byste také dezinfikovat všechny hřebeny, barretty - k tomu by měly být umístěny ve vodě po dobu 1 hodiny se šamponem z vší nebo alkoholovým roztokem. Nebo důkladně opláchněte malým a vložte do mrazničky 2 dny.
 • Věci, které nelze umýt - klobouky, kabáty apod., Mohou být buď chemicky vyčištěny, nebo jednoduše zabaleny do sáčků po dobu 14 dnů - během této doby zmrzliny zemřou.

Prevence pedikulózy

Musíte vždy dodržovat pravidla osobní hygieny, sledovat stav vlasů. Držitelé dlouhých vlasů ve veřejné dopravě je lepší odstranit vlasy pod oblečením nebo je shromáždit v ocase. Nikdy nepoužívejte štětce na vlasy, vlasové kravaty nebo vlasy. Nepoužívejte jiné hygienické předměty, ručníky. Nespěchejte na postel ve vlaku, je lepší vzít z domova s ​​sebou. Nenoste klobouky jiných lidí.

Pokud někdo našel toto parazitické onemocnění ve vaší rodině, pak místo ošetření pacienta je třeba přijmout opatření, která zabrání šíření vší vůle.

Je třeba vařit a žehlit polštáře, polštáře, plechy, ručníky, klobouky pacienta. Varujte všechny kontaktní osoby (děti v mateřské škole nebo ve škole, příbuzné), vyšetřte dermatologem.

Nepozvaní hosté ve vlasech: vypadají jako vši a nití v osobě na hlavě, popisu a fotografii

Slovo "pedikulóza" je přeloženo jako vši, tj. Vši jsou příčinou této nemoci. Hmyz žije na lidském těle a pravidelně se živí krví.

V přírodě existuje více než 200 druhů vši, ale každý druh parazitizuje pouze jeho majitel (například vši na člověku, blchy na zvířatech) a nepřevádějí na jiné. Takže lidské vši nežijí na kočkách a psech, stejně jako zvířecí blechy nechodí na člověka.

Tři typy vši představují nebezpečí pro lidi, kteří se mohou dostat do epidemie:

 1. hlava. Oni obývají vlasy oblasti lidské hlavy (vous, knírek a vlasy).
 2. Pubic. Žijí na chlupy ve slabinách a axilech lidského těla.
 3. Šatna. Žijí na oblečení a spodní prádlo, vejce jsou položena v záhybech nebo švech (manžety, opasek, límec).

Jak vypadají vši?

 • Velikost Jedná se o velmi malé parazity: délka těla dospělého jedince je 3-4 mm.
 • Tvar těla. S prodlouženým tělem se nohy přenesly vpřed, jako mravenec, břišní masivnější.
 • Barva je světlá, průsvitná hnědá barva, která vám umožní maskovat pod jakýmkoli tónem vlasů.
 • Mobilita Všichni mají tři páry nohou, ale nemají dobré tlumení a sílu, takže parazité nemohou skákat, plazí se průměrnou rychlostí.
 • Napájení. Po naplnění krví se břicho jednotlivce zvětší a změní se na vínovou nebo hnědou.
 • Larvy. Mladé larvy, nebo jak se nazývají nymfy, mají velmi světlou barvu a menší velikost. Dokud nejsou úplně přeměněny na dospělou osobu, projdou třemi stupni, a to trvá 10-14 dní.
 • Vejce nebo šupiny. Mají tvar vřetena, 0,5 mm dlouhé, bílé průsvitné barvy. Velmi pevně připevněná k vlasům. Bez pohybu, tedy vizuálně viditelnější než živí jedinci.
 • Habitat - pokožka hlavy. Vši žijí pod kůží (jsou často zmateni svrabem), jsou neustále na povrchu v kořenové zóně vlasů.

Fotografie nití a larvů na hlavě člověka

Životní cyklus hmyzu

Mimo člověka nemůže parazitická osoba žít více než 48 hodin bez jídla. Celý životní cyklus jednotlivce může být rozdělen do následujících etap:

 1. vajíčko nebo kokon opustí larvy nymfy, 10 až 14 dní před dozráváním do dospělého jedince.
 2. Jeden dospělý člověk žije od 30 do 40 dnů, zatímco denně obsahuje 5-7 vajec.
 3. Vajíčko se zrání během 5-7 dnů, po které odchází larva.

Podávání vši hlavy

Louse je parazit sání krve. Struktura úst tohoto člověka usnadňuje propíchnutí pokožky hlavy a krmiva lidskou krví.

Při propíchnutí pokožky vylučuje zvláštní láhev zvláštní tajemství, které zabraňuje rychlé koagulaci krve. U lidí toto tajemství způsobuje velmi silné svědění. Na místě punkce zůstává malá červená skvrna. Při vícenásobných průchodech skvrny vizuálně připomínají malou vyrážku.

Dospělí a larvy se podávají 3-5x denně. Pro jejich stanoviště zvolí časovou a okcipitální část hlavy.

Jak je reprodukce a zrání?

Dospělí jedinci se chovají kladením vajec. Každé vejce se umístí do ochranného kokonu podlouhlého tvaru, připomínajícího vřeteno. Použití speciálního kapalného kokonu (nit) je připevněno k vlasovému hřídeli co nejblíže k pokožce hlavy.

Kokon je nehybný, protože larvy jsou zralé, může získat víc zaoblený tvar. Barva nití je bílá, vizuálně viditelná na tmavých vlasech, připomínající lupy.

Jak dozráváme:

 1. kdy larva dosáhla požadované velikosti a je plně tvořena (od doby, kdy jsou vajíčka položeny, dokud larvy nejsou zcela zralé, trvá to 5 až 7 dní), od kuklíku se oddělí malý uzávěr.
 2. Do vnitřku kokonu vstupuje vzduch, který hromadí a vytlačuje larvu ven.
 3. Mladá larva se může dostat z prvních minut života.
 4. Pravidla jsou na chlupy umístěna s víčkem dolů, blíž k vlasovým kořenům, a proto po uvolnění se larva dostane na pokožku hlavy, kde může okamžitě odebrat první část krve.

Metody distribuce

Vzhledem k tomu, že hlavová vasa nemůže skočit na dlouhé vzdálenosti, infekce s vší hlavě může nastat pouze při blízkém kontaktu:

 • použití kontaminovaných hřebenů, pryžových pásů, čepů, klobouků, ručníků a ložního prádla.
 • Ve veřejných místech: doprava (zejména v době špičky), bazén, vlak (přes ložní prádlo), mateřskou školu, zdravotní kemp nebo sanatorium atd.
 • Dospělí mohou plavat po dobu 1,5 hodiny, takže riziko, že jsou vši loví v otevřené vodě, je velmi vysoká.
 • Měkké sedačky s vysokými zády (židle, pohovka) mohou přispívat k přenosu vší. Pokud parazit spadne na čalouněnou měkkou sedačku od infikované osoby, může se snadno dostat k nové oběti.
 • Aktivní hry, které zahrnují blízký kontakt s velkým množstvím lidí.

Infekce s pedikulózou se vyskytuje s pomocí dospělých. Nits jsou pevné, takže nemohou být převedeny na jiné osoby samy o sobě.

Ale mohou se dostat na pokožku hlavy s hřebenem nebo křiklavým.

Proto mohou žít v špinavých i čistých vlasech.

Symptomy pedikulózy

V prvních dnech infekce nelze stanovit vši, protože několik hmyzů nevyvolává téměř žádné potíže.

Symptomy se začínají objevovat, jak se vši rozmnožují po asi 10-14 dnech od okamžiku infekce.

Hlavní příznaky vši:

 1. závažné svědění pokožky hlavy, zejména v časných a okcipitálních částech.
 2. Přítomnost nits. Všimněte si, že dospělý ve vlasech je velmi obtížný, ale vidět, že položená vejce (nits) je jednodušší.
 3. Škrábání na pokožce hlavy je často infikováno, proto se objeví var.
 4. Malé vyrážky v oblasti více kousnutí parazitů
 5. Přítomnost malých chyb - vši.

Všichni jsou nosiči infekčních onemocnění, jako je břišní tyfus nebo horečka, takže je velmi důležité zahájit léčbu pedikulózy ve velmi raných fázích detekce.

Díky moderním lékům a metodám léčby může být pedikulóza odstraněna co nejdříve (od 7 do 10 dnů).

Chcete-li to provést, musíte použít integrovaný přístup: zpracovávat hlavu speciální přípravou, pak hřebenit hřebenem a opláchnout vlasy bylinným odvarováním. Pouze v tomto případě nebude úspěch podniku trvat dlouho.

Jak vši - fotky a videa

Hlavová vasa je specifickým parazitem člověka, který žije na pokožce hlavy. Onemocnění, které vyvolává, se nazývá pedikulóza. Všichni se živí krví svého hostitele a snadno se přenášejí z jedné osoby do druhé. Životní cyklus jednotlivce je 3 týdny, ale během této doby mají parazité čas na chov a přinášejí uživateli výrazné nepohodlí. Proto je velmi důležité identifikovat pedikulózu včas a zahájit její léčbu. A pro to musíte vědět, jak vypadají vši a nitky.

Vzhled hlavních vší

Navzdory skutečnosti, že vši patří do řádu okřídleného hmyzu, nemají žádné známky přítomnosti křídel. Dospělý má:

Tři páry jednosegmentových vši jsou naprosto houževnaté, navzdory malé délce. Clawové drápy dovolí parazite, aby se velmi obratně držel a rychle se pohyboval vlasy.

Když se podíváte na fotografii vší a nits, můžete posoudit jejich velikost. U dospělých jedinců existují oba velmi malé vzorky, jejichž tělo má délku 0,5 mm a velmi velké asi 6 mm, které lze snadno zjistit vizuální kontrolou.

Tělo tohoto hmyzu, podobné ostatním druhům, je rozděleno na 3 části:

 • plochý hrudník;
 • objemové a dlouhé břicho;
 • a podlouhlou hlavu, která se zužuje do úst.

Ve středu jsou dvě malé oči s jednoduchou strukturou a dvěma citlivými anténami. Véda má špatný zrak, a proto využívá hlavně dotykové orgány k získání informací.

Ústní otvor je umístěn před hlavou. Je chráněn kožním záhybem. Uvnitř jsou chitinové háky. Jejich vousy se používají k získání oporu na kůži. Podávací zařízení je pod ústy. Skrývá nějaký trubicovitý obal.

Horní čelist a spodní rty jsou velmi tvrdé a ostré a slouží k propíchnutí kůže. Pro sání krve používá hmyz dlouhou proboscis. Když se kočka nepodává, jsou tyto orgány vtaženy do speciální dutiny nazvané vagína. Je umístěn uvnitř hlavy hmyzu.

Parazita lichoběžníkového hrudníku je rozdělena do tří částí, z nichž každá má pár nohou. Oválné břicho je rozděleno na 9 částí. První dva jsou méně než ostatní. Na poslední sekci je konečník.

Taurus vši mohou mít hnědavou, šedavou nebo nažloutlou barvu a mají průhlednost. Ale poté, co se parazit opil krví, stane se téměř červeně. Na bočních částech těla jsou malé tmavé body, které jsou v malé vzdálenosti od sebe.

Kousek člověka na pokožce hlavy vypadá jako malý načervenalý bod, který se snadno zaměňuje s pupíkem nebo alergickou vyrážkou. Takové stopy se nejčastěji nacházejí na krku a za ušima, tedy tam, kde je kůže jemnější.

Jak rozpoznat nits

Pokud se vám podařilo zbavit vši, neznamená to, že osoba je zcela zdravá. Na jeho vlasy by mohly zůstat larvy parazitů. Potřebujete vědět, jak vypadají nits. Pokud se podíváte pouhým okem, budou se pravděpodobně podobat bílým tečkám rozptýlených mezi vlasy. Nits na vlasy se snadno zaměňují s lupinami.

Pokud se na ně podíváte mikroskopem, můžete vidět malé, prodloužené, zaoblené kapsle. Nity těl a vší vší většinou nejsou delší než 0,8 mm. Jejich průměr je asi 0,4 mm. Ve vějířovitých vši - nejvýše 0,6 mm.

V dolní části těla je malá forma stejné látky jako plášť. To se podobá širokému pásu, který pevně zakrývá vlasy. V horní části je plochá čepice. Při vylíhnutí larva vytáhne.

Bez mikroskopu vidět víko je téměř nemožné. Je také nemožné jednoznačně říci, zda larva již vyletla z nití nebo ne. Vzhledem k tomu, že skořápka je bezpečně připevněna k vlasům, můžete je odstranit pouze hřebenem nebo ručně. Samotná nitka nezmizí, s výjimkou vlasů.

Pokud víte, jak vypadají všichni vši a šupiny u lidí, bude boj proti nim účinnější a plodnější.

Jaké jsou vši a vši na hlavě člověka

Country Expert

Nits a vši na lidském těle je spíše neatraktivní fenomén, ale nikdo není imunní vůči infekci pedikulózou. Preventivní opatření mohou pouze snížit pravděpodobnost nemoci, ale nemohou poskytnout plné záruky. Obvykle je tento hmyz náhodně určen. Zjistíte-li, jak vypadají nitky, můžete provést včasná opatření, abyste se zbavili těchto parazitů sání krve.

Nits a vši na hlavě člověka je extrémně nepříjemný fenomén, ještě nepříjemnější je to, že proti nim nikdo není pojištěn

Hlavní odrůdy

Lidská vena je parazita ze skupiny vší. Existuje několik morfologických odrůd tohoto hmyzu, které parazitizují lidské tělo:

 1. Oblečení jsou na pastelových plátěných prádlech a záhybech oblečení, používají člověka k životně důležitým činnostem, ale nejsou po něm celou dobu a po saturaci se skrývají v odlehlých částech svého trvalého bydliště.
 2. Bolest hlavy existuje na vlasové čáře a dobrovolně neopouštějí osobu.

Pubová vous má speciální formu tlapky, která jí umožňuje přežít na srsti pubiálních a páteřních oblastí

Tam je další druh - pubic vous. Název tohoto hmyzu sání krve přesně ukazuje jeho stanoviště. Ze zbytku poddruhu je vouska odlišná ve struktuře nohou. Vzhledem k rozmanitosti parazitů jsou vši rozděleni na hlavu, pubik, obvaz nebo kombinovaný - při současné infekci několika druhů hmyzu.

Hlavní myš

Tyto krevní sání mohou žít pouze na pokožce hlavy: vous, hlava, knírek, řasy. Hlava vosku nemůže skákat ani létat. Všechny funkce motoru jsou omezeny na prolézání. Pro jejich malou velikost se tyto parazity pohybují poměrně rychle, asi 35 cm za minutu.

V tomto videu lékaře mluví o způsobech, jak se zbavit pedikulózy:

Obecné informace

Délka samic není větší než 5 mm. Muži jsou o něco menší - největší velikost je 2,6 mm. Pokud vezmeme v úvahu strukturu těla vši a nití pod mikroskopem, můžeme vidět, že hmyz má podlouhlé, zploštělé, průhledné tělo. Hladový hmyz má šedo-hnědou barvu. Během podávání se barva stává sytě červeně.

Pozor: Všichni jsou hmyz, který je krvežíznivý a může se krmít až 5krát denně, až 10krát denně a současně může vypít až 2mg krve.

Přečtěte si téma:

Složení a pokyny pro použití prostředků pro vší paranitu

Jak se rychle zbavit pedikulózy doma

Hmyz má tři páry tlapky s ostrými drápy, díky nimž se parazit snadno pohybuje po pokožce hlavy. V této oblasti těla jsou také umístěny spiracles. Na hlavě jsou antény a malé oči.

Ústní část stojatého typu představují následující orgány:

 • trubice, jako čerpadlo, čerpá krev z úst do jícnu;
 • jehla ve tvaru stilettos;
 • otvor s chitinovými háčky, kterým je hmyz upevněn a držen na kůži.

Vlastnosti parazitismu

Během pečlivého studia vší na hlavě vidíte, že tento hmyz se nejčastěji nachází v blízkosti základny vlasových folikulů, což je co nejblíže jejich zdroji výživy. Tento hmyz je jedním z mála, kteří zůstávají "věrní" uživateli. Pouze významný pokles teploty, který je způsoben smrtí člověka, bude schopen přinutí krev sání k odchodu a jít hledat jiné místo pobytu.

Pro vší ideální teplota je + 26... + 29 ° С. Během pádu až na + 9 ° C se zastaví všechny životně důležité procesy, dokončí se růst a vývoj. Záporné teploty a teploty nad +50 ° C jsou pro ně smrtící. Bez jídla mohou vši žít nejdéle 3 dny. Stejné množství času, které mohou být udržovány v životě během pobytu ve vodě.

Existuje nesprávné tvrzení, že parazity se objevují na pokožce hlavy pouze u lidí, kteří si zřídka umyjí hlavy. Avšak vzhled tohoto hmyzu nezávisí na úrovni osobní hygieny, neboť se nekrmí mrtvou kůží nebo podkožním tukem. Kromě toho existují vědecké studie, ve kterých je dokázáno, že parazité cestují snadněji v čistých vlasech.

Popis nits

Pokud se podíváme na to, jak vypadají nitky na vlasy, pak vidíme, že jejich genitálie jsou na břiše, zatímco u ženských jedinců se nacházejí v desátém segmentu dvojitého břicha a nazývají se gonopody. Mužské genitálie jsou pásy chitinu. Po páření, po 48 hodinách, samice stanoví 4-7 vajec denně. Během svého života (asi jeden měsíc) může položit více než 250 larv.

Nits jsou larvy vši, protože jejich malá velikost je obtížné rozlišovat na vlasy bez pečlivé prohlídky.

Je také třeba popsat, jak vypadají vši vejce a jakou barvu jsou. Nity jsou bílé larvy, které jsou velmi malé, nepřesahující 1 mm, ve formě kapsle s víčkem. Žena přiloží vajíčka na vlasy pomocí speciálního lepidla uvolněného z genopodů. O týden později vystupují larvy z kapslí a suché nití jsou na vlasy. Ve vzhledu se vylíbené děti neodlišují od dospělých jedinců, s výjimkou rozměrů.

Rozlišující larvy vši od lupů jsou poměrně jednoduché. Nity mají stejnou velikost, zatímco na ně s nehty stisknete, můžete slyšet charakteristické kliknutí. Lupiny jsou suché zesílené tkáně pokožky různých velikostí.

Pouze vylíhlé vši začnou aktivně krmit, podstoupí tři molty a za jeden týden se stanou sexuálně zralými jedinci. Snížení nebo zvýšení teploty, vysoké vlhkosti nebo sucha zpomaluje růst parazitů.

Nits na pokožce hlavy nevědí, jak se pohybovat, a proto nejsou přenášeny mezi lidmi. Pouze v určitých situacích při blízkém kontaktu mohou chodit s vlasy, které spadly na hlavu jiné osoby.

Symptomy hlavních vší

Při konzumaci parazita zavádí zvláštní tajemství, které snižuje srážení krve a současně anestetickou látku, díky níž se kousnutí stane prakticky bezbolestným, dochází pouze k mírnému brnění. Další příznaky zahrnují:

 • pustuly, které jsou provokovány česáním;
 • pocit svědění a pálení;
 • podrážděnost;
 • porucha spánku;

Trvalé kousnutí vši zabraňují tomu, aby člověk usnul, což způsobuje systematické poruchy spánku.

 • při dlouhodobé infekci projev nepříjemného pachu z ústní dutiny, tvorba vícenásobných vředů na hlavě, lepení vlasů, tvorba krust, přítomnost prázdných kapslí z nití;
 • zduřené lymfatické uzliny.
 • Při vizuální kontrole je možné odhalit všechny nepříjemné příznaky. Bez lupy můžete cítit, že vaše vlasy jsou plné lupů. Ovšem ozbrojený lupou můžete vidět vši vejce po celé délce vlasů, stejně jako pohyblivý dospělý hmyz. Pokud zvážíme, jak se nity dívají na hlavu v procesu jíst, pak můžete vidět, jak se jejich tělo zvyšuje, když je zaoblené.

  Přetížení vlasové linie více než 80 tisíc vší může být smrtelné. Důležitou roli zde hrají neurologické a psychologické faktory.

  Všudy jednoduše stačí k identifikaci s důkladnou prohlídkou hlavy

  Pedikulóza, stejně jako jiné nemoci, vyžaduje vhodnou léčbu, která zahrnuje hygienické postupy se speciálními šampony a další česání mrtvých vší a jejich larv pomocí hřebene.

  Pubic vši

  Tento druh postihuje intimní oblasti, anální oblast, hrudník, břicho, podpaží, obočí. Tento hmyz se přenáší během tělesného kontaktu, prostřednictvím lůžka a existuje riziko, že tyto parazity budou poškozeny v saunách, vany a bazény.

  Vnější struktura

  Délka těla ženské osoby není větší než 1,4 mm, muž je asi 0,9 mm. Tvar trupu je více zaoblený na rozdíl od hlavních vší. Břicho je pokryto chlupy, nohy na nohách jsou rozvinutější, díky čemuž je hmyz schopen fixovat ve vlasech trojúhelníkového tvaru. Paraziti jsou nejčastěji v oblasti pubika, protože jsou přitahováni sekrecí apokrinních žláz.

  Vůz je malý a upřednostňuje sedavý životní styl
  pro celý životní cyklus na jeden vlas

  Barva hmyzu má nepodloženou šedou barvu. Všichni se krmí více než dvakrát denně, zatímco pijí asi 0,2 mg krve. Po jídle mají téměř oranžovou barvu. Všichni dospělí všichni jsou fixní v blízkosti vlasového folikulu a často tráví celý svůj život na tomto místě, díky čemuž je možné poznat čas infekce rozmnožováním vlasů. Cyklus trvá přibližně 3-4 týdny.

  Podmínky reprodukce a vývoje

  Při snášení vajec musí samice trpělivě jíst a být v příjemném prostředí při teplotě nejméně + 29 ° C. Bez jídla nemůže parazit žít déle než jeden den. Nicméně, být mimo lidské tělo, dospělí mohou spadnout do anabiosis a být v "pohotovostním režimu" po dobu až 3 měsíců.

  Během života samice může být položeno více než 70 larv, které jsou fixovány v blízkosti vlasových folikulů. Vývoj hmyzu je stejný jako u jiných druhů této skupiny parazitů.

  Všudy jsou extrémně úrodné, s nárůstem počtu obyvatel, počet jedinců na hlavě bude exponenciálně růst

  Známky infekce

  Vzhled pubických vší v medicíně se nazývá fhyriáza nebo všité vši. Nejčastěji se choroba přenáší prostřednictvím pohlavního styku, protože je považována za pohřební. Často je pedikulóza pouze jednou ze složek sexuálně přenosných chorob, protože léčba je prováděna pouze po konzultaci s lékařem.

  Když kousnutí stydký veš představuje zvláštní tajemství, který zabraňuje srážení krve a zředění, čímž enzym začíná ničit hemoglobin a kousnutí část jsou vytvořeny modrá velikost spotu asi 1,6 cm. V průběhu skvrny citlivé na tlak nezmizí. Objeví se také následující příznaky:

  • body hnědé a černé barvy na spodním prádle - zbytky životně důležité činnosti parazitů;
  • pocit svědění a pálení;
  • dermatitis;
  • při silném poškrábání vypadá peeling, puchýře, pustuly.

  Jedním z prvních a nejzřetelnějších příznaků pedikulózy je svědivá kůže pod pokožkou hlavy.

  Sexuální styk s nosičem tohoto typu vši není jedinou možností infekce. Vší mohou být dokonale upevněny na oděv, ložní prádlo, protože riziko invaze ve stejném rozsahu mohou být muži, ženy i děti. To může přispět k:

  • výlety na veřejná místa: návštěvy vany, pláže, bazény, sauny;
  • používání doplňků pro spánek jiných lidí;
  • společný spánek se špatnou pedikulózou.

  Během včasné léčby je prognóza poměrně příznivá, během pár dní se můžete zbavit parazitů a larv vší. Léčba onemocnění probíhá pod dohledem dermatologa nebo doma prováděním určitých akcí:

  1. Vzhledem k tomu, že larvy na chlupách jsou fixovány speciálními adhezivními látkami, používá se k jejich rozpuštění stolní ocot.
  2. Holicí vlasy velmi usnadňuje proces zbavování se hmyzu, ale to není povinné opatření.

  Holicí vrstva je poměrně rychlá a účinná metoda, jak se zbavit vši, ale vůbec není povinná.

 • Dezinfekce spodního prádla a ložního prádla.
 • Na postižené oblasti jsou ošetřeny speciální spreje a masti: Medifox, Nittifor, Spey Pax, Pedilin, Veda.
 • Preventivní opatření

  Pokud v rodině někdo trpí onemocněním s vší hlavěmi, pak současně s léčbou pacienta jsou přijata preventivní opatření, která neumožní šíření choroby. Abyste se nestali infikováni všemi, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  1. Nezapomeňte zkontrolovat vlasy všech členů rodiny za přítomnost nití a vši.
  2. Použijte výhradně vaše vlasy, hřebeny, ručníky, klobouky.
  3. Po dokončení léčby byste měli pečlivě umýt všechny věci, které byly v kontaktu s osobou: polštáře, košile, sportovní oblečení, obvazy.
  4. Provést všeobecné čištění v bytě.
  5. Při přepravě buďte opatrní a snažte se nedotýkat se hlavy opěrky hlavy.

  Nejdůležitější věc, kterou nemůžete zapomenout: nits - jen výsledek chovných vší. Protože boj by měl směřovat k tomu, aby se zbavil především dospělých jedinců a současně s nimi se ztratí.

  Lidská vši - odkud pocházejí a jak je léčit (foto)

  Ward, pubik nebo vši - odkud pochází tento hmyz na našem těle? Dokonce i čistý člověk není imunní vůči jejich vzhledu. Mohou přenášet onemocnění, bolestně kousat a způsobit podráždění kůže. Zvláště často infikují děti. Proč se to děje a existují způsoby, jak účinně odolat všem?

  Vlastnosti vši

  Výrazná vlastnost vši - jsou velmi vybíravá ohledně majitele a dokonce i tvaru vlasů. Vévodská vasa nebude žít na hlavě, psovitá vasa se nebude pohybovat na osobu a tělová vasa položí vajíčka výhradně do záhybů tkaniny. To znamená, že člověk může dostat vši pouze od jiné osoby.

  Bez jídla může žízeň žít pouze 5 dní, za předpokladu, že teplota okolí je + 22-25 ° C. Pro srovnání klíšťata po několik měsíců jdou bez jídla.

  Všichni nevědí, jak skočit jako blýska a létat jako krtek. Z tohoto důvodu je pro hmyz poměrně obtížné přejít na jiného nositele, dospělého nebo dítěte. Vůně mění svého majitele zřídka a neochotně, protože pro normální život potřebuje jíst (procuses) 3-4 krát denně. Přesto se vši šíří velmi rychle. Jedna žena může položit více než sto vajec měsíčně.

  Pokud se na nervy objeví vši, znamená to, že jste kontaktovali osobu, na níž žili. Všichni vidí téměř nic, ale jejich smysl je dobře rozvinutý. Možná jste přišli do kontaktu s někým v autě nebo na pláži, veš páchl potem, které v době krize je zvláště silný a přenést na vás. Sami se všichni nemohou objevit jen na nervy. Může být obtížné určit zdroj, protože od okamžiku infekce až do okamžiku, kdy pocítíte kousnutí, obvykle trvá 2-3 týdny.

  Způsoby infekce

  Vyvstává otázka, kde jsou vši odebíráni všichni, když pravidelně umývá hlavu a žije za normálních podmínek. Protože se hmyz nehýbe příliš rychle, mohou být infikováni pouze v důsledku těsného kontaktu s nosičem vší. Trvá několik minut, než stačí společně, velmi těsně, spát na jednom polštáři nebo hrát, jak často dělají děti.

  Tip! Veřejné vši jsou přenášeny především sexuálním kontaktem, proto si pečlivě vybírejte svého sexuálního partnera, buďte vybíraví o spojení.

  Stojí za zmínku, že vši vešky najdou někdy své vlastníky v rybníku. Oni snadno tolerují nedostatek vzduchu a mohou žít ve vodě po dobu 2 dnů. Existují případy infekce dětem se všemi lidmi ve vodě. Místo rozšíření hlavy a tělíčka může být:

  • útulky pro bezdomovce a uprchlíky;
  • věznice;
  • veřejná doprava;
  • solária a sportovní šatny;
  • tábory během pěších výletů;
  • mateřské školy, školy a letní tábory pro děti;
  • vlaky, elektrické vlaky.

  Všude, kde se hromadí mnoho lidí a nejsou dodržována hygienická pravidla, zvyšuje se pravděpodobnost infekce vši.

  Pokud jeden člen rodiny (dítě nebo dospělý) má vši, okamžitě začněte léčbu a dejte ho do postele zvlášť, dokud zcela neodstraníte hmyz. Hmyz nechodí na lidi s krátkými oříznutými vlasy a oholenými vlasy na plešatosti. Někdy se vši přenášejí společně s čelenky, hřebeny a barety, sluchátka. S těmito položkami se přesouvají z dítěte na dítě. Ve vzácných případech se šíří vodou, protože mohou plavat.

  Ve veřejné dopravě existuje vysoká pravděpodobnost, že se vši infikují, protože se usazují ve spojích a záhybech tkaniny. Stejným způsobem dochází k znečištění na veřejných plážích a v šateních.

  Všichni: odkud pochází dítě

  V podstatě rodiče vědí, odkud pocházejí jejich hlavičky všude, takže po letním táboře nebo na kempování si zkontrolují své hlavy. Metody infekce pedikulózou u dětí jsou stejné jako u dospělých, pouze možnosti pro toto jsou větší.

  Zvláště zvyšujte pravděpodobnost infekce u dítěte ve věku od 5 do 12 let. V tomto období života aktivně komunikuje s ostatními dětmi a začíná projevovat nezávislost. To vše přispívá k šíření vší vůle.

  Děti jsou neustále ve velkých skupinách, mění oblečení, obleky pro matky, hračky.

  V mateřských školách dochází k ospalé hodině, během níž se zvyšuje pravděpodobnost infekce, protože vši projíždějí od jednoho spícího dítěte k druhému.

  Když se děti trochu starší, mohou komunikovat s vrstevníky z dysfunkčních rodin nebo s bezdomovci, protože dítě má v tomto ohledu menší psychologickou bariéru.

  Děvčata rádi pobývají přes noc u přítelkyně. Pokud je společnost velká, pak existuje šance, že někdo dostane infekci.

  Kromě vší na hlavě se rodiče obávají o nits, ale jeden bez druhého se nestane. Nits jsou vši vejce uzavřená v bílém kokonu, z něhož se hmyz pokrývá. Přirozeně se vyskytují v mizerných dětech nebo dospělých. K úplnému vyléčení pedikulózy je nutné odstranit jak dospělého hmyzu, tak hmyzu.
  Pokud dospělý v rodině má vši, nezapomeňte děti zkontrolovat. S největší pravděpodobností přivedli hmyz do domu, protože děti jsou s nimi infikovány 5 krát častěji.

  Existují vši ve stresu

  U lidí existuje názor, že vši infestují nervy, od silných pocitů nebo stresu u dětí a dospělých. Vědci kategoricky odmítají tento názor, ale v něm je stále ještě nějaká pravda. Když je člověk nervózní, potil se a vůně dokonale voní. Pokud cestujete ve vlaku a nakažená osoba je poblíž, pak vás vina může předat, pachatá nebo může zůstat na bývalém majiteli. Ukazuje se, že mezi poruchami nervové půdy a poruchami vši neexistuje zřejmá korelace, ale nepřímá může být přítomna.

  Existují prohlášení, že embrya vši žijí pod kůží a při nervových onemocněních se dostanou na povrch a začnou nás kousnout. To je zcela nevědecké hledisko. Všecky přiléhají vejce na vlasy na těle lidí nebo zvířat, stejně jako na nitě oděvu. Z vajec se larvy pokrývky, které se živí krví, postupně rozvíjejí a stávají se dospělým hmyzem.

  Legenda, že se vši objevují ze stresu nebo nervů, je spojena s další okolností. Během války, hladomoru, přírodních katastrof jsou lidé vystaveni silnému stresu. Současně je porušován jejich obvyklý životní styl, nedodržují hygienická pravidla, musí žít ve společných táborech, přístřešcích, dočasných úkrytech. To vše - nejlepší podmínky pro šíření vší.

  Pokud se kolem vás nenacházejí infikovaní lidé, vůně se vůbec nikdy neobjeví. V opačném případě by byli na každé druhé osobě, protože každý z nás je tak často vystaven stresu.

  Jak identifikovat vši

  Bylo by možné se zbavit vši už dávno, ale existuje jeden problém. Někteří lidé tvrdohlavě popírají přítomnost hmyzu na hlavách, skrývají vši, považují za někoho neslušného, ​​obávají se posměchu. Odmítají léčit, čímž přispívají k šíření parazitů sání krve. Ve všem je onemocnění, z něhož nikdo není imunní a my musíme bojovat proti němu.

  Všiml si, že dítě neustále škrábne hlavu, prohlédněte si to. Obvykle jsou vši a vidlice viditelné pouhým okem. Ti, kdo vidí slabě, by měli nosit brýle nebo vybavit lupou. Chytání vosku je obtížné, protože se neustále pohybuje, snaží se skrývat. Lékaři mají speciální diagnostické vybavení, které vám umožní pořídit video o pohybu hmyzu. Toto se stává nevyvratitelným důkazem jejich přítomnosti.
  Děti infikované všemi, je nutno být od té doby izolováni z celé skupiny. Ředitel mateřské školy nebo sportovního tábora by měl upozornit všechny rodiče na problém.

  Pokud nezačnete léčbu dítěte nebo dospělé všem včas, pak za 2-3 týdny se jejich počet zvýší několikrát. Nakažený člověk se napíná hodně, poškrábáním jsou škrábance, na jejich místě se tvoří pustuly. Kromě toho vši mohou nosit některé typy tyfu, smrtelné onemocnění, které v době své existence vyžadovalo miliony životů.

  Boj proti všem tělům a všem tělům

  S vynálezem chemických léčiv se léčba stala mnohem jednodušší. V lékárně musíte koupit lék na pedikulózu a léčit hlavy u infikovaných dětí a dospělých. Pokyny pro nástroje říkají, jak je používat. Koncentrované přípravky se obvykle doporučují ředit, v tomto případě je nutné striktně sledovat poměry.

  Tip! Pokud mluvíme o bolesti hlavy, je lepší použít šampon nebo sprej. Z tělové vosy by mělo být celé tělo ošetřeno lotionem a oblečení by mělo být namočené v roztoku chemického přípravku.

  Po 7 dnech se ošetření opakuje, protože z vajíček se může vylíhat nový hmyz. Pouze při opakované léčbě může být považována za účinnou. Pokud nevíte, co způsobilo vaše kousnutí, kontaktujte svého dermatologa. Bude schopen určit příčinu poškrábání na kůži a předepsat správnou léčbu.

  Bojujte proti všem všem

  Veřejné vši jsou odstraněny pomocí sprejů, mastí a šamponů obsahujících pyrethrin. Chlupy v dolní části těla, v oblasti genitálií a holení podpaží. Všichni sexuální partneři, s nimiž byla infikovaná osoba kontaktována po dobu dvou měsíců, by se měli léčit.

  Někdy se vešičkové vši dostanou přes hruď a dokonce i řasy. V tomto případě jsou rýhy odstraněny z řas ručně a vlasy na hrudníku jsou oholil. Veškeré oblečení musí být vroucí, sušeno a zabaleno v uzavřeném vaku po dobu 4-5 dní. Během této doby nezmizí žádné potraviny.

  Jak se zbavit nití

  Provedení léčby dítěte je nutné se zbavit nití. Vzhledem k tomu, že nit je vajíčko zabalené v kuklíku, nereaguje na jed, s nímž otrávíte vši. Následně bude tvář uvolněna z vajíčka, bude růst, začne se množit a kousnout znovu.

  Aby se tomu předešlo, po každé léčbě by měli rodiče štětnout vlasy jejich dětí. Za tímto účelem je hlava nakloněna přes rovný povrch, podložený papír, tašku nebo látku a začíná se pokládat vlákno pramenem. Používá se hřeben s velmi vzácnými zuby nebo speciální hřeben.

  Stačí zjistit, jak je dítě nakaženo, je nepravděpodobné, že uspěje. Navzdory tomu je nutné hlásit infekci ve škole nebo mateřské škole, kde byl v kontaktu s velkým počtem vrstevníků. Rutinní prohlídka pomůže zabránit šíření hmyzu.

  Jak parazity na vlasy, vši a nits vypadat

  Jak vypadají vši, téměř každý ví. Způsobují vznik onemocnění nazývaného vši. Existuje několik odrůd, takže parazité mohou být snadno zmateni.

  Co vypadá jako vši, téměř každý ví

  Tento hmyz je schopen parazitizovat na člověka. Patří do skupiny ektoparazitů a krmí krve nosiče. Každý typ vousy je schopen žít pouze na konkrétním hostiteli a místech jeho těla.

  Reprodukce parazitů

  Vědci zkoumali asi 200 odrůd vši. Ti, kteří jsou schopni jíst od lidí, patří do rodiny Pediculidů. Oni jsou považováni za jedinci pseudoboboth řádu. Na lidském těle jsou většinou vlasové, pubiální a tělovité vši. Tento hmyz může být nosičem různých infekčních onemocnění. Příkladem je horečka, recidivující horečka a tyfus.

  Všichni vyžadují krev savců, na kterých žijí. Pokud hladoví po 1-2 dny, zemřou. Při sání krve injekčně vstřebávají sliny do lidské kůže. Tato látka je vyráběna speciálními fazolemi. Je to kvůli slinách, že v místech uhryznutí existuje zánět a vážné svědění na lidském těle. Pokud poškrážíte rány, může dojít k sekundární infekci - obvykle to jsou stafylokoky a streptokoky, což vede k tvorbě varu.

  Určité stanoviště jsou vyžadovány pro každý typ parazita. Liší se velikostí, frekvencí krmení, počtem vajec ve spojce, délkou života. Pod mikroskopem můžete vyšetřit všechny části tele - cefalotorax, segmenty tele, antény, břicho a 3 páry nohou.

  Po období chovu opouští dospělá samice vaječné spojky. O pár dní později se kuklík otevírá a larva ho opouští. Ona je také nazývána víla a vypadá jako dospělý. Jeho další vývoj bude trvat přibližně 2 týdny. Během tohoto období bude mít čas třikrát zmizet. Po třetí etapě se nymfa stane dospělým.

  Struktura hmyzu

  Všichni mají zvláštní strukturu. Může se mírně lišit v závislosti na druhu parazita. To je nezbytné, aby jednotlivec mohl existovat za určitých podmínek.

  Všichni vší ústa jsou schopni provést punkce v kůži osoby a pak kojit krev. Proboscis ve formě trubice je poměrně měkká. Má speciální jehly, které dělají otvory v epidermis. Dále rotace proboscis proniká do hlubších tkání. Prořezání stratum corneum epidermis, na konci koruny jsou také speciální zuby.

  V kožních tkáních začínají aktéři pracovat aktivně, které se nacházejí na proboscis. Jsou poměrně elastické. Jsou to tato zařízení a zabývají se vyhledáváním krevních cév.

  Dále jsou zuby, které jsou ve stylu, proříznuté stěnou cévy. Nyní hmyz pomocí proboscis může vysávat krev. Během tohoto procesu se redukuje speciální faryngální pumpa s frekvencí několikrát za sekundu. To stačí k získání požadovaného množství živin v žaludku - asi 1 mg. Mimochodem, krev se neztratí po celou dobu, protože jedinec vytváří zvláštní tajemství s antikoagulačními vlastnostmi. Je přítomen v slinách parazita. Všichni se živí pouze sedavými oblastmi těla.

  Ve většině případů nemá vąe oči. Někteří jednotlivci mají, ale představují pár teček černého stínu. Pro ústní přístroj nejsou žádné klapky. Délka antény je velmi krátká. Láhve mají tvar jednoho segmentu. Mají poměrně krátkou lýtkovou plochu. Na koncích předních nohou jsou srpovité drápy. Díky těmto úpravám jsou vši uchováváni na lidském těle. Každý jednotlivý typ parazita má své vlastní vlastnosti - nejen externí, ale také ty, které souvisejí s životním stylem.

  Hlavní myš

  Prakticky každý ví, jak vypadají vši ve vlasech. Je zjištěno, že šatník a jednotlivá hlava mají velmi podobný vzhled. Mimochodem, mohou dokonce křížit a produkovat společné potomstvo, které pak migrují lidským tělem. Jak hmyz oddělení, tak hlava jsou považovány za dvojče.

  Vší hlavě jsou jeden z nejčastějších parazitů. Ona žije v lidských vlasech. Zde jsou všechny fáze jeho vývoje. Hlava hlavy vypadá takto:

  1. Taurus mírně zploštěl. V délce - ne více než 0,4 cm, ale pokud ji porovnáte s telatům pubiků a parazitů, pak velikost prvního je o něco větší. Vzhledem k poměrně velkým rozměrům těchto vší je snadné vidět ve vlasech. Tělo je úzké, ale dlouhé.
  2. Stín krytu je obvykle šedý, nahnědlý nebo nažloutlý. Ve většině případů však hmyz je průhledný. Teprve po opojení krve se tělo stává nahnědlé nebo načervenalé.
  3. Na stranách jsou malé tmavé skvrny. Jsou velmi blízko k sobě.
  4. Vší hlavičky mají specifickou strukturu trupu, kvůli které mohou parazitizovat pouze na pokožce hlavy, ale na jiných částech těla nebudou přežít. Tento hmyz se může pohybovat pouze přes vlasy, které mají průřez kulatého tvaru, takže se nemají parazitizovat na oděvu nebo ve veřejném prostoru. Nohy jsou směřovány dopředu a současně mírně po stranách. V některých případech se může šířit do knírek a vousů.
  5. Na hlavě jsou antény, které směřují dopředu.
  6. Samice pravidelně opouštějí vejce. Zajišťují je přímo na vlasy pomocí speciální lepicí hmoty a chitinových podkladů. Obvykle jedinec vkládá vejce až 5krát denně. Během svého života dává až 140 kusů. vejce
  7. Je důležité vědět, jak vypadají vši na srsti a zda jsou schopni určit místa jejich skusu - malé červené tečky. Kousnutí se obvykle nachází za ušima a v blízkosti krku, kde je kůže tenčí a jemnější, což je vhodné pro kousání. Budou slyšet špatně. Pokud se terapie nezačne včas, objeví se rány a pak se vyvine absces plačícího typu. Druhá infekce se dostane dovnitř, což jen zhorší situaci. V některých případech se objevují zánětlivé procesy v oblasti cervikální a okcipitální lymfatické uzliny. Ale to se děje jen ve vzácných situacích, kdy stupeň infekce člověka je extrémně vysoký.
  8. V hlavě vši chybí křídla. Mohou pouze procházet.
  9. Doba trvání životního cyklu jednotlivce je přibližně 1,5 měsíce. V prvních 5 dnech je parazit ve vejci. To je fáze vývoje. V následujících devíti dnech bude nymfa, tedy larva. Tento jedinec je nezralý. Jídlo se provádí 1-2 krát denně.

  Chcete-li eliminovat vši, musíte použít speciální přípravky ve formě mastí a roztoků.

  Pubický typ

  Veřejné vši lze také nalézt u lidí. Padnou na tělo během pohlavního styku. Infekci lze provést metodou kontaktu. Pubová vši vypadají takto:

  1. Mají speciální strukturu nohou, takže mohou být fixovány pouze na strapce vlasů, které mají trojúhelníkový průřez. Z tohoto důvodu žijí v oblasti slabin, v oblasti pubika, v šourku, v blízkosti anální pasáže. Ve vzácných případech se mohou pohybovat na místech podél okraje pokožky hlavy, stejně jako v axilárních dutinách, na obočí a řasách.
  2. Tvar těla je podobný štít. Připomínají kraby. Jednotlivci jsou spíše squat, což je rys jejich struktury. Tělo je zploštělé. Rozlišuje tvar kosočtverce. Její délka je asi 0,1-0,2 cm, samice je 1,5 krát větší než samčí.
  3. Hlava je velmi úzká a ramena jsou naopak nepřiměřeně široká.
  4. Existují 3 páry nohou. Jsou spíše krátké, ale houževnaté. Samotné tlapy jsou mnohem mohutnější než ty, které jsou na těle a hlavě vši.
  5. Barva těla se může lišit od světlé béžové až tmavě hnědé. Závisí to na nasycení krve.
  6. Na bocích trupu dochází k růstu.
  7. Břicho je konvexní.
  8. Na každé tlapce se vyskytují výrůstky typu drápů.
  9. Tam jsou antény, které jsou směrovány na stranu. To je způsobeno skutečností, že se jednotlivci nemusí pohybovat po dlouhých chlupách. Pro pohyb potřebují jen kůži lidí. Hmyz je pasivní, téměř se nehýbe. Mimochodem, kvůli tomu je těžké najít na těle. Pomocou ústy folikulů jsou fixovány na kůži a krmení téměř vždy. Z tohoto důvodu je člověk téměř vždy trýzněný silným svěděním.
  10. Žena je schopna umístit až 3 vejce denně. Během svého života produkuje více než 30 vajec.

  Jakmile se objeví charakteristické příznaky všedních vší, je nutné poradit se s lékařem co nejdříve a zahájit léčbu.

  Ložní pohled

  V lidech se lněná vanička nazývá také vousy šatů. Obvykle paraziti žijí v kapsách, na záhybech, švy oblečení. Oni jsou považováni za neaktivní, ale navzdory tomu, když lidé přicházejí do styku, okamžitě se přesunou na nové místo.

  Vypadá to takto:

  1. Taurus se liší podlouhlým tvarem. Jeho délka je asi 0,3 cm, ale ve vzácných případech může dosáhnout 0,5 cm. Žádné křídla.
  2. Kmen má bělavý žlutý odstín.
  3. Na stranách jsou projekce tmavších barev.
  4. Existují velmi citlivé antény. Vykonávají vizuální funkce.
  5. Může přežít krátkodobé chlazení. Dokonce i když zavěste oblečení na krátkou dobu venku v mrazivé zimě, nebude to mít dobré výsledky a vylepšení nebude nápadná.
  6. Aktivní v noci.
  7. Má houževnaté nohy, které se nacházejí v různých směrech. Oni drží tělo na materiálu oděvu.
  8. Jede dvakrát denně, někdy hmyz potřebuje 3 jídla denně. K tomu se plazí oblečením na lidské pokožce. Obvykle se nacházejí na krku a v bederní oblasti.
  9. Samice může ležet od 5 do 15 vajíček denně. Po celou dobu života vši nechávají až 200 vajec.
  10. Muži žijí až 30 dní a ženy - 1,5-2 měsíce.
  11. Kousnutí jsou docela znatelné. Jsou snadno určeny, jak se objevují na otevřených oblastech těla, kde nejsou vlasy a vypadají jako kousnutí komáří. Na kůži se objevuje červená vyvýšenina, která se jí velmi svrbí. Akné a folikulitida se mohou vyvíjet na místech, kde se soustřeďuje. Osoba může mít alergickou reakci. Kousnutí jsou velmi podobné příznakům svrabů, takže tato forma vši je často zmatena touto nemocí. Tělesná vši mohou způsobit suchou pokožku. Na těle se objeví bělavý květ,

  Tělesná vši umřou, pokud teplota stoupne nad 60 ° C. K odstranění těchto parazitů je nutné si umyt prádlo a ložní prádlo. Kromě toho je možné použít zmrazení, ale je zřídka efektivní. Tato metoda se používá pouze jako profylaxe a jako součást komplexního zpracování. Doporučuje se používat speciální chemikálie.

  Popis nits

  V průměru jsou ženy 3 až 6krát denně. Průměrná délka života dospělé osoby je přibližně 1,5 měsíce. Během této doby samice má čas položit asi 130-140 vajec.

  Nits se nazývají vejce všech druhů vši. Jsou poměrně podobné, ale existují různé funkce. Chcete-li zjistit přítomnost parazitů, musíte vědět, jak vypadat nits:

  1. Vejce oddělení o délce nejvýše 0,5 mm. Mají podlouhlý tvar. Ženy obvykle ležely na skrytých místech na oblečení - ve švech, kapsách, záhybech. Z tohoto důvodu je těžké je najít.
  2. Hlavy hlavy jsou poměrně malé. V délce nejsou větší než 0,8 mm. Mějte světlý stín. Na začátku, zatímco larva nemá ještě čas se vyvíjet, se zdá, že osoba má jen lupiny, nebo písek se dostal do vlasů. Vzhledem k tomu, že se rozvětvují, stane se temnější a začíná růst ve velikosti. K tomu dochází jednou kvůli tomu, že je nasycena krví oběti.
  3. Pubisní parazitní nití mají také několik vlastností. Jsou odlišné v tmavé barvě. Forma je špičatá, vřetenovitá. Ženy fixují své vejce na vlasovou čáru v oblasti slabin a co nejblíže lidskému tělu.

  Kolem vejce se tvoří koktejl lepivých látek - to je tajemství, které dospělí vyrábějí. S ním jsou larvy udržovány na chlupách. Nits se nazývají samotnými vejci, ale jejich kombinací s kuklou. Larvy nemohou být převedeny z infikované osoby na jiné osoby.

  Vývoj od vajíčka po larvy trvá od 5 dnů do týdne. To je ovlivněno mnoha faktory, ale ve větší míře - okolní teplotou. Teplota 33 ° C je nejvhodnější pro vývoj larv. Pokud rychlost stoupne na 45 ° C, zemřou. Totéž platí pro situaci, kdy hodnoty klesnou pod nulu.

  Pokud se teplota prostředí postupně a mírně snižuje, dospělí spadnou do stavu spánku a vývoj larv se vyskytuje mnohem pomaleji. Mimochodem, vzhledem k tomu, že oblečení člověka může být ochlazeno, je vývoje larv u jedinců v oddělení delší než vývoj parazitů na hrudníku a hlavy.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy