logo

"Zoo na hlavě" nebo jak vypadají nitky na lidských vlasech: popis a fotografie

Často se stává, že člověk stojí vedle něho nepříjemné sousedství: špinaví lidé, špinavé vstupy, špatná ekologie.

Takové okolí může být blíže: švábi v kuchyni, pavouci, mravenci a dokonce krysy. A také se stává, že se "sousedé" objevují přímo v lidském těle. Jeden z těchto parazitů - vši a jejich vejce - nits.

Co jsou vejce, jak vypadá člověk jako nits - fotka, co mám dělat, pokud jsou paraziti? - To vše a není jen v našem článku.

Nits - co to je a jak je najít?

Krásné slovo "pedikulóza", za kterým se skrývá jeden z nejvíce chabých parazitů. Jedná se o krve-sání hmyzu, které způsobují spoustu potíží, od nevšedního typu vlasů, končící s nepřetržitým svěděním.

Odstranit dospělé jednotlivce procházení mezi vlasy, je docela jednoduché. Těžší se zbavit nits.

Nitě je kokon, který rodič drží na vlasy člověka se zvláštním tajemstvím, které ztuhne ve vzduchu. Samotný kokon je dostatečně pevný, aby odolal šamponování různými speciálními prostředky pedikulózy, a lepidlo, na kterém bylo "vysázeno", se nerozpustí, když vstoupí vlhkost.

Jak vypadají nitky na hlavě člověka?

Chcete-li zjistit, co se člověk setkal - s lupinami nebo hmyzem - je třeba provést několik jednoduchých postupů:

 • Nejprve si všimněte barvy nití: všechny mají stejnou velikost a bělavý odstín. Při lupy v různých velikostech a barvách;
 • potřísněte lupínky. V případě, že to skutečně je, váha je snadno oddělena od vlasů. Vlákno velmi pečlivě přilepené k jeho odstranění, musíte přetáhnout vajíčko po celé délce vlasů, na které je vysazen;
 • podívejte se na pokožku hlavy pro dospělé vši;
 • pokuste se stlačit váhy pomocí hřebíků nebo pinzet. Při rozdrcení živých nití se slyší charakteristická bavlna. Je třeba mít na paměti, že v případě, že se hmyz již vylíhl, nemusí být žádná bavlna.

Jak vypadají nity? Je obtížné vidět strukturu kokonu prostým okem, ale při pohledu mikroskopem je zřejmé, že vejce má mírně protáhlý tvar a je zcela pokryta tajnou sekrecí samice pro lepší ochranu a přilnavost k vlasům.

Současně je kokon průsvitný, což ztěžuje jeho detekci na blond vlasy.

Vypadá to jako nits na vlasy - foto:

Mrtvý nebo živý nit

Někdy se může zdát, že existuje více kokosů, než jsou skutečně. To je způsobeno skutečností, že po vylíhnutí mladého parazita zůstává vejce na místě. Nové jedinci se chovají, snášejí vajíčka a staré zůstávají na svém místě. Po nějaké době se může zdát, že oběť je hlava posypána moukou.

Co vypadají mrtvé nitky? Venku je poměrně obtížné pochopit, protože velikost vajec.

Existují však dva znaky, kterými je možné odlišit mrtvé od živých nití:

 • charakteristický zvuk při drcení živých nití;
 • živé nity jsou více zaoblené, zatímco mrtvé jsou téměř ploché.

Co dělat, když se objeví paraziti?

Dnes existuje obrovské množství speciálních anti-pedikulosálních šamponů, sprejů a dalších prostředků, jak se zbavit problému parazitů.

Nejdůležitější věcí není odložit zahájení léčby. Existuje několik jednoduchých tipů, jak se zbavit nits.

  nejúčinnější způsob je mechanický. To znamená, že ručně prohlížíte každé vlákno na hlavě, a pokud jsou nalezeny nitky, vyčistěte je z vlasů. Pro tento účel je vhodný běžný anti-pedikulární hřeben, který lze koupit v jakékoliv lékárně;

ocet. Kyselina octová částečně rozpouští lepidlo a umožňuje rychle se zbavit vajíček. K tomu je třeba připravit roztok (2 lžíce na 200 ml vody), několikrát jej ponořit do vlasů. Pak hřeben;

Ústní voda "Listerine". Část alkoholu změkčuje kapsli a lepidlo, což usnadňuje odstranění nití z vlasů. Měl by být aplikován po dobu půl hodiny, poté opláchnout teplou vodou a octem. Nedoporučuje se používat případy, kdy na pokožce hlavy dochází k odřeninám nebo k ráně.

chemeritsa. Jedná se o rostlinný jed, který může způsobit alergie. Chemerichnu vodu voda se třese do pokožky hlavy 1-1,5 hodiny, pak se vypláchne;

 • brusinkový džus rozpouští lepidlo. Bobule je nejlepší k hnětení, zakrytí vlasů a skrytí pod plastovou čepičkou a ručníkem. Po asi třech hodinách opláchněte vodou;
 • barvivo na vlasy. Účinná pouze v případě, že prostředek obsahuje peroxid vodíku;

 • vystavení teplotám vyšším než 45⁰С. Takové teploty jsou smrtonosné.
 • Také účinné léky na léčbu pedikulózy zahrnují: petrolej, dichlorvos, vlasové spreje, éterické oleje, včetně oleje z čajovníku, prachu a dehtového mýdla.

  Pokud výše uvedená opatření nepomohou, měli byste se poradit s odborníkem na infekční onemocnění, který předepíše vhodnou léčbu vši.

  Bezpečnostní opatření

  Abyste se znovu neinfikovali, je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  1. Nezapomeňte zkontrolovat vlasy všech členů rodiny kvůli infekci parazity.
  2. Používejte pouze štětce, barety, klobouky a ručníky. (po ošetření musí být zpracovány hřebeny a hřebeny).
  3. Po ošetření pedikulózy je nutné důkladně umýt všechny věci, které se dotýkaly infikovaných: trička, polštáře, obvazy, přehozy, vrchní oděvy.
  4. Umyjte a vysušte podlahy a koberce v bytě.
  5. Buďte opatrní ve veřejné dopravě a snažte se nepokojit hlavu na vysokých opěrkách hlavy.
  6. Zkuste co nejméně kontaktu s vlasy ostatních lidí.

  Udržování místnosti v čistotě a nezapomínání na pravidla osobní hygieny je mnohem jednodušší, než kdybychom se zabývali důsledky jejich zanedbání. Externí parazité, i když vypadají ošklivě, je s nimi mnohem jednodušší než s interními parazity. Takže fráze "Čistá - záruka zdraví" - není prázdná věta.

  Díky našemu článku jste se seznámili s fotografií, jak vypadají všité vejce na vlasy, dozvěděli se o tom, jak bojovat proti pedikulóze, a také o nezbytnou prevenci.

  Užitečné video

  Vaše pozornost je užitečné video o nits:

  Nepozvaní hosté ve vlasech: vypadají jako vši a nití v osobě na hlavě, popisu a fotografii

  Slovo "pedikulóza" je přeloženo jako vši, tj. Vši jsou příčinou této nemoci. Hmyz žije na lidském těle a pravidelně se živí krví.

  V přírodě existuje více než 200 druhů vši, ale každý druh parazitizuje pouze jeho majitel (například vši na člověku, blchy na zvířatech) a nepřevádějí na jiné. Takže lidské vši nežijí na kočkách a psech, stejně jako zvířecí blechy nechodí na člověka.

  Tři typy vši představují nebezpečí pro lidi, kteří se mohou dostat do epidemie:

  1. hlava. Oni obývají vlasy oblasti lidské hlavy (vous, knírek a vlasy).
  2. Pubic. Žijí na chlupy ve slabinách a axilech lidského těla.
  3. Šatna. Žijí na oblečení a spodní prádlo, vejce jsou položena v záhybech nebo švech (manžety, opasek, límec).

  Jak vypadají vši?

  • Velikost Jedná se o velmi malé parazity: délka těla dospělého jedince je 3-4 mm.
  • Tvar těla. S prodlouženým tělem se nohy přenesly vpřed, jako mravenec, břišní masivnější.
  • Barva je světlá, průsvitná hnědá barva, která vám umožní maskovat pod jakýmkoli tónem vlasů.
  • Mobilita Všichni mají tři páry nohou, ale nemají dobré tlumení a sílu, takže parazité nemohou skákat, plazí se průměrnou rychlostí.
  • Napájení. Po naplnění krví se břicho jednotlivce zvětší a změní se na vínovou nebo hnědou.
  • Larvy. Mladé larvy, nebo jak se nazývají nymfy, mají velmi světlou barvu a menší velikost. Dokud nejsou úplně přeměněny na dospělou osobu, projdou třemi stupni, a to trvá 10-14 dní.
  • Vejce nebo šupiny. Mají tvar vřetena, 0,5 mm dlouhé, bílé průsvitné barvy. Velmi pevně připevněná k vlasům. Bez pohybu, tedy vizuálně viditelnější než živí jedinci.
  • Habitat - pokožka hlavy. Vši žijí pod kůží (jsou často zmateni svrabem), jsou neustále na povrchu v kořenové zóně vlasů.

  Fotografie nití a larvů na hlavě člověka

  Životní cyklus hmyzu

  Mimo člověka nemůže parazitická osoba žít více než 48 hodin bez jídla. Celý životní cyklus jednotlivce může být rozdělen do následujících etap:

  1. vajíčko nebo kokon opustí larvy nymfy, 10 až 14 dní před dozráváním do dospělého jedince.
  2. Jeden dospělý člověk žije od 30 do 40 dnů, zatímco denně obsahuje 5-7 vajec.
  3. Vajíčko se zrání během 5-7 dnů, po které odchází larva.

  Podávání vši hlavy

  Louse je parazit sání krve. Struktura úst tohoto člověka usnadňuje propíchnutí pokožky hlavy a krmiva lidskou krví.

  Při propíchnutí pokožky vylučuje zvláštní láhev zvláštní tajemství, které zabraňuje rychlé koagulaci krve. U lidí toto tajemství způsobuje velmi silné svědění. Na místě punkce zůstává malá červená skvrna. Při vícenásobných průchodech skvrny vizuálně připomínají malou vyrážku.

  Dospělí a larvy se podávají 3-5x denně. Pro jejich stanoviště zvolí časovou a okcipitální část hlavy.

  Jak je reprodukce a zrání?

  Dospělí jedinci se chovají kladením vajec. Každé vejce se umístí do ochranného kokonu podlouhlého tvaru, připomínajícího vřeteno. Použití speciálního kapalného kokonu (nit) je připevněno k vlasovému hřídeli co nejblíže k pokožce hlavy.

  Kokon je nehybný, protože larvy jsou zralé, může získat víc zaoblený tvar. Barva nití je bílá, vizuálně viditelná na tmavých vlasech, připomínající lupy.

  Jak dozráváme:

  1. kdy larva dosáhla požadované velikosti a je plně tvořena (od doby, kdy jsou vajíčka položeny, dokud larvy nejsou zcela zralé, trvá to 5 až 7 dní), od kuklíku se oddělí malý uzávěr.
  2. Do vnitřku kokonu vstupuje vzduch, který hromadí a vytlačuje larvu ven.
  3. Mladá larva se může dostat z prvních minut života.
  4. Pravidla jsou na chlupy umístěna s víčkem dolů, blíž k vlasovým kořenům, a proto po uvolnění se larva dostane na pokožku hlavy, kde může okamžitě odebrat první část krve.

  Metody distribuce

  Vzhledem k tomu, že hlavová vasa nemůže skočit na dlouhé vzdálenosti, infekce s vší hlavě může nastat pouze při blízkém kontaktu:

  • použití kontaminovaných hřebenů, pryžových pásů, čepů, klobouků, ručníků a ložního prádla.
  • Ve veřejných místech: doprava (zejména v době špičky), bazén, vlak (přes ložní prádlo), mateřskou školu, zdravotní kemp nebo sanatorium atd.
  • Dospělí mohou plavat po dobu 1,5 hodiny, takže riziko, že jsou vši loví v otevřené vodě, je velmi vysoká.
  • Měkké sedačky s vysokými zády (židle, pohovka) mohou přispívat k přenosu vší. Pokud parazit spadne na čalouněnou měkkou sedačku od infikované osoby, může se snadno dostat k nové oběti.
  • Aktivní hry, které zahrnují blízký kontakt s velkým množstvím lidí.

  Infekce s pedikulózou se vyskytuje s pomocí dospělých. Nits jsou pevné, takže nemohou být převedeny na jiné osoby samy o sobě.

  Ale mohou se dostat na pokožku hlavy s hřebenem nebo křiklavým.

  Proto mohou žít v špinavých i čistých vlasech.

  Symptomy pedikulózy

  V prvních dnech infekce nelze stanovit vši, protože několik hmyzů nevyvolává téměř žádné potíže.

  Symptomy se začínají objevovat, jak se vši rozmnožují po asi 10-14 dnech od okamžiku infekce.

  Hlavní příznaky vši:

  1. závažné svědění pokožky hlavy, zejména v časných a okcipitálních částech.
  2. Přítomnost nits. Všimněte si, že dospělý ve vlasech je velmi obtížný, ale vidět, že položená vejce (nits) je jednodušší.
  3. Škrábání na pokožce hlavy je často infikováno, proto se objeví var.
  4. Malé vyrážky v oblasti více kousnutí parazitů
  5. Přítomnost malých chyb - vši.

  Všichni jsou nosiči infekčních onemocnění, jako je břišní tyfus nebo horečka, takže je velmi důležité zahájit léčbu pedikulózy ve velmi raných fázích detekce.

  Díky moderním lékům a metodám léčby může být pedikulóza odstraněna co nejdříve (od 7 do 10 dnů).

  Chcete-li to provést, musíte použít integrovaný přístup: zpracovávat hlavu speciální přípravou, pak hřebenit hřebenem a opláchnout vlasy bylinným odvarováním. Pouze v tomto případě nebude úspěch podniku trvat dlouho.

  Jak vypadají nitky ve vlasu hlavy člověka a co to je

  Nits jsou zcela neviditelné druhy parazitů. Abyste se mohli tyto parazity zbavit v případě jejich vzhledu, měli byste si být vědomi toho, jak vypadají, na co se živí a vědí o jejich vzhledu.

  Co je to nits

  Nits nazval tento druh parazita jako vejce vši. Jedná se o malou kapsli, která je umístěna ve speciálním obalu lepicí látky, která zajišťuje dokonalou fixaci vlasů.

  Kapsule jsou ukládány sexuálně zralými ženskými všemi, které mohou dělat několik spojů za jeden den.

  Jak to vypadá

  Mějte velmi malou velikost. Vnější podobně jako malé kapsle, obvykle bílé barvy, mírně průhledné. Tvar kapsle je prodloužený. Často se zdá, že vzhled nití může být zaměněn s lupinami. Kapsule mohou být poměrně snadné vidět, co dělat na tmavých vlasech někdy jednodušší.

  S tímto parazitem vypadají vlasy čisté - existuje pocit, že jsou mastné, špinavé a dlouho nečesané. Taurus o délce asi 0,7-0,8 mm dlouhé. Při vyšetření malého těla parazita mikroskopem lze pozorovat ocas, který je spojením parazita s vlasy. A také, kromě upevnění, je ventil, odkud se po chvíli objeví nový jedinec.

  Pozor! Není tak snadné rozlišit prázdnou skořápku od té, ve které se larva stále rozvíjí. Suché nití zůstávají na vlasu, dokud nevypadnou, pokud nejsou odstraněny pomocí speciálních nástrojů. Kvůli této skutečnosti si mnozí lidé myslí, že počet nits překračuje počet vší. Jak rozlišovat mrtvé od živých nits, najdete na našich webových stránkách.

  Co jíst

  Neexistuje žádný výživový proces v nits, protože to je jen stupeň vývoje larv, který je v ochranném shellu. Z tohoto důvodu nit nemůže kousnout. Pouze samotné vši kousají a způsobují stejné pocity, jako při kousání hmyzu, který se živí krví. Když se u dětí vyskytuje pedikulóza (napadení všemi), kousnutí jsou často vnímány rodiči jako alergická reakce na produkt. Jaké jsou kousky vši, živé fotografie najdete na našich webových stránkách.

  Doba vývoje

  V průměru trvá asi týden, než se z kapslí objeví larva, což se také nazývá inkubační proces. Jeho rychlost je silně ovlivněna teplotou.

  Zvýšení inkubační doby nastává, když je teplota vzduchu nad 40 stupňů Celsia nebo pod 22 stupňů Celsia.

  Doba tvorby dospělého jedince z larvy trvá obvykle 15-30 dní. Od počátku až do konce své existence má vina pouze 4 fáze vývoje.

  1. Vejce
  2. Larvy.
  3. Řád nymfy 1 a 2.
  4. Dospělý zralý jedinec.

  Po larvách vylíhnutých z kapsle se první jídlo objeví po velmi krátké době - ​​během prvních pár hodin. O dva dny později je voska schopná produkovat první potomstvo nití.

  Co se liší od nití

  Hlavní rozdíl mezi nits a všemi je, že se jedná o různé fáze vývoje stejného parazita. Nitě je embryo - vejce parazita a vina je další vývojová fáze.

  Na tomto základě lze tvrdit, že se navzájem liší svým vzhledem a způsobem krmení. Nitě vypadá jako malá kapsle s podlouhlým tvarem, a to je malý hmyz, který se živí krví nosiče, na rozdíl od svého embrya, prvním příjmem potravy, k němuž dochází pouze po porodu.

  Jak rozlišovat lupiny od nits

  Abyste mohli rozlišovat lupiny od nits, měli byste nejdříve analyzovat tyto dvě koncepce podrobně. Co jsou to nits, bylo diskutováno v kapitolách výše. Takže co jsou lupiny?

  Lékaři nazývají lupy patologicky bohaté oddělení pokožky pokožky hlavy. Tento jev je způsoben následkem narušení fungování mazových žláz. Exfoliovaná kůže pokrývá vlasy po celé délce, ale nejvíce se hromadí v jejich kořenové části. Mnohem výraznější jsou lupiny na temné barvě hlavy.

  Částice exfoliované pokožky jsou sprchovány z jakéhokoli kontaktu, ať už jsou to ruce nebo hřeben. Toto onemocnění není nakažlivé, pokud není příčinou nárůstu počtu patogenů. O příčinách lupů na hlavě ženy si přečtěte naše webové stránky.

  A lupy a nití způsobují stejné příznaky - nepříjemné svědění pokožky hlavy. Pokud je způsobena lupy, pocit zmizí po lehkém poškrábání. A aby svrbení zmizelo v hlavě vši, častěji než lidé, odtrhávají kůži z krve.

  Patologie a umístění v oblasti hlavy se liší od sebe:

  • Nejběžnějším stanovištěm pro vší, a následně pro potomky, jsou oblasti hlavy, kde je teplota vyšší. Tato místa jsou zadní část hlavy, čela a chrámů, které jsou primárně vyšetřovány lékařem. Obvykle se nacházejí ve vzdálenosti 10-40 mm od pokožky hlavy.
  • Odlupování lupů se vyskytuje v době česání vlasů, s lehkým dotekem hlavy s rukama nebo oděvy. Většina oddělených částic je v oblasti koruny. Kvůli snadnému odstranění vlasů a kůže jsou lupiny viditelné i na ramenou člověka, zejména pod podmínkou, že má na sobě tmavé oblečení.

  Aby byla diagnostika zajištěna, měl by být proveden průzkum v dobrém jasném světle pomocí lupy a hřebenu s častými zuby. Existuje celá řada příznaků, které rozlišují nity od lupů.

  • Kapsule stejného tvaru a velikosti, zatímco vločky vločkové kůže, se liší v parametrech.
  • Při dobrém vidění nebo za předpokladu, že nárůst je poměrně silný, je možné pozorovat skvrny na parazitech a také přítomnost larv v kapsli. Lupiny nemají jednotný výčnělek.
  • Zvuk je také jedním z znaků, protože když stisknete nity, je to charakteristické kliknutí. Když stisknete lupy, nedojde k žádnému zvuku.
  • Počet bílých těl se také stává výrazným faktorem. Za předpokladu, že to je patologie, to je patologické, pak tam je poměrně hodně váhy po celé hlavě, stejně jako po celé délce vlasů. Počet nits se postupně zvyšuje.

  Důležitý bod! Pouze zanedbávaná forma pedikulózy znamená umístění vajec po celém povrchu hlavy a z větší části délku vlasů.

  Jak se objevují na hlavě člověka?

  Nejběžnější metoda rozvoje pedikulózy se stává v úzkém kontaktu s infikovaným člověkem, stejně jako nosení pokrývky hlavy takového člověka nebo jeho hřebenem.

  Blízký kontakt pro výskyt vší a nití jsou činy infikovaného a zdravého člověka, ve kterém se jejich hlavy dotýkají. Například děti jsou charakterizovány společnými hrami, po nichž se všichni šíří okamžitě v celé společnosti dětí.

  Nits nemůže pocházet odnikud, protože jsou důsledkem napadení všemi, které mohou být přenášeny pouze od jiné osoby. Také, i když se kapsle dostane na hlavu, což je velmi vzácné, onemocnění se nebude moci vyvíjet, protože prostě neexistují podmínky pro reprodukci.

  Kapsuly se na pokožce hlavy objevují téměř okamžitě poté, co na nich padnou různé vši, jak začne proces reprodukce.

  Podrobnosti, kde vši pocházejí od osoby, naleznete na našich webových stránkách.

  Symptomy

  Jak zjistit, že zranění nits? Příznaky onemocnění jsou zpravidla neviditelné ihned po jejím vzhledu, protože nejsou výrazné a člověk jednoduše nepovažuje za nutné věnovat jim pozornost. Navzdory tomu je možné detekovat známky vší v počátečních dnech infekce.

  Existují následující příznaky infekce:

  • Trvalé svědění, které nezmizí ani při silném poškrábání pokožky.
  • Přítomnost kousnutí, protože celá strava se skládá z lidské krve. Aby nedocházelo k uzdravování kousnutí, paraziti představují zvláštní tajemství, které zasahuje do procesu srážení krve.
  • Lehké brnění, jako kousek komárů. Pocity komára a kousnutí vosku jsou stejné.
  • Přítomnost bílých těl v bazální části vlasů.

  Z výše uvedených příznaků je svědění velmi patrné. Nejčastěji je to ten, kdož se stane důvodem pro vyhledání lékařské pomoci nebo pro důkladné vyšetření hlavy doma.

  Existují nějaké nitky bez vši

  Takový případ je možný, ale velmi zřídka. Zjišťování kapslí s prázdnými nity, kde už nejsou živí jedinci, vás přiměje, abyste situaci dobře přemýšleli. Odpověď na mnoho otázek spočívá v tom, že byla učiněna opatření k boji proti všem vší hlavě, a to buď účelově, nebo štěstí.

  Žijící jedinci na hlavě chybí, protože zemřeli v důsledku jakéhokoli nárazu. Jedním z typů těchto účinků je malování se směsí obsahující peroxid vodíku nebo osvětlení vlasů, v důsledku čehož dochází k peroxidovému zabíjení vši a nití.

  Způsoby léčby

  Existuje několik způsobů, jak se zbavit kůže z nits, vši, a tudíž souvisejících s příznaky onemocnění, z nichž nejnepříjemnější je trvalá touha po poškrábání hlavy.

  1. Mechanická metoda - kombinovaná se speciálním hřebenem s frekvencí zubů 0,2-0,3 mm. Tato metoda je nejbezpečnější. Tento hřeben lze zakoupit v libovolné lékárně.
  2. Použití šamponu bude mít velmi silný účinek, odstranění významné části parazitů a bude vynikající příprava pro následné česání.
  3. Po zčesání a opláchnutí hlavy speciálními šampony mohou některé vlasy zůstat na vlasu. V tomto případě může být proces odstraňování pokračovat pomocí chemických léků. Při rozhodování o použití pouze farmaceutických léčiv může dojít k odstranění v několika aplikacích. Pomohou se zbavit domácího pedikulózu.

  Chemické látky by neměly být zneužívány, protože mohou způsobit významnou škodu nejen parazitům, ale také lidským vlasům a pokožce.

  Užitečná videa

  Jak odstranit vši a vrásky na vlasy.

  Jak se zbavit nití: léčba hlavy, vyčesávání, přípravky, šampony.

  Jak vypadají vši na hlavě, odkud pocházejí, a zda je můžete dostat z domácích zvířat nebo v bazénu

  Louse je krev sání-parazit, který žije na těle savců, včetně lidí. V přírodě existuje několik odrůd hmyzu, ale každý druh může parazitovat pouze v jeho stanovišti. Například, lidská vous se nikdy nebude usadit v psí kožešině.

  Jak se všemi všemi

  Pro prevenci a léčbu parazitů je důležité vědět, jak jsou vši přenášeny z člověka na člověka, aby měli představu o vzhledu, životním stylu škůdců.

  Odrůdy parazitů

  Osoba může být "napadena" třemi druhy vši:

  • bolesti hlavy - parazita na pokožce hlavy;
  • pubikum - přebývá ve vlasech pubis, někdy - podpaží, méně často - v obočí a řasách;
  • šatník - "žije" v záhybech a švech oděvů, ložního prádla.

  Jaký je rozdíl?

  Hlava vlasů parazitizuje vlasy člověka, a nits jsou často infused. Někteří věří, že nits jsou oddělený typ parazitů sání krve, jiní říkají, že jsou jedno a to samé. Taková hlediska jsou chybná. Chcete-li účinně bojovat proti parazitům, potřebujete znát rozdíl mezi všemi všemi.

  Vonka je šedo-hnědá chyba měřící 0,4-6 mm se šesti nohami. Nits - zvláštní vločkové vajíčko. "Kokon" má tvar vřetena a "víko", kterým vystupuje z kapsle zralá larva. Níže je pás, který obaluje vajíčko a vlasy, ke kterým je připevněn. Délka nití je 0,7-0,8 mm, průměr kapsle je přibližně 0,4 mm.

  Životní cyklus hmyzu

  Životní cyklus hlavičky, která žije ve vlasech člověka, se skládá ze čtyř etap.

  Hnojení a pokládání vajec

  Louse, která je asi dva týdny stará, je schopna dát potomkům. Po oplodnění mužem a "jídlem" samice položí vajíčka. Stává se to takhle.

  • Zrání vajíček. Zatímco se vousy pohybují nahoru přes vlasy, vejce se pohybuje dolů vajcovodem v těle hmyzu, prochází skrze žlázy pokrývající ji se speciální složení.
  • Vyjděte z vajíčka. Prostřednictvím tajného vejce, opouštějícího konečník, je připojena k vlasům ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.
  • Připojení k vlasům. Po několika minutách se skořápka stává tak silná, že není možné ani odstranit nitky z obruby.

  Vývoj larv

  V kukuse se larva vyvíjí za pět až osm dní. Doba zrání závisí na podmínkách prostředí. U nits je nejvýhodnější teplota 33 ° C. Když indikátor klesne na 22 ° C nebo stoupne na 40 ° C, vývoj hmyzu se zastaví.

  Při teplotách nad 45 ° C může larva umírat, při 0 ° C může trvat dva až tři měsíce. Nicméně i v zimě teplota pokožky hlavy člověka zřídka klesne pod 25 ° C, takže se všichni mohou úspěšně rozvíjet po celý rok.

  Výstup kapsle

  Zralá larva vytlačuje víko "kokonu" a začíná dýchat. Vdechovaný vzduch prochází jícenem hmyzu a vystupuje v řemenu a hromadí se v dolní části pláště. Pod tlakem je larva vytlačena z kokonu. Proces "narození" trvá jen několik minut.

  Transformace do dospělé osoby

  Larva vznikající z vajíčka se podobá dospělému, ale je menší a není schopná produkovat potomstvo. Během 14-16 dnů hmyz roste, během tohoto období se vyskytují tři molty. Po druhém je škůdce schopen se množit, což se děje, téměř okamžitě se spáruje s jedincem opačného pohlaví.

  Co je nebezpečná pedikulóza pro člověka?

  Pokud je v hlavě člověka parazita, můžete o této chorobě mluvit jako o pedikulóze. Její nebezpečí pro člověka je spojeno s pěti faktory.

  1. Riziko vzniku nebezpečných onemocnění. Škůdci jsou nosiči břicha, příkopové horečky, ale v moderních podmínkách se to zřídka děje.
  2. Šance na infekční rány. Všichni nechávají kousky na pokožce, skrze které může do krve proniknout infekce.
  3. Dermatologické léze. Značky na skus vyvolávají vzhled modravých skvrn, alergické reakce, někdy - pustulární formace a pyodermie.
  4. Nepohodlí. Hledání vši na hlavě je spojeno s trvalým svěděním a pálením.
  5. Těžké sociální kontakty. Při komunikaci s jinými lidmi se člověk se všemi ve vlasech cítí trapně. Navíc je pro ostatní nebezpečné, protože riziko infekce je vysoké.

  Jak můžete "vyzvednout"

  Lékaři zjistili, kde jsou vši odebráni všichni, a jak se plazí od "špatné" hlavy k "zdravé". Byly identifikovány dva způsoby infekce vší hlavě.

  1. Od osoby k osobě. Nejčastěji se hmyz přenáší tímto způsobem. K tomu dochází, pokud lidé sdílejí jedno lůžko, sedí blízko sebe.
  2. Prostřednictvím osobní péče a oděvu. Když sdílíte ručníky, kartáčky, vlasy a gumové pásy, škůdci také cestují z hlavy na hlavu. Můžete se nakažovat, pokud nosíte klobouk, sako s kapucí nebo jiný oděv, který člověk se všemi nosí.

  "Rizika" veřejná místa

  Vši mohou být zvednuty kdekoliv v blízkém kontaktu s infikovanou osobou nebo při použití svých osobních věcí. Nejčastěji se to děje v:

  • školy;
  • mateřské školy;
  • veřejná doprava;
  • kina.

  Pedikulóza může být infikována i ve veřejných koupacích místech, například v bazénu. V chudých oblastech Indie se kontaminace často vyskytuje při plavání v řece.

  Společné mýty

  Některé úchvatné informace z úst na hlavu o vších jsou špatné. Zde jsou pět nejčastějších mýtů.

  1. Vši mohou skákat. Lousy neskočují z hlavy do hlavy, mohou se jen plazit. Proto, mluvit s člověkem ve vzdálenosti jednoho metru, není možné kontraktovat s pedikulózou.
  2. Sanitace je jednou z příčin vší. Hmyz nemůže vypadat z nečistot, nečistoty jen nepříznivě přispívají k infekci vší hlavě všude, když není dodržována hygiena. Absolutní čistota v apartmánu a sprchování dvakrát denně nezaručuje ochranu před škůdci.
  3. Vší hlavičky mohou být odebírány pouze od dětí. Hmyz se přenáší od dospělé osoby.
  4. Škůdci mohou být infikováni domácími zvířaty. Lidská vasa není živá ve zvířecích chlupách a všímačky psů nebo koček také nemohou žít ve vlasech lidí.
  5. Hmyz neparasitizuje barvené vlasy. Většina nátěrů obsahuje peroxid vodíku, který je toxický vůči škůdcům. Množství látky však nestačí ke zničení nebo zabránění životnosti vší.

  Doba inkubace

  V biologii je inkubační doba hmyzu časem vývoje vaječných vloček. V lékařství je inkubační doba pro chorobu období mezi infekcí a nástupem příznaků. Pro entomologa je inkubační doba pro vši a nitky pět až osmi dní, pro osobu, která "vybírá" parazity tři až čtyři týdny.

  Jak najít nezvaná "hosty"...

  Všichni první známky vši na hlavě jsou svědění kůže. Po poškození škůdcem se vytvoří rána, do které spadne sliny, což způsobuje podráždění. Když jsou vši málo, svědění je drobné, je zřídka spojené s přítomností hmyzu. Čím více se však stávají, tím jsou tyto pocity nesnesitelnější.

  Výskyt svrbení neznamená infekci s vší hlavě, diagnózu lze potvrdit pouze detekcí hmyzu a škůdců. Všichni dospělí všichni jsou obtížně vidět: obývají pokožku a rychle se pohybují. Nejčastěji se vyskytují první šupiny. Můžete vidět lehké kapsle s vejci pouhým okem, jsou obzvláště patrné na tmavých rozechvělých vlasech. Někdy se nits mýlí s lupinami.

  ... a odlišuje se od lupů

  Rozlišovat lupiny od nits může být na čtyřech důvodech.

  1. Množství Množství lupin je vždy stejné, zatímco počet niti se zvyšuje každým dnem.
  2. Vzhled. Lupinové vločky mohou mít různé velikosti, dosahující 5 mm, velikost nití je přibližně stejná - ne více než 0,8 mm. Bližší pohled skrz skořápky nití vidí tmavé vejce, prázdná kapsle má žlutý nebo šedý odstín. Lupiny jsou vždy jednotně bílé.
  3. Zvuk Stisknete-li na nits, slyšíte typické kliknutí.
  4. Kvalitní "spojka". Lupiny mohou být snadno odstraněny z kudrlin, zatímco nits jsou pevně spojeny s vlasy.

  Jak zkontrolovat hlavu

  Nalezení vší je obtížné, zvláště pokud jsou vlasy blond a kudrnaté, nebo tam není tolik škůdců. Jediným jistým způsobem je, že se mu ořídí speciální hřeben s častými zuby. Doporučuje se svěřit vyšetření zdravotnického personálu, ale můžete provést tento postup doma.

  1. Nachází se v dobře osvětlené oblasti.
  2. Prohněte vlasy pravidelným hřebenem, který rozdělí zamotané kadeře.
  3. Kombinujte jeden pramen se speciálním hřebenem s častými zuby.
  4. Okamžitě po vyčesávání utřete přístroj bílou ubrouskou nebo bavlněnou podložkou: vši a nitky budou viditelné na světlém pozadí, pokud jsou přítomny na hlavě.
  5. Propleťte několik pramenů tímto způsobem.

  Vědět, jak vypadají vši na hlavě, je snadné je najít. Nejtěžší věcí je zbavit se hmyzu a to by mělo být provedeno okamžitě, protože čím méně parazitů, tím snadněji je vyloučit.

  Co vypadají vši a šupiny na vlasy?

  Nits a vši vypadají tak specificky, že když je jednou viděli, není možné zapomenout na zrak. Louse je externí druh parazita, který se živí lidskou krví a je obchodníkem s tyfusem a recidivujícím horečkem, stejně jako s volynskou horečkou. Nithe ​​je larva nebo vejce krveprolití.

  Při infekci hmyzem je diagnostikována pedikulóza. Toto onemocnění bere název z latinského slova pediculosis (vši) a má charakteristické příznaky. Děti ve věku 3-6 let a dospělí ze sociálně neadekvátních rodin jsou často nemocní. Ale v poslední době se často vyskytují parazité u prosperujících občanů. Navzdory prevalence pedikulózy se na to stále setkalo mnoho lidí a nevědí, jak vypadají v hlavách vši a šupiny, jak se je zbavit a proč se objevují.

  Druhy a formy nití

  Pediculóza je způsobena třemi druhy parazitů, bolesti hlavy, pubiků a oddělení. Jsou odlišné ve tvaru, velikosti a lokalizačních vlastnostech. Jejich vejce se nazývají nits, bez ohledu na odrůdu. Rozlišovat typy krveprolití může být přítomností charakteristických znaků.

  Hlava

  Příčina nejběžnější formy vší. Hmyz parazituje a chová se v oblasti chlupaté části a nenechává své hranice. Vejce hlavy se nacházejí hlavně v oblasti koruny, occiputu a chrámů. To je způsobeno pohodlnou teplotou pro jejich vývoj kvůli blízkosti nádob v těchto částech hlavy. Na rozdíl od jiných druhů, hlavou krveprolití preferují vysoké teploty a nenechávají hostitele, dokonce ani během horečky.

  Podívejte se, jak vypadají nitky na vlasy, můžete bez mikroskopu. Dospělá samice má rozměry od 2 do 3,5 mm, muž může růst až 3 mm. Když dosáhne sexuální zralosti, vousy se přidávají k vlasům s lajnami a položí larvy a pevně ji fixují lepivou látkou. Krmí se krví a pravidelně sání z kůže. Půst nemůže trvat déle než jeden den. Při nepohodlných teplotách pod 20 stupňů se samice zastaví.

  Velikost vajec není větší než 0,8 mm. Během dne samice reprodukují až 4 nity. Rozvoj embrya je 9 dní. Celková doba přeměny vajíčka na dospělou vinu je přibližně 16 dní. Samice sama umírá za jeden měsíc a má čas odložit až 140 larv.

  Mezi hlavní charakteristické znaky hlavových nití lze poznamenat:

  • kulatý tvar ve formě kapsle;
  • světle nebo šedavé barvy;
  • dobrá fixace vlasů;
  • praskání při rozdrcení;
  • lokalizace v chrámech a krku hlavy.

  Se všemi těžkými všemi jsou spousta vajíček a vypadají jako malé bílé nebo šedavé tečky. Zvláště pozorné světlé vejce na černém vlasu. S nezkušeností jsou larvy zaměňovány s lupinami. Na zvětšeném snímku nití tohoto typu je jasně vidět tobolka s mírně konvexním víkem a embryo pod ním.

  Pozor! Hlava a dospělí parazitizují pouze na osobu a nežijí na lnu a na zvířatech.

  Platby

  Tento typ vší je méně obyčejný. Dříve vojáci trpěli zraněnou pedikulózou, nyní vězni a sociálně znevýhodněnými lidmi. Je možné vidět, jak vypadají včelovité vejce zkoumáním švů infikovaných šatů. Tam se schovávají parazité.

  Jsou poměrně velké a mohou se zrychlit až na 3 dny při teplotě nižší než + 30 stupňů a při + 10 nesnáší týden. Ženy v délce dosahují 0,5 cm, muži 3,5 mm. Zanechávají švy pouze pro účely krmení a reprodukce. Lopaty jsou připojeny k hromadě spodního prádla a ve vzácných případech na malé chlupy těla.

  Vejce dosahuje průměru 1 mm. Se zvětšeným viditelným zploštělým víčkem a embryem pod ním. Životní cyklus vší trvá od jednoho měsíce do 60 dnů v závislosti na podmínkách.

  Pozor! Příčinné faktory zbylých vši opouštějí hostitele s horečkou nad 38,5, pokud se jedná o tyfusové horečky, přispívá to k rozvoji epidemie.

  Pubic

  Infekce se zástupci tohoto druhu je nepřiměřeně považována za hanebnou kvůli sexuálnímu přenosu. Avšak pubová vši mají vzhledem k jejich skutečné lokalizaci mírně nevhodné jméno. Na této srsti se vyskytují vši vejce, a to nejen v pubech, ale také v podpažích, obočí a řasách. Pokud máte knírek, vousy a srst na hrudníku, můžete vidět larvy tam. A riziko infekce existuje bez pohlavního styku.

  Příčinným činitelem všemožných vší je vosk-ploschitsa. Vyznačuje se malým rozměrem, krátkým oválným tělem. Ve zvětšeném obrazu ploshchity jsou nohy se zakřivenými drápy jasně viditelné. Pomáhají parazite zůstat na vlasy. Jak vypadá nitka obecná, je obtížné vidět bez zvětšení. Jeho velikost je pouze 0,5 mm a vypadá jako zrno cukru, ale ve tvaru připomíná hrušku. Když se objeví na obočí a řasách, zdá se, že vlasy jsou posypány krupicí. Vajíčka se vyvíjejí příznivě při teplotách od +20 do +40.

  U dětí je tento typ pedikulózy diagnostikován ve vzácných případech. Lokalizace je častější v oblasti řas a obočí, což způsobuje zánět očních víček a očí (blefaritidu a konjunktivitidu).

  Mnozí se zajímají o to, jaké barevné vší a zda se liší v závislosti na typu. Dospělí parazita hlavy mají jinou barvu, častěji jsou světle šedá, ale jsou také temní. Tělesná vši jsou vždy nažloutlá, pubová téměř bílá. Hmyz může změnit barvu v závislosti na stupni saturace krve hostitele.

  Příčiny nití a vši

  Hlavní příčina jakékoli pedikulózy v medicíně je oficiálně uznávána jako porušení hygieny a osobní hygieny. Maximální zamoření s hlavičkami je zaznamenáno v létě. To je způsobeno příznivou teplotou pro jejich reprodukci, plavání ve vodě a cestování vlakem.

  U dětí je možné detekovat nity ve vlasech bez ohledu na sezónu. Faktor infekce v nich je spojován s tím, že je v týmu. Nejčastěji nemocné děti od 3 let a děti do 14 let. Všímajte vši rychle od nemocného člověka ke zdravému. Je možné:

  • blízký kontakt s infikovanými lidmi;
  • přes oděvy, zejména klobouky;
  • při použití cizích hřebenů, čističek, elastik a čepů, které drží vlasy.
  • během návštěvy bazénu a sauny;
  • při cestování vlakem a přes noc na vlakových nádražích.

  Ve vodě vši nezemřou až na 2 dny. Proto, při častém koupání, musíte neustále kontrolovat hlavu na přítomnost parazitů. Mělo by být zapotřebí pamatovat na to, že nits vstupuje do hlavy pouze od dospělé ženy.

  Pozor! Pokud se ve vlasech nacházejí vši vejce, musí být dospělý, který je odložil.

  Veřejný druh je infikován převážně pohlavním stykem v kontaktu s pacientem. Je však možné tento hmyz vyzvednout i při použití hygienických předmětů a samotného prádla. Nejčastěji trpí osobami bez určitého místa pobytu a sociálními osobnostmi (drogově závislí, alkoholici).

  Opotřebované vši se mohou nakazit použitím někoho jiného spodního prádla nebo ložního prádla.

  Příznaky a příznaky

  Klinický obraz pedikulózy je podobný u různých druhů patologie. Hlavním příznakem je silné svědění způsobené slinami parazita. Přítomnost dospělých jedinců a vrstev vši potvrzuje diagnózu 100%. Pro každou pedikulózu:

  • rány a purulentní rány se objevují v místě poškrábání;
  • rozvoj dermatitidy a ekzému;
  • v případě sekundární infekce vzroste teplota a regionální lymfatické uzliny se zapálí;
  • narušený spánek a psychická rovnováha v těle;
  • nervozita se zvyšuje.

  Při lokalizaci hlavy jsou vlasy matoucí, obsahují "rohože". Když běží pedikulóza, chrámy a zadní část hlavy získají bělavý odstín kvůli hojnému osazení s nití.

  Stejné změny v oblastech řas a obočí jsou charakteristické pro pubický typ. Malé chlupy jsou naplněny vajíčkem, drží se spolu a postupně se rozkládají bez léčby. Vzhled pacienta se stává odpudivým a nepříjemným.

  Při smíšené formě pedikulózy se v komplexu objevují klinické příznaky. Všudy se nacházejí v hlavě, těle a oděvu. Identifikovat patogen může být vyšetřován pouze vyšetřením vejcích pod mikroskopem.

  Způsoby, jak se zbavit nití a vši

  Doporučuje se ošetřit vší hlavě všemi speciálními insekticidními látkami. Když jsou netolerovatelní, používají mechanický způsob, jak se zbavit vajíček a dospělých parazitů. U dětí a těhotných žen by měla být léčba zvláště bezpečná. Až do věku 5 let je lepší nepoužívat chemii. Chlapci mohou být nakrájeni nahý a dívky mohou mít krátký účes a zničit vši a nitky ručně.

  • Mechanická metoda. Skládá se z česání hmyzu s jemným hřebenem. Chcete-li to provést, položte na stůl lehký papír, naklonte se nad ním a držte hřeben od zadní části hlavy až po čelo. Pohyb se opakuje mnohokrát. Vejce nelze tímto způsobem odstranit. Musí se vytahovat ručně. Larva by měla být upnutá podložkami a nehty prvního a druhého prstu a vytažena z vlasů pohybem od kořene k špičce. Všechny dospělé vši a larvy s papírem je třeba spálit.
  • Chemická metoda Používá se u lidí s velkou hlavou vlasů, která neumožňuje ruční ničení nití a vší na hlavě ručně. Pro ošetření se používají speciální mýdla, šampony, roztoky, aerosoly a emulze. Když se hlavová a pubová lokalizace farmaceutických přípravků aplikuje na všechny části těla vlasy, pečlivě se třepí kořeny. Doba expozice závisí na formě prostředku. Po tomto postupu je přípravek omyt teplou vodovodní vodou. Oplachování se doporučuje provádět v roztoku octu (nejsilnější než 5%). Při zachování mrtvých nití na vlasu se provádí česání s hřebenem s malými mezerami mezi zuby.
  • Fyzický dopad. Používá se jako pedikulóza vši. Chcete-li zničit vši a vejce, položte prádlo a lůžko po dobu nejméně 10 minut. Švy šatů lze žehlit horkou žehličkou. Ti, kteří sloužili v armádě a trpěli těmi všemi, říkají, že zatímco existují charakteristické kliknutí.

  Léky na pedikulózu

  Léky založené na přípravku Permethrin jsou účinné pro odstranění larv a dospělých vší. Jsou prodávány pod různými obchodními názvy (Medifox, Knicks) a jsou k dispozici ve vhodných formách.

  Nits na člověku: fotografie, rysy vývoje a metody boje

  Nits jsou vši vejce, zabalené ve speciálním plášti lepkavé a vzduchem zmrazené látky. Každý nit obsahuje jedno vejce a nachází se na oddělených lidských vlasech.

  Vzhledem k vylučování, které vylučují vši, pevně drží vlasy a po několika minutách je tak bezpečně uchycena, že se nedá odstranit ani nehty. Níže uvedená fotka ukazuje tuto zblízku nitky upevněné na vlasu:

  Nits ve vlasech jsou patrné více vší, protože díky svému světlu se často objevují oči než samotné parazity. S hojnou infekcí hlavy s vši je počet nits tak velký, že vlasy jsou nakaženy, i když jsou vyprané, vypadá to, že je posypáno krupiím.

  Zároveň dospělí vši a mobilní larvy tráví většinu času na pokožce hlavy a nezachycují oko. Proto se v každodenním životě často říká ani o infekci všemi, ale o infekci s nits, což je nesprávné.

  Jen vejce nits ve vědecké komunitě nejsou volány kvůli skutečnosti, že podstatná část nití je právě její skořápka, která se nepodílí na vývoji larvy a neposkytuje jí potravu. Nejvíce správně identifikuje nits jako stupeň vývoje parazita.

  Vzhled nits

  Prázdným okem vypadá nit jako bílá tečka ve vlasech člověka. Níže ve fotografii jsou prezentovány ve velkém množství a při prvním dojmu připomínají jednoduché lupy:

  Při vyšetření pod mikroskopem vypadají nity jako malé podlouhlé kapsle připojené k vlasům. V tomto případě vypadají pubiční vši různorodé: jsou kratší a více zaoblené.

  Níže je fotka nití pod mikroskopem:

  Velikost nits je poměrně malá. V hlavách a tělech vši mají délku asi 0,7-0,8 mm, průměr asi 0,4 mm. Nity všedních vší jsou ještě menší a dosahují délky 0,6 mm.

  Každý nit vypadá jako malá kulatá vřetenovitá kapsle. Ve spodní polovině má malou formu tvořenou stejnou látkou, která tvoří plášť a vypadá jako široký pás, který pevně obepne vlasy. V horní části je plochý uzávěr, který larva vytáhne při vylíhnutí.

  Podle tvaru uzávěru nití a způsobu, jakým se stará o uvolnění larvy z vajíčka, entomolog může říct, jaký druh vši patří.

  Na fotografii níže - nit v době hnízdění lusků:

  Pouhým okem je velmi obtížné se podívat na víčko samotných nití a není možné říci, že uvnitř kapsle vzniká vyvíjející se larva nebo už se vylil. A rozvíjení a prázdné nity vypadají skoro stejně.

  S dostatečně dlouhou infekcí všemi a bez léčby na vlasu člověka hromadí velké množství prázdných skořápek z nits. Z tohoto důvodu se může zdát, že nitky ve vlasech jsou mnohem víc než samotné vši. Suché nity současně udržují vlasy tak dlouho, dokud se vlasy drží, a zmizí z hlavy pouze při vypadávání vlasů.

  Spolehlivé upevnění nití na vlasy je klíčem k jejich přežití. Tajemství, které tvoří vaječné skořápky, je proto velmi odolné a odolné vůči různým podmínkám prostředí. Ocet, brusinkový džus, některé přírodní a syntetické kyseliny mohou snížit svou sílu (některé metody odstraňování nití z vlasů jsou diskutovány níže).

  Nits má vždy světlou, téměř bílou barvu. Pomáhá jim dobře vidět na tmavých vlasech.

  V těle jsou vši nits umístěny do záhybů oděvu, mezi švy, v kapsách, a také pevně držet látky. Najdete je zde mnohem obtížnější než na vlasu.

  Níže na obrázku jsou vešky na oblečení:

  Nits vývoj

  Každá ženské kořist téměř okamžitě po posledním molt a získání dospělých spolu s muži a po vydatné jídlo začíná položit vejce.

  Samice stanoví průměrně 5 až 10 vajíček denně. Když se tento hmyz přitiskne na vlasy a začne plazit. Ve vaječníku v tomto okamžiku se vajíčko snižuje na konečník a prochází žlázami, které vylučují lepivé tajemství a obklopují je.

  Ihned po opuštění vaječníku se vejce dotýká vlasů a tajemství obklopuje samotné vlasy. Část tajemství proudí z vrcholu nití, kde je vytvořena čepice. Během několika minut se lepivá látka ztuhne a nity jsou pevně přilepené k vlasům.

  Níže je několik fotografií nits na vlasy při vysokém zvětšení:

  U vší se vše děje obvykle jednodušší: vejce právě spadne na povrch látky a přilepí se na ni.

  Nity se vyvíjejí od 5 do 8 dnů, v závislosti na teplotě. Optimální teplota pro inkubaci vajec je 33 ° C. Při teplotách pod 22 ° C a nad 40 ° C se jejich vývoj zastaví. Při teplotách do 0 ° C zůstávají vajíčka několik měsíců životaschopná a když teplota stoupne na 45 ° C, zemřou.

  Na fotografii níže můžete vidět, jak vypadají nitky na řasách člověka:

  V případě vší může dojít ke zpoždění vývoje vajíček až na šest měsíců, pokud osoba často sundá oblečení, na které byly položeny, a dlouhou dobu se ochlazují (po celou dobu zůstávají oblečení potenciálně nebezpečné jako zdroj možných infekcí prasečími všemi). S neustálým nošením infikovaných oděvů na něm se vyvíjejí ve stejném okamžiku jako vši hlavy.

  Samotná larva se nemůže okamžitě dostat ven z vajíčka, protože se v ní velmi těsně drží. Právě vytáhne uzávěr a začne dýchat. Část vzduchu vstupuje do jejích plíců, část z nich přehluje a prochází trávicím traktem a uvolňuje konečník. Výsledkem je, že v dolní části kapsle vzrůstá tlak, který také vytlačuje larvu z vajíčka. Celý proces obvykle trvá jen několik minut, po němž hmyz opustí obálku.

  Na fotografii níže můžete vidět, jak vypadají nity bezprostředně po uvolnění larvy:

  Kde hledat nits?

  Nity nejsou umístěny po celé délce vlasů. Žena obvykle drží vejce ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.

  Ženy jen vzácně položí vejce na chlupy, které již mají nit. To může nastat pouze s velkým počtem všic na hlavě.

  Zvyšte gramotnost

  Moje čtyřletá dcera náhle začala škrábat hlavu, dokonce jsem si myslela, že je to alergie, ale nedokázala jsem pochopit, co to je. A svrab nezmizel. Moje dítě neustále škráblo hlavu, téměř celý večer, dokud nespala.

  V mateřské škole jsem šla do zdravotní sestry, ale ona se zasmála a řekla, že všechny děti pravidelně sledují každý den ve skupinách tepla, takže děti mají hlavu a pot. Ale pořád říkala, že se podívá na mou dceru. A po asi 30 minutách mi zavolali, řekli spíše, aby moji dceru vzali slovy "Má plnou hlavu!" Znělo to poněkud zlověstně. Navíc jsem až do tohoto okamžiku potkal potápky pouze mezi lidmi, nikoliv mezi hmyzem.

  Ukázalo se však, že kýty jsou vejčité vejce.

  Je těžší najít nitky v tlustých, kudrnatých a světlých vlasech než v tmavých a rovných. Zpravidla se při hledání nití doporučuje používat speciální hřebeny pro vší. Po zčesání několika vlasů umožňují česání a pár nití.

  Nits lze nalézt téměř na všech částech lidského těla. Hlava vousy je opouští na hlavu, pubikum - na pubech a ve svazích. Méně častěji se v podpaží rozmnožuje vejce, a to ve výjimečných případech - na obočí, řasy a vousy.

  Jen z dálky je těžké si všimnout nití ve vlasech člověka. Jsou vhazovány do očí pouze se silnou infekcí a velkým množstvím je na hlavě a obvykle tento obrázek doplňuje dojem obecného neuspokojivého účesu a vlasů.

  Fotka ukazuje, jak vypadají nitky na vlasy s velkým počtem vší:

  Nity vši by se měly hledat ve švech na oblečení. Nicméně jejich získávání je beznadějné. Ano, a najít je tady je velmi obtížné. Je mnohem jednodušší najít dospělého hmyzu, který kousne tělo na bocích a na zádech - to jsou rozhodně ne pubová a vši hlavy.

  Přechází nits od člověka k člověku?

  Nits na vlasu nevědí, jak se pohybovat, a proto nejsou přenášeny mezi lidmi. Pouze ve výjimečných případech, při blízkých kontaktech, mohou dostat s vlasy padáním do hlavy zdravé osoby.

  Někdy se nits přenáší zdravému člověku pomocí kartáčků na vlasy, stealthových příčesků a vlasových vazeb (na tyto předměty padnou ztracené vlasy).

  Dokonce i dobře věděli, jak vypadají nitky, je velmi obtížné je vidět na hřebenu, a proto je pro jejich spolehlivou ochranu vhodnější nepoužívat vůně ostatních lidí.

  Je to tak těžké bojovat s nits?

  Nits jsou mnohem odolnější vůči účinkům různých vnějších faktorů než larvy nebo dospělé vši. Většina pedikulicidů neumožňuje jejich zabíjení a pouze omezený počet ovicidních léků (obvykle založených na organofosfátových insekticidech) může zničit vajíčka.

  • Je známo, že ocot a brusinkový džus přispívají ke změkčení a ve vysokých koncentracích - dokonce i ke zničení skořápky. Současně však mohou způsobit popáleniny na pokožce hlavy, a proto se dnes již tyto účely obvykle již nepoužívají.
  • Dostatečně spolehlivě řezané nitě jsou zničeny ošetřením vlasů v malých částech octa v silném zředění a dalším zjemňováním je se všemi hřebeny. Avšak vzhledem k malé velikosti úplného odstranění nití nedojde.
  • Nejúčinnější vyhlazení vši samy, jako zdroje nití. Po jejich odstranění zůstávají na hlavě pouze šampony nebo krémy. Po 5-7 dnech od všech nits se larvy vylíhnou, které zabíjejí opakovaným ošetřením stejným způsobem.
  • Někdy je mnohem jednodušší, efektivnější a rychlejší, jak se zbavit nití, jednoduše holícím infikovaným vlasům.
  • Nits vši snadno zničili. Nakažené věci by měly být vařené ve vroucí vodě po dobu delší než 5-10 minut a suché. Poté zůstávají vejce ve švů, ale ztratí se a nepředstavují žádné nebezpečí. Po několika výplachách budou všichni praní.

  Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, když zjistíte, že se na vlasy či oblečení nacházejí nits - jsou výsledkem reprodukčních vší. Proto by se boj měl zaměřit především na zničení vší, a spolu s nimi zmizí vši.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy