logo

Jak vypadají vši a nití: infekce a prevence.

Všichni se najednou najdou náhle. Když je lidé objeví na sobě nebo v jejich dítěti - je to nepříjemný šok. Ale musíme si vzpomenout, že paraziti vždy žili s námi, dokonce i s nimi předchůdci bojovali.

Ale od té doby je věk civilizace a nových technologií, mnoho lidí zapomíná, že hmyz je malý zájem. Pro ně jsou podmínky ještě lepší - vysoké výškové budovy, ve kterých můžete cestovat do různých bytů, hromadné dopravy a velkých davů lidí, což vám také umožňuje potulovat se.

Pediculóza a v naší době zůstává běžným onemocněním, z něhož vznikaly velké množství léků a insekticidů. Pokud obejdete chemikálie, existuje také mnoho speciálních hřebenů, pomocí kterých se můžete po dlouhou dobu zbavit takového nepříjemného hmyzu, ale určitě.

Vlastnosti života krveprolití.

Na rozdíl od mnoha dalších krveprolití mohou vši žít pouze na své kořisti. Bez člověka nebo jiného savce může hmyz zemřít za týden po hladovění.

Mnoho druhů vši se volá podle stanovišť, tj. Je-li parazit kočičí, pak žije pouze na kočkách, jestliže to je slonovina, pak jen na slony. Také s člověkem - nikým jiným než člověkem, tento parazit nemůže žít a krev je nezbytná pouze pro lidi.

Tyto parazity se krmí 3-5krát denně, a proto se musí neustále zabývat zdrojem potravy. Jsou perfektně přizpůsobeny tak, aby se reprodukovaly přímo na člověku, nebo spíše na jeho vlasy, takže krevníci nemají problémy s rychlou reprodukcí.

V době jejich vývoje (viz foto) nits u dospělého parazita ovlivňuje teplotu okolí. Pokud klesne pod + 22 ° C, pak škůdce přestane růst, na 0 ° C, malá louka ve vejce spadne do hibernace a při teplotách nižší než 0 ° C a nad + 45 ° C zemře. Ale protože teplota v blízkosti člověka je vždy vhodná pro hmyz, paraziti se chovají celoročně bez zastavení, pokud se nezačnou zničit.

Vzhled vši a nití.

Chcete-li ji zničit, musíte vědět, jak vypadá vaši vous. Všechny druhy vší jsou velmi malé. To jim dává příležitost dlouho odejít bez povšimnutí. Barva lýtka je obvykle světle šedá, vejce jsou lehčí, téměř bílé, takže se najdou rychleji než dospělí.

Maximální délka hmyzu je 4 mm, nejčastěji parazity s tělesem o velikosti 2-3 mm. Počet houževnatých nohou - 3 páry. Neexistují žádné křídla ani pro pěstitele parazitů.

Jakmile hmyz padne na kořist, okamžitě začne jíst a množit se. Během oplodnění mohou samice položit 5-10 vajec denně. Vší vejce se nazývají nits a jedná se o jednu z počátečních fází vývoje.

Když dospělý parazit vytáhne z břicha další kapsli, projde skrze zvláštní tajemství, s nímž je pak přilepená k vlasům. Po nějaké době se pevně drží, že i jejich hřebíky nemohou být odtrhávány od vlasů.

Kapsule jsou uloženy ve vzdálenosti 2-3 cm od kořenů, nejvíce preferují okcipitální povrch a temporální. Pokud je spousta parazitů, pak i na umyté hlavě bude spousta jasných skvrn, které vypadají jako lupy.

Trvá několik dní a larvy se vylévají z vajíček. Během dvou týdnů nymfa třikrát odhodí skořápku a změní se na dospělého hmyzu. Okamžitě začne hledat partnera pro páření.

Kvůli tak rychlému vývojovému cyklu se v měsíci objeví na hlavu člověka obrovská populace krveprolití. Zajímavé je, že kapsle rozvíjející se larvy a vylíhnutých je téměř nemožné rozlišit, takže při pohledu na velké množství prázdných nádob je možné mírně zveličovat celkový počet hmyzu.

Druhy vší a jejich rozdíly.

Pouze odborník může rozlišovat odrůdy těchto krveprolití. Entomologové mohou snadno určit, který jedinec je před nimi, vejcem, který musí být vyšetřen pod mikroskopem. Jednotná osoba se také může pokusit určit dospělé jedince, na které ze tří druhů patří nalezená vasa.

Linen louses - Neoddělujte plátno ani vši od těch na lidské hlavě. Prostě se rozhodli žít na oblečení a množit se tam, a když oběť nasadí infikované tričko, začnou paraziti opouštět kousnutí. Ale co vypadá prádlo?

Bloodsuckery žijící na oblečení se od hlavy příliš neliší. Stejný mírně protáhlý tvar tele, barva - světle šedá, délka hmyzu asi 3-4 mm. Mají stejné tajemství pro vkládání vajíček, ale ne na vlasy, ale na tkáně nebo na vnitřní straně čepic. Výhodné jsou vlněné a bavlněné tkaniny.

Parazita musí být krmena několikrát denně, takže je třeba oblečení, aby nebyla od osoby odstraněna. Pokud oběť odstraní košili s krveprolůžky ve skříni a nedotýká se jí po dobu 4-5 dní, pak vši zemřou hladovění.

Proto se vyskytují u lidí, kteří prakticky neodvážejí stejné oblečení, nejčastěji se vyskytují u lidí bez určitého místa pobytu.

Chcete-li se z nich zbavit, stačí vařit infikované tkáně po dobu 5-10 minut nebo je umyjte v horké vodě octem nebo všemi.

Pubic - Prostředí všedních vší jasně vyplývá z jejich jména. Velmi zřídka se vyskytují v podpažích, řasách, obočí, vousu. Nejčastěji se objevují po sexuálním styku s infikovaným člověkem nebo po koupání v podezřelých vodách.

Jejich tělo je zkráceno - parazit je velmi podobný malému krabě. Tmavší a menší krveprolití hlavy a spodního prádla. Jejich kapsle jsou také velmi malé a nenápadné, mají zaoblený tvar. Chcete-li se zbavit, musíte si od nich koupit speciální nástroje.

Vší hlavy - Bloodsuckery žijí na hlavě oběti. Žijí po celou dobu na osobu, množí se rychle, ale se správnou sekvencí zpracování je snadné je zničit.

Abyste se ujistili, že vás tyto parazity napadnou, zvažte rozdíly vší, blech, štěnice.

Bed bugy jsou ploché, mají zvláštní vůni, nežijí na člověku, ale jen pijí jeho krev. Bloodsuckers loví v noci a délku tele více.

Blechy jsou asi stejně malé, ale zploštělé po stranách, mnohem tmavší, neustále skákat. Můžete porovnat zadní nohy - blechy budou mnohem delší. Stejně jako chyby, nežijí trvale na osobu. Vlasová těla může být zaměňována s propojkou pouze tehdy, když jí - břicho se zvětšuje a ztmavuje. Ale z místa krmení, nebudou skákat a tiše se plazit pryč.

Způsoby infekce.

Jakmile je hmyz detekován, člověk nejprve paniky a pak si začíná pamatovat, kde by mohl chytit parazity. Ve skutečnosti však nemusíte myslet na včerejší kontakty, ale na ty, k nimž došlo před dvěma týdny.

Během této doby se z vajíček objevují nymfy a začínají vyvolávat obavy, a před tím je pár krveprolitrů téměř nepostřehnutelné. Přestože parazité neskočili ani létali, mohou se mistrovsky pohybovat mezi oběťmi.

Přesto, pokud se divíte, kde rostou nohy tohoto problému, napišme všechny možné způsoby infekce hlavičkami:

 1. Jedinou příčinou onemocnění je osoba, která je infikována krveprolitými. Nejčastěji jsou nositeli děti. Navzájem se navzájem infikují v mateřských školách, školách, letních táborech a sanatoriach. K tomu dochází z několika důvodů:
  • Děti vždy hrají společně, objímají, jsou více společenské než dospělí.
  • Nejčastěji nedodržují pravidla hygieny. Mohou snadno položit oblečení někoho jiného, ​​otřít si na něčím jiném ručníku, změnit elastické pásky a vlasy.
  • Nezanedbávejte komunikaci s dětmi z dysfunkčních rodin.

Pokud tedy tyto parazity zjistíte na vašich vlasech, okamžitě zkontrolujte své děti, protože nemusí vědět, že jsou nositeli nebo se prostě bojí přiznat.

 • Veřejná místa s nízkou hygienou nebo nedostatečnou hygienou.
 • Přeplněné metro, tramvaje, autobusy, trolejbusy, taxi - v špičce je snadné vyndat nějakou nepříjemnou chybu.
 • Výlety do různých zemí mohou také způsobovat parazity. Zvlášť buďte opatrní v ne velmi čistých městech s velkým množstvím lidí, například v Indii, Srí Lance, Vietnamu, Thajsku atd.
 • Musíte také zahrnout péči o opalovací lázně, bazény, veřejné lázně. Všude mohou dlouho bez vzduchu, takže voda je jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy parazitů.
 • Je důležité vědět, že pouze dospělý hmyz může plazit, je nemožné chytit nits. Parazitovo vajíčko se k vám může dostat jen ve vzácných případech s vlasy samotnými, na kterých se nacházejí - skrze někoho jiného hřeben, srst, klobouk.

  Ale i kdyby na vás vyrazila jedna nymfa, nebylo by to z toho žádným škody, protože se nevyrábějí jeden po druhém. Po nějakou dobu zemře, nebo si ji všimnete a zničíte.

  Existují některé legendy, že se vši mohou objevit vlivy nervů, že žijí pod kůží a čekají, až vaše imunita klesá nebo se na lidi může plazit po psech a kočkách. Pamatujte si, že to nemůže být.

  Paraziti nežijí pod kůží - to je jistě, žít na tom a od pokožky hlavy krmí krví. Oslabené nervy mohou vést pouze ke svědění, nikoliv k hmyzu. A nakonec se lidské vši nekrmí krví zvířat a hmyz psů a koček se nelíbí lidskému.

  Prevence pedikulózy.

  Chcete-li nějakým způsobem chránit sebe a svou rodinu před touto pohromou, můžete sledovat některé tipy, které se budou snažit chránit před krveprolomy.

  1. Není třeba kontaktovat neznámé osoby, jejichž sociální status je v pochybnosti.
  2. Nepokoušejte se používat věci jiných lidí - hřebeny, ručníky, oblečení, ložní prádlo, vlasy, gumové pásky, klobouky.
  3. Buďte opatrní a opatrní ve veřejných lázních, saunách, soláriích. Lepší po návštěvě takových veřejných míst pečlivě prohlédněte sebe a členy rodiny.
  4. Je lepší odmítnout příležitostný sex, aby se zabránilo infekci všemi všemi všemi.
  5. Pokud vaše dítě chodí do mateřské školy nebo jít do letního tábora, pravidelně kontrolujte jeho vlasy na přítomnost škůdců.

  Jakmile se parazité usadí na vlasy, vaše pokožka hlavy bude mírně svědivá, na její ploše se objeví červené skvrny a bílé tečky jako lupy na hlavě.

  Během několika týdnů, kdy se objeví první generace parazitů, hrozí alergická reakce, závažné svědění a červené skvrny.

  Pokud máte stále parazity, je příliš pozdě na to, abyste se zamysleli nad tím, odkud jsou - musíte začít jednat tak, abyste neinfikovali ostatní lidi.

  Pro tento problém existuje mnoho řešení - metody babičky, chemické insekticidy nebo speciální hřebeny. Z populárních receptů - to je kerosen, chemická voda, ocet. Příliš mnoho insekticidů - různé šampony a lotiony, které se prodávají v lékárnách nebo na specializovaných místech.

  Při použití kapalných přípravků musíte nejdříve umýt hlavu šamponem několikrát a potom aplikovat výrobek na celou hlavu. Poté ho zakryjeme plastovou taškou a nahoře s teplým načechraným ručníkem.

  Musíte držet lék na vlasy od půl hodiny až hodinu, aby otrávili všechny parazity.

  Pak opláchněte hlavu teplou vodou a pečlivě je vyčistěte, aby jste odhodili mrtvé nitky a vši. Ve všech případech opakujte léčbu po týdnu, abyste zničili přežívající vajíčka.

  Nyní víte, jak nezaměnit vši s jiným hmyzem a co dělat tak, aby nezačali. Ve skutečnosti nikdo není imunní vůči vzhledu parazitů ve vašem životě. Koneckonců, většina lidí se neustále hýbe v minibusu nebo metru, plave v bazénech a rybnících.

  A pokud máte děti, pak vás nejspíš všichni předběhnou. Hlavním úkolem je věnovat pozornost dítěti a rodinným příslušníkům, protože se mnoho dětí za to stydí. Také nemusíte nosit oblečení jiných lidí, mít nečitelné spojení a zůstat daleko od míst, kde hosté stráví noc.

  Pokud jste nakaženi pedikulózou, neměli byste se bát, prostě jděte do lékárny a rychle je odstraňte, nejsou tak nepříjemní, jako jsou například blchy nebo štěnice.

  Jak zjistit přítomnost nits u lidí

  Pediculóza byla a zůstává poměrně častým onemocněním. Hlavními nositeli jsou bezdomovci žijící v nehygienických podmínkách. Všecky jsou z nich přenášeny zdravě a to se může objevit na veřejných místech. Samostatná skupina nosičů parazitů - dětí ze znevýhodněných rodin. Aby se zabránilo infekci, musí být dodržována hygiena a nesmí být v kontaktu s ohroženými osobami. Pokud byste se však nemohli chránit před všemi, měli byste zahájit léčbu v počáteční fázi onemocnění. A za to stojí za to prozkoumat všechny informace o parazitech a způsob jejich reprodukce.

  Nits u lidí: jak vypadají

  Hmyz sání krve, který parazitizuje lidi, nebo se vši množí, snáší vajíčka na vlasy hostitele. Parazit se vyvíjí uvnitř každého vejce. A aby si zachovali své potomky, vši vylučují zvláštní tajemství, které spolehlivě připojí vajíčko k vlasům. Navíc je každá nit zabalena do speciálního obalu. Zatímco zmrzlý ve vzduchu, stává se dost odolným a spolehlivě chrání vyvíjející se člověka před vnějšími vlivy.

  Z biologického hlediska je volání potomků parazitů vejce nesprávné. Ve skutečnosti je to jen počáteční fáze vývoje hmyzu. A dostala takový název kvůli tomu, že má skořápku, která neposkytuje larvy s jídlem, ale je to jen druh ochrany.

  Dívka Nits pevně přilne k vlasům žlázy a po několika minutách nemůže být odstraněna ani nehty.

  Světlá barva je znatelnější než dospělí. A se silnou infekcí, abyste viděli, jak se mohou na nitky vypadat niti s volným okem. Vypadají velmi podobně jako lupy, ale na rozdíl od nich nejsou otřeseny. Můžete je odstranit pomocí častého hřebenu a pouze po umytí speciálním šamponem.

  Nity nejsou umístěny po celé délce vlasů. Žena drží vejce ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.

  Pokud uvažujeme larvu pod mikroskopem, pak je to malá kapsle a v závislosti na druhu vši mohou být nity protáhlé nebo krátké a kulaté. Ve spodní části je druh pásu tvořený ze stejné látky jako samotný plášť. Horní část je zakončena uzávěrem, kterým se larvy rozkládají. Velikost kapsle nepřesahuje délku 0,7 mm a průměr je pouze 0,4 mm. Proto není možné zvážit, zda je prázdné nebo plné pouhým okem. Kromě toho jsou suché kapsle pevně uchyceny na vlasy, stejně jako ty, ve kterých je larva stále umístěna.

  A můžete je zbavit pomocí následujících léků:

  • Ocet
  • Brusinková šťáva
  • Některé syntetické kyseliny.

  Jak se larvy vyvíjejí?

  Ženy parazitů dosáhnou sexuální zralosti a mate s muži po posledním molt. A od tohoto okamžiku každý z nich představuje až 10 vajíček denně. Stává se to takto:

  1. Žena, jízda na vlasech se na ni hnala.
  2. Současně uvnitř těla začíná proces snižování larv přes vajíčko do konečníku.
  3. Pohybující se kolem žláz, je zakrytá lepkavým tajemstvím, které je v kontaktu s lidskými vlasy, k němu bezpečně připoutá vajíčko.
  4. V této části tekutiny proudí do horní části kapsle a vytváří víčko.
  5. Po několika minutách, kdy je ve vzduchu, tajemství ztuhne a pevně přilepí vajíčko na vlasy.

  V nitě pod mikroskopem

  Vývoj larvů trvá přibližně 8 dní při teplotě 33 ° C. Pokud klesne na 22 ° C nebo stoupne na 40 ° C, proces se zastaví. Ale i při teplotě 0 ° C životnost trvá až 2-3 měsíce. Destruktivní vůči nití a všicům je teplota 45 ° C a vyšší.

  Na fotografii v okamžiku vylíhnutí losu.

  Uvolnění larvy z kapsle začíná vysunutím uzávěru. Tím se otevře přístup kyslíku uvnitř. Současně vstupuje nejen do plic, ale také pohlcuje, prochází zažívacími traktami a uvolňuje se přes konečník. Tato vlastnost vede ke zvýšení tlaku v kapsli a k ​​vyhození jedince z vajíčka. Obvykle trvá několik minut, než se víko otevře, dokud nebude hmyz vysunut. Prázdná skořápka zůstává na vlasech a pevně ji drží jako plná. A mimochodem, jak vypadá nits v jedné osobě, není možné určit, zda je v nich nějaký hmyz.

  Jak hledat škůdce?

  Je snadné vidět parazity? Vše závisí na typu a barvě vlasů. U světlých a kudrnatých vlasů je obtížné najít téměř bezbarvé skořápky a v tmavé a rovné formě jsou jasně viditelné ve formě bílých zrn. Jsou to jen upozornění na ty, kteří vědí, co vypadají. Nejčastěji se nacházejí ve výšce 2-3 cm od kořene a jedna u každého vlasu.

  Fotografie ukazuje, jak vypadají nitky na vlasy s velkým množstvím vši

  Co se liší od lupů a jak vypadají vši vejce?

  Externě jemné bílé lupy jsou velmi podobné kokosům. A z velké vzdálenosti zjistit, že to není možné. Pokud se podíváte pozorně, jsou rozdíly viditelné, i když ne okamžitě, ale pouze s pečlivým zvážením. Skládají se z těchto podrobností:

  1. Lupiny se na vlasy nelepí a lehce se protřepávají.
  2. Barva kapslí je nažloutlá s třpytem, ​​lupy jsou čistě bílé, matné.

  Symptomy infekce pedikulózy

  Symptomy tohoto onemocnění jsou velmi charakteristické. Objevují se okamžitě po infekci. V počáteční fázi - to je: závažné svědění ve vlasech hlavy. Zobrazují se další sekundární značky:

  • Škrábance a vředy na pokožce hlavy
  • Přítomnost bílých skvrn vlasových kořenů (nits)
  • Někteří pacienti mají edém uší a nosních lymfatických uzlin
  • Nadměrné purulentní výtok s těžkou infekcí.

  Dále se pacient stane podrážděným, cítí psychické nepohodlí.

  Omezené oblasti pokožky mohou trápit, tvořit pustuly, ucítí.

  Je nemoc přenášena z člověka na člověka?

  Ano, ale pouze s velmi blízkým kontaktem. Ve všech ostatních případech se hmyz dostane z jednoho hostitele do druhého pomocí prostředků pro péči o vlasy: hřebeny, masážní kartáčky, vlasy, elastika, vlasy.

  Jinými způsoby je převod vyloučen. To vyplývá ze skutečnosti, že larvy visící na vlasu jsou nehybné a proto se nemohou dostat z jedné osoby do druhé. Ale dospělý člověk je schopen plazit.

  Je těžké zbavit se parazitních vajec?

  Na rozdíl od dospělých jsou odolnější vůči účinkům zvláštních prostředků. Z různých druhů léčiv, které mají pouze složení organofosfátových insekticidů k ​​ničení larv.

  Ocet také přispívá ke změkčení a zničení kůže. Mělo by se však používat opatrně, protože při vysokých koncentracích může způsobit opalování.

  Přidáním do vody k opláchnutí vlasů a následnému česání s častým hřebenem se můžete zbavit malé části vajec, ale nedojde k úplnému odstranění.

  Podívejte se na video: Co je to pedikulóza, metody léčby

  Metody léčby pedikulózy

  Jak se zbavit parazitů? Dnes je mnoho způsobů a způsobů, jak se s nimi vyrovnat. A mluvit o každém z nich v jednom článku je nemožné. Proto uvádíme pouze ty hlavní:

  • Chemické
  • Mechanické
  • Kombinované.

  První zahrnuje použití různých protivopedikuleznyh látek. Druhým je česání s častým hřebenem nebo ručně. Třetí je sekvenční aplikace chemických prvků, pak mechanických a je nejúčinnější.

  Po každém ošetření hlavy je třeba nits vyčistit speciální hřeben.

  Každá z nich má své výhody a nevýhody. Používání moderních léků tak umožňuje rychle odstranit příčinu onemocnění, ale opakované užívání nebo překročení doporučené dávky může vést k alergickým reakcím.

  Kombinování je časově náročné. Od prvního odstranění všech parazitů nebude fungovat ani při použití speciálního kovového hřebene.

  Kromě toho je při výběru konkrétní metody nutné zvážit stupeň infekce. Malý počet hmyzu lze odstranit ručně, ale pokud je nemoc v pokročilém stádiu, bude vyžadován integrovaný přístup s použitím nejúčinnějších insekticidů.

  V některých případech je snadnější oholení postižených vlasů než použití jedné z výše popsaných metod. To se obvykle děje, když se všichni objevují u malých dětí a dětí. Dívky v takovém postupu pravděpodobně nebudou souhlasit. Pro ně by bylo použití sprejů na bázi insekticidů přijatelnější.

  Jak vši - fotky a videa

  Hlavová vasa je specifickým parazitem člověka, který žije na pokožce hlavy. Onemocnění, které vyvolává, se nazývá pedikulóza. Všichni se živí krví svého hostitele a snadno se přenášejí z jedné osoby do druhé. Životní cyklus jednotlivce je 3 týdny, ale během této doby mají parazité čas na chov a přinášejí uživateli výrazné nepohodlí. Proto je velmi důležité identifikovat pedikulózu včas a zahájit její léčbu. A pro to musíte vědět, jak vypadají vši a nitky.

  Vzhled hlavních vší

  Navzdory skutečnosti, že vši patří do řádu okřídleného hmyzu, nemají žádné známky přítomnosti křídel. Dospělý má:

  Tři páry jednosegmentových vši jsou naprosto houževnaté, navzdory malé délce. Clawové drápy dovolí parazite, aby se velmi obratně držel a rychle se pohyboval vlasy.

  Když se podíváte na fotografii vší a nits, můžete posoudit jejich velikost. U dospělých jedinců existují oba velmi malé vzorky, jejichž tělo má délku 0,5 mm a velmi velké asi 6 mm, které lze snadno zjistit vizuální kontrolou.

  Tělo tohoto hmyzu, podobné ostatním druhům, je rozděleno na 3 části:

  • plochý hrudník;
  • objemové a dlouhé břicho;
  • a podlouhlou hlavu, která se zužuje do úst.

  Ve středu jsou dvě malé oči s jednoduchou strukturou a dvěma citlivými anténami. Véda má špatný zrak, a proto využívá hlavně dotykové orgány k získání informací.

  Ústní otvor je umístěn před hlavou. Je chráněn kožním záhybem. Uvnitř jsou chitinové háky. Jejich vousy se používají k získání oporu na kůži. Podávací zařízení je pod ústy. Skrývá nějaký trubicovitý obal.

  Horní čelist a spodní rty jsou velmi tvrdé a ostré a slouží k propíchnutí kůže. Pro sání krve používá hmyz dlouhou proboscis. Když se kočka nepodává, jsou tyto orgány vtaženy do speciální dutiny nazvané vagína. Je umístěn uvnitř hlavy hmyzu.

  Parazita lichoběžníkového hrudníku je rozdělena do tří částí, z nichž každá má pár nohou. Oválné břicho je rozděleno na 9 částí. První dva jsou méně než ostatní. Na poslední sekci je konečník.

  Taurus vši mohou mít hnědavou, šedavou nebo nažloutlou barvu a mají průhlednost. Ale poté, co se parazit opil krví, stane se téměř červeně. Na bočních částech těla jsou malé tmavé body, které jsou v malé vzdálenosti od sebe.

  Kousek člověka na pokožce hlavy vypadá jako malý načervenalý bod, který se snadno zaměňuje s pupíkem nebo alergickou vyrážkou. Takové stopy se nejčastěji nacházejí na krku a za ušima, tedy tam, kde je kůže jemnější.

  Jak rozpoznat nits

  Pokud se vám podařilo zbavit vši, neznamená to, že osoba je zcela zdravá. Na jeho vlasy by mohly zůstat larvy parazitů. Potřebujete vědět, jak vypadají nits. Pokud se podíváte pouhým okem, budou se pravděpodobně podobat bílým tečkám rozptýlených mezi vlasy. Nits na vlasy se snadno zaměňují s lupinami.

  Pokud se na ně podíváte mikroskopem, můžete vidět malé, prodloužené, zaoblené kapsle. Nity těl a vší vší většinou nejsou delší než 0,8 mm. Jejich průměr je asi 0,4 mm. Ve vějířovitých vši - nejvýše 0,6 mm.

  V dolní části těla je malá forma stejné látky jako plášť. To se podobá širokému pásu, který pevně zakrývá vlasy. V horní části je plochá čepice. Při vylíhnutí larva vytáhne.

  Bez mikroskopu vidět víko je téměř nemožné. Je také nemožné jednoznačně říci, zda larva již vyletla z nití nebo ne. Vzhledem k tomu, že skořápka je bezpečně připevněna k vlasům, můžete je odstranit pouze hřebenem nebo ručně. Samotná nitka nezmizí, s výjimkou vlasů.

  Pokud víte, jak vypadají všichni vši a šupiny u lidí, bude boj proti nim účinnější a plodnější.

  Nits na vlasy: co to je, jak vypadají, odkud pocházejí a co mají léčit?

  Nits jsou vejce, které položí vši. Zároveň jsou vší extrémně úrodné parazity, které žijí na částech těla vlasů - na hlavě, v podpažích, ve slabinách a které se živí lidskou krví. Nits nemůže vypadat na vlasy bez vši, jsou to dospělí, kteří je drží na vlasy a čekají na vylíhnutí potomků.

  Jak vypadají nity?

  Ženské vší jsou poměrně úrodné a jsou schopné několikrát vložit vajíčka během dne. Nit je kapsle, která je pokryta lepivou srstí. Díky vosku je vejce přiloženo k vlasům. Při studiu pod mikroskopem je určen ocas, který fixuje parazit na vlasy.

  Živé a suché nitě se liší svým vzhledem. Živé vejce jsou při osvětlení bílé a třpytivé. Po vylíhnutí z koše se bílá skořápka postupně ztmavne na šedě žlutý odstín, ale zůstává na vlasu. To vede vizuálně k tomu, že počet nits výrazně překračuje počet vší.

  Jak se nit liší od vši?

  Rozdíly mezi nits a všemi jsou zřejmé, jelikož se jedná o různé fáze vývoje jednoho druhu parazita. Nitě je počáteční fáze, tedy embryo v kokonu.

  V důsledku toho můžeme usoudit, že vina a nit mají zásadní rozdíly - vzhled, způsob stravování, varianty přenosu z člověka na člověka.

  Odkud pocházejí?

  Nejčastěji se pedikulóza přenáší prostřednictvím blízkého kontaktu, během kterého se vousy přesouvají k další oběti. Nits se nemůže pohybovat samostatně, takže tento typ infekce je méně běžný. To se může stát v případě sdílení hřebenu, čepice, stealth, vlasy.

  Ve věku 12 let jsou děti neustále v kontaktu se svými vrstevníky, takže procento pedikulózy u dětí a dospívajících je vysoké. A v případě, že je u jednoho ze studentů zjištěna nemoci, doporučuje se, aby se s ním zacházeli všichni jeho spolužáci, stejně jako jejich rodiny.

  Jaká hrozba představuje?

  Sami o sobě nejsou nezralé nití hrozbou, s výjimkou neatraktivního vzhledu vlasů a bílých formací v nich. Ale když začala parazitní činnost, objevují se příznaky, které mohou významně narušit kvalitu každodenního života. Mezi tyto příznaky patří:

  • téměř konstantní svědění pokožky hlavy;
  • infekce poškrábání a ran, jejich infekce a hnojení;
  • porucha spánku;
  • nemožnost soustředit se;
  • podrážděnost, nervozita.

  Někdy se komplikace pedikulózy může stát tyfusem nebo věkem souvisejícím tyfusem. Nebezpečná infekce poškozené pokožky po nákaze zuby se vyskytuje v důsledku kontaktu s odpadními produkty parazitů, tj. S tekutinami a fekáliemi. Hlavním nepříjemným důsledkem infekce všemi všemi je neustálé nepohodlí a zdánlivě špinavé vlasy.

  Existují nějaké nitky bez vši?

  V některých případech mohou být nalezeny mrtvé nití bez přítomnosti živých vší. To je způsobeno všemi nepříznivými účinky na vlasy, které vedly ke smrti všic. Například po barvení vlasového barviva obsahující peroxid vodíku (peroxid), který ničí parazity.

  V každém případě, pokud je na vlasu nalezena nit, pak stojí za to přemýšlet o nutnosti použít některé další metody ošetření vlasové části hlavy, aby se zabránilo možným recidivám.

  Doba vývoje

  Nit je počáteční fází vývoje vši. Všichni z vejce dospělému jedinci se vyvinou během 2-4 týdnů. Během této doby existují takové období:

  • vejce (nit);
  • larva fáze;
  • Nymfy 1. a 2. řádu;
  • dospělého parazita.

  Po týdnu nebo déle se nit stává larvou. Perioda dozrávání závisí na teplotních podmínkách. Nejvýhodnější je tedy teplota lidského těla, tj. 36,6 stupňů s menším výkyvem. Pokud však v létě nemáte klobouk v chladném nebo nesnesitelném ohni, životní cyklus vši zpomaluje, ale nezastaví.

  Jakmile véčka unikne z vnějšího pláště kokonu, začne se krmit. A doslova po dvou dnech je žena připravena k reprodukci. Během svého života má samice mnoho vajíček - 80-150 nití. V příznivých podmínkách (teplota vzduchu +30) se během několika málo měsíců počet vší zvyšuje desetinásobně.

  Co jí?

  Nit, to znamená, že vejce, odkud se vši vylíhnou v budoucnu, nemusí být krmeno. Vajíčko obsahuje všechny potřebné stopové prvky pro vývoj larv. Teprve poté, co larva opouští kohout, začne krmit - dělá malou ránu v lidské pokožce hlavy a nasává kapku krve.

  Po všeckách dochází k tvorbě ran, které mohou být někdy zaměněny za kopřivku, alergickou reakci a bolest. Ale nezapomeňte na možnou infekci parazity.

  Jak zjistit?

  Vůz pro snášení vajec stoupá skrz vlasy do výšky asi 3 centimetrů. Je v této výšce a měl by hledat nits. Ve vzácných případech se vajíčko může připojit k pokožce hlavy. K tomu dochází v důsledku pádu vlasů po mechanickém nárazu.

  Vlasy extrémně zřídka vytvářejí nit na vlasy, které jsou již v současnosti přítomné. Ale pokud se na jedné srsti objeví více než jeden nit, pak počet vši dosáhl neuvěřitelné velikosti a je nutné okamžitě přijmout opatření k jejich zničení.

  Chcete-li hledat parazitní spojky, začněte od okcipitální oblasti. Bude snadné zjistit světlé vejce a suché pláště na tmavých rozechvělých vlasech. Trochu těžké je vyšetření kudrnatých blond vlasů. Zatímco larvy jsou téměř zralé a připravené opustit skořápku, nits se stávají tmavě hnědou barvou a mísí se v barvě i s tmavými vlasy.

  Vyšetření vlasů na hlavě by mělo být provedeno pomocí hřebenu, což usnadní proces česání vlasů a jejich oddělení do samostatných pramenů.

  Jak rozlišovat od lupin?

  Osoba, která není pedikulózou obeznámena, může zmást nitky s lupinami. Existuje několik významných rozdílů, které určují skutečnou příčinu vzniku bílých teček ve vlasech kořenů.

  1. Lupinové vločky mají různé velikosti a nepravidelný tvar. Tvar nits je kulatý a hladký. Velikost každého vajíčka je téměř stejná.
  2. Lupy se snadno pohybují po délce vlasů a lze je snadno odstranit. Avšak lepidlo na lepidlo ji pevně drží v určité výšce od pokožky hlavy. Chcete-li odstranit nits, je nutné ji pevně zalepit hřebíky a vytáhnout vlasy. Při stisknutí nehtu se ozve zřetelné kliknutí.
  3. Šupinky na lupy se nacházejí na límci na košili, na ramenou svrchní oděvy. Nits může opustit hlavu pouze vlasy.
  4. Hlavním příznakem pedikulózy je silné svědění a za přítomnosti lupů může způsobit drobné podráždění kůže.
  5. Lokalizace lupin se soustřeďuje na vrchol hlavy, ale oblíbeným místem pro ukládání niti jsou čelní, okcipitální a temporální části hlavy.

  Je třeba také poznamenat, že lupy jsou čistě osobním problémem lidské estetické povahy. Pedikulóza se stává problémem celého vnitřního kruhu člověka (rodina, tým), protože parazité neustále hledají potravu a nebudou chybět možnost rozšíření na nové pastviny.

  Pro objasnění diagnózy a určení přesného zdroje poškození vlasů se doporučuje kontaktovat odborníka s lékařskou výchovou - dermatologa.

  Jak se zbavit?

  Boj proti nim je mnohem více, než se zbavit larv a vší. Pokládka je spolehlivě chráněna před účinky různých prostředků zaměřených na léčbu pedikulózy.

  Následující metody se používají k účinnému změknutí ochranného krytu nití:

  • vodný roztok octu;
  • kombinace brusinkové šťávy a octa.

  Při použití těchto nástrojů musíte být opatrní, protože příliš mnoho octu může způsobit chemické spáleniny pokožky hlavy. Po ošetření by měly být vlasy pečlivě česané vlasy. To pomůže zbavit se většiny nití, ale odstranit naprosto všechna vejce, budete muset třídit každý vlas.

  Holičství hlavy je jedním z radikálních způsobů, jak bojovat s nits. Tato metoda také usnadňuje hojivý proces pokožky hlavy po všedních nohách, nymfych a larvách.

  Kromě léčby čištění vlasů je zapotřebí také dezinfekce spodního prádla, ložního prádla a oděvu. Do 2 týdnů poté, co jste se zbavili nití a vši, doporučujeme omezit blízké osobní kontakty. Je lepší nechat dítě doma a osvobodit ho od návštěvy mateřské školy, školy.

  Všechny metody léčby pedikulózy lze rozdělit do několika kategorií:

  Nejúčinnější je mechanické odstranění nití. K tomu použijte hřeben s minimální vzdáleností mezi zuby. Tato část trvá nějakou dobu - někdy i několik hodin. Kombinace by se měla opakovat dvakrát za několik týdnů. Tím je zajištěno předcházení opětovnému zhoršování vší vší.

  Také mechanická metoda je holení. To je v některých ohledech přijatelné pro chlapce, ale pro dívky to neplatí. Dokonce i chlapci, po odstranění všech vlasů v jejich hlavách, mohou trpět šokem ve škole nebo mateřské škole.

  Různé chemikálie pro léčbu vší mohou být zakoupeny v nejbližší lékárně. Forma finančních prostředků je poměrně rozmanitá:

  Při užívání drog byste měli dodržovat doporučení v pokynech, jinak by mohlo dojít k poškození pokožky hlavy. Obvykle se jedná o aplikaci produktu na vlasy po celé délce a pokožku hlavy, udržování výrobku po určitou dobu a opláchnutí pod tekoucí vodou. Po několika dnech musíte proceduru zopakovat.

  Léčba hlavy s česnekovou cibulí maskou, odlupováním pelyněk nebo tansy, aplikací kerosenu nebo octu jsou populární metody. Ale při užívání lidu a drog je třeba věnovat pozornost zejména při léčbě malého dítěte:

  • ochrana očí před chemickými látkami;
  • místnost musí být dobře větrána;
  • dodržování pokynů;
  • vysoušeč vlasů nelze sušit, vysoké teploty mohou snížit účinnost léčby;
  • k určení výsledku opakujte léčbu po 7 dnech;
  • při chybějícím efektu byste si měli vybrat jiný nástroj.

  Abyste se vyhnuli jakýmkoli vedlejším účinkům léku v podobě alergické reakce, musíte nejdříve provést alergický test na malé ploše pokožky za uchem. Pokud během 5 až 10 minut nedojde k žádné změně, nástroj lze použít bez strachu.

  Jak vypadají nitky ve vlasu hlavy člověka a co to je

  Nits jsou zcela neviditelné druhy parazitů. Abyste se mohli tyto parazity zbavit v případě jejich vzhledu, měli byste si být vědomi toho, jak vypadají, na co se živí a vědí o jejich vzhledu.

  Co je to nits

  Nits nazval tento druh parazita jako vejce vši. Jedná se o malou kapsli, která je umístěna ve speciálním obalu lepicí látky, která zajišťuje dokonalou fixaci vlasů.

  Kapsule jsou ukládány sexuálně zralými ženskými všemi, které mohou dělat několik spojů za jeden den.

  Jak to vypadá

  Mějte velmi malou velikost. Vnější podobně jako malé kapsle, obvykle bílé barvy, mírně průhledné. Tvar kapsle je prodloužený. Často se zdá, že vzhled nití může být zaměněn s lupinami. Kapsule mohou být poměrně snadné vidět, co dělat na tmavých vlasech někdy jednodušší.

  S tímto parazitem vypadají vlasy čisté - existuje pocit, že jsou mastné, špinavé a dlouho nečesané. Taurus o délce asi 0,7-0,8 mm dlouhé. Při vyšetření malého těla parazita mikroskopem lze pozorovat ocas, který je spojením parazita s vlasy. A také, kromě upevnění, je ventil, odkud se po chvíli objeví nový jedinec.

  Pozor! Není tak snadné rozlišit prázdnou skořápku od té, ve které se larva stále rozvíjí. Suché nití zůstávají na vlasu, dokud nevypadnou, pokud nejsou odstraněny pomocí speciálních nástrojů. Kvůli této skutečnosti si mnozí lidé myslí, že počet nits překračuje počet vší. Jak rozlišovat mrtvé od živých nits, najdete na našich webových stránkách.

  Co jíst

  Neexistuje žádný výživový proces v nits, protože to je jen stupeň vývoje larv, který je v ochranném shellu. Z tohoto důvodu nit nemůže kousnout. Pouze samotné vši kousají a způsobují stejné pocity, jako při kousání hmyzu, který se živí krví. Když se u dětí vyskytuje pedikulóza (napadení všemi), kousnutí jsou často vnímány rodiči jako alergická reakce na produkt. Jaké jsou kousky vši, živé fotografie najdete na našich webových stránkách.

  Doba vývoje

  V průměru trvá asi týden, než se z kapslí objeví larva, což se také nazývá inkubační proces. Jeho rychlost je silně ovlivněna teplotou.

  Zvýšení inkubační doby nastává, když je teplota vzduchu nad 40 stupňů Celsia nebo pod 22 stupňů Celsia.

  Doba tvorby dospělého jedince z larvy trvá obvykle 15-30 dní. Od počátku až do konce své existence má vina pouze 4 fáze vývoje.

  1. Vejce
  2. Larvy.
  3. Řád nymfy 1 a 2.
  4. Dospělý zralý jedinec.

  Po larvách vylíhnutých z kapsle se první jídlo objeví po velmi krátké době - ​​během prvních pár hodin. O dva dny později je voska schopná produkovat první potomstvo nití.

  Co se liší od nití

  Hlavní rozdíl mezi nits a všemi je, že se jedná o různé fáze vývoje stejného parazita. Nitě je embryo - vejce parazita a vina je další vývojová fáze.

  Na tomto základě lze tvrdit, že se navzájem liší svým vzhledem a způsobem krmení. Nitě vypadá jako malá kapsle s podlouhlým tvarem, a to je malý hmyz, který se živí krví nosiče, na rozdíl od svého embrya, prvním příjmem potravy, k němuž dochází pouze po porodu.

  Jak rozlišovat lupiny od nits

  Abyste mohli rozlišovat lupiny od nits, měli byste nejdříve analyzovat tyto dvě koncepce podrobně. Co jsou to nits, bylo diskutováno v kapitolách výše. Takže co jsou lupiny?

  Lékaři nazývají lupy patologicky bohaté oddělení pokožky pokožky hlavy. Tento jev je způsoben následkem narušení fungování mazových žláz. Exfoliovaná kůže pokrývá vlasy po celé délce, ale nejvíce se hromadí v jejich kořenové části. Mnohem výraznější jsou lupiny na temné barvě hlavy.

  Částice exfoliované pokožky jsou sprchovány z jakéhokoli kontaktu, ať už jsou to ruce nebo hřeben. Toto onemocnění není nakažlivé, pokud není příčinou nárůstu počtu patogenů. O příčinách lupů na hlavě ženy si přečtěte naše webové stránky.

  A lupy a nití způsobují stejné příznaky - nepříjemné svědění pokožky hlavy. Pokud je způsobena lupy, pocit zmizí po lehkém poškrábání. A aby svrbení zmizelo v hlavě vši, častěji než lidé, odtrhávají kůži z krve.

  Patologie a umístění v oblasti hlavy se liší od sebe:

  • Nejběžnějším stanovištěm pro vší, a následně pro potomky, jsou oblasti hlavy, kde je teplota vyšší. Tato místa jsou zadní část hlavy, čela a chrámů, které jsou primárně vyšetřovány lékařem. Obvykle se nacházejí ve vzdálenosti 10-40 mm od pokožky hlavy.
  • Odlupování lupů se vyskytuje v době česání vlasů, s lehkým dotekem hlavy s rukama nebo oděvy. Většina oddělených částic je v oblasti koruny. Kvůli snadnému odstranění vlasů a kůže jsou lupiny viditelné i na ramenou člověka, zejména pod podmínkou, že má na sobě tmavé oblečení.

  Aby byla diagnostika zajištěna, měl by být proveden průzkum v dobrém jasném světle pomocí lupy a hřebenu s častými zuby. Existuje celá řada příznaků, které rozlišují nity od lupů.

  • Kapsule stejného tvaru a velikosti, zatímco vločky vločkové kůže, se liší v parametrech.
  • Při dobrém vidění nebo za předpokladu, že nárůst je poměrně silný, je možné pozorovat skvrny na parazitech a také přítomnost larv v kapsli. Lupiny nemají jednotný výčnělek.
  • Zvuk je také jedním z znaků, protože když stisknete nity, je to charakteristické kliknutí. Když stisknete lupy, nedojde k žádnému zvuku.
  • Počet bílých těl se také stává výrazným faktorem. Za předpokladu, že to je patologie, to je patologické, pak tam je poměrně hodně váhy po celé hlavě, stejně jako po celé délce vlasů. Počet nits se postupně zvyšuje.

  Důležitý bod! Pouze zanedbávaná forma pedikulózy znamená umístění vajec po celém povrchu hlavy a z větší části délku vlasů.

  Jak se objevují na hlavě člověka?

  Nejběžnější metoda rozvoje pedikulózy se stává v úzkém kontaktu s infikovaným člověkem, stejně jako nosení pokrývky hlavy takového člověka nebo jeho hřebenem.

  Blízký kontakt pro výskyt vší a nití jsou činy infikovaného a zdravého člověka, ve kterém se jejich hlavy dotýkají. Například děti jsou charakterizovány společnými hrami, po nichž se všichni šíří okamžitě v celé společnosti dětí.

  Nits nemůže pocházet odnikud, protože jsou důsledkem napadení všemi, které mohou být přenášeny pouze od jiné osoby. Také, i když se kapsle dostane na hlavu, což je velmi vzácné, onemocnění se nebude moci vyvíjet, protože prostě neexistují podmínky pro reprodukci.

  Kapsuly se na pokožce hlavy objevují téměř okamžitě poté, co na nich padnou různé vši, jak začne proces reprodukce.

  Podrobnosti, kde vši pocházejí od osoby, naleznete na našich webových stránkách.

  Symptomy

  Jak zjistit, že zranění nits? Příznaky onemocnění jsou zpravidla neviditelné ihned po jejím vzhledu, protože nejsou výrazné a člověk jednoduše nepovažuje za nutné věnovat jim pozornost. Navzdory tomu je možné detekovat známky vší v počátečních dnech infekce.

  Existují následující příznaky infekce:

  • Trvalé svědění, které nezmizí ani při silném poškrábání pokožky.
  • Přítomnost kousnutí, protože celá strava se skládá z lidské krve. Aby nedocházelo k uzdravování kousnutí, paraziti představují zvláštní tajemství, které zasahuje do procesu srážení krve.
  • Lehké brnění, jako kousek komárů. Pocity komára a kousnutí vosku jsou stejné.
  • Přítomnost bílých těl v bazální části vlasů.

  Z výše uvedených příznaků je svědění velmi patrné. Nejčastěji je to ten, kdož se stane důvodem pro vyhledání lékařské pomoci nebo pro důkladné vyšetření hlavy doma.

  Existují nějaké nitky bez vši

  Takový případ je možný, ale velmi zřídka. Zjišťování kapslí s prázdnými nity, kde už nejsou živí jedinci, vás přiměje, abyste situaci dobře přemýšleli. Odpověď na mnoho otázek spočívá v tom, že byla učiněna opatření k boji proti všem vší hlavě, a to buď účelově, nebo štěstí.

  Žijící jedinci na hlavě chybí, protože zemřeli v důsledku jakéhokoli nárazu. Jedním z typů těchto účinků je malování se směsí obsahující peroxid vodíku nebo osvětlení vlasů, v důsledku čehož dochází k peroxidovému zabíjení vši a nití.

  Způsoby léčby

  Existuje několik způsobů, jak se zbavit kůže z nits, vši, a tudíž souvisejících s příznaky onemocnění, z nichž nejnepříjemnější je trvalá touha po poškrábání hlavy.

  1. Mechanická metoda - kombinovaná se speciálním hřebenem s frekvencí zubů 0,2-0,3 mm. Tato metoda je nejbezpečnější. Tento hřeben lze zakoupit v libovolné lékárně.
  2. Použití šamponu bude mít velmi silný účinek, odstranění významné části parazitů a bude vynikající příprava pro následné česání.
  3. Po zčesání a opláchnutí hlavy speciálními šampony mohou některé vlasy zůstat na vlasu. V tomto případě může být proces odstraňování pokračovat pomocí chemických léků. Při rozhodování o použití pouze farmaceutických léčiv může dojít k odstranění v několika aplikacích. Pomohou se zbavit domácího pedikulózu.

  Chemické látky by neměly být zneužívány, protože mohou způsobit významnou škodu nejen parazitům, ale také lidským vlasům a pokožce.

  Užitečná videa

  Jak odstranit vši a vrásky na vlasy.

  Jak se zbavit nití: léčba hlavy, vyčesávání, přípravky, šampony.

  Nits na člověku: fotografie, rysy vývoje a metody boje

  Nits jsou vši vejce, zabalené ve speciálním plášti lepkavé a vzduchem zmrazené látky. Každý nit obsahuje jedno vejce a nachází se na oddělených lidských vlasech.

  Vzhledem k vylučování, které vylučují vši, pevně drží vlasy a po několika minutách je tak bezpečně uchycena, že se nedá odstranit ani nehty. Níže uvedená fotka ukazuje tuto zblízku nitky upevněné na vlasu:

  Nits ve vlasech jsou patrné více vší, protože díky svému světlu se často objevují oči než samotné parazity. S hojnou infekcí hlavy s vši je počet nits tak velký, že vlasy jsou nakaženy, i když jsou vyprané, vypadá to, že je posypáno krupiím.

  Zároveň dospělí vši a mobilní larvy tráví většinu času na pokožce hlavy a nezachycují oko. Proto se v každodenním životě často říká ani o infekci všemi, ale o infekci s nits, což je nesprávné.

  Jen vejce nits ve vědecké komunitě nejsou volány kvůli skutečnosti, že podstatná část nití je právě její skořápka, která se nepodílí na vývoji larvy a neposkytuje jí potravu. Nejvíce správně identifikuje nits jako stupeň vývoje parazita.

  Vzhled nits

  Prázdným okem vypadá nit jako bílá tečka ve vlasech člověka. Níže ve fotografii jsou prezentovány ve velkém množství a při prvním dojmu připomínají jednoduché lupy:

  Při vyšetření pod mikroskopem vypadají nity jako malé podlouhlé kapsle připojené k vlasům. V tomto případě vypadají pubiční vši různorodé: jsou kratší a více zaoblené.

  Níže je fotka nití pod mikroskopem:

  Velikost nits je poměrně malá. V hlavách a tělech vši mají délku asi 0,7-0,8 mm, průměr asi 0,4 mm. Nity všedních vší jsou ještě menší a dosahují délky 0,6 mm.

  Každý nit vypadá jako malá kulatá vřetenovitá kapsle. Ve spodní polovině má malou formu tvořenou stejnou látkou, která tvoří plášť a vypadá jako široký pás, který pevně obepne vlasy. V horní části je plochý uzávěr, který larva vytáhne při vylíhnutí.

  Podle tvaru uzávěru nití a způsobu, jakým se stará o uvolnění larvy z vajíčka, entomolog může říct, jaký druh vši patří.

  Na fotografii níže - nit v době hnízdění lusků:

  Pouhým okem je velmi obtížné se podívat na víčko samotných nití a není možné říci, že uvnitř kapsle vzniká vyvíjející se larva nebo už se vylil. A rozvíjení a prázdné nity vypadají skoro stejně.

  S dostatečně dlouhou infekcí všemi a bez léčby na vlasu člověka hromadí velké množství prázdných skořápek z nits. Z tohoto důvodu se může zdát, že nitky ve vlasech jsou mnohem víc než samotné vši. Suché nity současně udržují vlasy tak dlouho, dokud se vlasy drží, a zmizí z hlavy pouze při vypadávání vlasů.

  Spolehlivé upevnění nití na vlasy je klíčem k jejich přežití. Tajemství, které tvoří vaječné skořápky, je proto velmi odolné a odolné vůči různým podmínkám prostředí. Ocet, brusinkový džus, některé přírodní a syntetické kyseliny mohou snížit svou sílu (některé metody odstraňování nití z vlasů jsou diskutovány níže).

  Nits má vždy světlou, téměř bílou barvu. Pomáhá jim dobře vidět na tmavých vlasech.

  V těle jsou vši nits umístěny do záhybů oděvu, mezi švy, v kapsách, a také pevně držet látky. Najdete je zde mnohem obtížnější než na vlasu.

  Níže na obrázku jsou vešky na oblečení:

  Nits vývoj

  Každá ženské kořist téměř okamžitě po posledním molt a získání dospělých spolu s muži a po vydatné jídlo začíná položit vejce.

  Samice stanoví průměrně 5 až 10 vajíček denně. Když se tento hmyz přitiskne na vlasy a začne plazit. Ve vaječníku v tomto okamžiku se vajíčko snižuje na konečník a prochází žlázami, které vylučují lepivé tajemství a obklopují je.

  Ihned po opuštění vaječníku se vejce dotýká vlasů a tajemství obklopuje samotné vlasy. Část tajemství proudí z vrcholu nití, kde je vytvořena čepice. Během několika minut se lepivá látka ztuhne a nity jsou pevně přilepené k vlasům.

  Níže je několik fotografií nits na vlasy při vysokém zvětšení:

  U vší se vše děje obvykle jednodušší: vejce právě spadne na povrch látky a přilepí se na ni.

  Nity se vyvíjejí od 5 do 8 dnů, v závislosti na teplotě. Optimální teplota pro inkubaci vajec je 33 ° C. Při teplotách pod 22 ° C a nad 40 ° C se jejich vývoj zastaví. Při teplotách do 0 ° C zůstávají vajíčka několik měsíců životaschopná a když teplota stoupne na 45 ° C, zemřou.

  Na fotografii níže můžete vidět, jak vypadají nitky na řasách člověka:

  V případě vší může dojít ke zpoždění vývoje vajíček až na šest měsíců, pokud osoba často sundá oblečení, na které byly položeny, a dlouhou dobu se ochlazují (po celou dobu zůstávají oblečení potenciálně nebezpečné jako zdroj možných infekcí prasečími všemi). S neustálým nošením infikovaných oděvů na něm se vyvíjejí ve stejném okamžiku jako vši hlavy.

  Samotná larva se nemůže okamžitě dostat ven z vajíčka, protože se v ní velmi těsně drží. Právě vytáhne uzávěr a začne dýchat. Část vzduchu vstupuje do jejích plíců, část z nich přehluje a prochází trávicím traktem a uvolňuje konečník. Výsledkem je, že v dolní části kapsle vzrůstá tlak, který také vytlačuje larvu z vajíčka. Celý proces obvykle trvá jen několik minut, po němž hmyz opustí obálku.

  Na fotografii níže můžete vidět, jak vypadají nity bezprostředně po uvolnění larvy:

  Kde hledat nits?

  Nity nejsou umístěny po celé délce vlasů. Žena obvykle drží vejce ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.

  Ženy jen vzácně položí vejce na chlupy, které již mají nit. To může nastat pouze s velkým počtem všic na hlavě.

  Zvyšte gramotnost

  Moje čtyřletá dcera náhle začala škrábat hlavu, dokonce jsem si myslela, že je to alergie, ale nedokázala jsem pochopit, co to je. A svrab nezmizel. Moje dítě neustále škráblo hlavu, téměř celý večer, dokud nespala.

  V mateřské škole jsem šla do zdravotní sestry, ale ona se zasmála a řekla, že všechny děti pravidelně sledují každý den ve skupinách tepla, takže děti mají hlavu a pot. Ale pořád říkala, že se podívá na mou dceru. A po asi 30 minutách mi zavolali, řekli spíše, aby moji dceru vzali slovy "Má plnou hlavu!" Znělo to poněkud zlověstně. Navíc jsem až do tohoto okamžiku potkal potápky pouze mezi lidmi, nikoliv mezi hmyzem.

  Ukázalo se však, že kýty jsou vejčité vejce.

  Je těžší najít nitky v tlustých, kudrnatých a světlých vlasech než v tmavých a rovných. Zpravidla se při hledání nití doporučuje používat speciální hřebeny pro vší. Po zčesání několika vlasů umožňují česání a pár nití.

  Nits lze nalézt téměř na všech částech lidského těla. Hlava vousy je opouští na hlavu, pubikum - na pubech a ve svazích. Méně častěji se v podpaží rozmnožuje vejce, a to ve výjimečných případech - na obočí, řasy a vousy.

  Jen z dálky je těžké si všimnout nití ve vlasech člověka. Jsou vhazovány do očí pouze se silnou infekcí a velkým množstvím je na hlavě a obvykle tento obrázek doplňuje dojem obecného neuspokojivého účesu a vlasů.

  Fotka ukazuje, jak vypadají nitky na vlasy s velkým počtem vší:

  Nity vši by se měly hledat ve švech na oblečení. Nicméně jejich získávání je beznadějné. Ano, a najít je tady je velmi obtížné. Je mnohem jednodušší najít dospělého hmyzu, který kousne tělo na bocích a na zádech - to jsou rozhodně ne pubová a vši hlavy.

  Přechází nits od člověka k člověku?

  Nits na vlasu nevědí, jak se pohybovat, a proto nejsou přenášeny mezi lidmi. Pouze ve výjimečných případech, při blízkých kontaktech, mohou dostat s vlasy padáním do hlavy zdravé osoby.

  Někdy se nits přenáší zdravému člověku pomocí kartáčků na vlasy, stealthových příčesků a vlasových vazeb (na tyto předměty padnou ztracené vlasy).

  Dokonce i dobře věděli, jak vypadají nitky, je velmi obtížné je vidět na hřebenu, a proto je pro jejich spolehlivou ochranu vhodnější nepoužívat vůně ostatních lidí.

  Je to tak těžké bojovat s nits?

  Nits jsou mnohem odolnější vůči účinkům různých vnějších faktorů než larvy nebo dospělé vši. Většina pedikulicidů neumožňuje jejich zabíjení a pouze omezený počet ovicidních léků (obvykle založených na organofosfátových insekticidech) může zničit vajíčka.

  • Je známo, že ocot a brusinkový džus přispívají ke změkčení a ve vysokých koncentracích - dokonce i ke zničení skořápky. Současně však mohou způsobit popáleniny na pokožce hlavy, a proto se dnes již tyto účely obvykle již nepoužívají.
  • Dostatečně spolehlivě řezané nitě jsou zničeny ošetřením vlasů v malých částech octa v silném zředění a dalším zjemňováním je se všemi hřebeny. Avšak vzhledem k malé velikosti úplného odstranění nití nedojde.
  • Nejúčinnější vyhlazení vši samy, jako zdroje nití. Po jejich odstranění zůstávají na hlavě pouze šampony nebo krémy. Po 5-7 dnech od všech nits se larvy vylíhnou, které zabíjejí opakovaným ošetřením stejným způsobem.
  • Někdy je mnohem jednodušší, efektivnější a rychlejší, jak se zbavit nití, jednoduše holícím infikovaným vlasům.
  • Nits vši snadno zničili. Nakažené věci by měly být vařené ve vroucí vodě po dobu delší než 5-10 minut a suché. Poté zůstávají vejce ve švů, ale ztratí se a nepředstavují žádné nebezpečí. Po několika výplachách budou všichni praní.

  Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, když zjistíte, že se na vlasy či oblečení nacházejí nits - jsou výsledkem reprodukčních vší. Proto by se boj měl zaměřit především na zničení vší, a spolu s nimi zmizí vši.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy