logo

Jak se všemi všemi

Vši jsou hmyz, který se usazuje na těle člověka a na určité druhy zvířat, které se živí krví. Vyvolávají pedikulózu a existují v několika odrůdách. Jak vši vypadají jinak a jak se šíří a přenášejí zdravým lidem - takové informace budou užitečné pro všechny.

Pediculóza v moderním světě

Problém infekce vši existuje již od starověku a neztrácel ani dnes jeho význam, zvláště pro děti (fotka pedikulózy u dítěte je uvedena níže). Epidemie takových ektoparazitů se stále vyskytují v institucích, kde je úzký kontakt s velkým množstvím dalších.

Všichni jsou ve 3 odrůdách:

 • hlavy vši žijící ve vlasech hlavy - vidět lidské vši ve fotografii;
 • lousy - usadit se v oděvu, který člověk nosí na těle;
 • všední vši - žijí v oblasti podpaží, pubis, mohou se usadit na řasách nebo obočí.

Lidé mohou vybírat vši přes postel ve vlaku nebo sauně, během táborového výletu, v táboře atd. Nejčastější je typ hlavy (viz foto vši ve vlasech) a častěji děti v mateřských školách, školách, internátních školách nebo sirotčince.

Výskyt u mladistvých a mladých lidí představuje 35% všech případů, 27% dětí mladších 14 let a pouze 16% dospělých.

Vší hlavy

Vzhled a další charakteristiky hlavových vší jsou následující:

 • Hmyz o velikosti 2-3 mm, který má 6 noh, barva je šedá nebo šedobílá, pohybuje se velmi rychle, což vede k tomu, že je těžké ji vidět mezi vlasy. Oči vypadají jako 2 černé tečky, přední tlapky jsou opatřeny drápy, které drží na těle a vlasy člověka, což je zřetelně vidět na fotografii ve zvětšeném pohledu. Tělo je téměř průhledné a až po nasycení krví změní barvu a stane se tmavě červené.
 • Každá vousy žije ve vlasech až 3 týdny, ale mimo ně - ne více než 1 den.
 • Hlavním jídlem pro parazita je lidská krev a propíchnutí pokožky se zvláštním proboscisem s jehlami pomocí rotačních pohybů při hledání krevních cév. Po nalezení potravy začne hmyz nasávat krev, která trvá několik vteřin, během které se absorbuje až 1 mg krve, která se neztratí kvůli produkci antikoagulační sekrece sekretované parazitem.
 • Během kousnutí vši se vylučuje slina, která po určité době začíná způsobovat podráždění kůže: vypadá svědění, znepokojuje pacienta a způsobuje nervové nepohodlí. Nepríjemné pocity se začínají objevovat jen 2-4 týdny poté, co se ve vlasech usadí. Při poškrábání svědivých skvrn na kůži se v těžce zanedbaných případech vlasy stávají zamotčenými a drží se po hnisu po infekci, což je doprovázeno nepříjemným zápachem.

Hlavními příznaky infekce s vší hlavě jsou svědění a nepohodlí ve vlasové části hlavy, zejména na chrámech, za ušima a v zadní části hlavy. V těchto zónách se nacházejí vši hlavy, kde je třeba vyšetřit děti na ektoparazity.

Vývoj larvů vši z vajíček

Nits jsou vši vejce až do velikosti 1,5 mm, které ležely na vlasy ve velkém množství. Proto je snadnější si je všimnout: malé kapsle jsou zaoblené, bílé a žluté. Ze spodu jsou pevně připevněny k vlasům a nahoře mají ploché víko, kterým larva po zrání vyklouzá.

Během jeho krátkého života je jedna vina obecná schopná položit asi 140 vajec.

Nity jsou velmi pevně uchyceny na vlasy, nelze je potřít, protože jsou lepené s lepivým tajemstvím. Není nijak těžké rozlišovat nití s ​​lupinami, druhá je doprovázena těžkou suchostí pokožky a snadno se otírá z hlavy. Po vylíhnutí larvy zůstává prázdná skořápka, která stále visí na vlasy.

Se silnou pedikulózou, vizuálně živé a suché nitky se neliší, a proto vzniká dojem z velké části. Mohou být určeny pouze mechanickým odstraněním nehtů: jestliže se při rozdrcení kapsle slyšíte kliknutí, pak jsou nity s larvou, pokud ne, prázdné. Fotka vší a nití na hlavě během masové léze je znázorněna níže.

Pediculóza je pro člověka nejen nepríjemné, ale také nebezpečné, protože tělovité vši snadno reprodukují tyfusové patogeny, které nejsou přenášeny během skusu, jak si většina lidí myslí. Infekce se vylučuje spolu s výkaly nebo rozdrtí vnoučata. Infekce může také nastat, jestliže je kůže poškrábaná a poškrábaná.

Vývojový cyklus larvů vší a jejich popis:

 • po pubertě, ženský hmyz se spojuje s muži a masivně snáší vajíčka a každý den může položit 5-10 nití;
 • proces pokládání vajíček vypadá takto: žena se přidává k vlasům a pohybuje se nahoru, uvolňuje vajíčko ze zvláštního orgánu, který při průchodu řemenem se pokryje lepivým lepidlem, umístí ženské nití ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene vlasů;
 • v kontaktu s vlasy, vajíčko je nalepeno, tajemství se během několika minut vytvrdí a získává sílu;
 • vývojový cyklus nití a jeho trvání závisí na vnějších faktorech: optimální teplota pro zrání je + 30-33 ° C, pokud je pod +22 nebo nad +40, proces se zpomalí nebo zastaví, při +45 ° C - larva zemře;
 • v průměru každý z nich vyspravuje 5-8 dní v závislosti na vlhkosti vzduchu;
 • poté, co se přeměnil na larvu, projde ještě jeden den a stává se nymfou 1. věku, jehož doba vývoje je až 5 dní,
 • pak nymfa roste do 2. věku a za 8 dnů se změní na dospělého hmyzu;
 • po první saturaci krve je dospělá vina připravena k dalšímu páření a reprodukci.

Vývoj larvů vši z vajíček

Leniové vši

Jak vypadají prádelní lásky, je nezbytné, aby lidé věděli, aby je mohli odlišit od bolesti hlavy. Venku jsou trochu větší, usadí se na oblečení, blíže k lidskému tělu, zasahují do zad, na boky, na končetiny. Kousání vši jsou vždy umístěny na těle. Během své dlouhé historie existence paraziti vyvinuli nezbytné úpravy v jejich struktuře těla, které jim umožňují žít na tkáni, takže se takoví parazité nemohou pohybovat k jejich hlavám.

Hmyz má rozměry mírně větší: asi 2-3 mm, křídla chybí, břicho je prodlouženo, podél jeho okrajů je okraj záhybů, které se tvoří, když se žaludek uvolní z potravy. Barva břicha je lehčí ve srovnání s hlavičkami, po nasycení krví se změní na červeno-hnědou.

Tělesné vši na oblečení se usazují ve skupinách, shromažďují spolu několik jedinců, což je jejich charakteristický rys. Pro krmení se pěstují 4-5krát denně na kůži a pak se plní a rychle se vracejí zpět. To je důvod, proč se často usadili na spodním prádle, a proto se nazývají prádlo.

Životnost trvá 32-46 dní a závisí na teplotě a vlhkosti. Nejčastěji žíly žijí v oděvech tuláků, kteří nosí spodní prádlo po celé měsíce, aniž by je museli odstranit nebo umýt. A při jediném praní paraziti neumírají, protože jsou schopni přežít ve vodě po dobu 2 dnů.

Nylonové vši mají velikost 0,7-0,8 mm v průměru a 0,4 mm. Jsou umístěny v záhybech oblečení, v blízkosti švů, v kapsách, pevně přilepené k povrchu tkaniny, a proto je mnohem obtížnější je najít než ve vlasech na hlavě. Na fotografii je zobrazeno to, co vypadá jako knedlíčky na plátně a tkaniny.

Vývoj vajíček v tělech všude může trvat až 6 měsíců, když člověk odstraní oblečení a umístí je do skříně. V tuto chvíli se jeho předměty skříně stávají nebezpečnými pro ostatní, protože mohou infikovat jiné osoby. Při neustálém kontaktu s lidským tělem se výviny vyvinou ve stejném poměru jako hlava.

Po zrání se larva nemůže samostatně dostat z kapsle. Otevírá víko a nechává ve vzduchu, který dýchá tím, že prochází plicemi a zažívacím systémem, uvolní ho do konečníku. Tlak vzduchu ve spodní části kapsle se kvůli tomu zvětšuje a larva se vysune z vajíčka. Celý proces probíhá za několik minut.

Odstraňte nitky, uvíznuté na látce, je téměř nemožné. Proto je v takové situaci nejjednodušší cesta k varu kontaminovaného oblečení po dobu 5-10 min. Nits zemře po tomto, ale vyrazí až po několika výplachů.

Kočky jsou přenášeny prostřednictvím kontaktu se špatnou osobou, nejčastěji se vyskytují případy infekcí v uprchlických táborech, u bezdomovců, v zařízeních pro péči o děti, ve veřejné dopravě, v lázních, v levných hotelech apod.

Když se zbavit tohoto typu vši vyžaduje sanitární ošetření bytu a věcí.

Pubic louses a nits

Veřejné druhy parazitů se velmi liší od ostatních krveprolitých vzhledu a způsobu jejich života. Druhé jméno hmyzu je ploshchitsy a jejich infekce v medicíně se nazývá fhyriasis.

Fotografie opiček obecného ukazuje, že tento malý hmyz až do délky 2 mm má světle hnědou barvu. Na stranách jsou dobře viditelné masivní nohy, které jsou uspořádány tak, aby tělo vypadalo širší. Pubiové parazity žijí ve vlasech, kde díky své barvě a minimální velikosti téměř nezaznamenávají.

Paws takových vši končí s druhem "drápů", s pomocí kterých drží pevně kořeny vlasů. Nicméně, při hledání vhodného místa pro skus, běží a pohybuje se dostatečně rychle.

Fytiriáza je pohlavně přenosná nemoc; přenášené hlavně sexuálním kontaktem, když vši na srsti pubis plazí z jednoho partnera do druhého. Nemoc se vyskytuje stejně často u mužů a žen. Nicméně, díky trendu - provést intimní účesy, všední vši u lidí se stávají méně častými.

Ploshchitsy se může také usadit v podpažích, řasách a obočí, což může vést k onemocnění konjunktivitidy nebo blefaritidy, ale neparazují na vousu nebo hlavě. Na obrázku je případ, kdy se vši usazují na řasy.

Pro výživu mají všité vši ostré rány v ústech, které jsou přizpůsobeny pro průnik kůže do krevních cév. Po propíchnutí krev vstoupí do jícnu jako pumpa a současně injektuje hmyz enzym ke zpomalení srážení krve. Tento enzym způsobuje hlavní příznaky infekce - svědění a podráždění kůže způsobené otoky tkání.

Hmyz je veden vůní a jejich oči nic nevidí. Optimální teplota pro život je + 30-31 ° C. Existuje také škodlivý teplotní režim pro vši: při ochlazení na +20 nebo při zahřátí na + 40 ° C se dospělí přestanou množit a vejce se přestanou vyvíjet.

V USA je přijatelný originální a cenově dostupný způsob, jak se zbavit všeských vši ošetřením suchým horkým vzduchem ze sušičky na vlasy o teplotě +50 ° C. Po tomto postupu se parazité již nehýbejí a lehce skočí, mohou se vyčesat.

Larvy pubikální vosy jsou nejmenší mezi krveprolůžky: délka až 0,6 mm. Životní cyklus vešiček je asi 16 dní, z čehož 5-7 dní jsou vynaloženy na vývoj vajec, další 13-17 na zrání larvy, během které se vyskytují 3 molty. Potom je dospělý propuštěn ze skořápky, pití krve a připraven k páření a reprodukci.

Nity na srsti v oblasti publika vypadají jako kulaté průhledné kapsle o rozměrech 0,5 cm na malé lepené noze. Umístěte jejich samice ve vzdálenosti 1-3 cm od kořene vlasů. Jeden dospělý člověk může položit 4-5 vajec denně a během života činí 50 kusů.

Z výše uvedeného lze konstatovat, že je možné rozlišit různé druhy vší a jejich nití nejen jejich vzhledem, ale také místem osídlení na lidském těle.

Co vypadají vši a šupiny na vlasy?

Nits a vši vypadají tak specificky, že když je jednou viděli, není možné zapomenout na zrak. Louse je externí druh parazita, který se živí lidskou krví a je obchodníkem s tyfusem a recidivujícím horečkem, stejně jako s volynskou horečkou. Nithe ​​je larva nebo vejce krveprolití.

Při infekci hmyzem je diagnostikována pedikulóza. Toto onemocnění bere název z latinského slova pediculosis (vši) a má charakteristické příznaky. Děti ve věku 3-6 let a dospělí ze sociálně neadekvátních rodin jsou často nemocní. Ale v poslední době se často vyskytují parazité u prosperujících občanů. Navzdory prevalence pedikulózy se na to stále setkalo mnoho lidí a nevědí, jak vypadají v hlavách vši a šupiny, jak se je zbavit a proč se objevují.

Druhy a formy nití

Pediculóza je způsobena třemi druhy parazitů, bolesti hlavy, pubiků a oddělení. Jsou odlišné ve tvaru, velikosti a lokalizačních vlastnostech. Jejich vejce se nazývají nits, bez ohledu na odrůdu. Rozlišovat typy krveprolití může být přítomností charakteristických znaků.

Hlava

Příčina nejběžnější formy vší. Hmyz parazituje a chová se v oblasti chlupaté části a nenechává své hranice. Vejce hlavy se nacházejí hlavně v oblasti koruny, occiputu a chrámů. To je způsobeno pohodlnou teplotou pro jejich vývoj kvůli blízkosti nádob v těchto částech hlavy. Na rozdíl od jiných druhů, hlavou krveprolití preferují vysoké teploty a nenechávají hostitele, dokonce ani během horečky.

Podívejte se, jak vypadají nitky na vlasy, můžete bez mikroskopu. Dospělá samice má rozměry od 2 do 3,5 mm, muž může růst až 3 mm. Když dosáhne sexuální zralosti, vousy se přidávají k vlasům s lajnami a položí larvy a pevně ji fixují lepivou látkou. Krmí se krví a pravidelně sání z kůže. Půst nemůže trvat déle než jeden den. Při nepohodlných teplotách pod 20 stupňů se samice zastaví.

Velikost vajec není větší než 0,8 mm. Během dne samice reprodukují až 4 nity. Rozvoj embrya je 9 dní. Celková doba přeměny vajíčka na dospělou vinu je přibližně 16 dní. Samice sama umírá za jeden měsíc a má čas odložit až 140 larv.

Mezi hlavní charakteristické znaky hlavových nití lze poznamenat:

 • kulatý tvar ve formě kapsle;
 • světle nebo šedavé barvy;
 • dobrá fixace vlasů;
 • praskání při rozdrcení;
 • lokalizace v chrámech a krku hlavy.

Se všemi těžkými všemi jsou spousta vajíček a vypadají jako malé bílé nebo šedavé tečky. Zvláště pozorné světlé vejce na černém vlasu. S nezkušeností jsou larvy zaměňovány s lupinami. Na zvětšeném snímku nití tohoto typu je jasně vidět tobolka s mírně konvexním víkem a embryo pod ním.

Pozor! Hlava a dospělí parazitizují pouze na osobu a nežijí na lnu a na zvířatech.

Platby

Tento typ vší je méně obyčejný. Dříve vojáci trpěli zraněnou pedikulózou, nyní vězni a sociálně znevýhodněnými lidmi. Je možné vidět, jak vypadají včelovité vejce zkoumáním švů infikovaných šatů. Tam se schovávají parazité.

Jsou poměrně velké a mohou se zrychlit až na 3 dny při teplotě nižší než + 30 stupňů a při + 10 nesnáší týden. Ženy v délce dosahují 0,5 cm, muži 3,5 mm. Zanechávají švy pouze pro účely krmení a reprodukce. Lopaty jsou připojeny k hromadě spodního prádla a ve vzácných případech na malé chlupy těla.

Vejce dosahuje průměru 1 mm. Se zvětšeným viditelným zploštělým víčkem a embryem pod ním. Životní cyklus vší trvá od jednoho měsíce do 60 dnů v závislosti na podmínkách.

Pozor! Příčinné faktory zbylých vši opouštějí hostitele s horečkou nad 38,5, pokud se jedná o tyfusové horečky, přispívá to k rozvoji epidemie.

Pubic

Infekce se zástupci tohoto druhu je nepřiměřeně považována za hanebnou kvůli sexuálnímu přenosu. Avšak pubová vši mají vzhledem k jejich skutečné lokalizaci mírně nevhodné jméno. Na této srsti se vyskytují vši vejce, a to nejen v pubech, ale také v podpažích, obočí a řasách. Pokud máte knírek, vousy a srst na hrudníku, můžete vidět larvy tam. A riziko infekce existuje bez pohlavního styku.

Příčinným činitelem všemožných vší je vosk-ploschitsa. Vyznačuje se malým rozměrem, krátkým oválným tělem. Ve zvětšeném obrazu ploshchity jsou nohy se zakřivenými drápy jasně viditelné. Pomáhají parazite zůstat na vlasy. Jak vypadá nitka obecná, je obtížné vidět bez zvětšení. Jeho velikost je pouze 0,5 mm a vypadá jako zrno cukru, ale ve tvaru připomíná hrušku. Když se objeví na obočí a řasách, zdá se, že vlasy jsou posypány krupicí. Vajíčka se vyvíjejí příznivě při teplotách od +20 do +40.

U dětí je tento typ pedikulózy diagnostikován ve vzácných případech. Lokalizace je častější v oblasti řas a obočí, což způsobuje zánět očních víček a očí (blefaritidu a konjunktivitidu).

Mnozí se zajímají o to, jaké barevné vší a zda se liší v závislosti na typu. Dospělí parazita hlavy mají jinou barvu, častěji jsou světle šedá, ale jsou také temní. Tělesná vši jsou vždy nažloutlá, pubová téměř bílá. Hmyz může změnit barvu v závislosti na stupni saturace krve hostitele.

Příčiny nití a vši

Hlavní příčina jakékoli pedikulózy v medicíně je oficiálně uznávána jako porušení hygieny a osobní hygieny. Maximální zamoření s hlavičkami je zaznamenáno v létě. To je způsobeno příznivou teplotou pro jejich reprodukci, plavání ve vodě a cestování vlakem.

U dětí je možné detekovat nity ve vlasech bez ohledu na sezónu. Faktor infekce v nich je spojován s tím, že je v týmu. Nejčastěji nemocné děti od 3 let a děti do 14 let. Všímajte vši rychle od nemocného člověka ke zdravému. Je možné:

 • blízký kontakt s infikovanými lidmi;
 • přes oděvy, zejména klobouky;
 • při použití cizích hřebenů, čističek, elastik a čepů, které drží vlasy.
 • během návštěvy bazénu a sauny;
 • při cestování vlakem a přes noc na vlakových nádražích.

Ve vodě vši nezemřou až na 2 dny. Proto, při častém koupání, musíte neustále kontrolovat hlavu na přítomnost parazitů. Mělo by být zapotřebí pamatovat na to, že nits vstupuje do hlavy pouze od dospělé ženy.

Pozor! Pokud se ve vlasech nacházejí vši vejce, musí být dospělý, který je odložil.

Veřejný druh je infikován převážně pohlavním stykem v kontaktu s pacientem. Je však možné tento hmyz vyzvednout i při použití hygienických předmětů a samotného prádla. Nejčastěji trpí osobami bez určitého místa pobytu a sociálními osobnostmi (drogově závislí, alkoholici).

Opotřebované vši se mohou nakazit použitím někoho jiného spodního prádla nebo ložního prádla.

Příznaky a příznaky

Klinický obraz pedikulózy je podobný u různých druhů patologie. Hlavním příznakem je silné svědění způsobené slinami parazita. Přítomnost dospělých jedinců a vrstev vši potvrzuje diagnózu 100%. Pro každou pedikulózu:

 • rány a purulentní rány se objevují v místě poškrábání;
 • rozvoj dermatitidy a ekzému;
 • v případě sekundární infekce vzroste teplota a regionální lymfatické uzliny se zapálí;
 • narušený spánek a psychická rovnováha v těle;
 • nervozita se zvyšuje.

Při lokalizaci hlavy jsou vlasy matoucí, obsahují "rohože". Když běží pedikulóza, chrámy a zadní část hlavy získají bělavý odstín kvůli hojnému osazení s nití.

Stejné změny v oblastech řas a obočí jsou charakteristické pro pubický typ. Malé chlupy jsou naplněny vajíčkem, drží se spolu a postupně se rozkládají bez léčby. Vzhled pacienta se stává odpudivým a nepříjemným.

Při smíšené formě pedikulózy se v komplexu objevují klinické příznaky. Všudy se nacházejí v hlavě, těle a oděvu. Identifikovat patogen může být vyšetřován pouze vyšetřením vejcích pod mikroskopem.

Způsoby, jak se zbavit nití a vši

Doporučuje se ošetřit vší hlavě všemi speciálními insekticidními látkami. Když jsou netolerovatelní, používají mechanický způsob, jak se zbavit vajíček a dospělých parazitů. U dětí a těhotných žen by měla být léčba zvláště bezpečná. Až do věku 5 let je lepší nepoužívat chemii. Chlapci mohou být nakrájeni nahý a dívky mohou mít krátký účes a zničit vši a nitky ručně.

 • Mechanická metoda. Skládá se z česání hmyzu s jemným hřebenem. Chcete-li to provést, položte na stůl lehký papír, naklonte se nad ním a držte hřeben od zadní části hlavy až po čelo. Pohyb se opakuje mnohokrát. Vejce nelze tímto způsobem odstranit. Musí se vytahovat ručně. Larva by měla být upnutá podložkami a nehty prvního a druhého prstu a vytažena z vlasů pohybem od kořene k špičce. Všechny dospělé vši a larvy s papírem je třeba spálit.
 • Chemická metoda Používá se u lidí s velkou hlavou vlasů, která neumožňuje ruční ničení nití a vší na hlavě ručně. Pro ošetření se používají speciální mýdla, šampony, roztoky, aerosoly a emulze. Když se hlavová a pubová lokalizace farmaceutických přípravků aplikuje na všechny části těla vlasy, pečlivě se třepí kořeny. Doba expozice závisí na formě prostředku. Po tomto postupu je přípravek omyt teplou vodovodní vodou. Oplachování se doporučuje provádět v roztoku octu (nejsilnější než 5%). Při zachování mrtvých nití na vlasu se provádí česání s hřebenem s malými mezerami mezi zuby.
 • Fyzický dopad. Používá se jako pedikulóza vši. Chcete-li zničit vši a vejce, položte prádlo a lůžko po dobu nejméně 10 minut. Švy šatů lze žehlit horkou žehličkou. Ti, kteří sloužili v armádě a trpěli těmi všemi, říkají, že zatímco existují charakteristické kliknutí.

Léky na pedikulózu

Léky založené na přípravku Permethrin jsou účinné pro odstranění larv a dospělých vší. Jsou prodávány pod různými obchodními názvy (Medifox, Knicks) a jsou k dispozici ve vhodných formách.

Jak vypadají vši na hlavě, odkud pocházejí, a zda je můžete dostat z domácích zvířat nebo v bazénu

Louse je krev sání-parazit, který žije na těle savců, včetně lidí. V přírodě existuje několik odrůd hmyzu, ale každý druh může parazitovat pouze v jeho stanovišti. Například, lidská vous se nikdy nebude usadit v psí kožešině.

Jak se všemi všemi

Pro prevenci a léčbu parazitů je důležité vědět, jak jsou vši přenášeny z člověka na člověka, aby měli představu o vzhledu, životním stylu škůdců.

Odrůdy parazitů

Osoba může být "napadena" třemi druhy vši:

 • bolesti hlavy - parazita na pokožce hlavy;
 • pubikum - přebývá ve vlasech pubis, někdy - podpaží, méně často - v obočí a řasách;
 • šatník - "žije" v záhybech a švech oděvů, ložního prádla.

Jaký je rozdíl?

Hlava vlasů parazitizuje vlasy člověka, a nits jsou často infused. Někteří věří, že nits jsou oddělený typ parazitů sání krve, jiní říkají, že jsou jedno a to samé. Taková hlediska jsou chybná. Chcete-li účinně bojovat proti parazitům, potřebujete znát rozdíl mezi všemi všemi.

Vonka je šedo-hnědá chyba měřící 0,4-6 mm se šesti nohami. Nits - zvláštní vločkové vajíčko. "Kokon" má tvar vřetena a "víko", kterým vystupuje z kapsle zralá larva. Níže je pás, který obaluje vajíčko a vlasy, ke kterým je připevněn. Délka nití je 0,7-0,8 mm, průměr kapsle je přibližně 0,4 mm.

Životní cyklus hmyzu

Životní cyklus hlavičky, která žije ve vlasech člověka, se skládá ze čtyř etap.

Hnojení a pokládání vajec

Louse, která je asi dva týdny stará, je schopna dát potomkům. Po oplodnění mužem a "jídlem" samice položí vajíčka. Stává se to takhle.

 • Zrání vajíček. Zatímco se vousy pohybují nahoru přes vlasy, vejce se pohybuje dolů vajcovodem v těle hmyzu, prochází skrze žlázy pokrývající ji se speciální složení.
 • Vyjděte z vajíčka. Prostřednictvím tajného vejce, opouštějícího konečník, je připojena k vlasům ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.
 • Připojení k vlasům. Po několika minutách se skořápka stává tak silná, že není možné ani odstranit nitky z obruby.

Vývoj larv

V kukuse se larva vyvíjí za pět až osm dní. Doba zrání závisí na podmínkách prostředí. U nits je nejvýhodnější teplota 33 ° C. Když indikátor klesne na 22 ° C nebo stoupne na 40 ° C, vývoj hmyzu se zastaví.

Při teplotách nad 45 ° C může larva umírat, při 0 ° C může trvat dva až tři měsíce. Nicméně i v zimě teplota pokožky hlavy člověka zřídka klesne pod 25 ° C, takže se všichni mohou úspěšně rozvíjet po celý rok.

Výstup kapsle

Zralá larva vytlačuje víko "kokonu" a začíná dýchat. Vdechovaný vzduch prochází jícenem hmyzu a vystupuje v řemenu a hromadí se v dolní části pláště. Pod tlakem je larva vytlačena z kokonu. Proces "narození" trvá jen několik minut.

Transformace do dospělé osoby

Larva vznikající z vajíčka se podobá dospělému, ale je menší a není schopná produkovat potomstvo. Během 14-16 dnů hmyz roste, během tohoto období se vyskytují tři molty. Po druhém je škůdce schopen se množit, což se děje, téměř okamžitě se spáruje s jedincem opačného pohlaví.

Co je nebezpečná pedikulóza pro člověka?

Pokud je v hlavě člověka parazita, můžete o této chorobě mluvit jako o pedikulóze. Její nebezpečí pro člověka je spojeno s pěti faktory.

 1. Riziko vzniku nebezpečných onemocnění. Škůdci jsou nosiči břicha, příkopové horečky, ale v moderních podmínkách se to zřídka děje.
 2. Šance na infekční rány. Všichni nechávají kousky na pokožce, skrze které může do krve proniknout infekce.
 3. Dermatologické léze. Značky na skus vyvolávají vzhled modravých skvrn, alergické reakce, někdy - pustulární formace a pyodermie.
 4. Nepohodlí. Hledání vši na hlavě je spojeno s trvalým svěděním a pálením.
 5. Těžké sociální kontakty. Při komunikaci s jinými lidmi se člověk se všemi ve vlasech cítí trapně. Navíc je pro ostatní nebezpečné, protože riziko infekce je vysoké.

Jak můžete "vyzvednout"

Lékaři zjistili, kde jsou vši odebráni všichni, a jak se plazí od "špatné" hlavy k "zdravé". Byly identifikovány dva způsoby infekce vší hlavě.

 1. Od osoby k osobě. Nejčastěji se hmyz přenáší tímto způsobem. K tomu dochází, pokud lidé sdílejí jedno lůžko, sedí blízko sebe.
 2. Prostřednictvím osobní péče a oděvu. Když sdílíte ručníky, kartáčky, vlasy a gumové pásy, škůdci také cestují z hlavy na hlavu. Můžete se nakažovat, pokud nosíte klobouk, sako s kapucí nebo jiný oděv, který člověk se všemi nosí.

"Rizika" veřejná místa

Vši mohou být zvednuty kdekoliv v blízkém kontaktu s infikovanou osobou nebo při použití svých osobních věcí. Nejčastěji se to děje v:

 • školy;
 • mateřské školy;
 • veřejná doprava;
 • kina.

Pedikulóza může být infikována i ve veřejných koupacích místech, například v bazénu. V chudých oblastech Indie se kontaminace často vyskytuje při plavání v řece.

Společné mýty

Některé úchvatné informace z úst na hlavu o vších jsou špatné. Zde jsou pět nejčastějších mýtů.

 1. Vši mohou skákat. Lousy neskočují z hlavy do hlavy, mohou se jen plazit. Proto, mluvit s člověkem ve vzdálenosti jednoho metru, není možné kontraktovat s pedikulózou.
 2. Sanitace je jednou z příčin vší. Hmyz nemůže vypadat z nečistot, nečistoty jen nepříznivě přispívají k infekci vší hlavě všude, když není dodržována hygiena. Absolutní čistota v apartmánu a sprchování dvakrát denně nezaručuje ochranu před škůdci.
 3. Vší hlavičky mohou být odebírány pouze od dětí. Hmyz se přenáší od dospělé osoby.
 4. Škůdci mohou být infikováni domácími zvířaty. Lidská vasa není živá ve zvířecích chlupách a všímačky psů nebo koček také nemohou žít ve vlasech lidí.
 5. Hmyz neparasitizuje barvené vlasy. Většina nátěrů obsahuje peroxid vodíku, který je toxický vůči škůdcům. Množství látky však nestačí ke zničení nebo zabránění životnosti vší.

Doba inkubace

V biologii je inkubační doba hmyzu časem vývoje vaječných vloček. V lékařství je inkubační doba pro chorobu období mezi infekcí a nástupem příznaků. Pro entomologa je inkubační doba pro vši a nitky pět až osmi dní, pro osobu, která "vybírá" parazity tři až čtyři týdny.

Jak najít nezvaná "hosty"...

Všichni první známky vši na hlavě jsou svědění kůže. Po poškození škůdcem se vytvoří rána, do které spadne sliny, což způsobuje podráždění. Když jsou vši málo, svědění je drobné, je zřídka spojené s přítomností hmyzu. Čím více se však stávají, tím jsou tyto pocity nesnesitelnější.

Výskyt svrbení neznamená infekci s vší hlavě, diagnózu lze potvrdit pouze detekcí hmyzu a škůdců. Všichni dospělí všichni jsou obtížně vidět: obývají pokožku a rychle se pohybují. Nejčastěji se vyskytují první šupiny. Můžete vidět lehké kapsle s vejci pouhým okem, jsou obzvláště patrné na tmavých rozechvělých vlasech. Někdy se nits mýlí s lupinami.

... a odlišuje se od lupů

Rozlišovat lupiny od nits může být na čtyřech důvodech.

 1. Množství Množství lupin je vždy stejné, zatímco počet niti se zvyšuje každým dnem.
 2. Vzhled. Lupinové vločky mohou mít různé velikosti, dosahující 5 mm, velikost nití je přibližně stejná - ne více než 0,8 mm. Bližší pohled skrz skořápky nití vidí tmavé vejce, prázdná kapsle má žlutý nebo šedý odstín. Lupiny jsou vždy jednotně bílé.
 3. Zvuk Stisknete-li na nits, slyšíte typické kliknutí.
 4. Kvalitní "spojka". Lupiny mohou být snadno odstraněny z kudrlin, zatímco nits jsou pevně spojeny s vlasy.

Jak zkontrolovat hlavu

Nalezení vší je obtížné, zvláště pokud jsou vlasy blond a kudrnaté, nebo tam není tolik škůdců. Jediným jistým způsobem je, že se mu ořídí speciální hřeben s častými zuby. Doporučuje se svěřit vyšetření zdravotnického personálu, ale můžete provést tento postup doma.

 1. Nachází se v dobře osvětlené oblasti.
 2. Prohněte vlasy pravidelným hřebenem, který rozdělí zamotané kadeře.
 3. Kombinujte jeden pramen se speciálním hřebenem s častými zuby.
 4. Okamžitě po vyčesávání utřete přístroj bílou ubrouskou nebo bavlněnou podložkou: vši a nitky budou viditelné na světlém pozadí, pokud jsou přítomny na hlavě.
 5. Propleťte několik pramenů tímto způsobem.

Vědět, jak vypadají vši na hlavě, je snadné je najít. Nejtěžší věcí je zbavit se hmyzu a to by mělo být provedeno okamžitě, protože čím méně parazitů, tím snadněji je vyloučit.

Jaké jsou vši a vši na hlavě člověka

Country Expert

Nits a vši na lidském těle je spíše neatraktivní fenomén, ale nikdo není imunní vůči infekci pedikulózou. Preventivní opatření mohou pouze snížit pravděpodobnost nemoci, ale nemohou poskytnout plné záruky. Obvykle je tento hmyz náhodně určen. Zjistíte-li, jak vypadají nitky, můžete provést včasná opatření, abyste se zbavili těchto parazitů sání krve.

Nits a vši na hlavě člověka je extrémně nepříjemný fenomén, ještě nepříjemnější je to, že proti nim nikdo není pojištěn

Hlavní odrůdy

Lidská vena je parazita ze skupiny vší. Existuje několik morfologických odrůd tohoto hmyzu, které parazitizují lidské tělo:

 1. Oblečení jsou na pastelových plátěných prádlech a záhybech oblečení, používají člověka k životně důležitým činnostem, ale nejsou po něm celou dobu a po saturaci se skrývají v odlehlých částech svého trvalého bydliště.
 2. Bolest hlavy existuje na vlasové čáře a dobrovolně neopouštějí osobu.

Pubová vous má speciální formu tlapky, která jí umožňuje přežít na srsti pubiálních a páteřních oblastí

Tam je další druh - pubic vous. Název tohoto hmyzu sání krve přesně ukazuje jeho stanoviště. Ze zbytku poddruhu je vouska odlišná ve struktuře nohou. Vzhledem k rozmanitosti parazitů jsou vši rozděleni na hlavu, pubik, obvaz nebo kombinovaný - při současné infekci několika druhů hmyzu.

Hlavní myš

Tyto krevní sání mohou žít pouze na pokožce hlavy: vous, hlava, knírek, řasy. Hlava vosku nemůže skákat ani létat. Všechny funkce motoru jsou omezeny na prolézání. Pro jejich malou velikost se tyto parazity pohybují poměrně rychle, asi 35 cm za minutu.

V tomto videu lékaře mluví o způsobech, jak se zbavit pedikulózy:

Obecné informace

Délka samic není větší než 5 mm. Muži jsou o něco menší - největší velikost je 2,6 mm. Pokud vezmeme v úvahu strukturu těla vši a nití pod mikroskopem, můžeme vidět, že hmyz má podlouhlé, zploštělé, průhledné tělo. Hladový hmyz má šedo-hnědou barvu. Během podávání se barva stává sytě červeně.

Pozor: Všichni jsou hmyz, který je krvežíznivý a může se krmít až 5krát denně, až 10krát denně a současně může vypít až 2mg krve.

Přečtěte si téma:

Složení a pokyny pro použití prostředků pro vší paranitu

Jak se rychle zbavit pedikulózy doma

Hmyz má tři páry tlapky s ostrými drápy, díky nimž se parazit snadno pohybuje po pokožce hlavy. V této oblasti těla jsou také umístěny spiracles. Na hlavě jsou antény a malé oči.

Ústní část stojatého typu představují následující orgány:

 • trubice, jako čerpadlo, čerpá krev z úst do jícnu;
 • jehla ve tvaru stilettos;
 • otvor s chitinovými háčky, kterým je hmyz upevněn a držen na kůži.

Vlastnosti parazitismu

Během pečlivého studia vší na hlavě vidíte, že tento hmyz se nejčastěji nachází v blízkosti základny vlasových folikulů, což je co nejblíže jejich zdroji výživy. Tento hmyz je jedním z mála, kteří zůstávají "věrní" uživateli. Pouze významný pokles teploty, který je způsoben smrtí člověka, bude schopen přinutí krev sání k odchodu a jít hledat jiné místo pobytu.

Pro vší ideální teplota je + 26... + 29 ° С. Během pádu až na + 9 ° C se zastaví všechny životně důležité procesy, dokončí se růst a vývoj. Záporné teploty a teploty nad +50 ° C jsou pro ně smrtící. Bez jídla mohou vši žít nejdéle 3 dny. Stejné množství času, které mohou být udržovány v životě během pobytu ve vodě.

Existuje nesprávné tvrzení, že parazity se objevují na pokožce hlavy pouze u lidí, kteří si zřídka umyjí hlavy. Avšak vzhled tohoto hmyzu nezávisí na úrovni osobní hygieny, neboť se nekrmí mrtvou kůží nebo podkožním tukem. Kromě toho existují vědecké studie, ve kterých je dokázáno, že parazité cestují snadněji v čistých vlasech.

Popis nits

Pokud se podíváme na to, jak vypadají nitky na vlasy, pak vidíme, že jejich genitálie jsou na břiše, zatímco u ženských jedinců se nacházejí v desátém segmentu dvojitého břicha a nazývají se gonopody. Mužské genitálie jsou pásy chitinu. Po páření, po 48 hodinách, samice stanoví 4-7 vajec denně. Během svého života (asi jeden měsíc) může položit více než 250 larv.

Nits jsou larvy vši, protože jejich malá velikost je obtížné rozlišovat na vlasy bez pečlivé prohlídky.

Je také třeba popsat, jak vypadají vši vejce a jakou barvu jsou. Nity jsou bílé larvy, které jsou velmi malé, nepřesahující 1 mm, ve formě kapsle s víčkem. Žena přiloží vajíčka na vlasy pomocí speciálního lepidla uvolněného z genopodů. O týden později vystupují larvy z kapslí a suché nití jsou na vlasy. Ve vzhledu se vylíbené děti neodlišují od dospělých jedinců, s výjimkou rozměrů.

Rozlišující larvy vši od lupů jsou poměrně jednoduché. Nity mají stejnou velikost, zatímco na ně s nehty stisknete, můžete slyšet charakteristické kliknutí. Lupiny jsou suché zesílené tkáně pokožky různých velikostí.

Pouze vylíhlé vši začnou aktivně krmit, podstoupí tři molty a za jeden týden se stanou sexuálně zralými jedinci. Snížení nebo zvýšení teploty, vysoké vlhkosti nebo sucha zpomaluje růst parazitů.

Nits na pokožce hlavy nevědí, jak se pohybovat, a proto nejsou přenášeny mezi lidmi. Pouze v určitých situacích při blízkém kontaktu mohou chodit s vlasy, které spadly na hlavu jiné osoby.

Symptomy hlavních vší

Při konzumaci parazita zavádí zvláštní tajemství, které snižuje srážení krve a současně anestetickou látku, díky níž se kousnutí stane prakticky bezbolestným, dochází pouze k mírnému brnění. Další příznaky zahrnují:

 • pustuly, které jsou provokovány česáním;
 • pocit svědění a pálení;
 • podrážděnost;
 • porucha spánku;

Trvalé kousnutí vši zabraňují tomu, aby člověk usnul, což způsobuje systematické poruchy spánku.

 • při dlouhodobé infekci projev nepříjemného pachu z ústní dutiny, tvorba vícenásobných vředů na hlavě, lepení vlasů, tvorba krust, přítomnost prázdných kapslí z nití;
 • zduřené lymfatické uzliny.
 • Při vizuální kontrole je možné odhalit všechny nepříjemné příznaky. Bez lupy můžete cítit, že vaše vlasy jsou plné lupů. Ovšem ozbrojený lupou můžete vidět vši vejce po celé délce vlasů, stejně jako pohyblivý dospělý hmyz. Pokud zvážíme, jak se nity dívají na hlavu v procesu jíst, pak můžete vidět, jak se jejich tělo zvyšuje, když je zaoblené.

  Přetížení vlasové linie více než 80 tisíc vší může být smrtelné. Důležitou roli zde hrají neurologické a psychologické faktory.

  Všudy jednoduše stačí k identifikaci s důkladnou prohlídkou hlavy

  Pedikulóza, stejně jako jiné nemoci, vyžaduje vhodnou léčbu, která zahrnuje hygienické postupy se speciálními šampony a další česání mrtvých vší a jejich larv pomocí hřebene.

  Pubic vši

  Tento druh postihuje intimní oblasti, anální oblast, hrudník, břicho, podpaží, obočí. Tento hmyz se přenáší během tělesného kontaktu, prostřednictvím lůžka a existuje riziko, že tyto parazity budou poškozeny v saunách, vany a bazény.

  Vnější struktura

  Délka těla ženské osoby není větší než 1,4 mm, muž je asi 0,9 mm. Tvar trupu je více zaoblený na rozdíl od hlavních vší. Břicho je pokryto chlupy, nohy na nohách jsou rozvinutější, díky čemuž je hmyz schopen fixovat ve vlasech trojúhelníkového tvaru. Paraziti jsou nejčastěji v oblasti pubika, protože jsou přitahováni sekrecí apokrinních žláz.

  Vůz je malý a upřednostňuje sedavý životní styl
  pro celý životní cyklus na jeden vlas

  Barva hmyzu má nepodloženou šedou barvu. Všichni se krmí více než dvakrát denně, zatímco pijí asi 0,2 mg krve. Po jídle mají téměř oranžovou barvu. Všichni dospělí všichni jsou fixní v blízkosti vlasového folikulu a často tráví celý svůj život na tomto místě, díky čemuž je možné poznat čas infekce rozmnožováním vlasů. Cyklus trvá přibližně 3-4 týdny.

  Podmínky reprodukce a vývoje

  Při snášení vajec musí samice trpělivě jíst a být v příjemném prostředí při teplotě nejméně + 29 ° C. Bez jídla nemůže parazit žít déle než jeden den. Nicméně, být mimo lidské tělo, dospělí mohou spadnout do anabiosis a být v "pohotovostním režimu" po dobu až 3 měsíců.

  Během života samice může být položeno více než 70 larv, které jsou fixovány v blízkosti vlasových folikulů. Vývoj hmyzu je stejný jako u jiných druhů této skupiny parazitů.

  Všudy jsou extrémně úrodné, s nárůstem počtu obyvatel, počet jedinců na hlavě bude exponenciálně růst

  Známky infekce

  Vzhled pubických vší v medicíně se nazývá fhyriáza nebo všité vši. Nejčastěji se choroba přenáší prostřednictvím pohlavního styku, protože je považována za pohřební. Často je pedikulóza pouze jednou ze složek sexuálně přenosných chorob, protože léčba je prováděna pouze po konzultaci s lékařem.

  Když kousnutí stydký veš představuje zvláštní tajemství, který zabraňuje srážení krve a zředění, čímž enzym začíná ničit hemoglobin a kousnutí část jsou vytvořeny modrá velikost spotu asi 1,6 cm. V průběhu skvrny citlivé na tlak nezmizí. Objeví se také následující příznaky:

  • body hnědé a černé barvy na spodním prádle - zbytky životně důležité činnosti parazitů;
  • pocit svědění a pálení;
  • dermatitis;
  • při silném poškrábání vypadá peeling, puchýře, pustuly.

  Jedním z prvních a nejzřetelnějších příznaků pedikulózy je svědivá kůže pod pokožkou hlavy.

  Sexuální styk s nosičem tohoto typu vši není jedinou možností infekce. Vší mohou být dokonale upevněny na oděv, ložní prádlo, protože riziko invaze ve stejném rozsahu mohou být muži, ženy i děti. To může přispět k:

  • výlety na veřejná místa: návštěvy vany, pláže, bazény, sauny;
  • používání doplňků pro spánek jiných lidí;
  • společný spánek se špatnou pedikulózou.

  Během včasné léčby je prognóza poměrně příznivá, během pár dní se můžete zbavit parazitů a larv vší. Léčba onemocnění probíhá pod dohledem dermatologa nebo doma prováděním určitých akcí:

  1. Vzhledem k tomu, že larvy na chlupách jsou fixovány speciálními adhezivními látkami, používá se k jejich rozpuštění stolní ocot.
  2. Holicí vlasy velmi usnadňuje proces zbavování se hmyzu, ale to není povinné opatření.

  Holicí vrstva je poměrně rychlá a účinná metoda, jak se zbavit vši, ale vůbec není povinná.

 • Dezinfekce spodního prádla a ložního prádla.
 • Na postižené oblasti jsou ošetřeny speciální spreje a masti: Medifox, Nittifor, Spey Pax, Pedilin, Veda.
 • Preventivní opatření

  Pokud v rodině někdo trpí onemocněním s vší hlavěmi, pak současně s léčbou pacienta jsou přijata preventivní opatření, která neumožní šíření choroby. Abyste se nestali infikováni všemi, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  1. Nezapomeňte zkontrolovat vlasy všech členů rodiny za přítomnost nití a vši.
  2. Použijte výhradně vaše vlasy, hřebeny, ručníky, klobouky.
  3. Po dokončení léčby byste měli pečlivě umýt všechny věci, které byly v kontaktu s osobou: polštáře, košile, sportovní oblečení, obvazy.
  4. Provést všeobecné čištění v bytě.
  5. Při přepravě buďte opatrní a snažte se nedotýkat se hlavy opěrky hlavy.

  Nejdůležitější věc, kterou nemůžete zapomenout: nits - jen výsledek chovných vší. Protože boj by měl směřovat k tomu, aby se zbavil především dospělých jedinců a současně s nimi se ztratí.

  Nits na vlasy: co to je, jak vypadají, odkud pocházejí a co mají léčit?

  Nits jsou vejce, které položí vši. Zároveň jsou vší extrémně úrodné parazity, které žijí na částech těla vlasů - na hlavě, v podpažích, ve slabinách a které se živí lidskou krví. Nits nemůže vypadat na vlasy bez vši, jsou to dospělí, kteří je drží na vlasy a čekají na vylíhnutí potomků.

  Jak vypadají nity?

  Ženské vší jsou poměrně úrodné a jsou schopné několikrát vložit vajíčka během dne. Nit je kapsle, která je pokryta lepivou srstí. Díky vosku je vejce přiloženo k vlasům. Při studiu pod mikroskopem je určen ocas, který fixuje parazit na vlasy.

  Živé a suché nitě se liší svým vzhledem. Živé vejce jsou při osvětlení bílé a třpytivé. Po vylíhnutí z koše se bílá skořápka postupně ztmavne na šedě žlutý odstín, ale zůstává na vlasu. To vede vizuálně k tomu, že počet nits výrazně překračuje počet vší.

  Jak se nit liší od vši?

  Rozdíly mezi nits a všemi jsou zřejmé, jelikož se jedná o různé fáze vývoje jednoho druhu parazita. Nitě je počáteční fáze, tedy embryo v kokonu.

  V důsledku toho můžeme usoudit, že vina a nit mají zásadní rozdíly - vzhled, způsob stravování, varianty přenosu z člověka na člověka.

  Odkud pocházejí?

  Nejčastěji se pedikulóza přenáší prostřednictvím blízkého kontaktu, během kterého se vousy přesouvají k další oběti. Nits se nemůže pohybovat samostatně, takže tento typ infekce je méně běžný. To se může stát v případě sdílení hřebenu, čepice, stealth, vlasy.

  Ve věku 12 let jsou děti neustále v kontaktu se svými vrstevníky, takže procento pedikulózy u dětí a dospívajících je vysoké. A v případě, že je u jednoho ze studentů zjištěna nemoci, doporučuje se, aby se s ním zacházeli všichni jeho spolužáci, stejně jako jejich rodiny.

  Jaká hrozba představuje?

  Sami o sobě nejsou nezralé nití hrozbou, s výjimkou neatraktivního vzhledu vlasů a bílých formací v nich. Ale když začala parazitní činnost, objevují se příznaky, které mohou významně narušit kvalitu každodenního života. Mezi tyto příznaky patří:

  • téměř konstantní svědění pokožky hlavy;
  • infekce poškrábání a ran, jejich infekce a hnojení;
  • porucha spánku;
  • nemožnost soustředit se;
  • podrážděnost, nervozita.

  Někdy se komplikace pedikulózy může stát tyfusem nebo věkem souvisejícím tyfusem. Nebezpečná infekce poškozené pokožky po nákaze zuby se vyskytuje v důsledku kontaktu s odpadními produkty parazitů, tj. S tekutinami a fekáliemi. Hlavním nepříjemným důsledkem infekce všemi všemi je neustálé nepohodlí a zdánlivě špinavé vlasy.

  Existují nějaké nitky bez vši?

  V některých případech mohou být nalezeny mrtvé nití bez přítomnosti živých vší. To je způsobeno všemi nepříznivými účinky na vlasy, které vedly ke smrti všic. Například po barvení vlasového barviva obsahující peroxid vodíku (peroxid), který ničí parazity.

  V každém případě, pokud je na vlasu nalezena nit, pak stojí za to přemýšlet o nutnosti použít některé další metody ošetření vlasové části hlavy, aby se zabránilo možným recidivám.

  Doba vývoje

  Nit je počáteční fází vývoje vši. Všichni z vejce dospělému jedinci se vyvinou během 2-4 týdnů. Během této doby existují takové období:

  • vejce (nit);
  • larva fáze;
  • Nymfy 1. a 2. řádu;
  • dospělého parazita.

  Po týdnu nebo déle se nit stává larvou. Perioda dozrávání závisí na teplotních podmínkách. Nejvýhodnější je tedy teplota lidského těla, tj. 36,6 stupňů s menším výkyvem. Pokud však v létě nemáte klobouk v chladném nebo nesnesitelném ohni, životní cyklus vši zpomaluje, ale nezastaví.

  Jakmile véčka unikne z vnějšího pláště kokonu, začne se krmit. A doslova po dvou dnech je žena připravena k reprodukci. Během svého života má samice mnoho vajíček - 80-150 nití. V příznivých podmínkách (teplota vzduchu +30) se během několika málo měsíců počet vší zvyšuje desetinásobně.

  Co jí?

  Nit, to znamená, že vejce, odkud se vši vylíhnou v budoucnu, nemusí být krmeno. Vajíčko obsahuje všechny potřebné stopové prvky pro vývoj larv. Teprve poté, co larva opouští kohout, začne krmit - dělá malou ránu v lidské pokožce hlavy a nasává kapku krve.

  Po všeckách dochází k tvorbě ran, které mohou být někdy zaměněny za kopřivku, alergickou reakci a bolest. Ale nezapomeňte na možnou infekci parazity.

  Jak zjistit?

  Vůz pro snášení vajec stoupá skrz vlasy do výšky asi 3 centimetrů. Je v této výšce a měl by hledat nits. Ve vzácných případech se vajíčko může připojit k pokožce hlavy. K tomu dochází v důsledku pádu vlasů po mechanickém nárazu.

  Vlasy extrémně zřídka vytvářejí nit na vlasy, které jsou již v současnosti přítomné. Ale pokud se na jedné srsti objeví více než jeden nit, pak počet vši dosáhl neuvěřitelné velikosti a je nutné okamžitě přijmout opatření k jejich zničení.

  Chcete-li hledat parazitní spojky, začněte od okcipitální oblasti. Bude snadné zjistit světlé vejce a suché pláště na tmavých rozechvělých vlasech. Trochu těžké je vyšetření kudrnatých blond vlasů. Zatímco larvy jsou téměř zralé a připravené opustit skořápku, nits se stávají tmavě hnědou barvou a mísí se v barvě i s tmavými vlasy.

  Vyšetření vlasů na hlavě by mělo být provedeno pomocí hřebenu, což usnadní proces česání vlasů a jejich oddělení do samostatných pramenů.

  Jak rozlišovat od lupin?

  Osoba, která není pedikulózou obeznámena, může zmást nitky s lupinami. Existuje několik významných rozdílů, které určují skutečnou příčinu vzniku bílých teček ve vlasech kořenů.

  1. Lupinové vločky mají různé velikosti a nepravidelný tvar. Tvar nits je kulatý a hladký. Velikost každého vajíčka je téměř stejná.
  2. Lupy se snadno pohybují po délce vlasů a lze je snadno odstranit. Avšak lepidlo na lepidlo ji pevně drží v určité výšce od pokožky hlavy. Chcete-li odstranit nits, je nutné ji pevně zalepit hřebíky a vytáhnout vlasy. Při stisknutí nehtu se ozve zřetelné kliknutí.
  3. Šupinky na lupy se nacházejí na límci na košili, na ramenou svrchní oděvy. Nits může opustit hlavu pouze vlasy.
  4. Hlavním příznakem pedikulózy je silné svědění a za přítomnosti lupů může způsobit drobné podráždění kůže.
  5. Lokalizace lupin se soustřeďuje na vrchol hlavy, ale oblíbeným místem pro ukládání niti jsou čelní, okcipitální a temporální části hlavy.

  Je třeba také poznamenat, že lupy jsou čistě osobním problémem lidské estetické povahy. Pedikulóza se stává problémem celého vnitřního kruhu člověka (rodina, tým), protože parazité neustále hledají potravu a nebudou chybět možnost rozšíření na nové pastviny.

  Pro objasnění diagnózy a určení přesného zdroje poškození vlasů se doporučuje kontaktovat odborníka s lékařskou výchovou - dermatologa.

  Jak se zbavit?

  Boj proti nim je mnohem více, než se zbavit larv a vší. Pokládka je spolehlivě chráněna před účinky různých prostředků zaměřených na léčbu pedikulózy.

  Následující metody se používají k účinnému změknutí ochranného krytu nití:

  • vodný roztok octu;
  • kombinace brusinkové šťávy a octa.

  Při použití těchto nástrojů musíte být opatrní, protože příliš mnoho octu může způsobit chemické spáleniny pokožky hlavy. Po ošetření by měly být vlasy pečlivě česané vlasy. To pomůže zbavit se většiny nití, ale odstranit naprosto všechna vejce, budete muset třídit každý vlas.

  Holičství hlavy je jedním z radikálních způsobů, jak bojovat s nits. Tato metoda také usnadňuje hojivý proces pokožky hlavy po všedních nohách, nymfych a larvách.

  Kromě léčby čištění vlasů je zapotřebí také dezinfekce spodního prádla, ložního prádla a oděvu. Do 2 týdnů poté, co jste se zbavili nití a vši, doporučujeme omezit blízké osobní kontakty. Je lepší nechat dítě doma a osvobodit ho od návštěvy mateřské školy, školy.

  Všechny metody léčby pedikulózy lze rozdělit do několika kategorií:

  Nejúčinnější je mechanické odstranění nití. K tomu použijte hřeben s minimální vzdáleností mezi zuby. Tato část trvá nějakou dobu - někdy i několik hodin. Kombinace by se měla opakovat dvakrát za několik týdnů. Tím je zajištěno předcházení opětovnému zhoršování vší vší.

  Také mechanická metoda je holení. To je v některých ohledech přijatelné pro chlapce, ale pro dívky to neplatí. Dokonce i chlapci, po odstranění všech vlasů v jejich hlavách, mohou trpět šokem ve škole nebo mateřské škole.

  Různé chemikálie pro léčbu vší mohou být zakoupeny v nejbližší lékárně. Forma finančních prostředků je poměrně rozmanitá:

  Při užívání drog byste měli dodržovat doporučení v pokynech, jinak by mohlo dojít k poškození pokožky hlavy. Obvykle se jedná o aplikaci produktu na vlasy po celé délce a pokožku hlavy, udržování výrobku po určitou dobu a opláchnutí pod tekoucí vodou. Po několika dnech musíte proceduru zopakovat.

  Léčba hlavy s česnekovou cibulí maskou, odlupováním pelyněk nebo tansy, aplikací kerosenu nebo octu jsou populární metody. Ale při užívání lidu a drog je třeba věnovat pozornost zejména při léčbě malého dítěte:

  • ochrana očí před chemickými látkami;
  • místnost musí být dobře větrána;
  • dodržování pokynů;
  • vysoušeč vlasů nelze sušit, vysoké teploty mohou snížit účinnost léčby;
  • k určení výsledku opakujte léčbu po 7 dnech;
  • při chybějícím efektu byste si měli vybrat jiný nástroj.

  Abyste se vyhnuli jakýmkoli vedlejším účinkům léku v podobě alergické reakce, musíte nejdříve provést alergický test na malé ploše pokožky za uchem. Pokud během 5 až 10 minut nedojde k žádné změně, nástroj lze použít bez strachu.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy