logo

Jak vypadají nitky ve vlasu hlavy člověka a co to je

Nits jsou zcela neviditelné druhy parazitů. Abyste se mohli tyto parazity zbavit v případě jejich vzhledu, měli byste si být vědomi toho, jak vypadají, na co se živí a vědí o jejich vzhledu.

Co je to nits

Nits nazval tento druh parazita jako vejce vši. Jedná se o malou kapsli, která je umístěna ve speciálním obalu lepicí látky, která zajišťuje dokonalou fixaci vlasů.

Kapsule jsou ukládány sexuálně zralými ženskými všemi, které mohou dělat několik spojů za jeden den.

Jak to vypadá

Mějte velmi malou velikost. Vnější podobně jako malé kapsle, obvykle bílé barvy, mírně průhledné. Tvar kapsle je prodloužený. Často se zdá, že vzhled nití může být zaměněn s lupinami. Kapsule mohou být poměrně snadné vidět, co dělat na tmavých vlasech někdy jednodušší.

S tímto parazitem vypadají vlasy čisté - existuje pocit, že jsou mastné, špinavé a dlouho nečesané. Taurus o délce asi 0,7-0,8 mm dlouhé. Při vyšetření malého těla parazita mikroskopem lze pozorovat ocas, který je spojením parazita s vlasy. A také, kromě upevnění, je ventil, odkud se po chvíli objeví nový jedinec.

Pozor! Není tak snadné rozlišit prázdnou skořápku od té, ve které se larva stále rozvíjí. Suché nití zůstávají na vlasu, dokud nevypadnou, pokud nejsou odstraněny pomocí speciálních nástrojů. Kvůli této skutečnosti si mnozí lidé myslí, že počet nits překračuje počet vší. Jak rozlišovat mrtvé od živých nits, najdete na našich webových stránkách.

Co jíst

Neexistuje žádný výživový proces v nits, protože to je jen stupeň vývoje larv, který je v ochranném shellu. Z tohoto důvodu nit nemůže kousnout. Pouze samotné vši kousají a způsobují stejné pocity, jako při kousání hmyzu, který se živí krví. Když se u dětí vyskytuje pedikulóza (napadení všemi), kousnutí jsou často vnímány rodiči jako alergická reakce na produkt. Jaké jsou kousky vši, živé fotografie najdete na našich webových stránkách.

Doba vývoje

V průměru trvá asi týden, než se z kapslí objeví larva, což se také nazývá inkubační proces. Jeho rychlost je silně ovlivněna teplotou.

Zvýšení inkubační doby nastává, když je teplota vzduchu nad 40 stupňů Celsia nebo pod 22 stupňů Celsia.

Doba tvorby dospělého jedince z larvy trvá obvykle 15-30 dní. Od počátku až do konce své existence má vina pouze 4 fáze vývoje.

 1. Vejce
 2. Larvy.
 3. Řád nymfy 1 a 2.
 4. Dospělý zralý jedinec.

Po larvách vylíhnutých z kapsle se první jídlo objeví po velmi krátké době - ​​během prvních pár hodin. O dva dny později je voska schopná produkovat první potomstvo nití.

Co se liší od nití

Hlavní rozdíl mezi nits a všemi je, že se jedná o různé fáze vývoje stejného parazita. Nitě je embryo - vejce parazita a vina je další vývojová fáze.

Na tomto základě lze tvrdit, že se navzájem liší svým vzhledem a způsobem krmení. Nitě vypadá jako malá kapsle s podlouhlým tvarem, a to je malý hmyz, který se živí krví nosiče, na rozdíl od svého embrya, prvním příjmem potravy, k němuž dochází pouze po porodu.

Jak rozlišovat lupiny od nits

Abyste mohli rozlišovat lupiny od nits, měli byste nejdříve analyzovat tyto dvě koncepce podrobně. Co jsou to nits, bylo diskutováno v kapitolách výše. Takže co jsou lupiny?

Lékaři nazývají lupy patologicky bohaté oddělení pokožky pokožky hlavy. Tento jev je způsoben následkem narušení fungování mazových žláz. Exfoliovaná kůže pokrývá vlasy po celé délce, ale nejvíce se hromadí v jejich kořenové části. Mnohem výraznější jsou lupiny na temné barvě hlavy.

Částice exfoliované pokožky jsou sprchovány z jakéhokoli kontaktu, ať už jsou to ruce nebo hřeben. Toto onemocnění není nakažlivé, pokud není příčinou nárůstu počtu patogenů. O příčinách lupů na hlavě ženy si přečtěte naše webové stránky.

A lupy a nití způsobují stejné příznaky - nepříjemné svědění pokožky hlavy. Pokud je způsobena lupy, pocit zmizí po lehkém poškrábání. A aby svrbení zmizelo v hlavě vši, častěji než lidé, odtrhávají kůži z krve.

Patologie a umístění v oblasti hlavy se liší od sebe:

 • Nejběžnějším stanovištěm pro vší, a následně pro potomky, jsou oblasti hlavy, kde je teplota vyšší. Tato místa jsou zadní část hlavy, čela a chrámů, které jsou primárně vyšetřovány lékařem. Obvykle se nacházejí ve vzdálenosti 10-40 mm od pokožky hlavy.
 • Odlupování lupů se vyskytuje v době česání vlasů, s lehkým dotekem hlavy s rukama nebo oděvy. Většina oddělených částic je v oblasti koruny. Kvůli snadnému odstranění vlasů a kůže jsou lupiny viditelné i na ramenou člověka, zejména pod podmínkou, že má na sobě tmavé oblečení.

Aby byla diagnostika zajištěna, měl by být proveden průzkum v dobrém jasném světle pomocí lupy a hřebenu s častými zuby. Existuje celá řada příznaků, které rozlišují nity od lupů.

 • Kapsule stejného tvaru a velikosti, zatímco vločky vločkové kůže, se liší v parametrech.
 • Při dobrém vidění nebo za předpokladu, že nárůst je poměrně silný, je možné pozorovat skvrny na parazitech a také přítomnost larv v kapsli. Lupiny nemají jednotný výčnělek.
 • Zvuk je také jedním z znaků, protože když stisknete nity, je to charakteristické kliknutí. Když stisknete lupy, nedojde k žádnému zvuku.
 • Počet bílých těl se také stává výrazným faktorem. Za předpokladu, že to je patologie, to je patologické, pak tam je poměrně hodně váhy po celé hlavě, stejně jako po celé délce vlasů. Počet nits se postupně zvyšuje.

Důležitý bod! Pouze zanedbávaná forma pedikulózy znamená umístění vajec po celém povrchu hlavy a z větší části délku vlasů.

Jak se objevují na hlavě člověka?

Nejběžnější metoda rozvoje pedikulózy se stává v úzkém kontaktu s infikovaným člověkem, stejně jako nosení pokrývky hlavy takového člověka nebo jeho hřebenem.

Blízký kontakt pro výskyt vší a nití jsou činy infikovaného a zdravého člověka, ve kterém se jejich hlavy dotýkají. Například děti jsou charakterizovány společnými hrami, po nichž se všichni šíří okamžitě v celé společnosti dětí.

Nits nemůže pocházet odnikud, protože jsou důsledkem napadení všemi, které mohou být přenášeny pouze od jiné osoby. Také, i když se kapsle dostane na hlavu, což je velmi vzácné, onemocnění se nebude moci vyvíjet, protože prostě neexistují podmínky pro reprodukci.

Kapsuly se na pokožce hlavy objevují téměř okamžitě poté, co na nich padnou různé vši, jak začne proces reprodukce.

Podrobnosti, kde vši pocházejí od osoby, naleznete na našich webových stránkách.

Symptomy

Jak zjistit, že zranění nits? Příznaky onemocnění jsou zpravidla neviditelné ihned po jejím vzhledu, protože nejsou výrazné a člověk jednoduše nepovažuje za nutné věnovat jim pozornost. Navzdory tomu je možné detekovat známky vší v počátečních dnech infekce.

Existují následující příznaky infekce:

 • Trvalé svědění, které nezmizí ani při silném poškrábání pokožky.
 • Přítomnost kousnutí, protože celá strava se skládá z lidské krve. Aby nedocházelo k uzdravování kousnutí, paraziti představují zvláštní tajemství, které zasahuje do procesu srážení krve.
 • Lehké brnění, jako kousek komárů. Pocity komára a kousnutí vosku jsou stejné.
 • Přítomnost bílých těl v bazální části vlasů.

Z výše uvedených příznaků je svědění velmi patrné. Nejčastěji je to ten, kdož se stane důvodem pro vyhledání lékařské pomoci nebo pro důkladné vyšetření hlavy doma.

Existují nějaké nitky bez vši

Takový případ je možný, ale velmi zřídka. Zjišťování kapslí s prázdnými nity, kde už nejsou živí jedinci, vás přiměje, abyste situaci dobře přemýšleli. Odpověď na mnoho otázek spočívá v tom, že byla učiněna opatření k boji proti všem vší hlavě, a to buď účelově, nebo štěstí.

Žijící jedinci na hlavě chybí, protože zemřeli v důsledku jakéhokoli nárazu. Jedním z typů těchto účinků je malování se směsí obsahující peroxid vodíku nebo osvětlení vlasů, v důsledku čehož dochází k peroxidovému zabíjení vši a nití.

Způsoby léčby

Existuje několik způsobů, jak se zbavit kůže z nits, vši, a tudíž souvisejících s příznaky onemocnění, z nichž nejnepříjemnější je trvalá touha po poškrábání hlavy.

 1. Mechanická metoda - kombinovaná se speciálním hřebenem s frekvencí zubů 0,2-0,3 mm. Tato metoda je nejbezpečnější. Tento hřeben lze zakoupit v libovolné lékárně.
 2. Použití šamponu bude mít velmi silný účinek, odstranění významné části parazitů a bude vynikající příprava pro následné česání.
 3. Po zčesání a opláchnutí hlavy speciálními šampony mohou některé vlasy zůstat na vlasu. V tomto případě může být proces odstraňování pokračovat pomocí chemických léků. Při rozhodování o použití pouze farmaceutických léčiv může dojít k odstranění v několika aplikacích. Pomohou se zbavit domácího pedikulózu.

Chemické látky by neměly být zneužívány, protože mohou způsobit významnou škodu nejen parazitům, ale také lidským vlasům a pokožce.

Užitečná videa

Jak odstranit vši a vrásky na vlasy.

Jak se zbavit nití: léčba hlavy, vyčesávání, přípravky, šampony.

Jak vypadají vši na hlavě, odkud pocházejí, a zda je můžete dostat z domácích zvířat nebo v bazénu

Louse je krev sání-parazit, který žije na těle savců, včetně lidí. V přírodě existuje několik odrůd hmyzu, ale každý druh může parazitovat pouze v jeho stanovišti. Například, lidská vous se nikdy nebude usadit v psí kožešině.

Jak se všemi všemi

Pro prevenci a léčbu parazitů je důležité vědět, jak jsou vši přenášeny z člověka na člověka, aby měli představu o vzhledu, životním stylu škůdců.

Odrůdy parazitů

Osoba může být "napadena" třemi druhy vši:

 • bolesti hlavy - parazita na pokožce hlavy;
 • pubikum - přebývá ve vlasech pubis, někdy - podpaží, méně často - v obočí a řasách;
 • šatník - "žije" v záhybech a švech oděvů, ložního prádla.

Jaký je rozdíl?

Hlava vlasů parazitizuje vlasy člověka, a nits jsou často infused. Někteří věří, že nits jsou oddělený typ parazitů sání krve, jiní říkají, že jsou jedno a to samé. Taková hlediska jsou chybná. Chcete-li účinně bojovat proti parazitům, potřebujete znát rozdíl mezi všemi všemi.

Vonka je šedo-hnědá chyba měřící 0,4-6 mm se šesti nohami. Nits - zvláštní vločkové vajíčko. "Kokon" má tvar vřetena a "víko", kterým vystupuje z kapsle zralá larva. Níže je pás, který obaluje vajíčko a vlasy, ke kterým je připevněn. Délka nití je 0,7-0,8 mm, průměr kapsle je přibližně 0,4 mm.

Životní cyklus hmyzu

Životní cyklus hlavičky, která žije ve vlasech člověka, se skládá ze čtyř etap.

Hnojení a pokládání vajec

Louse, která je asi dva týdny stará, je schopna dát potomkům. Po oplodnění mužem a "jídlem" samice položí vajíčka. Stává se to takhle.

 • Zrání vajíček. Zatímco se vousy pohybují nahoru přes vlasy, vejce se pohybuje dolů vajcovodem v těle hmyzu, prochází skrze žlázy pokrývající ji se speciální složení.
 • Vyjděte z vajíčka. Prostřednictvím tajného vejce, opouštějícího konečník, je připojena k vlasům ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.
 • Připojení k vlasům. Po několika minutách se skořápka stává tak silná, že není možné ani odstranit nitky z obruby.

Vývoj larv

V kukuse se larva vyvíjí za pět až osm dní. Doba zrání závisí na podmínkách prostředí. U nits je nejvýhodnější teplota 33 ° C. Když indikátor klesne na 22 ° C nebo stoupne na 40 ° C, vývoj hmyzu se zastaví.

Při teplotách nad 45 ° C může larva umírat, při 0 ° C může trvat dva až tři měsíce. Nicméně i v zimě teplota pokožky hlavy člověka zřídka klesne pod 25 ° C, takže se všichni mohou úspěšně rozvíjet po celý rok.

Výstup kapsle

Zralá larva vytlačuje víko "kokonu" a začíná dýchat. Vdechovaný vzduch prochází jícenem hmyzu a vystupuje v řemenu a hromadí se v dolní části pláště. Pod tlakem je larva vytlačena z kokonu. Proces "narození" trvá jen několik minut.

Transformace do dospělé osoby

Larva vznikající z vajíčka se podobá dospělému, ale je menší a není schopná produkovat potomstvo. Během 14-16 dnů hmyz roste, během tohoto období se vyskytují tři molty. Po druhém je škůdce schopen se množit, což se děje, téměř okamžitě se spáruje s jedincem opačného pohlaví.

Co je nebezpečná pedikulóza pro člověka?

Pokud je v hlavě člověka parazita, můžete o této chorobě mluvit jako o pedikulóze. Její nebezpečí pro člověka je spojeno s pěti faktory.

 1. Riziko vzniku nebezpečných onemocnění. Škůdci jsou nosiči břicha, příkopové horečky, ale v moderních podmínkách se to zřídka děje.
 2. Šance na infekční rány. Všichni nechávají kousky na pokožce, skrze které může do krve proniknout infekce.
 3. Dermatologické léze. Značky na skus vyvolávají vzhled modravých skvrn, alergické reakce, někdy - pustulární formace a pyodermie.
 4. Nepohodlí. Hledání vši na hlavě je spojeno s trvalým svěděním a pálením.
 5. Těžké sociální kontakty. Při komunikaci s jinými lidmi se člověk se všemi ve vlasech cítí trapně. Navíc je pro ostatní nebezpečné, protože riziko infekce je vysoké.

Jak můžete "vyzvednout"

Lékaři zjistili, kde jsou vši odebráni všichni, a jak se plazí od "špatné" hlavy k "zdravé". Byly identifikovány dva způsoby infekce vší hlavě.

 1. Od osoby k osobě. Nejčastěji se hmyz přenáší tímto způsobem. K tomu dochází, pokud lidé sdílejí jedno lůžko, sedí blízko sebe.
 2. Prostřednictvím osobní péče a oděvu. Když sdílíte ručníky, kartáčky, vlasy a gumové pásy, škůdci také cestují z hlavy na hlavu. Můžete se nakažovat, pokud nosíte klobouk, sako s kapucí nebo jiný oděv, který člověk se všemi nosí.

"Rizika" veřejná místa

Vši mohou být zvednuty kdekoliv v blízkém kontaktu s infikovanou osobou nebo při použití svých osobních věcí. Nejčastěji se to děje v:

 • školy;
 • mateřské školy;
 • veřejná doprava;
 • kina.

Pedikulóza může být infikována i ve veřejných koupacích místech, například v bazénu. V chudých oblastech Indie se kontaminace často vyskytuje při plavání v řece.

Společné mýty

Některé úchvatné informace z úst na hlavu o vších jsou špatné. Zde jsou pět nejčastějších mýtů.

 1. Vši mohou skákat. Lousy neskočují z hlavy do hlavy, mohou se jen plazit. Proto, mluvit s člověkem ve vzdálenosti jednoho metru, není možné kontraktovat s pedikulózou.
 2. Sanitace je jednou z příčin vší. Hmyz nemůže vypadat z nečistot, nečistoty jen nepříznivě přispívají k infekci vší hlavě všude, když není dodržována hygiena. Absolutní čistota v apartmánu a sprchování dvakrát denně nezaručuje ochranu před škůdci.
 3. Vší hlavičky mohou být odebírány pouze od dětí. Hmyz se přenáší od dospělé osoby.
 4. Škůdci mohou být infikováni domácími zvířaty. Lidská vasa není živá ve zvířecích chlupách a všímačky psů nebo koček také nemohou žít ve vlasech lidí.
 5. Hmyz neparasitizuje barvené vlasy. Většina nátěrů obsahuje peroxid vodíku, který je toxický vůči škůdcům. Množství látky však nestačí ke zničení nebo zabránění životnosti vší.

Doba inkubace

V biologii je inkubační doba hmyzu časem vývoje vaječných vloček. V lékařství je inkubační doba pro chorobu období mezi infekcí a nástupem příznaků. Pro entomologa je inkubační doba pro vši a nitky pět až osmi dní, pro osobu, která "vybírá" parazity tři až čtyři týdny.

Jak najít nezvaná "hosty"...

Všichni první známky vši na hlavě jsou svědění kůže. Po poškození škůdcem se vytvoří rána, do které spadne sliny, což způsobuje podráždění. Když jsou vši málo, svědění je drobné, je zřídka spojené s přítomností hmyzu. Čím více se však stávají, tím jsou tyto pocity nesnesitelnější.

Výskyt svrbení neznamená infekci s vší hlavě, diagnózu lze potvrdit pouze detekcí hmyzu a škůdců. Všichni dospělí všichni jsou obtížně vidět: obývají pokožku a rychle se pohybují. Nejčastěji se vyskytují první šupiny. Můžete vidět lehké kapsle s vejci pouhým okem, jsou obzvláště patrné na tmavých rozechvělých vlasech. Někdy se nits mýlí s lupinami.

... a odlišuje se od lupů

Rozlišovat lupiny od nits může být na čtyřech důvodech.

 1. Množství Množství lupin je vždy stejné, zatímco počet niti se zvyšuje každým dnem.
 2. Vzhled. Lupinové vločky mohou mít různé velikosti, dosahující 5 mm, velikost nití je přibližně stejná - ne více než 0,8 mm. Bližší pohled skrz skořápky nití vidí tmavé vejce, prázdná kapsle má žlutý nebo šedý odstín. Lupiny jsou vždy jednotně bílé.
 3. Zvuk Stisknete-li na nits, slyšíte typické kliknutí.
 4. Kvalitní "spojka". Lupiny mohou být snadno odstraněny z kudrlin, zatímco nits jsou pevně spojeny s vlasy.

Jak zkontrolovat hlavu

Nalezení vší je obtížné, zvláště pokud jsou vlasy blond a kudrnaté, nebo tam není tolik škůdců. Jediným jistým způsobem je, že se mu ořídí speciální hřeben s častými zuby. Doporučuje se svěřit vyšetření zdravotnického personálu, ale můžete provést tento postup doma.

 1. Nachází se v dobře osvětlené oblasti.
 2. Prohněte vlasy pravidelným hřebenem, který rozdělí zamotané kadeře.
 3. Kombinujte jeden pramen se speciálním hřebenem s častými zuby.
 4. Okamžitě po vyčesávání utřete přístroj bílou ubrouskou nebo bavlněnou podložkou: vši a nitky budou viditelné na světlém pozadí, pokud jsou přítomny na hlavě.
 5. Propleťte několik pramenů tímto způsobem.

Vědět, jak vypadají vši na hlavě, je snadné je najít. Nejtěžší věcí je zbavit se hmyzu a to by mělo být provedeno okamžitě, protože čím méně parazitů, tím snadněji je vyloučit.

Jaké jsou vši a vši na hlavě člověka

Country Expert

Nits a vši na lidském těle je spíše neatraktivní fenomén, ale nikdo není imunní vůči infekci pedikulózou. Preventivní opatření mohou pouze snížit pravděpodobnost nemoci, ale nemohou poskytnout plné záruky. Obvykle je tento hmyz náhodně určen. Zjistíte-li, jak vypadají nitky, můžete provést včasná opatření, abyste se zbavili těchto parazitů sání krve.

Nits a vši na hlavě člověka je extrémně nepříjemný fenomén, ještě nepříjemnější je to, že proti nim nikdo není pojištěn

Hlavní odrůdy

Lidská vena je parazita ze skupiny vší. Existuje několik morfologických odrůd tohoto hmyzu, které parazitizují lidské tělo:

 1. Oblečení jsou na pastelových plátěných prádlech a záhybech oblečení, používají člověka k životně důležitým činnostem, ale nejsou po něm celou dobu a po saturaci se skrývají v odlehlých částech svého trvalého bydliště.
 2. Bolest hlavy existuje na vlasové čáře a dobrovolně neopouštějí osobu.

Pubová vous má speciální formu tlapky, která jí umožňuje přežít na srsti pubiálních a páteřních oblastí

Tam je další druh - pubic vous. Název tohoto hmyzu sání krve přesně ukazuje jeho stanoviště. Ze zbytku poddruhu je vouska odlišná ve struktuře nohou. Vzhledem k rozmanitosti parazitů jsou vši rozděleni na hlavu, pubik, obvaz nebo kombinovaný - při současné infekci několika druhů hmyzu.

Hlavní myš

Tyto krevní sání mohou žít pouze na pokožce hlavy: vous, hlava, knírek, řasy. Hlava vosku nemůže skákat ani létat. Všechny funkce motoru jsou omezeny na prolézání. Pro jejich malou velikost se tyto parazity pohybují poměrně rychle, asi 35 cm za minutu.

V tomto videu lékaře mluví o způsobech, jak se zbavit pedikulózy:

Obecné informace

Délka samic není větší než 5 mm. Muži jsou o něco menší - největší velikost je 2,6 mm. Pokud vezmeme v úvahu strukturu těla vši a nití pod mikroskopem, můžeme vidět, že hmyz má podlouhlé, zploštělé, průhledné tělo. Hladový hmyz má šedo-hnědou barvu. Během podávání se barva stává sytě červeně.

Pozor: Všichni jsou hmyz, který je krvežíznivý a může se krmít až 5krát denně, až 10krát denně a současně může vypít až 2mg krve.

Přečtěte si téma:

Složení a pokyny pro použití prostředků pro vší paranitu

Jak se rychle zbavit pedikulózy doma

Hmyz má tři páry tlapky s ostrými drápy, díky nimž se parazit snadno pohybuje po pokožce hlavy. V této oblasti těla jsou také umístěny spiracles. Na hlavě jsou antény a malé oči.

Ústní část stojatého typu představují následující orgány:

 • trubice, jako čerpadlo, čerpá krev z úst do jícnu;
 • jehla ve tvaru stilettos;
 • otvor s chitinovými háčky, kterým je hmyz upevněn a držen na kůži.

Vlastnosti parazitismu

Během pečlivého studia vší na hlavě vidíte, že tento hmyz se nejčastěji nachází v blízkosti základny vlasových folikulů, což je co nejblíže jejich zdroji výživy. Tento hmyz je jedním z mála, kteří zůstávají "věrní" uživateli. Pouze významný pokles teploty, který je způsoben smrtí člověka, bude schopen přinutí krev sání k odchodu a jít hledat jiné místo pobytu.

Pro vší ideální teplota je + 26... + 29 ° С. Během pádu až na + 9 ° C se zastaví všechny životně důležité procesy, dokončí se růst a vývoj. Záporné teploty a teploty nad +50 ° C jsou pro ně smrtící. Bez jídla mohou vši žít nejdéle 3 dny. Stejné množství času, které mohou být udržovány v životě během pobytu ve vodě.

Existuje nesprávné tvrzení, že parazity se objevují na pokožce hlavy pouze u lidí, kteří si zřídka umyjí hlavy. Avšak vzhled tohoto hmyzu nezávisí na úrovni osobní hygieny, neboť se nekrmí mrtvou kůží nebo podkožním tukem. Kromě toho existují vědecké studie, ve kterých je dokázáno, že parazité cestují snadněji v čistých vlasech.

Popis nits

Pokud se podíváme na to, jak vypadají nitky na vlasy, pak vidíme, že jejich genitálie jsou na břiše, zatímco u ženských jedinců se nacházejí v desátém segmentu dvojitého břicha a nazývají se gonopody. Mužské genitálie jsou pásy chitinu. Po páření, po 48 hodinách, samice stanoví 4-7 vajec denně. Během svého života (asi jeden měsíc) může položit více než 250 larv.

Nits jsou larvy vši, protože jejich malá velikost je obtížné rozlišovat na vlasy bez pečlivé prohlídky.

Je také třeba popsat, jak vypadají vši vejce a jakou barvu jsou. Nity jsou bílé larvy, které jsou velmi malé, nepřesahující 1 mm, ve formě kapsle s víčkem. Žena přiloží vajíčka na vlasy pomocí speciálního lepidla uvolněného z genopodů. O týden později vystupují larvy z kapslí a suché nití jsou na vlasy. Ve vzhledu se vylíbené děti neodlišují od dospělých jedinců, s výjimkou rozměrů.

Rozlišující larvy vši od lupů jsou poměrně jednoduché. Nity mají stejnou velikost, zatímco na ně s nehty stisknete, můžete slyšet charakteristické kliknutí. Lupiny jsou suché zesílené tkáně pokožky různých velikostí.

Pouze vylíhlé vši začnou aktivně krmit, podstoupí tři molty a za jeden týden se stanou sexuálně zralými jedinci. Snížení nebo zvýšení teploty, vysoké vlhkosti nebo sucha zpomaluje růst parazitů.

Nits na pokožce hlavy nevědí, jak se pohybovat, a proto nejsou přenášeny mezi lidmi. Pouze v určitých situacích při blízkém kontaktu mohou chodit s vlasy, které spadly na hlavu jiné osoby.

Symptomy hlavních vší

Při konzumaci parazita zavádí zvláštní tajemství, které snižuje srážení krve a současně anestetickou látku, díky níž se kousnutí stane prakticky bezbolestným, dochází pouze k mírnému brnění. Další příznaky zahrnují:

 • pustuly, které jsou provokovány česáním;
 • pocit svědění a pálení;
 • podrážděnost;
 • porucha spánku;

Trvalé kousnutí vši zabraňují tomu, aby člověk usnul, což způsobuje systematické poruchy spánku.

 • při dlouhodobé infekci projev nepříjemného pachu z ústní dutiny, tvorba vícenásobných vředů na hlavě, lepení vlasů, tvorba krust, přítomnost prázdných kapslí z nití;
 • zduřené lymfatické uzliny.
 • Při vizuální kontrole je možné odhalit všechny nepříjemné příznaky. Bez lupy můžete cítit, že vaše vlasy jsou plné lupů. Ovšem ozbrojený lupou můžete vidět vši vejce po celé délce vlasů, stejně jako pohyblivý dospělý hmyz. Pokud zvážíme, jak se nity dívají na hlavu v procesu jíst, pak můžete vidět, jak se jejich tělo zvyšuje, když je zaoblené.

  Přetížení vlasové linie více než 80 tisíc vší může být smrtelné. Důležitou roli zde hrají neurologické a psychologické faktory.

  Všudy jednoduše stačí k identifikaci s důkladnou prohlídkou hlavy

  Pedikulóza, stejně jako jiné nemoci, vyžaduje vhodnou léčbu, která zahrnuje hygienické postupy se speciálními šampony a další česání mrtvých vší a jejich larv pomocí hřebene.

  Pubic vši

  Tento druh postihuje intimní oblasti, anální oblast, hrudník, břicho, podpaží, obočí. Tento hmyz se přenáší během tělesného kontaktu, prostřednictvím lůžka a existuje riziko, že tyto parazity budou poškozeny v saunách, vany a bazény.

  Vnější struktura

  Délka těla ženské osoby není větší než 1,4 mm, muž je asi 0,9 mm. Tvar trupu je více zaoblený na rozdíl od hlavních vší. Břicho je pokryto chlupy, nohy na nohách jsou rozvinutější, díky čemuž je hmyz schopen fixovat ve vlasech trojúhelníkového tvaru. Paraziti jsou nejčastěji v oblasti pubika, protože jsou přitahováni sekrecí apokrinních žláz.

  Vůz je malý a upřednostňuje sedavý životní styl
  pro celý životní cyklus na jeden vlas

  Barva hmyzu má nepodloženou šedou barvu. Všichni se krmí více než dvakrát denně, zatímco pijí asi 0,2 mg krve. Po jídle mají téměř oranžovou barvu. Všichni dospělí všichni jsou fixní v blízkosti vlasového folikulu a často tráví celý svůj život na tomto místě, díky čemuž je možné poznat čas infekce rozmnožováním vlasů. Cyklus trvá přibližně 3-4 týdny.

  Podmínky reprodukce a vývoje

  Při snášení vajec musí samice trpělivě jíst a být v příjemném prostředí při teplotě nejméně + 29 ° C. Bez jídla nemůže parazit žít déle než jeden den. Nicméně, být mimo lidské tělo, dospělí mohou spadnout do anabiosis a být v "pohotovostním režimu" po dobu až 3 měsíců.

  Během života samice může být položeno více než 70 larv, které jsou fixovány v blízkosti vlasových folikulů. Vývoj hmyzu je stejný jako u jiných druhů této skupiny parazitů.

  Všudy jsou extrémně úrodné, s nárůstem počtu obyvatel, počet jedinců na hlavě bude exponenciálně růst

  Známky infekce

  Vzhled pubických vší v medicíně se nazývá fhyriáza nebo všité vši. Nejčastěji se choroba přenáší prostřednictvím pohlavního styku, protože je považována za pohřební. Často je pedikulóza pouze jednou ze složek sexuálně přenosných chorob, protože léčba je prováděna pouze po konzultaci s lékařem.

  Když kousnutí stydký veš představuje zvláštní tajemství, který zabraňuje srážení krve a zředění, čímž enzym začíná ničit hemoglobin a kousnutí část jsou vytvořeny modrá velikost spotu asi 1,6 cm. V průběhu skvrny citlivé na tlak nezmizí. Objeví se také následující příznaky:

  • body hnědé a černé barvy na spodním prádle - zbytky životně důležité činnosti parazitů;
  • pocit svědění a pálení;
  • dermatitis;
  • při silném poškrábání vypadá peeling, puchýře, pustuly.

  Jedním z prvních a nejzřetelnějších příznaků pedikulózy je svědivá kůže pod pokožkou hlavy.

  Sexuální styk s nosičem tohoto typu vši není jedinou možností infekce. Vší mohou být dokonale upevněny na oděv, ložní prádlo, protože riziko invaze ve stejném rozsahu mohou být muži, ženy i děti. To může přispět k:

  • výlety na veřejná místa: návštěvy vany, pláže, bazény, sauny;
  • používání doplňků pro spánek jiných lidí;
  • společný spánek se špatnou pedikulózou.

  Během včasné léčby je prognóza poměrně příznivá, během pár dní se můžete zbavit parazitů a larv vší. Léčba onemocnění probíhá pod dohledem dermatologa nebo doma prováděním určitých akcí:

  1. Vzhledem k tomu, že larvy na chlupách jsou fixovány speciálními adhezivními látkami, používá se k jejich rozpuštění stolní ocot.
  2. Holicí vlasy velmi usnadňuje proces zbavování se hmyzu, ale to není povinné opatření.

  Holicí vrstva je poměrně rychlá a účinná metoda, jak se zbavit vši, ale vůbec není povinná.

 • Dezinfekce spodního prádla a ložního prádla.
 • Na postižené oblasti jsou ošetřeny speciální spreje a masti: Medifox, Nittifor, Spey Pax, Pedilin, Veda.
 • Preventivní opatření

  Pokud v rodině někdo trpí onemocněním s vší hlavěmi, pak současně s léčbou pacienta jsou přijata preventivní opatření, která neumožní šíření choroby. Abyste se nestali infikováni všemi, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  1. Nezapomeňte zkontrolovat vlasy všech členů rodiny za přítomnost nití a vši.
  2. Použijte výhradně vaše vlasy, hřebeny, ručníky, klobouky.
  3. Po dokončení léčby byste měli pečlivě umýt všechny věci, které byly v kontaktu s osobou: polštáře, košile, sportovní oblečení, obvazy.
  4. Provést všeobecné čištění v bytě.
  5. Při přepravě buďte opatrní a snažte se nedotýkat se hlavy opěrky hlavy.

  Nejdůležitější věc, kterou nemůžete zapomenout: nits - jen výsledek chovných vší. Protože boj by měl směřovat k tomu, aby se zbavil především dospělých jedinců a současně s nimi se ztratí.

  Jak se všemi všemi

  Vši jsou hmyz, který se usazuje na těle člověka a na určité druhy zvířat, které se živí krví. Vyvolávají pedikulózu a existují v několika odrůdách. Jak vši vypadají jinak a jak se šíří a přenášejí zdravým lidem - takové informace budou užitečné pro všechny.

  Pediculóza v moderním světě

  Problém infekce vši existuje již od starověku a neztrácel ani dnes jeho význam, zvláště pro děti (fotka pedikulózy u dítěte je uvedena níže). Epidemie takových ektoparazitů se stále vyskytují v institucích, kde je úzký kontakt s velkým množstvím dalších.

  Všichni jsou ve 3 odrůdách:

  • hlavy vši žijící ve vlasech hlavy - vidět lidské vši ve fotografii;
  • lousy - usadit se v oděvu, který člověk nosí na těle;
  • všední vši - žijí v oblasti podpaží, pubis, mohou se usadit na řasách nebo obočí.

  Lidé mohou vybírat vši přes postel ve vlaku nebo sauně, během táborového výletu, v táboře atd. Nejčastější je typ hlavy (viz foto vši ve vlasech) a častěji děti v mateřských školách, školách, internátních školách nebo sirotčince.

  Výskyt u mladistvých a mladých lidí představuje 35% všech případů, 27% dětí mladších 14 let a pouze 16% dospělých.

  Vší hlavy

  Vzhled a další charakteristiky hlavových vší jsou následující:

  • Hmyz o velikosti 2-3 mm, který má 6 noh, barva je šedá nebo šedobílá, pohybuje se velmi rychle, což vede k tomu, že je těžké ji vidět mezi vlasy. Oči vypadají jako 2 černé tečky, přední tlapky jsou opatřeny drápy, které drží na těle a vlasy člověka, což je zřetelně vidět na fotografii ve zvětšeném pohledu. Tělo je téměř průhledné a až po nasycení krví změní barvu a stane se tmavě červené.
  • Každá vousy žije ve vlasech až 3 týdny, ale mimo ně - ne více než 1 den.
  • Hlavním jídlem pro parazita je lidská krev a propíchnutí pokožky se zvláštním proboscisem s jehlami pomocí rotačních pohybů při hledání krevních cév. Po nalezení potravy začne hmyz nasávat krev, která trvá několik vteřin, během které se absorbuje až 1 mg krve, která se neztratí kvůli produkci antikoagulační sekrece sekretované parazitem.
  • Během kousnutí vši se vylučuje slina, která po určité době začíná způsobovat podráždění kůže: vypadá svědění, znepokojuje pacienta a způsobuje nervové nepohodlí. Nepríjemné pocity se začínají objevovat jen 2-4 týdny poté, co se ve vlasech usadí. Při poškrábání svědivých skvrn na kůži se v těžce zanedbaných případech vlasy stávají zamotčenými a drží se po hnisu po infekci, což je doprovázeno nepříjemným zápachem.

  Hlavními příznaky infekce s vší hlavě jsou svědění a nepohodlí ve vlasové části hlavy, zejména na chrámech, za ušima a v zadní části hlavy. V těchto zónách se nacházejí vši hlavy, kde je třeba vyšetřit děti na ektoparazity.

  Vývoj larvů vši z vajíček

  Nits jsou vši vejce až do velikosti 1,5 mm, které ležely na vlasy ve velkém množství. Proto je snadnější si je všimnout: malé kapsle jsou zaoblené, bílé a žluté. Ze spodu jsou pevně připevněny k vlasům a nahoře mají ploché víko, kterým larva po zrání vyklouzá.

  Během jeho krátkého života je jedna vina obecná schopná položit asi 140 vajec.

  Nity jsou velmi pevně uchyceny na vlasy, nelze je potřít, protože jsou lepené s lepivým tajemstvím. Není nijak těžké rozlišovat nití s ​​lupinami, druhá je doprovázena těžkou suchostí pokožky a snadno se otírá z hlavy. Po vylíhnutí larvy zůstává prázdná skořápka, která stále visí na vlasy.

  Se silnou pedikulózou, vizuálně živé a suché nitky se neliší, a proto vzniká dojem z velké části. Mohou být určeny pouze mechanickým odstraněním nehtů: jestliže se při rozdrcení kapsle slyšíte kliknutí, pak jsou nity s larvou, pokud ne, prázdné. Fotka vší a nití na hlavě během masové léze je znázorněna níže.

  Pediculóza je pro člověka nejen nepríjemné, ale také nebezpečné, protože tělovité vši snadno reprodukují tyfusové patogeny, které nejsou přenášeny během skusu, jak si většina lidí myslí. Infekce se vylučuje spolu s výkaly nebo rozdrtí vnoučata. Infekce může také nastat, jestliže je kůže poškrábaná a poškrábaná.

  Vývojový cyklus larvů vší a jejich popis:

  • po pubertě, ženský hmyz se spojuje s muži a masivně snáší vajíčka a každý den může položit 5-10 nití;
  • proces pokládání vajíček vypadá takto: žena se přidává k vlasům a pohybuje se nahoru, uvolňuje vajíčko ze zvláštního orgánu, který při průchodu řemenem se pokryje lepivým lepidlem, umístí ženské nití ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene vlasů;
  • v kontaktu s vlasy, vajíčko je nalepeno, tajemství se během několika minut vytvrdí a získává sílu;
  • vývojový cyklus nití a jeho trvání závisí na vnějších faktorech: optimální teplota pro zrání je + 30-33 ° C, pokud je pod +22 nebo nad +40, proces se zpomalí nebo zastaví, při +45 ° C - larva zemře;
  • v průměru každý z nich vyspravuje 5-8 dní v závislosti na vlhkosti vzduchu;
  • poté, co se přeměnil na larvu, projde ještě jeden den a stává se nymfou 1. věku, jehož doba vývoje je až 5 dní,
  • pak nymfa roste do 2. věku a za 8 dnů se změní na dospělého hmyzu;
  • po první saturaci krve je dospělá vina připravena k dalšímu páření a reprodukci.

  Vývoj larvů vši z vajíček

  Leniové vši

  Jak vypadají prádelní lásky, je nezbytné, aby lidé věděli, aby je mohli odlišit od bolesti hlavy. Venku jsou trochu větší, usadí se na oblečení, blíže k lidskému tělu, zasahují do zad, na boky, na končetiny. Kousání vši jsou vždy umístěny na těle. Během své dlouhé historie existence paraziti vyvinuli nezbytné úpravy v jejich struktuře těla, které jim umožňují žít na tkáni, takže se takoví parazité nemohou pohybovat k jejich hlavám.

  Hmyz má rozměry mírně větší: asi 2-3 mm, křídla chybí, břicho je prodlouženo, podél jeho okrajů je okraj záhybů, které se tvoří, když se žaludek uvolní z potravy. Barva břicha je lehčí ve srovnání s hlavičkami, po nasycení krví se změní na červeno-hnědou.

  Tělesné vši na oblečení se usazují ve skupinách, shromažďují spolu několik jedinců, což je jejich charakteristický rys. Pro krmení se pěstují 4-5krát denně na kůži a pak se plní a rychle se vracejí zpět. To je důvod, proč se často usadili na spodním prádle, a proto se nazývají prádlo.

  Životnost trvá 32-46 dní a závisí na teplotě a vlhkosti. Nejčastěji žíly žijí v oděvech tuláků, kteří nosí spodní prádlo po celé měsíce, aniž by je museli odstranit nebo umýt. A při jediném praní paraziti neumírají, protože jsou schopni přežít ve vodě po dobu 2 dnů.

  Nylonové vši mají velikost 0,7-0,8 mm v průměru a 0,4 mm. Jsou umístěny v záhybech oblečení, v blízkosti švů, v kapsách, pevně přilepené k povrchu tkaniny, a proto je mnohem obtížnější je najít než ve vlasech na hlavě. Na fotografii je zobrazeno to, co vypadá jako knedlíčky na plátně a tkaniny.

  Vývoj vajíček v tělech všude může trvat až 6 měsíců, když člověk odstraní oblečení a umístí je do skříně. V tuto chvíli se jeho předměty skříně stávají nebezpečnými pro ostatní, protože mohou infikovat jiné osoby. Při neustálém kontaktu s lidským tělem se výviny vyvinou ve stejném poměru jako hlava.

  Po zrání se larva nemůže samostatně dostat z kapsle. Otevírá víko a nechává ve vzduchu, který dýchá tím, že prochází plicemi a zažívacím systémem, uvolní ho do konečníku. Tlak vzduchu ve spodní části kapsle se kvůli tomu zvětšuje a larva se vysune z vajíčka. Celý proces probíhá za několik minut.

  Odstraňte nitky, uvíznuté na látce, je téměř nemožné. Proto je v takové situaci nejjednodušší cesta k varu kontaminovaného oblečení po dobu 5-10 min. Nits zemře po tomto, ale vyrazí až po několika výplachů.

  Kočky jsou přenášeny prostřednictvím kontaktu se špatnou osobou, nejčastěji se vyskytují případy infekcí v uprchlických táborech, u bezdomovců, v zařízeních pro péči o děti, ve veřejné dopravě, v lázních, v levných hotelech apod.

  Když se zbavit tohoto typu vši vyžaduje sanitární ošetření bytu a věcí.

  Pubic louses a nits

  Veřejné druhy parazitů se velmi liší od ostatních krveprolitých vzhledu a způsobu jejich života. Druhé jméno hmyzu je ploshchitsy a jejich infekce v medicíně se nazývá fhyriasis.

  Fotografie opiček obecného ukazuje, že tento malý hmyz až do délky 2 mm má světle hnědou barvu. Na stranách jsou dobře viditelné masivní nohy, které jsou uspořádány tak, aby tělo vypadalo širší. Pubiové parazity žijí ve vlasech, kde díky své barvě a minimální velikosti téměř nezaznamenávají.

  Paws takových vši končí s druhem "drápů", s pomocí kterých drží pevně kořeny vlasů. Nicméně, při hledání vhodného místa pro skus, běží a pohybuje se dostatečně rychle.

  Fytiriáza je pohlavně přenosná nemoc; přenášené hlavně sexuálním kontaktem, když vši na srsti pubis plazí z jednoho partnera do druhého. Nemoc se vyskytuje stejně často u mužů a žen. Nicméně, díky trendu - provést intimní účesy, všední vši u lidí se stávají méně častými.

  Ploshchitsy se může také usadit v podpažích, řasách a obočí, což může vést k onemocnění konjunktivitidy nebo blefaritidy, ale neparazují na vousu nebo hlavě. Na obrázku je případ, kdy se vši usazují na řasy.

  Pro výživu mají všité vši ostré rány v ústech, které jsou přizpůsobeny pro průnik kůže do krevních cév. Po propíchnutí krev vstoupí do jícnu jako pumpa a současně injektuje hmyz enzym ke zpomalení srážení krve. Tento enzym způsobuje hlavní příznaky infekce - svědění a podráždění kůže způsobené otoky tkání.

  Hmyz je veden vůní a jejich oči nic nevidí. Optimální teplota pro život je + 30-31 ° C. Existuje také škodlivý teplotní režim pro vši: při ochlazení na +20 nebo při zahřátí na + 40 ° C se dospělí přestanou množit a vejce se přestanou vyvíjet.

  V USA je přijatelný originální a cenově dostupný způsob, jak se zbavit všeských vši ošetřením suchým horkým vzduchem ze sušičky na vlasy o teplotě +50 ° C. Po tomto postupu se parazité již nehýbejí a lehce skočí, mohou se vyčesat.

  Larvy pubikální vosy jsou nejmenší mezi krveprolůžky: délka až 0,6 mm. Životní cyklus vešiček je asi 16 dní, z čehož 5-7 dní jsou vynaloženy na vývoj vajec, další 13-17 na zrání larvy, během které se vyskytují 3 molty. Potom je dospělý propuštěn ze skořápky, pití krve a připraven k páření a reprodukci.

  Nity na srsti v oblasti publika vypadají jako kulaté průhledné kapsle o rozměrech 0,5 cm na malé lepené noze. Umístěte jejich samice ve vzdálenosti 1-3 cm od kořene vlasů. Jeden dospělý člověk může položit 4-5 vajec denně a během života činí 50 kusů.

  Z výše uvedeného lze konstatovat, že je možné rozlišit různé druhy vší a jejich nití nejen jejich vzhledem, ale také místem osídlení na lidském těle.

  Co vypadají vši a šupiny na vlasy?

  Nits a vši vypadají tak specificky, že když je jednou viděli, není možné zapomenout na zrak. Louse je externí druh parazita, který se živí lidskou krví a je obchodníkem s tyfusem a recidivujícím horečkem, stejně jako s volynskou horečkou. Nithe ​​je larva nebo vejce krveprolití.

  Při infekci hmyzem je diagnostikována pedikulóza. Toto onemocnění bere název z latinského slova pediculosis (vši) a má charakteristické příznaky. Děti ve věku 3-6 let a dospělí ze sociálně neadekvátních rodin jsou často nemocní. Ale v poslední době se často vyskytují parazité u prosperujících občanů. Navzdory prevalence pedikulózy se na to stále setkalo mnoho lidí a nevědí, jak vypadají v hlavách vši a šupiny, jak se je zbavit a proč se objevují.

  Druhy a formy nití

  Pediculóza je způsobena třemi druhy parazitů, bolesti hlavy, pubiků a oddělení. Jsou odlišné ve tvaru, velikosti a lokalizačních vlastnostech. Jejich vejce se nazývají nits, bez ohledu na odrůdu. Rozlišovat typy krveprolití může být přítomností charakteristických znaků.

  Hlava

  Příčina nejběžnější formy vší. Hmyz parazituje a chová se v oblasti chlupaté části a nenechává své hranice. Vejce hlavy se nacházejí hlavně v oblasti koruny, occiputu a chrámů. To je způsobeno pohodlnou teplotou pro jejich vývoj kvůli blízkosti nádob v těchto částech hlavy. Na rozdíl od jiných druhů, hlavou krveprolití preferují vysoké teploty a nenechávají hostitele, dokonce ani během horečky.

  Podívejte se, jak vypadají nitky na vlasy, můžete bez mikroskopu. Dospělá samice má rozměry od 2 do 3,5 mm, muž může růst až 3 mm. Když dosáhne sexuální zralosti, vousy se přidávají k vlasům s lajnami a položí larvy a pevně ji fixují lepivou látkou. Krmí se krví a pravidelně sání z kůže. Půst nemůže trvat déle než jeden den. Při nepohodlných teplotách pod 20 stupňů se samice zastaví.

  Velikost vajec není větší než 0,8 mm. Během dne samice reprodukují až 4 nity. Rozvoj embrya je 9 dní. Celková doba přeměny vajíčka na dospělou vinu je přibližně 16 dní. Samice sama umírá za jeden měsíc a má čas odložit až 140 larv.

  Mezi hlavní charakteristické znaky hlavových nití lze poznamenat:

  • kulatý tvar ve formě kapsle;
  • světle nebo šedavé barvy;
  • dobrá fixace vlasů;
  • praskání při rozdrcení;
  • lokalizace v chrámech a krku hlavy.

  Se všemi těžkými všemi jsou spousta vajíček a vypadají jako malé bílé nebo šedavé tečky. Zvláště pozorné světlé vejce na černém vlasu. S nezkušeností jsou larvy zaměňovány s lupinami. Na zvětšeném snímku nití tohoto typu je jasně vidět tobolka s mírně konvexním víkem a embryo pod ním.

  Pozor! Hlava a dospělí parazitizují pouze na osobu a nežijí na lnu a na zvířatech.

  Platby

  Tento typ vší je méně obyčejný. Dříve vojáci trpěli zraněnou pedikulózou, nyní vězni a sociálně znevýhodněnými lidmi. Je možné vidět, jak vypadají včelovité vejce zkoumáním švů infikovaných šatů. Tam se schovávají parazité.

  Jsou poměrně velké a mohou se zrychlit až na 3 dny při teplotě nižší než + 30 stupňů a při + 10 nesnáší týden. Ženy v délce dosahují 0,5 cm, muži 3,5 mm. Zanechávají švy pouze pro účely krmení a reprodukce. Lopaty jsou připojeny k hromadě spodního prádla a ve vzácných případech na malé chlupy těla.

  Vejce dosahuje průměru 1 mm. Se zvětšeným viditelným zploštělým víčkem a embryem pod ním. Životní cyklus vší trvá od jednoho měsíce do 60 dnů v závislosti na podmínkách.

  Pozor! Příčinné faktory zbylých vši opouštějí hostitele s horečkou nad 38,5, pokud se jedná o tyfusové horečky, přispívá to k rozvoji epidemie.

  Pubic

  Infekce se zástupci tohoto druhu je nepřiměřeně považována za hanebnou kvůli sexuálnímu přenosu. Avšak pubová vši mají vzhledem k jejich skutečné lokalizaci mírně nevhodné jméno. Na této srsti se vyskytují vši vejce, a to nejen v pubech, ale také v podpažích, obočí a řasách. Pokud máte knírek, vousy a srst na hrudníku, můžete vidět larvy tam. A riziko infekce existuje bez pohlavního styku.

  Příčinným činitelem všemožných vší je vosk-ploschitsa. Vyznačuje se malým rozměrem, krátkým oválným tělem. Ve zvětšeném obrazu ploshchity jsou nohy se zakřivenými drápy jasně viditelné. Pomáhají parazite zůstat na vlasy. Jak vypadá nitka obecná, je obtížné vidět bez zvětšení. Jeho velikost je pouze 0,5 mm a vypadá jako zrno cukru, ale ve tvaru připomíná hrušku. Když se objeví na obočí a řasách, zdá se, že vlasy jsou posypány krupicí. Vajíčka se vyvíjejí příznivě při teplotách od +20 do +40.

  U dětí je tento typ pedikulózy diagnostikován ve vzácných případech. Lokalizace je častější v oblasti řas a obočí, což způsobuje zánět očních víček a očí (blefaritidu a konjunktivitidu).

  Mnozí se zajímají o to, jaké barevné vší a zda se liší v závislosti na typu. Dospělí parazita hlavy mají jinou barvu, častěji jsou světle šedá, ale jsou také temní. Tělesná vši jsou vždy nažloutlá, pubová téměř bílá. Hmyz může změnit barvu v závislosti na stupni saturace krve hostitele.

  Příčiny nití a vši

  Hlavní příčina jakékoli pedikulózy v medicíně je oficiálně uznávána jako porušení hygieny a osobní hygieny. Maximální zamoření s hlavičkami je zaznamenáno v létě. To je způsobeno příznivou teplotou pro jejich reprodukci, plavání ve vodě a cestování vlakem.

  U dětí je možné detekovat nity ve vlasech bez ohledu na sezónu. Faktor infekce v nich je spojován s tím, že je v týmu. Nejčastěji nemocné děti od 3 let a děti do 14 let. Všímajte vši rychle od nemocného člověka ke zdravému. Je možné:

  • blízký kontakt s infikovanými lidmi;
  • přes oděvy, zejména klobouky;
  • při použití cizích hřebenů, čističek, elastik a čepů, které drží vlasy.
  • během návštěvy bazénu a sauny;
  • při cestování vlakem a přes noc na vlakových nádražích.

  Ve vodě vši nezemřou až na 2 dny. Proto, při častém koupání, musíte neustále kontrolovat hlavu na přítomnost parazitů. Mělo by být zapotřebí pamatovat na to, že nits vstupuje do hlavy pouze od dospělé ženy.

  Pozor! Pokud se ve vlasech nacházejí vši vejce, musí být dospělý, který je odložil.

  Veřejný druh je infikován převážně pohlavním stykem v kontaktu s pacientem. Je však možné tento hmyz vyzvednout i při použití hygienických předmětů a samotného prádla. Nejčastěji trpí osobami bez určitého místa pobytu a sociálními osobnostmi (drogově závislí, alkoholici).

  Opotřebované vši se mohou nakazit použitím někoho jiného spodního prádla nebo ložního prádla.

  Příznaky a příznaky

  Klinický obraz pedikulózy je podobný u různých druhů patologie. Hlavním příznakem je silné svědění způsobené slinami parazita. Přítomnost dospělých jedinců a vrstev vši potvrzuje diagnózu 100%. Pro každou pedikulózu:

  • rány a purulentní rány se objevují v místě poškrábání;
  • rozvoj dermatitidy a ekzému;
  • v případě sekundární infekce vzroste teplota a regionální lymfatické uzliny se zapálí;
  • narušený spánek a psychická rovnováha v těle;
  • nervozita se zvyšuje.

  Při lokalizaci hlavy jsou vlasy matoucí, obsahují "rohože". Když běží pedikulóza, chrámy a zadní část hlavy získají bělavý odstín kvůli hojnému osazení s nití.

  Stejné změny v oblastech řas a obočí jsou charakteristické pro pubický typ. Malé chlupy jsou naplněny vajíčkem, drží se spolu a postupně se rozkládají bez léčby. Vzhled pacienta se stává odpudivým a nepříjemným.

  Při smíšené formě pedikulózy se v komplexu objevují klinické příznaky. Všudy se nacházejí v hlavě, těle a oděvu. Identifikovat patogen může být vyšetřován pouze vyšetřením vejcích pod mikroskopem.

  Způsoby, jak se zbavit nití a vši

  Doporučuje se ošetřit vší hlavě všemi speciálními insekticidními látkami. Když jsou netolerovatelní, používají mechanický způsob, jak se zbavit vajíček a dospělých parazitů. U dětí a těhotných žen by měla být léčba zvláště bezpečná. Až do věku 5 let je lepší nepoužívat chemii. Chlapci mohou být nakrájeni nahý a dívky mohou mít krátký účes a zničit vši a nitky ručně.

  • Mechanická metoda. Skládá se z česání hmyzu s jemným hřebenem. Chcete-li to provést, položte na stůl lehký papír, naklonte se nad ním a držte hřeben od zadní části hlavy až po čelo. Pohyb se opakuje mnohokrát. Vejce nelze tímto způsobem odstranit. Musí se vytahovat ručně. Larva by měla být upnutá podložkami a nehty prvního a druhého prstu a vytažena z vlasů pohybem od kořene k špičce. Všechny dospělé vši a larvy s papírem je třeba spálit.
  • Chemická metoda Používá se u lidí s velkou hlavou vlasů, která neumožňuje ruční ničení nití a vší na hlavě ručně. Pro ošetření se používají speciální mýdla, šampony, roztoky, aerosoly a emulze. Když se hlavová a pubová lokalizace farmaceutických přípravků aplikuje na všechny části těla vlasy, pečlivě se třepí kořeny. Doba expozice závisí na formě prostředku. Po tomto postupu je přípravek omyt teplou vodovodní vodou. Oplachování se doporučuje provádět v roztoku octu (nejsilnější než 5%). Při zachování mrtvých nití na vlasu se provádí česání s hřebenem s malými mezerami mezi zuby.
  • Fyzický dopad. Používá se jako pedikulóza vši. Chcete-li zničit vši a vejce, položte prádlo a lůžko po dobu nejméně 10 minut. Švy šatů lze žehlit horkou žehličkou. Ti, kteří sloužili v armádě a trpěli těmi všemi, říkají, že zatímco existují charakteristické kliknutí.

  Léky na pedikulózu

  Léky založené na přípravku Permethrin jsou účinné pro odstranění larv a dospělých vší. Jsou prodávány pod různými obchodními názvy (Medifox, Knicks) a jsou k dispozici ve vhodných formách.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy