logo

Nepozvaní hosté ve vlasech: vypadají jako vši a nití v osobě na hlavě, popisu a fotografii

Slovo "pedikulóza" je přeloženo jako vši, tj. Vši jsou příčinou této nemoci. Hmyz žije na lidském těle a pravidelně se živí krví.

V přírodě existuje více než 200 druhů vši, ale každý druh parazitizuje pouze jeho majitel (například vši na člověku, blchy na zvířatech) a nepřevádějí na jiné. Takže lidské vši nežijí na kočkách a psech, stejně jako zvířecí blechy nechodí na člověka.

Tři typy vši představují nebezpečí pro lidi, kteří se mohou dostat do epidemie:

 1. hlava. Oni obývají vlasy oblasti lidské hlavy (vous, knírek a vlasy).
 2. Pubic. Žijí na chlupy ve slabinách a axilech lidského těla.
 3. Šatna. Žijí na oblečení a spodní prádlo, vejce jsou položena v záhybech nebo švech (manžety, opasek, límec).

Jak vypadají vši?

 • Velikost Jedná se o velmi malé parazity: délka těla dospělého jedince je 3-4 mm.
 • Tvar těla. S prodlouženým tělem se nohy přenesly vpřed, jako mravenec, břišní masivnější.
 • Barva je světlá, průsvitná hnědá barva, která vám umožní maskovat pod jakýmkoli tónem vlasů.
 • Mobilita Všichni mají tři páry nohou, ale nemají dobré tlumení a sílu, takže parazité nemohou skákat, plazí se průměrnou rychlostí.
 • Napájení. Po naplnění krví se břicho jednotlivce zvětší a změní se na vínovou nebo hnědou.
 • Larvy. Mladé larvy, nebo jak se nazývají nymfy, mají velmi světlou barvu a menší velikost. Dokud nejsou úplně přeměněny na dospělou osobu, projdou třemi stupni, a to trvá 10-14 dní.
 • Vejce nebo šupiny. Mají tvar vřetena, 0,5 mm dlouhé, bílé průsvitné barvy. Velmi pevně připevněná k vlasům. Bez pohybu, tedy vizuálně viditelnější než živí jedinci.
 • Habitat - pokožka hlavy. Vši žijí pod kůží (jsou často zmateni svrabem), jsou neustále na povrchu v kořenové zóně vlasů.

Fotografie nití a larvů na hlavě člověka

Životní cyklus hmyzu

Mimo člověka nemůže parazitická osoba žít více než 48 hodin bez jídla. Celý životní cyklus jednotlivce může být rozdělen do následujících etap:

 1. vajíčko nebo kokon opustí larvy nymfy, 10 až 14 dní před dozráváním do dospělého jedince.
 2. Jeden dospělý člověk žije od 30 do 40 dnů, zatímco denně obsahuje 5-7 vajec.
 3. Vajíčko se zrání během 5-7 dnů, po které odchází larva.

Podávání vši hlavy

Louse je parazit sání krve. Struktura úst tohoto člověka usnadňuje propíchnutí pokožky hlavy a krmiva lidskou krví.

Při propíchnutí pokožky vylučuje zvláštní láhev zvláštní tajemství, které zabraňuje rychlé koagulaci krve. U lidí toto tajemství způsobuje velmi silné svědění. Na místě punkce zůstává malá červená skvrna. Při vícenásobných průchodech skvrny vizuálně připomínají malou vyrážku.

Dospělí a larvy se podávají 3-5x denně. Pro jejich stanoviště zvolí časovou a okcipitální část hlavy.

Jak je reprodukce a zrání?

Dospělí jedinci se chovají kladením vajec. Každé vejce se umístí do ochranného kokonu podlouhlého tvaru, připomínajícího vřeteno. Použití speciálního kapalného kokonu (nit) je připevněno k vlasovému hřídeli co nejblíže k pokožce hlavy.

Kokon je nehybný, protože larvy jsou zralé, může získat víc zaoblený tvar. Barva nití je bílá, vizuálně viditelná na tmavých vlasech, připomínající lupy.

Jak dozráváme:

 1. kdy larva dosáhla požadované velikosti a je plně tvořena (od doby, kdy jsou vajíčka položeny, dokud larvy nejsou zcela zralé, trvá to 5 až 7 dní), od kuklíku se oddělí malý uzávěr.
 2. Do vnitřku kokonu vstupuje vzduch, který hromadí a vytlačuje larvu ven.
 3. Mladá larva se může dostat z prvních minut života.
 4. Pravidla jsou na chlupy umístěna s víčkem dolů, blíž k vlasovým kořenům, a proto po uvolnění se larva dostane na pokožku hlavy, kde může okamžitě odebrat první část krve.

Metody distribuce

Vzhledem k tomu, že hlavová vasa nemůže skočit na dlouhé vzdálenosti, infekce s vší hlavě může nastat pouze při blízkém kontaktu:

 • použití kontaminovaných hřebenů, pryžových pásů, čepů, klobouků, ručníků a ložního prádla.
 • Ve veřejných místech: doprava (zejména v době špičky), bazén, vlak (přes ložní prádlo), mateřskou školu, zdravotní kemp nebo sanatorium atd.
 • Dospělí mohou plavat po dobu 1,5 hodiny, takže riziko, že jsou vši loví v otevřené vodě, je velmi vysoká.
 • Měkké sedačky s vysokými zády (židle, pohovka) mohou přispívat k přenosu vší. Pokud parazit spadne na čalouněnou měkkou sedačku od infikované osoby, může se snadno dostat k nové oběti.
 • Aktivní hry, které zahrnují blízký kontakt s velkým množstvím lidí.

Infekce s pedikulózou se vyskytuje s pomocí dospělých. Nits jsou pevné, takže nemohou být převedeny na jiné osoby samy o sobě.

Ale mohou se dostat na pokožku hlavy s hřebenem nebo křiklavým.

Proto mohou žít v špinavých i čistých vlasech.

Symptomy pedikulózy

V prvních dnech infekce nelze stanovit vši, protože několik hmyzů nevyvolává téměř žádné potíže.

Symptomy se začínají objevovat, jak se vši rozmnožují po asi 10-14 dnech od okamžiku infekce.

Hlavní příznaky vši:

 1. závažné svědění pokožky hlavy, zejména v časných a okcipitálních částech.
 2. Přítomnost nits. Všimněte si, že dospělý ve vlasech je velmi obtížný, ale vidět, že položená vejce (nits) je jednodušší.
 3. Škrábání na pokožce hlavy je často infikováno, proto se objeví var.
 4. Malé vyrážky v oblasti více kousnutí parazitů
 5. Přítomnost malých chyb - vši.

Všichni jsou nosiči infekčních onemocnění, jako je břišní tyfus nebo horečka, takže je velmi důležité zahájit léčbu pedikulózy ve velmi raných fázích detekce.

Díky moderním lékům a metodám léčby může být pedikulóza odstraněna co nejdříve (od 7 do 10 dnů).

Chcete-li to provést, musíte použít integrovaný přístup: zpracovávat hlavu speciální přípravou, pak hřebenit hřebenem a opláchnout vlasy bylinným odvarováním. Pouze v tomto případě nebude úspěch podniku trvat dlouho.

Jak vypadají vší hlavě - fotografie, léčba, prevence. Odkud pocházejí vši

Pediculóza je parazitní onemocnění způsobená všemi. Všichni mohou mít tři odrůdy - vousovou hlavu, vousy tělové a vešičku. Problém pedikulózy v moderní době neztratil význam.

Pediculóza stále není neobvyklé. Osoby, které jsou vystaveny velkému počtu lidí, jsou vystaveny zvláštnímu riziku. Často se epidemie této parazitické nemoci nachází v mateřských školách a školách.

Je také snadné zachytit pedikulózu, používat ložní prádlo ve vlacích, v koupelně nebo v sauně. Ve většině případů jsou vši způsobené hlavou vši.

Jak vypadají vši hlavy?

Mnoho lidí se zajímá o to, jak vypadá hlavolam. Všichni se pohybují velmi rychle (rychlost 23 cm za minutu), je těžké si je všimnout.

 • Hmyz má šedavou nebo bělavou barvu, délku je asi 2-3 milimetry, má 6 nohou.
 • Je mnohem snazší zaznamenat vajíčka z vajíček - nits, vší lidské vší velké množství.
 • Nits má žlutavě bílou barvu a pevně připevněnou na vlasy (0,7 cm od kůže), nemohou být otřeseny jako lupy nebo písek.
 • Mají malou velikost, nejvýše 1,5 milimetru.
 • Všichni zpravidla jsou na hlavě vši a nits, ale někdy mohou být na obočí nebo řasy.
 • Životní cyklus hlavice (délka života) po dobu 3 týdnů, hmyz mimo hlavu může žít déle než jeden den po dobu 2 týdnů.
 • Všude se krmit pouze krví, svrbení pokožky hlavy se rozvíjí přibližně 2-4 týdny po infekci a je způsobeno tím, že když je kůže propíchnuta, vši vylučují sliny.

Odkud pocházejí všes - příčina vší

Odkud pocházejí vši? Mnoho lidí má mylnou představu o tom, jak jsou vši přenášeny. Mnoho lidí si myslí, že skočí nebo dokonce letí. Ale není tomu tak, tento hmyz nemá křídla.

 • Lidské vší vši jsou přenášeny přímým kontaktem.
 • Při použití obecných hygienických předmětů s pacientem (ručník, ložní prádlo, kartáč na vlasy) nebo klobouky.
 • Když je kontakt, zvlášť pokud je to dlouhé vlasy, vlasy se mohou dostat do vlasů.
 • Existuje názor, že pouze pedikulóza trpí pouze antisociálními lidmi, ale není tomu tak, obyčejní lidé mohou mít vši hlavy, příčiny a způsoby přenosu jsou natolik rozmanité, že se může někdo nakazit.
 • Místa, kde je nejčastěji infikována pedikulóza, jsou mateřské školy, školy, letní tábory, vany, sauny, bazény, hotely, vlaky, kadeřnictví.

Pediculóza má velký epidemiologický význam. V žaludě vší hlavy existují příznivé podmínky pro růst a reprodukci určitých mikroorganismů. Patří k nim kauzální agens tyfu a recidivující horečka. Tato onemocnění jsou přenášena na člověka nikoli skusem, jak se běžně myslí, že slinné žlázy a jejich tajemství neobsahují tyfusové patogeny. Vylučují se exkrementem čeledi nebo když jsou rozdrceny. Pokud je pokožka hlavy poškozená, může dojít ke vzniku břišního týpku. Infekce je možná také v případě, že patogen vstoupí do sliznic nebo jej třepe do kůže.

Symptomy pedikulózy

První klinické projevy nemoci mohou být během několika týdnů. Hlava se dostane k novému majiteli, připojenému k vlasům. Pro reprodukci potřebuje jídlo. Krmí se krví a piercing pokožkou proboscis. Na místech bodnutí mohou zůstat malé skvrny, také na těchto místech se objeví svědění. Pak samice začne snášet vajíčka. Jsou pevně uchyceny k vlasům, takže se během běžného šamponování neumývají. O několik dní později se z nich objevují mladé vši.

Hlavním příznakem pedikulózy je svědění v postižené oblasti. Svrbení je nejvýraznější v okcipitální oblasti, v chrámech a za ušnicími. Doprovázeno onemocněním sníženým chuť k jídlu a poruchami spánku.

Při vyšetření pokožky hlavy viditelně poškozená kůže se žlutými krusty. Mohou existovat příznaky zánětu vlasových folikulů - folikulitida. V místech s největším hromaděním vši (za ušima, na chrámech a na zadní straně hlavy) se objevují změny charakteristické pro ekzém. Při vyšetření můžete vidět nits. Prázdné nitky mají šedavou barvu. Kompletní nits jsou bílé nebo nažloutlé. Když jsou rozdrceny mezi nehty, kliknou.

V zanedbaných případech jsou vlasy na hlavě slepeny dohromady a rohože jsou tvořeny z vlasů. Při poškrábání pokožky hlavy je často průběh onemocnění komplikován furunkulózou pokožky hlavy nebo jinými pustulárními lézemi. Pokud se neléčí, rozvíjí se lymfadenitida a zvětšují a zanícňují lymfatické uzliny krční a za ušní.

Diagnostické metody

Diagnóza této nemoci je poměrně jednoduchá. Stačí, když dermatolog vyšetří pokožku hlavy a vlasy pečlivě. Při přítomnosti nití na vlasu a poškrábání na hlavě se potvrzuje diagnóza vší. Někdy je možné vší vši na bílém listu papíru.

Jak odstranit vší hlavě - jak léčit pedikulózu?

Dříve, když bylo zjištěno, že léčba vší hlavě byla použita neúčinná. Běžná léčba petroleju, dehtového mýdla, dichlorvosu, octa nebo brusinkového džusu byla běžná. Důrazně doporučujeme, abyste nepoužívali všechny tyto metody.

Na farmaceutickém trhu existují různé nástroje pro léčbu vši. Jsou ve formě sprejů a šamponů (viz nejkomplexnější přehled všech šamponů vši a průvodce s pokyny, cenami a recenzemi). Mezi nejčastější léky patří:

 • Nejbezpečnějšími a nejúčinnějšími prostředky jsou oleje bez zápachu - plné značky (450 rublů), emulze D-95 (asi 200 rublů)
 • Chemerichnaya voda
 • Šampon Malathion - Pedilin
 • Přípravky permethrinu, například Nittifor, Knicks, Medifox koncentrát pro přípravu emulze 5%, Medifox-pediculicidal gel, Hygia, Veda 2.
 • Přípravy na benzylbenzoát, například Foksilon lotion.
 • Phenotrin - parazidozový šampon
 • Minerální oleje - Šampon paranitu

Výběr léčiva pro léčbu provádí dermatolog. Před použitím jakékoli léky je třeba pečlivě přečíst pokyny a důsledně ji dodržovat. Všechny tyto léky jsou toxické. Oni mají obrovské množství kontraindikací, většina těchto nástrojů nemůže být použita u těhotných žen, malých dětí, alergií nebo osob s respiračními onemocněními (podívejte se, jak se zbavit vši u dětí).

Po nanesení těchto nástrojů je nutné vlasy pokořit kovovým hřebenem. Zubní hřebeny by měly být velmi vzácné. Takže jak se zbavit vší hlavičky a nití je obtížné a ne všechny z nich zemřou během zpracování prostředků. Nits můžete odstranit rukama, ale to bude trvat mnohem víc času. Plastové hřebeny nemohou oddělit nitky od vlasového hřídele. Chcete-li usnadnit odstranění nits s hřebenem, můžete použít olivový olej na vlasy. Má také protizánětlivé a hojivé účinky.

Je to důležité! Po ošetření chemickými látkami na další dva dny neumývejte vlasy šamponem. A také nepoužívejte kondicionéry, balzámy na vlasy (2 týdny), protože vytvářejí film a zabraňují pronikání permethrinu a dalších látek. Pokud se vyvarujete používání toxických látek, nebo pokud je dítě velmi malé, můžete hřebínky a lýzy na 1, 5, 9, 13 dní hojně aplikovat vlasový kondicionér a pečlivě česat každý pramen s častým hřebenem (viz účinnost česání s kondicionérem pro vši). To znamená, že používáte k odstraňování hlavních vší nebo chemických zařízení nebo klimatizaci.

Mnoho lidí si myslí, že je třeba zkrátit dlouhé vlasy. Není nutné to dělat, protože se nacházejí na kořeny vlasů, ne více než 5 centimetrů od povrchu hlavy.

Po ošetření nemůže člověk navštívit přeplněné místa (škola, mateřská škola, divadlo, kino) po dobu dvou týdnů.

Vzhledem k tomu, že vši nežijí mimo hlavu déle než 1 den, pravděpodobnost opakované infekce není velká, ale je tam, takže byste měli:

 • Po zpracování hlavy vykonávejte obecné čištění v dětském pokoji.
 • Umyjte ložní prádlo a oblečení, ve kterých infikovaná osoba chodila za poslední 2 dny (54 ° C je teplota, při které obě nože a vši zemřou za pět minut).
 • Měli byste také dezinfikovat všechny hřebeny, barretty - k tomu by měly být umístěny ve vodě po dobu 1 hodiny se šamponem z vší nebo alkoholovým roztokem. Nebo důkladně opláchněte malým a vložte do mrazničky 2 dny.
 • Věci, které nelze umýt - klobouky, kabáty apod., Mohou být buď chemicky vyčištěny, nebo jednoduše zabaleny do sáčků po dobu 14 dnů - během této doby zmrzliny zemřou.

Prevence pedikulózy

Musíte vždy dodržovat pravidla osobní hygieny, sledovat stav vlasů. Držitelé dlouhých vlasů ve veřejné dopravě je lepší odstranit vlasy pod oblečením nebo je shromáždit v ocase. Nikdy nepoužívejte štětce na vlasy, vlasové kravaty nebo vlasy. Nepoužívejte jiné hygienické předměty, ručníky. Nespěchejte na postel ve vlaku, je lepší vzít z domova s ​​sebou. Nenoste klobouky jiných lidí.

Pokud někdo našel toto parazitické onemocnění ve vaší rodině, pak místo ošetření pacienta je třeba přijmout opatření, která zabrání šíření vší vůle.

Je třeba vařit a žehlit polštáře, polštáře, plechy, ručníky, klobouky pacienta. Varujte všechny kontaktní osoby (děti v mateřské škole nebo ve škole, příbuzné), vyšetřte dermatologem.

Jasné příznaky a příznaky vši na hlavě, fotografie hlavních vší u lidí

Pediculóza je poměrně nákazlivé onemocnění, které je způsobeno všemi parazity.

Navzdory skutečnosti, že mnoho lidí považuje pedikulózu za chorobu minulosti a dnes je častým výskytem.

V tomto článku se budeme zabývat všemi všemi stránkami: příznaky, fotografie vší a příznaky hojné reprodukce parazitů.

Známky vši

Následující příznaky pedikulózy lze rozlišit:

Svědění je nejpozoruhodnější příznak vši na hlavě. Může se šířit téměř po celé hlavě, ale jeho vzhled se nevyskytuje během kousnutí, ale poněkud později.

To je způsobeno skutečností, že čelisti vši jsou poměrně malá, takže jejich proniknutí skrze kůži je docela obtížné cítit hned.

Kromě toho, než začnete sát krve, hmyz vstříkne sliny, které se skládají z léků proti bolesti.

Přímo reakce těla na ně způsobuje svědění a nepohodlí. Kousnutí. Jejich vzhled může být patrný všude po hlavě, zejména na srsti, v oblasti krku a uší.

V pokročilých a velmi těžkých stadiích pedikulózy mohou být malé plochy, které prošly mnohonásobným skusem, spojeny do poměrně širokých oblastí, které mohou pokrývat téměř celou hlavu. Tkáňová infekce způsobená obrovským množstvím kousnutí a silnými štětky na vlasy. Většina kožních infekcí je pozorována ve formě otevřených ran nebo hnisavého otoku.

Ve většině případů se podobné známky pedikulózy u dospělých a dětí objevují na velmi citlivých oblastech pokožky - na zadní straně hlavy a ušní oblasti. Při prodloužené pedikulóze se mohou objevit známky vši na hlavě osoby, jako např. Těsnění na kůži, stejně jako nepatrné překrvení.

To je způsobeno skutečností, že při hojení jsou normální tkáně nahrazeny pojivovými tkáněmi, které jsou přirozeně tužší a neodlišují se v jejich specifické elasticitě.

 • Při prodloužené léčbě onemocnění na hlavě může dojít k pigmentaci, která je spojena s reakcí na uhryznutí vši a injekčně podávanými látkami.
 • Vzhled parazitů

  Rozlišování těchto parazitů od jiného hmyzu nebude obzvláště obtížné, pokud máte představu o vzhledu a symptomech vši u dospělých a dětí.

  Navíc jsou téměř průhledné, v některých případech mají šedou nebo světle hnědou barvu. A až vši jedí lidskou krev, jejich tělo se stává vínově nebo červenohnědou. Také po jídle se může zvýšit velikost hmyzu.

  Samotné tělo samotné má tři části - hlavu, hruď a břicho. Hlava není velká, na něm jsou antény.

  Na bocích hrudní oblasti jsou tři páry nohou, jejichž délka je přibližně stejná. Nejširší částí těla všic je břicho, zejména jeho výrazné rozšíření je pozorováno na konci.

  Tyto fotografie zobrazují vši ve vlasech a příznaky jejich vzhledu:

  Jak vypadají nitky

  Prostým okem je velmi obtížné vidět výskyt vaječných vajec a někdy je docela problematické je okamžitě identifikovat. To je vysvětleno skutečností, že nits mají mikroskopické velikosti, které dosahují 0,8 milimetrů.

  Při vyšetření vlasů mikroskopem však můžete vidět, že vzhled nití vypadá jako podlouhlá kapsle - na jedné straně je upevnění, které pečlivě obaluje vlasy a druhé je opatřeno analogou plochého krytu, kterým se dokončuje larva.

  Vzhledem k tomu, že podrobná prohlídka nití je možná pouze za pomoci zvětšení, je třeba ji rozpoznat pouhým okem.

  Zřejmé příznaky pedikulózy u dospělých a dětí - vzhled nití - jsou uvedeny na těchto fotografiích:

  Místa skusu

  Kousání vši nejsou zvláštním problémem, jelikož připomínají blší kousnutí - za nimi se objevují malé červené tečky s dlouhou centrální částí. To je jeden z nejpozoruhodnějších symptomů vši u lidí.

  Ve většině případů je místo záběru vystaveno zánětu a samotný bod je viditelný i pouhým okem.

  Po kousnutí se často vyskytuje podráždění kůže, které mnoho lidí vnímá jako normální alergickou reakci.

  Na těchto fotografiích se objevují známky vši v hlavě jako jejich kousnutí:

  První příznaky onemocnění

  První známkou pedikulózy je vzhled malých ran - stopy parazitů. Zejména častěji jsou vidět v okcipitálních a časových oblastech, stejně jako u uší.

  V některých případech je kousnutí vystaveno infekci, která je doprovázena nejen odchylkami stavu povrchu kůže, ale také výskytem nového znamení vši v osobě - ​​otok lymfatických uzlin.

  Kromě toho, pokud člověk zanedbává pravidla osobní hygieny, vajce a výtok vši způsobí spíše nepříjemný zápach a zamotání vlasů. To způsobí, že budou uloženy více nití a tím i rychlejší reprodukce parazitů.

  Také nezačněte proces léčby - onemocnění se může šířit poměrně rychle, a to jak v rodinném kruhu, tak mezi ostatními lidmi.

  Jak vypadají vši a nitky, způsoby jejich rozpoznání

  Závažné podráždění pokožky hlavy, nesnesitelné svědění, neustálé úzkosti (osoba, která se nyní a poté dotýká účesu rukama, narovnává, svědění) způsobuje podezření na napadení všemi. Mohou tyto parazity sání krve skutečně ublížit? Jak vypadají dospělé jedinci a vajíčka, přesně tam, kde je hledat? To bude popsáno v článku.

  Stručný popis

  Všichni (v latině Anoplura nebo Siphunculata) patří do podřádku ektoparazitů, patří do řádu ušlých parazitů. Hlavním zdrojem potravy pro tento hmyz je krev hostitele (člověka nebo zvířete), které po kosení pokožky vysávají.

  Onemocnění způsobené všemi, lékaři nazývají "pedikulóza". Obecně platí, že na těle člověka a jeho okolí nejvíce žijí 3 typy těchto parazitů. Patří mezi ně: hlava, tělo a všední vši, lišící se v místě. Podrobněji popisujeme každou z nich.

  Jak vypadají

  Hmyz všech druhů má charakteristické rysy:

  • ploché tělo s mírně zvyšujícím se břichem při nasycení krve;
  • krátké houževnaté nohy s malými nehtovými procesy, které umožňují parazitům zůstat na vlasy a pokožce;
  • přítomnost propichovacího zařízení, které poskytuje jednotlivcům potravu;
  • dýchací přístroj umístěný na břiše;
  • antény, jejichž funkcí je zachytit specifický zápach.

  Tělo vší je rozděleno do tří částí. Hlava hmyzu je spíš jako kostek. Hrudník je lichoběžníkový, vybavený kulisami. Má také 3 páry nohou. Břicho se skládá z 9 částí.

  Vší hlavy

  Vzorky parazitů dospělých mohou být velké až 1-6 mm, larvy se liší ve více skromných ukazatelích - 0,4-1,2 mm. Tělo je průsvitné, barva se může lišit v závislosti na stupni sytosti. Takže dospělí mohou mít bělavý, šedivý nebo dokonce světle žlutý odstín chitinové vrstvy. Když krev vstoupí do břicha, barva se přiblíží k hnědé a červené. Tvar těla - podlouhlé, počet labutí - 6.

  Všudy jsou ve vlasech velmi obtížné, protože parazité se rychle pohybují (kolem 23 cm za minutu) a jsou velmi malí.

  Vší hlavě vši jsou žlutě bílé barvy, které se drží na vlasy díky speciální lepící kapalině. Při náhlých pohybech se neotékají, nehýbejte se. Je však mnohem snazší pozorovat vajíčka parazitů, protože se nepohybují po skalpu a jejich velikost je asi 1,5 mm.

  Doporučujeme si přečíst: jak pochopit, že máte vši.

  Je dobré vědět. Všichni se liší od ostatních krve-sání hmyzu v způsobu života a vzhledu. Takže ve srovnání s štěnice, mají mnohem menší velikosti, nežijí na celém povrchu lidského těla (hlavně na hlavě díky schopnosti snadno přilnout k vlasům nohama), jsou aktivní kdykoliv během dne, a to nejen v noci. Stejně jako blchy vši neumí skákat, pohybují se plazí a tělo je lehčí než první.

  Leniové vši

  Velikost plátěných vši je o něco větší než hlava. Tělo může dosáhnout délky 2-4 mm, vyznačuje se zvláštními výčnělky ze stran. Žádné křídla. Barva chitinové vrstvy je šedavá, někdy bělavá. Mohou se nalézt na lidském těle (postižené oblasti: záda, končetiny, boky), stejně jako textilní předměty (oděvy, ložní prádlo, ručníky) a nábytek (stehy, kapsy, dekorativní předměty).

  Existuje mýtus, že vši jsou přenášeny na člověka ze zvířat. Ve skutečnosti to není zcela správný úsudek. Zvířata mohou také parasitizovat vší, ale patří k jinému druhu. Nikdy nebudou jíst lidskou krev. Takže jsou zde jeleny, pečetí, velbloud, zajíc a další.

  Pubic vši

  Tento druh parazita má zaoblené nebo podlouhlé tělo, jehož délka se pohybuje od 1 do 3 mm. Vnější kryt světlé barvy, častěji - nažloutlý nebo šedý, někdy hnědý. Břicho specimen je široké, na něm jsou zvláštní výrůstky - vily. Lýce nejsou tak houževnaté jako vši, ale mnohem masivnější. Pohybujte pomalu. Žijí na chlupaté části genitálií, v blízkosti konečníku. Pokud je příliš mnoho hmyzu, poškozují obočí, řasy, podpaží, vousy a knír.

  Předpokládalo se, že vešky a hlaveň byly ve starověku velmi běžné. Nebylo možné, aby se tyto parazity vyhnuly i autoritám. Takže je známo, že římský císař Sulla se nemohl zbavit tohoto hmyzu. Vedl rozpuštěný život a na svém těle současně žily tisíce různých parazitů včetně vší. Otroci se na ně několik dní vyřezávali, ale počet krevních sání zůstal stejný.

  Nits

  Všichni chovají vejce, které spolu s kuklou se nazývají nits. Objevují se na místě, kde jsou dospělí dospělí jedinci, nejsou přenášeni z člověka na člověka.

  Zvláštní lepkavá skořápka tvoří kolem vajíčka, které produkuje samice. Je to díky ní, že dokáže přiložit vejce na lidské vlasy. Obvykle může být na každém vlasu pouze jedno nit. Vzhledem k přítomnosti této lepicí látky je velmi namáhavé odstraňovat vejce z vlasů.

  Zvenčí se lišty podobají lupům, ve srovnání s imago mají velmi malou velikost, takže zůstávají dlouho nepostřehnutelné. Přesto, při pečlivém vyšetření povrchu hlavy je nejprve zjištěna přítomnost vajec a ne dospělých. To se vysvětluje tím, že jsou stále na vlasy, nepohybují se jako dospělí parazité na kůži.

  Nity v rozměrech dosahují 0,4-2,0 mm u vší hlavy a těla, 0,4 mm v hlavě. Všechna vejce jsou nejčastěji bělavé barvy skořápky. Tvar připomíná zkroucené lano. Spodní prádlo vši kolem 0,5 mm, podlouhlé, najdete je v záhybech oděvu a nábytku. Hlava - velmi podobná lupům. Avšak vejce pubických škůdců mají tmavou barvu, ostré hrany.

  Vlastnosti struktury pod mikroskopem

  S nárůstem počtu jednotlivců můžete podrobně vidět všechny oddělení a jejich strukturu. Například, jak vypadá piercing-sací zařízení tohoto parazita. Skládá se ze 3 hlavních orgánů:

  • otevření úst, kde jsou umístěny chitinové háky, jejich funkcí je držet se na povrchu lidské kůže;
  • piercingové jehlice (3 kusy) spojené v bodnutí;
  • faryngální trubice - druh pumpy, přenáší krev z úst do střeva.

  Také při vyšetřování všic pod mikroskopem lze jasně vidět vzorované obrysy těla, vily, segmenty antény, háčky na nohách, segmenty a tvar břicha.

  Podkožní vši

  Již dlouho je známo, že vši jsou externí hmyzí škůdci. Jejich tělo není přizpůsobeno pro proniknutí do lidské kůže, ale lze je snadno držet na vlasy a lpět na jejich silné nohy. Dokonce i když hmyz náhodou odmítne otevřít ránu, pak se pospěš odtamtud. Je třeba poznamenat, že larvy vši nemohou existovat pod kůží svého hostitele. Subkutánní vši tedy neexistují.

  Odkud pochází pojem "subkutánní vši"? Často se vyskytují svrabovití (klíšťata) pro tento hmyz, protože způsobují podobné příznaky. Takže osoba si všimne svědění, vzplanutí vředů a puchýřů na kůži, ale současně nedokáže pochopit důvod jejich výskytu.

  Jak hledat a jak odstranit vlasy

  Pokud máte podezření na infekci všemi, musíte si pečlivě prozkoumat pokožku hlavy. Je nutné, aby se na horní a boční stěny zasunuly strapky vlasů, pečlivě se zkoumají pokožka a kořeny.

  Dalším způsobem je použít hřeben s častými zuby a pokusit se vyčistit parazity. V každém případě, pokud pečlivě prozkoumáte kůži pacienta, můžete vidět vici s pouhým okem.

  Dávejte pozor! Při hledání parazitů zkontrolujte suchou nebo mokrou hlavu.

  Na mokré vlasy

  Akční algoritmus pro detekci krevního sání v tomto případě je následující:

  • Nejprve je třeba umýt vlasy šamponem a pak aplikovat velké množství kondicionéru. Prohněte vlasy hřebenem se širokými zuby;
  • nahradit hřeben hřebenem s častými zuby. Při česání by se měly lehce dotknout pokožky hlavy a dosáhnout vlasových kořenů;
  • Pomalu kartáčujte vlasy shora dolů. Hmyz by měl zůstat mezi zuby;
  • odstraňte vší čas;
  • umyjte si kondicionér po vyčištění vlasů po celé hlavě.

  Na suché vlasy

  Při identifikaci hmyzu na suchých vlasech postupujte takto:

  • roztáhnout hlavu vlasů pravidelným hřebenem;
  • hřeben s častými zuby, kartáčujte vlasy v malých oblastech od kořenů směrem dolů (strávit 3-4 krát na jednom místě);
  • zkontrolujte, zda na hřebeni jsou parazity;
  • vyčesat všechny vlasy.

  Na závěr. Pokud máte pocit svědění v různých dnech, začaly se objevovat rány na hlavě, měli byste provést vizuální prohlídku vlasových kořenů a provést důkladné česání.

  Pokud máte podezření na infekci všemi, musíte jít do nemocnice na dermatologa nebo pediatra (pro děti) a okamžitě zahájit léčbu. Nejlepší způsob, jak se zbavit vši - zpracování chemikálií.

  Následující články mohou být užitečné pro účinnou kontrolu nad všemi vši:

  Jak vypadají vši na hlavě, odkud pocházejí, a zda je můžete dostat z domácích zvířat nebo v bazénu

  Louse je krev sání-parazit, který žije na těle savců, včetně lidí. V přírodě existuje několik odrůd hmyzu, ale každý druh může parazitovat pouze v jeho stanovišti. Například, lidská vous se nikdy nebude usadit v psí kožešině.

  Jak se všemi všemi

  Pro prevenci a léčbu parazitů je důležité vědět, jak jsou vši přenášeny z člověka na člověka, aby měli představu o vzhledu, životním stylu škůdců.

  Odrůdy parazitů

  Osoba může být "napadena" třemi druhy vši:

  • bolesti hlavy - parazita na pokožce hlavy;
  • pubikum - přebývá ve vlasech pubis, někdy - podpaží, méně často - v obočí a řasách;
  • šatník - "žije" v záhybech a švech oděvů, ložního prádla.

  Jaký je rozdíl?

  Hlava vlasů parazitizuje vlasy člověka, a nits jsou často infused. Někteří věří, že nits jsou oddělený typ parazitů sání krve, jiní říkají, že jsou jedno a to samé. Taková hlediska jsou chybná. Chcete-li účinně bojovat proti parazitům, potřebujete znát rozdíl mezi všemi všemi.

  Vonka je šedo-hnědá chyba měřící 0,4-6 mm se šesti nohami. Nits - zvláštní vločkové vajíčko. "Kokon" má tvar vřetena a "víko", kterým vystupuje z kapsle zralá larva. Níže je pás, který obaluje vajíčko a vlasy, ke kterým je připevněn. Délka nití je 0,7-0,8 mm, průměr kapsle je přibližně 0,4 mm.

  Životní cyklus hmyzu

  Životní cyklus hlavičky, která žije ve vlasech člověka, se skládá ze čtyř etap.

  Hnojení a pokládání vajec

  Louse, která je asi dva týdny stará, je schopna dát potomkům. Po oplodnění mužem a "jídlem" samice položí vajíčka. Stává se to takhle.

  • Zrání vajíček. Zatímco se vousy pohybují nahoru přes vlasy, vejce se pohybuje dolů vajcovodem v těle hmyzu, prochází skrze žlázy pokrývající ji se speciální složení.
  • Vyjděte z vajíčka. Prostřednictvím tajného vejce, opouštějícího konečník, je připojena k vlasům ve vzdálenosti 2-3 cm od kořene.
  • Připojení k vlasům. Po několika minutách se skořápka stává tak silná, že není možné ani odstranit nitky z obruby.

  Vývoj larv

  V kukuse se larva vyvíjí za pět až osm dní. Doba zrání závisí na podmínkách prostředí. U nits je nejvýhodnější teplota 33 ° C. Když indikátor klesne na 22 ° C nebo stoupne na 40 ° C, vývoj hmyzu se zastaví.

  Při teplotách nad 45 ° C může larva umírat, při 0 ° C může trvat dva až tři měsíce. Nicméně i v zimě teplota pokožky hlavy člověka zřídka klesne pod 25 ° C, takže se všichni mohou úspěšně rozvíjet po celý rok.

  Výstup kapsle

  Zralá larva vytlačuje víko "kokonu" a začíná dýchat. Vdechovaný vzduch prochází jícenem hmyzu a vystupuje v řemenu a hromadí se v dolní části pláště. Pod tlakem je larva vytlačena z kokonu. Proces "narození" trvá jen několik minut.

  Transformace do dospělé osoby

  Larva vznikající z vajíčka se podobá dospělému, ale je menší a není schopná produkovat potomstvo. Během 14-16 dnů hmyz roste, během tohoto období se vyskytují tři molty. Po druhém je škůdce schopen se množit, což se děje, téměř okamžitě se spáruje s jedincem opačného pohlaví.

  Co je nebezpečná pedikulóza pro člověka?

  Pokud je v hlavě člověka parazita, můžete o této chorobě mluvit jako o pedikulóze. Její nebezpečí pro člověka je spojeno s pěti faktory.

  1. Riziko vzniku nebezpečných onemocnění. Škůdci jsou nosiči břicha, příkopové horečky, ale v moderních podmínkách se to zřídka děje.
  2. Šance na infekční rány. Všichni nechávají kousky na pokožce, skrze které může do krve proniknout infekce.
  3. Dermatologické léze. Značky na skus vyvolávají vzhled modravých skvrn, alergické reakce, někdy - pustulární formace a pyodermie.
  4. Nepohodlí. Hledání vši na hlavě je spojeno s trvalým svěděním a pálením.
  5. Těžké sociální kontakty. Při komunikaci s jinými lidmi se člověk se všemi ve vlasech cítí trapně. Navíc je pro ostatní nebezpečné, protože riziko infekce je vysoké.

  Jak můžete "vyzvednout"

  Lékaři zjistili, kde jsou vši odebráni všichni, a jak se plazí od "špatné" hlavy k "zdravé". Byly identifikovány dva způsoby infekce vší hlavě.

  1. Od osoby k osobě. Nejčastěji se hmyz přenáší tímto způsobem. K tomu dochází, pokud lidé sdílejí jedno lůžko, sedí blízko sebe.
  2. Prostřednictvím osobní péče a oděvu. Když sdílíte ručníky, kartáčky, vlasy a gumové pásy, škůdci také cestují z hlavy na hlavu. Můžete se nakažovat, pokud nosíte klobouk, sako s kapucí nebo jiný oděv, který člověk se všemi nosí.

  "Rizika" veřejná místa

  Vši mohou být zvednuty kdekoliv v blízkém kontaktu s infikovanou osobou nebo při použití svých osobních věcí. Nejčastěji se to děje v:

  • školy;
  • mateřské školy;
  • veřejná doprava;
  • kina.

  Pedikulóza může být infikována i ve veřejných koupacích místech, například v bazénu. V chudých oblastech Indie se kontaminace často vyskytuje při plavání v řece.

  Společné mýty

  Některé úchvatné informace z úst na hlavu o vších jsou špatné. Zde jsou pět nejčastějších mýtů.

  1. Vši mohou skákat. Lousy neskočují z hlavy do hlavy, mohou se jen plazit. Proto, mluvit s člověkem ve vzdálenosti jednoho metru, není možné kontraktovat s pedikulózou.
  2. Sanitace je jednou z příčin vší. Hmyz nemůže vypadat z nečistot, nečistoty jen nepříznivě přispívají k infekci vší hlavě všude, když není dodržována hygiena. Absolutní čistota v apartmánu a sprchování dvakrát denně nezaručuje ochranu před škůdci.
  3. Vší hlavičky mohou být odebírány pouze od dětí. Hmyz se přenáší od dospělé osoby.
  4. Škůdci mohou být infikováni domácími zvířaty. Lidská vasa není živá ve zvířecích chlupách a všímačky psů nebo koček také nemohou žít ve vlasech lidí.
  5. Hmyz neparasitizuje barvené vlasy. Většina nátěrů obsahuje peroxid vodíku, který je toxický vůči škůdcům. Množství látky však nestačí ke zničení nebo zabránění životnosti vší.

  Doba inkubace

  V biologii je inkubační doba hmyzu časem vývoje vaječných vloček. V lékařství je inkubační doba pro chorobu období mezi infekcí a nástupem příznaků. Pro entomologa je inkubační doba pro vši a nitky pět až osmi dní, pro osobu, která "vybírá" parazity tři až čtyři týdny.

  Jak najít nezvaná "hosty"...

  Všichni první známky vši na hlavě jsou svědění kůže. Po poškození škůdcem se vytvoří rána, do které spadne sliny, což způsobuje podráždění. Když jsou vši málo, svědění je drobné, je zřídka spojené s přítomností hmyzu. Čím více se však stávají, tím jsou tyto pocity nesnesitelnější.

  Výskyt svrbení neznamená infekci s vší hlavě, diagnózu lze potvrdit pouze detekcí hmyzu a škůdců. Všichni dospělí všichni jsou obtížně vidět: obývají pokožku a rychle se pohybují. Nejčastěji se vyskytují první šupiny. Můžete vidět lehké kapsle s vejci pouhým okem, jsou obzvláště patrné na tmavých rozechvělých vlasech. Někdy se nits mýlí s lupinami.

  ... a odlišuje se od lupů

  Rozlišovat lupiny od nits může být na čtyřech důvodech.

  1. Množství Množství lupin je vždy stejné, zatímco počet niti se zvyšuje každým dnem.
  2. Vzhled. Lupinové vločky mohou mít různé velikosti, dosahující 5 mm, velikost nití je přibližně stejná - ne více než 0,8 mm. Bližší pohled skrz skořápky nití vidí tmavé vejce, prázdná kapsle má žlutý nebo šedý odstín. Lupiny jsou vždy jednotně bílé.
  3. Zvuk Stisknete-li na nits, slyšíte typické kliknutí.
  4. Kvalitní "spojka". Lupiny mohou být snadno odstraněny z kudrlin, zatímco nits jsou pevně spojeny s vlasy.

  Jak zkontrolovat hlavu

  Nalezení vší je obtížné, zvláště pokud jsou vlasy blond a kudrnaté, nebo tam není tolik škůdců. Jediným jistým způsobem je, že se mu ořídí speciální hřeben s častými zuby. Doporučuje se svěřit vyšetření zdravotnického personálu, ale můžete provést tento postup doma.

  1. Nachází se v dobře osvětlené oblasti.
  2. Prohněte vlasy pravidelným hřebenem, který rozdělí zamotané kadeře.
  3. Kombinujte jeden pramen se speciálním hřebenem s častými zuby.
  4. Okamžitě po vyčesávání utřete přístroj bílou ubrouskou nebo bavlněnou podložkou: vši a nitky budou viditelné na světlém pozadí, pokud jsou přítomny na hlavě.
  5. Propleťte několik pramenů tímto způsobem.

  Vědět, jak vypadají vši na hlavě, je snadné je najít. Nejtěžší věcí je zbavit se hmyzu a to by mělo být provedeno okamžitě, protože čím méně parazitů, tím snadněji je vyloučit.

  Jaké jsou vši a vši na hlavě člověka

  Country Expert

  Nits a vši na lidském těle je spíše neatraktivní fenomén, ale nikdo není imunní vůči infekci pedikulózou. Preventivní opatření mohou pouze snížit pravděpodobnost nemoci, ale nemohou poskytnout plné záruky. Obvykle je tento hmyz náhodně určen. Zjistíte-li, jak vypadají nitky, můžete provést včasná opatření, abyste se zbavili těchto parazitů sání krve.

  Nits a vši na hlavě člověka je extrémně nepříjemný fenomén, ještě nepříjemnější je to, že proti nim nikdo není pojištěn

  Hlavní odrůdy

  Lidská vena je parazita ze skupiny vší. Existuje několik morfologických odrůd tohoto hmyzu, které parazitizují lidské tělo:

  1. Oblečení jsou na pastelových plátěných prádlech a záhybech oblečení, používají člověka k životně důležitým činnostem, ale nejsou po něm celou dobu a po saturaci se skrývají v odlehlých částech svého trvalého bydliště.
  2. Bolest hlavy existuje na vlasové čáře a dobrovolně neopouštějí osobu.

  Pubová vous má speciální formu tlapky, která jí umožňuje přežít na srsti pubiálních a páteřních oblastí

  Tam je další druh - pubic vous. Název tohoto hmyzu sání krve přesně ukazuje jeho stanoviště. Ze zbytku poddruhu je vouska odlišná ve struktuře nohou. Vzhledem k rozmanitosti parazitů jsou vši rozděleni na hlavu, pubik, obvaz nebo kombinovaný - při současné infekci několika druhů hmyzu.

  Hlavní myš

  Tyto krevní sání mohou žít pouze na pokožce hlavy: vous, hlava, knírek, řasy. Hlava vosku nemůže skákat ani létat. Všechny funkce motoru jsou omezeny na prolézání. Pro jejich malou velikost se tyto parazity pohybují poměrně rychle, asi 35 cm za minutu.

  V tomto videu lékaře mluví o způsobech, jak se zbavit pedikulózy:

  Obecné informace

  Délka samic není větší než 5 mm. Muži jsou o něco menší - největší velikost je 2,6 mm. Pokud vezmeme v úvahu strukturu těla vši a nití pod mikroskopem, můžeme vidět, že hmyz má podlouhlé, zploštělé, průhledné tělo. Hladový hmyz má šedo-hnědou barvu. Během podávání se barva stává sytě červeně.

  Pozor: Všichni jsou hmyz, který je krvežíznivý a může se krmít až 5krát denně, až 10krát denně a současně může vypít až 2mg krve.

  Přečtěte si téma:

  Složení a pokyny pro použití prostředků pro vší paranitu

  Jak se rychle zbavit pedikulózy doma

  Hmyz má tři páry tlapky s ostrými drápy, díky nimž se parazit snadno pohybuje po pokožce hlavy. V této oblasti těla jsou také umístěny spiracles. Na hlavě jsou antény a malé oči.

  Ústní část stojatého typu představují následující orgány:

  • trubice, jako čerpadlo, čerpá krev z úst do jícnu;
  • jehla ve tvaru stilettos;
  • otvor s chitinovými háčky, kterým je hmyz upevněn a držen na kůži.

  Vlastnosti parazitismu

  Během pečlivého studia vší na hlavě vidíte, že tento hmyz se nejčastěji nachází v blízkosti základny vlasových folikulů, což je co nejblíže jejich zdroji výživy. Tento hmyz je jedním z mála, kteří zůstávají "věrní" uživateli. Pouze významný pokles teploty, který je způsoben smrtí člověka, bude schopen přinutí krev sání k odchodu a jít hledat jiné místo pobytu.

  Pro vší ideální teplota je + 26... + 29 ° С. Během pádu až na + 9 ° C se zastaví všechny životně důležité procesy, dokončí se růst a vývoj. Záporné teploty a teploty nad +50 ° C jsou pro ně smrtící. Bez jídla mohou vši žít nejdéle 3 dny. Stejné množství času, které mohou být udržovány v životě během pobytu ve vodě.

  Existuje nesprávné tvrzení, že parazity se objevují na pokožce hlavy pouze u lidí, kteří si zřídka umyjí hlavy. Avšak vzhled tohoto hmyzu nezávisí na úrovni osobní hygieny, neboť se nekrmí mrtvou kůží nebo podkožním tukem. Kromě toho existují vědecké studie, ve kterých je dokázáno, že parazité cestují snadněji v čistých vlasech.

  Popis nits

  Pokud se podíváme na to, jak vypadají nitky na vlasy, pak vidíme, že jejich genitálie jsou na břiše, zatímco u ženských jedinců se nacházejí v desátém segmentu dvojitého břicha a nazývají se gonopody. Mužské genitálie jsou pásy chitinu. Po páření, po 48 hodinách, samice stanoví 4-7 vajec denně. Během svého života (asi jeden měsíc) může položit více než 250 larv.

  Nits jsou larvy vši, protože jejich malá velikost je obtížné rozlišovat na vlasy bez pečlivé prohlídky.

  Je také třeba popsat, jak vypadají vši vejce a jakou barvu jsou. Nity jsou bílé larvy, které jsou velmi malé, nepřesahující 1 mm, ve formě kapsle s víčkem. Žena přiloží vajíčka na vlasy pomocí speciálního lepidla uvolněného z genopodů. O týden později vystupují larvy z kapslí a suché nití jsou na vlasy. Ve vzhledu se vylíbené děti neodlišují od dospělých jedinců, s výjimkou rozměrů.

  Rozlišující larvy vši od lupů jsou poměrně jednoduché. Nity mají stejnou velikost, zatímco na ně s nehty stisknete, můžete slyšet charakteristické kliknutí. Lupiny jsou suché zesílené tkáně pokožky různých velikostí.

  Pouze vylíhlé vši začnou aktivně krmit, podstoupí tři molty a za jeden týden se stanou sexuálně zralými jedinci. Snížení nebo zvýšení teploty, vysoké vlhkosti nebo sucha zpomaluje růst parazitů.

  Nits na pokožce hlavy nevědí, jak se pohybovat, a proto nejsou přenášeny mezi lidmi. Pouze v určitých situacích při blízkém kontaktu mohou chodit s vlasy, které spadly na hlavu jiné osoby.

  Symptomy hlavních vší

  Při konzumaci parazita zavádí zvláštní tajemství, které snižuje srážení krve a současně anestetickou látku, díky níž se kousnutí stane prakticky bezbolestným, dochází pouze k mírnému brnění. Další příznaky zahrnují:

  • pustuly, které jsou provokovány česáním;
  • pocit svědění a pálení;
  • podrážděnost;
  • porucha spánku;

  Trvalé kousnutí vši zabraňují tomu, aby člověk usnul, což způsobuje systematické poruchy spánku.

 • při dlouhodobé infekci projev nepříjemného pachu z ústní dutiny, tvorba vícenásobných vředů na hlavě, lepení vlasů, tvorba krust, přítomnost prázdných kapslí z nití;
 • zduřené lymfatické uzliny.
 • Při vizuální kontrole je možné odhalit všechny nepříjemné příznaky. Bez lupy můžete cítit, že vaše vlasy jsou plné lupů. Ovšem ozbrojený lupou můžete vidět vši vejce po celé délce vlasů, stejně jako pohyblivý dospělý hmyz. Pokud zvážíme, jak se nity dívají na hlavu v procesu jíst, pak můžete vidět, jak se jejich tělo zvyšuje, když je zaoblené.

  Přetížení vlasové linie více než 80 tisíc vší může být smrtelné. Důležitou roli zde hrají neurologické a psychologické faktory.

  Všudy jednoduše stačí k identifikaci s důkladnou prohlídkou hlavy

  Pedikulóza, stejně jako jiné nemoci, vyžaduje vhodnou léčbu, která zahrnuje hygienické postupy se speciálními šampony a další česání mrtvých vší a jejich larv pomocí hřebene.

  Pubic vši

  Tento druh postihuje intimní oblasti, anální oblast, hrudník, břicho, podpaží, obočí. Tento hmyz se přenáší během tělesného kontaktu, prostřednictvím lůžka a existuje riziko, že tyto parazity budou poškozeny v saunách, vany a bazény.

  Vnější struktura

  Délka těla ženské osoby není větší než 1,4 mm, muž je asi 0,9 mm. Tvar trupu je více zaoblený na rozdíl od hlavních vší. Břicho je pokryto chlupy, nohy na nohách jsou rozvinutější, díky čemuž je hmyz schopen fixovat ve vlasech trojúhelníkového tvaru. Paraziti jsou nejčastěji v oblasti pubika, protože jsou přitahováni sekrecí apokrinních žláz.

  Vůz je malý a upřednostňuje sedavý životní styl
  pro celý životní cyklus na jeden vlas

  Barva hmyzu má nepodloženou šedou barvu. Všichni se krmí více než dvakrát denně, zatímco pijí asi 0,2 mg krve. Po jídle mají téměř oranžovou barvu. Všichni dospělí všichni jsou fixní v blízkosti vlasového folikulu a často tráví celý svůj život na tomto místě, díky čemuž je možné poznat čas infekce rozmnožováním vlasů. Cyklus trvá přibližně 3-4 týdny.

  Podmínky reprodukce a vývoje

  Při snášení vajec musí samice trpělivě jíst a být v příjemném prostředí při teplotě nejméně + 29 ° C. Bez jídla nemůže parazit žít déle než jeden den. Nicméně, být mimo lidské tělo, dospělí mohou spadnout do anabiosis a být v "pohotovostním režimu" po dobu až 3 měsíců.

  Během života samice může být položeno více než 70 larv, které jsou fixovány v blízkosti vlasových folikulů. Vývoj hmyzu je stejný jako u jiných druhů této skupiny parazitů.

  Všudy jsou extrémně úrodné, s nárůstem počtu obyvatel, počet jedinců na hlavě bude exponenciálně růst

  Známky infekce

  Vzhled pubických vší v medicíně se nazývá fhyriáza nebo všité vši. Nejčastěji se choroba přenáší prostřednictvím pohlavního styku, protože je považována za pohřební. Často je pedikulóza pouze jednou ze složek sexuálně přenosných chorob, protože léčba je prováděna pouze po konzultaci s lékařem.

  Když kousnutí stydký veš představuje zvláštní tajemství, který zabraňuje srážení krve a zředění, čímž enzym začíná ničit hemoglobin a kousnutí část jsou vytvořeny modrá velikost spotu asi 1,6 cm. V průběhu skvrny citlivé na tlak nezmizí. Objeví se také následující příznaky:

  • body hnědé a černé barvy na spodním prádle - zbytky životně důležité činnosti parazitů;
  • pocit svědění a pálení;
  • dermatitis;
  • při silném poškrábání vypadá peeling, puchýře, pustuly.

  Jedním z prvních a nejzřetelnějších příznaků pedikulózy je svědivá kůže pod pokožkou hlavy.

  Sexuální styk s nosičem tohoto typu vši není jedinou možností infekce. Vší mohou být dokonale upevněny na oděv, ložní prádlo, protože riziko invaze ve stejném rozsahu mohou být muži, ženy i děti. To může přispět k:

  • výlety na veřejná místa: návštěvy vany, pláže, bazény, sauny;
  • používání doplňků pro spánek jiných lidí;
  • společný spánek se špatnou pedikulózou.

  Během včasné léčby je prognóza poměrně příznivá, během pár dní se můžete zbavit parazitů a larv vší. Léčba onemocnění probíhá pod dohledem dermatologa nebo doma prováděním určitých akcí:

  1. Vzhledem k tomu, že larvy na chlupách jsou fixovány speciálními adhezivními látkami, používá se k jejich rozpuštění stolní ocot.
  2. Holicí vlasy velmi usnadňuje proces zbavování se hmyzu, ale to není povinné opatření.

  Holicí vrstva je poměrně rychlá a účinná metoda, jak se zbavit vši, ale vůbec není povinná.

 • Dezinfekce spodního prádla a ložního prádla.
 • Na postižené oblasti jsou ošetřeny speciální spreje a masti: Medifox, Nittifor, Spey Pax, Pedilin, Veda.
 • Preventivní opatření

  Pokud v rodině někdo trpí onemocněním s vší hlavěmi, pak současně s léčbou pacienta jsou přijata preventivní opatření, která neumožní šíření choroby. Abyste se nestali infikováni všemi, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  1. Nezapomeňte zkontrolovat vlasy všech členů rodiny za přítomnost nití a vši.
  2. Použijte výhradně vaše vlasy, hřebeny, ručníky, klobouky.
  3. Po dokončení léčby byste měli pečlivě umýt všechny věci, které byly v kontaktu s osobou: polštáře, košile, sportovní oblečení, obvazy.
  4. Provést všeobecné čištění v bytě.
  5. Při přepravě buďte opatrní a snažte se nedotýkat se hlavy opěrky hlavy.

  Nejdůležitější věc, kterou nemůžete zapomenout: nits - jen výsledek chovných vší. Protože boj by měl směřovat k tomu, aby se zbavil především dospělých jedinců a současně s nimi se ztratí.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy