logo

Má henna šedé vlasy?

Šedé vlasy mohou a dokonce je třeba obarvit hennou. Tento nástroj je vhodný pro vlasy a je vhodný pro domácí použití, zejména pro ty, kteří upřednostňují pouze přirozené vlasové výrobky.

Zvláštní funkce

Ve slavných indických filmech mají všechny orientální krásy nádherné vlasy. Bez ohledu na to, kolik let byla hrdinka, alespoň 50, v jejích vlasech není vidět ani jedno šedé vlákno a délka kudrlin není v žádném případě srovnatelná s věkem. To vše díky pravidelnému používání přírodních vlasových výrobků. Na rozdíl od běžné barvy henna nepoškozuje vlasovou kůžičku, takže kudrlinky se zlepšují při každém zbarvení.

Ale existují některé rysy zbarvení šedých vlasů s hennou. Nejprve musíte pochopit, že šedé kudrlinky se liší podle své struktury. U běžných vlasů má náplň, která určuje barvu, tzv. Pigment. Šedé kudrlinky nemají takové plnění, jsou duté. Proto jsou tyto vlasy spíše hrubé, tvrdé a suché. Po zbarvení hennou se šedé vlasy v kořenech silně zbarvují, lesklé a barva je nasycená.

Výhody a nevýhody

Ale ne všechno je tak růžové s přírodními barvivy na vlasy, jak si dokážete představit na první pohled. Henna má své výhody a nevýhody při používání.

Výhody:

 1. Neobsahuje chemikálie, které mohou nepříznivě ovlivnit šedé kadeře.
 2. Nepoužívá se žádná věková omezení.
 3. Chrání před škodlivými účinky slunečního světla.
 4. Chrání kudrliny před lupinami.
 5. Zlepšuje strukturu pramenů: stává se hladká a hedvábná.
 6. Po použití se vlasy stávají objemnými a dobře upravenými.
 7. Reguluje mazové žlázy, takže kadeře zůstávají čerstvé po dlouhou dobu.
 8. Zlepšuje krevní oběh, čímž vlasy rostou mnohem rychleji.

Nevýhody:

 1. Nelze namalovat šedé vlasy, ale slouží pouze jako tónování.
 2. Nelze ji aplikovat na již zbarvené vlasy, pouze na šedé. Je tu šance získat zelenou barvu vlasů, dokonce i brunetku.
 3. Může nadměrné osušit prameny, takže před aplikací je lepší použít tukový balzám.
 4. Nemůže být používán v chemických perm, protože prášek může narovnat kudrlinky.
 5. Časté používání přípravku vede k ztuhnutí vlasů.
 6. Nemůžete namalovat kudrlinky s běžnou barvou po barvení henny.

Který je lepší?

Existuje několik typů henny, z nichž každá je určena pro určitý odstín vlasů.

 • Bezbarvá henna je rozdrcené listy indické trávy Dacron. V těchto listech není žádný barvicí pigment. Bezbarvá henna může být přidána do masky na vlasy, vytváří kudrlinky lesklé a přispívá k jejich růstu.
 • Barevná henna je nejoblíbenější a je mnohem levnější než bezbarvá. Pomocí tohoto nástroje můžete získat různé odstíny vlasů a používá se k barvení pramenů. Nástroj má také léčebné vlastnosti, pomocí kterých můžete obnovit poškozené vlasy.
 • Osvětlení. Taková henna je schopná knoflíky zesvětlit na tón a půl. Používá se pouze v kombinaci s vlasovým olejem.

Výběr prostředků závisí na účelu použití. Pro barvení šedých vlasů si vyberete barevnou hennu.

Jak malovat?

Henna barvení šedých vlasů má několik jemných odstínů, jejichž znalost pomůže snadněji barvit vlasy v požadovaném odstínu.

 1. Před barvením musí být hlava umyta, nezapomeňte na její navlhčení aplikovat balzám a kondicionér. Je lepší uschnout vlasy jakýmkoliv textilním výrobkem, a to jak bavlněná tkanina, tak i len.
 2. Henna je nejlépe zředěna teplou vodou. Je třeba si uvědomit, že barvivo zředěné vroucí vodou nebo horkou vodou nestojí za to, protože vroucí voda vede ke ztrátě samotného pigmentu.
 3. Barvení by mělo začínat v zadní části hlavy, protože zadní část hlavy je velmi hrubá a tlustá. Po odchodu do časných oblastí a až pak do parietální oblasti, na samém konci - malé vlasy v blízkosti čela (jsou nejtenčí a doba jejich zbarvení je minimální).

Kolik to má být?

Doba potřebná pro barvení henny je výlučně individuální. V průměru to bude trvat od půl hodiny až po tři nebo čtyři hodiny "expozice". Barvení závisí na struktuře pramenů. Je důležité si uvědomit, že henna projevuje svou barvu "velmi šťávy" asi po dni po barvení. Pokud výsledek není okamžitě jasný a kudrlinky mají mírně odlišný odstín, neměňte paniku. Všechno se vyčistí příští den.

Ujistěte se, že experimentujete s barvením na několika vláknech. Takže je jasné, v jakém poměru a kolik času potřebujete malovat konkrétní kudrlinky. Výsledkem zbarvení henny je zjevnější a účinnější, jestliže prameny nejsou vystaveny chemickému napadení.

S basma

Henna je rostlina, která má barevný pigment medu, červené, zlaté odstíny. Pokud je barvení prováděno pouze s hennou, konečný výsledek bude přesně ten stín. Abyste získali tmavší barvu (gaštan, hnědou nebo čokoládu) v henně, je třeba přidat basma.

Basma je další přirozené barvivo a také dobře šedě vlasy. Má tmavě modrý a nazelenalý odstín. Basma jako nezávislé barvivo (bez přidání henny) je lepší nechat používat, protože výsledek bude modro-zelený tinged pramen. Tato barviva se používají výhradně v tandemu.

Chcete-li získat červenohnědé kudrlinky, stačí smíchat barvu v následujících poměrech: jedna čajová lžička henny a dvě čajové lžičky Basma. Pro tmavší odstín vlasů musíte smíchat jednu čajovou lžičku henny a tři čajové lžičky basma. V případě potřeby zvyšte dávku. Je lepší tyto dvě barviva smíchat v práškovém stavu a potom přidat teplou vodu.

Recepty

Existuje mnoho receptů na různé odstíny vlasů.

 1. Chcete-li získat slunečno-červený odstín, zředit dva balíčky henny s teplou vodou, přidat ke kyselině jakékoliv kyselé médium (například citrónovou šťávu, kefír, ocot). Takže henna intenzivně dodá pigment vlasům. Pak přidejte jednu nebo dvě lžíce kosmetického oleje (například lopuch, oliv, zeleninu, rakytník, kokos nebo mandle). Tím se dále zvlhčí vlasy. Henna se nejlépe aplikuje ihned po smíchání všech složek. Vlasy nemusí být zabaleny do sáčku nebo ručníku. Čím déle bude barva na vzduchu, tím lépe bude zobrazovat její barvicí vlastnosti.
 2. Pro hnědou a hnědou barvu. Mix jeden sáček henny se dvěma nebo třemi (pro tmavší barvu) sáček Basma. Smíchejte je v suchém stavu. Do této směsi přidejte vařený čaj nebo kávu a jednu nebo dvě polévkové lžíce másla (například lopucha, meruňkové jádro, kokos, mandl nebo olivový olej). Důkladně promíchejte vše do stavu kaše. Dát na kudrlinky.
 3. Oddělené barvení. Dvě předchozí receptury lze aplikovat samostatně. Nejprve aplikujte hennu, jak je napsáno v prvním receptu. Držte se půl hodiny až hodinu, opláchněte a vysušte ručníkem. Pak použijte basma, jak je napsáno ve druhém receptu. Držte až čtyři hodiny a poté opláchněte.
 4. Vaříme silný čaj, přidejte lžičku kurkuma a basma. Vše ponořte asi hodinu a opláchněte tekoucí vodou. Místo silného čaje můžete přidat kávu a namísto kurkuma - dubové kůry. Čaj odstraňuje zrezivělou barvu, která se může vyskytnout v důsledku barvení, což vede k příliš tmavé barvě vlasů.

Video o barvení vlasů s hennou a kávou, viz níže.

Oplachová henna může běžet pouze vodu bez použití šamponu nebo mýdla. Henna a Basma se bojí alkalického prostředí. Šamponování se doporučuje třetí den po barvení. A pokud se výsledek ukázal být bohatší než požadované, pak naopak, musíte tyto části nití důkladně umýt alkalickými látkami. Aplikujte jakoukoli směs je lepší se speciální kartáč, jako při barvení vlasů s obyčejnou barvou. Doporučuje se také použít speciální rukavice k ochraně rukou.

Je možné namalovat šedé vlasy s hennou a basma, jak dosáhnout jednotné barvy

Je těžké najít ženu, která by byla potěšena vzhledem šedivých vlasů na jejích vlasech. K zastínění stříbrných pramenů se používá barvivo, trvalé a přírodní barviva. Ne všechny však poskytují kvalitní výsledky. Jak malovat šedé vlasy s hennou nebo basma, abyste byli spokojeni s barvou a stavem vlasů - tento článek vám řekne.

Vlastnosti henny a basmy pro šedé vlasy

Jak je obtížné skrýt bílé prameny ve účesu, mnoho žen se začíná učit až po 35 letech a někteří dokonce ještě před nástupem 30. výročí. Kudrlinky mohou být šedé nejen s věkem, ale také kvůli celé řadě různých důvodů.

Vzhled stříbra ve vlasech je ovlivněn stresem, ekologií, hormonální nerovnováhou a dalšími zdravotními problémy, stejně jako genetikami. Současně jsou šedé vlasy zpravidla intenzivně lokalizovány v jedné nebo několika zónách (chrámy, koruny) a nutí ženy hledat způsob, jak vrátit vlasům stejný odstín.

Za tímto účelem hodně dámy vybírají hennu nebo basma pro malování šedých vlasů a někdy obojí.

Hlavní výhodou obou produktů je přirozená kompozice. Barvicí prášky se získají broušením některých rostlin. Základem henny jsou dolní listy Lawsonia nekoluchy. Suchá směs vystupuje nevzhledně zeleně, ale umožňuje barvit vlasy v červené, zlaté nebo hnědé barvě.

Odrůda odstínů závisí na zemi, ve které se vyrábí henna. Slavná ohnivá barva je vizitkou iránských výrobků. Kromě toho je barvicí prášek vyvážen ze Saúdské Arábie v Indii.

Basma - produkt zpracování indigofery (patří do rodiny luštěnin). Šedozelená látka je zřídka používána ve své čisté podobě, protože po ní začnou vypadat vlasy zelenou nebo modrou. Basm je obvykle kombinován s hennou, aby získal měkké a trvalé tóny. Specifický odstín a jeho nasycení závisí na rozměrech, počáteční barvě kudrlin, množství šedých vlasů a barvicí technologie.

Pozor! Chcete-li malovat přes šedé vlasy hennu a Basma, musíte tvrdě pracovat. Doporučuje se je použít postupně - toto se nazývá samostatná malířská technika. Henna je vždy používána jako první. Existuje také souběžná metoda, při které se hotové roztoky barviv kombinují a potom rozdělí homogenní směs vlasů.

Výhody a nevýhody

Přírodní barviva mají mnoho výhod souvisejících s jejich přirozeným složením:

 • příznivý účinek na strukturu vlasů;
 • vyživují, posilují kudrlinky;
 • urychlit růst pramenů;
 • zastavit jejich ztrátu;
 • normalizovat mazové žlázy;
 • schopný v některých případech eliminovat lupy;
 • vlasy jsou hladké a lesklé;
 • liší se hypoalergenní;
 • jsou levné;
 • vám umožní získat různé odstíny;
 • snadné použití;
 • prodává se všude;
 • V kombinaci s hennou a basma můžete efektivně natřít šedé vlasy.

Nespoléhejte však pouze na pozitivní zpětnou vazbu ohledně těchto prostředků. Negativní zkušenost s jejich použitím nutí uživatele poznamenat následující nevýhody barviv:

 • s častým zbarvením může způsobit poškození: suché vlasy a rozřezávání konců;
 • z téhož důvodu by měly být opatrně používány dívkami, které byly nedávno natřeny trvalými léky nebo permedem;
 • i přes šetrnou kompozici mohou způsobit jednotlivé alergické reakce: zarudnutí, svědění, otok;
 • henna a basma prakticky nepotřebují trvalé nebo polostálné kompozice, proto je žádoucí je aplikovat na přirozené vlasy, dokonce i na šedé vlasy;
 • je nepravděpodobné, že bude možné měnit barvu chemických přípravků po pokusech s těmito přírodními směsmi;
 • často barvené vlasy na slunci;
 • někdy se pokoušejí malovat přes šedé vlasy, ženy nemohou dostat rovnoměrný tón;
 • je docela obtížné získat požadovaný odstín, obzvláště poprvé;
 • přírodní barviva mají zvláštní vůni, která na chvíli trvá na vlasu;
 • Některé dívky si stěžují, že pro ně je obtížné umýt části trávy z kudrlin;
 • použití henny a basma je omezeno na některé kontraindikace.

Pozor! Nemůžete používat nástroje, pokud jsou vlasy a kůže velmi suché, jste těhotná nebo kojte dítě (hormonální změny), nedávno obarvené nebo zvlněné kudrlinky s chemii.

S opatrností je třeba pokoušet se namalovat na šedé vlasy blondýnky: na pramenech nejsou vyloučeny příliš jasné odstíny nebo modrozelené odstíny.

Tóny a proporce při barvení

Pro krátké a střední délky vlasů budete potřebovat asi 100-300 gramů barveného prášku. Majitelé dlouhých kadeří by měli připravit asi 300-500 gramů sušiny.

Nezáleží na tom, jestli je to jen henna nebo s nádechem basma - celkový objem zůstane stejný. Přesné množství závisí na tloušťce vlasů, jejich struktuře a stavu, intenzitě šíření stříbra na prameny.

Předpokládá se, že je možné natřít šedivé vlasy s hennou a basma a získat rovnoměrný odstín, když bílé chlupy neobsahují více než 40% účesu. Bude to také dobrý experiment, při kterém se barva nanáší na zcela šedé kudrlinky.

V mezistupně (počet semen - od 40 do 90%) bude muset tvrdě pracovat, aby dosáhl harmonického vzhledu.

Zřídka, kdo má poprvé dobrou barvu na šedých vlasech. Obvykle na cestě k aktualizaci účesů je třeba provést několik procedur. Je možné, že bude trvat nějaký čas, aby se podobalo příliš hezké barvě na hlavě, dokud se stín nezačne hluboce nasytit. Kromě toho je paleta odstínů opravdu krásná a rozmanitá.

Prášek z Lawsonium je tradičně považován za nejlepší volbu pro tmavé kudrlinky, které budou vyhovovat jakémukoliv typu henny: iránské, sudánské. Chcete-li malovat přes šedé vlasy, indický hnědý produkt je užitečný. Pro výraznější tón je zředěn čerstvě rozemletou přírodní kávou. Také hnědá henna z Indie bude krásně zastínit své světle hnědé vlasy, a pokud přidáte kurkuma, směs bude barvit prameny v atraktivní barvě mléčné čokolády.

Přírodní barvivo, vyvážené ze Súdánu, přidá tmavou hlavu měděné barvy a světlo - bohatě červenou barvu. Bude také pomáhat malovat přes šedé vlasy, zejména v následujících kombinacích:

 • s bezbarvou hennou. Pokud vezmete oba fondy ve stejných podílech, můžete udělat jahodový blond na zcela šedých vlasech. Na blond a kaštanových vlasech získáte světle načervenalou barvu;
 • s basma. Kudrnaté bude mít hnědou-měděnou nebo kaštanovou barvu. Konečný výsledek závisí na poměru, množství šedé a počátečním tónu pramenů.

Velké množství různých barev lze získat pomocí iránské henny. Ve své čisté podobě zbarvuje vlasy červenou barvou a v kombinaci s dalšími složkami dává kadeří následující odstíny:

 • pšenice. Za tímto účelem míchat barvicí prášek z Íránu s odvar z heřmánku, křenu nebo kořenu pampelišky;
 • okr Budete mít vícenásobný žluto-červený barevný schéma, pokud přidáte odvar od kůry cibule;
 • zlatý - výsledek kombinace iránské henny s kurkumy nebo heřmánek;
 • krémově zlatá. Tuto barvu lze dosáhnout přidáním čekanky;
 • žlutá-oranžová se získává díky pomerančovým a mandarinovým peelingům;
 • světle červená je možná, když je íránská henna kombinována se zázvorem, čajovým stromem nebo petrolejovým olejem;
 • tmavě červená - s přídavkem skořice;
 • tmavě hnědá, čokoláda, kaštan - výsledkem kombinace nejen s přírodní kávy, ale také s muškátovým oříškem, odvar z dubové kůry, skořápky z vlašských ořechů;
 • švestky. Pro tuto barvu přidejte k hlavní přísadě hrušku;
 • rubínová barva bude možná díky řepné nebo brusinkové šťávě, stejně jako červené víno.

Rada Chcete-li namalovat šedé vlasy na blond vlasy, vydejte zlatou henu z Indie (s kurkama, skořicí) nebo použijte kombinace iránského barviva s přírodními ingrediencemi, které dodávají světlé barvy.

Basma

Ve své čisté formě, indigophore prášek barví různé tkaniny v krásných barvách azur a smaragd. Pokud nechcete, aby vaše šedé vlasy vypadaly stejně, nezapomeňte propojit basma s hennou. Můžete přidat přírodní mletou kávu. Současně vás upozorňujeme, že tato doporučení se konkrétně týkají přirozeného, ​​100% basma.

Pokud výrobce kombinoval s jinými přísadami, další manipulace na vaší straně nebudou vyžadovány. Před použitím si produkt pečlivě přečtěte.

Henna a Basma

Možná je tento pár nejoblíbenější mezi všemi přírodními kompozicemi, které mohou barvit přes šedé vlasy. Různé proporce a variace, s časem expozice, vám umožní získat krásné odstíny. Doporučené poměry (henna: basma) vypadají takto:

 • 1: 1 - poskytuje barvu kaštanu různé intenzity (v závislosti na původní barvě vlasů);
 • 1: 2 - čokoláda nebo hnědá. Chcete-li získat černou barvu, musíte prodloužit dobu expozice z 1 hodiny na 1,5-2 (pro šedé vlasy - dokonce i delší);
 • 2 (nebo 1,5): 1 - červená na blondýnkách a bronz na ženy s tmavými vlasy;
 • 3: 1 - světle hnědá, ale vhodná pouze pro majitele světlých kadeří.

Chcete-li malovat přes šedé vlasy, musíte udržet směs na vlasy asi 5-6 hodin. Pokud to není možné, naplánujte několik postupů.

V případě použití samostatného lakování stojí za to pamatovat jedno pravidlo: čím déle držíte basma po henně, tím bohatší získáte tmavší barvu. V průměru trvá asi 1 hodina pro první komponentu a asi 20 až 120 minut pro druhou.

Pravidla a tipy

 1. Henna se nedá vařit s vroucí vodou. Teplota vody by měla kolísat na úrovni 70-80 ° C.
 2. Chcete-li barvit šedé vlasy, suché nebo normální, můžete prášek z Lawsonia zředit mírně zahřátým kefirem. Pro tukové prameny použijte vhodnou vodu s octem nebo citronovou šťávou. Trik je, že díky kyselému prostředí získáte jasnou, nasycenou barvu.
 3. Pro vaření vaření potřebujete obyčejnou horkou vodu, je také možné vroucí vodu.
 4. Připojte sloučeniny, ujistěte se, že jsou teplé. Udělejte to těsně před malováním šedých vlasů.
 5. Při riedení suchých směsí nepoužívejte kovové nádobí. Skleněná nádoba by byla optimální.
 6. Hotové roztoky by měly mít konzistenci husté smetany. Příliš tekutina bude vypadávat na kadeřnictví, obličej a oblečení. Pasty se ztuhnou předtím, než budete mít čas rozdělit ji mezi vlasy.
 7. Nesměšujte v budoucnu barvicí prášky a neskladujte je v chladničce.
 8. Abyste mohli později vypít přírodní nátěr, přidejte do připraveného roztoku 1-2 kuřecí žloutky. Glycerin, kosmetický olej nebo odvar z lněného semene pomůže zabránit suchým vlasům.
 9. Studená kompozice pomalu barví přes kadeře, včetně šedých vlasů. Abyste ho udrželi v teple, použijte vodní lázeň. Ale přehřát směs! Mikrovlnná trouba v tomto případě nebude fungovat.
 10. Přírodní barva nejlépe padne na čisté vlasy. Rovněž se předpokládá, že prameny by měly být mírně vlhké, ale neexistují přísná doporučení.
 11. Za prvé, tónovaný pár kudrlin, aby pochopili, jaká bude barva, jak moc budete potřebovat, aby složení.
 12. Zaměřte se na šedé vlasy. Její barva nejprve.
 13. Pokud rozdělíte vlasy na zóny, začněte nanášet barvu ze zadní části hlavy. V této oblasti byly vlasy nejtmavší.
 14. Pomocí směsi henny a basmy zahřejte hlavu s polyethylenem a pak ručníkem.
 15. Se samostatnou metodou aplikace vyžaduje pouze hennu.

Techniky barvení

Obě metody - současně a samostatně - umožňují dosáhnout stejného výsledku. Ale druhá technologie je často používána k malování přes šedé vlasy, stejně jako získat hluboké černé barvy.

Další výhodou metody rozdělení je, že můžete sledovat, které vlasy jsou zabarvené a opravovat odstín online.

Cokoliv zvolíte, v každém případě připravte takovou sadu:

 • suché prášky v správném množství;
 • 2 nádoby pro přípravu směsí a stejný počet kartáčů / hubek pro jejich použití;
 • tyčinky nebo lžíce pro míchací roztoky - 2 kusy;
 • tukový krém, je možné petrolátum;
 • oblečení, které nejsou příliš špatné na to, aby se špinavé, nebo kadeřnické župany;
 • hřeben hřebenů;
 • klipy nebo sponky;
 • rukavice;
 • sprchový kryt na zahřátí vlasů. Můžete vyměnit přilnavou fólii nebo plastový sáček;
 • ručník.

Pozor! Před lakováním se ujistěte, že nejste alergičtí na přírodní barviva. Aplikujte směs na oblast za uchem, zápěstí nebo lokte po 15-20 minutách.

Současná metoda barvení zahrnuje následující sled akcí:

 1. Připravte barviva podle pokynů. Každý z nich je ve své vlastní funkci. Pak je rozmíchněte.
 2. Nechte připravený roztok v misce s horkou vodou (druh vodní lázně).
 3. Ošetřete vlasovou vazbu vazelínou nebo krémem, aby nedošlo k obarvení kůže na obličeji, krku, za ušima.
 4. Noste staré oblečení / kadeřnictví a rukavice.
 5. Rozdělte vlasy na 4 zóny: zadní část hlavy, vrchní část hlavy, whisky. Zajistěte každou část s baret nebo klip.
 6. Pokud jsou šedé vlasy rovnoměrně rozloženy po hlavě, začněte mazat ze zadní části hlavy. V každém případě se zaměřte právě na to.
 7. Rozdělit zóny na malé prameny a barvit je teplou směsí, pohybující se od kořenů až po špičky.
 8. Po dokončení procedury s ošetřením vrcholu hlavy, shromážděte vlasy v housce, zahřejte hlavu s polyethylenem a ručníkem.
 9. Pravidelně kontrolujte, jak kompozice vyplňuje šedé kadeře. Možná budete potřebovat 1-2 hodiny k transformaci, pokud jsou prameny měkké a více - pokud je to těžké.
 10. Po uplynutí nastaveného času opláchněte roztok teplou vodou.

Samostatná barvicí technika:

 1. Rozpusťte henu a zatímco basmu odložte.
 2. Ošetřete kůži na obličeji, na krku a za ušima smetanou. Používejte pracovní oděvy včetně rukavic.
 3. Rozdělte a barujte kudrlinky stejným způsobem jako při současném způsobu.
 4. Izolujte hlavu, pravidelně kontrolujte, jaká barva se získá.
 5. Umyjte henu.
 6. Cook Basma.
 7. Naneste ho na mírně usušené vlasy.
 8. Neohřívejte vlasy.
 9. Po dosažení požadovaného výsledku omyjte prostředek teplou vodou.

Mimochodem. Stage s aplikací basma může být odložena na další den.

Odstraňujte přírodní barviva, nepoužívejte šampony, balzám na vlasy (důležité během prvních 72 hodin po barvení). Pokud je to nutné, věnujte minimální částku. Lepší - balzám. Opravit barvu pomůže oplachování octem nebo odvar z růžových boků. Na litr vody je třeba 1 lžíce kapaliny.

Chcete-li obnovit barvu vlasů nebo malovat přes šedé vlasy, cvičíte používání henny a basma ne více než jednou za 2-3 měsíce. Mezi léčebnými postupy můžete jednoduše odbarvit kořeny.

Dodržování proporcí, pravidel, všech nuancí jakékoli malířské technologie vám umožní přizpůsobit se vašim krásným, zdravým vlasům a zapomenout na rozruch, který se projevuje vzhledem k vzhledu šedých vlasů.

Užitečná videa

Jak barvit vlasy hennou hnědou.

Jak barvit vlasy a šedé kořeny s hennou basma.

Jak malovat šedé vlasy s hennou

Henna je domácí lék, který udržuje přirozenou krásu vlasů a také obnovuje jejich původní vzhled. Jedná se o způsob, jak barvit šedé vlasy s hennou. Přírodní léky, jako je henna a černý čaj, zejména pro šedé vlasy, dodají vlasům pigment, sílu a zdravý lesk.

Mehendi, také známá jako henna, nejenom zbarví vlasy, bude to tlustší, silnější a hedvábnější, čaj přidá speciální hluboký pigment. Barvení šedých vlasů s hennou má svou nevýhodu, budete muset barvit šedé vlasy s tím častěji než s barvivem.

Ztlumí vlasy hennu?

- Henna dokonale zbarví šedé vlasy, zejména v počátečních fázích. Chcete-li barvit úplně šedé vlasy, musíte použít Basma. Máte pochyby?! Je to marné, protože naše babičky barvily vlasy pouze pomocí přírodních přileb, bez chemické pigmentace.

Zbarvení šedých vlasů s hennou a čajem

Nejdříve určíme váš typ šedých vlasů, abychom vypočítali čas a typ zbarvení šedých vlasů s hennou.

Typy šedých vlasů:

 • Původní typ šedivých vlasů - počáteční šedé vlasy jsou šedé vlasy, které plní méně než jednu čtvrtinu.
 • Průměrný typ šedých vlasů - průměrný typ šedých vlasů - je téměř polovinou saténových vlasů.
 • Konečný typ šedých vlasů - všechny vlasy jsou pokryté šedými vlasy, to znamená, že všechny vlasy neobsahují pigment.

V prvních dvou typech šedých vlasů se považuje za ohnisko, to je částečné. První dva typy jsou snadno obarveny hennou.

Plný typ šedých vlasů je nejčastěji rozptýlený, to znamená, že vlasy rovnoměrně ztrácejí svůj pigment.

Při zahájení plné šedivé vlasy musíte použít hennu s přidáním basma a udržet ji na vašich vlasech déle.

Jak barvit šedé vlasy s čajem a hennou:

V průměru, abyste se zbavili šedivých vlasů, měli byste používat směs henny a čaje každé dva až tři týdny. Existuje mnoho vedlejších účinků z běžných barviv na vlasy. Tady v článcích, které se vyskytují v kostech, vždy doporučujeme přípravky na péči, které nepoškozují vlasy. Ženy, které často používají barviva na vlasy, vědí, že to často vede k suchu, svědění a šupinovité pokožce hlavy, zatímco henna vyživuje vlasy, což je jemné, hedvábné a krásné.

Přírodní henna s přidáním dalších komponent vám umožní získat různé odstíny od tmavé čokolády po červenou nebo červenou.

Tmavě hnědá barva po obarvení hennou a čajovými fotografiemi před a po:

Jak malovat šedé vlasy hennu?

 • Nejlepší způsob, jak použít hennu pomocí štětce a rozdělit je do pramenů, stejně jako při běžném barvení, začíná od kořenů, které se pohybují na délku a konce.
 • Po nanesení henny položte klobouk nebo obalte vlasy do zábalu pod ručníkem, abyste vytvořili teplo k otevření vlasových kůžiček. V teple, barva proniká hlubší pigmentováním vlasů.
 • Je velmi jednoduché umýt hennu z vlasů, které ji již obarvily, nejprve je opláchněte vodou a pak ji umyjte šamponem a dávkovačem.

Výsledkem zbarvení s hennou, čajem a basmou fotografií před a po:

Je třeba používat pouze "přírodní" prášek z henny, který je obvykle světle zelený. Zůstaňte pryč od zabalené henny, která obvykle obsahuje syntetické přísady. Pokud narazíte na výrobek, kde jsou barvy již předem smíchány, pečlivě si prohlédněte štítek. Pokud tvrdí, že je 100% čistá henna, není. Ačkoli jsou dobré jídlo s hennou a bylinnými směsmi, pokuste se analyzovat odrůdu a koupit balení.

Maska proti šedivým vlasům s hennou basma a černým čajem

Jak vytvořit masku pro barvení šedých vlasů s hennou:

 • Přírodní henna, černý čaj, citron
 • Voda
 • Střední miska na vaření těstovin (použijte starou mísu, špinavá)
 • Ručník
 • Sprchový kryt
 • Rukavice, hřebeny a vlasy
 • Kondicionér a šampon

Pokud jste předtím nepoužili hennu, musíte provést test na jednom vlákně

Jak se zbavit šedivých vlasů doma s tímto lidovým lékem?

Postupujte podle níže uvedených kroků. Takže můžete správně barvit šedé vlasy. Jsou velmi jednoduché a nevyžadují mnoho úsilí!

Krok 1: Černý černý čaj

První a nejdůležitější věc, kterou musíte udělat, je vařit černý listový čaj. Vezměte 2 lžíce černého čaje a nalijte 0,5 litru vroucí vody, nechte vychladnout na pokojovou teplotu.

Krok 2: Připravte masku proti šedým vlasům s hennou

Další věc, kterou musíte udělat, je připravit masku s hennou. Vezměte 2 lžíce henny a naplňte ji čajem, aby se dosáhla konzistence kapalné smetany. Tato maska ​​poskytne šedé vlasy tmavý kaštan nebo čokoládovou barvu, v závislosti na tom, jak jemné jsou vaše vlasy. Pokud jste proti krasninki, který může dávat barvu přidat citronovou šťávu (4 části citronu stačí). Dobře promíchejte. Pokud máte hodně šedých vlasů nebo téměř plné šedé vlasy, vezměte 1 lžíci henny a 1 lžíci basma, ale v tomto případě nepřidávejte citrónovou šťávu.

Krok 3: Použití masky

Oddělujte vlasy, aby bylo pro vás pohodlnější aplikovat masku na barvení šedých vlasů. Masku aplikujte štětcem, aby se vlasy upevnily. Pečlivě nanášejte všechny vlasy. Ujistěte se, že nejsou žádné oblasti neupravené.

Krok 4: Nezapomeňte počkat

Ujistěte se, že vytvoříte skleníkový efekt s ručníkem a čepičkou, aby šedé vlasy absorbovaly pigment henny co nejhlubší, což závisí na šedé barvě vlasů. Budete muset počkat od 1 do 2 hodin, pokud máte měkké tenké vlasy, bude trvat hodinu, než si šedé vlasy vyčistí. Pokud jsou vlasy hrubé, určitě budete muset počkat asi hodinu a půl, pak zkontrolovat vlasy a podívat se na výsledek, vyčistit hennu nebo ji udržet stále. Relaxujte pro tuto dobu! Udělejte si dobrou pedikúru. Přečtěte si časopis nebo samozřejmě domácnosti, ale doporučujeme věnovat pozornost odpočinku.

Krok 5: Vyčistěte masku

Po vaší době barvení šedých vlasů si můžete umýt vlasy. Ujistěte se, že důkladně opláchnete zbytky henny. Před vypraním studenou vodou vypláchněte hennu. Bude to mít zdravý lesk na vlasy. Po mytí šamponem použijte kondicionér. Použijte rukavice k omytí heny. Masírujte dobře hlavu. Opakujte proces, pokud si nejste jisti.

V tomto okamžiku jste dokončili hennu zbarvení šedých vlasů. Budete milovat své vlasy.

Stále recepty vlasové barvivo přírodní domácí video:

Používali jste hennu na šedé vlasy? Jaké jsou vaše dojmy? Sdílejte s námi své zkušenosti.

Jak malovat šedé vlasy s hennou

Ohromnou krásu vlasů lze dosáhnout pomocí henny a ve všech věkových a šedých vlasech zároveň není překážkou! Hlavní věc je vědět, které aditiva a v jakých poměrech se mísí s hennou. Nebojte se jasně červenou barvou, protože odstíny mohou být zcela odlišné. A co je nejdůležitější - bez chemie!

Já sám používám hennu od školního věku. Ne že jsem ji maloval. Jen chtěli dobré tlusté dlouhé vlasy a posílily - ne líné. Vyrobeno z henny, jako masoch na vlasy. Bude míchat hennu prášek s horkou vodou na konzistenci zakysané smetany, aplikuje to na vaše vlasy, držet to - kolik chce duše. Můžu 15 minut, ale mohu zapomenout a chodit po celé hodiny.

Moje vlasy jsou přirozeně tmavé čokolády v barvě. Takže jsem se nemusel bát s červenými hlavičkami. Přinejmenším to, jak moc to drží. Naopak, stín na slunci je úžasný.

Protože jsem nebyla líná a jednou nebo dvakrát za měsíc jsem používala hennu nepřetržitě po všechny roky (až do 35 let), vlasy mi byly po celý život prostě krásné. Tlustý, dlouhý, zářící na slunci, živý, s úžasným odstínem. Všichni se mě zeptali, jak se mi podařilo udržet takové vlasy. A když jsem jí řekl, byli překvapeni, že jsem nepoužil žádné drahé prostředky. Henna a všichni.

Ano, teprve po 35 letech jsem se pokusil nějak namalovat ze zvědavosti (již šedé vlasy se neobjevily bez jakékoliv barvy). Bylo to příjemné, rychle, bez podráždění. A nějak si to vzít a hodit svou oblíbenou hennu pár let. A co si myslíš? Zpočátku se nic moc nestalo. Ale pak začaly vlasy vypadat velmi špatně, začaly se objevovat lupiny a teprve potom se rozhostila hlava, jako nějaká alergie, začaly se objevovat i takové červené alergické skvrny na čele. Zkoušel jsem různé barvy různých firem a různé ceny - marně. Vlasy se ztmavly, ztenčily a přestaly svítit.

Nemyslel jsem, že bych se měl vrátit do henny. Ne kvůli lenosti. Tady není lenost. Strašidelné vlasy. A protože v té době uplynulo několik dalších let a bylo tam hodně šedivých vlasů. Bál jsem se, že henna zbarvení by bylo zbytečné na šedé. Stane se oranžově-červená. Nebo vůbec nebarvíte.

Já samozřejmě nejsou úplně šedé - ale jako v řádcích (když se zvýrazní, odlehčují se prameny, takže je to tak šedá, že leznu). Ale nechtěla jsem ohnivé červené řádky. Pokud je mísíte s basma, neměl jste rád barvu po své vlastní čokoládě. A pak jsem se dozvěděla, že henna, jak se ukázalo, může být ředěno nejen s Basma, ale s různými přírodními prostředky a získávat různé odstíny! Přidejte extrakt z heřmánku - dostanete med zlato, přidáte ořech - stanete se horkou čokoládou a kaštanem. Kaštanové zlato dodává přírodní mletou kávu, doplněk šťávy z červené řepy - stín granátového jablka a šafrán - zlatý šafrán. A to je velmi malá část získávání různých barev s hennou. Později určitě popíšu všechny známé možnosti na našem fóru "tajemství".

Takže jsem si vybral med zlato-kaštan. Ve stejné míře smíšené přírodní mleté ​​kávy a henny, zředěné vařenou kávou (5 čajových lžiček na šálek), je již možné ředit vodou na požadovanou konzistenci (v případě potřeby). Nalil si vlasy, ponechal 5 hodin (bál se - nebude šedě). A co si myslíš? Nejprve, jakmile se henna umyla, uviděla jsem, jaký druh vlasů se stal silným a dokonce i pokožka hlavy byla očištěna od nějaké kůry, bez lupů a svržení.

A jak potom vypadaly vlasy po vysušení, stejně jako v dávných dobách, ale musím přiznat, že jsem zapomněl na tento lesk. A barva? Ano, super! Neočekával jsem žádný takový efekt vůbec! Celé šedé vlasy byly překrásně malované a nezjistila se žádná oranžově červená barva, ale skutečně zlatý kaštan. A na mé čokoládě (nyní s krásným ohnivým odstínem vlasů), to byly kdysi šedé prameny, zdálo se, jako kdyby byly speciálně vytvořeny v rukou zkušeného kadeřníka-designéra. Vypadaly tak zlaté prameny, jako by to bylo chladné zbarvení. Pak se v práci všichni zeptali, jak jsem maloval vlasy tak krásně a pro koho to bylo zbarveno. A není žádná barva!

Takže od té doby uplynul další rok. Neexistují žádné lupy nebo alergie. Moje vlasy už nespadají. Stále jsou tlusté, lesklé, dlouhé a krásně hrají na slunci v úžasných odstínech. Takže teď zkazte vlasy barvy, ani nemyslím. Jen hena! A ona se nebojí šedivých vlasů!

Přiložím fotku zaměřenou zvláště na místa, kde jsou vlasy velmi šedé. Můžete si být jisti - barvy dokonale. Mimochodem, ti, kteří chtějí barvit své vlasy šedivé nebo vlasy neabsorbuje hennu dobře (tam jsou ty!), Doporučuji smíchat v stejných částech hennu, basma a mletou kávu. Také krásně získané. Takže používejte přírodní produkty a vaše vlasy budou lesklé a hedvábné, ne jako v reklamě - lepší!

Natalia

Na fotografii výše, vlasy v tlumeném světle, když nespadají sluneční světlo. Na fotografii níže - vlasy na jasném slunečním světle. Ukazuji, aby se ujistil, že oranžová barva šedých vlasů, dokonce i v jasném světle - ne! Připomínám, že Basma vůbec nepoužila. Pouze henna a přírodní mletá káva v stejných poměrech.

NA VAŠE MNOŽSTVÍ ŽÁDOSTÍ. Pokračování "Henna a Sedin, část II" s podrobným popisem barevného a fotografického reportu, fotky před, po a měsíc po malování - ZDE.

P.S.

Materiál je uveden pod nadpisem "Osobní zkušenost", jako lidská zkušenost. Samozřejmě, struktura vlasů každé osoby je odlišná, ne každý může dobře absorbovat hennu. Navíc je třeba mít na paměti, že v tomto případě je popsána situace, kdy člověk nemá zcela šedou hlavu, ale šedou hlavu. A podle toho se namalované šedé vlasy stávají měděné-zlaté, obecně se ukázalo podobně jako zvýraznění nebo zbarvení, vypadá velmi hezky. samozřejmě. Pokud však máte úplně šedou hlavu, nemusí být henna vhodná, protože barva bude příliš slabá. Ještě obtížnější, když člověk maluje hennu a basma společně (čistě osobní názor), je obtížné zvolit rozměry a barva se zhoršuje. Při příležitostném spláchnutí. Samozřejmě, henna se pomalu vymyje. Pokud ho člověk neustále používá, pak se to v celkové struktuře vlasů nezaznamenává. Ale u kořene rostoucích šedých vlasů je velmi, velmi viditelný. Proto asi jednou za tři týdny malovat kořeny samozřejmě.

Přidat - webová stránka není zástupcem henny, reklama se nezabývá (kromě vlastních internetových stránek), je nám jedno, co si namalujete hlavou. Existuje další zkušenost - napište svůj vlastní materiál, máme k dispozici osobní názor, podívejte se na podvodní list "Otevřené tajemství" v horním menu stránky.

Jak odstranit šedé vlasy přírodními barvivy

Šedé vlasy se mohou objevit, když je člověk sotva 20 let. Neměli byste se bát tohoto: je to nepříjemné, ano, vyžaduje další péči o vlasy, ale ne více. Není třeba diagnostikovat sebe a být zděšený na tom, jak brzy stárnou. Je to všechno o chemii: buňky právě začaly produkovat méně melaninového pigmentu, který barví vlasy ve svém přirozeném stínu. Léčba šedých vlasů obvykle nedává výsledek, všechny známé metody terapie jsou neúčinné a vhodnější pro prevenci. Můžete však skrýt šedé vlasy - dokonce i pomocí přírodních barviv.

Účinnost přírodních prostředků pro šedé vlasy

V našem těle jsou buňky, melanocyty, které jsou zodpovědné za barvu pleti a vlasů. Jsou již aktivní v době našeho narození. Aktivní fáze v těchto buňkách vydrží všechny naše dětství a dospívání (pamatujte, stejně jako všechny děti 7-10 let vlasy ztmavit: to znamená, že stejný melanin se hromadí ve vlasech po 25-30 letech začíná opačný proces Melanin se vymyje vlasů., a dříve, než se nasycená barva postupně ztrácí.

Šedé vlasy, které jsou zcela zbaveny melaninu, jsou ve skutečnosti průhledné, i když vypadají jako bílá nebo stříbrná proti zbytku vlasů. Naplnění nedostatku melaninu může být pouze jedním způsobem - barvením vlasů.

Není nutné brát toto drahé profesionální složení nebo rozpočet, ale škodlivé barvy s amoniakem. Jemné barvení lze provést pomocí bylinných kompozic - henna a basma. Zejména proto, že se jedná o další péči o vlasy.

Čím více šedých vlasů, tím výraznější jsou změny, a to nejen ve stínu, ale také v kvalitě vlasů - stávají se nezdravými, suchými a tvrdými. Je tomu tak proto, že při vyluhování pigmentových částic jsou prázdné prostory ve vlasové šachtě nahrazeny vzduchovými bublinkami. To znamená, že vlasy uvnitř jsou duté a venku, naopak, pokryté hustým ochranným pláštěm. Tato struktura komplikuje technologii barvení přírodními barvivy. U henny, basma a jiných rostlinných směsí neexistují aktivní složky, které by jako amoniak v nátěru změkčily srst a usnadnily pronikání pigmentových částic dovnitř. Pokud barva otevře ochranný plášť vlasů a pronikne dovnitř, pak tyto sloučeniny "obalují" vlasy venku, a proto se vypláchou rychleji - za 1,5 až 2 týdny. Technika barvení závisí na procentu šedých vlasů a na jejich místě.

Jak malovat přes šedé vlasy - video

Henna a Basma: komu jsou tyto barvy zobrazeny

Henna a Basma jsou vhodné pro ty, jejichž vlasy začaly šedivě brzy - to je, zatímco 3-5 růžové šedé vlasy jsou znepokojující - nebo ty s rozptýlenými šedými vlasy. S ohniskovými šedými vlasy (široké prameny na jedné straně hlavy) se henna nedoporučuje vzhledem k tomu, že barvení může být kontrastováno (barva na místě šedých vlasů bude jasnější než na barvách vlasů). Při použití 100% šedých vlasů bude fungovat jak basma, tak henna.

Henna bude vyhovovat ženám s teplým odstínem kůže a vlasů. Ve své čisté podobě bude barvit vaše vlasy ve zlatě, červeně, měděně červeném, v kombinaci s basma - v odstínech hnědých a gaštanových. Přírodní henna je prášek lauzonie. Stává se pouze dva typy - červená, která poskytne červenavý odstín a bezbarvý, který vlasy léčí a posiluje, vyživuje kořeny. Chcete-li získat gaštanový odstín, přidejte kávu hennu, abyste získali černo-basmu. V případě, že výrobce nabízí další barvy - lilek, purpurový, růžová - to znamená, lawsonite prášek, který je ve skutečnosti hena, je přítomen v prostředku jako základ, ale tam je dobavlent oxidační PPD, například pomoci pigment proniknout do vlasů).

Přírodní henna vyživuje vlasy pouze jedním pigmentem - červenou. Pokud budete neustále barvit vlasy přírodní hennou (bez ohledu na to, jakou barvu), bude téměř nemožné "vyjít" z rusovláska - dokonce i profesionální praní, posuzováno zpětnou vazbou od žen, pomáhá s obtížemi.

Stín (kávy, hnědé, červené) se vypne po několika týdnech a za účelem odstranění červené hlavy a obnovení je potřeba nové barvení. Mezitím se henna často nedoporučuje používat - doporučuje se omezit jeden měsíc najednou a maximálně dvě. Henna není vhodná pro suché vlasy (pro mastnou, ano, vysuší je a lze je umývat méně často). Při častém používání mohou být i zdravé vlasy vysušeny, takže později budou muset být obnoveny. Kromě toho je vysoká pravděpodobnost, že se pokožka hlavy začne odlupovat - se suchými vlasy - to se stává často.

Takže malovat s hennou není nikomu kontraindikováno, ale je žádoucí, aby se tento postup zacházel bez fanatismu a nikoliv namalovat nad každou znovuobnovenou šedou částí. Mimochodem, nikdo neměl takovou reakci na Basma - snad kvůli tomu, že obsahuje vitamíny, minerály, taniny a pryskyřice (proto se basma doporučuje jako terapeutická směs pro vypadávání vlasů, suchost, zlomení, podráždění pokožky hlavy ). Ve své čisté podobě, bez přídavku henny, by nemělo být používáno Basmu - můžete získat modravý nebo nazelenalý odstín, který bude patrný zejména na blond vlasy.

Jak získat požadovaný odstín:

 • světle hnědá: henna a basma jsou smíchány v poměru 1: 1, doba barvení je 30 minut;
 • lehký kaštan: henna a basma jsou smíchány v poměru 1: 1, doba barvení je 1 hodina;
 • kaštan: henna a basma smíchané v poměru 1: 2, doba barvení - 1,5 hodiny;
 • bronz: henna a basma jsou smíchány v poměru 2: 1, doba barvení je 1,5 hodiny;
 • černá: henna a basma jsou smíchány v poměru 1: 3, doba barvení je 4 hodiny.

Suché a tenké vlasy, které byly předtím zabarveny, budou rychlejší. Na tmavé a tvrdé barvě, naopak je potřeba udržet delší dobu, jinak rozdíl nemůže být vidět. Není-li v barvení žádné zkušenosti, je lepší vybrat ten odstín henny, který nebude příliš kontrastovat s přirozenou barvou vlasů.

Henna nezbarví vlasy ve světlých odstínech - pouze v červené a hnědé a Basma - v černé barvě

Jak zředit přírodní barvivo

Pokud šedé vlasy nejsou více než 30% a musíte barvit jednotlivé prameny, henna (basma) je lepší vařit - takže složení je snadněji "padat" na vlasy.

 1. Nalejte barvicí směs do pánve. Kolik to má, závisí na délce vlasů. V jednom balení henny (basma) 25 g. Pro krátké vlasy je jedno sáček, po dlouhou dobu pod rameny můžete potřebovat 3-5 balení (zohledněte také tloušťku vlasů).
 2. Barevná barva s horkou vodou. Namísto vody můžete použít černý čaj nebo ibiškový čaj - takže můžete udělat vlasy hnědé nebo načervenalé, jak říkají, to vypadá velmi zajímavě.
 3. Smíchejte směs na nízké teplotě.
 4. Vařte 10 minut.
 5. Přidejte olej nebo glycerin do hotové směsi - takže se hmota stane více viskózní a bude lépe použitelná.
 6. Rozložte směs po celé délce vlasů, aniž byste čekali, až se ochladí.
 7. Zahalte si vlasy s obalem nebo sáčkem a ručníkem nahoře.
 8. Podržte po dobu 30-40 minut (čím déle držíte, tím je bohatší barva).
 9. Opláchněte čistou teplou vodou.

Pokud jsou šedé vlasy více než polovina, můžete použít předchozí recept, ale musíte udržovat složení barvy delší - až 3-4 hodiny. Můžete zkusit jinou metodu, běžnější:

 1. Posypte vlasy vodou nebo lehce navlhčete a pak smažte ručníkem.
 2. Vylijte barvu ve skleněné nebo porcelánové misce.
 3. Zředí se vroucí vodou.
 4. Míchat a vyloučit 5 minut.
 5. Přidávejte olej (glycerin) podle potřeby.
 6. Míchejte ještě jednou.
 7. Aplikujte na vlasy.
 8. Omotat hlavu zábalem a ručníkem.
 9. Udržet přidělený čas.
 10. Opláchněte vlasy čistou teplou vodou.

Je-li barva příliš světlá, můžete ji muflit.

 1. Zahřejte rostlinný olej ve vodní lázni (všechny zápachy to udělají).
 2. Aplikujte na vlasy.
 3. Držte půl hodiny.
 4. Umyjte si vlasy šamponem.
 5. Nebo zkuste jiný recept:
 6. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. l octa s 1 l teplé vody, přidejte 6 kapek citrónové šťávy.
 7. Opláchněte vlasy.

Henna a Basmo zbarvení: Návod - video

Jak péče o barvené vlasy

Pokud budete často umývat hlavu, po týdnu a půl začne bledý odstín blednout. Chcete-li ho osvěžit, můžete si užít stejnou hennu nebo basma, ale ne zbarvujte vlasy, ale jen je opláchněte - odvar na bázi prášku (za tímto účelem musí být henna nebo basma smíchána s vodou v poměru 1: 4 a vařená). Henna odvar může být držen na vlasy po dobu 3 minut, basma to stačí jen opláchnout hlavu.

Chcete-li zachovat barvu a zároveň posílit vlasy pomůže masku bylin a bobulí - jsou vhodné pro všechny vlasy - suché a mastné, jejich vlastní a malované, zcela šedé nebo se záblesky šedých vlasů.

Jak vyrobit nutriční masku:

 • vzít 3 polévkové lžíce. l šípky bobule, dát do termos, nalijte 1,5 šálků vroucí vody Trvejte na den. Připravený kmen vývaru. Po každém umytí se pokropí do kořenů vlasů;
 • vzít 4 polévkové lžíce. Nasekaný šalvěj, vložte do hrnce. Nalijte studenou vodou, vařte. Poté snížíte teplotu a vaříme dalších 5 minut. Infusujte po dobu 3 hodin, potom napněte odvar, přidejte 1 kapku vitamínu E a 1 čajovou lžičku glycerinu. Každých 10 dnů se pokořte do pokožky hlavy.
Infuze suché šípky posiluje barvené vlasy a pomáhá udržet barvu déle

Jaké další přírodní barviva odstraní šedé vlasy

Šedé vlasy mohou být zbarveny různými způsoby - nápoje, které jsou vždy v domě - čaj, káva, kakao, bylinné infuze, džus z bobulí a zeleniny a dokonce i plátěné modré. Obvykle jsou rozšířené pouze bezpečné recepty a jsou nejčastěji publikovány ve fórech av novinách s užitečnými tipy.

Bude kávy a čaje barvy šedých vlasů na tmavých vlasech?

Čaj a káva nebudou obarveny šedými vlasy, v těchto kompozicích není žádný barvicí pigment, proto stojí za to vyzkoušet jen v případě, že jsou malé šedé vlasy a jsou rozptýleny po celé hlavě. Silně vařené, tyto nápoje mohou střídat šedivé vlasy na krátkou dobu (po dobu 3-5 dnů), aby byly trochu tmavší a tím méně zřetelné na zbytek vlasů. Pro rozsáhlé nebo ohniskové šedé vlasy není vhodný čaj a káva jako barviva.

Tam jsou další populární recepty pro přípravu barvení kompozice:

 • založené na čaji. 5 lžící. l čaj černého listu nalijte 2 šálky vařící vody a nechte 15 minut. Kvasinky vařte, přidejte 4 lžičky kakaa, promíchejte. Aplikujte masku na vlasy, zakryjte potravinovou fólií, na ručník a držte hodinu. Opláchněte teplou čistou vodou;
 • založené na kávě. K přípravě masky potřebujete jemně mletou pudinkovou kávu. Můžete použít kávy (v poměru 1: 1). Pro jednu barvu potřebujete 4 polévkové lžíce. l kávy: to stačí 2 lžíce. l kávy a 2 polévkové lžíce. Káva kávy. Kávová směs s vlasovým kondicionérem (100 ml). Aplikujte na vlasy po celé délce, lehce masírujte a otřete masku. O hodinu později umyjte vlasy teplou čistou vodou;
 • maska ​​kávy a čaje. Chcete-li připravit, vezměte 1,5 st. l čaj černého listu, vařte dvě sklenice vařící vody. Po půl hodině, kdy je čaj podáván, nalijte 2 lžíce. l vařil kávu, promíchal. Maska se protáhla do vlasů, zabalila film a ručník. Po jedné hodině opláchněte vlasy teplou vodou a opláchněte slabým roztokem kyseliny octové (1 polévková lžící na litr vody);
 • z kakaa. 2 polévkové lžíce. l kakaa zředěného v 10 ml šamponu a pravidelně si umyjte vlasy touto směsí. Při pravidelném mytí vlasů ztmavne.
Káva a čaj jsou vhodné pro zbarvení tmavých blond, hnědých a černých vlasů

Bude cibule odlupovat šedé vlasy

Cibulová kůra dá šedivé vlasy červenohnědý odstín. Pokud mají vlasy takovou barvu z přírody nebo již byly natřeny v takovém odstínu a nyní musí být mírně zbarvené, aby zakrývaly převrácené šedé kořeny nebo prameny, můžete zkusit vařit cibulovou kůru (někteří mimochodem ctít cibulovou šťávu do vlasů, ale soudit podle recenze, to může dát zelený odstín). Husk je spolehlivějším prostředkem (protože byl testován mnoha).

Jak vařit odvar:

 1. Oloupejte 3 cibulkami. Chopte plevy a nalijte do pánve.
 2. Nalijte studenou vařenou vodou.
 3. Vaříme, pak snižujeme teplotu a vaříme půl hodiny.
 4. Chladné, napněte, přidejte 2 lžičky glycerinu, promíchejte
 5. Aplikujte na celou délku vlasů.
 6. Opakujte postup třikrát týdně, dokud se barva vlasů nezlepší (doporučené trvání léčby je 3 týdny).
Cibule Husk dává vlasům načervenalý odstín

Ukryje šedé vlasy odvar z kůry stromů

Infuze ze smrku a dubové kůry dává vlasům odstín kaštanu - a na přirozeně tmavých vlasech, a malované vypadá velmi přirozeně. Pomáhá však pouze tehdy, když jsou šedé vlasy rovnoměrně rozloženy po celé hlavě a trochu, ne více než 30%.

Jak si připravit infuzi:

 1. Vezměte 3 lžíce. l smrkové kůry (prodané v lékárně).
 2. Nalijte 1 šálek vroucí vody.
 3. Trvejte 3 hodiny.
 4. Naplňte infuzi a protřete vlasy - od kořene až po špičku.
 5. Pokryjte hlavu potravinářským filmem a ručníkem.

Infuze dubové kůry se připravuje jinak:

 1. Vezměte 2 lžičky kůry.
 2. Nalijte 1 šálek vroucí vody.
 3. Směs se umístí do vodní lázně po dobu 20 minut.
 4. Odstraňte z tepla, přidejte volitelný čaj (pro tmavě hnědou) nebo cibuli (pro zlatavě hnědou).
 5. Dejte odvar do vlasů.
 6. Zakryjte hlavu přilnavým filmem, na ručníku.
 7. Po 2 hodinách opláchněte vlasy teplou vodou.
Dub kůra barvy vlasy v odstínech hnědé

Infuze vlašských ořechů proti šedivým vlasům

Odvar ze stěn vlašských ořechů, pokud je pravidelně vtírá do vlasů, jim dá hnědý odstín. Stejně jako nějaký lidový lék, bude fungovat pouze v případě malých (až 30%) šedých vlasů.

Jak vařit odvar:

 1. Vezměte 2 lžíce. l ořechové příčky, brousit (nebo koupit hotový prášek).
 2. Nalijte 1 šálek vroucí vody.
 3. Trvejte půl hodiny.
 4. Vklouzněte do vlasů - na kořeny, pak po celé délce.
 5. Zakryjte si hlavu filmem a ručníkem.
 6. Po 20 minutách opláchněte vlasy.
 7. Opakujte postup, abyste získali požadovaný odstín 2-3x týdně.
Odvar zdi ořechové barvy na šedých vlasech na tmavých vlasech

Jak malovat přes šedý heřmánek

Odvar z heřmánku dává vlasům teplý zlatý odstín. Pokud je "původní" barva jen taková barva, můžete se pokoušet odbarvit šedivé vlasy zaléváním pomocí bylinného odvaru. Jak ho vařit:

 1. Vezměte 100 g heřmánku.
 2. Nalijte 2 šálky vroucí vody.
 3. Trvejte 1 hodinu.
 4. Naplňte infuzi, přidejte 1,5 lžičky glycerinu, promíchejte.
 5. Vtírejte vlasy, omotajte si hlavu filmem a ručníkem na hodinu.

Chcete-li, aby vlasy lehčí stín na odvar z heřmánku, můžete přidat čerstvě vymačkanou citronovou šťávu (v poměru 3: 1).

Heřmánek dodává vlasům zlatou barvu medu a je vhodný pouze pro ženy s roztomilými vlasy.

Linden odvar na šedé vlasy

Lemový odvar vrací vlasy zlatý medový odstín, takže pro blondýnky s teplým stínem vlasů a pokožky se doporučuje jako jeden z prostředků zbarvení.

Jak vařit odvar:

 1. Vezměte 100 g barvy vápna (poplatek se prodává v lékárně).
 2. Nalijte 2 šálky studené vody.
 3. Vařte, až se polovina vody odpaří.
 4. Chladné, napněte se, protřete vlasy.
 5. Omotat hlavu filmem a ručníkem na hodinu.
 6. Vyplachování vývaru není nutné.

Sage ze šedých vlasů

Sage vhodné blondýnky s teplým zlatým odstínem vlasů - obnoví svou přirozenou barvu.

Ze sušených listů rostliny potřebujete připravit odvar:

 1. Vezměte 2 lžíce. l sklizeň šalvěje.
 2. Nalijte 2/3 šálku vroucí vody.
 3. Trvejte půl hodiny.
 4. Naplňte infuzi.
 5. Vtírejte do vlasů.
 6. Omotat vlasy filmem a ručníkem na půl hodiny.

Rebarbora ze šedých vlasů

Odvar z kořenu rebarbory ​​natírá vlasy nažloutlý nádech - barvu slámy, aby byl přesnější. Ačkoli existovaly recenze, kde výsledná barva vlasů byla vyhodnocena jako myš, šedá, stříbrně šedá. Takže na pevné šedé vlasy (více než 80%), odbarvování kořenu rebarbory, s největší pravděpodobností, nezbarví, ale zbarví vlasy v chladném odstínu. Pokud je méně šedých vlasů a váš odstín je blond nebo "teplý" světlý blond, můžete připravit odvar:

 1. Take 1.5 Art. l nasekaný kořen rhubarb.
 2. Nalijte 1 sklenici studené vody.
 3. Naložte na nízké teplotě, přivedete k varu.
 4. Chladničný vývar ochlaďte, napněte vlasy.
 5. Omotat hlavu filmem a ručníkem na hodinu.

Malujeme šedé vlasy s přírodními barvivy - video

Bezpečnostní opatření při malování

Chcete-li provést bezbarvost, proveďte test alergie. Provařte špetku prášku s horkou vodou, promíchejte a aplikujte na zápěstí. Po hodině a půl, vyhledejte podrážděnost. Pokud máte pocit svědění, hoření, uvidíte, že kůže je zčervenáná, je vysoká pravděpodobnost, že v přípravku jsou konzervační látky a barviva-alergeny. Tip jedna - vyzkoušejte jiné složení. V případě henny / basma cena obvykle odpovídá kvalitě. Přírodní barvivo indického nebo iránského původu může stát jako profesionální barva, nicméně to přinese nic jiného než dobré.

Aby nedošlo k znečištění pokožky, ošetřete pokožku v čele a spáncích jakýmkoli tučným krémem (vhodným pro děti) nebo vazelínou.

Pro Více Informací O Suché Vlasy