logo

Jak zvládnout růst vlasů rychleji? Odpovědi odborníků

Nejste spokojeni s novým účesem, nebo jen snít o délce vlasů, které by i Rapunzel záviděl? Důvody, proč chceme tento průmysl rychlejší - možná hodně. Ale navzdory skutečnosti, že v obchodech najdete tisíce nástrojů pro urychlení růstu vlasů, tento proces nedochází přes noc.

Podle studií vlasy roste v průměru 6 centimetrů ročně. Existuje však kombinace faktorů, které významně ovlivňují tento průměrný ukazatel. Zároveň existují ty, které nemůžeme změnit, například genetika, rasa a dokonce i roční období. Existují však důvody pro pomalý růst kudrlin, které přímo závisí od nás.

Jaké faktory zpomalují růst vlasů?

 • Dieta
 • Stres
 • Beriberi
 • Nesprávná péče

Jak urychlit růst vlasů?

1. Masáž

Všichni světoví kadeřníci se shodují, že téměř hlavním akcelerátorem růstu je masáž hlavy. Přivádění krve do vlasových folikulů způsobuje, že tvrdě pracují a prameny se prodlužují rychleji.

Nejlepší ze všech je, že můžete udělat masáž hlavy s vlastními rukama. Například ve sprše. Jednoduše aplikujte balzám na kudrlinky a protřete je do kořenové zóny jemnými kruhovými pohyby.

2. Masky, kondicionéry a šampony

Prakticky všechny výrobky pro péči, které urychlují růst vlasů, působí povrchně pouze na zámcích. Proto je dosažení jakýchkoli významných výsledků pomocí takových prostředků téměř nemožné. Příslušný výběr kosmetických prostředků je však důležitý z jiného hlediska. Dobře upravené vlasy jsou silné vlasy, které netrpí křehkostí a suchostí, mají estetický vzhled, což je také důležité, když délka kudrlin pod rameny.

Pokud se rozhodnete růst vlasů, nezapomínejte na zpevňující salon a domácí procedury (lesk, masáž s mezorollerem, laminace, různé masky).

3. Zdravá výživa

To, co jíme, také ovlivňuje růst vlasů. Samozřejmě, potraviny musí být opevněné a pestré. Existuje však několik speciálních látek, které posilují a aktivují vlasové folikuly:

Šampion pro omega-3 může být považován za rybí olej. Velké zásoby tohoto cenného prvku jsou v lněném semínko a olivové oleje, tresčí játra, ryby a vlašské ořechy.

V roce 2012 vědci z Harvarda zjistili, že vitamin D nejen posiluje vlasové folikuly, ale také probouzí pražce. Takže dostatečné množství této látky v těle může ovlivnit nejen růst, ale také hustotu kudrlin. Nejsnazší způsob, jak získat dávku vitaminu D, je častěji v přírodě.

Jiný název pro Biotin je "krása vitamín." Ovlivňuje růst vlasů, nehtů, řeší některé kožní problémy v důsledku nadměrné tvorby kožního mazu a dokonce zpomaluje proces stárnutí. Biotin najdete v ořechách, květáku, drobách, droždích a luštěninách.

4. Léčivé přípravky

Nejoblíbenější léčbou plešatosti je Minoxidil a jeho analogy. Mechanismus jeho účinku na vlasové folikuly nebyl dosud plně studován. Předpokládá se, že tato látka rozšiřuje krevní cévy, do kterých začne proudit krev, kyslík a živiny. Minoxidil navíc má spoustu nepříjemných vedlejších účinků.

Pro urychlení růstu kudrlin se používá slabé procento léčiva (5-10%) a obvykle ve směsi s jinými zpevňujícími látkami.

Dermatologové však nedoporučují použití lékařské kosmetiky, pokud pro to nejsou vážné důvody. Možná byste měl jen počkat, protože vlasy budou stále růst? Možná ne tak rychle, jak bychom chtěli, ale přirozeně.

Vyrůstají do pasu: 7 pravidel pro ty, kteří chtějí rychle růst vlasy

Pěstování dlouhých vlasů po krátkém účesu není snadný úkol. Za měsíc rostou vlasy v průměru o 1-2 centimetry. Jak tento proces urychlit ve dvou nebo dokonce třikrát?

Buďme upřímní: nedokážete za několik měsíců dostat spodek z krátkého účesu na opasek (budování se nepočítá), ale víme, jak pomáhat vašim vlasům růst rychleji!


"Jak rychle rozvíjet dlouhé vlasy? To je otázka, kterou se velmi často ptám. Existuje mnoho mýtů o tomto tématu. Jeden z mých "milovaných", že čím méně si umyjete vlasy, tím rychleji roste vaše vlasy. Údajně časté umývání hlavy poškozuje vlasové folikuly a zřídka je naopak posiluje. Nebo jiný mýtus, že nošení pokrývek hlavy snižuje počet vlasových folikulů... A na internetu je spousta takových "nesmyslů". Ve skutečnosti rychlost růstu srsti a jejich počet závisí převážně na genetice. Přesto vám pomůže růst vlasů rychleji! A je mnohem jednodušší, než si myslíte. "

Jděte správně

"85-90% vlasů tvoří keratin. Keratin je bílkovina, která vytváří dlouhé, těsně navinuté nitě uvnitř vlasů. Chcete, aby vaše vlasy rostly rychleji a byly odolnější? Přidejte do stravy další potraviny s bílkovinami. "

Nezapomeňte na vitamíny

"Nyní najdete v každé lékárně vitaminy pro krásné vlasy. Ze sebe mohu dodat, že vlasy potřebují vitaminy skupiny B, stejně jako vápník, hořčík, zinek a měď. Mimochodem, mnohé z těchto vitaminů a mikroelementů jsou obsaženy v hořké čokoládě. Takže pokud vás někdo vyčítá, že jíte čokoládu, řekněte mu, že je to zvláštní výživa pro růst vlasů. "

Používejte keratinové šampony

"Jak bylo uvedeno výše, keratin je látka, která tvoří vlasy. Pro posílení vlasové šachty dávejte vlasům více keratinu. Tímto způsobem zachováte délku a postaráte se o kvalitu vlasového pásu. Upřednostněte profesionální šampony, protože obsahují molekuly přísad, které mají optimální velikost: nejsou příliš velké a nejsou příliš malé, ale ty, které jsou potřebné k "opravě" poškození vlasů.

Pravidelně upravujte tipy

"Jak? Jediné rostlo - a už bylo řezáno? Ano, koneckonců, rozdělené konce nezmizí samy o sobě. Pokud jsou vlasy již poškozeny, bude to ještě stratifikovat, a to znamená, že po nějaké době budete muset ještě řezat, ale ne déle než 5-10 mm, ale mnohem víc. Ideální interval mezi účesy, pokud sní o mořských vlnách, je 3-5 měsíců. Ale co když se dělící konce objeví rychleji? Použijte speciální nástroje pro "spárování" špiček. Neobnoví integritu již rozřezaných vlasů, ale zabrání dalšímu poškození. "

Zapomeňte na levné stylingové produkty

"Levné výrobky obsahují nejen silikony, ale i jiné polymery, například akryláty. Lehké prchavé silikony se odmyjí pravidelným šamponem, což není případ akrylátů. Tyto polymery se rychle hromadí na pokožce hlavy, vrstvenou ve vlasových folikulích, překrývají dodávky kyslíku do buněk a způsobují ztenčení vlasů. Chceš to? "

Do masáže hlavy

"Jemná masáž na hlavě způsobuje průtok krve do vlasových folikulů. Který zase perfektně stimuluje růst vlasů. S každým praním masírujete pokožku hlavy prsty - kombinujte ji s užitečným. "

Koupit hedvábný polštář

"Není to nejzřetelnější rada, ale logika zde je docela jednoduchá. Nejčastěji jsou polštáře vyrobené z bavlny. Bavlněné vlákna jsou poměrně abrazivní. Hedvábí také poškozuje vlasy mnohem méně, což znamená, že bude ležet lépe a rozdělí se méně. "

5 nejjednodušších způsobů, jak vydělat vlasy rychleji!

Dlouhé, zdravé a hedvábné vlasy jsou pýchou mnoha žen. Stojí za zmínku, že takové vlasy budou vždy v módě. Krátké účesy se stávají módní pro jednu nebo dvě sezóny a dlouhé kudrlinky jsou vždy relevantní.

Ale, bohužel, vlasy nezrůstají tak rychle, jak bychom rádi. Jejich délka se zvyšuje pouze o 1-1,5 cm za měsíc. Někdy ženy usilují o svůj cíl tak silně, že jsou připraveny dělat cokoli. Pokusíme se, aby vlasy rostly trochu rychleji. Zejména proto, že existuje mnoho způsobů, jak to udělat. Doufáme, že vám pomohou dosáhnout vašeho cíle.

Co pomůže růst vlasů rychleji

1. Oběh krve

Normální krevní oběh je nezbytný pro rychlejší růst vlasů. Nejčastěji tento proces závisí na celkovém fungování těla. Pokud však pravidelně provádíte masáž hlavy, dobře spíte a vyhnete se stresu, situaci lze výrazně zlepšit. Připomeňme, že kouření a konzumace alkoholu mají nejvíce negativní vliv na růst vlasů. Přemýšlejte o tom.

Možná je čas se zbavit špatných návyků a začít vést správný životní styl.

2. Spánek

Snažte se být nervózní kvůli malým věcem. Růst vlasů závisí na stavu nervového systému. Pokud je s ní vše v pořádku, pak bude člověk pravidelně spát a jeho vlasy budou mít radost z jeho vzhledu. Dbejte na úplný spánek.

3. Příjem vitamínů

Poskytněte tělu vitamíny. Nedostatek vitamínů A, H a B vede k tomu, že růst vlasů se výrazně zpomaluje. Jezte dýně, mrkev, celozrnný chléb a mořské plody častěji. Obecně by měla být strava každé osoby co nejrozmanitější, aby nedošlo k žádnému nedostatku vitaminů. Pokud to není možné, použijte pomoc léků z lékárny. Nyní farmaceutický průmysl vyrábí širokou škálu vitaminů a minerálů pro krásu pokožky a vlasů. Účinek jejich příjmu není horší než použití přírodních produktů - dlouhé a husté vlasy.

4. Volba kosmetiky

Nemyslete si, že výběr šamponu nebo vlasového balzámu nezáleží. To je nesmírně důležitý a zásadní bod. Všechny výrobky pro péči musí přesně odpovídat vašemu typu vlasů. Pokud sami nemůžete přijít, kontaktujte svého kadeřníka o pomoc. Nezapomínejte, že růst vlasů se po barvení hodně zpomalí. Chcete rychle plivat? Pak je na chvíli lepší zapomenout na barvení vlasů. A obecně se snažte zachovat jejich přirozené barvy co nejdéle.

5. Masky

Masky, které se používají k urychlení růstu vlasů, by měly určitým způsobem zlepšit krevní oběh. Nejlepší způsob, jak to udělat, je používat výrobky, které mají oteplovací efekt. Může se například jednat o masti na bázi hořčice s lopatkovým olejem nebo pepřovou tinkturní zakoupenou v lékárně. Ten se nedá použít v čisté formě kvůli silnému pocitu hoření, použijte jej v kombinaci s kefirem.

Jakákoli maska ​​musí být nejprve zkontrolována na malé ploše pokožky. Pokud během několika minut nedojde k žádné reakci, pak je vše v pořádku, nástroj můžete bezpečně použít. Pokud dojde k silnému spálení, zarudnutí nebo svědění, a pak k urychlení růstu vlasů, měli byste zvolit masku s jiným složením.

Krásné vlasy jsou realitou

Z výše uvedeného lze konstatovat. Samozřejmě, rychlost růstu vlasů je přímo spojena s genetickými faktory. Pokud však uděláte alespoň trochu úsilí, může být tento proces ovlivněn. Vlasy budou aktivněji růst!

Líbí se vám tento článek? Dělat dobrý skut - sdílet s přáteli v sociálních sítích:

Jak zvládnout růst vlasů rychleji

Vlasy rostou velmi pomalu. Pro některé se to stane skutečným testem. Samozřejmě dnes najdete spoustu tipů, jak urychlit růst vlasů. Chcete-li však dosáhnout požadovaného výsledku, nejprve byste měli začít se změnou stravy. Malé změny mohou dát pozoruhodný výsledek. Poté, co změníte svou dietu, musíte provést změny ve svém životním stylu a dodržovat pokyny pro péči o vlasy navržené v tomto článku.

Kroky Upravit

Metoda 1 z 3:
Péče o vlasy Upravit

Můžete také využít zvláštní péči o vlasovou pokožku, aby byla zachována čistota vlasových folikulů. To také pomůže udržet zdravé vlasy.

Jak vydělávat vlasy na plešatém místě

Problém plešatosti čelí většina mužů ve věku 40 let. Existují případy, kdy ztráta vlasů začíná v mladším věku. Proto jsou velmi relevantní recepty na způsob, jak vyrůst vlasy na plešatém místě.

Jaké jsou příčiny plešatosti?

Než začnete řešit problém, jak vyrůst vlasy na holou hlavu, musíte zjistit její příčinu.

Ztráta vlasů je způsobena hlavně skutečností, že tělo začne produkovat zvýšené množství dihydrotestosteronu.

Z tohoto hormonu začíná člověk plešatý. S věkem se produkuje více aktivně. Chcete-li určit množství tohoto hormonu v krvi a zda je příčinou vypadávání vlasů, je nutné se poradit s lékařem, který pacientovi podá krevní test.

Neméně častým problémem, který vede k rychlému vypadávání vlasů, je nevhodná strava a v důsledku toho nedostatek vitamínů a dalších důležitých stopových prvků v těle. Chcete-li růst zdravé, husté vlasy, je třeba je živit nejen zvenčí kosmetikou, ale také zevnitř.

Za zmínku stojí také použití nekvalitní kosmetiky pro vlasy a pokožku hlavy. Chemikálie, které jsou součástí šamponů a balzámů, nejenže nezlepšují stav vlasů a nepomáhají jim růst, jak slibují v reklamě, ale naopak mohou způsobit ztrátu.

Správná výživa pomůže bojovat s plešatostí.

Pěstování vlasů by mělo začít především s kosmetickými postupy, ale se zavedením plnohodnotné a správné výživy, která tělu dodá základní látky. Je nesmírně důležité pravidelně konzumovat mořské plody a mastné ryby, protože tělo nenasycuje pouze vitamíny a omega-3 mastnými kyselinami, ale také normalizuje množství mužských hormonů v krvi. Co se týče vitaminů, je třeba věnovat pozornost skupinám A, B a C. Jsou to ty, které přispívají ke zesílení struktury vlasů a také vyživují žárovku, zabraňují plešatosti a pomáhají růst nových vlasů.

Produkty, které mohou zlepšit zdraví vlasů:

 • zelenina, zelenina;
 • plody;
 • celozrnné;
 • luštěninové;
 • matice;
 • nízkotučné mléčné výrobky.

Přírodní prostředky k boji proti plešatosti

Pokud jde o přirozenou péči, hořčičný prášek může pomoci zastavit vypadávání vlasů. Pro přípravu masky jsou nutné následující komponenty:

 • 2 polévkové lžíce. hořčičný prášek;
 • 1 lžička. cukr;
 • 2 polévkové lžíce. olivový olej;
 • 1 žloutek.

Vše se smíchá až do homogenní hmoty, aplikuje se na pokožku hlavy, zabalí se lepícím filmem, zahřeje se ručníkem a nechá se stát 20 minut. Během času, kdy se kůže používá, může být tato doba zvýšena na 40 minut. Ale v každém případě se musíte zaměřit na vlastní pocity. Pokud začne silně hořet, měli byste okamžitě vypláchnout kompozici z hlavy, abyste předešli popáleninám.

Dalším jednoduchým způsobem, jak růst vlasů s hořčicí je vařit hrst semínka hořčice v 1 litru vody a opláchněte si hlavu po každém mytí. Kvůli zrychlení krevního oběhu a následně i dalšímu výživě folikulu se plešatost zpomaluje a aktivuje se růst vlasů.

Samozřejmě, neměli byste doufat, že výše uvedené metody vám pomohou zvětšit tlustou hlavu vlasů poté, co se člověk stane sexiějším. Pokud je hlavní příčinou ztráty vlasů genetická predispozice, pak pouze moderní technologie pro transplantaci vlasů může léčit plešatost. Vyšívání vlasů bude nesmírně obtížné, téměř nemožné.

Existuje řada léků zaměřených na pěstování vlasů na plešatém místě. Ve většině případů je jejich činnost zaměřena na normalizaci výroby dihydrotestosteronu tělem. Chcete-li najít nejlepší léčivý přípravek, který dá požadovaný výsledek, musíte se poradit s tricholožkou.

Plešatost je problém, který lze lépe zabránit, než léčit. Proto je třeba zahájit léčbu od okamžiku, kdy se objevily první známky vypadávání vlasů. A především je lepší kontaktovat trichlóga, který předepisuje testy, zjistit, co je příčinou problému. A teprve poté individuálně vyberte léčbu, která pomůže růst vlasů. A přirozené metody mohou být vynikajícím doplňkem ke specializované léčbě. Pouze takové složité metody pomohou vyrovnat se s plešatostí.

Léčba léků

Určení příčiny ztráty vlasů nebo bělení pleti může být považováno za komplexní a zdlouhavý proces léčby. Pokud jste v dilematu mezi národními a zdravotnickými přípravky vaše volba spadla na druhou, věnuje se pozornost skupině výrobků na bázi Minoxidilu.

Řada studií provedených po celém světě prokázala, že minoxidil může vést k růstu vlasů i v případě genetické plešatosti a vypadávání vlasů během chemoterapie.

Látka se uvolňuje ve formě krystalů, které vyžadují předběžné rozpuštění ve vodě, ve formě pěny, gelu, spreje a lotionu pro vnější použití. Terapeutické prostředky mohou být 2% a 5%.

Při výběru drogy je důležité zvážit potřebu dalších finančních prostředků. Například anthralin, tretinoin nebo dithranol, které zhoršují ochrannou funkci dermis, mohou zlepšit absorpci minoxidilu.

Dvě procentní koncentrace jsou určeny k léčbě mírné ztráty a jsou také vhodné pro ty, kteří chtějí urychlit růst vlasů. 5% roztok pomůže růst vlasů i na plešatém místě, proto se aktivně používá v těžkých situacích alopecie.

O dávkování a účinnosti

Minoxidil se aplikuje na pokožku hlavy 1 ml dvakrát denně. Zvýšení doporučené dávky může způsobit zčervenání pokožky. Stojí za to mluvit o efektivitě nápravy pouze po uplynutí 4 měsíců, bude možné tento problém zcela vyloučit po roce.

Je to důležité! Nové vlasy jsou zcela bez pigmentu a vypadají šedě. V průběhu času však získají geneticky zabudovaný odstín vlasů a neliší se od zbytku hmoty kudrlin. Stojí za to zvážit skutečnost, že nezávislé ukončení léčby povede k jejich ztrátě.

Top 5 produktů Minoxidil

Minoxidil našel lidi lásku a popularitu vzhledem k tomu, že jejich použití nevyžaduje speciální vybavení nebo lékařské dovednosti.

Ve formě pěnových a alkoholových roztoků se vyrábějí:

Před výběrem jednoho či druhého léku je důležité si uvědomit, že pleťové krémy trvají déle, než absorbují a stimulují mazové žlázy, což vede ke zvýšené produkci kožního mazu.

Pro ženy byla speciálně vyvinutá ženská formula Rogaine, která nevyvolává intenzivní práci mazových žláz a vlasy zůstávají čisté a čerstvé po dlouhou dobu.

Dandren (dandren) - šampon, který posiluje kořeny a účinně urychluje růst vlasů.

Pomocí jednoho nástroje se můžete zbavit:

 • olejovité lesklé vlasy;
 • pruritus;
 • lupy;
 • peeling.

Navíc do dvou měsíců, a to doporučený léčebný kurs trvá tak dlouho, probouzíte vlasové folikuly a zahájíte proces růstu nových vlasů.

Společně se šamponem doporučujeme používat kondicionér Revita (Revita). Výhodou tohoto nástroje je jeho mnohostranný účinek na vlasový folikul. Při pravidelném používání chráníte vlasový folikul před vnějšími negativními účinky, vyživujte kořeny a změkčujte pokožku hlavy.

DNA Spectral Lotion (Spektrální DNC) bude vynikajícím řešením pro ty, kteří dosud nenalezli odpověď na otázku, jak roste dlouhé vlasy doma. Je schopen obnovit růst, uzdravovat a posilovat ztenčující chloupky, zastavit vývoj androgenní alopecie a částečné alopecie parietální oblasti.

Vysoká účinnost lotionu je způsobena jeho složením, které zahrnuje Minoxidil 5%, Amineksil SP94, retinol, adenosin, vitamíny, extrakt z kořene ženšenu a bambucké máslo.

Hledáte analogy

Růst nových chloupků je zajištěn dráždivými vlastnostmi těchto složek, a proto se kromě přípravku Minoxidil ukázaly jako účinné také apigenin, argenin, biotinyl-tripeptid-1, tripeptid, kofein, ženšen a vlčí bob.

 1. Apigenin obsahuje antioxidanty, které stimulují růst vlasů a prodlužují anagenní fázi.
 2. Vzhledem k argininu vzniká oxid dusnatý, krmení folikulů a jejich aktivace. V důsledku toho se nádoby uvolňují a průtok krve zrychluje.
 3. Biotinyl tripeptid-1 má podobný účinek, navíc zabraňuje stárnutí vlasových folikulů a brání vypadávání vlasů.
 4. Tripeptid - terapeutická proteinová sloučenina glycerolu, histidinu a lysinu zvyšuje množství kolagenu IV, který je hlavním stavebním materiálem vlasů.
 5. Kofein reguluje působení testosteronu, kvůli kterému se muži musí seznámit s plešatostí.
 1. Lupin je skladiště cenných peptidů, mikroelementů a vitaminů. Extrakt obnovuje růst vlasů a stimuluje vitalitu folikulů. Výhoda lupiny spočívá ve skutečnosti, že je na úrovni enzymů schopných obnovit rovnováhu hormonů inhibicí 5-α reduktázy - enzymu, který je zodpovědný za androgenní alopecii.

Na základě výše uvedených složek jsou na bázi stemoxidinu připraveny spreje a šampony Aleranu s pinacidilem, Kerium s amineksilem a Derkosem Neogensem.

Lidové recepty

Mnoho lidí v boji za dlouhé zdravé vlasy dělá volbu ve prospěch lidových léků, motivuje je přirozeností, nízkou cenou a cenovou dostupností. No, pak je čas říct o těch rostlinách a produktech, které budou odpovědí na otázku, jak roste vlasy doma.

Při výběru produktů založených na bylinkách si pamatujte, že za 5 minut nebudete schopni růst vlasy, ale vytrvalost a systematické výsledky jistě dávají své výsledky.

Známý čistý růstový akcelerátor mezi trávami je kopřivka. Hořící obyvatelstvo na okrajích silnic je bohaté na vitamíny B a K, vápník, železo, těkavá výroba, hořčík, flavonoidy a organické kyseliny.

½ šálku sušených nebo čerstvých listů z kopřivy nalijte 0,5 litru teplé vody a vaříme 30 minut. Držte se pro noční odvar, filtrujte a používejte pro tření na pokožku hlavy.

Ne méně účinná je považována za nenápadnou lopuchu, kterou lze snadno nalézt na okraji lesa. Pro přípravu léčivé masti pro stimulaci růstu vlasů se 20 gramů lopuchu nalije 200 ml vroucí vody a vaří se na ½ počátečního objemu.

Ve výsledném vývaru přidejte 100 gramů vepřového tuku, uzavřete víko a vaříme v troubě nejméně po dobu 2 hodin. Dokončená masť se aplikuje na pokožku hlavy 2-3x týdně.

Tip! Odvar z lopuchu a kopřivy lze použít při přípravě hořčicových a pepřových masek, které dráždí pokožku hlavy a probouzí spící cibuli.

Závěr

Pevný postoj k vlasům, správná výživa, využití osvědčených postupů v kosmetickém průmyslu a lidských tajemství bude klíčem k úspěšnému boji o hustotu a krásu kudrlin.

Zůstává nám, abychom vám přáli štěstí a představili vám video v tomto článku.

Moje zkušenost potvrzuje dobře známou pravdu, že plešatý muž drží vlasy jen tak, jak se utopající muž drží na slámě. Přišel jsem k závěru, že někdy inteligentní a sofistikovaní lidé v životě jsou připraveni uvěřit všem, bez ohledu na to, jak absurdní to může být, myšlenka, pokud obsahuje i náznak vyhlídky na obnovu vlasů. Chytří prodejci využili šarlatánské drogy po mnoho generací. Dnes se výroba takových drog stává velkým obchodem, ale pro trh nejsou vůbec nové. Lidé hledali - prodávali a nakupovali - tyto zázračné léky na plešatost od starověku, kolik si lidstvo pamatuje.
Například vám můžu nabídnout směs psích tlap, dávek a kopyt, kopí a vařených v oleji (toto tajné vaření přivezené z Egypta bylo připraveno jedním z vládců starověku, silně ho roztrhněte do hlavy a určitě začnete pěstovat vlasy nejvíce plešatá hlava, která může být). Nebo vám mohu nabídnout pergamen rasce a holubů (doporučuje to nikdo, ale sám Hippocrates); medvěd tuk, oblíbený prostředek starých Římanů (měl zázračný účinek na Caesara); hadový olej (pocházející výhradně z hadů ulovených na úplňku); a nakonec můžete využít lidských exkrementů ("spálil a smíchal s medem").
Legrační Samozřejmě Překvapuješ, jak to všechno můžeš uvěřit? Buďme rádi, že jsme nebyli tak daleko.
No, jak daleko jsme ještě šli? Před několika lety UPI (United Press International News Agency) uvedla, že někteří britští zemědělci dosáhli zřejmého růstu vlasů tím, že otřásly kuřaty do trávy. A v poslední době žena pozvaná na rozhlasový program, který jsem vedl, říkal, že její syn rozšiřoval nové vlasy pomocí krmných tkání!
Upřímně řečeno, nebylo by mě překvapilo, kdyby fungoval jeden nebo více těchto receptů. Ale pamatujte - ne díky těmto přísadám, ale díky procesu jejich otření do hlavy. Chcete-li růst vlasů, nepotřebujete hnojivo, potřebujete krev. Silné tření je jediný způsob, jak řídit průtok krve do místa, kde je (krev) nejvíce potřebná - (až) na vrchol hlavy a do neaktivní papily vlasů.
Kolik se moderní léky liší od těch, které byly používány před sto nebo tisíci lety?
Posledním výkřikem módy v této oblasti je olej získaný z jojoby (vyslovoval yo-yo-ba). Odvozený od stálezelených keřů rostoucích v pouštních oblastech v jihozápadních Spojených státech a Mexiku, olej yo-yo-ba se mísí s dvaceti druhy léčivých bylin, fermentuje se 3 měsíce a pak se destiluje, aby vytvořil "stimulant". Použitím namísto šamponu musí být "povzbuzující prostředek" kartáčován a ruce se důkladně vtírají do pokožky hlavy. Tyto postupy by měly být uplatňovány denně po dobu devíti měsíců až tří let. Její vynálezci prohlašují, že pokud se tyto prostředky používají podle pokynů, pomáhá obnovit růst vlasů, "jestliže jsou v pokožce hlavy aktivní buňky vlasu". Říká se, že tento lék působí v důsledku odstranění mazu z folikulu, protože jeho přebytek zanáší folikul a tak zničí kořen vlasů, což vede k plešatosti.
Nyní, jak víte, sebum je tajemství vylučované mazovými žlázami, aby se mastná šachta namazala při růstu folikulu. To nemá nic společného s funkcí papilie, která produkuje nové vlasové buňky a vyživuje stonku. Když se v folikulích obličeje hromadí nadměrné množství tuku, objeví se to, co nazýváme akné a akné, ale samozřejmě to nevede ke ztrátě nebo zastavení růstu vlasů na vousu. (A striktně řečeno, proč by měla způsobit ztrátu vlasů nebo zastavit růst vlasů? Koneckonců, nepoškozuje papilu). Má teorie "yo-yo-ba" opravdu chtěl, aby nás věřil, že akné na hlavě (neviděl jsem jeden, ale co ty?) Způsobit plešatost? Celá tato teorie mě překvapuje dokonalou absurditou. A skutečnost, že jsem vyrostla vlasy na hlavách tisíců mužů bez pomoci tohoto oleje, mě přesvědčí, že se stejně dobře dáte na tuku medvědů. A pokud je budete správně třít, nebudete muset čekat devět měsíců, než se podíváte na plody své činnosti.
Navíc existují všechny druhy šamponů, sušiček a emulzí obsahujících biotin a zahrnují i ​​jiné "prvky důležité pro růst a zotavení vlasů", jako jsou ribonukleové (RNA) a deoxyribonukleové (DNA) kyseliny, aminokyseliny cystin, protein keratin a vitamíny A a D. Říká se nám, že k těmto lékům je přidána RNA a DNA, protože všechno "které napomáhá aktivitě nukleové kyseliny ve vlasovém folikulu také přispívá k jejich růstu."
Ale vím, že "aktivita nukleové kyseliny ve vlasovém folikulu" nemá nic společného s jejich růstem. Doktor Eliot Alpert, lékař v Massachusetts General Hospital, který se o tuto věc již více než třináct let konzultuje, sdílí také názor. "Stavba" vlasů jde do papil a bradavky se krmí výhradně krví, kterou jim dodává kapiláry. To neznamená, že kdybyste každodenně důkladně vkládáte tyto prostředky do hlavy, nebudete mít nové vlasy. Masáž poměrně energicky a objeví se na vaší hlavě. Ale pokud jste farmářem s vaší farmou ptáků, potom vám vrh bude stát méně.
Bylo vědecky prokázáno, že neexistují žádné takové šampony, sušičky nebo emulze, které by při aplikaci na vlasy a pokožku hlavy měly být očekávány, že jejich složky proniknou do pokožky, spadají do folikulu a budou absorbovány papilou. Totéž lze říci o krémy na snížení srsti, biotinové masti, snižující vlasové želé a anti-hormonální lotiony pro topické použití (i když jsou dováženy z Evropy). Úloha pokožky spočívá v tom, že slouží jako ochranná bariéra pro proniknutí potenciálně škodlivých látek do pokožky a velmi dobře funguje. Kůže absorbuje lanolin nebo tuk v horních vrstvách kůže - to je vše. Pokud by to bylo jinak, půjdeme spolu s rty na pokožce hlavy.
Nezapomeňte také, že vlasové hřídele se skládají z mrtvých látek. Nevznikají a neovlivňují proces obnovy a růstu vlasů. Ano, jsou porézní a jsou schopné absorbovat chemická řešení, jako jsou barviva na vlasy, barviva, bělící činidla a prostředky na rovnání vlasů. Mohou být také rozmazané s bílkovinami, aby jim poskytly dobře upravený vzhled. Neexistuje však žádný důkaz o tom, že vše, co je připojeno k vlasové šachtě (nebo kůže hlavy), může dosáhnout papily a stimulovat růst nových vlasů. Prostě nemůžete podávat bradavky zvenčí. Budete růst vlasy z hnojiva, ale pouze za podmínky, že budete hnát toto hnojivo do hlavy energicky, až začnete cítit bolest.
No, tak proč nekoukat vlasy? Dáme papilu chemikálie potřebné pro výrobu vlasů, polykání "vitamínů a bílkovin", které jsou nezbytné pro jejich růst! Zajímavou - a musím říci, nejlépe prodávanou - myšlenku, ale chtěla bych vědět, jak tyto látky dosáhnou svého cíle, pokud hlavní důvod, proč bradavky, které je potřebují, se stávají neaktivní, je, že již nejsou umyté krví přes jeho cirkulační systém. Ne, nikoliv zvenčí, nebo zevnitř, nemůžete posílit sílu papil. Doufám, že zázrak se stane a vlasy začnou růst, nestojí za to. Papilly potřebují stabilní horní obvaz se všemi živinami nezbytnými pro normální fungování, a ne jen s těmi, které se zdají být součástí vlasů. Papilie potřebují krev, ne nějaké zvláštní živiny, které podporují růst vlasů. Neexistují žádné jasné důkazy o tom, že vitamíny, minerály nebo jiné živiny mohou revitalizovat bradavky a způsobit růst vlasů, stejně dobře se můžete pokusit vypít hadího oleje.
Znepokojuje mě, že miliony lidí stráví každý rok desítky milionů dolarů na těchto "zázračných fondech". A skutečnost, že tráví peníze za účelem zotavení, jak je uvedeno v oficiálním lékařství, je zcela nevyléčitelná podmínka. Tento stav se nazývá "model mužské plešatosti" nebo MMO.
Co je MMO? Toto je termín používaný k popisu procesu vývoje vypadávání vlasů, který je typický pro většinu plešatých mužů. Přestože neexistují dva takoví muži, jejichž alopécia by byla stejná, lze však rozlišit společné znaky, které odlišují tento typ alopecie (tvořící 95 procent celkového počtu plešatosti) od náhlého, neočekávaného typu alopecie vlasů známého jako alopecie ) a od jiných typů dočasné ztráty vlasů spojené s určitými nemocemi nebo určitými léky.
Příčina gnezno plešatosti není známa, ačkoli věří, že je spojena s emočním stresem. Muži, kteří podstoupili tento typ plešatosti, najednou objeví na hlavě jedno nebo více vlasových bodů. Avšak po několika týdnech, kdy zmizí příčina emočního stresu nebo stres se snižuje, plešatost se zastaví. (Věřím, že během stresu dochází ke srážení svalů, které zvedají vlasy, což vede k poklesu průtoku krve do papilky. V určitém okamžiku se svalová kontrakce zastaví, což zajišťuje normální průtok krve papilou a dochází k regresi vlasů). Jiné příčiny dočasné ztráty vlasů jsou případy vážného onemocnění doprovázeného vysokou horečkou, poporodní komplikace, chemoterapie, radioterapie nebo použití silných léků.
Všechny tyto případy jsou způsobeny zhoršením krve a jeho normálním oběhem. Odstranění těchto příčin zpravidla vede ke spontánní obnově vlasů.
IMO je jiná věc. Muži, kteří trpí, postupně ztrácejí vlasy, začínají od okraje vlasů a koruny. Vlasy současně již nejsou obnoveny. Naopak, postupně, stále více a více vlasů vypadá, až nakonec zůstane okraje vlasů ve tvaru podkovy nad ušima. "Podkova", zatímco postupně klesá na zadní stranu hlavy, čímž se stává tenčí.
Jak si vzpomínáš, vlasy rostou cyklicky. Kromě toho každá srst obvykle roste během 2-6 let, pak po dobu tří měsíců se její růst zastaví, dokud nové vlasy nevymění staré vlasy z jeho folikulů. Při modelu plešatosti mužského vzorku se období růstu vlasů zkrátí a kratší a vlasy vznikající z papilky se zkracují a zkracují. Začínáte si všimnout, že vlasy na horní části již nejsou tak dlouhé a nezrůstají tak silně, jak byly dříve. Nakonec se začínají podobat broskvoně.
S plešatostí mužských vzorků jsou "plešaté" folikuly s každým novým cyklem růstu vlasů zmenšeny. Papila se postupně snižuje. Skutečnost, že nadále porodí drobné chlupaté vlasy, říká, že bradavky, navzdory všemu, ještě nezemřely. Dokonce i na nejoblíbenější hlavě s "zkušeností" plešatosti, často u deseti, dvacet nebo více let, můžete najít tyto sotva viditelné vlasy. To je povzbudivé znamení. Teprve poté, co byl jejich poslední cyklus dokončen, některé z těchto folikulů pravděpodobně zmizí.
Jak dlouho muži bojují s mužskou plešatostí? Výkresy v jeskyních nám říkají, že lidstvo je s ním zvyklé, počínaje pravěkými dobami. Jeho příčiny byly vždy předmětem kontroverze. Takže řecký filozof Aristotle věřil, že mužská plešatost je způsobena sexuálním stykem! (Můžete si vzdychat úlevu, protože větší chyba, než tohle nemohl dovolit). Teorie, která se drží moderní medicíny, tvrdí, že mužský typ plešatosti je spojen s mužskými pohlavními hormony, androgeny. Není to jediná věc, která odlišuje tuto teorii od ostatních, ale je také nesprávná. Zde jsou důkazy, které to podporují.

Vidíme, že ženy zřídkakdy plešují a my víme, že Hippocrates poprvé před 2500 lety upozornil na skutečnost, že eunuchové - kastrovaní muži - nikdy nemají plešatý. Rozdíl mezi eunuchy a ženami od normálních mužů spočívá v tom, že tito obsahují androgeny v krvi. Navíc bylo zjištěno, že pokud by eunuchové představovali androgeny nebo jestliže ženy začaly užívat jako antikoncepční pilulky, jejich vlasy by mohly náhle vypadnout. Navíc ženy, které trpí určitým typem nádorů nadledvinek, které přispívají k vývoji mužských pohlavních hormonů, mohou náhle začít plavat. A přesto: některé ženy v menopauze, když se změní jejich hormonální rovnováha a mužské hormony, ztrácejí i vlasy.
Nicméně všude si všimneme, že "plešatost zahrnuje celé rodiny". Víme také, že množství androgenu v krvi plešatců nepřekračuje normu, to znamená, že je to stejné jako u mužů, kteří nemají plešatinu. Podobně, zatímco někteří z eunuchů, kteří byli injikováni androgeny, ztratili vlasy, jiní nevypadli. Odtud musíme dospět k závěru, že existuje určitý faktor, který činí některé muže citlivější než ostatní na způsobení androgenní plešatosti. Říká se, že z jednoho nebo obou rodičů jsou zděděny "plešivé geny". Pokud má člověk pouze jeden gen z kategorie takových genů, pak je spíše vysoká pravděpodobnost, že je plešatý.
Nakonec zjistíme, že starší lidé se dostávají, tím více vlasů vypadají. Většina mužů - tři z každých pěti - podstoupí zvýšené ztráty vlasů po 50 letech. Zdá se tedy, že by měl být také zohledněn "věkový faktor".

Samozřejmě nesouhlasím s touto teorií. Nevěřím, že mužské hormony vedou k plešatosti mužského modelu, nebo že existuje určitý "plešatý gen", který předpokládá, že člověk plešatý v určitém věku. Moje dlouhodobé klinické studie jsou v rozporu s těmito tvrzeními. Teorie mužské plešatosti se snaží dokázat, že mužská plešatost je předurčena osudem od okamžiku narození člověka, stejně jako prostou skutečností, že tato osoba je člověk. Pokud ano, jak mohou své mužské oddělení obnovit růst vlasů, ať už jsou jejich otcové, dědečtí dědicové nebo strýci matky plešatí nebo ne? Moje zkušenost ukazuje, že fakt vypadávání vlasů u příbuzných nebo předků tohoto muže nezáleží. Navíc, protože jsem neměnil poměr hormonů mých klientů, existuje něco jiného, ​​co ovlivňuje obnovu růstu vlasů a logicky způsobuje jejich ztrátu. Pokud se moji oddělení a tisíce z nich podaří zvrátit vlasy, hormony a geny nemohou být hlavní příčinou plešatosti. Ne, souhlasím s teorií mužské plešatosti pouze s teorií Aristotle. Není to divné, že stejné hormony, které způsobují růst vlasů všude kromě těla člověka, se musí náhle změnit s nástupem puberty, aby způsobily vypadávání vlasů a navíc i ztrátu pouze v chrámech, na koruně hlavy a na vrcholu hlavy? A zde jsou některé další důležité otázky, které teorie mužské plešatosti nemůže odpovědět. Proč zůstávají vlasy po stranách a na zadní straně hlavy i při vysoce vyvinuté plešatosti, zatímco vypadají na chrámech, na koruně a na koruně? Proč někteří členové rodiny, kde jsou holí lidé, nepláknají plešatý, a jiní, v rodinách, kde nejsou holí lidé, jdou plešatý? Navíc, proč a jak proces stárnutí zlepšuje proces vypadávání vlasů?
Oficiální medicína nemůže poskytnout přijatelné odpovědi na tyto otázky. Někteří lékaři říkají, že folikuly na koruně hlavy jsou "jako by byly citlivější" vůči působení androgenů, zatímco folikuly na stranách a zadní části hlavy jsou více "stabilní", ale pravděpodobné důvody pro toto jsou "tajemství skryté v genech". Dr. Walter Unger v knize "Pokyny pro transplantaci vlasů u mužů" se pokouší vysvětlit, proč jeden bratr v rodině s holými vlasy vypadá a druhý ne, tím, že zavádí termín "dočasná expresivita". "V jazyku filistína, nestálý výraz znamená, že geny modelu plešatosti mužského modelu ovlivní některé lidi více než jiné, z mnoha důvodů, z nichž některé jsou známy nám a jiní ne," říká. Jinými slovy, přiznává, že tento jev nelze vysvětlit. Pokud jste první ve své rodině, začali jste plešatý, "důvodem pro toto zůstává jeden z mnoha nevyřešených hádanek spojených s růstem vlasů a ztrátou vlasů," uzavírá. Co se týče otázky, proč "stárnoucí folikul" dovolí, aby jeho stonka uctila, nikdo ještě tuto otázku neřekl.
Jedním z důvodů mého podráždění ohledně teorie mužské plešatosti je to, že vede k nákladnému a zbytečnému přístupu k výzkumu a končí zavádějícími lidmi. Vzhledem k tomu, že se má za to, že příčinou plešatosti spočívá v hormonech, lékařství se snaží hledat lék v některých anti-hormonech. Tento přístup je v podstatě postoj, který by Aristotle jen uvítal. Jeho cílem je určitým způsobem odstranit "faktor odvahy" (nebo "mužský faktor", nebo spíše) z folikulu. Dr. Herbert Feinberg ve své knize "Vše o vlasu" vysvětluje takto: "Je zřejmé, že tento (hormonální) faktor je nejprve vyzván, aby vlasový folikul" utrácel "lokální aplikací anti-mužského hormonálního léčiva." Jinými slovy, lék stojí před úkolem vyklíčení vašich folikulů, které vám pomohou udržet si vlasy!
Po této hormonální teorii se někteří lékaři pokoušejí zpomalit proces vypadávání vlasů injekcí ženského hormonu (estrogenu) do pokožky hlavy. Důkazy o úspěchu tohoto drahého a nebezpečného postupu však nikdy nebyly přijaty. Jiní lékaři prohlašovali, že se jim podařilo stimulovat růst nových vlasů tím, že si třásli mužský hormon do pokožky hlavy. (Co se stalo ve stejnou dobu, je to, že některé folikuly prošly konečným cyklem růstu vlasů, byly stimulovány, ale ne hormony, a vy jste to uhádli tím, že se do toho třesl!
Mám jinou teorii vysvětlující, proč jsou muži plešatí častěji než ženy. Dává mi příležitost odpovědět na dříve položené otázky, ale nikdy jsem nedostal odpovědi. Výsledkem mé teorie je také vznik léčebné metody, která vede k úspěšnému růstu vlasů. Takže:

Příčinou plešatosti je špatná cirkulace krve v pokožce hlavy. Obsahuje nejkomplexnější síť kapilár v celém organismu a prožívá největší potřebu krve. Ve stejné době jsou chrámy, čelo (přední část hlavy) a korunka lebky nejnáročnějšími místy, protože musí překonat sílu gravitace, aby se k nim dostala. Snížený průtok krve vede k vyčerpání papil, což zase způsobuje jejich snížení, přechod do neaktivního stavu a v důsledku toho neschopnost produkovat nové vlasy na hlavě.

Nyní mi dovolte ukázat, jak tato teorie může poskytnout odpovědi na všechny předchozí otázky.
Chráníme si vlasy po stranách hlavy a na zadní straně hlavy, protože cesta krev do těchto oblastí je nejsnadnější. Kromě toho na těchto místech jsou tenké vrstvy svalů a tuků, které hrají roli polštářů pro krevní cévy, které jim zabraňují kompresi. Whisky, čelo a koruna obsahují pouze velmi tenkou vrstvu tuku a nemají vůbec žádné svalové tkáně. Čím silnější je pokožka hlavy (například v důsledku plastické operace, napětí nebo stresu), tím více se zúžily krevní cévy a v důsledku toho se k papillům dostává méně krve. Výsledkem je zvýšená ztráta vlasů. Jedná se o stlačení kapilár ve vlasové pokožce v důsledku stresového stavu nebo napětí moderního života, které vede k mužské plešatosti.
Plešatost se může stát "rodinnou tradicí", protože špatný krevní oběh - a / nebo nevhodné metody péče o vlasy - lze přenášet z generace na generaci.
Ženy jsou méně plešaté než muži, protože jsou zvyklí "opravovat svůj účes stokrát denně." Neustále se táhnou, škubávají, česají, kartáčují nebo masírují vlasy a pokožku hlavy, jen aby vypadali co nejlépe. Všechna tato opatření - stimulace pokožky hlavy, a to zase vytváří dobré podmínky pro krevní oběh. Dobrý krevní oběh vyživuje vlasy žen a pravidelně je doplňuje. Teprve nedávno se muži povzbudili, aby se zaměřili na vzhled svých vlasů. Naše kultura učí mužům věnovat zvláštní pozornost vlasům a stavu pokožky hlavy. V důsledku toho byl narušen krevní oběh v hlavě mužů, což vedlo k progresivní plešatosti.
Nemyslím si, že máte mnoho známých eunuchů (já například nemám jednoho), ale mohu o nich říci jednu věc: jsou zženštilé. Vždycky se eunuchové pokoušeli zlikvidovat, aby mohli žít vedle žen, obvykle v roli služebníků nebo dozorců, a pánové jim důvěřovali, protože z pohlavního hlediska byli bezmocní. Žijící v ženském prostředí, eunuchové začali napodobovat své návyky a životní styl. Jejich hlavy byly zdobeny svěžími vlasy ze stejných důvodů jako u žen - kvůli jejich životnímu stylu, myšlení a touze vypadat atraktivně, a nikoli přímo kvůli tomu, že v krvi je nějaká látka.
Proč někteří eunuchové ztrácejí vlasy, když dostanou pevnou dávku androgenů v injekci? Nevím, ale když injekčně podáte stejné injekce, je to pro tělo šok. Víme, že injekce některých léků vedou k alopecii plešatost, nebo náhlá lokální alopécia (skvrny na alopecii). Zde se můžeme setkat s typem plešatosti odlišného od mužského vzoru plešatosti. Mužské hormony mohou být spojeny s plešatostí, a to jak u mužů, tak u žen, ale vůbec neznamená, že mužské pompony způsobují mužský model plešatosti.
Totéž platí o ženách, kteří začali ztrácet vlasy poté, co dostávali mužské hormony ve formě antikoncepčních pilulků. Víme, že tyto tablety vedou ke srážení krve u některých žen, které je užívají, a mají negativní vedlejší účinky na systém krevního oběhu. Možná u těchto žen vypadá vypadávání vlasů jako nepřímý důsledek změn v systému krevního oběhu. Ztráta vlasů v tomto případě se opět může projevit ve formě gnezno alopecie.
U některých žen dochází ke ztrátě vlasů v menopauzálním období, protože v této době se jejich psychologie mění, jejich vlastní obraz je narušen a již se o sebe nezajímají. Výsledkem je zhoršení krevního oběhu v oblasti hlavy.
Ano, některé ženy najednou začínají být plešaté kvůli nádoru na nadledvinách, ale tato skutečnost nic neříká. Jakmile je nádor odstraněn, začnou vlasy znovu růst. Jedná se o dočasnou formu plešatosti, která by neměla být brána v úvahu při vyvozování závěrů ohledně mužského modelu plešatosti.
Proč muži roste plešatý s věkem? Ano, protože pokud pravidelně neotřete nebo masíte pokožku hlavy, krevní oběh v ní se postupně zhoršuje. Pojďme upřímně řečeno: ve věku 35 let, váš systém krevního oběhu již nebyl to, co bylo ve věku 18 nebo 19 let, když jste vycvičili a šli do sportu. Kromě toho, jak vědci objevili, jak stárneme, ztrácíme krevní cévy na pokožce hlavy. Čím menší jsou cévy, tím menší je průtok krve do papil. Méně krve - více vypadávání vlasů.
Proč někteří lidé nejsou plešatí, přestože patří k rodině s touhou k tomuto procesu? Znám odpověď na tuto otázku z mé osobní zkušenosti. Můj otec byl úplně plešatý a plešatost byla charakteristická pro mateřské i otcovské linie mého rodiče. Takže vlasy jednoho z mých dvou bratrů začaly vypadávat a hubit, když se začal odvracet od mladého muže do muže. Jiná bratrská plešatost obchází. Proč Vzhledem k tomu, že první z nich na mnoho let nosila krátký účes ("ježka") a v důsledku toho se mnoho let staralo o vlasy ani o pokožku hlavy. A další bratr v nejkrásnějším věku - 15 let - na radu svého strýce Joe (jediného ze sedmi strýců na straně matky, který si udržel vlasy a nebyl úplně plešatý) - obrátil hlavu dolů mezi koleny a třel si hlavu každé ráno. Nasledoval tuto radu a držel si všechny vlasy. Jeho bratr to neřešil a jeho vlasy začaly vypadávat. Pravda, on se později začal starat o ně, což pomohlo zachovat jeho zbývající vlasy. Opatrná péče o vlasy, správný postoj a zvyk péče o vlasy mění vše.
A konečně, plešatost těch lidí, jejichž rodinná historie neznají plešatinu, je způsobena nesprávnou péčí o vlasy, což je obecně pravděpodobně komplikované špatným oběhovým systémem.
Takže před těmi dvěma teoriemi, ale je rozdíl mezi nimi čistě spekulativní? Ne, v žádném případě. Největší rozdíl mezi teorií mužské plešatosti a mou teorií krevního oběhu spočívá v praktických závěrech, které musíte provést sami. Teorie mužské plešatosti má pocit beznaděje. Zdůrazňuje slovo "model" ve frázi "model mužské plešatosti", která je ztělesňuje také jako model beznaděje komplikovaný defeatismem, pokud je to tak možné. Při prvním příznaku vypadávání vlasů již automaticky očekáváte alopecii, protože se ve skutečnosti vzdáváte boje, buď zcela odmítnete jakoukoli péči o vlasy nebo dodržovat pravidla péče o vlasy, která vás přivedou blíž k plešatosti. Teorie mužské plešatosti vyžaduje, abyste se považovali za pěšce, poháněného silnými a záhadnými silami. "Nejdůležitější věc," vysvětluje Dr. Unger, "je pochopit, že alespoň s jistotou 99,99 procenta můžeme předpokládat, že vaše plešatost je způsobena faktory, které nemáte nad sebou." Jediná alternativa je stát se závislým na oficiální medicíně a vědě, která vám nabízí tři možnosti: podřídit se osudu, koupit paruku nebo provést transplantaci vlasů. Moji klienti mi neustále říkají o nepříjemných pocitů, které museli zažívat při konfrontaci s lékaři, kteří byli vychováni v podobném duchu. Zde jsou dva živé příklady.

Vzpomínám si na jednu návštěvu dermatologa. Pak jsem byl těžce otráven s břečťanem. Pro tuto návštěvu (výdaje 25 dolarů) jsem byl schopen alespoň zjistit, proč mi vlasy vypadly. Vstoupil jsem do jeho kanceláře a mohu přísahat, že jsem narazil do nosu hrdiny filmu "Planeta opic"! Podle stupně chloupky by gorila nebyla pro tohoto lékaře vhodná. "Blázni!" - Myslela jsem. Pak mi začal vyprávět o tom, jak rád podstoupí účes jednou za měsíc. Zároveň popadl hlavu, vytáhl pár vlasů a začal mi něco vysvětlovat, že mám jeden ze dvou problémů: nebo mi chybí nějaký druh vitamínu nebo minerálu (příští týden mi stálo 50 dolarů, abych udělal analýzu krev, která ukázala, že mám nádhernou sadu vitamínů a minerálů), nebo pravděpodobněji mám MMO - model mužské plešatosti. Zavolal mi zkratku (pouze počáteční). Věřím, že mi chtěl dát příležitost pochopit, co ví o tom, o čem mluví. Ale teď už to ví nejlépe (John Pehovac, Ashland, Massachusetts).
---------------------
Šla jsem k dermatologovi, což byla chyba. Doufal jsem, že mi řekne, že to všechno je noční můra. Ale on to neřekl. Místo toho chladně a jako by to bylo v pořádku věcí, potvrdil mé obavy. Je zřejmé, že lékaři už zvykli na projevy tohoto druhu. Ten chlap měl myšlenku skutečného vědce. Šel kolem hlavy a přitiskl si vlasy pinzety, dokud se mu nepodařilo vytáhnout jeden ven zepředu. "Aha!" Zvolal: "Máte mužský model plešatosti" (velmi impozantní). Zeptal jsem se ho: "Co mám dělat?" - "Nic." - "Ale udělali jste nějaký výzkum?" "Ano, mírný." Jak odpověděl na jeho výsledky? Ano, vůbec ne! Je pravda, že mě varoval, abych nepřekvapil, říkat, že mnoho zoufalých a šílených hlav je připraveno zavést estrogenům, zatímco jiní věří, že kastrace (haha ) jim pomůže regulovat obsah mužského hormonu: "Nesnažte se porušovat to, co vám je dáno přírodou, nesnažte se s osudem pokoušet se bojovat." - Pokračoval: "Můžete umřít smíchem," dokončil tento lékař svou tirádu. - A proč jen lidé nepřemýšlejí dělat věci kvůli takovému malému, hrají čistě kosmetickou roli, věci jako vlasy. "Ve stejnou dobu mě vždycky posmíval, jako by mě posmíval, pak s jeho obrovským šokem vlasů na hlavě. Když jsem odešel, dal mi trochu šamponu, který měl co nejdéle zakrýt vlasy, "Zavřít", tak mluvit, můj problém. Odešel jsem z kanceláře (osvobozen od 25 dolarů), cítil, že jsem byl oklamán (Garry McManus, Weimaus, Mass.).

Pokud souhlasíte s teorií mužské plešatosti, pak nebudete věřit výsledkům, které jsem dosáhl u svých klientů. Vyhnali jste se do rohu a museli byste mě odmítnout jako léčitel nebo šarlatán.
No, věřte tomu nebo ne, ale na rozdíl od teorie mužské plešatosti mou teorií mě vedlo k vývoji metody péče o kůži, která poskytuje nový růst vlasů. Je to jednoduché a praktické. Zkontroloval jsem to a to funguje. Navíc tato metoda nevyžaduje, abyste se kastrovat. Říkám vám: "Nemusíte se stát" méně mužem ", abyste měli svěží vlasy." Nejste odsouzený. Použitím mé metody můžete zvrátit proces pletení a růst tlustých, hustých vlasů pomocí vlastního úsilí. Můžete si vzít do rukou ruce řízení vašeho života.
Zkuste a pochopíte, proč MMO získá význam: "Margot je silnější než plešatost."

Pro Více Informací O Suché Vlasy