logo

Jak udělat vlasy tmavší bez barviva: 7 způsobů

Tendence užívat přírodní produkty pro péči o vlasy výrazně vzrostla. K dnešnímu dni ne všechny dámy chtějí navštívit salon s cílem pravidelného obarvení s perzistentními amoniakovými barvami. Mnoho lidí dává přednost tmavnutí vlasů doma pomocí improvizovaných výrobků. A to je správné rozhodnutí! Lidové recepty nebudou jen tmavší, ale také zvýšenou péči. Vlasy budou mít odpočinek od konstantních chemikálií, budou silnější a získávají zdravý lesk.

Metoda číslo 1. Vlašské ořechy

Dívky s dlouhými vlasy budou potřebovat 20-25 kusů. matice, průměrná délka vlasů bude 15-20 ks, krátké vlasy 10-12 ks.

Vezměte zralé vlašské ořechy, nakrájejte je ve dvou, odstraňte skořápku a odložte ji stranou. Vytáhněte ovoce, promíchejte skořápky. V závislosti na délce vlasů nalijte oříšky 3-3,5 litru vroucí vody, položte na sporák a vařte po dobu 40 minut.

Po uplynutí doby pokryjte kompozici víkem, nechte 1 hodinu, dokud se částečně nezchladí. Naplňte infuzi, nalijte do vhodného širokého kontejneru a můžete pokračovat v postupu.

Umyjte si vlasy pravidelným šamponem, opláchněte. Noste rukavice, jinak bude pokožka rukou také barvena. Ponořte si vlasy do misky s polévkou, abyste každou vlnu dobře upravili. Můžete také požádat svou přítelkyni, aby pomalu napájela prameny.

Po zvlhčování vlasů trochu vytlačte, omotávejte hlavu přilnavým filmem a pokryjte ručníkem nahoře. Počkejte 30 až 60 minut. Čím déle držíte kompozici na vlasy, tím tmavší jsou prameny. Poté opláchněte zámky teplou vodou, nepoužívejte šampony.

Metoda číslo 2. Sójová omáčka

Umyjte si vlasy šamponem, ale nepoužívejte kondicionér ani balzám. Kombinujte ve stejném poměru olivový a sójovou omáčku, dobře promíchejte. U dlouhých vlasů je třeba vzít 200 ml. každý produkt, pro střední, 150 ml, pro krátké, 100 ml.

Nasaďte si rukavice, naneste směs na vlhké vlasy a rovnoměrně rozdělte. Počkejte čtvrtinu hodiny, potom vyjměte složení vodou a myjete vlasy šamponem 2x.

Metoda číslo 3. Kakao

Vezměte 50 ml. bezbarvý šampon, přidat do něj 80 g. přírodní kakaový prášek. Směs promíchejte, umyjte si vlasy, nechte 40 minut. Po uplynutí doby opláchněte šamponem bez přísad. Aplikujte přípravek podle potřeby, vlasy ztmavnou po prvním opláchnutí.

Metoda číslo 4. Dubová kůra


Získejte v lékárně dubovou kůru, vezměte 100 gramů. a nalijte 2,2 l vroucí vody. Zakryjte víkem, počkejte 1,5 hodiny. Poté se ujistěte, že směs přetřete přes gázu, nasaďte rukavice a pokračujte v opláchnutí. Namočte směs na vlasy asi 30 minut, v důsledku toho budete mít intenzivní odstín kaštanu.

Metoda číslo 5. Cibule

Technika je určena výhradně pro blondýnky a dívky se světle hnědými vlasy, protože luk dává hlavu vlasů hnědý odstín se zlatým leskem. Přidejte 2 litry vroucí vody z plevných 15 velkých žárovek, nechte 20 minut, poté sejměte sporák a zavařte další půl hodiny. Naplňte vývar, nalijte 30 ml. glycerin a aplikujte na vlasy, použijte rukavice. Nechte odvar o 25-40 minut, poté opláchněte šamponem.

Číslo metody 6. Sage a heřmánek

Procedura je vhodná při koupání, rostliny nemají silné barvicí vlastnosti, takže se nedotýkají pokožky. Při každé následné aplikaci se vlasy ztmavnou. Chcete-li ztmavnout vlasy na několika tónech, potřebujete 10-12 procedur. Je důležité si uvědomit, že tráva barví přes šedé vlasy, což je velmi výhodné.

Číslo metody 7. Přírodní káva

Káva je považována za nejjednodušší a nejefektivnější metodu. Kompozice se aplikuje na vlasy ve formě masky.

Vezměte 40 g. bezbarvá henna a 60 g. kávy. Zkombinujte součásti, zředte je teplou vodou na hustou konzistenci, počkejte 1 hodinu. Aplikujte kompozici na prameny, rozdělujte rovnoměrně, pokryjte hlavu potravinářským filmem, držte 1 hodinu. Poté myjete vlasy šamponem, nezapomeňte použít balzám.

Jak můžete vidět, je možné vlasy tmavší doma používat dostupné produkty. Je možné, že po prvním postupu budete vždycky nadšeni fanoušky metod "babičky". Takové metody zlepšují stav vlasů, odstraňují lupy a poskytují krásný odstín.

Vlasy jsou tlustší a tmavší: několik jednoduchých metod

Blonďatá móda je neomylná. Pokud ale nehovoříme o bělení kadeří, ale získáváme jiný odstín, pak přinejmenším dochází k tmavším tónům. Tmavší odstín stejné barvy dává hlavě vlasů větší jas a kudrlinky současně vypadají silnější.

Pigmentace vlasů

Barva vlasů závisí na poměru dvou barevných pigmentů: eumelanin a femelanin. Melanin je tmavý, jeho molekuly tvoří granule. Phaeomelanin má červenavou barvu a je distribuován rovnoměrně - difúzně.

Pigment je umístěn v kortikální vrstvě vlasů. Pokud množství jednoho nebo druhého pigmentu určuje barvu vlasů, pak množství vzduchu, se kterým se melanin "zředí", je intenzita. Vyznačují se následující přirozené tóny:

 • Bruneta - černé nebo tmavě hnědé vlasy. V tomto případě se produkuje velké množství eumelaninu a velmi malé množství pheomelaninu. Černá barva vlasů je dominantním znakem, a proto je nejčastější;
 • hnědé vlasy se liší od gaštanu po tmavě blond. Druhá nejběžnější barva. Kortikální vrstva stále obsahuje velké množství eumelaninu, avšak femelanin je také dostatečně produkován;
 • blond - šedavé, načervenalé, nažloutlé odstíny vlasů. Eumelanin a femelanin jsou v přibližně stejném poměru. Množství samotného pigmentu je však nižší než černé nebo hnědé vlasy;
 • červená - produkovala převážně pheomelanin, což vytváří kudrlinky ve všech odstínech od mědi až po zlato-červené. Červená hlava je extrémně vzácná - 2% lidí, jelikož se objevuje pouze tehdy, když se dědí 2 recesivní alely, což se zřídka dělá;
 • blond - lehké kudrlinky s popelem nebo nažloutlým odstínem. Eumelanin se prakticky nevyrábí, femelanin je přítomen v malých množstvích.

Byly nalezeny také zcela bělené vlasy. V tomto případě je pigmentace narušena. Totéž se stává při šednutí.

Umělé barvení

Poměr pigmentů je určen dědičností a nelze je měnit. Můžete však artificiálně ztmavit vlasy. Podstata tohoto procesu je stejná. Pod působením silného okysličovadla ztrácí kortikální vrstva vlasů svou hustotu, uvolní se. V tomto případě můžete umýt přírodní pimento - proces bělení pramenů, a můžete vložit umělý pigment jakékoliv barvy do vlasů.

Barva vlasů působí tímto způsobem a získání čistého odstínu vyžaduje předchozí bělení. Přirozené produkty však mohou učinit totéž. Rozdíl spočívá v tom, že bez předběžného zabarvení nemůže být tón radikálně změněn. Kromě toho, jestliže kortikální vrstva zůstává relativně hustá, může do ní proniknout jen malé množství pigmentu.

Jak provádět barvení, viz tento článek.

Káva a čaj

Jsou to nejen chutné a zdravé stimulující nápoje, ale také nádherné přírodní barviva. Pokud chcete hnědé, použijte čaj, pokud je tmavší, pak kávu. Princip obarvení je pro oba produkty stejný.

 1. Čajový čaj - 5-6 lžící, nebo káva - obvykle méně, se sklenicí vody.
 2. Po varu směs vaříme 20 minut a pak ochlaďte.
 3. Pokrývky hlavy se omyjí obvyklým šamponem a barvicí směs se přidává do vody, která má být opláchnuta.
 4. Pokud je zapotřebí intenzivnější barvení, varná hmota se distribuuje přes vlasy a udržuje se asi 20 minut a poté se omyje teplou vodou. Doporučujeme hlavu zabalit pomocí teplého ručníku během procedury.

Radikální změny takového barvení nezpůsobí. Ale po celou dobu, když jsou vlasy opláchnuty čajem nebo kávou, bude tam tmavý odstín.

Vlašské ořechy

Kůra z vlašských ořechů není skořápka, jmenovitě zelená kůra, obsahuje velké množství jódu a jiných barviv, které poskytují trvalou tmavou barvu. Doma, není nic jednoduššího než použití tohoto přírodního barviva.

Postup vyžaduje mladé zelené vlašské ořechy. Množství závisí na délce kadeří.

 1. Několik ořechů je oloupáno a umístěno do nádoby společně se zelenou slupkou.
 2. Nalijte vroucí vodu s maticemi a ponechte naplnit 25 minut.
 3. Infuzní roztok se ochladí a filtruje. Po umytí vlasů jsou prameny navlhčeny důkladně odvarováním, připnuty a vloženy do polymethylenového víčka. Můžete zabalit hlavu ručníkem.
 4. Po 30 minutách se kadeře opláchly teplou vodou.

Kromě toho je odstín jasný a intenzivní, zůstává po dobu delší než 3 týdny.

Sage

Infuze této bylinky se vyrovná s barvením i šedými vlasy. Postup musí být opakován 1-2 krát týdně, aby se dosáhl stabilního výsledku.

 1. 1,2 sklenice zeleninových surovin je nalit vroucí vodu - sklo.
 2. Varejte vývar po dobu 10 minut.
 3. Bujón se ochladí a filtruje a pak se použije jako kondicionér.
 4. Chcete-li získat intenzivnější tón, doporučuje se udržet vývar na kadeře po dobu 20 minut a poté jej vyprať termální vodou.

Tipy pro tmavší vlasy bez použití chemických barviv:

Barvení Henna a Basma

Jedná se o nejpopulárnější barvicí metodu bez barviv. Předpokládá se, že hena přináší odstín červených vlasů. To však závisí zaprvé na retenčním čase na srsti a za druhé na možných přísadách.

 • Klasická verze je směs 1 laloku henny a 2 lalůček basma. To dává vynikající tmavý tón, bohaté odstíny.
 • Když se k henovému prášku přidává silná káva, získá se velmi čistá tmavě hnědá barva bez načervenalosti.
 • Henna, vařená silným čajem, zbarví prameny světlejším tónem s nažloutlým nádechem.
 • Kakaové přísady - několik lžiček, přidá do zvlnění ušlechtilý odstín "mahagon".
 • Skořice se přidává, když se chce zbavit rusovláska. Skořice poskytuje tmavě zlatý tón.
 • U čokoládových tónů se henna vařila infuze řešetláku: 100 g na 2,5 sklenic vody. Rakytník se vaří po dobu půl hodiny a pak se tento vývar přidá do prášku henny.

Postup je stejný pro všechny druhy směsí.

 1. Správné množství henny se vaří teplou vodou. Můžete využít silnou kávu nebo čaj.
 2. Umyjte si vlasy obvyklým způsobem, usušení vlasů.
 3. Jakmile se směs ochladí na příjemnou teplotu, henna se nanáší na prameny vlhkých vlasů.
 4. Hlava je pokryta plastovým uzávěrem, zabaleným teplým ručníkem. Podržte směs v závislosti na požadovaném výsledku: pokud potřebujete pouze světelný tón a původní barva vlasů je světlá, stačí 20-30 minut. Barevné tmavé kudrlinky budou trvat nejméně 40-50 minut.

Poté se směs promývá teplou vodou ve velkém množství.

To je důležité vědět! 5 tipů, jak barvit vlasy hennou

Dubová kůra

Kůra rostliny obsahuje mnoho taninů, které zvyšují sílu a pružnost vlasů. Kromě toho existují barvicí pigmenty.

 1. 1 balík kůry se vyrábí vroucí vodou.
 2. Kapacita s vývarem je zabalena s teplou utěrkou a infuzována po dobu nejméně 40 minut. Výsledný nástroj se používá jako máchání.

Dubová kůra poskytuje krásný tón kaštanu. Držel až 2 týdny.

Viz také možnost s cibulovou kůrou.

Ocet a sójová omáčka

Spíše neobvyklá kombinace však dává kadeřím požadovaný tmavý tón. Je třeba použít nápravu před důležitým vzhledem, protože jak ocot, tak omáčka mají charakteristický silný zápach, který potřebuje čas na erodování.

 1. Smíchejte poloviční sklenici stolního octa a sójové omáčky.
 2. Výsledné kapalné oplachované zámky po umytí.
 3. Po několika minutách se vlasy důkladně umyjí teplou vodou.

Make vlasy vizuálně silnější a tmavší v mnoha ohledech. Různé domácí barviva samozřejmě nedávají tak trvalý účinek, jako je barva, ale mnohem bezpečnější a jejich použití činí prameny silnější a pružnější.

Viz také: nádherný nástroj, který pomůže vytvořit tlustší a silnější vlasy (video)

Tipy čtenáři! Top 20 tónovaných šampónů - bezpečná alternativa k čpavkovým barvivem.

Jak udělat vlasy tmavší díky lidovým lékům?

Je známo, že dokonce i nejkvalitnější moderní barviva vlasů negativně ovlivňují jejich strukturu a skalp. Aby se zabránilo ničivým škodlivým účinkům chemických sloučenin, je možné zcela opustit jejich použití.

Alternativou k průmyslovým barvám mohou být některé produkty lidových vlasů, které obsahují pouze přírodní produkty a komponenty. Budou pomáhat blond kudrlinám, aby se staly temnějšími, a přirozená tmavá barva bude jasnější a nasycená.

Čalounění vlasové folk remedy

Již jsme psali o tom, jak vlasy s lidovými léky osvětlit, přečtěte si zde. Přírodní komponenty v barvách nejenže produkují vysoce kvalitní tónování a malují jediné šedé vlasy, ale mají také výživný a regenerační efekt. Zkrácení vlasů o několik tmavších odstínů také pomůže přirozeným přísadám. Zvažte je podrobněji.

Černý čaj a káva způsobí, že vaše vlasy jsou tmavší.

Aby tmavé vlasy získaly krásný zlatý odstín, měli byste vařit silnou kávu z čerstvě zalitých fazolí nebo čaje. Umyjte si vlasy Nalijte vývar do misky a vložte ji do hlavy dvě až čtyři minuty, aby byl dobře namočený do pramenů. Po ukončení procedury by měly být vlasy aplikovány výživným balzámem nebo kondicionérem. Barevný efekt by měl být udržován každý druhý týden.

Ořech a dubová kůra

Vlasy se stanou barvou kaštanu, pokud použijete takové oblíbené barvivo. Kůra z dubu by měla být vařena spolu s mletou kávou. Napuštěný vývar se aplikuje na vlhké vlasy a inkubuje se nejméně hodinu. Poté se důkladně promyje vodou a vysušenými prameny.

Aby vlasy získaly tmavě zlatou barvu, běžně se používají zelené listy a mladá kůra. V zimním období je také možné používat skořápkové a vlašské ořechy. Nalije se vodou po dobu 5 hodin a vaří se na ohni, dokud není vývar hnědý. Potom postupujte stejným způsobem jako v předchozím receptu. Vlasy nejen získají nádherný odstín mědi, ale také posilují.

Ořechové listy, černý čaj a šalvěj

Odvar z těchto dvou složek dodá vašim vlasům jasný červený nebo bohatý měděný odstín. Tři lžíce nasekaných čerstvých listů ořechů se mísí s lžičkou čaje. Poté nalijte složení 500 ml vroucí vody a vaříme na velmi tichém požáru po dobu 15 minut. Bujón se aplikuje na mokré vlasy.

Opravte bělené vlasy a skryjte šedé vlasy odvar z šalvěje. Polovina šálku listů rostliny se nalije do vroucí vody a vaří se na velmi nízkém ohni po dobu 4 minut. Dále se může bujón podávat 6 hodin. Napuštěný extrakt navlhčil každý pramen a nechal se uschnout. K dosažení požadovaného výsledku by měl být tento postup opakován před každým mytí hlavy. Pak udržujte účinek barvy pravidelně: jednou za 7 dní.

Heřmánek a cibule

Odvar z heřmánku dává světlé blond vlasy krásný zlatý odstín.

Mělo by být 100 gramů květin z rostliny nalijte litr vroucí vody, přivedete k varu a nechte vařit po dobu jedné hodiny. Napuštěná infuse se aplikuje na čisté mírně vlhké vlasy. Potom se prameny suší. Postup se opakuje každý týden. Brzy bude účes svěží a zářící.

Vlasy se stanou nasycenými měděnými barvami, pokud je umyjete cibulí. Střevní vývar by měl být také vtírán do kořenů vlasů a denně navlhčených pramenů. To nejen krásně ottoniruet je, ale také posílit.

Červené víno z hroznů, čaj a cibule

Tmavé vlasy mohou poskytnout nádherný gaštanový nádech takovým lidovým lékům. Měl byste udělat silný odvar z cibule kůry a vařit dvě lžíce čaje v něm. Sklenka hroznového vína vařte a vylejte odvar z lusku. Vaříme směs na klidném ohni a každou minutu přidejte 3 lžíce čaje. Po skončení čaje vyjměte vývar z tepla a trvá dalších 25 minut. Naplňte hotový nástroj navlhčeným čerstvě opláchnutými prameny a obalte hlavu plastovým obalem. Po jedné hodině se vlasy důkladně promyjí vodou a vysuší.

Ocot a sójové omáčky

Vlasy budou tmavší a lesklé, pokud použijete takový lidový lék. Tyto dvě složky se smísí 1: 1 a směs se uvolní na čisté prameny. Malý stojan a opláchněte šamponem. Tento nástroj kromě toho, že poskytuje krásný odstín na kudrlinky, posiluje je, eliminuje lupy a dělá to hedvábný.

Postarejte se o vlasy! Milujte je a lítost! Vždy vás potěší svou krásou.

Jak umýt barvu z vlasů doma

Špatné skvrny? Řekneme vám o způsobech, jak umýt barvu z vlasů doma.

Představte si situaci: rozhodli jste se experimentovat, ale výsledek vás zklamal. Před spuštěním do salonu si vyzkoušejte domácí možnosti. Pomohly mnoha děvčatům, ne-li vrátit původní tón, pak významně snížily jas barvy.

Metoda 1. Kefír, aby byl tón světlejší

Pokud se výsledek zbarvení ukázal být příliš tmavý pro vás, můžete zkusit používat obyčejný kefír. Ve své složení mléčné kyseliny, které pronikají hluboko do barvy, "jí". Kromě toho má kefír pozitivní vliv na vlasové kořeny a vlasovou pokožku hlavy.

Existuje složitější recept, který je podle recenzí účinnější.

Chcete-li se vrátit k přírodní barvě, můžete použít přírodní lisované oleje. Oni nejen "odstraní" barvivo, ale také obnoví vlasy sám. Tyto masky můžete vytvářet alespoň každý den, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.
Budete potřebovat olej, koupíte broskvový, lopuchový nebo ricinový olej (prodáváte v lékárnách) a kokosový olej je také vhodný. Mírně je zahřejte na pokojovou teplotu a aplikujte po celou délku vlasů. Pak položte tašku na hlavu, nahoře - ručník nebo termoplast. Přes ručník může také foukat vysoušeč vlasů, stojící v horkém režimu.


Metoda 3. Med jako tónovací maska

Pokud nechcete hodně změnit barevné barvy, můžete použít medové masky. Nejsou tak účinná jako kefír nebo olejové masky, protože se používají, pokud vám vyhovuje celková barva vlasů. Princip aplikace je stejný - tavte na pokojovou teplotu, aplikujte na vlasy, přidržte a pak opláchněte. Nevýhodou je, že umývání medu není tak jednoduché, jako je například kefír.

Metoda 4. Teplý tón s přírodními produkty.

Chcete dát vlasům teplý stín? Pak je obvyklý heřmánek (prodává se v lékárně). Hue je viditelná pouze na blond vlasy, protože je to jednoduchý způsob, jak zvýšit barvu jasnější a zajímavější pro blondýnky. Chcete-li připravit nástroj, vezměte tři lžíce heřmánku půl litru vroucí vody. Naplňte a nechte to vařit. Po
napněte vývar a na konci mytí propláchněte vlasy. Držte asi deset minut, poté můžete opláchnout čistou vodou.

Chcete-li udržet výsledek, opláchněte vlasy odtučněním heřmánek je nutné po každém mytí.

Metoda 5. Mýdlo na praní

Jedná se o velmi agresivní variantu, která opravdu vlasy vysuší. Nicméně, barva v tomto případě je snadné "odlupovat." Ve složení mýdla mýdla, mastných kyselin, nahradit studené oleje, stejně jako spousta alkalických látek. Pouhých několikrát je použití mýdla časem SSSR, barva se umyje.
Mýdlo není vhodné pro suché vlasy, je lepší vyrobit několik kefírových masek.

Metoda 6: Odstraňovač tmavých odstínů aspirinem

Stává se, že po zbarvení vlasů zůstává zelený tón, což je tak frustrující. V tomto případě můžete udělat domácí odstraňovač laků s aspirinem. Míste pět tablet ve sklenici vody, výsledný roztok se aplikuje na vlasy. Na hlavu je položen vak, ručník nad ním. Po uplynutí půl hodiny můžete nástroj vyčistit a vyhodnotit výsledek.

Mluvili jsme o tom, jak můžete rychle změnit barvu vlasů omyvatelnou barvou a také, jak odstranit odstín, pokud se váš tón, který se po barvení, změnil. Uložte článek pro budoucnost!

Jak tmavé vlasy doma přirozeným způsobem?

Často se divíte, proč vaše vlasy ztmavnou s věkem nebo obecně, proč se barva mění v průběhu času?

 • Narodené dítě může být téměř černé;
 • Pak mohou vypadat vlasy světle hnědé;
 • Jakmile zestárnou, začínají tmavit;
 • Staň se téměř kaštanem;
 • Po určitou dobu se objevují nerovnoměrné barvení s téměř zbarvenými skvrnami;
 • A konečně, odkud pocházejí albino?

Individuální lidský kód určuje barvu očí a vlasů

Celá věc se ukázala jako rozdělení dvou pigmentů v lidském těle: eumelanin a femelanin. Když syntetizuje velké množství prvního z nich, vlasy začínají ztmavovat, pokles vede naopak k relativnímu osvětlení. Jakékoliv změny poměrů těchto pigmentů v lidském těle vedou ke změně barvy a někdy k dokončení změny barvy - šednutí.

Na co závisí barva vlasů?

Každá osoba má svůj vlastní genetický program, podle ní a jejích instalací v lidském těle se syntetizují dva barvicí pigmenty, tato práce se provádí pomocí melanocytových buněk.

Bylo prokázáno, že tyto buňky vykazují odlišnou aktivitu po celé délce vlasů, což vede k nerovnoměrné, přirozené barvě vlasů. Během života se aktivita melanocytů mění, často klesá a překročí určitou věkovou hranici, přestane zcela syntetizovat barvicí pigment. I když se tato skutečnost nyní pokouší vyzvat vědce.

Jak a co může tmavnout vlasy bez barviva

Barvení vlasů je docela populární. Umožňuje vám změnit odstín vlasů, dát jim expresivitu. Dokonce i profesionální formulace mohou mít negativní vliv na vlasy. Právě z tohoto důvodu se dívky stále více snaží o vlasy tmavší doma pomocí přírodních prostředků. Jednoduché kadeře vám pomohou k jednoduchým, cenově dostupným a užitečným produktům.

Výhody zatemnění bez barvy

Nemusíte do skladu běžet trvalé barvivo, pokud chcete, aby vaše vlasy byly tmavší. Tam je množství pigmentovaných produktů, které mohou změnit odstín pramenů. Jejich využití má následující výhody:

 • rozumnou cenu;
 • snadnost přípravných prostředků a jejich použití;
 • neškodí kadeřím a pokožce hlavy;
 • současná změna tónu a zotavení;
 • Velké množství receptů.

Nevýhody

Je vhodné nasytit vlasy tmavým pigmentem pomocí přírodních léků, ale zde jsou některé odstíny.

Za prvé, účinnost postupů změny barvy závisí na struktuře, typu a stavu pramenů. Není možné předvídat, jaký nádech vaše kučery získá, v každém jednotlivém případě bude výsledek odlišný.

Také nevýslovné znečištění zahrnují:

 • potřeba několika postupů pro dosažení požadovaného výsledku;
 • neschopnost rychle a drasticky změnit barvu, vlasy mohou ztmavit pouze 2-3 tóny;
 • potřeba neustále udržovat výsledný odstín;
 • pravděpodobnost osobní intolerance ke složkám kompozic.

Stylistické tipy

Je velmi užitečné používat přírodní sloučeniny barviv k potlačení pramenů. Komponenty obsažené v barvách posilují kořeny, urychlují metabolické procesy ve vlasových folikulách, vyrovnávají povrch kudrlin, dělají je poslušný a měkký.

Měli byste však správně použít směs, abyste získali dobrý výsledek. K tomu je třeba vzít na vědomí následující doporučení stylisté:

 • Pro přípravu směsí používejte pouze čerstvé a vysoce kvalitní přísady. Takže vaše prameny získají maximální užitek.
 • Před aplikací jakéhokoli nového přípravku proveďte test na alergie. K tomu použijte malé množství barviva na zápěstí a pozorujte pokožku po dobu 20-30 minut. Při nepřítomnosti negativních projevů můžete začít měnit odstín kudrlin.
 • Nezapomeňte vyzkoušet nástroj na tenkém spodním pramenu, abyste zjistili, jaký bude výsledek. Pokud vám to vyhovuje, pokračujte v léčbě celé hlavy vlasů. Ignorovat tuto položku v žádném případě nemůže být malované blondýnky.
 • Dodržujte poměr složek uvedených v receptu.
 • Udržujte skladby na kadeřích podle doporučení uvedených v receptech. Tím, že snížíte nebo prodlužujete čas dle vlastního uvážení, riskujete výuku nepředvídatelné konotace.
 • Chcete-li udržovat intenzitu odstínu, pravidelně opakujte stínování.

Pamatujte si, že přirozené pigmenty mohou reagovat s umělými pigmenty. Je lepší nechat se provádět domácí pokusy bezprostředně po chemickém znečištění, počkejte nejméně dva týdny.

Lidové prostředky

Existuje spousta sloučenin, které lze snadno připravit doma. Dávají kudrlinám tmavý odstín a obnoví jejich strukturu. Považujeme nejoblíbenější a cenově dostupné nástroje, které se ukázaly být efektivní a získaly dobré známky od profesionálů a uživatelů.

Odvar ořechů

Budeme potřebovat 15-20 zelených vlašských ořechů. Čistíme je od kůže, rozdělené na dvě části. Jádra a skořápku umístěte do hrnce, nalijte 3 litry vroucí vody a 40 minut vařte na nízké teplotě. Odstraňte odvar a nechte hodinu vařit pod víkem. Po šamponování ponořte vlasy do misky s barvivem a pomalu ji nasypejte na vlasy, aby se zpracovával každý pramen. Vymakivajte přebytečnou vlhkost s ručníkem, sbírejte kudrlinky v županu, položte na sprchovací čepici a nahoře obalte teplý šátek. Po 30 minutách umyjte bez použití šamponu.

Většina jodu a dalších pigmentovaných látek se nachází v kůži vlašských ořechů. Odvar je velmi koncentrovaný, proto se při lakování dbejte na ochranu rukou rukavicemi.

Po aplikaci nástroje dostanete stálý bohatý odstín, vlasy se stanou silnějšími a odolnějšími.

Dye z octa a sójové omáčky

Smíchejte stejnou část sójové omáčky a stolního octa. Rozpusťte směs na promytých mokrých pramenech. Zachováváme jej pod vyhřívacím víčkem na dobu kratší než 15 minut, zbývající části odstraňujeme vodou, poté dvakrát omýt hlavu šamponem a aplikujeme kondicionér.

Sójová omáčka dává kudrlinky bohatý odstín kaštanu a lesku. Kromě toho obsahuje rostlinné bílkoviny, které obnovují poškozené struktury vlákna.

Ocet vyhlazuje váhy horní vrstvy chloupků a "utěsňuje" pigment uvnitř. Nástroj dává hlavě vlasů intenzivní lesk, který je hladký a poslušný.

Šampon a kakao

Kakao se přidává do obvyklého šamponu, je žádoucí, aby byl bezbarvý. Pro 50 ml mycího prostředku potřebujeme 80 g hořkého prášku. Smíchejte ingredience dobře do dlaně, namočte svou hlavu s kompozicí, jako obvykle, a nechte ji 40 minut pod filmem a ručníkem. Umyjte vodou bez dalších prostředků.

Kakao dělá prameny hnědé, výsledek je patrný po prvním postupu. Také prášek obsahuje velké množství užitečných součástí. Zpevňuje kudrlinky, zvyšuje jejich pružnost, zabraňuje stratifikaci špiček.

Je nutné použít prostředky podle potřeby.

Infuze dubové kůry

Naplňte 100 g drcené dubové kůry (prodávané v lékárně) 2 litry vroucí vody. Trváte pod víkem po dobu 1,5 hodiny, filtrujte 3-4 vrstvy gázy. Po šamponování opláchněte prameny hotovým výrobkem. Nejlepší je to dělat přes pánev, takže několikrát můžete vlasy napařit. Vymakivaem zbytky vody, my nakloníme hlavu plastovým obalem a ručníkem, počkáme půl hodiny. Omyjte vodou bez šamponu.

Dub kůra barvy vlasů v barvě kaštanu, dává bohatý a krásný odstín. Navíc obsahuje složky, které zlepšují metabolismus folikulů.

S pravidelným využíváním finančních prostředků se posilují kořeny, eliminuje ztráty, kudrlinky se stávají zdravými a poslušnými.

Cibule Husk

Odstraňte vrchní suchou lusku z 15 žárovek, naplňte ji dvěma litry vroucí vody a nechte 20 minut pod víkem. Pak posíláme kompozici na sporák a trýzňujeme ji půl hodiny při nízkém ohni. Po ochlazení dobře protřepeme vývar a přidáme 50 ml glycerinu. Aplikujte na čisté mírně vlhké kudrlinky, zahřejte a omyjte šamponem po 30 minutách.

Tento recept je vhodný pouze pro blondýnky a majitele světlých blond kudrlin, protože dává hnědý tón se zlatým leskem. Cibulová kůra navíc urychluje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy, což posiluje vlasy, zabraňuje vypadávání vlasů a způsobuje intenzivní růst.

Kávový pozemek

60 g kávy (čerstvě uvařených) se smíchá s 40 g bezbarvé henny. Kompozice zředte teplou vařenou vodou, aby se získala konzistence husté smetany. Nechte vařit po dobu jedné hodiny, rovnoměrně rozdělte na čisté vlasy, zahřejte a po hodině promyjte šamponem.

Henna působí na kadeře v komplexu, přispívá k jejich regeneraci, posiluje, zabraňuje delaminaci hrotu a chrání před negativním vlivem vnějších faktorů. Káva zvyšuje působení léku a dává kadeřům hnědý odstín.

Barvení Henna a Basma

Basma a henna - barviva rostlinného původu, ve kterých neexistují agresivní chemikálie. Nejen že mění barvu kudrlin, ale také je silnější a zdravější. Můžete použít nástroje samostatně, henna dává červené a zlaté odstíny a Basma dá černou barvu.

Ale je nejlepší smíchat barviva, konečný výsledek jejich poměru je zkroucený:

 • Chcete-li získat tmavé kaštanové hnědé dívky a hnědovlasé ženy, musíte kombinovat dva balíčky basma a jeden balíček henny.
 • Veselé dámy by měly mít tři balíčky basma a jeden balíček henny.

Prášek se nalije teplou vařenou vodou, aby kompozice získala krémovou konzistenci. Dejte je na čisté, suché prameny po celé délce, aby se zlepšil výsledek, který vytváří skleníkový efekt. O hodinu později se prostředek promyje a vlasy se ošetří hydratačním balzámem.

Jak zachovat barvu

Jakmile dosáhnete požadovaného výsledku z barvení přírodními produkty, měli byste se o jeho konsolidaci postarat. K tomu je třeba kompetentně a pravidelně pečovat o prameny.

Odborníci doporučují dodržovat tato pravidla:

 1. Po zafarbení se doporučuje, aby se vaše vlasy neupravily dva dny. To umožní pigmentům získat pevné uchopení uvnitř vlasů.
 2. Pro každodenní péči používejte pouze speciální kosmetiku pro barevné vlasy.
 3. Pokuste se vlasy vypláchnout ne více než jednou za 2-3 dny. Takže můžete zabránit odstranění barevných částic.
 4. Pravidelně vytvářejte zvlhčující masky, které zabraňují suchu a exfolii špiček.
 5. Při koupání v bazénech nebo v otevřených rybnících používejte klobouky nebo objednejte prameny, abyste je nemuseli vlhčit.

V létě nezapomeňte používat produkty s UV filtrem. Zabraňují vyblednutí barvy.

Shrnutí

Chcete-li vlasy tmavnout několika tóny, můžete použít přírodní barviva. Mají pečlivý vliv na prameny a pokožku hlavy, nezpůsobují podráždění a jiné negativní reakce.

Kromě toho mohou kompozice léčit kudrlinky a činit je brilantnějšími. Používejte pouze vysoce kvalitní a bezpečné prostředky, které udržují vaše vlasy zdravé po dlouhou dobu.

Jak tmavé vlasy doma přirozeným způsobem?

Často přemýšlíte o tom, proč vaše vlasy ztrácejí v průběhu let nebo obecně, proč se barva mění v průběhu času?

 • Narodil se dítě má skoro tma;
 • Pak mohou vypadat vlasy světle hnědé;
 • Jakmile zestárnou, začínají tmavit;
 • Staň se téměř kaštanem;
 • V určitém časovém období dochází k nerovnoměrnému zbarvení s prakticky odbarvenými oblastmi;
 • A nakonec, odkud pocházejí albino?

Osobní kód určuje barvu očí a vlasů.

Ukázalo se, že celá věc je v distribuci v lidském těle dvou pigmentů: eumelanin a femelanin. Když syntéza obrovského množství prvních vlasů začne ztmavovat, pokles vede naopak k relativnímu osvětlení. Jakékoli změny v poměru těchto pigmentů v lidském těle vedou k časové změně barvy a úplnému zbarvení - šednutí.

Na co závisí barva vlasů?

Každá osoba má svůj vlastní genetický program, podle ní a jejích instalací v lidském těle se syntetizují dva barvicí pigmenty, tato práce se provádí pomocí melanocytových buněk.

Potvrzuje se, že tyto buňky vykazují odlišnou aktivitu po celé délce vlasů, v důsledku čehož mají vlasy nerovnoměrné, přirozené zabarvení. Během života se aktivita melanocytů mění, často snižuje a překračuje určitou věkovou hranici a úplně přestává syntetizovat barvicí pigment. I když se tato skutečnost v současné době snaží vyjednávat vědce.

V dětství jsou myšlenky jasnější... to je všechno

Pro odborníky existují speciální tabulky, kde jsou fragmenty obsahu obou pigmentů velmi věrně napsány, aktivita melaninu a jak používat jednu z komponent pomocí barviva, aby se dosáhlo požadované barvy. Náklady na řešení problému s barvou vlasů je návštěva kadeřnictví, kde máte představu o všech těchto složitosti.

Od blondýnky až po sebe - nejpřírodnější způsob

Živějším příkladem je obrácené zvýraznění, kdy:

 • zabarvená blondýnka se chce vrátit do své rodné barvy vlasů, nikoliv šokovat ostatní;
 • vlasy byly bělovány více než jednou;
 • účes jen spálil na slunci.

Na fotografii je jedna z možností pro zpětné zvýraznění

Chceme nabídnout tuto techniku ​​barvení, protože pro její provedení se používají tonizační barviva, která mají účinek na zdraví vlasů:

 • Vlákna jsou přijímána, stejně jako při běžném zvýrazňování;
 • Další tónovaná barva, velmi blízko přirozené;
 • Doporučuje se spolupracovat s laminací, můžete dokonce i doma.
 • Můžete také zahrnout keratinové vlasy.

Metody pro ztmavnutí vlasů přírodními barvivy

Ale čas od času vypálené nebo matné vlasy, což znamená, že ztratily atraktivitu, můžete osvěžit a naplnit barvou bez barvy. K tomu můžete použít tradiční prostředky.

Čaj a káva

Je zřejmé, že složení těchto nápojů obsahuje barvicí pigmenty, vitamíny, aminokyseliny, třísloviny, zbytek seznamu je v tomto případě neprincipován, hlavní věc v něm není nic, co by mohlo zkazit kudrlinky nebo zabránit pomalému barvení.

Káva vařená a filtrovaná rukama bude barvu vlasů více nasycená

 • Je nutné provést funkci pokaždé po umytí hlavy;
 • Vařte silný tmavý čaj nebo kávu;
 • Kmen;
 • Nechte mírně vychladnout;
 • Zatímco nápoj je ochlazený, opláchněte vlasy obvyklým způsobem šamponování;
 • Skvělé, pokud používáte drahý druh bezsulfátového produktu;
 • Po umytí vlasů opláchněte a vyčistěte ručníkem;
 • Pak opláchněte vlasy připravenou tekutinou;
 • Postupujte pomalu, jako byste si vychutnali nápoj;
 • Dejte vodu, aby se tiše vysypala, pak můžete skvrnit s ubrouskem nebo ručníkem, což není škoda na skvrnu.

Pozor!
Vysušit hřívu bez vysoušeče vlasů.
Není třeba používat gel při pokládání, přinejmenším ve stejný den.
Je třeba vydržet určitou dobu k zajištění výsledku.

V závislosti na tom, jak velmi prameny potřebují přítomnost pigmentu, dojde k osvěžujícímu a vyhlazujícímu zbarvení barvy.

Ořechový orech

O barvivích vlastnostech tohoto výrobku je také velmi jasné. Ukazuje se, že s jeho pomocí můžete také doma provádět zatemnění vlasů.

Nepotřebujete celý kilogram ořechů.

Ořechy mají příznivý účinek na volné prameny.

 • Vezměte 2-4 sekaných ořechů, vyjmutých z pláště;
 • Ohnijeme, přivedeme k varu, udržujeme 15 minut na nízké teplotě;
 • Ochladit na asi 50 stupňů;
 • Aplikujte na dříve vyprané a opláchnuté vlasy;
 • Pak nechte vlasy suché;
 • Opláchněte znovu studenou vodou (přibližně 30 stupňů);
 • Používejte jednou týdně.

Po provedení funkce s odvar z vlašského ořechu, pokud si nevšimnete okamžitě, že vlasy ztmavly, pak budete určitě cítit zdravější stav účesu na vlastní hlavu.

Farmaceutické byliny

Existuje skoro pár slov. Šalvěj, heřmánek a množství bylin lze použít k opláchnutí vlasů. Ale ne častěji než jednou týdně.

Anotace recept je obvykle připojen ke každému krabici. Brew v běžné metodě pro příjem uvnitř. Pak se sklenka z filtrovaného vývaru zředí 5 litry vody a po promytí se tímto suspenzí opláchne.

Vaříme a filtrujeme heřmánek, použijeme pouze čistou vodu

Shrnutí

Na rozdíl od chemických barviv jsou přírodní složky schopné hojit a obnovit strukturu vlasů. Kromě tónování barev, také henna a basma, všechny ostatní metody přirozeného stínování jsou dlouhodobé a pečlivé, ale na druhé straně jsou dokonce levnější.

Video v tomto článku vám řekne, jak udělat vlasy tmavší bez chemických barviv.

Jak udělat vlasy tmavší bez barvení

Přidání článku do nové kolekce

Barvení vlasů doma s přírodními barvivy stále více získává popularitu. A ne kvůli tomu, že se mistr salonu ukáže horší. Jednoduše, mnozí jsou unavení z hojnosti agresivní "chemie" kolem nás a chtějí nejenom barvit vlasy, ale také je vylepšit.

Experimenty s vzhledem jsou zvláštní pro všechny ženy a vlasy jsou plně postiženy. Kudrnaté mladé dámy je někdy chtějí napravit, dlouhosrsté - zkuste krátký účes, všichni ostatní - alespoň jednou v životě změnit barvu. No, nebo alespoň stín. Ale ujistěte se, aniž byste poškodili vlasy, a abyste se později mohli vrátit ke své rodné barvě, pokud se vám nelíbí ten nový.

Změna barvy vlasů bez barviva

A je to opravdu možné udělat i doma - hovoříme dnes o přirozených barvivech na vlasy.

Jak se přirozené barviva vlasů liší od průmyslových? Nejenom nedostatek krásných světlých obalů. Skládají se ze složek přírodního původu, které nevyvolávají chemickou reakci s pigmenty vašich vlasů, na rozdíl od syntetických barviv nezničují ani nepoškozují. Jedná se o skutečné barvení bez čpavku - protože víte, že průmyslové neškodné barvy na vlasy, které nejsou bez amoniaku, neexistují, bez ohledu na to, co říkáte v reklamách!

Mají minimální kontraindikace (pokud nedojde k individuální intoleranci určité složky) - tyto barvy lze použít i během těhotenství. Navíc přírodní barviva mohou posílit vaše vlasy a dát jim nádherný lesk, dodávají hydrataci a výživu vlasům, normalizují práci mazových žláz. Navíc jsou extrémně levné a jsou k dispozici absolutně všem.

Relativní nevýhody přirozených barviv jsou, že:

 • není schopen drasticky změnit barvu vlasů, ale pouze dát světlejšímu nebo tmavšímu stínu;
 • rychle se vymyjí, takže je třeba je natírat častěji než "chemikálie";
 • špatně vhodná pro šedé vlasy bez pigmentu;
 • v závislosti na síle připraveného roztoku barviva se nemůžete dostat do očekávané barvy.

Jak vařit a používat přírodní barviva doma

Specifické recepty pro přípravu barviva, které uvádíme níže, jsou především roztoky a infuze.

Nejlepší výsledek s tímto domácím barvivem lze získat na přirozených vlasech. Pokud si nejste jisti výsledkem - můžete provést zkušební předbarvení na nějakém nenápadném pramenu.

Buďte pozorní! Pokud máte mnoho let v řadě, nebo barvíte vlasy průmyslovými barvivy (tj. Struktura vašich vlasů je nápadně rozbitá), pak v důsledku barvení přírodními barvivy můžete získat buď velmi nečekaný odstín nebo vůbec žádný výsledek.

Tyto výrobky doporučujeme používat na čistě čerstvě umyté vlhké vlasy. Naneste je na rukavicích, protože je to pohodlnější - s plochým kartáčem, pramínkem nebo vlhkou houbou.

Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, můžete pokrýt hlavu plastovou fólií a pokrýt ručníkem na několik hodin - tímto způsobem zlepšíte krevní oběh na pokožce hlavy a barva bude lépe "uchopit".

Samozřejmě, pokud jsou vaše vlasy dlouhé a tlusté, budete potřebovat více barviva a potrvá to dlouho. Zbytek se řídí originální barvou vlasů a požadovaným výsledkem. Nemáte-li poprvé požadovanou saturaci, nezáleží na tom. Přírodní "barvy" jsou tak dobré, že na rozdíl od obchodů nepoškozují vlasy a postup může být bezpečně opakován druhý den, dokud se neobjeví odstín, o němž sní.

Po uplynutí požadované doby je obvykle dostatečné umyt vlasy teplou vodou bez šamponu - všechny přírodní barviva se snadno odmyjí (to se nevztahuje na směsi založené na olejích).

Lidové recepty pro domácí barvivo na vlasy

Existuje mnoho jednoduchých a osvědčených home remedií pro zbarvení vlasů v tmavším odstínu. Vyberte ten, který vám vyhovuje. Nezapomeňte, že koncentrovanější infuze, kterou uděláte, a čím déle si ji udržíte na vlasy - tím intenzivnější bude zbarvení - nepřehánějte to!

Henna a basma

Můžete získat tmavou barvu vlasů doma, například s pomocí známé henny a basma - nejodolnější přírodní barviva. Henna je sušená a drcená listy trvalky Lawsonia a alkanes. Basma - drcené listy indigoferu (z rodiny zeleniny). Tanniny, které jsou hojně obsaženy v těchto rostlinách, jsou také zodpovědné za barvení. Jak hena, tak basma nejen barví vlasy, ale doslova ji posilují a dodávají jim vitalitu.

Mnoho profesionálních kadeřníků nedoporučuje svým zákazníkům používat tyto barviva, pokud nemají v úmyslu to dělat po celou dobu, ale chtějí se vrátit k chemickému znečištění po několika léčebných postupech. Faktem je, že hena a basma hustě "jí" do vlasů a pak zabraňují pronikání jiných barviv.

Henna sama dává červenou barvu, Basma - tmavá až téměř černá. Smícháním v různých poměrech můžete dosáhnout přesně odstín hnědého, který se k vám dostane. S obzvláštní opatrností je třeba ošetřit tyto barviva po stárnutí nebo bělení vlasů - výsledná barva může být nadměrně jasná, od kyselé červené až po černo-zelené.

Pro přípravu barvivových směsí se nejdříve ve vybraných poměrech smísí suché henové prášky a basma prášky, pak se zředí horkou vodou nebo kefirem při pokojové teplotě do stavu kalu. Je-li to žádoucí, můžete přidat ke složkám směsi vazby - glycerin nebo odvar z lněného semínka. Teplý roztok se rozkládá vlasy, pokrytý celofánem a zabalený ručníkem. Princip je zde stejný - čím déle držíte směs, tím tmavší a bohatší bude barva. Po zákroku se vlasy hojně omyjí teplou vodou bez šamponu.

Počáteční poměry henny a basma prášků pro různé odstíny jsou následující:

 • 1: 1 pro rovnoměrnou barvu kaštanu;
 • 1 henna: 2 basma pro získání téměř černé;
 • 2 henna: 1 basma pro získání bronzového odstínu na světle hnědém základě;
 • 2 henna: 1,5 basmas pro tmavohnědé vlasy.

Také namísto basma můžete přidat do henny prášek červené víno nebo brusinkovou šťávu (barva bude o něco více třešně), suchý čaj nebo mletá káva (odstín bude tišší), rozdrcené listy rebarbory ​​(barva se přiblíží k přírodnímu kaštanu), vysuší rajčatová kůra (pro barvu tmavého kaštanu).

Inkoustové matice

Pod tímto jménem jsou dubové gely skutečně skryty, které obsahují mnoho taninů a tříslovin. Právě oni jsou zodpovědní za získání tmavé, téměř černé barvy - jednou s pomocí inkoustových oříšků lidé vyrábějí inkoust od doby římské říše!

Dnes můžeme použít tento nástroj doma pro barvení vlasů ve velmi tmavých odstínech. K tomu je nutno prášek z ořechů otřít olejem, dokud se nerozpustí homogenní kaše, a pak se směs zahřeje, až dojde k zastavení emisí olejových par.

Na vlasy pod filmem se nanáší teplá hmota po dobu od jednoho do několika hodin, v závislosti na očekávaném výsledku. Po uplynutí doby se hlava umyje šamponem.

Smrková a dubová kůra

To je také velmi účinné domácí barviva pro ty, kteří se chtějí obrátit na tmavě hnědou nebo brunetku bez poškození vlasů.

Nalijte prášek z kůry ze smrku nebo dubu s vařící vodou a ponořte pod víko po dobu nejméně tří hodin. Poté napusťte kompozici a aplikujte ji na vlasy pod celofánem. Doba expozice je od 1 do 4 hodin v závislosti na požadovaném stupni ztmavnutí kudrlin.

Ořech

Také dostatečně nasycené hnědé odstíny mohou být dosaženy za použití barvení vlasů s oloupanou vlašskou oloupou.

Při zralosti se ve svém stromu tvoří tlusté zelené kůry velké ovoce. Jsou to ty zelené skořápky, které potřebujeme pro barvení vlasů, a ne ty sušené jádro, které máme rádi.

Pokud jste někdy sbíral tyto měkké ořechy, všimli jste si, že jejich zelená kůra barvy dokonce i kůži rukou. Je to vlastnost džusu, kterou budeme používat k získání krásné barvy kaštanu. A to může být provedeno najednou několika způsoby:

 • nakrájenou kůru (s přídavkem listů) rychlostí 100 g na 1 litr vody po dobu asi 20 minut. Zchladit, vyčistit směs a aplikovat získané teplé kaše na vlasy po dobu 20-40 minut v závislosti na požadovaném stínu;
 • drcená kůra v poměru 1: 1 se smíchá s kamenem, přidá se trochu rostlinného oleje a nalijte vroucí vodu (v tomto receptu 1,5 lžíce kůry trvá tolik kamenec, půl šálku oleje a trochu méně vody). Ve formě tepelné směsi se aplikuje na vlasy po dobu 20-40 minut.
 • Šťáva z kůry se smíchá s alkoholem ve výši 2 lžíce. na 100 ml a přijaté infúze zvlhčují vlasy bohatě. Po 10-30 minutách vypláchněte.

Mletá káva a černý čaj

Ano, ano, to jsou nejen oblíbené nápoje, ale také vynikající prostředky pro tónování vlasů v tmavších odstínech. Jen si pamatujte, že vlasy jsou stejně tak náročné na kvalitu nápoje jako ty - káva pro tyto recepty by měla být pouze mletá a čajový list nebo granulovaný. Chcete-li dosáhnout krásného tmavého odstínu bez červenkavé barvy, můžete pravidelně opláchnout vlasy silnou vařenou a předfiltrovanou kávou nebo černou čají, nebo se můžete uchýlit k drastickým metodám.

Existuje několik možností přípravy barvicí směsi:

 • 4 lžíce. vařte kávu na několik minut, mírně ochlaďte a přidejte hennu. Smíchejte směs a rozdělte ji v horké formě vlasy, nasaďte plastovou čepičku a držte ji 10-40 minut;
 • 2 polévkové lžíce. Vařte čaj v 300 ml vody a přidejte hennu do čajových lístků. Aplikujte teplou směs na vlasy po celé délce.
 • 4 lžíce. Čaj silný vařit, napnout a přidat stejné množství kakaového prášku. Míchat a aplikovat na vlasy;
 • 1 lžička káva se rozpouští ve 2 lžičkách teplá voda, pak 2 vejce se přidávají ke směsi, 1 polévková lžíce. koňak a 1 lžička olivový olej. Směs se rozemele a aplikuje na vlasy.

Všechny výše uvedené směsi jsou nejen barviva, ale také tonické vlasové masky.

Sage

Tato léčivá rostlina může být také použita pro barvení vlasů v odstínech hnědé - víte? A to vše kvůli tomu, že její výhonky obsahují taniny, které mohou poskytnout řešení tmavé barvy.

Pro výrobu "barviva" sušené stonky a listy je třeba sekání a vylévání vroucí vody ve výši asi 4 polévkové lžíce. zeleniny na sklenici vody. V závislosti na tom, jak dlouho trváte na řešení (od půl hodiny) a kolik ji udržujete na vlasu - můžete dostat dostatek tmavých pramenů.

Opláchněte roztok běžnou teplou vodou, dokud se nezmizí. Pokud se výsledná barva zdá být nedostatečně nasádána, lze postup opakovat bez strachu následujícího dne - vlasy nebudou poškozeny.

Cibule Husk

Tento nástroj pomůže ztmavit blondýnky a další krásy s poměrně lehkým tónem vlasů a pak za předpokladu, že je roztok aplikován na vlasy po dostatečně dlouhou dobu. Jinak namísto požadovaného kaštanu získáte zlatou barvu.

Pro zbarvení potřebujete poměrně silné řešení, které může být používáno k ošetření vlasů několik dní po sobě. K získání 150 g cibulové kůry nalijte 400 ml vody a vařte na nízké teplotě po dobu nejméně 30-40 minut. V mírně ochlazené, teplé a filtrované směsi přidejte 2 lžičky. glycerin a aplikuje se na vlasy po dobu 40-60 minut.

A to nejsou všechny recepty, jak dosáhnout tmavý odstín vlasů doma! Úchvatné dámy také používají chmelové šišky, šťávy z ostružin, mladé větvičky a květy lipa, kakao, listy ořechů a dokonce i sójovou omáčku.

V každém případě si pamatujte, že hlavní výhodou používání přírodních barviv je, že při kráse udržují vlasy zdravé.

Ano, pouze s přibližnou kombinací přírodních složek můžete získat trochu jiný odstín, který byl očekáván. Ale který z nás není nějaký dobrodruh? Experimentujte bez sebe!

Pro Více Informací O Suché Vlasy