logo

Ostření holícího strojku doma

Žiletka je slavný nástroj pro holení. Při intenzivním používání se však stává nudným. K obnovení své dřívější naléhavosti může být rozhodnuto na pásu. V pokročilých případech je nutné ostření holícího strojku na kámen.

Ostření se provádí důkladně a pečlivě, protože to ovlivní úroveň holení.

Výběr pásu

Operace ostření a úpravy jsou různé. Při ostření dochází k odstranění vrstvy kovové tkaniny. Při editaci zóny je broušena, nepravidelná místa na povrchu špičky jsou opravena.

Chcete-li udržovat čepel v nezbytném stavu, potřebujete nějaké nástroje.

Zde musí být ostřící pás pro editování. Existují takové varianty takového pásu:

 1. Pozastaveno.
 2. Verze dřevěné rukojeti.

Pozastavené možnosti jsou poměrně populární, protože je jim povoleno upravit úsek. Účinnější jsou pásy, jejichž šířka zachycuje celý kotouč. Tak to úplně padne. Dokonce i pás může mít nějakou rezervu. Povrchová úprava je tedy rovnoměrná.

Druhá verze přitahuje skutečnost, že výsledné napětí vždy nemá žádné rozdíly. Tato volba je pro začínající uživatele velmi užitečná.

Obvykle, když je holicí strojka ostře na kameni, je nutné ho upravit na pásu pomocí speciální pasty. Velká pozornost by měla být věnována výrobkům, které jsou v podniku již vybaveny těstovinami. Existují možnosti, kdy jedna strana je pokryta pastou a druhá je čistá kůže.

Specialisté dali sami těstoviny. A můžete si koupit různé verze bez jakýchkoliv problémů. Jsou vyráběny různými společnostmi.

Výběr kamenů

Obvykle se v závodě zaostřují nebezpečné výrobky na holení. Pokud chce kupující, může si doma upravit pás. Takže čepel získá požadovanou ostrost.

Použití kola je oprávněné, když se pilový kotouč velmi zhoršil nebo došlo k jeho poškození.

Tam jsou různé kameny pro ostření, vyrobené různými společnostmi. A v návrzích mnoha výrobců se objevují různé verze materiálu, které účinněji než ostatní plní své úkoly.

Dnes získaly velkou slávu syntetické kameny. To je skvělá volba pro ostření. Jejich cena je přijatelná a kvalita může být dokonale broušena. Abyste je dostali, je třeba věnovat pozornost takovým nuancům:

 1. Kámen pro ostření by měl dokonale udržovat svůj tvar.
 2. Obrovské pozastavení by nemělo být.
 3. Povrch je nutně homogenní, s jemnými zrny.
 4. Kámen by neměl mít husté hrudky.
 5. Optimální parametr: 50 x 150. K dispozici jsou verze 70 x 200 a 60 x 180.

Jaký je postup ostření

Úspěch ostření je ovlivněn zkušeností osoby v daném případě. V mnoha případech jsou otevírací doby neúspěšné. Čepel takového holicího strojku je velmi citlivý. A pokud budete sledovat nesprávný pohybový vektor, změnou úhlu se mohou vytvořit nepravidelné oblasti, shcherbinki apod.

Trvá to dost času na získání potřebných zkušeností a postupně se tyto operace přinesou nadřazenosti.

Podrobnosti o ostření na kameni

Tyč pro zamýšlený provoz se používá jen zřídka, pouze při výrazném zranění čepele. Časté ostření není nutné. Ve výjimečných případech je však důležité, aby holicí strojka byla podle tohoto plánu ostrá:

 1. Kámen je navlhčen vodou.
 2. Břitva drží prsty, účastní se velkých a indexů.
 3. Zároveň stlačte konec čepele a hřeben.
 4. Břitva běží podél kamene.
 5. Na konci se žiletka otočí, lisuje, jako v odstavci 2, ale na druhé straně. Otočení se provádí pouze přes hřeben. To zabraňuje poškození čepele.
 6. Podobné břitva se nachází v opačném směru.

Externě tento postup nezpůsobuje potíže. Ale tady je třeba neporušovat úhel ostření a ujistěte se, že je kotouč stále přitlačován na tyč. Takže není dovoleno poškození povrchu.

Na vodním kameni je důležité dodržovat tato pravidla:

 1. Použijte trochu tlakovou sílu. Celá rovina holícího strojku musí být neustále v kontaktu s povrchem pracovního kamene.
 2. Pohybujte břitvou sem a tam, použijte stejnou sílu přítlaku, abyste dosáhli rovnoměrného ostření listu.
 3. Chcete-li hřeben chránit před poškrábáním, obalte jej páskou.

Použijte pás

Jak již bylo uvedeno, pásek se používá k úpravě holícího strojku a nikoliv k jeho ostření. Často jedna strana pásu je kůže a druhá je jemně zrnitá látka. Na každých 50 kůží získáme 15 položek tkaniny. Pro správnou úpravu je třeba neustále sledovat napětí a úhel funkčního povrchu.

Postup pro vlastní ruce je následující:

 1. Čepel spočívá na ploše širokou stranou.
 2. To se táhne po hřbetní straně dopředu.
 3. Aby nedošlo k ohnutí okraje, musíte lehce stisknout nůž.
 4. Když dosáhnete krajního bodu, přesuňte ostří stejným způsobem jako v kroku 2, ale v opačném směru.
 5. Pohyb není dělán velmi rychle. Takže můžete pásu poškodit a zranit prsty.

Použití brusného papíru nebo brusného papíru

To je nejjednodušší způsob. Požadovaný arzenál je jednoduchý:

 • brusný papír se zrnitostí více než 2000;
 • voda;
 • rovný povrch

Bohužel, ale dnes nebudete ostřit brýle okamžitě, protože nalezení správného zrna je velmi obtížné. Proto je tato metoda logická kombinovat s prací na pásu.

Správná péče o kotouče

Vzhledem k tomu, že toto holicí strojek je považován za velmi sofistikovaný nástroj, potřebuje zvláštní péči. Po každém použití se holicí strojček opláchne vodou a vysuší až do úplného vysušení.

Suchý prostor s odvětráním je vhodný pro uložení holícího strojku. V něm musí zůstat kov.

Pokud se holicí strojka používá častěji, musí být jeho nože potaženy parafinovým olejem.

Stav holicího strojku je do značné míry určen intenzitou jeho použití. Samozřejmě, pokud používáte nástroj každý den, rychle ztratí pracovní podmínky.

Pokud jste zjistili potřebu každodenního používání holícího strojku, je lepší mít několik takových zařízení v rezervě. Mohou být použity střídavě.

Nikdy nenechávejte holicí strojky: může to být poškozeno a holení může být bolestivé.

Péče a ostření holicích strojků

V dnešní době moderní, vícevrstvá, elektrická a dokonce i elektronická (inteligentní) holicí strojky je móda pro tento nástroj jako nebezpečný holicí strojček zpátky.

Po jeho získání, pro ty, kteří poprvé chtějí začít používat tento vynikající nástroj pro holení, je problém udržovat a pečovat o tento jemný a křiklý nástroj. A to je obtížná a obtížná věc, která vyžaduje neustálou pozornost. Holicí strojka musí být neustále mazána speciálním olejem. Kov, z něhož je břitva vyrobena, má nepříjemnou tendenci ztmavovat, a pokud zůstane po dlouhou dobu, vůbec to bude rzi! Z jakéhokoli jiného kovu, jiných slitin, dobrý holicí stroj nebude fungovat. Kromě potíží vám bude péče o rovnou holicí strojku stát také hezké penny, protože speciální produkty s licencí pro jeho péči stojí spoustu peněz. Obsahuje řadu brusiv, olejů, čisticích kapalin a podobných souvisejících doplňků. Proto navrhuji, abych je našel levnější, ale zároveň stejně účinnou náhražku, kterou jsem úspěšně několik let úspěšně používá a že břitva netrpí a vůbec se nezhoršuje. Takže začněte s brusnými materiály.

 • Brusivo pro úpravu ostří holicího strojku lze nahradit obvyklým dětským práškem mastek zakoupeným v lékárně.
 • Brusné brusivo pro broušení. Jednoduchá, klerická křída, zbitá do prachu.
 • Brusivo pro ostření kapitálu, které se koná nejméně jednou za měsíc, je goi pasta velmi vhodná.
 • Čistič čepelí po použití, vyměňte lékařem alkoholem.
 • Olej odolný proti korozi pro holicí strojek, nahradit dětským olejem, který je také koupen v lékárně.

Ostříhací holicí strojky

Nový holicí strojček, koupený v obchodě, není zcela ostře a není vhodný pro holení, takže je třeba nejprve zaostřit. Abychom to udělali, položíme list papíru P 400 (nalevka) na naprosto vyrovnaný okraj stolu (DŮLEŽITÉ!). Na holičku položte holicí strojku s celou rovinou a kruhovými pohyby ve směru hodinových ručiček, ostřete ostří. Čepel je tvarován tak, že jej položí na rovnou plochu s celou rovinou, povrch se dotýká pouze ostří čepele a ostří holicího strojku pod určitým úhlem, takže chyby během tohoto ostření jsou vyloučeny. Zaostřete na jedné straně a pokračujte nepřetržitě po dobu pěti až sedmi minut. Pak opakujeme stejný postup s druhou stranou čepele. Po ostření vládnou čepel na tyči pokožkou a pastou goyimu a držíme holicí strojček směrem k nám, alespoň pětdesát pohybů z jedné strany na druhou.

Poté postup opakujeme na druhé straně baru, kde je tkanina hb umístěna s práškovým práškem pokropeným na ní.

Níže uvedu, jak vytvořit takový bar. Teď je konečný nádech: posypeme křídou na prach, který se nosí na prachu, a jemně, aniž bychom se dotýkali ostří, otřete čepel.

Poté, pokud ji nepoužijete okamžitě, jemně otřete čepel olejem a vyjměte ho na suchém místě. Za tímto účelem používám krabici s malými pytlíky soli, která absorbuje vlhkost z okolního vzduchu.
A teď uděláme bar pro úpravu holicího strojku před holením. Pro výrobu bude potřebovat:

 • Dřevěná tyč (přibližně 30 × 5 × 2 cm)
 • Kůže. Lepší od starého pásu.
 • Měkká, ale silná tkanina HB.
 • PVA lepidlo.

Začneme zpracovávat tyč s brusným papírem na stromě nebo letadle. Aby se to stalo hladké. Poté přiložíme na lištu nějakou rukojeť, takže je pohodlnější držet ji během úpravy. Vzal jsem rukojeť ze stěrky. Nyní, když jsme předtím nanesli lepidlo na tyč, zabalíme ho hustou bavlněnou tkaninou. Rozkrojte a sklopte rohy tak, aby se nic nestalo. A okamžitě, aniž bychom čekali, až lepidlo uschne, přilepíme koženou klapku po celé délce jedné strany. Celou věc jsme pod tlakem. Můžete vytlačit těžké knihy. Čekáme na dobu vyznačenou na štítku lepidla, dokud úplně nevyschne. Nyní se můžete těšit.

Břitva břitva nejen před bitím, ale i po něm. A přinejmenším jednou měsíčně trávíte kapitálové ostření na nulovém sklíčku P 400. Nezapomeňte utéct křídou a olejem. Při dodržení všech těchto jednoduchých pravidel vám vaše nebezpečné břitvy bude věrně sloužit po mnoho let.

Jak ostřit žiletky na džíny, opasek a ostří

Samostatné ostří žiletky mohou každý člověk, pokud používáte jednoduché techniky. Tím se prodlouží životnost stroje a samotný postup netrvá dlouho.

 • 1. Co je důležité vědět
 • 2. Způsoby a podrobné pokyny
 • 2.1. RazorPit ořezávač a levnější analogový Zattoch
 • 2.2. Denim tkanina
 • 2.3. Kožený opasek
 • 2.4. Pyramid
 • 2.5. Ostření kamenů
 • 2.6. Ostření brusného papíru
 • 3. Funkce ostření jednorázového holicího strojku
 • 4. Funkce ostření Gillette
 • 5. Funkce ostření nebezpečné břitvy

Co je důležité vědět

Hlavním doplňkem každodenní péče o muže, která vyžaduje pozornost - obráběcí stroje. Nejčastěji používané - jednorázové, ve tvaru T nebo opakovaně použitelné s výměnnými kazetami.

Stává se, že čepel je tupý a vyměnitelné kazety vyběhnou. Je nutné oholení s nevhodným materiálem, což je důvod, proč je silné podráždění pokožky, odřeniny na obličeji a vlasy jsou špatně oholeny.

Domácí technologie rychle obnoví původní vzhled ostrého materiálu, prodlouží jeho trvanlivost, pomohou ušetřit peníze a pomáhat v jakékoliv situaci.

Způsoby a krok za krokem

Profesionálové, holiči a muži, kteří cvičí vlastní péči o stroj, používají několik metod.

RazorPit ořezávač a levnější analogový Zattoch

Dánská společnost RazorPit vyvinula ostří pro ostření čepele. Tato metoda je osvědčená a dobře zavedená u uživatelů. Na trhu se také uvádí rozpočet ekvivalent ukrajinské společnosti Zattoch.

Kožená podlouhlá deska na lepící pásku, jejíž povrch je ošetřen diamantovým prachem a je naostřen.

S nástrojem RazorPit (Zattoch) jsou čepele mleté ​​následovně:

 • Několik kapek holicího gelu se nanáší na povrch zařízení.
 • Potom se holicí strojek pohybuje opačným směrem.
 • Doporučeno 25-30 pohybů.

Jeden postup za měsíc stačí k tomu, aby se stroj stal spolehlivým nástrojem pro holení. Video ukazuje, jak ostřit třemi různými listy pomocí ostřikovače Zattoch.

Denim tkanina

Ostření holicího strojku doma může být na džínách. Denim z šedé strany je hustý a drsný, vyrovnává se s tupým ostřím.

 • Džíny jsou obráceny dovnitř ven.
 • Pod džíny musíte dát pevnou věc z lepenky nebo dřeva. Kostra, bar, rukáv z plastových pytlů.
 • Žiletka se pohybuje po tkanině v opačném směru než klasické oholení, zatímco džíny se nezhoršují.
 • Dost už 30-50krát.

Při používání stroje se postup provádí pravidelně, dokud není materiál zcela zředěn.

Kožený opasek

Můžete ostřit holicí strojek doma pomocí koženého pásu. Postup je podobný metodě s denim. Popruh je vybrán trvanlivým od husté kůže, otočen dovnitř ven a učinil 25-30 pohybů v opačném směru. Neméně výhodný a cenově dostupný způsob.

Pyramid

Některé zdroje tvrdí, že český inženýr K. Drobal vynalezl pyramidu pro ostření čepele. Může být zakoupen nebo vyroben z improvizovaných prostředků. Řezte čtverec z dřevotřísky nebo lepenky a tváře jsou navzájem rovnoběžné (velikost je zobrazena na obrázcích níže). Zajistěte je lepicí páskou nebo pyramidovým lepidlem. Dále podle pokynů:

 • nastavte pyramidu na pevný rovný povrch;
 • návrh je orientován stranami hlavních bodů;
 • umístěte čepel uvnitř pyramidy na kartonový podstavec 1/3 její výšky, od jihu k severu (nebo naopak);
 • držte pásku v tomto stavu po dobu jednoho týdne.

Povrch čepele by se neměl dotknout nic!

Ostření kamenů

Ostření žiletky s kamenem nemusí fungovat pro každého, poprvé, záleží také na materiálu. Postup při použití syntetických kamenů bez hrudky s rovnoměrným povrchem.

Postup je následující:

 • Kámen je navlhčen vodou.
 • Žiletka se opatrně pohybuje podél kamene v opačném směru.
 • Dost bylo 25-30 pohybů.
 • Při ostření nebezpečné břitvy - čepel jemně přilne k palec a ukazováčku. Ostření by mělo být nejprve na jedné straně, pak obráceno a naostřené na druhé straně.

Ostření brusného papíru

Ostření na brýle je jednoduchá a neobvyklá metoda. Šedý papír o zrnitosti větší než 2000, voda a hladký povrch jsou vhodné pro to.

Představuje ostření holicího strojku na jedno použití

Pokud se ocitnete v místě, kde není váš stroj k dispozici, pak se k záchraně dostane jednorázová holicí strojka. Proto byste někdy neměli stroj okamžitě hodit. Můžete jej důkladně opláchnout vodou a pak použít jeden z již známých metod a stroj vám bude dobře sloužit.

Představuje ostření Gillette

Gilletteho holicí strojek můžete doma s pyramidou nebo džínovinou. Stroje Mac 3 mají přednost před ostatními, protože společnost vyrábí holicí strojky po dlouhou dobu a dobře si uvědomuje potřeby spotřebitelů.

Chcete-li správně ostřit žiletku s džínovou veste, viz výše uvedený popis nebo video.

Představuje ostření holicích strojků

Ostření holicího strojku doma není snadné. Musí být věnována pozornost, praxi a správné techniky.

 • Použijte techniky ostření pásem nebo kamenem.
 • Dodržujte bezpečnostní opatření ostrým předmětem.
 • Dodržujte správný úhel broušení.
 • Při procesu zpracování netlačte zařízení silně.
 • Zaostřete nejprve na jedné straně a poté na druhé straně.

Způsoby správného a efektivního zacházení s holicí strojkou

Během častého holení se holicí strojka začne nudit. Holičství hloupého holicího strojku je poměrně problematické a zakoupení nového stroje pokaždé je příliš nákladné. Ostření holicího strojku je pro tento problém nejlepším řešením.

Způsoby práce

Ostření holicího strojku může být provedeno s páskem, ale v některých situacích se musíte uchýlit k použití speciálního nástroje.

Použijte pás

Pro začátek se doporučuje získat správný pás. Následující možnosti jsou nejlepší: zavěšené, s dřevěnými úchyty. Musíte si zvolit tak, aby na něj odpovídalo celé ostří, v takovém případě bude zpracování rovnoměrné.

Po výběru můžete pokračovat v práci.

Jak správně provádět práci:

 • Umístěte plochou čepel na koženou část.
 • Nyní začněte pomalu tahat hřebenovou část dopředu. V tomto případě je nutné trochu přitlačit kovový povrch, což zabrání ohnutí okraje.
 • Jakmile dosáhnete okraje pásu, ve stejném pohybu začněte ovládat holicí strojku a vrátíte se v opačném směru.
 • Po dokončení tohoto kroku 50 krát otočte pás a proveďte 15 opakování na tkanině pásu.

Proveďte tento postup, dokud nebude ostří opět ostrý.

Tento proces není nazýván ostřením, nýbrž editace přímého holícího strojku na opasek s vlastními rukama, protože holicí strojka se ostrí pouze na speciální kameně a opasek pouze pomáhá zlepšit stav holicího strojku.

Ostření kamenů

Tato metoda ostření se používá pouze ve vzácných situacích, protože se čepel může rychle zhoršit a stát se nepoužitelným.

Předtím, než přistoupíme k ostření, zjistíme, které zařízení je nejlepší pro výběr. Dnes je mnoho druhů brousených kamenů, ale syntetické možnosti jsou považovány za nejlepší, protože jsou vhodné pro ostření a také mají nižší náklady.

Když se rozhodnete, zkontrolujte následující body:

 • Kvalitní brousit by měl udržovat svůj tvar dobře.
 • Ostření ostří na kameni by nemělo zanechat velké množství závěsu.
 • Zvláštní pozornost věnujte povrchu kamene, měla by být homogenní.
 • Můžete také zvolit určitou velikost kamene. Nejvhodnější velikost je 50x150, ale můžete odebrat větší vzorky.

Proces broušení se provádí následovně:

 • Než použijete kámen, je žádoucí ho navlhčit vodou. Pak ji položte na tvrdý povrch a vezměte čepel.
 • Začněte pomalu držet čepel podél kamene. Po dosažení hrany otočte čepel a vodič v opačném směru.

Za účelem ostré ostření holicího strojku postupujte podle tohoto postupu, dokud nebude ostří dostatečně ostrý.

Užitečné tipy pro správné ostření

 • Popruhy pro vyrovnávání holicích strojků musí být pevně utaženy, jinak to bude mít zvlněný tvar, což zase povede k ohnutí okraje.
 • Nebezpečný holicí strojek, ostření, které je riskantní, proto dodržujte bezpečnostní předpisy během práce.
 • Než začnete ostřit, musíte zvolit správný úhel ostření, proto položte zařízení na ostření na rovný povrch čepele. Nyní se podívejte, kolik mezer je na konci čepele. Je-li ostří neporušená, můžete začít s ostřením kamene.
 • Při holicím strojku by se stlačení nože nemělo být silné, protože při silném tlaku může dojít k poškození kotouče. Ale ujistěte se, že ostří během ostření těsně zapadá na povrch kamene a pozoruje správný směr úhlu holicího strojku.
 • Během pohybu v obou směrech by měl být tlak na ostří stejný - v opačném případě nebude ostření probíhat rovnoměrně.
 • Před prací utěsněte hřeben s páskou nebo páskou, abyste předešli poškrábání.
 • Jak ostřit holicí strojek na ostrost břitvy? Chcete-li dosáhnout největší ostrosti čepele, musíte ostřit, dokud se tloušťka nože nestane minimální. Taková holicí strojka však bude mít jednu velkou nevýhodu, protože je příliš tenká, ale také příliš křehká.

Tipy pro skladování a použití

Aby se čepel zřídka zhoršil, musíte dodržovat některá pravidla týkající se obsahu:

 • Nechte holicí strojku, nejlépe na suchém místě, který je také dobře větraný. Toto uspořádání dá kovu příležitost se zotavit z holení.
 • Jakmile je holicí strojek naostřený, opláchněte nůž důkladně vodou a jemně otřete.
 • Po každém použití se doporučuje použít parafínový olej na čepel, což umožní zachovat ostrost delší dobu.
 • Pokud se často holíte, nejlepším řešením by bylo získat několik čepelí, v takové situaci budete muset holicí strojek upravovat mnohem méně často.

Při sledování těchto tipů můžete břitvy používat daleko déle a zablokování čepele se vyskytne mnohem častěji než při špatně kvalitní úložišti.

Závěr

Nyní víte, jak ostřit holicí strojek doma. Ale možná, když se nejprve pokusíte ostřit holicí strojek, možná nebudete mít výsledek, který jste očekávali. Ale nenechte se odradit, protože proces ostření nebezpečného holícího strojku není příliš jednoduchý a vyžaduje si čas, abyste si mohli zvyknout na nástroj. Při každém následném ostrosti se začnete zvykat a naučíte se nová pravidla, jak nejlépe ostřit ostří a dělat to ostřejší. Po asi třech pokusech začnete správně brousit ostří.

Úprava, ostření a udržování přímé břitvy: pokyny pro uživatele

Nebezpečné holicí strojky - jediné, co muži mají holí, který byl původně použit k dnešnímu dni. Pokud stroje, holicí strojky a další způsoby depilace způsobují závažné podráždění kůže, pak po aplikaci nebezpečné břitvy jsou rizika takových následků téměř nulová. Proto je tento nástroj oblíbený mezi zkušenými kadeřníky a kadeřníky, stejně jako mezi muži samotnými.

Nebezpečné holicí strojky vyžadují určité normy a pravidla údržby, stejně jako pravidelné ostření, protože holicí strojky by měly být co nejrychlejší. Několik mužů ví, jak ostřit holící strojek a jakými nástroji to udělat. Proto před tím, než začnete používat takový nástroj k holení, doporučujeme seznámit se s pravidly pro ostření, úpravu a péči o holicí strojek.

Co používat pro ostření holicích strojků a jak je používat?

Úprava a ostření nebezpečného holícího strojku jsou dva různé postupy, jako v případě ostření, je odstraněna kovová vrstva na nožičkách a při úpravě je oblast vybledlá z přítomnosti nepravidelností na kovu a špičkách špičky. Nebezpečná holící strojka obsahuje v nezbytných podmínkách za předpokladu použití brusného pásu, kamínků, brusného papíru nebo speciálních obalů. O tom, jak ostřit holicí strojku, se člověk teoreticky nebo vizuálně naučí o recenzích videa.

Pás

Pro ostření holicího strojku používám dva typy pásů - závěsné pásy nebo dřevěné rukojeti. Ale první možnost je více populární, protože umožňuje nezávisle nastavovat roztahování. Je nutné zvolit pás tak, aby jeho šířka zcela pokrývala čepel a zanechala ještě větší okraj. S dřevěnými úchyty jsou pásy oblíbené u začátečníků, protože jsou již fixní a mají jednu úroveň napětí.

Pomocí pásu se člověk může naučit, jak editovat holicí strojček. Takové řemeny mají zpravidla kůži na jedné straně a jemnozrnnou látku na druhé straně. Úpravy pásu probíhají pod přesným řízením napětí a rohu funkčního povrchu.

Použijte vyrovnávací popruh pro holicí strojek následujícím způsobem:

 1. Nejprve je třeba položit žiletku širokou stranu na povrch;
 2. Podél hřbetní strany by měl být kotouč umístěn dopředu;
 3. Je zakázáno lisovat čepel, protože to může vést k ohnutí okraje;
 4. Při editaci dosáhnete extrémního bodu, je nutné provést stejné manipulace jako v druhém odstavci instrukce, ale v opačném směru.
 5. Všechny pohyby musí být síly, aby se čepel nepoškodil a nepoškodil integritu koženého pásu.

Stone

Pouze odborníci vědí jistě, jak ostřit žiletky s kamenem. Navíc je většina nebezpečných čisticích prostředků na obličej při výrobě ostřejší. Pokud se lopatky stávají nudné, obvykle se předpokládá použití pásu. Pokud by však žiletka byla během používání poškozena a poškozena, může být stále užitečné ostření.

Mnoho společností prodává kameny, liší se výrobními materiály a principy provozu. Nejoblíbenější dnes jsou syntetické kameny s přijatelnou cenou a vynikající kvalitou práce. Při použití kamene je důležité si uvědomit, že žiletky jsou velmi citlivé na jakékoliv hrubé mechanické účinky, nesprávný pohybový vektor a úhel ostření kamením mohou způsobit škrábance, škrábance a nepravidelnosti.

Obnova ostrosti a hladkého povrchu listů pomocí kamene se provádí následovně:

 • Nejprve musíte kámen navlhčit vodou.
 • Potřebujete držet holicí strojček palcem a ukazováčkem.
 • Prsty musí současně upnout hřeben a konec čepele.
 • Pro ostření je nutné použít samozřejmě holicí strojek podél samotného kamene.
 • Na konci kamene by se holicí strojek měl obrátit, stlačit podle druhého odstavce instrukcí s druhou stranou a opakovat pohyby podle čtvrtého odstavce.

Otáčení holícího strojku při ostření kamenů je nutné pouze přes hřeben, aby nedošlo k jeho poškození.

Úhel ostření během práce musí být stabilní a konstantní, aby nedošlo k poškození integrity kovu. Pokud se použije vodní kámen, instrukce pro ostření holicího strojku naznačují následující pravidla:

 • lisovací síla by měla být malá;
 • celá rovina holicího strojku musí být v kontaktu s povrchem kamene;
 • při pohybu žiletky podél kamene by měl být stupeň stlačování stabilní;
 • hřeben je natažený páskou tak, aby nedošlo k jeho poškození kamenem.

Málo se jí podaří uplatnit při holí holicího strojku s kamenem poprvé, čas je zapotřebí k tomu, aby úsilí dosáhlo dokonalosti. Dobrý kámen pro ostření by měl zachovat svůj tvar, ne přidělit velké množství suspenze, mít homogenní strukturu s jemnými zrny a bez hrud. Velikost kamene před vlastním ostřením by měla být v ideálním případě 50x150.

Ostatní materiály

Lopatky lze upravovat a brousit jinými nástroji, jako je například brusný papír nebo brusný papír. Jedná se o nejoblíbenější materiály používané začátečníky v těchto záležitostech. Způsob použití brusného papíru pro ostření je podobný principu používání pásu, protože nalezení vhodného zrnitého papíru je spíše problematické. Arsenal pro použití těchto zařízení je jednoduchý - voda, brusný papír nebo brusný papír, hladký povrch.

Předání pro ostření nebo ostření: všechny výhody a nevýhody

Pouze zkušený odborník si jistě uvědomuje, jak ostré holicí strojky zaostřit a jak to udělat správně, aby ostří byly ostré a zachovaly si původní vzhled. Pokud člověk nemá dovednosti pracovat s brusnými zařízeními, je lepší vyhledat pomoc odborníka. Nejčastěji se takové řešení využívá v případě, že narovnání pásu nedává jeho výsledky.

Ne každý muž může ostřit a upravovat žiletku s kamenem. Protože při absenci dovedností a znalostí o tom, jak obnovit starý vzhled a ostrost čepele s kamenem, je lepší kontaktovat odborníka. Nezávisle je mnohem snazší opravit ostrost holícího strojku pásem, stejně jako další materiály, jako je například brusný papír. Taková práce je méně riziková ve stupni traumatu holicího strojku.

Jak uložit přímé holicí strojky?

Pouze s řádnou péčí může člověk chránit svůj nebezpečný holící strojek před rezavostí, otupělostí čepele a snížením jeho funkčnosti. Přímé holicí strojky jsou velmi sofistikované předměty, které vyžadují zvláštní péči. Po manipulaci s holicí strojkou ho opláchněte pod tekoucí vodou, vylepte ji hadříkem nebo papírovým ručníkem, abyste odstranili veškerou zbytkovou vlhkost.

Udržujte holící strojek ve ventilované a suché místnosti, aby byl kov usazen. Pokud se holicí strojka používá extrémně vzácně, parafínový olej by měl být nanesen na jeho čepel, aby byl chráněn před korozí. Pro každodenní holení s takovým nástrojem, odborníci doporučují, aby měli několik setů, aby neměli nožku s neustálou manipulací.

Proč je břitva důležitá?

Jak již bylo zmíněno dříve, přímá holicí strojka je zranitelné a citlivé zařízení, které může trpět nějakým mechanickým nárazem. Břitva proto potřebuje zvláštní péči a pečlivou aplikaci, aby ostří zůstaly ostré a efektivní co nejdéle. Dobrý přísný holicí strojček bude trvat dvanáct let člověku, během něhož bude břitva potřebná k mazání, leštění a vládnutí.

Odborníci poznamenávají, že břitva potřebuje odpočinek. Proto se nedoporučuje používat holicí strojček denně. Potřebujete kov uložit na místo s nízkým podílem vlhkosti, v koupelně to není absolutně vhodné. Vlhký vzduch a častý kontakt s vodou vedou k oxidaci kovů a koroze. Nedoporučuje se břitva, protože to porušuje integritu čepele.

Závěr

Ne každý člověk může své ostré holící strojky ostřit, takže cenný nástroj pro holení se často předává velitelům pro ostření a úpravu. Vědí jistě, jaký pás a kámen obnoví ostrost čepelí, na kterou stranu pásu pohání holicí strojku a jak vyrovnat a upravit vzhled holicího strojku. Průměrný člověk si může také takové úkoly zvyknout, pokud přísně dodržuje pokyny.

Ostření ostří

Po dlouhé stagnaci se projevuje tendence k nárůstu počtu uživatelů klasické holicího strojku, obvykle nazývaného "obavy". Stránky lesklých časopisů a videoklipů na televizních obrazovkách jsou plné inzerátů pro spotřební spotřebiče ve tvaru T a elektrické holicí strojek, ale holicí strojky "holicí strojky" se zakořenily v kadeřnické praxi a postupně si vyhrály hlavní roli při domácím užití ztraceném před půl stoletím. Holičství je módní, stylové a brutální, ačkoli není možné okamžitě získat dovednosti netraumatického užití. Je dokonce obtížnější se naučit, jak naostřit tupou hranu, protože technologie ostření vyžaduje kompetentní přístup k jejímu provedení.

Jak je holení "znepokojující"

Stupy brzy "obavy"

Ostření holicího strojku doma je mechanické ošetření břitu čepele. Obvykle je ostří nože ve třech technologických etapách, z nichž každá má svůj vlastní účel:

Stupeň 1. Hrubé broušení, jehož cílem je obnovit nebo napravit geometrii vozíků tvořících břit ostří (ostří). Porušení geometrie jsou:

 • žetony a zkosení;
 • ohýbat okraje na stranu;
 • velký poloměr v oblasti břitu.

Úhel ostření, vyrobený i ve výrobním závodě při výrobě "nebezpečí", se nemění.

Obrábění kotouče na brusce

Stupeň 2. Dokončení řezné hrany a samotného nože, který je účelově podobný procesu honování při obrábění kovů. Účelem stupně 2 je získat přesné rozměry hrotu a čistého povrchu čepele. V kroku 2 je třeba odstranit všechna rizika z použití brusiva v kroku 1.

Stupeň 3. Úprava řezné hrany tak, aby vznikla velmi tenká ostří, zajišťující vysoce kvalitní oholení.

Než začnete bezohledně zahájit ostření holicího strojku doma, musíte zvážit vadné změny jeho geometrie. To určuje, zda budou brusiva naostřena - hrubá nebo jemná. Korekce geometrie je povinnou operací, protože požadované parametry ostření nelze dosáhnout pomocí zkresleného břitu.

Způsoby ostření

Břitvu můžete ostřit třemi způsoby, které se liší typem použitého materiálu:

 1. Ostření brusnými kameny.
 2. Aplikace smirkového papíru (brusný papír).
 3. Použití pružných pásů.

Pokud správně ostříte holicí strojek v souladu s požadavky na abrazivní zrnitost v každé fázi, postačí produkt jednou zaostřit a pak jen upravte. Četné videoklipy na stránkách sociálních sítí krok za krokem popisují techniky při pohybu holicího stroje na brusných tyčích nebo na opasek.

Je třeba si uvědomit, že úprava je rozdělena do dvou podtypů:

 • editace na pastách jako GOI (jednou za 4 měsíce);
 • Úpravy na pásu - pravidelně před každým holením.

Čepel je považován za ostrý a připraven k holení, pokud se ukáže, že se odřezává vlasový nebo hedvábný papír.

Video: jak ostřit holicí strojek

Proč je břitva tupá?

V procesu holení na nástroj čepelí má obrovské specifické zatížení. Řezná hrana holicího strojku zaostřená podle všech pravidel má neobvykle malou tloušťku - 0,12 μm, která překračuje všechny řezné nástroje v ostrosti. (Lékařský skalpel je výrazně horší než "opatrný" v ostrosti - má hranu 20 mikronů). Při procesu řezání štětin na ostří hrany holicího strojku je obrovský tlak, který poškozuje vlasy v kontaktní zóně. Současně obě boční stěny, jako klín přiváděný do stromu, oddělují vlasy, dokud nejsou úplně odděleny od kořene v kůži. Holení je tedy doprovázeno komplexním mechanickým působením tří sil na okraji hrotu:

 • snaha o proniknutí klínu;
 • tlakové síly od břitu hrotu;
 • třecí síly s vlasy.

Na tváři průměrného člověka je asi 100 štětin / sq. cm. Pokud budeme mít průměrnou tloušťku štětin 0,1 mm, potom je shrnování štětin z celého obličeje ve dvou průchodech srovnatelné s dělením pevného jádra z nejsilnějšího nadrženého materiálu o průměru 2 cm.

Dobré ostření umožňuje holicí strojku tuto situaci zvládnout, ale současně je špička mírně trhaná. Okamžitě zvyšuje řeznou sílu, která odmítá chloupky. Při šikmém řezání šikmých chloupků se plocha řezu zvýší, resp. Zvyšuje zatížení špičky.

Počáteční osvětlení světla pokračuje s rostoucím zrychlením, dokud není bod úplně tupý. Ultratenký hrot je křehký při zatížení ohybem, proto když se tlumí, stává se pokrytý škrábanci a mikroskopickými čipy, které se nakonec mohou proměnit v zářezy, pokud nejsou řádně naostřené včas.

Níže uvedený obrázek znázorňuje tupý holicí stroj před ostřením. Na jeho okraji a na plátně jsou zvýrazněny řádky progresivního otupění a poškrábání. Je snadné si všimnout porušení tvaru na ovál plátna.

Tak vypadá "strach".

Konstrukce holicího strojku

Aby bylo možné samostatně ostřit rolovací holicí strojek, musíte mít představu o struktuře a znát jména jejích prvků. Odborníci nazývají takové výrobky holicí strojky, protože mají otevřené nože. Po vynalezu na počátku 20. století byl stroj typu T, nazvaný "bezpečnostní holicí strojek", nazýván "nebezpečnou" touto kategorií holicího zařízení.

Níže uvedený obrázek zobrazuje typický přísný holicí strojček s hlavními prvky. Jeho konstrukce není tak jednoduchá, jak se může zdát nejprve. Má mnoho zón a podrobností.

Typický design "obavy".

Žiletka se skládá z rukojeti (rukojeti, někdy se také nazývají rukojeť pro staré modely) a ocelové pracovní ostří (nože). Rukojeť je sestavena ze dvou polovin upevněných dvěma nebo třemi nýty. Nůž se otáčí v rovině držadla kolem osy spojovacího nýtu. Aby bylo zajištěno bezpečné ukládání, může být čepel ukryt v rukojeti jako v případě.

Na zadní straně čepele a spodní části ocasu, která se také nazývá erlem, je drážka ve tvaru příčného závitu. Tímto způsobem zabraňují nežádoucímu posunutí prstů nad kov, aby se zabránilo náhodnému střihu.

Čepel nože je opatřen konkávní částí, která vám umožňuje ostré ostří s maximálním ostrohem. Zadní část je nezbytná jako základ pro udržení optimálního řezného úhlu (asi 12 stupňů).

Je třeba mít na paměti, že ostrost řezné hrany je zajištěna ostřením ocelové lopatkové desky na minimální možnou tloušťku. V tomto případě se konkávní zóna stává koncentrátorem napětí a rozpadá se při nejmenším zatížení. Pokusy ořezat "opatrnost" dřevěných výrobků nebo měkčích materiálů jednoduše zničit okraj okraje, neboť jeho ostrost se nazývá bodnutí.

Razor rarita z 19. století.

"Hazard" oholí čistší stroje a holicí strojky. Pro majitele rovného holícího strojku, který je připravuje na holení, ostření nebo opravu po ostření, je celý rituál, na který se rádi věnuje. Ale termín užívání "strachů" může být více než dvanáct let a břitva od otce půjde na syna a vnuka a bude mu sloužit stejně věrně jako současný majitel.

Ostřívejte ostří

Místo ostření nožů

Ostření ostří

Ostření holícího strojku je skvělým tréninkem pro učení se všech principů ostření, bez ohledu na to, jaký nástroj.

Tato břitva dává nejbližší a nejvíce přímou znalost hrany.

 1. Hodnocení geometrie
 2. Korekce geometrie
 3. Ostření
 4. Jemné ladění
 5. Upravit
 6. Kontrola ostrosti břitvy

1. Vyhodnocení geometrie

Před ostřením holícího strojku je nutné vyhodnotit jeho geometrii. To je nezbytné, aby bylo možné lépe porozumět tomu, jak je zaostřit a na kterých kamenech byste měli začít pracovat: na hrubších nebo menších.

Geometrii holicího strojku můžete odhadnout jeho umístěním na plochou paralelní desku nebo jednoduše na rovný povrch, například na sklo. Je nutné, aby se holicí strojky a jejich vozíky nacházely na desce. Nyní můžeme vidět, jak těsně bez mezery od strany okraje a zadku leží holící strojky. V tomto případě máme štěstí a musíme udělat malou práci a můžeme začít pracovat na 1000 kamenech, pokud nedojde k poškození na hraně ve formě čipů nebo "obráceného úsměvu".

Velmi často se shledává, že holicí strojek zcela nelepe na rovinu, v tomto případě budeme muset odstranit tuto nevýhodu na větším abrazivu, pokud je to možné. Neměli bychom zapomínat, že když se podíváme na holicí strojku na jedné straně, měli byste se podívat na druhou.

Také je třeba zkontrolovat přítomnost přímky na okraji nebo přítomnost správného úsměvu. Porušení geometrie je tzv. "Obrácený úsměv". Tato geometrie neumožňuje správné ostření řezné hrany a musí být opravena.

2. Korekce geometrie

Obrácený úsměv se odhodil a odštěpil pohybem na hrubém abrazivu nebo na kůži, ležící v rovině, jako je sklo. Více o tom můžete vidět na videu: http://www.youtube.com/watch?v=gsqyvqts_eUfeature=player_embedded na tomto místě za 2,17 minuty jsou zobrazeny pohyby v podobě fanoušků (houpačka)

3. Ostření

Ostření se provádí na kameni s 800-1000 pískem. Hlavním úkolem této fáze je tvořit vozíky a zkontrolovat, zda rizika z abrazivního materiálu přicházejí k okraji po celém vozíku na každé straně. Bez splnění tohoto požadavku budou další práce na holičce prakticky k ničemu. Nezapomeňte, že kámen na ostření holicích strojků musí být připraven a vyrovnán.

Břitva holicího strojku by měla ležet na kameni a být ve stejné rovině s břitem. Ostření holicího strojku je vedeno dopředu. Vždy otočte břitvou přes zadní část. V této fázi můžete pracovat jako jedna nebo dvě ruce.

Břitva při ostření by měla být v úhlu k směrné čáře, aby nedošlo k otřesům při ostření a odtud k nedobrovolnému náklonu. Pohyby by měly být řízeny po celou délku průchodu, stejně jako síla by měla být konstantní po celou délku zdvihu a měla by být odstraněna pouze po úplném zastavení.

Břitva má pružné sestupy a vyžaduje speciální regulaci tlaku. Přítlačná síla při ostření by měla být snížena, stejně jako při přechodu z velkých na jemné zrno a na začátku a na konci práce na každé liště. To je způsobeno skutečností, že holicí strojka je velmi tenká a při jeho stlačení se okraj ohýbá dolů a zpracováváte přechodový okraj od podříznutí ke vstupu, zvyšujete jeho šířku a brousíte okraj a téměř ne zpracováváte okraj. Když snížíte úsilí na zacházení s břitem. Stisknutí RC na brusivo se provádí kruhovým natočením listu rukojetí kolem osy, mělo by být optimální a postupně se snižovat na abrazivní konec zpracování.
Druhá síla - síla pohybu nad abrazivem by měla působit a směřovat přesně paralelně k pracovní ploše brusiva.
Takto by nemělo být prakticky žádný tlak, ale pouze dotek, aby odolal úhlu.

Pro ovládání ostření je velmi žádoucí používat optické ovládací prvky. Někdo potřebuje lupu s zvětšením x10, někdo je pohodlnější používat čínské mikroskopy

Je nutné kontrolovat, aby rizika po celou délku dodávky dosáhla řezné hrany. Šířka vozíků může mít různé šířky, což je určeno pouze geometrií holícího strojku od výrobce, ale rizika musí přijít na hranu po celé délce, teprve pak se můžete přesunout na menší brusný materiál.

4. Dokončení (v kovoobrábění), dokončování, dokončovací obrábění dílů za účelem získání přesných rozměrů (1. třídy a výše) a čistého povrchu odpovídajících 10-14. Třídám, stejně jako broušení jedné části k druhé.

Upozorňuji na skutečnost, že v této fázi by mělo být ostření dokončeno, to znamená, že rizika by měla být jednotná a měla by se dostat na ostří po celé délce vozíků. Nezapomeňte na abrazivní hygienu. Když se přesunete na jiný, více brusný kámen, umyjte holicí strojek.

Lapování se provádí na kamenech o zrnitosti 3000 až 4000 zrna a pak se používají menší brusiva. Velmi často se mnozí praktičtí používají po 3000 - 8000 zrnu k dalšímu zdokonalení na přírodních abrazivních kamenech (belgické, německé, britské, "Gusev" a jiné břidlice, japonské přírodní kameny se sadou nagur). Tyto kameny jsou již dlouho považovány za nejlepší pro dokončování holicích strojků a často se nazývají "holící strojky". Někdo zůstává příznivcem syntetických brusných kamenů při dokončení holicího strojku. Každý si pro sebe zvolí metody ostření a dokončení, výsledky a rychlost práce, na které je pohodlnější. Předpokládá se, že přírodní abrazivní kameny mohou dosáhnout pohodlnějšího oholení než umělé.

Samostatně chci upozornit na japonské přírodní kameny. Natočení je pomocí technologie Naguur umožňuje snížit dobu ostření ještě více, snížit holení holicího strojku, získat odolnější hranu, protože za nimi nezanechávají hluboké škrábance a současně rychle a rychle odstraňují škrábance z předchozích kamení. Navíc ostření na japonských přírodních kamenech s nagurou je velmi zajímavé a fascinující.

Pohyby mohou být kruhové s malým poloměrem a ve tvaru "X", můžete se střídat: po práci v kruhových pohybech pak pracujte ve tvaru "X" a přesuňte se na další kámen, jemnější. Při jemném ladění byste se měli pokusit použít pouze jednu ruku, protože je schopen cítit mnohem tenčí tlak, což je v této fázi rozhodující. Není žádoucí pracovat s oběma rukama, protože je téměř nemožné řídit minimální tlak.

Pokud řídíte ostření a dokončovací proces při zvyšování a hmatání na "vyrážce", pak je zcela možné zvolit tento optimální tlak nebo ne tlak, založený na geometrii holicího strojku, oblast ošetření s každým po sobě následující oblázky - ať už jeho práce na RK vychází nebo ne, založené na elasticitě konkrétního holicího strojku. Je nutné dosáhnout výstupu na okraj s každým kamenem a současně přinucovat napájení ohýbat v opačném směru kvůli nadměrnému tlaku. Řízením procesu není výběr tlaku tak obtížný. Je to optimální. Ale v konečné fázi práce je to obvykle stejné a je minimální a často méně než hmotnost samotného holicího strojku. Jinak nelze dosáhnout vysoké ostrosti a jednotnosti Republiky Kazachstán, stejně jako dlouhodobé trvanlivosti.

5. Úpravy

Úpravy se provádějí na čistém pásu, je žádoucí, aby se jednalo o speciální pás pro editaci, a nikoli o ruku. Tam jsou uživatelé holičů, kteří používají pásy s různými pastami, z nichž je poměrně málo typů. Chcete-li použít vložený pás, nebo ne, je to jen na vás, můžeme jen dodat, že pro správně naostřený holicí strojček je nutný pouze čistý pás bez past.

Razítko přitáhněte směrem dopředu

"2. Jak upravit.
Pokud se prach uvolní pod řeznou hranou pod břitem (viz obr. 1), rychle načistíte ostří a holicí strojek se velmi rychle stává matný. Pokud se popruh urovná pod podložkou holicího strojku (viz obr. 2), když se žiletka narovná, ostří se bude pohybovat v rovině, dostanete velmi ostré hrany. "
***

6. Zkontrolujte ostrost holicího strojku

Holicí strojka je považována za ostrý, když může snížit vlasy "na váhu", tj. S lehkým dotykem. To se určuje následovně: palce a ukazováčká levé ruky si vezmou jednu srst a řezou ji holicí strojkou přes prsty (obr.). Pokud se vlasy snadno nareže, holicí strojka je ostrá.

Ostrost břitvy lze také stanovit na papíře: tenký hedvábný papír je složen a držen s indexem a palcem levé ruky; drželi holicí strojku v pravé ruce a drželi ji bez ohýbání přes záhyb papíru (obr.). Pokud je papír řezán snadno, holicí strojek je ostrá; pokud jsou tvrdě řezané, nudné; pokud je řezán šustkem, na břitvu je vyrážka.

To jsou způsoby, které umožňují vizuálně zhodnotit ostrost holicího strojku, ale nezapomínejte na to, že vlasy mají velmi rozdílnou tloušťku a to vše je velmi podmíněné.

Co je ostré holicí strojky? Podle Dmitrije (Vladimir Dmitrievich Vasiliev) by holicí strojka měla být dostatečně ostrá, aby jemně a příjemně vyčistila pěnu spolu se štětinami, takže v jednom průchodu holicího strojku je kůže na tomto místě dokonale čistá, pokud se dostanete rukou po této oblasti kůže stejným směrem.

Pokračujte v testu japonským holícím strojkem. Krátká sada brusiva a dokončovací práce na žluté koticí.

Ostření a konečná úprava byla provedena s minimální sadou kamenů. Použil jsem Suehiro 1000 3000 japonský syntetický kombinovaný vodník a pak jsem upravil holící strojek v belgickém žlutém kotikulu:

Z mnoha Belgičanů, které jsem zkoušel, je to jedna z nejúspěšnějších, je škoda, že je velmi malá - velikost balení cigaret. Oblázková "shromážděná podmínka", tak jak to říkám, spíše jemně vybledla z práce na holičkách. V závislosti na tlaku, který pracuje podél struktury nebo napříč strukturou, množství vody poskytuje při jemné ladění dostatečnou paletu jemných nuancí. Obecně platí, že mám starého belgického, který pracuje neméně jemně, ale povaha přilepení vozíků na něm je poněkud odlišná a má trochu více sklonu k proklouznutí lemu a dokonce i lehce lehké, zřetelné zavěšení vychází mnohem rychleji - v tomto případě se mi zdálo, že je důležitější nepoužívat.
Takže na 1000. straně Suehiro jsem provedl broušení, na 3000. straně jsem pracoval, měnil velikost závěsu nebo jej úplně odstranil, vč. v závislosti na které straně holicího strojku jsem pracoval - při ostření takových holicích strojků byste měli vzít v úvahu rozdíl v kontaktní patch na různých stranách a vlastnosti jejich vzájemného působení s abrazivem. Ve skutečnosti je to vidět na jedné straně - rozdíl v povrchu rafinované části zadku a zkosení:

Samozřejmě, kvůli estetice by bylo možné vzít více belgické belgické, například žluté "repliky" z "Ardennes caticoles", a důkladněji vyčistit vozíky z 3000-nickových škrábanců a pak vybrat ten kámen, který bude mít konec, ale bylo to pro mě zajímavé nejkratší soubor kamenů a kromě toho jsem už hodně udělal takové holicí strojky (a to zvláště) konečnou úpravu a Guangxi, Nakayama a Thuringian břidlice a Arkansas - bylo na čase vyzkoušet belgické. Na závěr jsem udělal 40 průchodů na stranu na čistém pásu od koně a pořadí. Výsledek byl uspokojen. / oldTor /01-06-2013 18: 22 / http://forum.guns.ru/forum_light_message/224/988330.html/

... Pokračoval jsem v testování holicího strojku
Velmi cool, líbí se mi to, jsem připraven říct, že tato metoda se mi zdá nejrychlejší a nejpohodlnější. opravdu nevím, jak bych to dokázal rychle a tak pohodlně pro sebe, kdybych dosud neměl značné zkušenosti s ostřením holicích strojů jinými způsoby.
Dnes jsem zkusil tuto sadu kamenů a nagur:

A zvědavě jsem použil mejiro na obou kamenech)
Zpočátku jsem použil bot na měkčí kamen, pak tenzo. Měla jsem tuto malou oblázkovou oblázku a přestala mě dávat, jestliže to nebylo specificky zaměřené - botan se mi zdálo, že existuje malá směsice závěsů, ale nedíval jsem se na toto tenzo, i když jsem to udělal s velmi lehkými a čistými pohyby. Pak na stejném kamenu jsem použil mezziro, vypadal takto:

Podle výsledků minulých vzorků tohoto kamene s vlastním odpružením a bez něho je výsledek jasně čistější a homogennější, což bylo pro mě jedním z potvrzení, že závěr mejiro fungoval. Mimochodem, poté RK už rozřezávala vlasy z vousů (po tenzyou jen odstranila štěpky z vlasů). Mimochodem, "krok" zvedání úhlu je na fotografii lehce znatelný, dokončený do konce práce prudkým poklesem tlaku. Pro lepší posouzení škály vytvořila fotografie vlasů ležících na zkosení:

Dále jsem použil mejiro už v Nakayama. Mimochodem, čas strávený na každém pozastavení byl přibližně 3 minuty a scénář práce na pohybech, pořadí jejich posunů apod. Zůstal stejný.

Takže po mejiro naakajamě vyšel takto:

Kvalita krájení vlasů na hmotnosti se zvýšila a ve skutečnosti jsem již neviděl bod přechodu na koma-naguru. Ale bylo to nudné jít rovnou na čistý kámen. Proto jsem zkusil jednu tomo-naguru, která si laskavě půjčila Nicholas K., na které jsem se už od chvíle, kdy není malá, podařilo dokončit jeden nůž z tuhého uhlíku - opravdu se mi to líbilo. No, přinesl jsem zavěšení, bylo to těžké, velmi tenké a lehké, pracoval jsem na tom stejný mintuk tři a pak jsem dělal 30 průchodů na čistou oblázku na stranu. Takto se ukázalo:

Test vlasového řezu je krásný) Bolení na holení je nádherná!

Obecně se mi opravdu líbilo všechno - samozřejmě pracuji pro naguru - "mine" / oldTor /

Mnohokrát děkuji všem účastníkům fóra forum.guns.ru, kteří se účastnili diskuse o tématech na ostření holicích strojů. Živá komunikace, zkušenost účastníků, to vše je skutečný sklad znalostí, můžeme říci encyklopedii pro ostření holicích strojů. Zvláště děkujeme účastníkům pod přezdívkami: dmitrichW, 1shiva, oldTor, Bwman, Nikolay_K, wren, ivan-3, vladkram, Tras Krom a další.

O ostření holicích strojků...

Od samého začátku větví na ostřížích holicích strojů jsem na to nepřikládala velkou důležitost, myslela jsem si, že to není tak vážné a želetské maximum by zcela zničilo staré staré obavy a mé znalosti v této oblasti by nikomu nijak nezajímaly, ale pokáním a jsem rád, že jsem se mýlil.

Když jsem vzal salagu na začátku 70. let minulého století, na jednoročním obnovovacím kurzu o založení a vedení experimentu, začali učit brousit téměř všechny nástroje, řemeslníky, kteří už byli starší než 80 let, trénovali ostření ostří, začali ostřit holící strojek. Pak jsme si uvědomili, že to může být řečeno jako základ pro pochopení procesu broušení čepele obecně - to nás učí cítit RK při broušení. Nepsal jsem a neřekl jsem o tom, omlouvám se, pomyslel jsem si, chlapci mě nebudou chápat, když říkám, že se musíš naučit, abys ostří nože s ostřejším strachem. Zdá se, že Nicholas rozumí.

S velkým respektem k vám, Dmitrije (Vladimir Dmitrievich Vasilyev)

Video o ostření holicích strojků od Yaroslav aka oldTor

Práce na japonských přírodních kamenech s nagurou
Část 1
Část 2

Doporučujeme seznámit se s těmito tématy týkajícími se ostření holicích strojů:

Nezapomeňte, že některé z otázek v těchto tématech již vaše předchůdci již požádali. Vyzkoušejte fórum nebo tématické hledání (klepnutím na tuto ikonu uvidíte všechny stránky témat na jedné stránce a stisknutím kláves Ctrl + F najdete na stránce slova nebo fráze, které vás zajímají ).

Článek využívá materiály z výše uvedených částí fóra http://forum.guns.ru/,

A. P. Kharitonchuk. Zařízení a opravy vybavení pro domácnost. Střední škola 1978

Konstantinov A.V. Jak se stát kadeřníkem. M.: Azbuka, 1993

Otázky a připomínky k tématu Můžete napsat e-mail: [email protected]

Plánujeme brzy připravit článek o pokročilém ostření holicích strojků ao výběru kamenů pro ostření holicích strojků.

Pozdravy, Administrace stránek

Přidat komentář Zrušit odpověď

Pro odeslání komentáře musíte být přihlášeni.

Pro Více Informací O Suché Vlasy