logo

Vlastnosti tónování vlasů po objasnění

Osvětlení není nejvhodnější postup pro vlasy. Ale různé typy zvýraznění jsou nyní v módě, tolik žen učiní tento krok. A ne každý je spokojen s výsledkem. Často při okamžitém osvětlení nebo v průběhu času dochází k ošklivé žlutosti. Naštěstí to může být fixováno tonizujícími bělenými vlasy.

Co je tónování

Tónování je jedním ze způsobů zbarvení. Ale při použití toniků, na rozdíl od odolných nátěrů, se ochranná keratinová vrstva vlasů neuvolňuje a pigment zůstává pouze na povrchu. Takový postup je prakticky neškodný. Přestože při častém používání toniků, které obsahují alkohol, mohou být vlasy vysušeny.

Tonika se liší v složení a intenzitě barvení. Barevná paleta některých výrobců dosahuje 30 nebo více možností, což lze navíc smíchat. To vám umožňuje zvolit správný odstín pro libovolný typ a barvu vlasů. A pokud se mu to nelíbí, pak po několika dnech bude prakticky žádná stopa, která by ho zanechala - výsledek tónování je krátkodobý.

S rozjasněnými vlasy se tonikum omyje ještě rychleji než s přírodními. Po bělení se keratinové váhy pokrývající vlasy nevracejí zcela na své místo. Zůstává uvolněná, špatně zachovává vlhkost a barevný pigment. Čím jsou vlasy poškozeny, tím horší může být jakákoliv barva.

Výhody a nevýhody

Tonizované bělené vlasy se používají hlavně k neutralizaci nebo maskování žloutnutí. Ale nejen. S ním můžete přidávat takové módní odstíny jako jasný, bledý fialový, růžový do vlasů. A stejně jako jakýkoli kosmetický postup má tonizace své výhody a nevýhody.

Výhody tohoto typu barvení, které jsou předmětem použití vysoce kvalitních formulací, jsou zřejmé. Dobrá tonika:

 • úplně neškodné pro vlasy;
 • osvěží barvu a dává požadovaný odstín vlasům;
 • chrání vlasy před dalším poškozením;
 • vrací je lesk a pružnost;
 • vyplňuje dutiny mezi keratinovými stupnicemi;
 • hydratuje a dokonce mírně vyživuje vlasy;
 • prodlužuje "životnost" trvalého barviva;
 • nedráždí vlasové kořeny a pokožku hlavy;
 • pohodlné i pro domácí použití.

A když se správně používá, tonikum dokonale skrývá i hojné šedé vlasy, když rostou kořeny. Zde je však důležité vybrat co nejblíže k přírodní nebo základní barvě a přísně dodržovat technologii její aplikace.

Hlavní nevýhodou tonika je to, že se rychle vypláchne. Díky tomu není možné barvit vlasy v nové barvě, ale pouze opravit 2-3 tóny.

Ihned po použití je světlejší a po 2-3 promývacích odstínech. Ale s bělenými vlasy se zcela vymyjí velmi špatně. Chcete-li odstranit veškerý pigment, musíte použít praní.

Tajemství výběru

Tónování vlasů po osvětlení je skvělý způsob, jak mu dát vybraný odstín. Je vhodný pro ty, kteří preferují ne příliš jasné, mírně tlumené tóny: čajová růže, popel, béžová atd. Chcete-li získat požadovaný výsledek, je důležité vědět, jak správně zvolit a používat tonikum.

90% úspěchu v barvení vlasů je správná volba barvy. A ačkoli paleta odstínů od předních výrobců je velmi bohatá, ne všechny jsou vhodné pro bělené vlasy.

Ty, které jsou v temném spektru - od gaštanu po černé - určitě by měly být vyloučeny. Na jasné hlavě vlasů jsou okamžitě vymyty a zanechávají jen špinavé skvrny. Ale i když je barva intenzivní (bezprostředně po tónování), vypadá nepřirozeně a nerovnoměrně klesá.

V závislosti na odstínu získaném po vyčištění můžete použít takové tonikum:

 • teplé blond - všechny tóny zlata, červené, karamelové, teplé béžové;
 • studená blond - perla, popel, stříbro, kouřová, fialová, růžová;
 • světlá blond - měď, červená, pšenice, ořech, káva s mlékem.

Po odlehčení tmavých vlasů (kaštan, černá) se téměř vždy vyskytuje více či méně intenzivní zrzka. Odstraňte ji zcela nemožným. Je zbarven červenavými nebo měděnými odstíny.

Nejodvážnější mohou použít více nasycených barev k tónování bělených pramenů: třešeň, burgund, modrá, mahagon atd.

Tonic

Existují tři stupně tónování vlasů. Při lehkém nátěru se vymyje maximálně 2-3 krát. Měl by být použit v případě, že si nejste jisti, že barva vyhovuje vám.

Normální tónování může trvat až 3-4 týdny (za předpokladu, že si každý den neprajete vlasy!). Intenzivní pobyt na vlasy dvakrát delší - až 6-8 týdnů.

V závislosti na tom, jaký stupeň tónování potřebujete, je zvolen typ nástroje:

 1. Šampon odstínu. Ve skutečnosti se jedná o běžný detergent s přidaným barevným pigmentem. Může být dokonce použita denně, aby neustále udržovala požadovanou intenzitu barvení. Změní nejvíce stín na 1-2 tóny, udržuje následující praní.
 2. Pěnové tonikum. Moderní nástroj, velmi vhodný způsob, jak zesvětlit žloutnutí vlasů po osvětlení. Je rovnoměrně rozložen na mokré vlasy a zároveň usnadňuje jejich styling. Efekt však trvá až do dalšího praní.
 3. Sprej K dispozici je speciální nástroj pro tónování kořenů a maskování šedých vlasů. K dispozici jsou také pečující spreje - tonika s bylinnými extrakty a přírodními oleji. Nejsou jen lehce tónované, ale také obnovují vlasy. To je vymýváno 1-3krát.
 4. Tónovací balzám. V závislosti na intenzitě barvy a struktury vlasů může vydržet až 6-8 proplachů. Čím delší je tonikum na vlasy, tím lépe to barví. Proto, v jasných barvách (jahody, fialové), musíte být opatrní, abyste je nepřehnuli.
 5. Poloměrná barva. Používá se pro intenzivní tónování, neobsahuje amoniak, ale je smíchán s oxidačním činidlem. Časté používání bělených vlasů se nedoporučuje, protože se zhoršují ještě více a ztrácejí hodně vlhkosti.

Nejlepší ze všech, pokud správný kadeřník vám může pomoci vybrat správný typ a odstín tonika. A také poradit o správném domácím použití.

Pozor při nákupu

Když kupujete tonikum, je nutné věnovat pozornost nejen jeho barvě. Velmi důležitá je kvalita výrobku. Pokud je to pochybné, může být výsledek zbarvení nepředvídatelný. To platí zejména o "stříbrných" šamponech a tonikách, vytvořených pro neutralizaci nažloutlého odstínu. Ve skutečnosti mají intenzivní modrou nebo purpurovou barvu a pokud je nástroj špatné kvality, mohou být vaše vlasy zbarveny inkousty.

Lepší důvěryhodnosti osvědčených výrobců. Kromě toho je tonikum levnější než barva a jeho cena, i při běžném používání, je nízká.

Prodloužený produkt nelze použít. Proto věnujte zvláštní pozornost propagačním předmětům - často končí. Tonic může změnit barvu při vystavení vzduchu - nezapomeňte zkontrolovat integritu obalu.

Nekupujte tonikum předem, když se chystáte zesvětlit. Nezmění se, ale opravuje pouze barvu, takže je nutné ji vybrat po obdržení hlavního výsledku. Nepoužívejte experimenty s tmavými a extravagantními tóny - pouze mytí je zcela odstraní z bělených vlasů, ale je to škodlivé.

Pravidla aplikace

Každý typ toniků má své vlastní nuance, ale pro jeho aplikaci existují obecná pravidla. Není to nic těžkého, takže tónování vlasů doma je možné a nutné samo o sobě. Některé nepříjemnosti mohou nastat pouze s velkou délkou. Ale i s nimi snadno zvládnout, znát nějaké tajemství.

 1. Na rozdíl od stálých barviv se tonikum vždy aplikuje pouze na čisté vlasy.
 2. Pokud necháte vlasy mírně vlhké, bude vhodnější rozdělit produkt přes vlasy.
 3. Tónové barvy rukama a oblečení, takže předtím, než začnete, musí být chráněny.
 4. Pro krátké účesy můžete tonikum okamžitě aplikovat na celou hlavu, rozšiřovat malé množství v dlaních a pak přes celou hlavu vlasů.
 5. Střední a dlouhé vlasy musí být zbarveny v oblastech, které jsou předem přiděleny a fixovány.
 6. Pokud jsou vlasy silné, můžete použít běžnou štětku nebo malou houbu.
 7. Po nanesení tonika po celé hlavě se doporučuje několikrát pokrýt vlasy širokým hřebenem, aby byla barva co nejrovnoměrněji rozložena.
 8. Musíme rychle pracovat, jinak jsou první vlákna intenzivněji a barva bude nerovnoměrná.
 9. Vypláchněte tonikum nejméně 2-3 minuty pod tekoucí vodou (ne horké!).
 10. Pro konsolidaci výsledku je žádoucí okamžitě aplikovat balzám na barevné vlasy - zavře keratinové váhy a pomůže udržet pigment déle.

Je to důležité! Před prvním použitím tonika si pečlivě přečtěte pokyny a důsledně dodržujte. Pokud máte tendenci k alergiím - nezapomeňte provést test.

Pamatujte si, že tónování není postup péče. Pro bělené vlasy potřebujete pouze 2-3x týdně výživné masky, stejně jako použití oleje pro špičky, tepelnou ochranu a spreje s UV filtrem při vstupu na otevřené slunce. Na zdravé vlasy, dokonce i tonikum zůstává delší, je snadnější se vejít do vlasů a vypadat ještě atraktivnější.

Co a jak tónované vlasy po osvětlení?

Chcete vyrovnat barvu vlasů, dát jim hloubku a jas, nebo se jen vzdát škodlivých trvalých barev? To vše je docela realistické - stačí pravidelně tónovat vlasy po osvětlení.

Hlavní rozdíl mezi tónováním a barvením je typ akce na prameni. Je-li základem barvení chemický proces, pak v případě tónování mluvíme o čistě fyzikálním efektu, při kterém barvicí pigmenty nepronikují hluboko do vlasů, ale zůstávají na jejich povrchu. Tento faktor činí tonování užitečnějším, ale bohužel méně trvalým.

Výhody a nevýhody tónování

Tonizované bělené vlasy mají mnoho výhod:

 • Opravuje odstín a činí to živější a bohatší;
 • Posiluje folikuly;
 • Vytvoří ochranný film na vlasy;
 • Poskytuje hladké vlasy lesk a hedvábnost;
 • Dluhopisy váží, činí prameny poslušnými a usnadňují proces žehlení;
 • Umožňuje eliminovat zrzavou srst po procesu praní;
 • Prodlužuje výsledek trvalého zabarvení;
 • Srovnává strukturu vlasů a vyplňuje dutiny vzniklé v důsledku zničení přirozeného pigmentu;
 • Rozlišuje se v přijatelných cenách;
 • Odstraňuje žlutou barvu, čistí odstín;
 • Má velmi silný zvlhčující účinek;
 • Mohou být často používány bez poškození hlavy vlasů;
 • Nepotřebuje zvláštní dovednosti, takže je snadné provádět doma.

Je to důležité! Snad hlavní výhodou tónování je nepřítomnost amoniaku a peroxidu vodíku. Pokud jsou přítomny, pak v nejmenších množstvích.

Jedinou nevýhodou tónování je křehkost výsledku a neschopnost drasticky změnit barvu vlasů (maximálně 2-3 tóny). Musíte být také připraveni na to, že zbytky produktů zbarvení zůstanou na lůžku nebo na hlavě. Obvykle se to ale děje jen tehdy, když kudrlinky nebyly dostatečně vymyté.

Chcete-li plně ocenit výsledek tohoto postupu, podívejte se na tyto fotografie.

Jak vybrat správnou barvu?

Abyste si mohli vychutnat dokonalý výsledek a dělat bělené vlasy skutečně luxusní, musíte zvolit správný odstín. Firmy zabývající se výrobou tónovací kosmetiky nabízejí poměrně širokou barevnou paletu, ale ne všechny odstíny jsou vhodné pro bělené vlasy. Aby nedošlo k špatné volbě, použijte speciální tabulku korespondencí, která vám umožní předem vidět, jak bude mít stupeň vyjasnění vliv na budoucí odstín. Naše důležité tipy vám mohou také pomoci:

 • Blond s medovým odstínem. Zlaté tóny (šampaňské nebo karamel) jsou ideální - dodávají vám krásné záře. Můžete použít světlejší odstíny - v tomto případě můžete počítat s tím, jak se módně stává efekt mírně vybledlých pramenů;
 • Ashy, kouřová blondýnka - pro osvěžení stínu používejte stříbrnou, platinovou, pšeničnou nebo perlovou barvu;
 • Tmavě blond a světlá blond - dokonalé jako světlé odstíny a bohaté červené, červené nebo měděné.

Je to důležité! K odbarvování bělených vlasů nelze použít výrobky, které jsou určeny pro barvu černé nebo kaštanové. Tím se stane tvář a obraz bude nepřirozený.

Tonizační výrobky

Při tónování pramenů můžete použít některou z následujících možností:

 • Tampónový šampon je běžná a nenákladná droga, která vlasům dodává lehký, přirozený tón. Chcete-li získat efekt, musí být aplikován několikrát za sebou;
 • Sprej - umožňuje získávat okamžité výsledky, ideální pro zpracování těžce regrown kořenů (včetně šedění). Po prvním umytí umyjte;
 • Pěna - určená pro korekci barev, odstranění nažloutlé barvy a péče o vlasy;
 • Balzám - podporuje snadné zbarvení, obsahuje péči, vlasy jsou lesklé a poslušné, vydrží asi měsíc;
 • Poloměrná barva - vhodná pro odolné tónování, trvá asi 3 měsíce.

Tipy, jak se zbavit žloutnutí po bělení:

Typy tónování

V závislosti na výběru tónování a trvanlivosti výsledku je tónování bělených vlasů rozděleno do tří typů.

 1. Intenzivní - trvá od 2 do 3 měsíců, může být provedeno okamžitě po barvení, poskytuje maximální ochranu pro prameny. Pro intenzivní tónování je nejlepší použít šampony, tonikum, měkké barvy a jiné produkty bez amoniaku.
 2. Jemná - trvá asi měsíc, provádí se pomocí speciálních šamponů a sprejů, doplněných živinami a komplexy vitamínů.
 3. Snadno - rychle se vypláchne, umožňuje vám určit, jak dobře vám tato barva vyhovuje.

Nejlepší make-up

Pokud máte zájem o tónování světlých kadeří, poznamenejte si seznam účinných prostředků.

 • Kemon Kroma-Life - společnost vyrábí šampony pro odstranění žluté barvy a mnoha dalších prostředků různých odstínů pro různé druhy pramenů. Mnoho z nich chrání vlasy před UV zářením a má ošetřující účinek, stejně jako ochranu proti UV záření.
 • Kapous - tato značka nabízí tónované šampony, spreje, tonikum, balzámy, které obsahují minerální soli, bílkoviny, vitamíny, stejně jako rostlinné a éterické oleje, které vám umožňují obnovit i nejvíce poškozené kudrlinky;
 • Wella Color Touch je profesionální značka, která vyrábí různorodou řadu tonizačních přípravků. Jeho hlavní rozdíl je unikátní kompozice, která pomáhá vyhlazovat kudrlinky a dává jim bohatou a trvalou barvu;
 • Alfapart Milano - mezi výrobky tohoto výrobce lze nalézt a nejvíce odlišné tónování kosmetiky. Barva trvá velmi dlouho i při častém mytí hlavy. Výrobky této společnosti neobsahují amoniak a jiné škodlivé látky;
 • Estel je jedna z nejoblíbenějších značek, má širokou paletu barev a šetřící efekt. Díky keratinovým vlasům se stává měkkým, silným a lesklým;
 • Schwarzkopf Blondme - výrobky této značky mohou být použity i pro snadné vyjasnění kudrlin. V arzenálu 6 odstínů - studených i teplých;
 • Londa - obsahuje mikrosféry, keratin a vosk, poskytuje šetrný účinek, zvládá 50% šedých vlasů. Paleta má až 40 barev;
 • Koncept Profy touch - barviva bez amoniaku určená pro odolné tónování a péči o vlasy. Výrobky mají složité vícesložkové složení a mají certifikáty kvality;
 • Matrix - ideální pro šedivé vlasy, poskytuje krásný odstín po dobu 2 týdnů, obsahuje asi 60 odstínů.

K vlasům s vlastním tónováním použijte tuto podrobnou instrukci. Budete potřebovat:

 • Tónovací agent potřebuje stín;
 • Cape;
 • Šampon;
 • Plastová nádoba;
 • Hřeben;
 • Rukavice;
 • Štětec;
 • Maska;
 • Balzám

Je to důležité! Objekty s kovovými prvky nejsou absolutně vhodné pro práci s tonizujícími prostředky.

Následující postup vypadá takto:

Krok 1. Umyjte si vlasy šamponem - je nejlepší aplikovat bez síranových produktů.

Je to důležité! Nástroje pro tónování by měly být aplikovány pouze na čisté vlhké prameny. Faktem je, že molekuly barviv fungují velmi rychle. To znamená, že ty oblasti, které byly namalovány jako první, budou trochu tmavší. Pokud už máte žluté vlasy, účinek bude ještě horší. Ale voda vám umožňuje rovnoměrně aplikovat tonikum na celou délku vlasů.

Krok 2. Vytvořte opevněnou masku s hydratačním nebo výživným účinkem - připraví prameny pro nadcházející tónování barvou nebo jinými prostředky.

Krok 3. Mírně vlasy osušte ručníkem a odstraňte přebytečnou vodu.

Krok 4. Připravte odstín. Může to být jednoduché (pěna, šampon, sprej a balzám) nebo obtížné (barva). První může být použita téměř okamžitě, druhá musí být smíchána s oxidačním činidlem v určitých poměrech.

Krok 5. Rozdělte vlasy na 4 stejné části. Abyste to udělali správně, udělejte 2 dělení - vertikálně (od středu čela ke spodní části krku) a vodorovně (od jednoho ucha k druhému).

Krok 6. Tónování začíná horními částmi a nanesením prostředku na prameny pomocí speciální kartáče. Pak zbarvte zadní část hlavy a jděte do obličeje. Naklíčené kořeny skvrny poslední.

Krok 7. Počkejte na správný čas - přesné datum je uvedeno v pokynech na obalu. Zpravidla nepřesahuje půl hodiny. V době expozice mohou být fondy odstraněny pod limitem.

Krok 8. Umyjte si hlavu studenou vodou bez použití šamponu. Opláchněte vlasy, dokud není voda zcela čistá.

Krok 9. Použijte balzám.

Krok 10. Vysušte ji ručníkem (použijte starý, protože tonické zbytky ho mohou zbarvit a poškodit) a nechte prameny přirozeně vyschnout.

Tip! Chcete-li zvýšit extra objem vlasů a dosáhnout přirozenějšího efektu, promíchejte 3 odstíny vedle původní barvy.

Viz také: jak tónovat vlasy - vše o tónování vlasů

Tento postup lze provést jednou za 2 týdny. Tím se udržuje jas stínu a hladká hranice mezi nativním a barevným pramenem bez nejmenšího poškození. Samozřejmě, vše závisí na tom, co znamená (intenzivní nebo snadné), které používáte.

To je zajímavé! 10 tipů, které vám pomohou odstranit žluté vlasy po jehfibdfybz

Pravidla péče

Po bělení, vlasy potřebují intenzivní péči, pro kterou bude několik barviv. V tom jistě pomůžete těmto jednoduchým pravidlům.

Pravidlo 1. Po ukončení procedury se 3 dny nepoužívejte. To umožní pigmentu získat pevné uchopení na povrchu vlasů.

Pravidlo 2. Chraňte prameny dřevěnými hřebeny - chovají vlasy a odstraňují statickou elektřinu.

Pravidlo 3. Nečistěte mokré vlasy - z toho se protáhnou a rozdělí se.

Pravidlo 4. Použijte vysoušeč vlasů pouze v případě, že je to naprosto nezbytné. Tuto položku lze bezpečně přisoudit ployki, žehličkám, peřím a stylingovým nástrojům.

Pravidlo 5. Postarejte se o své vlasy ze slunce a chlorované vody. Nepříznivě ovlivňují stav pramenů a přispívají k vyluhování odstínu.

Pravidlo 6. Pravidelně používejte séra, kapaliny, spreje a oleje. Vypracujte tipy zvlášť dobře.

Pravidlo 7. Umyjte hlavu nejvýše jednou za 3 dny.

Pravidlo 8. Jednou týdně naneste domů nebo ukládejte masky s výživným nebo zvlhčujícím účinkem.

Pravidlo 9. Jedenkrát měsíčně navštěvujte kadeřník, abyste řezali rozštěpené konce.

Pravidlo 10. Neprovádějte 2 ošetření tónováním za sebou. Pokud se vám to nelíbí, jen několikrát umyjte hlavu - pomůže vám to vypláchnout.

Kontraindikace k postupu

Tónování bělených pramenů má několik kontraindikací:

 • Nedávno dokončená doba - mezi těmito postupy musí uplynout nejméně 2 měsíce. Mimochodem, tónování pramenů ihned po vyjasnění je také nemožné. Musíte počkat alespoň pár dní;
 • Poškozené kadeře - bez ohledu na to, jak jemný je váš nástroj, poškozené vlasy způsobí poškození. Chcete-li začít, projděte průběh opravných mask a poté pokračujte k tónování;
 • Tendence na alergické reakce. Stínování znamená, že zřídka způsobují alergie, ale nebudou bolet předběžný alergický test. Chcete-li to provést, naneste malé množství kompozice na vnitřní stranu zápěstí nebo lokte. Počkejte čtvrtinu hodiny a zkontrolujte výsledek. Pokud nedošlo k zarudnutí a podráždění, můžete pokračovat v barvení pramenů;
 • Těhotenství, laktace a antimikrobiální látky - změna hormonální hladiny může vést k velmi neočekávaným výsledkům.

Jak můžete vidět, tónování vlasů po osvětlení je skutečně univerzální postup, který vám umožní přivést kudrlinky do pořádku za pouhých půl hodiny.

Viz také: bělení a odbarvení vlasů sami (video)

Ideální tónování bělených vlasů doma: výběr barvy a technologie použití barvy

Tónování bělených vlasů je postup, který nejen mění barvu pramenů, ale také se stará o ně.

Po zpracování se zablokované pigmentové zámky dostanou rovnoměrnější odstín a příjemný lesk.

Vlasy jednoduše zapadají do vlasů, vypadají živé, zdravé a dobře upravené.

V článku se zamyslíme nad tím, zda stojí za to tónovat bělené vlasy, jak zvolit správné odstíny, kdy začít postup, a jak barvit po bělení a vyhnout se poruchám.

Mám tónovat bělené vlasy?

To je důvod, proč po zesvětlení vlasů je třeba pečlivé ošetření a intenzivní péče. Hlavním úkolem je, aby prameny zbavené pigmentu byly co nejpřirozenější, aby se zabránilo jejich křehkosti a průřezu.

Dalším problémem je nepřirozená barva bělených pramenů. Získávají nepříjemný nažloutlý odstín, který vyhovuje velmi málo lidí. Chcete-li se zbavit toho, pomůže vám speciální prostředky neutralizovat pigment a poskytnout pramenům přirozenější tón bez ztmavnutí.

Řešení problémů bělených vlasů pomůže tonizovat.

Při správném použití může postup:

 • obnovit povrch vlasových šachet, vyhlazovat keratinové váhy;
 • odstranit žlutost;
 • dávají pramenům krásný odstín, který odpovídá typu vzhledu;
 • chránit vlasy před negativními účinky prostředí;
 • Dejte kudrlinky přírodní lesk.

Odborníci doporučují použití tonizačních přípravků dvou typů. První jsou šetřící polostálné barvy, které neobsahují amoniak, ale obsahují oxidační činidlo.

Před použitím se složky po nanesení na prameny mísí, přípravek se uchovává 15-30 minut. Výsledek se udržuje po dobu 1,5-2 měsíců v závislosti na počátečním stavu srsti a kvalitě barviva.

Další oblíbená kategorie tónování poskytuje krátkodobější efekt, ale umožňuje odvážnější experimenty s barvami. Tato skupina zahrnuje tónované šampony, tonikum, pěny a gely, které se nanášejí na vlhké vlasy a stárnou nejdéle 10 minut.

Prostředky působí velmi jemně, mírně mění původní odstín, dává vlasům krásný lesk, osvěžuje a oživuje barvu. Účinek přetrvává 1-2 týdny, odstín se postupně mizí v závislosti na frekvenci mytí.

Výběr správných odstínů

Výběr barvy závisí na počátečním odstínu vlasů a na celkovém typu barvy. Dívky s vyčiněnou tváří a nebo teplou nažloutlou kůží budou vyhovovat medu. Karamel, světle žlutý nebo pšeničný tón. Měli by se vyhnout studenému stříbrnému a platinovému rozsahu, který bude vypadat mimozemsky a vizuálně dodat věk.

Nejsložitější odstín pro profesionální stylisty je velmi lehký smetanový blond. Může být teplý nebo chladný a vyžaduje dvojí osvětlení s následným bělení jednotlivých pramenů.

Majitelé růžové, sněhově bílé nebo olivové pokožky chodí v chladných tónech. Stojí za to věnovat pozornost galetu popela, barvy s fialovým, modravé, stříbřité tóny.

Světle hnědé vlasy mohou být osvěženy samostatnými bělenými prameny. Není nutné dávat černobílé vlasy, dnes jsou v módě modré barvy, které mohou být vytvořeny pomocí tonizačních přípravků.

Ne vždy světlem úplně zbavuje vlasy pigmentu. Některé dívky raději zesvětlují vlasy, aby lépe vnímaly barvu. Takže světlá hnědovlasá žena se může stát zlatou blondou.

Osvěžující blond vlasy pomohou perličce se modravou, stříbrnou, růžovou nebo fialovou třpytkou. Červené vlasy se hodí do odstínů starého zlata, jasné mědi nebo okru.

Kdy začít postup?

Vlasy mohou být zbarveny ihned po bělení. To je to, co dělají v salónech. Pololesklé barvy rychle obnovují poškozenou vrstvu keratinu, prameny vypadají krásně a dobře upravované.

Po ukončení procedury je lepší nechat hlava několik dní. K péči o prameny bude potřebovat speciální šampon pro barvené bělené vlasy. Uložte barvu pomůže opalovací krém, který je aplikován před opuštěním domu.

Tónování se opakuje každé 2 týdny. Hodně závisí na původní barvě vlasů, jejich stavu a použití barviva. V intervalech mezi aplikací polobarvení můžete použít zbarvený šampon stejné barvy.

Barvení po vyjasnění: pokyny krok za krokem

Před zahájením procedury je nutné chránit kód a oblečení. Pomůže profesionální peignoir, zapínání u krku. Pokud ne, můžete hodit ručník přes ramena. Kůže na čele a u uší je rozmazána tukovým krémem nebo vazelínou.

 1. Vlasy je třeba umýt a uschnout. Tónovací lék nepronikuje hluboko do jádra, lék je distribuován rovnoměrněji a udržuje se na čistých vláknech déle.
 2. Polostatická barva se smíchá s oxidačním činidlem v poměru doporučeném výrobcem. Některé profesionální značky vytvářejí další barevné úpravy nebo zesilovače, které zesvětlují odstín. Je důležité používat drogy jedné řady, což pomůže vyhnout se nepříjemným překvapením.
 3. Vlasy jsou česané a rozděleny do 4 částí: centrální blízko čela, okcipitální a temporální. Pro pohodlí jsou vlasy bodnuty kadeřními sponami.
 4. Zpracování začíná na zadní straně hlavy. Zředěný nátěr se nanáší plochým kartáčem. Po rozdělení jsou prameny provázány plastovým hřebenem s řídkými zuby pro rovnoměrné rozložení.
 5. Za druhé, časové zóny jsou zpracovány, práce je dokončena barvením pramenů na koruně a blízko čela.
 6. Pokud je třeba aplikovat více odstínů, je nutné střídat střídavě pomocí různých kartáčů.
 7. Po 10-30 minutách se lék umyje tekoucí vodou bez použití šamponu.

Při použití méně odolných léků je postup zjednodušen. Například při barvení s tonizujícím šamponem se doporučuje nejprve umýt vlasy a poté aplikovat novou dávku a držet ji na prameni po dobu 3 až 7 minut. Čím více výrobku zůstává na vlasu, tím jasnější a tmavší bude odstín. Po umytí se vlasy suší bez použití vysoušeče vlasů.

Masky jsou rozmístěny na čistých, vlhkých pramenech pomocí kartáče a po 10 minutách se omyjí teplou vodou. Podobně jsou aplikovány pěny, balzámy a tonikum.

Přesný čas závisí na doporučení výrobce a počátečním stavu vlasů.

Jak se vyhnout chybám?

Mnoho dívek si stěžuje, že domácí tónování nevede k očekávaným výsledkům. Pokud nedodržíte dobu expozice, mohou být prameny příliš tmavé s nepříjemným modravým nebo červenavým podtónem.

Následující opatření pomohou zabránit chybám:

 1. Před tonizací musíte obnovit účes, zbavit se rozštěpených konců. Při barvení získávají tmavší barvy.
 2. Rychle rozmíchejte barvu vlasů. Pruhy, namalované na začátku práce, jsou tmavší.
 3. Je důležité vybrat správný odstín. Profesionální nástroje jsou obvykle označovány čísly, je pro začátečníka obtížné se v nich pohybovat. Doporučuje se vybrat paletu s prameny.
 4. První tónování na bělených vlasech je lepší strávit v salonu. Po pozorování práce profesionála můžete opakovat všechny triky doma.

Tónování oživí bělené vlasy, dodá jim přirozenou barvu a zářivý lesk. Postup je naprosto bezpečný, je snadné dělat doma. Chcete-li uspokojit výsledek, musíte zvolit kvalitní tónování a dodržovat všechna doporučení výrobce.

Tonizující vlasy po zesvětlení

Obsah:

Tónování je postup, kterým je možné umístit umělou pigmentaci vlasů nebo upravit barvu vlasů. Často se toto barvení provádí po narovnání. Naučte se provádět tónování vlasů po zesvětlení, abyste dosáhli požadovaného výsledku a nepoškozovali kudrlinky.

Tonizující vlasy po zesvětlení - vlastnosti

Tónování se liší od obvyklého zbarvení tím, že barvicí kompozice neprochází hluboko do vlasů, což narušuje jeho strukturu. Pro tónování naneste jemné barvy, které jemně ovlivňují kudrlinky. Neobsahují amoniak. Tento postup lze proto provést i po oslabení vlasů po bělení.

Tónování vám umožňuje nasytit původní barvu. Také tento postup lze provést za účelem korekce barev, což se ukázalo po objasnění. Nežádoucí žlutý nebo nerovnoměrný odstín - tónování snadno odstraní takové problémy. V prodeji je velké množství nástrojů, které jsou vhodné pro tónování bělených pramenů. Součástí mnoha hydratačních prostředků a součástí, které zlepšují vzhled vlasů a obnovují poškozenou strukturu.

Tonizační činidla se rychle vymyjí z vyčištěných pramenů. Proto neočekávejte trvalý účinek. Vzhledem k tomu, že tyto barviva jsou pro vlasy neškodné, mohou být často používány. Kvalitní výrobky se postupně a rovnoměrně odstraňují. Díky tomu není nutné upravovat barvu vlasů.

Zesvětlující a tonizující vlasy - slučitelné postupy. Tónové barvy a šampony jsou vhodné pro bělené prameny mnohem víc než odolné barvy, které mohou dokonce poškodit strukturu vlasů. Proto se po vyčištění nebo změně barvy doporučuje provést přesné tónování, aniž byste se uchýlili k plnému barvení čpavkovými barvivy.

Tónování bělených pramenů

Volba konkrétního nástroje musí být provedena v závislosti na požadovaném výsledku. Pro bělené kadeře vhodné jak pro intenzivní, tak i jemné, stejně jako lehké tónování. Pro intenzivní barvení se používají barvy bez amoniaku se speciálním oxidačním činidlem. Pomocí těchto barev je možné měnit barvu bělených pramenů o 2-3 tóny. Výsledkem je po tónování barva trvá asi 2 měsíce. Použití těchto barviv však nemůže vyloučit poškození způsobené vlasy. Oslabené kadeře po bělení vyžadují pečlivé zacházení.

Při šetrném lakování se používají barviva bez amoniaku, které neobsahují silné agresivní složky. Obsahují vitamíny a další příznivé látky, které jsou nezbytné k udržení zdraví a krásy vlasů. Jemné tónování umožňuje nejen opravit odstín, ale také pomáhá obnovit poškozenou strukturu kadeří po vyčištění. Takové nástroje poskytují poměrně trvanlivou barvu, která trvá 1 měsíc.

Nejnáročnější metodou je světlejší tónování. Tento postup zahrnuje použití barviv, které obsahují přírodní složky. Pro takové tónování použijte barvené šampony nebo pěny. Můžete také použít bezbarvé, šetrné barvy, které obnoví pouze poškozenou strukturu vyčištěných pramenů a barva zůstane stejná. Co se týče odolnosti, šampony a pěny jsou nižší než ostatní produkty, protože jsou velmi rychle vypláchnuty z bělených pramenů.

Nejčastěji jsou po vyčištění vlasy zbarveny barvou. Naneste jemné barviva. Jako příklad vhodné barvy je třeba uvést:

 • Kemon Kroma-Life;
 • Kapous;
 • Alfapart Milano;
 • L'oreal Dialight;
 • Estel.

Který odstín zvolit?

Odpověď na tuto otázku závisí na původní barvě vlasů. Po objasnění se musí odstín často korigovat. Tónování změní odstín několika tónů. Při výběru je třeba vzít v úvahu, že rozjasněné prameny budou mít světlejší barvu než vzorek. Kardinální barevné změny nebudou dosaženy pomocí odstínu. Pro jedinečný odstín můžete z palety kombinovat několik barev.

Pokud vylejete blond vlasy, máte ráda stín jasně blond. Pro blondýnky s medem nebo načervenalým třpytem jsou vhodnější tónované produkty karamelu nebo šampaňského. Takové tónování obnoví obraz a vizuálně učiní pleť rovnoměrnější. Chcete-li dosáhnout působení slunečních pramenů pod sluncem, zvolte světlejší barvy než původní barva vlasů.

Tónování bělených vlasů doma

Pokud děláte doma osvěžující a tónující vlasy, je důležité přísně dodržovat pokyny, abyste získali požadovaný výsledek. Nejčastěji ženy vybírají barvy lehkého tónování. Postup při použití krémové barvy je poměrně jednoduchý a skládá se z několika etap:

 • Vyhoďte ručník nebo jinou nežádoucí látku přes ramena, aby se vaše šaty neškráběly.
 • Používejte rukavice.
 • Připravte kompozici pro tónování. Použijte plastovou nádobu.
 • Naneste barvu štětcem, oddělujte tenké prameny.
 • Po uplynutí doby uvedené v pokynech by měl být prostředek vyprázdněn.

Někteří nepoužívají štětec k nanášení barvy, ale to udělají rukavkami v rukavicích. V tomto případě však existuje riziko, že barva bude nerovnoměrná. Proto je lepší provést takovou korekci barev štětcem, která zbarvuje každý prvek po sobě.

Jak se starat o bělené prameny po tonizaci?

Můžete vyblednout bělené kudrlinky v různých odstínech. Nicméně volné prameny by neměly být předmětem takového postupu. Nutné obnovit zdravou strukturu vlasů. Teprve poté pokračujte v tónování.

Následně se nedoporučuje používat tvrdé hřebeny, protože poškozují již oslabené kadeře. Neumývajte příliš často hlavu. Optimální frekvence je 1krát za 3 dny. Po tónování bělených pramenů nedělejte procedury, které zahrnují vystavení účinkům chemických látek na vlasy. Během měsíce nelze provést perm nebo chemické narovnání. Používejte speciální šampony a jiné výrobky označené "pro barevné vlasy". Snažte se často používat vysoušeče vlasů a další spotřebiče, které naznačují, že jsou vystaveny vysokým teplotám. Jejich použití bude dělat vlasy křehčí a tenčí.

Tonizující vlasy po zesvětlení - recenze

Podívejte se na recenze ostatních dívčích, kteří již udělali tónování na objasněných pramenech. Možná, že jejich názor bude mít vliv na vaše rozhodnutí.

Natalia, 37 let

Byl jsem několikrát objasněn a z vlastní zkušenosti vím, jaké následky by mohlo být špatné upřesnění. Vyzbrojen s internetem jsem začal tuto otázku studovat a uvědomil jsem si, že nejlepší způsob pro korekci barev po takovém postupu je tónování. Udělala jsem to sama s Estelleovou barvou. Stín je v důsledku toho lehčí, než jsem čekal. Ale stále jsem měla ráda barvu.

Olga, 29 let

Po osvětlení byly vlasy příliš žluté. Nevěděla jsem, jak se zbavit této žloutky a šla do salonu. Tam mi bylo nabídnuto, abych zesílil. Vyberte si odstín přirozené blond (jako jsem byl, ale bez žloutky). V důsledku toho začaly vlasy vypadat mnohem přirozeněji, barva se výrazně zlepšila a stala se více nasycená.

Veronica, 27 let

Barvení bělících vláken ještě více poškodí vlasy, takže je lepší používat jemnější prostředky. Nastavím odstín přírodní tonikou. Nejčastěji používám šampony. Jsou pohodlné a barva pramenů je stejnoměrná. Jediným mínusem je to, že tonikum se rychle vymyje z vybledlých vlasů.

Tajemství získání dokonalé barvy pomocí tónování vlasů po osvětlení

V článku se budeme zabývat tím, jaký je tento postup, jak často to může být provedeno, ať zkoumáme, které odstíny se nejlépe vybírají. Také se budou dívky naučit pečovat o své vlasy po tónování, udržet je krásné a zdravé a jak je po odlesku vyčistit barvu....

Jaký je tento postup: kdy a proč se provádí po bělení kudrlin?

Tónování je pigmentace struktury vlasů se speciálními non-samiach, semi-permanentními formulacemi. Na rozdíl od konvenčních výrobků z masového trhu nezničí vrstvu keratinu.

Pomoc! Tonování se často označuje jako postup korekce barev.

Bělení je postup, při kterém je přírodní pigment odstraněn z vlasové šachty a struktura vlasů oslabuje. Váha se otevře a tyč, která se snaží obnovit svou celistvost, začne aktivně absorbovat mastnotu, pot a kosmetiku. Výsledkem je, že dívka, která chtěla dosáhnout luxusní platinové blondýny, má opačný účinek a vypadá neuspořádaně.

Tónování pomůže tomu zabránit, protože činidlo působí pouze na vnější vrstvu vlasů a doplňuje svou strukturu, uzavírá a plní vlasové váhy, které se po bělení zbaví.

V některých případech, například když má vlasy bohatou černou nebo červenou barvu, i po opakovaném osvětlení nemusí být pigment úplně odstraněn, což dále vede k vyhořelé kuřecí barvě, která může být znovu zablokována tónováním. A také tónování přispěje k tomu, aby byly vlasy hustší a čistší, i když mají svou povahu porézní a kudrnatou strukturu.

Tento postup zbarvení se nazývá "tón na tón" a barva je uzavřena striktně pod přirozeným odstínem vlasů.

Jaké typy existují a jak často je to možné?

 • Intenzivní - v kompozici je oxidační činidlo, které poskytuje hlubší penetraci pigmentu do vlasů. Používá se v případech, kdy je nutné nejen barvení, ale i osvětlení o 1 tón nebo tmavnutí několika tónů. Výsledkem takové barvení trvá 3 až 6 týdnů.
 • Jemné - ne čpavkové barvy a tonika se používají k barvení. Účinek trvá od 2 do 4 týdnů v závislosti na počátečním stavu vlasů.
 • Snadné - účinek trvá až do prvního šamponu. Pro tento účel použijte šampon, lak, gel, pastelky nebo sprejové vlasy. Tato metoda krátkodobého zabarvení je skvělá pro fotografování, scénický snímek nebo důležitou událost.

Výhody a nevýhody

Tónování dříve bělených vlasů je velmi žádaným salonním postupem. Mnoho dívek zvládlo techniku ​​tónování doma a to vše proto, že má spoustu výhod:

 • Barva vlasů je živější a bohatší, opravuje nedokonalosti a nepravidelnosti.
 • Posiluje vlasové folikuly.
 • Vytvoří mikrofilm na vlasy, který chrání před poškozením a vnějšími faktory.
 • Vyhlazuje vlasový hřídel, čímž vlasy jsou elastické a hedvábné.
 • Umožňuje česání, i když mají vlasy porézní strukturu a suchý stav.
 • Opravuje výsledek po odolném zbarvení.
 • Uzavíruje vlasové vločky po vyčištění na vysoce kvalitním oxidu.
 • K dispozici jak v salonech, tak i jako domácí procedury.
 • Odstraňuje žlutost a dělá odstín čistý a rovnoměrný.
 • Nasytí vlasy vlhkostí.
 • Postup tonování se může opakovat častěji než barvení bez poškození zdraví.

Tónovací postup se zamiloval do spravedlivého sexu kvůli jeho neškodnosti a jemnému složení výrobků. Amoniak je přítomen pouze v tonerech pro intenzivní barvení.

Nevýhody tonování jsou málo a především neschopnost výrazně změnit barvu bez prvního osvětlení (maximálně 2-3 tóny). Výjimkou jsou černé tonery. Také barva může nejprve silně znečistit kadeřnictví, ložní prádlo a oděv, ale častěji je to problém pro dívky, které dávají přednost lehkému jednorázovému barvení.

Nejlepší nástroje

Poloprůběžné barvy bez amoniaku

Tónování s částečně trvalými barvivy pomůže napravit barvu kadeří po vyčištění, naplnit je vlhkostí a posílit. Keratin obsažený v toneru proniká strukturou vlasového hřídele a vyplní prázdné prázdné místo barevných molekul a vosk ve složení barviva posiluje a obklopuje všechny vlasy a naplňuje je zdravou záře.

Balzámy a masky

Balzám na vlasy pro barvení vlasů je dobře rozložen do vlasů a je ekonomicky spotřebováván, takže stačí pro 4-5 vlasové barviva střední délky.

Na prodej najdete odolné tonery, balzámy a ty, které lze umýt šamponem.

Šampon

Výhodou barvení šamponů je, že mají dvě účinky na vlasy najednou - jsou vyčištěny a barveny. Barvení z šamponů mělké, a proto neškodné.

Používáte-li nástroj pravidelně, můžete dosáhnout udržitelného odstínu.

Pěna

Stínicí pěna je skvělá pro poskytnutí přirozené barvy hloubky a jasu vlasů, stejně jako v případech, kdy je třeba obnovit barvu mezi skvrnami.

Nepoškozuje vlasy, jako obvykle.

Jak vybrat ten správný odstín?

Konečný výsledek závisí na tom, jak přesně bude vybrán odstín. Pro usnadnění tohoto úkolu doporučují barevníci použití barevného grafu od výrobce toneru. Když zjistíte původní barvu vlasů a porovnáváte je s požadovaným výsledkem, můžete pochopit, jaký efekt je možné dosáhnout. Čím bližší vybraná barva bude přirozená, tím lepší bude výsledek. Kadeřníkům se doporučuje vybrat od odstínů nejvýše 3 tóny světlejší nebo tmavší než přirozené.

Podrobné pokyny pro domácí obarvení

Pokud se rozhodnete udělat vlastní tónování - ujistěte se, že pokožka podél linie vlasů, stejně jako uši a krk jsou chráněny před nežádoucími místy. Pro tento účel je vhodný tukový krém nebo speciální ochranný štít. Ujistěte se, že máte na ruce starý, nepotřebný ručník, protože barva nemusí být vymyta.

Po dokončení všech kroků postupujte takto:

 1. Umyjte a lehce vysušte vlasy - produkt je lépe distribuován přes čisté a mokré zámky.
 2. Pokud je to nutné, směs barvy pro tónování s oxidačním činidlem. Snažte se používat výrobky od stejného výrobce, abyste zabránili neočekávaným chemickým reakcím.
 3. Hřebte a rozdělte vlasy. Zajistěte gumové pásky nebo spony.
 4. Začněte malovat, pohybující se od krku až po korunu. Použijte speciální štětec, stejně jako hřeben se vzácnými zuby. Pokud je určeno použít několik odstínů, použijte několik kartáčů.
 5. Po 30 minutách opláchněte bez šamponu.

Tato metoda je vhodná pro poloprůhledné tónování. Pokyny se mohou lišit podle produktu. Například u šamponu si umyjte vlasy a pro balzám rozdělte výrobek na čisté vlasy.

Zveme vás ke sledování videa o tónování bělených vlasů doma:

Fotografie před a po

Tak vypadá vypadávání vlasů po zesvětlení na fotografii před a po skončení procedury.

Jak tónované bělené kadeře?

Abyste získali jasnou a neobvyklou barvu, než si zbarvíte vlasy, je třeba je osvětlit. Čistší a dokonce i jasnější bude, jasnější a hladší bude barva. Pro jasné tónování se často používají nástroje jako:

 • "Tonic".
 • "Manická panice".
 • "Pokyny".
 • "Anthocyanin" atd.

Chcete-li získat jasný a trvanlivý výsledek, je velmi důležité, abyste přísně dodržovali pokyny. Kolik toniků bude mít bělenou srst? Nejenže typ tónovaného barviva ovlivňuje trvanlivost výsledku, ale také stav vlasů a následnou péči.

 1. Frekvence mytí hlavy - nástroj je zcela vymyt pro 5 mytí, takže dívky, které si každý den zvyknou umývat vlasy, budou brzy muset opakovat tónování. To také ovlivňuje teplotu vody - čím je voda teplejší, tím více je poškozující pigment.
 2. Používání přípravků pro péči o vlasy na barevné vlasy - specializované šampony a kondicionéry vylučují barvu mnohem méně.
 3. Původní barva je lepší a trvá déle při tónování bělených vlasů, horší v tmavých odstínech.
 4. Zvoleným odstínem je toner nepřirozených barev, který udržuje nejmenší a potřebují pravidelnou aktualizaci. Současně budou zbytky červeného nebo růžového pigmentu poměrně problematické, aby se z vlasů odstranily.

Péče o vlasy

Chcete-li pigment "chytnout" vlasy - trvá to nějaký čas. Proto první dva dny po zákroku byste měli upratovat hlavu a několik týdnů - z použití mastných výživných mas a šamponů s hlubokým čištěním.

Jak a co umýt tónovaný bělenými vlasy?

Pokud výsledek zbarvení nesplňuje očekávání, je třeba se zbavit tónu co nejdříve. Můžete se zbavit částečně trvalých barviv pomocí profesionálního mytí nebo několika úpravami vody s hlubokým čisticím šamponem.

Pokud barva trpělivě drží vlasy, můžete vyzkoušet jeden z lidových prostředků:

 • Kefír nebo zakysaná smetana - produkt je ohříván v mikrovlnné troubě a rovnoměrně rozložen přes vlasy, po kterém musí být hlava pokryta plastovým krytem. Kromě toho mají mléčné výrobky příznivý účinek na stav vlasů, vyživují je a zvlhčují.
 • Sůl nebo soda - něco, co jiný nástroj poměrně agresivně ovlivňuje vlasy, takže je musíte použít jen jako poslední možnost. Chcete-li se zbavit nežádoucího pigmentu, opláchněte vlasy chladným roztokem sody nebo soli, poté několikrát propláchněte a aplikujte výživnou masku.
 • Kozmetická hlína má absorpční vlastnosti, takže může zvednout část pigmentu. Výrobek musí být zředěn do stavu kapalné smetany a aplikován na vlasy po dobu 30 minut, poté opláchnut pomocí šamponu.

Tónování je dobrý způsob, jak vyzkoušet požadovaný odstín, aniž byste poškodili vlasy, a také obnovili vybledlé prameny. Přes křehkost výsledku je tento postup velkým požadavkem mezi spravedlivým pohlavím kvůli jeho dostupnosti a neškodnosti.

Užitečné video

Nabízíme vám možnost sledovat video o tonizování bělených vlasů:

Barvení vlasů - krátká exkurze pro péči o vlasy

Jen před 15 lety věděly většina dívčích pouze dva typy barvení: jasné a zdůrazňující. Ale nyní existuje mnohem více odrůd a dívky jsou již zmatené názvy typů vlasových zbarvení. Fotografie v lesklých časopisech přitahují úspěšné výsledky multi-barvení a opravdu si to vyzkoušíte sami. Takže jak se balayazh liší od vyzdvižení a shatush od ombry?

Barvení vlasů - krátká péče o vlasy na ProdMake.ru

Tónování

Jedná se o jednobarevný zbarvování, které je známé všem. Po tónování všechny vlasy rovnoměrně obarvené v jedné barvě. S takovou technikou neexistují přechody, žádné přechody, žádné smíchání odstínů na vlasy. Barvu lze však smíchat z několika trubek s různými odstíny, aby bylo dosaženo potřebného.

Ombre

Jeden z nových typů barviv na vlasy, jejichž kořeny mají mnohem tmavší barvu než na konci. Ve své podstatě je tato technika blízká zvýraznění, ale s tím nejsou to, co jsou osvětlené, ale na délce vlasů se provádí sklon. Tmavší barva u kořenů až ke špičkám se zesvětlí a zesvětlí. Podle pravidel by měl být přechod hladký, výsledek by neměl připomínat dospělé tmavé kořeny brunetky, která je namalována v blondýně.

Shatush

Ze všech typů vlasů vypadá shatush nejpřirozenější. Ne každý bude dokonce hádat, že jsou vlasy zabarveny. Ve své podstatě je shatush podobný zvýraznění, je to také objasnění pramenů a jejich další tónování. Ale pomocí odstínů v blízkosti přirozené barvy vlasů, jemné kompozice.

Balayazh

Možná nejmódnější typ barvení vlasů - balayazh. Jedná se o jemnou a přirozenou volbu ombre. Balayage je francouzské slovo a překládá se jako "zametání". Stejně jako v případě ombre, cílem je, aby se na kořenech objevily přechody z temnoty. Ale odstíny jsou používány přirozeně a odlišují se od přirozené barvy vlasů o více než 3 odstíny.

Barvení

V roce 2016 se začal nový trend - barevné vlasy. Dívky, bez ohledu na styl a věk, začaly barvit vlasy ve fantazních barvách, jako jsou modré, růžové a dokonce fialové. Předtím se na to velmi líbili jen mladí fanoušci rockové kultury a cosplay. S řádnou kombinací s oblečením, make-up a krásným stylem to vypadá docela báječně a magicky. Jen málo lidí chce jít takhle celý svůj život, ale když se pokusit něco takového, ne na vrcholu trendu.

Zvýraznění

Jedná se o nejčasnější a proto primitivní techniku ​​vícestupňového barvení, navrženého tak, aby simulovala účinek spálených vlasů. Byla to ona, která dala vzniknout současnému trendu multibarevnosti.

Rezervace

Módu této techniky stanovili americké ženy. Slovo "rezervace" pochází ze sloučení dvou anglických slov blond - blond a hnědo - hnědé. Jedná se o kombinaci zvýraznění a tónování, jakési tmavé zvýraznění. Ideální pro přírodní brunetky.

Blondování

Jedná se o klasické přebarvení blondýnky, tedy o dramatické vyjasnění bez přechodů. Nepřetržitá blondýnka není levnou radostí, ale pro některé dívky se to jen mění. Nejžádanější pro dívky, které se rozhodnou stát blondýnky, je studená skandinávská blondýnka. Ale je to nejtěžší věc, protože většina dívek má ve vlasech červený pigment, což je velmi obtížné etchovat. Proto, pro nešikovné průvodci, blondování se získává se žlutým nádechem.

10 tipů, jak udržovat výsledky salonu co nejdéle

Zde je několik tipů, jak udržet výsledek nových typů barviv na vlasy co nejdéle:

 1. Používejte čisticí prostředky pro barvené vlasy, nejedná se o reklamní krok, opravdu je omývá barvu.
 2. Nezanedbávejte kondicionér, pečlivě utěsňuje.
 3. Umyjte si vlasy studenou vodou.
 4. Abyste se vyhnuli žlutému stínu vlasů, po umytí a před nanesením balzám, naneste šampón purpurového odstínu po dobu 10 minut.
 5. Nepoužívejte oleje v péči o vlasy, protože omývá barvu.
 6. Vyhněte se přímému vystavení slunečnímu záření a soláriím, ultrafialové zničí výsledek salonu.
 7. Po návštěvě salonu se snažte nechat vlasy vyprat po dobu 2 dnů, abyste opravili barvu.
 8. Pokud je to jen zřídka, umyjte si vlasy, pokud se rychle stává mastné, to znamená, že máte smysl přátelit se suchými šampony.
 9. Sauna a plavecký bazén poškozují barvu vlasů, takže se buď vyhýbejte návštěvě nebo chráňte vlasy ručníkem a kloboukem.
 10. Snažte se navštívit osvědčeného mistra alespoň jednou za 2 až 3 týdny a výsledek bude vždy stejný. -

Pro Více Informací O Suché Vlasy