logo

Výběr pánského elektrického holicího stroje

Charta se otáčí stroji, mnozí muži se rozhodnou vyzkoušet elektrický holící strojek. Okamžitě říkáme, že ztratíte rychlostí holení - obvykle trvá více času. Pro majitele husté vegetace se může kvalita hobliny zhoršit. Postup je obecně příjemnější. Hlavní věc - zvolit správné břitvy. Všimněte si, že je to dobrý dárek pro muže dne 23. února nebo jiné oslavy.

Typy elektrických holicí strojky: rotační nebo síťovina

K dnešnímu dni existují dva typy elektrických holicí strojky: rotační a oka (síťovina). Ale to neznamená, že výběr modelů je malý, naopak. Výběr je velmi velký a to je matoucí. Při vnější podobnosti se ceny výrazně liší. Jaký je rozdíl? Jak zvolit elektrický holicí strojek tak, aby byl pohodlný, v poptávce a ne ležící mrtvá váha. Zjistíme to.

Jak vybrat elektrický holicí strojek: podrobte se podrobnostem

Jakmile se rozhodnete zvolit elektrický holicí strojek, musíte se rozhodnout, zda chcete mít oko jedno nebo rotační. Ve vzhledu je rozdíl mezi nimi zřejmý a zřejmý. Rotary - rotující kotouče s ostřejším okrajem na okrajích, které a řezané vlasy. S takovým zařízením nezáleží na tom, jak dlouhé nebo krátké jsou štětiny, ať už se rovnoměrně rozrostou, nebo ne. A štětiny jsou řezány téměř k pokožce.

Mřížka - desky s vícenásobnými otvory, pod nimiž jsou skryté jemně vibrující lopatky. Štěrka spadne do otvoru, odřízne se ostrými čepelky. To je takový břitva "pod nulou", že se nedostanete ven. Vždy mají velmi krátké chloupky - tloušťka mřížky.

Rozdíl mezi rotačními a čistými holicími strojky viditelnými pouhým okem

Vnější, oddělit rotor a mřížku není problém, ale jak si vybrat mezi nimi? Všechno není tak obtížné. Ohají se jinak:

 • Ruční elektrický holicí strojek se ohoří čistší a rychlejší, při použití síťového elektrického holicího strojku, abyste dosáhli stejného výsledku, musíte udělat více průchodů na stejném místě. To znamená, že u tuhých a hustých štětin je lepší vybrat rotační. Ale pocity při holení nejsou nejpříjemnější - dochází k mírnému záškubu štětin. U dráždivé kůže není tato možnost vhodná.
 • Mřížový holicí strojek během holení se nedotýká drsnosti pokožky - jizvy, krunýře, to vše zůstane bez poškození. Zdá se, že jeho použití je srovnatelné s pohybem teplého kovu na pokožce. To znamená, že čistá holicí strojka je vhodná pro měkké a řídké štětiny. Je ideální pro dospívajícího nebo mladého muže, který se právě začíná holit. Sítě, a to i s větším počtem průchodů, jsou pro pokožku méně dráždivé, takže holicí stroj je vhodný pro citlivou a podrážděnou pokožku.

Srovnání rotačních a mřížkových holicích strojů

Čistý elektrický holicí strojček má ještě jeden plus: je vhodné vytvořit s ním jasnou čarou. Pokud potřebujete zachovat obrysy vousů, knírek, chrámů - to je úkol pro síťovou břitvu, ale ne pro rotační. Je pravda, že existují elektrické holicí strojek se zasouvatelným trimerem, který se s touto úlohou vyrovnává bez obtíží.

Proto je potřeba rotační nebo elektrický holicí stroj, který je určen podle typu pokožky. Dále chápeme technické detaily a možnosti, které zvyšují pohodlí při holení.

Kabelové nebo dobíjecí

Poté, co jste se rozhodli pro daný typ, musíte zvolit elektrický holicí strojek způsobem krmení. Jsou kabelové, jsou dobíjitelné. Kabelové, se stejnými vlastnostmi, levnější, ale mobilita je omezena délkou kabelu, a to často zasahuje.

Plus baterie je, že svoboda jednání není omezena. Díky autonomnímu napájení si udržují svou pracovní kapacitu i při výpadcích a mají jasnou výhodu při cestování, služebních cestách a rekreaci v přírodě. Ale při výběru nabíjecího holicího stroje věnujte pozornost typu baterie. Mohou být několika typů.

Bubny mohou být buď rotační nebo síťové. Nabíječka může být z kontaktu nebo bezkontaktního typu. Pokud si chcete jako dárek zvolit elektrický holící strojek, líbí se vám bezkontaktní volba více

Nepoužívejte bezdrátový elektrický holicí strojek s nikl-kadmiovou baterií (Ni-Cd) - tyto baterie mají "paměťový efekt". Pokud je nabití nenabíjí úplně (což se obvykle stává), kapacita baterie se výrazně sníží (na úroveň, od níž začíná nabíjení). Proto po chvíli baterie "přestane držet" náboj - je rychle vybitá. Všechny ostatní typy baterií (Ni-Mh, Li-Ion) jsou v tomto ohledu lepší, ale podstatně dražší. To je však případ, kdy je lepší zachránit.

Existují modely, které mohou fungovat jak ze sítě, tak z baterie, to znamená, že do kabelu je zabudován měnič napětí, který dodává napětí potřebné pro nabíjení baterie (například nabíjení pro smartphony). Nabíjení baterie nastává, když je napájecí kabel zapojen, není nabíjecí stanice. Na jedné straně je to výhodné, na druhé straně - ne tak moc. Vložil jsem holící strojek do nabíjecí stanice a stojí tam. Pokud není stanice, je třeba zjistit, kam se má břitvy a přichází zmatek s hledáním nabíjení a místem pro jeho nabíjení. Ale pokud chcete zvolit elektrický holicí strojek, který zabírá co nejméně místa, ale současně neomezuje pohyb, měli byste se na tyto modely bližší podívat.

Stále existují nějaké "zvonky a píšťalky" jako nabíječka, která se přizpůsobuje použitému napětí (Braun Series 3 300s). Nabíjení lze do sítě zahrnout od 100 do 240 V. Filtr na vstupu sám upraví parametry nabíjení. Tato verze holicího stroje je vhodná pro ty, kteří přepravují část.

Počet holicí hlavy a jejich pohyblivost

Obecně platí, že existují elektrické holicí strojky jakéhokoliv druhu s jednou, dvěma, třemi, čtyřmi a pěti holicími hlavami. Nejlepší volbou jsou tři holicí hlavy. To jsou nejvíce bitev. Jeden nebo dva holicí strojek pro "zralé strniště" nestačí. Toto je možnost pro dospívající nebo majitele vzácné vegetace. Čtyři až pět je pro ty, kteří mají velmi tuhé a husté štětiny. Ale tyto značkové holící strojky trochu, ale hodně Číňanů. Otázkou je, zda je "vícenásobná" vyrovnaná s holením lepší než tříprvkové značkové výrobky jsou vždy otevřené. Někdo má štěstí a fungují dobře a někdo v frustraci kupuje tříprvkový rotorový model.

Počet holicích prvků - od jednoho do pěti

Před několika lety se holicí hlavy začaly vyrábět pohyblivě - plovoucí. Když jsou stisknuty, mění svou pozici a jejich pozice závisí pouze na struktuře obličeje a nejsou navzájem spojeny. Takže čepele lépe sledují obrysy obličeje, v důsledku toho je holení čistší, zejména v těžko dostupných místech - na krku, lícních kostech.

Pohyblivé holicí hlavy a rošty, pohyblivý blok - to vše zvyšuje pohodlí holení

Navíc existují modely s pohyblivou holicí jednotkou. S tlakem se změní sklon horní části jednotky, čímž se adaptace na individuální strukturu ještě dokončí. V takovém případě nemusíte měnit polohu ruky. Takové "nezávislé pozastavení" je v liniích, které se vyvinuly v posledních letech a tato "zvonky a píšťalky" výrazně zvyšují cenu.

Trimmer a jeho typ

Trimmer je extra nůž pro řezání dlouhých chloupků. Přítomnost trimera je nezbytná pro majitele knírek a / nebo vousů, aby se zachoval tvar kníry. Jedná se o nože, které zkracují chloupky bez holení a také vám umožňují vytvořit jasnou čarou na hraně oholené a nepoškrábané kůže.

Holicí strojka je vhodná pro udržení čistých obrysů.

Existuje několik typů: skládací, posuvné, plovoucí. Sklopný a zasouvatelný trimr může být jak v rotačním, tak v elektrickém holicím zařízení. Plovoucí trimmer je integrován do elektrického holicího strojku. Odřízne dlouhé vlasy a čepele, chráněné sítěmi, dokončují oholení.

Použitím zabudovaného trimera můžete oříznout chrámy, zkrátit dlouhé vlasy

Bez ohledu na typ, holicí strojky nejsou postačující k úplné péči o husté vlasy na obličeji. Jsou schopni udržet stav velmi krátkého vousu, jako je kozí bradka, "třídenní strniště" nebo světlo nepoškozené. Pro plné vousy potřebujete samostatný trimr. Holicí strojka je vhodná pro nerovnoměrně rozrostlé nebo příliš dlouhé štětiny, které holicí systém nedokáže zpracovat. V takovém případě musíte nejprve zkrátit vegetaci trimerem a dokončit oholení "v normálním režimu".

Suché a mokré holení, zvlhčující

Před lety se elektrické holicí strojek držely jen suché holení. Dnes existuje řada modelů, které se mohou oholit pěnou nebo krémem na holení a vynikající práci s tímto úkolem. Síťové modely s dobrými recenzemi - Panasonic ES-3042, Panasonic ES-LT2N, Braun 3080s Series 3, Panasonic ES-RF31, Braun MG 5050, Panasonic ES-RF41, Braun 5040-s Series 5 atd. Modely rotorů s možností mokrého holení - Philips AT 890, Philips S9031, Philips PT 723, Philips AT 756, Philips S5530, Philips S5672.

Ano, jsou dražší, mnohem dražší (asi 50%), ale velmi se jim líbí, že si můžete vybrat, jak se holíte dnes - s krémem nebo bez něj.

Je tu jedna nuance. Při použití holení za mokra řádně opláchněte systém po každém postupu. Jinak se bakterie množí v pozůstatcích krému, což může způsobit silné podráždění pokožky.

Elektrické holicí strojky se mohou oholit pěnou a holicí vodou

Kromě toho existují modely, ve kterých je vybudována kapacita pro lotion po holení. Blok s logem po holení, který je automaticky rozptýlen po kůži, je naplněn do speciálního držáku. Skutečnost této frustrace je velmi pochybná. Za prvé, takové modely jsou vytvořeny v tandemu s některým výrobcem holicího lotionu a můžete použít pouze určitou značku, která je sama o sobě už otravná. Za druhé, cena lotionu pro plnění holičů je výrazně vyšší. Za třetí, samotné holicí strojky s takovými možnostmi jsou drahé. Obecně platí, že tento nápad není tak dobrý, jak se zdá na první pohled.

Obecně si chcete vybrat elektrický holicí strojek "pro všechny příležitosti", viz modely s možností mokrého holení. Jsou vyrobeny vodotěsně a dokonce i při suchém holení mohou být opláchnuty pod tekoucí vodou a nečistit štětiny do prachu štětcem.

Jak vybrat elektrický holící strojek: jsme určeni u výrobce

Pokud jste se rozhodli pro typ elektrického holicího strojku - roštu nebo rotační, nemusíte si moc volit. Rotační holicí strojek vyrábí společnost Phillips. Neexistují prakticky žádní konkurenti. Existuje mnoho čínských značek různého stupně podobnosti, ale neexistují "vážní" výrobci. Takže pokud hledáte rotorový elektrický holicí strojek pro muže jako dárek, měli byste si vybrat pouze mezi modely Philips. I když to není tak jednoduché, jak se zdá.

Pro ty, kteří chtějí najít dobré břitvy, není úkol mnohem obtížnější. Existují dva výrobci: Braun a Panasonic. Obě výrobky vyrábějí přibližně stejné kvality, pracují ve stejném cenovém rozsahu. Panasonic má velmi zajímavé modely, ve kterých jsou detaily, které muži budou rádi: bezkontaktní nabíjení, nejrychlejší motory pohánějící lopatky. Panasonic má vlastní ostřící systém, který po mnoho let zachovává svou ostrost. Obecně platí, že velmi dobré elektrické holicí strojek. Ale je tu jedna věc. Pokud je nutné vyměnit holicí strojek (nože nebo mřížky), je téměř nemožné je nalézt. V mnoha modelech jsou jedinečné a nejsou k dispozici vždy v servisních centrech.

Při výběru síťového holícího strojku se musíte rozhodnout, zda si koupíte Panasonic nebo Brown.

Elektrické holicí strojek Braun nejsou tak originální - v konstrukci se používají standardní holicí prvky. Pokud je to nutné, nenajdeme žádný problém. Před několika lety měla společnost Panasonic výhodu: byli prvními, kteří vyvinuli holicí strojky s možností mokrého oholení. Dnes, Brown má takové modely a dostává dobré recenze.

Jak vybrat elektrický holicí strojek pro muže

Posted by: admin v Užitečné tipy 16.07.2018 Komentář Vypnuto Jak vybrat elektrický holicí strojek pro muže je zakázáno 5 zhlédnutí

U mužů je jedním z nejzákladnějších způsobů péče o sebeobsluhu holí. Na základě mnoha studií vědci dospěli k závěru, že v průměru polovina lidstva přiděluje 145 dní ročně k tomuto procesu. To znamená, že holení se provádí pravidelně s frekvencí každé 2-3 dny. Kvůli takovým konstantním kontaktům s holícím strojkem se stává zřejmé, jak důležitá je kvalita zařízení. Jak vybrat elektrický holicí strojek pro muže? K tomu je třeba nejen pochopit typy technologií, ale i jejich základní funkce a schopnosti, které budou dále diskutovány.

V současné době existují dva typy elektrických holicího zařízení:

 • Systém sítě.
 • Rotační zařízení.

Který elektrický holicí strojek je lepší vybrat z možností? Každý druh má své výhody a nevýhody. Chcete-li určit nejvhodnější zařízení, pomůže vám podrobné informace o produktech a jejich charakteristikách.

Jméno holicího strojku samo o sobě hovoří, neboť termín rotor znamená rotaci. Principem elektrického holicího stroje je stálý pohyb jeho nožů, které jsou umístěny na pevných hlavicích. Nože jsou vyrobeny ve formě plochého disku.

Je to důležité! Rotorový elektrický holicí strojek je nejčastěji vybaven dvěma nebo třemi břitovými kotouči. Některé z posledních modelů však mohou mít soubor pěti prvků.

Na holicí hlavy jsou otvory, do kterých spadnou štětiny a jsou okamžitě oholeny noži. Proto je nutné, aby tyto prvky byly monitorovány a aby se zabránilo nadměrnému ucpávání chloupků. V případě potřeby vyčistěte hlavy, ale nezapomeňte pečovat o celé zařízení: otřete tělo výrobku a jeho součásti speciálním nástrojem. A pak přístroj bude sloužit vám mnoho let.

Existuje několik důvodů, proč zvolit elektrický holicí strojek tohoto typu, který je v nesporných výhodách zařízení:

 • Stroj dokonale sleduje obrysy obličeje a snadno se vyrovná složitým tvarem.
 • Tyto stroje zaručují absolutní čistotu holení, protože nože ohají chloupky v samém kořenu. Navíc stačí držet na ošetřované ploše jen jednou, takřka úplně odstranit štětiny.
 • Jednoduchost a rychlost postupu. Hlavy se otáčejí vysokou rychlostí.
 • Modernější přístroje vám umožňují používat při holení vodu a různé kosmetické prostředky. Například pěna nebo holicí gel.
 • Tento typ stroje je ideální pro holení krátkého strniště.
 • Samozavírací nože zvyšují životnost zařízení a efektivitu postupu.

Je to důležité! Pokud si ne vždy chcete holit a někdy experimentovat s vousy, knírem, zjednodušíte svůj účes. Postupujte podle odkazu na náš další článek, informace, které vám pomohou vybrat dobrý trimr vousů.

Nevýhody zahrnují následující vlastnosti:

 • Elektrický holicí strojek s velkým rozměrem.
 • Dráždění pokožky po postupu.

Je to důležité! Rotační holicí strojek je vhodný pro muže, kteří preferují obličej s hladkým povrchem a zajišťují každodenní péči.

Zařízení je ovládáno vibračními noži, které jsou skryty za kovovou mřížkou. Tato ochrana nože zajišťuje bezpečnost postupu a absenci řezů. Chloupky pronikají do sítě a odříznou se ostrými čepelky, které se v určitém režimu rychle otáčejí.

Je to důležité! Pokud se setkáte s úkolem výběru elektrického holícího strojku pro muže s citlivou kůží, je přesně tato volba mřížkového pohledu na výrobek. Síť neumožní podráždění pokožky.

Výhody těchto zařízení:

 • Bezpečnost Vzhledem k tomu, že mezi řeznými prvky a kůží není přímý kontakt, je zaručeno, že na povrchu nebude žádné zranění ani poškození.
 • Kompaktnost. Malá velikost zařízení usnadňuje péči, navíc je vhodné, abyste si s sebou brali na vozovku takovou břitvou.
 • Dostupnost mokrého holení.
 • Modely mohou být vybaveny různým počtem mříží - od jednoho do čtyř. Čím větší je jejich počet, tím ostřejší bude oholit.
 • Automatický čistící systém.
 • Mnoho modelů elektrických holicích strojů je vybaveno trimerem.
 • Chladicí systém pokožky - Cool-Tech.

Je to důležité! Obvykle se v koupelně provádějí všechny procedury hygieny. A protože tato místnost není plně kompatibilní s elektrickými spotřebiči, je důležité správně uspořádat napájení z elektrické sítě. Pokud si vyberete model s kabelem, nezapomeňte přečíst, jak vytvořit bezpečný odtok v koupelně.

Nemůžete si vybrat elektrický holicí strojek, aniž byste věděli o některých nedostatcích zařízení:

 • Nesprávně opakuje obrys obličeje.
 • Tenká síťka může být nakonec poškozena - bude třeba vyměnit čepelovou jednotku.
 • Síť nemusí vždy zachytit a odstranit vlasy poprvé, takže někdy musíte několikrát zpracovávat stejnou oblast pokožky.

Je to důležité! Lze konstatovat, že tento typ elektrického holícího strojku je vhodný pro muže, kteří tento postup nevykonávají denně. Kromě toho jsme připraveni přidělit k tomu určitou dobu, protože síťová holicí strojka nemá rychlý proces péče o sebe.

Takže, která břitva je lepší vybrat pro muže, jaké vlastnosti a vlastnosti zařízení jsou rozhodující? Seznamujeme hlavní.

Nejprve zjistěte, jaký typ stroje je vhodný pro vašeho muže. Dávejte pozor na citlivost, styl holení a pravidelnost postupu. Na základě těchto informací je již možné zvolit vhodný typ zařízení - mřížku nebo rotační.

Druhým nejdůležitějším faktorem je počet holicích hlav. Vyšší číslo dává hmatatelnější výsledek. U modelů rotačního typu jsou standardní 2 až 3 prvky a elektrické holicí strojek od jedné do čtyř.

Vedle kvantity hraje důležitou roli kvalita, která spočívá v pohyblivosti holicích prvků.

Je to důležité! V moderních modelech rotačních holicích strojů mohou mřížky procházet různými úhly, což dává zařízení ještě větší příležitost k opakování tvaru obličeje. A čisté přístroje vybavují plovoucí hlavy.

Přípustnost mokrého holení. Mnoho mužů dává přednost tomuto způsobu péče o pokožku spíše než suchému postupu, protože voda změkčuje chloupky. Kromě toho je možné použít pěny a gely, které usnadňují posunování stroje.

Jak vybrat holící strojek na základě tohoto faktoru? Doporučujeme vám zakoupit zařízení, které podporuje mokré holení, protože nevylučuje zpracování suchých štětin. Ale doma, člověk se může uchýlit k mokré péči a na výlet - k suchu.

Napájecí zařízení. Elektrický holicí strojek lze ovládat ze sítě nebo z baterie:

 • Je-li zařízení napájeno pouze ze zásuvky, způsobuje to určitá omezení provozu, protože v blízkosti by měl být vždy zdroj napájení. A ihned existuje zvláštní požadavek na délku kabelu, který by neměl bránit použití elektrického holicího strojku.
 • Je lepší zvolit model s přítomností baterie. Tento faktor bude nezbytný, pokud se člověk často stane na služebních cestách. Ano, a jít na výlet, taková věc bude velmi pohodlná. Můžete se o sebe postarat přímo na silnici, bez ohledu na dostupnost elektrické energie. Tichý provoz zařízení nebude rušit ostatní.

Je to důležité! Výkon akumulátoru vám umožňuje používat elektrický holicí strojek po dobu tří týdnů, s ohledem na každodenní péči. Nabíjení ze sítě trvá přibližně 90 minut a některé drahé modely se mohou plně nabít po dobu 20 minut.

Trimmer. Další nůž je určen k tvarování knírek, vousů a kotníků. Pokud váš muž nejen holí strniště, ale i ozdobí další vlasy, bude tato funkce skvělým přírůstkem do holicího strojku.

Trimmer je umístěn odděleně od holicí hlavy a je podle potřeby vyjímán. K dispozici jsou vestavěné a zasouvací trimry, stejně jako fixní a plovoucí. Plovoucí mechanismus je vhodnější, protože opakuje tvar obličeje.

Je to důležité! Dokonce s velmi citlivým postojem zařízení k pokožce se po ukončení léčby může objevit zánět. Chcete-li se vyhnout tomuto výsledku, zjistěte několik jednoduchých způsobů, jak odstranit podráždění po holení.

Dodatečné funkce a funkce také ovlivňují, který holicí strojek je nejlepší volit. Výrobci se snaží zlepšit kvalitu a komfort postupu, stejně jako používání zařízení různými způsoby.

Elektrické holicí strojek se v současné době může pochlubit těmito vylepšeními:

 • Samočistící zařízení, které osvobozuje člověka od potíží s holicími strojky. K tomu je umístěn ve speciální nádobě se saponátem přes noc. Během této doby je přístroj zcela dezinfikován, vyčištěn a vysušen. Tekutina se však musí pravidelně měnit.
 • Automatická ochrana zařízení před nadměrným nabíjením. Tato volba umožňuje dlouhou dobu šetřit vlastnosti baterie.
 • Indikátor nabití baterie, který indikuje potřebu dobíjet zařízení, stejně jako úroveň nabití.
 • Nabíjecí adaptér, který podává holicí stroj z zapalovače cigaret v autě. Umožňuje zařízení používat v autě. Například pokud člověk provádí dlouhou autotravel, taková funkce bude jeho cestou.
 • Funkce uzamčení na silnici. Znamená nemožnost náhodného zapnutí zařízení během přepravy.
 • Indikátor posunu nože. V této funkci doporučujeme zvolit elektrický holicí strojek. Je velmi výhodné, že zařízení vám dá signál, že se nože stanou nepoužitelnými a je na čase je vyměnit.
 • Zobrazení. Je umístěn na pouzdře elektrického holicího strojku a je na něm zobrazeny všechny možné signály a zprávy o provozu zařízení.
 • Konektor USB. Takové zařízení můžete nabíjet i z počítače pomocí kabelu USB. Je to zajímavá příležitost, která může být užitečná v nejvíce nečekaném okamžiku.
 • Chladicí systém pokožky v průběhu holení. Je žádoucí, aby vybrané zařízení mělo takovou příležitost snížit citlivost a podrážděnost pokožky. V důsledku toho zmizí pálení, svědění a zarudnutí kůže.

Výkonnostní charakteristiky jsme zvažovali, jaké další faktory je třeba vzít v úvahu při výběru elektrického holicího stroje? Možná je to záruka a servis, a samozřejmě cena za zařízení.

Pokud máte pochybnosti o tom, který břitva si vyberou manžela, možná vám pomůže seznam 5 nejlepších modelů zařízení rotačního typu.

Toto zařízení podporuje suché i mokré holení. Proto můžete stroj používat přímo ve sprše. Břitva je vybavena třemi hlavami, jejichž kroužky jsou složeny ze speciálních mikrogranulů. V důsledku toho se sníží riziko podráždění kůže. Napájení je dodáváno pouze z baterie a životnost baterie je 50 minut. Poté je třeba přístroj nabit na 60 minut.

Holicí strojek má následující další funkce a schopnosti:

 • LED indikátor úrovně nabití baterie.
 • Indikátor výměny kotouče.
 • Odnímatelný trimr.
 • Krycí břit.

Je to důležité! Neexistuje samočisticí funkce, takže můžete přístroj umýt pod tekoucí vodou.

Vyberte holicí strojek v případě, že nepotřebujete vlhký typ holení, protože tento model podporuje pouze suchou úpravu pokožky na obličeji. Stejně jako u předchozího modelu má toto zařízení tři holicí hlavy, indikátor LED pro nabíjení baterie a napájecí zdroj baterie.

Životnost baterie je také 50 minut, ale doba dobíjení přístroje může být přičítána jeho nevýhodám, protože je 480 minut. Elektrický holicí strojek má skládací trimr.

Je to důležité! Další výhodou je pohodlný systém CloseCut - automatické ostření kotouče během provozu. Holicí strojek nelze čistit pod tekoucí vodou ani nemá samočistící funkci.

Co nás může stát domácími výrobci? Tento model je určen pouze pro suché holení. Vybaveno třemi holicími hlavami.

Další charakteristiky zařízení:

 • LED indikátor úrovně nabití baterie.
 • Typ baterie Napájení. Nepřetržitý chod holicího stroje je 50 minut a na dobití zařízení trvá nejdéle dvě hodiny.
 • Možnost čištění zařízení pod tekoucí vodou.
 • Trimmer pro modelování boků a vousů.

Je to důležité! Přitahuje elektrický holicí strojek s nízkou cenou a slušnou kvalitou.

Pokud si stále myslíte, který holící strojek si vybrat manžela, věnujte pozornost tomuto případu. Model umožňuje suché a mokré holení, což je velmi výhodné.

Možnosti a vlastnosti holicího strojku:

 • Zařízení má dvě holicí hlavy.
 • Napájena pouze baterií.
 • LED indikátor úrovně nabití baterie. Břitva může pracovat autonomně po dobu 40 minut, nabíjení bude trvat asi jednu hodinu.
 • Odnímatelný trimr. Navíc je tryska vhodná pro odstranění srsti.
 • Zařízení lze čistit pod tekoucí vodou.

Je to důležité! Ať už si vyberete jakýkoli přístroj, musíte se o něj pečlivě postarat, aby byl dlouhý a pohodlný, pohodlný a efektivní.

Uložte záložku pro naši speciální publikaci s podrobnými pokyny, jak pečovat o holicí strojek.

Další model známého výrobce. Část vlastností odráží předchozí kopie, ale toto zařízení má bohatší sadu funkcí.

Takže podrobněji o parametrech tohoto holicího strojku:

 • Podporuje dva typy holení - suché a mokré.
 • Vybavena třemi holicími hlavami, které se otáčejí v osmi směrech. Takové zařízení dokonale odpovídá tvaru obličeje a přesné lopatky V-Track přesně a rychle odstraňují štětiny jakékoliv délky.
 • Napájení je dodáváno pouze z baterie, jejíž kapacita je navržena pro nepřerušovaný provoz po dobu 50 minut. Nabijte baterii asi hodinu.
 • K dispozici je samočistící systém SmartClean PLUS, stejně jako možnost mytí stroje pod tekoucí vodou.
 • Holicí strojka je vybavena vousy, která je navržena jako samostatná tryska.
 • Pohodlná technologie vlasového zvedání zajišťuje hladké a čisté oholení.
 • Tři režimy nastavení holení: jemné, standardní a rychlé.

Je to důležité! Skvělý elektrický holicí strojek s celou řadou funkcí a možností, ale cena přístroje je značná.

Nyní zvažte nejlepší elektrická zařízení sítě. Možná z tohoto seznamu určíte, který břitva je lepší vybrat pro muže.

Tento model je určen pouze pro suché holení a má dvě plovoucí holicí hlavy. Tento systém se skládá ze dvou řad malých hřebenů, které jsou rovnoměrně rozmístěny kolem zasouvacího trimru.

Je to důležité! Účinkem této technologie je oholení rychleji, stejně jako schopnost sítě zachytit větší počet chloupků různých délek.

Další informace o možnostech zařízení:

 • Zobrazuje se úroveň nabití baterie a potřeba vyčistit přístroj.
 • Napájení je k dispozici ze dvou zdrojů - napájení a baterie.
 • Baterie umožňuje holicí stroj pracovat po dobu nejméně 50 minut. Nabíjecí zařízení bude trvat asi hodinu, ale existuje možnost rychlého nabíjení. Dost k naplnění baterie po dobu 5 minut a tento náboj je postačující pro jeden postup holení.
 • Zařízení lze umýt pod tekoucí vodou.

Jednoduchý a vysoce kvalitní elektrický holicí strojek za velmi přijatelnou cenu. Zařízení je vhodné pouze pro suché zpracování štětin. Vybaveno modelem dvou holicí hlavy. Stroj sleduje po obrysu obličeje díky pohyblivé jednotce holícího strojku. Zdrojem energie jsou baterie typu AA, které stačí na jednu hodinu provozu přístroje.

Je to důležité! Výhodou modelu je nízká hmotnost a kompaktnost zařízení. Doporučujeme, abyste si zvolili elektrický holicí strojek tohoto výrobce pro muže, kteří často cestují.

Tato kopie elektrického holicího stroje umožňuje dva typy holení, jak suché, tak i mokré. Vysoce kvalitní zpracování vlasů se třemi holicími hlavami. Kromě toho má stroj následující vlastnosti:

 • LED indikátor nabíjení baterie.
 • Napájení pochází z vestavěné baterie. Doba nepřetržitého provozu je malá - asi 25-30 minut. Zařízení však musíte nabíjet po dlouhou dobu - 8 hodin.
 • Vysokorychlostní práce.
 • Vybaveno modelovým vestavěným zasouvacím trimerem.
 • Povoleno k čištění holicího stroje pod kohoutem.

Je to důležité! Model je velmi populární. Výrobce se zaměřuje také na vysoce kvalitní a ostré nože japonské oceli.

Praktický a ergonomický design holicího strojku, plus vynikající kvalita a průměrná cena, s největší pravděpodobností učinil toto zařízení tak populární u uživatelů.

Tento model zaujímá jednu z vedoucích pozic u konkurence. Na otázku, jak si vybrat muže pro holicí strojek, je jednoduchá odpověď - věřte německé kvalitě. Zařízení je charakterizováno následujícími parametry:

 • Určeno pouze pro suché holení.
 • Má tři plovoucí hlavy a pohyblivý blok, který je nastavitelný v pěti polohách. To přispívá k vysoce kvalitní péči a přesné podle tvaru obličeje.
 • Indikátor nabití LED vám oznámí stav nabití baterie.
 • Jídlo dvou typů: ze sítě a akumulátoru.
 • Baterie má dostatek energie po dobu 45 minut provozu zařízení, po které je třeba nabíjet alespoň po dobu jedné hodiny. Navíc je k dispozici funkce rychlého nabíjení za pouhých 5 minut.
 • Vytahovací trimr.
 • Povoleno umýt zařízení pod tekoucí vodou.

Ráda bych v této instanci dokončila recenzi nejlepších modelů. Přístroj má hodné parametry:

 • Model je vhodný pro dva druhy holení.
 • Vybavena fantastickým počtem holicí hlavy - pěti plovoucích prvků. Zlepšuje kvalitu holení a pohyblivou jednotku.
 • Stroj má speciální snímač, který určuje hustotu chloupků a v závislosti na tom řídí rychlost motoru.
 • Vysokorychlostní přístroj.
 • Běží na baterii po dobu 45 minut, po níž je holicí strojek nabíjen přibližně 60 minut.
 • Pouzdro má podsvícený displej, který zobrazuje užitečné informace - úroveň akumulátoru, nutnost ostření nožů, potřeba vyčistit přístroj.
 • Vytahovací trimr.
 • Údržbu zařízení lze provést pomocí automatického čištění nebo pod tekoucí vodou.

Nyní můžete s jistotou říci, že víte, jak si vybrat dárek elektrický muž jako dárek. Široká škála produktů jistě poskytuje možnost, která optimálně vyhovuje všem preferencím a požadavkům na zařízení.

Mřížka VS rotor - který břitva vybrat

Plus dobrá holicí strojka je, že nejenže poskytuje ostré oholení, ale i jemný. To je důležité. Léčba podrážděné a zraněné kůže po každém oholení není příjemným zážitkem. A to nebude nutné, pokud si vyberete elektrický holicí stroj vhodný pro typ pleti a vlasů a nastavte si úkol připravit kůži pro každé oholení.

Typy elektrických holicí strojky

Hlavním účelem holícího strojku je, na rozdíl od trimera, hladké oholení. Jsou rozděleny do dvou typů - rotor a mřížka. Pamatujte si, že bez ohledu na to, jaký model břitvy si vyberete, měli byste připravit svou pleť na obličej:

 • ořízněte štětiny na trimru o 0,5 mm;
 • zaparkujte tvář teplým ručníkem;
 • před holením naneste holicí pěnu nebo gel.

Výrobci, kteří mluví o čistém a bezpečném oholení, který je před týdnem snadno odstraníte štětcem, znamená, že na připravené kůži je oholení za mokra.

Rotační holicí strojky

Hlavice holicího strojku rotačního elektrického holicího strojku se skládá z pevného statoru a řezacího rotoru, který může mít odlišný počet lopatek (od 2 do 5), v závislosti na modelu.

Když přiložíte holicí strojek k vašemu obličeji, chloupky spadnou do štěrbin statoru (rošt) a potom se odříznou rotujícími noži rotoru. V levém modelu je rotor vybaven jednou řadou lopatek a stator sestává z jednoho soustředného kruhu se štěrbinami. Čím je žiletka dražší, tím více kruhů na hlavě, a proto se oholejte, nejprve rychleji a za druhé, jednodušší.

Když se holicí hlava zarovná, mezera mezi statorem a nožem se zvětšuje, takže holicí strojka, u které se trysky dlouhou dobu nezměnily, vytáhnou vlasy kořenem. Holení není jen bolestné, ale může také způsobit podráždění pokožky, zánět folikulů a akné.

Vysoká odolnost proti opotřebení v holicí strojce s čepelemi z nerezové oceli, dokonce lepší, pokud jsou nože vyrobeny z titanu nebo potaženy keramikou. Ostrý holicí strojek bude někde po dobu prvních šesti měsíců nebo rok s každodenním použitím, pak je třeba vyměnit nože. Muži říkají, že používání hloupého holicího strojku je jako letní zimní pneumatika. Vše je v pořádku: změňte také ostří. Ostřící holicí strojky jsou docela čisté, ale vzhledem k tomu, že se nože natahují na kůži, zůstává riziko rozštěpení a podráždění. Elektrický holicí strojek pracuje ze sítě nebo baterie, je to samozřejmě mnohem pohodlnější, když je v jednom zařízení kombinovaný typ napájecího zdroje, takže je pohodlnější používat zařízení doma i na cestách. Z akumulátoru při plném nabití může pracovat 30 až 40 minut nepřetržitého provozu. Doba nabíjení zařízení.

Tělo je vyrobeno z plastu s polymerem, rukojeť je zakřivená, takže holicí strojek je snadno držen. Sada obvykle dodává se stojanem, odnímatelnou čepelí a nabíječkou.

Další funkce pro mokré holení jsou k dispozici pro rotační holicí strojek, opakování obrysu obličeje, trimmer - pokud jsou, zařízení bude dražší. Ale pro takové příležitosti stojí za to platit dodatečně, protože opravdu pomohou holit bez krájení, ale neměli byste platit za samočistící systém, není to efektivní. Je lepší vyčistit oči a nože ručně.

Jak to udělat:

 1. Je nutné otevřít víko, nést síť spolu s nožem (zvlášť není nutné, může dojít k poškození holicí hlavy).
 2. Očistěte síť ze suchého kartáče.
 3. Opláchněte pomocí antiseptického roztoku.

Hlavní výrobci rotačních holicích strojků jsou Nizozemsko a Čína.

Oblíbené a dostupné modely rotačních holicích strojků:

Čisté břitvy

Modely oka - jemnější k pokožce než rotační. Princip holí jako stroj: oholení vlasů shora dolů. Čepele jsou oddělené od pokožky mřížkou s malými buňkami. Nože mohou být od 2 do 4, každý má samostatný povlak. Čím více nožů, tím i holicího prostředku.

Čisté břitvy jsou často ořezány s extra nožem, aby se odstranily dlouhé vlasy. Většina modelů je vhodná pro suché i mokré holení. Řezací jednotka také musí být pravidelně měněna - obvykle se to provádí každých šest měsíců nebo hned po rozbití mřížky. Doporučuje se ruční kartáčování.

Pouzdro je odolné, vyrobeno z plastu s polymerem. Pracovní holicí strojky lze ze sítě nebo baterie nebo kombinovat dva typy napájení. Celý čas nabíjení - 60 minut, baterie trvá 30-40 minut nepřetržitého provozu. Předtím byly čisté břitvy nižší v hodnocení mužského publika než rotační. Nyní se zlepšují technologie, více nožů a získávají obloukovitý tvar, otvory v roštu jsou menší a umístí je do různých úhlů, takže i krátké vlasy jsou zachyceny holičkou. Byla také možnost mokrého holení s gelem, po němž zůstávají štětiny mnohem méně než po suchém. Volba je vhodnější zastavit u modelů s plovoucí hlavou, trimerem a funkcí pro mokré holení.

Na vrcholu dnešních výrobců - Japonska a Německa, někdy i Číny, kvůli ceně navrhovaných modelů.

Populární modely pro muže:

  Braun 720s-4 Series 7;

Moderní modely rotačních i síťovin jsou obvykle vybaveny:

 • ukazatel zapnutí a vypnutí;
 • automatická ochrana baterie před přepětím;
 • indikátor nabití baterie;
 • kontrola stupně kontaminace lopatky;
 • regulátor napětí v síti.

Který elektrický holicí strojek je lepší rotační nebo oko: analyzujte výhody a nevýhody

Každý moderní člověk má k dispozici pouze dva základní nástroje pro holení - konvenční stroj a holicí strojek. A ačkoli tradiční stroj je více populární, jeho jedinou a hlavní výhodou je především levost. Snadno se však používá výrazně horší než elektrická holicí strojka, která nejen vyžaduje mnohem více času a úsilí, ale je také málo pro použití v omezených podmínkách.

V jednom z našich předchozích článků jsme již řekli, jak vybrat ten správný pánský elektrický holicí strojek. Tam jsme se náhodou zabývali tématem rotačních a čistých holicích strojků. Toto téma si zaslouží více pozornosti, a proto jsme se rozhodli napsat samostatný článek o něm. V tom budeme informovat o těchto typech elektrických holičů. jejich výhody, nevýhody a rysy.

Nejlepší způsob, jak se chránit před neúspěšným nákupem, je analyzovat oba typy elektrických holicích strojků a seznámit se s jejich hlavními nevýhodami a výhodami. V tomto článku budeme diskutovat o tom, co tvoří rotační a oka elektrické holící strojky, jaké jsou jejich strukturální rysy, jaký je základ jejich fungování a jaký je jejich účel.

To vše nám umožní zdůraznit hlavní výhody a nevýhody různých druhů elektrických holicího zařízení, abychom pochopili, který z nich si vyberete, a neděláme chybu.

Ruční elektrický holicí strojek

Ruční elektrický holicí strojek může používat jednu až tři holicí hlavy. Poslední možnost je nejčastější. Má trojúhelníkový tvar a hlavy jsou umístěny v určitém úhlu vůči sobě a jsou schopny přesně zopakovat tvar vašeho obličeje. Díky tomu jsou vlasy co nejčistší, a to i na nejnepřístupnějších místech.

Takové holicí strojky získaly své jméno díky charakteristickému pohybu jejich rotujících nožů. Konstrukce rotačního elektrického holicího strojku obsahuje plastové pouzdro, rotační nůž, síťový disk, stejně jako elektromotor a baterii.

Pokud se rozhodnete pro tento typ, rozhodně potřebujete vidět naše hodnocení nejlepších rotačních elektrických holicích strojů.

Rotační nebo síťový holicí strojek: co je lepší?

Pro mnoho mužů je holení podobná rituálu. Někteří lidé dávají přednost používání strojů a kartáčů, zatímco jiní vybírají elektrické holicí strojek. Co se týče druhého, stojí za zmínku, že jsou zastoupeny na trhu s bohatým sortimentem. Abyste se neztratili v této odrůdě, zjistěte, jaké jsou rozdíly mezi dvěma hlavními typy podobných zařízení (rotační a síťový holicí strojek).

Jak funguje princip práce

Začněte, zvažte, jak jsou tyto jednotky uspořádány. Rozdíly v designu určují povahu své práce.

Rotační holicí strojek

Hlavní uzly rotačního holicího strojku jsou:

 • plastové pouzdro;
 • elektrický motor;
 • baterie a "nabíjení";
 • rotorové nože (nejlepší titan);
 • síťový disk.

Pracovní postup tohoto návrhu začíná motorem, který přijímá proud. Na hnacím hřídeli, který vychází z něj, je excentrické ozubené kolo, stejné díly jsou instalovány na vřetenu každého listu. Tyto prvky jsou opatřeny velmi pečlivě, což umožňuje vyvinout vysokou rychlost otáčení.

Samotné vlasy se při kontaktu se spojem čepele a oka odříznou. Otočením kolem obvodu hlavy vystavených různým úhlům odstraňují ostří vlasy na obtížně přístupných místech.

Kvůli složitějšímu zařízení jsou rotační holicí strojek dražší než "retikulum". Nejvíce masivní jsou výrobky s 1-3 hlavami, ačkoli se vyskytují od 4-5. Pokud jde o lopatky, nejvíce praktické jsou dvojité.

Čistý holicí strojek

Tyto jednotky se skládají z:

 • schránky;
 • elektrický motor;
 • baterie a nabíjecí kabel;
 • ocelové okénko;
 • rolovací nůž nebo nožový nůž.

Hlavním uzlem je svazek pohyblivého nože a pevného síťového krytu. Vlasy, které spadly na povrch posledního, okamžitě zachytily a odřízly vibrační nože.

Čím více mřížek - tím efektivnější oholení (obvykle nakupují výrobky od 3-4). Pokud se podíváte blíže, ukázalo se, že se tato zařízení mohou mezi sebou lišit, pokud není poloha mřížek vůči sobě navzájem. A jejich offset je často minimální. Princip fungování zůstává nezměněn.

Jaký typ holicího strojku je lepší: rotační nebo netto, jak se liší a jak si vybrat

Když se zabýváme technickým "vycpáváním" obou typů, mnozí si okamžitě uvědomují, který z nich je vhodnější pro určitý typ pleti. Tento okamžik je často rozhodující při nákupu.

Pro hrubé štětiny

S takovou vegetací rotorové modely dělají lepší práci: jejich charakteristické otvory budou oholit všechny štětiny pod kořenem.

Mají další výhody:

 • pohyblivé řezné jednotky mohou pracovat v různých rovinách, což ideálně opakuje obrys obličeje;
 • funkce automatického ostření nože, která prodlužuje životnost ostří;
 • dokonce i dostupné produkty se dvěma noži v bloku jsou trochu nižší než ty dražší, kde jsou 3 nebo více takových (kromě toho je v konečném výsledku často překonávají).

Ovšem rotační holicí strojka má významnou nevýhodu: po zpracování se pociťuje znatelné podráždění, takže toto zařízení není vhodné pro všechny (a to je hlavní významný rozdíl pro uživatele).

Pro citlivou pokožku

Taková práce je vhodnější břitvy. Na rozdíl od bloku rotoru, který může někdy jednoduše utáhnout chloupky a způsobit bolest, síťové pásy okamžitě rozdrtí štětiny, aniž by to způsobovalo nepohodlí.

Mezi další výhody poznamenejte:

 • snadná výměna ok;
 • vhodnější pro návrh opravy;
 • rychlá závislost na tomto způsobu holení;
 • schopnost odstraňovat husté štětiny (délka rukojeti je delší než délka rotoru).

Je pravda, že všechny tyto výhody mírně mizí na pozadí "rodiny" mínus mřížkových bloků - měkkost zpracování ne vždy kompenzuje špatné holení v těžko dostupných místech.

Podrobnější porovnání

S hlavními ctnostmi je vše jasné. Potenciální kupující se však také zajímá o řadu dalších faktorů, které ovlivňují použitelnost holicího strojku, jeho funkčnost a nakonec pracovní zdroj. Nicméně, první věci první.

Velikost a pohodlí

Když mluvíme o velikosti, šampionát bude pro jednotky sítě: jsou menší a lehčí - ovlivňuje jednodušší konstrukce.

Ti, kteří rádi experimentují, budou mít rádi možnost pracovat s rotačními nástroji: mohou pracovat s tryskou ve formě trimru. Vytvoření knírek nebo vousy s takovou věcí je pár drobností. Souprava obvykle přichází a tryska pro krátké štětiny.


Podobné příslušenství se používají při použití holí, ale stále mají nižší účinnost (což je částečně kompenzováno jejich velkým rozsahem).

Modely rotorů jsou různé a tichší "temperament" - většina nabízených produktů je v dnešní době prakticky tichá.

Pokud jde o službu (s odkazem na výměnu mřížky), je výhodnější použít mřížku - v případě, že je to otázka několika sekund.

Spolehlivost závisí převážně na manipulaci se zařízením. Ale i zde rotor přichází: jeho prvky jsou silnější, je třeba je měnit méně často a je potřebné méně času na péči.

Bezpečnost

Správně zvolená tryska pro "rotor" eliminuje poškození kůže. Přestože se jedná o nuančnost ohledně stavu čepele: matná hrana je schopna žvýkat vlasy, což není nejvíce příjemný pocit.

Délka sítě holícího strojku spolu s úzkými lamelami hraje krutý vtip: při ztrátě postavení nebo příliš těsně přitisknuté k obličeji, můžete získat řez.

Kůže po holení

Hlavice rotorů s dvojitými čepelkami se od sebe od sebe oddělí: první zvedne vlasy a druhá odřízne vlasy. Výsledkem je, že doslova v jednom průchodu nezůstávají na kůži žádné stopy vegetace. Ale kvůli tomu budou muži s citlivou kůží platit se zarudnutím a podrážděním.

Ačkoli tento obraz může také nastat při používání mřížkového systému: odstranění chloupků v jednom kroku je problematické (často musíte zachytit štětiny popruhem). Často se pohybujete břitvou na jednom místě, ale v různých směrech můžete dosáhnout stejného zarudnutí.

Postupně mají majitelé zkušenosti a počet takových manévrů klesá, což má dobrý vliv na stav dermis.

Čas strávený

Rotační hlavy jsou mnohem rychlejší - otáčejí se vysokou rychlostí, minimalizují počet průchodů: štětiny jsou odstraněny v jednom posezení.

Úzká "mřížka" má naopak tendenci přeskočit jednotlivé vlasy, což zpomaluje celý proces.

Oba typy mohou být vybaveny demontovatelnou mini baterií. Toto zařízení je schopno pracovat v režimu rychlého nabíjení: 5-15 minut - a zařízení je připraveno pracovat. Zdá se, že je to maličkost, ale všechno se děje (například je třeba oholení na silnici) a toto zařízení opravdu pomáhá.

Podívejte se na video o výhodách a nevýhodách rotačního a síťového holicího strojku:

Trvanlivost a životnost

Pohyblivé trysky bloků rotoru jsou malá náchylná k mechanickému poškození (zvláště pokud se používá titanový povlak).

Tyče mřížky se nemohou pochlubit takovou spolehlivostí: ačkoli jsou z oceli, jsou spíše tenké. Dokonce i létání z nízké nadmořské výšky je plné záhybů a nutnosti nahrazení.

Specifické údaje o době trvání operace jsou obtížně citovatelné. Výrobci a prodejci obvykle zajišťují, že jsou prakticky neomezené. Existuje spousta pravdy ve svých slovech: s včasnou výměnou opotřebovaných nebo zlomených částí a opatrným zacházením s elektrickými součástmi zařízení může sloužit po mnoho let (ne-li desetiletí).

Dostupnost dalších funkcí

Pokrok nezůstal, což ovlivnilo funkčnost elektrického holicího strojku.

Ve vlastnostech moderních modelů jsou odkazy na:

 • samočistící, což je považováno za něco dobrého tónu bez ohledu na typ nástroje. Je to jednoduché - vložte gel na nože a vložte je do speciální nádoby;
 • schopnost pracovat s mokrou holicí metodou (typ holícího strojku také není důležitý, i když síťovací zařízení pracují horší s gely a pěnou - okraj má tendenci se zahnat, zatímco prochází vlasy). Kromě toho se hydratační gel často automaticky podává, stačí vyplnit nádrž;
 • typ plovoucí hlavy. Je to výsada rotačních zařízení. Mřížkové výrobky s podobnými hranami jsou také v prodeji, ale jejich účinnost je nižší (o něco efektivnější než "mřížka" s obloukovými hlavami, ale v naší oblasti je to stále vzácnost);
 • LCD displej. Nejužitečnější věc - ukazuje nabití akumulátoru, v případě potřeby připomíná výměnu nožů nebo naléhavé čištění;
 • ochlazení pokožky, snížení úrovně podráždění;
 • nabíjejte přes konektor USB.

Seznam je impozantní, zvláště když se domníváte, že takzvaná dokovací stanice je vybavena mnoha modely, které hrají roli takové čerpací stanice s holicí strojkou - dezinfikuje a čistí, maže a nabíjí. Hlavní věc - včas změnit kapalinu v nádrži.

Shrnutí

Jak vidíte, v podstatě neexistuje žádný velký rozdíl mezi rotačními a nůžkovými hoblinami: výhody některých jsou vyrovnány zásluhou druhých a široká škála možností vyrovnává jejich šance.

V každém případě se budete řídit sami - na základě zkušeností s holením a pocity po něm. Nezasvějte slepě reklamě: přemýšlejte, která z funkcí je pro vás důležitá a pro kterou není zapotřebí přeplatku.

Jak správně a bezpečně oholit holicí strojek

Holding v ruce právě koupil zařízení, chci okamžitě testovat v akci. Ale jakákoliv metoda (třeba odstranění chloupků pomocí stroje nebo elektrického holícího strojku) má své specifické rysy.

Aby byl proces co nejkomfortnější, postupujte podle tohoto algoritmu:

 • Nejdříve je kůže připravena na postup. Používáte-li suchou metodu, nestojí za to zapalování nebo navlhčení - čepel jednoduše nezasáhne. Okamžitě před holením se pokožka dezinfikuje (kolínská voda udělá) a počkejte, dokud nezhasne. Muži se suchým typem dermy mohou tuto položku přeskočit - takové prostředky způsobí, že mají pocit "utažené" pokožky a loupání. Při mokrém způsobu se odebírá nepenící gel.
 • Zapněte břitvu. Mírně vytáhnete pokožku volnou rukou, pokuste se držet přístroj v pravém úhlu k požadované oblasti.
 • Pracovní plocha se pohybuje světelnými pohyby (není třeba tlačit sílu). Rotační přístroje se pohybují v kruhu, síť - směřují nahoru a dolů.
 • Po dokončení procedury umyjte zbytky chloupků teplou vodou, pokud je zarudnutí - gel po holení aplikujte.

Obecně nic není komplikované. Ale pro ty, kteří právě přešli z konvenčních strojů, se taková inovace zpočátku může zdát opravdovým trápením - a zdá se, že hlava se děje špatně a na tvářích je podráždění. Buďte trpěliví: po týdnu nebo dva si na svou kůži zvykne a obratnost získaná v krátkém čase změní rituál holení na rychlý a bezpečný postup.

Pravidla pro péči a použití: jak prodloužit životnost nástroje pro odstranění chloupků

Stejně jako všechny mechanismy vyžaduje elektrický holicí strojek kompetentní péči.

Klíčem k dlouhé životnosti zařízení bude:

 • současné čištění po každém použití (s čepelemi třást ven vlasy ležet tam - to je, je tam samostatný kartáč). Přítomnost dokovací stanice bude pouze plus: pracovní plocha se ponoří do nádoby naplněné speciální hmotou;
 • výměna poškozených sítí a nožů podle potřeby. Mějte na paměti, že opravitelné součásti mají svůj vlastní zdroj. Takže holicí hlavy rotačních holicích strojků jsou předepsány pro výměnu jednou za 2 roky, zatímco pro mřížky je třeba je vyměnit za jeden a půl;
 • pravidelné mazání řezných hran. Zahrnut je motorový olej. Používá se podle následujícího schématu: na síť se nanáší několik kapek a roztírá se na jejich povrchu. Pak je holicí stroj zapnutý a po přibližně jedné minutě kapalina spadne do požadovaného bodu.

Vyžaduje pozornost a elektrická část: motor, baterie a kabeláž. Chcete-li je udržet delší dobu práce, snažte se udržet holicí strojek mimo zdroje tepla, jako jsou baterie (sama o sobě, voda je vyloučena).

Také se ujistěte, že poloviny těla jsou pevně drženy: uvolněné upevňovací prvky okamžitě připomínají nepříjemnosti v práci, kromě toho, že prach pronikne dovnitř jednotky, což hrozí přehřátím.

Top Razors: Top 3 podle uživatelů

Takové výrobky v obchodech obrovská rozmanitost - není divu a zmatení. Ale v tomto technologickém moři existují modely, které se staly obecně uznávanými vůdci. Stručně se zaměřte na vlastnosti nejoblíbenějších holicích strojků.

Panasonic ES-SL41

Čisté zařízení se třemi plovoucími hlavami pro suché a mokré holení. Čepele jsou naostřené pod úhlem 30 stupňů a pohybují se velmi rychle (motor se vyvíjí rychlostí 7 600 ot / min). Je povoleno umýt pod tekoucí vodou.


Napájení baterií (nabíjení za 8 hodin). Čas offline relace je 21 minut, v případě potřeby můžete přepnout do režimu v rozsahu 100-240 V.

Zahrnuty jsou stojan pro nabíjení, zasouvatelný trimmer a pouzdro pro uložení. Neexistuje však žádný LCD displej a automatický čisticí systém, ačkoli toto je norma pro tento cenový segment.

Modifikace A520 a R520 jsou technicky identické a liší se pouze v barvě - první je namalována v modro-černé barvě a druhá má červené vločky.

Philips S3510 a S3120

Jedná se o rotační holící strojek pro suché holení. Stejné tři plovoucí hlavy, napájení ze sítě / baterie a 8 hodin pro plné nabití. Životnost baterie je až 35 minut, indikátor LED signalizuje stav nabíjení.


Čepele - při samočinném ostření, práci na všech částech obličeje a krku a pohyblivých hlavách se vytvářejí kontury místa. Nečistěte přístroj tímto okrajem vodním paprskem.

Model je levný, což lze vidět v konfiguraci: pro čištění je ochranný kryt a kartáč, ale žádný trimmer (stejně jako modul pro automatické čištění). Ačkoli to nezaměňuje kupce - společnost je známá pro kvalitu a trvanlivost svých produktů.

Braun 130 Series 1

Rozpočtový model legendárního výrobce. "Net" pro suché holení s jednou hlavou se síťovým napájením. Mřížka typu Smart Foil zachycuje chloupky, které rostou v různých směrech.


Vyrábí se zasunovatelným trimerem, který se po holení omyje vodou.

Podle recenzí je to kompaktní a vysoce kvalitní produkt pro ty, kteří oceňují spolehlivost a jednoduchost ve věcech.

Zjistili jsme rozdíly mezi rotačními a nůžkovými hoblinami a porovnali jejich schopnosti. Doufáme, že tato informace je užitečná pro ty, kteří chtějí, aby holicí proces byl pohodlnější a rychlejší. A vše je hladké!

Pro Více Informací O Suché Vlasy