logo

Jaké druhy vší se vyskytují u lidí?

Všichni druhy jsou obecně řečeno četné - pouze u savců je více než 500 druhů tohoto hmyzu. Současně se na člověku vyskytují pouze dva různé druhy vši - lidská vous (Pediculus humanus) a vousovitá losos (Pthirus pubis). Mohou se snadno navzájem lišit, a to jak zvenčí, tak i ve svých stanovištích a parazitech.

Často je nesprávně uváděno, že v osobě existují dva typy vší, ale tři: například rozlišují mezi vši hlavy a těly. Nejsou to však oddělené druhy, ale pouze formy (vědci nazývají morphotypy) lidské vši, zvláštní druhy vší. Jsou přizpůsobeny k tomu, aby žili v různých podmínkách: hlava - ve vlasech hlavy a šatník (prádlo) - na oblečení - a při parazitizování na člověku se jim podařilo vyvinout takové rozdíly v životním stylu, které se téměř nikdy neprotínají a protínají lidské tělo. Laboratorní studie prokázaly, že dosud nedosáhly úplného rozdělení na různé druhy, a pokud existují společně (jen možné v uměle vytvořených podmínkách), jsou schopny se křížit a produkovat úrodná potomka.

Níže uvedená fotografie ukazuje různé typy vší u lidí - lidské a pubitické:

A v dalších fotografiích - odrůdách vši u lidí. První je hlavice, druhá je vousy na oblečení:

Bez ohledu na to, jak početné vši jsou v přírodě jako celek, jsou jejich druhy specifické tím, že jsou přizpůsobeny životu pouze jedinému druhu hostitele. Takže lidské vši nemohou žít na těle jiných savců, s výjimkou několika druhů opic, a psích vši žijí pouze na psech - a tak dále.
To znamená, že člověk může dostat vši pouze od jiné osoby, ale ne od zvířat. V tomto ohledu se vąe vąechny výrazně liąí od blech. Ty mají podobnou velikost, ale mohou parazitizovat na velkém počtu druhů hostitelských zvířat.

Všechny druhy vší u lidí jsou podobné v tom, že plný cyklus jejich reprodukce probíhá na těle hostitele nebo v jeho těsné blízkosti - na vlasy nebo oblečení. Všechny druhy vší, které se vyskytují u lidí, se krmí výhradně krví a na rozdíl od ostatních parazitů každý jedinec několikrát za den kousne oběť - většina krve sejícího hmyzu dělá potravu každých několik dní (například štěnice) nebo dokonce týdny.

Hlavní myš

Nejčastěji se vyskytují parazité a jsou často nalezeny i u lidí žijících v normálních hygienických podmínkách. Tento hmyz infikuje pouze pokožku hlavy, jen ve velmi ojedinělých případech, pohybující se muži na boky a brady.

Tento typ všíčků se obecně liší od obvazu v trochu tmavší barvě těla - je šedo-hnědý. Po krmení se barva trupu hmyzu stává tmavší než dříve, kvůli poklesu krve v žaludku. Na níže uvedených fotografiích je zobrazeno několik hmyzu tohoto tvaru:

Hlavním rozdílem mezi vši a spodním prádlem je rozdíl v jejich stanovištích.

Velikost vší dospělé hlavy je asi 2-4 mm. Larvy larv mají velikost přibližně 0,6 až 2 mm. Vejce hlavy jsou označovány jako nity a jsou pevně uchyceny položením samičky na vlasy ve vzdálenosti asi 2-3 cm od povrchu pokožky hlavy.

Hlava vši se neustále chová, bez ohledu na sezónu. Cíti se skvěle při teplotě 30-33 ° C a dále se množí v rozmezí teplot od 23 ° C do 40 ° C. Všichni zemřou, když teplota klesne pod 0 ° C nebo když stoupá nad 45 ° C.

Tento typ vší nemůže žít bez vlasů na hlavě. Na následujícím obrázku je vidlice, která prochází spoustou vlasů:

V souladu s tím nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak vylíčit vši hlavy, je účes "plešatý". V ostatních případech byste měli používat šampony, spreje nebo krémy obsahující insekticidy nebo speciální tvrdé a husté hřebeny od vši a šupin.

Voskování těla

Vlasová šňůra (jiný název - šňůra na šaty) vypadá velmi podobně jako hlava a má podobnou strukturu těla s rozšířeným břichem, stejně jako podobné rozměry. To se liší od hlavy vši v barvě těla - to je obvykle bílá nebo světle šedá s žlutavým nádechem, a samozřejmě habitat.

Vlasová šatička je přizpůsobena životu pouze na oblečení, která se trvale nebo velmi často nachází na lidském těle. Nemůže žít ve vlasech nebo v oděvech, že se člověk velmi vzácně obléká. Trampové, uprchlíci a asocialisté, kteří nemění skříň a zřídka umyjí oblečení, jsou proto nejčastěji obětmi tělových vší.

Pod touto fotkou se zobrazí tento typ vší - viditelná akumulace parazitů na tkanině:

Vlasová těla kousne člověka těsně pod oblečením a ve většině případů - na bezsrstých oblastech těla.

Tito parazité položí vajíčka (šňůry) na oblečení, a proto jejich potírání je obvykle jednodušší než odstraňování hlavních vší: zde je třeba buď vařit nebo léčit sami sebe, které jsou nebezpečné všemi a mytím tělo důkladně hmyzu.

Všechny lýce vydrží dostatečně dlouhé ponoření pod vodu. Při umývání hlavy a vlasů v oblasti slabin se samotné vši, přichycené k vlasům, neumývají a tím víc zůstávají nitky neporušené. Jednotlivci, kteří byli v té chvíli na kůži, mohou být umyt pouze.

Pubic vous

Ze všech druhů vší u lidí je pubová vina nejmenší. Dospělý člověk dosáhne délky nejvýše 2 mm a larvy prvního věku - jen asi 0,5 mm. Bez mikroskopu vypadá tento hmyz jako malé hnědavé body mírně plochého tvaru.

Veřejné vši postihují téměř výlučně chlupatou část těla ve slabinách, ale ve velmi vzácných případech se mohou usadit v podpažích a v některých případech (obzvláště když jsou infikováni vodou) - na obočí a řas:

Pod mikroskopem je zřetelně vidět rozdíl ve tvaru těla pubikální vény z lidské vousy (hlava a oddělení) - parazita je výrazně kratší a má masivní nohy relativně k velikosti těla. Na fotografii níže vidíte oba druhy vši při vysokém zvětšení:

Veřejné vši jsou nejčastěji vysílány sexuálním kontaktem, a proto je infekce považována za druh pohlavní parazitózy. Avšak v některých případech jsou všesměrové vši přenášeny vodou nebo společným oděvem.

Odborníci zaznamenali v posledních letech pokles míry infekce pubikální vosy a snížení počtu tohoto parazita obecně. Předpokládá se, že jedním z důvodů pro toto je móda pro oholené puby, kvůli které hmyz ztrácí jediné vhodné podmínky pro svou existenci.

Vši u jiných zvířat

U jiných zvířat jsou druhy vší podstatně rozmanitější ve velikosti a tvaru těla.

 • Zajícka vasa s chlupatým a velmi hustým tělem. Parazitizuje několik druhů zajíců a králíků.
 • Prasnice jsou poměrně velké a mají délku těla asi 5 mm. Usadí se za ušima, na záhybech krku, břicha a nohou domácích prasat a divokých kanců.
 • Psí spice patřila skupině bičování. Vedle hostitelské krve může také podávat kousky kůže a sekrety kožních žláz zvířete.
 • Slonovitá voska, která se přizpůsobuje vlasovému nedostatku vlasů, má rozšiřující se kufr, který je při kousnutí pevně držen na kůži.

Níže uvedená fotografie zobrazuje některé z těchto druhů vši. Všechny druhy, které žijí na zvířatech, nejsou pro člověka nebezpečné:

Kromě samotných vší jsou také dobře známé jedáci u zvířat. Z nich je více než 3000 druhů a vedou takový životní styl. Jejich hlavní rozdíl od skutečných vší je schopnost krmit nejen krví, ale také různými deriváty pokožky hostitele. Ptáci jedli u ptáků jsou ještě víc, ale jsou odlišné od vší ještě více vlastností.

Vzhledem k tomu, co jsou vši, nelze zapomenout na známou knihu.

Není to typická vina, ale patří do podřádku senoedova a živí se různými organickými zbytky: od různých potravinářských výrobků až po knihařské vázání. Přímo k lidem to není nebezpečné.

Co potřebujete vědět o typech vší účinně se s nimi vyrovnává

Moderní medicína chránila lidstvo před množstvím nebezpečností. Mnoho nemocí, které v minulosti trvalo tisíce životů v krátkém čase, jsou nyní léčeny pouze jednou injekcí.

Pouze před několika desetiletími by se pedikulóza mohla vyléčit pouze s velkým úsilím a časovými náklady, nebo úplně odstranit vlasy na problémové části těla. Dnes se všichni všichni zbaví během několika dní. Kromě toho je ve většině případů léčba jednoduchá, pohodlná a bezbolestná. Potřebujete jen koupit výrobek (například šampon) a aplikovat ho na postiženou oblast vlasů a potom odstranit nitky se speciální hřebenem.

Někdy se však vší hlavě vůně nemohou dlouho vyléčit. V takových případech by to neublížilo, kdybyste problém prozkoumali trochu hlouběji, abyste našli nejlepší léčbu pro vás.

Na jakých typech vší se může člověk nakazit?

Z pohledu vědy existují pouze dva typy vší, které jsou na člověku parazitické. Na rozdíl od mnoha jiných parazitů (například blech), všichni jsou velmi vybíraví při výběru hostitele. Každý typ poddruhů Všichni žijí striktně na jednom druhu zvířete: lidskou vousu na osobu, pes na pseu atd. Ačkoliv existují více než 500 druhů vši, pouze dva z nich jsou pro člověka nebezpečné: lidská vous (Pdeiculushumanus) a vousy obecná (Pthiruspubis). Rozlišování těchto druhů je poměrně jednoduché vnějšími znaky a stanovištěm.

Zde je třeba poznamenat, že lidská vasa je zase rozdělena na dva poddruhy: hlavičku a trup. První typ, jak lze snadno odhadnout, žije ve vlasech na hlavě a druhý - na oblečení. Vzhledem k tomu, že každý poddruh má oddělený biotop, boj s každým z nich má své vlastní charakteristické rysy. Z tohoto důvodu neexistují dva, ale tři typy pedikulózy:

Typy lidských vší

Hlavní myš

Vysílá se hlavně přes kontakt vlasů hlavy pacienta a zdravá. Z tohoto důvodu jsou děti předškolního a základního školního věku nejvíce ohroženy touto chorobou. Infekce může nastat také prostřednictvím společných utěrek, jiných hygienických výrobků a osobních předmětů po koupání ve společném bazénu. Nicméně, toto se stává méně často, protože hlavová vasa rychle zemře mimo stanoviště.

Hlavním stanovištěm pro vši je skalp. Někdy vši žijí v knírech a vousu mužů, ale to se zřídka děje. Faktem je, že vši jsou velmi citlivé na změny teploty. Za účelem poskytnutí parazitů s příznivými životními podmínkami bude na obličeji mít velmi silné a objemné vlasy, což je v moderní době vzácné.

Ideální teplota okolí pro vši je asi + 28 stupňů, což je norma pro pokožku hlavy. Při teplotách pod +22 vši začínají umírat, ale tento proces trvá několik dní. Při záporných hodnotách zemřou parazité během několika minut. Zvýšená teplota zabíjí vší rychleji. Při teplotách nad + 44 zemřou během několika minut. Řepky hlavy jsou také citlivé na teplotu. Když se sníží na + 20 nebo zvýší na + 44, přestanou se vyvíjet.

Mimo jeho prostředí, tj. Skalp, vši zemřou do 48 hodin. Odstranění všech vlasů na hlavě znamená zničení biotopu a vede ke smrti celé populace parazitů.

Nejlepší léčba pro vší hlavě je kombinace ošetření vlasů chemickým činidlem a následným vyčesáním paralyzovaných nebo mrtvých vší a nití se speciálním tvrdým hřebenem. Pokud jsou zjištěny vší hlavě, je důležité zkontrolovat všechny osoby v domě, s nimiž byl pacient v kontaktu.

Chcete zabít vši a nits rychle? Nejúčinnější způsoby v našem článku.

Pokud potřebujete péči o velkou zahradu, pak se účinný postřikovač může stát spolehlivým asistentem.

Pubic vous

Tento druh vši žije převážně v oblasti pubiky a v celé oblasti svalů, včetně genitálií. Někdy se vyskytuje v oblasti páteře, na hrudníku, břicho, obočí, řasách, knírech, vousu, ale nikdy se nesetká na pokožce hlavy. To je způsobeno skutečností, že struktura končetin vešičky umožňuje zůstat pouze na vlasu trojúhelníkového průřezu, zatímco vlasy na hlavě mají kruhový průřez.

Pubová vina je přenášena především pohlavním stykem. Z tohoto důvodu je u dospělých častější. Méně časté se kontaminace vyskytuje prostřednictvím osobních hygienických potřeb, prádla a vody ve veřejných bazénech.

Ačkoli je lokalita všedních vší odlišná, teplotní podmínky pro jejich pohodlnou existenci jsou téměř stejné jako teplotní podmínky. Mimo stanoviště zemřou také v krátké době - ​​od 24 do 48 hodin.

Zubní pedikulóza se zachází stejně jako s hlavou. Vší mohou být zničeny chemickými prostředky a hřebenové hřebeny. Stojí však za zmínku, že v tomto případě by odstranění chloupků bylo nejlepší volbou. Navíc vyžaduje prací prádlo a osobní hygienu pacienta při teplotě nad +60 stupňů. Není nutné zahřívat vše v domě, protože mimo stanoviště vši stále zemřou do 48 hodin.

Stejně jako u vší vší, je-li všem zjištěno, je třeba vyšetřit všechny, s nimiž byl pacient v kontaktu.

Voskování těla

Existuje častá mylná představa, že pouze bezohlední lidé se mohou nakaziti všemi. S největší pravděpodobností pochází právě z vší.

Tento poddruh lidských vši žije pouze na oděvu, který je neustále v kontaktu s tělem majitele. Vzhledem k tomu, že spodní prádlo patří ke stejnému druhu, jako je hlava, jsou pro ni stejné teplotní podmínky. Při poměrně časté změně oblečení ztratí vousy šaty a zemře během 5-7 dnů. Proto jsou ohroženi pouze lidé, kteří nedodržují hygienu.

Zpravidla platí, že pro ošetření vražedných vší je dostatečné, aby dodržovaly hygienu. Pokud změníte oblečení alespoň jednou týdně a všechny oděvy a osobní hygienické předměty se umyjí při teplotě + 60, populace všic rychle zemřou.

V moderním světě není pedikulóza vážným nebezpečím. Hlava a všední vši jsou snadno zničeny chemikáliemi a šatní skříní - obvyklými pravidly pro mytí a hygienu.

Typy a typy vší

Louse je malý hmyz, který parazitizuje tělo zvířete nebo osoby. Celkem je v přírodě asi pět set odrůd parazitů a všechny jsou specifické pro daný druh. Takže zajícka je parazita na zajíce a králíky, vepřové maso žije na těle prasat a divokých kanců, ptáci žijí na ptácích a psovi na plemeni psů. Jaké druhy vší jsou pro člověka nebezpečné, jak se liší a jak se je zbavit, tento článek řekne.

Co jsou vši u lidí?

Na lidském těle mohou parasytovat pouze dva druhy vši: pubikum (Pthirus) a člověk (Pediculus). Jsou odlišné nejen ve vzhledu, ale také v jejich stanovištích. Oba druhy parazitů se živí výlučně lidskou krví, proto nejsou přizpůsobeny jinému stanovišti.

Existuje prohlášení, že existují následující typy lidských vší: hlava, oděv a pubik. Ve skutečnosti vši v hlavě člověka a v jeho oděvech jsou morfotypy. Podle laboratorních testů mohou být, pokud jsou sestaveny dohromady, snadno klíbit a dokonce porodit potomstvo. Proto jsou to stejní zástupci řádu vši patřících k druhu Pediculus humanus.

Fotky druhů vši žijících v lidském těle jsou uvedeny níže.

Vší hlavy

Vší hlavičky jsou nejčastější u lidí. Onemocnění, které způsobují, se nazývá pedikulóza. Hmyz ovlivňuje pouze pokožku hlavy. Někdy se mohou přestěhovat do brady, bydlet v bradě a knír silnějšího pohlaví. Všudy se přenášejí prostřednictvím kontaktů a metod domácnosti: v těsném kontaktu, když používají klobouky jiných lidí nebo přípravky na péči o vlasy (hřebeny, vlasy atd.).

Barva škůdců je jedním z jejich hlavních charakteristických rysů. Nejčastěji je podlouhlé tělo hmyzu šedohnědé barvy, po jídle se stává mnohem tmavším. Proto se parazité nazývají černými. Fotky černých vší.

Ve srovnání s příbuznými jsou velikost vši, která žijí na lidské hlavě, větší (až 4 mm). Muži jsou mnohem menší než ženy (2-3 mm). Perforující sání typu ústního přístroje umožňuje hmyzu kousnout přes kůži člověka a krmit se jeho krví.

Bez jídla žije škůdce víc než jeden den. Života krveprolití je asi tři týdny, během které je žena schopna umístit až 5 vajec denně. Výhodná pro chovné vši je teplota v rozmezí 23-40 stupňů. Teplota pod 0 a nad 45 stupňů je pro hmyz destruktivní.

Co je vši a nits, možná znáte člověka, který se do té či oné úrovně již setkal s pedikulózou. Malé (až 0,8 mm) vejce vší hlavě mají světlý stín, vypadají velmi podobně jako perleťové perličky. Žena je pevně připevní k vlasům pomocí tajné lepicí látky, obvykle ve vzdálenosti 2 cm od povrchu pokožky. Rozlišovat příznaky od lupin k nevědomé osobě je obtížné. Vzhledem k tomu, že vejce zrají, zvětšují se a zbarvují se tmavěji. Nově narozená larva se zrání za 5-6 dní. Jak vypadají vši a nití v hlavě, jasně ukazuje fotografii.

Vzhledem k tomu, že paraziti používají vlasy k tomu, aby vyhovovaly škůdcům, škůdci nemohou existovat na kůži, která nemá vlasy. Proto je nejrychlejší způsob, jak se zbavit vší hlavičky, plešatý.

Tělesná vši

Látky na oblečení nebo oblečení mají podobnou strukturu a velikost těla. Jejich hlavním rysem je bílá nebo šedožlutá barva. Jménem tohoto druhu škůdce je zřejmé, že hmyz žije převážně v oděvech nebo spodním prádle lidí, což způsobuje uhryznutí na bezsrstých oblastech těla. Nicméně, usazování se ve věcech, které člověk často nasazuje, krveprolití očekávají nevyhnutelnou smrt. Proto jsou všichni majitelé vši nejčastěji lidé s nízkou společenskou úrovní nebo vagáti, kteří zřídka vystavují oblečení k praní.

Životnost spodních oděvů je do 1,5 měsíce. Během této doby je žena schopná vygenerovat více než sto potomků. Velmi malé vejce (až 0,5 mm) se všemi bílými vši ležely přímo v oblečení. Vývojový cyklus larvy trvá přibližně dva týdny.

Boj s těmito parazity je méně obtížný. Stačí stačit kontaminované předměty k varu a tepelnému zpracování železem.

Pubic vši

Nejmenšími parazity, které žijí na těle člověka, jsou všední vši, které mohou být stále nazývány spousty. Velikost těla dospělého jedince tohoto druhu nepřesahuje 2 mm, larvy se neliší ve velkých velikostech (až do 0,5 mm). Životnost hmyzu je 15-30 dní. Během této doby samice dává život dalším 50 larvám. Krvavé kočky fixují vajíčka na vlasy téměř v kořenové zóně.

Zjistěte, jaký druh hmyzu je snadný, vědět jaké barvy vši. Pokud uvažujeme o pubiálních parazitech pouhým okem, pak jejich obraz připomíná mírně ploché paprsky transparentní hnědé barvy. Typy vší u lidí jsou uvedeny níže na fotografii.

Habitus všedních vší je rozkroková oblast a mohou se také nacházet v podpaží, obočí a řasách. Sexuální kontakt a používání cizího oblečení jsou hlavními způsoby infekce všemi všemi všemi.

Známky všech druhů vši

Znáte příznaky vši a jak je potírat, můžete včas přijmout nezbytná opatření.

 1. Svědění kůže, což vede k silnému poškrábání. Takové poškození může přispět k rozvoji sekundární infekce.
 2. Vzhled vyrážky. Po několika dnech po všeckách se objeví červené skvrny, které později mají namodralý odstín.
 3. Na místě poranění se vyvíjejí vředy a vředy, stejně jako pigmentace a zhutnění.
 4. Přítomnost mrtvých nití, živých, stejně jako samotných vší.

Identifikace těchto příznaků pedikulózy naznačuje potřebu naléhavých opatření k vyloučení parazitů.

Způsoby léčby

Farmaceutický průmysl dnes nabízí obrovskou škálu léků určených k potírání určitého typu parazita.

 1. Pro odstranění hlavičky a holenních vší můžete použít šampony, spreje nebo masti, které jsou založeny na insekticidů. Vybraný nástroj se používá podle popisu. Poté se vlasy umyjí tekoucí vodou a nechávají se přirozeně vyschnout.
 2. Další etapou boje je česání nití, které se provádí pomocí speciálního hřebene. Odlišuje se od obvyklých jemných a častých zubů, jejichž vzdálenost nepřesahuje 0,2 mm. Pro lepší česání vlasů je třeba rozdělit na prameny.
 3. Mytí a tepelné ošetření je nezbytné k zastrčení věcí a ložního prádla infikované osoby.
 4. Nejčastěji v léčbě pedikulózy se šamponem nebo sprejem je potřeba znovu zpracovat hlavu. To se vysvětluje skutečností, že pedikulicidní látka má účinek většinou u dospělých. Ze zbývajících živých nití se po několika dnech objeví nové larvy, které se opět množí.

Aby se zabránilo infekci pedikulózy ostatních rodinných příslušníků, je nutné omezit důvěrný kontakt s pacientem (objímání, hry nebo polibky). Také se nedoporučuje nosit oblečení, klobouk, použít ručník, hřeben nebo barrettes nakažené osoby. Pro profylaktické účely by měla být provedena důkladná prohlídka a zpracování všech rodinných příslušníků s antiparazitickým šamponem.

Šampon

Obzvláště populární v boji proti hlavám a všem všem získaly šampony. Jsou prakticky bezpečné a snadno použitelné. Je však možné projevit alergickou reakci u lidí s citlivou kůží.

Následující značky šamponů se osvědčily: Veda, NOC, Hygia, Bilsim.

Řešení a krémy

Řešení a krémy jsou prostředky univerzální hodnoty, protože jsou schopny zničit všechny druhy vši. Kromě toho se používají jak na vlasy, tak i v oblastech, kde vlasy chybí. Takže vynikajícím prostředkem pro lidské a tělové vši je Medifox. Zbavte se parazitů, které žijí na hlavě, nittiforového lotionu nebo Paranitu, krému Knicks, emulze benzylbenzoátu, D 95.

Spreje

Pediculicidní spreje mají podobné vlastnosti. Jejich výhodou je možnost lepší úpravy vlasové části.

Spray Lavinal, Pair Plus, Nyuda jsou mezi spotřebiteli velkou poptávkou.

Hřebeny

Můžete se zbavit všic mechanickou metodou, která zajišťuje každodenní česání se speciálním hřebenem. Jedinečnost takových hřebenů spočívá v obzvláště hustém umístění zubů, což umožňuje odstranění dospělých parazitů a velkých nití. Tato metoda je nejbezpečnější a lze ji považovat za prostředek vší hlavě pro těhotné ženy. Pro úplné odstranění vší však bude vyžadovat několik postupů.

Nejúčinnější jsou hřebeny Robi Comb, AntiV, NitFree.

Také populární jsou lidové prostředky pro vší. Nejbezpečnější z nich je dehet mýdlo nebo ocet.

Vědět, co jsou vši, co mohou způsobit a jak se nemoc může šířit, můžete se vyhnout takovým potížím.

Typy vší, jak identifikovat parazita

Pediculóza se týká parazitického kožního onemocnění způsobeného malým hmyzem - všemi. V uplynulých letech bylo v Ruské federaci zjištěno několik typů pedikulózy v průměru pro 190 lidí na 100 000 obyvatel. V roce 2017 se výskyt snížil o 13%. Navzdory tomu se stále nacházejí všichni členové různých sektorů společnosti. Rozumíme, jaké druhy vši jsou pro člověka zvláštní nebezpečí.

Odrůdy lidských vší

Všichni se živí krví a odpadky a vejce (vejce) zůstávají ve vlasech majitele. Jejich přítomnost na těle a uhryznutí způsobují nepříjemné příznaky. Nejcharakterističtější jsou přetrvávající svědění a podráždění pokožky. Kromě toho parazity sání krve představují značné zdravotní riziko. Všichni jsou distributory těžko léčitelných infekcí.

Doporučujeme si přečíst, jak vypadají vši a nitky.

V závislosti na místě lokalizace vší existují 3 typy:

Je to důležité! Infekce osoby s jakýmkoliv typem vši se nazývá pedikulóza. Někdy existuje smíšená forma - porážka několika druhů parazitů.

Hlava

Příčinou této formy vší je hlavice (Pediculus humanus capitis). Parazita má šedavě žluté nebo průsvitné malé tělo o velikosti od 2 do 4 mm. Dospělé samice dokáží položit až tucet vajíček denně. Doba dozrávání nití je 8-10 dní. Poté se vylíhnou a začnou být nasyceny lidskou krví.

Sexuální zralost a připravenost k reprodukci dochází 2 týdny po narození. Životnost těla hostitele je až jeden a půl měsíce. Bez jídla mohou paraziti trvat ne více než 2 dny. Jak se vši množí, rychlost jejich vývoje najdete na našich webových stránkách.

Existují následující způsoby infekce s vší hlavě:

 • úzký kontakt s osobou trpící vší hlavě;
 • použití osobních předmětů nosí vši (hřebeny, pokrývky hlavy, ručníky, doplňky);
 • přes ložní prádlo;
 • zatímco ve veřejném bazénu (ve vodě, může vina zůstat životaschopná až na 2 dny).

Nejpohodlněji se na dlouhých vlasech cítí vši. To je důvod, proč majitelé luxusních vlasů mají vysoké riziko infekce. Známky poškození hlavních vší jsou:

 • kousatky na chlupaté části těla (na hlavě, vousu, knírech, obočí);
 • vzhled těžkého svědění na krku, chrámy, uši;
 • zduřené lymfatické uzliny;
 • vzhled kůry na kůži;
 • úzkost a nervozita.

Přečtěte si více o příznaky onemocnění, jak pochopit, že máte vši, přečtěte si naše webové stránky.

Vypouštění a pokládání vajec způsobuje zamotání vlasů a nepříjemný zápach. Vážné případy vší vůle jsou doprovázeny tvorbou spletenců (kusů pramenů).

Dávejte pozor! Riziko infekce je nepřítomno během handshakes a když je od pacienta ve vzdálenosti více než 50 cm. Je chybou věřit, že domácí zvířata mohou šířit vši. Lidská vši se krmí svou krví a neusazují se v vlně.

Platby

Velikost oblečení (spodní prádlo) je vši 3-5 mm. Tito spoluobčané mají špinavou bílou barvu. Životní cyklus hmyzu s krví je asi 35 dní. Během tohoto období produkují až 300 vajec.

Spodní prádlo je všudypřítomné švy, záhyby spodního prádla a různé oděvy. Oni také zvládnou oblasti těsného kontaktu s věcmi, starými polštáři a přikrývkami. Nejčastěji krvácející lidé v noci kousnou kořist. Není snadné je najít - parazité se dovedou skrývat v tkáních. Právě tady tento hmyz položil vejce. Z času na čas se dostanou do těla hostitele k jídlu krví.

Kousnutí těl vši podléhají krku, horní části zad, ramen, pasu, dolní části zad. Ward pediculosis je mnohem vzácnější než hlava. V podstatě se vyskytují u osob, které nerešpektují osobní hygienu. V ohrožení jsou lidé žijící v nehygienických podmínkách, kteří zřídka mění lůžkoviny.

Infekce tělovými všemi se vyskytuje v následujících případech:

 • na sobě nemocná osoba;
 • být blízký věcem nebo spánku v posteli nosiče nosu;
 • být v přeplněných místech;
 • vybavení oblečení na přírodních trzích nebo v second-hand.

Symptomy infekce s prací vši jsou zřejmé: přítomnost stop kousnutí, hojení po dobu 4 dnů, těžké svědění, kopřivka. Útok hmyzu často vede k vzhledu modrých skvrn na kůži. Ve vážnějších případech může vzrůst tělesná teplota. Bolesti hlavy, nervové poruchy se rozvíjejí, rozrušení je narušeno.

Pubic

Veřejné vši (ploshchitsy) způsobují typ vší, známý jako fhyriasis. Oblíbeným místem lokalizace hmyzu je pubis. Oni také kolonizují vnější genitálie a podpaží. V těchto místech jsou umístěny ve velkém množství apokrinních žláz, které přitahují zápach ploshchitů. Často se tato odrůda usazuje v konečníku, na řasách, nohou a na hrudi. Na hlavě se tento hmyz téměř nikdy neobjeví.

Jejich rozměry jsou malé - až 1,5 mm. Tělo hmyzu je oblátořené, světle hnědé barvy. Potrava všedních vší, stejně jako u dvou předchozích druhů, je lidská krev. Všichni nejsou schopni žít v oblastech těla zbavených vegetace. To je důvod, proč holení intimní oblasti je dobrý způsob, jak zabránit fhyriasis.

Starší jedinci položí vajíčka na kořeny svých vlasů. Teplota okolí je nižší než 20 ° C a více než 40 ° C je nepříznivé pro reprodukci potomků. V takových podmínkách vši přestanou chovat.

Způsoby přenosu ftiriazu:

 • sexuální styk s nemocným partnerem;
 • kontakt s pokožkou s nosičem onemocnění;
 • používání infikovaných věcí;
 • pobyt ve vanách, bazénech, saunách, veřejných toaletách, soláriích.

Po infekci trvá inkubační doba až 30 dnů. Známky vývoje onemocnění: svědění, malé krvácení v postižené oblasti. Majitelé citlivé pokožky se často objeví puchýře.

Dalším ukazatelem přítomnosti pubikální pedikulózy - stopy vši na spodním prádle. Mají vzhled tmavých malých skvrn. Samotný hmyz se stává viditelnějším poté, co jsou nasyceny krví.

Pozor Všichni jsou schopni nést sexuálně přenosné infekce (STI). Existuje proto přímá vazba mezi ftiriazou a infekcí syfilisem, chlamydií a kapavkou. Všichni pacienti podléhají povinnému vyšetření na výskyt pohlavně přenosných chorob.

Obecné a vynikající vlastnosti

Vši jsou bezkřídlí hmyz s piercing-sání ústa zařízení. Jejich společným rysem je neschopnost přežít bez krve a pod vlivem vysokých teplot. Všechny typy parazitů sání krve umírají při teplotě nad +50 ° C. K tomu by měl být pobyt v takových podmínkách dlouhý.

Nejvíce nestabilní k chladu jsou tělské vši. Můžete se jim zbavit tím, že v zimě zavěsíte kontaminované oblečení nebo spodní prádlo. Hladové vši klidně udržují teploty až -8 stupňů. Zničit je nebude úspěšné, ani když je na ulici bez čelenky. Další informace o metodách regulace teploty, o tom, jakou teplotu vši a vši umírají, naleznete na našich webových stránkách.

Bloodsuckery jsou stejně citlivé na silné pachy. Esenciální oleje jsou schopny vyděsit všechny druhy hmyzu:

 • eukalyptus;
 • levandule;
 • geranium;
 • menthol;
 • rozmarýn;
 • čajový strom

Jablečný jablečný ocot a šťávy z chřestu se používají k ochraně před krevními přísadami. Jejich aplikace na pokožku pomáhá při kontaktu s pacientem s vší hlavámi zabránit infekci. Rozdělte silně vonné látky potřebné pod zády hlavy a za ušima.

Vedoucími velikostmi jsou lněné černice, nejmenší - pubik. Každý druh má menší samice. Pít s krví, každá individuální změna barvy od načervenalé na černou.

Více o pedikulóze a vši v následujících článcích:

Užitečná videa

Pediculóza (vši): patogen, způsoby přenosu, komplikace, inkubační období, druhy.

Jaké jsou vši hlavy?

Country Expert

Typy vší jsou docela rozmanité. V přírodě existuje více než 500 typů. Mnoho lidí se zajímá o to, co jsou vši u lidí. Mají následující názvy: pubik, šatník, hlava. Pediculóza je velmi nebezpečné onemocnění. Jeho včasná diagnóza pomůže udržet pacienta zdravý.

Vši způsobují pedikulózu u lidí, což může mít škodlivý vliv na jejich zdraví.

Charakteristika vší

Strava všech parazitů bez výjimky je lidská krev. Celý životní cyklus od nits (parazitních vajec) dospělému jedinci prochází výlučně na lidském těle nebo v jeho blízkosti, protože když vstoupí do divoké přírody, klesá vitalita vši a v takovém prostředí je nemožné se s nimi setkat.

Charakteristickým znakem vší od ostatních parazitů je četnost příjmu potravy - kousání majitele několikrát denně. To je to, co člověku přináší značné nepohodlí, zejména pokud jde o kůži dítěte nebo alergické reakce.

Jakou barvu jsou vši:

Toto video popisuje typy vší a pedikulózy:

Všechny tyto rysy jsou zvláštní pro všechny škůdce. Ale každý jednotlivý druh má své vlastní specifika.

Různorodé vši u lidí představují následující druhy:

Přečtěte si téma:

Složení a pokyny pro použití prostředků pro vší paranitu

Jak se rychle zbavit pedikulózy doma

 • hlava;
 • pubik;
 • šatník

Pubiové parazity

Tito škůdci jsou ve vlasových chlupách výjimečných, extrémně vzácné jsou na břiše, hrudníku a podpaží.

To je způsobeno skutečností, že tento typ hmyzu se může pohybovat vlasy s trojúhelníkovým průřezem. Skalp má kruhový průřez, takže je vyloučena možnost umístění obydlí všude na hlavě.

Pubiové parazity jsou pohlavně přenosné, v prostředí mohou žít ne více než dva dny

Ve velikosti je tento člověk nejmenší mezi svými kolegy. Chcete-li zvážit strukturu svého tele, musíte použít mikroskop.

Mimo lidského těla může virová vina trvat ne více než dva dny.

Infekce parazitem probíhá výhradně pohlavním stykem, avšak kvůli zlepšení sexuální hygieny se počet případů infekce významně snížil.

Vraky

Mnozí se zajímají o otázku, jakou barvu jsou vši všichni. Tento druh hmyzu má větší velikost, má průsvitné nažloutlé tělo. Kvůli nedostatečnému houževnatosti jejich tlap, nemohou zůstat ve vlasech, ale na svých oděvech, přesněji ve svých záhybech, se cítí skvěle a odtud se odplouvají pouze k jídlu.

Vlasová šatka žije na vlněných tkaninách, protože struktura lidských vlasů jí není vhodná.

Podle standardů evolučního vývoje tento druh parazitů vystupoval už dávno - jakmile člověk začal používat oblečení. Reprodukce tělních vší a ukládání nití se také vyskytuje v záhybech tkaniny. K tomu přispívá lepivé tajemství. Většina parazitů, jako je bavlna a vlna, ale na hedvábí není možné je setkat.

Případy porážky lidí tímto typem parazitů jsou kriticky málo.

Oni raději žijí v oblečení, které lidé nosí každý den po dlouhou dobu, a protože šatník moderního člověka je rozsáhlý, není šance na infekci.

Typ hlavy hmyzu

Nejčastějším typem hmyzu jsou vši hlavy. Mají větší velikost a tmavou barvu lýtka. Pro život na pokožce hlavy jsou perfektně přizpůsobeny, je extrémně vzácné, že lidé s hustými vlasy na svých bradách vidí parazity v bradě.

Pohodlný teplotní režim pro život vší hlavě je považován za normální tělesnou teplotu lidí, s jeho zvýšením nebo snížením jejich živobytí je porušena, nicméně, aby zničil vši, je třeba vážnější tepelné ošetření.

Chcete-li zjistit přítomnost pedikulózy u lidí, můžete použít důkladné vyšetření pokožky hlavy

Ověření infekce tímto druhem pedikulózy se provádí vyšetřením vlasové linie a identifikace vajec parazitů, které ležely těsně nad základnou vlasů. Vedoucí parazité začnou energicky otravovat svůj hostitel ve tmě. Často jsou noční a v tuto chvíli začínají aktivně jíst.

Mýtus podkožních vší je běžný. Získal popularitu pouze kvůli obtížnosti detekce parazitů. Kvůli své velikosti (a hlavice je spíše velký hmyz) se škůdce nemůže dostat pod kůži, a pokud se ukáže, že tam bude, zkusí se brzy vyjít nebo zemřít, protože takový biotop je pro ně nepříznivý.

Pokud se niti ve vlasech nenacházejí, ale jsou puchýře a svědění na kůži, pak je vysoká pravděpodobnost infekce jinými škůdci - svrab. Tento druh parazita skutečně žije pod kůží a jejich infekce vede k závažnějším onemocněním. Pokud zjistíte, že první příznaky svědčí o svrabě, měli byste okamžitě jít na odborníka.

Životní cyklus vší hlavy trvá dva až tři týdny, z čehož 5-6 dní je vývoj dospělého z nití. Během této doby, vši žijí výhradně ve vlasech, protože padnou do jiného prostředí a za pár dní zemřou.

Nits jsou malé, světlé, oválné vejce, které se snadno objevují přes běžnou lampu, ale musíte je hledat lupou.

Účinky pedikulózy

Kromě svrbení a míst česaných skusů, vši samy nepoškodí člověka moc, na rozdíl od roztoče roztoče. Jsou to nosiče některých onemocnění, což je velké nebezpečí.

V historii lidstva jsou známy fakty o porážce celých zemí a národů epidemií vši. Je to o tyfu a tyfu.

Pokud nebude léčena, situace může dosáhnout smrtelného výsledku. Nemůžete spoléhat na svou imunitu: bez ohledu na to, jak silná je, pro tyfii její přítomnost nebo nepřítomnost nehraje žádnou roli.

Člověk s břišním tyfem se projevuje jako bolestivé klouby a malá vyrážka nad tělem, která má nažloutlé barvy. Pro recidivující horečku jsou příznaky totožné, pouze svědění je nepřítomné a doba inkubace pro druhou je delší - 3 týdny (pro svědění - 2).

Při léčbě moderních drog se tyto nemoci léčí poměrně rychle, důležitou roli hraje včasná léčba specialistovi.

Další choroba, kterou mohou paraziti tolerovat, je volynská horečka. Nemá žádný špatný průběh, ale onemocnění přináší tělu dostatek potíží. Pokud jde o hepatitidu a AIDS, zprávy o parazitech, které je mohou tolerovat, jsou dalším mýtem.

Prevence pedikulózy je nezbytná a při prvních příznacích infekce všemi musíte okamžitě poradit s lékařem a zahájit léčbu.

Co jsou vši v osobě na hlavě a těle

Pediculóza je považována za onemocnění tuláků a žebráků. Jaké jsou druhy vši, znaky vývoje, stanoviště a přenos nemoci, zvažte podrobněji.

Ve skutečnosti může absolutně někdo dostat vši, bez ohledu na věk nebo postavení ve společnosti. Několik druhů krveprolití parazitizuje na člověka.

Jaký druh žije u lidí

Pro odrůdy vši rozhodněte o druhu hmyzu, který parazitizuje lidi. Na lidském těle žijí 3 druhy hmyzu sání krve. V závislosti na místě lokalizace se vši liší:

V některých případech se člověk může nakazit všelidovými vši, ale kvůli nepřiměřenosti života na lidském těle, i když je jídlo - krev, jedinec zemře. "Vezměte" losy v moři pravděpodobně v lese. Obvykle lovci a sběrači hub čelí problému.

Hlava hlavice - usadí se u osoby na hlavě. Přijíždění do okolních podmínek zemře po dvou dnech. Dlouhodobá nepřítomnost zdroje potravy a teplota vzduchu pod 25 ° C vede k nevyhnutelné smrti jedince.

Pubic vous - žije na lidském těle, kde je hrubá vegetace. Hlavní místa lokalizace:

 • Oblast područí;
 • Obočí a řasy;
 • Hřbet a pohár;
 • Vous a knír.

Při nepřítomnosti zdroje potravy zemře po 10 hodinách.

Lvíčkovi krveprolití žije ve švech oděvů, postelí a záhybů věcí. Dokáže vydržet dlouhý hladový úder až na 7 dní.

Vnější rozdíly parazitů

Hmyz se liší velikostí a vzhledem:

 • Všichni lidé na hlavě dosahují délky 4 mm;
 • pubikum sotva narůstá na 1,5 mm;
 • největší - spodní prádlo, velikost ženské lýtka dosahuje 5 mm.

Muži krveprolití se liší od žen podle velikosti, břicha a tlap. Žena je lepší v délce mužského příbuzného.

Různé struktury a nohy. U mužského pohlaví, na předním páru nohou, se při výkrmu připomínají výhony připomínající drápy, parazita udržuje ženu během páření.

Bříško mužů je zaoblené, ženy jsou rozděleny. Při vyšetřování břicha ženského jedince existují malé záplaty - to jsou oplodněné vejce.

Co všichni jíst

Všechny odrůdy vši se živí lidskou krví. Paraziti nejí:

 • Vláknitá tkanina;
 • Částice epidermis;
 • Hřídel vlasů

Aby bylo možné získat potravu, hmyz propichuje všechny vrstvy pokožky, aby se dostal k cévě. Dlouhá proboscis umožňuje pronikání hluboko do tkání. Před jídlem vylučuje škůdce exsudát, který zabraňuje srážení lidské krve.

Uvolňuje tekutinu, která u člověka způsobuje nesnesitelný pocit svědění. V některých případech se objevuje alergická reakce, rána se zvětšuje, objevuje se zarudnutí.

Lidé parazitů dostávají jídlo, zatímco člověk nosí kontaminované oblečení nebo spí v posteli, kde hmyz žije ve švech. Po napití krve se vrátka vrací do tkáně, kde se chová a krmí.

Funkce chovu

Stačí, aby žena jednou oplodnila, pak aktivně položila vajíčka na lidské tělo. V životním cyklu, který trvá déle než 40 dní, parazita hlavy dosahuje až 160 vajec.

Lounová vina je schopna položit až 10 tun vajec najednou, není těžké vypočítat, jaká bude míra infekce za měsíc.

Publikum - nerozlišuje plodnost. Po měsíci počet vajec sotva dosáhne 50.

Ženy dospělé v břiše procházejí vylučujícím kanálem a jsou pomocí vlasového hřídele připevněny pomocí lepivého exsudátu. Kolem vajíčka ze stejné lepivé kapaliny tvoří odolná membrána, která chrání larvy před poškozením a účinky insekticidů.

Poté, co je nit zralý, larva pohne membránou. Mladý jedinec není schopen se dostat sám, ale vylepšená práce dýchacích orgánů umožňuje získat maximum kyslíku, který prochází gastrointestinálním traktorem a opouští jeho konečník. Kumulovaný vzduch tlačí larvu na lidské tělo.

Po vylíhnutí mladý člověk okamžitě začne jíst. Bez zdroje energie larva zemře během několika hodin.

Způsoby přenosu pedikulózy

Pediculóza je přenášena kontaktním způsobem. Jak to jde? Zdravý člověk, který je ve společnosti nakaženého člověka, se stává předmětem krve-sání vzorky, které neskákají, ale plazí se do zdravého lidského těla.

Je skutečné, že se nakažte prostě spaním ve stejné posteli se špatnou pedikulózou nebo pomocí svých osobních věcí. Je přísně zakázáno používat:

Nedoporučuje se nosit klobouky jiných lidí, spodní prádlo.

Pedikulóza může být "zvednutá" kdekoli, dokonce i bez komunikace s pacientem. Stojí v nemocnici nebo v supermarketu, ve veřejné dopravě, v dětských zařízeních. Dokonce i na koncertě tvého oblíbeného umělce je možné dostat vši.

Veřejné vši s největší pravděpodobností infikují ve vaně nebo sauně. Pool - zdroj infekce, plavání bez gumového víčka v kontaminované vodě vede k infekci.

Kondom nechrání před infekcími pubikálními parazity. Náhodné připojení jsou nejčastějším způsobem infekce.

Linenové vši obvykle přinášejí z práce, posilovny, bazénu. Spodní prádlo je infikováno infikovanými kabinami. Často jsou parazitové kousky zmatené s chybami.

Je možné rozlišovat stopu od skusu chyby a vši lokalizací. Bělidlo štěpí krev na jedné části těla, hlavně na boku a na zádech. Lokalizace závisí na poloze pražce.

Lvíčkovitý hmyz může kousat během dne, nevybírá místa s vegetací, kousnutí může být lokalizováno po celém těle.

Mohou zvířata infikovat všemi?

Mnozí lidé, kteří si uvědomují, že se na zvířatech podávají krveprolití parazity, se snaží zbavit svého čtyřnohého domácího mazlíčka, protože se obávají svého vlastního zdraví. Marně!

Typy blech a vši u zvířat a lidí jsou různé. Lidské vši se živí krví, psovité vši se živí částicemi pokožky a chloupků.

Na lidském těle nemají blechy šanci přežít. Dokonce i když člověk skáče na člověka, zemře hladem a nepříznivými životními podmínkami.

Totéž platí pro všelékové vši. Nepřežije v lidském těle ani v přítomnosti husté vegetace na hlavě. Lidská krev má vynikající složení ze zvířat, není vhodná pro hmyz.

Jak se zbavit krveprolití

Léčba pedikulózy vyžaduje trpělivost. Existuje mnoho lékáren a lidových receptů, které vám umožňují zbavit se dospělých jedinců, ale nikoliv z nich. Pouze některé insekticidy jsou účinné proti parazitovým vejcům.

Volba je vždy spotřebitel: mnozí lidé dávají přednost léčbě lidovými metodami, někdo důvěřuje výhradně chemickým přípravkům. Efektivní a ti, a jiní, ale aby přinesli hmyz lidové rady, nebude vyžadovat žádný postup.

Po každé úpravě je zapotřebí česání zámků hřebenem. Tam jsou speciální elektrické hřebeny, které umožňují odhalit živé jedinci a nits v hlavě.

Jakmile se parazit dostane do malých zubů, hřeben přestane pracovat. Metoda je zvláště důležitá v konečné fázi léčby, kdy je potřeba odstranit hmyz, který přežil po návnadě.

Chemické látky

Lékárny prodávají spoustu léků, které slibují, že zcela vyléčí pedikulózu při jednom použití. Ve skutečnosti nástroje pomáhají, nebo je to jen další trik obchodníků.

Následující drogy jsou mezi spotřebiteli nejoblíbenější:

Foxylon se uvolňuje jako lotion, který účinně uvolňuje hlavu od dospělých. Nits prostředky nefungují.

Stačí, abyste drogu naneste na pokožku hlavy a nechte působit 10 minut. Pak jsou vlasy omyty a česané hustým hřebenem. Aktivní složkou je benzylbenzoát.

Zde je k dispozici nástroj založený na silikonovém oleji - Dimethicone ve formě spreje. Efektivní proti dospělým osobám.

Je snadno aplikovatelná, nehoří vlasy a nepronikuje do systémové cirkulace. Doba expozice je 45 minut, po které jsou kousky opláchnuty šamponem a mechanicky odstraněny kostičky a mrtvé jedince.

Pediculin je levný šampon vhodný pro děti starší 3 let. Aplikujte na pokožku hlavy, pěnu a nechte 15 minut.

Umyjte pryč a odstraňte mrtvé jedince. Šampon není účinný proti larvám a vejci.

Nittifor - se vydává ve formě krému a krému. Je vysoce účinný proti krvácení a jejich vejcích.

Obsahuje vysokou dávku insekticidu, je zakázáno používat pro těhotné ženy, děti do 5 let a oslabující osoby. Může vyvolat alergickou reakci ve formě svědění a vyrážky. Droga se aplikuje na vlasové kořeny, nechá se 40 minut a pravidelně se omyje.

Pedilin - šampon, emulze. Droga se třese do kořenů mokrých vlasů a nechá se po 30 minutách po opláchnutí opakovat postup, což způsobuje nástroj po dobu 5 minut. Po uplynutí doby je hlava umyta a vyřezána hřebenem s častými zuby.

Paranit - šampon. V srdci minerálního oleje. Účinně působí proti dospělým a škůdcům. Aplikujte na pokožku hlavy a nechte půl hodiny, poté se umyjte. Opakujte postup po 7 dnech.

Při nákupu farmaceutických přípravků se věnujte pozornost datu vypršení platnosti a případným kontraindikaci. Většina léčiv je zakázána dětem, těhotným a kojících ženám.

Lidové metody

Tradiční medicína doporučuje mnoho receptů, které mohou uvolnit hlavu z osídlení krveprolití. Boj se doporučuje těmito způsoby:

 • Esenciální koncentráty a olej z čajovníku;
 • Brusinky;
 • Barvení vlasů;
 • Dehtové mýdlo;
 • Voda;
 • Kyselina octová.

Esenciální oleje se používají k pedikulóze, ale s opatrností. Silný pach může vyvolat alergickou reakci u pacienta. Se silnými vlasy, člověk zažije těžké pálení a bolesti.

Pro vyčištění parazitů použijte olej:

Koncentrát se aplikuje na vlasy, zabalí do polyethylenu a nechá se stát 30 minut. Pak opláchněte kadeře a odstraňte parazity mechanickými prostředky.

Účinnou léčbou pedikulózy je brusinka. Používejte jak džus, tak bobulovu kaši. Výrobek se nanáší na hlavu a zabalí.

Po 40 minutách jsou vlasy umyté a česané jemným hřebenem. Obtěžování brusinek vyžaduje opakované použití, postup se opakuje po dobu 5 dnů za sebou.

Mnozí, aby se zbavili hmyzu, barvili vlasy. Metoda funguje v případě správného výběru barvy. Kompozice musí obsahovat peroxid vodíku nebo amoniak. Tyto chemikálie jsou v čisticích prostředcích.

Dehtové mýdlo - levné a bezpečné léčba pedikulózy. Hlavu umyjte přírodním produktem a odstraňte parazity mechanicky. Tento postup přinese správnou účinnost, pokud se opakuje 7 dní v řadě, po něm bude následovat česání.

Chemerichnaya voda. Používá se již řadu let jako účinný lék na pedikulózu. Pro dlouhé vlasy budou vyžadovat 3-4 lahve.

Zakoupený nástroj v jakékoli lékárně za přijatelnou cenu. Zničí obojí a dospělé jedince. Dvě aplikace jsou dostatečné, s intervalem 5 dní, aby zcela vyléčily pedikulózu.

Ocet pomáhá v boji proti nits. Je velmi obtížné a bolestivé zatlačit vejce po celé délce vlasů, oplachování acetickou vodou usnadní tento proces, protože rozpouští adhezivní látku z vlasové šachty.

Pokud se rozhodnete bojovat proti parazitům pomocí oblíbených metod, buďte připraveni na to, že postup se bude muset opakovat více než jednou. Po každé léčbě jsou vlasy kontrolovány a vyřezávány.

Vlastnosti aplikace pro těhotné ženy a děti

Nejsou povoleny všechny prostředky pro děti a těhotné ženy. Chemické přípravky obsahují insekticidy, které mají nejen destruktivní účinek na hmyz, ale také otravují lidské tělo.

Lék přes kůži může proniknout do systémového oběhu a těhotných žen překonat placentární bariéru. Účinek insekticidu je poněkud nepředvídatelný.

Dalším aspektem je ostrý zápach jedovatých látek. Receptory u těhotných žen jsou velmi citlivé a mohou se vyvinout nezvratné toxikózy.

Při výběru léku zastavte výběr těch, které obsahují olejovou bázi Dimethicone nebo D-95. Je přísně nemožné používat léky obsahující benzylbenzoát, malathion, pyrethrin a fenotrin.

Vzhledem k terapii užívání lidových léků vylučujeme:

 • Kerosén;
 • Poměrná voda;
 • Alkohol;
 • Esenciální oleje;
 • Dichlorvos.

Dítě a těhotná žena se mohou otravit nebo mají závažnou alergickou reakci.

Oddálit parazity a pubikum

V boji s pubickým hmyzem bude racionální způsob léčby úplné holení vegetace v intímních místech a v podpažích. Budete muset holit opakovaně, ale několik měsíců.

Označení kousnutí je ošetřeno hojivými protizánětlivými mastimi. Rychle regeneruje tkáň Levomekol.

Z pracích parazitů se zbavte pouze varu, praní a žehlení. Silně infikované věci jsou spálené, domy jsou jarní čištění s použitím kontinuálních prostředků.

Preventivní opatření

Je mnohem snazší sledovat jednoduchá preventivní opatření, než se dlouhou dobu zbavit této choroby a trvale.

Chcete-li se chránit před infekcí, postačí dodržovat zlatá pravidla, která jsou známá všem od raného dětství:

 • Nenoste klobouky jiných lidí;
 • Kartáče na vlasy neberou venku;
 • Noste klobouk v bazénu;
 • Pletené volné vlasy;
 • Plavky a spodní prádlo si nepůjčují;
 • Intimní vztahy jsou čitelné.

Při infekci pedikulózou by měla být léčena celá rodina. Doporučuje se identifikovat kontakt a upozornit ho, aby nemoc neměla "u lidí". Včasná léčba začíná zaručit plné zotavení a dodržování prevence - ochrana před relapsem.

Pro Více Informací O Suché Vlasy