logo

Postup pro určení příčiny plešatosti nebo procházení testů na vypadávání vlasů

To může být způsobeno endokrinními poruchami, imunitními chorobami, onemocněními nervového systému a gastrointestinálního traktu, účinky radioaktivního záření a chemických látek.

Chcete-li zjistit příčinu plešatosti, musíte se poradit s lékařem nebo dermatologem. Zkoumá stav pokožky hlavy a předepisuje nezbytné testy, jejichž výsledky určují skutečný zdroj problému. O tom, jaké testy potřebujete projít se ztrátou vlasů, budeme hovořit v tomto článku.

Metody diagnostiky plešatosti

Diagnostika alopecie zahrnuje následující výzkumné metody:

 • vyšetření pokožky hlavy;
 • Trichogram - mikroskopické vyšetření odstraněných vlasů;
 • histologické vyšetření pokožky hlavy;
 • kompletní krevní obraz;
 • sérologické reakce na lupus erythematosus nebo syfilis;
 • biochemický krevní test;
 • krevní test hormonů štítné žlázy.
 • mikroskopická analýza patogenních hub.

Značnou diagnostickou hodnotou je průzkum ženy s problémem plešatosti.

Odpovědi by měly být doručeny k otázkám, jako je doba trvání problému, přítomnost nebo nepřítomnost nepříjemných pocitů na pokožce hlavy (svědění, pálení), možné napětí a silné otřesy za posledních šest měsíců.

Faktory, jako je použití hormonální antikoncepce nebo potrat, mohou také ovlivnit ztrátu vlasů.

Podle statistik je náhlá ztráta vlasů u žen ve 95% případů dočasná a nastává kvůli psycho-vegetativním poruchám - je to silná emocionální turbulence a stres. A pouze 5% je diagnostikováno s nevratnou alopécí - ohniskovou nebo androgenetickou.

Jaké testy předepisuje trichologista na ztrátu vlasů? To bude popsáno v dalším odstavci našeho článku.

Jaké testy potřebujete projít při vypadávání vlasů?

Laboratorní diagnostika zvýšené ztráty vlasů vám umožňuje určit typ alopecie a identifikovat možné poruchy v těle. Koneckonců, náhlá ztráta vlasů je nejčastěji reakcí těla na jakoukoli nemoc. Takže, jaké jsou testy na vypadávání vlasů? Zvážte další:

Krev (celkem)

Pro stanovení hladiny hemoglobinu v krvi se provádí obecná klinická krevní analýza a vylučuje se anémie z nedostatku železa - jedna z příčin alopecie.

Obvykle se hladina hemoglobinu v krvi ženy stanoví v rozmezí 115 - 145 g / l.

Je-li koncentrace hemoglobinu v krvi nižší než 100 g / l, může být považována za příčinu vypadávání vlasů anémie s nedostatkem železa.

Sérologické reakce

Biochemický krevní test

V biochemické analýze krve upozorňujeme na následující složky (normální hodnoty jsou uvedeny v závorkách):

 • ALT (7-40 IU / l);
 • AST (10-30 IU / l);
 • celkový protein (65 - 85 g / l);
 • bilirubin (méně než 3,4-17,1 μmol / l);
 • cholesterol (3,11 - 5,44 mmol / l);
 • cukr (3,9 - 6,4 mmol / l);
 • alkalická fosfatáza (39 - 92 IU / l).

Hormonální vyšetření

Zvýšená ztráta vlasů může být symptomem hypotyreózy, což je onemocnění štítné žlázy způsobené nedostatkem hormonů štítné žlázy. (Pro další hormonální poruchy a jejich vliv na vypadávání vlasů, přečtěte si zde.)

Pro diagnostiku onemocnění předepisujte krevní test na stanovení koncentrace TSH a T4.

Obvykle se TSH stanoví v rozmezí od 0,24 do 4,0 mMe / L a T4 od 65 do 160 nmol / l.

Pokud je hormon TSH vyšší než 4,0 mMe / L a T4 je snížena, není pochyb o diagnóze hypotyreózy.

Mohou existovat situace, kdy je TSH určena v normálním rozmezí a T4 je snížena - v tomto případě jde o otázku počáteční nebo latentní hypotyreózy.

Analýza obsahu pohlavních hormonů v krvi nám umožňuje stanovit (eliminovat) androgenetickou alopecii.

Normální hodnoty ve fázi folikulu cyklu:

 1. LH (1 - 20 U / l).
 2. FSH (4 - 10 U / l).
 3. Estradiol (5 - 53 pg / ml).
 4. Progesteron (0,3 - 0,7 μg / l).
 5. Testosteron (0,1 - 1,1 μg / l).
 6. SSG (18,6 - 117 nmol / l).

Výsledky jsou vyhodnocovány v komplexu. Se zvýšeným testosteronem a sníženým CVD je potvrzena androgenetická alopecie.

Na patogenních houbách

Plešatost přední části hlavy může být výsledkem poranění houbou.

Nejčastějšími houbovými onemocněními pokožky hlavy jsou trichophytosis nebo microsporia, obecně známý jako ringworm.

Vlasy se v některých částech hlavy rozpadají nebo spadnou společně s žárovkou a vytvářejí plešatost.

V laboratorních podmínkách se houba vyšetří na škrábání pokožky hlavy a vlasů.

Normálně nejsou patogenní houby zjištěny.

Trichogram

Mikroskopické vyšetření vzdálených vlasů spolu s vyšetřením pokožky hlavy je hlavní diagnostickou metodou v trichologii. Podle povahy plešatosti můžete určit formu alopecie, ať už je tento jev dočasný nebo nezvratný.

 1. 50 zubů je odstraněno z hlavy pomocí pinzety a jejich žárovky jsou vyšetřovány pod mikroskopem, aby se zjistilo jejich životnost. Normálně je až 90% všech chloupků v aktivní anagenní fázi. Pokud je více než 15% odebraných chloupků v telogenové fázi, lze předpokládat, že existuje androgenetická nebo telogenová alopecie. Mohou být diferencovány prostřednictvím výzkumu pohlavních hormonů.
 2. Pokud jsou na hlavě kapsy plešatosti, pod mikroskopem prohlédněte chloupky kolem léze a stav pokožky v této oblasti. Je důležité rozlišovat ohnisko od cévní alopecie. V prvním případě má onemocnění autoimunitní povahu, ve druhém je důsledkem houbových, infekčních onemocnění nebo poranění hlavy. V ohniskové plešatosti jsou chlupy na okrajích plešovitých skvrn odlomeny a zahuštěny na špičce.

Testy na vypadávání vlasů u žen

V tomto článku vám řeknu v Torahu, jaké testy jsou obvykle předepsány pro vypadávání vlasů. Nedoporučuji vám provádět testy sami! Poraďte se s lékařem - řekne vám: Pokud vypadnou vlasy, jaké hromady můžete projít?

Analýza vlasů pro vypadávání vlasů

Mnoho pacientů kladí otázky týkající se tématu vypadávání vlasů a testů:

 • kde začít zjistit příčiny procesu pádu?
 • Jaké testy jsou potřebné k určení problému vypadávání vlasů?
 • kdo požádat o radu o vypadávání vlasů? a tak dále

Diagnostika vypadávání vlasů je prvním krokem léčby. Schůzku pro výzkum byste měli získat od svého ošetřujícího trichlóga.

Léčba vypadávání vlasů začíná vyšetřením, kdy lékař obdrží informace o stavu pacienta (vlasy a pokožku hlavy). Průzkum pacienta umožňuje lékaři vyvodit závěry o řadě faktorů, které jsou nezbytné pro stanovení testů na ztrátu vlasů, diagnostiku a přípravu léčebných programů. Zejména tricholog musí o vás vědět následující:

 • existuje riziko dědičného vypadávání vlasů;
 • jaké nemoci jste v poslední době utrpěl;
 • zda existují důvody pro silné nervové přetížení, stres;
 • jak jíte;
 • jak se staráte o své vlasy (šampony, masky, stylingové výrobky).

Po odebrání anamnézy lékař předá pacientovi testy na vypadávání vlasů. Jaký druh výzkumu potřebuje lékař? Vše individuálně.

Jaké jsou testy na vypadávání vlasů?

Zkouška na ztrátu vlasů by měla začínat obecným vyšetřením krve. Tato položka se vztahuje jak na ženy, tak na muže. Lékař může také poslat biochemický krevní test, který vám poskytne úplný obraz o vašem zdraví.

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Zástupci obou pohlaví by měli provést ultrazvukové vyšetření štítné žlázy.

Ženy se ztrátou vlasů musí předložit testy u gynekologa-endokrinologa. V 75% případů je ztráta způsobena nerovnováhou hormonů.

Krevní test hormonů pro vypadávání vlasů se obvykle provádí na následujících parametrech:

Pokud vaše vlasy vypadnou špatně, důvody mohou být spojeny s vnitřními nemocemi (diabetes, zvětšení štítné žlázy, anémie, onemocnění nadledvin atd.), Nedostatek vitamínů, škodlivé chemické účinky.

Při ztrátě vlasů ukáže krevní test na sérové ​​železo přítomnost anémie, která také vyvolává proces ztráty vlasů.

Příčiny ztráty vlasů, nebo proč vypadají vlasy žen

Není to jen další rada, ne jen další článek. Na této stránce, včetně komentářů, se pokusíme porozumět příčinám vypadávání vlasů, najít cestu, navzájem si pomáhat.

Základní příčiny jsou složité a někdy neočekávané.

Proto si po přečtení této stránky a komentářů přečtěte všechny články na webu. Bude to trvat nějaký čas na to, ale je to lepší než plešatění.

Obecně platí, že každý den ztrácíme z několika desítek na sto chlupů, někdy i trochu víc, proto když najdeme další vlasy, které spadly na polštář nebo oblečení, nemáme k tomu vždycky velký důraz. "Je nutné" pít vitaminchiki ", dostat spát, vést zdravý životní styl, častěji dělat masku na vlasy a všechno projde," ujišťujeme se...

Ale, bohužel, pro mnohé ženy se problém ztráty vlasů nepostřehnutelně proměňuje v skutečnou katastrofu, když z lýtkového vlasu zůstávají jen ztuhlé prameny. Není bez rozdílu, že diskuse o bolestivém problému plešatosti je dnes tak populární na fórech žen. Pokusme se alespoň trochu pochopit toto obtížné téma, aniž bychom si vykládali lži a mýty.

Skryté zdravotní problémy

Problémy s vlasy jsou důkazem, že v těle je něco špatně. Není to nic, co krásná herečka Catherine Zeta-Jones říká, že krásné vlasy jsou bez dobrého zdraví nemyslitelné: "Pokud jsou vaše vlasy nudné a křehké, pak jim poděkujte, že jste tě varovali před nebezpečím." Co říci o hojné ztrátě!

Takže se nepokoušejte běžet do kosmetiky a koupit nejrůznější způsoby vypadávání vlasů a zlepšit růst vlasů atd. - v první řadě je třeba se zabývat běžnými zdravotními problémy.

Samozřejmě, hledání jehly v sena nebude vůbec snadné. Ale nejdřív by bylo hezké jít na terapeuta a předložit všechny základní testy. Mezi hlavní příčiny vypadávání vlasů patří problémy se žaludkem a střevem, včetně dysbakteriózy. Větší abnormality na vás čekají na úrovni endokrinního systému. Je nutné kontrolovat štítnou žlázu a pohlavní hormony. Skrytý nepřítel se také nachází v oblasti gynekologie - jakákoliv infekce v těle je připravena ovlivnit hustotu vlasů.

Příčinu vypadávání vlasů však může být zcela odlišná, proto si tento článek přečtěte kompletně, pečlivě a zamyšleně.

Chronická nebo dočasná ztráta?

Příčiny těžké vypadávání vlasů mohou být velmi mnoho. A musíte zvážit, zda je onemocnění dočasná nebo již stala chronická. Nejčastější příčinou vypadávání vlasů u žen je hormonální nerovnováha.

Mohou to být oba onemocnění a výsledek hormonálních přípravků, například antikoncepce. Antibiotika, chemoterapie mohou také vést ke ztrátě vlasů. Ale v tomto případě, stejně jako po těhotenství, vlasy jsou obvykle obnoveny na vlastní pěst.

Dokonce i zneužívání slané chuti ve stravě může způsobit oční alopecii a alopecii, to bylo pozorováno ve starověku.

Kompletní plešatost?

Ztráta vlasů může být nevratná, když žárovky atrofují. Mnoho žen se potýká s tak hrozným problémem, jako je androgenní alopecie. Tato strašná fráze může znamenat jak závažné hormonální změny v těle, tak i geneticky určenou ztrátu a ztenčení vlasů.

Jedna věc těší: ženská plešatost není úplná, na rozdíl od mužů. Je prostě nemožné bojovat s tímto problémem samy - musíte se obrátit na doktora - prostě ne na ten, který pochází ze slova "lož".

Trichologický přístup

Lékaři, kteří ošetřují vlasy, se nazývají trichologové. Pokud jsme dříve o takových specialistách nic nevěděli, dnes ženské časopisy stále častěji doporučují, abychom kontaktovali trichology. Jak mohou pomoci těm tajemným lidem, a ne?

Trichologové dobré klinice nebo laboratoře budou diagnostikovat stav vlasů, pokožku hlavy, vlasové folikuly. Budou zkoumat vlasy a žárovku pod mikroskopem, změří tloušťku vlasů a budou popisovat obecnou situaci s vašimi vlasy. Je pravděpodobné, že jste se o vaše vlasy nestarali a ani jste si nemysleli, jaký typ vlasů máte, typ pokožky hlavy a další důležité problémy, které mohou také nepřímo ovlivnit ztrátu.

Proto vyšetření dobrého a upřímného trichlóga může váš život mnohem jednodušší a poskytnout náznak, že je lepší vybrat si z široké škály produktů na ochranu vlasů a péče o vlasy. Ale...

Trichologická lži. "Důvěřuj, ale ověř to!"

Najděte si dobrý tricholog není tak snadné. Dnes je krása podnikatelskou oblastí a průmyslem pro výrobu velkých peněz, tolik "expertů" se, bohužel, zaměřuje pouze na získání zisku. Nakonec můžete nabídnout velmi drahé zacházení a dokonce i bez záruk, protože zde prostě nemohou být.

Mnoho klinik je přesvědčeno o účinnosti jejich metod léčby vypadávání vlasů. Mohou to být injekce vitamínů do pokožky hlavy, masáže, odličovací vody a speciální nástroje.

To vše je velmi drahé a často není příliš účinné. Často se ukazuje, že skutečný problém vypadávání vlasů, jak již bylo zmíněno, je něco úplně jiného. Dobrý odborník by měl především pomoci vám vypořádat se se svým zdravím, snažit se identifikovat příčinu a poslat ji na testy.

Někdy se na oddělení dermatologie na zdravotnických univerzitách mohou objevit dobří odborníci.

Seborrhea

Jednou z běžných příčin ztráty vlasů jsou problémy se skalpem, a to seborrhea. Pokusíme se zjistit, co je tento útok.

Seborrhea je nefunkční mazové žlázy, což vede ke vzniku lupin, mastné pokožky hlavy, loupání, svědění a dokonce i psoriázy. Seborrhea je suchá nebo mastná, ale jedna a druhá mohou vést k plešatosti, vypadávání vlasů. Pokud jsou póry ucpané, žárovka nefunguje normálně a vlasy se pomalu ztenčují.

Příčinou těchto potíží mohou být všechny stejné problémy v těle, ale možná jen špatná péče o vlasy. V každém případě je třeba měnit přípravky pro péči o pokožku a vlasy.

Současně zvažte jedno jednoduché doporučení: omyjte hlavu vlažnou vodou. Horká voda může zhoršit stav vlasů a zrak. Elektrický vysoušeč vlasů je také znepokojen: buď jej nepoužívejte, nebo udržujte 20 cm od vlasů nebo více.

Nevěřte tomu "magii"

Dnes v lékárnách najdete obrovské množství "zázračných" prostředků, které nám "vyléčí" všechno na světě. Nicméně, než se poradí s nešťastnými lékárníky nebo inzerenty a spěšně nakupuje "kouzelné" šampony a pleťové vody, je lepší provést vlastní vyšetřování. Má smysl diskutovat o tom léku, který potřebujete, s lékařem, kterému důvěřujete.

Kromě toho je užitečné se ptát na výhody konkrétního léčení vlasů od přátel, stejně jako hledat informace o nástrojích na internetu a podívat se na pár fór, které si přečte recenze a rady ostatních obětí. V každém případě, ať už jste nabízeni, nevěřte tomu, že "magie" znamená - pokuste se analyzovat, vyhledávat informace v různých zdrojích, protože dnes je jejich nedostatek. S některými léky, které jsou prodávány v lékárně a aktivně inzerovány, musíte být zvlášť opatrní!

Jedná se o produkty, které obsahují minoxidil (nebo pinotsidil a diazoxid) a mohou skutečně stimulovat růst vlasů. Nicméně s přerušením přijatého účinku může být ztraceno!

Kromě toho je reakce různých lidí na takové prostředky odlišná. Některé vlasy začínají vypadávat ještě silnější... Takže "zázračné" znamená, že musíte být velmi, velmi opatrní.

Ztratit váhu a jít plešatý?!

Všichni chceme být štíhlá, jako dívky na obálkách časopisů, a dokonce i děsivé příběhy o vyčerpání modelů ne vždy zastaví nás na cestě k drahému slávě. Neměli bychom však zapomínat, že dobré vlasy jsou jednou z hlavních výhod nějaké krásné ženy, a pokud se pokazíte na půstu, riskujeme ztrátu této trumfové karty.

Ostrý úbytek hmotnosti, nedostatečná výživa - zejména v mladém věku - to vše jednoduše nemůže ovlivnit stav vlasů. Proto než začnete užívat dietu, je lepší konzultovat s lékařem, jinak by výsledky mohly být katastrofální.

Nejtajnější důvod

Stres působí na naše vlasy o nic menší škody. Deprese, pocity, depresivní stav - to vše může výrazně ovlivnit stav našich vlasů. Někdy ani nevíme o souvislosti mezi ztrátou vlasů a neštěstím, protože vlasy začínají vypadávat ne hned po zkušenostech šoků, ale po měsíci nebo dvou nebo dokonce později.

Proto, pokud se potýkáte s problémem silné ztráty vlasů, nejprve se posaďte a přemýšlejte o tom, co se v životě za poslední rok stalo. Koneckonců, žádný lékař vám nemůže pomoci, pokud se nebudete léčit z duchovních ran. Jak se v této situaci nachází?

Na ztenčení vlasů nebo plešatých mužů je postoj spíše klidný, ale pro ženu je to skutečná tragédie. Chcete-li zastavit tento proces a znovu získat tlusté a krásné vlasy, musíte především vědět, co je příčinou ženské plešatosti, která způsobila problém. Proto testy na vypadávání vlasů - to je první a povinný krok na cestě k hojení.

Mám se poradit s lékařem o vypadávání vlasů?

Vlasy vypadají vůbec a vždycky je to normální. Obvykle každý člověk ztrácí několik tuctů chlupů denně (100 je normou) a problémy začínají, když se tato hodnota výrazně zvětší.

Testy na vypadávání vlasů

Chcete-li zjistit pomocí vlastních rukou, zda je čas na zvuk poplachu, vytlačte malý zámek mezi prsty a lehce jej vytáhněte. Pokud je v něm více než šest vlasů, neodkládejte návštěvu klinice pro ošetřování vlasů.

Příčiny ztráty vlasů

Mnozí z nás, když si všimli ztenčení vlasů a bez doktora, mohou říct, proč se to stalo. U žen může být důvodem dlouhodobá strava, zbavená těla esenciálními vitamíny a minerály, těhotenstvím, kojením, častými experimenty s barvením, změnou barvy, prodloužením nebo curlingem.

V takových případech je výuka stejná: je nezbytné okamžitě změnit přístup k péči o vlasy, stanovit výživu a denní režim, dostat dostatek spánku, ne být nervózní. Nebo prostě počkejte, až se hormony vrátí k normálu, provádět jednoduché procedury, které podporují a vyživují vlasové kořeny.

Ale příčinou alopécie mohou být vážná onemocnění, selhání těla, dědičné faktory. A v takových případech musíte vědět, jaké testy projít při vypadávání vlasů, aby léčba byla účinná.

Analýzy týkající se ztráty vlasů pomohou odhalit nebo odstranit následující patologické procesy:

 • zánětlivé, infekční, houbové choroby;
 • hormonální poruchy;
 • narušená rovnováha bakterií v gastrointestinálním traktu;
 • selhání v imunitním systému atd.

Pouze analýzou výsledků výzkumu bude lékař schopen vyvinout správný léčebný režim.

Recepční specialista tricholog

Vzhledem k tomu, že cena úplného klinického vyšetření je poměrně vysoká, doporučujeme navštívit před ním zkušeného specialistu, který po vyšetření a pohovoru určí pouze ty nejpotřebnější studie, s výjimkou případů, kdy se ve vašem případě neinformuje.

Při primárním příjmu musí tricholožka pohovořit s pacientem a zjistit následující údaje:

 • povahu a trvání ztráty vlasů;
 • přítomnost krevních příbuzných s podobnými problémy;
 • přítomnost nemocí známých pacientovi;
 • spánek a odpočinek;
 • stravovací návyky;
 • pracovní podmínky;
 • metody péče o vlasy.

Na základě takového průzkumu je již možné vyloučit nebo naopak najít příčinu problému.

Poté lékař vyšetří hlavu pacienta nejprve vizuálně, aby zhodnotil kvalitu a intenzitu ztráty vlasů a odstranil přítomnost vlasových houb nebo dermatologických onemocnění. Pak provede trichogram pomocí speciální videokamery, která umožňuje určit hustotu vlasů.

Trichogram

Pokud obdržená informace nestačí, lékař vás poradí s úzkými odborníky, kteří potvrdí diagnózu - endokrinologa, neurologa, gynekologa, gastroenterologa. Potom bude přesně vědět, jaké testy projít, pokud vypadnou vlasy silně.

Seznam testů na vypadávání vlasů

Mezi studie přiřazené v takových případech jsou povinné a další. První jsou určena k vyloučení závažných porušení v těle, druhá - pokud potřebujete potvrdit podezření lékaře ohledně přítomnosti určitých onemocnění.

Povinné analýzy zahrnují:

 1. Kompletní krevní obraz pro ztrátu vlasů, který umožňuje určit hladinu hemoglobinu. Ženy jsou kvůli svým fyziologickým charakteristikám náchylné k anémii (snížení hladiny hemoglobinu v krvi), což může být hlavní příčinou tohoto problému. A zvýšení počtu leukocytů naznačuje přítomnost vnitřního zánětlivého procesu.
 2. Krevní test na infekce. Vlasy mohou spadnout na pozadí parazitů, které se vyvíjejí v těle a vylučují škodlivé produkty.

Složení a kvalita krve poskytují nejkomplexnější informace o stavu těla.

 1. Biochemická analýza krve je určena k posouzení hladiny železa, hořčíku, vápníku a dalších důležitých stopových prvků nezbytných pro normální tvorbu a růst vlasů. Umožňuje zjistit, jak fungují játra a ledviny, ať jsou postiženy degenerativními nebo zánětlivými procesy.

Tyto studie v každém případě jmenuje tricholožka. Pokud jsou normální, přiměje vás k dalším odborníkům, kteří mohou také poradit, jaké testy projít - pokud vypadnou vlasy.

Například endokrinolog se podle výsledků předběžného šetření zaměří na:

 1. Analýza hladin thyroidních hormonů - T4 (thyroxin), TSH (thyrotropic), T3 (trijodthyronin). Jejich přebytek vede ke ztrátě vlasů a nedostatku - k oslabení a narušení struktury.

Ultrazvuk štítné žlázy pro vypadávání vlasů

Špatné výsledky - důvod k provedení dalších testů.

Vzhledem k tomu, že dochází k hormonální ztrátě vlasů, je nutné předat analýzu hormonů - prolaktinu, testosteronu, progesteronu, FSH a dalších. Když jsou jejich normální hladiny nebo poměry narušeny, vedle ztráty vlasů nastávají problémy jako nadměrný růst vlasů, akné, menstruační poruchy a dokonce i neplodnost.

Můžete také potřebovat spektrální analýzu struktury vlasů k určení obsahu různých stopových prvků v nich, biopsii pokožky hlavy, odhalování houbových infekcí a dalších laboratorních testů.

Záleží na lékaři, který rozhodne, které testy mají provést v případě ztráty vlasů. Pouze on může vyvinout plán léčby na základě zjištění, které ukazují příčinu alopecie. Pokud není spojeno s vážným onemocněním, standardní léčebné postupy pomohou vrátit krásné kadeře.

Nezapomeňte, že testy prováděné včas jsou příležitostí k odhalení onemocnění v počáteční fázi, kdy je lépe a rychleji léčit.

Jaké testy musíte provést při vypadávání vlasů

Problém vypadávání vlasů znepokojuje ženy více, protože plešatý muž je víceméně normální. Co dámy nedělají, aby obnovily bývalou tloušťku a zbavovaly se plešatých hlaví: používají lidové recepty, kupují drahé šampony, přemýšlejí o transplantaci vlasů. Ale to vše může být marné, pokud nevíte přesnou příčinu problému. Takže pokud vypadnou vaše vlasy, jaké testy byste měli dát ženě?

Obsah článku:

Možné příčiny vypadávání vlasů

Za prvé, pojďme se rozhodnout, zda je všechno děsivé. Denní ztráta je až 150 vlasů. Ne tak málo. Proto, když na polštáři najdeš pár chlupů, pak pár kusů na hřeben a na oblečení během dne, to je normální. Další věc je, když vlasy doslova spadnou do svazků (zejména během praní nebo česání) a znatelně ztuhnou (ocas nebo oplet se stává tenším).

Proč vypadají ženy vlasy?

 1. Slabá imunita.
 2. Nedostatek železa.
 3. Nežádoucí účinek léků.
 4. Hormonální problémy.
 5. Změna věku.
 6. Nemoci pokožky hlavy.
 7. Nemoci cév krku a mozku.
 8. Dlouhé a silné napětí.
 9. Konstantní rozdíl mezi vysokými a nízkými teplotami.

Osoba sám může určit příčinu vypadávání vlasů pouze nepřímo. Přesné odpovědi na otázku, proč se to děje a co s tím dělat, bude po provedení určitých laboratorních testů vyzváno pouze lékařem.

Požadované testy

Tváří v tvář ztrátě vlasů, musíte nejprve jít na terapeuta. Bude předepisovat určité studie, které pomohou určit případnou příčinu problému, stejně jako zhodnotit celkové zdraví. Jaké testy by měly být prováděny se ztrátou vlasů na prvním místě?

Nebo kompletní krevní obraz. Dva nejdůležitější indikátory, které lékař potřebuje, jsou hladiny leukocytů a hemoglobinu. První bude ukazovat přítomnost nebo nepřítomnost zánětlivých procesů v těle. A druhá bude ukazovat míru železa. Pokud je vše v pořádku s těmito analýzami, ale problém vypadávání vlasů je místo, které má být, je třeba pokračovat v vyšetření.

Biochemie

Jedná se o přesnější a specifické krevní test, který umožňuje detekovat hladinu bílkovin, bilirubinu, cholesterolu, cukru a dalších parametrů. Odchylka každého z nich může přinést lékaře k představě o možném výskytu toxických procesů, které sloužily jako předpoklad ztráty vlasů.

Sérologické testy

Další důležitý krevní test, který ukazuje přítomnost infekčních procesů v těle. Protože jakákoli infekce může způsobit vypadávání vlasů.

Dokonce i když všechny uvedené krevní testy neukazují nic, nebudou zbytečné. Ujistěte se, že nemáte zánětlivé a infekční onemocnění. Musíte ale stále hledat problém.

Specifická diagnostika vypadávání vlasů

Pokud terapeut nepomůže, je čas se obrátit na trichologa. Jedná se o lékaře, který se specializuje na onemocnění pokožky hlavy a jejich příčiny. Pokud ve městě neexistuje takový odborník, můžete se podívat na dermatologa nebo endokrinologa.

Hormonální vyšetření

Jednou z hormonálních analýz, které pomohou určit příčinu vypadávání vlasů, je studie hormonů štítné žlázy. Pokud jsou bohaté, vypadnou vlasy. Pokud to nestačí - budou suché a křehké (co se děje s křehkými vlasy najdete v tomto článku).

Lékař může také nabídnout testy pro pohlavní hormony. Pokud je v ženském těle málo estrogenu a hodně testosteronu, může to také vést ke ztrátě vlasů. Současně lékař vyhodnotí koncentraci dalších pohlavních hormonů: progesteronu, prolaktinu atd.

Trichogram

Pokud vám některý lékař může poslat hormonální vyšetření, provede tricholog pouze triholog. Postup spočívá ve studiu mikroskopu a použití laboratorních metod. Pacient může s sebou přenést vlasy, nebo doktor vyčesáváním nebo dokonce vytahováním přijímá na místě několik vzorků. Tricholožka také zkoumá pokožku hlavy prostřednictvím zařízení, které dodává zvětšenému obrazu monitoru.

Další metodou je fototrichogram. Skalp je také vyšetřován speciálním zařízením, které zachycuje data a přenáší je do počítače. Poté se vytvoří graf a tabulka. Podle něj lékař stanoví stav pokožky hlavy, zjišťuje příčinu vypadávání vlasů a předepisuje léčbu.

Prevence vypadávání vlasů

Abyste zabránili vypadávání vlasů, musíte postupovat podle několika jednoduchých a docela proveditelných pravidel.

 1. Jděte správně.
 2. Přestaňte kouřit.
 3. Nezneužívejte alkohol.
 4. Na jaře a na podzim na pití vitamínů (podrobněji co je třeba pít).
 5. Vyhněte se stresu.
 6. Chraňte vlasy od konců, aby se znovu nevytahovaly prameny.
 7. Při použití kroužkování a žehlení použijte prostředky pro tepelnou ochranu.
 8. Používejte organické šampony (které šampony na lupy najdete zde).
 9. Pravidelně vytvářejte masky pro posílení vlasových kořenů a proti tukům.
 10. Před menopauzou navštívit endokrinologa-gynekologa.
 11. V zimě noste klobouk a v létě - opalovací krém nebo šátek.
 12. Denní masáž pokožky hlavy s hřebenem nebo prsty (podrobnosti o výhodách masáže naleznete zde).

Nečekejte, až se ztráta vlasů stane vážným problémem. Podívejte se na svého lékaře a vyzkoušejte při prvním podezření.

Domů> Vlasy> Jaké testy musíte projít na vypadávání vlasů

Jaké testy musíte projít na vypadávání vlasů

Pokud vlasy začnou intenzivně vypadávat, doufá v nezávislý problém řešení nemá smysl. Příčiny alopecie se mohou lišit a zjistíte, že to nelze provést bez pomoci lékařů, kteří vám řeknou, jaké testy projít s vypadáním vlasů a jaká by měla být další léčba.

Co způsobuje alopecii?

Obecně lze rozlišit následující příčiny alopecie:

 • Infekční onemocnění. To může být jako kožní infekce a poškození vnitřních orgánů, které ovlivňují činnost imunitního systému a vyvolávají alopecii.
 • Hormonální nerovnováha. Pokud tělo ženy postrádá estrogen nebo trpí nadbytkem androgenu, zničí vlasové folikuly. Selhání hormonů je často způsobeno patologií štítné žlázy, vaječníků nebo nadledvin. Může také vyvolat stres, léky, těhotenství.
 • Avitaminóza. Žárovky na vlasy musí dodat mikro a makro prvky. S nevyváženou stravou nedostávají potřebné látky a začnou oslabovat a vypadávat. Nejdůležitějšími minerály pro růst vlasů jsou zinek, železo, selén. Mezi vitamíny je třeba vybrat A, E, vitamíny skupiny B. Důležitou roli ve zdraví vlasů hrají bílkoviny.

Vedle předepisovacích testů lékař poradí také s pacientem. Ten bude muset odpovědět na několik následujících otázek:

 • zda má dostatek spánku;
 • zda je dostatek odpočinku;
 • jak vyvážená je jeho strava;
 • zda užívá nějaké léky;
 • zda vede zdravý životní styl;
 • za jakých podmínek musí pracovat;
 • co se týkají péče o vlasy.

Průzkum

Pokud se objeví příznaky alopecie, je třeba vyhledat pomoc od trichlóga.

Zpočátku lékař zahájí vizuální vyšetření pokožky pacienta. To pomůže zjistit, jestli trpí dermatologickými onemocněními. Pro stanovení hustoty vlasů připojte fototrichogram, trichoskopii.

Tyto inovativní diagnostické metody pomáhají identifikovat příčiny alopecie a vytvářet obecný klinický obraz o trichologickém onemocnění. Pro vyšetření je studována parietální a okcipitální oblast hlavy.

Fototrichogram pomáhá provést spolehlivou diagnózu. Principem její implementace je, že pacient je oholen malou plochou na hlavě. Po 2-3 dnech pokračuje tricholog k podrobnému vyšetření této oblasti. Abyste to udělali, zbarvuje chlup, který vyrostl na tomto místě se zvláštním barvivem, a opět použije fotoaparát ke kontrole.

Taková diagnostická událost pomáhá určit:

 • druh plešatosti;
 • rychlost ztráty vlasů a ztenčení;
 • množství vlasů ve fázi odpočinku a aktivní růst;
 • jak intenzivní je spád;
 • přesné množství vlasů na 1 cm pokožky.

Používáte-li pravidelně tuto metodu, můžete se dozvědět o účinnosti terapie.

Seznam testů na alopecii

Takže, jaké testy potřebujete projít se ztrátou vlasů? Určit příčiny předepsané plešatosti:

 • Obecný krevní test. Pomáhá zjistit, zda v těle existují zánětlivé procesy a zjistit hladinu hemoglobinu, jehož nedostatek často vede k rozvoji alopecie.
 • Krevní test na infekci. Tato studie pomůže identifikovat nebo odstranit patologické procesy v těle.
 • Biochemická analýza. Je schopen rozpoznat nedostatek minerálů v těle pacienta.
 • Krevní test hormonů štítné žlázy (T4 a TSH). Plešatost se může vyvinout v důsledku nadbytku nebo nedostatku hormonů.
 • Mineralog Spektrální analýza - nezbytné opatření ke studiu vlasů na poměru stopových prvků v nich. Kvůli jejímu držení si vezměte pramen vlasů o délce 5 cm. Alopecie se často může vyvinout s nedostatkem těchto živin.

Další výzkum

K určení úrovně pohlavních hormonů jsou přidány další diagnostické opatření k určení příčin testů vypadávání vlasů.

Pokud existuje podezření, že alopécia je způsobena hormonální nerovnováhou, tricholožka může pacienta odkázat endokrinologovi. V tomto případě je pouze jeden krevní test neinformující. Abychom získali přesnější obraz o nemoci, provádí se ultrazvuk štítné žlázy. Léčba selhání hormonálního systému musí být svěřena specialistovi. Úkolem trichlóga je v tomto případě vypracovat léčebný režim zaměřený na posílení vlasových folikulů.

Androgenní alopecie

Baldness androgenic typ je často dědičný. Pod vlivem 5-alfa-edazy, který se nachází ve vlasovém folikulu, se vytváří dihydrotestosteron. Poškozující účinek tohoto léku závisí na síle folikulů v boji s negativními účinky. Alopecie může nastat, jakmile hladina dihydrotestosteronu stoupá, bez změn v hormonálním pozadí.

Alopecie se vyvíjí postupně. V počátečním stádiu onemocnění se vlasová šachta stává tenčí na načechraném stavu, po níž dochází k atrofii vlasové cibule a je nahrazena pojivovou tkání.

Závěr

Bez ohledu na výsledky studie byste neměli být smutní. Dnes medicína nabízí inovativní metody léčby alopecie ve všech fázích svého vývoje. Jakmile jsou zjištěny ztráty, je nutné okamžitě obrátit na specialisty, aby se zachovala hustota vlasů. Jakákoli nemoc může být léčena v počáteční fázi vývoje, proto by měly být co nejdříve provedeny testy pro určení příčiny alopecie.

Ztráta vlasů, která testuje

Příčiny ztráty vlasů

Odborníci rozdělují faktory ovlivňující plešatost do několika skupin: různé nemoci, porucha endokrinního systému, poranění hlavy, neurologické poruchy, léčba určitými léky.

Po uplynutí nouzové doby bude normální fungování ochranného krytu těla obnoveno.

Co může ovlivnit proces odchodu?

 1. Zánětlivé procesy.
 2. Dysbacteriosis.
 3. Nedostatečná aktivita imunitního systému.
 4. Hormonální abnormality.
 5. Infekční nemoci houbové nebo bakteriální povahy.
 6. Odchylky v činnosti štítné žlázy.
 7. Léky na tlak, neurologické poruchy, artritidu, revmatismus.
 8. Chemoterapie, záření.
 9. Antikoncepční použití.
 10. Chirurgická intervence v těle.
 11. Stres, deprese.
 12. Poškození epidermis v hlavě.
 13. Stárnutí
 14. Dědictví.
 15. Nesprávná výživa.
 16. Tvrdé účesy.
 17. Chemické účinky na vlasy (časté návštěvy kadeřníka).

Měli byste být upozorněni na chronickou ztrátu vlasů, nadměrnou slabost vlasů, prudké ztenčení kadeř, dermatitidu v hlavě, svědění, vyrážku, zarudnutí, citlivost pokožky, křehkost, tikání vlasů.

Chcete-li zjistit, proč vlasy spadají do vašeho případu, musíte být trpěliví a začít testovat. Pro to, co bude třeba testovat, je výklad jejich výsledků s doporučeními léčby zodpovědný tricholog.

Diagnostika plešatosti

Proveďte svůj vlastní test s pálkou kudrlin. Zasuňte tenký úsek vlasů mezi palcem a ukazováčkem.

Vytahujte s tlakem, ale lehce. Pokud máte v prstech více než 6 vlasů, musíte si uvažovat o schůzce s tricholožkou.

Zahájí konzultaci s podrobným průzkumem. Bude se zajímat, jak dlouho začala plešatost, jaká je frekvence vypadávání vlasů.

Existují předkové v rodině, která trpí ztenčením vlasů? Máte přetížení například na pracovišti? Lékař také zjistí vaše metody péče o vlasy, povahu a trvání spánku, dietní preference, nemoci z minulosti.

Po vyšetření lékař prohlédne pokožku hlavy a vytvoří trichogram - studii mikrovýdej kamery, která dokáže, jak silně vlasy roste, stav epidermis.

V ideálním případě by vyšetření mělo být co nejrozsáhlejší a strávit spoustu času ve velkém zdravotním středisku, jehož specialisté věříte. Proveďte diagnózu všech orgánů.

Ve skutečnosti je to pro ty lidi, kteří dlouho opustili své myšlenky o svém zdraví na vzdálenějším koutě a přemýšleli jen o svých každodenních potřebách, přičemž na svém pracovišti absolvovali jen rutinní lékařské vyšetření.

Tricholožka nejprve doporučí pacienta s známkami plešatosti navštívit gynekologa a endokrinologa. Pokud jde o muže, spolu s ženami budou posláni gastroenterologovi, neurologovi, k ultrazvukovému vyšetření štítné žlázy a pak k úplnému vyšetření krve.

Analýzy pro vypadávání vlasů a podrobnější. Například krev v biochemii. Jeho výsledek ukáže odborníkovi, zda játra funguje normálně, ledviny, oznamují přítomnost nebo nepřítomnost zánětlivých procesů, odhalí rovnováhu mikroelementů.

Dalším stupněm diagnostiky chorob vlasů pro krásnou polovinu je darování krve pro hormony. Specialisté často uvádějí takový seznam: prolaktin, T3, T4, TSH, FSH, LH, volný testosteron, DHEA-S, progesteron.

Dokonce i podrobnější analýza k objasnění situace odhalí hladinu sérového železa, které vypráví o pravděpodobnosti vzniku anémie. Ona je také jednou z příčin plešatosti.

Mezi specifické analýzy, které je třeba provést k posouzení stavu vlasů a důvodů jejího ztenčení, je třeba poznamenat spektrální monitorování a mineralog.

Zobrazí obsah některých prvků ve vlasech a v těle jako celku. A jestliže ztráta je způsobena nerovnováhou minerálů, což ukazuje na odchylky v práci vnitřních orgánů, lékař předepíše správnou a účinnou léčbu.

Kromě výše uvedených je třeba provést testy:

 1. Pro běžné infekce.
 2. Na parazitických infekcích. Helmintové, jejichž existence v lidském těle způsobuje přetrvávající nesnášenlivost jejich odpadních produktů, může také způsobit ztrátu vlasů.
 3. Biopsie pokožky hlavy, aby zjistila, zda je houba.

Analýza pohlavních hormonů

Hematologická analýza odhalí hladinu hemoglobinu v krvi. Hladina hemoglobinu je hlavním kritériem diagnostiky. Pokud je výskyt zvýšený, pak může být anemie pravděpodobným onemocněním. Fyziologické vlastnosti žen je z nich dělají snadnou obětí této patologie.

Jak zvýšená hladina železa v krvi může být zjištěna u testů na sérové ​​železo, feritin a transferritin. Analýza dat ukazuje stav orgánů, který může poskytnout klíč k zjištění příčin pádu pramenů.

Současně se určuje bilance minerálů a elektrolytů, bilance vody a solí a indexy močoviny. Analýzy ukáží vše, co je potřebné k určení, jak účinná je práce na ledvinách a játrech, a také odhalí přítomnost zánětlivého procesu.

Ztráta vlasů může vyžadovat testování pohlavních hormonů. Další příznaky podezření, že pohlavní hormony se účastní procesu jsou zpoždění v menstruaci, neplodnost, hirsutismus, akné.

Můžete potřebovat testy pro hormony progesteron, testosteron, progesteron DHEA-S, FSH, LH. Progesteron lze analyzovat na 5. den cyklu a DGEA-S na 16. místě.

K určení příčin alopecie je nutné provést testy.

Takže, jaké testy potřebujete projít se ztrátou vlasů? Určit příčiny předepsané plešatosti:

 • Obecný krevní test. Pomáhá zjistit, zda v těle existují zánětlivé procesy a zjistit hladinu hemoglobinu, jehož nedostatek často vede k rozvoji alopecie.
 • Krevní test na infekci. Tato studie pomůže identifikovat nebo odstranit patologické procesy v těle.
 • Biochemická analýza. Je schopen rozpoznat nedostatek minerálů v těle pacienta.
 • Krevní test hormonů štítné žlázy (T4 a TSH). Plešatost se může vyvinout v důsledku nadbytku nebo nedostatku hormonů.
 • Mineralog Spektrální analýza - nezbytné opatření ke studiu vlasů na poměru stopových prvků v nich. Kvůli jejímu držení si vezměte pramen vlasů o délce 5 cm. Alopecie se často může vyvinout s nedostatkem těchto živin.

Pokud dojde k velké ztrátě vlasů, pak můžete podezření na rozvoj alopécie a můžete se rozhodnout, jaké jsou důvody jejího výskytu, navštívením trichlóga.

Nesprávné fungování hormonálního systému často vede k vzniku takového onemocnění. Kromě toho může být spousta důvodů, takže pouze tricholog bude schopen určit, co způsobilo alopecii.

Bude nutné předat biochemický krevní test, který ukáže obsah mikroelementů v těle, které jsou zodpovědné za normální stav vlasů. Škrkavka a helminty - běžná příčina nejen onemocnění kůže, ale také vzhledu problémů s pokožkou hlavy.

Po správné analýze krve a výkalů s přesností můžeme mluvit o přítomnosti červů nebo jejich nepřítomnosti v lidském těle.

Někdy samy krevní testy nestačí k identifikaci skutečného problému ztráty vlasů, pak lékař předepíše další testy hormonů, které poskytnou přesný výsledek. S poměrně silnou ztrátou předepište testy na obsah hormonů štítné žlázy.

Stanovení hormonálního stavu, jakož i spektrální analýza pokožky hlavy jsou velmi důležité studie, které se často provádějí u pacientů s onemocněním vlasů.

Koneckonců, to je často roundworms, které mohou způsobit vypadávání vlasů. Pouze tricholog bude schopen určit, které analýzy jsou potřebné pro muže nebo ženu, která mu řešila tento problém.

K určení hladiny hemoglobinu se často vyžaduje absolutní krevní obraz, zejména v případě alopecie. Zvýšení počtu leukocytů naznačuje zánětlivý proces v těle nebo porážku ascaris a neudržuje zpomalení s odvoláním na lékaře.

Po biopsii můžete konkrétně říct, co přesně je zapálená.

Rozptýlené alopecie se často objevují, když jsou infikovány červy, okrouhlé červy ovlivňují ztrátu vegetace na hlavě. Pro přesné určení funkce všech orgánů může být nutné provést krevní testy pro sérové ​​železo a hormony.

Obvykle se jedná o jednu z prvních pacientů, po které tricholožka volí léčbu.

Porucha funkce štítné žlázy vede k vážným následkům u hormonů a dochází k narušení správného fungování jiných orgánů u mužů a žen.

Proto je také nutné provést analýzu obsahu hormonů, která ukáže, na jaké úrovni jsou. Ale někdy tato analýza nestačí, pak musíte provést ultrazvuku štítné žlázy u mužů a žen. Spektrální analýza vlasové linie ukáže, zda je v lidském těle nedostatek důležitých stopových prvků nebo ne. Po přijetí všech testů lékař provede správnou a správnou diagnózu a poté předepíše vhodnou léčbu.

Alopecia je léčena léky, ale pouze po individuálním vyšetření a řadě důležitých testů. Mnohem více závisí na zdravotním stavu pacienta, takže můžete upravit léčbu a zvolit v každém případě nejvhodnější léky.

Obecná doporučení pro pacienty s alopecie jsou: správná výživa, nasycení stravy vitamíny a stopovými prvky, výběr vhodného produktu péče o vlasy. Přírodní složky v šamponech mohou mít příznivý vliv na srst mužů a žen, neměly by být opuštěny. Odstranění zbarvení, nošení pokrývek hlavy v chladném období může zabránit poškození kůže a těžké vypadávání vlasů.

Nemyslete si, že výsledky léčby budou rychlé. Rehabilitační léčba bude trvat spoustu času a přínosu, pokud budete postupovat pouze podle doporučení trichológa.

Jak se zbavit stresových situací a vyhýbat se alkoholu a kouření výrazně zlepšuje vaši pohodu a pomáhá zbavit se ztráty vlasů.

Laboratorní studie o plešatosti musí být provedeny, aby se zjistilo, proč vlasy vypadnou.

Začátek má za následek absolvování kompletního krevního obrazu. Umožní specialistovi rozhodnout o jmenování dalších testů. Obecný krevní test ukazuje stav věcí v těle jako celek, ale pro podrobnější vyšetření budou zapotřebí podrobnější a důkladnější analýzy. Může se jednat například o biochemický krevní test. Je mnohem odhalenější než obecný, protože na základě toho lékař dokáže vyvodit závěry o práci mnoha vnitřních orgánů člověka.

Doporučuje se také kontrolovat hormony, protože často dochází k hormonálním poruchám v těle, dochází k vypadávání vlasů. Takže vlasy mohou vypadat u člověka kvůli nadbytku mužského pohlavního hormonu. Ženy však nejčastěji ztrácejí vlasy kvůli hormonálním změnám v těle během těhotenství. Bez ohledu na situaci, ale hormonální testy opravdu pomohou dostat všechno ven. Existují další hormonální poruchy, kromě těch, které byly uvedeny výše.

Nebude to bolet, aby studium prošla na bilanci vitaminů a minerálů v těle. Nedostatek příznivých látek může být také skutečným důvodem pro alopecii. Specialista zjistí informace o nedostatku určitých látek, po které bude moci předepsat odpovídající léčbu.

Jenom málo lidí přemýšlí o další analýze, ačkoli její význam je také značný. A toto je analýza identifikace parazitů v lidském těle. Někdy se stává, že paraziti interferují s normálním fungováním vnitřních orgánů, odvádí mnoho užitečných látek od osoby. Vzniká nerovnováha, která vede k intenzivní ztrátě vlasů.

Konečně můžete provést krevní test na sérové ​​žehličky. Faktem je, že anémie je často důvodem, proč člověk ztratí vlasy. Ačkoli je třeba říci, že anémie je nejčastěji typická pro ženský pohlaví, zejména během těhotenství.

Z pohledu dalších studií lze provádět ultrazvukové vyšetření štítné žlázy.

Stojí za zmínku, že tolik v lidském těle závisí na správnosti a účinnosti své práce. A jakékoliv odchylky z pohledu štítné žlázy jistě ovlivní vzhled.

Pro kompletní "kit" stojí za to zkoumat gastrointestinální trakt. Ačkoli častější porušení v práci tohoto systému stále ovlivňuje stav epidermis, a ne vlasy. Nicméně to nebude zbytečné. Stejně jako analýzy moči a defekačních hmot. Posledních 2 testů se doporučuje v počáteční fázi (spolu s obecným vyšetřením krve). Analýza výkalů (a nejenom) pomůže identifikovat přítomnost parazitů v těle pacienta, které již byly popsány dříve.

To je to, co hlavní analýzy vypadají, že by mělo být přijato, pokud zjistíte nějaké problémy s vegetací na hlavě. Jakmile se objeví důvod, kvůli kterému dochází ke ztrátě vlasů, je možné uvést něco konkrétního o terapii. Mimochodem, míra denní ztráty vlasů je od 50 do 100 vlasů. Proto stojí za to znepokojovat všechny ztracené vlasy, které překračují tuto normu. Zdraví a husté vlasy!

 • kompletní krevní obraz;
 • krev pro infekce;
 • biochemie;
 • na množství Fe v krvi;

Pokud to tricholog považuje za nutné, může také dodatečně jmenovat:

 • analýza hormonů štítné žlázy;
 • test pohlavních hormonů;
 • analýza množství minerálů;
 • analýza epitelu hlavy pro houby.

Co vidí tricholog ve všech analýzách, které přiděluje, a za co jsou?

 1. Lékař pro krevní test obecně upozorňuje na množství hemoglobinu v krvi. Toto číslo pomáhá rozpoznat chudokrevnost a při nedostatku železa se kyslík nezapadá dobře do vlasových folikulů, což je důvod, proč vlasy vypadnou. Příliš mnoho leukocytů naznačuje přítomnost interního zánětlivého procesu, jehož povaha má být určena terapeutem.
 2. Pouze pokud existují významné odchylky v předchozím testu, tricholog doporučuje biochemickou analýzu. Díky tomuto testu lékař určuje, jak dobře fungují ledviny a játra, stejně jako množství Ca, Fe, Mg, bez něhož kudrlinky nemohou růst silné a zdravé.
 3. Testy na přítomnost parazitů, které tricholožka nebude moci během alopecie ignorovat, a to proto, že vlasy mohou vypadnout kvůli přítomnosti červů v těle. Helminthiasis může způsobit rozptýlené vypadávání vlasů, dokonce i u malých dětí.
 4. Test na množství séra Fe v plazmě, stejně jako transferin, feritin, toto číslo udává kvalitu práce vnitřních orgánů. Je-li jeho hladina příliš nízká, pak doktor umístí pacienta na speciální dietu, která obsahuje mnoho potravin, které mají v jejich složení železo.
 5. Analýza hormonů štítné žlázy charakterizuje její práci. Zejména tricholog má zájem o úroveň: TSH (thyrotropic), T4 (thyroxin) a T3 (trijodothyronin). Pokud existuje příliš mnoho těchto hormonů, pak se vyskytuje alopecie, a pokud není dostatek, objeví se lupy a špičky kadeří se rozdělí. Pokud existuje odchylka od normy, tricholožka směřuje k ultrazvuku štítné žlázy.
 6. Lékař má zájem o hladinu pohlavních hormonů: volný testosteron, prolaktin, FSH, prolaktin, LH, DHEA-S a progesteron. Pokud žena má příliš mnoho mužského hormonu, pak může kromě ztráty vlasů také mít na hlavě slabý hlas, chlupaté ruce a antény.
 7. Díky spektrální analýze je určen počet mikroelementů v těle, které ovlivňují růst vlasů.

Po provedení všech nezbytných testů stanoví tricholog příčinu alopecie a přiřazuje potřebnou léčbu.

K povinným analýzám plešatosti patří:
- kompletní krevní obraz,
- biochemický krevní test,
- analýza obsahu a množství sérového železa v krvi,
- analýza hlístových infekcí.

Obecný krevní test. Jedná se o první věc, kterou by měl člověk nebo žena projít po plesech na hlavě. Pomocí obecného krevního testu se dozvíte o obsahu hemoglobinu v krvi. Obsah tohoto proteinu v krvi lze posoudit na přítomnost anémie. To je velmi důležitá diagnóza, jako u této nemoci - vypadávání vlasů je normálním příznakem. Pokud je diagnóza anémie potvrzena u ženy / muže, léčba by neměla být zaměřena na zvyšující se růst vlasů, ale na léčbu anémie.

Kromě povinných testů existují další studie, které lékař předepisuje při sledování jakékoliv patologie. Takové analýzy zahrnují:
- studie hormonů štítné žlázy,
- analýza pohlavních hormonů,
- biopsie oblasti kůže hlavy,
- mineralog.
Analýza obsahu hormonů štítné žlázy. Lékař předepisuje tuto analýzu, pokud předpokládá, že osoba trpí onemocněním štítné žlázy. Tato studie se provádí za účelem stanovení množství hormonu stimulujícího štítnou žlázu, stejně jako T3 a T4. S nárůstem výkonu těchto hormonů můžeme mluvit o hypertyreózii, která vede ke ztrátě vlasů. S touto nemocí se stav vlasů zhoršuje, stávají se suchými, křehkými, začínají vypadávat nejen na hlavě, ale i na řasách, obočí a podpaží. Kromě problémů se srstí je hypertyreóza doprovázena:
- úbytek hmotnosti
- častý stres a deprese,
- třes
- zvýšený srdeční tep,
- zhoršení nehtů.
Endokrinolog se zabývá léčbou této patologie. Lidé s hypertyreózou předepisují hormony, vitamíny a aminokyseliny.
Studium pohlavních hormonů. Tato analýza musí být věnována ženám s nepravidelnou menstruací, hirsutismem, neplodností a kombinovanou plešatostí. Pro takové hormony mohou být potřebné analýzy jako:
- testosteron,
- progesteron,
- FSH.

Léčba alopécie

Léčba probíhá ve třech směrech.

 • Lékařská terapie.
 • Laserová terapie.
 • Transplantace vlasů

Drogy mohou určitě zpomalit proces pletení. Ale jejich účinnost byla odhalena pouze na začátku procesu alopecie.

 1. Minoxidil nebo přípravky s jeho obsahem jako účinná látka se používají pro růst pramenů.
 2. Finasterid (používaný k léčbě pouze mužské alopecie) je blokátorem enzymu 5-alfa reduktázy.

Léky jsou účinné v průběhu podávání, účinek může trvat několik měsíců po léčbě, poté se ztráta vlasů obnoví.

Léčba laserovou terapií snižuje plešatost a stimuluje růst pramenů. Akce je krátká.

Léčba androgenní alopécie je problematická av pozdějších fázích je nemožná.

Při výběru terapie je třeba zhodnotit přínosy, které může pacient odvodit z léčby, možná nejúčinnější metodou pro androgenní vypadávání vlasů bude chirurgický transplantace, kdy se folikuly odebírají z oblasti dárce a transplantují do plešatosti.

Pro jeho realizaci je zapotřebí dobré přežití žárovek. Dodatečná terapie se provádí za použití přípravků pro péči o vlasy.

Podle výsledků celé řady provedených testů dokáže lékař porozumět příčině vypadávání vlasů a ujistí se, že proces, který začal, nevede k závažnější formě tohoto jevu.

Jeho lékaři nazývají "alopecie". Jedná se o silnou a rychlou plešatost.

To může být pozorováno v určitých částech hlavy nebo zbavuje člověka vlasů navždy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy