logo

Typy hřebenů

Luxusní zářivost a zdravá síla našich zámků závisí na správné výživě a na systematické kvalitní péči. Důležitou roli v tomto rovněž poskytuje a vybrat ten správný hřeben, který je rovněž nezbytné pro běžné fénováním a jednotnou barvu, a pro navíjení kadeře a elegantní večerní styl a pečlivé Disentangling mokré nebo chlupaté pryadok, a dokonce banální ranní kartáčování. Navíc typ hřebene pro každý jednotlivý typ péče potřebuje zvláštní. Naučit se pochopit jejich různorodost a vybrat správný typ, délku a tloušťku vlasů není tak obtížné. A nejlepší je zde samotný hřeben, nebo spíše jeho vzhled.

Typy a aplikace

Všechny typy hřebenů lze třídit podle tří parametrů: materiál, tvar a funkčnost. Ačkoli tam jsou originály - drobná raschesochki obočí a mini brashingi řasenky, elegantní hřebeny si knír a bradku s knírkem a hřebenů na zvýšení vlasy, jemné tahy massazhka na skalp a jemné kartáče pro děti. A návrh hřebene je desátá věc. Hlavní věc je jeho vynikající kvalita a soulad s tímto účelem.

Materiály

Kvalitní dřevěné hřebeny lze snadno rozpoznat hladkou rukojetí bez štěpení a praskání a příjemnou vůní. Nebudou cítit barvy, nemají lepidlo nebo gumové základ pro hřeben, a strom, ze kterého jsou vyrobeny: santalové dřevo, třešeň, jasan, jalovec, buk, borovice, dub, bambus, broskev nebo bříza. Zuby jsou obvykle také přijít v dřevěných nebo přírodními štětinami (např koně nebo kančí), který je velmi účinný při rozpletení vlasy střední délky a je ideální pro tenké a křehké, ale česání silné a husté, že nemá sílu, a pro dlouhé kadeře, ona nezapadá. Zatím hřebeny vyrobené ze dřeva jsou milováni mnoho pro estetiku, spolehlivost, šetrnost k životnímu prostředí, jakož i to, co není elektrifikovat prameny. Nepoužívají se však v kadeřnických salonech, protože je nemožné s nimi pracovat podle požadavků hygienických norem.

Kovové hřebeny jsou odolné, praktické a absolutně ne elektrifikované. Dobré pro krátké účesy, rozdělíme vlasy na prameny a rozvíjíme dlouhé kudrlinky. Ředění je vhodné pro stříhání břicho, zpracování kousnutých konců a ztenčení hustých pramenů. Hřebeny z kovu vhodné pro kadeřnictví, protože podléhají pečlivému zpracování a velmi funkční. Ale s nešikovným používáním jejich ostrých zubů můžete zničit strukturu vlasů a poškodit pokožku hlavy, protože jsou kontraindikovány pro česání tenkých, barvených a poškozených kudrlin.

Plastové hřebeny jsou obvykle velmi křehké a vysoce citlivé na statické účinky, i když jednoduché v provozu a údržbě, které mají být hygienicky nezávadné, vhodné pro všechny délky vlasů a hustotu a poměrně cenově dostupné. Jejich design a barva je úchvatná rozmanitost. Kromě toho, že je vyroben z plastu často z populární u mužů flowlines hřebenový nebo ve tvaru motýla nůž a kartáč má dívka v kombinaci se zrcadlem nebo kompaktní skládací massazhka, že v případě, že ježek „jehly uvnitř.“

Silikonové hřebeny nejsou náchylné k statické, neškodí pokožce hlavy a struktury vlasů - po jejich česání se prameny třpytí a jemně proudí. Silikonové hřebeny se nebojí chemických činidel, protože se používají v salonech, které pomáhají při otáčení vlasů na peřích pro chemické mávání, stejně jako při distribuci barev, masek a pěn přes prameny. Silikonové hřebeny jsou pravděpodobně nejlevnější ze všech.

Hnací háčky na uhlí jsou obvykle chráněny keramickým povlakem, nevyžadují údržbu, dlouho si udržují vynikající kvalitu a čistý vzhled. Kadeřnického hřebeny z uhlíku a keramiky se používají při barvení nebo styling vysoušeč vlasů (nebojí chemikálií a vytápění) a tříděné nebo velmi krátký sestřih (vlasů sklíčko hladce a snadno) a také k oddělení vláken a škádlil (žádný statický účinek).

Rohové a kostní hřebeny jsou známé od doby faraonů a jsou stále oprávněně považovány za nejkrásnější, trvanlivé a funkční. A zdobené filigránovým ornamentem a dokonce kompletní se zrcadlem a šperky není jen praktickým a praktickým doplňkem, ale také požadovanou dekorací pro nejnáročnější ženy a vynikající sběratelskou. Mimochodem, rukojeť, základna pro štětec a zuby jsou vyříznuty z kostí a rohů zvířat.

Dále se zuby hřebenů z tvrdé pryže (eliminovat statický účinek), uhlíku (za vzniku vlasy lesk, měkkost a hebkost bez použití kosmetických přípravků) silikonu (pro česání Žehličky), nylon (pro oslabené a tenkých pramenů) a přírodní štětiny (pro snadné rozmazání tenkých načechraných a křehkých vlasů a nasycení jejich kreatinu). Mezi novinky - silikonové zuby se střídají s mikrovlákna ve formě měkké antén (absorbovat vlhkost z mokré vlasy).

A pro znalce krásné a jedinečné, malované keramiky, kované bronzové a stříbrné a zlaté hřebeny a hřebeny jsou již dlouho vynalezeny. Ty, které jsou vyrobeny z drahých kovů, jsou často v jediné kopii a jsou zdobeny nejméně drahokamy, drahokamy nebo monogram majitele.

Forma a účel

Každý kadeřník vybere pro práci celý arzenál stylových různých profesionálních kartáčů na vlasy. Mají vždy jasný účel a jsou poměrně drahé, protože jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů s pohodlnými protiskluzovými rukojeťmi a co možná nejjemnějšími povrchy. Ačkoli v každodenním životě se více než polovina z nich nepoužívá.

Aby bylo možné nezávisle vybrat ty, které jsou přesně potřebné pro každodenní použití, styling, hromadu nebo curling, není nutný detailní popis všech vytvořených verzí česacích nástrojů. Dost k pochopení, jakou formu hřebenu pro to, co je určeno.

Hřeben je plochý hřeben malé velikosti s častými nebo vzácnými zuby na jedné nebo dvou stranách. Z přírodních (dřevo, kosti, rohy a skořápky zvířat) nebo umělé materiály (slitiny kovů, plasty). S podlouhlým držadlem nebo ve tvaru dlouhého úzkého ocasu nebo zcela bez něj. To může být těžké ztenčení nebo měkké pro malování, stejně jako vypouštěcí část skládacího hřebenu ve tvaru nože nebo bumerang, milované muži. V podobě hřebenu je mírně zakřivená a je často ozdobou ženského účesu.

Hřebenový hřeben - jeden z nejstarších a stále relevantní. Je nenahraditelný při řezání, řezání řezů, vytváření bouffantů a jednotné aplikace barev, olejů, masky a stylingových výrobků. Dobré pro česání vlasů středně dlouhé a krátké, se vzácnými zuby perfektně česáním a vyhlazováním husté a dlouhé, ale pro těsné kudrlinky nepříjemné. Častý hřeben - vlasy měkké a tenké, vzácné - silné a houževnaté. S pletací jehlou na konci buď s úzkým trident nebo vidlice tvaru rukojeti - pro práci s prodlužovacími vlasy upevnění, dělení do pramenů a dělení.

Masáž (bombazh) - hřeben s dlouhou rukojetí a širokou základnu pro „podložky“ s tkaninou nebo pogumované povlaku pevně nebo volně sypané se zuby ze dřeva, kovu, plastu nebo silikonu. Standardní délka zubů je -1 nebo 2 centimetry. Základ pro ně je obdélníkový se zaoblenými hranami nebo oválnými, stejně jako velkými, malými, skládacími a kombinovanými. Odlišuje se ve stupni elasticity - měkké, střední, tvrdé.

Dobrá stará anti-stresová masáž je téměř v každém domě. Jeho název výmluvně se zmiňuje o pravý účel - vždy dát radost z procesu příjemný stimulaci krevního oběhu v jemnou masáží pokožky, rozmotání, česání vynikající, pečlivě hlazení a leštění lesklé vláken libovolné délky, tloušťky a struktury. Jednu nevýhodu - s blaženosti a procházení distribuuje na vlastní vlasy a kožního mazu, což znamená, že mají mýt častěji a massazhka i dezinfikovat.

Hřeben se liší od obvyklé masáže přítomností přírodních (koně, vepřového nebo divokého prasete) nebo syntetických štětin, které silně a jemně nahrazují vzácné a tvrdé zuby.

Kartáč, jak naznačuje jeho název, je dobrý při česání a vyhlazení pramenů. Vyžaduje stejnou pečlivou péči jako masáž. Je vhodný pro tenké, rovné a snadno zmatené prameny, ale je naprosto nevhodný pro husté, tuhé a kudrnaté - štětiny i nejdivočejšího prasete na světě nebudou hřebeny.

Základ kosterní polokruhový hřeben s dlouhou rukojetí je vytvořen jako plochý nebo oboevypuklogo bázi stejných nebo různých velikostí otvory v nich, a štětin s hustých nebo řídkých hrotů různých délek, které jsou připojeny k jedné nebo obou stranách, mezi kterými volně proudit horký vzduch ze sušárny. Svou přezdívku získala jako "rybí kost" kvůli své podobnosti s hřbetní rybou. To je také odkazoval se na jako foukané thermobrashing.

Hodí se pro sušení a vytváření objemu v kořenech, stejně jako pro pečlivé rozvlákňování kudrlin. Není vhodný pro sofistikovaný styling, který vyžaduje pečlivé zpracování a leštění s žehlení nebo tažením kleštěmi. Ale pro rychlé a nepatrné neopatrné - jen pro bohoslužbu. Pokud jde o krátké účesy nebo kudrnaté kadeře střední délky.

Půlkruhová kartáč na vlasy nebo devítiřadý řádek je pojmenován kvůli půlkruhovitosti své základny, na které jsou dlouhé husté zuby fixovány v 7 nebo 9 řadách, které se nacházejí ve značně vzdálené vzdálenosti od sebe.

Polokruhový hřeben snadno vytahovaný nebo zkroucený a snadno se vejde krátkým a středním účesům (bob a bob). Pohodlně leží v ruce, ale silně elektrizuje vlákna z plastových zubů. A pokud jsou zuby také kovové a na konci nejsou žádné kuličky, výrazně poškrábnou kůži.

Tunelový hřeben (úzké kartáčování) vypadá jako dlouhá kulatá plastová hůl, z čehož polovina je rukojeť a druhá vypadá jako ježek v důsledku přiložených zubů nebo trsy štětin. Chytrá konstrukce zubů s ochrannými kuličkami na koncích a dutá základna s mnoha otvory pro lepší cirkulaci vzduchu umožňují hřeben tunelu přehřát příliš mnoho a ne zranit pokožku a vlasy.

Tunelová kartáč na vlasy je ideální pro zkroucení kudrlin a vytváření impozantního objemu na začátku růstu vlasů, ačkoli to není vždy vhodné pro každodenní použití (dlouhé prameny se drží a zmatené). S malým průměrem je nepostradatelný pro zkroucení tenkých, těsných kadeří na středně dlouhých vlasech a modelování náramků. Pokud je pod lehkým tryskem vysoušeč vlasů, třpytí se na takový hřeben a lehce se zatáhne, zatímco se mírně zvedne nahoru, bude načechraný a pokud vytahujete dopředu a mírně dolů, je to přímka.

Válcový hřeben (kartáčování) je podobný tunelu, který je mnohem větší než v průměru. Perfektně zahřátá keramika a kovové podložky s tenkou ocelí, syntetickými nebo kombinovanými zuby jsou vhodné pro natáčení kudrlin po celé délce. A přírodní kartáčové štětiny zázračně vytvářejí bazální objem a zkroucují konce pramenů.

Průměr válcového hřebene je přizpůsoben délce vlasů - čím kratší je, tím užší je kartáčování a těsnější kudrlinky. Hustota štětin - na strukturu vlasů: čím silnější jsou, tím méně a delší potřebují zuby a naopak. Luxusní velké vlny a výrazný objem vám pomohou vytvořit kartáč s velkým průměrem. Stačí, abyste si prameny jemně omotali, sušili jej vysoušečem vlasů, opatrně ho uvolnili z hřebenu a dvakrát si kartáč na hlavu - a hnědá hříva leva je připravená.

Ale takové nádherné háčky ve všech ohledech mají jednu velkou nevýhodu - nejsou snadné udržovat čisté (zejména kovové): zbytky pokožky a tuku, stejně jako ztracené vlasy a usazený prach jsou s velkými obtížemi vyčištěny i pod velkým tlakem vody z jejich tenkých štětin.

Kombinovaný hřeben je univerzální, nezbytný pro všechny, kteří mají vlasy. Nejlepší inkarnace jsou vyrobeny z uhlíku nebo silikonu.

Jeho oboustranná foukaná základna se střídavými častými a řídkými tuhými hroty s bezpečnostními kuličkami na koncích je vynikající jak při každodenním čištění, tak při horkém nebo studeném stylu.

Jaký hřeben potřebuje kadeřník?

Bez ohledu na to, jak krásné jsou vaše nůžky a bez ohledu na to, jak dobře jim nevlastníte, nemůžete to udělat, aniž byste chtěli vytvořit slušný účes. Jedná se o "hřeben", ne o "hřeben" - protože jeden hřeben pro všechny funkce se nemůže vejít.

V zásadě má zkušený mistr vždy po ruce celou sadu hřebenů - nejen různých tvarů, ale také různých velikostí. Ale pokud budete muset pracovat "na koleni" - například pokud jste utrpěli vrak a dostali se na neobydlený ostrov, můžete to udělat jen s třemi hřebeny - třemi klíči.

Ale ještě před tím, než jsme začali mluvit o formách hřebenů - pojďme se s nimi poradit s ideálním materiálem.

Obsah:

Jaký materiál by měly být vyrobeny z hřebenů?

Plast?

Všechno není špatné - problém však spočívá v tom, že plast obvykle zachycuje statickou elektřinu. A může klepnout jak na vás, tak na klienta - a kromě toho pod vlivem vlasů také někdy začíná "žít svůj vlastní život".

Kov?

Všechno by bylo docela dobré - ale někdy s pomocí takového hřebenu půjdete do zóny chemického mávání nebo malování... A vy a klient očekáváte překvapení z oblasti chemických interakcí. Co přesně budou překvapení v konkrétním případě, dokonce vám to neřeknu - to všechno závisí hodně. Pak jsou překvapení. Ale určitě budou.

Navíc práce kovového hřebene pod vysoušečem vlasů může také vyvolat překvapení - kov se rychle zahřeje na nepříjemnou teplotu a pak se najednou dotkne části kůže. A klient, podléhající genetické paměti, křičí: "Ach, oh, oh, oprichnik strýc, nemusíte mučit, řeknu vám, kde jste pohřbili peníze!". A pak, samozřejmě, urazil.

Uhlík!

Právě tento materiál najdeme nejlepší. Jenom proto, že v kovu nejsou žádné vady - a v plastu nejsou chyby. Co jiného potřebujete? Takže naše hřebeny děláme z toho.

3 hlavní hřebeny, které potřebují kadeřník

"Chvost" - hřeben s dlouhou a tenkou rukojetí

Hřebeny tohoto druhu hrají dvě hlavní role - je snadné pracovat s nimi při česání vlasů, ale také slouží k oddělení pramenů. Zde pro tuto druhou roli jsou obvyklé hřebeny stejné a neodpovídají.

Stínicí hřeben

Tento typ hřebenu je určen hlavně k řezání přímo na ně. Charakteristickým rysem takového hřebenu je, že na svých různých stranách existuje rozdílná frekvence zubů. To znamená, že jsou na jedné straně menší a jsou mnohem hustší. V tomto případě je to důležité, protože vám umožňuje měnit intenzitu nárazu na vlasy.

Následující rozdíly, méně patrné, ale také zásadní:

 • zmenšená šířka pásu ve srovnání s běžným hřebenem;
 • šířka zadečku (tedy monolitická část, ze které rostou klíčky) je také relativně malá.

"Jemná" vzácná zubní kartáčka

Třetí hřeben, kterou potřebuje kadeřník, je hřeben, který má řídké zuby se zvětšenou délkou. Tento nástroj je nezbytný v případě, že potřebujete jemně hřeben dlouhé vlasy - nebo vlasy "s těžkou minulostí", poškozené a oslabené.

Samostatný příběh - skeletový hřeben

Strašlivý titul, ne? Ne, všechno není tak děsivé, opakovaně jste viděli takový hřeben - a vůbec tě nevyděsilo.

To znamená jen hřeben - dokonce více jako štětec než hřeben - ve kterém jsou tuhé štěrbiny, které dovolují průchod vzduchu.

Nepotřebujete to na pouštním ostrově, protože na pouštním ostrově nejsou sušičky na vlasy. A takový hřeben je navržen speciálně pro práci s vysoušečem vlasů - pak štěrbinou.

Takže - můžete mít jen tři hřebeny?

Na pouštním ostrově můžete. A na obvyklém pracovišti - teoreticky možné, ale vy nebudete spokojeni. Sada hřebenů se zuby různých délek, tloušťky a frekvence vám umožní vybrat nejlepší nástroj pro každý případ.

Pokud nemáte profesionální kadeřnické hřebeny, je lepší si je objednat přímo s kitu. V Mustang Professional jsme dlouho spojili různé modely hřebenů a nakonec jsme vytvořili sadu hřebenů, které nejlépe vyhovují potřebám kadeřníka jakékoliv úrovně. Vaše práce s ním bude mnohem příjemnější než bez něj.

17 typů hřebenů pro vlasy, jejich vlastnosti a použití

Materiály

Při výběru vašeho oblíbeného hřebene musíte nejdříve věnovat pozornost tomu, z jakého materiálu se skládá. Znalost nevýhod a výhod každého z nich pomůže prospěch vlasům, neškodí jim:

 1. Dřevo je přírodní materiál, který elektrizují kudrlinky, dělá je hedvábnější, lesklé, zabraňuje vzhledu rozštěpených konců. Vyžaduje pečlivou péči, snadno se rozpadá;
 2. Kov - liší se ve zvýšené trvanlivosti, trvanlivosti. Jeho hlavní nevýhodou je, že může zranit hlavu, pokud jsou zuby příliš tenké, postrádají silikonové, plastové, pryžové špičky. Je zakázáno používat kovový hřeben během sušení pramenů s vysoušečem vlasů, protože to výrazně zhoršuje stav chloupků;
 3. Plast je populární, levný materiál. Snadno se čistí, lehká. Zároveň je třeba vědět, že plast je poměrně křehký, nesnáší těžké náklady a šok, snadno se rozbije;
 4. Silikon - má dlouhou životnost, snadno se rozkládá kudrlinky, používá se při sušení vlasů s vysoušečem vlasů. Mezi nedostatky jsou pouze vysoké náklady;
 5. Uhlík je umělý materiál sestávající z grafitu a pryže. Ne elektrifikuje, dobře je pokořuje bez poškození pokožky hlavy. Uhlík odolává těžkým nákladům, je těžké se zlomit. Drahý materiál;
 6. Kost je nejstarší materiál: silný, odolný. Často zdobené zrcadlem, drahokamy, ozdoby;
 7. Keramika, bronz, stříbro a zlato - drahé a vysoce kvalitní hřebeny. Vytvořte prameny měkké, lesklé, odolné proti vzniku statické elektřiny. Absolutně bezpečné pro všechny typy vlasů. Hřebeny z drahých kovů se nacházejí v jediné kopii.

Pomoc! Zvýšená vlhkost může vést ke vzniku houby nebo plísní na stromu.

Typy kartáčů a jejich použití

Typ hřebenu je přímo spojen s jeho účelem. V závislosti na tloušťce, délce, druhu vlasů je třeba věnovat pozornost i velikosti a tvaru hřebene a také, zda je pro vás vhodnější použít.

Stylový kartáč

 • Malý kulatý kartáč (Small Round Brush) je nepostradatelný při zkroutí krátkých vlasů;
 • Velký kulatý kartáč (Velký kulatý kartáč) je zapotřebí, aby se na dlouhé vlasy dostaly velké kudrlinky. Stačí natočit pramen na kartáč, ohřát ho vysoušečem vlasů a pečlivě ho uvolnit;
 • Kruhový (válcový) kartáč založený na keramice dokonale kadeří vlasy po celé délce a otáčí hroty;
 • Polokruhový hřeben nebo devět řádků má 7 nebo 9 řad se silnými zuby. Každý řádek je volně ve vzájemném kontaktu. Použijte jej ke stočení bobů, stylování bob nebo bob bob;
 • Vyfukovaný kartáč nebo termobráz (Vent Brush) s dlouhými, od sebe vzdálenými zuby umožňuje rychle vyschnout vlasy vysoušečem vlasů. Je zapotřebí v případě, kdy krátké vlasy přidávají objem blízko kořenů;
 • Štětec Styler kombinuje funkce hřebene a vysoušeče vlasů. Výhodou je, že kudrlinky jsou nejen vysušené, ale také krásně nalepené;
 • Vysoušeč vlasů (Blow Drying Hair Brush) je vybaven dutou foukanou základnou z keramiky. Díky tomu není třeba používat vysoušeč vlasů, což je mnohem traumatická vlákna.

Válcový kartáč je vybrán individuálně podle délky vlasů. Čím déle jsou, tím širší bude hřeben.

Plochý kartáč (pádlový štětec)

Má velkou velikost, a proto ji lidé nazývají "lopata". Používá se výhradně pro dlouhé prameny, protože má husté zuby, které nepoškozují chloupky, ale dobře je hřebčí. Má jednu nevýhodu - vzhledem k jejímu tvaru je těžké jej očistit.

Hřeben s ocasem (Rattail Comb)

Tento hřeben, rukojeť vypadá jako tenká tyč, připomínající ocas. Používá se k oddělení pramenů, odstranění nerovností ve vlasech, fixování stylingu.

Plastový hřeben je vždy silnější než ostatní, elektrizující vlasy.

Hřebenový kartáč (štětec)

Má dva až tři řady zubů vyrobených z přírodních nebo umělých materiálů. Odolává statické elektřině.

Hřeben hřebenu

Nejoblíbenější ze všech typů hřebenů. Má mnoho druhů:

 • Velké, vzácné zuby jsou potřebné pro bezpečné rozložení vlhkých pramenů;
 • Pro každodenní péči o krátké vlasy jsou potřebné husté hřebíček;
 • Dlouhé, ne příliš husté zuby používané pro kudrnaté vlasy;
 • Úzké hřeben s dlouhou tenkou rukojetí je nutné během barvení, zvýraznění, dělení do pramenů;
 • Poměrně tenké, dlouhé zuby různých výšin jsou potřebné k vytvoření vysokého napnutí;
 • Negativní uspořádání zubů vhodných při aplikaci masky, distribuce pěn, pěn.

Masáž (Bomb)

Pohodlný kartáč vhodný pro tenké a silné vlasy. Jeho jméno bylo způsobeno skutečností, že kromě česání provádí funkci masírování pokožky hlavy, čímž stimuluje krevní oběh a zlepšuje růst vlasů. Pro bezpečné použití doporučujeme mít na štětce bombu s plastovými nebo silikonovými kuličkami. Stává se to těžké, měkké, střední. Velikost je také odlišná - od velkých až po miniaturní, které se snadno skládají na polovinu a skrývají se v kabelce.

Pozor! Masáž stimuluje tvorbu kožního mazu, takže lidé, kteří jsou náchylní k mastným vlasům, by měli používat opatrně.

Přírodní kartáč štětce štětiny

Jako přírodní materiál použitý kůň, prasečí štětina. Potřebuje zvláštní denní péči. Vhodné pouze pro tenké, volné kadeře.

Pomoc! Tlusté, zamotané prameny, tento kartáč nebude moci hřeben.

Hřebeny pro vypouštění

Snadné skládání a skládání. Pohodlné nosit v kabelce nebo kapse. Často doplněné malým zrcadlem.

Hřeben pro sušení pomocí mikrovláken (kartáč na vlasy z mikrovlákna)

Nejen že se plete, ale také je vysuší. To je dosaženo díky základně z mikrovláken, které se nachází mezi zuby. Chcete-li zachránit objekt před vznikem nepříjemného zápachu, výrobci vytvořili malé otvory na zadní straně kartáče, které zajišťují vysušení části tkaniny.

Hřebeny (hřeben)

Plochý, malý hřeben. Zuby na něm jsou umístěny na jedné nebo dvou stranách. Vyrobeno z přírodních, umělých materiálů. To může být rovnoměrné a zakřivené, doplněné o ženský účes. Někdy je součástí skládacího nože milovaný muži.

Odstraňování štětce

Vybaveno štětinami různých délky. Jedinečnou vlastností některých modelů jsou zatahovací zuby, které mohou snadno odhalit suché, mokré, krátké, dlouhé vlasy. Kudrlinky se stanou poslušnějšími, méně chlupaté, ne elektrizují.

Hřeben pro rozšíření vlasů (kartáč se štětečkem)

Její zuby nikdy neublíží vaše nové kudrlinky, protože vypadají jako očka. Tlusté chloupky procházejí bez poškození jejich struktury.

Pozor! Doporučuje se použít tento hřeben na suché vlasy, protože budou méně zmatené.

Kombinovaný kartáč štětcem

Různá výška zubů - vynikající řešení stylových účesů, jejichž vlasy mají nerovnou délku. Pomůže jí vyhladit vlasy a dá je přesně.

Usměrňovač na vlasy (usměrňovač na vlasy)

Obsahuje dlouhý klip, který pevně obaluje pramen. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje používat vysoušeč vlasů. Není vhodné, pokud jsou kadeře příliš silné a zvlněné.

Laserový hřeben (Laserový hřeben)

Má velký seznam pozitivních vlastností:

 • Vytvoří vlasy měkké, hedvábné;
 • Podporuje rychlý růst vlasů;
 • Nepoškozuje prameny;
 • Vyrovnává se s problémem plešatosti;
 • Odstraní seborrheu.

Pozor! Před nákupem laserového hřebene je nutné poradit se s lékařem.

Macadamia hair brush (Macadamia hřeben)

Pohodlná, malá velikost. Vhodí se dobře do ruky díky tvaru, neklouzá. Štěrky různých délek, které vám umožní rovnoměrně pokládat kudrlinky na kořeny. Vyrovnává své úkoly na mokré a suché prameny, aniž by je poškozoval. Zabraňuje vypadávání vlasů, vlasy jsou měkké, hedvábné.

Průzkum: Který hřeben používáte nejčastěji?

Celkem hlasů: 32. Celkem členů: 32.

Profesionální

Stylisté a kadeřníci nemohou předložit svou práci bez konkrétního seznamu hřebenů. Nejčastěji jsou vyrobeny z kovu, což umožňuje vždy udržovat nástroje čisté.

Pozor! Pro denní použití se nedoporučuje nakupovat kovové výrobky, protože silně elektrifikují vlasy.

V arzenálu profesionálního mistra musí být nezbytně skupina hřebenů s různými zuby. Zvláštní pozornost by měla být věnována hřebenům pro rozvlákňování pramenů, jejichž štětinami jsou charakteristické různé délky, zvláštní síla a pružnost.

U dlouhých vlasů je třeba získat několik masážních kartáčů. Krátké mohou být vždy česané s výrobky s malými zuby, hřebeny a některými typy hroudů.

Zvláštní objemový model s keramickým povlakem pomůže oživit a zvednout rafinované, oslabené prameny. Zvedá vlasy statické elektřiny, aby si vlasy dobře upravila. Narovnat kudrnaté vlasy budou moci hřeben pro styling s rotujícím kartáčem. Snadno vyfukované modely udržují prameny při přehřátí během sušení.

Jak si vybrat hřeben pro vlasy

V závislosti na typu vlasů je třeba věnovat pozornost výběru vhodného hřebene pro sebe:

 • Kvůli dlouhé potřebě jsou široké, velké štětce, hubící s častými zuby;
 • Kratší mohou být nejlépe česané s malými hřebeny;
 • Ramínka jsou kartáčována polokruhovými obruby;
 • Silně kudrnaté kadeře rozkrojené hřebeny s dlouhými, vzácnými zuby;
 • Tenké, bezvládné prameny získají nový vzhled po kartácích, polokruhových kartáčcích na vlasy;
 • Pro mastné použití můžete použít všechny typy kartáčů, s výjimkou masáží a výrobků s přírodními štětinami;
 • Aby nedošlo k poškození křehkých kadeří, zapomeňte na kov;
 • Zvýšené vlasy nikdy nezkazí předměty s přírodními štětinami nebo speciálními zaoblenými zuby.

Který hřeben je nejlépe na vaření vlasů?

 1. Ženy by neměly používat mužské hřebeny, protože nikdy nebudou moci pokrýt vlasy;
 2. Vlhké prameny se vůbec nemusí dotýkat štětce. Pokud je potřeba hřeben, je třeba použít štětec s dlouhými, vzácnými zuby;
 3. Pro denní použití nekupujte kovové výrobky;
 4. Před spaním si masírujte vlasy. Takže je to zdravější a přesnější.

Jak si vyčesat vlasy bez hřebene

V případě, že hřeben v nejvíce nepředvídatelné chvíli nebyl v ruce a potřebujete vypadat dobře, přijdete na záchranu:

Jak vyčistit hřeben od vlasů a nečistot

Hřeben je výhradně samostatná položka, kterou nelze dát druhým. Neměli bychom zapomínat, že po každé aplikaci musí být štětiny vyčištěny pomocí párátka nebo speciální štětkou.

K čištění hřebenu od nečistot je třeba předmět umývat alespoň jednou týdně v horké vodě s mýdlem nebo ošetřit kapalným amoniakem. Lepší čištění základny pomůže zubní kartáček. Keř na vlasy s přírodními štětinami, které potřebují péči se šamponem.

Pozor! Správná péče o kartáč zajišťuje jeho trvanlivost a spolehlivost. Pokud se objeví praskliny a žetony, objekt by měl být okamžitě zlikvidován.

5 nejlepších vlasových hřebenů

TANGLE TEEZER

Vznikl poměrně nedávno, ale již se mu podařilo potěšit kadeřníky a obyčejné lidi. Jeho hlavním rysem je, že nemá rukojeť, ale na úkor jeho konvexního tvaru se dokonale zapadne do ruky, aniž by se z ní vytáhl. Tělo je vyrobeno z plastu a zuby jsou vyrobeny ze silikonu. Odpovídá absolutně všem typům vlasů. Dobře česání zamotaných pramenů. Masíruje pokožku hlavy, stimuluje růst vlasů. Mezi jeho nedostatky jsou vysoké náklady.

BRAUN SATINOVÉ VLASY 7

Tři v jednom: vysoušeč vlasů, kartáč na vlasy, curling iron. Sada obsahuje dvě baterie. Navrženo pro vytváření hlasitosti. Zvláštní ionizační funkce chrání prameny před elektrifikací a chmýřením.

MOROCCANOIL

Univerzální hřeben pro vytvoření hromady. Přírodní štětiny dělají kudrnaté poslušnosti, jemné, jemné. K opravě výsledného účesu použijete pohodlnou, sofistikovanou rukojetí.

WELLA PROFESSIONALS

Základní pro účesy a styling s úžasným tvarem. Má antistatický efekt. Navrženo více pro profesionální použití.

Janeke

Na foukané podložce jasně kartáčujte. Měkké štětiny nepoškozují pokožku hlavy, normalizují krevní oběh. Má malou nevýhodu - trochu elektrizuje vlasy.

Vždy se záměrně přibližujte k výběru hřebene. Nikdy produkt kvalitního materiálu nemůže být levný. Nešetřete, přemýšlejte o kráse a péči o vlasy.

Jaké jsou typy hřebenů a jak ovlivňují vlasy

Kadeřník těsně vstoupil do užívání jakékoli osoby. Je obtížné najít předmět běžnější než toto jednoduché zařízení. Každodenní použití různých variant tohoto produktu, zřídka někdo myslí o účelu každého druhu. I při výběru nového nástroje je často třeba motivovat vizuálními preferencemi, spíše než skutečnými vlastnostmi. Vědět, jaké typy srážek existují, pochopit jejich účel je užitečné pro každého.

Společné materiály

Důležitým aspektem pro preferování česacího zařízení je surovina, ze které je vyrobena. V závislosti na použitém materiálu nástroj pomáhá péče o vlasy nebo naopak narušuje celý proces péče.

Existují následující materiály, které se nejčastěji používají při výrobě hřebene:

Plastové

Nejběžnější materiál dostupný širokému okruhu kupujících. Plastové nástroje nevyžadují zvláštní péči, mají rozumnou cenu, jsou snadno použitelné a jsou odolné. Tyto nástroje jsou ideální pro všechny typy vlasů. Hlavní negativní bod - plastové hřebeny mají výrazný elektrizující účinek na kudrlinky.

Silikon

Materiál má velmi podobné vlastnosti jako plast, ale na rozdíl od něj má antistatické vlastnosti. Silikonový hřeben je ideální pro péči o mokré, matné vlasy. Silikonový hřeben pod tepelným vlivem nevyzařuje škodlivé látky, je hygienický, ale je poměrně nákladný ve srovnání s analogy.

Kov

Nástroj z tohoto materiálu se používá extrémně vzácně. Přestože elektřinu neelektrizuje, je to traumatické. Zařízení se nedoporučuje pro tenké, poškozené vlasy. Jakékoliv chemické vlasy, které jsou vystaveny působení chemikálií, jsou ohroženy zraněním a také mohou riskovat reakci s kovem a hrát s neočekávanými barvami.

Keramika

Vhodná problémová hlava vlasů. Kartáč na vlasy je schopen vyhlazovat otevřené vlasové váhy a ušetřit tak další škody. Keramické nástroje se nezahřívají kvůli horkému vzduchu tepelných zařízení.

Existují různé řady profesionálních česaných, včetně, určených pro aromatické účinky na vlasy. Mnoho možností je vybaveno ionizací, turmalínovým povlakem. Hmotný produkt minus - křehkost.

Strom

Získal se v rozšířeném úsilí o zdravý životní styl. Nástroj ze dřeva delikátně plní své funkce: pečlivě se pohybuje podél pramenů, neroztrhne vlasy, nechává je zdravý, přitažlivý a není náchylný k tvorbě statické elektřiny. Environmentální přívětivost, absence škodlivých účinků na kadeře, kůže - hlavní výhody.

Hlavní nevýhodou tohoto zařízení je jeho náchylnost k rychlému opotřebení. Dřevěný rám je náchylný k tvorbě třísek, prasklin, třísek. To rychle činí hřeben nevhodný pro použití. Také strom je vystaven rychlému znečištění a čistění není tak snadné.

Přírodní štětiny

Tento materiál je správně považován za ideální volbu pro péči o vlasy, zvláště pokud se nedostaví v jejich nejlepších možnostech. Kartáč na vlasy z přírodních štětin jemně pečuje o vlasy, nevyvolává tvorbu dělených konců a elektrifikace, neškodí pokožce hlavy. Jakékoli problematické vlasy: tenké, křehké, poškozené, budou těžit z takové péče.

Pozor! Nástroj bude vyžadovat pravidelnou údržbu, nedovolí efektivně pokrýt husté kudrlinky, nedoporučuje se majitelům tlustého typu vlasů.

Existují kartáčky z jiných méně běžných materiálů: ebonit, pryž, kosti, nylon, uhlík. Každý má své vlastní výhody a nevýhody.

Typy hřebenů a jejich účel

Získejte další hřeben, zřídka někdo myslí na svůj skutečný účel. Mnoho z nich je vedeno atraktivním designem, neobvyklým designem, reklamními přáními, což naznačuje, že tento nový produkt dokáže vyřešit mnoho problémů s vlasy. Je užitečné vědět, proč je každá z nich potřebná, aby správně používala nástroje a získala z nich mnohem větší užitek.

Nástroje pro standardní česání

 • Hřeben - obvyklé zařízení pro česání. Tato možnost péče o kadeře a použití našich vzdálených předků. Hřebeny v závislosti na velikosti a frekvenci umístění zubů se používají pro různé účely. S jejich pomocí můžete míchat mokré, zamotané, krátké, kudrnaté vlasy, vytvářet olizované, pečlivě rozdělovat kosmetické výrobky podél pramenů, stejně jako účes, provádět různé manipulace.
 • Široký hřeben se vzácnými zuby, stejně jako na fotografii, je ideální pro mokré kadeře. Lehce se rozplní, netáhne a vytáhne vlasy.
 • Hřeben s častými zuby na dlouhé rukojeti je ideální pro hladkou hlavu paty. Perfektně česala kudrlinky, zejména v prameni. Tento hřeben je nejdůležitější pro každodenní použití na krátkých vlasech. Pomocí dlouhé rukojeti je vhodné rozdělit rozdělení, zvolit jednotlivé prameny pro vytvoření vlasů.
 • Masážní kartáč spolu s klasickým hřebenem se běžně používá pro každodenní péči o vlasy. Hlavní hodnotou tohoto hřebenu je lehká masáž současně s banálním hřebenem. Takový účinek stimuluje krevní oběh, což má příznivý účinek na stav pokožky a vlasů.
 • Štětec perfektně distribuuje délku kožního mazu. Vlasy jsou dodávány s ochranným filmem, tajemství se nehromadí v kořenech. Dlouhé vlasy si zachovávají nový vzhled. Dívky, které jsou náchylné k nadměrným mastným vlasům, doporučuje se, aby se neproháněli štětcem, protože problém se zhorší.
 • Masážní (obdélníkový) kartáč bude skvělým pomocníkem pro sušení vlhkých vlasů bez stylingu. Odhaluje obtížné oblasti a vyrovnává se s dlouhými kadeřemi.
 • Štětec s přírodními štětinami se stará o vlasy, poskytuje jemný, zdravý lesk. Jemná masáž poskytuje lepší krevní oběh, pomáhá regulovat přirozenou práci mazových žláz. Kadeřnice jsou hladké, pružné.
 • Kefa s umělými štětinami musí být nutně vybavena malými kuličkami na koncích každého zubu. To pomůže chránit vlasy před poškozením. Taková štětka dokonale tvoří účes, leští, vlasy jsou hladké.
 • Dřevěný kartáč štětin - nepřekonatelný masér. Je obtížné najít přísnější a příznivější účinek. Posilování mikrokrouhu krve, lymfatická drenáž zajišťuje lepší růst, probuduje spící vlasové folikuly.
 • Kombinovaná kartáč štětce vám umožňuje kombinovat různé efekty. Tento hřeben bude velkým pomocníkem při péči o všechny typy vlasů. Štěrka přispívá k distribuci kožního mazu, vyhlazuje otevřené kůžičkové váhy.

Stylovací nástroje

Kromě obvyklého česání ženy často potřebují položit kudrlinky, vytvořit účes. Za tímto účelem jsou navrženy speciální nástroje, které velice usnadňují práci.

 • Brashinge - hřeben kulatý tvar jsou nejčastější. S jejich pomocí je vhodné vytvářet hlasitost v kořenech, větrat délku nebo ven, vytvářet velké kudrlinky. Vyrobeno z různých materiálů, nástroje různých velikostí umožní majitelům různých typů, délce kudrlin, aby si vybrali nejlepší možnost instalace.
 • Kovová kulatá štětka vám poskytne rychlé sušení, snadný styl, pomůže vytvořit kudrlinky. Je třeba vybrat hřeben s požadovaným průměrem a najít perfektní pomocníka pro získání účesu.
 • Kartáč se štětinami, jak je na fotografii, je ideální pro vytváření malých kudrlin, stylových bang. Kombinované štětiny poskytují krátkou vlasovou hladkost a lesk.
 • Větraný kartáč nebo "kostrový" hřeben je speciálně vytvořen pro sušení vlasů. Vytvoří hlasitost v kořenech. Díky otvorům v těle neumožňuje kudrlinám přehřát během procesu tepelného zpracování. Vhodný pro všechny typy vlasů.
 • Kartáč pro hřeben pomáhá rychle dosáhnout požadovaného výsledku. Je lepší upřednostňovat možnosti s přírodními štětinami. Jsou opatrnější s vlasy, které procházejí složitým postupem. Kulatá kartáč na vlasy pomůže vytvořit objem, a obdélníkový, jako na fotografii, dokončení styling - hladký, leštit vrchní vrstvu. Je lepší vybrat si volby s štětinami různých velikostí - pracují efektivněji. S jejich pomocí je také snadné "odstranit" styling. Kartáč s rozpoznáváním je schopen řešit problémové oblasti. Je účinný i na tenké, silně kudrnaté nebo dětské vlasy.

Při výběru nástrojů pro péči o vlasy je třeba věnovat pozornost mnoha nuancům. Znát základní kritéria výběru, porozumět nabídce nabízených produktů, je snadné uskutečnit nákup, který pomůže spolehlivě postarat se o kudrlinky a potěší dobře upravený účes.

Užitečná videa

Typy vlasových hřebenů.

Testujeme top 5 nejoblíbenějších hřebenů: klady a zápory každého z nich.

Přestáváme příliš mnoho - furminator pro psy: co to je, jak používat?

Téměř všichni majitelé psů se potýkají s problémem přetváření svých čtyřnohých přátel.

Jak snížit množství vlny v domě? Novinka petového průmyslu - furminátora - pomůže.

Znalost zařízení

Takže intenzita opékání závisí na:

Různé doporučení ke snížení množství vypadávání vlasů, pečlivou péči o "nejlepšího přítele člověka", bohužel, tento proces zcela nezastaví. Ale pravidelné česání výrazně zlepší situaci.

Jaký nástroj si vybrat? Nový zoologický průmysl - furminátor.

Furminator byl vynalezen profesionální groomer Angie Peorter.

Uznaný mistr použil všechny své dlouholeté zkušenosti, aby vyvinul tento nástroj pro péči o vlasy, aby se furminátor stal nejefektivnějším a nejvhodnějším k použití.

Jak používat?

Furminátor je schopen zcela nahradit různé sady hřebenů a kartáčů pro péči o psa.

Jedná se o jednoduché a efektivní zařízení. Díky tomu je možné výrazně snížit opotřebení a odstranit mrtvé chloupky, a to i u psů s dvojitou vrstvou srsti.

Princip fungování furminátoru je poměrně jednoduchý:

 • speciální zuby zachycují pádu části podsady;
 • vytáhněte jej na povrch, zatímco zdravé vlasy nejsou poškozené.
 • mechanismus vysoce kvalitní nerezové oceli;
 • pohodlné pryžové rukojeti;
 • speciální tlačítko snadno čistí mechanismus vlasů;
 • různé velikosti a vzory v závislosti na velikosti a typu srsti domácího mazlíčka;
 • cena se pohybuje od 1200 do 4000 rublů.

Základním pravidlem je pravidelnost!

Pouze v tomto případě bude zařízení co nejúčinnější pro vašeho domácího mazlíčka.

V sezónním období zvýšeného chovu je nutné pořádat zasedání každé 3-4 dny. Během zbytku roku je možné snížit počet procedur na týdenní péči nebo ošetření vlnou každé dva týdny.

Kdo není vhodný?

Furminator se nedoporučuje pro zvířata bez podsady (italský greyhound, francouzský buldok). Účinek nástroje nebude viditelný u plemen s dlouhými, neustále rostoucími vlasy. Mezi ně patří afghánský chrt, pudl nebo shih tzu.

Jak si vybrat?

Velikost a délka čepele hrají obrovskou roli.

Chcete-li najít správný nástroj pro svého psa, doporučujeme konzultovat s prodejcem.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhody furminátoru:

 • odstranění mrtvého pláště a podsady;
 • pečlivé zachování horní vrstvy vlny;
 • snížené opotřebení;
 • snadné použití;
 • síla a kompaktnost;
 • pohodlný design.

Nevýhody Furminator:

 • vyšší náklady ve srovnání s hřebenem a štětkami na česání;
 • podráždění je možné, pokud pes má citlivou pokožku nebo je nesprávně použit.

Nejvíce náchylné k podráždění jsou psi trpící alergiemi nebo s citlivou kůží. Proto je velmi důležité během postupu monitorovat stupeň tlaku zařízení na kůži zvířete. Určení je velmi jednoduché - neroztrhněte vlnu, ale jemně vyčistěte své zvíře.

Furminator je účinný nástroj.

Při správném použití se výrazně sníží množství vypadávaných vlasů. Už nemusíte neustále vyčistit svůj domov od nenáviděných kusů vlny. A postup samo o sobě přinese potěšení nejen vašemu domácímu mazlíčku, ale i jeho majiteli!

Kromě toho si přečtěte krátké video o tom, jak vybrat vhodného furminátora pro psa:

Hřebeny vlasů - typy a použití

Obsah článku

Pro každou osobu neexistuje známý produkt péče o vlasy než hřeben. Používáme je denně, ale málokdy přemýšlíme o správnosti jejich výběru. Stav a vzhled vlasů závisí na tom, jak je objekt vybrán. Moderní výrobci nabízejí mnoho druhů hřebenů. Některé jsou vhodné pro styling, jiné se používají k malování a jiné mohou být ideální pro každodenní použití. Pokusíme se zjistit, proč je tento nebo ten hřeben určen.

Hřeben hřebenu

Hřeben je klasická verze hřebene, kterou naši předkové používali. Mohou být různé typy, a proto mohou být použity pro různé účely:

 • se vzácnými velkými zuby vhodnými pro česání vlhkých vlasů. Odhaluje prameny a neublíží jim.
 • s hustými zuby vhodnými pro každodenní použití na krátké vlasy. Pro ně je vhodné, aby hladce pokořily vlasy a pokořily jednotlivé prameny.
 • Úzké, s dlouhými, středně silnými zuby, vhodné pro kudrnaté vlasy.
 • s velmi tenkou rukojetí pomáhá oddělit vlasy na prameny, takže se používá k barvení, zvýraznění, curlingu a pro oddělení.
 • s dlouhými tenkými zuby používanými pro bouffanting.
 • se středně frekvenčními zuby vhodnými pro každodenní použití, použitím stylingových výrobků nebo masky.
 • se zuby různých délek se používají k vytvoření podložky.

Masážní hřeben

Tento typ hřebenů se považuje za nejčastější. Masážní kartáčky jsou snadno použitelné a vhodné pro všechny typy vlasů. Jejich hlavní výhodou je, že hřebeny pokrývají a masírují pokožku hlavy. Tato masáž zrychluje krevní oběh, což pomáhá zlepšit růst a stav vlasů. Pokud hřeben není vyroben z přírodních štětin, pak na koncích jeho zubů by měly být malé koule. Je nutné chránit pokožku před poškozením. Také štětka na vlasy je užitečná, protože rovnoměrně rozkládá kožní mazu a zabraňuje rychlé kontaminaci. Měli by být používány s opatrností u lidí náchylných na mastnou pokožku hlavy, protože tento problém může zhoršit. Pro silné, silné vlasy je lepší vybrat tvrdé kartáče, tenké - jemné.

Hřebeny pro styling

Existuje několik hřebenů, které se používají pro styling. Mohou mít jiný vzhled a účel.

 • Brašování - kulaté hřebeny. Jejich tělo a zuby mohou být vyrobeny z různých materiálů, například mohou mít plastovou, kovovou nebo keramickou základnu, s přírodními nebo umělými štětinami. Podprsenky se používají k vytváření objemu v kořenech, ke zkroucení pramenů, k vytváření velkých kadeřů. Mají jiný průměr, jehož velikost je vybrána podél délky kudrlin. Například hřeben pro dlouhé vlasy má největší průměr, pro srst s délkou ramen je středně dlouhý a nakrátko je lepší použít malý kulatý hřeben. Osušky s malým průměrem lze použít jako pomocný nástroj při rovnání pramenů pomocí železa.
 • "Skeletální" hřeben vhodný pro sušení vlasů. Speciální otvory v těle umožňují cirkulaci vzduchu, chrání pokožku hlavy před popáleninami a velké, vzácné zuby jemně oddělují zamotané zámky. Pomocí hřebenu můžete vytvořit kořenový svazek. Používá se na vlasy o různých délkách a strukturách.
 • Policirkulární kartáč na vlasy - devět řádků se používá v konečném stadiu pokládání. To má devět řad zubů umístěných ve vzdálenosti od sebe, což poskytuje úchopné prameny. Je vhodné umístit její rány a vlasy. To je dobré pro bob účesy.

Materiály pro hřebeny

Pro výrobu výrobců hřebenů používají různé materiály. Nejčastější:

 • Plastové. Hřebeny vyrobené z plastů nepotřebují péči, vyznačují se cenou, trvanlivostí a snadností použití, stejně jako vhodné pro všechny vlasy. Plast má jednu vážnou nevýhodu - silně elektrizuje vlasy.
 • Kov Navzdory skutečnosti, že tyto hřebeny elektrizují vlasy, jsou považovány za nejškodlivější, protože mohou zranit zámky a skalp. Jsou kontraindikovány pro barvené, tenké, křehké a poškozené vlasy.
 • Strom Dřevěný hřeben jemně brousí prameny, chrání zdraví a krásu. Nezahřívá kadeře a nepoškozuje pokožku hlavy. Jeho hlavní nevýhodou je nestabilita. Trhliny se rychle tvoří na dřevěném hřebenu a stávají se nepoužitelnými.
 • Přírodní štětiny. Přírodní hřebeny pro vlasy jsou považovány za nejužitečnější. Pečlivě se starají o vaše vlasy a dají jim nádherný lesk a pohled. Přírodní štětiny zabraňují tvorbě dělených konců, ne elektrifikují a neškodí pokožce hlavy. Kartáče s přírodními štětinami - dokonalý hřeben pro tenké, křehké a poškozené vlasy.
 • Silikon. Je to podobné vlastnosti jako plast, ale na rozdíl od něj má antistatické vlastnosti.

Vše o česání: výběr a podmínky použití

Příslušná péče o vlasy začíná správnou volbou takového, na první pohled velmi jednoduchého předmětu, jako je hřeben. Existuje nějaký rozdíl mezi vlasy, jak používat hřeben? Může to mít vliv na zdraví a vzhled vlasů? Jak vybrat správný kartáč a jak ho nejlépe používat? To bude popsáno v našem článku.

Klasifikace vlasových kartáčů

Všechny vlasové hřebeny lze rozdělit do tří velkých skupin:

Také v samostatné skupině lze identifikovat takové příslušenství jako hřeben pro vousy nebo knírek. Pro vytvoření hřebene pro roztažitelné vlasy se používá zcela odlišný princip.

Rozsah a vlastnosti hřebenů

Hřebenatka, možná, může být považována za první vzhled hřebenu. Takový výrobek může být vyroben z různých materiálů: od plastu až po dřevo; mohou mít různé tvary: s nebo bez rukojeti; Zuby mohou být řídké nebo silné. Některé ženy rádi používají modely s neobvyklými zuby pro péči o vlasy po praní nebo při aplikaci výživných masek.

Když přemýšlíte o tom, jak si vybrat hřeben pro muže s krátkými vlasy nebo pro ženu s excentrickým účesem, nejraději preferujte hřebeny. Tento hřeben je praktický a praktický k provádění pravidelné péče o prameny, hřebenové kadeře a dokonce i některé typy stylingu.

Hřeben je však důležitý nejen pro krátké prameny. Dámy s dlouhými kudrnatými kudrlinami se naučily dokonale vykrajovat vlasy pomocí takového hřebene. To vlasy nezkazí ani nepoškozuje, ale jemně je vyrovnává a vytváří tvar kudrlin.

Hřebeny různých tvarů a velikostí jsou nepostradatelnou pomůckou pro kadeřníka při provádění různých účesů, účesů a stylingu. Provádění barvení, není vhodnější nástroj než hřeben bez rukojeti, rovnoměrně rozložit prameny a malovat přes celý objem vlasů. K dispozici je také kombinovaný hřeben, který může být zuby různých délek.
Při vytváření účesů se zřídka dostanete bez vysoce kvalitní hromady. K tomu je zde speciální hřebenový hřeben s rukojetí a zuby různých délek. Tam je ještě Cameron. Toto je název nástroje, pomocí něhož můžete hrubé rouno hřebovat bezbolestně. Ovšem zkušený mistr vykoná dobrý hřeben s hřebenem.

Aplikace masážního hřebene

Masážní kartáče jsou v téměř každé rodině. Ačkoli je pro holička naprosto zbytečná věc, obyčejný uživatel by se z takových důvodů mohl líbit:

 1. Broušení vlasů tímto nástrojem je velmi dobré pro povrch hlavy;
 2. Zuby jemně masírují kořeny, zlepšují krevní oběh a normalizují růst vlasů.

Výběr takového kartáče s opatrností by však měli oslovit ti, kteří se potýkají s nadměrným oddělením tuků. Pokud se hlava rychle ušpiní, masážní kartáč jen zhorší problém, protože její česání podporuje rovnoměrné rozložení tuku a tím urychluje proces znečištění. Proto, je-li tento problém lepší upřednostnit jiné typy hřebenů.

Combs - základní stylingové nástroje

Typy hřebenů pro styling lze rozdělit do tří skupin:

 • kulatý nebo kartáčovaný;
 • skeletální;
 • polokruhový.

Pomocí kartáčování můžete provádět pokládku na libovolnou délku. Například to je důležité při provádění styling na účesu čtverec, bob, kaskáda. Takový nástroj pomůže narovnat dlouhé kudrnaté nebo neposlušné vlasy, nebo naopak, aby se dostala vlna. Protože většina kartáčů má kovovou základnu, ohřívá se při vysoušení vlasů a začne hrát roli žehlení. Pokud upřednostňujete takový výrobek, je důležité si uvědomit, že pravidelné používání kartáčku kazí vlasy, zvláště obarvené, poškozené a tenké.

Ozdoby mohou být různého průměru: od velmi tenké až po velmi velké. Výběr průměru závisí na tom, jaký cíl chcete dosáhnout. Pokud potřebujete zvednout kořeny na krátkých vlasech nebo se na špičkách lehce zvlnit, udělá to tenké kartáčování. Pokud chcete zarovnat dlouhé vlasy, je lepší upřednostnit husté hřebeny, kde bude plocha kovové desky větší.

Kostní modely jsou široce používány k vytváření objemu ve vlasech. Při práci s vysoušečem vlasů je vhodné tyto výrobky používat. Kostní produkty eliminují riziko přehřátí vlasů a jejich poškození. U některých modelů jsou zuby umístěny pouze na jedné straně, v jiných na obou. Často je délka zubů z různých stran odlišná. To umožňuje majiteli lépe položit prameny různých délek. U krátkých pramenů (jako jsou pánské košile) je vhodná strana, kde jsou zuby kratší a dlouhé prameny jsou dlouhé.

Skeletové hřebeny, v nichž je určité množství přírodních vláken nazývané Bomba. Také nazýváme stylingovou techniku, kterou provádíme pomocí tohoto nástroje. Tento nástroj je velmi vhodný pro každodenní stylování, a to i na nejsložitější účes.

Polokruhové kartáče jsou často používány pro zdobení špiček nebo pro nastavení břic. Ve skutečnosti se tento hřeben se vzácnými zuby používá v závěrečné fázi stylingu a na těch účesů, které znamenají zkroucené nebo zastrčené konce.

Principy pro výběr správného hřebenu

Typ štětce by měl být zvolen na základě tloušťky a stavu vlasů. Rovněž věnujte pozornost síle a tloušťce vlasů. Takže před výběrem "svého" hřebene věnujte pozornost okamžikům:

 1. Pro dlouhé vlasy můžete použít hřebenatky, ve kterých nejsou zuby hustě uspořádány;
 2. Pro zaměňování dlouhých vlasů můžete zvolit jemný bombový bombardér nebo masážní štětec z přírodních vláken;
 3. Unavené kadeře je lepší poskytnout dřevěné kartáče, které eliminují pravděpodobnost elektrifikace a tím i další zničení vlasů;
 4. Silikonový model kartáč na vlasy bude řešením pro slabé a tenké vlasy, stejně jako pro ty, které byly nedávno ošetřeny;
 5. Pro pravidelné narovnání neurčitých kadeří zvolte kartáčování středního průměru;
 6. Hřeben pro roztažitelné vlasy by měl být pouze zvláštní, kde místo zubů - smyčky.

Správná technická metoda

Při výběru správného štětce se zeptejte sami sebe: Já vím, jak si mám vlasy? Z této dovednosti bude přímo záviset na stavu vlasů a celkovém stylu. Abychom se vyhnuli běžným chybám, navrhuji tyto aspekty zvážit.

Kombinace objednávky

Broušení vlasů by mělo být prováděno pouze z hrotu, postupně se přemisťuje na kořeny. Pokud se pokoušíte okamžitě pokosit vlasy z kořene, můžete výrazně poškodit chloupky a také vytáhnout z kořene značné množství vlasů. Tato rada je důležitá zejména pro majitele velmi dlouhých vlasů.

Jak si vlasy po mytí?

Odpověď není v žádném případě. Ideální - nechte vlasy suché a teprve pak hřeben. Chcete-li zlepšit krevní oběh v cévách hlavy, je lepší, abyste před praním pokořili kadeře a ušetřili je zbytečným zraněním po proceduře. Pokud je vyčesávání vlhkých vlasů nevyhnutelné, použijte hřeben s velmi vzácnými zuby a péčí.

Kolik hřebí?

Názory se liší. Naše prababičky věřily, že pro krásné a dobře upravené vlasy je třeba provést alespoň stovky úderů s hřebenem. Jiní věří, že to jen zkazí vlasy. Jedna věc je jasná: moderování je ve všem důležité. Chci lépe alespoň dvakrát denně. Pokud jsou vlasy náchylné na tuky, neměli byste je dlouhý. Současně, pokud používáte hřebeny vyrobené z přírodních materiálů, můžete někdy věnovat zvláštní pozornost pokožce hlavy a vyčistit ji déle než obvykle.

Zvláště užitečné pro dlouhodobé česání před umytí hlavy nebo před aplikací vyživovacích masky. To aktivuje vlasové folikuly a podporuje lepší absorpci živin.

Čisté vlasové kartáče

Aby vlasy neublížily, je důležité sledovat čistotu kartáče. Každý hřeben by se měl umývat alespoň jednou týdně pomocí mýdlové a tekoucí vody. Nikdy si nečistěte vlasy špinavým nebo cizím kartáčem.

Péče o elektrizující vlasy

Pokud narazíte na takový problém, dostanete ionizující hřeben. Toto zařízení je napájeno běžnými bateriemi a vytváří ionty, které neutralizují statickou elektřinu ve vláknech. Tyto hřebeny se snadno ošetřují a jsou velmi účinné při péči o dělené a elektrifikované kadeře.

Jiné typy hřebenů

Hřebeny pro novorozence jsou používány téměř od prvních dnů života. Jsou vyrobeny z měkkých štětin. Použití tohoto nástroje je nezbytné pro správnou péči o pokožku hlavy novorozenců a brzy olupování kůry.

Hřeben obočí je nejčastěji používán k provádění make-upu pro ženy nebo pro účesy pro muže. Jedná se o oboustranný kartáč, na jedné straně má měkké přírodní štětiny a na druhé straně hrubé zuby.

Když přemýšlíme o tom, co by měl být mužský hřeben, zapomínáme, že někteří silnější sexi nosí knír a vousy. Jaký by měl být hřeben pro vousy? Nejčastěji se jedná o obvyklý hřeben, ale menší. Může být vyroben z plastu, bronzu a dokonce i z vinylu. Někdy je hřeben pro knírek vyroben v podobě knírek, který dává svým majitelům jistý styl a jedinečnost.

Při výběru správného hřebene a naučili se ho používat rozumně, bude pro vás jednodušší postarat se o stav vašich vlasů a obrazu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy