logo

Jaká štětec je lepší pro vlasy?

Každá dívka, která se zajímá o péči o vlasy, by měla vědět, který hřeben je nejlepší pro její typ vlasů. Kombinace je každodenní procedura, proto by měla být co nejjemnější a přemýšlivější.

Vlastnosti a výhody

Nesprávně zvolený hřeben poškodí vlasy, roztrhne prameny a dokonce přispěje k průřezu špiček. Může také elektrifikovat vlasy a učinit je více načechraně.

Ale vysoce kvalitní hřeben, zvolený podle všech pravidel, bude naopak poskytovat vlasům správnou péči.

Pravidelné kartáčování zajišťuje průtok krve do hlavy, což urychluje růst vlasů a činí je zdravějšími.

Existuje několik druhů hřebenů. Každá z nich má svůj vlastní účel a vlastnosti. To je důvod, proč v sortimentu této dívky by neměl být jeden kartáč na vlasy, ale několik modelů, které plní různé funkce.

Klasický

Nejběžnější klasický tvar hřebene by měl být v každé dívce. Ale v materiálu se liší. Může být umělá, přirozená nebo smíšená.

Nejlepší možností je hřeben s přírodními štětinami. Dřevěný hřeben dokonale masíruje hlavu. Tenký hřeben tohoto druhu také pomáhá odhalit kudrlinky, takže vlasy jsou čisté a dobře upravené. Tento hřeben je příliš objemný, aby se s vámi mohl nosit. Je však ideální pro česání kudrlin před spaním.

Masáž

Vysoce kvalitní masážní kartáč je dalším užitečným doplňkem pro osobní péči. Je zapotřebí k masáži hlavy, což naopak přispívá ke zvýšení krevního oběhu a následně k rychlejšímu růstu vlasů.

Prořezávání vlasů pomocí masážního kartáče vás bude hladší, rovnoměrnější a dobře upravované.

Existují různé možnosti pro tyto hřebeny: dřevo, kov nebo plast. Odborníci doporučují výběr dřevěných. Masáž pomocí kartáče z přírodního materiálu přináší maximální užitek.

Comb

Už dlouhou dobu krásy používají tenké hřebeny pro péči o vlasy. Historie takových hřebenů je tak stará, že vzhled prvních hřebenů pochází z dob starověkého Říma. V těchto dnech byly hřebeny vyráběny z kostí, ale dnes jsou oblíbené modely z dřeva nebo plastu.

Plastové hřebeny jsou stále nežádoucí - budou jen zhoršovat zapletení vašich vlasů a zvýšit jejich elektrifikaci.

Kompaktní

Další důležitou variantou jsou kompaktní kartáče, které si můžete s sebou vzít. Mohou to být malé kartáče, hřebeny nebo dokonce multifunkční modely, které jsou jak hřebenem, tak zrcadlem. Jednoduše se vejdou do tašky, takže můžete vždy pořádně opravovat vlasy, ať jste kdekoli.

Rozvětvení

Brashing jsou speciální hřebeny, které se nejčastěji používají pro profesionální styling. Mají válcovitý tvar a kulatou díru přímo uvnitř pouzdra. Tyto štětce by měly být použity pro styling vysoušeč vlasů. Takže získáte nejkrásnější a velkolepější styl v domácnosti. S pomocí kartáčování můžete vytvářet velké kudrlinky, stejně jako dáváte zvláštní tvar krátkosrsté hlavici vlasů.

Nejlepší je zvolit kartáčování s nejpřirozenějšími štětinami. V tomto případě vaše vlasy nebudou příliš objemné a elektrifikované.

Tajemství kartáčování od profesionálního kadeřníka:

Oblíbené materiály

Hřebeny se liší nejen svým vzhledem, ale také v jakém materiálu jsou vyrobeny. Podívejme se na tři nejoblíbenější možnosti, které moderní dívky používají v každodenním životě.

Dřevěné

Hřebeny ze dřeva - je obecně nejlepší volbou pro dívky, bez ohledu na typ vlasů. Tyto kartáče jsou nejvhodnější pro péči. Nemají elektrizovat vlasy, ale jen jemně vyrovnávají to. To je nejlepší ze všech, aby tyto vlasy po aplikaci masky nebo různých stylingových výrobků. To je odůvodněno skutečností, že všechny tyto nástroje nevykazují chemickou reakci s prvky přítomnými v jejich složení.

Při výběru materiálů stojí za to věnovat pozornost vlastnostem každého z nich. Takže bříza hřeben pomáhá léčit lupy. To také zvyšuje účinek masky na vlasy. Upokojte poškozenou pokožku hlavy a zmírněte svědění pomocí dubového hřebene.

Další populární možností je hřeben jalovce. Kromě příjemné vůně lesa, která dává tento štětec, může být jeho výhoda nazývána schopností uklidnit a zmírnit stres. Pokud však máte problémy s lupinami, měli byste si koupit třešňový hřeben.

Při výběru dřevěných kartáčů je lepší odmítnout lakované modely. Váš nákup by měl být stejně přirozený a tedy i kvalitní.

Plastové

Je lepší odmítnout hřeben vyrobený z plastu. Nezaujímají se o vlasy, ale pouze zvyšují křehkost pramene a zkazují celkový stav vlasů. Karbonové nebo silikonové kartáče jsou užitečnější pro stav vlasů.

Používají je profesionální stylisté a kadeřníci. Používejte je denně a nestojí za to, ale jsou vhodné pro určité postupy - řezání, styling nebo barvení. V tomto případě tenké plastové hřebeny perfektně oddělují prameny a snadno se čistí.

Kovové

Dalším běžným řešením je kovový hřeben. To vám umožní odhalit i nejvíce tlumené kudrlinky. Ale stylisté doporučují nepoužívat takové hřebeny majitelům barvených vlasů. Faktem je, že kov může reagovat s chemickými složkami vašeho barviva, čímž mění odstín vlasů.

Navíc hřebeny z tvrdého kovu mohou poškodit pramen vlasů. To platí zejména pro vlastníky tenkých a křehkých pramenů.

Který z nich je lepší

Výběr hřebene by měl odpovídat individuálním vlastnostem vašeho vzhledu. Především věnujte pozornost délce. Pro vlastníky krátkodobě oříznutých vlasů stačí vybrat jeden kvalitní hřeben. Ale pokud máte dlouhé kudrlinky, měli byste dostat dvě kartáče - jedna pro denní použití a druhá - pro zvláštní příležitosti, když potřebujete velkolepý styling.

Jako hřeben pro každodenní použití je nejlepší vyzvednout klasický kartáč s přírodními štětinami. Ale pro styling, můžete si vybrat kartáč, který vám umožní snadno stylovat vlasy do požadovaného účesu.

Dalším důležitým bodem, který si musíte pamatovat, je, že masážní kartáč je vhodnější pro dlouhé vlasy, zatímco ploché vlasy budou užitečné pro krátké vlasy. Délka zubů také závisí na délce vlasů. Čím delší jsou vaše kadeře, tím déle, tím větší jsou zuby na hřebenu. To usnadňuje proces žehlení.

Pokud máte suché nebo sušené vlasy, kartáč by měl být doplněn o nejjemnější a pružnější zuby. Můžete si také vybrat hřeben s přírodními štětinami, který také nepoškozuje vlasy. Pokud máte mastné vlasy, raději použijte dřevěný nebo nadržený hřeben.

Pro tenké a rovné vlasy si můžete vybrat libovolný masážní kartáč. Tyto hřebeny nepoškozují vlasy a nezhoršují jejich strukturu. Stejné štětce stojí za nákup a při vypadávání vlasů. Pokud je tento problém pro vás relevantní, je lepší koupit právě takový měkký hřeben, který bude vyhlazovat kudrlinky bez toho, aby je vytrhli. A vzhledem k tomu, že takový štětec masíruje hlavu, krevní tok na jeho povrchu se zvyšuje, což znamená, že vlasy začínají růst rychleji.

Ale zamotané a neposlušné kadeře budou snadněji hřebeny hřebeny se vzácnými zuby. Takže kudrliny budou rozděleny do tenkých pramenů a nebudete je poškozovat.

Pro husté vlasy je široký hřeben s přírodními štětinami. Že bude schopna efektivně pokrýt prameny a oddělovat je.

Populární blogger vypráví o tom, který hřeben je lepší vybrat:

Jak často se mění

Hřebeny, stejně jako všechny výrobky osobní péče, by měly být v průběhu času změněny. Stojí za to pravidelně, jakmile zjistíte, že kartáč, který používáte, začíná selhat.

Pokud budete i nadále štětat vlasy štětcem špatné kvality, bude to jen poškodit vaše vlasy.

Hřeben by měl navíc poskytovat plnou denní péči. Nejméně jednou týdně je třeba kartáč umýt. Samozřejmě, to lze provést pouze tehdy, pokud to materiál dovoluje. K tomu použijte nejprve vroucí vodu a poté mýdlový roztok. Hřeben, který byl tímto způsobem omyt, musí být poté opláchnut a dobře vysušen a položen na hustou froté ručník.

Je také třeba pamatovat na to, že hřeben, který používáte pravidelně, nemůže být někomu předán. Nepoužívejte jeden štětec pro dva, ani s příbuznými, aby vaše vlasy zůstaly zdravé a vypadají dobře upravené.

Ale i kdybyste věnovali správnou péči o kartáč na vlasy, neměli byste vám sloužit déle než šest měsíců. Dokonce i když hřeben vypadá slušně, měl by být nahrazen novým každým ročním obdobím.

Také změna hřebene stojí za to, pokud si na ni všimnete alespoň minimální škody. Pokud hroty kousky prasknou, pak je načase, abyste si koupili nový kartáč - tento hřeben poškodí prameny více.

Recenze

Pod každým typem pruhů je třeba zvolit určitý typ hřebene. To vám umožní usnadnit proces péče o vlasy a co nejlépe upravovat kudrlinky. Pouze v případě, že je hřeben vybrán správně, bude pozitivní výsledek viditelný a hřeben bude mít od uživatelů dobrou zpětnou vazbu.

Který hřeben je lepší. Jak vybrat hřeben

Důležitou roli ve zdraví a kráse vašich vlasů hraje volba štětců. Kefky na vlasy a kartáčky na vlasy nejen odhalují a hřebovávají vlasy, ale mají masážní účinek na pokožku hlavy, která stimuluje přívod krve do pokožky hlavy a vlasů, což má pozitivní vliv na růst vlasů. Kadeřnické štětce odstraňují prach z ulice, statickou elektřinu, nepřijdou do styku s užitečnými látkami při aplikaci masky na vlasy, kartáčky z přírodních vláken poskytují lesk vlasům.

Z tohoto důvodu je třeba zvolit hřeben s velkou pečlivostí a pozorností.

Jak si vybrat hřeben?

Existuje několik kritérií pro výběr hřebenů pro vlasy - typ vlasů, pokožku hlavy, materiál, z něhož je hřeben vyroben, úkoly, které mu byly přiděleny. Také hřeben by neměl mít ostré hrany, zuby by měly být zaoblené, leštěné, leštěné, protože ostré hrany snadno roztrhají a rozbíjejí vlasy a mohou poškodit pokožku hlavy.

Jaký hřeben si vybrat

Ti, kteří pečují o své vlasy, by určitě měli mít řadu několika kartáčů určených pro různé úkoly péče o vlasy. Hřebeny s řídkými zuby budou vhodné pro kudrnaté a husté vlasy, dřevěné hřebeny budou pracovat pro tenké a křehké vlasy a pro vlasy s rozdělenými konci, zvolí si kartáče s přírodními štětinami. Kovové kartáčky mohou silně elektrifikovat, rozbíjet vlasy a poškodit pokožku hlavy.

Který hřeben je lepší?

Existují následující typy vlasových kartáčů: dřevo, kov, plast, keramika, kosti. Ne tak dávno existovala nová třída hřebenového silikonu (slitina z plastu a silikonu). Tyto kartáčky neelektralizují vlasy, lze je snadno umýt. Silikonové hřebeny jsou obvykle krémově zbarvené a mají antistatické rytiny.

Dřevěné kartáče na vlasy

Dřevěný hřeben s řídkými zuby je ideální pro česání vlhkých vlasů, protože poškozuje vlasy méně než ostatní, rovnoměrně rozděluje masku vlasy a je ideální pro česání dlouhých vlasů po celé délce.

Dřevěné masážní kartáče jsou vhodné téměř pro všechny, ale takové hřebeny jsou vhodné pro tenké a křehké vlasy.

Kefy z břízy zvyšují působení živin. Dub - má antistatický efekt. Juniperové kartáče odstraňují stres. Ale aby dřevěný hřeben mohl plně odhalit své užitečné vlastnosti, neměl by být lakován.

Existuje ale také mínus nelakované dřevěné kartáčky na vlasy. Tyto hřebeny absorbují mazu a nečistoty, což je důvod, proč by mělo být dřevo řádně leštěno. Zvláště oceňované dřevěné hřebeny, řezané ručně, jaká by měla být vhodná značka na obalu.

Kartáče s přírodními štětinami

Při nákupu štětce z přírodních štětin je třeba věnovat pozornost tomu, jaký materiál je vyroben z rukojeti tohoto kartáčku. Je lepší, pokud je to pogumovaná nebo silikonová rukojeť (poskytuje pohodlné použití a při vysušení vlasů nevyklouzne z vašich rukou).

Kartáče s přírodními štětinami

Nejdůležitějším kritériem pro výběr takového hřebene jsou štětiny. V ideálním případě by měla být přirozená (hromada divokých prasat). Je velmi snadné určit, zda je přirozená nebo umělá - když je přirozená hromada ohřívána vysoušečem vlasů, začne vyzařovat falešný pach. Přírodní štětiny na vlasy jsou dražší než běžné plastové kartáče, ale stojí za to. Jedná se o nejjemnější vlasové kartáčky na vlasy. Neškodí vlasům, neškodí vlasovou pokožku, neodhalí vlasy dobře, aniž by ji elektrizovali.

Pokud jste z nějakého důvodu vybrali hřeben vyrobený z plastových štětin, je důležité držet takový štětec na dlani, aby se ujistil, že nedrží kůži a nepoškozuje vaše vlasy. Pokud tomu tak není, pak si můžete bezpečně koupit takový hřeben, ale nezapomeňte, že tato štětina selže rychleji a spadne.

Je výhodné zakoupit si nějaký kartáč na vlasy ve specializovaných obchodech pro kadeřníky, abyste se vyhnuli padělání. V těchto obchodech je pro každou zásilku zboží k dispozici bezpečnostní certifikát, který lze v případě potřeby ověřit.

Další výhody přírodního hřebene štětin:
- Vynikající masáž pokožky hlavy;
- poskytněte vlasům lesk a hladkost;
- prevence rozštěpení;
- rovnoměrně rozložte mazu po celé délce vlasů, což je skvělé pro suché a normální vlasy, ale bohužel, nejlépe způsobí, že ovlivní mastné vlasy. Vlasy vypadají čistěji a tlustěji než obvykle.

Úzké kartáče na přírodní vlasy nejsou zaměnitelné za vytváření účesů a plynulé česání vlasů v ocase.

Nevýhody přírodních štětin:
- S kartáčem z přírodních štětin je problematické pokrýt silné, kudrnaté a zmatené vlasy. Takové chloupky jsou optimálně kombinovány s přírodními štětinovými kartáčky s plastovými zuby - budou vlasy pokořovat a svítit;
- jak je uvedeno výše, tyto kartáče nejsou vhodné pro mastné vlasy, neboť distribuují kožní mazu na všechny vlasy, což vám dává nevšední pohled na vaše vlasy. Nemůžete se však dotýkat vlasových kořenů takovými štětky, díky nimž budou vaše vlasy lesknout;
- přírodní kartáčové štětce vyžadují častou péči o sebe. Musí se umývat alespoň jednou týdně;
- cena přírodního štětinového štětce vlasů je mnohem vyšší než jiné vlasové kartáče.

Kefy na kudrnaté vlasy

Kefy na kudrnaté vlasy

Šťastní majitelé kudrlinky se prostě nedají bez hřebenu s velmi vzácnými zuby, aby si snadno a jednoduše vyřezali kadeře. Nezasahujte do takových vlasů a masážních štětců. Tento hřeben je ideální pro večerní použití. Správný masážní hřeben na koncích každého zubu má míč, který nepoškrábe pokožku hlavy a poskytuje vynikající masáž. Zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy, zlepšuje výživu a růst vlasů. Zvláště tento postup je užitečný před spaním. Ale nezneužívejte takové procedury zástupcům krásné poloviny lidstva, kteří mají mastné vlasy.

Pro styling je vhodnější kruhový hřeben, čím delší jsou vaše vlasy, tím objemnější by měla být štětka. Je vhodnější hřebenit a stylovat dlouhé vlasy, což zabraňuje tomu, aby se zamotávaly.

Jak si česat vlasy

Jak hýbat vlasy

Některé tajemství česání vlasů:
- v žádném případě by se mokré vlasy neměly česat, jelikož mokré vlasy při vyšívání jsou silně natažené, jejich struktura je narušená, vločky se odlupují a vlasy začínají rozdělovat (čtěte na našich webových stránkách, jak zabránit dělení vlasů);
- vlasy musí být vysušeny ručníkem nebo vysoušečem vlasů, ale nejlepší možností pro sušení vlasů je pokojová teplota. Při vysoušení vlasů, vlasů suchých a zlomených, když se vlasy třtou ručníkem, začnou se konce vlasů rozdělit;
- začněte česat vlasy lépe od konců a hladce se přesunete na vlasové kořeny. Takže jsou lepší a rychlejší česané bez vytváření zamotaných hrdel;
- zamotané chlupaté koule by se neměly pokoušet znovu a znovu rozptýlit po zamotané kartáčce na vlasy. Vlasy opět se v tomto okamžiku zlomily a rozštěpily se. Je lepší se pokusit roztáhnout vlasy z prvních rukou a pak pomoci hřebenu.

Závěr

Neodstraňujte těsně a těsně gumové pásky. To vede k silnému kontrakci vlasů, které poškozují vlasový folikul a začínají vypadávat. Je lepší používat měkké a široké vlasové kravaty. Použití kovových barretů také nemá příznivý vliv na zdraví vlasů a je lepší je opustit.

Vyberte si správné hřebeny, které vyhovují vašim vlasům a nechte své vlasy vyzařovat zdraví a lesk, potěší vás i ti kolem vás s krásou!

Výběr nejlepšího hřebene na vlasy

Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, je třeba se o ně starat zodpovědně. Ve vašem arzenálu výrobků péče by měly zahrnovat nejen masky, balzámy a esenciální oleje, ale také několik druhů hřebenů pro styling vlasů. Výběr hřebíku závisí na tvaru a materiálu, který závisí na délce a struktuře vlasů, stejně jako na cíli a výsledku, který byste chtěli dosáhnout po česání.

Materiál

Aby hřeben nezničil vlasy a přinesl její přínos, musíte pochopit vlastnosti materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Jaké materiály se nejčastěji používají na hřebeny a kartáče?

Plastové

Mezi jeho výhody patří nízké náklady, hygiena a schopnost snadno udržet čistotu a nevýhody jsou elektrifikace vlasů a krátká životnost hřebene. Nejmenší rána, dlouhá doba provozu - všechny tyto faktory opouštějí praskliny na plastech, které mohou zmást vlasy.

Kov

Hlavní nevýhoda kovu: může poškodit pokožku hlavy. Předpoklad: každý kovový hřebíček musí mít nahoře plastový, gumový nebo silikonový korálek. Během vysoušení vlasů s vysoušečem vlasů se nedoporučuje používat kovový hřeben, protože se kov ohřívá pod vlivem horkého vzduchu a poškozuje chloupky.

Ale kov má své výhody: například kovové hřebeny se snadno pečují, jsou odolné a slouží dlouhou dobu.

S přírodními štětinami

Pro výrobu těchto produktů se používaly koně, vepřové štětiny nebo velrybí kosti.

Výhody hřebenů s přírodními štětinami: odstranění statického stresu, nedostatek reakce s kosmetickými a ošetřovacími přípravky, masáž pokožky hlavy, distribuce mazu po délce pramenů, ochrana vlasů před poškozením.

Nevýhody: přírodní štětiny neumožňují dobré česání hustých vlasů, nejsou vhodné pro mastné vlasy, vyznačují se vysokými cenami, potřebují každodenní čištění od vlasů a mazu.

Strom

Dřevo je "živoucím" materiálem, takže česání je považováno za zvláště užitečné.

Pozitivní vlastnosti: make-up kudrlinky a hedvábnost, nedovolte, aby se vlasy staly elektrifikovány, mohou být použity pro česání vlhkých vlasů, neprovádějte chemickou reakci s stylingovými výrobky nebo barvou, nedovolte, aby byly konce řezány. Doporučuje se vybrat hřeben tvrdého dřeva (santalové dřevo, popel, bříza, jalovec).

Nevýhody: musíte neustále udržovat čistotu, houba se může usadit na dřevěném povrchu. Jsou také relativně křehké a mohou v některých případech vyvolat alergické reakce.

Silikon

Z vnější strany silikonové hřebeny připomínají kříž mezi plastovými a pryžovými výrobky.

Výhody: hygienické a snadno udržovatelné, lze použít na mokré vlasy, žádné statické napětí, neškodně odlupují vlasy, mají dlouhou životnost, při vytápění vlasy při vysoušení vlasů, silikon nevyzařuje toxické látky.

Nevýhody: ve srovnání s nejbližším analogovým - plastovým hřebenem - vyšší náklady.

Uhlík

Uhlík je umělá slitina sestávající z mikrovláken z pryže a grafitu. Hřebeny a hřebeny vyrobené z uhlíku jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Pros: antistatické vlastnosti, odolnost proti vysokým teplotám, vysoká pevnost.

Nevýhody: poměrně vysoké náklady.

Nylon

Nylonový kartáč - cenově dostupnější náhradní hřeben s přírodními štětinami. Používá se pro styling a narovnání vlasů.

Výhody: dlouhá životnost, hygiena, nízká cena, dobře táhne vlasy, masíruje pokožku hlavy, pokud je nylon dostatečně měkký, není nebezpečí poškození pokožky hlavy a pramenů.

Nevýhody: nevhodné pro česání hustých kadeří.

Ebonit

Ebonit je odolný černý nebo hnědý materiál získaný vulkanizací pryže. Má antistatické vlastnosti a je široce používán pro výrobu profesionálních typů hřebenů.

Výhody: nevyhýbejte toxickým látkám, pokud jsou ohřívány sušičem vlasů, používají se pro barvení vlasů a pro chemické perm, jelikož hřebeny z ebonitu nepřicházejí do styku s chemickými složkami, jednoduchou péčí o hřeben.

Nevýhody: vysoká cena, změkčení při praní v horké vodě, nelze ponechat pod přímým slunečním zářením, protože hřeben ebony může změnit barvu.

Keramika

To je nejlepší kartáč na vlasy, protože vlasy po tom, co ne elektrifikuje, se stávají měkkými a hladkými.

Výhody: mnoho moderních modelů má funkci ionizace, urychluje a usnadňuje styling proces, bezpečné rovnoměrné zahřívání keramického povlaku při sušení sušením, je možné zakoupit keramický hřeben s turmalínovým povlakem.

Nevýhody: vysoké náklady, křehkost.

Typy hřebenů

Chcete-li si vybrat hřeben pro vlasy, musíte se podívat nejen na materiál, z něhož jsou vyrobeny, ale také na tvar, velikost, strukturu a účel. Níže je uveden seznam nejběžnějších možností hřebenů ke kartáčům.

Masáž

Je to základna s širokým držadlem z plastu nebo dřeva. Pracovní plocha je obvykle obdélníková se zaoblenými rohy nebo oválnými. Základna má pogumovaný nebo textilní povlak, na kterém jsou zuby fixovány. Masážní hřebeny mohou být vyrobeny z přírodních štětin, plastů nebo kovu. Délka zubů se pohybuje od 1 do 2 cm.

Výhody: zlepšení krevního zásobení vlasových folikulů vlivem působení masáže, rovnoměrné rozložení ochranné vrstvy přírodního tuku vlasy, dobré česání.

Nevýhody: postupná akumulace prachu a kožního mazu, kvůli čemuž se masážní hřeb musí často umýt a dezinfikovat.

Porušení

Skládá se z rukojeti, která se plynule otáčí do základny válcového tvaru. Podstavec může být vyroben ze dřeva, kovu, keramiky nebo plastu. Zuby jsou vyrobeny z koně / vepřového masa, nylonových štětin, kovu, plastu s kuličkami na koncích. Jsou zde také kombinované zuby: kombinují přírodní štětiny a plastové zuby.

Hlavním plusem kartáčů je jejich multifunkčnost: zvýšení bazálního objemu během sušení a stylování, zkroucení konců, protahování pramenů, napomáhání vyrovnání vlnitých vlasů.

Nevýhody: potíže s udržováním čistoty, potřeba častého čištění a odstraňování vlasů, zbytky mazu a usazeného prachu.

Polokruhová

Jedná se o hřeben s konvexní základnou a 7-9 řadami zubů. Vzhledem k půlkruhové základně jsou zuby umístěny ve značné vzdálenosti od sebe.

Pros: hřeben pomáhá při pokládání krátkých a středních účesů - jako je bob a náměstí, polokruhový hřeben vhodný pro tahání a zkroucení ran, masíruje pokožku hlavy.

Nevýhody: pokud jsou zuby vyrobeny z plastu, vlasy jsou elektrifikovány.

Rybí kosti

Hlavním účelem skeletového hřebene je přidání dalšího objemu vlasů. Získala své jméno kvůli podobě rybí kostry. Jedná se o plochou základnu s otvory, která má plastové nebo silikonové zuby. Používá se pro sušení vlasů.

Výhody: kvůli přítomnosti otvorů v základně je zajištěna vynikající cirkulace vzduchu při sušení při foukání, nízká cena, může být oboustranná, rozbíjí prameny dobře, jen udržujte čistotu.

Nevýhody: nepoužívejte v suchých a křehkých vlasech.

Ploché

Jeho druhé jméno je lopata. Jedná se o široký obdélníkový základ, na kterém jsou umístěny hřebíčky. Jeden z nejlepších hřebenů pro dlouhé vlasy.

Pros: široká základna a časté zuby hřeben dobře i velmi husté vlasy, ideální pro dlouhé vlasy, poskytuje měkké česání, netahá vlasy.

Nevýhody: těžko se čistí, může elektrizovat vlasy.

Druhou možností plochého hřebene je hřeben s kovovým paprskem na konci.

Výhody: kompaktní jehla pro pletení je používána pro přesné oddělení pramenů při řezání nebo zvýraznění.

Nevýhody: křehkost, trauma.

Comb

Hřebeny jsou vyrobeny z přírodních materiálů (dřevo, roh a kosti zvířat) a z umělých hmot (plasty, kovové slitiny).

Výhody: malá velikost, schopnost používat při řezání a stříhání řezů, pomáhá při rovnoměrném rozložení masky a esenciálních olejů po celé délce vlasů a vytváří hromadu.

Nevýhody hřebenatky jsou následující: křehkost (zejména pokud jde o plastový výrobek), potíže při česání hustých vlasů a kudrlin.

Kartáč

Brush - perfektní volba pro péči o dlouhé kadeře. Je také vhodný pro vyhlazení dokončených vlasů. Může mít jak přirozené, tak umělé zuby.

Novinka na ruském trhu - vlasový kartáč TangleTeezer

Jedná se o hřeben konvexního tvaru, který se pohodlně vejde do Vaší ruky.

Pros: neškodí vlasům, kompaktní, lze použít pro všechny typy vlasů - přírodních i extenzních, zatímco česání nepoškozuje pokožku hlavy a strukturu vlasů, absence statického napětí, jemné česání velmi zapletených spletenců.

Může být použit pro suché a mokré vlasy, dává hlavu vlasů hladkost a lesk, stimuluje růst vlasů masírováním vlasových cibulí, je zde verze hřebenu pro děti TangleTeezer.

Nevýhody: vysoká cena, je možnost koupit falešný.

Hřeben pro vyrovnávání vlasů

Hřeben s dlouhou sponou, která vám umožní pohodlně upevnit pramen k rovnání. Výrobci jej doporučují při sušení vlasů s vysoušečem vlasů.

Výhody: nepoškozuje vlasy, kompaktní, pramen je pevně uchycen a během vyrovnání neklouzá.

Nevýhody: krátkodobý účinek, některé modely jsou vyrobeny z nekvalitního plastu, který se při sušení vysouší pomocí vysoušeče vlasů a může se dokonce roztavit, což není vhodné pro narovnání bujných kadeří.

Specializované hřebeny

 • Infračervené. Při použití infračerveného hřebenu se optimalizuje výživa vlasových folikulů, lupiny a mastná seborrhea zmizí, vlákna silnější a silnější, jejich růst se zlepšuje, doporučuje se používat k vypadávání vlasů. Musíme však mít na paměti, že před použitím byste se měli poradit s lékařem.
 • Ionic Hřebeny s účinkem ionizace jsou navrženy tak, aby uvolňovaly statické napětí, vyhlazovaly vlasové vločky a vytvářely hladké kudrlinky.
 • Laser. Přispívá k zrychlení jejich růstu, bojuje s plešatostí, zmírňuje stres, zlepšuje krevní oběh, pomáhá zbavit se lupů. Laserový hřeben má kontraindikace, proto byste se měl před nákupem poradit se svým lékařem.
 • S účinkem narovnání (železný hřeben). Venku vypadá jako obyčejné železo, na každém pracovním povrchu, na kterém jsou hřebíčky. Práce z elektrické sítě. Abyste zabránili rozštěpení vlasů, před použitím používejte termální ochranu.
 • Vysoušeč vlasů (termobrázka). Ve vzhledu to připomíná obyčejné kartáčování. Nicméně, na rozdíl od něj, při použití termo-spinning, není třeba používat vysoušeč vlasů. Dutá základna hřebenového sušiče je vyrobena z keramiky. Má méně agresivní účinek na vlasy ve srovnání s prostým vysoušečem vlasů.
 • S účinkem masáže. Hřebenový masér nezkazí a nepoškozuje vlasy, neaktivuje vlasy, spouští vlasy, bojuje proti elektrifikaci vlasů, normalizuje tvorbu kožního mazu, pomáhá vyrovnávat se s bolestmi hlavy, normalizuje tlak.

Vybíráme hřeben pro sebe

Podle typu vlasů

 • Dlouho Vhodné pro kartáče a masáže, lopaty s 12 až 15 řadami hrubých zubů. Pro zkroucení špiček a přidávání objemu účesu v kořenové zóně používejte velké odznaky. Ale tenké hřebeny s častými zuby budou muset být opuštěny, protože je obtížné sklouznout jejich dlouhé vlasy správně.
 • Střední Doporučuje se používat polokruhový kartáč na vlasy, kartáčování se středním průměrem.
 • Krátké Používejte příslušenství s krátkými zuby. Chcete-li přidat objem, použijte "rybí kost" nebo malý kartáč.
 • Vlnitý. Kartáčování dodá vašim vlasům ještě větší šarm. Pokud vás vlny nudily, použijte hřeben-usměrňovač.
 • Curly. Hřeben vhodný pro dlouhé a vzácné zuby. Doporučuje se opustit "rybí kost" a hřebeny s častými krátkými zuby.
 • Rovné čáry Jakýkoliv hřeben udělá.
 • Měkký, tenký, načechraný. Pro každodenní použití kartáčujte vlasy a kartáč.
 • Tlustý a tvrdý. Používejte výrobky se vzácnými a pružnými zuby. Hřeben by měl být vyroben z tvrdého, ale jemného materiálu: silikon, ebonit, uhlíkové modely budou dělat. Z hustých přírodních štětin musí být opuštěno.
 • Vzácné. Hřeben s masáží: může se probudit spálenou srstí. Také, aby vizuální objem vhodný "rybí kosti", polokruh a kartáč.
 • Mastné. Doporučuje se vyhnout se nadměrné stimulaci pokožky hlavy, aby nedošlo ke zlepšení tvorby kožního mazu. Budeme muset opustit masáže a hřebeny s přirozeným napětím.
 • Suchý, křehký. Zbavte se kovového hřebenu a nahraďte jej výrobkem s přírodními štětinami nebo silikonovými zuby pomocí upoutávky.
 • H aroshchennye. Hřeben s přírodními štětinami nebo průměrnými velkými zuby, doporučujeme štětec.

Podle účelu

 • Hřeben pro styling vlasů. Půlkruhové, kartáčování vhodného průměru, "rybí kost".
 • Pro hlasitost. Použijte kartáč a rybí kost.
 • Odstraňte elektrifikaci. Ideální iontová, dřevěná, ebonitová, uhličitá.
 • Pro leštění a leštění. Existují speciální zařízení - například hřebeny SplitEnder. Rovněž pro extra lesk a leštění použijte plochý kartáč s množstvím přírodních štětin nebo zubů.
 • Pro měkké česání. Použijte silikonovou kartáč nebo TangleTeezer.
 • Pro rovnání vlasů. Doporučená kombinace železa, termobrázka. Je lepší odmítnout kartáč, protože při česání nevytváří dostatečné napětí na vlasy.
 • Pro bouffant Tenký hřeben s dlouhými, tenkými a častými zuby se vejde. Druhá možnost hřebenového hřebenového hřebene se zuby přírodních štětin různých délek, umístěných ve dvou řadách.
 • Pro rozmazání. Nejbezpečnější možností je použít kartáč s pružnými zuby: může to být TangleTeezer nebo silikonový hřeben. Pokud jsou splety velmi zamotané, nesnažte se je hřeben s hřebenem s častými zuby.
 • Pro kadeře. Chcete-li zkroucit kudrlinky, použijte kartáč nebo termobratí.
 • Mokré vlasy. Pokud potřebujete vlasy hnědnout ihned po šamponování, použijte rybí kost nebo TangleTeezer.

Důležité nuance

Výběr správného hřebene je polovina bitvy. Chcete-li sloužit vám dlouhou dobu a nepoškozovat vlasy, musíte ji udržet v provozním stavu. Níže naleznete několik tipů, jak pečovat o hřeben:

 • Denně odstraňte chloupky mezi zuby.
 • Hřeben umyjte nejméně jednou týdně v mýdlovém roztoku.
 • Neskladujte dřevěné výrobky v blízkosti radiátorů nebo v místnostech s vysokou vlhkostí.
 • Pokud se na hřeben objevil mastnota a prach, ošetřte ho peroxidem nebo zředte kapalným amoniakem.
 • Ebenové hřebeny nelze umýt ve velmi horké vodě, protože to vede ke změkčení a deformaci materiálu.
 • Pokud na zubech existují trhliny a hroty, vyměňte hřeben.

Hledání správného hřebene není snadný úkol. Ale pokud jste se jistě pohybovat různými materiály a tvary těchto vlasových doplňků, můžete snadno vybrat ten nejlepší.

Jaká štětec je lepší pro vlasy?

Reklamní slogany v reklamě drahých vlasových výrobků slibují, že vaše vlasy budou lesklé a hedvábné. Je škoda, že takové akce PR se neprovádějí při prodeji běžných kartáčů na vlasy: kompetentní volbou štětce na vlasy je jednoduchý, stejně všestranný způsob, jak zlepšit vlasy.

Co by mělo být?

Specialisté si mohou přečíst celou přednášku o vlivu hřebene nejen na vlasy, ale i na pokožce hlavy. A to není přehnané: kudrlinky mohou trpět špatnou volbou příslušenství ne méně než z častého znečištění nebo použití stylingových výrobků.

Mnozí věří, že se jedná především o materiály použité při výrobě. Ale není to tak jednoduché: hlavní slogan, který se má řídit při nákupu, je téměř lékařský předpis - "neškodí". Je možné uškodit nejen zlevněnému hřebenu, který bez vlasů hubí vlasy, ale je to také záležitostí účelu příslušenství a typu vlasů.

Ta štětka, která bude "perfektním párem" pro krátkosrstá dívka, není absolutně vhodná pro majitele nezbedných kudrlin. A ženy, které chtějí najít možnost vytvořit velkolepý styl, prostě jdou různými způsoby s těmi, kteří hledají nejjednodušší model pro česání v noci.

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené faktory, stojí za to vypracovat každou z nich.

Nejlepší pro česání

V případě hřebenů, které jsou navrženy tak, aby vykonávaly svou přímou funkci - uklidit vlasy - sestava není nekonečně velká. Hlavní rozdíly se mohou týkat pouze materiálů a forem, ale je možné je stále klasifikovat.

Horní část hřebenu, která přemění zamotané vlasy na čisté kudrlinky, zahrnuje:

 • Masážní štětec. Zdá se, že žádná možnost není jednodušší a lepší, protože model kombinuje dvě funkce najednou - masíruje pokožku hlavy, což má pozitivní vliv na růst vlasů a samozřejmě na česání.
 • Kartáč pro rozmazání vlasů. Jméno samo o sobě hovoří - tento model dokonale zvládne i mokré vlasy a pomáhá v situacích, kdy je třeba se vypořádat s rohožemi. Tajemství je ve štětinách, které se vyznačují zvýšenou flexibilitou.
 • Hřebenatka Tento typ je vhodný pro majitele krátkých vlasů. Variace hmoty - a kovu, plastu a dřeva. Je pravda, že je upřednostňována druhá: kov poškodí vlasy příliš a plastu je elektrizuje.
 • Hřeben pro prodloužení vlasů. Majitelé vlasů, bujní ne přírodě, měli byste se podívat na ty doplňky, jejichž štětina je složitá smyčka. Díky nim můžete dát do pořádku nahromaděné kudrlinky, aniž byste strach z roztrhání celého pramene.
 • Hřeben s přírodními štětinami. Existuje spousta bonusů pro takový štětec: žádná statická elektřina ve vlasech, masáž měkké pokožky, žádné poškození při práci s těžce zamotanými prameny. Značka stop je určena pouze těm, kteří mají vlasy, které jsou náchylné k tuku.

Top styling

Hřebeny, které jsou v arzenálu profesionálních kadeřníků, jsou nepřiměřeně více. Není nutné sbírat celou sbírku za účelem vytvoření atraktivních obrázků, stačí jen rozhodnout, který styl by se měl nejčastěji dělat.

Pokud potřebujete dát vlasům denní tvar, pak nejlépe hodí kartáčování. S ním a vysoušečem vlasů můžete provádět téměř jakýkoli styl: narovnat kudrlinky, vytvořit kudrlinky, položit tipy nebo přidat hlasitost. Hřebeny jsou zpravidla vyrobeny z přírodních štětin, takže se nemusíte starat o to, abyste udrželi zdravé vlasy.

Bude však nutné přizpůsobit se značce - nikdo nemůže okamžitě získat požadovaný výsledek.

Pokud potřebujete péči o stříhání střední nebo čtvercové, pak stojí za to zůstat na polokruhovém hřebeni. Na vyčnívajícím podkladu jsou dlouhé zuby, díky nimž jsou vlasy dokonale vytaženy nebo jednoduše zaujmou mnohem úhlednější tvar.

Navíc vysoce kvalitní hřebeny tohoto druhu mají masážní efekt na pokožku.

Pokud potřebujete udělat nádherné kudrlinky, pak nepostradatelnou věcí bude skeletový hřeben. Dalším jménem je rybí kosti. Nejčastěji se používá ihned po umytí hlavy, během sušení vlasů, když se musíte ujistit, že vlasy "leží" správně. Obvykle po aplikaci můžete bezpečně usnout - ani jeden polštář nemůže zkazit účinek.

Jedinou nevýhodou modelu je, že je kategoricky nevhodný pro slabé vlasy, které jsou náchylné k suchu, neboť existuje riziko, že místo luxusního stylingu vidíte bez života nože na hlavě.

Pokud potřebujete dát ranči, musíte věnovat pozornost malému kulatému kartáčku. Je to docela snadné zvládnout a pečovat, takže i nováček se s instalací dokáže vypořádat.

Výběr materiálu

Snad klíčová volba je rozhodnout o materiálu.

Dřevěné hřebeny

Odborníci doporučují věnovat pozornost dřevěným modelům, které jsou pro pokožku tak užitečné. Pokud se ponoříte do tématu a přesně pochopíte, jaký druh dřeva pomáhá eliminovat specifické problémy s vlasy, výsledek překročí očekávání. Takže ti, kteří jsou obeznámeni s problémem lupů, by měli hledat třešňovou nebo bukovou štětku. Pokud chcete rychle vyroste luxusní hřívou - bříza, která přispívá ke zrychlení růstu vlasů a je považována za nejlepší pro aplikaci balzámů.

Ve všech nepopiratelných zásluhách dřevěné hřebeny nemají minuty, ale nuance. Bez ohledu na to, jak atraktivní se může zdát jasné barevné příslušenství, je lepší opustit to ve prospěch nelakovaného dřeva. Je také nutné věnovat pozornost zpracování - mělo by to být perfektní. V opačném případě se hřeben rychle stává bezcenný, absorbuje vše od kožního mazu až po lak na vlasy.

Plastové hřebeny

Plastové kartáče jsou také velmi oblíbené. Existuje několik důvodů:

 • Tvar a barvy pro každou chuť;
 • Relativně nízké náklady;
 • Široký sortiment, který vám umožní najít kompaktní verzi, která se hodí do nejmenší kabelky.
 • Kromě toho existovaly modely se speciální impregnací, které převedou obvyklý postup na skutečné kartáčování.

Jediná, ale vážná stížnost uživatelů na plastové hřebeny - elektrifikované vlasy po česání. Plasty a vlasy jsou špatně kompatibilní, ačkoli dnes najdete štětce, které nezpůsobují takový účinek.

Kovové hřebeny

Hřebeny vyrobené z kovu mají vysokou pevnost a odolnost proti opotřebení a rovněž nevyžadují zvláštní péči. Ale nedoporučuje se ho používat po celou dobu - kov je příliš "drsný" ve vztahu k měkkým ženským vlasům, stejně jako k pokožce hlavy.

To je kategoricky nevhodné pro takový hřeben pro ženy s barvenými vlasy a ty, kteří hledají štětec pro styling.

Silikonové hřebeny

Silikonové hřebeny se od sebe od sebe oddělují, což si jistě získávají pozice na moderním trhu. Na rozdíl od plastových protějšků mají antistatický účinek a proto nemají negativní vliv na vlasy.

Často se používají k rovnoměrnému a jemnému nanesení vitamínových formulací nebo výživných balzámů, avšak silikon je také vhodný pro každodenní použití. To jsou jeho štětiny, které jsou považovány za nejvíce flexibilní.

Nylonové hřebeny

Nylonové kartáče jsou považovány za dobrou volbu pro každý den a jsou také vhodné pro vytváření účesů doma pro všechny ženy - výjimkou jsou majitelé kudrlin. Na rozdíl od hřebíků s přírodními štětinami jsou nylonové příslušenství cenově dostupné, ale neztrácejí kvalitní.

Jsou nejen pečlivě ošetřeni pokožkou a vlasy, ale také jsou považováni za velmi trvanlivé.

Profesionální hřebeny

Pokud mluvíme o profesionálních kartáčcích (implicitní modely používané stylisty a kadeřníky), důvěra pánů je získána z keramiky, uhlíku a ebonitu. Kterýkoli z těchto modelů má poměrně vysokou cenu, ale splňuje nejvyšší požadavky: neelektrizuje vlasy, nevyvíjí toxiny pod vlivem horkého vzduchu. Keramický kartáč může také ionizovat vlasy a ebonit je nezbytný pro barvení nebo chemické perm.

Vybíráme podle typu vlasů

Přímé vlasy jsou perfektně česané štětcem s přírodními štětinami a kudrnatými - silikonovými. V prvním případě je důležitá pouze kvalita zakoupeného příslušenství (stojí za to pečlivě zkoumat značky a výrobky) a ve druhé je důležitá role. Kudrnaté zvlnění vyžaduje pečlivou manipulaci a silikon hájí lanko bez poškození. Navíc, po postupu kudrlinky se nezmění v beztvaré hnízdo, ale bude se krásně zvlnit.

Zřetelně ozubené hřebenatky jsou také vhodné pro dívky s vlnitými vlasy.

Pro problémové vlasy existují samostatné doporučení:

 • Se zvýšenou produkcí kožního mazu je uchýlit se k použití dřevěných hřebenů a zajistit jim správnou péči (denní mytí).
 • Pro tenké a slabé vlasy je také vhodný štětec z přírodního materiálu, který masíruje hlavu, zlepšuje průtok krve a pomáhá růstu rychlosti.
 • Stejné rady platí i při vypadávání vlasů.
 • Ale náchylný k suchým vlasům ukazuje nejjemnější štětiny, elastické, jako silikon.

Nenávist volby

Množství nenahradí kvalitu, ale je důležité objasnit - pokud je dívka zvyklá na dlouhé kudrlinky, pak musíte vybrat dva modely najednou. Ten, který je určen pro pravidelné česání, a ten, který bude pomocným nástrojem pro vytváření stylingu.

Majitelé odvážných krátkých účesů se však nemohou starat o číslo - stačí jeden hřeben kvality. Věnujte pozornost pouze délce zubů. Čím kratší jsou vlasy, tím kratší by měla být délka.

Netřeba říkat, že během nákupní cesty byste neměli hledat do pochybných obchodů? Stejně jako nemusíte bojovat s atomovými slevami: kartáče s přírodní štětinou nebo vyrobené z přírodních materiálů nemohou být podle definice levné. To platí i pro havárii: vysoce kvalitní příslušenství může stát pořádnou sumu, ale bude trvat dlouho a nebude poškozovat zámky. A v případě hřebenech na vlasy nebo technicky vybavených kartáčů byste měli důvěřovat známým značkám - nedopustí vás.

O tom, jak správně vybrat hřeben pro vlasy, řekněte následující video:

Recenze

Přes nekonzistenci recenzí je férový sex v jedné věci jednomyslný: perfektní hřeben lze nalézt pouze prostřednictvím pokusů a omylů. Někteří měli štěstí, řekněme, s kadeřníkem, který byl schopen poradit o nejlepším příslušenství a někdo byl zvyklý na používání určitého modelu určité značky. Jedná se o druh potvrzení, že výběr kartáče by měl být zahájen ne od studia produktů, ale od studia vlastních vlasů.

Mnoho lidí nakupuje hřebeny v obchodech, jako je iHerb, a jsou vedeni recenzemi, které tam zůstaly. Tento přístup je vždy vítaný, protože můžete ocenit jak klady, tak nevýhody každého modelu.

Perfektní kartáč na vlasy: který produkt je lepší pro vlasy a pokožku hlavy

Každá žena sní o luxusu atraktivních vlasů. Zdraví kadeří přímo závisí nejen na stavu těla, charakteristikách péče, ale také na hřebenu. Správně vybraný výrobek pomáhá vytvářet kudrlinky lesklé a pokožku hlavy - zdravé. Univerzální hřeben, který je stejně dobrý pro každého, neexistuje. Každý typ těchto produktů plní své funkce. Jak vybrat hřeben?

Kritéria výběru

Výběr vhodných výrobků pro péči o kadeře by měl být přizpůsoben individuálním vlastnostem: typu pokožky hlavy a vlasů. Dalším důležitým ukazatelem je materiál, ze kterého jsou hřebeny vyráběny, konstrukce zubů a další charakteristiky.

Dívky, které se snaží poskytovat své vlasy s maximální péčí, by si měly vybrat správnou sadu několika produktů.

Například pro kudrnaté vlasy hřebenové vlasy s nepravidelnými zuby budou ideální volbou. Za přítomnosti dělených konců by měly být preferovány modely vyrobené z přírodních materiálů. Možnosti kovu způsobují silnou elektrifikaci, poškozují pokožku hlavy, poškozují prameny.

Odrůdy produktů

Dnes je v prodeji 4 druhy hřebenů, které se liší ve tvaru, funkcích a konstrukčních vlastnostech.

 • Masážní štětec. Již od jména je jasné, že volba takového modelu není pouze pro oddělení pramenů, ale také pro plnou masáž pokožky na hlavě. Pomáhá normalizovat krevní oběh, obohacuje buňky kyslíkem a živinami. Optimalizace metabolických procesů vede k posílení folikulu. Masáže jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů. Nejlepší model bude vybaven zuby s hroty, zaoblenými nebo chráněnými speciálními čepičkami. Výrobky s ostrými zuby by měly být zlikvidovány, protože mohou vážně poškodit pokožku.
 • Kartáčovitý ovál. Vhodný pro česání kadeří před nočním odpočinkem. Model jemně odstraňuje nejmenší částice nečistot, zbytky stylingových výrobků. Měkké zuby jemně vyhlazují váhy jednotlivých vlasů. Nejnáročnější postup pro oddělování pramenů se provádí kartáčem, který je vybaven štětinami z přírodních materiálů. Jaký hřeben je vhodnější na hřeben dlouhé vlasy? Pro tlusté prameny je třeba zvolit model se zuby různých délek.
 • Kulatá kartáč na vlasy nebo kartáčování. Výrobek má válcovitý tvar a otvor ve středu. Používá se k vytváření kudrnatých kudrlin. Pásky se navinou na podobný výrobek a poté se upevní pomocí vysoušeče vlasů. Navíc může být použita k narovnávání vlasů bez použití žehliček.
 • Hřebeny. Tenké modely mohou být použity pro barvení a styling vlasů. Kovové výrobky jsou vhodné při vytváření děr, nití, silikonu - pro vysoce kvalitní oddělení pramenů při aplikaci barviv. Hřeben vyrobený ze dřeva je považován za bezpečnější, takže může být používán každý den, a to i pro nepodložené vlasy. Kudrlinky budou chráněny před elektrifikací a agresivním vlivem.

Materiál

Výběr hřebenu, vysoce kvalitní a užitečné pro vlasy, je sen každé ženy. Jedním z nejdůležitějších kritérií výběru je typ materiálu. Dnes jsou výrobky vyrobeny ze dřeva, rohu, nylonu, kovu atd. Jaká štětec je lepší pro vlasy?

 • Dřevo Modely vyrobené z tohoto přírodního materiálu jsou nejbezpečnější pro kudrlinky. Výrobky poskytují nejen kvalitní péči o prameny, ale i pokožku hlavy. Juniper upokojuje a dodává svěží vůni borových jehel. Kombinace s březovým hřebenem je dobrou metodou boje proti lupům.
 • Plastové. Výhody těchto modelů pro vlasy jsou velmi pochybné. Nicméně, plastové kartáče jsou rozšířené díky nízké ceně, praktickosti, snadnosti použití.
 • Horn. Je to bezpečný materiál, který nezpůsobí křehkost a zranění vlasů. Jedinou nevýhodou produktů je blízkost zubů. Hornový hřeben pro dlouhé vlasy není příliš pohodlný, zvláště pokud jsou prameny tlusté.
 • Silikon. Ve skutečnosti nejsou výrobky vyrobeny z čistého silikonu, ale ze slitiny s plastem. Mají antistatický efekt, jsou snadno ovladatelné a snadno se čistí. Vhodná pro rovnoměrné rozložení výrobků pro péči a pro oddělování kudrných vlasů. Každé kudrnaté zvlnění bude pečlivě rozděleno na prameny.
 • Nylon Vychází dobře z různých druhů vlasů, bez ohledu na jejich délku. Štěriny na takovém modelu jsou velmi měkké. Jemná péče je zvláště důležitá pro tenké vlasy s poškozením.
 • Ebonit. Materiál je tvrdou gumou. Vlasové kartáče, vyrobené z ebonitu, mají antistatický efekt, poskytují vlasům lesk a dobře upravený vzhled. Výrobky pečlivě sdílejí prameny, aniž by jim způsobily škodu.
 • Kov Odborníci doporučují používat kovové modely pouze pro tvarování účesu. Pro denní použití nejsou vhodné.

Stojí za zmínku, že kovové hřebeny mohou být někdy pro vlasy nebezpečné. Pokud jsou kudrlinky oslabeny a poškozeny, může provázání výrazně zhoršit situaci.

Je zakázáno je používat u žen, které barví vlasy, protože kov reagující s prvky barviv může změnit barvu.

Zpravidla nelze předvídat důsledky změn.

Výběr hřebenového typu vlasů

Po seznámení s materiály a modely štětců stojí za zmínku důležitou informaci s jednotlivými vlastnostmi vlasů: typ, délka.

 • Jak si vybrat hřeben pro tlusté dlouhé vlasy? Nejlépe hodí tradiční ploché tvary kartáčů. Večer by mělo být dělení pramene prováděno jiným modelem - s přírodními štětinami různých délek.
 • Krátké prameny budou vypadat atraktivní v každé situaci, pokud použijete správně vybraný hřeben se vzácnými zuby pro jejich česání. Dřevěné kartáče odstraňují statické napětí, chrání před poškozením.
 • Je lepší pokořit vlasy jemnou strukturou s dřevěnými výrobky nebo měkkými štětinami. Přírodní modely jsou bezpečné pro prameny, mají příznivý účinek na krevní oběh v pokožce hlavy.
 • Hřeben pro kudrnaté vlasy by měl být přirozený, se vzácnými zuby. Tím je ochráníte před nadměrným ozařováním a elektrifikací. Kudrlinky se zkroutí krásně, pokud použijete ke stylování kartáčování s krátkou štětinou.

Užitečná doporučení

Než si vyberete hřeben na vlasy, měli byste se poradit s odborníky.

 • Věnujte pozornost materiálu, ze kterého je vyrobena rukojeť produktu. Silikonové nebo pogumované verze jsou považovány za nejlepší, protože nevyklouzávají z rukou.
 • Dobrý hřeben by neměl mít ostré hrany. Zaoblené, vysoce leštěné hrany jsou to, co potřebujete řádně pečovat o své prameny.
 • Ideální volbou by bylo mít několik kartáčů: "masáž" vyrobená z plastu, hřeben vyrobený z měkkých materiálů, vyhlazovací model vyrobený z přírodních štětin.

Správný hřeben pro vlasy je základem kompletní péče o kadeře. Tato doporučení pomohou zástupcům spravedlivého pohlaví vybrat si vhodné produkty pro nejrůznější účely.

Pro Více Informací O Suché Vlasy