logo

Šampony bez silikonu: přehled, složení, recenze

Každá dívka ví, že vzhled kudrlinky závisí především na jejich zdraví. To je důvod, proč mnoho žen stále více čte složení vašich oblíbených produktů péče o vlasy. Ve skutečnosti krásné balení šamponu obsahuje mnoho důležitých a užitečných informací. V posledních letech je nejoblíbenější složkou silikon. O něm je spousta kontroverzí. Někteří argumentují, že je velmi užitečné, zatímco jiní dokazují opak. V tomto článku zjistíme, jaké šampony jsou bez silikonu a zda tato složka opravdu poškozuje zdraví kudrlin.

Co je dimethikon?

V mnoha přípravcích na péči o vlasy najdete součást Dimethicone (Dimethicone Copolyo, Behenoxy Dimethicone, Cetyl Dimethicone a mnoho dalších). Je to kapalný silikon, který je rovnoměrně rozložen na jakémkoli povrchu. Neprotíná pokožku a zůstává na ní a vytváří film. Čím častěji se tato složka používá, tím více se na povrchu pokožky a vlasů akumuluje. Je zajímavé, že jeho hlavní funkcí v různých kosmetických výrobcích je ochrana, protože je schopna neutralizovat škodlivé účinky agresivních složek.

Silikonové nevýhody

Při konstantním používání výrobků s dimeticonem se může hromadit na vlasy a pokožku hlavy. Vypláchnout to není tak snadné. Tato vlastnost je považována za nejnebezpečnější. Takto vytvořený film zabraňuje odstranění toxinů z kůže. A to zase může negativně ovlivnit stav vlasů. Kromě toho, pokud silikon tvoří hustý film, znamená to, že pokožka hlavy nedýchá. Takže, akumuluje silikon vede k lupům, peeling a svědění hlavy. Navíc nadměrné množství dimeticonu na vlasy vede k jejich vážení a zlomení.

Užitečné vlastnosti

Na základě výše uvedených skutečností není silikon tak užitečným prvkem, ale proč je přítomen v mnoha šamponech a maskách? Ve skutečnosti má tato složka mnoho výhod. Proto než se dostanete do obchodu a hledáte šampon bez silikonu, zjistěte, jaký přípravek Dimethicone může být užitečný.

Za prvé stojí za zmínku, že film, který je vytvořen na povrchu vlasů, ho chrání před křehkostí, sušením a poškozením. Silikony usnadňují česání, kudrlinky se stávají učenějšími a měkčími. Oni obalují vlasy a pak se nebojí teplotních změn, vysoušečů vlasů, žehlení a agresivních povrchově aktivních látek.

Zlatý zlom

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem můžeme dospět k závěru, že silikon je poměrně užitečnou složkou ve složení výrobků pro péči o vlasy. Na druhou stranu, jeho nadbytek na kadeřích může vést k jejich křehkosti, vážení a odlupování pokožky hlavy. Například známí kadeřníci a stylisté doporučují střídání šamponů bez a se silikonem. Navíc můžete s touto komponentou používat pouze některé nástroje. Takže každá dívka má ve svém arzenálu šampon, masku, balzám a vlasový kondicionér. Pokud každý z těchto produktů bude obsahovat dimethicone, budou kadeře brzy vypadat poměrně tlustá a těžká. Abyste tomu předešli, použijte šampon bez silikonu a masku, která obsahuje tuto složku. Vzhledem k tomu, že tyto prostředky se používají méně často, Dimethicone se nehromadí na kadeře, ale zároveň budou vypadat zdravě a leskle.

Šampony bez silikonu

Takže jsme již zjistili, že pro to, aby vlasy byly zdravé a krásné, by se tato složka neměla hromadit na povrchu kudrlin. Pokud se to již stalo, odborníci doporučují použití speciálních šamponů pro hluboké čištění. Silikon umývají z povrchu vlasů. Taková kosmetika není vhodná pro každodenní použití. Existuje další kategorie šamponů bez silikonů a parabenů. Jsou také nazývány bez síranu. Nejčastěji se tyto firmy zaměřují na výrobu přirozených produktů pro péči o vlasy. Podle výrobců tyto šampony obsahují složky přírodního původu. Ozdravují vlasy a udržují si jejich zdraví. Zvažte tyto dvě kategorie nesilikonových šamponů podrobněji.

Šampon vlasů společnosti vlasy přírodní světlo

Tento produkt je velmi oblíbený u dívek, které často používají výrobky se silikonem. Jedná se o italskou hlubokou čistící látku, která úplně umyje všechny nahromaděné dimetikony z kudrlin a skalpů. Šampon je také vhodný pro mastné vlasy. Odstraňuje nečistoty dobře a má trvalý účinek. Hodnocení dívky o tomto nástroji jsou velmi rozmanité. Na jedné straně je to profesionální šampon bez silikonu, ale na druhé straně vysušuje pokožku a není vhodný pro časté používání. Jako hluboký čisticí prostředek doporučujeme, aby vlasové vlasy Natural Hair Light nebyly používány více než dvakrát měsíčně.

Syoss šampon "Zotavení a síla bez silikonu"

O této značce najdete spoustu názorů, které se navzájem liší. Tento nástroj se osvědčil jako skvělý šampon bez silikonu, ale současně obsahuje sírany. Ve složení šamponu Syoss není opravdu žádný dimetikon. Po umytí vlasů vypadají dobře upravené a čisté. Rovněž je třeba mít na paměti, že vzhledem k tomu, že v kompozici není žádný silikon, budou kudrlinky mírně nafouklé, protože tato složka odpovídá za hladkost a lesk vlasů.

Mnozí, kteří již tento šampon používají, tvrdí, že vlasy suší. Z tohoto důvodu se nedoporučuje pro suché kadeře. Navíc, aby se zlepšil účinek použití Syoss "Recovery and strength without silicone", mohou být použity masky a balzámy s malým množstvím dimethikonu.

Šampon a kondicionér Reveur

Reveur vlasová péče je docela zajímavá. Jedná se o jedinečné výrobky vyvinuté v Japonsku, které vytvářejí kadeře hladké, čisté a zvlhčené. Tento produkt není levný (asi 1000 rublů na 500 ml), ale je to opravdu přírodní šampon bez silikonů. Je zajímavé, že klimatizační jednotka tohoto výrobce stále obsahuje malé množství dimethikonu a neskrývá ho. Takže šampon čistí kadeře, je silný a objemný. Ale kondicionér dodává vlasům úžasný lesk. Dívky, které už používaly šampon Reveur, tvrdí, že nezamotávají vlasy a necítí se nádherně. Kromě toho je po umytí pocit, že kadeře jsou dostatečně vlhké.

Cosmetex Roland

Jedná se o další poměrně drahý a jedinečný výrobek, ve kterém není žádný komponent, jako je silikon. Japonská mladá společnost Cosmetex Roland vyrábí spoustu různých kosmetických přípravků pro péči o vlasy. Kromě toho společnost vyrábí celou řadu péče o pleť na obličej a ruce - Loshi. Šampon na vlasy bez silikonu, recenze, o kterých se domníváme, je také přítomen v této společnosti. Říká se tomu Aqua Salon. Obsahuje takové užitečné složky jako prolin, serin, arginin, betaine. Všechny z nich zlepšují stav kudrlin, jsou hladké a silné. Dívky, které již používají Aqua Salon, tvrdí, že produkt skutečně dobře promyje vlasy, nezpůsobuje lupy a je vhodný pro časté používání.

Alerana Company

Tato společnost se řadí mezi značku, která vyrábí pouze přirozenou a zdravou kosmetiku. Výrobce proto tvrdí, že všechny přípravky na péči o vlasy neobsahují parabeny a silikony. Navíc jsou všechny určeny pro léčbu kudrlin a pokožky hlavy. Každý produkt má několik výhod:

 • výživa pokožky hlavy;
 • prevence vypadávání vlasů;
 • posílení volných kadeří
 • aktivace nového růstu vlasů.

Mezi produkty společnosti lze nalézt tři šampony bez silikonu. Seznam je následující:

 • pro mastné a kombinované vlasy;
 • pro suché a normální vlasy;
 • intenzivní výživa.

Každý z těchto produktů se ve svém složení a účelu velmi liší. Co je spojuje je, že všechny neobsahují parabeny a silikony. To je také zajímavé, že nejčastěji šampony, které neobsahují dimethicone, suché vlasy a z tohoto důvodu se majitelé suchých vlasů nelíbí. Je to silikon ve složení výrobku, vyhlazuje vlasy a zlepšuje česání.

Ale společnost Alerana vyrábí nástroj bez dimetikonu a pro suché vlasy. Jeho účinnými složkami jsou olej z čajovníku, provitamin B5, lecitin, hydrolyzované pšeničné bílkoviny, kopřivové výtažky, lopuch a makový olej. Tato kompozice zvlhčuje kudrlinky, takže je měkká a poslušná.

Pro mastné a kombinované vlasy má Aleran také řešení. Složení tohoto výrobku zahrnuje komponenty, jako je extrakt z konopí kaštan, šalvěj, pelyněk, kopřivy, lopuch a čajovníkový olej. Tento šampon obnovuje strukturu kadeřnic a normalizuje mazové žlázy. Dívky, které ji již použily, tvrdí, že po aplikaci vlasů vlasy rostou mnohem menší.

Třetí produkt značky Alerana je určen pro intenzivní výživu. Doporučuje se používat k obnově a výživě slabých, náchylných k vypadávání vlasů. Tento šampon neobsahuje silikon a zvyšuje krevní oběh v vlasových folikulích. Díky tomu se vlasy stávají zdravými a krásnými. Obsahuje jojobový olej, keratin, lecitin, panthenol a Procapil. Ten je vícesložkový. Obsahuje kyselinu oleanolovou, apigenin, matricin a listy olivovníku. Tyto látky stimulují buněčný metabolismus a aktivují růst vlasů. Recenze mnoha dívek ukazují, že tento šampon skutečně intenzivně vyživuje a hydratuje kudrlinky. Navíc, po použití, vlasy vypadnou mnohem méně.

Mám se vzdát silikonu v produktech péče o vlasy?

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem můžeme konstatovat, že existuje velké množství šamponů bez silikonu. Takové prostředky jsou navíc dostačující, a to jak v segmentu masového trhu, tak v luxusu. Poté nastává otázka, zda použít produkty se silikonem, pokud existuje alternativa? V každém případě má dimethikon podle svých vlastností své vlastní prospěšné vlastnosti. To dává kudrlinky lesk a krásný vzhled. Z tohoto důvodu mnoho odborníků tvrdí, že je vhodné používat produkty se silikonem alespoň jednou týdně.

Předpokládejme, že nemůžete použít šampon s dimethikonem, ale místo toho použijte masku nebo kondicionér. Takže doporučujeme udělat firmu, kterou jsme zvažovali dříve - Reveur. Produkují šampon bez silikonu, ale obsahuje malé množství kondicionéru. Je důležité poznamenat, že vysoký obsah dimethikonu ve vlasech jim neumožňuje získat vitaminy a minerály obsažené v různých výrobcích péče. Z tohoto důvodu musíte nejprve používat výrobky bez silikonu, ale s vysokým obsahem užitečných složek a až poté - s dimethikonem. V tomto případě se tato složka na vlasy nehromadí, ale zároveň vypadají krásně a dobře upravené.

Šampony bez silikonu

Nedávno se dívkám a ženám věnuje stále více pozornosti složení výrobků, které používají. To platí i pro dekorativní kosmetiku a péči. Pro péči o vlasy mnoho z nich zvolí přesně šampon bez silikonu. Výhody a nevýhody takové volby budou popsány v tomto článku.

Co je silikon a je škodlivé?

Silikon je stále jednou z nejběžnějších složek používaných téměř ve všech kosmetických prostředcích. Přidává se do základů a rtěnky a do výrobků pro péči o tělo a vlasy.

Samotný silikon je syntetický výrobek vyrobený z křemíku a kyslíkových sloučenin. Tyto "řetězy" jsou tepelně odolné a pružné. Navíc jsou schopni zadržet vlhkost. Z tohoto důvodu se používají k výrobě všech druhů kosmetiky.

Na rozdíl od víry mnoha, samotný silikon neškodí vlasům a tělu. To není toxické. Současně však produkt vytvoří na vlasu tenký ochranný film. Na jedné straně je to velmi dobré, protože dělá vlasy dobře upravené, těžké a lesklé. Na druhou stranu je tento efekt pouze vnějším projevem působení silikonu.

Kvůli ochrannému filmu, který je na vlasu, do nich nepronikují nezbytné živiny. Takže bez ohledu na to, jak dobře jsou používány masky a balzámy, nebudou plně pracovat na vašich kadeřních.

Chcete-li udržet prameny stále krásné a dobře upravené, doporučujeme dívkám zvolit šampony bez silikonů v kompozici. V opačném případě vám nepomůže žádná vnější energie zvenčí.

Navíc odborníci nedávno prokázali, že silikon je škodlivý nejen pro vlasy, ale i pro pokožku hlavy. Neprostupuje do vrstvy pokožky, ale vytváří na ní i ochrannou vrstvu. Tento neviditelný film nejen uvolňuje vlhkost, ale také na povrchu pokožky udrží nečistoty, bakterie a kožní mazu. Kůže se tak stává kontaminovanou v průběhu času a na ní se mohou objevit vyrážky a akné.

Jak určit složení

Pokud si přejete být jisti, že šampon neobsahuje silikon, podívejte se na kompozici. Nesmí obsahovat látku, jejíž název končí slovy "siloxan", "kužel" nebo "conol".

Během používání se šampon bez silikonu snadno vypláchne a po omytí nezanechává žádné nepříjemné pocity na pokožce hlavy.

Nicméně šampony, které jsou ve své kompozici hustší, naopak udržují vlasy tak pevně, že je třeba je vypláchnout jinými produkty.

Oblíbené nástroje

Podívejme se na některé dobré možnosti pro produkty péče o vlasy, které si můžete bezpečně koupit bez obav, že vám ublíží.

Krémový šampon TangerineCinnamon

Toto je výrobek od tuzemského výrobce. Má spíše hustou, téměř smetanovou strukturu. Proto může být použita nejen jako výrobek na mytí hlavy, ale také jako maska. Ze stejného důvodu se nástroj pomalu spotřebovává.

Tento výrobek má dobré přírodní složení bez chemických látek.

Obsahuje mrkev, extrakty kaktusu a mandarinky. Zde je také přítomna skořice, jak je uvedena v názvu, která stimuluje růst vlasů, zatímco ostatní složky je nasycují vitamíny a živinami.

Vyhlazující šampon s infuzí oleje

Kiehlova značka je známá svou velmi kvalitní kosmetikou. Ve svém složení jako alternativa ke škodlivým silikonům jsou přítomny výživné oleje. Jedná se o arganový olej, který chrání a obnovuje vlasy dobře, a babassu, známý pro svůj zvlhčující účinek.

Šampon pro pohodu

Tento produkt Davines má velmi mírný hydratační účinek. Jeho složení kombinuje esenciální a rostlinné přírodní oleje, které jsou vhodné pro výživné vlasy jakéhokoliv druhu. Tento šampon může být dokonce použit samostatně, aniž by byl doplněn nějakým balzámem nebo maskou.

Šampon Dercos proti lupům s pokročilým účinkem

Vichy šampon se stará o vlasy co nejméně. Ušetří unavené vlasy od sucha a lupů, což je lépe upravuje. Šampon obsahuje mentol, který má mírný osvěžující a chladící účinek.

V této řadě této značky existují typy šamponů pro různé typy vlasů, takže si můžete vybrat pro sebe ideální nástroj.

Vyčištěný vysoušecí šampon

Produkt Oribe pro péči o vlasy je vhodný pro příležitostné šampony. Nemůže být používán víc než jednou týdně. Ale i při takové vzácné mytí budou vaše vlasy vždy vypadat zdravě a krásně.

Ve složení produktu místo parabenů a silikonů jsou všechny druhy rostlinných výtažků a sopečného popela.

Reparativní šampon

Pro ochranu vlasových vlasů vhodný silikonový šampon od firmy Aloxxi. Tento účinek je způsoben přítomností keratinu a zeleninových výtažků. Umožní vám vytvořit strukturu vlasů hustší. Proto jsou barvené vlasy krásné a jasné.

Doporučuje se používat tento šampon v létě, protože dokonale chrání vlasy před vystavením ultrafialovým paprskům. Vaše kudrlinky v tomto případě nezmizí.

Reveur šampon na pokožku hlavy

Japonská kosmetika je považována za velmi kvalitní. Mnoho dívek se dívá na rafinované a sofistikované japonské ženy, které chtějí mít stejné lesklé a zdravé vlasy jako jejich. Získejte takové výsledky pomůže výrobek od společnosti Japonica. Ve svém složení je až patnáct rostlinných výtažků. Velmi jemně čistí pokožku hlavy a zvlhčují ji. Konzistence tohoto šamponu je poměrně tekutá. Pokud ji poprvé použijete, může vás překvapit, jak špatně pěnu. Ale to je normální pro nesilikonové šampony.

Jeden balíček takového produktu je pro vás dost dlouho, protože se spotřebuje poměrně pomalu.

Maple wash

Tento přípravek od firmy Philip Martin je vytvoření slavné organické značky. Společnost, kterou vytvořili dva bratři, dlouho získala pověst ekologicky šetrných. Dokonce i lidé s extrémně citlivou kůží a malé děti mohou používat své výrobky.

Pokud jde o tento šampon, je to velmi dobré kvůli přítomnosti bylinných složek v kompozici. Obsahuje výtažky z levandule, borovice, javoru a ženšenu. Odborníci doporučují použití v zimě, kdy je kůže dehydratována.

Po použití tohoto šamponu jsou vaše kudrlinky měkké a dobře upravené. Mokré vlasy navíc voní příjemným sladkým sirupem.

Samozřejmě, že to nejsou všechny dobré silikonové šampony. Další značky jako Salon Deapres nebo FloresiliK si zaslouží pozornost.

Výběr šamponu bez silikonu

Škodlivé složky šampónu

Některé přísady přidané výrobcem šamponu mají nepříznivý vliv na pokožku hlavy. V důsledku toho dochází k porušení lipidové bariéry vlasů. Venku se to projevuje spádem, průřezem, křehkostí pramenů. Shag je vyčerpaný a vypadá bez života.

Je třeba poznamenat, že sulfáty a parabeny poškozují nejen kudrlinky. Akumulují se pod kůži a pak spadají do krevního řečiště a šíří se po celém těle. Ohrožuje vážná onemocnění.

 • Laurylsulfát sodný (SLS) a amonium jsou nejvíce toxické povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky), které se běžně používají při výrobě detergentů. Nejčastěji používá výrobci šamponů.
 • Sodík Laureth Sulfate (SLES) je povrchově aktivní látka s nižším stupněm nebezpečí.

Charakteristické znaky síranových produktů jsou dobré pěnění a vysoká míra eliminace znečištění. Dermatologové a kosmetologové však dlouhodobě neodporují používání těchto výrobků. Pro každodenní použití je lepší vybrat šampony bez síranů a parabenů.

Silikonové vlastnosti

Silikon se injektuje do šamponu, aby se činidlo zesílilo. Co je jeho použití pro kadeře? Tato látka je schopna:

 • zvýšit množství vlasů;
 • přidat lesk na prameny;
 • poskytovat tepelnou ochranu během instalace;
 • utěsněte dělené konce a vlasové kůžičky.

To je samozřejmě úžasné. Šampon obsahující silikon se však nedoporučuje používat pravidelně. Při častém používání se na vlasy vytváří film, který se ukládá mezi vlasové váhy. Takže přístup kyslíku k pramenům je blokován. Výsledkem je matné, slabé, suché vlasy a vypadávání vlasů.

Silikonová složka v kosmetice může být identifikována specifickými konci - "-kone" a "-xane". Podívejte se na seznam složek. Čím blíže k začátku je jeden z nich, tím větší je jeho množství v produktu.

Výrobky bez silikonu a síranů

Použitím šamponu bez silikonu a síranu můžete obnovit přirozený lesk vlasů. Kromě toho se struktura vlasů začne zotavovat - přestanou vypadávat a zlomit. Nebuďte znepokojeni, pokud po prvních 3-4 promývání vaše vlasy ztuhne. To je normální. Viditelná zlepšení budou patrná přibližně za měsíc.

Mějte na paměti, že výrobky bez síranu a silikonu pěny velmi slabé. Nemají jasné, "chutné" chutě, které jsou typické pro produkty s SLS, SLES a dalšími nezdravými přísadami.

Dáváme seznam nejoblíbenějších značek, které vůbec nepoužívají, nebo používají velmi malé množství silikonu, síranů a parabenů.

Část 3: Dobré a zlé přísady - silikony v šamponech

Pokračujeme v tématu škodlivosti a neškodnosti chemických přísad v šamponech. Dnes budeme hovořit o silikonech - uznávaných složkách, které se vyskytují téměř ve všech kosmetických výrobcích. Proč jsou potřebné ve vlasových produktech? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Jak najít šampon bez silikonů? Navrhuji společně pochopit a odpovědět na nejvíce vzrušující otázky týkající se této složky.

Seznamte se s silikony!

Silikon je elastický materiál syntetického původu používaný ve všech oblastech výroby: v každodenním životě, ve stavebnictví, medicíně, kosmetologii a dokonce iv potravinářském průmyslu. Tato popularita je dána kombinací jedinečných vlastností silikonu:

 • ekologická přívětivost;
 • tepelná odolnost;
 • trvanlivost;
 • zachování "výkonu" za všech podmínek.

V šamponu se jako hlavní kondicionační složka přidávají silikony, které narovnávají vlasy, dodávají jim lesk a lesk, činí to objemné a uklidňující. Navzdory tomu, že tato složka je praktická a funkční, stále se kolem ní hromadí stále více pověstí. Co je pravda a co - důsledek nepřiměřených klebů?

Proč silikony v šamponech?

Kdo by to neřekl, a silikon je nejdůležitější složkou pro nouzové čištění. Elastický materiál s tenkou vrstvou obalí každou srst, díky níž je dosaženo úžasného výsledku:

 • "Silikonové" prameny odrážejí světlo lépe - tudíž je lesk a plynulost;
 • vlasy se stávají silnějšími a silnějšími;
 • pokládání je lepší a delší;
 • rozdělené konce držely dohromady;
 • česání se stává příjemným a snadným.

Je-li vaše vlasy ve špatném stavu - můžete vyzkoušet šampon se silikonem. Okamžitě zahanbuje načechraný a nezdravý vlas. Dokonce i zde:

Další užitečná vlastnost silikonu je ochranná. Materiál chrání vlasy před působením teplot, srážek, UV záření a stylingových výrobků. Kromě toho neutralizuje alkalické vlastnosti šamponů a chrání nás před negativními účinky síranů (o jednom z nich jsme o nich mluvili).

Zda je silikon v šamponech nebezpečný - škoda je skutečná a mýtická

Existuje tolik ruchů o silikonech! Měli bychom jim věřit? Navrhuji rozmontovat nejčastější mýty a uvidíte, jak jsou spolehliví. Přesto není žádný požár bez kouře, ne?

Mýtus 1. Silikon neumožňuje, aby složky péče pronikly do vlasů.

Toto stanovisko je založeno na skutečnosti, že materiál obaluje vlasy v husté skořápce a nic neztrácí, včetně živin - vitamínů, olejů, keratinu. Ve vysoce kvalitních šamponech je "tenký" silikon, jenž ušetří prameny od negativního dopadu. Byli by výrobci museli vynaložit peníze na drahé výrobky péče, protože vědí, že kvůli silikonům nedosáhnou cíle?

Mýtus 2. Silikon zablokuje póry, narušuje krevní oběh pokožky hlavy, což způsobuje vypadávání vlasů.

Materiál je skutečně schopen dělat všechno, ale pouze v případě vysoké koncentrace. Vysoce kvalitní šampony zpravidla obsahují mírné množství silikonu a nevyvolávají podobnou reakci.

Mýtus 3. Silikony jsou nebezpečné pro zdraví a způsobují těžké alergie.

Vysoce kvalitní silikon, který je součástí dobrých šamponů, je naprosto bezpečný pro člověka a životní prostředí. Navíc je tento materiál hypoalergenní. Transformujte vlasy bez zbytečných zážitků.

Jak je silikon označen jako šampon?

Určitě chcete vědět, zda máte silikon v šamponech. Jak je tato součást určena? Najdete ji na konci "-silanu", -kone, -thikonolu, -thikonu, "siloxanů". Nicméně, jen chytit silikon ve vašem šamponu nestačí, je důležité vědět, do které skupiny patří a jak je to bezpečné pro vlasy.

 1. Rozpustný ve vodě. Nejbezpečnější silikon, který se nehromadí na kůži, se snadno vymyje a vlasy se mění. Do této skupiny patří takové přísady jako Dimethicone Copolyo, Polysioxane, Lauryl methiconový kopolyol a další.
 2. Částečně rozpustný. Má výraznější účinek vizuálního zlepšení vlasů, ale má více "vedlejších účinků". Omyje se pouze šampony pro hluboké čištění účinnými sírany. Zde Behenoxy Dimethicone, Amodimethicone, Stearoxy Dimethicone.
 3. Vysoký polymer. Tento silikon je darebák, který nemá šampon! Nevylévá, prakticky nevyplachuje a nepříznivě ovlivňuje zdraví vlasů. Poznejte nepřítele pohledem: Methikone, Cyclomethikone, Cetyl Dimethicone.

"Špatné" silikony jsou zřídkakdy přidávány do šamponů - obvykle se vyskytují ve výrobcích pro fixaci vlasů: laky, spreje, pěny.

Proč je šampon bez silikonu lepší?

Pokud nejste fanouškem inovačních technologií a syntetických asistentů, kteří jsou schopni zlepšit vaše vlasy pouze vizuálně, používejte organické šampony. Budou přeměňovat vaše vlákna prostřednictvím léčivých, ne magických chemických reakcí. Mezi korejskými a japonskými šampony můžete snadno najít vhodnou možnost. Zde jsou některé z nejpravděpodobnějších "čistých" produktů:

 • Argan vlasový šampon - jemný a pečující šampon, nasycený oleji.
 • Damaged Protector Acid Shampoo - regenerační šampon s keratinovým a aminokyselinovým komplexem.
 • ORMONICA ORGANIC SCALP CARE SHAMPOO - účinek přirozené transformace a aromaterapie v jedné těžké láhvi!
 • Volume Boost Shampoo - šampon pro super-objem, dosažený bez silikonu.

Již jsme se rozhodli, proč je návrh "silikon v šamponech škodlivý" špatný. A přínos této složky je zřejmý: okamžitě zlepšuje vzhled vlasů a chrání je před negativními účinky provokatů zla. Zdravé prameny však nepotřebují takový účinek, což znamená, že také potřebují silikony.

Důležité: Silikon je příliš kluzký a není atraktivní pro syntetické látky, které jsou součástí barvení a chemických výrobků. Pro rovnání, dlouhodobé pokládání, curling nebo přebarvení použijte šampon bez silikonů.

Závěr

Teď už víte téměř všechno - jak si vysvětlit silikon v šampónu, jaké jsou jeho výhody a nevýhody, kdo by měl koupit kosmetiku na vlasy bez přísad. Vyzbrojeni teorií, můžete bezpečně pokračovat v praxi: zkusit, experimentovat, porovnat. Nezapomeňte, že silikon, který se přidává do dobrých šamponů, prochází časově náročným procesem výroby a kontrolou kvality, což znamená, že nemůže poškodit vaše vlasy. Takže byste se neměli bát tohoto prvku! To je všechno, díky za pozornost!

S přáním nejkrásnějších a zdravějších vlasů, vaše Vorobyeva Nastya.

Forewarned znamená ozbrojené: seznam šamponů bez síranů, parabenů a silikonů, jak běžných, tak i profesionálních značek

Móda pro použití výrobků bez parabenů, síranů a silikonů je zcela srozumitelná. Ekologické v kosmetice se opravdu potýká s poškozením vlasů, pečováním, léčením. Porovnáme-li výsledky, je zřejmé, že pozitivní účinky šamponů bez škodlivých složek na vlasy a pokožku jsou mnohonásobně větší. Takže zvážit, jaké prostředky pro umývání hlavy neobsahují škodlivé látky.

Vážení čtenáři! Naše články vyprávějí o typických způsobech řešení právních otázek, ale každý případ je jedinečný.

Pokud chcete vědět, jak přesně vyřešit váš právní problém - kontaktujte formulář online konzultanta napravo nebo volejte +7 (499) 110-27-91. Je to rychlé a zdarma!

Jak ověřit sírany, parabeny a silikony?

Všichni jsme slyšeli, že parabeny jsou škodlivé, ale samolepka bez parabenu neříká pravdu ve všech případech. Ve složení byste měli hledat:

 • ethyl-, methyl-, butyl-, propyl-, benzylparaben;
 • sorbát draselný, bronopol;
 • hydroxybenzoát, hydroxybenzoát, parahydroxybenzoát;
 • močovina;
 • propagin, metagin;
 • benzoát sodný, formalin;
 • kyselina benzoová, triklosan;
 • chlor, chloridy;
 • bromu

Mezi škodlivé sírany patří:

Zvažte nejnebezpečnější z nich:

 • cyklopentasiloxan;
 • cetearyl methicon;
 • stearoxydimethikon;
 • stearyldimetikon;
 • dimeticonol;

Seznam šamponů bez škodlivých látek

S přirozeným složením

 1. Botanicus. Jedná se o dobrý český výrobek, který dokáže očistit pokožku hlavy, uklidnit. Pěna je obtížná, ale kudrlinky jsou dobře umyté. Existuje několik řádků pro různé typy vlasů.

Organické šampony mohou být používány k umytí kudrlinky každý den.

 • Natura Siberica. Známá značka z Ruska s minimálním obsahem syntetických složek. Jedinečné přírodní dárky, léčivé výtažky z rostlin Sibiře a Dálného východu dokonale léčí vlasy. K dispozici jsou kosmetika pro všechny typy vlasů.
 • Yves Rocher. Docela populární značka. Přes přírodní složení se pěna velmi snadno získává.

  Struktura šamponů je příjemná, s jemnou vůní. Spotřeba je ekonomická. Výrobce tvrdí, že produkt nepoškozuje životní prostředí, jemně čistí vlasy a pokožku.

 • Hauschka. Šampon této značky obsahuje přírodní prvky a oleje. Pomáhá obnovit vlasy, normalizovat mazové žlázy pokožky.
 • Aubrey Organics.

  Tyto fondy získaly řadu certifikátů mezinárodního standardu, které potvrzují vysokou kvalitu zboží. Neobsahují laurylsulfáty, chemikálie, parabeny a silikony. Vhodné pro majitele citlivé kůže a alergie. Avalon Organics. 70% tohoto organického šamponu je přírodního původu.

  Neexistují žádné syntetické vonné látky, parabeny, SLS, barviva, těžké konzervační látky.

  Profesionální značky

  Existují také profesionální značky, jejichž složení neobsahuje parabeny a sírany:

   Kosmetika MULSAN.

  Jedná se o slavnou značku z Ruska. Produkty společnosti mají nejbezpečnější složení, kosmetika neobsahuje SLES, SLS, PEG, kokosulfát, parabeny, silikony atd. Freederm

  Vhodné pro použití profesionály a domácí použití. Zbavuje lupy, je hypoalergenní, pomáhá udržovat normální pH pokožky hlavy. Davines.

  Jedná se o linii pro ztenčení kudrlin, které jsou vystaveny stresům z barvení a vlivu chemie. Vynikající vlasy. Kompozice obsahuje fytoaktivní látky echinacea, mnoho koncentrovaných olejů.

  Značky organického šamponu obsahují řady pro všechny typy vlasů a zbavují se různých problémů. Logona.

  Tato řada se již dávno stala rolí vlasových výrobků, které ztratily svůj lesk. V rámci toho jsou různé koktejly z bylin, Goji bobulí, vervain, kávová zrna, citrónový balzám atd. Biotique.

  Šampony této značky se liší přirozeným původem. A obsah různých bylin a hnědých řas dodá lesk a zářit na kudrlinky. Alterna Caviar.

  Jedná se o elitní produkt s extraktem černého kaviáru a mořským hedvábím. Vyrobený šampon v Japonsku, vhodný pro použití každý den. Macadamia přírodní olej.

  To je nejlepší volba pro ošetření vlasů, regeneraci jejich struktury. Základem kompozice je vzácný olej arganu a makadamie. Přírodní složky obsahují mnoho účinných látek.

  Pro mastné vlasy

  1. Kapous šampon. Řádek "Léčba".

  Jemně očistěte nečistoty, odstraňte lesk, upravte funkci žláz. Oranžový extrakt pomáhá regenerovat buňky, snižovat záněty, snižovat tvorbu tuků. Profilactická série.

  Čistič pro mastné kadeře. Vytvořeno pro jemné čištění. Normalizuje tvorbu tuku, uklidňuje a snižuje zánět. Vyvážená kompozice reguluje funkci kožních žláz, zlepšuje vzhled vlasů. Biologický extrakt z oranžové obsahuje mnoho užitečných látek. Botanicus.

  Výrobky pro mastné vlasy od tohoto výrobce obsahují výtažky levandule. Yves Rocher.

  Čisticí šampon pro vlasy náchylné na tuk. Jako součást obsahuje kopřivu, která dokáže regenerovat rovnováhu vody a tuku v kůži, vyčistí přebytečný tuk. Natura Siberica. Šampon "Objem a vyvážení".

  Péče o mastné vlasy bez objemu. Složení šamponu obsahuje mnoho rostlinných složek. Jednou z důležitých látek je cedr elfů. Pomáhá šampónu aktivně obnovovat strukturu kudrlin, aby zajistila jejich pomp. K dispozici také jako arktický výtažek z maliny.

  Pro barevné kadeře

  • Yves Rocher. "Ochrana a lesk barvených vlasů."

  Obsahuje extrakt z hlohu kvůli jeho neuvěřitelným antioxidačním vlastnostem. Tato rostlina je schopna chránit kudrlinky před sluncem, radikály, které ničí keratinovou složku vlasů. Natura Siberica. Šampon "Ochrana a lesk".

  Vhodné pro poškozené a barvené vlasy. Nástroj má lahodné citrusové vůně. Kompozice je nasycena včelím voskem, radolí růže, výtažkem sójových bobů. Davines.

  Zvláštní řady pro vlasy, které procházejí barvením, zahrnují esenciální oleje a echinacea. Je to profesionální značka. BC Color Save šampon.

  Tento nástroj od německého výrobce je zařazen do seznamu nástrojů bez škodlivých součástí pro barevné vlasy.

  Recepty babičky Agafyy

  Tyto šampony jsou považovány za rozpočtové hypoalergenní formulace s pozoruhodným čisticím účinkem, mírným účinkem na vlasy a pokožku. V kompozici lze nalézt:

  1. komplexy vitamínů;
  2. enzymy;
  3. ovocné kyseliny;
  4. rostlinné výtažky;
  5. éterické oleje.

  Složky snadno pronikají hluboko do struktury vlasů a léčí je.

  Série běloruských výrobků

  • Série "tajemství přírody" od značky BELKOSMEX.

  Výrobky jsou založeny na přírodních složkách: extrakt z pšeničných klíčků, rostlinné a ovocné výtažky, med, pivovarské kvasnice, bílkoviny.

  Spotřeba přírodního šamponu bude skvělá, protože neexistují žádné chemické pěnivé činidla. "Lux Keratin" od společnosti Belita-M.

  Tato řada rychle vyléčí vlasy, aby svítila. Výrobky obsahují hydratační látky a živiny, neobsahují parabeny, silikony a sulfáty. "Průběh hlubokého čištění" od společnosti ViTex.

  Tato sada neobsahuje škodlivé součásti. Je speciálně vytvořen pro hluboké čištění vlasů z vysrážených solí a chloru. Profesionální organická péče o vlasy.

  Tato série obsahuje pouze přírodní ingredience. Mezi ně patří: vitamíny a oleje, rostlinné extrakty, fytokeratiny, aminokyseliny, betain.

  Šampon proti lupům:

  1. od značky Freederm;
  2. v sestavě Logona;
  3. Šampon proti lupům z oblasti Natura Siberica;
  4. lupiny z Yves Rocher granátu;
  5. Kapózní léčba a profilaktická řada na bázi oleje z čajovníku.

  Jak vypadají na fotografii?

  Nejlepší a levné mytí hlavy

  Z těch nejlepších značek je třeba zdůraznit:

  • Alterna Caviar;
  • Macadamia přírodní olej;
  • Avalon Organics;
  • Logona;
  • Freederm;
  • Yves Rocher;
  • Natura Siberica;
  • Kapous;
  • Recepty Babička Agafi.

  Pokud jde o přístupnost, vedou tyto značky:

  1. Grandma Agafya recepty - od 85 rublů na láhev 350 ml;
  2. Natura Siberica - ze 110 rublů. pro 280 ml;
  3. Yves Rocher - ze 270 rublů na 300 ml;
  4. Kapous - od 380 rublů. pro 250 ml.

  Organické produkty bez síranů, parabenů a silikonů nedávají odolnou pěnu. Ale po několika aplikacích je poznamenán pozitivní účinek přírodních složek na vlasy. Po úplném vyloučení zámků škodlivých látek začnou leskat přírodní krásou a zdravím.

  Nenašla jste odpověď na vaši otázku? Zjistěte, jak vyřešit váš konkrétní právní problém - volejte právě teď:

  +7 (499) 110-27-91 (Moskva)
  +7 (812) 385-74-31 (Petrohrad)

  Šampon na vlasy bez silikonu

  Existují různé typy silikonů: ve vodě rozpustná forma se používá v šamponech, což přispívá k hojnému pěnění. Šampon na vlasy bez silikonu - proč je lepší vybrat takový nástroj.

  Šampony pro vlasy bez silikonu a parabenů

  Od chvíle, a to jak na pultech obchodů objevila kosmetických prostředků obsahujících silikon, názory zákazníků jsou rozděleni: někteří jsou kategoricky „proti“ chemických látek, jiné „profesionálové“.

  Chcete-li zjistit, je zdraví škodlivá nebo užitečná silikonová v pracích prostředcích na vlasy, je nutné začít určit „povahu“ původ surovin a zjistit, jak se dostal do lahve šamponu.

  Silikon je syntetický produkt, a má vlastnosti pružnosti, odolnosti proti teplu, je schopná udržet vlhkost: druhý vysvětluje, proč silikon je ideální pro použití v mnoha kosmetických prostředcích.

  Existují různé typy silikonů: ve vodě rozpustná forma se používá v šamponech, což přispívá k hojnému pěnění.

  Silikony v šamponu: jaký vliv mají

  Tato syntetická látka je součástí téměř 70% kosmetických přípravků na vlasy, a tak popularita je snadno vysvětlit - po použití šamponu silikonem získáte okamžitý viditelný efekt.

  Silikon má následující vliv: každý vlas je pokryt druhem filmu, všechny váhy na povrchu jsou vyhlazeny, posechennye tipy „táhnout za jeden provaz.“ Navíc silikon chrání prameny před negativními vnějšími vlivy - chlórovanou vodou, ultrafialovým zářením, tepelným ošetřením. V důsledku toho vlasy vypadají luxusní, lesknou a nehýbají.

  Ale klíčovým slovem je "vzhled": použití šamponů se silikonem se může stát skutečnou katastrofou pro naše vlasy.

  Šampon na vlasy bez silikonu - proč je lepší vybrat takový výrobek?

  • Silikon nemá redukční účinek. I když je označení "silikon" napsáno jako "regenerující", nebude mít terapeutický účinek.
  • Silikon nezesiluje vlasy - účinek zdravých lesklých vlasů je pouze vizuální, nemá nic společného s přirozeným stavem. Naopak, vzhledem k tomu, že vlasy jsou pokryté filmem, živiny těžší proniknout do pokožky hlavy, a jako výsledek - v průběhu času vlasy se stávají křehkými.
  • S dlouhodobým používáním silikonu se má tendence hromadit ve vlasech. Dokonce i po výměně šamponu se neodstraňuje okamžitě. O jakémkoli lesku řeči už nechodí: prameny jsou tmavé, vypadají nedbalé.

  Dále - horší. Hromadění Silikonová povede k alergiím z skalp, lupy, některé vlasy mohou vypadnout vzhledem k tomu, že kořeny nebudou přijímat dostatek energie.

  Obnova po "silikonovém úderu" může trvat od 2 měsíců do šesti měsíců! Je to kvůli pochybné dočasné "kráse" - rozhodnete se.

  Naučte se rozpoznat nebezpečí: jak vědět, že šampon obsahuje silikon

  Pečlivě zkontrolujte štítek na nástroji:

  • Silikony, které se promyjí: trideceth-12, dimetikon Copolyo, dimethikonkopolyol / HWP (dimethikonkopolyolu), polysiloxan, Lauryl methicone kopolyol, lauryl methicone kopolyol, hydroxypropylmethylcelulóza, hydroxypropylcelulóza, Quaternium-80.
  • Pevný zážitek z prohlížení Dimethikon, PEG-12 dimethikon.
  • Silikony, které jsou vypláchnuty speciálními Trimethilsilylamodimethicone, dimethikon, laureth-4, laureth-23, dimethikonol Dodecylbenzensulphonate sodný, difenyl dimethikon, Finil Trimethicone, simetikon.

  Čím blíže k začátku kompozice najdete jednu z těchto "strašidelných" slov pro vlasy, tím silnější je produkt.

  Recepty na zdravé a krásné vlasy jsou jednoduché - vyberte šampon bez silikonu.

  Nejlepší šampon bez silikonu - přírodní produkt ze série ALERANA®

  Všechny šampony ALERANA® neobsahují parabeny a silikony. Především řada léčebné kosmetiky je určena k boji proti vypadávání vlasů a koncepty "silikonové" a "zdravé vlasy" jsou zcela neslučitelné.

  Prostředky jsou vyvinuty odborníky-lékárníky, obsahují pouze přírodní složky, které jsou vybrány pro péči o různé typy vlasů. Bez ohledu na šampon, který si vyberete, můžete si být jisti následující činností:

  • posilující oslabené vlasy;
  • výživa pokožky hlavy;
  • aktivace nového růstu vlasů;
  • prevence dokonce intenzivního spadu.

  Jak obnovit vlasy po použití šamponu se silikonem

  Pokud jste již podlehli reklamě a ve snaze o „luxusního lesklé vlasy po prvním použití finančních prostředků“ použijte šampon se silikonem, nebojte se: obnovit bývalou krásu vlasů, není příliš pozdě.

  • K dispozici jsou nástroje, které obsahují komponenty, které mohou vymýt z vlasových nahromaděné silikony: hledat na štítku nápis kokobetainu, SLS, kokamidopropylbetain, ALS, SLES a pivo.
  • Přírodních zdrojů - je jednoduchá dětské mýdlo a ocet: Je třeba důkladně umýt vlasy mýdlem a opláchněte octa rozpuštěné ve vodě, a poté, co - použijte šampon bez silikonu.

  Vzdát šampon silikonem, dejte si čas vlasy na zotavení a strávit ji dobře využít - použijte pečující maska ​​na bázi přírodních složek, které provádějí masáž pokožky hlavy, nezanedbávat zdravá strava, pravidelný spánek, vyhnout se stresu.

  A pak budou vaše vlasy krásné, zářící a bez silikonu, a co je nejdůležitější, budou zdravé!

  Vše o šamponech se silikonem. Většina moderní kosmetiky nemůže bez silikonu. Většina moderních kosmetických přípravků obsahuje silikon - řasenku, základy, rtěnku, krémy, vlasové výrobky atd.

  Šampon bez silikonu: pozitivní strany a populární značky

  Během posledních 50 let se kosmetický průmysl výrazně změnil. Jaké prostředky se neobjevily, aby žena vypadala asi o 20 let mladší! Pokud však starší dívky se závojem očí věřily každému novému produktu, slibující reklamě o produktu a jasnému štítku, dnes mladé dámy se staly moudřejšími a začaly pečlivěji volit výrobky osobní péče.

  To platí pro všechny skupiny výrobků, včetně péče o vlasy. Takže dnes dívky stále více věnuje pozornost složení detergentů pro vlasy a stále více žen si vybírá šampony bez silikonu a síranů.

  Tak proč jsou tyto prvky tak vyděšené? Možná, že "ďábel není tak špatný, jak je malován"? Zjistíme to.

  Mytí vlasů - počáteční a pravidelné fáze v péči o ni, takže musíte zvolit správný prací prostředek

  Vše o silikonových šamponech

  Většina moderní kosmetiky nemůže bez silikonu

  Většina moderních kosmetických přípravků obsahuje silikon - řasenku, základy, rtěnku, krémy, vlasové výrobky atd.

  Silikon patří do kategorie syntetických výrobků, které jsou založeny na kyslíku a křemíku. Kompozice, které jsou na něm založeny, jsou elastické, tepelně odolné, udržují vlhkost. Zdá se, že na tom není nic špatného, ​​ale s příchodem produktů péče o silikon se všichni spotřebitelé rozdělili v jejich složení - někteří jednají kategoricky proti podobným výrobkům, jiní pro.

  Pokud mluvíme o šamponech, pak používají ve vodě rozpustnou formu silikonu, který podporuje tvorbu hojné pěny. Ale před použitím takového detergentu je lepší pochopit povahu původu silikonové složky.

  O tom, jak silikon kouzlit ve složení šamponu a jeho původu, přečtěte si.

  Účinek silikonové složky v prostředcích pro praní vlasů

  Nejnovější statistické výpočty ukazují, že více než 70% kosmetiky na vlasy obsahuje syntetickou přísadu. Popularita a její rozšíření jsou vysvětleny velmi jednoduše: po použití podobného výrobku můžete okamžitě zaznamenat efekt.

  Syntetický prvek působí následovně - každý vlas je pokryt tenkou vrstvou, díky níž jsou všechny stupnice vyhlazeny a řezané konce jsou lepeny dohromady. Kromě toho neviditelná fólie chrání vlasy před ultrafialovým zářením, vystavuje se stylingovým výrobkům, nízkým teplotám, chlorované vodě. Účinky jsou úžasné - kudrlinky jsou lesklé, hladké, elastické.

  Díky okamžitému účinku se silikon stal velmi běžným.

  Chtěl bych všechno dokončit na tak krásné poznámce. Ale nebylo to tam. Vlasy opravdu vypadají luxusně a zde je klíčové slovo "vypadá".

  Ve skutečnosti je všechno jiné - pravidelné používání detergentů s touto syntetickou přísadou se může stát skutečnou katastrofou pro vlasy:

  • Po použití pracího prostředku nejsou vlasy obnoveny. A ačkoliv mnoho značek šamponů se silikonovou polohou se regeneruje, není po jejich použití léčebný účinek, i když je cena výrobku extrémně vysoká.
  • Kudrlinky nejsou silnější. Zdravá a lesklá hříva je jen vizuální efekt, ale nemá nic společného s přirozeným stavem. Pruhy nejsou posíleny, ale naopak - díky tenké vrstvě vlasů a pokožky nejsou živiny plně dodávány do pramenů, což vede k tomu, že se vlasy stávají suchými, křehkými a oslabenými.

  Účinek použití přípravků pro péči o vlasy se silikonem může být překvapivý, ale trpí vnitřkem

  • Silikon s pravidelným a dlouhodobým používáním se hromadí ve vlasové šachtě. A i po změně šamponu se velmi brzy umyje. Samozřejmě, že to není ani o krásných lesklých vlasech - zpravidla jsou kudrlinky nudné a vypadají nedbalé.
  • Kumulovaná syntetická přísada může způsobit vážnou alergickou reakci, mnoho lidí si všimne vzhledu lupů a svědění, silné ztráty pramenů.

  Pozor! Chcete-li obnovit zdraví vlasů po nejsilnější silikonové úderu, oh, jak těžké to může trvat déle než měsíc. Proto si vyberte šampon se silikonem - nezapomeňte vzít v úvahu výhody a nevýhody. Rozhodněte se, zda takové oběti stojí za dočasný účinek krásných a "zdravých" vlasů.

  Druhy silikonu ve vlasech

  Pokud se rozhodnete preferovat výrobky bez syntetických přísad, musíte se naučit rozpoznat šampony, které budou opravdu užitečné pro vaše vlasy. Chcete-li to udělat, musíte pečlivě studovat štítek, a co je nejdůležitější, vědět, jak silikon je indikován v šamponech.

  Foto: pečlivě si prohlédněte štítek šamponu a najděte správné prostředky

  Seznam nejznámějších šamponů bez silikonu, sulfátů a parabenů

  Moderní produkty péče o vlasy nejsou pro vlasy vždy neškodné, takže ženy nedávno stále více preferují šampony bez silikonu, síranů a parabenů.

  Tyto prostředky, na rozdíl od těch, které jsou prodávány v každém obchodě, způsobují minimální poškození vlasů, a zároveň dobře vypadají po srsti.

  Obsahuje šampony bez silikonů, síranů a parabenů

  Umělé "chemické" komponenty porušují lipidovou bariéru srsti a kůže hlavy, a proto se kudrlinky stávají matné, suché a křehké, konce se oddělují, vlasy obecně vypadají nezajímavě.

  Parabeny a sírany působí nejen na vlasy, ale také se hromadí v kůži a postupně pronikají do těla, což někdy způsobuje vážné zdravotní problémy.

  Laurylsulfát amonný a laurylsulfát sodný jsou nejvíce toxické a současně nejběžnější povrchově aktivní látky používané v mnoha detergentech.

  Produkty se sírany se obvykle rychle umyjí vlasy a jsou vysoce kvalitní, dobře pěnové a nejsou vůbec drahé.

  Po dlouhodobém užívání těchto přípravků se však kůže stává suchá, svědí a celkový stav vlasů se zhoršuje.

  Proto ženy stále častěji volí pro své kadeře organické výrobky, které neobsahují konzervační a povrchově aktivní látky, a chemické látky přítomné ve výrobku způsobují minimální škody.

  Komplexy vitamínů, rostlinné výtažky a přírodní oleje chrání kudrlinky, vyživují je a zvlhčují.

  Navíc organické produkty nezpůsobují alergie a jiné nepříjemné reakce a jsou vhodné i pro péči o barvené vlasy.

  Po aplikaci těchto přípravků se vlasy stávají lesklé, hedvábné, silné, nerozděluje se a nerozbijí se.

  Pokud jste si vybrali šampon bez silikonu, síranů, parabenů, pak byste měli vědět, že vaše hlava se okamžitě nepřemění na nový nástroj.

  První výsledky se mohou objevit až za měsíc nebo později. Po prvních postupech mohou vlasy zpočátku dokonce vymizet, ale po chvíli bude svítit novou silou.

  Přírodní produkty na mytí vlasů mají obvykle mírnou vůni a barvu, protože neobsahují různé syntetické vonné látky a barviva.

  Pěna takových činidel není příliš hojná, protože neobsahují žádné sulfáty a parabeny.

  Balíčky s přírodními produkty jsou obvykle označeny různými ikonami, které potvrzují jejich přirozený původ, stejně jako absence škodlivých chemických složek.

  Základem takových výrobků je jemná detergentní báze, která obsahuje bezpečné složky - betainy, mono- a diglyceridy mastných kyselin a místo konzervačních látek sorbovou nebo citrónovou kyselinu.

  Nejběžnější přírodní šampony

  Existuje velké množství produktů bez síranů, parabenů a silikonů. Nabízíme vám seznam nejběžnějších z nich, které dostali od uživatelů dobrou zpětnou vazbu.

  Mulsan

  Složení kosmetických přípravků pro vlasovou kosmetiku společnosti MULSAN nemá prakticky žádné analogie. Šampony této společnosti neobsahují SLS, SLES, parabeny, silikony a barviva.

  Minimální trvanlivost znamená úplně přirozenou kompozici a přírodní extrakty dodávané se šampony a balzámy se postarají nejen o vaše vlasy, ale i o pokožku hlavy.

  Konzistence šamponu je velmi měkká, můžete cítit rozdíl od jiných organických šamponů. Všechno znamená Mulsan Cosmetic maximum safe composition, protože existují produkty pro děti. Kosmetiku můžete koupit pouze v oficiálním internetovém obchodě mulsan.ru

  Recepty babičky Agafyy

  Tento šampon je vyroben v Rusku a vůbec není drahý ve srovnání s jinými přírodními produkty.

  Obdržel převážně pozitivní recenze od ruských žen. Podle výrobce je výrobek obohacen o esenciální oleje, enzymy, vitamíny, které mají velmi dobrý účinek na stav vlasů.

  Struktura vlasů je obnovena i při nejtěžších škodách. Výsledkem je, že vlasy jsou pružné, hedvábné, lesklé a silné.

  Vytvořil nástroj založený na tavenině vody, která osvěží vlasy. Šampon neobsahuje vůně, sírany a parabeny, zatímco je podáván se sibiřskými bylinami.

  Šampon obnovuje zdraví vlasů, jejich lesk a sílu, dává kadeřím pružnost a měkkost kvůli jeho přirozenému původu.

  Kompozice také zahrnuje neagresivní měkké povrchově aktivní látky, které nezpůsobují nežádoucí účinky. Šampon dokonale umyje vlasy, dokáže vyčistit dokonce i mastné kompozice z kudrlin.

  Mějte na paměti, že šampon nepeří velmi dobře kvůli nízkému obsahu síranů a parabenů. Náklady na finanční prostředky jsou velmi demokratické a přístupné všem.

  Natura Siberika

  Další ruský šampon, který lze zakoupit v mnoha obchodech. Láhev uvádí, že jde o organický produkt bez silikonů, parabenů, síranů a minerálních olejů.

  Produkt je založen na výtažcích z takových rostlin jako je cedr elfů, kopřiva, řebříček, bodlák, dubová kůra, sibiřská jedle, popel, panenka, heřmánek, rakytník, který se rozrůstá v ekologických zónách Sibiře a Dálného východu.

  Podle výrobce obsahuje nástroj minimální množství syntetických látek.

  Šampon se stará o pokožku hlavy, plní kadeře se zdravím a silou.

  Konzistence produktu je velmi příjemná, má jemnou vůni. Podle několika recenzí dobře promyje kadeře, ale zároveň lehce vysuší kůži.

  Pravidelné používání tohoto nástroje se proto nakonec odkloní od každodenního mytí vlasů, jak říkají recenze těch, kteří to zkoušeli na svých vlastních pramenech.

  Značka LOGONA

  Německá ochranná známka, která nepoužívá přísady, jako jsou sulfáty a parabeny. Tyto šampony dostaly dobré recenze od žen po celém světě.

  Výrobce nabízí celou řadu výrobků pro péči o vlasy, které jsou považovány za terapeutické a profylaktické.

  Při výběru výrobku zvážte typ vlasů a problémy s vlasy - zvýšený tuk, lupy, suchost, křehkost a další.

  Indický prostředek Himaláje

  Jedná se o produkt z Indie, jehož výrobci tvrdí, že jsou zahrnuty přírodní látky jako aloe, lotus, ibišek, embalia, s výjimkou sulfátů a parabenů.

  Tento šampon je bohatý na bílkoviny, díky nimž kudrlinky získávají lesk, sílu, zdraví, měkkost a hladkost.

  Recenzí tvrdí, že šampon má velmi příznivý účinek na vlasy, vyživuje je, zvlhčuje, dává zdravý lesk.

  Aubrey organické látky

  Šampony Aubrey Organix získaly mnoho mezinárodních certifikátů potvrzujících vysoce kvalitní výrobky, stejně jako pozitivní zpětnou vazbu od žen z různých částí světa.

  Tento nástroj neobsahuje škodlivé chemické látky, sírany a parabeny, takže je vhodný pro osoby s citlivou kůží a tendence k alergiím.

  Avalon Organics

  Další organický šampon, z toho 70% přírodního původu.

  Produkt neobsahuje parabeny, syntetické příchutě nebo barviva, těžké konzervační látky, laurylsulfát.

  Podle recenzí se po prvním použití tohoto výrobku vlasy stávají nudné a zdánlivě pokryté filmem, ale po několika týdnech se vlasy "používají" k výrobku, lesk, síla, zdraví a objem se objeví.

  Výhody a nevýhody přírodní kosmetiky

  Prostředky pro praní vlasů organického původu mají své vlastní vlastnosti.

  Výhody odborníků vyzývají:

  • produkty mohou být použity pro každodenní praní kadeřnictví;
  • zvlhčují a vyživují vlasy, postarají se o ně;
  • perfektně čistí kůži a kudrlinky;
  • po použití takových nástrojů, podle více recenzí, vlákna zachovávají svou čerstvost déle;
  • Řady organické kosmetiky obsahují produkty pro všechny typy vlasů a problémy s kudrlinky;
  • nezpůsobují alergické reakce, podráždění a odlupování.

  Navzdory tomu má organická kosmetika své nevýhody:

  • spotřeba těchto prostředků během mytí je mnohem více než obvykle;
  • při použití takových nástrojů se kudrlinky často zamotávají;
  • organické šampony nevyplachují olejové masky s prameny;
  • náklady na tyto prostředky jsou poměrně vysoké.

  Shrnutí, můžete vidět, že často při prvním použití ekologických šamponů se nemusí zdát zcela vhodný lék na kadeře.

  Organické šampony neposkytují odolnou načechranou pěnu a na první pohled si neumývají vlasy.

  Nicméně po několika použití si všimnete příznivého účinku přírodních složek na vlasy, jak říkají recenze těch žen, které se již samy o sobě pokoušely o přírodní kosmetiku.

  Když se vaše kadeře zbaví silikonu, síranů a parabenů, budou svítit svou přirozenou krásou, vyzařující sílu a zdraví.

 • Pro Více Informací O Suché Vlasy