logo

Nejlepší šampony bez síranů a parabenů: seznam, recenze

Kozmetika obsahující hormony, chemické a syntetické přísady, nemůže vyléčit Vaši kůži nebo vlasy, ale naopak, při dlouhodobém užívání se zhorší jejich stav. Nyní kolem sulfátů a parabenů, které lze nalézt v jakémkoliv šampónu nebo kondicionéru, se objevují spory a neshody mezi vědci. Někteří tvrdí, že takové přísady mohou prodloužit životnost kosmetického přípravku, zatímco jiné prokázaly, že parabeny pronikají do pokožky a jsou uloženy v tkáních prsu, což může později vést k rozvoji maligních nádorů. Seznamte se se šampony bez síranů a parabenů.

Syntetické antiseptické látky

Parabeny jsou konzervační látky, které vám umožňují prodloužit životnost šamponu. Neumožňují vývoj houb a bakterií v kosmetickém produktu, takže běžný sprchový gel nebo prášek na obličej může být používán po dobu několika měsíců bez dodržování zvláštních podmínek skladování.

Jediné mínus esterů, které tvoří kosmetiku, je toxický účinek na tělo. To se však nevztahuje na šampony. Parabeny jsou nebezpečné, pokud jsou součástí deodorantů nebo antiperspirantů. Vědci prokázali, že riziko rakoviny prsu se zvyšuje s nesprávnou péčí o podpaží. Také estery šampony se nedoporučují pro osoby trpící kožními chorobami (seborrhea, psoriáza, ekzém). Parabeny mohou způsobit alergickou reakci (vyrážku, zarudnutí, svědění) na pokožce hlavy.

Co jsou sírany?

Sírany jsou minerály a soli vyrobené z kyseliny sírové. Hlavním úkolem této chemické látky je vytvořit hustou pěnu, která je schopna odstranit tuky a silikonové zbytky z vlasové linie. To je důvod, proč mnoho organických šamponů prakticky nepenuje. Proto vyvolávají pochybnosti u spotřebitelů. Koneckonců, takový přírodní produkt je 2-3 krát dražší. Přidání síranů činí kosmetiku levnější a společně se změkčovadlem nezaznamenáváme, jak chemická látka poškozuje nejen kudrlinky, ale i pokožku hlavy.

Dívky s elegantními účesy propagují oblíbené výrobky pro péči o vlasy a zajistí, aby po prvním použití byly prameny poslušné, dobře upravené a zvlhčené. Ve skutečnosti však výsledek nepřichází ani po jednom přijetí, ani po několika měsících použití - vlasy jsou stále křehké, nudné a bez života.

Hlavní vlastnosti šamponů bez síranů

Mezi hlavní vlastnosti patří následující:

 • Organická kosmetika nezpůsobuje alergickou reakci. Proto je ideální pro osoby trpící kožními chorobami.
 • Seborrhea a lupy skutečně zmizí po několika aplikacích. Koneckonců, šampony bez syntetických přísad nevysušují pokožku a neporušují úroveň pH.
 • Přírodní kosmetika pro péči o zámky je ideální pro dospělé a děti.
 • Vlasy získají zdravý vzhled, jejich růst se urychlí. Kudrlinky se stanou hustými, přestanou se zlomit a neříznou.
 • Velmi jemně očistěte pokožku hlavy i vlasy, přestože tyto šampony nevytvářejí velké množství pěny.

Organic Shop - levný nástroj z Ruska

Pokud chcete dát vlasům správnou péči, pak se musíte seznámit se seznamem ruských šampónů bez síranů a parabenů. Mezi produkty za nízké ceny vyzdvihuje společnost Organic Shop - výrobce přírodní kosmetiky v Rusku. Hlavní výhody ekologických produktů:

 1. Hodnota za peníze. V řade organické kuchyně hustý šampon "Spit to the waist" s objemem 100 mililitrů lze zakoupit pouze za 100 rublů. Tato série má spíše velký seznam. Recenze šamponu bez síranů a parabenů dokazují, že i přes skutečnost, že se prodává v malé nádobě, trvá dlouhé měsíce. A po prvním použití jsou kudrlinky měkké, živé a poslušné.
 2. Složení. Společnost nepoužívá GMO, parabeny ani sírany nebo vonné látky, které tak zkazí naše krásné vlasy. Hlavními složkami jsou rostlinné a bylinné extrakty spolu s přírodními organickými přísadami.
 3. Společnost Organic Shop získala celosvětové uznání a získala desítky certifikátů, které potvrzují bezpečnost a účinnost prodaných produktů.

Populární domácí fondy v Rusku

Seznam šampónů bez síranů a parabenů vám pomůže najít dokonalý výrobek pro péči o kučery. Domácí kosmetika by neměla způsobovat pochybnosti nebo obavy. Ve skutečnosti, stejně jako u mnoha zahraničních značkových výrobků, jsou obsaženy stejné složky. Pouze nákupem ruské kosmetiky nebudete přeplatky za přepravu a cla. Seznam šamponů bez síranů a parabenů:

 • Natura Siberica. K dispozici pro různé typy vlasů, obsahuje pouze přírodní ingredience. Upozorňujeme, že společnost získala certifikát ICEA, který potvrzuje, že výrobek neobsahuje barviva, parfémy, konzervační látky, alkohol a radioaktivní látky. Hlavním rysem společnosti Natura Siberica je, že společnost netestuje své produkty na zvířatech a nepoužívá škodlivé složky, které nepříznivě ovlivňují životní prostředí. Získání italského certifikátu je velmi obtížné.

Mulsan Cosmetic - přední agent v seznamu šamponů bez síranů a parabenů

Recenze společnosti dokazují, že domácí kosmetika může nahradit zahraniční značky a obnovit strukturu vlasů. Cena za jednu láhev nepřesahuje 400 rublů, zatímco profesionální šampon může stát 2 000 rublů. Vzhledem k tomu, že přípravek Mulsan Cosmetic nepoužívá GMO, parfémy nebo parabeny, mohou být tyto produkty skladovány maximálně 8-10 měsíců.

Společnost je založena na čestnosti. Proto má uznání a poptávku. Kosmetika od firmy Mulsan může být použita jak pro dospělé, tak pro děti. Obvykle je lepší zakoupit profesionální nástroj na oficiálních stránkách, aby se předešlo padělání.

Co si vybrat pro děti?

Nabízíme Vám seznam dětských šamponů bez síranů a parabenů. Je třeba se starat o kůži a vlasy z raného dětství, aby nedošlo k poškození cibule, a nikoli k nadměrnému osušení pokožky.

 • Baby Teva. Vůdce v seznamu šamponů bez silikonu, síranů, parabenů a vonných látek. Přes cenu (od 1300 rublů na láhev) je kosmetika oblíbená, protože dokonale hydratuje a vyživuje cibuli s komplexem vitamínů. Skládá se z rostlinných olejů, bylinných odvarů.
 • Wakodo Neméně účinný a bezpečný nástroj pro děti. Nepoškozuje pokožku a nezasychává ji. V kompozici nejsou žádné chemikálie a barviva a po nanesení vlasů budou měkké, poslušné a hedvábné. Cena - od 1500 rublů za 0,5 litru. Wakodo je ideální pro novorozence.
 • Péče o máma. Levný způsob (jen 600 rublů na láhev) nezpůsobuje alergickou reakci, protože obsahuje olivový olej, extrakt z pšeničných klíčků a šťávu aloe vera. Používáte-li šampon pro péči o máslo, nemusíte se obávat, že dítě bude mít svědění, vyrážku, zarudnutí nebo dermatitidu.

Efektivní a drahé produkty.

Následující seznam profesionálních parabenových a bezsulfátových šamponů se skládá z drahých výrobků. Důvodem vysoké ceny je, že obsahují součásti, které jsou bez poškození struktury vlasů schopny odstranit zbytkový lak, sprej nebo pěnu. Pravidelný, bezsulfátový šampon se s tímto úkolem nemůže vyrovnat. Koneckonců, všechny stylingové produkty obsahují silikon. Seznam šamponů bez síranů a parabenů:

 • Recenze ukazují, že nejlepší kosmetická společnost vyrábí Estel. Například řada Aqua Otium je bezsulfátový šampon, který doslova po prvním použití dá pozitivní účinek. Všimnete si, jak se vlasy stávají silnějšími, jejich růst zrychluje. Nevyžaduje opakované mytí, aby bylo možné zcela vyčistit kudrlinky a obohatit je o vitamínový komplex. Hlavním rysem série je, že ani nepřítomnost balzámu, masky nebo kondicionéru neovlivní měkkost a poslušnost pramenů.
 • Macadamia Natural Oil Rejuvenating Shampoo je drahý a účinný prostředek založený na makadamových a arganových olejích. Šampon nejenže vyživuje vlasy, ale také obnovuje jejich strukturu. Můžete zapomenout na sekci a zlomení.

Aubrey Organics - síla barev

Aubrey Organics může být bezpečně zařazena do seznamu přírodních šamponů bez síranů a parabenů. Mezi všemi kosmetickými výrobky stojí společnost za své působivé složení, což potvrzuje nepřítomnost škodlivých a patogenních složek. NPA je například certifikát prokazující přirozenost produktů. Aubrey Organics - biologická kosmetika vytvořená na bázi přírodních surovin. Sdružení přírodních produktů (NPA) zajistilo, že mnoho výrobců nepoužívá název "organické", pokud směs obsahuje syntetické příchutě. Jejich osvědčení znamená, že absolutně všechny složky byly získány v přírodních podmínkách.

Logona - přírodní výtažky

Logona je jedním z nejlepších produktů v seznamu šampónů bez parabenů a bezsulfátu. Fotky kosmetických přípravků si můžete prohlédnout níže, ale prozatím se seznámíme s kompozicí. Logona obsahuje bambusový extrakt a med. A aby vaše kudrlinky našly požadovaný objem, pivo je přidáno do šamponu.

Společnost je označena německým certifikátem BDIH, což znamená přirozenost výrobků. Tento standard dokazuje, že společnost používá transparentní složení a nezakrývá přítomnost syntetických vonných látek nebo příchutí. Hlavní rys: produkty neobsahují komponenty, modifikace z živočišných produktů a všechny suroviny se získávají přirozeným a přirozeným způsobem. Každá složka se shromažďuje v oblastech šetrných k životnímu prostředí, které nejsou vystaveny záření nebo znečištění.

COCOCHOCO - oblíbený šampon bez síranů

Známá značka má jedinečný koncept. Je určen pro kadeře, které byly předtím narovnány keratinem. Složení produktu zahrnuje pouze přírodní a organické složky, jako jsou kakaové výtažky ze šťávy a kůry, bílkoviny extrahované ze sojových surovin, kořen mydla. COCOCHOCO vám umožní péče o vaše vlasy a dělat to poslušnost. Tato značka je ideální pro ty, kteří denně používají vlasy a používají silikonové výrobky.

Organická kosmetika: recenze

Seznam šamponů bez síranů a parabenů často způsobuje potěšení spotřebitelům. Pokud však získáte přípravek pro přírodní péči, nedoufejte, že očekávaný efekt vás předběhne ihned po prvním praní. Musíte pochopit, že roky použití chemikálií a vonných látek již poškodily strukturu vlasů a cibule. Proto je třeba jim dát čas na obnovu. Šampony a kondicionéry bez sulfátu pomohou s tím. Hlavní věc je mít trpělivost.

Vlastnosti těchto šamponů, které jsou uvedeny v recenzích:

 1. Pěna je malá a v některých produktech je zcela chybějící. V tomto případě jsou kadeře doslova vyčištěny k písknutí. Z tohoto důvodu se doporučuje, abyste si dvakrát umyli vlasy a pečlivě šetřili šampon do pokožky a vlasů. Není nutné odmítat peněžní prostředky - možná obsahují přírodní výtažky, například kořen mydla.
 2. Vlasy již nejsou zmatené, navzdory skutečnosti, že byly rozprostřeny a získaly objem.
 3. Obnovte kudrlinky po rovnání, barvení a permutování keratinu.
 4. Nyní už nemusíte každodenně umýt vlasy. Koneckonců se staly zvlhčené, očištěné a měkké.

Závěr

Šampony bez síranu jsou vynikajícím příkladem spolehlivé, bezpečné, ekologicky šetrné kosmetiky, která může obnovit i obohatit vlasy živinami. Nemůžete se obávat, že vaše krásné kudrlinky budou nudné a křehké. Koneckonců, organická kosmetika určená k jejich ochraně a obnově. Reklamy vám nikdy neřeknou o tom, co je skutečně ukryto ve známých produktech péče. Objevíte pouze krátkodobý efekt a ostrý, atraktivní zápach, který za pár hodin dojde.

Než si koupíte šampon a kondicionér, věnujte pozornost složení: pokud si všimnete takových indikátorů jako je laurylsulfát sodný - SLS nebo laurylsulfát amonný - ALS, znamená to, že kosmetika není přirozená nebo dokonce nebezpečná. Pokud budete postupovat podle tipů, které jsou někdy uvedeny na zadní straně štítku, mohou tyto látky vést ke ztrátě vlasů a jejich křehkosti. Koneckonců, společnosti často doporučují, abychom aplikovali kondicionér nebo šampon po dobu 5-10 minut. Během této doby parabeny, vonné látky, hormony, sírany, příchutě pomalu, ale jistě zničí naše kudrlinky zevnitř.

Šampony pro vlasy bez sulfátu - vyberte nejlepší seznam

SLS sulfáty v šamponech: co to je a jak to funguje

V interakci s vodou, síran oxiduje a vytváří hojnou pěnu. Minerály kyseliny sírové vynikají práci s jakýmkoli znečištěním. Takové sloučeniny jsou proto přidávány ke složení čisticích prostředků, zubních past, gelů atd.

Co jsou tyto látky špatné? Problém je v tom, že aktivní složky, které čistí pokožku hlavy a kudrlinky, zničí strukturu vlasů a ochrannou vrstvu pokožky. Odborníci dospěli k jednoznačnému závěru, že dlouhodobé užívání sulfátů je škodlivé. Zbytky látek nemohou být zcela vymyty, mají škodlivý účinek na pokožku a tenké folikuly.

Negativní účinky síranu na vlasy jsou následující:

- Podráždění, peeling;
- alergické reakce;
- suchost, oslabení pokožky, keratinová vlákna;
- Zvýšené účesy na elektrifikaci;
- Zvýšená tvorba lupin;
- Rozdělit konce;
- vymývání;
- Rychlá kontaminace vlasů.

Inovativní kosmetika je doplněna přísadami neutralizovat škodlivé účinky síranů. Nicméně to není nejlepší alternativa. Pokud vás záleží na zdraví pokožky hlavy a kadeří, použijte nesulfátové vlasové šampony.

O nich o něco daleko, ale prozatím skončme solí. Při výběru formulací péče o vlasy se vyvarujte následujících nálepky na obalech:
SLES;
ALS;
ALES;
SLS.

Šampony bez sulfátu: princip činnosti

Objevuje se přirozená otázka: je-li funkcí soli čistící kůži a vlasy, jak se s ní vyrovnávají kompozice bez těchto látek? Šampony bez sulfátu obsahují přírodní čistící přísady. Taková náhrada je měkčí, jemnější. Následující organické látky jsou nejčastější:

Betaine - bylinný doplněk, který zvyšuje ochranné vlastnosti vlasů. Zdrojem je cukrová řepa.

Laurylsulfoacetát je organická látka získaná z kokosového nebo palmového oleje. Je to mýdlo.

Glutamát monosodný je přirozený antioxidant.

Lauryl sulfo betain je přírodní složkou, která tvoří pěnu.

Kokamidopropyl betaine je přirozený antiseptický a antistatický prostředek.

Decylglukosid. Zdroj - kukuřičný škrob a kokosový olej. Podporuje jemné čištění pokožky hlavy a vlasů.

Tyto a další přírodní složky poskytují jemnou péči. Ale než si vyberete jednu nebo druhou možnost, doporučujeme seznámit se s konkrétními výhodami a nevýhodami těchto produktů. Individuální přístup je důležitý. Zvažte vlastnosti vlasů, typ pleti, životní styl, frekvenci gelů a laků a další nuance.

Šampóny bez sulfátu: výhody a nevýhody

Nevýhody šamponu bez síranů

Méně pěny.
Připomeňme si, co jsme na začátku říkali: minerály dobře pěna a šampony bez takových aktivních prvků naopak tvoří minimální pěnu.

Neschopnost silikonu umýt bez zbytků.
Pokud intenzivně používáte gely a laky, připravte si, aby se bezsulfátový přípravek nedokázal vypořádat se 100% čištěním.

Zmizení hlasitosti.
Hromada už nebude nadšená, jako když používáte kosmetiku s obsahem síranu.

Neschopnost bojovat proti lupům.
Mírné působení organické hmoty není schopno ničit houbu. V takových situacích potřebujete komplexní léčbu.

Když mluvíme o nedostatcích bezsulfátových šamponů, je třeba zmínit takovou věc jako finanční a dočasné výdaje. Přírodní prostředky jsou vždy dražší než chemie, což je obecně známo. Spotřeba takového výrobku je také vyšší a pro mytí hlavy je zapotřebí více času, zejména pokud jde o husté a dlouhé vlasy.

Jemný účinek organických šamponů nebude okamžitě znatelný. Všimnete si, že umělý lesk zmizí, objem vlasů. To může být nazýváno přizpůsobením. Obnova kudrlin a pokožky hlavy je dlouhý proces. Buďte trpěliví a po měsíci nebo déle po aplikaci šamponu bez sulfátu si užívejte zdravého a krásného účesu.

Výhody šamponu na vlasy bez síranů:

Úplně umyjte, nevyvolávejte podráždění, alergie;
Nezničte ochrannou vrstvu pokožky, folikulů a kutikul.
Vyživuje a posiluje kůži, vlasové folikuly;
Nespouštějte barvicí pigmenty;
Ozdravují kyselou rovnováhu a obecně léčí kudrnaté a kožní;
Zlepšete růst vlasů;
Mají dlouhotrvající čisticí účinek - kudrlinky se dlouho nesolejí, méně znečištěné
Nemáte kontraindikace;
Odlišuje se při absenci ostrých aroma.

Důrazně se doporučuje používat bezsulfátové šampony po rovnání keratinu. Vzhledem k tomu, že produkty obsahující minerály kyseliny sírové vymyjí prvky potřebné pro rovnání vlasů. Pokud si umyjete hlavu sloučeninou obsahující sulfát, efekt po ukončení procedury bude jednoduše zmizet.

Vlastnosti použití šamponů bez síranů

Takže jste se rozhodli přejít na organické detergenty. Co potřebujete vědět o použití? Již jsme zmínili poměrně dlouhou dobu zotavení. Vzhledem k tomu, že přírodní složky působí jemně a postupně, trvá určitý čas, než uvidíte a pocítíte účinek. Ale to není momentální krása vlasů a zdraví pokožky a vlasů.

Pokud často používáte gely nebo laky, abyste je mohli úplně umýt v kombinaci s šampony bez síranů, použijte další nástroje.

Jste majitelka dlouhých vlasů, pak pokaždé, když si umyjete vlasy, několikrát si umyjte vlasy a důkladně opláchněte.
Bezpečný šampon má tak jemný účinek, že na počátku aplikace se nedokáže vyrovnat s nadbytkem kožního mazu. Ale krmení a posilování vlasů a pokožky jsou postupně obnovovány a práce mazových žláz je stabilizována. Absence toxinů a příznivé účinky přírodních složek nakonec normalizují jakýkoliv typ vlasů.

Pozor! Mnoho produktů neobsahujících sírany musí být skladováno při nízkých teplotách. Proto před aplikací kapaliny je třeba trochu zahřát v dlaních.

Šampony bez sulfátu: seznam

Modernější výrobci odmítají používat toxické látky a nabízejí spotřebitelům přírodní produkty. Z nejspolehlivějších, osvědčených firem, které vyrábějí nesulfátové šampony, stojí společnosti Johnson Baby, Natura Siberika, Vichy, Sjöss, Vella, Estelle, L'real.

Abychom si vybrali bezpečný a účinný produkt na mytí hlavy, nabízíme hodnocení nejlepších přípravků bez síranů.

1. Linka Natura Siberika.

Tato ruská společnost nabízí několik odrůd šamponů. Tam jsou šampony pro oslabené a barevné kadeře, pro citlivou pleť, pro péči o vlasy po procedurách salonu.
Kompozice se vyznačují vysokým obsahem přírodních prospěšných prvků: maliny a horský popel, jedle a rašelina, esenciální oleje a glycerin se postarají o vaše vlasy.
Kromě toho budou výrobky pod touto značkou levnější než mnoho jiných podobných výrobků.

2. Náprava pro Loreal pro barevné vlasy.

Delicate Color - šampon, který si po barvení zachovává bohatou barvu. Taurin se postará o lipidovou vrstvu každého vlasu a působení panthenolu dodá zámkům extra pevnost a elasticitu.
Díky hořčíku, vitaminu E, speciálním filtrám z UV záření jsou vlasy spolehlivě chráněny před negativními účinky vnějších faktorů.
Chamupne Loreal Delicate Color je dobře zavedená mezi krásnými sexy, mnoho žen poznamenalo, že vlasy se změkčily.

3. Estelle hydratační šampon bez síranů.

Estel Aqua Otium obsahuje aminokyseliny, kyselinu nikotinovou, proteiny, laktózu. Díky těmto složkám jsou vlasy intenzivně zvlhčovány, aniž by se stávaly těžké, stávaly se měkké, ale silné. Při zachování hydrolýzní rovnováhy pokožky, dodatečně výživné s užitečnými mikroelementy a vitamíny, je tato kompozice určena pro dlouhodobé a časté užívání. Výborná pro vlasy po proceduře rovnání keratin a dalších procedurách salonu.

Za zmínku stojí také výrobky ruské firmy "Recepty babičky Agafiho". Kromě absence sulfátů jsou šampony této značky velmi ceněny kupujícími kvůli cenově dostupným nákladům a jedinečnému složení sibiřských bylin.

Seznam bezsulfátových šampónů

Bezsulfátový šampon do 500r.

ESTEL PROFESSIONAL, intenzivní hydratační šampon / OTIUM AQUA. Cena za 250ml - 450r.
KAPOUS, Keratinový šampon / Magic Keratin. Cena 300ml - 430r.
SYOSS Supreme Selection Revive, cena 250ml - 250r.
Recepty babička Agafi, šampon "Toning". Cena 360 ml - 70r.
Natura Siberica, šampon z mořských plodů pro normální a suché vlasy "Intenzivní zvlhčení". Cena 400ml - 350r.
NATURA SIBERICA, Neutrální šampon, Cena 400ml - 370r.

KAARAL, Opravující šampon pro poškozené vlasy / Reale intenzivní výživný šampon. Cena 250ml - 800r.
MATRIX, Šampon pro těžce poškozené vlasy / BIOLAZH KERATINDOZ. Cena 250ml - 820r.
BAREX, objemový šampon s rakytníkovým olejem a okurkovým olejem / CONTEMPORA. Cena 1000ml - 900r.
WELLA, regenerační šampon / ELEMENTS. Cena 250 ml - 825 rublů.
CocoChoco, intenzivní šampon, cena 250ml - 850r.
L'Oreal Professionnel Jemná barva. Cena 250ml - 850r.

KAARAL, šampon s hedvábnými hydrolyzáty a keratinem / šampon Colorpro. Cena 1000 ml - 1700 rub.
KAARAL, výživný šampon / barva výživný šampon MARAES. Cena 250ml - 1300r.
KERASTASE, Šamponová koupel na vlasy / AURA BOTANY. Cena 250ml - 2050r.
KERASTASE, Šamponová koupel pro hladké a lehké vlasy v pohybu "Fluidist" / DISCIPLINES. Cena 250ml - 2050r.
OLLIN PROFESSIONAL, čistící šampon pro vlasy a pokožku hlavy s extraktem z bambusu / plná síla. Cena 300ml - 570r.
REDKEN, bezsulfátový šampon, obnovující pH rovnováhu blond vlasů / BLONDE IDOL. Cena 1000ml - 3100r.
JOICO, šampon bez obsahu síry pro kudrnaté vlasy / šampon s čistým šamponem bez obsahu síranu. Cena 1000ml - 3900r.
HEMPZ, bylinkový granátový šampon Mírná vlhkost / Denní bylinná hydratační. Cena 265ml - 1350r.

Bezsulfátový šampon - video

Množství produktů založených na přírodních složkách umožní všem, aby si mohli vybrat. Nezapomeňte, že účinnost závisí na jednotlivých charakteristikách pokožky a vlasů. Vyzkoušejte to, nebojte se experimentovat, protože taková bezsulfátová kosmetika je neškodná a najdete tu nejlepší možnost.

Šampony bez sulfátu - tajemství zdravých vlasů

Bezsulfátový šampon je detergent charakterizovaný nepřítomností parabenů, silikonů a dalších povrchově aktivních látek. Seznam oblíbených výrobků pro vlasy, který je uveden v tomto článku, pomůže určit výběr kosmetiky, který je pro vás vhodný.

Co je bezsulfátový šampon?

Šampony bez sulfátu mohou pomoci zdravé a lesklé vlasy. V jejich složení existují pouze přírodní složky, které nezpůsobují podráždění pokožky, dobře se čistí a nenechávají prameny.

Je povoleno používat následující postupy: barvení, laminování, rovnání keratinu. Prezentovaný seznam produktů bez síranů vám pomůže udělat správnou volbu, abyste zapomněli na problémy s kudrlinami.

Seznam nejlepších šampónů na vlasy bez sulfátu

Každý kosmetický přípravek má své vlastní složení. Na štítcích šamponů můžete často vidět zkratky písmen: SLS, SLES, ALS a ALES. To znamená, že tento výrobek obsahuje parabeny, sulfáty. Tyto látky agresivně ovlivňují kudrlinky a pokožku hlavy.

Vyvolávají vzhled rozštěpených konců, zvyšují obsah tuku pramenů, hromadí se v těle (a prakticky se nevylučují játry) a negativně ovlivňují stav imunitního systému jako celku. Kromě toho obsahují sírany jeden. Mají silné vlastnosti rozpouštějící tuky, čistící a pěnivé vlastnosti. Ale víc minus.

Nedávno byly nahrazeny konvenčními prostředky nesulfátové šampony.

V takové přírodní kosmetice na vlasy jsou neškodné složky: monoglyceridy, betainy, bílkoviny, vitamíny, esenciální oleje a další přírodní složky.

A namísto konzervačních látek používala kyselina citronová nebo kyselina sorbová.

Organické šampony mají celou řadu výhod:

 • neovlivňují vyvážení tuku v pokožce;
 • nezpůsobují alergie;
 • nezlikvidujte nátěr;
 • Vhodný k použití po vyrovnání keratinu.

Ale nedokážou se dobře vyrovnat se zbytky nosných prostředků. Proto těm, kteří často používají gely a laky, se někdy doporučuje používat sulfátové šampony.

Téměř každá známá značka má řadu přírodních produktů. Některé z nich jsou vytvořeny pro profesionální použití, jiné mohou být použity doma.

Podívejte se na seznam kvalitních kosmetických přípravků vysoké kvality od různých výrobců. Při výběru věnujte pozornost tomu, na jaký typ vlasů je určen.

Capus

Výrobky společnosti Capus získávají popularitu. Společnost vyrábí profesionální kosmetiku pro všechny typy vlasů. Jako součást šamponů nejsou žádné sírany, ale najdete mnoho vitamínů, aminokyselin, rostlinných extraktů.

Poptávka na internetu používá několik řádků:

 1. Vůně zdarma. Série obsahuje 3 produkty. Biotin šampon brání předčasnému nadýmání a plešatosti, urychluje regeneraci pokožky hlavy. Kosmetika s keratinem je určena k použití po chemickém ošetření, barvení nebo při pravidelném používání vysoušečů vlasů, sýrů, žehliček. Složení zvlhčovače obsahuje arganový olej, který má také protizánětlivý účinek.
 2. Kapous Professional - energetický šampon s mentolem. Poskytuje jemné čištění bez narušení struktury pramenů. Výhodou je, že může být použita jak pro tuk, tak pro suché kadeře. Koncentrovaný kapus z této linie se obvykle používá před postříkáním vlasů, biolaminací nebo po maskách na bázi oleje. Odstraňuje zbytky stylingu a dalších nečistot.
 3. Ochranná linka. Ti, kteří často mění obraz, by se měli podívat na produkt navržený speciálně pro barevné vlasy. Obsahuje mnoho přírodních prvků: mléčné bílkoviny, vitamín E, pšeničné bílkoviny. Tyto komponenty obnovují vlasové folikuly a přispívají k dlouhotrvajícímu zachování sytých barev. Můžete si vybrat šampon pro vytvoření hlasitosti. Aminokyseliny a bílkoviny z bavlny posilují tenké vlasy a dodávají jim lesk. Pro denní použití je vhodným prostředkem na ošetření vitamínů skupiny B, PP, E a stopových prvků (hořčík, vápník, draslík). Toto je skutečný opevněný koktejl.
 4. Série je určena pro problematické kadeře. V případě výpadku budou odrůdy s extraktem chmele. A extrakt z oranžové čistí mastné vlasy dobře. Chcete-li bojovat proti lupům, vyberte produkt s pyrithionatem zinečnatým, terpenoidy a olejem z čajovníku.

Šampóny bez sulfátu značky Kapous - jemná péče za dostupnou cenu. Jejich cena v obchodech se pohybuje v rozsahu 250-300 rublů.

Estelle

Profesionální kosmetika pro vlasy ruské značky Estel je známa nejen u nás, ale i v zahraničí. Ve výrobcích značek jsou chemické složky nahrazeny organickými látkami: aminokyselinami, bílkovinami, rostlinnými extrakty, vitamíny.

Produktová řada obsahuje několik typů:

 • Profesionální otium Aqua Mild. Moisturizer. Doporučená pro suché vlasy. Místo škodlivých složek jsou přítomny aminokyseliny a betain. Výrobek nejen zvlhčuje, ale také dodává lesku na prameny, zjemňuje je, zlepšuje česání.
 • Estel Otium iNeo-Crystal. Šampon je určen speciálně pro laminovanou péči o vlasy. Zpevňuje ochranný film, čímž chrání před negativními vnějšími faktory.
 • Jedinečný otium. Proteiny, laktóza a mléko ve složení vlasových folikulů probouzejí jejich aktivitu, což vede ke zlepšení růstu vlasů. Mohou být použity jak ženami, tak i muži. Podle recenzí je produkt účinný a proti lupům. Tento bezsulfátový šampon jemně čistí kudrlinky a neubližuje jim. Vhodné pro suché a mastné vlasy.

Značka šamponů našla své použití v kosmetických salonech, ale je také vhodná pro domácí použití. Můžete je zakoupit pouze ve specializovaných prodejnách. Cenový rozsah - od 450 do 750 rublů za 250ml.

Matrix

Americká značka Matrix vytvořila profesionální kadeřníka A. Millera. Produkty společnosti získaly po celém světě sympatie, neboť finanční prostředky jsou obohaceny o velké množství organických složek. Nečistí pouze vlasy bez poškození jejich struktury, ale také zvlhčují, obnovují a posilují.

Nejznámější sérií je Biolage. Obsahuje přírodní kosmetiku pro kadeře, která řeší různé problémy:

 1. Biolage Colorlast. Šampon bez sulfátu určený pro barevné vlasy.
 2. Biolage Hydrasource. Kosmetický výrobek bude spásou pro majitele suchých, křehkých pramenů. Aloe extrakt nasytí žárovky vlhkostí, poskytuje měkké kadeře.
 3. Biolage Volumebloom. Kosmetika pro ty, kteří nemají hlasitost. Výsledek použití - nádherná kadeřnice bez váh.
 4. Biolage Keratindose. Dobrá volba pro majitele kudlanky. Díky speciálně vyvinutému složení Pro-Keratin a přírodnímu hedvábnému extraktu se vyhlazuje a obnovuje.
 5. Biolage Fiberstrong. Zde je další inovace - molekuly Iltra-Silanu. Jejich působení zvyšuje extrakt z bambusových stonků. Výsledkem je, že keratinózní sloučeniny jsou obnoveny ve struktuře vlákna. Kudrlinky se stávají silnými, rozdělené.
 6. Biolage Exquisite Oil. Oleje z 2 exotických rostlin (Tamanu a Moringa) stimulují růst vlasů a vyživují žárovky.
 7. Biolage Sunsorials. Šampon pro obyvatele regionů s horkým klimatem. Ceramidy, vitamíny, proteiny obsahují UV filtry, takže jsou dobře chráněny před slunečním zářením. Tento nástroj lze využít při relaxaci u moře.

Výrobky společnosti jsou profesionálními kosmetickými výrobky. V běžných supermarketech nelze zakoupit. Ale je tu nakupování online. Většina z nich nabízí široký sortiment a zaručuje rychlou dodávku. Ceny se mohou pohybovat od 700 rublů na 250 ml až 1 700 rublů na 1000 ml.

Recepty babičky Agafyy

Ekologickou kosmetiku nelze představit bez domácího šamponu značky Grandmother Agafia. Výrobky vyrábí společnost "First Solution", která používá pouze přírodní ingredience. Namísto sulfátů, které poskytují hojné pěnění, se do produktů přidává kořen mýdla. A roztavená voda se používá jako kapalná báze. Je čistší a měkčí než pružina.

Dobré přijaté recenze:

 • "Sibiřský šampon №1". Obsahuje mnoho užitečných složek: propolis, centaury, dýně, cédrový esenciální olej. Snadno čistí prameny z prachu a nadbytečného tuku, aniž by je sušil a dával lesk.
 • "Zpevňující cedr". Kompozice obsahuje extrakty z 18 léčivých bylin. Původně vyvinutý pro lázeň, ale může být také používán s neustálým mytím hlavy. Vhodný pro barevné vlasy: zachovává dlouhou dobu barvu, zesiluje strukturu vlasů, zabraňuje vzniku lupů.
 • "Agafya silný šampon." Mezi přísady patří med, mýdlo, lopuchový olej, lopuchový olej, extrakty ze 17 rostlin. Nástroj stimuluje růst a hydratuje pokožku hlavy.
 • "Tar". Na rozdíl od očekávání neexistuje nepříjemný zápach. Naopak, produkt má delikátní, nenápadnou vůni loukových bylinek. Vychází dobře se seborrheou a lupinami.

Bezsulfátové šampony značky "Recepty babička Agafi" snadno najdete v běžných obchodech. Jejich cena začíná od 50 rublů za 350 ml.

Avon

V řadě Avon jsou šampony bez sulfátu představovány pouze dvěma pozicemi.

V katalogu najdete:

 1. Avon "2 v 1": šampon a máchání. Ve výrobě kosmetické techniky byla použita technologie Advanced Shield. Má spíše impozantní seznam užitečných složek, mezi které patří proteiny, mořské výtažky, pantenol. Kroužky s dělenými konci, vlasy vlasy hedvábné, posiluje kořeny.
 2. Avon "Mitsillyarny vyjasnění". Vzhledem k nepřítomnosti síranů v přípravku nedochází vůbec k pěnění, okamžitě se vstřebává do pokožky. Poskytuje bazální objem, snadno se vypláchne, prameny vypadají dobře upravené, netlačte, je zde laminovací efekt.

Recenze zákazníků jsou nejednoznačná. Mnozí říkají, že šampon je rychle spotřebován, protože kvůli nedostatku mýdlových pěn je nutné velké množství produktu. Cena: 350 rublů pro malou láhev 250 ml.

Elsev

Společnost L'Oreal Paris již dlouho našla své fanoušky v Rusku. Její laboratoře neustále vyvíjejí nové vzorce. Značka nepřekročila pozornost a nesulfátové šampony.

Tento furový způsobil novou řadu Elseve Low Shampoo. V tomto řádku je několik produktů:

 • "Luxusní 6 oleje." Uspokojí majitele suchých vlasů. Sulfáty v kompozici chybí, ale existují oleje ze 6 vzácných květin. Šampon čistí a vyživuje pokožku hlavy. Po jejím použití mohou být prameny lehce česány.
 • "Úplné zotavení 5". Další nástroj, který umožňuje obnovit poškozené kadeře. Obsahuje extrakt z nektátu, bramborový škrob. Struktura je krémová, perleťově zbarvená. Šampon pěny, ale nestačí.
 • "Expert barev". Jemně čistí barvené vlasy, zajišťuje ochranu barev, udržuje odstín nasycený po dlouhou dobu. V kompozici jsou UV-filtry (A a B).

Všechny výrobky této řady z "Elsev" jsou vyvinuty podle vzorce "3 v 1". Zajistěte čistění, péči a obnovu.

Jaký šampon bez síranů a parabenů si vybrat?

Při výběru vhodného nástroje doporučujeme věnovat pozornost několika faktorům:

 1. Složení. Skutečnost, že šampon je bez síranů, neznamená, že je absolutně neškodný. Kosmetické výrobky s přírodními přísadami mají krátkou skladovatelnost. Proto se k nim často přidávají konzervační látky. Tyto chemikálie také mají nepříznivý vliv na prameny. Proto je vhodné vybrat odrůdy s organickými přísadami. Například s kyselinou citronovou.
 2. Odoranty. Alergie trpí určitě výrobkem s neutrálním zápachem.
 3. Účel Některé produkty jsou speciálně navrženy pro profesionální péči. Nejsou vhodné pro každodenní použití. Před nákupem se rozhodněte, jak často chcete tento šampon používat: po barvení, rovnání keratinu, obnovit poškozené vlasy nebo každý den. V závislosti na tom vyberte láhev požadovaného objemu.
 4. Výrobce. Doporučuje se zastavit výběr na známých společnostech. Kromě těchto značek nabízí kosmetický průmysl produkty od společnosti Natura Syberica, obchod s organickými produkty, rostlin z Himaláje, kosmetiky Mulsan, botaniku. Seznam je velký. Vše závisí na individuálních preferencích.
 5. Náklady Zpravidla bude dobrý organický šampon řádově dražší než běžný síran. Ale v této kategorii najdete demokratické možnosti.

Důležité: u pracího prostředku bez síranů se po nějakou dobu bude muset zvyknout. Opětovné použití jistě přinese pozitivní výsledky. Zpevní strukturu vlasů a zajistí jim atraktivní vzhled.

Hodnocení zákazníků

Šampony bez síranů a parabenů způsobily vážnou rezonanci. Stojí za zmínku: v sérii četných recenzí tohoto produktu není téměř žádný negativní. Mnozí si stěžují na problémy s nalezením dobrých ekologických produktů. Ve skutečnosti v běžných obchodech není celý seznam položek.

Snadná nespokojenost způsobuje vysoké výdaje. Šampony bez sulfátu vytvářejí málo pěnivosti. Argument je zde: nemůžete zachránit zdraví vašich vlasů. Navíc s časem si na to zvyknete. Zbytek organické kosmetiky nevyvolává žádné námitky.

Dlouho se neodvážila vyzkoušet přírodní kosmetiku pro její vlasy. Moje vlasy jsou mastné. Dokonce i běžné léky sotva pomáhají. Rozhodla jsem se koupit za experiment "Recepty babičky Agafyy". Nejprve se objevil pocit, že lék vůbec nečistí kadeřnictví. Musel si zvyknout na 2 týdny, ale stálo to za to. Nyní křehkost zmizela, vlasy nejsou zmatené a objem se výrazně zvýšil.

Anna, Moskva

Pro dítě vždy kupovala pouze vysoce kvalitní organické látky - Baby Teva, "Naše matka", BabyBorn (dokonce i pro novorozence). Sama si užívala jakékoliv výrobky. Často jsem navštěvoval salony a myslel jsem, že to stačí. H

Jednou jsem si všiml, že vlasy přestaly růst. Odporučili mi, abych vedla Estel bez škodlivé chemie. Výsledek za měsíc překvapil: vlasy vizuálně dospěly! Navíc se postupně stávaly hladké, měkké. Šampon nejen aktivuje růst vlasů, ale také poskytuje dobrou péči.

Bezbarvé parabenové šampony bez sulfátu

Dívky jsou si jisté, že když si umyješ hlavu, mělo by to být spousta pěny a silné vůně, jako v reklamě. Skutečnost, že takový zjevně nepřirozený účinek vyvolávají látky škodlivé pro organismus - sírany a parabeny - je jen málo. K organické kosmetice dochází, když po masovém trhu a dokonce i profesionálních produktech vlasy kazí. Je to nejprve neobvyklé, ale konečný výsledek je potěšen.

Co jsou pro tělo nebezpečné sírany a parabeny?

Sírany jsou soli kyseliny sírové, skupiny látek, které se skládají z většiny domácích chemikálií, protože dobře pěnují a odstraňují nečistoty. Například silikonové gely a stylingové pěny lze s nimi prát pouze. Seznam sulfátů v šamponech:

 • SLS - laurylsulfát sodný;
 • SLES - laureth sulfát sodný;
 • SDS - dodecylsulfát sodný;
 • ALS - laurylsulfát amonný.

První dvě nepřirozené látky založené na oleji jsou nebezpečné, protože se hromadí v těle, což narušuje metabolické procesy a zvyšuje riziko vzniku maligních nádorů. Kromě toho jsou pro vlasy škodlivé, protože:

 • zničit strukturu;
 • ztenčení kudrlin;
 • zničit folikuly (vlasová šachta);
 • způsobit alergické reakce;
 • vyvolává peeling, lupy, seborrheu;
 • vedou k částečné plešatosti (alopecii);
 • zničit přirozenou ochrannou bariéru.

Sírany nejsou zakázány, protože jejich negativní vliv na lidské tělo je minimalizován jinými přísadami a jejich koncentrace více než 0,8% neumožňuje prodej, nicméně tyto akce nestačí na ochranu životního prostředí. Při propláchnutí do kanalizace, potrubími, látky nakonec skončí ve vodě, kde poškozují místní flóru a faunu. Kromě toho jsou všechny produkty s nimi testovány na zvířatech.

Profesionální nástroje, zejména ty, které nejsou prodávány v maloobchodě, ale přicházejí do kosmetických salonů v obrovských lahvích, obsahují obrovské množství SLS. To způsobí, že kadeře po výletu do kadeřníka jsou skvělé, zdravé a dobře upravené - nebo alespoň takhle vypadají. Ve skutečnosti je to iluze; po takových procedurách, jako je termo-pokládání nebo curling, účes potřebuje další výživu, a profesionální znamená pouze obal s silným toxickým filmem, který trvá až do prvního mytí hlavy.

Nebude to po určitou dobu škodlivé, ale pokud pravidelně používáte takové zboží v naději na jejich fenomenální účinnost, existuje riziko, že se nejen zhorší stav srsti, ale i zdraví. Protože tyto profesionální nástroje neprodávají pro každodenní použití. Ti, kteří jsou na trhu a v kosmetických obchodech, dělají kudrlinky, které nejsou tak hedvábné, ale nejsou ani v bezpečí - vitamíny, další keratin a ochranné vlastnosti nezruší negativní účinek SLS, který způsobuje svědění, plešatost apod.

Parabeny jsou estery, které ve složení kosmetiky plní funkci konzervačních látek, zpomalují růst mikroorganismů a zvyšují trvanlivost. Kromě toho jsou látky přidávány do produktů a léků. Nejsou nebezpečné. Mýtus negativního dopadu se objevil po studii z roku 1998, která ukázala, že estery vyvolávají vývoj rakoviny.

Další ověření ukázalo, že množství látek v kosmetice, lécích a potravinách nestačí na to, aby způsobilo nádor. Pro ty, kteří se stále bojí negativního účinku, začali výrobci vyrábět výrobky bez parabenu. Jedná se o marketingový balíček, šampon bez parabenu by se zkazil za 2-3 dny, protože konzervační látky jsou nahrazeny jinými názvy (benzoát, diazolidinylmočovina, benzoát sodný, sorbát draselný) nebo jsou obsaženy v menších množstvích.

Přínosy péče o vlasy bez organických parabenů

Složení organických produktů pro mytí hlavy, přírodních složek a minimálního množství parabenů. To omezuje jejich trvanlivost, takže byste měli zkontrolovat před nákupem, ale výhody takové kosmetiky pokrývají tuto nevýhodu:

 • biokompatibilita - netoxické přírodní složky blízké složkám epidermis;
 • zlepšuje přirozené vlastnosti pokožky a kadeří: obnovení, ochrana, adaptace, zvlhčení;
 • jemný, jemně čistí, bez agresivního působení;
 • neporušuje rovnováhu mezi kyselinami a zásadami (pH);
 • zlepšuje strukturu kudrlin;
 • nezpůsobuje podráždění;
 • bezpečná péče o pleť pro děti;
 • Výživa kadeří přírodní složky.

Přírodní šampony bez síranů

Soli kyseliny sírové, na rozdíl od parabenů, lze zcela vyloučit z make-upu kosmetiky. Pak produkt, ačkoli ztratí některé vlastnosti, ale bude užitečnější pro kudrlinky. Pochopte, že šampon bez síranů a parabenů může být na takových charakteristických rysech:

 • slabá pěna - SLS je zodpovědná za bubliny v běžné kosmetice;
 • neexistuje silná přírodní příchuť, protože ve výrobě nejsou používány žádné chemické vonné látky; tam je pouze přirozené ovoce (meruňka, jablko), bylinné (kopřiva, citrónový balzám, rostlina, kaktus, lotos) nebo jiná vůně rostlinných složek (kokosový, voskový, jojobový nebo hroznový olej);
 • bez jasné barvy - syntetická barviva nejsou přidávána do organických šamponů bez síranů a parabenů;
 • nálepky a nápisy na obalu, které potvrzují přirozené složení ("0% SLS", "evropské osvědčení o ekologické bio kosmetice" atd.); mějte na paměti, že to ještě není zárukou, proto si pozorně přečtěte seznam komponentů sami na zadní straně;
 • Jako mycí základ se používají aminokyseliny a jejich mono- a diglyceridy, oleje a výtažky, které je možno nalézt v seznamu složek pod názvem Kyselina citronová, kyselina sorbová, mono-digesce a mastné kyseliny, E471, betain (betain), TMG, glycin betaine Trimethylglycin;
 • mezi složkami nejsou žádné složky živočišného původu, navíc pro organickou kosmetiku používají humánní testovací metody bez našich menších bratrů;
 • produkty bez síranů a parabenů jsou uváděny na trh v obalech z recyklovaných materiálů - recyklovaného plastu;
 • minimální podíl syntetických přísad.

Chemické složení

Úplně přirozená kompozice je nemožná ani pro organické šampony bez síranů a parabenů. Pokud by sestávaly pouze z odtučněného heřmánku, medu nebo mouky, jako domácí maska, jejich doba vypršení by skončila za několik dní a to za vhodných skladovacích podmínek. SLS v organické kosmetice na mytí hlavy není, jsou nahrazeny alternativou - bylinnými přísadami. Úplný seznam aktivních součástí v nástrojích:

 • laurylglukosid (laurilglukosid), hustá pěnivá látka, zvyšuje viskozitu;
 • kokoglukosid (kokoglukosid), vytváří stabilní pěnu, jemně čistí, vhodný pro citlivou pokožku, nezpůsobuje podráždění;
 • laureth sulfosukcinát (laureth sulfosukcinát), snižuje podráždění, je dobře snášena pokožkou a sliznicemi, snadno se odmyje, vytváří tenkou pěnu;
 • decylglukosid (decylglukosid), získaný z rostlinných olejů, má vysoký stupeň pěnění, je bezpečný pro děti;
 • betain (betain), získaný z řepy, má změkčující, hydratační vlastnosti, dodává vlasům přirozený lesk a vyživuje je;
 • sacharózový laurát (sacharóza laurát), emulgátor, činí produkt bez sulfátů a parabenů viskózní, změkčuje pokožku, má dobré vlastnosti rozpouštědla, může vypláchnout éterické oleje;
 • laurylsulfoacetát sodný (laurylsulfoacetát sodný), pěnivý prostředek, bezpečný, ale může vyvolat alergie, pokud jste přecitlivělí;
 • glutamát sodný (glutamát sodný), zvlhčuje kudrlinky tak, aby se lépe hodily, navíc maskují vůni, chová se jako chuť;
 • laurylsulfobetain (laurylbetain), tvoří pěnu, stále eliminuje nadměrnou elektrifikaci (když se účes tlačí);
 • Kokamidopropylbetain (chlorid kokamidopropylbetainamidu) je přírodní látka pro pěnění, ale může způsobit alergické reakce nebo podráždění kůže.

Funkce aplikace

Některé z charakteristických rysů šamponů bez sulfátů a parabenů již byly zmíněny výše. Kvůli nim se řada žen nelíbila organická chemie, ale pokud po prvním mytí efekt zklamal, ne fakt, že vám to nevyhovuje, existuje možnost, že jste jej použili nesprávně:

 • Za prvé trochu zahřejte šampon bez síranů a parabenů v ruce (balení můžete protřepat před stlačením, ale ne nutně);
 • umyjte hlavu pouze horkou (sotva teplou) vodou, jinak nebude žádná pěna ani malá;
 • dobře navlhčete kudrnaté vlasy a pak použijte trochu peněz na ty oblasti, které jsou nejdražší;
 • Masáž, přidání dalšího produktu a distribuce po celé hlavě;
 • umyjte vodou;
 • aplikujte přípravek podruhé (měl by se začít pěnu lépe), ponechte jej na hlavě několik minut;
 • důkladně umyjte hlavu;
 • pokud jsou vlasy dlouhé - můžete postup opakovat;
 • alternativní šampony bez síranů a parabenů s profesionálními, zejména pokud pravidelně používáte gely, pěny a stylingové pěny - organické nebudou omývat.

Jak si vybrat šampony bez sls

Nejdůležitější při výběru přírodní a organické kosmetiky: zkontrolujte složení. Ne všechny výrobky s příslušným štítkem neobsahují SLS ani SLES. Platí to také pro online obchody, ve kterých je možné zaškrtnutí důležitých kritérií provést vyhledání produktu pouze s jejich účtem. Kromě toho, ujistěte se, že v kompozici nejsou žádné SLS, podívejte se na další komponenty: šampony bez síranů a parabenů se často nazývají hypoalergenní, ale to není.

Bylinné složky mohou aktivovat ochranné vlastnosti imunitního systému, což způsobuje podráždění, zarudnutí a jiné nepříjemné příznaky. Poté, co jste ověřili, že kompozice je pro vás správná, postupujte podle dalších faktorů. Nedoporučuje se vzít nejdražší produkt - v polovině případů, které zaplatíte za značku, balení a design, a nikoliv za kvalitu. Věnujte pozornost těmto kritériím:

 • výrobce;
 • typ vlasu;
 • typ pokožky hlavy.

Výrobce

Všechny oblíbené masové trhy (Garnier, Schwarzkopf Gliss Kur) a speciální profesionální kosmetika (Kapous Professional, L'Oreal Professionnel, Kerastase, Revlon Professional, Matrix, Redken, Estelle) obsahují jak sírany, tak parabeny. Je také třeba zkontrolovat složení terapeutických látek: například Vichy obsahuje SLS. Na druhou stranu kosmetika používaná jako léčivo se používá spíše jako trénink než trvale.

Nedostatek SLS a jejich syntetických alternativ v kompozici přírodních českých výrobků z Cannadermu, jemné bioorganiky z GUAMu, turecké léčivé přípravky Thalia s japonským kamélímovým olejem, ukrajinské bílé mandarinky, ruské přírodní Siberice a krymské přírodní sbírky jsou zaručeny. Navíc Belita-Vitex Profesionální organická péče o vlasy, i když má "profesionální" jméno, je také považována za organickou kosmetiku. Buďte opatrní se jmény značek, aby nedošlo k padnutí na falešné.

Typ vlasů

Pro všechny typy vlasů jsou k dispozici přírodní, sulfátové čističe hlavy. Zvlhčovače a výživné prostředky pro suché nebo poškozené jsou vyrobeny na bázi medu, vajec a bylin; pro mastné a smíšené obsahují mátou, Saki hlínu, citrusy. Jediný typ vlasu, který způsobuje problémy, je obarven. Potřebují zvláštní péči a zachovávají pigment. Oleje a rostlinné složky v organickém složení mohou vymývat barvivo, takže jsou vybrány speciální šampony pro barvené vlasy bez síranů. Vyhledat tuto značku na obalu produktu.

Typ pokožky hlavy

Ne všichni a ne nutně stejný typ vlasů a pokožky hlavy. Chcete-li se o tento účes starat, musíte si vybrat produkt, který je ve všech ohledech vhodný. Pokud se rozhodnete pro nákup nástroje na internetu, je snadnější najít potřebné položky jednoduchým umístěním značek na správných místech pro filtrování produktů. Pokud zvolíte výrobek bez laurylsulfátu v běžném obchodě, pečlivě si přečtěte, co je uvedeno na obalu. Zvláště pozorné musí být majitelé citlivé a problematické kůže, aby se zabránilo odlupování. Možná má smysl vyhledávat pomoc od dermatologa.

Účel prostředků

Tento parametr závisí na typu vlasů, ale ne všechny ženy znají své vlastní, ale chápou, jaký problém chtějí odstranit. Bez parabenů a síranů se liší podle účelu:

 • pro zotavení;
 • pro lesk;
 • pro objem;
 • od dělených konců;
 • lupy;
 • posílit;
 • uzlíky;
 • hydratační;
 • čištění a výživu;
 • konzervace barev;
 • obnovení.

Druhý typ je předepsán trichologem. Nedoporučuje se ho odnést léky bez předpisu. Jiné typy zvolíte podle svého uvážení. Mějte na paměti, že šampony bez sulfátů a parabenů, které obsahují další živiny, jsou navrženy tak, aby obnovily poškozené kudrlinky a nebudou vyhovovat typu mastného vlasu, který nevyžaduje takovou nasycení. Pro konsolidaci výsledků s výjimkou prostředků na praní používejte přírodní balzámy s podobnými vlastnostmi.

Dítě

Skalp dítěte je ještě citlivější než dospělý. Moderní sulfátové produkty z masového trhu proto pro dítě nejsou bezpečné. Bylo prokázáno, že SLS se akumuluje v těle a způsobuje vývojové zpoždění u dětí. Parabeny nejsou s těmito riziky spojeny, jsou však syntetické součásti, protože čím méně jsou v produktu - tím lépe.

Bubchen

Výrobky přírodní zeleniny v Německu. Existuje několik typů. První obsahuje výtažky z lípy a heřmánku a také panthenol, který urychluje hojení ran. Ve složení druhých aloe a pšeničných bílkovin. Dobře umyté, jemně a jemně čistí dětské vlasy před znečištěním. Ne oškliví oči. Uchovává dítě od narození. Doba použitelnosti je 3,5 let. Cena je 180 rublů (200 ml).

Naše matka

Prostředky pro šamponování u dětí, pro citlivou pokožku, domácí produkce. Odstraňuje zánět, podráždění. Má vlastnost hypoalergenní. Vytvořeno na bázi rostlinných povrchově aktivních látek, s panthenolem a výtažky ze série, nealkohol a heřmánek. Trvalé užívání se nedoporučuje: Laurylsulfát sodný je v seznamu složek. Doba použitelnosti 2 roky. Cena je 270 rublů (300 ml).

Johnsons baby

Tato americká společnost vyrábí několik různých druhů zboží: s kapkou arganového oleje a hedvábných bílkovin (pro lesk), s heřmánkem, levandulem (před spaním, pro snadné usnutí), extraktem z pšeničných klíčků a pěnou "od koruny k patě". Z těchto jediné neobsahuje SLS. Pěna může být použita k mytí hlavy a těla od narození, je hypoalergenní a pH-neutrální. Doba použitelnosti 3 roky. Cena 220 rublů (500 ml).

Avent dětské tělo a vlasy

Přirozené složení tohoto produktu v UK činí co nejbezpečnější pro dítě. Může být použito od narození k mytí hlavy a těla. V seznamu složek nejsou žádné sírany, protože výrobek lehce pěnuje (buďte opatrní, v řadě jsou zde čínské falešné značky). Vytvořená na bázi výtažku z leknínek, s mléčnými bílkovinami, neobsahuje mýdlo a lanolin, nezničí přírodní mastný film těla. Doba použitelnosti 2 roky. Kvalitní, ale nákladný nástroj. Cena je 396 rublů (250 ml). Ukončeno, zbývá pár míst.

Chráněná chůva

Rozpočet levného zboží od domácích výrobců. Obsahuje minimální množství parabenů, ale také obsahuje sírany. Vytvořeno na základě extraktu z heřmánku. Podle recenzí není vhodný pro citlivou pokožku, ačkoli výrobce tvrdí něco jiného. Může vyvolat alergickou reakci, nedrží se, pokud přichází do styku se sliznicemi. Doba použitelnosti je dva roky. To stojí 120 rublů na 250 ml.

Malá víla

Ruské výrobky na umývání hlavy pro dívky od jednoho do tří let (v závislosti na prostředcích). Na obalu se uvádí, že neobsahují sírany a barviva, ale v seznamu je druhý po vodě SLES. Ze složek rostlin (v závislosti na produktu) jsou výtažky z heřmánku, lesních plodů, lipových květů. Všechny složky jsou hypoalergenní. Doba použitelnosti 3 roky. Cena je 118 rublů (240 ml).

Šampon bez obsahu síry

Značky, které vyrábějí organickou kosmetiku bez síranů a parabenů, jsou zaměřeny pouze na tuto oblast. Nemají v sortimentu žádné profesionální produkty ani masovou tržní třídu. Jedná se o zahraniční výrobce, ale Rusko se nedávno zabývalo uvolňováním organické hmoty:

 1. Avalon Organics. Americké produkty certifikované podle mezinárodní normy NSF / ANSI. Organické přísady nejvyšší kvality. Jsou drahé (cena bude nižší, pokud si objednáte přímo od společnosti, ale musíte platit dodatečně za dodávku), konzistence je velmi likvidní, ale je ekonomicky vynaložena.
 2. "Recepty babička Agafi." Jeden z mála šamponů bez parabenů a sulfátů na masovém trhu. Rozpočet a cenově dostupné, vyráběné v Rusku, je v každém kosmetickém obchodě. Mezi nedostatky: vlasy zvyknou na Agafyu na dlouhou dobu.
 3. Natura Siberica. Jediný ruský výrobce, jehož produkty jsou označeny certifikátem ICEA. Široký sortiment pro všechny typy vlasů.
 4. Alterna. Elite japonská značka, která vyrábí šampony bez síranů a parabenů s řasami, mořským hedvábím, černým kaviárem. Prostředky vytvářejí ochranný film z ultrafialového záření nebo změny teploty. Lze použít pro barevné kadeře. Vhodné pro ty, kteří často dělají hot styling. Velmi drahé (2600 rublů na 250 ml).
 5. Barex Italiana. Italské produkty s neobvyklými komponenty pro Ruskou federaci: rajský olej, okurka, granátové jablko, bambusový extrakt, magnólie. K dispozici pro různé typy vlasů, včetně barvených, tenkých, mastných, oslabených, poškozených. Mají mnoho pozitivních recenzí, prodávají se pouze v profesionálních kosmetických obchodech a na internetu.
 6. Biotique. Indická kosmetika pro kadeře na bylinkách s řasami. Zrychluje růst vlasů, vyživuje a hydratuje. Na pozadí jiných elitních zahraničních fondů je příjemně překvapivé za cenu (300-400 rublů na 120 ml). Mezi nedostatky: je obtížné najít komerčně dostupné jedinečné komponenty (bílkoviny z hedvábí, ořech, řasy), které nejsou vhodné pro všechny.
 7. MULSAN kosmetika. Ruský výrobce přírodní kosmetiky na trhu od roku 2014. Doba skladovatelnosti zboží nepřesahuje 10 měsíců - to je ukazatel minimálního počtu parabenů v kompozici. Domácí výroba a diskrétní balení umožňuje udržet ceny na cenově dostupné úrovni. Zboží lze zakoupit pouze na oficiálních stránkách.
 8. Organický obchod. Výrobky vyráběné v Rusku s přirozeným složením. Cenově dostupné, levné zboží (některé výrobky se vyrábějí měkkou, což z nich činí ještě levnější), ale v průměru dávají hodnocení 4 z 5 recenzí.
 9. Logona. Německá organická kosmetika, většina produktů - pro slabé, poškozené vlasy. Kromě toho existují dobré nápady proti lupům. Složení bylinných výtažků: z verbeny, Goji bobule, citrónový balzám.
 10. Botanicus. Řada těchto přírodních českých léků bojuje se sebou. V kosmetice pro mastné vlasy se používají levandulové výtažky, pro suché vlasy, heřmánek. Příjemný zápach, textury. Nevýhoda: zamotané vlasy, je lepší použít s balzámem nebo kondicionérem.
 11. Yves Rocher. Bylinná kosmetika z Francie, oblíbená v Rusku (ve velkých městech jsou oficiální obchody). Je ekonomicky vyčerpávající, vlasy jsou měkké a nadměrné (dokonce i to, co je pro tukový typ) díky oleji z hroznů v kompozici.

Nejlepší organické šampony - hodnocení

Každý si podle svých kritérií vybere kosmetiku pro péči o vlasy. U ekologických produktů je nejdůležitějším faktorem složení. Nejlepší kosmetika v této výklenku v tabulce níže:

Pro Více Informací O Suché Vlasy