logo

Jak se starat o laminované vlasy?

Existuje mnoho různých postupů pro vlasy. Někteří z nich jsou krásnější, jiní - posílí, jiní - léčí. Dnes je velmi oblíbená laminace. A jak správně pečovat o vlasy po laminování?

Co se stane s vlasy při laminování?

Během laminace se na vlasy aplikuje speciální složení, které pokrývá každý vlas tenkým filmem. Tento povlak provádí několik funkcí najednou. Nejdříve zesiluje vlasy a zvětšuje objem. Za druhé, film chrání před negativním dopadem environmentálních faktorů. Za třetí se potah narovnává, poskytuje hladkost a chrání celistvost konstrukce a také chrání před delaminací. Za čtvrté, laminace umožňuje uložit barvu. Ale aby byly všechny tyto funkce plně provedeny, po postupu je třeba správně pečovat o kadeře.

Proč potřebuji péči?

Hlavním úkolem péče je zachování integrity filmu, který pokrývá všechny vlasy. V případě porušení bude účinek tohoto postupu snížen na nulu a veškeré úsilí bude marné. Kromě toho musí být kořeny a vlasové folikuly vyživovány, protože přístup kyslíku k nim v důsledku povlaku je přerušený, takže potřebují dodatečné zásoby živin.

Je péče obtížná?

Samotná laminace je zaměřena především na zlepšení, posilování a přitažlivost vzhledu, takže nejsou vyžadovány žádné speciální postupy pro péči a použití speciálních nástrojů. A přesto existují některá důležitá pravidla, jejichž dodržování maximalizuje efekt laminace a zvlhčuje kudrlinky.

Co neudělat?

Co neudělat po laminování?

 • Nepoužívejte výrobky, které obsahují agresivní složky, jako jsou kyseliny a alkohol. Pokud se nebudete řídit těmito pravidly, film bude tenčí a poškozen, což způsobí, že laminace bude neúčinná a dokonce i zbytečná.
 • Během prvních dvou dnů po zákroku neměli vlasy umyt, aby byl povlak pevně uchycen na vlasy.
 • Během dvou až tří dnů po laminování se vyhněte tepelným postupům: nepoužívejte kleště, vyrovnávače a vysoušeč vlasů. Při vystavení teplu zničí povlak.
 • Nepoužívejte šampony s vysokým pH, stejně jako určené pro hluboké čištění.
 • Koberce pro pokožku hlavy také nedoporučujeme.
 • Nechte barvit vlasy po proceduře. Za prvé, barvicí pigmenty nepronikují do struktury, takže jejich barva se nemění. Za druhé, agresivní složky, které tvoří barvy, mohou poškodit povlak.
 • Zabraňte mechanickému poškození. Netříkejte vlasy ručníkem příliš aktivně, nehromažďujte je hrubě.
 • Nepoužívejte vlasové masky. Jejich použití bude jednoduše k ničemu, protože film pokrývající všechny vlasy brání pronikání živin.

Jak se správně starat?

Jak provádět péči o vlasy po laminování? Nejdůležitější body:

 1. Pečujte jemně a opatrně. Použijte hřeben s měkkými, ne příliš častými štětinami. Pokud jsou vlasy velmi zamotané, rozdělte je na několik pramenů a hnětete jeden po druhém. Ujistěte se, že máte kudrlinky v kořenech. V případě potřeby roztáhněte ruce.
 2. Neměli byste příliš často umyt vlasy, což snižuje účinek laminace. Používejte jemné šampony a kondicionéry. Nepoužívejte v teplé vodě ani v teplé vodě.
 3. Pokud se pravidelně zakřivujete nebo narovnáte, ujistěte se, že teplota desek nepřesahuje 100 stupňů, protože při vyšších teplotách se povlak může jednoduše roztavit. Navyše, nedotýkejte se kadeřům příliš silně, neodkládejte je.
 4. Po umytí jemně potřete kudrlinky ručníkem. Snažte se nechat vlasy vyschnout sama. Použijte vysoušeč vlasů pouze v případě nutnosti. Navíc monitorujte teplotu vzduchu, neměl by být příliš vysoký.

Užitečné tipy

Několik užitečných tipů:

 • Potahování trvá asi 4-5 týdnů, proto postup opakujte každý měsíc. Ale jednou za 3-4 měsíce nechte své vlasy odpočívat.
 • Pokud se nátěr nedrží dobře a postup se musí opakovat častěji, poraďte se s odborníkem, který prováděl laminovací proceduru. Pomůže to opravit chyby a najít správné nástroje.
 • Laminování je možné kombinovat s jinými postupy, ale je lepší, abyste to neudělali, aby nedošlo k přetížení vlasů.

Péče o laminované vlasy správně, aby tě potěšily svou krásou!

Jak péče o vlasy po laminování

Bohužel v moderních podmínkách je obtížné udržet zdravou hlavu vlasů. Není dostatek času na pravidelnou a řádnou péči, stejně jako na dobrou výživu. A plus více stresů, styling, časté zbarvení. A teď vlasy ztrácejí svůj přirozený lesk a pružnost, stávají se křehkými, špatně česanými... Nyní, pokud je to kouzlem, vzít a vrátit zdravý vzhled! To je přesně to, co umožňuje lakování vlasů - jeden z nejoblíbenějších salonních procedur. Ale po něm se starat o vlasy by měl být ještě důkladnější.

Podstata laminace

Vysoce kvalitní laminace opravdu vizuálně výrazně zlepšuje stav vlasů. Během postupu, po hlubokém čištění a odmaštění, jsou vlasy namočené ve speciálním složení, jehož vzorec je pro každého výrobce odlišný. Může obsahovat vitaminy, keratin, silikon a další složky. Droga stárne na hlavě až 30-40 minut a během této doby proniká hluboko do struktury vlasů.

Většina nástrojů je dobře vyhřívaná pomocí plochého železa s jednotlivými prameny nebo prostě s vysoušečem vlasů, což pomáhá utěsnit kompozici a vytisknout ji do vlasové šachty. Potom se jeho zbytky odmyjí a aplikuje fixační prostředek.

V důsledku toho jsou všechny vlasy zabaleny s tenkou vzduchotěsnou fólií a dutiny v jejich struktuře jsou vyplněny užitečnými. To dává vlasům neuvěřitelnou hladkost a lesk. Je vyhlazený, perfektně česaný a zastavuje se elektrizací a načechraním, dobře se hodí do vlasů.

Charakteristiky postupu

Zdá se, že v tomto případě vlasy po laminování nic neohrožují - jsou spolehlivě chráněny výsledným pláštěm. Ale ne všechno je tak jednoduché. Proto není postup rozšířen. Ano, cena za to hraje v této věci významnou roli. Ale to není jediné mínus.

Někdy jsou účinky laminace vlasů tak silné, že se začínají rozpadat, zvláště pokud jsou používány levné léky s nízkou kvalitou.

Škodlivé účinky

Mnoho lidí si nesprávně uvažuje o prostředcích pro laminační léčbu. To platí pouze za předpokladu, že se provede biolaminace, jejíž složení je založeno na přírodních složkách. Ovšem účinek takového postupu je velmi krátkodobý - ne více než 2-3 týdny.

V silných profesionálních formulacích je spousta chemie a dost škodlivých složek. A někdy laminace ničí vlasy stejně jako permaze, kterou téměř každý už odmítl.

Zde jsou skryté hrozby, které tento postup skrývá:

 1. Aby bylo možné lék absorbovat co nejlépe, do šamponů se přidávají keratinizující činidla, která uvolňují keratinovou vrstvu. Vyprázdněný prostor je naplněn prostředkem pro laminování a srst se vizuálně zvyšuje. Ale v průběhu času se laminát umyje a prázdné prostory zůstávají a vlasy se uvolní a začnou se velmi rozpadat.
 2. Vzduchotěsná fólie dokonale chrání vlasy před negativním vlivem vnějšího prostředí. Ale nedovoluje jim správně dýchat a přijímat potřebné živiny zvenčí, včetně kožního mazu vylučovaného žlázami na hlavě. Po vymytí laminátu vlasy vypadají matně a bez života.
 3. I když je laminační směs aplikována odsazená 2-3 cm od kořenů, stále se dostává na kůži. Zablokuje póry, vyvolává podráždění a někdy poměrně silné alergické reakce. Pokud není dobře promyta, vytvoří se na kůži stejný film a vlasové folikuly nedostávají normální výživu a dostatečný kyslík.
 4. Stává se to velkým problémem a obvyklým zbarvením. Ammonia barvy nelze použít po laminování - okamžitě zničí celý účinek postupu. Barevné odstíny jsou neužitečné - na dokonale hladkém vlasu barvicí pigment jednoduše nemá nic zachytit a je téměř okamžitě po aplikaci nanesen.
 5. Protože značná část laminovací směsi zůstává na vlasu, stává se mnohem těžší. Subjektivně se cítí jako příjemná váha, zdá se, že vlasy se zesílily. Ale objektivně to je další zatížení kořenů. A pokud jsou oslabeny, vlasy se začnou rozštěpovat.

Zdravé vlasy po laminování jsou iluzí, díky níž se mnoho uvolní a užije si vlastní krásu. Ale tato chyba může být fatální!

Péče o vlasy po laminování by měla být ještě důkladnější než dříve. Pouze v tomto případě je možné vyrovnat negativní důsledky postupu a uložit výsledek co nejdéle.

Zvláštní péče

V dobrém salonu jsou domácí výrobky pro laminované vlasy okamžitě doporučovány velitelem. Často je zahrnut do nákladů samotného postupu, protože bez použití zvláštních prostředků prostě ztrácí veškerý význam. Zvláště destruktivní účinek na laminátové sulfáty a povrchově aktivní látky, které jsou obsaženy ve většině běžných šamponů.

Odborníci obvykle poskytují tato doporučení:

 • U šamponů lze používat pouze šampony bez síranů, s výhodou obsahující kapalný keratin.
 • Denní mytí vlasů je nežádoucí - pokaždé, když se ochranná fólie stane tenčí, je nepropustná pro vzduch, ale rozpouští se ve vodě.
 • Ze stejného důvodu by měly být vlasy chráněny před deštěm a vysokou vlhkostí. Rychlejší laminát se zhroutí při návštěvě bazénu (pokud nepoužíváte čepici) a sauny v domácích lázních příliš nekoupejte.
 • Je důležité pečovat o kořeny - po laminování mají dodatečné zatížení. Oni těží z pravidelné masáže s oleji nebo vitamíny. Snažte se však zabránit jejich pádu na vrstvené vlasy.
 • Všechny masky na vlasy jsou zbytečné, zejména domácí. Pouze profesionální formulace mohou být použity pro pravidelnou péči, nejlépe stejný výrobce, který používá pro laminování.
 • Má negativní vliv na laminování a vysoké teploty, zejména v kombinaci s stylingovými výrobky. Takže žehlení a curling by měly být používány co nejméně a jen po aplikaci tepelné ochrany.
 • Ochranná fólie je zničena rychleji a pod vlivem ultrafialového záření. Časté výlety do solária proto budou muset být opuštěny. Pokud provádíte laminaci před nástupem do moře, ujistěte se, že používáte sprej s UV filtrem a uvědomte si, že to bude mnohem rychlejší než obvykle.

Laminování je možné provádět nejdříve po 2-3 týdnech po namáčení amoniakovými barvami nebo chemickou perforací. Totéž by mělo projít mezi ním a následným zbarvením. Pokud to uděláte dříve, keratinová vrstva bude trpět značně a nová barva se rychle vymyje.

Kontraindikace

Existuje řada kontraindikací k postupu, způsobených právě negativními důsledky, které z toho plynou. Rozhodně to nestojí za to:

 • během těhotenství;
 • na silně spálených vlasech;
 • na velmi dlouhé hlavě vlasů;
 • trpí alopécií z jakéhokoli důvodu;
 • jakékoli poškození pokožky hlavy;
 • v autoimunitních a onkologických onemocněních;
 • náchylné k závažným alergickým reakcím.

Ti, kteří si z různých důvodů nemohou dovolit laminování od profesionála, by měli vyzkoušet svou domácí verzi s použitím želatiny. Samozřejmě, že to není možné porovnat se salonem, ale je to zcela přirozený a zcela neškodný postup. Má kumulativní účinek a skutečně zlepšuje strukturu vlasů.

Jaké šampony se používají po laminování vlasů?

Postup laminace vlasů je velmi oblíbený a je zcela ospravedlněný, protože s jeho pomocí můžete přeměnit vlasy v jednom zasedání. Dejte mu hladký zdravý lesk a dobře upravený vzhled.

Laminované vlasové šampony

Šampon pro vrstvené vlasy by měl být měkký, to znamená, že neobsahuje sírany a jiné agresivní povrchově aktivní látky, které zničí film získaný v důsledku tohoto postupu. Preferujte produkt, který obsahuje extrakty, hydrolyzáty rostlinných bílkovin a další složky, které mají příznivý účinek na vlasové folikuly.

Také pro hygienické postupy po laminování vhodné produkty pro barvené vlasy.

Estelle iNeo-Crystal

Složení: vitamín-minerální komplex ve složení posiluje vlasové folikuly a vyživuje pokožku pokožky s prospěšnými složkami. Také ve složení iNeo-Crystal obsahuje rostlinné bílkoviny a aminokyseliny, které poskytují hladkost a lesk vlasům.

Použití tohoto šamponu zajišťuje uchování a zpevnění mikrofilmů na kadeřích z loužení. Současně se udržuje a prodlužuje kvalita výsledku laminovacího postupu.

Použití může přispět k delšímu zachování barvy v případě barvených vlasů. Zesvětlení vlasů, hladkost a pružnost.

Použití:

 • naneste na mokré prameny.
 • Masírujte šlehání velkým množstvím pěny.
 • Omyjte velkým množstvím teplé vody.

Doporučená frekvence použití: dvakrát týdně. V dalších dnech používejte konvenční péči. Vhodné pro vlasy jakékoliv délky jakéhokoliv druhu.

Vhodné pro všechny typy vlasů.

Věnujte pozornost organické a dětské kosmetice, kde téměř žádné škodlivé látky. Nezapomeňte však, že dětské šampony nezaručují, že v kompozici výrobku není přítomna jiná škodlivá "chemie".

L'Oreal Professionnel Vitamino Barva Šampon Delicate Color

Složení: voda / voda, methyl-kokosyl-taurát sodný, kyselina laureth-5 karboxylová, kokamidopropylbetain, glycerin, chlorid sodný, distearát PEG-

Po použití tohoto šamponu bude každý pramen naplněn ohromujícím leskem a hladkostí, bude velmi jemný.

Tato vlastnost přispívá k tomu, že barvivový pigment bude vypláchnut a ztmavne mnohem pomaleji.

Jak používat:

 • použijte malé množství na prameny.
 • Masírujte na načechranou pěnu.
 • Důkladně opláchněte pod tekoucí teplou vodou.

Určeno pro všechny typy vlasů.

Je třeba si uvědomit, že není nutné kupovat drahý šampon. Dost k použití obvyklého nástroje pro normální nebo barevné prameny. Hlavní věcí není vybrat šampon pro hluboké čištění, což je někdy doporučeno pro péči o olejnaté prameny.

Natura Siberica Suchý šampon na vlasy Neutrální

Aktivní složky: derivát glukózy, cukrové třtiny, kokosový olej, guarová guma, výtažky z vlaku, lišejník Ural, heřmánek, celulóza.

Výrobce tohoto šamponu využívá jedinečných vlastností sibiřských bylin, které mají velmi příznivý vliv na stav vlasů a pokožky hlavy.

Také vývojáři kosmetiky Natura Siberica provádějí výzkumné expedice při hledání nejlepších léčebných složek pro péči o pleť.

Jak používat:

 • Naneste malé množství šamponu na mokré vlasy a pokožku hlavy se masážními pohyby.
 • Zničte pěnu.
 • Nechte na vlasy 1-2 minuty, opláchněte pod tekoucí vodou.

Vhodné pro všechny typy vlasů.

Šampon Color Safe Sulfate Free, "Schwarzkopf Professional"

Složení: Aqua, karboxylová kyselina Laureth-6, kokosamidoprofylbetain, kokos-glukosid, kokosbetain, chlorid sodný, kokamid MEA, Peg-120

Barva šampónu Pečlivě a jemně čistí vlasy barvené, pomáhá předcházet loužení a zvyšuje odolnost barev, chrání a obnovuje strukturu vlasů. Technologie bez sulfátu používá měkké povrchově aktivní látky k udržení jasu a sytosti barev až po další barvu.

Jak používat:

 • Na vlhké vlasy naneste malé množství šamponu.
 • Masáž, poražte načechranou pěnu, nechte 1-2 minuty.
 • Důkladně opláchněte velkým množstvím vody a v případě potřeby opakujte.

Vhodné pro všechny typy vlasů.

LAKME TEKNIA jemný balansový bezsulfátový šampon

Aktivní složky: červené řasy; komplex aminokyselin WAATM; extrakt z organického acai; Vlhký komplex řepných enzymů.

Měkký vzorec s vyváženým složením složek je tolerantní vůči všem vlasům, bez ohledu na jejich typ. Dokonale čistí, reguluje obsah tuku, zajišťuje adekvátní hydrataci a výživu.

Výjimečně přírodní složení neobsahuje ani parabeny, ani sulfáty, proto šampon je vhodný pro časté aplikace.

Enzymy červené řasy vytvářejí neviditelnou ochrannou vrstvu, která chrání před každodenními vnějšími podněty a dehydratací. WAATM aminokyseliny, extrakt acai a hydratační komplex posilují vnitřní sílu kadeří a udržují dostatečnou vlhkost.

Použití:

 • Aplikujte na mokré vlasy.
 • Umyjte prameny.
 • Umyjte velkým množstvím vody.

Doporučeno pro všechny typy vlasů.

"Senscience" hedvábný vlhkostní šampon

Složení:

 • vitamíny A a C;
 • hedvábné bílkoviny;
 • rostlinné bílkoviny;
 • extrakt mléčného bodláku
 • sojová aminokyselina;
 • přírodní cukry (sacharóza / trehalóza);
 • lecitin;
 • extrakt ze sladkých mandlí;
 • glycerin;
 • dimethikon;
 • exkluzivní komplex vyvinutý laboratoří Shiseido, který zabraňuje vyluhování barvícího pigmentu.

Současně se intenzita barvivového pigmentu udržuje na 98%. Při použití tohoto nástroje se na povrchu vlasů vytvoří ochranná vrstva, která zachovává vlhkost a barvivový pigment. Vlasy získávají zdravý lesk.

Použití:

 • Aplikujte výrobek na mokré vlasy.
 • Rozložte složení délky vlasů a pokožky hlavy.
 • Churn. Omyjte vodou. V případě potřeby opakujte aplikaci.

Vhodné pro všechny typy vlasů.

Zpevňující šampon bambus a yucca

Složení: Extrakt z bambusu, Yucca Glauka

Výrobek jemně čistí chloupky, které potřebují pečující péči. Aktivní složky zvyšují pružnost vlasů, chrání před škodlivými účinky vnějších faktorů, Yucca Glauka, z kořene koho extrahuje extrakt, bohatý na sacharidy, bílkoviny a aminokyseliny, ideálně vyživuje oslabené vlasy.

Použití:

 • Masírujte na mokré vlasy.
 • Nechte pár minut pro lepší expozici a dobře opláchněte vodou.

Používá se pro vyčerpané a oslabené vlasy.

Pokud si nemůžete dovolit drahé profesionální šampony, podívejte se na lékárnu a vyberte vhodný cenově dostupný nástroj.

Keratinový šampon bez Erayba HydraKer K12 Keratin Šampon Sulfáty

Složení: hydrolyzovaný keratin, arganový olej, kationtové polymery, provitamin B5 D-panthenol.

Erayba HydraKer K12 Keratin Shampo je určen k obnově a zvlhčení vlasů. Komplex s keratinovým a arganovým olejem má za následek narovnání vlasů. Kompozice přípravku je nasycena složkami, které vyžadují zejména suché a poškozené vlasy: hydrolyzovaný keratin, arganový olej, kationtové polymery, provitamin B5, D-panthenol.

Po prvním použití poskytuje šampon ochranu, přirozený lesk, hladkost a hedvábnost.

Zarovnává všechny typy vlasů, intenzivně zvlhčuje a dává úžasně dobře upravený vzhled.

Způsob použití:

 • Masírujte šampon do mokrých vlasů a pokožky hlavy.
 • Na vlasy namočte pěnu po dobu 3-5 minut. Vypláchněte dobře.
 • V případě potřeby opakujte postup. Nejlepších výsledků dosáhnete aplikací kondicionéru objemu s mořským hedvábím.

Závěr

Chcete-li vyzvednout šampon, který vám vyhovuje dokonale, můžete vyzkoušet spoustu různých nástrojů. To je jediný způsob, jak pochopit, co přesně vaše kudlanky potřebují. Pamatujte pouze, že v dobrém šamponu by neměly být sulfáty. A který z nich si vyberete, je na vás!

Péče o vlasy po laminování

Laminování - oblíbený postup pro péči o kadeře. S ním se stávají krásnými, hladkými, hustými, hustými, snadněji se hřebenovými. Během postupu se používá speciální řešení, které po nanesení a zahřátí vytváří ochrannou fólii na kadeřích, což jim umožňuje lepší lesk a bohatou barvu.

Stav vlasu však závisí nejen na samotném postupu a na prostředcích použitých v jeho průběhu, ale také na následné péči o prameny. Podívejme se, proč je po laminování vyžadována péče o vlasy a jak ji správně provádět doma.

Proč vlasy potřebují zvláštní péči

Podle odborníků je laminace vhodná pro všechny druhy pokožky hlavy a vlasů. Jedinými výjimkami jsou ženy, které mají od přírody dlouhé a těžké kudrlinky, například zástupci asijských zemí. V tomto případě laminace pouze poškodí a zhorší stav účesu. Také se postup neprovádí za přítomnosti otevřených povrchů rány a podráždění na pokožce hlavy, příliš tenkých a poškozených kadeří nebo se silnou ztrátou.

Složení kapaliny pro laminování obvykle zahrnuje pšeničný protein a další přírodní látky, například výtažky z chmele, sóji, heřmánek, řeřicha, šalvěje. Živí a zvlhčují vlasy, mají antioxidační účinek. Ochranný prodyšný film se vytváří na každém vlasu, který udržuje vlasové váhy těsněji přitlačené k tyči, pomáhá eliminovat pórovitost a křehkost, pomáhá chránit kudrlinky před negativními účinky vnějších faktorů.

Ale zároveň se vlasy stávají těžšími, objeví se další zátěž na folikul a pokud jsou kadeře tenké, poškozené, vlasový folikul neobdrží dostatek látek, mohou se objevit negativní důsledky:

 • rychlá ztráta vlasů;
 • narušení vodní alkalické rovnováhy;
 • pomalý růst vlasů;
 • pruritus a odlupování (nastane, jestliže laminační sloučenina není aplikována správně);
 • blbost a bezvlasost vlasů;
 • narušení metabolických procesů a dýchání pramenů, ztenčení kadeří.

Způsoby po laminování

Po správné laminaci doma nebo v kosmetickém salonu vypadají vlasy lépe a lépe. Ale bez vhodné péče, účinek nebude trvat dlouho.

Odborníci doporučují po péči po ošetření:

 • nepouštějte vlasy po dobu 2 dnů a snažte se,
 • během dne nepoužívejte žádné prostředky pro pokládku a sušení, včetně žehličky a vysoušeče vlasů;
 • Používejte pouze jemné a jemné a také speciálně určené pro laminované vlasy, péče a čisticí prostředky s UV filtrem;
 • aplikujte balzámové oplaky na změkčení, léčení a výživu kudrlin;
 • použijte 1-2krát týdně jakýkoli rostlinný olej a aplikujte ho pouze na pokožku hlavy;
 • není nutné používat masky, protože na vlasy je film, který neobsahuje aktivní složky do vlasů
 • snažte se přílišné vlasy s vysoušečem vlasů nebo na slunci;
 • masírovat pokožku hlavy pomocí prstů nebo speciálních zařízení;
 • hřeben pouze s jemným hřebenem (je žádoucí, aby jeho štětiny byly přirozené);
 • Nepoužívejte kosmetiku na vlasy obsahující alkohol a agresivní přísady;
 • Nestříkejte kudrlinky chemickými a přírodními barvami.

Po laminování můžete použít vysoušeč vlasů. Všimnete si, že kadeře po proceduře se staly poslušnějšími, snadněji se vešly, suché, hřebeny. Ale je lepší nepoužívat žehličky, kleště a jiné přístroje s tepelnými účinky. Ano, a potřeba tohoto, stejně jako stylingových nástrojů, často ne. Laminování vyhlazuje a zvyšuje objem i v případě nejvíce "divokých" kadeří.

Jak bude správná péče

Laminovací vlasy je žádoucí pouze po konzultaci s profesionálním kadeřníkem, který důkladně zná všechny detaily a pomůže vám při výběru typu procedury. Odborník také poskytne všechna potřebná doporučení, která se týkají konkrétně vašich kadeří, s přihlédnutím k jejich individuálním charakteristikám.

Pokud použijete úzké gumičky a sponky do vlasů, vlasy jsou vystaveny negativním vnějším vlivům, jako je blednutí na slunci, aplikujte pravidelně šampony s sulfáty, parabeny a jiné ne užitečné pro hlavy a kudrlinky látky kůží, bude efekt laminace nebude trvat dlouho. Některé ženy a odborníci si uvědomují, že při nesprávné péči po proceduře se stav pramene zhoršuje. Dokonce i suchost a křehkost se může objevit, chloupky se stávají tenčí a stávají se matné, bez života.

Vysoce kvalitní péče o laminované vlasy pomůže udržet jejich zdraví a dosažený účinek. Opakujte postup doporučujeme nejdříve jeden měsíc. A je lepší dát kudrlinky odpočinek 2-3 měsíce. Samozřejmě, kromě vysokokvalitní laminace a speciální péče o vlasy po ní, abyste měli luxusní účes, musíte jíst vyváženou stravu, vést zdravý životní styl, pravidelně sledovat své zdraví a pohodu.

Jaký šampon bych měl použít po laminování vlasů?

Téměř každá dívka od dětství sní o svěží hlavě vlasů. Koneckonců, krásné dobře upravené vlasy nejsou jen důvodem pro zvýšení sebevědomí, ale také nejdůležitějším prostředkem pro svádění představitelů silnějšího pohlaví. Co když příroda neodmění tento nádherný dar?

Moderní kosmetické salony nabízejí svým návštěvníkům širokou škálu procedur, které mohou výrazně zlepšit stav vlasů. Konečný výsledek však nikdy nebude záviset pouze na dovednostech stylistů: vlastníka se musí také pečlivě starat o vlasy.

Laminace: co je to, jak to jde a co je zapotřebí?

To se nedávno stalo populárním postupem v kosmetických salonech a fanoušci této metody se přidávají každý den. Jakákoli krása není příliš líná, aby strávila dvě - dvě a půl hodiny a získávala skvělé zdravé vlasy, dokonce i na chvíli.

Laminování vlasů je speciální procedura pro péči o vlasy, jejíž podstatou je pokrytí vlasů s odolným ochranným filmem, který obsahuje výživné a zvlhčující prostředky. Obvykle se k tomuto účelu používá bezbarvé barvivo na vlasy, které nezahrnuje amoniak a peroxid vodíku. Povlak se nanese nejvýše půl hodiny a trvá 4-6 týdnů.

Tím se zvyšuje tloušťka vlasů a následně objem, vlasy se stávají uklidňujícími a hladšími, ochranný film chrání vlasy před sluncem, slanou vodou, je léčebným účinkem.

Navzdory skutečnosti, že postup je kosmetický a ne terapeutický, nepřináší vám vlasy absolutně žádnou škodu. Jsou pouze dočasně pokryty druhem "štítu", který je chrání před vnějším vlivem. Ale aby "štít" lépe zvládal své povinnosti, majitelé obnovených vlasů by se měli starat o to zvláštním způsobem. Obsahuje několik jednoduchých pravidel:

 • Před zahájením procedury musí být vlasy připraveny k absorbování kompozice, doporučuje se zejména těm, kteří již mají vážné problémy a poškození;
 • Po laminování se doporučuje, aby se vaše vlasy neupravily několik dní. Navzdory skutečnosti, že základní kompozice je absorbována po přibližně dvaceti minutách, bude se vyčerpána každým vodním postupem. Je rozumné, aby poprvé nezneužívaly mytí hlavy;
 • Doporučuje se chránit vlasy před jakýmkoliv mechanickým poškozením, které by mohlo poškodit ochrannou vrstvu: nepoužívejte těsné elastické pásky, vlasy, nekomplikujte účesy;
 • Povinná péče o vlasy se speciální kosmetikou. Pravidelné každodenní šampony jsou také vhodné pro použití, ale bude mnohem efektivnější vypláchnout laminovací vrstvu.

Výběr nejlepšího šamponu pro vlasy, které prošly procesem laminace

Aby nedošlo k poškození ochranného filmu, je nutné pro laminované vlasy použít speciální výrobky.

Například šampon pro laminované vlasy by měl mít nízký obsah alkálií. Nemůžete tedy používat šampony pro hluboké čištění vlasů. Vhodnými šampony pro barevné vlasy můžete použít šampon s neutrálním pH.

Mnoho návštěvníků kosmetických salonů po laminování i nadále používá stejné produkty péče, které používaly dříve. Samozřejmě zde musíte také řídit několik jednoduchých pravidel:

 • Pokud jste použili celou řadu výrobků péče, pak v té době, zatímco držíte ochranný film, můžete přestat používat polovinu. Například balzámy a masky nebudou schopny ovlivnit vlasy, stejně jako jiné prostředky. Film jim nedovolí, aby se absorbovali do vlasové pokožky nebo do samotné struktury vlasů, takže finanční prostředky budou marné;
 • Složení šamponu by mělo obsahovat pouze přírodní složky. Přísně zakázané jsou fondy, které obsahují alkohol;
 • Řada produktů péče by měla být pouze od známých společností, které se osvědčily na trhu. Použití šamponu od neprofesionálního výrobce okamžitě zhorší stav vlasů;
 • Byla nalezena šampon s účinkem laminace na pultu? Nepřipojujte se k nákupu - takové výrobky pravděpodobně nebudou přinášet požadovaný výsledek nebo pomoc při péči o vlasy, které již prošly procedura v salonu.

Existuje velmi jednoduchý způsob, jak se snažit zachovat laminovací vrstvu a prodloužit její platnost: během postupu se zeptat kapitána, jakou společnost používá. Výrobce zpravidla vyrábí také speciální výrobky pro péči. Někteří kosmetologové vyvinuli speciální šampony pro laminované vlasy. Jedná se o šampon Estel OTIUM, který chrání mikrofilm před předčasným vypláchnutím.

No, protože postup byl známý před několika staletími, ženy se také naučily používat improvizované prostředky, například olivový olej. Čistší vlasy nejsou, ale pomáhá prodloužit účinek po laminování.

Mýty a realita: péče o vlasy po laminování

Péče o vlasy po laminování je jednou z nejdůležitějších otázek, které se zajímají o ty, kteří se pokoušeli o sílu kadeřnických inovací na jejich kudrlích. Téma je tak populární, že v okamžiku je zarostlé mýty a legendami, nejúžasnějšími tipy a úžasnými doporučeními. Zeptali jsme se odborníka, jak dlouho trvá laminace vlasů a jak prodlužovat získaný lesk a krásu.

Kolik laminace udržuje vlasy, jak zachovat účinek procedury co nejdéle a jak pečovat o kudrlinky - to je malá část otázek, které si dámy ptaly při opouštění kadeřníka. A tyto otázky jsme položili odborníkům.

Jednoduché pravdy

Umyjte nebo ne myjte

Nepokládejte si vlasy po dobu prvních 2 dnů po ukončení procedury.

Vlasy po skončení procedury se nedoporučují po dobu 2 dnů. Proč Poradenství pochází ze samotné podstaty laminace - na vlasu se vytváří tenčí film, který je určen k tomu, aby udržoval vlhkost a užitečné složky uvnitř masky uvnitř. Při mytí vlasů se horní vrstva částečně sráží, protože získává svou hustotu až 48 hodin.

Řekněte ne stylování

Pokud je pro vás důležité, abyste natáčeli vlasy na kudrlinky, použijte metodu studeného stylingu pomocí koleček.

Ze stejného důvodu se budete muset vzdát myšlenky, že se vaše vlasy nanášíte horkými spotřebiči. Vysoušeč vlasů s maximální teplotou, váš oblíbený kadeřník a vysoušeč vlasů se nyní stane vaším nejhorším nepřátelem a odpočiňte si v zadní části skříně.

Pokud je otázka kladení pro vás tak důležitá, použijte přístroj s možností nastavení teploty a nezahřejte pracovní předměty nad 120 ° C. Tato teplota je doporučena pro jemnou instalaci a je považována za relativně neškodnou. Ale opět, relativně!

Zvolte správnou péči

Laminovaná péče o vlasy začíná správnou volbou produktů péče.

Jak dlouhá doba laminace vlasů závisí na správné péči a péči. Poslední bod se týká nejen mechanického, ale i chemického poškození. Hlavním nepřítelem laminovaných vlasů je nesprávně vybraný šampon.

Příliš agresivní formulace pro hluboké čištění, stejně jako produkty bohaté na oleje, mohou v několika dnech narušit ochrannou bariéru a způsobit vyluhování užitečných složek, které jsou "pečené" do vnitřních částí vlasů.

Ve věci výběru šamponu a balzámu odborníci doporučují dodržovat dvě pravidla:

 1. Používejte speciální profesionální nástroje.
 2. Vyberte si šampon stejné značky jako složení pro laminování.

Laminovaný vlasový šampon Přehled

Pozitivní recenze od profesionálů a uživatelů po laminaci obdržely řady péče o vlasy Paul Mitchell a ESTEL.

ESTEL OTIUMi Neo-Crystal - profesionální laminovaná péče o vlasy

Pozitivní účinek produktů společnosti Paul Mitchell je způsoben obsahem pšeničných bílkovin, který je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Nejenže nedovolí, aby byl film vymyt, ale také "opravuje".

OTIUMi Neo-Crystal - toto je název speciální řady ESTEL. Návod doporučuje používat nejen čisticí prostředek na vlasovou pokožku hlavy a vlasy, ale nechat ji delší dobu (až 15 minut).

Pokud se vaše volba dostala na výrobky cenově dostupnější cenové kategorie, před nákupem se podívejte na kompozici; Zkuste zajistit, aby zakoupený produkt měl minimální obsah alkálií.

Jak péče o vlasy po laminování je dobře známa výrobcům organické kosmetiky, například značce Natura Siberica.

 1. Jeden z nejoblíbenějších výrobců neškodné vlasové kosmetiky je Natura Siberica. Mimochodem, je to jediná domácí značka, která obdržela certifikát ICEA.
  Doporučujeme vyzkoušet sérii:
  • Pro slabé a unavené vlasy;
  • Shine a ochrana poškozených a barvených vlasů;
  • Neutrální šampon.

Šampony babičky Agafyy přinášejí vynikající výsledky a shromažďují pro vás nejlepší recepty lidové kosmetologie.

 1. Druhé čestné místo patří půvabné staré ženě Agafya-herbalistu a ruské značky "Recepty babičky Agafie". Nejúčinnější, podle uživatelů, je šampon pro tavení vody proti lupům a lék na mýdlo, který posiluje vlasy.
 2. Německá značka LOGONA nabízí certifikovanou řadu BDIH s extraktem z bambusu. Přítomnost této značky kvality potvrzuje nepřítomnost sulfátů nebo parabenů.
  Vaše pozornost si zaslouží:
  • Šampon s extraktem z bambusu;
  • Extra hlasitost s pivem a medem;
  • Šampon proti lupům na bázi jalovcového oleje.

Mezi výrobky Aubrey Organics si můžete vybrat účinný a voňavý šampon, balzám a máchání.

 1. Aubrey Organics dává certifikáty BDIH, NPA, USDA ve své prasnici, což svědčí o nejvyšší kvalitě a úplné bezpečnosti výrobků, navíc je vhodná pro osoby s alergií a citlivou pokožkou.
  Doporučujeme:
  • Šampon na ošetření vlasů na zelené čaje (šampon na bázi zeleného čaje);
  • GPB-Glycogen Protein Balancing Shampoo (vyvážený glykogenový proteinový šampon);
  • Plavci normalizující pro aktivní životní styl (šampony těch, kteří vedou aktivní životní styl)

Tip!
Při hledání neškodného šamponu můžete navštívit oddělení kosmetiky pro děti.
Většina z nich neobsahuje škodlivé přísady, např. Ano na dětskou mrkev bez vůně a baby bee šampon a umytí.

Jeho Veličenstvo Balsam!

Při výběru balzámů a kondicionérů je ochrana před UV zářením nesmírně důležitá. Bohužel není mnoho z nich, ale pro vás jsme našli několik možností, které si zaslouží pozornost:

Na snímku je řada produktů pro péči o vlasy s filtry Estel Professional UV.

Tip!
Pokud vypadnou vlasy po laminování, věnujte pozornost tomu, zda balzám správně aplikujete.
Ve většině případů komponenty prostředků pro péči oslabují vlasovou žárovku a způsobují ztrátu.
Nezapomeňte, že tato kategorie je aplikována odsazená 5-6 cm od kořenové zóny.

A laminace žila šťastně někdy po

Takže klasická fráze z ruských lidových příběhů "Bydleli šťastně až do doby, kdy jste se dotýkali vašich kadeřních a už jste se neudělali, jak dlouho trvá laminace vašich vlasů, vypracujte správnou strategii péče:

 1. Masky na vlasy po laminování se stávají zbytečnými. To platí jak pro profesionální drahé nástroje, tak pro masky, vařené s vlastními rukama. Vše, co si můžete dovolit, je tříštění základního oleje do vlasových kořenů, aby je vyživovalo a posilovalo. Četnost postupu - nejvýše dvakrát týdně.
 2. Chcete-li ošetření vlasů - laminování - efektivní, revidujte svůj arzenál stylingových výrobků. Určitě najdete lahvičku, která bude obsahovat alkohol, který je pro ochranný film velmi škodlivý. Vysoké hladiny alkoholu najdete ve stylingových gelech.

Agresivní styling vyžaduje pečlivé odstranění, a proto i závažnější mytí vlasů.

 1. Oblíbené soli a kávové křoviny a peelingy jsou posílány do zaslouženého odpočinku.
 2. Ve vaší koupelně by se určitě měla objevit měkká froté ručník absorbující vodu a přírodní hřeben ze štětin.
 3. Pokud nemůžete odmítnout používat vysoušeč vlasů, držte jej nejméně 30 cm od vlasů a použijte jemný režim vytápění.

Odpověď na otázku, jak pečovat o vrstvené vlasy, by byla neúplná, aniž by vám připomínala bezpečnostní opatření při manipulaci s vysoušečem vlasů.

 1. Na otázku, zda je možné barvit vrstvené vlasy, neexistuje žádná definitivní odpověď. Použití přípravků bez amoniaku je přípustné, avšak v důsledku uzavřených stupnic se pigment prakticky nezdržuje na vlasu.

Závěr

Péče o vlasy po laminování není tak složitá, z větší části je zaměřena na péči o kadeře, odstraňuje mechanické, chemické a fyzikální faktory poškození. Pokud jste se již stali šťastným majitelem lesklých laminovaných kudrlin, alespoň s jedním pohledem se podívejte na video v tomto článku.

Vše o péči o vlasy po laminování. Efektivní prostředky a vlastnosti použití

Zdravé a dobře upravené vlasy byly vždy považovány za jeden z hlavních atributů atraktivity žen. Aby se přizpůsobili kánonům krásy, zástupci spravedlivého sexu nemají čas a peníze na postupy, které mohou zlepšit stav a vzhled vlasů.
V posledních letech se laminování stává stále oblíbenější službou v kosmetických salonech, která se vyznačuje tím, že ošetřuje vlasy speciálními složkami obohacenými o biologicky aktivní látky. Po manipulaci se na povrchu vlasů vytvoří velmi tenký film. Jeho úkolem není dovolit, aby se vlhkost odpařovala a udržovala terapeutické látky, což dovolilo, aby kadeře měly dobře upravený vzhled. Při správné péči o vlasy trvá účinek postupu asi měsíc.

Co je třeba vzít v úvahu v prvních dnech po laminování?

Odborníci na péči o vlasy důrazně doporučují, aby se vaše vlasy nepracovaly dva dny po proceduře. Účinek použití redukčních činidel používaných v postupu by měl být stanoven. Studie ukázaly, že ochranná vrstva je plně tvořena za 48 hodin.

Co stojí za to pamatovat s každodenní péčí?

Po laminování je nutné vyloučit některé obvyklé akce z denní péče o vlasy, které nyní negativně ovlivňují stav vlasů nebo oslabují účinek postupu.

Například budete muset opustit používání peelingů (zejména pokud mají sůl) a křoviny. Faktem je, že působení takových prostředků, dokonce i těch nejlepších, bude nevyhnutelně vést k mikroskopickým škodám na pokožce hlavy. A toto je jedna z hlavních kontraindikací pro realizaci laminace a ignorovat je, že má nepříjemné důsledky pro zdraví.

Navíc byste se měli vyvarovat zvýraznění a barvení vlasů.

Bylo by moudřejší na nějaký čas zapomenout na vytvoření účesů s pomocí vlasů sušících, pleyok, žehličky, vytváření vysoké teploty.

Jak se postarat o vlasy po zákroku?

Výsledkem laminace přímo závisí na správné péči o obnovené vlasy. Je třeba dbát na odborné rady, aby se snížil účinek a odstranili nepříjemné důsledky.

Kombinace

Pro česání obnovených kadeří jsou nejvhodnější výrobky vyrobené z přírodních materiálů. Ideální pro tento účel příslušenství s měkkými přírodními štětinami.

Pro ošetření laminovaných vlasů musíte být velmi opatrní. Vytažení zamotaných pramenů nemůže být.

Během mytí by měly být vlasy manipulovány velmi jemně, jinak hrozí nebezpečí poškození. Intenzivní tření, stlačení a zkroucení se nedoporučuje. To je docela dost jemně masírovat vlasy s mycím prostředkem, opláchněte s příliš horkou vodou, a pak skvrnit s měkkým ručníkem shromáždit přebytečnou vlhkost.

Četnost hygienických postupů se řídí potřebou: čistění vlasů se provádí, když se znečišťuje.

Pro praní laminovaných vlasů byste měli vybrat výrobky, které obsahují jen několik alkalických sloučenin. Dokonale vhodné pro tento účel šampony a kondicionéry používané po barvení vlasů.

Vyschnout

Sušení laminovaných vlasů s vysoušečem vlasů se provádí při nejnižším výkonu. V tomto případě musí být zařízení nejméně třicet centimetrů od hlavy, jinak hrozí nebezpečí poškození struktury vlasů. Kromě toho použití vysokých teplot spaluje ochrannou vrstvu vytvořenou na vláknech, a proto neguje výsledek samotného postupu.

Když curling má opustit curling a používat staromódní dobrou cestu - k curl kudrlinky na termální curlers.

Použití železa k vytváření účesu po laminování je zcela nebezpečné ze stejného důvodu jako sušení vlasů s vysoušečem vlasů: prameny nevyhnutelně přebytečné a poškozené a účinek obnovovací procedury se blíží nule.

Těm ženám, které nemohou bez použití žehlení udělat, může být doporučeno sledovat teplotní režim (nezahřívejte nad 120 stupňů).

Jakým způsobem mohu vybrat?

Odborníci říkají, že po zákroku je žádoucí pečovat o vlasy pomocí kosmetiky vyrobené stejnou firmou, která vyrobila kompozici pro restaurování. Toto je perfektní řešení. Pokud to není možné, existuje mnoho dalších možností.

Zvažte produkty péče o vlasy, které pomohou váš účes po návštěvě kosmetického salonu vypadat dobře upravené.

Mnoho pozitivních recenzí obsahuje profesionální řady péče o vlasy:

 1. ESTEL nabízí osvědčenou řadu speciálních produktů OTIUMi Neo-Crystal pro laminované vlasy.
 2. Paul Mitchell laminoval produkty péče o vlasy obohacené o pšeničný protein, který je nejsilnějším přírodním antioxidantem.

Tyto šampony mají mnoho výhod a jen jednu nevýhodu - nejsou dostupné pro každého.

V tomto případě byste neměli zoufat, protože trh s výrobky pro péči o vlasy má značné množství cenově dostupných a současně dostatečně kvalitních výrobků. Zde jsou jen některé z nich:

 • "Aubrey Organics" nabízí celou řadu skvělých šamponů, které se vyznačují jemným účinkem na vlasy.
 • Mezi produkty tuzemské značky Natura Siberica můžete vyzdvihnout neutrální šampony nebo výrobky ze série pro barvené a poškozené vlasy.
 • K dispozici pro absolutně všechny možnosti od "Recepty babičky Agafi" - kompozice pro mytí hlavy na základě kořenů mýdla, posilující vlasy.

Je třeba zvolit vhodný kondicionér pro správné čisticí prostředky, přičemž je třeba dbát na to, zda jsou ve složení složky, které chrání vlasy před ultrafialovým zářením. Z drahých výrobků se osvědčily výrobky značek BES SOLAIRE, Silken Hipertin a Estel Professional Curex Sun Flower.

Pro ty, kteří jsou dočasně omezeni v hotovostních cenách, může být doporučeno používat balzámy - kondicionéry pro barevné a poškozené vlasy, které lze zakoupit v každém supermarketu. Pozitivní efekt z nich bude, i když není tak výrazný jako u profesionálních produktů.

Použití masky pro vlasy po procesu laminace se stává nepraktickým, protože pečující součásti masky nejsou schopny překonat ochrannou fólii na vlasu.

Pro různé spreje, pěny a gely, které usnadňují styling a fixaci vlasů, jeden požadavek - neměli by obsahovat alkohol.

Laminování vlasů je skutečným nálezem pro ty ženy, které sní o obnovení struktury vlasů, vyčerpané nekonečnou řadou kudrlin, stylingu a barvení. Jedná se o opravdu účinnou metodu pro zachování lesku a objemu kudrlin, velmi usnadňuje styling vlasů bez elektrifikace a umožňuje vám vytvořit různé účesy. Kompetentní péče o laminované vlasy umožní svým majitelům vždy vypadat působivě a být středem pozornosti.

Pravidla péče o vlasy po laminování

Krásné, husté a luxusní vlasy nepochybně nám dávají přírodu. No, kdyby nás v tom podváděla, ale chceš být krásná? Dnes krásy a zdravotnictví nabízí desítky různých způsobů, jak podvádět přírodu, mezi nimiž se v poslední době laminace stala velmi populární. Co zahrnuje tento postup?

Pokud vaše kadeře nejsou příliš tlusté, kromě toho je tupost a "šedost", pak laminace částečně opravuje. Předpokládá se, že tento postup má terapeutický účinek, i když není přímo spojen s léčbou. S největší pravděpodobností se může počítat mezi péči a udržování zdravých vlasů.

Podstata laminace

Laminování je postup aplikování ochranného filmu na každý vlas, díky čemuž je možné jeho strukturu vyplnit a přizpůsobit. Tento povlak nejen zesiluje, ale také chrání proti vlivům vnějšího prostředí. A ještě laminace je schopna držet barvu delší, což umožňuje méně barvení kudrlin. Účinek tohoto postupu trvá měsíc, proto se doporučuje opakovat to nejdříve po pěti až šesti týdnech. Po ní následuje řádná péče o laminované vlasy, které udrží jejich vzhled a zdraví.

Co se používá při laminování?

Tento postup se provádí pouze s přírodními přípravky. Kadeřníci dokonce říkají, že mohou jíst, jsou pro lidské tělo tak bezpečné. Dnes existují dva různé způsoby nátěru: laminace a biolaminace. Rozdíl mezi těmito postupy spočívá ve skutečnosti, že při laminování používá přirozené bílkoviny a při biolaminaci přírodní buničinu, a to výtažky z avokáda, bambusu nebo pampelišky.

Biolaminace je považována za nejnovější vývoj a používá metodu přitahování různě vypouštěných iontů. Tato technologie byla vyvinuta japonskými vědci. Speciální gel, který se aplikuje na vlasy, je hyperalergenní a nemá kontraindikace.

Laminujeme vlasy doma

Normální laminování lze provádět i doma. Chcete-li to provést, musíte si zakoupit všechny léky pro proceduru, včetně:

 • Šampon pro hluboké čištění;
 • Speciální barvivo na vlasy (pro barevnou laminaci);
 • Zpevňující maska;
 • Laminovací činidlo samotné.

Domů Laminování Želatina

Pokud se rozhodnete pro laminování, pak vám nabízíme recept na tento postup. Patří sem péče o vlasy, která je bude měkká a hedvábná.

Vezměte 1 lžíci želatiny a zředte je čtyřmi lžícemi horké vody, abyste se rozpustili. Po 40 minutách přidejte poloviční lžíce vlasové masky nebo balzámu. Aplikujte kompozici na umyté a mírně vysušené kudrliny a pokryte hlavu oteplujícím víčkem. Postup trvá 30-50 minut. Na konci laminace dobře opláchněte hlavu tekoucí vodou. Postup je u konce. Po 5-6 plavech lze postup opakovat.

Je třeba poznamenat, že výrobci laminovacích produktů, jako je Goldwell, Matrix ColorSync Clear, Lebel Cosmetics, které se používají jak v salonech, tak doma. Jako součást linií je vše, co potřebujete pro všechny stupně laminace.

Správně zvolte vrstvenou péči o vlasy

Pokud jste prošli tímto postupem, nyní musíte po laminaci vyzvednout péči o vlasy.

Odborníci doporučují dodržovat následující jednoduchá pravidla pro péči o vlasy po laminování:

 1. Péče po proceduře vás nenechá dělat něco obtížného a používat nějaké neobvyklé prostředky péče. Šampon může být normální nebo pro barvené vlasy, hlavní věcí není použít k hlubokému čištění.
 2. Nedoporučuje se několik dní umýt vlasy, stejně jako při jiných záležitostech a po normálním barvení.
 3. Nezapomeňte po mytí použít balzám na oplachování, což usnadní česání čistých vlasů.
 4. Nepoužívejte pro den žádné žehlení a vysoušeče vlasů.
 5. Ujistěte se, že provádíte olejovou masku několikrát týdně. Abyste to udělali, před spaním aplikujte teplý olivový olej a jemně jej protřete do kořenů.
 6. Vzhledem k tomu, že každá obruba je v ochranném filmu, použití masky nemá smysl, nebudou pronikat do struktury, a proto nepřinese žádný účinek z postupu.
 7. Peeling a křoviny pro pokožku hlavy vyhrazené pro pozdější.
 8. Nepoužívejte žádné přípravky na péči o vlasy, které obsahují alkohol.
 9. Po umytí vlasů jemně potřísněte vlasy ručníkem. Jakékoliv mechanické poškození může znemožnit postup laminace.
 10. Chraňte vlasy štětky a hřebeny pouze z přírodních materiálů.
 11. Pokuste se nadměrně vysušit kadeře.
 12. Nezdarujte vlasy, dokud se laminace nevymaže.
 13. Masáž hlavy, kterou můžete udělat sama, zlepší krevní oběh a přiblíží vás k dosažení výsledku.

Znovu chceme zdůraznit, že laminace není lékařský postup. Po několika návštěvách uvidíte výsledek. Vaše vlasy se nepochybně stanou krásnějšími, silnějšími a zdravějšími. Nicméně, jen každodenní péče může udržet vaše kosti v dobré kondici. Nezapomeňte na hlavní pravidla zdravých vlasů, včetně aktivního životního stylu, správné výživy a bez nervového přetížení. Krásné vlasy jsou práce, které jistě přinesou výsledky. Úspěchy vás a radost!

Pro Více Informací O Suché Vlasy