logo

Tmavá blond vlasová barva: paleta a hodnocení nejlepších barev

Dokonce i v době nejvíce excentrických barev a odstínů byla móda pro přirozenost vždy a bude nejdůležitější. Náš čas není výjimkou. Světlé hnědé odstíny přicházejí do módy s novou energií a konkrétněji tmavou blond vlasovou barvou. Tato barva je považována za nejvšestrannější a hodí se téměř k jakémukoli vzhledu. Ano, ale neměli byste se podceňovat, že to není vhodné pro vás.

Jakékoli změny ve vzhledu by měly být ošetřeny velmi opatrně, protože jakákoli barva může zkrášlit obličej a zdůraznit jeho nedostatky. Výběr barvy by proto měl být řešen s veškerou vážností.

Kdo je vhodný pro tmavé blond vlasy?

Tento tón bude vyhovovat jak mladým dámám, kteří mají pravou pleť, tak těm s tmavou pleťou, zde nejsou žádné zvláštní preference. Hlavní věc je zohlednit specifické nedostatky v kůži a tvar obličeje. Bude to vypadat nejpůsobivěji na dlouhých vlasech, které nejsou nad rameny, přinese přirozenost a bohatství vašeho obrazu. Není nutné, aby tato barva na krátké účesy nebo auto vypadá trochu směšně.

Nejen poslední rady při výběru tmavého tónu, věnujte zvláštní pozornost vzhledu a zdraví vlasů. Co je na blonde nepozorovatelné, bude na brunetě narazit na oči, a sice jakékoliv nedokonalosti: regrown kořeny, spálené chlupy, rozštěpené konce. Při výběru tohoto tónu musíte vždy sledovat vzhled a zdravotní stav. Vyberte si osvědčené, šetrné barvy, které nepoškozují, ale zlepšujte kvalitu vlasů.

Paleta barev tmavě hnědé barvy

Bledohnědá paleta obsahuje jak studené, tak teplé tóny. Chladné se vyznačují tím, že jejich tupost je z důvodu úplného nedostatku lesku, což je důvod, proč jen na slunci vidíte skutečný odstín, v místnosti bude vždy vypadat tmavší.

Vždy pro tmavohnědé, ne teplé tóny je přítomnost šedého nebo popínavého odstínu nejvíce přijatelná. Teplé tóny se vyjadřují v zlatých, bronzových nebo měděných lustrách. Ve slunečním světle vizuálně vypadají mnohem jasněji, mají jasnou záři.

Nejvyšší tmavě hnědé barvy

Zvažte hodnocení nejoblíbenějších výrobců tmavě hnědé barvy:

 1. První místo v barvě Garnier, jmenovitě barva s názvem: "luxusní tmavá blondýnka" 6.0. Odolná a díky výživě nepoškozuje vlasy;
 2. Dalším místem bylo L'Oreal, velmi rozsáhlá paleta, ze které si můžete vybrat potřebný odstín. Rovnoměrné barvy bez poškození struktury vlasů;
 3. Třetí místo patří společnosti SchwarzlepfHenkel. To bude vyhovovat i těch nejsložitějších v barvení žen. Zahrnuje profesionální i barvu pro domácí barvení. Pečlivě se stará o vlasy;
 4. Na čtvrté místo byla pořízena Londa. Skládá se z látek, které mohou poskytnout saturaci a jas vybraného tónu;
 5. Páté místo je obsazeno výrobcem. To je pravděpodobně nejlepší barva pro domácí barvení.

Takže je to vaše volba. Ale některý z těchto barev může poškodit, pokud nedodržujete pokyny a nezbarvíte podle schématu.

Barvení doma

Chcete-li řádně a rovnoměrně barvit vlasy, musíte dodržovat následující pravidla:

 • barvení se neděje na čisté, ale na špinavé vlasy, to mírně chrání strukturu hlavy před škodlivými účinky barevných látek;
 • komponenty barvy jsou smíchány podle pokynů;
 • Nezapomeňte otestovat vybranou barvu na přítomnost alergií, protože toto malé množství je aplikováno na zápěstí;
 • proces barvení začíná krkem;
 • první kořeny jsou namalovány a rovnoměrně rozloženy po celé délce;
 • doba, po kterou se barva vždy mění, takže je nejlepší se dívat na pokyny přesně;
 • Po vyčkávání na správný čas opláchněte teplou vodou a šamponem.

Jak vidíte, není nic komplikovaného a každá dívka se s tímto úkolem vyrovná.

Recenze

Katya P., 26 let. "Sdílím mou neštěstí mé přírodní - střední hnědé. Asi před třemi lety namalovala odstín "mocha" a uvědomila si, jak velkou chybu udělala. Rychle jsem se unavil bojem s vyrůstáním kořenů a rozhodl jsem se vrátit se do mé rodné barvy. Navštívil salon a začal. Zpočátku jsem byl dvakrát osvětlený a pak namaloval v tmavé blondýně.

Po třech týdnech odborník maloval "střední blonďavý" tón, po němž byl přidán do "jasanového blond". Hlavním problémem je systematické vrácení červené barvy. Za více než šest měsíců jsem se snažil bojovat proti ní a všem bez úspěchu.

Zhřešila kvůli špatně zvolenému tónu, proměnila se ve zvláštní butik, kde farářka mi řekla, abych vyzkoušel italskou barvu, která se jmenovala mizerná blondýnka. Výsledkem bylo trochu tmavé, ale na slunci nebylo žádné červené. Nakonec všechno za sebou. Vlasy v normálním stavu také proto, že jsem pravidelně řezal konce. Zvažte, zda hra stojí za svatbu. Kolik problémů jsem musel vydržet kvůli jedné špatné volbě.

Tatiana R., 30 let. Sdílím můj příběh. Moje přirozená světlá blondýnka je trochu tmavší než pšenice. Asi šest let neustále malovala černě. Jakmile jsem si řekl: dost, rozhodl jsem se buď vrátit přirozenou barvu nebo tmavě hnědou barvu. Šla do nejlepšího salonu ve městě. Po 7 hodinách promývání tón překonal všechny moje očekávání, bylo to prostě nádherné, ti, kteří mě neznalo, se rozhodli, že je to můj přirozený. Profesionál získává veškerý tón bez zbytečného stínu.

Olga I., 29 let. "Krásné dívky, pokud je potřeba nebo jen touha vrátit barvu, moji rada k vám, nechodíte do salonu. To nejlepší, co vám nabídnou, je umývání a jaké škody to způsobí, že vás nebudou čekat. Můj přírodní, jasně hnědý, hloupý, obarvený v horké čokoládě. Když byla z něj unavená, přistoupila k malým upozorněním a vyšla načervenalá a zajímavá barva.

Začala jsem čekat na to, aby mé vlastní rostly, v tomto procesu byla barva vyplavena, vypálena na slunci. Obecně jsem bez námahy bez námahy čekal na návrat mé přirozené. Zatímco přestávám experimentovat se sebou, nechte mi chloupky odpočinout, jsou v sobě tenké. Ale blíž k prameni, protonuji do prachového odstínu a přirozeně dodávám lesk s neamoniakovým nátěrem.

Světlé hnědé odstíny barviv na vlasy, recenze a doporučení

Světlá barva vlasů vždy přitahuje pozornost. Pro mladé dívky dává romantický a mírně záhadný obraz a pro starší ženy zkracuje roky.

Neodmyslitelným řešením je barvit vlasy světle hnědou barvou, zvláště když se blíží originální barva kudrlin. Na rozdíl od agresivnějších barev vlasů v chladných odstínech, světle hnědé barvy nemají absolutní "kontraindikace".

Další podrobnosti o všech vlastnostech světle hnědých vlasů, přehled vhodných barviv a doporučení odborníků jsou uvedeny v našem článku.

Má světle hnědou barvu

Asociace s takovou barvou obvykle vznikají pouze pro světelnou scénu. Paleta barev však obsahuje spíše tmavý tón, například tmavě hnědý, který je vhodnější pro hnědé vlasy. Tak můžete upravit svůj obraz v nejširším rozsahu.

Oprava původně tmavých vlasů ve světle hnědé barvě bude mnohem obtížnější, ale je zcela možné zesvětlit vlasy o dva nebo tři tóny bez poškození vlasů.

Jaká barva má tmavé vlasy odlehčit, čtěte v tomto materiálu.

Abyste se mohli stát blonďatou z hořící brunetky, nebude použití světlé hnědé barvy na vlasy stačit. Profesionálové obvykle používají předběžně bělící vlasy, po kterých lze použít vybraný odstín. Samozřejmě, že takové manipulace jsou extrémně škodlivé pro kudrlinky a výsledek trvá nejdéle dva nebo tři týdny, po kterémžto obnovené kořeny poskytnou přirozenou barvu vlasů. Barvy světle zbarvené palety nejsou tak intenzivní, takže bez předběžného zbarvení najednou se prameny rozjasní pouze jedním nebo dvěma odstíny.

Odstíny

 • Ash je nyní na vrcholu popularity, ale je lepší vybrat dívky s typem "zimní" barvy pleti.
 • Měděné odstíny barvy nespravedlivě připisované červeným tónům a ve skutečnosti se jeho odstíny mění nejneuvěřitelnější kombinace.
 • Hnědá barva mědi v závislosti na intenzitě může být zaměněna s hnědou barvou.
 • Paleta barev pro vlasy z červených odstínů vrhá veselé slunce.
 • Pšeničné nebo lněné tóny lze také získat ve světlehnědém měřítku.
 • Chladná světle hnědá barva pramenů je vhodná pro téměř všechny, takže je nepřekvapující popularita.
 • Pearl a perleťové tóny jsou skvělé pro lehké kudrlinky.

Nejlepším výsledkem je použití barvy na dvou až třech odstínech, které jsou světlejší než přirozená barva. Takže můžete současně zesvětlit prameny a nepoškodit silným nárazem.

Druhou a neméně svůdnou možností je zvýraznění samostatných pramenů nebo uspořádání potřebných odstínů a barvení vlasů. Samozřejmě, takové postupy jsou nejlépe prováděny v kosmetických salonech a nikoli doma. Nicméně, některé módní ženy úspěšně zvládly takové techniky a vynikající práci samy o sobě, hlavní věcí je vybrat správnou barvu pro zvýraznění. Pokud takovou manipulaci nemáte tak dobře, je lepší využít služeb odborníků.

Barva vlasů čokoládové odstíny - je to vždy dobré řešení. Tyto barvy jsou vhodné absolutně všem a výběr správného odstínu zvýrazní a zvýší přirozenou krásu vlasů. Výběr takových tónů je poměrně široký. Zveme vás, abyste zjistili, kdo vyhovuje barvě vlasů čokolády.

Mnoho žen používá hennu jako součást domácí masky na vlasy, a také ji použít pro zbarvení. A vy můžete barvit vlasy po henna s obyčejnou barvou, jak to dělat správně a bez následků, náš článek řekne.

Kdo je vhodný

Jak již bylo zmíněno dříve, paleta světle hnědé barvy je poměrně různorodá, ale obvykle jsou preferovány světle hnědé světlé stíny. On je co nejblíže k blondýně a často ho může nahradit. Na rozdíl od výše uvedené barvy vypadá naprosto přirozená a je ideální pro různé typy vzhledu.

Nejlepší je provádět barvení v světle hnědých barvách pro přirozené blondýnky, které chtějí zdůraznit nebo dokonce vynahradit přirozený tón pramenů. To vyhovuje světle šedé a modré oči. K tomu je mnoho atraktivních odstínů prezentovaných v moderním sortimentu barviv. Na rozdíl od "tradičního" dřívějšího hydroperiodu, takové barviva nejsou tak škodlivé pro vlasy a nepřinášejí nepřirozenou bělost nebo jedovatý-žlutý závoj.

Měděný - světle hnědý tón je žádoucí použít světlé kůži. Najdete je v paletě barev Olin. Pokud navíc vaše příroda zajistila zelené oči, pak vám tento odstín rozhodně vyhovuje.

Tmavá blondýnka vypadá skvěle a bude se hodit jakémukoliv druhu dívky. Paint Concept nabízí širokou škálu barev. Jedinou výhradou je nadměrné opalování nebo příliš tmavá barva kůže, takže vlasy nevypadají nepřirozene.

Střední blond tón je nyní považován za nejpopulárnější. Představuje rozumný kompromis mezi blonďatou a hnědovlasou ženou a pomáhá měnit její obraz bez jakýchkoli drsných nuancí. Zároveň vypadá velmi vznešeně a stylově. Paleta světlometu pomůže zvolit odstín.

Přirozenost je zpět v módě. To je důvod, proč se mléčná čokoládová barva stala tak populární.

Nejlepší barva

Vedoucí společnosti představují obrovský sortiment světlé barvy vlasové barvy. Nahoře představuje stávající odstíny tohoto rozsahu a konkrétní možnosti budou záviset na představivosti a schopnostech kosmetických firem.

Paleta barev světle hnědé stupnice:

 • Profesionální barva "Estelle" dává vynikající příležitost zvolit správnou světle hnědou barvu. Barva gradace je extrémně široká a má více než 20 vhodných tónových klasifikací.
 • Populární barva Keune také nezůstává v výběru světle hnědých odstínů. Krémová konzistence činí aplikaci pohodlnou a jednotnou barvu.
 • Barva L'Oreal je považována za jednu z nejjemnějších barev. Přirozené oleje, které jsou součástí, poskytují pečlivé opuštění i při objasňování.
 • Paleta barev Nexxt se již dávno stala druhou trvale dobrých výsledků a cenově dostupných nákladů. Kromě toho v paletě tohoto výrobce nabízí neuvěřitelný výběr jasných barev.

Doporučujeme také seznámit se s barvou L'Oreal Preference zde.

Paleta barev se může lišit v závislosti na výrobci. V produktové řadě kterékoli kosmetické firmy máte v každém případě zajímavé nabídky, které mohou změnit barvu vlasů na požadovanou.

Olej z oleje je skladem prospěšných vlastností těla, stejně jako nejlepším zdrojem zdraví a krásy. Přečtěte si o léčebných vlastnostech jedlého oleje na vlasy.

Podívejte se na video o vlasy, které se barví

Jak barvit vlasy doma

I když nejzkušenější stylista nemůže zaručit pozitivní výsledek barvení v takových tónech, barvení doma je stále populární. K tomu budete potřebovat velké zrcadlo, kadeřnické vybavení, sadu barev a inteligentního asistenta. Před nákupem musíte porovnat svou přirozenou barvu vlasů s navrhovanou možností. Nejlepší ze všech, pokud se neliší o více než tři tóny, jinak by výsledek mohl být nevhodný.

V bezbarvé henně není pigment, který barví vlasy. Používá se k posílení vlasů z kořenů a po celé délce. Po staletí používají ženy na východě a v Asii bezbarvou henu a mají luxusní vlasy. Přečtěte si recenze na masky na vlasy s bezbarvou hennou.

Domácí barvicí algoritmus:

 • Předběžná příprava zahrnuje výběr všech potřebných: hřebenů s řídkými zuby, ochranného pláště na ramenou, kartáče pro jednotné použití. Je také nutné připravit skleněnou nebo keramickou nádobu. Kovové předměty nelze použít, aby nedošlo k chemické reakci s kompozicí barviva. Podle pokynů na obalu připravte směs.
 • Není nutné předem umýt vlasy, ale také se nedoporučuje nanášet barvu na příliš špinavé prameny. Dřívější barvy se lišily více agresivním složením a nepotřebná hlava byla považována za nezbytnou podmínku. Mnozí výrobci nyní vyrábějí speciální barviva bez amoniaku, která naopak nemohou poskytnout absolutní záruku jednotného barvení při aplikaci na špinavé vlasy.
 • Zakryjte hlavu plastovou čepičkou nebo pytlíkem a zahřejte ručníkem. Je nutné dodržet čas uvedený v pokynech.
 • Vyčistěte barvivo z vlasů pomocí šamponu a pak aplikujte balzám, který je obvykle součástí balení.
 • Po barvení je žádoucí použít speciální kosmetiku pro barvené vlasy, výživné masky a sloučeniny tepelné ochrany.
 • Domácí opláchnutí farmaceutickým výtažkem z heřmánek, slabým roztokem citronové šťávy nebo ocet, poskytuje další objasnění.

O bezbarvém barvivu na vlasy si přečtěte odkaz.

Video pro vás: Výsledky Loreal Glam Lights

Olej Garnier je inovativní produkt, díky němuž je možné provádět jemnou péči o poškozené a nezdravé vlasy. Stačí několikkrát použít kompozici a efekt je zaručen.

Recenze

Natalia.

Světlá hnědá barva vlasů v přirozeném tvaru je poměrně nudná a nevlídná, ale po nepatrné úpravě vypadá zcela odlišně. Já sám už dlouho umírám, a abych byl upřímný, už si nepředstavuji, že jsem měl jinou barvu vlasů. Vždycky jsem si vybral barvu "Londa", nevím jak kým, ale bylo to pro mě perfektní. Crash od přítele, po mnoho let nebyly žádné vážné chyby. Možná proto, že mé přirozené barvy jsou velmi podobné tónům získaným po barvení.

Victoria

Staň se blonďatým mým starým snem, ale po několika neúspěšných pokusech jsem se rozhodl změnit svůj obraz méně dramaticky. Teď jsem maloval v světle hnědé a velmi rád, že jsem našel perfektní volbu pro sebe. Na rozdíl od blond, méně poškozuje vlasy a vypadá přirozeněji. Samozřejmě, problém regrown kořenů nezmizel, ale v této barvě jsou méně patrné.

Světlá hnědá barva vlasů je tradičně považována za nejatraktivnější a žádoucí. Hořící brunety z takových metamorfóz se radši zdržují, ale přirozeně jasné vlasy mohou být zcela změkčené, proto doporučujeme, abyste se seznámili s hodnocením vlasů. To může být děláno doma, ale je lepší se obrátit na odborníka. Chcete-li zvolit správný tón mezi odrůdami, je lepší použít tipy tohoto článku.

Barva vlasů světle hnědý odstín. Výběr palety barev a fotografií

Bez ohledu na to, kolik času prochází, a mnoho dívek stále si vybírá pro sebe přirozenější a známé barvy okolí. Přirozeně to ovlivňuje určitou volbu barviva pro barvení vlasů. Světlé hnědé odstíny barviv na vlasy, které lze nalézt na internetu, jsou nyní velmi oblíbené. Samozřejmě častěji existují fotografie filmových hvězd, show business. S využitím jejich příkladů je velmi snadné pochopit, které možnosti jsou módní a relevantní a na které z nich je třeba se stále vyvarovat.

Pokud uvážíme světle hnědou barvu vlasů, taková malba nabízí téměř každá společnost. Jedná se o světově proslulé značky a společnosti, které nedávno zahájily svou existenci. Samozřejmě by bylo logické zvážit nejoblíbenější možnosti barvení. Pouze na tomto základě lze pochopit, které barvy jsou nyní na vrcholu popularity a které z nich je ještě lepší vzdát se.

Doporučuje se číst: Darsonvalizace pokožky hlavy

Jak přebarvit blond?

Samozřejmě, vše začne výběrem barvy, ale nezapomeňte, že:

 1. Barva vlasů "tmavá blondýnka" je považována za jednu z nejpopulárnějších a mnoho dívek ji vybírá pro sebe.
 2. Pokud je přirozenost pro vás nejdůležitější, musíte si vybrat barvy, které jsou velmi blízké tomu, co máte nyní. Typicky tyto nástroje nejsou příliš intenzivní, takže bude obtížné je namalovat tmavými nebo světlými barvami.
 3. Chcete-li dramaticky změnit barvu, z blondýnky, abyste ji vlasy zbarvili do hnědovlasé ženy, doporučujeme se opustit nezávislé provedení této procedury. Je lepší se obrátit na specialisty. Zvláště se jedná o dívky, které chtějí jít z temnoty na světlo.
 4. Nezapomeňte, že pouze barvení ve světle hnědé barvě bude mít maximální sílu. Obvykle by měl být přirozenější odstín vlasů, tím více času a úsilí bude potřebné pro jeho zakoupení.

Jak vybrat správné odstíny barev?

Ve skutečnosti je to celá věda, kterou prostě nemůžete přijít na to. I když nejoblíbenější tmavé blond vlasy barvy, barva tohoto druhu nemusí vyhovovat každé dívce. Faktem je, že na základně této barvy budou studené poznámky. Takže dívky a ženy, které mají tmavou kůži nebo teplé odstíny, by se měly vyvarovat takové volby. V jiném případě bude barva vhodná pro jeho majitele. Nicméně není možné nazvat tuto barvu nepostřehnutelnou, pokud správně přistupujete k obecnému vytvoření obrazu - vyzvedněte oblečení a make-up. Pak tato barva nejen vypadá atraktivně, ale také se stane vaším "zvýrazněním". To je stín vlasů najdete v Jessica Alba a Eva Longoria. Vypadají co možná nejpřirozeněji, ale zároveň nemusejí zabírat ušlechtilost.

Co lze zvolit více lehce?

Doporučujeme si přečíst: Jak často si můžete barvit vlasy hennou, odborný názor

Alternativou by bylo zvolit měděno-hnědou barvu nebo střední blond. Tyto možnosti jsou také docela populární. Faktem je, že barvivo na vlasy "blond" má obrovské množství variací. Některé z nich jsou zcela specifické. Například měděný blonďák bude mít v sobě trochu zrzka, ale nebude kombinován s chladným blondem. Takový odstín je možné získat pouze barvením a v jeho přirozeném tvaru téměř nikdy nedochází. Pokud se ovšem seznámí se středně blond, takový obraz by naznačoval dívku, která se dosud nerozhodla, zda chce být blondýnka nebo bruneta. Nicméně, toto je právě volba použitá ve stylu lepení. Je velmi dobře známo, teď je na vedoucích pozicích, protože si to dívky zvolí pro sebe.

Světlé hnědé odstíny zůstávají nenahraditelné. Nejčastěji jsou vhodné pro dívky, které žijí v Rusku a na Ukrajině. Ideální, pokud máte jasné oči a spravedlivou pleť. Mimochodem, mnoho časopisů, které uvádějí "módu pro blondýnky", způsobilo, že si dívky zvolily tuto barvicí volbu pro sebe. Ne všechny samozřejmě tuto barvu půjdou. Ale pokud chcete oživit svůj vzhled, můžete použít zvýraznění Kalifornie, které samo o sobě znamená použití této barvy.

Barva vlasů "světlá blondýnka" může být vhodná pro dívky, které patří k jarnímu typu barvy.

Ale než si vyberete jednu z výše uvedených možností, musíte se poradit s kadeřníkem. Pouze odborník uvede, která barva je pro vás vhodná a která z nich je nejlepší se vyhnout. Nezapomeňte, že tmavá blond barva vlasů (fotografická) barva dá, i když kudrlinky máte dostatek světla. Zamyslete se předem, pokud se od ní můžete vrátit k vašemu přirozenému, pokud chcete.

Doporučujeme číst: Barviva na vlasy a paleta - zjistěte, jak najít správné nástroje

Popel v trendu

Na tuto barvu byste neměli zapomínat, protože vypadá docela působivě, ačkoli to nevyhovuje všem. Tato barva se vztahuje na studenou paletu, ale vypadá docela hezky, navzdory skutečnosti, že vlasy po takovém barvení nemají lesk. Významní zástupci slavných žen, které si tuto barvu vybraly, jsou Lady Gaga a Taylor Swift. V tomto případě nemůžeme říci, že vypadají špatně. Hue je ideální pro ženy, které mají bledou nebo broskvovou kůži, stejně jako růžové líce. Bude to docela zajímavé podívat se na tuto možnost, pokud jsou na tváři dívky, která si zvolila takový stín vlasů, pihy. Ale ostrý nerovnováha se může objevit mezi těmi, kteří mají poctivý sex, kteří chtějí barvit vlasy jako blbost, ale mají spíše tmavou kůži nebo bronzový odstín.

Jak můžete vidět, existuje poměrně málo možností pro použití světle hnědých odstínů. Mnoho společností, které jsou světově proslulé svými výrobky, je připraveno nabídnout asi 50 různých druhů barev. Musíte si vybrat ten, který se vám nejvíce líbí.

Kadeřníkům se doporučuje, aby chodily z barvy na barvu velmi jemně a pomalu, aby nedošlo k poškození vlasů. Takže můžete získat barvení, které se vám nejlépe líbí.

Nejdůležitější musíte být dívky, které potřebují zvýraznit vlasy před barvením. Sami můžete uvést žlutost a teplé odstíny, a to i v případě, že se rozhodnete barvit vlasy v barevné barvě. Mějte na paměti, že po zvýraznění kudrlin může být přísnější, což není nejlepší možnost pro obrázek, který vytvoříte.

Barvy na barvení vlasů

Aplikoval na tónování světle hnědé barvy na vlasy jsou rozděleny do profesionální a domácí použití. Při výběru tónu pro barvení se zohledňuje typ barvy osoby.

Světle hnědé vlasy dokonale odrážejí přírodní krásu člověka. To nebrání tomu, aby jejich majitelé považovali tuto barvu za nedostatečně výraznou a jasnou. Při výběru nového odstínu pro barvení vlasů jsou brány v úvahu faktory, jako je barva očí nebo pleti.

Jaké barvy jsou nejlepší pro světle hnědé vlasy?

Stylisté identifikovali typy barev, které pomáhají při výběru barevných tónů. Jsou rozděleny do 4 skupin: jaro, léto, podzim a zima.

Jaro

Zástupci tohoto typu barvy jsou majiteli světlé kůže, modré, šedé nebo zelené oči. Nejvhodnější tóny pro barvení vlasů:

Charakteristickým znakem tohoto typu barvy je absence kontrastu ve vzhledu osoby. Tato skupina zahrnuje osoby s modrými nebo šedými očima a lehkou kůží. V barvení vlasů za použití popelu, platiny a jasanových blond odstínů.

Podzim

Teplý typ barvy. To je charakterizováno tmavou kůží, jasně zelené, modré nebo hnědé oči. Pro barvení vlasů zástupců tohoto typu se doporučuje používat bohaté odstíny vlasů.

Studený a kontrastní typ barvy. Pro barvení vlasů se doporučuje, aby zástupci této skupiny používali popraskané a tmavé blond odstíny.

Zvláštností světle hnědých vlasů je jejich schopnost měnit jejich odstín v závislosti na osvětlení.

Oblíbené značky barviv pro světle hnědé vlasy

Při výběru produktu pro zbarvení hnědých vlasů je třeba věnovat pozornost značení. Na obalu barviv jsou k dispozici kompletní informace o složení výrobků, odstínu a na kterých jsou přirozené vlasy vhodné. Tmavší odstíny se používají k barvení blond vlasů.

Tři nejoblíbenější barvy používané ke změně tónu světle hnědých vlasů zahrnují:

"L'Oreal"

Francouzská značka. Klasická tmavá blondýnka je zastoupena v řadě kosmetiky číslo 6. Tato barva má své vlastní odstíny, které jsou určeny pro tónování blond vlasů:

 • 6.13 - "tmavě blond béžová". Stín je charakterizován jako "Mrazivé oslnění". Výrobek neobsahuje amoniak. Místo toho se používá ethanolamin. Barva má dobrou trvanlivost a je schopna vydržet až 28 promývání pomocí šamponu. Po barvení vlasů se doporučuje použít balzám pro ošetření konců vlasů a před zahájením léčby k ochraně séra.
 • 6.32 - "zlatá". Stín je charakterizován jako "matice". Složení barviv neobsahuje amoniak. Přírodní barva napodobuje prameny slunce vybledlé.

Barvivo se doporučuje pro barvení vlasů přírodní hnědé barvy. Osvěžuje přirozené zbarvení vlasů a dobře obarví šedé vlasy.

Všechny barvy vlasů značky Preference Loreal mají silnou texturu. Mohou být použity pro profesionální a domácí použití. Prostředky poskytují odolné syté barvy.

Návod k použití přípravku se nachází uvnitř obalu spolu s rukavicemi a balzámem na zlepšení lesku, určený pro 5-6 použití.

"Garnier"

Francouzská značka, která se vyznačuje značkami Loreal. Tmavý blond odstín v pravítku je zobrazen na hodnotě 6,0 ve třech různých pravítkách:

 • ColorShine. Smetanová barva, neobsahující ve svém složení amoniak, s extrakty brusinek a arganů.
 • Barva Sensation. Prostředky představující čáru s matkou perly. Obsahuje květinové oleje.
 • Olia. Barva obsahuje ve svém složení olej. Dává vlasům přirozený tmavý blond odstín bez žlutého pigmentu.

Reakce se projevuje během 10-15 minut. Základem složení krémové barvy "Garnier" jsou přírodní oleje. Mezi ně patří:

 • Avokádový olej. Vyživuje vlasové folikuly. To pomáhá posilovat vlasy a zlepšit jejich strukturu.
 • Olivový olej. Hydratuje, vyživuje a vyživuje vlasy s prospěšnými prvky. Provádí ochrannou funkci proti ultrafialovému záření a změnám teploty. Zabraňuje vypadávání vlasů.
 • Bambucké máslo. Obsahuje vitamíny, mastné kyseliny a velké množství minerálů. Vzhledem k přítomnosti bambuckého másla v barvě se zabraňuje křehkosti vlasů, stupeň negativní expozice ultrafialového záření se snižuje.

Pokyny pro použití nátěrových hmot naleznete v jejich obalech.

"Estelle"

Profesionální lak s více než 100 různými odstíny. Barvy odstínu v řádku jsou 6,0 od tmavě blond až 6,54 t "Yashma" s odlitky červené mědi. Barva je určena pro časté zbarvení vlasů.

Profesionální barvy "Estelle" se liší od prostředků určených pro domácí použití, nepřítomnosti jednoho z oxidů. Barvy zahrnují guarany a extrakty ze zeleného čaje, ylang-ylangový olej a keratin. Všichni přispívají k posílení struktury vlasů.

Přehled vlasových barviv s nejlepším výběrem barevných odstínů

Ve snaze vytvořit čistý, mladý obraz, neustále věnuje pozornost světlemodulovým barvivům na vlasy. Měkké, přirozené odstíny zvětšují exteriér, což vede k důvěře. Díky barvení světla blond se obraz okamžitě získá jemný, romantický obraz. Barevnost v tmavších odstínech světle hnědé barvy vytvoří vážnější, ale ne méně atraktivní vzhled. Mírné varianty světle hnědé barvy navíc nevyžadují zásadní změny, které se mnohým obávají. Tóny palety se liší univerzálností, jdou na všechny. Hlavní věcí je vybrat správné barvivo na vlasy.

Gamma Relevance

Světlé tóny vlasů jsou vždy trendy. Móda dává na určité odstíny jen zdůraznění. Nedávno byl kladen důraz na přirozenost. Význam možností blond se zvýšil. Blondí milovníci upřednostňují jasné hranice gama. Ti, kteří se obávají změny, preferují tmavší možnosti.

Výrobci vlasových barviv nabízejí širokou paletu barev světle hnědé kategorie. Zvolte možnost jakéhokoli vzhledu. Omezení typu barvy, pohlaví, věku, tvarového střihu neexistuje. Pro všechny je světle hnědá verze.

Obtížnost výběru gama tónů je často nutností předběžného bělení. Bez tohoto kroku světlá blond barva zřídka padá dobře. Gamma varianty jsou považovány za křehké, vyžadují pečlivou pozornost k barvení, zachování slušného výsledku. Fakt se často zastaví při zásadní změně barvy vlasů. Získání středně těžkých, lehkých možností je snadnější.

Procházet populární značky

Na regálech obchodů je pestrá řada barviv na vlasy. Moderní výrobky mají rozsáhlé palety, všechny druhy přísad, které zlepšují kvalitu barvení, což komplikuje výběr. Při zohlednění údajů o prodeji, spotřebitelských recenzích a důvěře existuje omezený počet značek s paletou s hnědými tóny.

Garnier

Výrobce nabízí vysoce kvalitní výrobky, které poskytují trvalé výsledky, bezpečné a pohodlné používání. Barvy jsou obohaceny přírodními složkami, které ovlivňují hluboké pronikání barev, minimalizují poškození.

Nízký obsah čpavku zajišťuje pečlivý přístup k vnitřní struktuře vlasů. Široká škála odstínů Garnier pomáhá každému vybrat. Náklady na barvy značky 100-300 rublů.

Pod jménem Garnier vznikla řada barviv. Palety a pravidla pro použití barviv na vlasy Garnier najdete na našich webových stránkách.

Color Naturals nabízí více než 40 tónů. V kompozici je olivový olej, bambucké máslo, avokádo. Barva poskytuje jednotný, trvanlivý výsledek.

Vlasy udržují zdraví, získávají plynulost, lesk. Série nabízí různé možnosti světle hnědé - olše, cappuccino, pšenice, písečná pláž, zlatá. Populární je obvyklá a bezchybná blond se stíny:

 • stříbřitý popel;
 • matka perly;
 • super světlá platina;
 • písek (přírodní);
 • perla;
 • studená béžová;
 • květ med;
 • slunečná pláž;
 • šampaňské;
 • bílé slunce;
 • písek;
 • jasně světlá blondýna.

Snímek barev je zobrazen ve 20 tónech. Barva pomáhá vytvářet trendy drahý vzhled. Toho lze dosáhnout pomocí perleťových aromatických olejů. Mají pozitivní vliv na přirozenost, stálost barev. Po barvení získává vlasy třpytivý lesk, po dlouhou dobu vyzařuje příjemnou vůni. Sbírka "blond" je zaměřena na získání bezchybných odstínů bez žloutnutí. Objeví se odstíny ultrablond (platina, čistý diamant), vzácný perleť (perlový popel, perlový hedváb, perlové zlato). Mírné a tmavé blondýnky jsou zastoupeny zlatým topazem, krémovým perletem.

Sbírku Olia reprezentují různé tmavé, měděné, světelné variace. Barvicí kompozice je založena na specifickém aktivačním procesu barvení směsi oleje, která úspěšně nahrazuje některé chemické složky. Tóny palety jsou zajímavé pro držení blond vlasů: světlá blond, béžová, maximální světlo se zlatým, krémovým, perleťovým leskem. Ukazuje se, že se dosáhne tmavě blondýna, karamelu, zlatá.

ColorShine nabízí paletu 17 tónů. Barva obsahuje arganový olej, extrakt z brusinek. Přísady zajišťují kadeřavost, lesk, ochranu barev, strukturu. Blondýnky budou mít zájem o světlé blondýnky, její intenzivní protějšek - slonovina. Pro získání světle hnědých kadeřů použijte klasické verze měřítka.

Schwarzkopf

Barvy německého koncernu jsou rozděleny do dvou skupin: profesionální a domácí použití. Speciální účelové fondy jsou rozděleny do 8 řádků:

 1. BlondMe.
 2. Essensity.
 3. Královská Igora.
 4. Barva 10 Igora.
 5. Vibrance Igora.
 6. Expertní pěna Igora.
 7. Vario Blond.
 8. Expertní sada.

Zde jsou barvy, které poskytují dokonalý výsledek při správném použití. Tam je sto procent maskování šedých vlasů, respekt k vlasům, získání odolných, stejnoměrných odstínů.

Rada Největší výběr světlehnědých odstínů v sérii BlondMe. V dalších řádcích se objeví různé možnosti pro vlastní blond kudrlinky.

Pro nezávislé použití barvy od amatérů společnost nabízí 8 linek:

 1. Brilliance.
 2. Nectar Color.
 3. Perfektní pěna.
 4. Paleta.
 5. Syoss.
 6. Barevná maska.
 7. Million Color.
 8. Expertní barva.

Bezbarvé, pěnové, krémové základy domácích barviv pomáhají dosáhnout lehkého tónování nebo odolného barvení. Každá linka má své vlastní vlastnosti: zlepšení přísad, kombinace látek, složení, princip činnosti. Rozsáhlá paleta barev umožní dosáhnout různých odstínů světle hnědé barvy: od studené bez červené až po přírodní zlato. Koupit produkty Schwarzkopf získáte za 85-900 rublů.

Palett

Populární řada barev pro domácnosti německého koncernu Schwarzkopf. Spotřebitelé respektují výrobky značky pro snadné použití, vysoce kvalitní výsledek, složení zvýrazněné přírodními složkami: minerály, vitamíny, extrakty mandlí, citrusové plody, argany, rostlinné výtažky. Koupit barvu linky se ukáže za 85-300 rublů.

Rozmanitá paleta Palety je obvykle rozdělena do tříd:

 • lehké tónování;
 • polostabilní výsledek;
 • trvalé barvení.

První skupina nátěrů představuje povrchově působící gely. Objevuje se mírné tónování. Jemná kompozice ošetřuje kadeře opatrně, poškozuje je při minimální expozici.

Pallet Gloss umožňuje bezpečný přechod na 2-3 tóny z původní barvy. Barva složení působí jemně. Výsledkem barvení vlasů bude trvat déle, než při tónování.

Nejoblíbenější jsou odolné barvy. Poskytují bohaté, dlouhodobé barvy. Série obsahuje možnosti:

 • Deluxe;
 • Phytolynium;
 • paleta krémová barva;
 • malovaná pěna;
 • Salon Color.

Palety všech skupin barviv vám umožní zakoupit různé odstíny světlé hnědé barvy: od šedé bez žlutých až po tmavé přírodní variace.

Loreal

Pro vytváření nátěrových hmot L'Oreal použil nejmodernější technologii. Speciální formulace s mikročásticemi umožňují intenzivnější naplnění struktury vlasů barvivem, barva získává nasycení, zvyšuje trvanlivost. Koupit produkty Loreal se ukáže za 300-1000 rublů. Sbírku barev tvoří 9 řádků:

 1. Přednost reference.
 2. Excelentní krém.
 3. Casting Creme Gloss.
 4. Divoké ombry.
 5. Vrchní pěna odlitím.
 6. Prodigy
 7. Inoa.
 8. Dialight.
 9. Majirel.

Mezi uvedené řady jsou stálé agresivní barvy, polostabilní neamoniak, jemné tónovací základy. Ve většině případů mohou rozsáhlé palety, barviva dokázat skrýt šedé vlasy, poskytnout hlubokou barvu, luxusní lesk, respekt ke kudrlinkám.

Rada Milovníci světle hnědých odstínů používají varianty z 9 řad palety: od extra světla až po zlatou blond. Střední a tmavá blondýnka jsou získána pomocí možností 8 a 7 řádků.

Matrix

Barvy americké značky Matrix byly původně vytvořeny výhradně pro profesionální použití. Kvalitní vzorce kompozic zaručují jemné, ale hluboké pronikání umělých pigmentů. Barva vyvine nasycené, dlouhé držení. Produkty se prodávají výhradně prostřednictvím kosmetických salonů a osvědčených internetových obchodů, což snižuje pravděpodobnost získání falešných údajů. Koupit kit pro barvení se ukáže za 300-700 rublů.

Pod značkou Matrix jsou nabízeny následující barvy:

 • Synchronizace barev;
 • Color Sync Extra;
 • SOCOLOR Beauty;
 • Ultra blond;
 • Světelný mistr.

Každá série obsahuje palety světle hnědé barvy. Light Master nabízí profesionální vysoušeče, Ultra Blonde - řada světelných tónů (hluboký popel, matka perla, ultrablond).

Estel

Produkty Estel jsou vytvořeny v Rusku. Koupit vše, co potřebujete pro proceduru barvení v blond se ukáže za 70-400 rublů. Celkové náklady závisí na výrobních řadách potřebných pro manipulaci s barvivem. Celkový počet tónů palety Estelle dosahuje 350. Společnost neoslabuje výzkum a vývoj, výběr kvalitních ingrediencí. Výrobce se stará nejen o získání trvalého vizuálního efektu, ale také o zachování zdraví kudrlin.

Spotřebitelé nabízejí produkty pro profesionální a domácí použití. První kategorie zahrnuje pravítka:

 • De Luxe;
 • De Luxe Silver;
 • Sence;
 • Essex;
 • Anti Žlutý efekt.

Blondýnky naleznou v paletě různé odstíny blond: od průhledné perly po zlaté, prostředky pro udržení tónu bez žloutnutí, spolehlivého zbarvení šedých vlasů. S pomocí značkových barev bude také možné vytvořit mírnější variace světle hnědé barvy.

Pro domácí použití nabízí výrobce pravítka:

 • Celebrity;
 • Pouze;
 • Estel Color;
 • Láska intenzivní;
 • Love Nuance;
 • Solo;
 • Solo kontrast.

Pozor! Všechny prostředky jsou v základním použití, odstíny jsou jasně naplánovány, snadno se vybírají bez dalších konzultací s barvivem. Kompozice obsahují mnoho užitečných složek, které poskytují vynikající barvení, jemný postoj ke kudrlinkám.

Samobarevná pravidla

Před barvením světlé blondýnky je nutné analyzovat všechny dříve provedené akce s vlasy. Dlouhodobé zbarvení henny, laminace před dvěma týdny nebo včerejší použití masky: všechno může být důležité. Před zahájením procedury se doporučuje, aby se vlasy nezmačkaly 1-2 dny, po dobu jednoho týdne nepoužívaly přípravky na péči (s výjimkou šamponů), po dobu jednoho měsíce neměly provádět různé procedury (stínění, laminování), po dobu 2 měsíců nebudou barvit. Úloha vytvářet mírně blond odstíny je snadnější.

Pravidla expozice jsou vždy uvedena na obalu vybraného produktu. Nemůžete zanedbávat pečlivé čtení pokynů. Barvy pro domácí použití obvykle nevyžadují složité manipulace při přípravě kompozice. Péče by měla být věnována profesionálním sériovým produktům. Často získávání roztoku pro barvení vlasů vyžaduje použití speciálních znalostí.

Aplikujte výrobek na děrování. Vlasy jsou rozděleny do čtyř stejných částí tím, že vyčesávají zdvihy na principu kreslení kolmých čar. Práce začínají od vrcholu. Pohybujte dolů po stranách. Přední část, chrámy jsou ošetřeny jako poslední. Barvení se provádí na suché vlasy.

Kompozice se uchovává podle pokynů. Použití izolace závisí na situaci. Důležité je původní barva vlasů, stav vlasů. Pro majitele blond kudrlin je stačí 30-40 minut bez dalšího oteplování. Tmavovlasá potřeba alespoň 50 minut expozice s zahřátím. Jedna session pro bělení od brunetky po blondýnku je obvykle malá. Postup se provádí postupně. Proces zbarvení vlasů trvá až 2-4 týdny. Dosáhněte lehké blondiny.

Postupy v kabině

Pro čistý a rovnoměrný tón doporučujeme kontaktovat salon. Zvláště pokud je proces komplikován různými faktory: přítomností původní tmavé barvy, umělých pigmentů, výběru složité barvy. Velitel posoudí stav vlasů, navrhne řešení problému.

Kadeřníci profesionálně pracují se speciálními barvami. Velitel, s přihlédnutím k jednotlivým parametrům vzhledu, znalosti barvy, přesně zvolí příslušný tón. Míchání barev umožňuje kadeřník vytvořit jedinečný odstín, který v paletě výrobce chybí.

Hlavní nevýhodou návštěvy salonu jsou vysoké náklady na barvení služeb. Jediný postup s nízkou složitostí (změna barvy, práce s 1 odstínem) stojí asi 1 tisíc rublů. Implementace složitých manipulací (zvýraznění, ombr, balayazh, práce s několika tóny) se odhaduje na 3-4 tisíc rublů.

Alternativní metody barvení

Provádějte zbarvení ve světle hnědé barvě získané pomocí odstínu. Chcete-li vytvořit lehké možnosti, musíte mít přirozené vlasové odstíny blond, předbělených vlasů. Jít pro střední možnosti pocházejí z tmavých vlasů. Používejte nestabilní barviva (šampony, balzámy, tonikum). Výsledek trvá až 4 týdny, postupně klesá. Pro jednorázové leskování vhodné různé kůže, pěny, laky, pastelky. Chloupky jsou pokryté barvou, látka je při kontaktu s vodou omývána.

S pomocí lidových receptů získáte světlý blond tón skutečně jen na původních blond kudrlích. Mírně zesvětlete kudrlinky pomocí:

Existují různé recepty infuze, odvarky, masky. Která možnost je vhodná v konkrétním případě, je lepší se učit empiricky. Bílá henna, přes "přirozené" jméno, je chemický výrobek. Změna barvy s jeho pomocí je ekvivalentní použití starých metod barvení v blond s hydroperiodem. Chcete-li získat tmavé blond barvy pomocí výše uvedených nástrojů, můžete dokonce i na tmavé vlasy.

Péče o barvu

Přijímání světlehnědých odstínů ve většině případů není možné bez objasnění. Dokonce i přírodní středně světle hnědá barva potřebuje dodatečné zpracování k produkci bezchybných chladných tónů.

Tento proces ovlivňuje péči o kadeře po proceduře. Pigmentové leptání spolu s permem se považují za nejvíce agresivní proces s vlasy.

Následné použití barev amoniaku zhoršuje situaci. Po zesvětlení vlasů bude vyžadovat vážný proces obnovy.

Pro toto použití:

 • masky podle populárních receptů;
 • profesionální série kosmetiky;
 • speciální procedury salonu.

Ti, kteří barvili (tónovaný) kudrlinky s chladnými odstíny blond, budou muset dodatečně udržovat krásu barvy. To platí také pro ty, kteří trpí přebytkem žlutého pigmentu v teplých variacích světle hnědé barvy, pravidelně se používají odstínové šampony (balzámy). Příliš lehké vlasy vyžadují pečlivý postoj k vlasům. Je nutné odstínit kořeny včas, odstranit dělené konce.

Péče o další variace blond je snadnější. Pokud tento postup neobsahuje předběžné vyjasnění, stačí poskytnout kudrlinky optimální hydrataci a výživu. To je dokonale provedeno prostředkem určeným pro barevné vlasy. Pravidelně si můžete hýčkat vlasy různými maskami.

Získání krásných světle hnědých vlasů pomocí moderních barev je snadné. Stačí si vybrat správný odstín, profesionálně provádět zbarvení, poskytnout kompletní kadeřnictví.

Chcete-li experimentovat s barvami a ne zkazit vlasy pomohou tyto prostředky pro barvení:

Chcete-li získat požadovaný odstín a posílit, zlepšit vlasy, měli byste používat přírodní barviva. Připravili jsme pro Vás výběr nejlepších lidových receptů.

Užitečná videa

V tomto videu řekne trenérka expertka společnosti M-Cosmetics Gavrilova Irina o odstínech vlasů světle hnědého směru.

Profesionální odstraňovač černé barvy a barvivo na vlasy v přírodní světle hnědé barvě.

Komplikované zbarvení vlasů z červené na střední blonďatou barvu s výrobky Igora.

Jak zvolit správnou barvu barviva vlasů

Kateřina Fadeeva

Profesionální, ale snadné a jednoduché o kráse, módě, umění, cestování a dokonce i autách!

Správně zvolená barva vlasového barviva je skutečnou alternativou k prostředkům proti stárnutí. Kompetentní, přizpůsobený vašemu typu barvy, pomáhá obnovovat kůži, zdůrazňovat odstín očí a tvář vypadá mladší a atraktivnější.

V tomto materiálu vám řekneme o jemnosti výběru ideální barvy barviv pro vlasy.

Výběr barvy podle typu barvy

Tsvetotip - kombinace barvy očí, kůže a přirozené barvy vlasů. Všichni barevníci rozlišují čtyři barevné typy: dva studené - zimní a letní a dva teplé - jaro a podzim.

Definujeme náš typ barvy a vybereme ideální odstín pro barvení.

Tito jsou zelené oči nebo šedivá blondýnka se slušnou kůží, jako je Scarlett Johanssonová, Amanda Seyfriedová.

Oči: šedá, zelená, modrá

Kůže: lehký chladný odstín

Přírodní vlasy: světlá blond, světle hnědá s popelem

Vhodné barvy: studené blond a svěží hnědé, stejně jako jasné barvy, které zdůrazňují bledost pokožky - například čokoládu

Tabu: černé, teplé tóny - med, zlato, červená, měď, bronz

Obvykle se jedná o tmavé brunety s krásnou nebo tmavou kůží, jako jsou Gina Lollobrigida, Elizabeth Taylor, Kim Kardashian, Aishwarya Rai.

Oči: hnědá, modrá, zelená

Kůže: velmi bledá nebo velmi tmavá

Přírodní vlasy: hnědé, modročerné, jiné tmavé odstíny

Vhodná barva: ultra a modrá černá, teplé barvy - čokoláda, espresso, kakao

Tabu: všechny odstíny blond (kromě platiny)

Tito jsou většinou šedivé blondýnky nebo hnědovlasé ženy, jako je Lily-Rose Depp nebo Fergie.

Oči: světle zelená, šedá

Přírodní vlasy: medově blond, světle hnědé teplé odstíny, světle hnědé

Vhodné odstíny pro barvení: přírodní světlé odstíny - cappuccino, přírodní blond, pšenice a také jasné barvy - jantar, karamel nebo měď

Taboo: všechny tmavé syté barvy

Nejčastěji jsou brunetkami s hnědými očima nebo hnědými vlasy, jako jsou Julianne Moore a Ekaterina Vulichenko.

Oči: zelené nebo hnědé

Kůže: tmavá nebo bílá, často s pihami

Přírodní vlasy: červené nebo hnědé

Vhodné barvy pro barvení: zlatá měď, karamel, jantar a tmavě hnědá, čokoláda a espresso

Tabu: odstíny modrým pigmentem - například popelem nebo modro-černým.

Odborná rada: jak nedělat chybu při výběru barviva na barvu podle typu barvy

Profesionální hacking odhaluje Irinu Egorovu, profesionální barevnou a stylistku, kreativní partner Kérastase:

 1. Správně určte původní základnu přirozené barvy a zohledněte přítomnost šedých vlasů - ovlivňuje jak původní barvu, tak trvanlivost opotřebení barev.
 2. Vezměte v úvahu vaše zvyky na make-up: jestliže každý den nosíte rtěnku s měděným odstínem a hodí se vám, odstín barvy s měděnými tóny bude s největší pravděpodobností úspěšný.
 3. S věkem se vzdávejte červených a zářivých měděných odstínů: mohou zvýraznit kupperózu a jiné kožní nedokonalosti, které se v průběhu let objevují.
 4. Pokud chcete jasnou barvu, začněte barvením malých pramenů.
 5. Nezapomeňte na oblečení: abyste nezměnili celý šatník po zásadní změně barvy vlasů, získávejte příslušenství vhodných odstínů: šátek, brož nebo pás.

Otázka dne: co hledat při výběru barvy?

První věc, kterou si vzpomínáte, že si vezmete láhev barvy, je... čísla. Mohou existovat dva nebo více a každá má svou vlastní hodnotu podle mezinárodní stupnice přirozených tónů. Odpovídající dekódování "barevného kódu" pomůže určit požadované a nežádoucí odstíny v složení barviva.

První číslice od 1 do 10 je označení primární barvy laku:

 1. Černá;
 2. Tmavě černý kaštan;
 3. Tmavý kaštan;
 4. Kaštan;
 5. Lehký kaštan;
 6. Tmavě blond;
 7. Blonde;
 8. Světlá blond;
 9. Blonde;
 10. Světlá blondýna.

Druhá číslice od 0 do 8 hovoří o odstínu:

Užitečné tipy při výběru barviva na vlasy

Při výběru různých barev vlasů existují jemnosti, které někdy pozná pouze profesionální stylisté.

Naučili jsme se tajemství z první ruky - od špičkových moskevských stylistů.

Jak si vybrat barvivo pro přirozené vlasy

Rozhodnuto o barvení? Doporučujeme vám, abyste si při výběru dokonalé barvy vlasů poslechli odborníky:

 1. Pokud poprvé natáčíte, začněte zbarvením jednotlivých pramenů nebo zvýrazněním. To vám pomůže zvyknout si na nový odstín a zvyknout kudrlinky na barvení.
 2. Při zbarvování v tónu nebo s mírným přírůstkem odstínů zvolte barvy s nečpavkovou strukturou. Taková barviva jsou také vhodná, pokud si zvolíte stín. Po několika týdnech to bude jen vyčistit.
 3. Majitelé dlouhých vlasů by měli být nejprve natíráni po celé délce kadeřnictví a teprve pak jezdit na kořeny. Krátké prameny mohou být zpracovány najednou, pohybující se od kořenů až po špičky

Jak vybrat barvivo pro barvené vlasy

Před barvením již natřených vlasů doporučujeme věnovat pozornost následujícím tipům:

 1. Pokud jsou vlasy barveny přírodními barvivy (například henna nebo basma), je možné použít neočekávané účinky při použití umělých prostředků. Nejlepším řešením je pokračovat v malování s produkty přírodního původu nebo počkat, až dojde k poklesu barvy, a teprve následovat malování profesionálními prostředky.
 2. Při rozjasnění tmavých odstínů by měly být barveny v několika fázích, střídavé barvení s léčbou. To umožní dosáhnout požadovaného výsledku a minimalizovat trauma vlasů.
 3. Nemělo by být aplikováno na velmi světlé odstíny na vlasy, které již byly barvené na blond, aby nedošlo k vážnému poškození jejich struktury.
 4. Chcete-li zabránit žlutým odstínům při barvení blond, věnujte pozornost barvám obsahujícím pečující složky v kompozici - oleje, bílkoviny a keratin. Pomáhají vyhlazovat vlasové váhy, čímž se stávají nepropustnými pro životní prostředí - prach, mastnotu a nečistoty, které nakonec zbarví velkolepou barvu na špinavou žlutou barvu.

Jak si vybrat barvu pro šedé vlasy

Před barvením šedé vlasy je třeba věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Pokud jsou šedé vlasy poloviny objemu a méně, měli byste věnovat pozornost barvám 7. úrovně a tmavší. Pokud jsou šedé vlasy více než polovina, udělají se barvy se symboly 7-9. Pokud je téměř celá hlava pokryta šedými vlasy, barvivo může mít odstín od 1 do 8. Jen velmi tmavé a jasné barvy nebudou fungovat.
 2. Tenké a měkké šedé vlasy mohou být barveny jemnými barvivy bez amoniaku, pro smíšené kadeře je lék vhodný pro 1-2 tóny lehčí než se očekávalo. Ale s tvrdými a tlustými šedými vlasy je pravý opak: jsou těžší barvit než ostatní, takže barva by měla být intenzivnější a jasnější. Chcete-li například získat světlou blond barvu, budete muset použít tmavě hnědou barvu.

Top 3 profesionální barvy vlasů

Barvení je choulostivý proces, který by měl být důvěryhodný pouze barviváři. Pokud to není možné, při výběru barvy byste měli věnovat pozornost profesionálním produktům. Dlouhou dobu trvají na vlasu, obsahují pečující součásti, které jsou užitečné pro barevné kadeře, a riziko nečekaného stínu při jejich použití je prakticky omezeno na nulu.

Pro vás jsme sestavili profesionální barvu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy