logo

Nepozvaní hosté ve vlasech: vypadají jako vši a nití v osobě na hlavě, popisu a fotografii

Slovo "pedikulóza" je přeloženo jako vši, tj. Vši jsou příčinou této nemoci. Hmyz žije na lidském těle a pravidelně se živí krví.

V přírodě existuje více než 200 druhů vši, ale každý druh parazitizuje pouze jeho majitel (například vši na člověku, blchy na zvířatech) a nepřevádějí na jiné. Takže lidské vši nežijí na kočkách a psech, stejně jako zvířecí blechy nechodí na člověka.

Tři typy vši představují nebezpečí pro lidi, kteří se mohou dostat do epidemie:

 1. hlava. Oni obývají vlasy oblasti lidské hlavy (vous, knírek a vlasy).
 2. Pubic. Žijí na chlupy ve slabinách a axilech lidského těla.
 3. Šatna. Žijí na oblečení a spodní prádlo, vejce jsou položena v záhybech nebo švech (manžety, opasek, límec).

Jak vypadají vši?

 • Velikost Jedná se o velmi malé parazity: délka těla dospělého jedince je 3-4 mm.
 • Tvar těla. S prodlouženým tělem se nohy přenesly vpřed, jako mravenec, břišní masivnější.
 • Barva je světlá, průsvitná hnědá barva, která vám umožní maskovat pod jakýmkoli tónem vlasů.
 • Mobilita Všichni mají tři páry nohou, ale nemají dobré tlumení a sílu, takže parazité nemohou skákat, plazí se průměrnou rychlostí.
 • Napájení. Po naplnění krví se břicho jednotlivce zvětší a změní se na vínovou nebo hnědou.
 • Larvy. Mladé larvy, nebo jak se nazývají nymfy, mají velmi světlou barvu a menší velikost. Dokud nejsou úplně přeměněny na dospělou osobu, projdou třemi stupni, a to trvá 10-14 dní.
 • Vejce nebo šupiny. Mají tvar vřetena, 0,5 mm dlouhé, bílé průsvitné barvy. Velmi pevně připevněná k vlasům. Bez pohybu, tedy vizuálně viditelnější než živí jedinci.
 • Habitat - pokožka hlavy. Vši žijí pod kůží (jsou často zmateni svrabem), jsou neustále na povrchu v kořenové zóně vlasů.

Fotografie nití a larvů na hlavě člověka

Životní cyklus hmyzu

Mimo člověka nemůže parazitická osoba žít více než 48 hodin bez jídla. Celý životní cyklus jednotlivce může být rozdělen do následujících etap:

 1. vajíčko nebo kokon opustí larvy nymfy, 10 až 14 dní před dozráváním do dospělého jedince.
 2. Jeden dospělý člověk žije od 30 do 40 dnů, zatímco denně obsahuje 5-7 vajec.
 3. Vajíčko se zrání během 5-7 dnů, po které odchází larva.

Podávání vši hlavy

Louse je parazit sání krve. Struktura úst tohoto člověka usnadňuje propíchnutí pokožky hlavy a krmiva lidskou krví.

Při propíchnutí pokožky vylučuje zvláštní láhev zvláštní tajemství, které zabraňuje rychlé koagulaci krve. U lidí toto tajemství způsobuje velmi silné svědění. Na místě punkce zůstává malá červená skvrna. Při vícenásobných průchodech skvrny vizuálně připomínají malou vyrážku.

Dospělí a larvy se podávají 3-5x denně. Pro jejich stanoviště zvolí časovou a okcipitální část hlavy.

Jak je reprodukce a zrání?

Dospělí jedinci se chovají kladením vajec. Každé vejce se umístí do ochranného kokonu podlouhlého tvaru, připomínajícího vřeteno. Použití speciálního kapalného kokonu (nit) je připevněno k vlasovému hřídeli co nejblíže k pokožce hlavy.

Kokon je nehybný, protože larvy jsou zralé, může získat víc zaoblený tvar. Barva nití je bílá, vizuálně viditelná na tmavých vlasech, připomínající lupy.

Jak dozráváme:

 1. kdy larva dosáhla požadované velikosti a je plně tvořena (od doby, kdy jsou vajíčka položeny, dokud larvy nejsou zcela zralé, trvá to 5 až 7 dní), od kuklíku se oddělí malý uzávěr.
 2. Do vnitřku kokonu vstupuje vzduch, který hromadí a vytlačuje larvu ven.
 3. Mladá larva se může dostat z prvních minut života.
 4. Pravidla jsou na chlupy umístěna s víčkem dolů, blíž k vlasovým kořenům, a proto po uvolnění se larva dostane na pokožku hlavy, kde může okamžitě odebrat první část krve.

Metody distribuce

Vzhledem k tomu, že hlavová vasa nemůže skočit na dlouhé vzdálenosti, infekce s vší hlavě může nastat pouze při blízkém kontaktu:

 • použití kontaminovaných hřebenů, pryžových pásů, čepů, klobouků, ručníků a ložního prádla.
 • Ve veřejných místech: doprava (zejména v době špičky), bazén, vlak (přes ložní prádlo), mateřskou školu, zdravotní kemp nebo sanatorium atd.
 • Dospělí mohou plavat po dobu 1,5 hodiny, takže riziko, že jsou vši loví v otevřené vodě, je velmi vysoká.
 • Měkké sedačky s vysokými zády (židle, pohovka) mohou přispívat k přenosu vší. Pokud parazit spadne na čalouněnou měkkou sedačku od infikované osoby, může se snadno dostat k nové oběti.
 • Aktivní hry, které zahrnují blízký kontakt s velkým množstvím lidí.

Infekce s pedikulózou se vyskytuje s pomocí dospělých. Nits jsou pevné, takže nemohou být převedeny na jiné osoby samy o sobě.

Ale mohou se dostat na pokožku hlavy s hřebenem nebo křiklavým.

Proto mohou žít v špinavých i čistých vlasech.

Symptomy pedikulózy

V prvních dnech infekce nelze stanovit vši, protože několik hmyzů nevyvolává téměř žádné potíže.

Symptomy se začínají objevovat, jak se vši rozmnožují po asi 10-14 dnech od okamžiku infekce.

Hlavní příznaky vši:

 1. závažné svědění pokožky hlavy, zejména v časných a okcipitálních částech.
 2. Přítomnost nits. Všimněte si, že dospělý ve vlasech je velmi obtížný, ale vidět, že položená vejce (nits) je jednodušší.
 3. Škrábání na pokožce hlavy je často infikováno, proto se objeví var.
 4. Malé vyrážky v oblasti více kousnutí parazitů
 5. Přítomnost malých chyb - vši.

Všichni jsou nosiči infekčních onemocnění, jako je břišní tyfus nebo horečka, takže je velmi důležité zahájit léčbu pedikulózy ve velmi raných fázích detekce.

Díky moderním lékům a metodám léčby může být pedikulóza odstraněna co nejdříve (od 7 do 10 dnů).

Chcete-li to provést, musíte použít integrovaný přístup: zpracovávat hlavu speciální přípravou, pak hřebenit hřebenem a opláchnout vlasy bylinným odvarováním. Pouze v tomto případě nebude úspěch podniku trvat dlouho.

Vše o všem a všem

Vši jsou příčinou pedikulózy (pedikulózy - vši). Hmyz žije na těle lidí a jiných savců (ektoparazitů) a živí se jejich krví. Každý druh parazitizuje pouze na určitém hostiteli a nepřevádí ho jiným. Všichni, kteří žijí na zvířatech, nikdy nechodí na lidi. Při styku s pacientem s pedikulózou se hmyz rychle rozšiřuje na pokožku dotyčné osoby. Mimo tělo nemohou paraziti existovat.

Všichni neustále kladou vejce. Vejce s kokonem se nazývají nits. V průběhu života má žena v průměru čas položit asi 140 vajec. Nits nejsou předávány z člověka na člověka.

Při kousnutí na těle se objeví oblasti zarudnutí, které jsou doprovázeny závažným svěděním. Škrábance jsou infikovány sekundární mikroflórou. V různých částech těla se vyskytují různé druhy vší: na hlavě žijí vši hlavy (Pediculus humanus capitis), na pokožce žijí lidská tělíčka (Pediculus humanus corporis), žijí na kůži oblasti pubiků (pubic lice (Pediculus humanus pubis, P. invaginalis). Pediculóza je často smíšená.

V Rusku je pedikulóza onemocnění od roku 1987 předmětem povinné registrace.

Obr. 1. Všudy jsou známy lidstvu od starověku.

Odkud pocházejí vši

Hlavní cestou pro vší je kontakt. Infekce se všemi lidmi se vyskytuje, když jsou lidé v blízkém kontaktu, což se často děje v dětských skupinách, ve veřejné dopravě, na veřejných akcích, při použití štětců, klobouků, oděvů a prádla jiných lidí.

Nepříznivé hygienické a hygienické podmínky jsou hlavním faktorem výskytu vší. Spodní prádlo je často společníkem nehygienických podmínek. Nicméně, onemocnění se vyskytuje u čistých lidí. Ohnisky vší jsou zaznamenávány nepřetržitě. Špička chorob je vyznačena na podzim, kdy se dospělí a děti vracejí od svého odpočinku (průkopnické tábory, střediska).

Pediculóza v naší zemi je dnes akutním problémem. Až 35% všech případů onemocnění je běžné u osob ve věku 15 až 24 let. 27% případů jsou děti mladší 14 let. 16% případů je dospělých 35 - 60 let. Často pedikulóza postihuje děti z dětských domovů, internátních škol a denních center.

U vagabondů se častěji objevuje pedikulóza a pubikum mezi mladými lidmi. Baby vši jsou přenášeny od matky.

Obr. 2. Znečištění vši dochází, když lidé a oblečení přicházejí v úzkém kontaktu.

Obr. 3. Společníkem nehygienických stavů je vždy pedikulóza.

Jak vypadají vąe. Mikrobiologie parazitů

V přírodě existuje asi 200 druhů vší. Hmyz, který žije na lidském těle, patří do rodiny Pedikulid (Pediculidae), oddělení falešného kmene (Pseudorhynchota). Každý druh parazitizuje pouze na určitém hostiteli a nepřevádí ho jiným. Hlavová vasa, pubová a vousy mají pro člověka epidemický význam.

Hmyz je nosičem některých infekčních onemocnění (tyfus a recidivující horečka, příkopová horečka).

Všichni se živí krví savců, které obývají. Jeden pacient je najednou nasáván do 0,5 ml. krve. Půst po dobu 1 až 2 dnů způsobuje, že hmyz zemře.

Když sání krve, vši injekcí sliny do kůže. Sliny vylučované parazitickými fazolovými žlázami dráždí, což vede ke vzniku zánětlivých ložisek na kůži ve formě hustých infiltrací doprovázených svěděním, často velmi závažných. Místa poškrábání jsou často infikována streptokoky a stafylokoky, což způsobuje impetigo, folikulitidu a vaří.

Obr. 4. Všude dochází k tomu, že vši pohlcují až 0,5 ml. krve. Muži parazitů - 3krát méně.

Vši umírají při teplotách nad 45 ° C a pod 0 ° C. Pokud teplota prostředí klesne postupně a není moc, hmyz spadne do stavu suspendované animace, ve které mohou zůstat po dobu několika týdnů bez jídla.

V záhybech oděvů a na vlasech v místech s největším růstem vši položili vejce. Vajíčka v kokonu se nazývají nits.

Každý druh parazita je charakterizován nejen specifickým stanovištěm, ale také intenzitou vaření vajíček, frekvencí krmení, velikostí a dlouhověkostí.

Všichni mohou být vyšetřeni pod mikroskopem. Kromě samotného hmyzu můžete vidět 6 nohou, cefalotorax, tělní segmenty, břicho a antény.

Obr. 5. U fotografického hmyzu pod mikroskopem. Levá - pubiční, všichni praví - všichni.

Obr. 6. Hlavy hlavy a těla mají protáhlý tvar (obrázek nalevo). V pubicích vši se tělo zkracuje, což je důvod, proč vypadají jako kraby (obrázek vpravo).

Struktura a výživa parazitů

Perorální orgány vši jsou schopné propíchnout kůži a nasát krev. Měkký tubus-kmen parazita je vybaven propichovacími jehlami, pomocí kterých je kůže propíchnuta. Proboscis proniká hluboko do kůže pomocí rotačních pohybů. Zuby na konci koruny se prolínají stratum corneum epidermis. V oblasti dermální vrstvy hledají flexibilní proboscis stilettos krevní cévy. Stěna detekované nádoby se odřízne styletovými zuby a proboscis se vloží do nádoby.

Dále hmyz pokračuje v podávání krve, ve kterém se faryngeální pumpa několikrát za sekundu uzavírá. Bloodsucking trvá několik sekund. Během této doby se asi 1 mg krve dostane do ženského žaludku. Vzhledem k tvorbě antikoagulační sekrece se krevní sraženina neztuhne. Výživa se vyskytuje pouze v sedavých oblastech těla.

Parazitní oči jsou často nepřítomné nebo se podobají dvěma černým tečkám. Orgánům, které mají ústní ústa, postrádá dlaň. Antény jsou krátké. Nohy nohou jsou krátké, tlapky jsou jednosegmentové, přední konce mají srpovitý dráp, díky čemuž je vůně pevně držena na vlasech a těle hostitele.

Obr. 7. Na fotografii pod hlavou pod mikroskopem (pohled shora).

Obr. 8. Ve fotografiích vši pod mikroskopem.

Obr. 9. Hlava parazita je oddělena od hrudníku. Taurus segmenty tvoří monolit.

Obr. 10. Tělo u pubiky je zkráceno (fotka nalevo), v hlavě a šaty - je rozšířena (foto vpravo).

Obr. 11. Přední pár hmyzu končí končetinami, díky nimž jsou pevně drženi na vlasu a těle hostitele.

Obr. 12. V ústních orgánech parazitů neexistují žádné palpi. Antény jsou krátké.

Obr. 13. Na fotografii vlevo jsou tělské vši během krmení. Na fotografii napravo, parazita nasávalo krev, což způsobilo, že žaludek bobtnal.

Obr. 14. Na fotografii jsou louky. Po krmení se hmyz zbarví tmavě a stane se podobným štěnici.

Chov

Jednotlivci ženy 3 až 6krát denně položili vejce. V průměru žije dospělý přibližně 46 dní. Během tohoto období tvoří samice přibližně 140 vajec. Kolem vajíčka se tvoří kokon, který je díky lepivé sekreci vylučované všemi vázán a dlouho držen na vlasu. Vajíčko a kokon se nazývají nits. Délka nití je asi 1 mm.

Po 5 - 8 dnech odchází larva (nymfa). Vypadá to jako dospělý parazit. Larva roste a rozvíjí se 14 - 16 dní. Během této doby se třikrát rozkládá. Po třetím moltu se nymfa stává dospělým. Nymfy prvního období se vyvíjejí 5 dnů, druhý - 8 dnů,

Cyklus od pokládky vajec do prvního pokládky vajíčka příští generací se pohybuje od 18 do 22 dnů. Teplota 32-33 ° C je ideální pro chov. Za nepříznivých okolních podmínek se reprodukce parazitů zpomaluje.

Obr. 15. Na fotografii je chovný cyklus vši od vajíčka po vejce, který trvá od 18 do 22 dnů.

Obr. 16. Na fotografii je transformace nymfy do dospělého.

Hlavní myš

Hlavy hlavy a těla mají velmi podobný vzhled. Často se vzájemně propojují a produkují potomky, mění své "místo pobytu". Oba těla a hlavy jsou považovány za dvojité.

Hlava hlavice žije na pokožce hlavy, často v zadní části hlavy, v chrámu, na vousu a knírcích u mužů. Kvůli zvláštní struktuře nohou je hmyz pevně připevněn ke svazkům vlasů s kruhovým průřezem.

Hmyz má podlouhlý tvar, jeho délka je 2-3 mm, délka těla je 4 mm. Tělo parazita je průhledné nebo má šedo-žlutou barvu. Na stranách je ostrá pigmentace.

Všichni se plazí. Od člověka k člověku se plazí přes ručníky, ložní prádlo, hřebeny atd. Mohou být vyzvednuty ve vlaku, na pláži, v obchodě a v bazénu.

Louse ladí vajíčka 4-5krát denně. V průběhu života počet vajíček dosahuje 120 - 140. Zrání vajíček trvá 7 až 10 dní. Nejčastěji se vejce ukládají do oblasti uší a spodní části occiputu.

Vší hlavě vši 1-2krát denně. Po vstřebání krve se břicho hmyzu změní na fialovou. Objem krve nasávané ženou najednou je přibližně 0,7 ml. Muži sukují krev třikrát méně. Bez jídla zemře hlavice po dvou dnech.

Očekávaná délka života hmyzu je od 28 do 38 dnů.

Obr. 17. V kopuli hlavice (dospělý) a nit.

Obr. 18. Po vstřebání krve se břicho hmyzu stává fialové.

Pubic vši

Kvůli zvláštní struktuře tlap se všité vši pevně připevňují k trsy vlasů s trojúhelníkovým průřezem. Hmyz žije v oblasti pubisu, perineu, šourku, perianálního záhybu, zřídka na okraji růstu vlasů na hlavě, v podpaží, řas a obočí. Všichni se přenášejí z osob na osobu prostřednictvím sexuálních a kontaktních cest.

Pubová vous má délku 1 - 2 mm. Ženské hmyz větší než muži a půl. Parazit má široký krátký břicho, takže jeho vzhled připomíná krab. Barva vešiček je tmavá. Parazité se pohybují pomalu. Ženy snášejí až 3 vejce denně. Po celém svém životě má jedna žena asi 30 vajíček.

Připevnění úst do folikulů k lidské pokožce se buňky vši dostávají téměř nepřetržitě, takže pacient se neustále obává o svědění. Očekávaná délka života hmyzu je od 21 do 28 dnů.

Obr. 19. Ve fotosféře pubic a nit.

Obr. 20. Na fotografii biotopu pubických vší - pubiční oblasti (vlevo) a řas (vpravo).

Obr. 21. Ve fotbální vši v podpaží.

Leniové vši

Tělesné vši nebo prací vši, i přes jejich nečinnost, se rychle šířily u kontaktních osob. Obzvláště často infikované parazity na místech, kde žijí bezdomovci, uprchlické tábory a různé druhy útulků (stany, stany), dlouhodobý pobyt dětí v mateřských a školních zařízeních, veřejná doprava, veřejné lázně a sauny, pěší výlety, levné hotely a dětské tábory.

Paraziti žijí a položí vejce v záhybech a oblasti švů na oblečení a spodní prádlo, na oblečení - nejčastěji v oblasti pásu, límcových rukávů a manžety.

Vůně na šaty je větší než hlava, má prodloužený břicho a jednotnou šedou barvu. Dospělí jedinci jsou 3-5 mm dlouhý.

Lidské vši jedou 2-3krát denně. Pro potravní hmyz se plazí po kůži, nejčastěji bederní oblast a krk. Vnášení vajíček se provádí 6 - 14krát denně. Během jejího života má jedna žena 180 až 200 vajíček.

Životnost tělových vší je 4 týdny u mužů a 1,5 - 2 měsíce u žen.

Spodní prádlo zemře při teplotě pod 13 ° C a nad 60 ° C. To vám umožní zbavit se parazitů nechemickými metodami (praní prádla a mrazu).

Obr. 22. Na fotce je ložní prádlo (šatník) a její nits.

Obr. 23. Nymfy a dospělé povlečení (šatník) vši vypadají průhledné (foto vlevo). Dospělí pubiků a hlavních parazitů mírně ztmaví (na fotografii vpravo).

Obr. 24. Na fotce je zobrazena skupina vši na oblečení (obrázek vlevo) a syntetická izolace (obrázek vpravo).

Co je to nits

Ženy vši kladou vejce v průměru 3 až 6krát denně. V průměru žije dospělý přibližně 46 dní. Během tohoto období má samice čas položit asi 140 vajec.

Živé vší žijí od 28 do 38 dnů. Ženy nosí vejce 4-5krát denně. V průběhu života počet vajíček dosahuje 120 - 140. Zrání vajíček trvá 7 až 10 dní.

Veřejné vši žijí od 21 do 28 dnů. Ženy dosáhly až 3 řezů denně. Po celou dobu života má samice až 30 vajec.

Tělesná vši žijí od 1,5 do 2 měsíců. Ženy nosí vejce 6 - 14krát denně. Během jejího života má jedna žena 180 až 200 vajíček.

Co je to nits

Kolem vajíčka se tvoří kokon, který je díky lepivé sekreci vylučované všemi vázán a dlouho držen na vlasu. Vajíčko a kokon se nazývají nits. Nits nejsou předávány z člověka na člověka.

Jak vypadají nitky

Vzhledem k tomu, že kůži existují pouze na vlasu, jsou viditelnější než dospělí hmyz, který tráví většinu času na kůži.

Hlava a pubová vši kladou ve vlasech vejce. Tělesná vši položí vajíčka libovolně. Padnou na tkaninu oděvu a jsou tam přiloženy. Spodní prádlo Nits se nachází ve švech a záhybech oděvu.

Nits jsou bílé. Jejich délka se pohybuje od 0,4 do 2,0 mm. V pubicích jsou vši nejkratší. Jejich délka je 0,4 mm.

Nits má tvar vřetena. Látka, ze které je kapsle vytvořena, těsně obaluje vlasy.

Obr. 25. Na fotografii se objevují výkřiky. Kukly a čepice jsou jasně viditelné.

Jak všude vejce dozrávají

Ženské vši a všední vši položí vejce na různé vlasy. Během běhu pedikulózy se může pokládat vejce na stejných vlasech.

Trvá 5 až 8 dní od vajec po larvy. Tento proces je ovlivněn okolní teplotou. Optimální teplota pro inkubaci je 33 ° C.

Larvy a vši umírají při teplotách vyšších než 45 ° C a pod 0 ° C. Pokud teplota prostředí postupně klesá a není moc, hmyz spadá do anabiózy a vývoj vajíček se zpomaluje. Při nízkých teplotách se vývoj vajíček může zastavit několik měsíců.

Vzhledem k častému ochlazení oblečení se vejce těl vši mohou vyvinout mnohem déle než vejce hlavy a vejce. Šrafovací larva se může prolézat.

Obr. 26. Na fotografii nalevo v okamžiku otevření nits. Za prvé, čepička je oddělena od nití. Vzduch vstupuje do dutiny, která se hromadí na základně a postupně vytlačuje larvu. Na fotografii vpravo je čas uvolnění larvy.

Obr. 27. Na fotografii nalevo je nit, ve které larva zráží. Na fotografii v pravém pohledu na nits po uvolnění larvy.

Obr. 28. Ve fotografii na vlasy.

Obr. 32. Ve fotkách pubic louses a nits.

Obr. 34. Ve fotbální lýze a nití na srsti zuby a řas.

Jak vši - fotky a videa

Hlavová vasa je specifickým parazitem člověka, který žije na pokožce hlavy. Onemocnění, které vyvolává, se nazývá pedikulóza. Všichni se živí krví svého hostitele a snadno se přenášejí z jedné osoby do druhé. Životní cyklus jednotlivce je 3 týdny, ale během této doby mají parazité čas na chov a přinášejí uživateli výrazné nepohodlí. Proto je velmi důležité identifikovat pedikulózu včas a zahájit její léčbu. A pro to musíte vědět, jak vypadají vši a nitky.

Vzhled hlavních vší

Navzdory skutečnosti, že vši patří do řádu okřídleného hmyzu, nemají žádné známky přítomnosti křídel. Dospělý má:

Tři páry jednosegmentových vši jsou naprosto houževnaté, navzdory malé délce. Clawové drápy dovolí parazite, aby se velmi obratně držel a rychle se pohyboval vlasy.

Když se podíváte na fotografii vší a nits, můžete posoudit jejich velikost. U dospělých jedinců existují oba velmi malé vzorky, jejichž tělo má délku 0,5 mm a velmi velké asi 6 mm, které lze snadno zjistit vizuální kontrolou.

Tělo tohoto hmyzu, podobné ostatním druhům, je rozděleno na 3 části:

 • plochý hrudník;
 • objemové a dlouhé břicho;
 • a podlouhlou hlavu, která se zužuje do úst.

Ve středu jsou dvě malé oči s jednoduchou strukturou a dvěma citlivými anténami. Véda má špatný zrak, a proto využívá hlavně dotykové orgány k získání informací.

Ústní otvor je umístěn před hlavou. Je chráněn kožním záhybem. Uvnitř jsou chitinové háky. Jejich vousy se používají k získání oporu na kůži. Podávací zařízení je pod ústy. Skrývá nějaký trubicovitý obal.

Horní čelist a spodní rty jsou velmi tvrdé a ostré a slouží k propíchnutí kůže. Pro sání krve používá hmyz dlouhou proboscis. Když se kočka nepodává, jsou tyto orgány vtaženy do speciální dutiny nazvané vagína. Je umístěn uvnitř hlavy hmyzu.

Parazita lichoběžníkového hrudníku je rozdělena do tří částí, z nichž každá má pár nohou. Oválné břicho je rozděleno na 9 částí. První dva jsou méně než ostatní. Na poslední sekci je konečník.

Taurus vši mohou mít hnědavou, šedavou nebo nažloutlou barvu a mají průhlednost. Ale poté, co se parazit opil krví, stane se téměř červeně. Na bočních částech těla jsou malé tmavé body, které jsou v malé vzdálenosti od sebe.

Kousek člověka na pokožce hlavy vypadá jako malý načervenalý bod, který se snadno zaměňuje s pupíkem nebo alergickou vyrážkou. Takové stopy se nejčastěji nacházejí na krku a za ušima, tedy tam, kde je kůže jemnější.

Jak rozpoznat nits

Pokud se vám podařilo zbavit vši, neznamená to, že osoba je zcela zdravá. Na jeho vlasy by mohly zůstat larvy parazitů. Potřebujete vědět, jak vypadají nits. Pokud se podíváte pouhým okem, budou se pravděpodobně podobat bílým tečkám rozptýlených mezi vlasy. Nits na vlasy se snadno zaměňují s lupinami.

Pokud se na ně podíváte mikroskopem, můžete vidět malé, prodloužené, zaoblené kapsle. Nity těl a vší vší většinou nejsou delší než 0,8 mm. Jejich průměr je asi 0,4 mm. Ve vějířovitých vši - nejvýše 0,6 mm.

V dolní části těla je malá forma stejné látky jako plášť. To se podobá širokému pásu, který pevně zakrývá vlasy. V horní části je plochá čepice. Při vylíhnutí larva vytáhne.

Bez mikroskopu vidět víko je téměř nemožné. Je také nemožné jednoznačně říci, zda larva již vyletla z nití nebo ne. Vzhledem k tomu, že skořápka je bezpečně připevněna k vlasům, můžete je odstranit pouze hřebenem nebo ručně. Samotná nitka nezmizí, s výjimkou vlasů.

Pokud víte, jak vypadají všichni vši a šupiny u lidí, bude boj proti nim účinnější a plodnější.

Všichni - a jak se zbavit

Všichni jsou malý parazitický hmyz na lidském těle. Místo jejich bydliště je ložní prádlo a oblečení a způsobuje onemocnění jako je pedikulóza (vši).

Co vypadá lidská vous a nit (na hlavě):

 1. Délka dospělé hlavy je 2-4 mm, av larvé je od 0,7 do 2 mm.
 2. Má světle žlutou nebo hnědou barvu, která jim pomáhá skrývat se ve vlasech a na pokožce hlavy.
 3. Je mnohem jednodušší vidět vešky než vejce. Odešly je ve velkém množství.
 4. Umístil na pokožce hlavy, ale může být na řasách a obočí.
 5. Krmí se výhradně krví. Po propíchnutí pokožky hlavy se hmyz vylučuje slinami a po 2-4 týdnech se vyskytuje svědění.
 6. Po nasycení krví se změní na červenou.

Životní cyklus

Ve svém vývoji vede hlavice několik etap:

 1. Ženy leželo bílé vejce - nits. Jsou velmi dobře připevněné k vlasům přímo u kořenů. Zřídka mohou být vidět mrtvé, hnědé nebo prázdné ve světle stínu, podobně jako lupy.
 2. Vyrůstají od 7 do 9 dnů. Pak se rozvíjí nymfa, tzv. Mládě.
 3. Po 10-12 dnech se změní na zralou vosku, která je připravena množit a porodit potomstvo. Žije nejdéle 28-30 dní a během této doby leželo z 200 - 300 vajec.

Chov

Chov vši probíhá pokládáním vajíček na pokožku hlavy. Lepivé tajemství, které dokonale vytvrzuje ve vzduchu, přispívá k dobrému uchycení vlasů a dále pomáhá zachránit budoucí generaci. Toto rostoucí potomstvo je velmi nákladné a v důsledku toho se krmí hodně 3 až 10krát denně.

Mají silný a vícevrstvý plášť. Pomáhá chránit před vnějšími teplotními účinky a novými léky.

Inkubační doba nití na vlasu je od 5 do 9 dnů. Během tohoto období larva vylupuje a pak kousne lidi a dává mnoho nepříjemností. Reprodukce hmyzu závisí na vnějších vlivech. Pokud se člověk nachází ve velké části v chladné místnosti, čím delší parazit roste.

Při teplotě 24-30 stupňů je to nejlepší rozdělení na 5-6 dní. Přibližně 20 nebo méně stop šrafování. Přechod k dospělému nastává od 19 do 23 dnů. V tomto procesu larva proniká, všechny stupně a pak neumožňuje osobě žít v klidu.

Poté po dvou týdnech získává reprodukční funkci. Reprodukce parazitů je velmi rychlá. Ženy se s muži okamžitě spojí s odchodem z nymfy. Dostatek jedné populace, aby oplodnil všechny vejce v těle. Poté položí 2-4 vejce denně. Celý můj život asi 140 let.

Efektivní způsoby, jak se zbavit

Chcete-li se permanentně zbavit těchto parazitů, můžete kontaktovat speciální instituci nebo doma. Ale vzhledem k tomu, kolik peněz je v lékárně, můžete se vyrovnat doma než hledat odborníka. Ale jak odstranit hlavičky vši, musíte poskytnout dobrou představu o této metodě a být schopen zvolit vhodnou nápravu pro parazity a používat je správně.

Chcete-li se zbavit této nemoci několika způsoby:

Ošetření infikovaných částí z hlavy je velmi jednoduchý a efektivní přístup. Nevyžaduje mnoho nákladů a trvá jen málo času a nejdůležitější je bezpečně. Nicméně, není vhodný pro ty, kteří jsou v rozpacích, jít s holou hlavou.

Speciálními produkty pro odstraňování vší jsou šampony, spreje, krémy a krémy. Zvláštností této vynikající metody je šetřit vlasy a dosáhnout efektivního výsledku. Pokud potřebujete použít, potřebujete 2 sady po 3 hodinách s dobou 5-7 dní. Nevýhody - mohou se objevit vedlejší účinky.

Kombinování vší. Použijte speciální hřeben. Dlouhá metoda, ale 100% záruka spolehlivosti vašeho zdraví. Tato vlastnost nevyžaduje toxická činidla.

Prostřednictvím použití lidových prostředků je to olej, petrolej nebo ocet. Hlavním úkolem je být opatrný a pečlivě dodržovat bezpečnostní pravidla. Nedoporučuje se ho dlouho nechat na hlavě, jinak to povede k velmi obtížným výsledkům.

Přípravy. Efektivní a kvalitní metoda. Níže jsou některé léky pro děti i dospělé. Jsou bezpečné a nebudou poškozovat dítě a vaše zdraví. Je to důležité! Dodržujte pouze pravidla uvedená v návodu!

Nuda je sprej, který obsahuje vynikající prostředky dimethiconu. Je součástí chemického složení kapalného silikonu. Jako výsledek, on ne otrávit vši, ale dýchací cesty. Nyní je možné bezpečně a účinně odstranit nebezpečný parazit doma.

Medipox je velmi účinný nástroj. Nemůžete ho použít k oživení dětí. Používejte jej pro dospělé.

Pedikulen Ultra - velmi cenově dostupné léčivo, domácí výrobce. On je nejen schopen eliminovat vši, ale i ničí. Možný vedlejší účinek.

Pair Plus - obsahuje 3 silné insekticidy najednou a může účinně vyléčit vši v 1 čase.

Odstranění vší a jejich larv pomocí speciální přípravky nebo otravy lidového léčiva se obvykle provádí na následujících bodech:

 1. Lék se aplikuje na vlasy v množstvích uvedených v samotných pokynech. Šampóny - na mokré, krémy - na mokré a spreje na suchu.
 2. Pak s kloboukem (celofánní balík) udržujte požadovaný čas.
 3. Poté myčku umyjeme z hlavy a myjeme vlasy běžným šamponem.
 4. Po ukončení procedury hřeben s hřebenem vši.

Prevence

Vědomí - to neznamená ozbrojené v případě vší.

Moderní způsob života, i když izoloval člověka od zdrojů těchto problémů, ho úplně nezachránil. Zvířata, bezdomovci a jednoduše bezohlední lidé se s námi v nějakém sociálním prostředí nějak spojují. V souvislosti s těmito aspekty jsou pro tento problém zvláště ohroženy děti.

Jejich živý a zvědavý životní styl podporuje kontakt s psy, kočkami a dalšími, na první pohled roztomilými zvířaty. Také děti nejsou zatíženy sociálními rámci - mohou se snadno hrát s dítětem z "čisté" rodiny, stejně jako s dětmi bez domova.

Obecně, kombinováním těchto závěrů, můžeme rozlišovat deset postulátů, které mají chránit:

Šampon, kosmetika by měla zůstat v hlavě dvakrát týdně

 1. Včasná péče o hlavu. Šampon, kosmetika by měla zůstat v hlavě dvakrát týdně.
 2. Musíte se postarat o vlasy a chránit je. Hřeben - váš přítel!
 3. Vyhněte se kontaktu s uličními zvířaty.
 4. Vyhněte se kontaktu s lidmi, kteří se podobají zvířatům a vést asociační životní styl (bezdomovci, alkoholici, drogově závislí).
 5. Eliminujte sex s cizími lidmi.
 6. Mějte svůj osobní prostor. Neměňte oblečení. Je důležité si uvědomit, že děti ve školách to milují. Nedovolte jim, aby to udělali.
 7. Nehromažďujte vlasy cizím hřebenem.
 8. Nepoužívejte ručník jiného člověka. Při výletě na výlet je nejlepší mít vlastní ložní prádlo.
 9. Lékaři navštěvujte častěji.

Pediculóza: příznaky, léčba a prevence

Pediculóza je parazitní onemocnění pokožky hlavy. Vyjadřuje se ve vzhledu vší. Při osobní hygieně je riziko infekce malé. Ale přesto jsme všichni členové společnosti a jsou neustále v kontaktu s jinými lidmi, a proto je důležité vědět, jaké jsou příznaky pedikulózy a jak se s ní zacházet. To pomůže včas identifikovat vši a zbavit je.

Známky pedikulózy

Existují různé druhy vší: oblečení, pubikum, hlava. Ty jsou nejčastější, jsou lokalizovány na hlavě lidské hlavy. Jakmile se objeví podezření, že paraziti začali ve vlasech, léčba by měla být zahájena okamžitě. Následně bude s nimi mnohem obtížnější, protože se velmi rychle množí.

Existují tři druhy vši: hlava, oblečení a pubik

Jak rozpoznat vzhled vši

Je třeba věnovat pozornost následujícím značkám:

 • hlava je neustále poškrábaná, a to i při běžném praní;
 • malé malé červené skvrny jako vyrážka se objevují na kůži na místech uhryznutí;
 • při česání mezi zuby hřebene jsou nalezeny podivné hmyzy.
Mladý člověk má poměrně světlou barvu, čas se ztmavuje.

Pokud je odhalena alespoň jedna z uvedených znaků, je třeba správně prozkoumat hlavu. Vši jsou příšerky příliš malé, takže je obtížné vidět ve vlasech. Navíc, když se cítí nebezpečí, mohou rychle zmizet z dohledu a skrýt se mezi vlasy. Chcete-li je zjistit, budete potřebovat hřeben s častými zuby, dobrým osvětlením a lupou (lupou). Pokud potřebujete zkontrolovat přítomnost vši a nití samotných, pak to nedělejte sami, budete muset použít pomoc zvenčí.

Pokud jsou vlasy tlusté, pak je určitě rozpustit a hřebenit. Je nutné oddělit malé prameny hřebenem a projít lupou skalpu, věnovat pozornost tomu, zda na něm jsou rány nebo hmyz samotný. Kromě dospělých jedinců, kteří musí být okamžitě zničeni, můžete vidět světlé skvrny připomínající lupy. Pokud se pokusíte obnovit tyto zrna, zůstanou na místě. Jedná se o zapouzdřené vajíčka z vajíček - nits, které se po nějaké době stanou larvami.

Nits vypadají jako podlouhlé bělavé kapky. Jsou jasně viditelné na tmavých vlasech, protože mají světlou barvu. Jsou obtížně odstranitelné díky speciálnímu lepidlu, které zajišťuje dobrou přilnavost.

Nits se liší od lupin ve velikosti a struktuře.

Každý nit je skořápka pro jedno vaječné vajíčko. Jeho rozměry jsou omezené: délka je pouze 0,7-0,8 mm, průměr - až 0,4 mm. Nits může být nespočetné. Zdálo se, že na hlavě je nějaký prášek posypán. Všecky vejce mohou být jak živé, tak mrtvé (prázdné). Obě je třeba odstranit. Živé nity, když na ně vznášíte paprsek světla, získají namodralý odstín. Mrtví nezmění svůj vzhled.

Muži, kteří mají bradu a knírek, musí pro tyto parazity zkontrolovat přítomnost parazitů.

Po kontrole by měl být hřeben navlhčen v 70% roztoku alkoholu nebo udržován ve vroucí vodě, aby zabili parazity, které se v něm nacházejí.

Všichni netrvají daleko od místa výživy. Mohou opustit svého pána, ale okamžitě najdou novou oběť. Životnost žen je 30-35 dní, muži žijí až 15 dní. Při teplotě 10-20 ° C dospělí mohou být bez jídla po dobu až 10 dnů.

Jak rozlišit pedikulózu od lupů

Aby nedošlo k záměně těchto dvou onemocnění (stejně jako k rozlišování mezi pedikulózou a svěděním pokožky hlavy způsobené jinými příčinami), je třeba věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Částice lupů jsou snadno odstraněny z vlasů a nitky jsou připevněny lepivou látkou, takže je obtížné je odstranit z povrchu hlavy.
 2. Při stlačení nití mezi hřebíky se slyší charakteristický prasklý zvuk - je to prasknutí skořepiny. Pokud uděláte totéž s lupinami, nebude tam žádný zvuk.
 3. Nity jsou téměř stejné velikosti a částice lupů se mohou lišit.
 4. Lupiny jsou obvykle bílé a nits jsou světle šedé a někdy hnědé.
 5. Svědění pro pedikulózu je mnohem silnější než lupy.
 6. Kousnutí ze vši se objevují v ranách, které jsou často lokalizovány v oblastech s tenkou kůží (za ušima, u chrámů apod.) A červení z lupin se šíří po celé ploše hlavy.
Barvení vlasů, zejména s agresivními bělícími látkami, je jedním z způsobů, jak zabránit všem všem dospělým.

Odkud pocházejí vši

Všichni mohou být infikováni různými způsoby. Nemají skok a nevědí, jak létat, ale rychle se pohybují a mohou se proplétat z jedné osoby do druhé. Vzhledem k tomu, že končetiny na koncích nohou jsou tyto parazity dobře udržovány na povrchu a dosahují rychlosti až 23 cm za minutu.

Můžete se infikovat pedikulózou:

 • na jakémkoli veřejném místě v úzkém kontaktu s nosičem nemoci;
 • přes věci infikované osoby (larvy se mohou dostat na oblečení);
 • když používáte někoho jiného štětce na vlasy, v němž jsou nits nebo parazité uvízli.

Při kontaktu s vlasovou pokožkou přivádí ženu několik stovek vajec, uzavřených v skořápce (nití), na vlasy pomocí speciální látky vyvinuté jí. Při průměrné teplotě (36-37 ° C) je inkubační doba onemocnění 4-8 dní a při 23-30 ° C 16 dní.

Když je okolní teplota pod 22 ° C a nad 40 ° C, embryo se nevyvíjí a larva se nevytváří.

Video: obecná charakteristika pedikulózy a její léčba

Způsoby, jak odstranit vši doma

Po identifikaci vší a / nebo nití by měla léčba okamžitě začít. Doma můžete použít farmaceutické a lidové prostředky.

Léky

Při výběru léku na léčbu pedikulózy zvažte následující skutečnosti:

 • bezpečnost - léčivo nezpůsobuje nežádoucí účinky;
 • účinnost - droga zabíjí jak dospělé, tak i dospělé;
 • snadné použití - žádné další dovednosti nejsou nutné;
 • dostupnost - cena je v rozumu.

Výrobci vyvinuli řadu léků, které pomáhají v boji proti pedikulóze:

 1. Šampon proti všem. Podle způsobu použití se neliší od obvyklých, ale po vytvoření pěny by se měly udržovat na vlasu po dobu určenou instrukcí. Nejoblíbenější:
  • Pedilin - postihuje jak dospělé, tak i dospělé (nelze je používat k léčbě dětí do 2 let);
  • Parazidóza - prodávaná s hřebenem na pletení larvami a aplikovaná dvakrát denně (někdy způsobuje alergie, nedoporučuje se dětem mladším 2,5 roku);
  • NOC - zabíjí larvy, nitky a dospělé;
  • LiceGuard - hlavní látka tohoto šamponu zjemňuje lepivé tajemství, se kterým jsou vlasy připevněny.
 2. Pedikulicidní spreje. Nejčastěji neobsahují insekticidy. Ošetří suché vlasy na plnou vlhkost a po 30-45 minutách jsou vši vyčesávány pomocí hřebenu, který je dodáván s ním. V drogerii najdete následující drogy:
  • Nuda - používá se k léčbě dospělých a dětí po pedikulóze po dosažení věku 3 let;
  • Paranit - dobře působí na vytvořené jedince a larvy, ale neruší jehlu;
  • Pedikulen Ultra - silný přípravek na bázi anýzového oleje, který se nedoporučuje dětem mladším 5 let.

Fotogalerie: farmaceutické přípravky pro vší

Lidové prostředky

Kromě nákupu hlaviček pomáhají některé přírodní produkty:

 1. Oceu (lze použít i stůl a jablko). Na každých 100 ml teplé vody vezměte 1 lžíci 9% octa. Apple může být zředěn v rostlinném oleji v poměru 1: 1. Výsledným roztokem by měly být dobře navlhčené vlasy, nahoře noste víčko na koupání nebo plastový vak, namočte asi půl hodiny. Potom, aniž byste umývali pryč, znamená vyčistit parazity z vlasů. Umyjte si hlavu velkým množstvím vody pomocí šamponu (pro zvýšení účinku, můžete si užít šampón proti všem).
 2. Stolová sůl a vinný ocet. Tři lžíce soli smíchané se sklenicí octa a 5 g ethylalkoholu. K promytým vysušeným vlasům nanášejte gázu namočenou ve výsledném roztoku. Každé 2 hodiny je nutné znovu namočit ve vyrobeném výrobku. Tento kompres je udržován po celý den.
 3. Rapek. Je třeba nasytit pár ovoce a listů rostliny s vroucí vodou, trvat na hodině a opláchnout vlasy s výsledným činidlem 2krát denně. Podle stejného receptu můžete použít root devyasila.
 4. Mincovna Dvě lžíce drcených listů je třeba smíchat se sklenicí šťávy z granátového jablka. Pak použijte stejné jako lopuch.
 5. Brusinková šťáva. Během 7 dní se pokoří v pokožce hlavy.

Z důvodu toxicity se nedoporučují následující produkty:

 • vodnatá voda - obsahuje alkaloidy, jejichž příliš vysoká koncentrace může způsobit otravu;
 • prachové mýdlo - plné vážné intoxikace;
 • kerosen - vlasy a pokožka hlavy mohou trpět, vlasové folikuly stojí atd.

Video: tipy na používání lidových léků na pedikulózu

Metody česání vší

Kombinování vší a nití se provádí s hustým hřebenem od samotných kořenů vlasů (první věc, kterou je třeba udělat, je zbavit se dospělých, protože samice každých 8-10 vajec).

Můžete si koupit příslušenství určené speciálně pro boj s pedikulózou:

 • AntiV mechanické hřebeny (také známý jako Nit Nit), LiceGuard;
 • Hřeben RobiComb s funkcí elektrických účinků na parazity chycené na jeho zubech.
Pro česání musíte použít hřeben s častými zuby

Postup česání by měl být proveden správně:

 1. Rozštěpte list nebo stojte nad koupelnou tak, aby žádný jediný parazit nemohl pryč pryč.
 2. Odstraňte oděv do pasu, protože během procedury mohou vši dostat.
 3. Shromažďovat vlasy v koni, uvolňovat vlákno pramenem a pečlivě je vyřezávat od kořenů.
 4. Hřeben propláchněte pod proudem velmi horké vody nebo jej ponořte do vroucí vody.
 5. Postup se opakuje od 4 do 10krát.

Prevence

Abyste se vyhnuli všem, měli byste se řídit pravidly osobní hygieny:

 • umyjte si vlasy a celé tělo nejméně jednou za 7 dní;
 • protože je kontaminovaná, ale nejméně jednou týdně, nahrazuje postel a spodní prádlo;
 • provádět praní prádla s povinným žehlení s horkou žehličkou;
 • Pravidelně stříhat a stříhat vlasy;
 • Doporučuje se, aby děti prováděly týdenní sledování stavu vlasů za přítomnost vší a hnisavých vad (vizuální kontrola);
 • používají pouze své osobní hygienické potřeby, spodní prádlo, oblečení a klobouky;
 • po koupi věcí, ujistěte se, že je umýt a žehlit s horkou žehličkou.
Dodržování základní hygieny sníží riziko infekce pedikulózou.

Recenze, jak odstranit vši

Použitý přípravek Pedikulen Ultra Lotion. Pak tam byla Nyuda. Ale NIT si tyto prostředky nevyužily. Nečesal jsem je nekonečně. A všechno se zdálo, že skončilo, ale když jsem přišel na babičku ve vesnici já, zvyklý, prsty s vlasy mé dcery, znovu zjistil VOSH! A nové nitky smíšené se starými, už suchými. Farmaceuti vesnice mi nabídli PARA PLUS. A měli pravdu.

Magrat

http://irecommend.ru/content/pedikulez-kakoe-sredstvo-kupit-hotoby-izbavitsya-ot-vshei-glavnoe-kak-unichtozhit-gnid-prakt

Právě jsme česali LiceGuard na týden, vyčesali všichni vši v dětství. Bál jsem se, že to nebude fungovat, protože vlasy malého jsou velmi husté a kudrnaté a hřeben je příliš častý a hustý. Ale ukázalo se to dobře, snadno vyčesané, nikdo nebyl zraněn. Je důležité vědět, jak správně hřebenovat vši.

Valentina, Moskva

http://klop911.ru/vshi/kak-izbavitsya-ot-vshej/kak-vychesat-gnid-s-volos.html

Je třeba, aby se pokožka za uši rozmazala s rozmarýnovým olejem jednou denně (ale osobně mi chybí soboty, protože nechodíme do školy). Tam jsou také rozmarýnové šampony, ale zdá se mi, že vůně je tam méně perzistentní než v oleji.

Sireně

http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?t=2991start=15

Na rozdíl od lidového názoru jsou nejen bezohlední lidé nemocní pedikulózou. Všichni žijeme v přeplněné společnosti a mohou se náhodou nakazit. Proto je důležité dodržovat preventivní opatření. A pokud se objeví všichni stejní paraziti, znalosti získané z tohoto článku jim pomohou rychle se zbavit.

Jak vypadají nitky ve vlasu hlavy člověka a co to je

Nits jsou zcela neviditelné druhy parazitů. Abyste se mohli tyto parazity zbavit v případě jejich vzhledu, měli byste si být vědomi toho, jak vypadají, na co se živí a vědí o jejich vzhledu.

Co je to nits

Nits nazval tento druh parazita jako vejce vši. Jedná se o malou kapsli, která je umístěna ve speciálním obalu lepicí látky, která zajišťuje dokonalou fixaci vlasů.

Kapsule jsou ukládány sexuálně zralými ženskými všemi, které mohou dělat několik spojů za jeden den.

Jak to vypadá

Mějte velmi malou velikost. Vnější podobně jako malé kapsle, obvykle bílé barvy, mírně průhledné. Tvar kapsle je prodloužený. Často se zdá, že vzhled nití může být zaměněn s lupinami. Kapsule mohou být poměrně snadné vidět, co dělat na tmavých vlasech někdy jednodušší.

S tímto parazitem vypadají vlasy čisté - existuje pocit, že jsou mastné, špinavé a dlouho nečesané. Taurus o délce asi 0,7-0,8 mm dlouhé. Při vyšetření malého těla parazita mikroskopem lze pozorovat ocas, který je spojením parazita s vlasy. A také, kromě upevnění, je ventil, odkud se po chvíli objeví nový jedinec.

Pozor! Není tak snadné rozlišit prázdnou skořápku od té, ve které se larva stále rozvíjí. Suché nití zůstávají na vlasu, dokud nevypadnou, pokud nejsou odstraněny pomocí speciálních nástrojů. Kvůli této skutečnosti si mnozí lidé myslí, že počet nits překračuje počet vší. Jak rozlišovat mrtvé od živých nits, najdete na našich webových stránkách.

Co jíst

Neexistuje žádný výživový proces v nits, protože to je jen stupeň vývoje larv, který je v ochranném shellu. Z tohoto důvodu nit nemůže kousnout. Pouze samotné vši kousají a způsobují stejné pocity, jako při kousání hmyzu, který se živí krví. Když se u dětí vyskytuje pedikulóza (napadení všemi), kousnutí jsou často vnímány rodiči jako alergická reakce na produkt. Jaké jsou kousky vši, živé fotografie najdete na našich webových stránkách.

Doba vývoje

V průměru trvá asi týden, než se z kapslí objeví larva, což se také nazývá inkubační proces. Jeho rychlost je silně ovlivněna teplotou.

Zvýšení inkubační doby nastává, když je teplota vzduchu nad 40 stupňů Celsia nebo pod 22 stupňů Celsia.

Doba tvorby dospělého jedince z larvy trvá obvykle 15-30 dní. Od počátku až do konce své existence má vina pouze 4 fáze vývoje.

 1. Vejce
 2. Larvy.
 3. Řád nymfy 1 a 2.
 4. Dospělý zralý jedinec.

Po larvách vylíhnutých z kapsle se první jídlo objeví po velmi krátké době - ​​během prvních pár hodin. O dva dny později je voska schopná produkovat první potomstvo nití.

Co se liší od nití

Hlavní rozdíl mezi nits a všemi je, že se jedná o různé fáze vývoje stejného parazita. Nitě je embryo - vejce parazita a vina je další vývojová fáze.

Na tomto základě lze tvrdit, že se navzájem liší svým vzhledem a způsobem krmení. Nitě vypadá jako malá kapsle s podlouhlým tvarem, a to je malý hmyz, který se živí krví nosiče, na rozdíl od svého embrya, prvním příjmem potravy, k němuž dochází pouze po porodu.

Jak rozlišovat lupiny od nits

Abyste mohli rozlišovat lupiny od nits, měli byste nejdříve analyzovat tyto dvě koncepce podrobně. Co jsou to nits, bylo diskutováno v kapitolách výše. Takže co jsou lupiny?

Lékaři nazývají lupy patologicky bohaté oddělení pokožky pokožky hlavy. Tento jev je způsoben následkem narušení fungování mazových žláz. Exfoliovaná kůže pokrývá vlasy po celé délce, ale nejvíce se hromadí v jejich kořenové části. Mnohem výraznější jsou lupiny na temné barvě hlavy.

Částice exfoliované pokožky jsou sprchovány z jakéhokoli kontaktu, ať už jsou to ruce nebo hřeben. Toto onemocnění není nakažlivé, pokud není příčinou nárůstu počtu patogenů. O příčinách lupů na hlavě ženy si přečtěte naše webové stránky.

A lupy a nití způsobují stejné příznaky - nepříjemné svědění pokožky hlavy. Pokud je způsobena lupy, pocit zmizí po lehkém poškrábání. A aby svrbení zmizelo v hlavě vši, častěji než lidé, odtrhávají kůži z krve.

Patologie a umístění v oblasti hlavy se liší od sebe:

 • Nejběžnějším stanovištěm pro vší, a následně pro potomky, jsou oblasti hlavy, kde je teplota vyšší. Tato místa jsou zadní část hlavy, čela a chrámů, které jsou primárně vyšetřovány lékařem. Obvykle se nacházejí ve vzdálenosti 10-40 mm od pokožky hlavy.
 • Odlupování lupů se vyskytuje v době česání vlasů, s lehkým dotekem hlavy s rukama nebo oděvy. Většina oddělených částic je v oblasti koruny. Kvůli snadnému odstranění vlasů a kůže jsou lupiny viditelné i na ramenou člověka, zejména pod podmínkou, že má na sobě tmavé oblečení.

Aby byla diagnostika zajištěna, měl by být proveden průzkum v dobrém jasném světle pomocí lupy a hřebenu s častými zuby. Existuje celá řada příznaků, které rozlišují nity od lupů.

 • Kapsule stejného tvaru a velikosti, zatímco vločky vločkové kůže, se liší v parametrech.
 • Při dobrém vidění nebo za předpokladu, že nárůst je poměrně silný, je možné pozorovat skvrny na parazitech a také přítomnost larv v kapsli. Lupiny nemají jednotný výčnělek.
 • Zvuk je také jedním z znaků, protože když stisknete nity, je to charakteristické kliknutí. Když stisknete lupy, nedojde k žádnému zvuku.
 • Počet bílých těl se také stává výrazným faktorem. Za předpokladu, že to je patologie, to je patologické, pak tam je poměrně hodně váhy po celé hlavě, stejně jako po celé délce vlasů. Počet nits se postupně zvyšuje.

Důležitý bod! Pouze zanedbávaná forma pedikulózy znamená umístění vajec po celém povrchu hlavy a z větší části délku vlasů.

Jak se objevují na hlavě člověka?

Nejběžnější metoda rozvoje pedikulózy se stává v úzkém kontaktu s infikovaným člověkem, stejně jako nosení pokrývky hlavy takového člověka nebo jeho hřebenem.

Blízký kontakt pro výskyt vší a nití jsou činy infikovaného a zdravého člověka, ve kterém se jejich hlavy dotýkají. Například děti jsou charakterizovány společnými hrami, po nichž se všichni šíří okamžitě v celé společnosti dětí.

Nits nemůže pocházet odnikud, protože jsou důsledkem napadení všemi, které mohou být přenášeny pouze od jiné osoby. Také, i když se kapsle dostane na hlavu, což je velmi vzácné, onemocnění se nebude moci vyvíjet, protože prostě neexistují podmínky pro reprodukci.

Kapsuly se na pokožce hlavy objevují téměř okamžitě poté, co na nich padnou různé vši, jak začne proces reprodukce.

Podrobnosti, kde vši pocházejí od osoby, naleznete na našich webových stránkách.

Symptomy

Jak zjistit, že zranění nits? Příznaky onemocnění jsou zpravidla neviditelné ihned po jejím vzhledu, protože nejsou výrazné a člověk jednoduše nepovažuje za nutné věnovat jim pozornost. Navzdory tomu je možné detekovat známky vší v počátečních dnech infekce.

Existují následující příznaky infekce:

 • Trvalé svědění, které nezmizí ani při silném poškrábání pokožky.
 • Přítomnost kousnutí, protože celá strava se skládá z lidské krve. Aby nedocházelo k uzdravování kousnutí, paraziti představují zvláštní tajemství, které zasahuje do procesu srážení krve.
 • Lehké brnění, jako kousek komárů. Pocity komára a kousnutí vosku jsou stejné.
 • Přítomnost bílých těl v bazální části vlasů.

Z výše uvedených příznaků je svědění velmi patrné. Nejčastěji je to ten, kdož se stane důvodem pro vyhledání lékařské pomoci nebo pro důkladné vyšetření hlavy doma.

Existují nějaké nitky bez vši

Takový případ je možný, ale velmi zřídka. Zjišťování kapslí s prázdnými nity, kde už nejsou živí jedinci, vás přiměje, abyste situaci dobře přemýšleli. Odpověď na mnoho otázek spočívá v tom, že byla učiněna opatření k boji proti všem vší hlavě, a to buď účelově, nebo štěstí.

Žijící jedinci na hlavě chybí, protože zemřeli v důsledku jakéhokoli nárazu. Jedním z typů těchto účinků je malování se směsí obsahující peroxid vodíku nebo osvětlení vlasů, v důsledku čehož dochází k peroxidovému zabíjení vši a nití.

Způsoby léčby

Existuje několik způsobů, jak se zbavit kůže z nits, vši, a tudíž souvisejících s příznaky onemocnění, z nichž nejnepříjemnější je trvalá touha po poškrábání hlavy.

 1. Mechanická metoda - kombinovaná se speciálním hřebenem s frekvencí zubů 0,2-0,3 mm. Tato metoda je nejbezpečnější. Tento hřeben lze zakoupit v libovolné lékárně.
 2. Použití šamponu bude mít velmi silný účinek, odstranění významné části parazitů a bude vynikající příprava pro následné česání.
 3. Po zčesání a opláchnutí hlavy speciálními šampony mohou některé vlasy zůstat na vlasu. V tomto případě může být proces odstraňování pokračovat pomocí chemických léků. Při rozhodování o použití pouze farmaceutických léčiv může dojít k odstranění v několika aplikacích. Pomohou se zbavit domácího pedikulózu.

Chemické látky by neměly být zneužívány, protože mohou způsobit významnou škodu nejen parazitům, ale také lidským vlasům a pokožce.

Užitečná videa

Jak odstranit vši a vrásky na vlasy.

Jak se zbavit nití: léčba hlavy, vyčesávání, přípravky, šampony.

Pro Více Informací O Suché Vlasy