logo

Dlouhodobý účes s použitím řezbářského postupu

Pokud se nudíte rovné vlasy, pak je čas udělat řezbářství. Tato oblíbená stylingová volba vám pomůže přinést dotek hravosti a ženskosti do vašeho vzhledu, vaše vlasy budou kudrnaté a získáte další objem.

Co je řezba

Vyřezávání vlasů je přeloženo z angličtiny jako dlouhodobý styling. Tato metoda jemného ošetření vlasů chemickými sloučeninami má jemnější účinek na prameny a nepoškozuje je stejně jako chemické vinutí. To je možné díky složení, obalování vlasů a pronikání hluboko do nich.

Účinek řezbářského postupu trvá od 1 do 6 měsíců. Po zadaném čase začnou kudrlinky spadnout nebo se jen zvětšují. Tento postup můžete provést znovu po uplynutí 3-4 měsíců.

Náklady na proceduru závisí na délce vlasů a na výrobci chemického složení. Cena je ovlivněna a kde ležíte, v kabině nebo doma. V průměru se pohybuje od 1000 pro krátké vlasy (účesy jako fazole nebo bob) a až 5 500 rublů pro dlouhé vlasy.

Jaký postup vlasů je zobrazen

Nejlepší ze všech řezbářství je vhodná pro majitele tenkých a řídkých vlasů, kteří by chtěli přidat do vlasů objem a extra tuhost. Postup však není vždy vhodný pro vlastníky těžkých hustých hřídelů, protože kudrlinky často spadnou pod vlastní váhu.

Příliš suché a tvrdé prameny je lepší nechat vystavit perm, protože budou ještě suché. Ale tučné, naopak, dokonale padnou.

Řezbářství, "chemie" a biopalivo: jak se liší?

Všechny tyto technologie pomáhají vytvářet dlouhodobý styl, nicméně mají řadu rozdílů:

 • Vyřezávání vlasů, na rozdíl od chemie, poskytuje nejjemnější účinek na vlasy, protože složení nepronikuje hluboko do vlasů.
 • Biowave je postup péče (kompozice obsahuje biologický protein, který se podobá člověku), zatímco jiné nemohou být nazývány.
 • Po vyřezávání se kudrlinky drží na vlasy méně než po bio a chemickém mávání.

Nevýhody a výhody řezbářství

Pros

Jaké bonusy získáte:

 • Jedná se o úsporný postup.
 • Během trávení je kadeřství přirozenější a přirozenější, zatímco "chemie" znamená těsné kudrlinky.
 • Kudrlinky se udržují na obvyklých vlasech od jednoho a půl do tří měsíců. Pokud vyřezáváte na barvené vlasy, efekt může trvat až šest měsíců.
 • Můžete si vybrat různé typy stylů: velké kudrlinky, střední nebo malé kudrlinky.
 • Každý účes trvá mnohem déle (například styling s pomocí velkých peří nebo žehlení).

Nevýhody

Předtím, než se rozhodnete pro perm, zvážíte všechny výhody a nevýhody, takže se nevzdáte výsledku. Mějte na paměti, že tato technologie má několik nevýhod:

 • Pokud potřebujete výrazné kudrlinky, je lepší se uchýlit k biowave.
 • Chemické složení aplikované na vlasy má charakteristický zápach. Přetrvává po určitou dobu a je zvláště patrný po umytí hlavy.
 • Vlasy se mohou rozdělit.
 • Některé ženy mají zvýšené ztráty vlasů.
 • Není možné říci přesně, jak se budou kudrlinky chovat po skončení řezbářství: budou roztříděné nebo budou prostě růst.
 • Po vyřezávání musíte stále používat stylingové nástroje a dodat vlasům požadovaný tvar.

Kontraindikace

Při těhotenství je nutné zdržovat se řezání. Vzhledem k tomu, že složení aplikované na vlasy není neškodné. Totéž platí pro období laktace.

Není žádoucí provádět permutek během menstruace a během delšího stresu: v tomto okamžiku je obtížné stylovat vlasy.

Nedoporučujeme provádět postup bezprostředně po zbarvení. Pokud jsou vlasy velmi poškozené, pak je zakázáno řezání.

Lidé, kteří jsou náchylní k silným alergickým reakcím, by měli přestat používat tuto metodu pokládání. Během užívání řady léků (zejména hormonálních) nelze provádět tento postup.

Vyřezávání vlasů s recenzemi a fotografiemi před a po

Nedávno řezba získala obrovskou popularitu mezi ženami, jimž příroda podváděla luxusní vlasy nebo kudrlinky. Mnoho lidí se bojí dělat klasickou chemii a řezbářství umožňuje získat krásné kudrlinky, kudrnaté vlasy a vlny bez toho, aby se vlasy hodně poškodily.

Řezání je podle našeho názoru skvělým způsobem, jak zvlnit vlasy ze dvou důvodů:

 1. Jedná se o snadnou verzi chemie, která má nejméně škodu vlasům ve srovnání s jinými typy chemických vlasů.
 2. Může to být zkušební volba před dlouhodobou chemií, protože její účinnost trvá až tři měsíce.

Recenze curling vlasy řezbářství

Seznamte se s našimi okouzlujícími účastníky experimentu: Veronika, Inna, Tatiana, Alexandra, Lyudmila a Valentina. Všichni mají různé typy vlasů a v této části vám ukážeme, jak vypadá vyřezávání na dlouhých, bělených, středních a bělených vlasech.

Zpětná vazba na řezání dlouhých vlasů

Veronica, 25 let

Byla to moje touha dát jim pomp a mírné křivosti, aby se vlasy řezbářství, ale zároveň se dostat pryč od klasických loutek kudrlinky. Já dávám přednost přirozenosti ve vzhledu, takže tato verze perm se mi dostala velmi. Pro účinek "mokré" chemie někdy používám speciální gel na vlasy. Pokud se v příštích třech měsících tento vzhled vlasů stále hodí pro mne, zopakuji tento postup. Jedním z hlavních kritérií pro mě bude stav vlasů.

Zpětná vazba na řezbářství pro bělené vlasy

Inna, 33 let

Před několika měsíci jsem měl částečné bělidlo vlasů (zvýraznění), které nemůžu ovlivnit stav vlasů. Chtěla jsem dlouhou dobu vyřezávat, protože mé vlasy vůbec nemají, ale velmi se obával, že druhý účinek na vlasy, i když není tak agresivní jako u jiných typů chemie, mi může úplně zbavit vlasů. Naštěstí můj pán mě přesvědčil o opaku a jsem velmi spokojen s výsledkem. Nyní mám svěží vlasy, které se snadno dají na kolečkách a kudrlinky se současně drží dlouhou dobu. Vlasy bez stylingu také vypadají docela dobře a přirozeně, což mi dává možnost ušetřit čas ve všední dny před prací.

Zpětná vazba na řezbářství pro střední vlasy

Tatiana, 45 let

Nedávno jsem provedla účes bobů v naději, že to bude moje vlasy mnohem objemnější. Ale, bohužel, mé tenké vlasy stále neměly tvar. Pokládání na kadeřnictví téměř nezachránila situaci, protože kudrlinky trvaly jen pár hodin. Byla jsem přesvědčena, že zvládnu vlasy tím, že mě přesvědčí, že po tomto postupu dostanu více výhod než minus. Vzhledem k tomu, že malé kadeře dávají větší objem, bylo rozhodnuto používat cívky malého průměru. Trvalo to spoustu času - asi dvě hodiny, ale tento postup se provádí jednou za tři měsíce, takže můžete být trpěliví. Kromě dobrého objemu a krásného účesu, který se objeví, mohu poznamenat, že vlasy jsou mnohem kratší (kadeře odstraňují délku kroucením kudrlin).

Zpětná vazba na řezbářství na bělených vlasech

Alexandra, 19 let

Jako experiment jsem se rozhodl, že na mých dlouhých bělených vlasech vyřezám. Na internetu jsem četl mnoho názorů na tento postup, ale protože má jen dočasný účinek a poměrně lehký účinek na vlasy, rozhodl jsem se to zkusit. Abych vytvořil přirozené a lehké vlny, byl jsem zraněn do velkých kadeřníků a všechny vrstvy pokropil se speciální hmotou po dobu 30 minut. Vůně je jen nesnesitelná! Poté, co byly vlasy dobře umyté a vysychané, jsem na vlasy zasáhl účinek velkých vln. Vzhledem k tomu, že se takový zvlnění vlasů zdá být větší a vypadají silnější.

Přehled o řezbářství na tenkých vlasech střední délky

Lyudmila, 44 let

Mám tenké kudrnaté vlasy, které nemají absolutně žádný tvar a strukturu, což mi vlasy vypadají nešikovně. Uložení na kolečko není příliš dlouhé a při vysoké vlhkosti neukládá ani nejsilnější způsob fixace. Na řezání vlasů jsem se bez váhání dohodla, protože to nemůže být ještě horší. Překvapen výsledkem, protože moje vlasy mají tvar a dobře upravený vzhled a styl je nyní po celý den. Pro mě to byla jen spása!

Zpětná vazba na řezbářství pro řídké vlasy

Valentina, 39 let

Mám řídké, bezvládné vlasy, které visí dolů. No, kdo by na mém místě nechtěl mít nádherné a krásné vlasy. V salonu mi bylo doporučeno zkusit kadeřnictví na vlasy, které má mnohem jemnější složení ve srovnání s jinými typy perm. Samozřejmě jsem souhlasil! Malé kudrlinky způsobily větší objem vlasů a vlasy se zdály dvakrát tlustší.

 • Vyhodnoťte stav vlasů, a pokud vyžadují obnovu, proveďte průběh regeneračních vlasových mask.
 • Vyberte si správnou velikost koleček, abyste získali kudrlinky, které odpovídají délce a struktuře vlasů.
 • Chcete-li získat stabilní a vysoce kvalitní výsledek, kontaktujte zkušeného odborníka, který provede všechny kroky techniky tohoto postupu.

Vyřezávání vlasů - rysy postupu

Pod takovou nepochopitelnou a neznámou dívku slovo "carving" skrývá dlouhotrvající styling. K provedení tohoto postupu se používají speciální formulace a prostředky pro upevnění, stejně jako speciální kolečka.

Někteří lidé nazývají tento typ curlingu jakousi curlingovou, ale zároveň je zřejmá jeho výhoda nad obvyklým permem. To spočívá ve skutečnosti, že dopad použitého nástroje je pouze na povrchu vlasové šachty, ne pronikající do hloubky a neporušování jeho holistické a zdravé struktury.

Výsledný účinek z řezbářství se udržuje od jednoho do šesti měsíců. Po tomto období kudrlinky začnou trochu klesat. Opakování tohoto postupu však bude možné po třech měsících.

Rozdíl mezi řezbářství z jiného typu curlingu

1. Carving se příznivě srovnává s permem jemnějším účinkem na vlasy, zvláště pokud je přirozeně křehký a tenký. Při řezání agresivních látek pouze obaluje jádro, aniž by narušila jeho celistvost a nepronikla dovnitř.

2. Při provádění biologického záření se používá sloučenina, jejíž součástí je biologický protein, který se podobá lidskému proteinu. Při chemickém ošetření nebo řezání se tato kompozice nepoužívá.

3. Přestože výsledek získaný po řezbě je menší než po chemickém nebo biologickém záření, stále vypadá přirozeněji a přirozeněji.

Typy řezbářství

Díky stávajícím typům tohoto postupu získává žena široký výběr stylu a kudrlinky, o kterých jen snil.

Carving se děje:

1. Velký. Během vlny jsou vytvořeny velké, ale ne velmi výrazné vlny. Obraz je jemný, měkký a ženský. Během postupu se používají pouze kolečka s velkým průměrem.

4. Textured. Vhodný pro ženy, které chtějí skrýt nevýhody neúspěšného zbarvení. V důsledku toho se zdá, že styling je docela zajímavý a pro tento účel jsou kadeřnice používané v různých tvarech a velikostech. Tato řezba může být zvolena pro dívky, jejichž účes se provádí v kaskádě.

5. Vertikální. Postup je prováděn po celou délku vlasů, takže je nejvhodnější pro ty, kteří mají luxusní a dlouhé vlasy. Pro natočení vertikálních cívky.

6. Lokální, nazývá se také kořen. Při tomto vyřezávání je zpracována pouze kořenová oblast, aniž by došlo k ovlivnění zbytku vlasového hřídele. Ale někdy lokální perm tohoto typu znamená vytvoření pramenů na dně nebo pouze ve střední oblasti hlavy.

Vyřezávací kuželky

Vzhledem k tomu, že samotná křivka je při řezbářství několika druhů, pak se kolečka v tomto postupu také používají odlišně. Toto je:

1. Válečky (bumerangy) vyrobené z pěnové gumy. Nejčastěji se používá pro malé nebo velké kudrlinky.

2. Spirály. Obnovte účinek vlasů zkroucených ve spirále. To je druh řezbářství, který většina dívek dává přednost. Pokládka v tomto případě vypadá docela úhledně, ale trvá velmi dlouho.

3. Zvlnění objemu. Používají se, když žena má vzácnou hlavu vlasů a potřebuje získat další objem v blízkosti kořene. A právě tyto kolečka s velkým průměrem se vyrovnávají s tímto úkolem.

4. Koklushki. Díky těmto zařízením můžete vytvořit "africké" vlasy. Výstup je velmi malý a vtipný kadeře.

Ve skutečnosti si také zvolte kadeřník musí být přemýšlivý. Takže pokud dívka s tenkými vlasy dává přednost práci s cívkami, výsledek nemusí splňovat její očekávání. Protože vypadají vlasy velmi objemné a beztvaré. S tímto typem vlasů je lepší zvolit válce pro velké kadeře.

Výhody a nevýhody řezbářství

Jaký a jakýkoli postup, při kterém dochází k účinkům na vlasy, má řezba také své výhody a nevýhody. Zjevné výhody tohoto typu mávání zahrnují následující výhody:

- má šetrný účinek na vlasy;
- během takového postupu se kudrlinky samy o sobě ukáží jako přirozenější a přirozenější vzhled, ale s chemickým permem vypadají jako těsné a nehybné kadeře;
- na běžné vlasy, řezba trvá až tři měsíce, a pokud se provádí na barevné vlasy, pak efekt potěší ženu po dobu šesti měsíců;
- vzhledem k rozmanitosti typů takových postupů bude každá osoba schopna přesně vyzdvihnout kadeře (velké, střední, malé) podle tvaru obličeje a typu vlasů;
- Řezbářství vám dává jedinečnou příležitost dělat nějaký účes dlouhodobě, ať už pomocí žehlení nebo reliéfních pramenů.

Ale nevýhody tohoto postupu zahrnují takové okamžiky, jako jsou:

- vlasy mohou být silně rozděleny, protože v každém případě je to chemická sloučenina, která poškozuje vlasy;
- řezbářství nedává vliv výrazných kudrlin, v tomto případě je lepší obrátit se na biovody;
- Chemické složení aplikované na vlasy během procedury má specifický zápach, který je po nějakou dobu zachycen a cítil se na povrchu vlasů (zvláště po umytí hlavy);
- někteří lidé po řezání zaznamenávají ztrátu pramenů;
- mistr nemůže nikdy přesně předpovídat, jak se kudrlinky budou chovat po skončení termínu vystavení takovému postupu, budou se jednoduše uvolňovat nebo zotavovat;
- i když se uchýlíte k řezbářství, pak konečně zapomenete, že používání stylingových výrobků nebude fungovat, bude žena stále muset uchýlit se ke své pomoci při vytváření požadovaného tvaru.

Kontraindikace pro řezbářství

Kromě výhod a nevýhod postupu má i vlastní kontraindikace.

? Vyhněte se řezání by mělo být během těhotenství nebo během laktace. Složení, které se nanáší na vlasovou šachtu, nemůže být nazýváno absolutně bezpečným. Proto je lepší se zdržet čekání na postup pro dívky v pozici a počkat na vhodnější období.

? Je také nežádoucí provést takový postup v období menstruace nebo po těžkém stresu. V takových případech bude obtížné stylovat vlasy.

? Není nutné provádět řezání bezprostředně po barvení vlasů. Vlákna a tak jsou v tomto okamžiku vážně poškozeny, takže by jim měl být věnován čas na zotavení.

? Tělo některých žen může mít při postupu kompozice individuální nesnášenlivost, což vyvolává výskyt alergických reakcí. A pokud dívka o takových vlastnostech ví, musí o tom informovat pána, aby předběžně provedla zkoušku možných alergií.

? Další kontraindikace k použití řezbářství je použití silných léků, zejména pokud jsou hormonální. Je lepší počkat, než skončí léčba, a pak se uchýlí k tomuto typu curlingu.

Jak probíhá řezba?

Řezbářství lze získat nejen uvnitř stěn salónu krásy, ale můžete se domnívat, že se tento postup opakuje doma. Chcete-li to provést, musíte postupovat podle všech doporučení, zakoupit speciální soupravu s potřebným složením a během dvou hodin se žena může spokojit s výsledkem. Schéma řezbářství je následující:

1. Nejprve se hlava umyje a vlasy jsou mírně vysušené ručníkem.

2. Dále musíte rozdělit vlasy na prameny a vítat je do předem vybraných koleček nebo cívek.

3. Aplikátor se spustí do sestavy speciálního nástroje ze sady na řezání a zpracovává každý pramen zvlášť.

4. Po té byste měli položit plastovou čepičku na hlavu a zabalit ji ručníkem nahoře. Udržet čas, který výrobce specifikuje na obalech chemickým roztokem.

5. Po uplynutí nastaveného času se hlava umyje vodou bez použití šamponu a bez odstranění cívky z vlasů.

6. Nakonec se na celou plochu vlasů aplikuje západka (je součástí balení), stále ještě čeká nějaký čas a kolečka se uvolní.

7. Na samém konci jsou kudrlinky znovu promyty vodou bez šamponu a sušeny pomocí vysoušeče vlasů.

Vyřezávání vlasů - co to je, vlasová fotografie po řezbě

Co je společné mezi vařením, lyžováním a kadeřnictvím? Nejméně - termín řezbářství. V každém odvětví má svůj vlastní specifický význam, který je spojen s původním anglickým "vláknem, řezaným". Stylisté a kadeřníci říkají, že vyřezávají jemnou alternativu ke stálému kroutí. Zpočátku byl tento koncept označen jako dlouhodobý styl, vyrobený speciální kompozicí. Nyní se nazývá tzv. "Lehká chemie", ve kterém se vlasy stávají zvlněnými a objemnými po několik týdnů. Samozřejmě, řezbářství není klasický perm, ale stále efektivně aktualizuje účes, což vám umožní zapomínat na pravé prameny po dlouhou dobu.

Popis postupu

Často řezba je zmatená nejen s chemickými látkami, ale také s biopalivy. Důvodem je, že používané léky se liší tím, že nejsou příliš agresivní na strukturu vlasů. Neprotínají se uvnitř vlasových šachet, ale jsou fixovány na povrchu, což trvale vytváří odolnost proti kudrům. A přesto je hlavním úkolem takové procedury, aby se vlasy mohutnější, a ne kudrnaté. Proto byste se neměli spoléhat na elastické kudrlinky, které jsou získány po tradiční chemii.

Mimochodem. Historie karvingu začala společnost Schwarzkopf, která vynalezla metodu dlouhodobého stylu s použitím kroucených koleček a speciální kompozice.

Co se používá

Pro tuto technologii budete potřebovat totéž jako pro jakýkoli typ curlingu: kolečka, kompozice, západka (k opravě výsledku). Papilotki může být jiná. Hlavní věc je, že jsou pečlivě uchyceny na vlasy a při stylingu se nevyvíjejí, stejně jako poskytují požadovaný tvar a velikost kudrlin. Samozřejmě, tepelné válce nebo suchý zip nebude fungovat.

Obvykle se vlasy pro snadné zvlnění chemie na těchto válcích:

 • spirála - vhodná pro vytváření velkého počtu kadeří. Kudrlinky jsou středně velké, můžete si přečíst více o spirálové chemii;
 • bumerangy - používají se pro kombinovaný styling. Výsledek závisí na průměru produktů.

Složení používané pro domácí řezbářství by nemělo zaručit pouze dlouhodobé výsledky, ale také jemně ovlivňuje vlasy. No, pokud obsahuje keratin, vitamíny. Samozřejmě, že náklady na takový nástroj budou vyšší, ale neměli byste zachránit krásu a zdraví vlasů. Je lepší než úplně opustit šetrnou chemii. Mezi oblíbené značky patří GOLDWELL Evolution, Londa, Estel, ISO, Wella, Cutrin, Schwarzkopf a další.

Fixátor musí být ze stejné série jako kompozice. Výrobci zpravidla zabalí vše potřebné pro natáčení do jedné sady.

Typy řezbářství

 • Velké. Kudrlinky jsou volné, načechrané a ne elastické. Za tímto účelem se používají kolečka s velkým průměrem.
 • Průměrný Vlasy vypadají lehce, vzdušně, ale nejsou načechrané. Velikost válečků pro vlnu - průměr.
 • Malé. Pro tento typ dlouhodobého stohování se používají malé cívky, spirály. Výsledkem je velmi objemná hlava vlasů.
 • Textured. Umožňuje, abyste se chválili o kudrnatých vlasech, které vypadají, že jsou vytvořeny přírodou, a nikoliv šikovnými rukama mistrovského kadeřníka. Tajemství je v kombinaci papillotoku různých tvarů a průměrů.
 • Vertikální. Tato řezba se provádí po celé délce pramenů pomocí spirálových koleček.
 • Radikální. V tomto případě se pouze kadeřují vlasy, aby se vlasy mohly zvýšit. Tento typ postupu je optimální nejen pro majitele tenkých pramenů, ale i pro dívky, jejichž kadeře se natočí z přírody. Budeme mluvit o indikaci a zákazy pro chování světelné chemie, porovnávat všechny klady a zápory, stejně jako poskytnout podrobné pokyny k nezávislému provádění bazální řezbářství a sdílet tajemství styling nový účes.

Pozor! Někdy mistři dělají perm výhradně na špičkách vlasů, které nazývají místní.

Náklady na

Jedná se o jeden z případů, kdy zachráníte proceduru, výběrem nezávislých experimentů s hlavou vlasů namísto salonu, není zvlášť úspěšný. V kadeřnictví se náklady na řezbářství počítají s přihlédnutím k různým parametrům: použitému složení, typu stylingu, délce vlasů klienta. Důležitou roli, kterou hraje umístění kabiny: metropole nebo provinční město. V průměru je možné provádět jemnou chemii za cenu od 1000 do 5000 rublů.

Náklady na léky pro proceduru doma - asi 1000-1500 rublů. Existují sady, které stojí až 4000-4500 rublů. Také, bez ohledu na výběr místa pro carving, musíte přidat na všechny výdaje na výdaje na kosmetiku pro obnovu vlasů.

Výhody a nevýhody

K nepochybným výhodám dlouhodobého stylingu, který se podobá lehké chemické látce. Perm, zahrnují:

 • šetrný účinek na vlasy;
 • výsledek, který vypadá jako přirozený účes;
 • extra objem pro tenké, vzácné prameny. Jsou to majitelé takových kudrlin a doporučená řezba;
 • různé možnosti curlingu;
 • možnost provedení postupu na vlasy různých délek;
 • snadnější stylování na kolečkách nebo navíjení - efekt v tomto případě trvá déle;
 • univerzálnost - správně zvolená řezba vyzdobí kulatou nebo obdélníkovou tvář, skryje hlavní rysy a zdůrazňuje důstojnost exteriéru;
 • postupné odvíjení kadeř, ve kterém hranice mezi kadeřenými a přímými vlasy nejsou tak viditelné jako v případě chemie;
 • nižší náklady ve srovnání s bioplynem, který také používá benigní přípravky;
 • možnost časté korekce.

Nevýhody postupu:

 • těžké dostat pružné kudrlinky;
 • na vlasu je nepříjemný zápach chemikálií;
 • pramene jsou stále pod tlakem: mohou vypadnout a rozdělit se na špičky;
 • je nutné udělat styling a řádně pečovat o vlasy tak, aby se neodvíjely;
 • existují omezení chování, včetně - slabých, bělených kudrlin;
 • Není možné předvídat výsledek jemné chemie na tlustých, silných, barvených a proužkovaných pramenech.

Pozor! Řezbářství mírně vyschne vlasy. Pro majitele tučných typů vlasů, které se rychle znečišťují, je to plus, ale pro ty, kteří mají kadeře suché, může být mínus.

Kontraindikace

Postup nelze provést v takových případech:

 • barvení vlasů, po němž uplynulo 14 dní. Pokud je barva změněna s hennou nebo basma, mistr pravděpodobně odmítne řezbářství;
 • užívání léků, zejména antibiotik a hormonů;
 • přítomnost křehkých, suchých, odbarvených, poškozených, oslabených nebo tvrdých kadeří;
 • náchylnost k alergiím;
 • lupy, seborrhea, poškození hlavy.

Těhotenství a období kojení nejsou jednoznačné kontraindikace, ale mnoho žen raději odkládá řezbářství v příznivějším období. To je rozumné vzhledem k tomu, že hormonální změny mohou ovlivnit kvalitu kadeřnických postupů. Kudrlinky prostě nefungují.

Funkce daná délkou vlasů

Vzhledem k tomu, že příliš strmá kuželová řezba téměř neovlivňuje délku vlasů. Jedná se o jiný rozdíl od perm, ve kterém mohou být pružné kadeře vizuálně kratší o 1-2 centimetry. Čím silnější jsou vlasy, tím obtížnější je předpovědět výsledek a trvání účinku. Tlusté vlasové tyčinky také nemusí být kompozicí ovlivněny. V takových případech se styling obvykle udržuje tak dlouho, jako na tenkých, vzácných pramenech.

Řezání je kombinováno s mnoha účesy. Pokud dojde k třesku, může být zkroucený spolu s ostatními prameny nebo ponechán tak, jak je. Recenze a fotky s výsledky jemné chemie vám pomohou lépe prezentovat finální verzi účesu. Nezapomeňte však, že zde musíte také vzít v úvahu vlastnosti vzhledu: oválné a obličejové rysy, délku vlasů.

Dlouho

Těžká hustá kadeřnice se rychle uvolní. Majitelům takových vlasů je zobrazena klasická chemie nebo biowave. Pokud jsou prameny dostatečně lehké, bude dobrou volbou vertikální neutrální stohování na špirálových kolečkách.

Průměrný

Ideální délka procedury. Vlasy, které sestupují pod ramena, mohou být zkroucené do cívky. Jakékoliv jiné typy složek budou také pracovat na vytvoření tělesných vln nebo středních kadeří. Vyřezávání vypadá dobře s kaskádou.

Krátké

Kvůli snadnosti takové délky kadeří přispívá k dlouhodobému uchování výsledku. Pro krátké prameny můžete zvolit velké kolečka nebo současně kombinovat válce různých velikostí. Textrovaný typ řezbářství úspěšně položí na bob stříhání nebo podlouhlý bob. Vertikální perm často není příliš atraktivní kvůli velkému objemu.

Před provedením procedury se obraťte na kadeřníka. Kouzelník vám řekne, zda se má na vaší kadeře udělat kravata a jaký druh koleček by měl lépe vzít.

Jak hrát doma

Nezávislé provádění vlny vyžaduje přísné dodržování technologie. Pokud tuto zkušenost nemáte, je lepší věřit odborníkovi. V každém případě se pečlivě připravte na snadnou chemii. Vytvořte účes nebo ořízněte konce pramenů, rozmazněte zámky s výživnými maskami. Pro domácí řezbářství, zvláště pro dlouhé vlasy, stojí za to přilákat pomocníka.

Pozor! Ujistěte se, že testujete alergickou reakci. Vložte malé množství sloučeniny na malou oblast za uchem, ohybem nebo zápěstí, po 20-30 minutách zkontrolujte. Tím se zabrání vývoji alergické reakce během permu.

Chcete-li vytvořit svůj vlastní dlouhodobý styl, připravte si následující materiály a nástroje:

 • složení a fixační prostředek;
 • kontejnery pro chov drogy. Optimálně, pokud jsou sklo;
 • houby nebo aplikátory - 2 kusy;
 • kolečka zvoleného tvaru a velikosti;
 • hřeben;
 • tukový krém nebo vazelína;
 • bavlněný svazek;
 • plastová čepička;
 • plášť na ramenou nebo starý župan;
 • ručník;
 • rukavice (pokud nechodíte do kompozice).

Před zahájením procedury vyzkoušejte různé možnosti kroucení na kolečkách, experimentujte s průměrem a počtem válečků. Z papillotoku a rysy jejich umístění závisí na celkovém vzhledu vlasů.

Podrobné pokyny pro vyřezávání:

 1. Naplňte umyté a mírně usušené vlasy.
 2. Forma pramenů. Čím jsou tenčí, tím výraznější bude kadeř.
 3. Posuňte kadeře na papilotky.
 4. Pečlivě ošetřete pokožku podél růstu vlasů bohatým, vyživujícím krémem.
 5. Navazujte bavlněný postroj nebo speciální obvaz. Tato opatření chrání pokožku a vlasy před účinky kompozice.
 6. Hodíš si přes ramena plášť, ručník kolem krku, nosíš rukavice.
 7. Zředěte kompozici.
 8. Osušte ho přes hubu houbou. Mokrý kudrnatý zámek se hluboce zabírá, takže všechny vlasy jsou nasáklé, ale nepřehánějte je.
 9. Zakryjte hlavu plastovou čepičkou a ručníkem. Kolik si drogu udržíte na hlavě vlasů - řekněte mu pokyny. Nezvyšujte doporučený čas - je to škodlivé pro vlasy!
 10. Umyjte si hlavu vodou bez odstranění papilotky.
 11. Naneste na hlavu složení pro fixaci vlasů.
 12. Počkejte na dobu určenou výrobcem.
 13. Opatrně odstraňte vlasy a opláchněte vlasy, vysušte se přirozeně nebo pomocí vysoušeče vlasů s tryskou difuzoru. Není třeba používat šampon. Můžete si opláchnout vlasy octem.

Jak dlouho trvá účinek?

V průměru řemeslníci v salonech poskytují záruku na 1-2, méně často po dobu 3 měsíců. Samozřejmě, hodně závisí na stavu, struktuře a délce vlasů, na správné péči a stylování, na kvalitě kompozice. S úspěšnou kombinací všech těchto faktorů může být účinek zachován až na 6 měsíců. Při růstu se kudrlinky postupně odvíjejí a mění tvar původního zvlnění. Pokud vzhled účesu přestal vyhovovat, po 3-4 měsících můžete provést opravu.

Mimochodem. Všimneme si, že vlasy, které byly před vyřezávaním vystaveny zbarvení, lépe udržují perm. Pouze musíte trvat dvoutýdenní přestávku mezi léčbou.

Styling a péče

Několik dní po vyřezávání musíte udělat, aniž byste si umyli vlasy, aby se nakonec tvarovaly kudrlinky. Poté je můžete umýt šampony pro kudrnaté nebo poškozené vlasy, česání - hřeben se vzácnými zuby.

Je lepší používat štětce s přírodními štětinami a zbytek odstraňte až do lepších časů. Pro usušení vlasů použijte difuzér trysek. Stane se asistentkou, pokud uvažujete o stylování vlasů, i když nejlepší cestou je přirozené sušení.

Chcete-li vytvořit skvěle upravený účes, použijte speciální styl pro kudrnaté prameny. Rozložte je přes vypranou hlavu, mírně stlačte prameny ze spodu nahoru ke kořenům a poté je vysušte difuzorem.

Chcete-li vyrovnat řezbářství a udělat vlasy poslušný, volumetrický, vezměte štětec. Žehličku můžete používat, ale jen se ujistěte, že máte na sebe namočenou látku pro tepelnou ochranu.

Dokonce i dočasné permate může změnit vlasy na slámu, pokud porušíte technologii postupu nebo neposkytujete správnou péči o vlasy. Vyberte kosmetiku pro uvolněné, poškozené, kudrnaté prameny. Proveďte masky, použijte balzámy a oplachujte. Nechoď do postele s mokrou hlavou. Kousky kousky po promytí pečlivě pečlivě netřižte ručníkem. Vyhýbejte se všem výrobkům, které obsahují alkohol, a pravidelně upravujte tipy.

Carving je ideální pro tenké, vzácné vlasy. Má mnoho výhod oproti jiným způsobům pokládání a klasické chemii, protože poskytuje spíše dlouhotrvající výsledek a příliš nepoškozuje prameny. Stačí, abyste si vlasy pečlivě postarali o vlasy, takže to vždy vypadá skvěle. Nezapomínejte však na kontraindikace, které sledují módní trendy na úkor vlasů.

Pro experimenty budou vhodné pouze zdravé kudrlinky, jinak může dojít k mnoha problémům: špička, ztráta, poškození vlasových šachet. Jakýkoli, dokonce šetrný účinek chemie na strukturu pramenů, je test na vlasy a vaším úkolem je pomoci vašim vlasům překonat to bezbolestně.

Užitečná videa

Co je to carving a jak se to dělá?

Řezání na středních vlasech. Podrobný video tutoriál.

Vyřezávání vlasů - vše, co o tom musíte vědět

Každá dívka chce v každé situaci vypadat neodolatelně. Ale urychlený rytmus života někdy znemožňuje často sledovat účes. Z těchto důvodů mnoho lidí jednoduše nemůže dovolit denní styling. S cílem zkrátit dobu péče o vlasy byly vynalezeny různé způsoby dlouhodobého stylingu. Jedním z nejnovějších vývoje mezi nimi je řezba.

Co je řezba a jaké druhy to existují? Kdo je vhodný a jsou zde nějaké kontraindikace? Co se liší od jiných způsobů dlouhodobého stylingu? Jaký výkon technologie a zda se dá dělat doma? A také s jakými nástroji je tento dlouhodobý perm vytvořen, způsoby péče o vlasy po proceduře, možnosti stylingu, účesy a mnohem více. Zde je všechno o carvingu!

Co je řezba

Vyřezávání vlasů je jednou z nejrůznějších studených permanentních permů. Základem této metody je použití speciálního přípravku, který ovlivňuje pouze povrch vlasů, aniž by pronikl do vlasů. V tomto stylu pro navíjení lze použít různé, v závislosti na velikosti a tvaru, které chcete mít kudrlinky.

Dějiny stvoření

Řezbářství (přeloženo z angličtiny znamená řezbářství, řezání. Název a samotná metoda - vývoj německého koncernu Schwarzkopf.

Původní patentovaná možnost pokládky umožnila zavěšení pramenů pouze na speciálních pěnových pryžových válcích. Avšak poté, co francouzská společnost L'Oreal začala vyrábět léky s podobným účinkem, začali stylisté vyzkoušet jiné styly, aby vytvářely kudrlinky.

Silné a slabé stránky

Dokonce i jemné curlingové produkty nejsou vhodné pro všechny. Jaké jsou výhody a nevýhody vyřezávání vlasů?

Výhody této metody zahrnují následující vlastnosti.

 1. Schopnost fantazírovat v podobě kudrlin.
 2. Odstraňuje přebytečný tuk v kořenové zóně.
 3. Nepoškozuje vnitřní vrstvy vlasů.
 4. Nevyžaduje další postup pro odstraňování permů.
 5. Můžete to dělat často - 3-4 krát za rok.
 6. Dva měsíce po "chemii" začíná kadeřit narovnat a po druhé - vlas získává svůj přirozený stav.
 7. Možnost držení doma.
 8. Efekt - přirozené kudrliny, bez přitěžování.
 9. Snadno se vyrovnejte, abyste vytvořili elegantní styl.
 10. Schopnost pracovat s bělenými a bělenými prameny.
 11. Přípravky pro tuto vlnu tvoří povrchovou disulfidickou vazbu bez pronikání do matrice a matrice vlasů, čímž se jejich vnitřní struktura nemění.

Může být řezba pro vlasy škodlivá? - ne. Nicméně, i přes jemný dopad a jiné pozitivní vlastnosti, má některé drobné nedostatky.

 1. Není vhodný pro curling skelných šedých vlasů a tvrdých vlasů.
 2. V africkém stylu nelze vytvořit čisté kudrlinky.
 3. Nepríjemný zápach po curlingu trvá přibližně týden.
 4. Nevypouští se z potřeba dělat pokládku.
 5. Docela vysoká cena v kosmetických salonech.
 6. Postup trvá 3 až 6 hodin.

Řezání není vhodné pro tvrdé vlasy, protože povrchová disulfidová vazba nedrží zvlnění, takže se protáhne pod svou váhu. Ze stejného důvodu udržujte afro kudrlinky ne.

Kontraindikace

Carving, stejně jako jakýkoli postup související s chemickou reakcí, má kontraindikace. V následujících případech je zakázáno.

 1. Během období hormonální nestability - během těhotenství, laktace, v kritických dnech. A také když jsou užívány hormonální přípravky a antikoncepce.
 2. Pokud se na kůži hlavy objeví škrábance nebo ohniska zánětu.
 3. V období aktivní ztráty vlasů.
 4. Pokud vlákno neprošlo zkouškou trhlinami.
 5. S individuální nesnášenlivostí ke složkám přípravku pro curling.

Abyste zabránili akutním alergickým reakcím během postupu, je třeba provést test tolerance. Chcete-li to udělat, aplikujte drogu na vnitřní straně lokte a držte ji půl hodiny. Pokud se pokožka objeví načervenalé nebo svědící, pak musí být perimu zrušena.

Jaké vlasy jsou vhodné pro řezbářství

Perm vyrobená přípravou penetrace povrchu do vlasové baňky je jemná a jemná vlna, proto není vhodná pro šedé vlasy a tvrdé vlasy. Kadeřnice po řezbě mají měkkou strukturu a přirozenou podobu. K získání elastických kadeří v africkém stylu nejsou povrchové přípravky používány.

Řezání se provádí na následujících typech vlasů:

 • malované;
 • melirovannye;
 • zředěný;
 • změna barvy;
 • vyjasněno;
 • měkké.

Podívejme se blíže na vlastnosti tohoto stylu pro každý z uvedených typů.

 1. Řezání vlasů nabarvených amoniakem může být provedeno pouze týden po skončení procedury, protože fixační fáze curlingového výrobku obsahuje peroxid vodíku. Pokud vytvoříte "chemii" na čerstvé barvení, bude barva lehčí. Styly mohou být použity libovolné, nicméně je třeba, abyste je navlékli bez napětí.
 2. Řezání pro hennu a basma-barevné vlasy lze provést po prvním šamponování. Přírodní barviva neobsahují látky, s nimiž mohou složky přípravku pro curling reagovat.
 3. Řezání na pruhované vlasy může probíhat teprve poté, co se zkušební prameny rozbijí, protože tento typ zbarvení vyžaduje částečnou změnu barvy. Chcete-li to provést, nakrájejte několik vlasů s nejlehčími prameny a ošetřete je pomocí curlingového prostředku. Po uplynutí doby expozice vytáhněte konce různými směry a v případě, že jsou vlasy snadno roztrhané, postup by měl být opuštěn. Pokud kompozice nepoškodí pramen, přejděte na výběr stylistů. Nepoužívejte knoflíky na suchý zip, protože odtrhnou horní vrstvu kůžičky na poškozených oblastech vlasů.
 4. Řezání na barvených vlasech může být provedeno, ale ne dříve než za 10 dní. Proveďte test rozbíjení pramene a vyvarujte se hrubému stylu při práci.
 5. Řezbářství pro ředěné a bělené vlasy s práškem, musíte to udělat velmi opatrně. Ujistěte se, že provedete zkoušku zlomu. Dokonce i když není vlákno poškozeno pomocí "chemie", musíte takové vlasy natřít pouze na měkkých pěnových pryžových válečcích bez napětí. Po ošetření lékem nezapomeňte zkontrolovat každých 5 minut zvlnění a celistvost vlasů.
 6. Měkké vlasy jsou navinuty na středním nebo malém průměru. Neudržují tvar zvlnění špatně, takže při navíjení pramenu se lehce táhne na cívce a zvedne se z kořene. Pro měkké vlasy je vhodnější horizontální metoda.

Kdy mohu barvit vlasy po řezbě? - jakmile zmizí vůně drogy. Obvykle zmizí po 7-10 dnech. Neutralizační fáze během reakce vytváří nepříjemnou vůni peroxidu vodíku, která deformuje barvu amoniakového barviva. Henna a Basma mohou být obarveny po dvou dnech. Dodržování specifikovaných termínů zachovává barvu a zdraví vlasů.

Typy řezbářství

Tento typ dlouhodobého kroucení lze provést několika způsoby. Každá ze stávajících metod se aplikuje na vlasy různých délek. Stejná příprava je vždy používána, jediný rozdíl je v principu likvidace.

Celkově existuje pět typů řezbářství a tvar výsledného zvlnění závisí na průměru používaných stylizátorů:

 • klasické;
 • textured;
 • místní;
 • vertikální;
 • kombinované.

Jaký je jejich rozdíl? Dozvíme se více o každé konkrétní metodě.

Klasická (horizontální) řezba může být provedena stylisty různých velikostí a dokonce střídavě mezi nimi. V horizontálním pohledu je vlasová linie oddělena horní částí vertikálními okraji, jejichž šířka by měla odpovídat délce cívky. Potom vlasy upevněte na vodítka rovnoběžně k sobě ve vodorovném směru. Tloušťka pramene musí být roven průměru cívky. Klasická řezba může být malá, střední nebo velká, záleží na délce vlasů a na průměru používaných nástrojů.

Texturající řezání tvoří pěnové ohebné válce. Pro nejvíce přirozený efekt jsou v různých tloušťkách a střídají se navzájem, mění směr vinutí. Textured carving může být střední a velká. Díky tomu není nutné oddělovat vlasy čistými děrami. Vlákna mohou být navinut náhodně.

Místní (bazální) řezba se provádí pomocí válců s velkým průměrem a zakřivení pouze vlasů u kořenů. Pro krátké účesy nebo pro vztyčený vzorek jsou styly jednoduše uzavřeny pod prameny. Tento typ řezbářství se provádí pro zvýšení objemu vlasů a může být použit místo jiných technik kořenových chemických permů.

Vertikální řezba (spirála) je vyráběna speciálními ohebnými trubkami - vellaformery. Aby se vlasy natočily takovými stylizátory, musíte je rozdělit na prameny o tloušťce nejvýše o centimetr, pak je vsunout do otvoru protažené trubky a přetočit tvarovky do spirály. Vertikální řezba dává délku vlasů 25-40 centimetrů.

Kombinovaná metoda řezbářství je kombinací místních a jiných typů curlingu. Tato metoda je často používána pro účesy s výrazným třeskem.

Jaký druh je vhodný pro různé délky vlasů

Po zvážení všech variant řezbářství se zaměříme na to, jak dlouho to lze udělat a jakou metodu.

Na krátké vlasy

Řezbářství pro velmi krátké vlasy může být provedeno pouze lokálně, aby se dosáhlo výrazného tvaru účesu. Pásky kratší než 5 centimetrů nejsou jednoduše navinuty na žádném stylu.

Řezbářství pro krátké vlasy (5-10 cm) lze provést místním a horizontálním způsobem. Pro klasickou metodu jsou prameny navinuty na tenkých nebo středních cívkách.

Radikální řezba pro krátké vlasy činí stylisty pro velké kudrlinky a umístí je ve směru účesu.

Pro krátké vlasy s náramky použijte kombinovanou řezbu. Oddělte třesky a zkraťte místní metodu, dáte požadovaný tvar a zbytek vlasů - horizontálně.

V průměru

Řezání vlasů střední délky se provádí se všemi pěti typy. Jaké styly používají závisí na tvaru zvlnění.

Kvůli větším zvlněním na středních vlasech je řezba tvořena tlustými válečky, které se skládají do kroužků. Pokud střídáte směr kudrlin, dostanete efekt přirozeného kuchařství.

Řezbářství pro střední vlasy s třesky je vyrobeno podle délky a tvaru. Chcete-li to provést, oddělte oblast nárazy a vítr zbytek vlasů. "Kleopatra" - jediná konfigurace tresky, která není ovlivněna kroužením. Jiné jsou předmětem místní metody nebo, pokud to dovolí délka, jsou navinuty do hlavní hmoty kudrlin.

Vertikální způsob vyřezávání na středně dlouhé vlasy se provádí častěji než jiné typy, protože dobře tvarované nože nevětší více než 40 centimetrů. Tato metoda kroužení nedává silný spodní objem. Kdo miluje nádhernou kadeřnictví, je nutné tuto možnost odmítnout.

Spirálové řezbářství na středních vlasech se provádí podobně jako na vertikální, pouze princip stylování po "chemii" je odlišný.

Dlouho

Řezání dlouhých vlasů dělá místní, klasické a texturní metody. Metoda curlingu závisí na tom, jaký efekt chcete dosáhnout.

Chcete-li udělat velké kudrlinky pro dlouhé vlasy, použijte texturní řezbářství pomocí skútrů. Chcete-li zakřivení udržet požadovaný tvar a ne narovnat pod svou vlastní hmotností, prameny se pevně navinují na nástroj.

Pro dlouhé vlasy s třeskem udělejte kombinovanou řezbu. Místní metoda - pro získání objemu v oblasti nárazů. Klasický nebo texturální - pro navíjení zbytku vlasů.

Jaký druh podvádění je vhodný pro různé styly účesů

Každý styl má svůj vlastní zásnubní účes. To je způsobeno úhlem řezu a délkou vlasů. Aby perm nedeformoval tvar obličeje, musíte vítat prameny správně. Vlastnosti každého účesu - v posunu objemu a korekci poměru velikosti hlavy k růstu.

Zjistěte, jaké účesy dělají řezbářství a způsoby, jak řídit zvlnění současně, aby se konce vlasů nelepily v různých směrech.

 1. Na auto se řezba provádí místně, texturálně nebo vertikálně, protože horizontální vinutí dává vlasy trojúhelníkový tvar. Vlasy v dolní okcipitální zóně jsou ponechány rovně. Krása je oříznuta aplikací pramenů navzájem, přičemž každá následující vrstva je delší o 1-2 cm. Proto, pokud vítáte všechny vlasy, pak bude vaše zadní část hlavy zvětšena nepřirozeně vysoká a váš krk bude holý.
 2. Řezání na náměstí s třeskem může být provedeno kombinovaným způsobem. Je-li jeho délka až k nosu, zvedne se podle místní metody. Bang Cleopatra není zraněná, zůstává bez okraje.
 3. Pro krátké auto je řezba prováděna místním nebo texturním způsobem. Aby se zvlnění vypadalo dobře, vezměte válečky středního průměru a natočte jej směrem od obličeje.
 4. Vyřezávání na bobovém vozu může být texturizováno nebo bazální, protože spodní část této stříhání je krátkodobá. Střední válec pro navíjení lze střídat s malými.
 5. Řezání pro dlouhou tvář v obličeji je provedeno vertikálně nebo texturním způsobem. Pokud se přední vlasy dostanou do ramen, mohou být přišroubovány na velké válce nebo střídavě se středními válci. Není nutné směrovat zvlnění od obličeje, protože délka pramenů umožňuje vytvořit jiný tvar krouti.
 6. Vyřezávání kaskádových účesů může být provedeno všemi pěti způsoby, protože postupně klesající kadeře drží jakýkoli tvar zvlnění. Na kudrlinky byly kořeny objemné, používají se textura nebo klasická metoda. Pokud potřebujete přesunout zaostření na střed bazální zóny, pak se permuje s vellaformery.

Pokud nedodržíte podmínky pro kroucení pramenů pro každý řez, pak kudrlinka zvýrazní všechny chyby ve tvaru obličeje.

Nástroje a zásoby

K provedení řezbářství budou zapotřebí následující zařízení:

 • plastová kartáč na vlasy s tenkým ocasem;
 • styly - kolečka, cívky, koloběžky, vellaformery;
 • svorky;
 • vodotěsné peignoir a rukavice;
 • ručníky;
 • aplikátor pro aplikaci drogy;
 • papír pro "chemii", pokud jsou prameny navinuty na cívkách;
 • vysoušeč vlasů;
 • difuzor trysky;
 • mísa

Kromě nástrojů budou potřebné následující další materiály;

 • hluboce čistící šampon;
 • balzám, nivelace horní vrstvy vlasů;
 • pH-neutrální šampon;
 • pro pokládku - pěnou;
 • tekoucí vodu.

Před nástupem na perm se musíte ujistit, že je k dispozici vše, co potřebujete, a také při práci s chemikáliemi nepoužívejte kovové nástroje.

Přípravy

Všechny přípravky na řezání vlasů tvoří disulfidovou vazbu ve vrstvě kůžičky. Přípravky od různých výrobců mají podobné složení a účinky. Pouze vrchní vrstva vlasů je zapojena do takového zvlnění, takže jak dlouho bude řezba vydržet, bude záviset pouze na celistvosti kůžičky. Datum vypršení léčivého přípravku stanovené výrobcem je od 2 do 4 měsíců.

Jaký je nejlepší způsob, jak udělat carving? Vzhledem k tomu, že složení lotion od různých firem je totožné, je proto velmi obtížné a snadnější se zaměřit na jejich hodnotu.

Hlavní výrobci sloučenin jsou:

V roce 2018 je cena za řezbářskou soupravu (120 ml) od společnosti Wella cenově nejvýhodnější. Stačí pro jednu permínu průměrnou délku vlasů nebo pro dvě ošetření pro krátké čtverečky.

Podrobné pokyny pro řezbářství

Technologie pro všechny druhy vyřezávání vlasů je téměř stejná. Jediný rozdíl je v použitých nástrojích a metodách kroucení pramenů. Před zahájením postupu se provádí testy na rušení vlasů a identifikaci alergických reakcí a také na kontrolu integrity pokožky hlavy. Pokračujte v postupu a ujistěte se, že neexistují žádné kontraindikace.

 1. Příprava vlasů před vyřezávaním je odhalit vrstvu kůžičky. To je nezbytné, aby curlingové mléko proniklo do váhy. Proto je hlava důkladně omyta hlubokým čisticím šamponem bez použití balzámu.
 2. Pak je nutné odstranit přebytečnou vlhkost z vlasů, rozdělit hlavu s rozkrojením do zón a upevnit je svorkami.
 3. Pro texturu, klasické a lokální metody je třeba navlhčit vlhké prameny na stylizovaných strojích a aplikovat na nich kadeřní mléko pomocí aplikátoru. Pro vertikální metodu se nejdříve ošetří vlasy přípravkem, pak se vlákno vtahuje do protaženého vellaformeru a zkroutí.
 4. Počkejte v instruktážním čase.
 5. Odstraňte pleťový krém teplou vodou, aniž byste museli odstranit stylizátory, aplikovat neutralizační prostředek a počkat 5-7 minut.
 6. Opatrně, aniž by se táhly kudrlinky pro odstranění koleček, opět zpracujte celou délku neutralizátorem a počkejte ještě několik minut.
 7. Umyjte si vlasy šamponem s neutrálním pH, abyste zavřeli vlasové vločky.
 8. Léčte vyhlazující balzám.

Aby se zabránilo vyřezávání vlasů, měl by být první stylování po proceduře proveden s "difuzérem" vysoušečem vlasů a měla by být použita pěna. Pokud ignorujete tuto podmínku, perm se ukáže jako beztvarý a bude vypadat stejně jako roztrhané vlasy.

Tipy pro výrobu carvingu doma

Pro samo-naplnění vlny jsou potřebné stejné materiály jako pro salon krásy. Pokud něco chybí, bude výsledek velmi odlišný od očekávaného. Podrobný návod k vyřezávání vlasů doma je stejný jako u kosmetického salonu. Existuje však několik doporučení.

 1. Ujistěte se, že prostor pro proceduru je dostatečně větraný.
 2. Teplota vzduchu pro dobrou chemickou reakci by neměla být nižší než +21 ° C.
 3. Odstraňte pleťové mléko, není nutné sklopit hlavu dopředu tak, aby se stylizátory nepohnuli z místa krepování.

Plnění všech podmínek přispěje k tomu, aby perm nebylo horší než v kosmetickém salónu.

Péče o vlasy po řezbě

Nyní se dozvíme, jak správně pečovat o vlasy po vyřezávání doma.

 1. Chcete-li udržet účes kudrnatých kadeřů tak dlouho, jak je to možné, používejte měkké, bezsulfátové šampony. To je nezbytné, aby se šupinovitá vrstva pohodlně hodila k medulě.
 2. Jednou týdně musíte udělat hydratační masku.

Po chemickém působení na strukturu vlasů nemůžete v žádném případě experimentovat s maskami z řady "lidových receptů"!

Možnosti stylingu

Bohužel, řezba nevylučuje potřebu dát tomuto tvaru účes. Jak postupovat styling po postupu závisí na délce vlasů a způsobu curlingu.

 1. Texturující řezba může být navinutá různými směry as jakýmikoliv nástroji - curlingem, kadeřníky vlasů, vysoušečem vlasů s přídavným difuzorem.
 2. Místní pohled se hodí různými způsoby. Hlavní věcí je vyschnout kořenovou zónu nahoru a délka může být zkroucená nebo narovnána.
 3. Klasické řezbářství může být navinuta jakýmkoliv nástrojem, ale pouze ve vodorovném směru.
 4. Vertikální řezba je navinutá pouze ve směru spirály.

Pokud nesplníte podmínky kladení, vlna rychle ztratí svůj tvar a budete muset to udělat znovu.

Jaké jsou účesy pro vyřezávání vlasů? Všechny shromážděné jsou vhodné - ocasy, "blesk".

Jak odstranit carving z vlasů? Chcete-li odstranit perm, stačí jen udělat rovnání keratinu. Během doby, kdy se zachovává přímá podoba, se sama řezba dostaví a v době, kdy je keratin vyprázdněn, se vlasy vrátí do svého přirozeného stavu. Obvykle se však tento perm neodstraní, protože trvá jen asi dva měsíce, a pak se zcela odlišuje.

Nejčastější dotazy

Níže jsou nejčastější otázky o řezbářství, které zákazníci požádají o kadeřnictví.

 1. Měl bych dělat řezbářství na tenkých vlasech? Ano, ale ne ve vertikálním směru, který vizuálně zdůrazní, že jsou vzácné.
 2. Musím si předtím vyprat vlasy? Před jakýmkoli permem použijte hluboký čistící šampon pro odhalování vlasových vah.
 3. Kdy si mohu umýt vlasy po řezbě? O den později se naklonil.
 4. Jak narovnat vlasy po vyřezávání doma? Pomocí žehlení můžete hladce tvarovat.
 5. Jak stylovat vlasy po vyřezávání doma? Můžete podvádět jakýchkoli stylistů (curlers, papilotki) nebo curling.
 6. Jaký je rozdíl mezi řezbářství a biowave? - působení drogy. Navzdory skutečnosti, že obě tyto metody jsou jemné a nezkazují vlasy, mají rozdíl. Biowave formulace tvoří disulfidickou vazbu v medulě a řezba je v horní vrstvě kůžičky.
 7. Co je lepší pro vlasy - řezbářství nebo biovody? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, je nutné provést vizuální diagnostiku - pokud jsou vlasy oslabeny a rozděleny, je vhodnější řezba.
 8. Jaký je rozdíl od obvyklé řezbářské "chemie"? Skutečnost, že lotion pro tento curling žádné vysoce alkalické nebo thioglykolové složky. Stejně jako obvyklé "chemie" nelze provést na bělené prameny.
 9. Je škodlivé pro vlasy dělat carving? Ne, pokud jsou splněny všechny podmínky pro jeho implementaci.
 10. Jak obnovit vlasy po řezbě? Když se to dělá podle pravidel a se všemi testy, nezhorší se. Ale pokud je struktura vlasů během procesu poškozena, měly by se pomoci keratinové výživné masky, vyrobené jednou týdně po dobu tří měsíců. Pokud se tento stav nezlepší, musíte vyhledat pomoc od trichlóga.
 11. Jak často dokážete vyřezávat vlasy? Ne více než čtyřikrát ročně, a pak podléhají integritě šupinaté vrstvy.
 12. Co dělat, když se po vyřezávání vlasů začalo více vylučovat? Tyto problémy se většinou netýkají tohoto postupu. Můžeme jen doporučit, aby se vyhnul jejich častému protahování pomocí kartáčování - je lepší rovnoběžné zámky se železem. A potřebujete poradit s lékařem-trichologem.
 13. Jak dlouho je řezba hotová? Trvání postupu závisí na délce a tloušťce vlasů a obvykle trvá 2-6 hodin.
 14. Mohou těhotné ženy dělat řezbářství? Není možné, protože chemické reakce v období hormonální nestability jsou nepředvídatelné. Existují případy alergií, které nebyly dříve.

Povrchová úprava je studená, vyrobená povrchově působící přípravou. Jeho hlavní výhodou je, že použitý nástroj pracuje pouze v kůžičce, aniž by ovlivnil vnitřní strukturu. Díky tomu není možné s ním otáčet tvrdé těžké prameny, ale v jiných případech je to dobrý způsob, jak se dlouhou dobu dostat na kadeře, aniž by došlo k poškození vlasů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy