logo

Celá pravda o osvětlení vlasů s kefírem - kdo řekl, že mu pomůže? Recepty masky pro zesvětlení vlasového kefíru

Zesvětlení vlasů s kefírou by se mohlo zdát skvělým způsobem, jak barvit vlasy bezpečným a jemným způsobem.

Naše prababičky také používaly kysané mléko, které jim dodávalo lehký odstín.

Je tato metoda tak dobrá a účinná?

Kdo je nejvhodnější pro kefírové masky a jak jsou stále užitečné pro vlasy?

Osvětlení vlasů s kefírem: stojí za to čekat na zázrak?

Samozřejmě, že hořící brunetky by se neměly spoléhat na kefír, jako na hydroperid. A ten druhý neposkytuje vždy poprvé požadovaný výsledek. Ale po systematickém použití fermentovaného mléčného výrobku můžete doufat v krásný odstín gaštanu nebo čokolády.

Není nutné, aby to bylo na černé vlasy nebude mít požadovaný účinek. Vše závisí na přirozené síle pigmentace vlasů. Pravděpodobně každá dívka, která kdy používala barvivo na vlasy, ví, jak silný je její pigment.

Podle recenzí majitele blond vlasů dosáhli vyčištění kefírem na dvou tónech. Dobrá cesta pro blondýnky, kteří chtějí mírně změnit přirozenou barvu vlasů, poskytují všestrannost barvě.

Nepopiratelná důstojnost zesvětlení vlasového kefíru

Zesvětlení vlasů s kefírem, i když se nedaří zvládnout svou hlavní funkci, nebude schopen ublížit. Navíc pomáhá také tenkým a mastným vlasům. Masky a kompozice s fermentovaným mléčným výrobkem dokonale vyživují pokožku hlavy a vitaminují vlasy. Přináší úžasný efekt v kombinaci s dalšími přísadami. Po systematickém použití můžete zapomenout, že konečným účelem použití bylo objasnění. Stačí si užít dokonalý výhled na kadeře.

Jaký kefír je pro zdraví zdravý, je známo všem: zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém. Bohatá na vitamíny, minerály a kyseliny. Oni jsou, podle pořadí, nezbytné pro konstrukci vlasových buněk. Kyselina ve složení pomůže zlepšit mastný typ srsti. Poměrně jemně odlehčte suchý typ.

Zřídka v jakém produktu najdete vitamíny skupiny B, velké množství vápníku, hořčíku a draslíku - nezbytné pro zdravý růst vlasů.

Může kefír umýt vlasové barvivo?

Někdy je třeba umýt barvu z nově zbarvených vlasů. Například, když stín byl příliš tmavý nebo jen chtěl něco nového. Existují speciální výrobky na omývání barvy, ale poškozují vlasy, které již byly chemicky napadeny. Kefír může být skutečnou spásou. Pečlivě vypláchne ingredience žíravé barvy. Pokud je to požadováno, můžete po skončení procedury kontaktovat salon, abyste mohli hlubší objasnění profesionálních prostředků. A je pravděpodobné, že po procedurách kefírů bude osvětlení salónu poprvé pracovat.

Obecná doporučení pro osvětlení vlasového kefíru

Kefír se může a bude samostatně vypořádat s objasněním. Ovšem funguje mnohem účinněji v kombinaci s jakoukoliv složkou, která je schopna lehce osvětlit a léčit vlasy. Například skořice, olivový olej, kvasnice, med.

Nejvýhodnější možností je použití přírodního domácího kefír nebo kyselého mléka. Ale kvalitní skladový produkt je v pořádku.

Nejlepší způsob, jak maskovat s blondýnkami s jogurtem a ženami, které neúnavně bojují se žlutým odstínem vlasů.

Při systematickém používání kefíru mohou vlasy odlehčit o 2 tóny. On je zvláště dobrý v tandemu s medem.

Doporučujeme majitelům velmi suchých vlasů před kurzem s kefírem, aby provedli procedury s olejovými maskami. V opačném případě můžete spálit kudrnaté mléčné výrobky.

Pro urychlení procesu a dosažení nejlepšího výsledku je lepší zakrýt hlavu po aplikaci směsi plastovým víčkem.

Osvěžující vlasy s kefírem budou vyhovovat ženám s mastným typem pokožky hlavy. Masky pomáhají normalizovat sekreci kožního mazu. Po nanesení vlasů se doporučuje opláchnout studenou vodou.

Tepelná metoda osvětlení vlasů s kefírem

Nejjednodušší a nejdostupnější maska ​​je jednosložková kompozice. Vedle fermentovaného mléčného výrobku horká voda, oteplovací čepice a nadšení nic nepotřebují.

Co potřebujete udělat pro tepelné osvětlení vlasového kefíru?

• Požadované množství kefíru ohřejte jakýmkoli způsobem (na vodní lázni, mikrovlnné troubě, v troubě, v dvojitém kotli). Teplota by měla být taková, aby nedošlo k spálení pokožky hlavy, ale pouze k ohřívání.

• Distribuujte kyselé mléko (mimochodem, je efektivnější používat domácí kefír) po celé délce vlasů hřebenem, rukama kartáčem na barvení - to vše závisí na preferencích a hustotě vlasů.

• Ohřívací víčko může být vyrobeno z teplé páry. Můžete nosit starý klobouk a zabalit celofán nahoře.

• Udržujte výslednou strukturu na hlavě po dobu 2-4 hodin. Musíte být opatrní. Při sušení struktury vlasů je kratší doba kontaktu s maskou.

• Prostředek vypláchněte z hlavy s tekoucí vodou a jemným šamponem, který neobsahuje žádné sírany.

• Chcete-li přidat lesk na oplach, opláchněte dalšími 3 litry vody a lžící octa.

Doporučujeme tuto masku používat dvakrát týdně.

Tímto způsobem můžete dosáhnout osvětlení vlasů o 1,5 - 2 tuny. Ať už byly namalovány dříve nebo ne. Při systematickém a dlouhotrvajícím opakování postupu je vysvětlení 3 tónů. V tomto případě mluvíme o použití kompozice do šesti měsíců.

Kefírové zesvětlení vlasů: recept s medem

Honey je další unikátní produkt. Zatímco kefír zesvětlí kudrlinky, med nedovolí vlasům vyschnout a živit je stopovými prvky. Kromě toho tato maska ​​pomůže krásným dámům, aby se zbavili žlutého odstínu a svému vlasu zažili. Maska je vhodná pro majitele suchých vlasů.

Je to důležité! Vysoušeč vlasů, tím více tučného mléčného výrobku si vyberete.

Jak připravit kompozici?

Pro masku budete potřebovat 150 ml kefír a 3 polévkové lžíce jakéhokoli (květinového, pohankového) medu. Hmota se míchá, dokud se nezmizí.

Nejlepší je rozložit směs na ruce vlasy, abyste cítili jednotnost. Směs expozice po dobu asi jedné hodiny a více. Doporučuje se použít přírodní šampon pro propláchnutí. Sušička je k dispozici v jiném čase. Po přirozeném vysychání si můžete všimnout, jak se vlasy stávají zdravějšími, objevil se lesk.

Rozjasňující maska ​​s kefírem a citronem

Lemonová šťáva je dalším zjevným produktem. Společně obě složky dělají s úkolem vynikající práci. Ale suché vlasy mohou způsobit takovou směs. Na 250 ml kefíru je třeba vzít 125 ml citronové šťávy. Distribuovat směs na vlasy a držet 40-60 minut. Chcete-li dosáhnout viditelného výsledku, musí se masky opakovat dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Osvětlení vlasů s kefírem je cenově dostupná a účinná metoda.

Není vhodný pro všechny a vyžaduje pravidelné používání.

V případě slabého výsledku, který přináší světlý odstín nebo úplnou nepřítomnost, účes neztratí nic, ale pouze získá.

Kefír je vynikající produkt pro výživu a... regeneraci vlasů.

5 přírodních receptů kefírových masek pro vysvětlení vlasů

Světlá barva vlasů vždy vypadá velmi roztomilá a dává image svého majitele lehkost a něhu. Existuje však jen jedna nevýhoda: dostal se od přírody jen málo a barvení ve světlých barvách vždy způsobuje nenapravitelné škody na jeho milovaných kadeřních. Chcete-li pomoci vášnivě ochotni osvětlit, mohou přijít populární metody, jeden z nejznámějších byl vysvětlení vlasů s kefír.

Trochu o výhodách masky kefír

Mluvit o výhodách tohoto produktu pro zdraví má sotva smysl, protože jen líní lidé neslyšeli o bifidobakteriích, zlepšili trávení atd. Ale použít takové ošetření na vlasy? To je něco nového. Existuje i ten nejmenší bod, nebo je lepší nechat hýčkat trávicí trakt?

Ve skutečnosti, ne nová, ale dobře zapomenutá stará, protože s tímto nástrojem se naše babičky babičky staraly o vlasy, kteří neměli představu o šamponech, kondicionérech a balzáměch, které naše koupelny dnes zabalí.

Kefír je nepostradatelnou součástí velkého počtu obnovujících a posilujících masek, protože působí jako katalyzátor, který zvyšuje účinek ostatních součástí. Kefírová maska ​​pro osvětlení vlasů může být použita jak na přírodní, tak na barvené prameny, protože složky kyseliny mléčné vynikají práci s vyluhováním tmavého pigmentu. Je velmi efektivní pro opravu neúspěšného odstínu, který je výsledkem barvení.

Tajemství přirozeného objasnění

Samozřejmě by nemělo být naděje na okamžité blonďování po prvním použití, protože pouze takové agresivní barviva mohou mít takový účinek.

Nicméně je docela možné dosáhnout viditelných výsledků, zejména s ohledem na všechny jemnosti přirozeného procesu vyjasňování:

 • První tajemství je správnou volbou produktu. Je žádoucí, aby byla domácí, a nikoliv nejčerstvější nápoj, ve kterém koncentrace kyseliny mléčné dosáhne svého špičkového stavu. Pokud jste ho nenašli, můžete se ujít s verzí obchodu s maximálním obsahem tuku;
 • Masku můžete použít 1-2x týdně, ne více;
 • Nápoj se používá v mírně zahřáté formě, optimální teplota je teplota lidského těla;
 • Doba expozice masky může být od jedné hodiny (pokud zesvětlíme přirozené vlasy) na 10 (když potřebujete upravit barvu barveného), ale ne méně;
 • Pro čištění masky není možné používat teplou vodu, protože kefír má tendenci koagulovat při vysoké teplotě, nejlépe by se měl vypláchnout mírně teplou vodou;
 • Je velmi nežádoucí používat šampony nebo balzámy po takových postupech, protože tyto účinky znemožňují. Posilování to pomůže vypláchnout odvar z heřmánek (1/2 šálku květin + 2 šálky vroucí vody).

Pokud znáte tyto tajemství, můžete dosáhnout maximálních výsledků z osvětlení vlasů s kefírem.

Recept 1. Klasický.

Nejjednodušší a nejlevnější, protože potřebujeme pouze dvě složky: kefír a vodu. Do polovice šálku kefír přidáme lžíce vody, promícháme a aplikujeme na mírně vlhké vlasy. Odolněte pod izolaci po dobu 2 hodin, poté se umyjte.

Perfektní pro tenké hnědé vlasy, od kterých je tmavý pigment dostatečně rychle vymyt, ale na tmavších nebo těsnějších pramenech účinku budete muset počkat s použitím masky nejméně 5-6 krát.

Recept 2. Skořicí.

V duetu s jiným přírodním čisticím prostředkem bude kefír mnohem intenzivněji pracovat. Pro tuto masku potřebujeme:

 • Skořice - 2-3 lžíce (pro citlivou pokožku je lepší užívat méně);
 • Kefír - asi ½ šálku (množství se mění v závislosti na délce vlasů);
 • Voda - 1-2 polévkové lžíce;
 • Med - 1 lžička.

Postup varení je poměrně jednoduchý: nejprve směs skořice promícháme s vodou ve skleněné nebo keramické misce až do homogenní hmoty a pak ji smícháme s kefírem. Je velmi důležité, aby prášek nebyl okamžitě přidán, protože se bude užívat ve shlucích, což bude problémem při jeho přerušení. V závěrečné fázi zavádíme tekutý med, který masku lehce ztuhne. Naneste na vysušené vlasy na 2-3 hodiny. s asi 30-40 minutovou procházkou s izolací, pak ji vyjměte.

Tato metoda objasnění má různé recenze, protože v závislosti na struktuře vlasů se výsledek může objevit po první aplikaci i po 5, ale stěžovat si na neúčinnost zpravidla nedosahuje této fáze.

Recept 3. Alkohol.

Pokud by nebylo pro balzám na vlasy v jeho složení, on by byl úplně pryč pro recept nějaké pochoutky, tak voňavé a chutné přísady jsou zahrnuty v jeho složení. Čím bude příjemnější, bude použita. Nicméně, od slov k skutkům, zapište si recept:

 • Kefír - asi třetinu skla (opět se podíváme na délku vlasů);
 • Brandy - 2 polévkové lžíce (pokud je pokožka hlavy citlivá - jedna, protože může být silná pocit pálení);
 • Balzám na vlasy - 1 lžička;
 • Protein - 1 kus (před bičem do strmých píků);
 • Lemon - ½ kusů (džus).

Všechny komponenty se smísí a pečlivě aplikují na každý pramen. Ohříváme hlavu s polyetylenovou hlavou + ručníkem. Doporučuje se nechat masku "pracovat" celou noc, ráno omyjte teplou vodou. Toto je výsledek této metody vyčerpání kefírů (před a po):

Recept 4. Neutralizující žlutost.

Takový problém, kterým čelí mnoho dívek, které provádějí doma experimenty s blondýnou. Žlutý odstín barevných pramenů je jistým znakem neprofesionálního barvení, ale může být odstraněn a dokonce prakticky bezbolestně:

 • Kefír - 1 šálek (nezapomeňte na vysoký obsah tuku);
 • Koňak - 4 lžičky;
 • Lemon - ½ kusů (džus).

Smíchejte přísady a aplikujte je na mírně vlhké vlasy. Během noci udržujte pod izolací a poté se umyjte. Taková kompozice by měla rychle neutralizovat žlutou barvu, takže vaše vlasy vypadají jako malé kuřata. Pokud nebylo možné úplně odstranit nepříjemný odstín, můžete postup opakovat za týden.

Recept 5. Čištění červeného odstínu.

Jakmile jsou namalovány červeně, vidíme tento odstín doslova po každém zbarvení a přinášíme to neuvěřitelně obtížné. K těmto účelům však můžete také použít masku na zesvětlení, která obsahuje kefír, ale budete muset být trpěliví, protože to je jedna z šetrných, ale zdlouhavých metod vylučování.

K tomu potřebujeme sklenici předehřátého kefíru a měkkou část jakéhokoli druhu černého chleba. Určujeme jeho množství empiricky, přidáváme tak dlouho, až budeme mít tlustou kaši. Tato směs se nanese na několik hodin. Měl by být omyt šamponem pro hluboké čištění.

Kefír na vlasy - nejlepší masky na vlasy z kefír

Nádherné vlasy byly vždy zvláštní ženskou pýchou. Zdravé, lesklé kadeře, bez ohledu na délku a barvu, vždy přitahují oči. Aby přirozená síla a krása pramenů hrála se všemi barvami, stále více se používají produkty přírodní péče.

Jedním z nejúčinnějších a nejbezpečnějších metod je kefír na vlasy a použití kefírových masek.

Výhody kefíru pro vlasy

Časté používání vysoušečů vlasů, žehliček a dalších stylingových zařízení;
Opakované zbarvení, zvýraznění, další chemické účinky;
 dlouhá expozice slunci;
Nedostatek vitamínů;
 negramotná péče o vlasy;
Appearance vzhled lupů.

Takže kefír má příznivý účinek na oslabené kudrlinky, pomáhá při vypadávání vlasů, nedostatečný objem.
Kefírové masky navíc slouží jako vynikající preventivní nástroj pro péči o vlasy, vyživují je a zvlhčují.

Dalším účelem použití kyselého mléka je ulehčit vlasy kefír - to je spíše jemný způsob, jak zesvětlit přirozené kudrlinky.

Zjistili jsme na úkor toho, které složky kefír mají výše uvedené užitečné vlastnosti.

Fun Houby z fermentovaného mléka
Tyto složky zlepšují průtok krve a metabolismus. Kefírové masky proto mohou urychlit růst vlasů, normalizovat mastnost pokožky, eliminovat lupy.

 Protein
Vyživuje a posiluje vlasové folikuly, pomáhá předcházet rozštěpení.

 vápník
Tento prvek je nezbytný pro růst vlasů, takže při běžném používání kefíru můžete dosáhnout výrazného zvýšení objemu vlasů a odhalit přirozenou krásu kadeří.

 Kyselina mléčná
Tato organická sloučenina ničí patogenní mikroby, odstraňuje mrtvé buňky a lupy. Navíc díky kyselému prostředí se můžete zbavit výsledku barvení. Další informace o mytí kefíru naleznete níže.

To je nutné přidat Kefír masky po nanesení mikrofilmy na povrchu vlasů, který poskytuje dodatečnou ochranu před ultrafialovým zářením, větrem a dalšími škodlivými účinky.

Zdůrazňujeme také absolutní bezpečnost tohoto nástroje. Jedná se o zcela přírodní produkt, který pomáhá vytvářet optimální hydratační a výživné prostředí.

Odstraňovač barvy s maskou kefír

Kvůli kyselině mléčné obsažené v kefíru se můžete zbavit výsledku barvení. To je nejnebezpečnější způsob, jak umýt barvu z vlasů.

Kyslé prostředí rozpouští barvivový pigment a působí jemně a jemně. Aby se dosáhlo požadovaného účinku, maska ​​kefír by měla být aplikována v průběhu 1-2 týdnů.

Níže jsou recepty na nástroje, mezi nimiž je maska ​​na praní. S pomocí kefíru můžete také osvětlit prameny, ale musíte pochopit, že tato metoda je vhodná pouze pro dívky s přirozeným vlasem světle hnědých a světlých odstínů. V důsledku toho se vlasy stanou lehčími o 2-3 tóny.

Kdo jsou kefírové masky na vlasy?

Fermentovaný mléčný výrobek nemá žádné vedlejší účinky, takže neexistují žádné omezení věku, typu vlasů nebo kůže. Dívka nebo dáma s jakýmkoliv druhem vlasů mohou vyzkoušet masku kefír. V tomto případě je nutné vybrat recept samozřejmě na základě konkrétního cíle.

Tento nástroj má preventivní a terapeutický účinek. Rovněž vhodné brunetky, hnědovlasé ženy, blondýnky. Pro barevné, oslabené prameny se tato maska ​​stane zdrojem energie. Když rozdělené konce pomohou obnovit strukturu vlasů, budou mít vliv na laminování. Suchá, neúnavná kadeřová maska ​​kefíru vrací elasticitu a sílu.

Tenké, křehké vlasy, rovné nebo tlusté kudrlinky - na tom nezáleží. Typ kůže také může být libovolný, - maska ​​kefír je univerzální.
Dokonce i když máte přirozeně silné, lesklé, zdravé vlasy, kefír to dokáže ještě lépe chránit před škodlivými účinky prostředí, zabránit lupům a dalším problémům. Pokuste se používat tento výrobek v kombinaci s běžnou kosmetikou.

Výběr a aplikace kefíru pro péči o vlasy

Chcete-li získat požadovaný výsledek, postupujte podle následujících pravidel pro přípravu a použití masky:

 nepoužívejte kyselé mléko s vypršanou trvanlivostí;

• Nenechávejte připravené přípravky na otevřeném slunci;

 při přivádění masky na požadovanou teplotu se snažte pečlivě sledovat konzistenci: kefír a vejce, často obsažená ve směsích, se rychle zrolují při vysokých teplotách. Nejlépe použijte vodní lázeň k ohřevu masky.

 Chcete-li dosáhnout maximálního účinku po nanesení směsi kefír, obalte si hlavu ručníkem nebo přiléhajícím filmem a položte na něj teplou klobouk.

 Doba trvání masky by měla být nejméně půl hodiny, v některých případech 1-2 hodiny.

Dalším velmi důležitým bodem: výběrem produktu. Používáte-li pouze vysoce kvalitní kyselé mléko, opravdu vylepšíte vlasy. Samozřejmě, nejlepší by bylo kefír z čerstvého domácího mléka. Jen málo lidí však má příležitost pravidelně ji dostávat.

Pro suché vlasy je nejlidnatější mléčný výrobek (3,2%) ideální. Zbytek se doporučuje použít 2,5% kefír.

Při výběru věnujte pozornost datům vypršení platnosti. Dlouhý čas skladování znamená přebytek konzervačních látek, je lepší používat takové kefír.

Kvalitní produkt by měl být hustý, obsahovat minimální množství tekutiny, bez hořkosti a bez nepříjemného zápachu.

Kefírové vlasové masky - recepty

Můžete také použít kefír na čisté vlasy, to je nejjednodušší volba pro ty, kteří jsou příliš líní na přípravu komplexních masek nebo ne pro tuto dobu.

Poskytujeme nejefektivnější recepty pro recenze čtenářů!

Maska s kefírou proti vypadávání vlasů

Kefír - 150 ml;
Suché kvasinky - 10 g;
Med - 1 polévková lžíce.

Kvasinky rozpusťte vodou, přidejte med a kefír. Po čtvrtinu hodiny na teplé místo důkladně promíchejte. Aplikujte masku na kořeny, pak na ostatní kadeře. Nechte 1 hodinu. Umyjte teplou vodu bez použití kosmetiky.

Kefírová maska ​​pro hydrataci vlasů, lesk a pružnost

Kefír - 100 ml;
Žloutek - 1 ks;
Olivový olej - 1 polévková lžíce.
Kokosový olej - 1 polévková lžička.

Použití:
Kefír při pokojové teplotě, promíchejte s ostatními složkami, aplikujte na pokožku hlavy a rozdělte po celé délce. Ohřívejte hlavu a nechte 40 minut. Umyjte velkým množstvím vody přidáním šamponu, aplikujte balzám.

Maska s kefířem na posilování a růst vlasů

Kefír - 200 ml;
Žloutek - 1 ks;
Ropový olej - 1 polévková lžička.
Cibule - 1 ks.

Cibulku rozdrtíme, napustíme šťávu přes plátno. Kombinujte s kefírem a šlehačkou a nalijte lopuchový olej. Rozložte celou kompozici s výslednou sloučeninou. Nechte půl hodiny. Opláchněte vlasy obvyklým způsobem a opláchněte vodou a citronovou šťávou. DŮLEŽITÉ: Cibulový džus může zanechat nepříjemný zápach na vašich vlasech. Proto může být provedena maska ​​bez této komponenty.

Maska pro mastnou pokožku hlavy

Kefír - 150 ml;
Suchá hořčice - 1 polévková lžíce;
Žloutek - 1 ks;
Esenciální olej (rozmarýn nebo jakákoli jiná chuť) - pár kapek.

Bít žloutek, promícháme s dalšími přísadami. Jemně masírujte masku do pokožky hlavy. Nechte 30 minut. Omyjte obvyklým způsobem.

Kefírová maska ​​pro růst vlasů

Kefír - 150 ml;
Esenciální olejový záliv (Bay) - pár kapek
Ropový olej 1 polévková lžíce.

Rosinový olej na vodní lázni, přidáme kefír. Přidávejte esenciální olej do masky před aplikací, maska ​​by měla být při pokojové teplotě. Aplikujte směs nejprve na kořeny, může být také distribuována podél délky. Namočte 30 minut.

Maska pro posílení vlasů

Kefír - 200 ml;
Žloutek - 1 ks;
Med - 1 polévková lžíce.
Heřmánkový čaj - 50 ml.

Melte med, nalijte kefír, přidejte vejce a napjatý heřmánkový čaj nebo heřmánkový čaj. Vše promíchejte do homogenní konzistence. Rozložte směs rovnoměrně po celé délce kadeř. Zahřejte hlavu, počkejte 1 hodinu. Umyjte prameny teplou vodou bez šamponu.

Osvětlení vlasů s kefírem

Osvětlení vlasů s kefír je populární procedura pro dívky, které nechtějí uchýlit se k blesku. Je třeba si uvědomit, že osvětlení vlasů s kefírem je vhodné pouze pro dívky s přirozenými barvami vlasů (od tmavé světlé až po světlo) také pro přirozené červené vlasy.

Abychom dosáhli efektu vyjasnění, je třeba udělat kurz maskovaných kefírů. Někdo bude potřebovat 4-5 procedur, jiní alespoň 10. Kefirová maska ​​pro zesvětlení může být provedena 1-2 krát týdně.

Co má tato maska ​​dělat? Chcete-li začít, vzpomeňte si na všechny komponenty, které mohou zesvětlit vlasy: kefír, skořice (nejznámější metody skořice rozjasňující se vlasy), citrón, heřmánkový odvar.

No, teď je všechno jednodušší, můžete si vybrat z toho, co dělat masku pro rozjasnění, nebo střídat mezi různými maskami. Podívejme se na recepty na masky pro zesvětlení vlasů s kefírem.

Kefírová zjasňující maska ​​s brandy

Kefír - 250 ml;
Citronová šťáva - 1 polévková lžíce.
Koňak - 1 polévková lžíce;
Žloutek - 1 ks.

Všechny složky se mísí, přivedou do stavu homogenní hmoty. Distribuujte masku z kořenu na špičku. Nechejte 2-3 hodiny zabalit hlavu teplou utěrkou nebo víčkem.

Osvětlení vlasů s kefírem a skořicí

Kefír - 6 polévkových lžiček.
Skořice - 2 polévkové lžíce

Použití:
Smíchejte tyto dva komponenty a aplikujte po celé délce. Maska musí být ponechána nejméně hodinu nebo lépe po dobu dvou hodin. Nezapomeňte zahřát si vlasy plastovým pytlíkem a ručníkem. Umyjte pryč obvyklým způsobem.

Osvětlení vlasů s kefírem, skořicí a citrónovou šťávou

Kefír - 6 polévkových lžiček.
Skořice - 2 polévkové lžíce
Citronová šťáva - 1 polévková lžíce.

Použití:
Recept se prakticky shoduje s předcházejícím, pouze v této variantě přidáme citrónovou šťávu a provádíme stejné manipulace.

Kefírová vlasová maska ​​doma

Mléčné výrobky se staly tradičním prostředkem k udržení krásy a zdraví vlasů. Kefír, jogurt a srvátka hluboce vyživují a hydratují folikuly. Přidávají objem a lesk na vlasy a zároveň zabraňují nadměrným ztrátám a průřezu špiček. Nejoblíbenější a nejjednodušší způsob, jak dosáhnout požadovaného efektu, je vytvořit masku na vlasy kefír.

Výhody kefíru

Nejběžnější kefír, dokonce bez dalších přísad, má silný kosmetický efekt na buňky pokožky hlavy. Tím stimuluje vlasové folikuly a zlepšuje strukturu vlasů.

Kefír je fermentovaný mléčný výrobek, bohatý na předem rozložené bílkoviny, vitamíny, minerály, enzymy a aminokyseliny. Jako každý přírodní produkt obsahuje miliardy dobrých bakterií a kvasinek (40 kmenů). Je to nejmocnější probiotikum a antioxidant. Pokud se podíváte podrobněji, pak kefír obsahuje:

Tento unikátní produkt pomáhá zadržovat vlhkost vlasů, zabraňuje křehkost a sucho hlavy. Při neustálém používání je na každém vlasu vytvořen malý film, který je chrání před vnějším působením (například tvrdým šamponem nebo stylingovými výrobky). Mezi další výhody:

 • Vynikající péče o mastnou pleť.
 • Riboflavin chrání slabé a nehybné vlasy.
 • Aktivuje růst folikulu a také bojuje proti šedým vlasům.
 • Vitamín B12 podporuje růst, pomáhá se zbavit šedivých vlasů, lupů, dělených konců a zabraňuje vypadávání vlasů.
 • Biotin obnovuje poškozené a křehké vlasy, zpevňuje je.
 • Cholin zajišťuje průtok krve do folikulů a urychluje jejich růst.
 • Vápník vrací objem, hustotu a pevnost.
 • Draslík účinně řídí vodní bilanci. Pomáhá také bunkám udržet si vzácnou vlhkost - zvláště důležitá pro suché a křehké vlasy.
 • Fosfor dělá kadeře více pružné a lesklé. Obklopuje vlasy neviditelným filmem, který vytváří stejný efekt.
 • Jod posiluje folikuly a zabraňuje jejich ztrátě.

Je nutno pečlivě pokračovat v péči o vlasy na bázi kefíru, protože aktivně odstraňuje umělý pigment z vlasů. Pokud máte barvené vlasy, pak maska ​​kefír může způsobit odbarvení odstínu. To je možná hlavní nevýhoda. Ačkoli takový efekt funguje skvěle s přirozenými barvami, takže je jasnější. Ale neměli byste očekávat, že vás bude blonďat.

Metody aplikace

Je známo, že moderní ženy nemají dostatek času na péči o jejich vzhled. Z tohoto důvodu se snaží zvolit praktické metody, které nevyžadují příliš velké úsilí a čas. V tomto případě je nepostradatelným nástrojem jednoduchá maska ​​kefír. Nevyžaduje žádné další součásti, je snadné aplikovat na hlavu a proniknout do každé vlasy. Stačí stačit kefír 1 krát týdně po dobu 15 minut, abyste si všimli prvních výsledků.

Použití kefíru jako masky zahrnuje aplikaci směsi na čistou, mírně vlhkou hlavu. Aby vás nic nenamáhalo, můžete zabalit hlavu ručníkem. Po 15-50 minutách opláchněte organickým šamponem. Chcete-li udělat účes více poslušný, umyjte si hlavu bylinným odvar.

Při použití masky na bázi kefír zvažte délku a objem vlasů. V závislosti na tom nastavte množství a objem dalších složek ve směsi. Nedostatek nebo přebytek některých potravin může vést k nepříjemnému vedlejšímu účinku.

Jak používat masku kefír

Kefirové masky jsou velmi užitečné pro celkový stav vlasů. Chcete-li dosáhnout většího efektu, musíte se řídit malou radou:

 1. Použijte masku s kefírem ihned po jeho přípravě. Povoleno skladovat některé směsi v chladničce po dobu 1-2 dnů. Ale ve většině případů je lepší vařit 1 čas.
 2. Vyberte masku podle typu vlasů a pokožky hlavy. Nesprávně zvolená maska ​​může poškodit vaše vlasy.
 3. Ačkoli kefír má velký arzenál užitečných vlastností, nevyhovuje všem. Buďte opatrní při použití kefíru k ošetření suchých kadeří. Při špatném dávkování je může vyschnout.
 4. Před aplikací zahřejte masku na pohodlnou teplotu. Použijte vodní lázeň nebo jen držte nádobu v horké vodě na chvíli.
 5. Při aplikaci aplikujte lehkou masáž hlavy. Tím se zvýší průtok krve a v důsledku toho maska ​​pomůže vstřebávání a distribuci živin. Tento přírodní přípravek je vhodný zejména pro suchou pokožku hlavy.
 6. Pokud máte mastné vlasy, vyberte si nízkotučný kefír. V případě suchých vlasů použijte přípravek s vyšším obsahem tuku.
 7. Po nanesení masky nasaďte na sprchovou hlavici a omotávejte horkou ručník.
 8. Začněte s aplikací masky na pokožku hlavy a poté po zbývající délku.
 9. Udržujte masku přesně podle pokynů a vypláchněte ji velkým množstvím vody. Pokud dáte masku na čisté vlasy, není nutné použít šampon opakovaně.
 10. Je lepší umýt kefír mírně teplou vodou. Používáte-li teplou vodu, kefír zanechá nepříjemné hrudky, které bude obtížné odstranit.
 11. Použijte kefírové masky jednou týdně pro požadovaný efekt.

Díky těmto jednoduchým pravidlům můžete získat maximální užitek z takové jednoduché složky jako kefír.

Další přísady

Existuje několik složek, které mohou výrazně zvýšit účinek účinných látek kefíru. Jen málo lidí ví, ale tento užitečný produkt může sám o sobě rozpouštět různé esenciální oleje a droždí. Chcete-li zvýšit účinnost masky na vlasy, můžete přidat další součásti. Ale pečlivě si vyberte výrobky, které jistě použijete, abyste předešli riziku alergické reakce. Můžete přidat:

 • Kakaový prášek - pomáhá zvyšovat objem a lesk.
 • Bylinné odvar (kopřivka, heřmánek, šalvěj) - stimuluje růst vlasů, což je měkké a lesklé.
 • Hořčičný prášek a žitný chléb - čistí a vyživuje kořeny, odstraňuje přebytečný tuk.
 • Žloutka, pivo, santalový olej - hydratuje a vyživuje.
 • Citronová šťáva - zjasňuje pigment.
 • Kvasinky - mají stimulující účinek, zabraňují ztrátě a posilují kořeny.
 • Olivový olej, lopuchový olej, ricinový olej - eliminujte rozštěpené konce, obnovte matné a křehké vlasy.

Jak se zbavit vůně

Ačkoli kefírová maska ​​funguje dobře, některé ženy stále váhají ji používat kvůli vůni. Postupujte podle jednoduchých tipů, abyste se po proceduře zbavili kyselého zápachu.

Citrón a kakaové máslo. Použijte jeden čerstvý citrón. Porazte ho s mixérem, dokud se nestrouží. Pak roztavíme kakaové máslo a mícháme s citronovým pyré. Po nanesení kefíru naneste tuto směs na mokré vlasy. Nechte ji po dobu 20 minut a poté ji umyjte teplou vodou.

Jablečný ocetový ocot Rozpusťte 1-2 lžíce octa v 1 litru čisté vody. Po umytí kefíru omyjte svou hlavu tímto roztokem. Kromě odstraňování zápachu bude řešení také činit vlasy čistší, hladší a lesklé.

Esenciální oleje. Přidejte do kapslí masky několik kapek svého oblíbeného silice a aplikujte. Po šamponování zmizí vůně kefír.

Citronová šťáva a byliny. Rozdrvte citron s mixérem, stlačte šťávu a promíchejte je s bylinkami. Pokud máte světlý stín, použijte heřmánek nebo nealkoholický čaj. Pro tmavé vlasy se nejlépe hodí infuze kopřivky nebo šalvěje. Namočte vlasy do připravené tekutiny po umytí hlavy a opláchněte studenou vodou.

Domácí recepty

Masky na vlasy a kefír jsou oblíbené u žen, které chtějí obnovit své zdraví vlasům.

Léčba suchých a křehkých špiček

Receptura je poměrně jednoduchá - stačí jen 3 lžíce kefír, lžíce ricinového oleje a olivového oleje, stejně jako 1 žloutek a lžíce lopuchového oleje. Pak smícháme všechny ingredience a aplikujeme na pokožku hlavy a celou délku. Noste sprchový uzávěr a držte masku hodinu. Umyjte si hlavu teplou vodou a šamponem.

Suché vlasy potřebují extra vlhkost, která je plná kefír a olejů, takže tento recept je nejlepším přirozeným způsobem, jak obnovit poškozenou strukturu.

Mastné oleje na pokožku hlavy

Budete potřebovat: 1 velkou lžíci modré hlíny, sklenici kefíru, několik kapek rozmarýnového esenciálního oleje. Přísady před použitím dobře promíchejte, dokud nezískáte hustou pastu. Jemně protřejte směs do pokožky hlavy. Po půl hodině opláchněte šamponem.

Tato maska ​​je ideální pro mastné a normální vlasy. Při dlouhodobém používání se vráti zdravý lesk a objem a zabraňuje se opětovnému vzhledu obsahu tuku.

Zvýšený růst

Pokud sníte o dlouhém opletení, pak sněhová maska ​​na vlasy vám dá požadovaný výsledek. Stačí přidat čajovou lžičku kvasnic a 2 lžíce cibulové šťávy kefír. Chcete-li získat cibulový džus, prostě rošt cibule na strouhák.

Smíchejte všechny přísady dobře. Ujistěte se, že ve směsi nejsou cibule. Masku aplikujte a podržte ji po dobu 30 minut. Pak, jako obvykle, umyjte vlasy šamponem. Může být použit několikrát týdně.

Cibulová šťáva je účinným prostředkem pro zdravý růst vlasů. Zabraňuje také plešatosti a snižuje svědění.

Lupinová náprava

Budete potřebovat: 5 g čerstvého droždí, 100 ml tučného jogurtu, lžíci medu. Smíchejte všechny přísady a aplikujte na hlavu. Nechte směs 30 minut. Jemně umyjte vlasy oblíbeným šamponem.

Tuto masku doporučujeme používat po dobu 10 dní. Na konci kurzu můžete postup opakovat, abyste zabránili novým výskytem lupů.

Masku před použitím šamponu

V závislosti na délce vlasů budete potřebovat 0,3-0,5 ml kefíru, který předtím zraje při pokojové teplotě po dobu nejméně jedné hodiny. Jemně naneste směs na hlavu od kořene k špičce. Po dokončení zakryjte hlavu obalem nebo ručníkem. Držte masku několik hodin a poté opláchněte šamponem. Nebo můžete okamžitě po aplikaci nanášet vše. Nejméně jednou týdně udělejte masku a vaše vlasy budou měkké, hladké a lesklé. Po 2-3 měsících zjistíte, že kudrlinky jsou silnější a zdravější.

Kefír a hlína

Pro tento recept musíte míchat šálek kefíru, olivového oleje, vaječného žloutku a 2 velké lžíce zelené hlíny.

Směs naneste nejlépe na vlhké vlasy, od kořenů až po špičky. Masku nechte zapnout jednu hodinu, poté opláchněte jemným šamponem. Nechte prameny přirozeně vyschnout.

Opakujte postup jednou týdně. Pokud máte pocit, že špičky jsou po aplikování jogurtu příliš suché, zkuste přidat méně hlíny.

Tato verze masky kefír pro recept na vlasy funguje nejlépe na poškozených a slabých chlupách. Zelená hlína čistí pokožku hlavy, odstraňuje prach a nečistoty. Žloutek a olivový olej hydratují strukturu a udržují hydrataci.

Kakaová maska ​​na vlasy

Přidejte 2 lžíce kakaového prášku, několik kapek arganového oleje a esenciálního oleje skořice na 100 ml kefír.

Míchat všechny ingredience, dokud nedosáhnete pasty. Masku naneste masážními pohyby na mokré kadeře. Ujistěte se, že jste rozmazali všechny prameny. Nechte masku po dobu 20-30 minut. Umyjte si s oblíbeným šamponem.

A můžete také vlasy opláchnout od bylinkového odvaru. Můžete použít heřmánkový čaj pro světlé vlasy a tmavou kopřivu.

Tento recept masky je vhodný pro mastné vlasy náchylné k poškození a ztrátě. Skořicový olej stimuluje krevní oběh, což zlepšuje tok živin bohatých prvků do vlasových folikulů. Takže použití skořice v masce podporuje zdravý růst vlasů.

"Kefirová maska ​​na vlasy - recepty jednoduchých životních maskách k dispozici všem!"

8 komentářů

Hodně bylo napsáno o výhodách kefíru pro lidské tělo. Tento fermentovaný mléčný nápoj je považován za nápoj s dlouhými játry. Unikátní biochemické složení produktu získaného fermentací plnotučného mléka s bakteriemi mléčného kvašení, zahrnují vitamíny, retinol, K, PP, minerální soli vápníku, draslíku, hořčíku, fosforu, chlor, jod, kobalt, molybden, síry a dalších stopových prvků, stejně jako stravitelné proteinů.

Pravidelné používání kefíru zlepšuje stav celého organismu, ale především normalizuje funkce trávicího traktu - kolonizací střev cennými bakteriemi a aktivací prospěšné mikroflóry.

Pouze ½ l fermentovaného mléčného výrobku denně - zázraky pomáhají posílit imunitní systém, vyčistit tělo toxinů a toxinů, zmírnit otoky tkání a zhubnout.

Kefír je nepostradatelný pro ženskou krásu. Používá se k péči o pokožku a vlasy, přidává k různým kosmetickým přípravám. Kombinací výrobku se všemi druhy přísad používaných v tradiční domácí kosmetologii, od esenciálních olejů až po med včely, lze docílit impozantních výsledků při zlepšování stavu každého hlavního šperku - hlavice vlasů.

Proč je kefír dobré pro vlasy?

Naše prababičky věděly výhody těchto masek!

Použití kefírové masky pro péči o vlasy má již staletou tradici. Mnoho krás, které vědělo o výhodných vlastnostech nápoje, ji aplikovalo na vlasy jako silný biostimulant a zvlhčovač.

Po odstranění vlasů zanechá kefír ochranný film, který je neviditelný pro oko a chrání pruty před škodlivými účinky environmentálních faktorů: ultrafialové záření, teplo, vítr, prach atd.

Použití vlasových výrobků na bázi kefru doma může být důstojným konkurentem drahých salonních postupů, například laminování nebo restaurování po selhání perm a barvení.

Co dávat kefírové masky a které jsou vhodné?

Počkejte, nezpěchejte - suché tipy přicházejí do života!

Kefír pro vlasy je dobrý a sám o sobě, ale pro zvýšení terapeutických účinků je kombinován s jinými produkty. Aby mohly postupy v každém konkrétním případě přinést maximální užitek, měli byste použít formulaci pro váš typ vlasů.

Takže například masky obsahující určité rostlinné oleje nejsou vhodné pro tukové prameny, protože zvyšují tvorbu tuku. Vzhledem k charakteristikám tohoto typu vlasů je žádoucí použít v maskách produkt s minimálním obsahem tuku (od 0 do 1%).

Ale majitelé suchých, ušpiněných a poškozených kadeří kombinace rostlinných olejů s kefírovými nápoji přinášejí nepochybné výhody.

Účinek kefírových masek na všechny typy vlasů se objeví okamžitě. Ale ke konsolidaci výsledků, odborníci doporučují držení masky po dobu 1-3 měsíců.

Jaké účinky přináší masku vlasů kefíru?

1. Výživa pokožky hlavy, vlasových folikulů, tyčinky, od kořenů po špičky.
2. Hydratace a ochrana vlasového hřídele.
3. Laminování eliminací mikrodamů.
4. Aktivace růstu vlasů v důsledku uvolňování žárovek z nahromaděného mazu.
5. Odstranění lupů, pruritu a loupání potlačením škodlivých mikroorganismů, které způsobují bolestivé stavy pokožky hlavy.
6. Stimulace probuzení žárovek každého vlasu vytvořením rezervy biologicky aktivních sloučenin pro výrobu keratinu.
7. Dávejte lesk dokonce i nejtmavšímu vlasu.
8. Zvyšte hlasitost.
9. Zlepšení vlasů na buněčné úrovni.

Pravidla pro použití kefírových masek, tipy

Správná aplikace a odstraňovač - klíč k úspěchu!

Při aplikaci se kefír odvádí z pramenů, takže ramena by měla být pokryta plenkou nebo starým ručníkem.

Polyetylén, který se nosí po nanesení masky, fixovaný šálkem nebo zabalený ručníkem, výrazně zvyšuje produktivitu postupu.

Oplachování vlasů po masce přírodními balzámy, bylinnými infuzemi a odvarováním, vodou okyseleným jablečným octem nebo citronovou šťávou zvyšuje produktivitu každého postupu a zlepšuje stav všech typů vlasů.

Jako náhražku můžete použít jogurt získaný získáním plnotučného mléka přidáním kůry žitného chleba.

Největší přínos pro vlasy přináší kefír, připravený doma z rustikálního mléka. Existuje množství rozmanitých počátečních kultur, bohatých na probiotika, mléčné a bifidobakterie, které se nalijí s vařeným a chlazeným na 40 ° C mléko a uchovávají se v jogurtu nebo v blízkosti baterie po dobu 6-8 hodin.

Přírodní (bez přísad) jogurt, stejně jako ryazhenka, koumiss a další mléčné výrobky mají všechny léčivé vlastnosti kefír. Mohou být nahrazeny kefírem v níže uvedených receptech.

Domácí recepty na masku

Tyto recepty jsou účinné a dostupné všem!

Představujeme nejpopulárnější a nejúčinnější kefírové masky pro různé typy vlasů, zaměřené na odstranění různých problémů a zlepšení stavu vlasů. Před výběrem receptury byste se měli rozhodnout, jaký výsledek chcete získat, a pamatovat si na typ vlasů.

Anti-ztráta maska ​​pro všechny typy vlasů (třes, med a kefír)

Maska obsahuje pekařské kvasnice bohaté na vitamíny skupiny B a bioaktivní složky, které aktivují růst vlasů. Med, který obsahuje jedinečný komplex enzymů, vitamínů a minerálů, vede k obnovení účinnosti žárovek, které jsou ve stavu "spánku".

Lžíce sušených droždí se nalije poloviční šálkou kefíru s přidáním lžičky každého přírodního medu. Za čtvrthodinu se směs zvýší o objem asi 2krát.

Důkladně míchaná hmota se nanáší na kůži a suché kudrlinky před umytí hlavy, pokrývá se víčkem, stojí asi půl hodiny a umyje se šamponem. Jako kondicionér je žádoucí použít odtučněné listy z kopřivy pro majitele tmavých vlasů a heřmánek pro blondýnky.

Maska proti vypadávání vlasů pro suché vlasy (hořčice a kefír)

Hořčičný prášek je přirozeným aktivátorem krevního oběhu v kůži. Kombinace hořčice s lopuchovým olejem, která zastavuje ztrátu tyčinky, medu a kefír, je jednou z nejlepších kombinací proti pádu vlasů.

Chcete-li připravit masku, budete muset smíchat 2 lžíce hořčičného prášku, ½ šálku kefír, 15 ml lopuchového oleje, žloutek a čajové lžičky medu. Chcete-li zvýšit účinnost, aromaterapeuti doporučují obohacovat hmotu pomocí 2 kapek rozmarýnu.

Po tom, co je maska ​​rovnoměrně rozložena podél pramenů a kůže je snadno samo-masírována, je hlava svázána s polyethylenem na prstích a vlnitý šátek se umístí na vrchol, aby se zlepšila pronikání živin do folikulů.

Maska pro zvýšení růstu a přirozeného lesku suchých zředěných vlasů (s oleji)

V tomto složení jsou vlastnosti kefíru zesíleny přidáním olivového oleje. Po postupu se kudrlinky stanou poslušnými, lesklými, objemnými a snadno se hodí.

Maska se připravuje obohacením polovice sklenice kefíru se lžící olivového oleje. Pro zvýšení terapeutické vlastnosti postupu přidejte 2 kapky esenciálního oleje z růží a neroli. Hmotnost se udržuje na vlasu pod víčkem před plánovaným mytím po dobu nejméně jedné hodiny. Postup je prováděn jednou týdně po dobu 2 měsíců.

Maska pro mastné vlasy proti mastnému lesku (s bílkovinami)

K usušení pokožky hlavy a snížení uvolňování kožního mazu umožňuje kombinace šlehaných bílkovin a kefír. Sloučeniny bílkovin, jako je kefír, v kompozici tohoto nástroje přispívají ke zničení patogenní mikroflóry a ke snížení sekrece kožního mazu.

Silná pěna z 1-2 kuřecích bílkovin se mísí s 5 polévkovými lžícemi fermentovaného mléčného nápoje. Kompozice je rovnoměrně rozložena po celé délce kadeřnictví pomocí hřebenu s řídkými zuby a držena na hlavě po dobu přibližně 2 hodin, pak se promyje teplou vodou s mírným šamponem a opláchne se dubovou kůrou nebo infuzí hypericum.

Nettle Lupy Mask

Zvýšená pomoc při zlepšování pokožky hlavy přináší žihnutí. Infuze rostliny (lžíce sušené suroviny na šálku vroucí vody) se smíchá s kefír 1: 1 a udržuje na vlasy hodinu a půl.

 • Kromě eliminace lupů a svědění způsob posiluje kořeny.

Jak zesvětlit vlasy s kefírem?

Zesvětlení s přínosem?

Ne každý ví, že existuje technika pro zesvětlení vlasů s kefír, což je zcela bezpečné a velmi účinné. Tuto vlastnost produktu využívají ženy, které nejsou spokojeny s barvením vlasů získaným z domů s barvením. Maska na vlasy kefíru umožňuje zesvětlit kudrlinky o 1 tón.

Kvůli oxidační schopnosti, nápoj z kyselého mléka vypláchá komponenty henny a basma, které pronikly hluboko do vlasových šachet, které se těžko chovají, což kadeřníci varují své zákazníky.

Stačí, aby se kefír lehce zahřál ve vodní lázni na kudrlinky, rozložil je štětcem na vlasy, nasadil oteplovací čepici a po 2-3 hodinách opláchl teplou vodou, aby si uvědomil, že z vlasů teče oranžová nebo černá voda. Aby kefír nekvapkal, přidejte zbitý vaječný žloutek. Tyto postupy mohou vyžadovat od 2 do 7 v závislosti na požadovaném výsledku.

Recept na osvětlení vlasů s kefír a citrónovou šťávou

A tato maska ​​se doporučuje dělat každému, kdo chce zesvětlit vlasy o 1-2 tóny bez použití barviv. Oxidační vlastnosti kefíru jsou zesíleny ještě jedním přírodním bělícím - citronovým džusem. Ve sklenici kefír zředěné šťávy z jednoho citronu, zbitý vaječný žloutek a lžíci brandy (lze nahradit brandy).

Aby se vlasy po prvním postupu lehčí, složení je rovnoměrně rozloženo po celé délce pramenů, umístěno na plastovém pytli a spojuje hlavu s šálkem, přičemž celou masku drží celou noc. Ráno opláchněte kompozici teplou vodou a opláchněte vlasy silným odvarováním rebarbory ​​(3 lžíce drcených stonků do sklenice vařené vody, stoupající po dobu jedné hodiny ve vodní lázni).

Výsledek po proceduře zapůsobí i na nejznámější skeptiky. Kromě světlejšího odstínu získáte hedvábný, kudrnatý tvar, jako by vám proudil mezi prsty a svítil se zdravím, s jemným třpytem.

Pozor a kontraindikace

Kefír patří k hypoalergenním přípravkům, ale ve vzácných případech lze pozorovat individuální nesnášenlivost, což je jediná kontraindikace použití externích prostředků péče, které jsou na něm založeny.

Jiné součásti masky mohou způsobit poškození pokožky a pokožky. Pokud jste alergičtí na včelí produkty, hořčice, med, vejce, éterické oleje, měli byste se zdržet používání formulací, které je obsahují, a omezit se použitím čistého zahřátého kefíru.

Kefirové masky mohou být používány pravidelně, ale je třeba mít na paměti, že suché vlasy se nedoporučují umyt víc než jednou za 5-7 dní. U mastných kadeří je však použití kefíru možné u každého šamponu (každý den nebo 1-3 dny).

Zesvětlující vlasy s kefírem (7 maskových receptů)

Mnoho žen pravidelně přemýšlí o změně obrazu. Jedním z nejjednodušších způsobů je barvit vlasy jinou barvou. A pokud nechcete kazit vlasy barvou, můžete se obrátit na přírodní metody (zde je 19 receptů na osvětlení vlasů s lidovými léky). A jeden z nich - s pomocí kefír.

Kdo může zesvětlit vlasový kefír?

Bohužel tato jednoduchá metoda nepomáhá všem. Zesvětlovací účinek kefíru je slabý a není možné, aby provedl magickou metamorfózu hořící brunetky do roztomilé blondýny. Pro trochu tónů lehce rozjasněte hnědé vlasy - prosím. Tmavá barva s časem může získat krásný čokoládový odstín.

Ale pokud si myslíte, že tato metoda není pro blondýnky, mýlíte se. Majitelé blond vlasů jej mohou použít k tomu, aby poskytli krásnou bílou barvu bez žloutnutí. Jen buďte trpěliví: z jednoho postupu, nebude mít žádný okamžitý efekt, musíte pravidelně provádět masky s kefírem.

Výhody metody


Hlavním plusem je, že kefír, na rozdíl od mnoha barviv na vlasy, je přirozený výrobek a dokonce s častým používáním nepoškozuje vlasy. Naopak masky s kefírem jim dodávají lesk, hedvábnost a křupavost.

Účinnost

Samozřejmě, nestojí za to, že čeká na okamžitý a silný efekt z kefír, jako z "blond" barvy. Pomůže to jen lehce osvětlit vlasy. Blond vlasy majitelé budou mít jasnější účinek. Výsledek také závisí na individuální síle pigmentu, která je pro každou ženu odlišná: u některých je zesvětlení rychlejší a trvá déle. Pravidelnost používání masky s kefirem ovlivňuje konečný výsledek: z jednoho postupu se vlasy trochu ztrácejí. Ale po týdnu uděláte druhou a pak třetí masku, vlasy se výrazně zesvětlí.

Kefír odstraňuje barvu z vlasů: pravda nebo mýtus?

Poměrně častá situace: žena si barovala vlasy, ale barva se nezměnila. Nebo se ukázalo, že se liší od toho, co bylo na obalu. A co dělat? Můžete si koupit speciální odstraňovač a celou barvu umyjte nebo v několika tónech. A můžete použít kefír. Tato metoda samozřejmě není vhodná pro všechny - opět kvůli individuálním vlastnostem vlasů. Ano, a barva může být zvláště odolná.

Ale podle recenzí se kefír stále vyrovnává s tímto úkolem. Zvláště pokud došlo k incidentu večer, a je příliš pozdě, než se dostanete do skladu k mytí, a v chladničce je balení čerstvého fermentovaného mléčného výrobku. Úplně barva nebude odmyta, ale bude bledá.

Který kefír je lepší vybrat?

Vlastnosti použití

Recepty na maska

Takové masky se doporučují provádět jednou nebo dvakrát týdně. Již po prvním čase se vlasy trochu rozjasní, stávají se výrazně lesklé a měkké a přestanou vypadávat.

Maska s kefír bez přídavných složek (monomask)

Zahřejte správné množství kefír (100 ml - půl šálku na dlouhé vlasy) ve vodní lázni. Mělo by být teplo, ale nespálit pokožku hlavy.

Maska s kefír a citronem

Nelze to udělat majitelům suchých vlasů. Pro masku si vezměte půl šálku kefír a stlačte šťávu z půlky citronu.

Maska s kefír a medem

Je vhodný pro mastné a suché vlasy. Budete potřebovat:

 • půl šálku jogurtu
 • dvě nebo tři polévkové lžíce medu.

Maska s kefírem a skořicí

Šálek kefír bude vyžadovat čajovou lžičku skořice a jednoho žloutku. Stejně jako v předešlých receptech zahřívejte kefír, přidejte do něj ostatní součásti masky, promíchejte.

Maska s kefír, vaječný žloutek a brandy

Zahřejte půl šálku kefíru, přidejte do něj 30 ml koňaku a žloutku jednoho vejce.

Maska s kefírem, žloutkem a citronem

Pro masku budete potřebovat:

 • polovina šálku jogurtu,
 • polovina citronové šťávy
 • 2 žloutky.

Maska s kefír, brandy a citronem

Pomáhá eliminovat žloutnutí vlasů v blondýnách nebo po nízkém barvení. Nevztahuje se na suché vlasy. Požadováno:

 • půl šálku zahřátého kefír,
 • 2 čajové lžičky brandy
 • šťáva z poloviny citronu.

Takže zesvětlení vlasů maskou kefír je jednoduchá, levná a užitečná. Kromě toho, po použití, vlasy nejen rozjasní, ale také vypadá skvěle. Účinnost metody je nižší než u objasnění pomocí myček, ale je bezpečnější.

Pro Více Informací O Suché Vlasy