logo

Kefírová maska ​​pro osvětlení vlasů doma

Dokonce před 25 až 30 lety bylo osvětlení vlasů spojeno pouze s ošetřením vlasů roztokem amoniaku nebo peroxidu vodíku. O kvalitě si nemyslel - stát se blonďákem, mohl jen tak.

Nyní je mnohem jednodušší stát se sexy blondou - pulty jsou plné jasných barev různých akcí. Výrobci slibují, že vlasy "jsou ošetřovány s péčí."

Moderní žena však stále více využívá domácí prostředky pro změnu obrazu, což zaručuje nejen výsledek, ale i ochranu zdraví.

Chcete-li vyřešit problém světlejších vlasů, jsou masky kefírů perfektním řešením. Po několika procedurách se vlasy stávají 2-3 tóny světlejší, zůstávají měkké, lesklé a hedvábné a stanou se poslušnými.

Jak kefír zesvětlí vlasy?

Ať už se nepoužívají žádné recepty kefírové masky na vlasy, bude nutně účinek osvětlení. Mléčné výrobky obsahují ve svém složení bakterie "zjev" pigment.

Živiny a stopové prvky ve složení kefíru hydratují a vyživují vlasové folikuly a také vytvářejí na svém povrchu film, který chrání před negativními účinky vnějšího prostředí. To umožní, aby se vlasy nestaly "slaměnou".

Majitelé suchých vlasů mohou dokonce umýt vlasy kefírem - má léčivý účinek, vlasy jsou navlhčené, jejich struktura se stává hustší. Ale všechny ostatní, je žádoucí omezit pouze masky, jinak se instalace bude zdát příliš hustá.

Pokyny pro použití masky kefír

 • Pro domácí masky pro osvětlení vlasů, měli byste si vybrat čerstvý produkt - čerstvé houby kefíru jsou aktivnější. Kromě toho živiny - vápník, hořčík, draslík a vitamíny A, E, skupina B "žijí" pouze v takovém produktu.
 • Na hlavě masky kefír - bez ohledu na recept se používá k vaření - držet po dobu nejméně 3 hodin. V opačném případě nebude dosaženo efektu osvětlení.
 • Postup by se měl opakovat dvakrát týdně. Vizuálně se barva změní po 2-3 ošetřeních a kvalita vlasů se zlepší po 4-5. Jakmile získáte požadovaný tón, můžete přestat používat masky.
 • Před aplikací masky na celou délku vlasů se doporučuje nejprve protáhnout směs do kořenů.
 • Můžete ušetřit určitou dobu, pokud nešetříte každé vlákno odděleně, ale vezměte hrst směsi a protřete ji do vlasů jako šampon v měkkých pohybech, aby všechny vlasy byly zcela zakryty. Akce v tomto případě nebude velmi výrazná a polotóny s modulací na prameni budou vypadat velmi působivě.

Kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Recept číslo 1

Nejjednodušší kefírová maska ​​pro osvětlení vlasů je kefír, který se nanáší na hlavu a rovnoměrně se rozptýlí, jako šampon při mytí.

Do čistých suchých vlasů se aplikuje mléčný výrobek předehřátý na 40-45 ° С a je izolován plastovým pytlem a ručníkem.

Číslo receptury 2

Maska kefír a citron nejen zesvětlí, ale také posiluje vlasy a normalizuje produkci kožního mazu v oblasti vlasových folikulů.

 • žloutenky se dvěma vejci;
 • půl šálku předehřátého čerstvého biokefiru;
 • citrónová šťáva - stačí, aby stlačila polovinu průměrného citronu.

Všechny složky jsou důkladně promíchány a dosahují homogenity. Umyjte hlavu a aplikujte zjasňující prostředek na mírně vlhké vlasy. Poté můžete zahřát hlavu plastovým pytlíkem a ručníkem nebo ji jen uschnout na slunci. Lemon v jasném denním světle zvyšuje jeho aktivní vlastnosti pro zničení pigmentace.

Není třeba se obávat nadměrného vysychání - lecitin z vaječných žloutků je chrání.

Recept číslo 3

Další maska ​​obsahuje kefír a med. Honey samotný také rozjasní vlasy, "jí" pigment, ale společně komponenty masky působí aktivněji. Spojte půl šálku teplého kefíru s 3 lžícemi teplého tekutého medu, přidejte citronový esenciální olej - 3 kapky na každou lžíci směsi.

Recept číslo 4

Rozpusťte 50 g. kvasnice ve 100 gramech. teplý fermentovaný mléčný výrobek. Směs nasypejte, dokud se na povrchu nevytvoří bublinky. Masku aplikujte na čistou, mírně vlhkou hlavu a zahřejte. Po 2-3 hodinách vypláchněte.

Číslo receptury 5

Pokud se vlasy předběžně rozjasnily pomocí chemických barviv, ale nebylo možné dosáhnout požadovaného výsledku, kefírová maska ​​s lopuchovým olejem pomůže obnovit kvalitu vlasů a dosáhnout požadovaného tónu.

Při absenci lopuchového oleje jej nenahrazujte ricinovým olejem jako v maskách pro zpevnění. Postup bude muset být odložen, dokud nebude získána nezbytná přísada, protože ricinový olej má tendenci dělat pigmentaci jasnější a tmavší.

Číslo receptury 6

Smíchejte teplý kefír s lopuchovým olejem. Pro každých 50 g fermentovaného mléčného výrobku nalijte lžíci oleje. Přidejte 1 surový vejce a citrónový olej - 5-6 kapek na 50 g. směsi.

Číslo receptury 7

Tato maska ​​bude důležitá pro zesvětlení mastných vlasů. Smíchejte půl šálku jogurtu a 1 polévkovou lžíci. lžíce prášku hořčice. Přidejte k nim vaječný žloutek, který je nabitý čajovou lžičkou medu. Nalijte čajovou lžičku mandlového oleje. Aktivujte několik kapek esenciálního oleje - rozmarýnu, citronu nebo vápna. Míchejte ještě jednou.

Obyčejné masky s hořčicí se dlouhou dobu nedržují na hlavách, ale je dostatek součástí, aby je chránili před vysycháním. Proto je možné produkt vypláchnout za 1 až 1,5 hodiny. Nezapomeňte zahřát hlavu při aplikaci masky.

Kefírové osvětlení vlasů je časově testovaná lidová metoda.

Dlouho ženy změnily barvu vlasů různými způsoby. Teď je můžete namalovat v jakékoliv barvě, bude tu touha. Ale každý ví, jak je to špatné pro své zdraví. Nabízíme Vám alternativní - světlejší vlasy s kefírem.

Vlastnosti fermentovaných mléčných výrobků

Kefír obsahuje velké množství užitečných vitaminů a minerálů, například vitamíny A, B, C, E, vápník, hořčík a draslík. Díky vápníku dochází k zeslabení vlasů a roste mnohem rychleji. Vitamíny A a E jsou schopny poskytnout zdravou záři, jasný lesk a obecně mají pozitivní účinek na vlasy.

Kvasinky obsažené v tomto přírodním produktu pomáhají urychlit růst kudrlin a probudit spící vlasové folikuly. Směs je také schopna uvolnit pokožku hlavy od podráždění a svědění, kvůli baktericidním vlastnostem fermentovaných mléčných výrobků. Pomocí těchto receptů vylepšujete svůj odstín a zlepšujete vzhled a zdraví vašich vlasů.

Aby vyhovovaly těmto maskám

Kefirové masky jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Bělkované a křehké kudrlinky budou měkčí a přestanou se tak intenzivně rozbít. A pro mastné vlasy existují nějaké pluses - kudrlinky nebudou mastné a nebudou znečištěny tak rychle. Pokud máte barvené vlasy a nejste spokojeni s barvou, maska ​​je pro vás ideální. Mléčné výrobky přispívají k vyluhování pigmentu a pomáhají tak jemně zbavit nežádoucí barvy.

Recepty

Zvažte nejpopulárnější recepty kefírových masek pro zesvětlení vlasů s přídavkem jiných přírodních složek.

S medem

Bude vyžadováno:

Příprava: Zahříme kefír a přidáme lžíci medu. Míchá se a směs se nanáší po celé délce. Udržujte kompozici po dobu 2 hodin (co nejdéle) a poté opláchněte šamponem. Přečtěte si také, jak med osvítí vlasy.

S citronem

Bude vyžadováno:

Příprava: Zahřátý kefír smíchejte s citrónovou šťávou. Aplikujte na kudrlinky a ohřejte si hlavu ručníkem. Po dvou hodinách se umyjte. Tento recept je nejvhodnější pro majitele mastných vlasů. Chcete vědět více? Přečtěte si o vysvětlení citronu.

S přídavkem skořice

Bude vyžadováno:

Příprava: Smíchejte přísady a aplikujte na prameny. Držte směs dvě hodiny a poté opláchněte šamponem. Jak jsme psali dříve, skořice je velmi oblíbená pro osvětlení.

Užitečné video: maska ​​kefír pro suché, malované kadeře.

Výsledky

Je možné zesvětlit vlasy pomocí kefíru? Pro znatelný výsledek, stojí za to dělat kefír masky týdně. Je žádoucí, aby přirozená barva nebyla tmavší než tmavá blondýnka. Přirozené brunety však mohou tuto masku také udělat, potřebují jen další procedury. I když se barva nezmění, zjistíte, že vlasy jsou mnohem silnější a získaly krásný přetečení. Můžeme se naučit nejúčinnější způsoby, jak zesvětlit černé vlasy.

Světlé blondýnky mohou bezpečně počítat s blond - vaše vlasy budou zesvětleny o 5-6 tónů.

Rudé vlasy uvidí, že jejich vlasy se staly světlejšími a získaly luxusní zlatý lesk.

Fotografie před a po

Užitečné tipy

 1. Pro tučný typ je nejvhodnější produkt bez tuku, ale pro dívky se suchými vlasy stojí za nákup 2,5%.
 2. Maskovací výrobky musí být čerstvé, pak bude účinek větší.
 3. Kefír lze smíchat s jogurtem, výsledek bude výraznější.
 4. Neprohřejte kefír nebo se změní na tvaroh. Nejlepší možností je vodní lázeň.

Následující články nebudou méně užitečné a zajímavé pro milovníky domácího osvětlení vlasů pomocí lidových prostředků:

 • vonné čirí s citrónovým silicím;
 • sóda na pečení jako nejjednodušší a cenově dostupné prostředek k bělení vlasů;
 • účinný vitamínový koktejl medu a citronu;
 • vyčištění peroxidu vodíku - garantovaný úspěch.

Užitečné video: maska ​​pro růst vlasů s kefír a olivovým olejem

Kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Světlý odstín vlasů je nejvyšší módou pro téměř všechny dívky. Blondýnka kudrlinky vypadají atraktivnější a roztomileji, takže ženy mají tendenci získat tento stín za každou cenu. Taková horlivost však někdy vede k katastrofálním výsledkům. Používáte levnou barvu, chodíte do nezkušeného kadeřníka, nevhodná péče po barvení bude vaše vlastní. Proto je nejlepší používat masky s přírodními přísadami, například citronem nebo kefír. Kefirové masky pro osvětlení vlasů jsou považovány za nejúspěšnější, mají však své vlastní vlastnosti.

Zásada působení maskuje na bázi kefíru

 1. Kefír dokonale hydratuje suchou pokožku hlavy a pomáhá zbavit se lupin;
 2. Díky vitamínům A, B, C, E v tomto produktu vlasy po maskách získávají krásný lesk a zdravý jas;
 3. Mikro- a makronutrienty pomáhají vytvářet hedvábnost a objem;
 4. Kefirové masky mohou osvětlit i velmi tmavé vlasy, ale budou muset být aplikovány častěji;
 5. A pokud se vám náhle nelíbí barva, ve které jste barvili vlasy, pak kefír pomůže "vytáhnout" a udržet vlasy zdravé.

Obecné tipy pro použití masky

Maska bude vykazovat všechny své léčebné vlastnosti mnohem rychleji, pokud vytvoří dokonale sterilní podmínky, mezi které patří:

 1. Čistota všech složek, rukou a vlasů (masky nejsou šampony, neměly by být aplikovány na špinavou hlavu!);
 2. Doba použitelnosti výrobků. Nepoužívejte stálou kefír, med nebo ovoce;
 3. Čistota vody, kterou umýt masku. Doporučujeme vařit dva nebo tři litry vody předem, a když potřebujete masku vypláchnout, zahřejte čistou vodu;
 4. Pravidelná aplikace Zesvětlující masky je třeba aplikovat jednou nebo dvakrát týdně, nepřijmout příliš dlouhé přestávky a přípravek příliš často nepoužívat;
 5. Obsah tuku kefír. Pravidlo je jednoduché - tlustší vlasy, tím méně obsahu tuku jogurtu.

Jakmile dosáhnete požadovaného výsledku, použijte masku na prevenci dvakrát měsíčně.

Kefírové masky

Kefír je tak jednoduchá a cenově dostupná složka, kterou lze použít samostatně nebo spolu s dalšími přísadami. Zvažte několik kefírových masek pro zesvětlení vlasů.

Snadné a vkusné

Pro nejjednodušší kefírovou masku bude zapotřebí pouze kefír, polyetylén, froté ručník a další hodiny a polovina volného času. Hlavní složka se vtírá do pokožky hlavy, po délce a na konci vlasů, aby se zabránilo úseku v budoucnu. Pro pohodlnější aplikaci můžete použít speciální kartáč na vlasy, takže vám nebude chybět ani jeden prvek.

Po nanesení jsou vlasy pokryty polyethylenem a ohřívají se hodinu na ručníku a vlněném uzávěru. Pokud si přejete, můžete masku držet až 2 hodiny. Umyjte teplou vodou.

Odstraňte přebytečný tuk

Pro mastné vlasy, jak víte, potřebujete zvláštní péči. A přestal trpět nadměrnou tvorbu mazu být vyhrazeno vejce, med, suché hořčice a nízkotučný jogurt (1-2,5%).

Ve 150 ml kefír přidejte lžičku hořčice a dva med, pak oddělíme dva žloutky a promícháme všechny ingredience, dokud se nehne. Pokud máte velmi dlouhé vlasy, pod pasem můžete dávku přípravku zvýšit: 200 ml jogurtu, 1 hodinu. l hořčice, 3 hodiny. l med, dva žloutky. Aplikujeme recept na suché čisté vlasy, důkladně protřejeme směs v kořenech a distribuujeme po celé délce. Ohříváme hlavu polyetylenem a froté ručník, necháme hodinu. Poté promyjte teplou vodou.

Průběh aplikace masky - 3 měsíce, 1 krát týdně. Po první aplikaci zaznamenáte zlepšení, ale nezastavte se tam.

Kefír proti suchu

Zesvětlení suché vlasy, a pro jejich vlhkost bude nutné: jogurt normální obsah tuku (3,2%), vaječný žloutek, lopuch, ricinový nebo olivový olej.

Sklenice kefíru míchat, dokud nebude hladká se žloutek a čajovou lžičkou zvoleného oleje. Pokud je délka vlasů pod pasem, můžete zvýšit dávku komponentů: jeden a půl šálků kefír, dva žloutky a dvě čajové lžičky oleje. Směs se opatrně vtírá do kořenů, rozděluje se po délce a špičkách. Zvláštní pozornost věnujte špičkám, se suchou částí se stává běžné. Dále se hlava zahřeje s polyethylenem a ručníkem, nechá se 1 až 1,5 hodiny. Umyjte teplou vodou.

Trochu tajné zrychlení vyjasnění

Pokud se chcete co nejdříve zesvětlit vlasy, poté opláchněte masku po splachovací jejich citronovou vodu (ne více než dvě čajové lžičky šťávy ve sklenici vody!). Je také žádoucí vypláchnout kudrlinky zředěnou citronovou šťávou po obvyklém mytí hlavy. Ale buďte opatrní, vysoká kyselost se bude projevovat na slabých vlasech.

Masky pro všechny typy vlasů: prevence po osvětlení

Kefír, jak jste již viděli, lze použít na suché vlasy a na příliš mastné. Když jsou vlasy již dostatečně vyléčené a rozjasněné, musíte si udržet jejich stav, ale nepoužívejte bleskové masky. Nyní můžete pomoci univerzální masku kefíru udržovat zdravé vlasy a prevenci.

Mléčné království

V této masce je hlavní složkou mléko, nikoli kefír, ale neměly by být zanedbávány. Ve sklenici vody, přidejte dvě lžíce mléka normálním obsahem tuku (3,2%), zamíchejte ingredience a dal na hlavu, stejně jako dříve, pečlivě třít kořeny a délku. Pokryjeme hlavu plast, oteplování se nevyžaduje, ponecháme půl hodiny. Poté promyjte teplou vodou.

Udělejte takovou masku jednou týdně, ochráníte své vlasy před vnějším přírodním vlivem a podpoříte jejich zdraví.

Bylinná maska

Pro tuto masku budete potřebovat celou škálu přísad: heřmánek květů, květů neplodnosti, kefír normálního tuku, vejce, litr vroucí vody.

Dvě polévkové lžíce heřmánku a květů z neplodu je třeba nalít litrem vroucí vody a nechat vařit 2-3 hodiny. Poté směs přefiltrujte. 200 ml infuzní směsi se třemi lžícemi jogurtu normálního tuku a žloutku. Aplikujte na kořeny a rozdělte je podél délky. Pokryjeme polyetylenem a zamezíme půl hodiny. Umyjte teplou čistou vodou.

Kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů

Masky na kefír obleku přirozené a umělé blondýnky. Mléčný výrobek nejen odstraňuje žloutnutí a rozjasňuje vlasy, ale také obnovuje vlasy poškozené amoniaku barev a celk. Zdravý nápoj je vhodný a hnědovlasý. Kefír dělá barvu jednotnou a dodává zdravý lesk. Samozřejmě, že fermentovaný mléčný výrobek nezapne bruneta do platinové blondýny, ale bude vynikající doplněk k zesvětlení barvení vlasů.

Sušené a křehké

Kudrlinky, které ztratily svou brilantnost po dalších pokusech, oživí maskou s přírodními oleji. Doporučuje se nakupovat nerafinovanou olivu nebo kokos. Ale můžete to udělat a levné lopuchu. Pokud jsou vlasy po domácím barvení vážně poškozeny, do produktu se přidá ricinový olej.

Základem bude kefír s obsahem tuku nejméně 3,2%. Pokud chce dívka vidět v jedné aplikaci viditelný výsledek, produkt trvá 3-4 dny v chladničce. Během tohoto období se zvýší koncentrace fermentované mléčné kyseliny, takže složka bude snadněji pronikat do struktury vlasů a umyjte pigmenty, které jsou zodpovědné za tmavý odstín. Vaječný žloutek ušetří kudrlinky před poškozením a nasytí je vitamíny.

Kefír se nalil do pánve. Maska vzácně spaluje v nádržích s tlustým dnem. Skořápka je posílána do pomalého ohně a počká, až se zahřeje na 40-45 stupňů. Základna se pravidelně míchá a současně porazí vaječný žloutek. Luková pěna se nalije do teplého kefíru, přidá se 2-3 lžíce. l rostlinného oleje a 20 ml rýže.

Hlava před zahájením procedury není umývána, ale mírně navlhčená běžnou vodou. Vlasy jsou impregnovány světlem a maskovací šňůrka z celofánního sáčku je nahoře vázána. Přiložte kapesník tak, aby byl prostředek kefír absorbován lépe.

Možnost pro vlasy, které rychle ztuhnou

Balzámy z fermentovaných mléčných výrobků provádějí několik funkcí najednou: odlehčují, léčí, obnovují práci mazových žláz. Nejdůležitější je přidat správné přísady do základny kefír. Například vlasy, které se po promytí stávají mastnými, jsou ošetřeny přípravkem obsahujícím hořčičný prášek.

Kromě koření budete potřebovat:

 • mandlový nebo lopursový olej;
 • přírodní med;
 • vaječný žloutek.

Jako podklad použijte čerstvý kefír odstředěný. Polovina šálku suroviny je zahřátá na pomalém ohni na 37-40 stupňů, 1 polévková lžička. l suchá hořčice. Míchejte tak, aby se prášek nevyhýbal. Velké kusy koření mohou spálit citlivou pokožku hlavy.

Zesvětlující maska ​​je naplněna pěnou z šlehaného žloutku, 20 ml rostlinného oleje a 1 lžička. zlato Trvejte na nízké teplotě po dobu 5 minut, aby byly připojeny komponenty. Pokud má produkt silný, ostrý zápach, je přerušena rozmarýnem nebo citrónovým olejem. Pouze 3-4 kapky.

Nejprve se do kořenů vkročil kefír. Po uplynutí 5 minut jsou hroty impregnovány světlem a hmota je rozložena po celé délce vlasů. Položte na hlavu kokon přilnavého filmu a froté ručník. Teplo spouští chemické reakce a umožňuje kyselině mléčné absorbovat do kadeř.

Recepty pro ženy s hnědými vlasy

Majitelé tmavých vlasů zřídka dosahují po první aplikaci pozitivní výsledek. Jsou zklamáni a odmítají masku kefíru, protože tato metoda je neúčinná. Zbytečně, protože po 4-5 procedurách se prameny opravdu zeslabují o 1-2 tóny. Ačkoli proces může být zrychlen pomocí skořice. Patří sem také přírodní zjasňující složky.

Recept masky je jednoduchý:

 1. Zatímco 250 ml kefíru se zahřeje na nízké teplotě, 60-100 g skořice a trochu vody se mísí v samostatném skle.
 2. Koření je důkladně promícháno a rozděleno na kusy, aby se vytvořila homogenní hmota. Nalije se do teplého fermentovaného mléka.
 3. Maska zahušťuje 30 ml lipového medu a trvá 10-15 minut.

Vlasy, bohatě rozmazané kefírem, obalují potravní film a ručník po dobu 3-4 hodin. Poté je izolace odstraněna a lesklá kompozice zůstane po krátkou dobu.
Vhodné pro majitele tmavých vlasů s brandy nebo brandy. Alkohol je doplněn kuřecími vejci, čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a šamponem, pokud jsou kudrlinky zdravé a lesklé. V případě nudných a dělených konců je prací prostředek nahrazen výživným balzámem.

Dívky s dlouhými vlasy budou potřebovat sklenici kefíru a sklenici brandy. Pokud je účes krátký nebo středně dlouhý, porce fermentovaného mléčného výrobku a alkoholu se sníží na polovinu. V teplém stavu smíchejte zbité vejce, 50 ml citrusové šťávy a 20 g šamponu nebo balzám. Cognac může být nahrazen brandy pro příjemnější chuť. Tření znamená v kořenech a špičkách s hromadnými pohyby.

Pokud chcete, aby barva vlasů byla teplejší a nasycená, používejte masku s kakaem. Na 150 ml vyhřívaného kefíru se přidá 30 g přírodního prášku a 1 zběleného vejce. Míchat a nasytit kudrlinky světlem.

Rychle uniknout

Blondýnky, které po obarvení v salonu nebo doma dostaly žlutou barvu, doporučujeme mít koňakovou masku. Je to podobně jako možnost odlehčit hnědovlasou ženu, ale bez vajec a šamponu. Potřebujete jen půl šálku kefír, vyhřívaného na 40 stupňů, 60 ml brandy a 120-150 ml citronové šťávy. Po 2-3 procedurách získávají vlasy příjemnou pšeničnou barvu.

Černý chléb pomáhá odstraňovat rezavé barvy. Výrobek z mouky se namáčí v teplém kefíru a hněte se vidličkou, aby se získala homogenní kaše. Hromadu můžete míchat v mixéru. Chlébová maska ​​se nanáší na kořeny silnou vrstvou a zbytky se rozloží na vlasy. Samozřejmě, červený nátěr nebude po prvním použití zmizet, ale bude jasnější a příjemnější. Chcete-li se konečně zbavit strašlivé barvy, bude muset strávit 3 až 6 procedur.

Další tipy

 1. Složení masky kefír zahrnuje pouze přírodní produkty, takže neočekávejte, že nahradí barvivo na vlasy. Maximální - světelné prameny o 1-2 tóny.
 2. Mléčné výrobky odcházejí na hlavu po dobu 3-5 hodin. A majitelům tmavých vlasů se doporučuje použít masku před spaním a ráno se umyje. Výjimka - hořčičná kompozice. Pokud ji udržíte příliš dlouho, může dojít k popálení.
 3. Zbytky kefírového prádla s chladnou nebo sotva teplou vodou. Při vysokých teplotách se složka fermentovaného mléka sroluje a kusy produktu zůstávají ve vlasech. Budou muset hřeben hřeben s jemnými zuby.
 4. Kudrnat po umývání opláchněte odkapávku z heřmánku. Závod má také jasné vlastnosti a pomáhá vyřešit výsledek.
 5. Po ukončení procedury nepoužívejte zakalené balzámy a masky na vlasy. Chemické látky vracejí původní barvu.

Masky na fermentované mléko mohou dělat divy. Odstraňují žlutý a červený odstín, odlehčují hnědé vlasy a pečují o vlasy. Kefír ošetřuje poškozené kadeře a stimuluje jejich růst. Aby nástroj fungoval, musíte ho pravidelně používat a dodržovat všechna doporučení.

5 přírodních receptů kefírových masek pro vysvětlení vlasů

Světlá barva vlasů vždy vypadá velmi roztomilá a dává image svého majitele lehkost a něhu. Existuje však jen jedna nevýhoda: dostal se od přírody jen málo a barvení ve světlých barvách vždy způsobuje nenapravitelné škody na jeho milovaných kadeřních. Chcete-li pomoci vášnivě ochotni osvětlit, mohou přijít populární metody, jeden z nejznámějších byl vysvětlení vlasů s kefír.

Trochu o výhodách masky kefír

Mluvit o výhodách tohoto produktu pro zdraví má sotva smysl, protože jen líní lidé neslyšeli o bifidobakteriích, zlepšili trávení atd. Ale použít takové ošetření na vlasy? To je něco nového. Existuje i ten nejmenší bod, nebo je lepší nechat hýčkat trávicí trakt?

Ve skutečnosti, ne nová, ale dobře zapomenutá stará, protože s tímto nástrojem se naše babičky babičky staraly o vlasy, kteří neměli představu o šamponech, kondicionérech a balzáměch, které naše koupelny dnes zabalí.

Kefír je nepostradatelnou součástí velkého počtu obnovujících a posilujících masek, protože působí jako katalyzátor, který zvyšuje účinek ostatních součástí. Kefírová maska ​​pro osvětlení vlasů může být použita jak na přírodní, tak na barvené prameny, protože složky kyseliny mléčné vynikají práci s vyluhováním tmavého pigmentu. Je velmi efektivní pro opravu neúspěšného odstínu, který je výsledkem barvení.

Tajemství přirozeného objasnění

Samozřejmě by nemělo být naděje na okamžité blonďování po prvním použití, protože pouze takové agresivní barviva mohou mít takový účinek.

Nicméně je docela možné dosáhnout viditelných výsledků, zejména s ohledem na všechny jemnosti přirozeného procesu vyjasňování:

 • První tajemství je správnou volbou produktu. Je žádoucí, aby byla domácí, a nikoliv nejčerstvější nápoj, ve kterém koncentrace kyseliny mléčné dosáhne svého špičkového stavu. Pokud jste ho nenašli, můžete se ujít s verzí obchodu s maximálním obsahem tuku;
 • Masku můžete použít 1-2x týdně, ne více;
 • Nápoj se používá v mírně zahřáté formě, optimální teplota je teplota lidského těla;
 • Doba expozice masky může být od jedné hodiny (pokud zesvětlíme přirozené vlasy) na 10 (když potřebujete upravit barvu barveného), ale ne méně;
 • Pro čištění masky není možné používat teplou vodu, protože kefír má tendenci koagulovat při vysoké teplotě, nejlépe by se měl vypláchnout mírně teplou vodou;
 • Je velmi nežádoucí používat šampony nebo balzámy po takových postupech, protože tyto účinky znemožňují. Posilování to pomůže vypláchnout odvar z heřmánek (1/2 šálku květin + 2 šálky vroucí vody).

Pokud znáte tyto tajemství, můžete dosáhnout maximálních výsledků z osvětlení vlasů s kefírem.

Recept 1. Klasický.

Nejjednodušší a nejlevnější, protože potřebujeme pouze dvě složky: kefír a vodu. Do polovice šálku kefír přidáme lžíce vody, promícháme a aplikujeme na mírně vlhké vlasy. Odolněte pod izolaci po dobu 2 hodin, poté se umyjte.

Perfektní pro tenké hnědé vlasy, od kterých je tmavý pigment dostatečně rychle vymyt, ale na tmavších nebo těsnějších pramenech účinku budete muset počkat s použitím masky nejméně 5-6 krát.

Recept 2. Skořicí.

V duetu s jiným přírodním čisticím prostředkem bude kefír mnohem intenzivněji pracovat. Pro tuto masku potřebujeme:

 • Skořice - 2-3 lžíce (pro citlivou pokožku je lepší užívat méně);
 • Kefír - asi ½ šálku (množství se mění v závislosti na délce vlasů);
 • Voda - 1-2 polévkové lžíce;
 • Med - 1 lžička.

Postup varení je poměrně jednoduchý: nejprve směs skořice promícháme s vodou ve skleněné nebo keramické misce až do homogenní hmoty a pak ji smícháme s kefírem. Je velmi důležité, aby prášek nebyl okamžitě přidán, protože se bude užívat ve shlucích, což bude problémem při jeho přerušení. V závěrečné fázi zavádíme tekutý med, který masku lehce ztuhne. Naneste na vysušené vlasy na 2-3 hodiny. s asi 30-40 minutovou procházkou s izolací, pak ji vyjměte.

Tato metoda objasnění má různé recenze, protože v závislosti na struktuře vlasů se výsledek může objevit po první aplikaci i po 5, ale stěžovat si na neúčinnost zpravidla nedosahuje této fáze.

Recept 3. Alkohol.

Pokud by nebylo pro balzám na vlasy v jeho složení, on by byl úplně pryč pro recept nějaké pochoutky, tak voňavé a chutné přísady jsou zahrnuty v jeho složení. Čím bude příjemnější, bude použita. Nicméně, od slov k skutkům, zapište si recept:

 • Kefír - asi třetinu skla (opět se podíváme na délku vlasů);
 • Brandy - 2 polévkové lžíce (pokud je pokožka hlavy citlivá - jedna, protože může být silná pocit pálení);
 • Balzám na vlasy - 1 lžička;
 • Protein - 1 kus (před bičem do strmých píků);
 • Lemon - ½ kusů (džus).

Všechny komponenty se smísí a pečlivě aplikují na každý pramen. Ohříváme hlavu s polyetylenovou hlavou + ručníkem. Doporučuje se nechat masku "pracovat" celou noc, ráno omyjte teplou vodou. Toto je výsledek této metody vyčerpání kefírů (před a po):

Recept 4. Neutralizující žlutost.

Takový problém, kterým čelí mnoho dívek, které provádějí doma experimenty s blondýnou. Žlutý odstín barevných pramenů je jistým znakem neprofesionálního barvení, ale může být odstraněn a dokonce prakticky bezbolestně:

 • Kefír - 1 šálek (nezapomeňte na vysoký obsah tuku);
 • Koňak - 4 lžičky;
 • Lemon - ½ kusů (džus).

Smíchejte přísady a aplikujte je na mírně vlhké vlasy. Během noci udržujte pod izolací a poté se umyjte. Taková kompozice by měla rychle neutralizovat žlutou barvu, takže vaše vlasy vypadají jako malé kuřata. Pokud nebylo možné úplně odstranit nepříjemný odstín, můžete postup opakovat za týden.

Recept 5. Čištění červeného odstínu.

Jakmile jsou namalovány červeně, vidíme tento odstín doslova po každém zbarvení a přinášíme to neuvěřitelně obtížné. K těmto účelům však můžete také použít masku na zesvětlení, která obsahuje kefír, ale budete muset být trpěliví, protože to je jedna z šetrných, ale zdlouhavých metod vylučování.

K tomu potřebujeme sklenici předehřátého kefíru a měkkou část jakéhokoli druhu černého chleba. Určujeme jeho množství empiricky, přidáváme tak dlouho, až budeme mít tlustou kaši. Tato směs se nanese na několik hodin. Měl by být omyt šamponem pro hluboké čištění.

Celá pravda o osvětlení vlasů s kefírem - kdo řekl, že mu pomůže? Recepty masky pro zesvětlení vlasového kefíru

Zesvětlení vlasů s kefírou by se mohlo zdát skvělým způsobem, jak barvit vlasy bezpečným a jemným způsobem.

Naše prababičky také používaly kysané mléko, které jim dodávalo lehký odstín.

Je tato metoda tak dobrá a účinná?

Kdo je nejvhodnější pro kefírové masky a jak jsou stále užitečné pro vlasy?

Osvětlení vlasů s kefírem: stojí za to čekat na zázrak?

Samozřejmě, že hořící brunetky by se neměly spoléhat na kefír, jako na hydroperid. A ten druhý neposkytuje vždy poprvé požadovaný výsledek. Ale po systematickém použití fermentovaného mléčného výrobku můžete doufat v krásný odstín gaštanu nebo čokolády.

Není nutné, aby to bylo na černé vlasy nebude mít požadovaný účinek. Vše závisí na přirozené síle pigmentace vlasů. Pravděpodobně každá dívka, která kdy používala barvivo na vlasy, ví, jak silný je její pigment.

Podle recenzí majitele blond vlasů dosáhli vyčištění kefírem na dvou tónech. Dobrá cesta pro blondýnky, kteří chtějí mírně změnit přirozenou barvu vlasů, poskytují všestrannost barvě.

Nepopiratelná důstojnost zesvětlení vlasového kefíru

Zesvětlení vlasů s kefírem, i když se nedaří zvládnout svou hlavní funkci, nebude schopen ublížit. Navíc pomáhá také tenkým a mastným vlasům. Masky a kompozice s fermentovaným mléčným výrobkem dokonale vyživují pokožku hlavy a vitaminují vlasy. Přináší úžasný efekt v kombinaci s dalšími přísadami. Po systematickém použití můžete zapomenout, že konečným účelem použití bylo objasnění. Stačí si užít dokonalý výhled na kadeře.

Jaký kefír je pro zdraví zdravý, je známo všem: zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém. Bohatá na vitamíny, minerály a kyseliny. Oni jsou, podle pořadí, nezbytné pro konstrukci vlasových buněk. Kyselina ve složení pomůže zlepšit mastný typ srsti. Poměrně jemně odlehčte suchý typ.

Zřídka v jakém produktu najdete vitamíny skupiny B, velké množství vápníku, hořčíku a draslíku - nezbytné pro zdravý růst vlasů.

Může kefír umýt vlasové barvivo?

Někdy je třeba umýt barvu z nově zbarvených vlasů. Například, když stín byl příliš tmavý nebo jen chtěl něco nového. Existují speciální výrobky na omývání barvy, ale poškozují vlasy, které již byly chemicky napadeny. Kefír může být skutečnou spásou. Pečlivě vypláchne ingredience žíravé barvy. Pokud je to požadováno, můžete po skončení procedury kontaktovat salon, abyste mohli hlubší objasnění profesionálních prostředků. A je pravděpodobné, že po procedurách kefírů bude osvětlení salónu poprvé pracovat.

Obecná doporučení pro osvětlení vlasového kefíru

Kefír se může a bude samostatně vypořádat s objasněním. Ovšem funguje mnohem účinněji v kombinaci s jakoukoliv složkou, která je schopna lehce osvětlit a léčit vlasy. Například skořice, olivový olej, kvasnice, med.

Nejvýhodnější možností je použití přírodního domácího kefír nebo kyselého mléka. Ale kvalitní skladový produkt je v pořádku.

Nejlepší způsob, jak maskovat s blondýnkami s jogurtem a ženami, které neúnavně bojují se žlutým odstínem vlasů.

Při systematickém používání kefíru mohou vlasy odlehčit o 2 tóny. On je zvláště dobrý v tandemu s medem.

Doporučujeme majitelům velmi suchých vlasů před kurzem s kefírem, aby provedli procedury s olejovými maskami. V opačném případě můžete spálit kudrnaté mléčné výrobky.

Pro urychlení procesu a dosažení nejlepšího výsledku je lepší zakrýt hlavu po aplikaci směsi plastovým víčkem.

Osvěžující vlasy s kefírem budou vyhovovat ženám s mastným typem pokožky hlavy. Masky pomáhají normalizovat sekreci kožního mazu. Po nanesení vlasů se doporučuje opláchnout studenou vodou.

Tepelná metoda osvětlení vlasů s kefírem

Nejjednodušší a nejdostupnější maska ​​je jednosložková kompozice. Vedle fermentovaného mléčného výrobku horká voda, oteplovací čepice a nadšení nic nepotřebují.

Co potřebujete udělat pro tepelné osvětlení vlasového kefíru?

• Požadované množství kefíru ohřejte jakýmkoli způsobem (na vodní lázni, mikrovlnné troubě, v troubě, v dvojitém kotli). Teplota by měla být taková, aby nedošlo k spálení pokožky hlavy, ale pouze k ohřívání.

• Distribuujte kyselé mléko (mimochodem, je efektivnější používat domácí kefír) po celé délce vlasů hřebenem, rukama kartáčem na barvení - to vše závisí na preferencích a hustotě vlasů.

• Ohřívací víčko může být vyrobeno z teplé páry. Můžete nosit starý klobouk a zabalit celofán nahoře.

• Udržujte výslednou strukturu na hlavě po dobu 2-4 hodin. Musíte být opatrní. Při sušení struktury vlasů je kratší doba kontaktu s maskou.

• Prostředek vypláchněte z hlavy s tekoucí vodou a jemným šamponem, který neobsahuje žádné sírany.

• Chcete-li přidat lesk na oplach, opláchněte dalšími 3 litry vody a lžící octa.

Doporučujeme tuto masku používat dvakrát týdně.

Tímto způsobem můžete dosáhnout osvětlení vlasů o 1,5 - 2 tuny. Ať už byly namalovány dříve nebo ne. Při systematickém a dlouhotrvajícím opakování postupu je vysvětlení 3 tónů. V tomto případě mluvíme o použití kompozice do šesti měsíců.

Kefírové zesvětlení vlasů: recept s medem

Honey je další unikátní produkt. Zatímco kefír zesvětlí kudrlinky, med nedovolí vlasům vyschnout a živit je stopovými prvky. Kromě toho tato maska ​​pomůže krásným dámům, aby se zbavili žlutého odstínu a svému vlasu zažili. Maska je vhodná pro majitele suchých vlasů.

Je to důležité! Vysoušeč vlasů, tím více tučného mléčného výrobku si vyberete.

Jak připravit kompozici?

Pro masku budete potřebovat 150 ml kefír a 3 polévkové lžíce jakéhokoli (květinového, pohankového) medu. Hmota se míchá, dokud se nezmizí.

Nejlepší je rozložit směs na ruce vlasy, abyste cítili jednotnost. Směs expozice po dobu asi jedné hodiny a více. Doporučuje se použít přírodní šampon pro propláchnutí. Sušička je k dispozici v jiném čase. Po přirozeném vysychání si můžete všimnout, jak se vlasy stávají zdravějšími, objevil se lesk.

Rozjasňující maska ​​s kefírem a citronem

Lemonová šťáva je dalším zjevným produktem. Společně obě složky dělají s úkolem vynikající práci. Ale suché vlasy mohou způsobit takovou směs. Na 250 ml kefíru je třeba vzít 125 ml citronové šťávy. Distribuovat směs na vlasy a držet 40-60 minut. Chcete-li dosáhnout viditelného výsledku, musí se masky opakovat dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Osvětlení vlasů s kefírem je cenově dostupná a účinná metoda.

Není vhodný pro všechny a vyžaduje pravidelné používání.

V případě slabého výsledku, který přináší světlý odstín nebo úplnou nepřítomnost, účes neztratí nic, ale pouze získá.

Kefír je vynikající produkt pro výživu a... regeneraci vlasů.

Kefírová maska ​​pro osvětlení vlasů: jednoduché recepty

Pravděpodobně každá žena alespoň jednou v životě použila vlasové masky na bázi kefíru. Každý ví, že tento jednoduchý výrobek má příznivý účinek na kudrlinky, dává jim lesk a vitalitu. Nicméně, kefír je také schopný trochu osvětlit vlasy, pokud víte, jak připravit masku kefíru pro osvětlení vlasů.

Výhody kefíru pro krásu a zdraví vlasů

Kefír obsahuje prospěšné fermentované mléčné bakterie, které hluboce vyživují a zvlhčují vlasy, stejně jako potlačují podráždění a svědění pokožky hlavy. Použití kefírových masek pro osvětlení vlasů přispívá k celkovému zlepšení kudrlin a je první pomoci pro barvené a poškozené vlasy.

Pravidelné používání takových masek poskytne vlasům lesk, jemnost a uklidnění, ale pro to byste měli používat jednoduchá pravidla:

 1. Při výběru kefíru pro péči o vlasy je třeba věnovat pozornost jeho trvanlivosti. Měli byste si koupit nejčerstvější kefír, jehož trvanlivost nepřesáhne 3-4 dny.
 2. Kefírová maska ​​na vlasy pro zesvětlení byla nejúčinnější, vyberte produkt středního a vysokého obsahu tuku, ale účinnost tuku je mnohem nižší.
 3. Kefír se nanáší po celé délce vlasů. Doporučuje se používat lehce zahřátý výrobek a pečlivě jej otírat do pokožky hlavy.
 4. Při aplikaci masky je třeba dodatečně ohřívat hlavu ručníkem - což pomůže násobit efekt.
 5. Lehké vyčesávání vlasů na jednom nebo dvou tónech pomocí kefíru je dosaženo vymytím barevných pigmentů. Současně kefír rozjasní přírodní i barvené vlasy.
 6. Maska pro zesvětlení vlasů s kefírem se používá nejvýše jednou nebo dvakrát týdně. Pro maximální účinek doporučujeme ponechat produkt na vlasy celou noc.

Recepty na maska

Pro zesvětlení vlasů můžete použít kefír v čisté formě. Chcete-li to provést, musíte trochu zahřát výrobek a aplikovat po celé délce kadeří po dobu nejméně 2 hodin. Účinnost nástroje se zvyšuje s rostoucím časem expozice, takže maska ​​může být také ponechána na vlasy celou noc.

Kefírová maska ​​používaná k zesvětlení vlasů bude účinnější, pokud obohatíte recept s dalšími součástmi.

Čajová lžička kakaového prášku a jednoho vejce udělá masku ještě účinnější, stejně jako zajišťuje správnou výživu vlasů. Množství jogurtu se volí v závislosti na délce vlasů.

Maska s koňakem a bílkovinou bude vynikajícím nástrojem, který kromě světlejších vlasů pomáhá posílit kudrlinky po celé délce. Chcete-li připravit produkt, musíte si vzít 100 ml kefíru, přidat do něj 30 ml koňaku a bielkoviny.

Citronová šťáva se často používá k zesvětlení pih a věkových skvrn. Mohou také obohatit vyčišťující masku z kefíru. Pro vaření budete potřebovat jednu část citronové šťávy pro dvě části kefír. Přesné proporce se vybírají individuálně, v závislosti na délce vlasů.

K dodání kadeřnic je ideálním prostředkem maska ​​z kefíru pro osvětlení vlasů s přidáním malého množství přírodního medu. K přípravě produktu na 200 ml kefíru budete potřebovat 20 ml medu.

Pro zesílení a zrychlení růstu se doporučuje smíchat ve stejném poměru kefír a lopuchový olej a do výsledné směsi přidat jeden žloutek. V důsledku pravidelného používání takové masky se vlasy nejen rozjasní 1-2 tóny, ale stanou se silnými, hedvábnými a růst vlasů se výrazně urychlí.

Pro zvýšení lesklého efektu se doporučuje odmastit masku odtučněním farmaceutického heřmánek, který také přispívá k lehkému rozjasnění vlasů. Takové přírodní oplachování pro kadeře pomáhá eliminovat lupy a má tonizační efekt. Již po 3-4 aplikacích se vlasy stanou znatelně krásnějšími a silnějšími.

Účinnost použití masky kefír

Kromě světelného efektu je zobrazen kefír jako produkt péče o vlasy:

 • péče o matné vlasy;
 • jako ochranný prostředek pro častou instalaci elektrických spotřebičů;
 • pro léčbu lupů;
 • regulovat činnost mazových žláz;
 • aby kudrlinky svítily a objem.

Kefírová maska ​​pro osvětlení doma je vhodná pro všechny ženy. Tento jednoduchý výrobek pomůže zlepšit pokožku hlavy a posílit kořeny. Účinek vyčištění nedosahuje okamžitě, bude znatelný po nejméně 3-4 aplikacích těchto sloučenin.

Zesvětlující maska ​​na vlasy s kefírem je aplikována po dobu dvou měsíců s frekvencí 1-2krát týdně. Poté se doporučuje provést přestávku po dobu jednoho měsíce a kurz se může opakovat znovu.

HeyrFace také připomíná, že kefírová maska ​​pro obličej pomůže obnovit krásu na mastnou a problematickou kůži, zbavit se nedokonalostí, nasytit kůži živinami a snížit vrásky. Proto doporučujeme, abyste si tyto recepty přečetli.

Buďte vždy krásní a nechte své vlasy vyzařovat zdraví. A ujistěte se, že necháte své připomínky k určitým výrobkům pro péči o vlasy, aby naši čtenáři mohli udělat správnou volbu.

Kefír masky pro zesvětlení vlasů

Mnozí dámé vědí, že sebepoškozování vlasů chemickými přípravky vede k katastrofálním výsledkům. Někdy, namísto blond, můžete dostat zelenavý odstín pramenů nebo nerovnoměrné skvrnité barvy. Lidské prostředky jsou však v tomto ohledu mnohem měkčí a příjemnější. Jedním z nejbezpečnějších je kefír nebo domácí jogurt.

Jaký produkt je vhodný pro vlasy

V Rusku ženy jsou vždy v péči o své copánky využívají dostupné finanční prostředky. Domácí kyselé mléko je jedním z nich. Byly používány slušnými dívkami. Použili jen kysané mléko na pokožku hlavy, hojně nasákli vlasy a vyléčily je. Dnes se nazývá monomask - pečující jednosložkový lék. To je domácí jogurt je nejvíce užitečné v péči o prameny, protože jeho složení je přirozené. Kefír v obchodě dnes obsahuje minimální počet takových komponent.

Vysoce kvalitní fermentovaný mléčný výrobek obsahuje vitaminy C, A, E, skupinu B, stejně jako vápník, hořčík a draslík. Všechny tyto složky komplexu posilují vlasové folikuly, činí je silnými, poskytují objem vlasů. Systematické používání výrobku vám umožňuje obnovit poškozené prameny po selhání perm a samorozbalování.

Kefír pomáhá nejen zlepšit vlasy, ale také zesvětlit. Je pravda, že efekt bude viditelný pouze na blond vlasy. Pro ženy s hnědými vlasy a brunety tato možnost změny barvy nebude fungovat. Mohou se proměnit v blondýny pouze s pomocí barev.

Varianty masky pro osvětlení vlasů

Podstata postupu je, že pigment, který je zodpovědný za barvu vlasů, je vymyt. Mléčný výrobek, aby se vlasy lehčí potřebují používat více než jednou. Je potřeba vytvořit 6-8 masky každý druhý den nebo každý den, aby se prameny lehčí o jeden, maximálně dva tóny. Naneštěstí nelze dosáhnout většího účinku pomocí přírodního produktu. Pro kompozice s kefirem použijte následující možnosti:

 1. Klasický. Jedná se o monomask, tedy o vyhřívaný kefír, který je hojně aplikován na hlavu, nahoře pokrytý sprchovým uzávěrem, oteplován a udržován po dobu jednoho a půl až dvou hodin. Některé ženy nechávají masku na hlavě na noc. Pro zvýšení zdravotního účinku v zahřátém kefíru můžete přidat 2 ampule vitamínu B12. Tato maska ​​je omyta teplou vodou.
 2. S heřmánek. Připravte infuzi 2 polévkové lžíce suchých surovin a ½ šálku vroucí vody. Namočte 30 minut. Filtrujte, spojte s 50 ml fermentovaného mléčného výrobku, navlhčete každé vlákno a nechte působit 2 hodiny při zahřátí. Místo heřmánku můžete vzít čerstvou petrželku, má také účinek zesvětlování.
 3. S kvasnicemi. Jedná se o verzi stínicí-zjasňující masky. Připravte 50 gramů běžných pekařských kvasnic a zředte je na tloušťku teplým kefirem. Třejte kompozici do kořenů, rovnoměrně rozložte a uvolněte po celé délce vlasů. Omotat hlavu ručníkem na 2 hodiny.

Pomocí kterékoli výše uvedené masky nechte vlasy vyschnout po vyprání přirozeným způsobem bez vysoušeče vlasů. Opláchněte je výtažkem z heřmánku s jasnými vlastnostmi pokaždé.

Zesvětlující vlasy s kefírem (7 maskových receptů)

Mnoho žen pravidelně přemýšlí o změně obrazu. Jedním z nejjednodušších způsobů je barvit vlasy jinou barvou. A pokud nechcete kazit vlasy barvou, můžete se obrátit na přírodní metody (zde je 19 receptů na osvětlení vlasů s lidovými léky). A jeden z nich - s pomocí kefír.

Kdo může zesvětlit vlasový kefír?

Bohužel tato jednoduchá metoda nepomáhá všem. Zesvětlovací účinek kefíru je slabý a není možné, aby provedl magickou metamorfózu hořící brunetky do roztomilé blondýny. Pro trochu tónů lehce rozjasněte hnědé vlasy - prosím. Tmavá barva s časem může získat krásný čokoládový odstín.

Ale pokud si myslíte, že tato metoda není pro blondýnky, mýlíte se. Majitelé blond vlasů jej mohou použít k tomu, aby poskytli krásnou bílou barvu bez žloutnutí. Jen buďte trpěliví: z jednoho postupu, nebude mít žádný okamžitý efekt, musíte pravidelně provádět masky s kefírem.

Výhody metody


Hlavním plusem je, že kefír, na rozdíl od mnoha barviv na vlasy, je přirozený výrobek a dokonce s častým používáním nepoškozuje vlasy. Naopak masky s kefírem jim dodávají lesk, hedvábnost a křupavost.

Účinnost

Samozřejmě, nestojí za to, že čeká na okamžitý a silný efekt z kefír, jako z "blond" barvy. Pomůže to jen lehce osvětlit vlasy. Blond vlasy majitelé budou mít jasnější účinek. Výsledek také závisí na individuální síle pigmentu, která je pro každou ženu odlišná: u některých je zesvětlení rychlejší a trvá déle. Pravidelnost používání masky s kefirem ovlivňuje konečný výsledek: z jednoho postupu se vlasy trochu ztrácejí. Ale po týdnu uděláte druhou a pak třetí masku, vlasy se výrazně zesvětlí.

Kefír odstraňuje barvu z vlasů: pravda nebo mýtus?

Poměrně častá situace: žena si barovala vlasy, ale barva se nezměnila. Nebo se ukázalo, že se liší od toho, co bylo na obalu. A co dělat? Můžete si koupit speciální odstraňovač a celou barvu umyjte nebo v několika tónech. A můžete použít kefír. Tato metoda samozřejmě není vhodná pro všechny - opět kvůli individuálním vlastnostem vlasů. Ano, a barva může být zvláště odolná.

Ale podle recenzí se kefír stále vyrovnává s tímto úkolem. Zvláště pokud došlo k incidentu večer, a je příliš pozdě, než se dostanete do skladu k mytí, a v chladničce je balení čerstvého fermentovaného mléčného výrobku. Úplně barva nebude odmyta, ale bude bledá.

Který kefír je lepší vybrat?

Vlastnosti použití

Recepty na maska

Takové masky se doporučují provádět jednou nebo dvakrát týdně. Již po prvním čase se vlasy trochu rozjasní, stávají se výrazně lesklé a měkké a přestanou vypadávat.

Maska s kefír bez přídavných složek (monomask)

Zahřejte správné množství kefír (100 ml - půl šálku na dlouhé vlasy) ve vodní lázni. Mělo by být teplo, ale nespálit pokožku hlavy.

Maska s kefír a citronem

Nelze to udělat majitelům suchých vlasů. Pro masku si vezměte půl šálku kefír a stlačte šťávu z půlky citronu.

Maska s kefír a medem

Je vhodný pro mastné a suché vlasy. Budete potřebovat:

 • půl šálku jogurtu
 • dvě nebo tři polévkové lžíce medu.

Maska s kefírem a skořicí

Šálek kefír bude vyžadovat čajovou lžičku skořice a jednoho žloutku. Stejně jako v předešlých receptech zahřívejte kefír, přidejte do něj ostatní součásti masky, promíchejte.

Maska s kefír, vaječný žloutek a brandy

Zahřejte půl šálku kefíru, přidejte do něj 30 ml koňaku a žloutku jednoho vejce.

Maska s kefírem, žloutkem a citronem

Pro masku budete potřebovat:

 • polovina šálku jogurtu,
 • polovina citronové šťávy
 • 2 žloutky.

Maska s kefír, brandy a citronem

Pomáhá eliminovat žloutnutí vlasů v blondýnách nebo po nízkém barvení. Nevztahuje se na suché vlasy. Požadováno:

 • půl šálku zahřátého kefír,
 • 2 čajové lžičky brandy
 • šťáva z poloviny citronu.

Takže zesvětlení vlasů maskou kefír je jednoduchá, levná a užitečná. Kromě toho, po použití, vlasy nejen rozjasní, ale také vypadá skvěle. Účinnost metody je nižší než u objasnění pomocí myček, ale je bezpečnější.

Pro Více Informací O Suché Vlasy