logo

Keratin

Keratin je komplexní bílkovina nacházející se v kůži, zuby, nehty a vlasy, stejně jako v rohách a kopytách zvířat. Ale je to hlavně ve vlasovém keratinu, protože vlasy se skládají z keratinu o více než 85%, což může být důvod, proč jsou profesionální produkty péče o vlasy s keratinem tak účinné, zvláště vlasové masky?

Pokud tělo není schopno nezávisle syntetizovat správné množství keratinu (a nejen pro zdravé vlasy), pak je nutné mu pomoci, především zaplnit nedostatek keratinu zevnitř, což znamená, že každý den potřebujete jíst bohaté na bílkoviny. Ve stravě je třeba přidat maso, ryby, játra, mléčné výrobky a další produkty, které obsahují živočišné bílkoviny. Vitaminy skupiny B (a zejména B6) se podílejí na výrobě keratinu, v článku vitamíny skupiny B pro vlasy, můžete si přečíst podrobněji o výhodách těchto vitaminů. Keratin je také vyráběn s dostatečným množstvím síry, dusíku, křemíku a dalších důležitých prvků v našem těle.

Ale nezapomeňte na krmení keratinu zvenčí!

Nejlepší způsob, jak růst a krása vlasy přečtěte si více.

Jak je keratin užitečný pro vlasy?

Keratin je přirozený protein, který se nejvíce nachází ve vlasech! Pokud jsou vlasy suché, křehké, vyčerpané a obzvláště poškozené, pak keratin je pro ně nejvíce. Keratin je typ bílkovin, který obsahuje aminokyselinu, která je zodpovědná za pružnost, hladkost a zdraví vlasů. Keratin dává vlasům svůj tvar, definuje rovné vlasy nebo kudrnaté, v rovném vlasu mnohem více keratin než kudrnaté. Tmavé prameny obsahují více keratinu než blond vlasů, protože blond vlasy snadno odrážejí sluneční paprsky, zatímco tmavé vlasy potřebují hustší ochranu.

Výhodou keratinu je, že keratinová molekula je schopna proniknout hluboko do vlasů a naplňovat je, čímž zlepšuje svou strukturu zevnitř, mnoho látek, které jsou součástí vlasových produktů, se může pochlubit touto vlastností, v podstatě všechny účinné látky pracují na povrchu vlasů a vytvořit pouze iluzi obnovy vlasů.

Profesionální kosmetické značky vyrábějí kapalný keratin, působí přímo na nejslabší oblasti vlasů, což má za následek obnovení poškození struktury. Je také schopen omlazovat intercelulární prostor struktury vlasů a vytvořit molekulární struktury, které chrání vlasy před poškozením.

Keratinové aminokyseliny se obvykle skládají z 19 nejdůležitějších aminokyselin, které jsou zodpovědné za obnovení normální hladiny vlhkosti ve vlasech, v důsledku čehož se síla, lesk a elasticita vrací do vlasů.

Profesionální vlasové výrobky s keratinem:

 • obnovení poškozených vlasů, zlepšení struktury vnitřku;
 • chránit vlasy před škodlivými účinky životního prostředí;
 • zvlhčuje vlasy, udržuje vlhkost uvnitř vlasů;
 • zabraňte průřezu špiček vlasů;
 • vrátit pružnost a lesk na vlasy.

Prostředky s keratinem vyhlašují váhy, díky nimž vypadají vlasy hladce a dobře upravované. Prostřednictvím keratinu obvykle obsahují: šampony, kondicionéry, balzámy, masky, séra, restaurování ampulek, nezmazatelné prostředky pro konce vlasů.

Dnes jsou také velmi populární postupy na rovnání vlasů založené na keratinu, budeme je studovat v následujících článcích.

Keratin rovnání od značky Maciez

Garantovaný výsledek

Keratin od amerického výrobce - jeden z nejmodernějších technologických nástrojů se všemi charakteristickými rysy. Střední cenová kategorie, přesvědčivé výsledky a bez poškození vlasů. Dobrá zpráva pro velitele: náklady na proceduru nejsou tak vysoké, jak by se dalo uvažovat z ceny kompozice. Spotřeba je více než ekonomická (asi 25 ml na středně dlouhé vlasy). Příjemným bonusem pro všechny účastníky procesu bude nepřítomnost silného zápachu. Nicméně se nedoporučuje vyrábět keratin Maciez Velvet Professional (stejně jako jiné) pro těhotné ženy.

Výrobce slibuje, že narazí na vlasy po dobu tří měsíců. U různých typů vlasů se technologie trochu liší: majitel je vyzván, aby samostatně zvolil teplotu žehlení a dobu potřebnou k udržení kompozice na vlasu. Celý postup trvá asi jeden a půl hodiny.

Celkem: je to produkt pro salóny a řemeslníky, s nimiž je důležité, aby každý zákazník byl spokojen.

Keratin rovnání od značky Trissola

Vysoce kvalitní rovnání vlasů

Trissola je značka, která pochází ze zámoří. Mezi technologií bezpečné narovnání Trissola kompozice byly mezi první.

Živinové složky ve složení umožňují kompenzovat i minimální poškození vlasů. Při správné péči bude keratin trvat tři až šest měsíců. Doba trvání akce se zvyšuje s každým dalším postupem, což dává klientovi důvod vrátit se znovu a znovu - pro nejlepší výsledek.

Envy Professional dnes nabízí tři skladby: Trissola Solo (Botox pro vlasy), Trissola True a Trissola True Plus s různými efekty.

Bonus pro majitele: začátečníci mohou pracovat s kompozicemi přísně podle pokynů. Zkušené osoby mají příležitost kombinovat skladby a vybírat vzorec jednotlivě pro každého klienta, s přihlédnutím k typu vlasů a požadavkům na narovnání. Takže, pokud máte ve svém arzenálu tři kompozice Trissola, můžete narovnat vlasy jakéhokoli typu a v jakémkoliv stavu. V tomto případě bude rychlost průtoku asi 20 ml na vlásek střední délky a tři lahve budou stačit na přibližně 75 procedur.

Celkem: Trissola je vhodná pro ty, kteří se starají o pověst a procvičují individuální přístup ke každému klientovi. Kompozice není vhodná pro salony a řemeslníky, kteří nejsou ochotni platit za zachování zdravých vlasů.

Kde koupit nejlepší keratinové kompozice pro rovnání vlasů?

Kompozice pro rovnání keratin Maciez a Trissola, stejně jako kompozice nejslavnějších značek lze zakoupit v internetovém obchodě profesionální kosmetiky pro vlasy wow-beauty.ru. Společnost se specializuje na prodej výrobků pro vyrovnávání keratinu, takže konzultant vám vždy pomůže vybrat výrobky, které vyhovují vašim zákazníkům a prosím své majitele. Pokud máte pochybnosti o výběru, vysoce kvalifikovaní pracovníci na adrese wow-beauty.ru zodpoví všechny vaše dotazy a pomohou vám při výběru toho nejlepšího produktu v poměru cena / kvalita.

Co ničí keratin?

Nedostatek keratinu činí strukturu kutikuly více porézní a křehkou. V důsledku toho přestane ochranná vrstva vlasů zadržovat vlhkost a vlasy se stanou suchými, křehkými a bez života. Pokud množství keratinu v stratum corneum klesá, váhy vlasové kutikuly se volně sousedí a štětinou jako kužel vánočního stromku.

Hodně závisí na našem jídle: špatná kvalita, škodlivé produkty, přísná dieta, špatná výživa vede k nedostatku přirozeného keratinu v našich vlasech.

Keratin je zničen při vysokých teplotách. Proto je nutné používat vysoušeč vlasů s opatrností, zejména žehlení a curling, a vždy používejte tepelnou ochranu. Příliš vysoká teplota poškozuje pokožku a vede ke ztrátě vlhkosti ve vlasech, což vede k suchu a křehkým vlasům.

Při barvení vlasů dochází ke zničení její struktury, když pigmenty zabarvují kůžičku, dochází k přerušení spojení proteinů a vlasy se nakonec stávají suchější a křehčí. Perm zničí keratin ještě více.

Neustálé používání pěny, gelu, laku a vosku pro vlasy také přispívá ke zničení vlasů.

Shrneme-li to, můžeme říci, že nejprve je třeba se postarat o bohatství přírodního keratinu (užitečné produkty a pečlivou péči), aby nedocházelo k nákupu peněz na bázi keratinu.

Co je keratin pro vlasy a jak se používá k péči o vlasy

S nástupem jara aktivně odkládáme klobouky, šály, klobouky, které ukazují světozraké, lesklé, silné vlasy, jako v notoricky známé reklamě. Před několika lety objevili trichologové, kosmetologové, kadeřníci a technologové keratinu ženám jako hlavní způsob, jak obnovit vlasy po vážných škodách. Nyní se trh s keratinovými výrobky rozrůstá a množí se, ale pro mnohé zůstává nejasné, jak to funguje. Budeme rozumět.

Nějaká chemie

Keratin je typ bílkoviny, který je součástí struktury keratinizovaných částí těla. Je charakterizována zvýšenou pevností a je méně než chitin - nejtvrdší tvorba bílkovin.

Struktura je rozdělena do dvou skupin:

 • alfa keratiny, měkčí - jsou součástí lidských vlasů, kůže a nehtů a také ovlivňují integritu propojení buněk.
 • Beta keratiny, těžší - základy rohů, kopyt, zobáků, peří a šupin na zvířatech.

Proteinová struktura

Keratinová molekula je spirální řetězec aminokyselin spojený silnou chemickou vazbou. Taková sloučenina se nazývá protein nebo polypeptid. Okolo to vytváří příčné vazby, které vytvářejí kůru, která je zodpovědná za ochranu a vzájemné propojení molekul.

Struktura proteinové buňky má 3 typy vazeb:

 1. Na bázi vodíku, které jsou zničeny působením vody, ale mají vlastnost samo-hojení.
 2. Na základě iontů nebo solí, které se při změně hodnoty pH rozpadají.
 3. Disulfidová vazba, která vytváří molekulu cystinu ze sloučeniny atomů síry sousedních aminokyselin. Cystin tvoří a udržuje strukturu proteinů a jejich destrukce vede ke zhoršení vzhledu a mechanických vlastností. Nevratné narušení disulfidových vazeb se obvykle vyskytuje dvěma způsoby:
  - agresivní chemické postupy;
  - vystavení vysokým teplotám.

V důsledku toho máme křehké vlasy a neustále se šířícími nehty.

Důležitý bod! Aby se eliminoval nedostatek vlastního přírodního keratinu, používá se jeho průmyslová forma, často v hydrolyzované formě pro účinnější průnik a zabudování do struktury poškozených buněk.

Proč by měl být keratin hydrolyzován? V kapalné formě jsou sloučeniny molekuly mnohem menší, což zajišťuje jejich pronikání do vlasů nebo hřebíků, což poskytuje kumulativní-restorativní účinek. Čisté molekuly bílkovin jsou větší a usazují se pouze na povrchu bez ovlivnění buněčného skeletu.

Doporučujeme seznámit se s nejlepšími keratinovými vlasovými oleji na našich webových stránkách.

Vlastnosti přírodního keratinu

 1. To přímo ovlivňuje pružnost, sílu, zdravý lesk vlasů a nehtů.
 2. Poskytuje vodotěsnou vrstvu pokožky, chrání před agresivními látkami.
 3. Je to přirozená bariéra proti mechanickým účinkům na pokožku. Takže prodloužené tření způsobuje tvorbu keratinových vloček ve formě mozků a kuřat, které chrání pokožku před vážnými zraněními.
 4. Obsahuje alanin - aminokyselinu, která ovlivňuje metabolické procesy a tvorbu glukózy v játrech, udržuje její hladinu a následný přenos přes oběhový systém.
 5. Obsahuje glycin, který ovlivňuje vyšší funkce mozku. Stabilizuje mozkovou aktivitu, podílí se na procesech ochrany nervového systému, snižuje svalový tonus.

Aplikace v moderní kosmetologii

Kosmetický trh je naplněn různými keratinovými přípravky a rozsah jeho použití je co nejrozsáhlejší. Keratin se používá hlavně v oblasti péče o vlasy a je k dispozici jak v čisté formě v ampulích, tak i v různých výrobcích pro domácí a salonní péči:

Je to důležité! Při výběru domácích prostředků je třeba pečlivě prostudovat kompozici. Keratin by měl být v nich obsažen minimálně uprostřed seznamu (nejlépe ne více než 5 složek), jinak by mikro poškození nebylo ovlivněno, ale silikony, parabeny a další aktivní složky.

Mezi profesionálními procedurami salonu drží dlaň keratinové vlasové rovnání, pomocí něhož jsou vyplněny mikrotrhlinky a prázdná místa poškozených buněk. Keratin je také používán pro barvení, kdy dochází k současné změně struktury vlasů pod vlivem chemického složení a jeho obnovení v důsledku obsahu hydrolyzovaných bílkovin.

Kosmetický keratin v ampulích v domácích procedurách se přidává ke složení krémů, laky na nehty nebo šampony, masky, vlasové balzámy, které opravují poškození a stimulují růst.

Jednorázové použití nezaručuje úplné uzdravení, protože kosmetický keratin je zaveden zvenku a rychle se vymyje. Proto je pro "wow" účinek nezbytné neustále využívání fondů na jeho základě.

Další informace o obnovení keratinových vlasů naleznete v následujících článcích:

Užitečná videa

Naučte se pravdu o rovnání a obnově keratinových vlasů.

Keratin pro vlasy - pravda a fikce. Vartan Bolotov.

Výhody a poškození keratinu pro vlasy - recenze kosmetiky pro léčbu, obnovu nebo narovnání s cenami

Dnes mnoho žen narovnává prameny pomocí profesionálních nástrojů. Jednou z nich je keratin pro vlasy - vláknitý protein (kapalný nebo pevný), který lze zakoupit v lékárně nebo ve specializovaném obchodě. Keratin je součástí mnoha produktů pro péči o vlasy nebo se prodává samostatně v ampulích. S ním můžete nejen narovnat prameny, ale také provádět regenerativní procedury.

Co je keratin

Jedná se o přirozený protein nacházející se ve vlasech, nehty nebo zesvětlených oblastech pokožky. Pod vlivem vysokých teplot (vysoušeč vlasů, žehlení, curling) a chemického vlivu síly keratinu se snižuje. Látka je schopna obnovit a chránit naše vlasy, aby byly hladké, krásné, takže je velmi důležité, aby se její nedostatek vyplnil pomocí speciálních nástrojů.

Složení

Keratin obsahuje aminokyseliny, které mohou být přeměněny na různé sloučeniny. Tato schopnost dává látce schopnost přijímat různé stavy: tekuté nebo pevné, husté nebo měkké. Kromě aminokyselin obsahuje aminokyseliny cystin, cystein, glycin, alanin a síru, které jsou zodpovědné za jejich sílu. Pro doplnění aminokyselin potřebuje tělo síru, dusík, křemík a další stopové prvky, které se nacházejí ve zvířecích bílkovinách.

Co dělá keratin vlasy

Keratínová péče o vlasy je nezbytná pro obnovení jejich struktury zevnitř. Molekuly látky pronikají hluboko do vlasové linie, vyplňují mezibuněčný prostor a mikrotrhlinky, obnovují pružnost, sílu a lesk. Kromě toho keratin hydratuje vlasy, udržuje vlhkost uvnitř, zabraňuje průřezu špiček, zajišťuje pružnost a podílí se na výrobě kolagenu. Výsledek keratinizace lze vidět na fotografii "před" a "po". Výsledek trvá až 3 měsíce, protože výrobek má tendenci vylévat.

Je keratina škodlivá pro vlasy

Vedle mnoha pozitivních vlastností keratinu má rovnání s negativními stranami:

 1. Impregnační chloupky, látka je váží, a proto mohou vypadnout.
 2. Výsledkem narovnání je, že pokožka hlavy je rychle namočená do kožního mazu, musí se častěji umývat.
 3. Glitter a pružnost chloupků nejsou dány samotným keratinem, ale formaldehydem obsaženým ve složení kosmetických přípravků. Tato látka má na tělo škodlivý účinek.

Keratin vlasové rovnání

Hlavní funkcí procesu keratinizace je vyplnění vlasů trhliny ve vlasech a utěsnění vloček pod vlivem teploty 230 stupňů. Výsledkem je, že keratinová kompozice pro vlasy zůstává uvnitř pramenů, vytváří zvláštní strukturu a udržuje je v přímém stavu. Provedení můžete provést v kabině a doma, při respektování technologických a bezpečnostních pravidel. Skládá se z následujících akcí:

 1. Prohněte vlasy hřebenem s častými zuby, omyjte speciální šamponem a zvedněte váhy na vlasy.
 2. Aplikujte lék, který má složení keratinu.
 3. Sušič vlasů Vysoušeč vlasů, ne.
 4. Žehlička narovnejte pod teplotu 230 stupňů a rozdělujte vlasy na samostatné prameny.

V kabině

Keratinizující prostředky používané v salonu jsou vyšší kvality, obsahují minimální množství aldehydů, mají minimální negativní účinky na pokožku hlavy. Jednou z výhod postupu je možnost kombinace keratinizace s barvením. Náklady na službu v Moskvě jsou:

Beauty Studio Ellen

Salon krásy "Lucky"

Salon krásy "Montpellier"

Salon krásy "Sofiel"

Řada výhod neznamená, že keratinizace je zcela bezpečná, má postup několik nevýhod:

 1. Odpařování formaldehydu, k němuž dochází při vystavení tepelným pramenům. Vdechnutí těchto par je zdraví škodlivé.
 2. Vlasy po pokrytí keratinových závaží a mohou začít klesat.
 3. Výsledkem stejného vážení je ztráta objemu vlasů.
 4. Existuje rychlé znečištění pokožky hlavy.

Doma

Proces domácí keratinizace se nijak neliší od salonu, s výjimkou finančního okamžiku. V salonu není služba levná a nákup finančních prostředků pro doma bude ještě dražší. Objem zakoupeného produktu však nestačí k jedné keratinizaci. Výsledkem je, že v porovnání s salonem bude vyrovnání domů levnější. Nesprávný postup může vážně poškodit vlasy. Některé dívky dělají keratinu narovnáním pomocí receptů na masky s želatinou.

Keratinové produkty pro vyrovnávání vlasů

Sada produktů od firmy Cadiveu Professional vlasy vlasy s keratinovými molekulami, vyhlazuje je, snižuje elektrifikaci a činí je lesklou a elastickou:

 • výrobce: Cadiveu Professional;
 • cena: 7133 rublů;
 • vlastnosti: pro slabé, tenké vlasy;
 • Výhody: kvalitní;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

COCOCHOCO je hlavní konkurent společnosti Cadiveu. Představuje sadu profesionálních produktů pro narovnání keratiny v Brazílii:

 • výrobce: COCOCHOCO;
 • cena: 24 000 rublů;
 • Vlastnosti:
 • pluses: dlouhotrvající účinek - 5-6 měsíců;
 • nevýhody: drahé.

Jak si vybrat keratin pro vlasy

Pokud se rozhodnete pro keratinoterapii doma, zvažte následující pokyny pro výběr keratiny pro vlasy:

 1. Obsah formaldehydu. Pro kudrnaté kudrlinky je třeba vysoké procento látky, pokud není kudrnaté - nízké.
 2. Přečtěte si, jaká teplota je potřebná, aby výsledek byl vysoce kvalitní. Vaše žehlička by měla být ohřátá na určitý počet stupňů.
 3. Vyberte výrobce výrobců, kteří obdrželi hodně pozitivní zpětné vazby.

Co je keratin pro vlasy

Řeknu vám víc o keratinu a produktech na vlasy s keratinem. Ale nejprve řekněte strukturu vlasů. Proč? Vědět, z čeho jsou vlasy, můžete lépe pochopit, proč potřebujete keratin a jak to funguje. A můžete se rozhodnout, zda potřebujete takové prostředky v péči nebo ne.

Encyklopedie vlasů: Vše, co potřebujete vědět o vlasu

Co přesně tvoří naše vlasy? Co způsobuje lupy? A jak dlouho mohou naše vlasy dosáhnout? V naší encyklopedii se dozvíte vše, co se děje s našimi vlasy, a seznámíte se s některými definicemi a pojmy, které každý potřebuje vědět.

Každá srst se skládá z 80% keratinu (bílkoviny), 10% -15% vody, zbylých 5% až 10% jsou pigmenty, minerály a tuky (tuky). Povrch vlasů tvoří tzv. Kutikulovou nebo šupinatou horní vrstvu. Uvnitř horní vrstvy je kůra (kortex), což je asi 80% procent vlasů. V této části vlasů dochází k chemickým přeměnám (barvení, změna barvy, perm).

Barva vlasů je určena množstvím barviv (pigmentu) ve vlasovém folikulu. Pigmenty jsou tvořeny z pigmentových buněk (melanocyty), přes nejtenčí kanály proniknou do keratinových nebo nadýchaných buněk a vytvářejí barvu vlasů. Obecně platí, že čím méně pigmentu obsahuje vlasy, tím lehčí bude barva vlasů.

Při správné péči mohou přírodní šedé vlasy vypadat atraktivně.

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

 • Šedé vlasy

Šedé vlasy nejsou opravdu šedé. Je to směs bílých a stále pigmentovaných vlasů, které jsou šedé. Bílá barva vlasů se objeví, když pigmentové buňky zastaví produkci melaninu. Začátek tohoto procesu závisí na individuálních a genetických rysech.

Normální je ztráta 30 až 100 chlupů denně. Ztráta více vlasů může mít různé příčiny. V 95% případů je ztráta vlasů dědičná jak u mužů, tak u žen. Nadměrná tvorba mužských hormonů (androgeny) vede ke špatnému dodávání krve do vlasových folikulů, které udržují vlasy na hlavě.

Vlasový folikul je kořen vlasů, který se nachází pod kůží hlavy pod zaujatostí. Toto je místo, kde je vlasová hřídel tvořena. V horní části folikulů jsou mazové žlázy odpovědné za tvorbu kožního mazu.

Množství vlasů závisí na barvě vlasů. V blondech je to asi 150 000 vlasů, v brunetách - asi 110 000, v hnědých chlupách - 100 000 av červených vlasech - 80 000 vlasů.

Tloušťka vlasů položená geneticky. Podle evropských norem jsou tenké vlasy považovány za průměry od 0,04 do 0,06 mm. Průměr vlasů 0,06 - 0,08 mm se považuje za normu a je tlustý - od 0,08 do 0,1 mm. Asijské vlasy jsou silnější než evropské vlasy: průměrná tloušťka vlasů v Asii je mezi 0,08 a 0,12 mm. Kromě toho jsou vlasy Evropanů v průřezu poměrně oválné, zatímco asijské vlasy jsou více kulaté a tím i pružnější.

Vlasy jsou neustále v různých fázích vývoje. Většina (přibližně 80 - 90%) je ve fázi růstu (anagen). V anagenním období vzniká nový kořen a vlasy začínají růst. Tato fáze trvá od dvou do sedmi let. Pak přichází krátká přechodná fáze (catagen) trvající dva až tři týdny, během níž se postupně zastaví tvorba nových buněk ve folikulu. Díky tomu se folikul zužuje a vlasy vypadnou. Přibližně 1% vlasů je v této přechodné fázi. V následné klidové fázi (telogen) se vlasový folikul regeneruje, vytváří se nové buňky a začíná vznik nového vlasu. Tato fáze trvá od dvou do tří měsíců a pokrývá 10 až 20% vlasů.

Keratin je velmi elastický protein, hlavní složka vlasů a nehtů.

Skalp má stejnou strukturu jako zbytek pokožky. A má stejnou citlivost, přestože je pod pokožkou hlavy. Skalp je vystaven vnějšímu prostředí, jako je mráz nebo teplo, což může vést ke spáleninám, suchu, svědění nebo lupům. Nebo se může stát příliš tlustým pod vlivem určitých faktorů, které stimulují činnost mazových žláz.

Jedna srst může podporovat průměrně 100 gramů hmotnosti. Proto celková zdvihací síla vlasů jako celku bude nejméně 10 tun.

Jediné vlasy zůstávají na hlavě od šesti do osmi let, pak vypadnou. Se silnou ztrátou vlasů se průměrná délka vlasů sníží na 3-4 roky.

Pigment je umístěn uvnitř keratinových vláken. V závislosti na množství barviva závisí tmavší nebo lehčí bude barva vlasů. S věkem se postupně snižuje tvorba melaninu, což vede k vypadávání šedých nebo stříbrných vlasů. Existují dva různé typy melaninu: velké černohnědé pigmenty eumelaninu a relativně malé červenožluté granule pheomelaninu. Kombinace těchto typů melaninu tvoří celou řadu barevných odstínů vlasů.

Lupy se mohou objevit jak na suché, tak na mastné pokožce, pokud nejmenší kožní buňky zemřou příliš brzy a v příliš velkém množství. Důvody mohou být různé: stres, nezdravá strava, hormonální selhání, suchý vzduch v místnosti, časté vysoušeče vlasů nebo příliš agresivní šampony. Zvláštní šampony obsahující octopirox nebo pyrithion zinku pomohou.

Šupinatá vrstva, nazývaná kůžička, tvoří vnější vrstvu vlasů. Skládá se z plochých vah, založených na principu jedlého kužele, a je indikátorem zdravotního stavu vlasů. Pokud se váhy navzájem pevně přizpůsobí, vnitřní struktura vlasů je spolehlivě chráněna před vnějším vlivem. Kromě toho se světlo dobře odráží od hladkého povrchu, který poskytuje vlasům lesk. Pokud je na druhé straně poškozena horní vrstva kvůli vlivu různých faktorů (stres, změna barvy, chemické stmívání, časté používání termo zařízení), mohou do vlasů proniknout pohlcené a hrubé škodlivé látky. Výsledkem je, že vlasy jsou matné, křehké a matované. Intenzivní péče se speciálními šampony a kondicionéry pomůže obnovit hladkost vlasů.

 • Rozdělit končí

Rozdělovače se nazývají stratifikované špičky vlasů, které se na dlouhých vlasech vyskytují ve velkém počtu. Důvodem může být mechanické poškození způsobené poškrábáním nebo třením ramen. Časté barvení, změna barvy, perm nebo používání termopartiker (vysoušeč vlasů, žehlička, curling) může také poškodit konce vlasů. Pokud se rozštěpení objeví pouze, sérum na rozštěpené konce s nejjemnějšími silikonovými oleji pomůže, alespoň vizuálně. V extrémních případech vám pomůže pouze účes.

Skalp, stejně jako celá kůže, obsahuje mazové žlázy. Produkují tuky, které chrání pokožku hlavy a vlasů před vysycháním. V závislosti na genetické predispozici, stresu nebo hormonálních změnách je někdy narušena produkce kožního mazu. Výsledkem je buď příliš suchá nebo příliš mastná kůže, která je často doprovázena svěděním, zarudnutím a lupinami.

Stimulace růstu vlasů je velmi obtížné. Během dne růst vlasů v průměru o 0,03 - 0,045 mm a za měsíc o 1 - 2 cm. Maximální délka vlasů se pohybuje od 40 do 80 cm.

Keratin ve vlasové kosmetice

Keratin je protein, který tvoří nehty a vlasy člověka. Jedná se o skupinu tvrdých a ve vodě nerozpustných bílkovin. Získává se chemickým ošetřením kopytovitých zvířat, ovčí vlny a peří ptáků. Můžete také najít keratin odvozený z vlasů lidí. Ale toto je nejdražší verze keratinu.

Hydrolyzovaný keratin pro vlasy je molekuly keratinu přeměněny na formu vhodnou pro penetraci a míchání s chemickými přípravky. Nejčastěji se do kosmetiky přidávají hydrolyzované keratiny, protože pro ně je jednodušší proniknout do struktury vlasů a kůže.

Vymezení keratinu v kosmetice

Keratin se vyskytuje hlavně ve výrobcích pro péči o vlasy a méně zřídka v přípravcích pro péči o pleť. Ze všech proteinů, které se přidávají do kosmetiky, je keratin pro vlasy nejblíže ve vlastnostech a chemickém složení. Proto, když se ve složení léčivých léků, keratin je považován za jednu z nejefektivnějších přísad. Ani elastin, nicolágen může poskytnout stejné regenerační a kondicionační vlastnosti jako keratin může poskytnout.

Keratin, stejně jako jiné bílkoviny na vlasy, může snadno zvlhčit vlasy a vytvořit na sobě ochranný film. Tento film pomáhá vyhlazovat povrch vlasů, poskytuje lesk a pružnost vlasů, jejich objem, péče o pokožku. Také zabraňuje hromadění statické elektřiny (antistatické) ve vlasech.

 • Nejlepší ze všech je, že keratin pro vlasy pracuje na poškozených vlasech a ve složení nezmazatelných vlasových výrobků, protože to výrazně zlepšuje kvalitu vlasů. Podobně jako u bílkovin z pšenice může keratin pro vlasy vytvářet silnější vazby s lidskými vlasy a zůstává účinnější déle. Zvláště tento efekt je patrný, když se keratin přidává do vlasů v kompozicích chemického narovnání a zvlnění.
 • Pomáhá dobře při léčbě odříznutých konců a poškození vlasů.
 • A přidání keratinu k agresivním formulacím vlasových barviv, zjasnění prášků, chemických kudrlin a rovnání snižuje úroveň poškození vlasů během procedury.
 • Ve formulacích šamponů tato přísada snižuje podráždění pokožky hlavy z mycích surfaktantů a dává mírný zvlhčující a kondicionační účinek.
 • Také keratin je nyní široce používán jako jedna z hlavních pečujících složek brazilského vyrovnání vlasů (keratinové vyrovnávání vlasů). Jako součást příprav na brazilské narovnávání keratinových molekul umožňují vyplnění prázdných míst ve vlasech a vytvoření léčebného účinku.

Nicméně, navzdory mnoha sladkým mýtům a reklamním slibům, keratin netvoří vlasy. Je schopen dočasně vyplnit prázdné vlasy. Aby byl tento účinek účinný, do keratinu se vyrovnávají zcela jiné syntetické látky (z nichž jeden je formaldehyd).

5 keratinových skutečností, které vám ušetří vlasy

Ukázalo se, že blond dívky jsou zpočátku méně přírodní keratin ve vlasech. Taková smůla... Co když přidáte "uměle"?

Není to pro každého.

Keratin majitelé upozornit suché, porézní, křehké a obtížně se rozčesávají vlasy (zpravidla celý výsledek neúnavné práci vysoušeč vlasů a další teplogadzhetov), ​​a to nejen po keratin rovnání procedury, ale v životě. Známý příběh všech blondýnek? A to mimochodem má vědecké vysvětlení: světle hnědé vlasy zpočátku obsahují méně keratinu, protože světlé odstíny lehce odrážejí slunce, ale tmavé vlasy nemají tuto možnost, a proto keratinová dodávka pro ochranu před paprsky je více.

Šampóny se rozhodnou

Prostředky s keratinem se v kompozici mírně liší. Takže hydrolyzovaný šampon obnovuje vlasy a produkt s bílkovinami je činí silnějšími. Přestože souhlasí, cíl je stejný pro všechny - obnovení poškozených pramenů.

Upozornění na štítky

Věnujte pozornost nejen kouzelnému slova "keratin", ale také nepřítomnosti sulfátů (jsou označovány jako SLS a Sodium Laureth Sulfate a někdy jsou přidávány do šamponů bez závratí svědomí). Sulfáty jsou škodlivé, protože agresivně umyjí jak přirozený keratin, tak keratin ze šamponu.

Pokud jsou potřebné změny

Dokonce i vaše oblíbené šampony je třeba měnit každých 6-12 měsíců. V průběhu času se vlasy tak zvyknou na příznivé látky, které efekt zmizí. Pravděpodobně to však už víte.

Keratin rovnání

Jeden z nejoblíbenějších procedur péče o vlasy je často obviňován z toho, že zhoršuje vlasy a dokonce vede ke ztrátě vlasů. Ve skutečnosti je hlavní věc řádně se připravit na tuto událost. To znamená, že před podstoupením diagnostiky podstoupíte diagnostiku, protože během služby budou vlasy zpracovány železem při vysoké teplotě. Aby nedošlo k spálení volných vlasů, musíte zvolit správný režim.

Pokud jde o zvykání na rovnání keratinu, pak je všechno elementární: po 4-6 měsících efekt ustoupí, vlasy se znovu začnou tlačit a to není mínus postupu, ale je to jednoduše důsledkem skutečnosti, že veškerý keratin již dávno zmizel. Mimochodem, jak vyčištění, tak i barvení vlasů lze snadno provést po narovnání keratinu. Jen počkejte 2 týdny, než vlasy budou schopny získat barvu.

6 keratinových vlasových výrobků, které stojí za to

Snímáte hladké, zdravé a lesklé vlasy, jako z krytu časopisu? Kosmetické salony nabízejí několik ošetření najednou, které vám mohou poskytnout úžasnou měkkost a lesklý lesk, z nichž nejpopulárnější je rovnání keratinu.

Rozhodli jsme se, že pochopíme, jak keratin působí na vlasy a zda je možné získat doma výsledek.

Co je keratin a proč je potřeba?

Keratiny jsou vláknité bílkoviny se zvýšenou pevností (mezi materiály biologického původu, jsou méně než chitin), které jsou hlavní složkou nadržených struktur epidermis pokožky, včetně vlasů a nehtů.

Při procesu narovnání keratinu aplikuje mastera k vlasové vlasové keratinové kompozici pod vlivem vysokých teplot, takže každá vlna je uměle nasycená bílkovinami, což vám umožní získat extra hustotu a zdravý lesk na výjezdu.

Ale bude užitečné, abyste věděli, že dnes v obchodech najdete prostředky, které budou fungovat stejně dobře jako doma. Zvláště pro ty, kteří chtějí obnovit vlasy pro jarní sezónu, jsme shromáždili šest ideálních výrobků s keratinem, které budou vyhovovat všem bez výjimky.

Intenzivní keratinová ošetřující maska ​​Awapui od Paul Mitchell

Při hledání kouzelného nástroje, který obnoví vlasy za pár minut, jsou dívky připraveny strávit léta - a to je celkem rozumné. Jsme však připraveni Vám dát návod: představte si keratinovou masku Keratin Intensive Treatment od přírodní linky Awapui od Paula Mitchella k Vaší keratinové masce.

Tento nástroj ze seriálu restaurování sos přinese suché, nudné, poškozené chemické perm, bělení nebo agresivní styl zpět do života. A to uděláte za 60 vteřin nebo ještě méně - hned poté, co aplikujete zázračný krém na čisté vlhké vlasy. Jako součást masky najdete speciální komplex KeraTriplex, který obnovuje strukturu vlasů zevnitř, stejně jako divoký zázvorový extrakt, který dodává vlasům jedinečnou vůni a pomáhá optimalizovat jejich hydrataci.

Parfémová voda pro vlasy Flowerhead, Byredo

Není to tak dávno, dům parfému Byredo představil kolekci parfumovaných vod - produkty, které se zároveň starají o vaše vlasy a dají jim tenký vlak, který vás bude po celý den nenápadně doprovázet. Zároveň jedinečný vzorec silikonů a polymerů bez alkoholu vytváří na kudrlinkách neviditelnou krycí vrstvu, která vyživuje a chrání vlasy před horšími než produkty vytvořené speciálně pro obnovu a ochranu.

Připraveni vyzkoušet? Začít s kouzelnou flowerhead, ve kterém je kreativním ředitelem značky Ben Gorham řeší barvy motivu a jeho kulturní dědictví, což představuje symbol vůně svého fiktivního indické svatby, kde se tóny tuberózy, jasmínu, měsíčku a růže kombinovat s absolutní, angelica a ambry.

Keratine Thermique, Kerastase

Kerastase Keratine Thermique je ochranné mléko pro pokožku a hladkost neomylných vlasů, které zajišťují kontrolu nad tvorbou kadeřin a účinnou ochranu proti vlhkosti. Odborníci značky Kerastase doporučují použít množství peněz o velikosti malého ořechu a aplikovat je na vysušené vlasy (po tom můžete začít horký styl bez obav z poškození).

Tajemství úspěchu Keratine Thermique spočívá v vyhlazovacím polymerem, který vytváří hydrofobní film, který okamžitě transformuje povrch vlasů, komplex Morpho-Kératine, který obnovuje jednotnost vlasové struktury a xylózu, aktivní složku známou pro své tepelné bariérové ​​vlastnosti.

Keratinová pryskyřice Vakos Professional, Valentina Kostina

Pokud jste určitě jedním z těch, kteří vždy hledají něco neobvyklého, doporučujeme vám, abyste se rozhodli pro keratinovou gumu. Unikátní regenerační činidlo, které vzhledem k obsahu keratinové bílkoviny reanimuje poškozené oblasti vlasů a vytváří chybějící vlasy, se nachází v řadě Vakos Professional Valentiny Kostiny.

Produkt je ideální pro velmi suché a nehybné kadeře a po prvním postupu se stává výrazně silnější a jejich objem se zvyšuje na 60%. Před aplikací keratin pryskyřice musí být ohříván vlasů nebo v horké vodě, a pak aplikovat na čisté, čerstvě promyté vlasy stát 10-15 minut zaschnout do sklivce stavu a opláchněte šampon.

Expresní maska ​​pro suché a poškozené vlasy, KORA

Další maska, kterou byste měli věnovat pozornost, je expresní variantou pro hydratační suché a obnovení poškozených vlasů od KORA. Nástroj poskytuje posilování, výživu a hydrataci, stejně jako aktivní ochranu proti UV záření a škodlivé účinky stylingových činidel, elasticitu kadeří, objemu a lesku.

Složení - arginin, aminokyseliny (glycin, alanin, serin, valin, prolin, threonin, isoleucin, histidin, fenylalanin), kolagen, panthenol, pšeničné proteiny, jetel, přeslička, pšeničné klíčky, černý rybíz list, kukuřice a rýže, olej. Je důležité, mimo jiné, maska ​​zpomalit proces stárnutí vlasů, což vám umožní vyhnout se takovým přirozeným změnám souvisejícím s věkem, jako je ztenčení a ztenčení vlasů.

Kondicionér Spray Fiber Force, Bonacure

BC Bonacure Fiber Force od firmy Schwarzkopf Professional je novou generací regeneračních produktů, které dokáží přinést dokonce i extrémně poškozené vlasy. Faktem je, že obsahují mikronizovaný keratin, který je totožný s přírodním, který proniká hluboko do vlasové struktury a upevňuje mezibuněčnou membránu, která je odpovědná za pevnost a elasticitu vláken.

BC Bonacure Fiber Force nezmazatelný stříkací kondicionér je bohatým příběhem pro ty, kteří se vždy spěchají. Je snadno aplikovatelná a pomáhá zlepšovat vnitřní strukturu vlasů bez vážení (vzorec bez silikonu), uzavírá a vyhlazuje povrch vlasů a navíc působí na kadeře jakéhokoliv druhu, čímž se stává univerzálním výrobkem péče.

Pro Více Informací O Suché Vlasy