logo

Složení a pokyny pro použití ketokonazolových šamponů

Lupiny jsou problémem každé druhé osoby na planetě. K řešení tohoto problému vyrábí kosmetický průmysl řadu výrobků každý rok, ale většina lidí stále věří farmaceutickým přípravkům. Není divu, protože jsou vyvíjeny lékárníky a mnoho z nich prochází laboratorními testy.

Ketokonazol se nejčastěji vyskytuje v šamponech proti lupům, má výrazný antifungální účinek, rychle odstraňuje lupy a zabraňuje jeho znovuobjevení. Moderní farmakologický průmysl nabízí širokou škálu produktů ketokonazolu. Chcete-li zvolit nejlepší možnost pro sebe, měli byste podrobně studovat vlastnosti všech navržených šampónů.

Příčiny lupů

Stanovení příčiny onemocnění je mnohem jednodušší. Vzhledu lupů vyvolávají následující faktory:

 • Porušení mazových žláz - seborrhea - vede ke zvýšené sekreci kožního mazu, což je nejlepší živné médium pro vývoj houbových infekcí.
 • Přijetí hormonálních léků, stejně jako hormonální poruchy v těle, zejména u žen.
 • Oslabení obrany těla.
 • Dědičný faktor.
 • Dlouhodobé léky.
 • Nemoci trávicího a endokrinního systému.
 • Konstantní nervové napětí, stres, syndrom chronické únavy.
 • Škodlivý vliv faktorů životního prostředí.
 • Nevyvážená a nepravidelná strava, špatné návyky.
 • Ženy nejčastěji trpí lupy kvůli nesprávné péči, zneužívání domácí masky s agresivními přísadami, horkými stylingovými metodami, stejně jako časté barvení vlasů chemickými barvivy.

Existuje mnoho důvodů, ale s vhodným výběrem terapeutického šamponu je problém snadno vyřešen. Tento nástroj musí nutně obsahovat ketokonazol.

Popis účinné látky

Ketokonazol je antifungální činidlo a pochází z imidazolu. Aktivní proti kvasinkám, stejně jako stafylokokům a streptokokům. Používá se při výrobě mastí, tablet, krémů a šamponů.

Látka působí přímo na membránu patologických mikroorganismů a zastavuje jejich činnost. Je důležité, aby ketokonazol eliminoval nejen účinek, ale i příčinu mykózy, a také účinně zvládne nepříjemné příznaky patologického stavu. Po ošetření s použitím šamponu se vlasy stávají zdravými a lesklými, zlepšuje se práce mazových žláz.

Složení těchto fondů také zahrnuje: pyrithion zinečnatý, octopyrox, sulfid selenu, cyklopiroxolamin.

Indikace pro použití

Pro léčbu následujících dermatologických onemocnění jsou předepisovány antifungální látky:

 • Vynechat jinou etiologii a závažnost.
 • Seboroická a atopická dermatitida.
 • Suché a mastné lupy.
 • Kandidóza, stafylokoková a streptokoková infekce povrchu pokožky a pokožky hlavy.
 • Ztráta vlasů až do alopecie.

Kromě terapeutického účinku šampony obsahující ketokonazol eliminují příznaky onemocnění: svědění, peeling a podráždění kůže.

Seznam nejlepších šamponů

Antifungální šampony na bázi ketokonazolu, které jsou prezentovány na polích lékárny v širokém sortimentu, umožňují každému zvolit si nejlepší variantu z hlediska ceny a kvality. Nejoblíbenější produkty, které uznávají mnozí zákazníci, jsou následující antimykotika:

 1. Ketokonazol je šampon, jehož návod k použití popisuje jako účinnou antimykotickou látku. Konzistence šamponu je viskózní s charakteristickou parfemovanou vůní. Je určen k odstranění lupů, stejně jako k léčbě kandidózy a dermatitidy různých etiologií. Aplikujte nástroj 2-3x týdně. Aplikujte na mokré vlasy, protřepte vlasové kořeny a vlasovou pokožku masážním pohybem a vypláchněte po pěti minutách. Délka trvání terapeutického kurzu je individuální a obvykle je 1 měsíc. Pro profylaktické účely doporučují dermatologové používat šampony jednou za dva týdny, což významně sníží riziko opakovaných lupů. Jedinou kontraindikací pro použití je individuální nesnášenlivost šamponu. Povoleno k použití těhotnými a kojícími ženami. Extrémně vzácně způsobuje alergické reakce.
 2. Keto plus je populární lék. Aktivními složkami jsou ketokonazol a pyrithion zinečnatý. Kombinace těchto látek účinně bojuje proti lupům, zabraňuje jejich vzhledu, eliminuje svědění a loupání, reguluje mazové žlázy. Aplikuje se dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. V případě nutnosti může být kurz rozšířen, ale pouze po konzultaci s dermatologem.
 3. Akrikhin Mykozoral je považován za rozpočtovou alternativu k antifungálním činidlům. Skládá se z hlavní složky a používá se podobně jako ketokonazol. Léčba trvá 4 týdny a může být prodloužena podle jednotlivých údajů ošetřujícího lékaře.
 4. Šampon Nizoral má velmi zaslouženou popularitu, protože nejen eliminuje lupy a její symptomy, ale také obsahuje kolagen, který posiluje vlasové folikuly. Ve vzácných případech způsobuje přípravek alergickou reakci ve formě svědění, hyperemie a podráždění.
 5. Prostředek Sebasol se používá jako antifungální šampon, stejně jako pro léčbu chirimatózy. Nemá žádné kontraindikace a zřídkakdy způsobuje komplikace. Povoleno k léčbě dětí během těhotenství a laktace.
 6. Výrobky Zinovit nejsou antifungálními látkami, ale úspěšně se používají k léčbě mnoha dermatologických onemocnění. Léčivou látkou je pyrithion zinečnatý. Léčivo jemně působí na epidermis a zmírňuje stav pacientů trpících dermatitidou, ekzémy, psoriázou a jinými patologickými patami. A také účinně bojuje proti lupům.
 7. Šampon koní je úspěšně používán k léčbě a prevenci houbových infekcí pokožky hlavy. Léčivými látkami jsou ketokonazol a kyselina citronová. Posiluje vlasové folikuly a poskytuje lesk a sílu lesku. Doporučuje se ponechat složení na vlasu několik minut po aplikaci.
 8. Zničit patogenní houbu a zabránit jejímu vzhledu pomůže šampon Sulsen Forte se sulfidem selénu v kompozici. Regulace tvorby kožního mazu a rychlé zmírnění nepohodlí způsobených mykotickými lézemi pokožky hlavy. K dispozici ve formě šampónu a pasty, které se doporučuje použít společně k dosažení lepšího terapeutického účinku.

Lupiny nejsou jen kosmetická vada. Jeho vzhled může naznačovat přítomnost závažných porušení v těle. Používání pouze externích prostředků se navždy zbaví problému. Chcete-li dosáhnout dlouhodobého účinku, měli byste odstranit příčinu patologie.

Je důležité si uvědomit, že všechny výše uvedené šampony nepatří do kosmetiky, protože obsahují léčivé přísady. Použití bez lékařského dohledu vede ke komplikacím a exacerbaci původního problému.

Indikace, aplikace a recenze šamponu ketokonazolu

Lupiny a houby pokožky hlavy jsou obtížné léčit dermatologické onemocnění, které pacientům způsobují mnoho nepříjemností. K vyřešení těchto problémů je zapotřebí speciální nářadí, protože je nemožné jednotné použití masti a krémů na pokožce hlavy. Ketokonazolový šampon je jedním z nejznámějších a nejúčinnějších léků, které mají fungicidní účinek a trvale odstraňují houbové symptomy.

Složení

Složení ketokonazolu zahrnuje antifungální složku stejného názvu, vodu, povrchově aktivní látky (laureth sulfát sodný, laurylsulfosukcinát disodný), stabilizační a konzervační přísady, modré barvivo, parfém.

Koncentrace antimykotik v léku je 2%.

Farmakologický účinek

Účinná látka šamponu narušuje syntézu sterolů nezbytných pro tvorbu membrány patogenních mikroorganismů. To inhibuje jejich reprodukci a vede ke smrti houbových buněk. Mírná báze detergentů zabraňuje zánětu a podráždění postižené kůže.

Ketokonazol pomáhá omezit svědění, eliminovat lupy a normalizovat složení mikroflóry na povrchu pokožky hlavy.

Indikace

Indikace pro použití jsou:

 • lupy;
 • zbavit šupinatého a vícebarevného;
 • seboroický ekzém a dermatitida;
 • projevy alergie na houby;
 • jiné léze pokožky hlavy, které jsou způsobeny flórou citlivou na ketokonazol (kandida, dermatofyty).

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace k použití ketokonazolu je nesnášenlivost jakékoli složky léčiva v anamnéze nebo zjištěna alergická reakce na léčivo.

Pokyn

Při použití šamponu je nutné:

 1. Aplikovat prostředky pravidelně s frekvencí doporučenou pro diagnostikovanou nemoc.
 2. Aplikujte a rozšiřte šampon ve vlasech, musíte ho nechat po dobu 3 minut na projev antifungální aktivity, poté opláchnout teplou vodou.
 3. V lišejnících je možné aplikovat prostředek, který se omezuje na postiženou plochu a oblast kolem 2 - 3 mm kolem ní a pak ji vypláchnout bavlněnou houbou.
 4. Během léčby nelze použít masky a balzámy, které stimulují růst vlasů a obsahují přísady, které dráždí pokožku hlavy.

Pro dospělé

Návod k použití předepisuje použití ketokonazolu při houbových onemocněních pokožky hlavy a lupů s frekvencí 1 každý 3 dny po dobu jednoho měsíce. U seboroické dermatitidy se doporučuje obdobná frekvence užívání, ale celkové trvání léčby je sníženo na 3-4 týdny.

Perspektiva další léčby je určena dermatologem nebo tricholožkou.

V případě pityriázy je nutno každodenní mytí ketokonazolu v hlavě a doba léčby se sníží na týden. Udržovací terapie pro prevenci infekce v budoucnu zahrnuje použití prostředků 1krát za 1-2 týdny. Šampon používaný paralelně s ketokonazolem by měl obsahovat složky stimulující regeneraci pokožky a neměl by obsahovat dráždivé povrchově aktivní látky (lauryl- a laurethsulfáty) a parabeny.

Při léčbě dětí

Klinické zkušenosti s použitím ketokonazolu v této formě u dětí nejsou dostatečné. Nástroj lze používat podle pokynů lékaře.

Během těhotenství a kojení

Penetrace antimykotik do systémového oběhu je nevýznamná. Klinické zkušenosti s užíváním léčiva při léčbě těhotných a kojících matek však chybí, a proto je její použití v těchto podmínkách nežádoucí.

Předávkování

Vzhledem k mírné absorpci antimykotik do systémového oběhu je pravděpodobnost předávkování léku při lokální aplikaci vyloučena.

Léková interakce

Topické dráždivé látky mohou zvýšit účinek šamponu a nežádoucí účinky.

Nežádoucí účinky

Výrobek je dobře snášen kůží a zřídka způsobuje alergické reakce. Pokud pocítíte pocit pálení, svědění, zarudnutí na otevřených částech a vlasové kořeny, měli byste přestat používat šampon a poraďte se s lékařem.

Během léčby může dojít k mírnému zvýšení tuhosti vlasů, ke změně typu na suchou nebo mastnou.

Analogy

Efektivní a levná náhrada za šampon proti lupům, vyráběný firmou Elfa, pro ketokonazol. Kromě antifungální složky obsahuje aktivní zinek, který stimuluje regeneraci pokožky a má protizánětlivý účinek a extrakt z tymiánu, který zlepšuje mikrocirkulaci epidermis, urychluje růst vlasů a zvyšuje účinek zinku a antimykotik.

Takovými analogy drogy jsou takové šampony:

Recenze

Přehled pacientů o šamponu Ketokonazol většinou pozitivní. Uživatelé berou na vědomí efektivitu, hospodárnou spotřebu a nízkou cenu finančních prostředků.

Vladislava, 35 let, Petrohrad

V dětství se syn stýkal lupů a svědění pokožky hlavy, která se při hormonální úpravě ještě zhoršovala. Pracuji jako farmaceut v lékárně, proto jsem se pokusil vyřešit tento problém (od salicylové masti a dětského krému po zinkový šampon). O ketokonazolu - analogu drahých šamponů Nizoral a Miconazol se dozvěděl od dodavatelů. Byli spokojeni s produktem: lék je balen ve 150 ml lahvích, což je pro daný kurz dostačující, je to pozoruhodné jeho nízkou cenou a dobrým účinkem.

Olga, 30 let, Saratov

Ketokonazolový šampon je vhodný pro celou rodinu! Manžel a bratr dostali drogu zbavené lupů po dlouhou dobu, dceru - od kožního a kočky - z vyhlídky na získání nepříjemných lysinových skvrn v vlně. Navíc je tento nástroj několikrát levnější než analogové, ale pracuje stejně dobře.

Inna, 31 let Chelyabinsk

Aplikovaný šampon Ketoconazole proti odlupování pokožky hlavy. Bohužel se s dermatologem nebo tricholožcem nepřihlásila předem, takže se stav ještě zhoršil. Šampon je levný, ale není absolutně vhodný pro suchou a citlivou pokožku hlavy, měli byste být opatrní při jeho použití.

Terapeutické šampony na bázi ketokonazolu

Ketokonazol je antifungální látka používaná k výrobě terapeutických krémů, masti, tablet a šamponů. Prostředky založené na této složce pomáhají snížit lupy, svědění a snížit sekreci kožního mazu.

Léky odstraňují skutečný problém houbových infekcí, a to nejen symptomy (suchá kůže, lupiny a hypersenzitivita dermis). To je hlavní výhoda a rozdíl produktů v přípravku s ketokonazolem z konvenčních šamponů.

Působení látky

Hlavním úkolem ketokonazolu je zničení typů hub, které způsobují poškození mykózy a pokožky hlavy. To je způsobeno ničením ochranného krytu patogenních mikroorganismů. Lék je také zaměřen na odstranění příznaků houbových infekcí. Patří mezi ně svědění, nadměrná suchost kůže, narušení mazových žláz, stejně jako podráždění a hypersenzitivita kůže. Další účinek těchto terapeutických šamponů: vlasy se stávají zdravými a lesklými, vypadají živější a silnější.

Kromě ketokonazolu obsahuje prostředek následující látky:

Indikace pro jmenování

Onemocnění, pro které jsou předepisovány terapeutické antifungální léky:

 • lichen;
 • seboroická dermatitida;
 • kandidóza;
 • psoriáza;
 • Staphylococcus, Streptococcus;
 • lupiny (suché, mastné);
 • atopická dermatitida;
 • difúzní vypadávání vlasů.

Jejich příznaky jsou: těžká suchost a odlupování kůže, svědění a poruchy sekrece kožního mazu.

V počátečních stádiích onemocnění stačí pouze ketokonazolový šampon. Pokud jsou kožní léze v pokročilejších stadiích, je nutné použít soubor nástrojů k odstranění samotné nemoci a jejích následků.

Ketokonazolové přípravky

Výběr prostředků a jejich koncentrace závisí na stupni onemocnění, na přítomnosti souvisejících symptomů, jakož i na individuálních vlastnostech pokožky hlavy a vlasů. Někdy lékař předepisuje komplexní léčbu, která zahrnuje dodatečné použití krémů, masti nebo čípků (např. Svíčky Altpharm "Ketoconazole").

Glenmark Keto Plus

Populární antifungální činidlo. Kompozice obsahuje dvě účinné složky: ketokonazol a pyrithion zinečnatý. Účinek těchto látek je zaměřen na odstranění svědění pokožky hlavy, loupání, prevence vypadávání vlasů a lupů. Kromě toho zinek pyrithion reguluje produkci konského tuku. Aplikujte Keto Plus dvakrát týdně po dobu 1 měsíce. Pokud jste alergičtí na složky kompozice, budete muset opustit užívání drogy.

Akrikhin Mykozoral

Rozpočet ekvivalentu většiny antifungálních šamponů. Stejně jako ostatní léčiva lék eliminuje příznaky houbových kožních lézí. Lék je aplikován na vlhkou pokožku hlavy se masážními pohyby a držen po dobu až 5 minut, pak se vypláchl. Úplný průběh léčby je 1 měsíc při použití šamponu 2-3 krát týdně. Mycozoral nemá žádné kontraindikace, ale před použitím je lepší konzultovat dermatologa nebo trichologa.

Nizoral

Obsahuje ve složení 2% ketokonazolu a imidu. Nizoral má sedativní, antifungální, antibakteriální a protizánětlivý účinek. Šampon se vyrovnává s peelingem, zarudnutím a svěděním pokožky hlavy. Navíc obsahuje produkt hydrolyzát kolagenu, který posiluje vlasové folikuly a vrací se lesk a hladkost na kadeře. V některých případech dochází k alergické reakci ve formě kožní vyrážky, svědění a závratě.

Sebosol

Šampon "Sebasol" odstraňuje houbu pokožky a její důsledky. Indikace pro použití - seborrhea a pityriasis versicolor. Souvisí s odlupováním kůže, svěděním, přecitlivělostí a podrážděností některých oblastí. Nástroj se doporučuje aplikovat pouze na postižené oblasti pokožky, nechat 2-3 minuty a potom důkladně opláchnout vodou. Nemá žádné kontraindikace, je povoleno užívat pro děti, stejně jako pro ženy během těhotenství nebo kojení.

Tsinovit

Kromě ketokonazolu je zinek součástí šamponu. Účinek léku je zaměřen na zničení houby pokožky hlavy, stejně jako na odstranění svědění, zarudnutí a olupování. Zinek v šamponu je nezbytný pro regulaci mazových žláz pokožky hlavy, což je důležité pro seborrheu. Zinovit můžete několikrát týdně používat. Po nanesení přípravku na pokožku hlavy a vlasy se doporučuje provést lehkou masáž, nechat produkt 1-2 minuty a poté opláchnout tekoucí vodou.

Sulsen forte

Aktivní složkou je disulfid selenu. Účinek látky je zaměřen jak na ničení patogenních hub, tak na odstranění příznaků poškození. Nástroj se vyrovná se svěděním, oloupaním pokožky hlavy, porušením mazových žláz.

Sulsen Forte je dostupný ve formě šamponů a past. Pro zvýšení efektivity se doporučuje používat oba produkty společně. Může být používán denně. Průběh léčby je 1 měsíc.

Koně "síla"

Populární lék na prevenci houbových infekcí pokožky hlavy, stejně jako posilování vlasů a stimulaci jejich růstu. Účinné látky jsou ketokonazol a kyselina citronová. Šampon "Horsepower" se doporučuje rovnoměrně rozptýlit po celé pokožce hlavy a vlasů, vydrží několik minut a poté se umyje. Léčba je jeden měsíc. Indikace pro použití tohoto šamponu je také plešatost.

Ketokonazol Zn2 +

Tento výkonný nástroj k odstranění mykotických infekcí a seborrhey. Je založen na působení ketokonazolu a zinku. Léčivo snižuje množení kvasnicovitých hub Pytirosporum ovale a Candida spp. Také normalizuje tvorbu kožního mazu. Průběh léčby přípravkem Ketoconazol Zn2 + z Elf a jeho dávkování závisí na stupni houbových lézí a stavu kůže.

Seznam podobných antifungálních a antiseborrických šamponů obsahuje následující názvy:

 • Ekoderm;
 • Panthenol;
 • Ketokonazolové lupy proti lupům z Mirolla;
 • Perhotal;
 • Sebiprox;
 • Kenazol;
 • Dermazol atd.

Návod k použití

Existují obecné pokyny pro použití terapeutických antifungálních šamponů.

 1. Po nanesení je nástroj několik minut držen na hlavě a teprve poté je vymyt.
 2. Frekvence používání šamponu závisí na stupni kožních lézí. Například s lehkým světlem nebo lupinami se doporučuje použít antifungální šampon 1-2 krát týdně. Pokud máte zbavený šampon, musíte jej použít každý den po dobu 4-5 dnů.
 3. V opačném případě se použití terapeutických činidel neliší od použití konvenčních šamponů pro čištění. Dávejte pozor na postižené oblasti a také důkladně opláchněte výrobek z vlasů, aby nedošlo k dalšímu podráždění a svědění pokožky hlavy.

Recenze

Maria: Lékař mi ve mně objevil dermatitidu a předepsal mi šampon Keto Plus. Byl jsem s tou drogou spokojen. Již po měsíci léčby zmizelo svědění, lupiny a silné podráždění na hlavě zmizely. Šampon má neutrální vůni, pěnu dobře a snadno se odmyje vlasy. Navíc nezaznamenal žádné vedlejší účinky.

Jaroslav: Nedávno jsem si koupil antifungální šampon na bázi ketokonazolu. Bohužel, kvůli mému vážně zanedbanému onemocnění, nezapadá, potřebujete komplexní léčbu. Nicméně v počátečním stádiu lupů a peelingu pokožky hlavy je tento nástroj nejvhodnější.

Irina: Není to poprvé, co jsem koupil šampon "Ketoconazol" od Mirrolly, protože jsem se již setkal s problémem houby pokožky hlavy. Nástroj ničí houbové infekce a odstraňuje nepříjemné příznaky. Kromě toho se vlasy po použití šamponu stávají hladkými, lesklými a dobře upravenými.

Změny na kůži vyžadují podrobné vyšetření dermatologa. Pouze správná diagnóza je klíčem k efektivní léčbě. Jedním z nejúčinnějších antifungálních léků jsou šampony na bázi ketokonazolu.

KETOKONAZOL

◊ Léčivý šampon ve formě červeňově oranžové transparentní tekutiny se slabým charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: laurylsulfát sodný (70% roztok) - 200 mg, propylparainamid mastné kyseliny kokosového oleje - (30% roztok) - 75 mg, dietanolamidové mastné kyseliny kokosového oleje - 15 mg, chlorid sodný 4 mg, koncentrovaná kyselina chlorovodíková ) - 2,5 mg, imidomerem - 2 mg, okouzlující červené barvivo (E129) - 0,03 mg, přečištěná voda - do 1 g.

75 g - lahve z polyethylenu s vysokou hustotou (1) - balení z lepenky.
100 g - láhve z polyethylenu s vysokou hustotou (1) - balení z lepenky.
150 g - lahve z polyethylenu s vysokou hustotou (1) - balení z lepenky.

Antifungální činidlo. Má fungicidní a fungistatický účinek. Mechanismus účinku je inhibovat syntézu ergosterolů a změnu lipidového složení membrány. Je aktivní proti patogenu mnohobarevných zbavujících Malassezia furfur, příčinných činidel několika kožních červů (Trichophyton, Epidermophyton floccosum, Microsporum), kauzačních činidel kandidózy (Candida) a příčinných činitelů systémových mykóz (Cryptococcus).

Také aktivní proti grampozitivním kokcům: Staphylococcus spp., Streptococcus spp.

Ketokonazol je slabá dibázická sloučenina, která se rozpouští a je absorbována v kyselém prostředí. Cmax Ketokonazolová plazma je přibližně 3,5 μg / ml a během jedné až dvou hodin po jednorázové perorální dávce 200 mg během jídla. Biologická dostupnost ketokonazolu je maximální při podávání s jídlem. Absorpce ketokonazolu je snížena u pacientů s nízkou kyselostí žaludeční šťávy, například s antacidami, jako je hydroxid hlinitý, a antisecretory, jako jsou blokátory histaminu H.2-receptory a inhibitory protonové pumpy, stejně jako u pacientů s achlorhydrií způsobených určitým onemocněním.

Vazba na plazmatické proteiny, zejména s frakcí albuminu, je 99%. Ketokonazol je široce distribuován v tkáních, ale jen malá část léku proniká do mozkomíšního moku.

Po absorpci z gastrointestinálního traktu se ketokonazol metabolizuje v játrech za vzniku velkého počtu inaktivních metabolitů.

In vitro studie ukázaly, že izoenzym CYP3A4 se podílí na metabolismu ketokonazolu. Hlavními způsoby metabolismu jsou oxidace a štěpení imidazolových a piperazinových kruhů, oxidační O-dealkylace a aromatická hydroxylace. Ketokonazol není induktor vlastního metabolismu. Odstranění plazmy je dvoufázové: během prvních 10 hodin T1/2 dělá 2 h, v následujících - 8 h.

Asi 13% se vylučuje močí, z čehož 2-4% zůstává nezměněno. Vylučuje se hlavně žlučí v zažívacím traktu a přibližně 57% se vylučuje ve stolici.

Pro vnější použití: léčba a prevence houbových lézí pokožky hlavy; kožní krvácení; sportovní slabina; atletická ruka a noha, kandidóza na kůži.

Pro místní použití: léčba akutní a chronické rekurentní vaginální kandidózy; prevence houbových infekcí pochvy s nízkou odolností těla a na pozadí léčby antibakteriálními látkami a dalšími léky, které porušují normální mikroflóru vagíny.

Pro orální podávání (s nepřístupností a netolerancí jiných terapií): blastomykóza, kokcidioidomykóza, histoplazmóza, chromomykóza, parakokcidioidomykóza.

Akutní a chronické onemocnění jater, těhotenství, laktace, děti do 3 let, přecitlivělost na ketokonazol; současné užívání s těmito izoenzymovými substráty CYP3A4 (zvýšení plazmatické koncentrace těchto léčiv způsobené současným podáváním ketokonazolu může vést ke zvýšení nebo prodloužení jak terapeutických, tak vedlejších účinků a vzniku potenciálně nebezpečných účinků včetně prodloužení intervalu QT a vývoj ventrikulárních arytmií, jako je "pirouette"): analgetika (levacetilmetadol, metadon); antiarytmika (disopyramid, dofetilid, dronedaron, chinidin); anthelmintické a antiprotozoální léky (halofantrin); antihistaminika (astemizol, mizolastin, terfenadin); léky na léčbu migrény (dihydroergotamin, ergometrin, ergotamin, methylergometrin); protinádorová léčiva (irinotekan); antipsychotika, anxiolytika a hypnotika (lurazidon, perorální midazolam, pimozid, sertindol, triazolam); blokátory kalciového kanálu (bepridil, felodipin, lerkanidipin, nisoldipin); kardiovaskulární léky různých skupin (ivabradin, ranolazin); diuretika (eplerenon); imunosupresiva (everolimus); gastrointestinální léky (cisaprid, domperidon); léky snižující hladinu lipidů (lovastatin, simvastatin); jiné (kolchicin v léčbě pacientů s poruchou jater a ledvin).

Pro perorální podání u dospělých a dětí vážících více než 30 kg - 200-400 mg / den. Děti vážící méně než 30 kg - 4-8 mg / kg / den. Vezměte 1 jídelní den denně.

Pro externí a topické podání závisí dávkovací režim na použitých indikacích a dávkové formě.

Z nervového systému: bolesti hlavy, závratě, parestézie, ospalost, podrážděnost, nespavost, úzkost, únava, slabost, reverzibilnímu zvýšení nitrolebního tlaku (např papily, otoky fontanelou u kojenců).

Z trávicího systému: nevolnost, bolesti břicha, průjem, abnormální funkce jater, zvracení, dyspepsie, zácpa, sucho v ústech, dysgeuzie, nadýmání, změnit jazyk barvy, toxická hepatitida (zvýšení jaterních transamináz nebo alkalické fosfatázy, žloutenka, závažná hepatotoxicita, včetně cholestatické hepatitidy, hepatonekrózy (biopsie), jaterní cirhózy, selhání jater (včetně případů transplantace a úmrtí).

Na straně metabolismu: alkoholová intolerance, anorexie, hyperlipidémie, zvýšená chuť k jídlu.

Z muskuloskeletálního systému: myalgie, artralgie.

Na straně dýchacího systému: krvácení z nosu.

Poruchy kůže a podkoží: alopecie, dermatitida, erytém, multiformní erytém, svědění, vyrážka, xeroderma, návaly horka, akutní generalizované exanthematous pustulóza, fotosenzitivita.

Protože kardiovaskulární systém: ortostatická hypotenze.

Na straně endokrinního systému: gynekomastie, adrenální nedostatečnost, menstruační cyklus, dočasné snížení koncentrace testosteronu v krevní plazmě (normalizované 24 hodin po podání).

Z smyslů: fotofobie.

Alergické reakce: vyrážka, kopřivka, anafylaktický šok, anafylaktické reakce, angioedém.

Imunitní systém: pseudo-anafylaktický šok.

Na straně reprodukčního systému: erektilní dysfunkce, azoospermie (při dávkách převyšujících terapeutické dávky - 200-400 mg / den).

Z laboratorních indikátorů: snížení počtu trombocytopenie.

Celkové reakce: horečka, periferní edém, zimnice.

Se současným užíváním ketokonazolu s antacidovými látkami (hydroxid hlinitý, blokátory histaminu H)2-receptory, inhibitory protonové pumpy) snižuje absorpci ketokonazolu z gastrointestinálního traktu. S těmito kombinacemi byste měli kontrolovat antifungální účinnost ketokonazolu a v případě potřeby upravit jeho dávku.

Při současném užívání ketokonazolu s účinnými induktory izoenzymu CYP3A4 může být biologická dostupnost ketokonazolu snížena, což může způsobit významné snížení jeho účinnosti. Mezi tyto léky patří isoniazid, rifabutin, rifampicin, karbamazepin, fenytoin, efavirenz, nevirapin. Pokud se tyto kombinace nedají vyloučit, měla by být monitorována antifungální účinnost ketokonazolu a v případě potřeby by měla být její dávka zvýšena.

Při současném použití ketokonazolu se silnými inhibitory izoenzymu CYP3A4 (např., Antivirové léky, včetně ritonaviru, darunaviru a ritonaviru Ritonavir fosamprenaviru) může zvýšit biologickou dostupnost ketokonazolu. S těmito kombinacemi byste měli sledovat stav pacienta s cílem zjistit příznaky zvýšení intenzity a trvání ketokonazolu, koncentrace ketokonazolu v krevní plazmě a v případě potřeby snížit jeho dávku.

Současné užívání ketokonazolu může inhibovat metabolismus léků zprostředkovaný CYP3A4, stejně jako přenos účinných látek způsobený P-glykoproteinem. To může vést ke zvýšení koncentrace těchto léčiv v plazmě a / nebo aktivních metabolitů, což způsobuje zvýšení intenzity a trvání terapeutických nebo vedlejších účinků současně užívaných léků.

Nedoporučuje se současné použití s ​​ketokonazolem následujících léčiv: tamsulosinem, fentanyl, rifabutin, rivaroxaban, karbamazepin, dasatinib, nilotinib, trabectedinum, salmeterol. Pokud se tyto kombinace nelze vyhnout, je nutné poskytnout klinické sledování stavu pacienta za účelem zjištění příznaků zvýšené intenzity nebo trvání terapeutických a / nebo vedlejších účinků, kontroly koncentrace léčiva v plazmě a v případě potřeby snížit dávku odpovídajícího léku nebo pozastavit jeho užívání.

Je třeba věnovat pozornost ketokonazolu následujícím způsobem lapatinib mravenec, budesonid, ciklesonid, cyklosporin, dexamethason, fluticason, methylprednisolon, sirolimus, takrolimus, temsirolimus, atorvastatin, reboxetin, fesoterodin, imidafenatsin, sildenafil, solifenacin, tadalfil, tolterodin, alitretinoin (orální dávková forma), cinacalcet, mozavaptan, tolvaptan. Při společném užívání se doporučuje pečlivé sledování klinického stavu pacienta av případě nutnosti kontrola koncentrace léčiva v krevní plazmě a v případě potřeby snížení její dávky.

Ve vzácných případech je reakce podobná disulfiramu možná při konzumaci alkoholu během užívání ketokonazolu.

Použití fungální meningitidy je nepraktické, protože ketokonazol neprochází přes BBB.

Vzhledem k riziku hepatotoxicity, vč. ketokonazol by se měl používat pouze v případech, kdy potenciální přínos převažuje nad potenciálním rizikem.

U pacientů se zvýšenou aktivitou jaterních enzymů nebo s tolerovaným toxickým poškozením jater v důsledku užívání jiných léků by neměl být ketokonazol používán, pokud očekávaný přínos neodůvodňuje riziko poškození jater.

Před zahájením léčby je nutné vyhodnotit funkce jater, aby se vyloučily akutní nebo chronické onemocnění. Během léčby je třeba pravidelně sledovat obraz periferní krve, funkční stav jater a jater
ledviny u pacientů, aby nedošlo k vynechání prvních příznaků hepatotoxicity. Hepatotoxicita nelze vyloučit během prvního měsíce ani během prvního týdne léčby. Celková dávka ketokonazolu je rizikovým faktorem závažné hepatotoxicity. V tomto ohledu se během léčby doporučuje pravidelně sledovat funkci jater u pacientů léčených ketokonazolem.

U pacientů s nadledvinovou nedostatečností nebo hraničních stavů na pozadí vystavení stresu (včetně rozsáhlých chirurgických zákroků, intenzivní péče) u pacientů s dlouhodobou léčbou, pokud je podezření na nadledvinovou nedostatečnost, je nutno sledovat funkci nadledvin. u dobrovolníků způsobil ketokonazol v denní dávce 400 mg nebo více snížení odpovědi na stimulaci ACTH kortizolem.

Pokud byla GCS použita k léčbě kožních onemocnění, předepisuje ketokonazol nejdříve 2 týdny po jejich zrušení.

Jíst kyselé nápoje zvyšuje absorpci ketokonazolu.

Ketokonazol - nejlepší lék proti lupům

Šampon proti lupům Ketokonazol

V dnešní době, plísňové infekce kůže, a zvláště chlupaté části hlavy nejsou neobvyklé, mnoho lidí se zajímá o přirozená otázka naznačuje něco medicíny. Dosavadní stav, šampon zvaný ketokonazol je nejúčinnějším lékem v boji proti lupům. Tento šampon podporuje jemnou péči o pokožku hlavy a zároveň potlačuje reprodukci patogenních organismů.

Ve skutečnosti je ketokonazolová složka součástí mnoha topických přípravků a nejsou to jen šampony, ale také gely a masti. Nejčastěji se však vyskytuje ve složení šamponu pro boj s lupinami. Recenze jsou pouze pozitivní.

Sírany horší než lupy

Lupiny na hlavě nejsou jediným problémem, který nám může přinést velké potíže. Nebezpečí nás čekají nejznámějšími postupy. Málokdo ví, že 95% šamponů obsahuje chemické prvky nebezpečné pro zdraví. Hlavní nepřátelé jsou sírany a parabeny.

Tyto chemikálie zničí strukturu vlasů, kudrlinky se stanou křehkými, rozštěpenými, ztratí svou pružnost a sílu, ztrácejí barvu vlasů, objeví se lupy. Ale nejhorší je, že tyto látky se dostávají do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a mohou způsobit rakovinu.

Důrazně doporučujeme dávat pozor na šampony, které používáte. V nedávném hodnocení přírodní kosmetiky byly prvními místy šampony domácí společnosti Mulsan C osmetic. Naši odborníci doporučují výrobce s důvěrou. Oficiální internetový obchod společnosti mulsan. ru

Vlastnosti šamponu Ketoconazole

Ketokonazol má cenné vlastnosti, které mohou narušit syntézu specifických fosfolipidů a triglyceridů. Bez těchto složek není možné vytvořit houbu a její buněčnou stěnu a následně její další reprodukci.

To je šampon Ketoconazole

Složení

Ketokonazol šampon obsahuje 21 mg / g účinné složky, ketokonazolu vody, makrogol metildekstrozy dioleát, hydrolyzátu kolagenu, kokoyl diethanolamid, imidurea, laurylsulfát sodný, hydroxid sodný, chlorid sodný, laurylsulfát sodný sulfosukcinátů, kyselina chlorovodíková, příchuti, barviva červené úžasné.

Popis

Ketokonazolový šampon je viskózní látka červeno-oranžové barvy s přítomností charakteristického vůně parfému.

Ketokonazolový šampon Popis

Farmakologické vlastnosti

Ketokonazol šampon - je imidazol-dioxolan derivát, který má antifungální aktivitu proti dermatofyty Epider-mophyton sp, Microsporum sp, Trichophyton sp, a kvasinek Malassezia furfur a Candida sp.... Šampon pomáhá snižovat svědění a odlupování, které jsou doprovázeny lupinami, pityriasisem, seborrickým ekzémem.

Doporučení k použití

Tento lék je doporučen pro použití při houbových onemocněních pokožky hlavy. V moderní medicíně je lék užíván také k léčbě dermatofytózy a kandidózy. Indikace pro použití může být trichophytosis, stejně jako lišejníkový lišejník. Dermatologové předepisují Ketokonazol pro folikulitidu a seboroickou dermatitidu. Před použitím byste měli konzultovat s trichologem nebo dermatologem.

Návod k použití

Malé množství šamponu by mělo být aplikováno na vlhké vlasy, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost pokožce hlavy a vlasů. Prsty potřebují pěstovat lék a třepat se do kůže masážními pohyby.

Návod k použití Ketokonazol

Produkt ponechte pět minut na hlavě, poté opláchněte velkým množstvím teplé vody. Rozvrh aplikace a dávkování jsou sestaveny pro každého pacienta individuálně a závisí na závažnosti a zanedbání stavu kůže. Povaha patogenu má také vliv na plán aplikace. Například pokud ztratíte průběh užívání léku, může trvat pět dní každodenního užívání. Většina lidí však používá tento šampon jako prostředek proti lupům.

Návod k použití (pokračování)

Dermatologové doporučují, aby byl v tomto případě používán po dobu jednoho měsíce s frekvencí výplachu na hlavě jednou za tři dny. Tento lék může být použit jako preventivní opatření pro výskyt lupů, avšak v tomto případě by měl být používán jednou za dva týdny.

Recenze jsou pouze pozitivní!

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Ketokonazolový šampon často nezpůsobuje alergické reakce a je tělem snadno snášen. Pouze v extrémních případech je aplikace doprovázena alergiemi, svěděním a pálením na kůži, stejně jako zarudnutí. Kontraindikace použití šamponu chybí. Může být použita pro těhotné a kojící matky, protože pravděpodobnost vstupu do krve je extrémně malá. Nepoužívejte však šampony, pokud jste alergičtí na jakoukoli složku léčiva.

Ketokonazolový šampon proti lupům

Ketokonazolový šampon pomáhá většině lidí vyrovnat se s jejich kožními problémy, jak dokládá řada pozitivních hodnocení. Cena drogy se může pohybovat od 100 do 300 rublů, cena závisí na oblasti prodeje.

Recenze

Hodnocení napsal (a) "nomill"

Anastasia, Ufa, 35 let
Můj přítel pracuje v kosmetickém obchodě, poslouchal recenze a nedávno získal šampon s názvem "Ketokonazol". Pokyn uvedl, že je nutné užívat lék dvakrát týdně po dobu dvou týdnů. Po druhé aplikaci vypadaly lupy zcela z hlavy, ačkoli před tím ani šampony ani masky nepomohly. Tento šampon je obsažen v jednorázových pytlích a je určen pro jedno použití. To je velmi výhodné, protože není potřeba odhadnout dávkování. Šampon dobře pěne a je odmytý. Má příjemnou vůni. Cena je cenově dostupná, koupíte a nezapomeňte, že cena zdraví je ve vašich rukou. Recenze jsou pouze pozitivní!

Inga, Kirov, 20 let
Šokovaný při nákupu získal ohromující šampon a efekt je prostě žádná slova. Lupy nejsou vůbec, účes je vždy s hlasitostí, neexistují žádné kontraindikace použití šamponu. Doporučuji! Recenze jsou pouze pozitivní!

Ketokonazol: Pokyny pro použití šamponu

Ketokonazol je vysoce účinná farmaceutická látka s antifungální, fungicidní a fungistatickou aktivitou. Komponenta je velmi často zahrnuta do složení mnoha léčiv. Antifungální šampony na bázi ketokonazolu jsou považovány za nejspolehlivější a prokázané produkty, které rychle a účinně eliminují příčinu onemocnění. Seznam takových léků zahrnuje: šampon Ketokonazol, Climbazole, Miconazol, Nizoral, Mycozarl atd. Jedním z nejslavnějších je Ketokonazol, vyráběný slavnou ruskou farmaceutickou společností Mirolla. Aktivně inhibuje růst patogenních mikroorganismů, eliminuje nepříjemné projevy, jemně čistí pokožku, normalizuje mazové žlázy. Také po ošetření je zaznamenán dobrý růst vlasů a krásný vzhled.

Indikace pro použití

Antifungální vlasový šampon Ketokonazol se používá pro takové léze pokožky hlavy:

 • Seborrheický ekzém
 • Lupy
 • Pityriasis versicolor
 • Seboroická dermatitida
 • Multicolor versicolor.

Je také možné jmenovat se s dermatofytózou, kandidózou, mikrosporií.

Složení léku

Lék je založen na ketokonazolu, pyrithionu zinku a extraktu z tymiánu. Sekundární složky: hydrolyzát kolagenu, voda, chlorid sodný, aroma, barvivo, hydroxid sodný, kyselina chlorovodíková a další.

Léčivé vlastnosti

Antifungální účinek šamponu je způsoben základnou látkou ketokonazolu. Jeho mechanismem účinku je změna lipidové složky a poškození buněčné membrány hub, což způsobuje jejich úplnou smrt. Pyrithion zinku pomáhá zmírnit zánět a odstranit nepříjemné příznaky. Tymián stimuluje krevní oběh, čímž posiluje a rozšiřuje vlasy. Při místní aplikaci látka prakticky nevstoupí do krve.

Formy uvolnění

Cena od 230 rublů

Šampon je viskózní látka oranžového odstínu s příjemnou vůní. Vyrábí se ve speciální láhvi o objemu 150 ml, v krabičce.

Způsob použití

Šampon je určen pouze pro místní použití. V malém množství se aplikuje na mokré vlasy, pokožku, bič do pěny a lehké masážní pohyby jemně vtírá do pokožky hlavy. Nástroj je ponechán na hlavě po dobu 5-7 minut, poté se dobře umyje vodou. Léčba a dávkování závisí na průběhu onemocnění a patogenu, který ovlivnil jeho vznik. Například, zbavení léčby trvá 5 dní, v boji proti lupům se droga užívá 2krát týdně po dobu jednoho měsíce. Terapie seboroické dermatitidy trvá 3-4 týdny, přičemž droga užívá 2krát za 7 dní. Jako varovný prostředek proti lupům šampon Ketoconazol je podáván jednou za 14 dní.

Během těhotenství a kojení

Při nést dítě a podávání drogy je povoleno, protože jeho pravděpodobnost proniknutí do krve je nedostatečná.

Kontraindikace

Lék není schválen pro použití, pacienti náchylní k obsahu látek šamponu.

Bezpečnostní opatření

Ketokonazolový šampon nelze používat samostatně, měl by být podáván odborníkem.

Je třeba chránit oči před vniknutím látky, ale pokud vznikla taková situace, je nutné oči důkladně umyt vodou.

Křížová interakce s léčivy

Může se používat s perorálními kortikosteroidy.

Nežádoucí účinky

Ketokonazolový šampon je dobře snášen a téměř nevyvolává negativní symptomy. V ojedinělých případech mohou nastat známky alergií, které se projevují svěděním a pálení pokožky hlavy, zarudnutím. Také někdy dochází k zvýšené suchosti nebo mastné vlasy. U pacientů se šedivými vlasy mohou vypadat vlasy hnědé.

Podmínky ukládání

Podle pokynů pro užití šamponu se spoléhá při pokojové teplotě, čímž se zabraňuje přímému slunečnímu záření. Doba vhodnosti není delší než 2 roky, po uplynutí doby platnosti je agent nemožný.

Analogy

Šampon Nizoral

Jansssen Pharmaceuticals N.V., Belgie

Cena od 540 do 900 rublů

Nizoral je dobře známý lék v globálním farmaceutickém průmyslu, který je součástí řady léků, které mají antifungální účinky. Klinický účinek šamponu zajišťuje hlavní složku ketokonazolu. Nizoral šampon je předepsán pro houbu pokožky hlavy, pityriasis, účinně bojuje seboroickou dermatitidou a lupinami. Pokud jsme si vybrali to, co je lepší než Nizoral nebo Keto Plus, pak je poměrně obtížné dát definitivní odpověď, protože každá léčiva má dobrý antifungální účinek a dokáže rychle zvládnout projevy této nemoci. Vliv každého z nich do značné míry závisí na závažnosti onemocnění a charakteristikách pacienta.

Výhody:

 • Není nebezpečný pro děti
 • Příznivě působí na vlasy
 • Má příjemnou vůni.

Nevýhody:

 • Malý objem lahvičky
 • Vysoká cena

Miconazol

Cena od 480 do 790 rublů

Miconazolový šampon - antifungální činidlo s aktivitou vůči kvasinkám a dimorfním houbám, stejně jako dermatofyty. Lék účinně vyléčí mykózy vlasů, seboroická dermatitida, eliminuje lupy. Předepisuje lék lékaři, je lepší se vyhnout jeho užívání, aby nedošlo k poškození zdraví.

Výhody:

 • Dobrý výkon
 • Příjemná vůně
 • Zlepšuje stav vlasů.

Nevýhody:

 • Možné alergie
 • Skvělá cena.

Top 10 šamponů s ketokonazolem a nejlepšími analogy k boji proti lupům

Začali jste si všimnout bílých vloček na vlasy? Pak je na čase vybrat účinný šampon, který bude schopen organizovat práci mazových žláz, zlepšuje regeneraci pokožky, čištění dermis hlavu nadržený váhy a co je nejdůležitější - k překonání nešťastnou houby. Hledáte produkt na regálech kosmetických prodejen nebo supermarketů? Okamžitě zaznamenáme silnou drogu, bohužel, nenajdete ji. Ale šampony s ketokonazolem, které jsou uvolňovány v lékárnách, jsou jen prostředky pro rychlé a snadné být schopen zbavit lupů.

Co je to ketokonazolový šampon

Již dlouho je známo, že na dermis pokožky hlavy se objeví v důsledku poruchy mazových žláz lupy. Když příliš mnoho je propuštěn, nebo naopak příliš málo mazu, mikroorganismy žijí na pokožce hlavy vlasů, začnou aktivnichat a množte se vytváří celek kolonie. Jedná se o odpadní produkty houby, které se na našich kadeřích objevují ve formě lupů.

Takže jaký je nástroj pro výběr? Antimikrobiální šampon proti lupům s ketokonazolem pomůže v této věci.

Indikace pro použití:

 • lupy;
 • seboroická dermatitida, zejména atopická;
 • pityriasis versicolor;
 • psoriáza;
 • jiné dermatologické poruchy.

Důležité vědět! Pokud používáte lékárnu zakoupenou v lékárně po dlouhou dobu a výsledek nepřijde, jediným správným rozhodnutím pro vás bude chodit k dermatologovi.

Faktem je, že příčinou lupů může být z důvodu porušení hormonální, metabolické, těžká změna klimatu nebo neustálém stresu. Pouze vyloučením těchto faktorů můžete úspěšně překonat onemocnění a zlepšit stav zámků.

Složení a síla působení

Ketokonazol je antimykotická látka syntetizovaná chemickým průmyslem. To působí povrchně, jak se vztahuje na oblasti postižené parazitem.

Jeho aktivní vzorec je určen ke zničení komponent, které se podílejí na tvorbě stěn houby. Takže mikroorganismus již po čase vyrůstá a zemře.

Podobně jako ketokonazol je považován za Climbazol. Je zpravidla předepsána dermatologií v případě alergických reakcí na ketokonazol. Prostředky založené na climbazolu také zabíjejí houbu a zabraňují množení mikroorganismů.

Takže co je lepší: klimbazol nebo ketokonazol? Dermatolog může toto určit tím, že provede řadu studií.

Protože klimbazol a ketokonazol jsou poměrně agresivní, aby nedošlo k poškození pokožky, neměly by být používány více než jednou za 3 dny. Lékaři navíc nedoporučují používat šampony pro děti do 12 let.

Také ve složení lékařské kosmetiky mohou být:

 • selen disulfid, který má antifungální účinek, který normalizuje uvolňování kožního mazu a zpomaluje dělení buněk;
 • pyrithion zinečnatý, který poskytuje lehký peeling, zmírňuje zánět a zabíjí houbu;
 • dehet, který má peelingový účinek;
 • cyklopirox, který podporuje lepší penetraci léčiva do vrstev epidermis.

Zajímá vás to! V roce 1998 vědci provedli zajímavý experiment. Účastníci si umyli vlasy šamponem na bázi ketokonazolu. Ukázalo se, že nejen snížily lupy, ale také minimalizovaly tvorbu kožního mazu o 18%.

Výhody a nevýhody

Ve skutečnosti je použití šamponu, které místně zabíjí houbu, mnohem jednodušší než užívání drog uvnitř.

Postup léčby je prakticky neliší od mytí hlavy, a ve stejném šampon působí pouze na pokožku hlavy, přičemž tableta může způsobit těžkou ránu do jater a žaludku.

Další výhody:

 • ketokonazolový šampon pěny dobře, takže se spotřebuje velmi šetrně;
 • účinně bojuje proti lupům - za 1-2 měsíce, bílé váhy opustí vaše vlasy;
 • vhodné pro různé typy pokožky hlavy, jak mastné, tak suché;
 • je poměrně levná, zejména pokud nakupujete produkty vyráběné na domácím trhu.

Mezi mínusy patří:

 • příliš mnoho chemických látek, které mohou nepříznivě ovlivnit vlasové struktury (i když mnoho výrobců se snaží zavést do jejich lékařských kosmetických olejů, rostlinných extraktů, kyseliny citrónové, a další přísady, přírodního původu);
 • nehodí se pro všechny (kůže se může zvyknout, a existují případy alergických reakcí);
 • není to tak příjemný zápach, abych tak řekl, amatér.

Pokuste se získat šampony vícenásobných vektorových akcí. Musí bojovat proti houbám, normalizovat produkci kožního mazu mazovými žlázami a zlepšit stav vlasů. Jedním z těchto léků je šampon Horsepower s ketokonazolem a Mirrol sulsenovým šamponem.

Kontraindikace

Jako kontraindikaci na obalu výrobce zpravidla zaznamenává individuální nesnášenlivost jednotlivých složek. Chcete-li zjistit, zda máte alergickou reakci na jednu nebo jinou složku přípravku, proveďte zcela jednoduchý a rychlý test.

Vložte několik gramů produktu na vnitřní straně lokte. Masírujte trochu a nechte aktivovat 10-15 minut. Pokud se nic neděje na kůži (zarudnutí, kopřivka, edém, svědění), pak můžete bezpečně používat kosmetiku k léčbě.

Buďte opatrní při výběru produktů ketokonazolu. Vždy si pečlivě přečtěte pokyny. Faktem je, že účinná látka může proniknout do krve, i když v malém množství.

Proto by těhotné a kojící matky měly přestat užívat. Také se nedoporučuje používat suspenzi pro omytí hlavy u lidí se silnými onemocněními ledvin a jater.

Následující nežádoucí účinky jsou možné:

 • pálení a svědění;
 • vyrážka;
 • zčervenání místa aplikace;
 • ekzém;
 • zvýšení suchosti nebo naopak nadměrné mastné vlasy;
 • změna barvy kudrlin (zvláště pro šedé vlasy nebo permed vlasy).

Důležitý bod! Vývoj příznaků předávkování šamponem je nepravděpodobný, i když se některé z nich stále dostávají do krve. To je důvod, proč při jednom přístupu není povoleno trojité mytí hlavy (maximálně 2 krát). Nepoužívejte šampony každý den, pouze pokud dermatolog zavedl vývoj chiriminalis.

V případě kontaktu se sliznicemi okamžitě důkladně vypláchněte vodou. Pokud se suspenze nějak dostane do žaludku, je lepší nechat ho riskovat a okamžitě vyvolat zvracení a absorbovat.

Možnosti šamponu

Existují takové možnosti pro lékařskou kosmetiku, které obsahují ketokonazol:

 • Šampon Nizoral. Tento nástroj je důsledkem populární reklamní kampaně při jednání všech. Je to opravdu zmírňuje drozhzhevidnogo houba, ale neměla by tak levné (700-1000 rublů), as dováží ze zahraničí. Kromě vysokých nákladů je tato droga kontraindikována těhotným ženám a kojícím matkám.
 • Šampon Koně proti lupům s ketokonazolem. Tento nástroj je navržen tak, aby překonal špatně hvězdnou houbu, vyčistil pokožku různých nečistot a poskytoval vlasům zdraví a lesk. Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje přírodní extrakty, vaše kudrlinky získávají pružnost, krásnou hru a sílu, jako hříva koně. Náklady jsou 400-600 rublů.
 • Keto plus Kromě ketokonazolu vyvinuli vývojáři šampónů proti lupům šampony zinek, který je určen k normalizaci mazových žláz. Takže úspěšná symbióza těchto silných složek uvolňuje svědění, zánět a rychle ulehčuje lupy. Pro láhev 60 ml bude muset zaplatit 490-560 rublů.
 • Sebosol Neméně efektivně se vyrovnat s úkolem. Funkcí této drogy je to, že je povoleno užívat během těhotenství a dokonce i dětí do 1 roku. V průměru láhev o objemu 100 ml vám bude stát 330 rublů.
 • Mycozoral Tato verze anti-lupy šampon potěší kupujícího za dostupnou cenu. Vzhledem k ketokonazolu, který je součástí šamponu, odstraňuje houbu a také při běžném používání přispívá k normalizaci kožního mazu. Ceny za lékařskou kosmetiku začínají od 350 rublů.
 • Ketokonazol Zn2 +. Dokonce i od jména je jasné, že tento šampon s ketokonazolem a zinkem. Kosmetika porušuje syntézu fosfolipidů, které zase poskytují výživu houbě Pitirosporum a dalším mikroorganismům. Tento nástroj vám bude stát 180 rublů (objem láhve je 150 ml).
 • Ketozoral-Darnitsa. Na buněčné úrovni dochází ke změně - membrána je poškozena a lipidová nerovnováha je dosažena. Nástroj má nejen protiplísňové účinky, ale také eliminuje zánětlivé procesy na pokožce hlavy, odstraňuje zčervenání a svědění. Cena drogy v Ruské federaci činí 70-90 rublů na objem 60 ml.
 • Šampon Sulsen Forte od domácího výrobce Mirolla s přídavkem ketokonazolu. Kombinuje ketokonazol a disulfid selenu. Má dvojí účinek: eliminuje houbu a normalizuje mazové žlázy. Náklady na láhev o objemu 150 ml jsou 210 rublů.
 • Ketokonazolový šampon. Samotné jméno mluví samo za sebe. Kosmetika vyráběná v Rusku. Svým principem působí jako Nizoral, zabíjí houbu, ale je několikrát levnější. Kontraindikace u těhotných, kojících matek a dětí do 2 let. Náklady na drogu jsou 266 rublů.

Dotčený seznam není úplný. Existuje 10-20 dalších odrůd šampónů proti lupům s ketokonazolem.

Pro léčbu lupin byste měli koupit ketokonazolový šampon obsahující 2% účinné látky, tj. Pro každý gram produktu - 0,02 gramů ketokonazolu. Aby se zabránilo použití 1% suspenze terapeutického léčiva.

Jak používat

Používání šamponu proti lupům, seboroické dermatitidy a dalších dermatologických onemocnění pokožky hlavy je poměrně jednoduché. Postupujte podle našich doporučení:

 1. Navlhčete kudrlinky prostou teplou vodou.
 2. Aplikujte několik kapek terapeutické suspenze na pokožku hlavy.
 3. Pěnový šampon. Jemně masírujte do dermis s masážními pohyby po dobu 3-4 minut.
 4. Umyjte normální tekoucí vodou.
 5. Pokud se vám zdá, že kadeře nejsou zcela vyčištěny, zopakujte postup znovu.

Běh léčby šampony je 1-3 měsíce v závislosti na vývoji seborrhy. Můžete si umýt vlasy každé 3 dny. V případě pityriázy by měl být tento postup prováděn denně v týdnu.

Účinek aplikace

Po dvou týdnech pravidelného používání zjistíte, že množství lupů je výrazně sníženo (dosažení bude snížení počtu bílých šupin o polovinu). V žádném případě nesmí terapii pozastavit, protože nadržené částice pokožky, musíte se stáhnout do konce.

Průběh léčby ketokonazolovými přípravky je 1-3 měsíce v závislosti na stupni zanedbání této nemoci. Podle většiny uživatelů, lupy zmizí po 4 týdnech.

Pro některé lidi jsou léčivé šampony návykové. Nejprve se zdá, že se užívání dermatologických kosmetických lupů sníží, ale později vůbec nezmizí. Jednoduše, houba se zvykne na útok aktivních složek.

Pokud dojde k takové situaci, přestaňte ji používat několik týdnů a znovu ji znovu spusťte.

Na podzim nebo na jaře se mohou v těle objevit změny, které mohou ovlivnit sekreci kožního mazu a způsobit houby. Získejte 1% šampon na bázi ketokonazolu a střídat jeho použití s ​​šamponováním s běžným šamponem, který obvykle používáte. Taková preventivní opatření by měla být provedena nejméně měsíc.

Mezi negativní uživatelské recenze lze zaznamenat silné vysušení pokožky a vlasů. Mnozí zákazníci, kteří se seznámili s obsahem láhve, věří, že medikované šampony by neměly obsahovat laurylsulfát, konzervační látky, vonné látky, barviva.

Analogy

Analogy šampónu mohou být:

 • Sulsen z Amalgámu, který obsahuje disulfid selenu, který zabíjí houbu;
 • Sebiproks, jehož klíčovou složkou je cyklopiroxolamin s protiplesními a protizánětlivými účinky;
 • Fitoval - šampon na bázi zinku, který je vhodný pouze pro suchou pokožku hlavy (bohužel zinek není určen k odstranění houby);
 • Zinovit s climbazolem a pyrithionem zinečnatým (poměrně účinná symbióza v boji proti mykózám a seboroické dermatitidě);
 • Tamponový šampon (tento nástroj pomáhá vyčistit kožní kůru keratinovaných šupin);
 • Friederm na bázi pyrithionu zinku (droga nezabije všechny druhy hub);
 • Ducray šampon z Francie (různé přírodní, obsahuje pyrithion zinečnatý a cyklopiroxolamin).

Pozor! Jak vidíte, ne všechny analogy jsou schopny překonat houbu. Proto si koupte produkt s ketokonazolem v lékárnách svého města a parazitické mikroorganismy budou 100% odstraněny.

Šampony na bázi ketokonazolu, možná nejúčinnějšího nástroje v boji proti lupům a seboroické dermatitidě, 2% pěnové suspenze se mohou po měsíčním kurzu zbavit špatných stupnic. Existuje jedna věc: složky šamponů mohou způsobit alergické reakce na kůži nebo návykové mikroorganismy, které žijí na kůži hlavy. Ale v každém případě - stojí za to vyzkoušet.

Užitečná videa

Nizoral: účinný při léčbě lupů, svědění a alergií po použití, analogy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy