logo

Ketokonazol - nejlepší lék proti lupům

Šampon proti lupům Ketokonazol

V dnešní době, plísňové infekce kůže, a zvláště chlupaté části hlavy nejsou neobvyklé, mnoho lidí se zajímá o přirozená otázka naznačuje něco medicíny. Dosavadní stav, šampon zvaný ketokonazol je nejúčinnějším lékem v boji proti lupům. Tento šampon podporuje jemnou péči o pokožku hlavy a zároveň potlačuje reprodukci patogenních organismů.

Ve skutečnosti je ketokonazolová složka součástí mnoha topických přípravků a nejsou to jen šampony, ale také gely a masti. Nejčastěji se však vyskytuje ve složení šamponu pro boj s lupinami. Recenze jsou pouze pozitivní.

Sírany horší než lupy

Lupiny na hlavě nejsou jediným problémem, který nám může přinést velké potíže. Nebezpečí nás čekají nejznámějšími postupy. Málokdo ví, že 95% šamponů obsahuje chemické prvky nebezpečné pro zdraví. Hlavní nepřátelé jsou sírany a parabeny.

Tyto chemikálie zničí strukturu vlasů, kudrlinky se stanou křehkými, rozštěpenými, ztratí svou pružnost a sílu, ztrácejí barvu vlasů, objeví se lupy. Ale nejhorší je, že tyto látky se dostávají do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a mohou způsobit rakovinu.

Důrazně doporučujeme dávat pozor na šampony, které používáte. V nedávném hodnocení přírodní kosmetiky byly prvními místy šampony domácí společnosti Mulsan C osmetic. Naši odborníci doporučují výrobce s důvěrou. Oficiální internetový obchod společnosti mulsan. ru

Vlastnosti šamponu Ketoconazole

Ketokonazol má cenné vlastnosti, které mohou narušit syntézu specifických fosfolipidů a triglyceridů. Bez těchto složek není možné vytvořit houbu a její buněčnou stěnu a následně její další reprodukci.

To je šampon Ketoconazole

Složení

Ketokonazol šampon obsahuje 21 mg / g účinné složky, ketokonazolu vody, makrogol metildekstrozy dioleát, hydrolyzátu kolagenu, kokoyl diethanolamid, imidurea, laurylsulfát sodný, hydroxid sodný, chlorid sodný, laurylsulfát sodný sulfosukcinátů, kyselina chlorovodíková, příchuti, barviva červené úžasné.

Popis

Ketokonazolový šampon je viskózní látka červeno-oranžové barvy s přítomností charakteristického vůně parfému.

Ketokonazolový šampon Popis

Farmakologické vlastnosti

Ketokonazol šampon - je imidazol-dioxolan derivát, který má antifungální aktivitu proti dermatofyty Epider-mophyton sp, Microsporum sp, Trichophyton sp, a kvasinek Malassezia furfur a Candida sp.... Šampon pomáhá snižovat svědění a odlupování, které jsou doprovázeny lupinami, pityriasisem, seborrickým ekzémem.

Doporučení k použití

Tento lék je doporučen pro použití při houbových onemocněních pokožky hlavy. V moderní medicíně je lék užíván také k léčbě dermatofytózy a kandidózy. Indikace pro použití může být trichophytosis, stejně jako lišejníkový lišejník. Dermatologové předepisují Ketokonazol pro folikulitidu a seboroickou dermatitidu. Před použitím byste měli konzultovat s trichologem nebo dermatologem.

Návod k použití

Malé množství šamponu by mělo být aplikováno na vlhké vlasy, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost pokožce hlavy a vlasů. Prsty potřebují pěstovat lék a třepat se do kůže masážními pohyby.

Návod k použití Ketokonazol

Produkt ponechte pět minut na hlavě, poté opláchněte velkým množstvím teplé vody. Rozvrh aplikace a dávkování jsou sestaveny pro každého pacienta individuálně a závisí na závažnosti a zanedbání stavu kůže. Povaha patogenu má také vliv na plán aplikace. Například pokud ztratíte průběh užívání léku, může trvat pět dní každodenního užívání. Většina lidí však používá tento šampon jako prostředek proti lupům.

Návod k použití (pokračování)

Dermatologové doporučují, aby byl v tomto případě používán po dobu jednoho měsíce s frekvencí výplachu na hlavě jednou za tři dny. Tento lék může být použit jako preventivní opatření pro výskyt lupů, avšak v tomto případě by měl být používán jednou za dva týdny.

Recenze jsou pouze pozitivní!

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Ketokonazolový šampon často nezpůsobuje alergické reakce a je tělem snadno snášen. Pouze v extrémních případech je aplikace doprovázena alergiemi, svěděním a pálením na kůži, stejně jako zarudnutí. Kontraindikace použití šamponu chybí. Může být použita pro těhotné a kojící matky, protože pravděpodobnost vstupu do krve je extrémně malá. Nepoužívejte však šampony, pokud jste alergičtí na jakoukoli složku léčiva.

Ketokonazolový šampon proti lupům

Ketokonazolový šampon pomáhá většině lidí vyrovnat se s jejich kožními problémy, jak dokládá řada pozitivních hodnocení. Cena drogy se může pohybovat od 100 do 300 rublů, cena závisí na oblasti prodeje.

Recenze

Hodnocení napsal (a) "nomill"

Anastasia, Ufa, 35 let
Můj přítel pracuje v kosmetickém obchodě, poslouchal recenze a nedávno získal šampon s názvem "Ketokonazol". Pokyn uvedl, že je nutné užívat lék dvakrát týdně po dobu dvou týdnů. Po druhé aplikaci vypadaly lupy zcela z hlavy, ačkoli před tím ani šampony ani masky nepomohly. Tento šampon je obsažen v jednorázových pytlích a je určen pro jedno použití. To je velmi výhodné, protože není potřeba odhadnout dávkování. Šampon dobře pěne a je odmytý. Má příjemnou vůni. Cena je cenově dostupná, koupíte a nezapomeňte, že cena zdraví je ve vašich rukou. Recenze jsou pouze pozitivní!

Inga, Kirov, 20 let
Šokovaný při nákupu získal ohromující šampon a efekt je prostě žádná slova. Lupy nejsou vůbec, účes je vždy s hlasitostí, neexistují žádné kontraindikace použití šamponu. Doporučuji! Recenze jsou pouze pozitivní!

Ketokonazolový šampon: složení a pokyny

Houbové nemoci byly nedávno rozšířeny velmi široce. Skvrna jim trpí, což se projevuje výskytem lupů. Dnes byl nástroj, který podporuje jemnou péči o pokožku hlavy a úspěšně bojuje proti lupům. Jedná se o sulsenový šampon s ketokonazolem, který se nazývá "horsepower", který má antifungální účinek.

Recenze šamponu Horsepower ho umístili na první řadu mezi antifungálními látkami. Samozřejmě existují analogy tohoto nástroje a jejich použití musí být dáno jeho splatností.

Lék ketokonazol je obsažen v mnoha léčivých přípravcích, ale nejčastější je šampon. Díky jeho použití při mytí hlavy je zničeno prostředí příznivé pro život a růst houby. Stěny buněk nedostávají výživu a poté houba umře.

Pro mnoho lidí šampon pomáhá účinně bojovat proti lupům, jak ukazují jejich recenze. Každý, kdo je obeznámen s tímto problémem, ví, jaký efekt má zinek na lupy. Ti, kteří tento šampon koupili po jednom nebo dvounásobném použití, vykazují dobrý výsledek. Lupiny se skutečně stávají méně. Pokračující léčba může dosáhnout pozitivního výsledku.

Šampon je prodáván v jednorázovém obalu, což je velmi výhodné, dávku nepočítáte. Současně se výrobek pěsti velmi dobře, má příjemný zápach, dává objem vlasů, je cenově dostupný. Tam jsou případy, kdy šampon pomohl zbavit se chronické pityriasis versicolor, poškozené vlasy, aby se začaly stoupat. Po průběh používání prostředků Horsepower zoster sestoupil, vlasy přestaly vypadávat, se vrátili ke zdravému záře.

Ketokonazolový šamponový seznam

K boji proti lupům je mnoho terapeutických šamponů a jsou docela účinné. Analogy šamponu s ketokonazolem jsou široce zastoupeny. Tam jsou také šampony, které zahrnují zinek, pyrithione, dehet.

Tyto šampony lze nalézt na následujících vlastnostech:

 • po prvním mytí hlavy se houby zmenšují;
 • existuje proces aktivní inhibice buněčného dělení (vizuálně to může být pochopeno velikostí lupů: stane se mělká);
 • znovu se nevyskytuje váha;
 • vlasy se stávají méně mastnými.

To je zásluha hlavních účinných látek, které tvoří terapeutická činidla. Zničí houbu. Nejúčinnější z těchto látek je ketokonazol. Je také součástí šamponů jako:

V každém případě je třeba se přiblížit individuálně a zvolit, který šampon bude vyhovovat konkrétní osobě.

Známá antimykotická léčiva - cyklopirox. Je také součástí šamponu a jeho účinek začíná během tří minut. Obnova se objeví rychle a je trvanlivá, vlasy se vrací do lesku.

Další skupinou jsou šampony:

Účinná látka v nich je sulfid seleničitý, který zpomaluje rozdělení houbových buněk. Díky použití šampónu se při každém mytí hlavy zmenšuje lupy.
Analog je také šampon s léčivým zinkem pyrithionem. Používá se, když potřebujete rychle snížit zánět, zhoršení.

Tento lék je v šamponech:

 • Friederm Zinc;
 • Hlava a ramena;
 • Dandex

Ketokonazolový šampon: recenze

Recenze šamponu si uvědomte, že po umytí tímto šamponem pociťujete příjemný pocit.

Kombinace léků také pomáhá dobře, například když je pyrithion zinek kombinován s ketokonazolem. Složení francouzského šamponu Kelyual DS zahrnuje pyrithion zinečnatý. Na základě léčivého lékarského dehtu jsou vytvořeny šampony. Jejich účinnost v boji proti houbám je méně, ale uvolňují se od zánětu a peelingu. To je Friderm Tar, Sebuton. Tyto analogy mají specifický trvalý zápach.

Šampon Keto Plus obsahuje pyrithion. Recenzí tohoto šamponu poznamenat, že vzniká během šamponování pěny mohou být aplikovány na jiné oblasti, jako jsou uši, nos, tváře, snížení svědění. A tento šampon je velmi ekonomický.

Šampon Algopix je vyráběn na bázi výtažků zelených mikroskopů, zahrnuje i jalovcový dehet. Tyto antifungální léky zpomalují růst nových buněk.
Šampón Elf, který obsahuje zinek, není vhodný pro použití v kurzu. Je lepší je použít, aby se zabránilo.

Účinně bojuje proti problému šamponu proti lupům Horsepower. Obsahuje také ketokonazol, který je určen k normalizaci procesu kožního mazu a příčiny lupů. Díky svému použití se lesk a síla vrací do vlasů. Recenze šamponu mají dobrý účinek. Po týdnu aplikace zmizely lupy. V budoucnu může být prevence použita jednou nebo dvakrát týdně.

Všechny terapeutické šampony s antifungálním účinkem, které obsahují účinné látky, jsou určeny pro léčbu, která by měla trvat nejméně dva týdny - měsíc. A je lepší tyto fondy měnit čas od času, pak bude účinek dobrý.

Ketokonazolový šamponový návod

Tento pokyn popisuje strukturu prostředků Horsepower, jeho složení, indikace pro použití. Antifungální šampon má červenou-oranžovou barvu, dobře voní, je schopen normalizovat vodní rovnováhu pokožky, jemně čistí vlasy. Vhodné pro všechny typy vlasů. Kompozice obsahuje účinné látky, které mají příznivý účinek na pokožku hlavy. Jedná se o ketokonazol, extrakt z tymiánu a zinek.

Ketokonazol ztenčuje buněčné stěny houby a způsobuje jejich smrt, což je příčina lupů. Následně zmizí lupy, což je odpadní produkt houby. Zinek je schopen ničit bakterie a flóru, propagující antifungální jevy. Důsledkem toho je útlum zánětlivých procesů a snížení bolesti. Tymián, který je součástí šamponu, ovlivňuje krevní cévy a pomáhá posilovat vlasy.

Pokyny pro aplikaci šamponů, které obsahují tipy k aplikaci, po které můžete dosáhnout nejlepších výsledků. Aplikace Horsepower šampon na vlasy by měly být dvojité, s lehkou masáží očistit vlasy od nečistot a dvě - tři minuty úryvek zvýšit terapeutické účinky složek, včetně pyrithionu zinku.

Dvojtýdenní kurz s dvojnásobnou aplikací pomůže v boji proti lupům. Při následném užívání jednou týdně, střídající se s jakýmkoli šamponem, může být analógy až do úplného zotavení. Nástroj lze také použít jako profylaxi, v tomto případě stačí jedna aplikace za dva týdny.

Lupiny jsou nepříjemný estetický problém. V poslední době je to běžné a způsobuje mnoho nepříjemností. Jakmile se jednou objeví, prostě nezmizí. Jádrem toho leží obtížný hygienický problém, je to spíše nepříjemná nemoc. A můžete se s ním vyrovnat, věnujte pozornost použití vhodných přípravků obsahujících pyrithion. Samozřejmě můžete koupit drahé nástroje. Ale není to o ceně.

Potřebujeme účinné léky, mezi nimiž se dá nazývat šamponem "Horsepower", po jehož aplikaci se vlasy vrátí do stejné krásy. Analogy šamponů, které úspěšně bojují proti lupům, se dnes prodávají ve velkém množství a pouze od osoby závisí na svém zdraví.

Než budete vyzkoušet jeden z těchto šamponů v akci, je třeba se poradit s lékařem a většina těchto nástrojů se prodala na předpis. Obsahují v jejich složení zinek a pyrithion, což má pozitivní účinek. To potvrzují četné recenze od spokojených zákazníků.

Top 10 šamponů s ketokonazolem a nejlepšími analogy k boji proti lupům

Začali jste si všimnout bílých vloček na vlasy? Pak je na čase vybrat účinný šampon, který bude schopen organizovat práci mazových žláz, zlepšuje regeneraci pokožky, čištění dermis hlavu nadržený váhy a co je nejdůležitější - k překonání nešťastnou houby. Hledáte produkt na regálech kosmetických prodejen nebo supermarketů? Okamžitě zaznamenáme silnou drogu, bohužel, nenajdete ji. Ale šampony s ketokonazolem, které jsou uvolňovány v lékárnách, jsou jen prostředky pro rychlé a snadné být schopen zbavit lupů.

Co je to ketokonazolový šampon

Již dlouho je známo, že na dermis pokožky hlavy se objeví v důsledku poruchy mazových žláz lupy. Když příliš mnoho je propuštěn, nebo naopak příliš málo mazu, mikroorganismy žijí na pokožce hlavy vlasů, začnou aktivnichat a množte se vytváří celek kolonie. Jedná se o odpadní produkty houby, které se na našich kadeřích objevují ve formě lupů.

Takže jaký je nástroj pro výběr? Antimikrobiální šampon proti lupům s ketokonazolem pomůže v této věci.

Indikace pro použití:

 • lupy;
 • seboroická dermatitida, zejména atopická;
 • pityriasis versicolor;
 • psoriáza;
 • jiné dermatologické poruchy.

Důležité vědět! Pokud používáte lékárnu zakoupenou v lékárně po dlouhou dobu a výsledek nepřijde, jediným správným rozhodnutím pro vás bude chodit k dermatologovi.

Faktem je, že příčinou lupů může být z důvodu porušení hormonální, metabolické, těžká změna klimatu nebo neustálém stresu. Pouze vyloučením těchto faktorů můžete úspěšně překonat onemocnění a zlepšit stav zámků.

Složení a síla působení

Ketokonazol je antimykotická látka syntetizovaná chemickým průmyslem. To působí povrchně, jak se vztahuje na oblasti postižené parazitem.

Jeho aktivní vzorec je určen ke zničení komponent, které se podílejí na tvorbě stěn houby. Takže mikroorganismus již po čase vyrůstá a zemře.

Podobně jako ketokonazol je považován za Climbazol. Je zpravidla předepsána dermatologií v případě alergických reakcí na ketokonazol. Prostředky založené na climbazolu také zabíjejí houbu a zabraňují množení mikroorganismů.

Takže co je lepší: klimbazol nebo ketokonazol? Dermatolog může toto určit tím, že provede řadu studií.

Protože klimbazol a ketokonazol jsou poměrně agresivní, aby nedošlo k poškození pokožky, neměly by být používány více než jednou za 3 dny. Lékaři navíc nedoporučují používat šampony pro děti do 12 let.

Také ve složení lékařské kosmetiky mohou být:

 • selen disulfid, který má antifungální účinek, který normalizuje uvolňování kožního mazu a zpomaluje dělení buněk;
 • pyrithion zinečnatý, který poskytuje lehký peeling, zmírňuje zánět a zabíjí houbu;
 • dehet, který má peelingový účinek;
 • cyklopirox, který podporuje lepší penetraci léčiva do vrstev epidermis.

Zajímá vás to! V roce 1998 vědci provedli zajímavý experiment. Účastníci si umyli vlasy šamponem na bázi ketokonazolu. Ukázalo se, že nejen snížily lupy, ale také minimalizovaly tvorbu kožního mazu o 18%.

Výhody a nevýhody

Ve skutečnosti je použití šamponu, které místně zabíjí houbu, mnohem jednodušší než užívání drog uvnitř.

Postup léčby je prakticky neliší od mytí hlavy, a ve stejném šampon působí pouze na pokožku hlavy, přičemž tableta může způsobit těžkou ránu do jater a žaludku.

Další výhody:

 • ketokonazolový šampon pěny dobře, takže se spotřebuje velmi šetrně;
 • účinně bojuje proti lupům - za 1-2 měsíce, bílé váhy opustí vaše vlasy;
 • vhodné pro různé typy pokožky hlavy, jak mastné, tak suché;
 • je poměrně levná, zejména pokud nakupujete produkty vyráběné na domácím trhu.

Mezi mínusy patří:

 • příliš mnoho chemických látek, které mohou nepříznivě ovlivnit vlasové struktury (i když mnoho výrobců se snaží zavést do jejich lékařských kosmetických olejů, rostlinných extraktů, kyseliny citrónové, a další přísady, přírodního původu);
 • nehodí se pro všechny (kůže se může zvyknout, a existují případy alergických reakcí);
 • není to tak příjemný zápach, abych tak řekl, amatér.

Pokuste se získat šampony vícenásobných vektorových akcí. Musí bojovat proti houbám, normalizovat produkci kožního mazu mazovými žlázami a zlepšit stav vlasů. Jedním z těchto léků je šampon Horsepower s ketokonazolem a Mirrol sulsenovým šamponem.

Kontraindikace

Jako kontraindikaci na obalu výrobce zpravidla zaznamenává individuální nesnášenlivost jednotlivých složek. Chcete-li zjistit, zda máte alergickou reakci na jednu nebo jinou složku přípravku, proveďte zcela jednoduchý a rychlý test.

Vložte několik gramů produktu na vnitřní straně lokte. Masírujte trochu a nechte aktivovat 10-15 minut. Pokud se nic neděje na kůži (zarudnutí, kopřivka, edém, svědění), pak můžete bezpečně používat kosmetiku k léčbě.

Buďte opatrní při výběru produktů ketokonazolu. Vždy si pečlivě přečtěte pokyny. Faktem je, že účinná látka může proniknout do krve, i když v malém množství.

Proto by těhotné a kojící matky měly přestat užívat. Také se nedoporučuje používat suspenzi pro omytí hlavy u lidí se silnými onemocněními ledvin a jater.

Následující nežádoucí účinky jsou možné:

 • pálení a svědění;
 • vyrážka;
 • zčervenání místa aplikace;
 • ekzém;
 • zvýšení suchosti nebo naopak nadměrné mastné vlasy;
 • změna barvy kudrlin (zvláště pro šedé vlasy nebo permed vlasy).

Důležitý bod! Vývoj příznaků předávkování šamponem je nepravděpodobný, i když se některé z nich stále dostávají do krve. To je důvod, proč při jednom přístupu není povoleno trojité mytí hlavy (maximálně 2 krát). Nepoužívejte šampony každý den, pouze pokud dermatolog zavedl vývoj chiriminalis.

V případě kontaktu se sliznicemi okamžitě důkladně vypláchněte vodou. Pokud se suspenze nějak dostane do žaludku, je lepší nechat ho riskovat a okamžitě vyvolat zvracení a absorbovat.

Možnosti šamponu

Existují takové možnosti pro lékařskou kosmetiku, které obsahují ketokonazol:

 • Šampon Nizoral. Tento nástroj je důsledkem populární reklamní kampaně při jednání všech. Je to opravdu zmírňuje drozhzhevidnogo houba, ale neměla by tak levné (700-1000 rublů), as dováží ze zahraničí. Kromě vysokých nákladů je tato droga kontraindikována těhotným ženám a kojícím matkám.
 • Šampon Koně proti lupům s ketokonazolem. Tento nástroj je navržen tak, aby překonal špatně hvězdnou houbu, vyčistil pokožku různých nečistot a poskytoval vlasům zdraví a lesk. Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje přírodní extrakty, vaše kudrlinky získávají pružnost, krásnou hru a sílu, jako hříva koně. Náklady jsou 400-600 rublů.
 • Keto plus Kromě ketokonazolu vyvinuli vývojáři šampónů proti lupům šampony zinek, který je určen k normalizaci mazových žláz. Takže úspěšná symbióza těchto silných složek uvolňuje svědění, zánět a rychle ulehčuje lupy. Pro láhev 60 ml bude muset zaplatit 490-560 rublů.
 • Sebosol Neméně efektivně se vyrovnat s úkolem. Funkcí této drogy je to, že je povoleno užívat během těhotenství a dokonce i dětí do 1 roku. V průměru láhev o objemu 100 ml vám bude stát 330 rublů.
 • Mycozoral Tato verze anti-lupy šampon potěší kupujícího za dostupnou cenu. Vzhledem k ketokonazolu, který je součástí šamponu, odstraňuje houbu a také při běžném používání přispívá k normalizaci kožního mazu. Ceny za lékařskou kosmetiku začínají od 350 rublů.
 • Ketokonazol Zn2 +. Dokonce i od jména je jasné, že tento šampon s ketokonazolem a zinkem. Kosmetika porušuje syntézu fosfolipidů, které zase poskytují výživu houbě Pitirosporum a dalším mikroorganismům. Tento nástroj vám bude stát 180 rublů (objem láhve je 150 ml).
 • Ketozoral-Darnitsa. Na buněčné úrovni dochází ke změně - membrána je poškozena a lipidová nerovnováha je dosažena. Nástroj má nejen protiplísňové účinky, ale také eliminuje zánětlivé procesy na pokožce hlavy, odstraňuje zčervenání a svědění. Cena drogy v Ruské federaci činí 70-90 rublů na objem 60 ml.
 • Šampon Sulsen Forte od domácího výrobce Mirolla s přídavkem ketokonazolu. Kombinuje ketokonazol a disulfid selenu. Má dvojí účinek: eliminuje houbu a normalizuje mazové žlázy. Náklady na láhev o objemu 150 ml jsou 210 rublů.
 • Ketokonazolový šampon. Samotné jméno mluví samo za sebe. Kosmetika vyráběná v Rusku. Svým principem působí jako Nizoral, zabíjí houbu, ale je několikrát levnější. Kontraindikace u těhotných, kojících matek a dětí do 2 let. Náklady na drogu jsou 266 rublů.

Dotčený seznam není úplný. Existuje 10-20 dalších odrůd šampónů proti lupům s ketokonazolem.

Pro léčbu lupin byste měli koupit ketokonazolový šampon obsahující 2% účinné látky, tj. Pro každý gram produktu - 0,02 gramů ketokonazolu. Aby se zabránilo použití 1% suspenze terapeutického léčiva.

Jak používat

Používání šamponu proti lupům, seboroické dermatitidy a dalších dermatologických onemocnění pokožky hlavy je poměrně jednoduché. Postupujte podle našich doporučení:

 1. Navlhčete kudrlinky prostou teplou vodou.
 2. Aplikujte několik kapek terapeutické suspenze na pokožku hlavy.
 3. Pěnový šampon. Jemně masírujte do dermis s masážními pohyby po dobu 3-4 minut.
 4. Umyjte normální tekoucí vodou.
 5. Pokud se vám zdá, že kadeře nejsou zcela vyčištěny, zopakujte postup znovu.

Běh léčby šampony je 1-3 měsíce v závislosti na vývoji seborrhy. Můžete si umýt vlasy každé 3 dny. V případě pityriázy by měl být tento postup prováděn denně v týdnu.

Účinek aplikace

Po dvou týdnech pravidelného používání zjistíte, že množství lupů je výrazně sníženo (dosažení bude snížení počtu bílých šupin o polovinu). V žádném případě nesmí terapii pozastavit, protože nadržené částice pokožky, musíte se stáhnout do konce.

Průběh léčby ketokonazolovými přípravky je 1-3 měsíce v závislosti na stupni zanedbání této nemoci. Podle většiny uživatelů, lupy zmizí po 4 týdnech.

Pro některé lidi jsou léčivé šampony návykové. Nejprve se zdá, že se užívání dermatologických kosmetických lupů sníží, ale později vůbec nezmizí. Jednoduše, houba se zvykne na útok aktivních složek.

Pokud dojde k takové situaci, přestaňte ji používat několik týdnů a znovu ji znovu spusťte.

Na podzim nebo na jaře se mohou v těle objevit změny, které mohou ovlivnit sekreci kožního mazu a způsobit houby. Získejte 1% šampon na bázi ketokonazolu a střídat jeho použití s ​​šamponováním s běžným šamponem, který obvykle používáte. Taková preventivní opatření by měla být provedena nejméně měsíc.

Mezi negativní uživatelské recenze lze zaznamenat silné vysušení pokožky a vlasů. Mnozí zákazníci, kteří se seznámili s obsahem láhve, věří, že medikované šampony by neměly obsahovat laurylsulfát, konzervační látky, vonné látky, barviva.

Analogy

Analogy šampónu mohou být:

 • Sulsen z Amalgámu, který obsahuje disulfid selenu, který zabíjí houbu;
 • Sebiproks, jehož klíčovou složkou je cyklopiroxolamin s protiplesními a protizánětlivými účinky;
 • Fitoval - šampon na bázi zinku, který je vhodný pouze pro suchou pokožku hlavy (bohužel zinek není určen k odstranění houby);
 • Zinovit s climbazolem a pyrithionem zinečnatým (poměrně účinná symbióza v boji proti mykózám a seboroické dermatitidě);
 • Tamponový šampon (tento nástroj pomáhá vyčistit kožní kůru keratinovaných šupin);
 • Friederm na bázi pyrithionu zinku (droga nezabije všechny druhy hub);
 • Ducray šampon z Francie (různé přírodní, obsahuje pyrithion zinečnatý a cyklopiroxolamin).

Pozor! Jak vidíte, ne všechny analogy jsou schopny překonat houbu. Proto si koupte produkt s ketokonazolem v lékárnách svého města a parazitické mikroorganismy budou 100% odstraněny.

Šampony na bázi ketokonazolu, možná nejúčinnějšího nástroje v boji proti lupům a seboroické dermatitidě, 2% pěnové suspenze se mohou po měsíčním kurzu zbavit špatných stupnic. Existuje jedna věc: složky šamponů mohou způsobit alergické reakce na kůži nebo návykové mikroorganismy, které žijí na kůži hlavy. Ale v každém případě - stojí za to vyzkoušet.

Užitečná videa

Nizoral: účinný při léčbě lupů, svědění a alergií po použití, analogy.

Ketokonazol (šampon): recenze, ceny, aplikace

Vlasy a pokožka hlavy často spadá pod negativní vliv různých vnějších a vnitřních faktorů. První známkou problému jsou lupiny. Ketokonazol (šampon) vám pomůže vrátit vlasy zdravému vzhledu. Antifungální lék zmírní nejen symptomy, ale také příčinný účinek nepříjemného jevu.

Složení

Hlavní účinná látka - ketokonazol - je účinný protiplesňový prostředek. Zničí patogenní buňky a zabraňuje jejich úplnému rozvoji. Šampon obsahuje 2% účinné složky. Toto množství je dostatečné k zabránění výskytu bílých "vloček" a zničení houby.

Šampon proti lupům "Ketoconazol" obsahuje antibakteriální složku - zinek (Zn 2+). Má škodlivý účinek na Pityrosporum ovale (houba), čistí dermis z vylučování mazových žláz, snižuje svědění, zklidňuje podráždění. Kromě toho stopový prvek hraje důležitou roli v procesu růstu vlasů.

Zlepšuje působení zinku a ketokonazolového přírodního komponentu tymiánu (tymiánu). Pro krásu a sílu vlasů byla použita v dávných dobách. Bylina má antibakteriální účinek, normalizuje funkci mazových žláz, je schopen eliminovat olupování a svědění pokožky hlavy.

Jak funguje lék?

Vývojářem proti lupům s zinkem je farmaceutická společnost Elfa. Produkty ("ketokonazol", šampon) prokázaly svou účinnost a úspěšně se vyrovnaly s příčinou lupů. Antifungální účinek se rozkládá na dermatofyty (Trichophyton sp., Microsporum sp., Epidermophyton sp.) A kvasnice (Candida sp., Malassezia furfur). Složky přípravku jemně čistí vlasy, dermis a současně regulují sekreci. Kudrlinky po aplikaci šamponu jsou hladké a poslušné.

Aby se zabránilo "abstinenčnímu syndromu" a zabránilo se návratu lupů, odborníci doporučují použití neutrálního "ketokonazolu" - šamponu, zinku, který chybí. Nástroj je určen pro normalizaci mikroflóry pokožky hlavy po použití léku na lupy. Obsahuje hydrolyzované mléčné bílkoviny a ovocné kyseliny pro exfoliaci a obnovu horní vrstvy dermis. Výhodou je nepřítomnost škodlivých sodných laurethů a laurylsulfátů.

Indikace pro použití

Hlavním úkolem šamponu je bojovat proti houbám, které způsobují lupy. Neutrální šampon příznivě ovlivňuje citlivou pokožku, zmírňuje zánět (zarudnutí), podráždění. Doporučuje se používat jako prevenci lupů, posilovat vlasy.

Ketokonazol (šampon se zinkem) je určen k léčbě následujících patologií vlasů a pokožky hlavy:

 • Atopická dermatitida.
 • Lupiny (suché, mastné).
 • Pityriasis versicolor.
 • Seborrhea.
 • Hubová infekce kůže.
 • Staphylococcus, streptokok.
 • Difúzní vypadávání vlasů.

Způsob použití

Pro ošetření lupin "ketokonazol" (šampon) musí být používán 2-3x týdně (kurz - 14 dní). Malé množství přípravku se aplikuje na vlhkou pokožku pokožky masážními pohyby. Je nutné začít z kořenové zóny, postupně se přesouvat po celé délce vlasů. Po první aplikaci by se měl šampon vypláchnout. Druhýkrát se doporučuje, aby nástroj vnikl do pokožky hlavy a ponechal několik minut. Umyjte hojivý šampon velkým množstvím vody.

Během léčby můžete stříkat proti lupům protilátek neutrálním šamponem. To pomůže vyhnout se vysušení dermis a zviditelní vlasy.

"Ketokonazol" (šampon): recenze

Farmaceutický výrobek skutečně splňuje očekávání a eliminuje lupy. To je potvrzeno řadou pozitivních doporučení a zpětné vazby od spotřebitelů. Šampon pomáhá odstranit houby a přetrvávající svědění pokožky hlavy. Výhody léku zahrnují jeho nenápadný pach, ekonomické využití (znamená pěny dobře), dlouhodobý účinek "čerstvé hlavy". Ve vzácných případech nepoužívá léčivo očekávaný výsledek a může vyvolat vedlejší účinky. To je způsobeno citlivostí a intolerancí aktivních složek. Před aplikací je proto důležité seznámit se s pokyny pro lékařské šampony.

Při použití v duetu s neutrálním prostředkem nepotřebuje vlasy dodatečné mytí s kosmetickými šampony a balzámy. Jako prevenci můžete použít nástroj bez zinku. Z přehledu vyplývá, že šampon je vhodný pro každodenní použití (není návykový). Měkká báze léčivého přípravku neobsahuje barviva. "Ketoconazol" - šampon, jehož cena je 180-200 rublů. Má několik dražších protějšků.

Nežádoucí účinky

"Ketokonazol" - šampon, který často nezpůsobuje žádné alergické reakce, protože účinná látka není absorbována do krve. Se zvýšenou citlivostí pokožky se někdy objevují zarudnutí, svědění, zvýšení množství lupů. Klinický účinek může být zcela nepřítomný, pokud etiologie lupů nespadá pod indikátory pro použití nástroje.

Šampon analogy

Chcete-li se zbavit lupů, existuje obrovské množství různých prostředků, ale ne každý z nich je schopen vyléčit houbu - hlavní příčinu vzniku bílých "vloček".

Následující šampony ketokonazolové pokožky hlavy mohou být zakoupeny v lékárnách:

 1. Nizoral je dobře známé antimykotikum používané k léčbě a prevenci lupů. Hlavní rozdíl od Ketokonazolu (šamponu) je cena. Náklady na "Nizoral" se pohybují od 540 do 650 rublů.
 2. Keto Plus je účinný léčebný šampon, který pomáhá zbavit seboru, lupů a hub. Nástroj také odkazuje na nákladné. U balíčku o objemu 60 ml musíte zaplatit 570-700 rublů.
 3. "Sebosol" - se osvědčil a tento antifungální přípravek. Recenzí říkají, že po 1 měsíci používání se můžete zbavit lupin s šamponem. Náklady na láhev (100 ml) - 300-400 rublů.
 4. Mycozoral je levná houba na bázi ketokonazolu a lék proti lupům. Účinnost léku není účinnější než jeho protějšky. Láhev 60 ml bude stát 180-230 rublů.

Terapeutické šampony na bázi ketokonazolu

Ketokonazol je antifungální látka používaná k výrobě terapeutických krémů, masti, tablet a šamponů. Prostředky založené na této složce pomáhají snížit lupy, svědění a snížit sekreci kožního mazu.

Léky odstraňují skutečný problém houbových infekcí, a to nejen symptomy (suchá kůže, lupiny a hypersenzitivita dermis). To je hlavní výhoda a rozdíl produktů v přípravku s ketokonazolem z konvenčních šamponů.

Působení látky

Hlavním úkolem ketokonazolu je zničení typů hub, které způsobují poškození mykózy a pokožky hlavy. To je způsobeno ničením ochranného krytu patogenních mikroorganismů. Lék je také zaměřen na odstranění příznaků houbových infekcí. Patří mezi ně svědění, nadměrná suchost kůže, narušení mazových žláz, stejně jako podráždění a hypersenzitivita kůže. Další účinek těchto terapeutických šamponů: vlasy se stávají zdravými a lesklými, vypadají živější a silnější.

Kromě ketokonazolu obsahuje prostředek následující látky:

Indikace pro jmenování

Onemocnění, pro které jsou předepisovány terapeutické antifungální léky:

 • lichen;
 • seboroická dermatitida;
 • kandidóza;
 • psoriáza;
 • Staphylococcus, Streptococcus;
 • lupiny (suché, mastné);
 • atopická dermatitida;
 • difúzní vypadávání vlasů.

Jejich příznaky jsou: těžká suchost a odlupování kůže, svědění a poruchy sekrece kožního mazu.

V počátečních stádiích onemocnění stačí pouze ketokonazolový šampon. Pokud jsou kožní léze v pokročilejších stadiích, je nutné použít soubor nástrojů k odstranění samotné nemoci a jejích následků.

Ketokonazolové přípravky

Výběr prostředků a jejich koncentrace závisí na stupni onemocnění, na přítomnosti souvisejících symptomů, jakož i na individuálních vlastnostech pokožky hlavy a vlasů. Někdy lékař předepisuje komplexní léčbu, která zahrnuje dodatečné použití krémů, masti nebo čípků (např. Svíčky Altpharm "Ketoconazole").

Glenmark Keto Plus

Populární antifungální činidlo. Kompozice obsahuje dvě účinné složky: ketokonazol a pyrithion zinečnatý. Účinek těchto látek je zaměřen na odstranění svědění pokožky hlavy, loupání, prevence vypadávání vlasů a lupů. Kromě toho zinek pyrithion reguluje produkci konského tuku. Aplikujte Keto Plus dvakrát týdně po dobu 1 měsíce. Pokud jste alergičtí na složky kompozice, budete muset opustit užívání drogy.

Akrikhin Mykozoral

Rozpočet ekvivalentu většiny antifungálních šamponů. Stejně jako ostatní léčiva lék eliminuje příznaky houbových kožních lézí. Lék je aplikován na vlhkou pokožku hlavy se masážními pohyby a držen po dobu až 5 minut, pak se vypláchl. Úplný průběh léčby je 1 měsíc při použití šamponu 2-3 krát týdně. Mycozoral nemá žádné kontraindikace, ale před použitím je lepší konzultovat dermatologa nebo trichologa.

Nizoral

Obsahuje ve složení 2% ketokonazolu a imidu. Nizoral má sedativní, antifungální, antibakteriální a protizánětlivý účinek. Šampon se vyrovnává s peelingem, zarudnutím a svěděním pokožky hlavy. Navíc obsahuje produkt hydrolyzát kolagenu, který posiluje vlasové folikuly a vrací se lesk a hladkost na kadeře. V některých případech dochází k alergické reakci ve formě kožní vyrážky, svědění a závratě.

Sebosol

Šampon "Sebasol" odstraňuje houbu pokožky a její důsledky. Indikace pro použití - seborrhea a pityriasis versicolor. Souvisí s odlupováním kůže, svěděním, přecitlivělostí a podrážděností některých oblastí. Nástroj se doporučuje aplikovat pouze na postižené oblasti pokožky, nechat 2-3 minuty a potom důkladně opláchnout vodou. Nemá žádné kontraindikace, je povoleno užívat pro děti, stejně jako pro ženy během těhotenství nebo kojení.

Tsinovit

Kromě ketokonazolu je zinek součástí šamponu. Účinek léku je zaměřen na zničení houby pokožky hlavy, stejně jako na odstranění svědění, zarudnutí a olupování. Zinek v šamponu je nezbytný pro regulaci mazových žláz pokožky hlavy, což je důležité pro seborrheu. Zinovit můžete několikrát týdně používat. Po nanesení přípravku na pokožku hlavy a vlasy se doporučuje provést lehkou masáž, nechat produkt 1-2 minuty a poté opláchnout tekoucí vodou.

Sulsen forte

Aktivní složkou je disulfid selenu. Účinek látky je zaměřen jak na ničení patogenních hub, tak na odstranění příznaků poškození. Nástroj se vyrovná se svěděním, oloupaním pokožky hlavy, porušením mazových žláz.

Sulsen Forte je dostupný ve formě šamponů a past. Pro zvýšení efektivity se doporučuje používat oba produkty společně. Může být používán denně. Průběh léčby je 1 měsíc.

Koně "síla"

Populární lék na prevenci houbových infekcí pokožky hlavy, stejně jako posilování vlasů a stimulaci jejich růstu. Účinné látky jsou ketokonazol a kyselina citronová. Šampon "Horsepower" se doporučuje rovnoměrně rozptýlit po celé pokožce hlavy a vlasů, vydrží několik minut a poté se umyje. Léčba je jeden měsíc. Indikace pro použití tohoto šamponu je také plešatost.

Ketokonazol Zn2 +

Tento výkonný nástroj k odstranění mykotických infekcí a seborrhey. Je založen na působení ketokonazolu a zinku. Léčivo snižuje množení kvasnicovitých hub Pytirosporum ovale a Candida spp. Také normalizuje tvorbu kožního mazu. Průběh léčby přípravkem Ketoconazol Zn2 + z Elf a jeho dávkování závisí na stupni houbových lézí a stavu kůže.

Seznam podobných antifungálních a antiseborrických šamponů obsahuje následující názvy:

 • Ekoderm;
 • Panthenol;
 • Ketokonazolové lupy proti lupům z Mirolla;
 • Perhotal;
 • Sebiprox;
 • Kenazol;
 • Dermazol atd.

Návod k použití

Existují obecné pokyny pro použití terapeutických antifungálních šamponů.

 1. Po nanesení je nástroj několik minut držen na hlavě a teprve poté je vymyt.
 2. Frekvence používání šamponu závisí na stupni kožních lézí. Například s lehkým světlem nebo lupinami se doporučuje použít antifungální šampon 1-2 krát týdně. Pokud máte zbavený šampon, musíte jej použít každý den po dobu 4-5 dnů.
 3. V opačném případě se použití terapeutických činidel neliší od použití konvenčních šamponů pro čištění. Dávejte pozor na postižené oblasti a také důkladně opláchněte výrobek z vlasů, aby nedošlo k dalšímu podráždění a svědění pokožky hlavy.

Recenze

Maria: Lékař mi ve mně objevil dermatitidu a předepsal mi šampon Keto Plus. Byl jsem s tou drogou spokojen. Již po měsíci léčby zmizelo svědění, lupiny a silné podráždění na hlavě zmizely. Šampon má neutrální vůni, pěnu dobře a snadno se odmyje vlasy. Navíc nezaznamenal žádné vedlejší účinky.

Jaroslav: Nedávno jsem si koupil antifungální šampon na bázi ketokonazolu. Bohužel, kvůli mému vážně zanedbanému onemocnění, nezapadá, potřebujete komplexní léčbu. Nicméně v počátečním stádiu lupů a peelingu pokožky hlavy je tento nástroj nejvhodnější.

Irina: Není to poprvé, co jsem koupil šampon "Ketoconazol" od Mirrolly, protože jsem se již setkal s problémem houby pokožky hlavy. Nástroj ničí houbové infekce a odstraňuje nepříjemné příznaky. Kromě toho se vlasy po použití šamponu stávají hladkými, lesklými a dobře upravenými.

Změny na kůži vyžadují podrobné vyšetření dermatologa. Pouze správná diagnóza je klíčem k efektivní léčbě. Jedním z nejúčinnějších antifungálních léků jsou šampony na bázi ketokonazolu.

Ketokonazolový šampon proti lupům

Před mytí vlasů nasekané tablety do pokožky hlavy (prodávané v každé lékárně nejsou drahé), 5 tablet je hněten do prášku a přidává se do šálku s malým množstvím vody, takže musíte jít alespoň 2-3 hodiny. v noci (účinek bude větší), pak musíte umýt hlavu běžným šamponem a potom ketokonazolem (Mirrolla) se šamponem, musíte si namočit hlavu a ne vypláchnout po dobu nejméně 5 minut.. Ale to může být delší. lžíce tráva kopřiva nalijte vroucí vodu a pokryte.

NIZORAL® byl vytvořen k léčbě příčiny lupů - houby. Abychom parafrázovali slavné klasické pořekadlo, člověk vypadá tak, jak vypadá. Vzhled je naší vizitkou, která velmi určuje naše vztahy s lidmi, úspěch, profesní růst. Proto je tak důležité vždy vypadat "sto procent". Neexistují žádné drobnosti, vše je důležité. Ve snaze vypadat skvěle vyzkoušíme nové a nové výrobky osobní péče... Ale veškeré úsilí se snižuje, pokud naše vlasy a oblečení "zdobí" lupy. Až dosud mnozí věří, že k.

Můj manžel má na hlavě neustálý problém lupů. Zdá se mi, že toto je zvláštnost na jeho genetické úrovni, protože už zkoušel tolik různých šamponů, ale nedokázal se úplně zbavit lupů. Samozřejmě, šampony lupů mu pomáhají snižovat intenzitu intenzity tohoto jevu, ale nemohou se úplně zbavit.

Odpověď na tuto otázku ve skutečnosti netrvá dlouho: pokud jsou oblečení "zdobené" nepříjemnými bílými šupinami, je na čase přijmout opatření. Jaké opatření však bude záviset na tom, proč vznikl tento problém. Proto budeme jednat jinak v různých situacích. Lupy nebo. První věcí je pokus o analýzu problému. Jak dlouho se objevují lupínky? Jaký byl výchozí bod pro vzhled bílých měřítek? Možná jste nedávno změnili šampon nebo nějakou jinou vlasovou kosmetiku, přehnal jste styling vlasů s vysoušečem vlasů a příliš lahodně používáte lak.

Krásné, dobře upravené vlasy jsou sen každého moderního člověka. Nicméně k dosažení tohoto výsledku není snadné: aby naše vlasy vypadaly "sto procent", je nutné věnovat spoustu úsilí. Bohužel ne všechny problémy lze vyřešit pouze pomocí kosmetického či stylového čisticího prostředku a vysoušeče vlasů. Mluvíme o situacích, kdy vlasy postihují houbovou chorobu - lupy. Způsobuje vážné psychické nepohodlí, způsobuje zhoršení nálady a dokonce i depresi. Pokud však přijmete včasnou akci, řešíte problém poměrně jednoduše. Proč se vyskytují lupínky? Jeden z

Jak používat šampon Ketokonazol?

Lupiny se nejčastěji vyskytují v důsledku hubových lézí pokožky hlavy. Ketokonazolový šampon je topický přípravek s antifungálním účinkem. Odstraňuje nejenom nenáviděné šupinovité útvary, ale také ničí houbu zodpovědnou za jejich výskyt, čímž zabraňuje opětovnému vzniku lupů. Kromě toho má ketokonazol vynikající vlastnosti čisticích prostředků a kondicionační složky ve svém složení obnovují strukturu vlasů a usnadňují česání.

Složení

Antifungální vlastnosti léčiva poskytují jeho aktivní složku ketokonazol. 1 g přípravku obsahuje 20 mg této látky. Navíc šampon obsahuje:

 • kokosová mastná kyselina diethanolamid;
 • texapone;
 • imidazolidinylmočovina;
 • kyselina chlorovodíková;
 • Crocuat L;
 • esenciální heliotrop 2184;
 • vyčištěná voda.

Ketokonazolový šampon je topický přípravek s antifungálním účinkem.

Léčivé vlastnosti šamponu

Ketokonazol, na jehož základě je šampon vytvořen, je derivátem imidazoldioxolanu. Při aplikaci na problémovou oblast změní lék složení lipidů membrán a způsobí destrukci buněčných stěn kvasnicových hub a dermatofytů, které vyvolávají vznik lupů a dalších houbových onemocnění. Použití šamponu vede k postupnému vymizení bílých šupin ve vlasech, k odstranění svědění a podráždění pokožky hlavy.

Indikace pro použití

Šampon se používá při léčení a prevenci onemocnění pokožky hlavy způsobených houbovými infekcemi. Je účinný při:

 • lupy;
 • pityriasis (různobarevné) lišejníky;
 • seboroické dermatitidy.

Kontraindikace

Měli byste se zdržet používání šamponu u lidí, kteří mají zvýšenou citlivost na jakoukoli ze svých složek, stejně jako ženy během těhotenství a laktace.

Použití šamponu vede k postupnému vymizení bílých šupin ve vlasech.

Ketokonazol by měl být u dětí pod 12 let používán opatrně a po předchozí konzultaci s lékařem, neboť bezpečnost užívání tohoto léčiva u mladých pacientů nebyla klinicky prokázána.

Nežádoucí účinky

Při lokální aplikaci se složky léčiva prakticky neabsorbují do krve a nezpůsobují systémové vedlejší účinky. Příležitostně mohou lidé, kteří používají tento nástroj, zaznamenat lokální nežádoucí příznaky ve formě:

 • podráždění pokožky;
 • svědění;
 • pocity pálení;
 • nadměrné mastné nebo suché vlasy.

Používání šamponu na šedé nebo chemicky poškozené vlasy může vést k mírné změně barvy.

Jakékoli nežádoucí projevy, ke kterým dochází během léčby léky, by měly pacienta upozornit. Aby nedošlo ke zhoršení tohoto stavu, musí přestat používat ketokonazolový šampon a poradit se s lékařem.

Jak aplikovat šampon Ketokonazol?

Prostředek je určen pro vnější použití v postižených oblastech. Malé množství šamponu je třeba aplikovat na předem navlhčené vlasy a pokožku hlavy, jemně pěnit a nechat na hlavě 3-5 minut, pak opláchnout teplou vodou.

Je nutné se vyvarovat kontaktu léku s orgány zraku. Pokud se dostane do očí, je třeba je umývat velkým množstvím vařené vody při pokojové teplotě.

Léčebný režim

Pacienti, kteří se chtějí zbavit lupů, seboroické dermatitidy nebo zbavit pokožku hlavy, doporučujeme, abyste si vlasy šampon dvakrát týdně umyli na vlasy po dobu 3-4 týdnů. Pokud se lišejník pityriasis používá každý den denně 1 den denně. Délka léčby je v tomto případě 5 dní.

Pacienti, kteří se chtějí zbavit seboroické dermatitidy, doporučují, aby si vlasy šampon dvakrát týdně umyli na vlasy po dobu 3-4 týdnů.

Schéma prevence

Aby se zabránilo výskytu lupů a seboroické dermatitidy, odborníci doporučují používat šampon jednou za 7-14 dní. Je žádoucí provést profylaxi chiriformis v prvních týdnech léta. Chcete-li to provést, umyjte si vlasy šamponem 1 denně denně po dobu 3 dnů za sebou.

Podmínky prodeje a skladování

Ketokonazol se prodává v lékárnách. Recept na jeho získání se nevyžaduje.

Šampon by měl být chráněn před vlhkostí a přímým slunečním světlem. Doporučuje se, aby se udržovala při teplotě vzduchu + 18... + 25 ° C na místě mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léčivého přípravku je omezena na 3 roky od data výroby.

Ketokonazolová šamponová cena

Droga patří do průměrné cenové kategorie. V Rusku stojí asi 190 rublů na láhev 150 ml. Na Ukrajině bude droga muset zaplatit v průměru 70 hřiven.

Analogový šampon Ketokonazol

Dnes je v lékárnách představen velký výběr šamponů proti lupům obsahujících ketokonazol. Mezi tyto léky patří:

 • Nizoral (více informací zde):
 • Dermazol (více informací zde);
 • Ketozoral;
 • Orazol;
 • Mycoral (více zde);
 • Perhotal (více zde);
 • Sebosol;
 • Ebersept, atd.

Zvláštní pozornost je věnována šampónu Keto Plus, který kromě ketokonazolu obsahuje aktivní složku pyrithion zinečnatý. Kombinace těchto složek umožňuje dosáhnout výraznějšího terapeutického účinku v boji proti lupům a dalším houbovým chorobám pokožky hlavy.

Recenze

Elena, 32 let, Norilsk.

Dlouho jsem se nemohl zbavit lupů. Používané šampony měly pouze dočasný účinek a po jejich přerušení se opět objevily problémy se skalpem. Ne tak dávno, na základě doporučení trichlóga začala být užívána ketokonazol. Po několika použitích, lupiny zcela zmizely a nikdy se neobjevily. Nyní občas používám tento prostředek k profylaxi a už nepochybuji o své neodolatelnosti.

Nadezhda, 27 let, Tyumen.

Po návštěvě kadeřnice jsem čelil strašlivému problému - seboroické dermatitidě. S touto chorobou je kůže na hlavě svědivá, podél vlasové linie jsou krusty a hojné lupy. Lékař mi poradil, abych koupil ketokonazol a každý měsíc mi jeden měsíc umyl hlavu. Šampon má příjemnou vůni, dobře pěny, vlasy jsou hedvábné a příjemné na dotek. Po první aplikaci se svrbení stalo méně rušivým a na konci léčby zcela zapomněla na seboroickou dermatitidu.

Alla, 42 let, Moskva.

Mlčenky mého manžela vypadaly jako sníh. Zkoušel mnoho reklamních šampónů, ale nebyl žádný konkrétní výsledek. Přítelkyně lékárny doporučuje, aby proti lupům bojoval s domácími léky Ketoconazole, přesvědčující, že je to účinný šampon, který odstraňuje příčinu lupů. Po několika použitích můj manžel zapomněl na "sníh" ve vlasech. Přítelkyně měla pravdu, díky ní za to!

Anatoly, 22 let, Kazan.

Dříve, pro prevenci lupů používal Nizoral. Šampon funguje dobře, ale drahý. Rozhodla jsem se hledat něco levnějšího. Lékárna nabídla ketokonazol. Omyl si hlavu jen jednou a pokožka se okamžitě začala strašně svědit, večer se kvůli tomu jen těžko usnula. Četl jsem v pokynech pro šampon, že se projevuje jeho vedlejší účinek. Musel jsem se vrátit zpět k drahému Nizoralu. Možná, že pro někoho je ketokonazol nejlepším lékem na lupy, ale ne pro mě.

Natalie, 28 let, Murom.

Ketokonazol koupil pro svou sestru, když měla ve vlasech vícebarevné lišejníky. Několik dní po zahájení léčby začaly zmizely skvrny, které jí způsobily tolik utrpení. Sestra byla spokojena s léčbou, 1 lahvička pro ni byla dost.

Pro Více Informací O Suché Vlasy