logo

Vědecká trichologie: léčba vypadávání vlasů - co dělat, jak se léčit a chránit před ztrátou pramenů?

Pokud léčíte samotnou ztrátu vlasů, proces může být neúčinný.

Pokud sami vyřešíte tento problém a vaše vlasy nadále vypadnou, kontaktujte trichologa. Tento odborník ví, jak porazit nemoc a udržet krásný účes.

Tricholožka je odborník na vlasy, který se zabývá různými problémy zdraví a pramenů pokožky hlavy.

Pomůže vám řešit problémy týkající se plešatosti, vypadávání vlasů, vyléčení ze seborrhy a dalších problémů.

Kdy mám kontaktovat trichlóga?

Ihned poté, co bylo zjištěno, že vlasy vypadnou - tricholožce s dlouhými kroky!

Pokud osoba ztratí více chloupků, měli byste se obrátit na odborníka, který vám pomůže najít příčinu jejich ztráty. Jděte co nejdříve k lékaři. Pak můžete rychle a bez námahy vyřešit problém plešatění.

V takových případech je třeba kontaktovat trichlóga:

 • když vypadnou vlasy silněji než obvykle;
 • pokud problém ztráty pramenů vás znepokojuje více než měsíc;
 • silně snížená hustota vlasů;
 • jsou viditelné holé skvrny;
 • neustále měníte šampon, jiné prostředky;
 • lidové metody nedávají výsledky;
 • kromě pádu existují další problémy s prameny (křehkost, suchost, dělené konce);
 • lupy (nešetříte sami);
 • vlasy rostou pomalu;
 • prameny se staly křehké, křehké, silně se rozdělily na špičky po celé délce.

Pokud ztráta vlasů není dlouhou dobu léčena, můžete "vynechat" klíčový okamžik, kdy se ztráta pramenů změní v patologii (alopecie). Taková nemoc může způsobit plešatost.

Jaké testy a testy jsou předepsány?

Na recepci trichologist ptá klienta o tom, kdy a za jakých podmínek se vlasy začaly vypadávat, se kterou může být připojen, zda před provedením jakýchkoliv úprav, a to, co v případě, že výsledek muže přijatého co dnešní stížnost.

Následuje kontrola: specialisté hodnotí stav pokožky, vlasů, nehtů. Aby doktor dokázal udělat objektivní obraz, neumývejte si vlasy jeden den předtím, než navštívíte trichologa a odstraníte lak z nehtů.

Specialista také provede trichoskopii. Toto vyšetření se skládá z diagnostiky vlasů a vlasové pokožky pomocí speciálních nástrojů. Jiné diagnostické metody jsou zvoleny individuálně (testy, konzultace s dalšími specialisty apod.).

Pro vyšetření zdravotního stavu předepíše lékař podrobný krevní test. Pokud existují odchylky od normy, může mít osoba patologii.

Pro vyšetření imunity lékař předepíše imunogram, který určí stav imunitního systému. Budete také potřebovat test na alergie (to je nutné, pokud ztráta je spojena se svěděním a intenzivní ztrátou pramenů).

Kromě výše uvedených studií by měli konzultovat endokrinologa, analýzu činnosti žláz s vnitřní sekrecí (pohmat, ultrazvuk, hladiny hormonů endokrinních a pohlavních žláz).

Trichologie: léčba vypadávání vlasů pomocí hlavních metod

Nejoblíbenější ošetření spadů jsou profesionální možnosti léčby. Trichologové poradují s kosmetologií hardwaru. Může se provádět v střediscích pod lékařským dohledem.

Tato terapie zahrnuje:

 • vakuová masáž pro hlavu, která trénuje vlasové folikuly, normalizuje mikrocirkulaci krevních cév hlavy;
 • mikrokruhová terapie ke stimulaci růstu;
 • elektroforéza, která přispívá k vzhledu nových chloupků;
 • laserová terapie (kořeny jsou ošetřeny studeným laserem).

Fondy, které jsou zárukou, že pomáhají při vypadávání vlasů, neexistují. Každá metoda má své nevýhody, protože žádná možnost léčby nemá vliv na celé tělo, ale bojuje se specifickým problémem.

Pro ošetření můžete použít masky, balzámy, spreje, pleťové vody, balzámy nebo šampony. Pokud dodržujete základní pravidla, pravděpodobnost ztráty vlasů se několikrát sníží. Ale pro to je nutné zajistit pokožku a prameny s dobrou péčí.

Populární opatření pro splachování pramenů jsou:

 1. Komplexy vitamínů. Pokud je strava nevyrovnaná, tělo postrádá určité látky. Trichologové se domnívají, že je důležité užívat drogy jako Pantovigar, Merz, Aevit, Vitrum Beauty a Revalid.
 2. Lidové prostředky. Domácí recepty jsou účinné v boji za zdravotní účesy. Dopřejte si masky na bázi olejů a přírodních produktů.
 3. Kosmetika. Spreje, masky, šampony z lékárny jsou užitečné a efektivní znamená, že lékaři předepisují obnovení vlasů. Trichologové doporučují kosmetiku jako "Fitoval", "Alerana", "Generol" atd.

Chcete-li zastavit plešatost, je třeba dodržovat obecné rady trichologů o vypadávání vlasů:

 • šampon by měl obsahovat maximálně přírodní látky;
 • léčivé látky by měly být používány pouze během průběhu (ne více);
 • masáž před praním, použití masky, přidání olejů;
 • přidat heřmánek, heřnu, řezivo, dubovou kůru při opláchnutí;
 • chránit prameny před změnami počasí (mráz, slunce, teplo, srážky) a nosit klobouk (teplé klobouky v zimě, šátky v létě nebo klobouky). O vlivu životního prostředí a sezónní vypadávání vlasů si přečtěte zde.

Nadměrná ztráta vlasů je často pozorována po porodu. Proces nesení dítěte zpomaluje působení hormonů, prameny v tomto okamžiku téměř nevypadají.

Ale když se dítě narodí, ztratí hodně vlasů. To může vyděsit mladou matku. Je pravda, že po několika měsících se proces zastaví a ztráta se vrátí do normálu.

Pokud k tomu nedojde 90 dní po narození a prameny stále intenzivně klesají, musíte se obrátit na trichlóga.

Prevence

Na recepci obdržíte radu od trichlóga pro vypadávání vlasů, což je důležité pozorovat:

 • Lékař doporučuje všem klientům, aby se starali o vlasy, aby podnikli řadu činností pro oživení a posilování vlasů;
 • je důležité vybrat správný hřeben;
 • nepoužívejte nástroje pro česání z kovu, plastu;
 • pokud člověk ztratí vlasy po půl roku, může se nemoc stát chronickým.

Chcete-li zachovat zdraví, je důležité vyživovat vlasy vitamíny, mikro-, makroelementy a dalšími látkami důležitými pro zdraví. Tělo potřebuje vitaminy skupiny B, A, C, E, PP.

Také denní strava by měla obsahovat zdravé potraviny bohaté na tyto složky. Je nesmírně důležité jíst čerstvou zeleninu, bylinky, ořechy, ovoce, stejně jako mořské ryby, mořské plody.

Věnujte pozornost struktuře vlasů. Dlouho je důležité hřebenit od středu k špičkám, pak můžete jít ke kořenům. Večer můžete masírovat vlasy štětcem. Taková masáž je vynikající způsob, jak relaxovat před spaním.

Další tipy na ztrátu vlasů:

 • nečistěte vlhké vlasy;
 • vždy důkladně umyjte šampon a další výrobky;
 • kartáčujte vlasy na čerstvém vzduchu.

Umyjte si správně hlavu. Pokud si každý den umyjete vlasy, může to způsobit skutečné onemocnění. Začněte trpět ochrannou vrstvou (odstraní vodu). Pak nebude mít hlava čas na rozvoj sebu, což je obrana.

Kudrliny se nakonec stanou suchými, tenkými, nudnými, nebudou přijímat potraviny a vitamíny, které jsou potřeba s hroty a kořeny. Kůže ztratí ochranné funkce, což přispěje k vzniku různých onemocnění.

Více užitečné o správném tachyologichesky na hlavě - na videu:

Stává se tak, že vlasy vypadnou silně z nějakého zvláštního důvodu. Často plešatost a ztráta vláknových signálních poruch v těle. Účes odráží současný stav těla.

Zánět, vyčerpání, hormonální poruchy, nutriční nerovnováha, stres, střevní poruchy a oslabená imunita, alergie - to vše přispívá ke ztrátě pramenů. K zastavení destruktivního procesu je nutné co nejdříve konzultovat s trichologem, najít příčinu onemocnění a obnovit zdraví.

Užitečné video

Několik obecných tipů trichologist v jednom videu!

Tipy tricholog: 23 vládne elegantní vlasy

Mohu si každý den umýt vlasy, jak určit typ vlasů, doporučení.

Sezónní čepice mohou být považovány za uzavřené a vlasy nejsou ve stavu, aby se ukázaly? Tricholožka a kosmetologka Tatiana Melnichuková dala jednoduchá doporučení, po níž může každá dívka přeměnit vlasy.

 • Jak se zvířata vylupují, tak se "vrháme" na jaře a na podzim. Od sezónního spadu nikam nechodí. Nestákejte se! Mínus 60 chlupů denně s průměrnou hustotou je normální.
 • Tlustý ocas a prodloužení mohou odvodit vlasy o 30%. Pod mazovou žlázou máme sval, který zvedá vlasy. Pod ním jsou kmenové buňky, jsou také budoucími vlasovými folikuly. Tvrdá pevná žvýkačka nebo váha lepených vlasů udrží tento sval v neustálém hypertónovém tónu. Oblast kmenových buněk trpí tímto problémem. "Hair Park", samozřejmě, bude aktualizován, ale ne v kompozici, která byla před rozšířením. Odstraníte-li umělé prameny, dejte 3-4 měsíce přestávku, abyste obnovili předchozí hustotu.
 • Toto pravidlo platí také pro řasy. Při zvedání řas trochu počkejte s rozšířeními. Řasy se zotavují rychleji a jednodušeji než vlasy. Za 2-3 měsíce obdržíte aktualizovaný okraj.
 • Stres je jednou z hlavních příčin abnormální ztráty. Vlasy reagují na adrenalin. 2-3 měsíce po stresující situaci počkejte na neplánované "molt". Chcete mít krásné kudrlinky, vyvarujte se emočních bouří! Pokud je to samozřejmě možné.
 • Rozhodnutí o vyloučení bílkovin z jídelníčku vede k křehkosti a ředění. Vlasy jsou 80% bílkovin: keratinocidy, fibroblasty, trichocidy jsou proteinové buňky. Pro jejich normální konstrukci jsou potřebné bílkoviny a aminokyseliny - "cihly" a "malta", z nichž jsou postaveny vlasy.
 • Masáž krku je vynikajícím prostředkem boje proti ztrátě. Nenechte se překvapit, pokud ji tricholožník přiřadí jako terapii. Křeče cervikálních cév mohou být velmi příčinou patologického "moltu". Dobré krevní zásobení kůže je zárukou nepřerušené a přiměřené výživy vlasových folikulů. Jděte do sprchy Charcot!
 • S kým spíte - vaše vlasy nezáleží. Na rozdíl od toho, jak spíte! Čím delší doba spánku, tím více vlasů. Čím méně času spíte, tím spléstají vaše prameny.
 • Nejlepším účesem pro spánek s dobrou délkou je volné tress-spike. Absence napětí znamená nepřítomnost vazospasmu. Tento účes pomůže vytvořit nové folikuly a nebude zasahovat do spánku blízkých.
 • Pokud se přírodní fáze ztráty vlasů objeví (a trvá 5-6 týdnů), mnozí dělají chybu a snaží se používat hřeben méně často, aby vypadaly vlasy co nejméně. Faktem je, že zastaralé, téměř mrtvé vlasy mohou dlouho zůstat ve štěrbině. A je již podpořena novým zdravým vlasem. Hřeben, aktualizujte "parku" vlasů!
 • 50% mazu na povrchu celého našeho těla vytváří přesně pokožku hlavy! Odlupování této oblasti alespoň jednou týdně je užitečným a nezbytným rituálem. Ale použijte správné ekvolanta. Slané křoviny jsou obecně tabu. Nejenže škrábnou kůži, ale také tahají vodu z epidermis. Pro pokožku hlavy by bylo nejlepší volbou chemické peelingy na bázi kyseliny glykolové - snadno rozpouští mastné zátky. V trichologických liniích si můžete vybrat peeling specificky pro svůj typ pleti: salicylic, jílu nebo glykol.

Jak nezávisle určit typ pokožky hlavy bez trichoskopu?

Zeptejte se sami sebe: jak často si umyjte vlasy?

 • Denní - typ tuku.
 • Jednou za 5-7 dní - suchý typ.
 • 1 krát za 2-3 dny - kombinovaný typ (absolutní norma).

Vybíráme správný šampon

 1. Tlusté kořeny a suché špičky - stížnost 60% dívčích, kteří se hlásí k trichologovi. Proč ano? Blahopřejte špatnému šamponu. Průměrná dívka, aniž by vzala v úvahu problémy pokožky hlavy, vybírá šampon ne na kůži, ale na vlasovou šachtu (obvykle v supermarketu): zvlhčuje, lepidlo rozděluje konce, dává hladkost. Taková tobolka obsahuje přebytek silikonů, olejů a kondicionačních činidel pro vyhlazení jádra. Jeho pH je obvykle vyšší než pH pokožky hlavy, a proto není schopné kvalitativně vyčistit mastnotu, prach a nadměrné váhy. Kořeny jsou stále tučné, ale kufr stále nedostává dostatek vlhkosti. Dokonale vybraný šampon rychle vyřeší tento problém.
 2. Vše, co potřebujete od šamponu požadovat, je vysoce kvalitní čištění. Je určen speciálně pro tento účel. Sulfáty a parabeny jsou dvěma hlavními čistícími látkami v šamponu. Odlehčují kůži tuku. Sulfáty a parabeny přicházejí v různých kvalitách: rafinované výrobky za nízké ceny (jako v masovém trhu) nebo nákladné při výrobě výtažků z rostlinných výtažků, například z kokosu. Náklady na tyto složky se odrážejí v ceně. Společná pravda: musíte platit za kvalitu.
 3. Olejnatá skalp má pH 7,0-7,2, dobře se čistí mírně kyselým šamponem s pH 3,2-3,5. Pokud je pokožka na hlavě suchá - její pH je 2,3, šampon s kyselostí 6,0 pomůže vyčistit a snížit její kyselost na normální hodnotu (toto pH v dětských šamponech je "bez slz" a také v očním skořápce, proto "nepoškrčí oči").
 4. Umyjte si hlavu, když se špiní, a to i tehdy, když se to musí provádět dvakrát denně. V blízkosti každého vlasového folikulu je mazová žláza, která produkuje kožní mazu. Někdo má jen jednu, někdo má dvě a někdo má šest! To je genetika.
 5. Pokud je pokožka hlavy příliš mnohokrát, koupte dva šampony - hluboké čištění a neutrál. A střídavě je. Hodnota pH neutrálu bude vždy v rozmezí 5,0-5,5 (na lahvičce se obvykle nachází značka "pro denní mytí"). Pak bude pokožka chlupaté části přehnaná a již nebude kompenzovat nedostatek vlhkosti v kožním tuku.
 6. Kondicionér a olej, nanesené do vlasových kořínků, nebudou zvlhčovat suchou pokožku. Je třeba zvlhčit pokožku hlavy? Podívejte se na trichologické ukovaya pravítka. V nich najdete hydratační séra a lotiony založené na kyselině hyaluronové. Jejich struktury a složení snadno pronikají do pokožky, neleží se okluzivním filmem a nevyvolávají nárůst mastnoty.

Pozor! Typ pokožky hlavy se může měnit po celou dobu života! Dnes si každý den umyjete vlasy a vaše čtyři (nebo všechny šest) mazové žlázy pracují v plné kapacitě a zítra se přesunete do jiné země, kde klima, složení, acidita vody a změna stravy zpomalují produkci kožního mazu. A teď si každé tři dny omýt vlasy! Nebo přišlo těhotenství a estrogen se zvedl. A (bingo!) Jste šťastný majitel normálního typu pokožky hlavy. Vyberte šampon se zaměřením pouze na aktuální stav vlasů. Nenechte se řídit silou zvyku.

Doporučení

 • Po bazénu a posilovně umyjte vlasy šamponem! Použijte neutrální pH 5,0-5,5. Vyčistí kůži solí, které se během cvičení vyvinuly s potem, po chlóru z bazénu povede k normální kyselosti hlavy.
 • Zdravý objem a platinová blondina jsou obtížné, ale poměrně reálné. I přes to, že osvětlení ničí kutikulární vrstvu a vlasy nejen vypadnou, tak i v prutu se vlivem intenzivní domácí péče a salonních procedur úspěšně vyřeší. Výzvou číslo jedna pro barevné blondýnky je hydratace. Povinný rituál: kondicionér, maska, olej, denní sprejové sérum pro hydrataci během dne. "Těžké dělostřelectvo" v podobě kurzu zvlhčení salónu pomůže nejen zachovat délku a hustotu, ale také, aby blond skutečně luxusní.

Nemělo by být nemožné připomenout, že klimatizace, masky a oleje jsou aplikovány pouze na prut a špičky.

 • Keratinová laminace nevyléčí vlasy. Obsahuje silné silikony, které jednoduše zahřívají pokožku po určitou dobu, například po dobu dvou měsíců, s horkým "žehováním". O dva měsíce později silikon opouští vlasy spolu s vrstvou pokožky a zjistíte, že stav kudrlin je mnohem horší než před laminací. Alternativa k laminování za tepla - ošetření koktejly kyseliny hyaluronové, peptidů, ceramidů a minerálů. Tato zvlhčující směs je vložena do vlasů pomocí speciálního ultrazvukového gadgetu, aniž by zničila pokožku. Tento postup funguje do budoucna, a ne jen na dva měsíce.

Klikněte na "Líbí se" a získejte pouze ty nejlepší příspěvky na Facebook ↓

Ředící vlasy u žen

Většina žen považuje jejich vlasy nejen za součást jejich těla, ale také za přirozenou výzdobu, a proto aktivně využívají všechny možnosti moderní kosmetologie, aby vytvořily účesy z vlasů. Vypadá to velmi atraktivně ze strany nebo strany, ale pro vlasy tohoto typu experimentů mohou být samy o sobě škodlivé. A často, s nadměrným nadšením pro různé typy styling, barvení a curling, existuje takový problém, jako je ztenčení vlasů u žen.

Samozřejmě, že odpovědět na otázku, proč jsou vlasy vlasů řídké, by byly určitě špatné. A obviňovat i kosmetický průmysl. A to vše proto, že ve skutečnosti faktory, které mohou ovlivnit zdraví vlasů, je mnohem víc, než bylo oznámeno.

Co dělat, když ženy ztuhnou vlasy? Především je třeba si uvědomit, že přítomnost ředěných vlasů u žen není věta a tento stav nutně nevede k alopecii. Zároveň je výmluvným signálem, že něco není v pořádku a je třeba věnovat pozornost tomu. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, když si všimnete, že mop vašich vlasů není tak silný jako předtím, je jít na schůzku s tricholožníkem, který se zabývá zdravím vašich vlasů a určitě vám poskytne objektivní lékařskou pomoc. jak přesně se můžete vypořádat s tímto problémem.

Možné příčiny, proč se vlasy vlasů ztenčují

Když žena zjistí, že její vlasy jsou střízlivější, první věc, která přijde na mysl, je zdravotní porucha. Ve skutečnosti však všechno není tak jasné. Ztráta určité části vlasů není vždy spojena s patologickými procesy. Chcete-li získat lepší představu o tom, co přesně může ovlivnit tloušťku vlasů, považujeme za nejčastější příčiny vypadávání vlasů.

1) Vlasy jsou příliš těžké. Není žádným tajemstvím, že mnoho žen miluje růst dlouhých vlasů. A to může způsobit jejich ztrátu. Zejména ženy, které mají přirozeně tlusté a těžké vlasy. V určitém okamžiku mohou být vlasy prostě příliš těžké pro svou "žárovku" a vypadnou. Proto nezapomeňte upravit délku vlasů.

2) Nesprávná péče. Časté zbarvení, použití vlasových sušiček, kleští, žehliček, horkých válečků, tuhých dásní a stylingových výrobků je docela schopné (zvláště pokud tyto metody používají žena jako celek) k vyvolání vypadávání vlasů. Je také důležité vybrat správné produkty péče o vlasy (šampony, balzámy, masky).

3) nadměrná práce, stres, nezdravá strava. Všechny tyto vnější faktory mohou vlasům zbavit normální výživu. Navíc reakce imunitního systému na stresovou situaci je nepředvídatelná. Někdy selže a tělo začne odmítat buňky vlasových folikulů jako cizí.

4) Hormonální poruchy. V tomto případě je v ženském těle testosteron produkován v přebytku, a pak ztenčení vlasů u žen a u mužů je fenomén způsobený stejnou příčinou.

5) Léky (zejména pokud je kurz dlouhý). Při dlouhodobé léčbě mnoha onemocnění mohou agresivní účinky léků vyvolat vypadávání vlasů. Klasickým příkladem je radiační a chemoterapeutická léčba rakoviny. Vidíte však, že pokud jde o život a zdraví, problémy s ochranou vlasů ustupují do pozadí. Nicméně i antibiotická terapie může být faktorem, který způsobuje ztenčení vlasů. Pokud zaznamenáte negativní změny, ujistěte se, že je ohlásíte svému lékaři. Možná bude nutné upravit průběh léčby, ale opět jej může vyrobit pouze certifikovaný lékař.

Co dělat, když ženy ztuhnou vlasy?

Ztráta vlasů může být rovnoměrná, po celé hlavě, a možná i lokální, když dojde ke ztrátě v jedné konkrétní oblasti hlavy. Takže svalové vlasy u žen a v chrámech, na čele a na jiných místech.

Takže pokud mluvíme o hormonální poruše, pak se vlasy žen ředí hlavně na čele. To je charakterizováno vznikem takzvaných plešatých plenek, které jsou typické především pro androgenní alopecii. Povaha ztráty vlasů může určitou informaci o stavu pacienta poskytnout kvalifikovanému trichologovi, ale zpravidla to nestačí k provedení skutečné diagnózy. Je zapotřebí podrobnější vyšetření, po kterém je předepsána léčba.

Ve většině případů, pokud půjdete k lékaři včas, ztenčení vlasů u žen je docela reverzibilní záležitost. V počátečních stádiích, například, androgenní alopecii, jsou často předepisovány hormonální léky, které pomáhají přinést rovnováhu hormonů podle pohlaví. S obecným oslabením a vyčerpáváním těla, předepsanou stravou bohatou na bílkoviny a také vitamínovými a minerálními komplexy je vybrán správný systém péče o vlasy.

Fyzikální terapie (laserová, ultrafialová a další) může také pomoci, stejně jako masáž hlavy, jehož význam má stimulovat krevní oběh v oblasti růstu vlasových folikulů.

Mezi preventivními opatřeními stojí za zmínku zdravý životní styl, správnou výživu, kvalitní péči o vlasy (bez úspory peněz), vyhýbání se stresovým situacím, pravidelné návštěvy kosmetického salonu a používání profesionálních prostředků pro růst a výživu vlasů podle jejich současného stavu.

Ale co dělat, když ženy ztenčují vlasy v progresi a konzervativní terapeutický účinek je neúčinný nebo vůbec neúčinný. Pak musíte přistoupit k transplantaci. A tady mnoho lidí má strach z operace, protože tento postup je docela traumatický. Ano, to bylo kdysi. Nyní však získává oblíbenost minimálně invazivní transplantace vlasů metodou HFE, která se provádí pomocí mikročoček. Tak jsou zdravé implantáty přeneseny na poškozenou oblast co nejblíže a současně kůže prakticky není zraněna. Není nutná ani anestezie, ani další příjem antibiotik jako možná prevence infekce, jako u agresivnějších transplantačních metod. Účinnost metody HFE je velmi vysoká a může přesáhnout devadesát procent.

Často kladené otázky
vlasy mužů

Dělám vzpírání a nyní je předkonkurenční příprava. Bude to trvat asi 2 měsíce, takže bych nechtěl tento problém dlouho odložit. Jak dlouho po operaci potřebuji a obecně budu muset přestat sportovat?

Dobré odpoledne, řekněte mi, po transplantaci vlasů můžete i nadále používat Minoxidil, masírovat hlavu a chránit vlasy. A jak to ovlivní transplantované vlasy.

Hodnocení pacientů
Hfe

Michael, 3. února 2019 Dobré odpoledne) Jsem 35 let, začal jsem ztrácet vlasy od doby, kdy mi bylo 25 let, nemohl jsem se rozhodnout o transplantaci vlasů po dlouhou dobu, ale všechno to fungovalo spontánně :) napsal 3 známým klinikám, první Alla Petrovna Datskaya Clinic HFE odpověděl Požádal jsem, abych provedl fotku a nakonfiguroval mě vzdáleně a vypočítal přibližné náklady na transplantaci, dohodl se na datu a čase přijetí.

Ilya Krasnodar, 9. ledna 2019 Přátelé! Píšu tuto recenzi těm, kteří pochybují nebo se bojí provést transplantaci vlasů na klinice HFE.

Obchodní ředitel kliniky
HFE, přední tricholog

Jsou vaše vlasy ztenčující? Tipy pro trichologa

Proveďte schůzku

Zeptejte se online

Požádejte o zpětné volání

- Georgy Borisovič, první otázka je okamžitě následující: po návratu z dovolené strávené u moře mnoho lidí má otázky ohledně obnovení vlasů po slunci a slané vodě?

Když jsme slunce zakopali na slunci bez čelenky, plavali jsme po moři, aniž jsme umývali vlasy, a samozřejmě je trochu zkažili. To se však týká pouze vnějšího prostředí, takže po návratu domů musí být zesíleny zvnějšku i zevnitř. Uvnitř je třeba vzít dobré vitamíny a pomocné masky a výživné šampony.

- Lidé jsou rozděleni do dvou kategorií: někteří tvrdí, že nemá smysl platit za šampon za přehnanou cenu, jiní dávají přednost profesionální péči o vlasy. Který z nich je správný a jak si vybrat péči o vlasy?

Na tuto otázku začnu odpovědět z dálky. Nyní vidím poměrně velký počet lidí, kteří mají velmi široké oddělení, ale zároveň si vůbec nevšimnou tohoto problému a skutečnosti, že jejich vlasy jsou ztenčující. U takových lidí by stačilo poradit s přáteli, aby se po výletu do moře postarali o něco s vlasy. Pro seriózní přístup je nutná návštěva specialisty na konzultaci, protože existují profesionální nástroje, které dokážou dobře a rychle řešit problémy.

- Šampony bez sulfátu jsou velmi populární. Má smysl přeplatit za ně? Obecně platí, co jsou sulfátové a nesulfátové šampony, s parabeny nebo bez nich? Jak porozumět různým dostupným šampónům?

- A co jsou šampony, balzámy, kondicionéry, které se nazývají přírodní kosmetika?

Jsou dost dobré, ale v jistém smyslu se vzdáleně podobají homeopatii. Nejsem proti homeopatii, ale zatím jsem neviděl jediný skutečný výsledek pro ty, kteří jsou léčeni pouze homeopatickou cestou. Přírodní kosmetika - dobrý nápad, který se mi líbí, ale výsledek je přesně stejný jako u běžných prostředků.

- Je pravda, že dříve, když jsme měli jen hennu a basma z vlasových výrobků, byly naše vlasy zdravější?

Ne Nyní se podíváme na hustotu vlasů, a když vidím například filmy z 50. let, často vidím ženy s řídkými vlasy. Je jich stejný počet, ale v tomto procesu se podílejí již mladší dívky, a proto se zdá, že nyní je stále více a více takových lidí.

- Využívá tento postup jako leštění vlasů?

Je třeba jasně definovat, co se rozumí přínosem. Pokud jde o hustotu - ne, nepřináší. Z pohledu stavu vlasů sama - pravděpodobně nezhoršuje jeho stav. Když mluvíme o srsti, musíme si vždy pamatovat na dvě věci: tloušťku vlasů, tj. zda vypadnou nebo ne, a stav vlasového hřídele. Vše, co můžeme dělat doma, je péče o vlasovou šachtu. Všechno ostatní je řešeno jen s pomocí tricholožky. Pochopte příčinu ztráty, neutralizujte ji, zvětšete hustotu - pro to musíte kontaktovat specialisty. Abyste si sami mohli všimnout problému, můžete si vzít fotografii s rozloučením a pravidelně ji porovnávat s stavem vlasů na hlavě. Odstranění vlasů je nejlépe vidět vypadávání vlasů.

- Myslím, že jsme sledovali, kolik vlasů zůstává na hřebenu.

Ano, je to také ukazatel. Pokud jsou vlasy stejným množstvím po celou dobu, pak je to v pořádku, ale pokud se stalo mnohem větší, pak je to důvod k obavám.

- Proč někdo velmi rychle rozvíjí vlasy a někdo ji vůbec nemůže růst?

Protože je to přirozené. Existuje několik jednoduchých zákonů: zaprvé, vlasy žen rostou vždy rychleji než muži. Za druhé, v mladém věku, vlasy rostou rychleji než u starších osob. Konečně každý má růstový cyklus: 3, 5, 8, 10 let.

- Jsou šampony nebo jiné produkty na růst vlasů mýtem nebo skutečností?

Pro růst vlasů je mýtus. Pro kvalitu - ano, existují tyto nástroje, ale ne pro růst vlasů.

- Může vypadat vypadávání vlasů příznakem rakoviny?

Teen lupy

- Další otázkou je následující: 12letá dcera má seborrheu a lupy. Jak řešit tento problém? Jaké šampony a přípravky lze použít v tomto věku?

Soudě podle věku, dívka nyní prochází hormonální úpravou a seborrhea naznačuje, že mužské hormony jsou nad normálem. Musíte navštívit dobrého gynekologa-endokrinologa a vyřešit tento problém navenek. Musíte trpět po dobu 2-4 let, dokud nebude zaveden cyklus a hormony se nedostanou do rovnováhy.

Tip pro mastné vlasy

- Šampon by měl poradit trichologovi?

- A jak se cítíte o dalším trendu - umýt si vlasy s dětskými šampony?

Zapamatujme si některé funkce. Co je to mýdlo? Je to alkalie. Pokud dříve byla vysoká koncentrace mýdla, je nyní nízká a je spíše problematické umýt špinavé a mastné ruce moderním mýdlem. Totéž platí s dětskými šampony: stále jsou pro děti a pro dospělé je jejich použití prakticky nulové.

Proveďte schůzku s tricholožkou:

- Jaká je četnost mytí vlasů normální?

V průměru je běhání vlasů dvakrát až třikrát týdně normální, ale přizpůsobujete se podle stupně vypadávání vlasů.

- Další otázkou je, že se na pokožce hlavy objevují období změny měřítka (nikoli lupy). Po opláchnutí zůstává zarudnutí, pak se znovu odlupuje. Ani dietní, ani seboroické šampony nemají žádný účinek. Jaký by mohl být důvod?

Bohužel, pro přesnou odpověď musíte problém vidět naživo. Tam jsou takové možnosti, že člověk dostane nějaké hoření je neznámý. Není-li to určitě lupénka nebo seborrická manifestace, pak se to někdy stává, když používáme darsonvalový hřeben, pokud pracuje na plné kapacitě. Pak je pokožka hlavy lehce spálená: je lehce vločkaná, má slabé zarudnutí. S největší pravděpodobností je to něco spálit.

- Mohu použít darsonval hřeben, o kterém jste se zmínili?

Jak jsem říkal, někdy je používáte v plné moci, může způsobit spálení, ale to se děje poměrně zřídka. Obecně platí, že jde o velmi dobrou, jednoduchou domácí léčivou metodu posilování vlasů. To by mělo být používáno 2-3x týdně na suché pokožce hlavy po dobu 10 minut.

- Jak se cítíte o suchých šamponech, je možné je použít, nejsou škodliví?

Nejsou škodlivé, ale jsou dobré použít například, pokud jste vyrazili na dlouhou procházku, ve které není žádná řeka, která by si umyla vlasy. Ve všech ostatních případech je lepší používat pravidelné šampony.

Křoviny, oleje pro pokožku hlavy

- Používají pokrývky hlavy a různé masáže? Má smysl to udělat?

Křoviny fungují, zvláště když máme tlustou hlavu nebo seboroické jevy. Masáž hlavy se také provádí, ale musíte si uvědomit, že je to velmi odlišné od techniky od masáže těla. Když se masíruje pokožka hlavy, prsty se neunouží po kůži, pohybuje se a pokrčuje se na lebce.

- A jak se cítíte o olejích na vlasy? Kokos, lopucha a další?

Skvělé Ovšem za předpokladu, že jsou potřebné, ale jsou potřebné v případech, kdy jsou vlasy přehnané. Například, pokud dívka vyzkoušela mnoho domácích barev několik týdnů a spálila si vlasy, pak v tomto případě jsou potřebné oleje. V ostatních případech nejsou potřeba. Tam jsou ještě nezmazatelné vlasové krémy, které jsou dobré použít, když s délkou vlasů až k ramenám, některé z vlasů je suché. Pak je nesmazatelný krém aplikován pouze na suchou část vlasů.

- Stává se to, že z úzkých konců večer bolesti hlavy. Ukázalo se, že takové účesy nelze provést příliš často?

Pokud máte pocit, že máte nějaký účinek z nějakého účesu, neměli byste to v zásadě dělat.

- Existují nějaké pracovní metody proti hnízdní alopecii?

Dnes trichologové společně s imunology našli způsob, jak se dostat z této situace, což přináší úspěch v asi 70% případů. Už jsou velmi dobré výsledky.

- Otázka od našich čtenářů: Jsem plešatý, i moji příbuzní. Vlasy jsou tam, ale vzácné a růst špatně. Obecně jsem se vyrovnal s podobnou situací, ale nedávno jsem byla přesvědčena, že teď existuje lék, který vyvolává růst vlasů, probuzení spících žárovek. Je to pravda?

Muž má dvě hlavní příčiny plešatosti. Za prvé, je to dědičnost, a na prvním místě je otec matky, druhý - jeho vlastní otec, třetí - otec otce. Za druhé, je to hladina mužských pohlavních hormonů, které nelze u mužů snížit. Je téměř nemožné zvládnout tyto důvody zevnitř, takže veškerá práce pro muže může být provedena pouze venku. Dnes existují různé prostředky této nebo té síly, ale je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná tableta, která by umožnila vyřešit tento problém. Každý den je nutné užívat darsonval, užívat určité vitamínové přípravky, čímž zpomaluje proces pletení a v některých případech tvoří podsada. Konečně je třeba si uvědomit, že ve skutečnosti neexistují žádné spící žárovky, jedná se o internetové kolo.

- Takže odkud pochází podsada, o které mluvíte?

Z folikulu, který hormon neumožňuje růst vlasů. On je naživu. Od narození člověk má na hlavě 90-100 tisíc folikulů.

- Tedy na hlavě může růst jen určité množství vlasů?

Ano, jen to je slíbeno od narození.

- Jak se cítíte při transplantaci vlasů zezadu hlavy? Co musíte věnovat pozornost?

- Další otázka: můj zeť je plešatý ještě ve škole. Proč se to může stát a je nakažlivá? Dcera mojí dcery začala hubnout.

Ne, to není nákazlivé, s největší pravděpodobností je to alopecie. Jedná se o autoimunitní proces a problémy s imunitním systémem.

- Musím mít v sauně klobouk?

Požadováno. Bez klobouku v sauně nebo v parní komoře nikdy nemůžete jít.

- Několik měsíců se v některých oblastech zvedne vousy a zhoršuje se. Co to mohlo být?

Opět musíte vypadat živě, ale to může být náznak alopecie alopecie, která u mužů začíná nejčastěji s vousy a teprve potom jde do hlavy, těla atd. Trvá několik dní, než se oholí a přijde k recepci tricholovi.

- Existují nějaké nástroje pro růst vousů?

Nyní je to velmi módní, ale některé spolehlivé prostředky pro pěstování nádherného vousu jsou pro mě bohužel neznámé. A prostředky pro růst vlasů v případě vousu z nějakého důvodu nefungují.

- Nyní jsou široká obočí velmi módní a ti, kteří je zvykli vytrhnout, jsou o tom velmi trpěliví. V tomto ohledu je otázka: trichologové pracují s obočím?

Kdyby byly trhané vlasy úplně vytrhnuty, nebude růst. Pokud je tato situace velmi znepokojivá, můžete se obrátit na lékaře, kteří položí vlasy na hlavu v obočí. Ale tyto chlupy je třeba neustále dát do pořádku, protože jsou to různé vlasy. Ale je to velmi náročný a dlouhý proces.

- Dívka má 5 let a má malé vlasy a plešatiny. Existuje nějaká šance, že se stanou silnějšími?

Takové možnosti se nalézají: toto není plešatý, to je takový typ růstu vlasů. U dívek ve věku 7-8 let nastává období, kdy se trochu změní struktura vlasů a tloušťka. Podruhé se objevuje za 12-13 let. Zde stačí počkat.

- Věříte v různé balzámy a prostředky pro růst obočí a řas?

Nejde o to, zda věřím nebo ne. Dnes existují na trhu dobré nástroje pro jejich růst. Mezi mými pacienty, nikdo se nezajímal o obočí, takže jsem neviděl výsledek, ale řasy se opravdu stávají silnějšími a trochu déle.

Děkuji vám za vaše odpovědi.

12 důvodů pro ředění vlasů

Ztráta vlasů je problém, který může člověk čelit v jakémkoli věku. Může mít několik příčin - hormonální nerovnováha, nevhodná péče, nevhodný metabolismus a další. Nejčastěji se však vyskytuje s věkem, u lidí nad 50 let (u mužů předtím). Je obtížné řešit tento fenomén v tomto věku.

Odstranění problému

Jakmile žena zjistí, že její vlasy začínají být tenké, může to způsobit vážnou úzkost. Když zjistíte první příznaky problému, musíte se pokusit najít příčiny jeho výskytu, abyste je odstranili. Koneckonců, vypadávání vlasů může být jen "špičkou ledovce" a signalizuje vážné zdravotní problémy. Protože kolik vlasů zůstává na hřeben, je třeba pečlivě ošetřit.

Ale jaká ztráta se považuje za nadměrnou? V normálním zdravém stavu vypadají vlasy, protože papilka v žárovce časem zhyne a přestává živit kořen. Vlasy vypadnou z kapsy vlasů a na jejím místě začíná růst nový. Životní cyklus jednoho vlasu - 4 - 6 let. Proto, pokud vypadnou vlasy na vrcholu žen (nebo v jiných zónách), je příliš aktivní, znamená to, že jejich krmné mechanismy jsou porušeny.

Během dne ztrácíte 70 - 100 chloupků. To je normální a zapadá do svého cyklu přirozené regenerace. Počítání chloupků je nerealistické, ale můžete otestovat.

 • Nepleťte vlasy po dobu 3 dnů. Kartáč jako obvykle;
 • Večer třetího dne zabalte hlavu do svých rukou a vytáhněte vlasy. Tradičně je třeba těsto vytáhnout z chrámů, ale pokud máte obavy z pádu na určitou zónu, vytáhněte tam vlasy;
 • Měla by klesnout několik vlasů. Dejte je na kus papíru;
 • Postup opakujte ve čtyřech dalších oblastech hlavy jednou (pouze pětkrát). Padlé chlupy se skládají dohromady;
 • Počkejte vlasy. Obvykle by mělo být asi 15. Pokud je více, ztráta je zvýšena.

Vlasy se mohou z mnoha důvodů začít ztenčovat. Pro váš případ je nutné stanovit pravdivost.

Často kladené dotazy specialistovi

V této části najdete odpovědi na nejčastější dotazy pro trichology.

Moje vlasy vypadnou. Jaké testy jsou potřeba nejprve?

Jaký druh výzkumu by kromě laboratorních testů měl provádět přímo tricholožka. Proč jsou potřebné?

Tricholožník by měl nejdříve provést nejjednodušší manipulaci - trichoskopii. Zvláštní trichoskopické zařízení vám umožní zobrazit zvlněný obraz vlasů na obrazovce monitoru. Co to dává specialistovi a pacientovi? V souladu s charakteristickými znaky, jako jsou anizotrihoz procento řídnoucí vlasy, přítomnost perifollikullyarnyh příznaků (žlutá, bílá, červená, černé tečky, kadaverizirovannye vlasové folikuly s hyperpigmentace, dystrofické vlasy, vlasy ve formě vykřičníkem...) je možno určit diagnózu, stupeň způsobu, rychlost jeho progrese. Měření hustoty a průměru vlasů, počítání procenta tenkých, tlustých a středních vlasů umožňuje zaznamenat počáteční stav vlasů, aby bylo možné sledovat jejich změny dynamiky procesu léčby.

Nejintenzivnější studií je fototrichogram. V takovém případě odborník umístí štítek do středu studijní oblasti, kde bude krájet vlasy. Po 48 hodinách po část vlasy rostou zpět, trichologist spočítá procento vlasů, které jsou ve fázi růstu a ztráty, věnovat pozornost stavu a průměr vlasu dorůst a spadnout. Například při progresivní androgenetické alopecii mezi vlasy, které klesají, bude na fototricografu stanoveno vysoké procento vlasů o průměru menším než 30 mikronů.

Například typické projevy androgenetické alopecie vypadají takto:

Na fototrichogramu vidíme velké množství vlasů ve fázi spádu (modrá a fialová), zatímco vypadávání vlasů je většinou zředěno (lila).

Vzhledem k oblasti, ve které byl výzkum provedla, byly pořízeny, a pak po 3 měsících je možné provádět follow-up studie a stopové „osud“ každé jednotlivé vlasy, která vám umožní dělat přesné závěry o úspěchu (nebo neúspěchu) léčby. To je velmi důležité pro správnou volbu další taktiky a zároveň vám umožňuje minimalizovat náklady, pokud není léčba dostatečně efektivní.

Například můžete snadno porovnat hustotu vlasů na prvním (levém) fototrichogramu (před léčbou) a na druhém (vpravo) - po 12 týdnech během léčby vlasy Laser Max.

Méně vzácné metody, jako je trichometrie, mycí test, lze také aplikovat podle jednotlivých indikací. Mějte na paměti, že taková diagnostická metoda, jako například prohlížení žárovek několika vytažených chloupků pod mikroskopem, se v současné době nepovažuje za informativní.

Moje vlasy vypadnou, nemohu se dostat k trichologovi, protože Žiji v malém městě. Jaké léky byste doporučil?

Mám mastnou pokožku hlavy, často mám vlasy. Co lze udělat?

Diagnóza „olejovité seborrhea“, může být pro většinu lidí po pubertě (po mazu pod vlivem pohlavních gormonov- fyziologického procesu). Zvýšila-li se pouze mastnotu, doporučuje se umýt si vlasy každý den vhodnou Shampoo (proti lupům šampon Diksidoks DeLuxe číslo 1.1 + každý den od 1. dne do otřít pokožku hlavy proti lupům mléko Diksidoks De Luxe № 1.4 Dixidox DeLuxe antiseborrheic pleťová voda) a 1 krát týdně používat Scrub Diksidoks DeLux číslo 1.3. Pokud se kromě mastnoty, svědění pokožky, lupů týče, použijte komplexní antiseboroické systémy (šampon + maska ​​+ pleťové mléko z linie Med Planta). To vše musí být provedeno systematicky, protože seborea klesá pouze s věkem, protože je nemožné jej "vyléčit" jednou provždy protože by to muselo snížit mužské hormony. Pokud nejste spokojeni s náklady na hotové výrobky, můžete si připravit vlastní krém na mastné vlasy:

Například:
Hypericum Byliny - 20 g., Listy máty peprné - 20 g, listy březové - 20 g, kůra dubu 40 g. Vody 1,25 litru. Vařte 30 minut ve vodní lázni. Naplňte odvar, dokud není horký. Přidejte alkohol ve výši 200 gramů na litr vývaru. Každé denní ošetření pokožky hlavy osušte a poté opláchněte kyselinou citrónovou vodou. Můžete se okamžitě cítit osvobozeni. Rozsáhlé přesvědčení, že seborrhea je spojena s onemocněními jater, ledvin, gastrointestinálního traktu, osteochondrózy nebo dysbakteriózy, nebyla potvrzena. Na druhé straně, pokud se obáváte příznaků některých onemocnění, kromě srsti a srsti doporučujeme, abyste kontaktovali specializované specialisty.

Jaká onemocnění vedou k difúznímu vypadávání vlasů?

Fyziologických důvodů - Novorozenci - poporodní alopecie - postpubertatnom vypadávání vlasů - Presinilnaya alopecie toxické a metabolické příčiny - Drug - indukované, léků, po vakcinaci, toxický - po operacích a úrazech, onemocnění s vysokou teplotou - vyvolané stresem Chronická difuzní telogenní alopecie a syndrom krátkého anagenní - malabsorpční syndrom - enteropatické acrodermatitis - anémie - pozadí endokrinních onemocnění (polikisto syndrom znyh vaječníků, kongenitální adrenální hyperplazie, androgenní nádory, hyperprolaktinemie, předčasné ovariální selhání, onemocnění štítné žlázy, tělo nedostatek hmotnost nedostatkem proteinu, včetně nefrotického syndromu, hyperinzulinémie, rezistence na inzulín, onemocnění / Cushingův syndrom, akromegalie, přičemž některé léky ovlivňující hormonální hladiny). Je třeba říci, že téměř všechny z těchto nemocí mají určitý klinický obraz pacienta nebo byly zjištěny při šetření (např brát léky) a jsou podezřelé, že mají specialistu na první zkoušce. Je těžké si toho nevšiml zřejmé hyperandro podváhou, gipoproteinovye edém, nebo ne dávat pozor na menstruační poruchy u mladých žen.
Lékař tak pochopí, zda je zapotřebí dalšího výzkumu a odborného poradenství, a pokud ano, které z nich. Proveďte celý výzkum v řadě, nesystematicky nevhodný. Vzhledem k tomu, že hrozí nejenom plýtvání neomezenými množstvími, ale také zjištění některých laboratorních abnormalit z technických nebo patofyziologických důvodů, což vede k zbytečné léčbě neexistující choroby. Zároveň se mohou vyskytnout některé nemoci štítné žlázy a anémie s nedostatečností železa s fuzzy příznaky, proto je vyloučení těchto stavů "screeningem" a téměř vždy trichologové se doporučují i ​​při "korespondenčních" konzultacích.
Statistiky ukazují, že při vypadávání vlasů a ztenčení po dobu 6 měsíců, v 90-95% případů mluvíme o androgenetické alopecii (výjimkou mohou být některé formy prodloužené dočasné nebo dokonce fyziologické ztráty vlasů - po porodu, stresující, pokud je pacient v prodlouženém stavu deprese nebo chronickým příjmem řady léků). Diagnóza androgenetické alopécie je dána buď charakteristickým klinickým obrazem bez jakéhokoli výzkumu nebo, pokud je proces v počátečním stádiu, charakteristickým trichoskopickým obrazem a fototricograftem. Pamatujte, že žádné laboratorní testy (krev, moč) nemohou buď potvrdit nebo popřít androgenetickou alopecii, ale v některých případech mohou eliminovat faktory, které ji zhoršují.

Co dělat, když jsou vlasy ztenčující?

Jestliže lupy nebo prameny přivádějí pacienty k tricholovi, v žádném případě ne vždy, skutečnost, že jejich vlasy je ztenčení obvykle z nich dělá více úzkost. Tento příznak skutečně vyžaduje naléhavou léčbu, protože v sázce je často možnost obnovit okázalost účesu bez operace.

Proč ředění vlasů

Problém může vzniknout z zcela odlišných důvodů: od nesprávné péče o vlasy až po závažné onemocnění vnitřních orgánů.

Nejčastěji muži ztenčují vlasy kvůli:

 • androgenní alopecie (postupné dystrofické změny způsobené negativním účinkem hormonu zvaného dihydrotestosteron na folikuly);
 • vystavení pramenů škodlivých látek (například při výrobě);
 • špatné návyky;
 • stres;
 • výběr nevhodného šamponu, vzácné nebo časté mytí hlavy atd.;
 • dermatologické choroby.

Pokud ženy ztenčí vlasy, příčina tohoto jevu velmi často spočívá v negativních vnějších vlivech. Zejména zástupci spravedlivého sexuálního zneužívání, thermofilm, perm často dělají těsné účesy, hřebenové prameny, aniž by čekali na jejich vysušení atd.

Navíc příčiny problému mohou být:

 • hormonální změny;
 • endokrinní nemoci;
 • poruchy v těle, zhoršení přívodu krve do pokožky hlavy;
 • nedostatek vitamínů a stopových prvků.

Co dělat, pokud jsou vaše vlasy ztenčující

Prvním krokem k obnově účesů pomp - apel na trichologa Specialista přezkoumá historii, prozkoumá vlasové šachty a vlasovou pokožku hlavy a poté předepíše potřebné diagnostické postupy, které mohou zahrnovat:

 • trichoskopie;
 • spektrální analýza;
 • Dub;
 • biochemický krevní test;
 • škrábání pokožky hlavy;
 • stanovení úrovně různých hormonů.

Na základě výsledků vyšetření je provedena diagnóza a předepisována léčba, která může zahrnovat:

 • vitamínové přípravky;
 • prostředky pro normalizaci pokožky hlavy;
 • stimulanty růstu vlasů (např. minoxidil);
 • Léčivé šampony a masky;
 • mezoterapie, plazmatické terapie a dalších klinických postupů.

Obnova chamtivosti je dlouhý proces, takže léčba obvykle trvá několik měsíců.

Proč vypadají vlasy? Rozhovor s tricholožkou

Vzdělání: Voronežská státní lékařská akademie. NN Burdenko, stáž RMAPO (Moskva). Tréninkový cyklus v lékařské trichologii, PFUR Lékařská kosmetologie, St. Petersburgský institut stomatologie Postgraduální vzdělávání.

- Podle studie se na otázku, zda vypadnou vaše vlasy, většina respondentů odpovídá kladně. Mnoho lidí však věří, že se zabývají patologií a naléhavě potřebují podniknout kroky. Jak zjistit, v jakých případech je to skutečně nutné a kdy není úzkost opodstatněná?

- Ve skutečnosti nyní obrovské množství žen intenzivně ztrácí vlasy, ale nejnebezpečnější je, že jejich vlasy jsou ztuhlé. Všichni víme, že vypadávání vlasů je normální fyziologický proces. Je však důležité vypočítat okamžik, kdy se pohybuje od normy k patologii. Známky přechodu ke straně onemocnění budou, že vlasy náhle začaly klesat více a stále více s každým dalším měsícem. Jedná se o zhoršení situace, a nikoliv o to, jak vypadá vypadávání vlasů, což je signál pro úzkost.

Obnovení vlasů se objevuje průměrně každých 3-5 let. Ve stejnou dobu každý den ztrácí asi 100 vlasů, což je asi 0,01% celkového množství vlasů na hlavě. Pokud se tato hodnota zvětší, může dojít k poruchám v těle a je žádoucí provést průzkum s vhodnou léčbou. Nejdůležitější věc, kterou ženy mohou pozorovat, je, že na hlavě nedošlo k úplnému vypadávání vlasů (pokud se vlasy stávají tenšími) a v centrální části nejsou žádné otvory - to jsou dva znaky, které vám řeknou, že je čas obrátit se na tricholožka.

- Pokud je vypadávání vlasů patologií, jaké by mohly být důvody?

- Obvykle vypadávání vlasů je mnohofaktorový problém. Mezi pacienty se často vyskytují lidé s endokrinními poruchami, poruchami gastrointestinálního traktu, chronickými psycho-emočními poruchami, méně často s infekčními nemocemi a autoimunitními chorobami. Velké množství zásahů přichází po procedurách salonu na vlasy (chemické permutování, rovnání keratinů, barvení a barvení atd.). Bohužel existuje mnoho zdravých pacientů, kteří netrpí žádnými chronickými nemocemi. Věda dosud nezná důvody porušení podmínek vlasů.

- Jaké testy je třeba udělat, abyste pochopili skutečnou příčinu vypadávání vlasů? Jak diagnostikovat vlasy?

- Dosud nebyla nalezena jedna diagnostická možnost, která nám umožňuje jednoznačně odpovědět na otázku - proč se mi to stalo. Při diagnostice alopecie předepisujeme klinický krevní test a biochemický krevní test. U žen má smysl kontrolovat hormonální profil štítné žlázy, stejně jako hodnotit funkční aktivitu vaječníků. U obou pohlaví je důležité stanovení vitamínu D v krvi, protože jeho nedostatek může negativně ovlivnit aktivitu vlasových folikulů. Příčinou ztráty vlasů může být anémie s nedostatkem železa, takže kromě stanovení hemoglobinu je nutná studie hladiny feritinu.

Celý rozsah laboratorních testů je určen individuálně v závislosti na stížnostech a fyzickém stavu pacienta. Vlasy jsou vyšetřovány fotografickými trichogramy, snímají mikrovydy a samozřejmě pečlivou vizuální prohlídkou je důležitá v trichologickém úřadu. A přesto existuje možnost, že příčina problému nebude tak jasně identifikována. Ale nebojte se, to vždy neinterferuje s účinnou léčbou.

- Proč ženy po porodu ztrácejí vlasy?

- Postpartální vypadávání vlasů je fyziologická norma. Faktem je, že hormonální pozadí během těhotenství dočasně reorganizuje fungování vlasových folikulů, což vede k "akumulaci" vlasů, které by měly vypadnout (stejné 100 vlasů, které normálně vypadají denně). Namísto 100 vlasů denně během těhotenství ztrácí žena 10-20. A nějaký čas po dodání, "opožděné" vlasové šachty opouštějí pokožku hlavy. Tento proces se po několika měsících vrátí k normálu.

Problémem je, že takové hormonální přizpůsobení může vyvolat rozvoj androgenní alopecie nebo vést k chronické difúzní vypadávání vlasů. Pokud se vám tedy zdá, že po porodu vlasy vypadnou příliš intenzivně, je lepší nechat tuto podmínku náhodou, ale navštívit lékaře k diagnostice, zvláště pokud je to několik měsíců od narození a pokud zjistíte, že množství vlasů se snížilo.

- Dnes nabízí kosmetický průmysl řadu produktů na ochranu vlasů - šampony, balzámy a masky kategorie masového trhu. Mezi nejznámější patří "Koně". Pracují všechny tyto produkty?

- Nyní je v prodeji spousta velmi dobrých produktů péče o vlasy a péče o ně. Jsou skvělé pro zdravé vlasy. Avšak hygienické produkty (šampon, balzám, maska) kvůli jejich chemické struktuře nemohou ovlivnit proces vypadávání vlasů. Všechny tyto nástroje jsou určeny k čištění pokožky hlavy nebo k estetickému vzhledu vlasů, jejich působení je velmi povrchní. A žárovka se nachází v hlubokých vrstvách pokožky.

Gamma znamená "koňská síla" v důsledku obsahu kolagenu v jeho složení má pozitivní vliv na strukturu vlasů, ale neovlivňuje funkci folikulů.

- Co může tricholog poradit ženě po určení příčiny vypadávání vlasů? Jaký bude akční plán?

- Plán léčby po zjištění etiologie onemocnění je sestaven individuálně. Součásti terapie budou samozřejmě léky pro orální podání, externí léčbu podle indikace předepsané injekčních a fyzioterapeutických metod. Toto je vždy komplexní léčba, protože alopécia je opět multifaktorová.

- Je moderní kosmetika pro péči o vlasy bezpečná? Jaké by měly být minimální prostředky pro ženy?

- Výběr kosmetiky pro péči o vlasy je velmi velký. Bezpečnost lze tedy posuzovat pouze výběrem specifického rozsahu nástrojů. Minimální péči o ženy je možná šampon na pokožce hlavy, stejně jako balzámový kondicionér a masku na vlasy pro ty, kteří mají vlasy malované.

- Hair stylisté chápou profesionální vlasy, které by měly tyto produkty doporučit svým klientům. V podstatě to znamená zlepšit vzhled vlasů. Je-li to možné, je třeba je konzultovat s odborníkem na prodejních místech.

- Mnoho žen ve vlasové péči používá oblíbené recepty pro "léčbu" vypadávání vlasů. Jaké experimenty byste neměli provádět s vlasy a jaké recepty jsou skutečně účinné?

- "Lidové" metody léčby vypadávání vlasů nebyly nikdy potvrzeny vědeckými studiemi, neexistují žádné důkazy pro jejich použití. Je důležité si uvědomit, že problém musí být vyřešen v komplexu a s využitím účinných, ověřených prostředků. Pravidelně nás oslovují pacienti, kteří měli zkušenosti s "tradiční medicínou" s pozitivním účinkem, ale nebylo to dlouhodobé. Existují příklady, kdy takové domácí prostředky opravdu pomohly navždy, ale ve srovnání s těmi, kteří právě ztratili čas a začali ztenčovat vlasy, jsou velmi málo.

Často se objevují pacienti s popáleninami a kontaktní dermatitidou po aplikaci hořčičného prášku, cibule, pepřové tinktury. K dosažení "maximálního" účinku pacient opouští tyto prostředky na noc, což negativně ovlivňuje stav pokožky hlavy a následně vlasů. Ale i při krátkém pobytu na hlavě tyto komponenty vyvolávají výskyt nežádoucích kožních reakcí. Používání těchto látek je proto lepší odmítnout. Lemon a bylinné oplachování (žihna, lopuch), ošetření vlasových šachet s rostlinnými oleji, medové masky jsou užitečné postupy pro vlasy doma.

- Některé ženy v chladné sezóně chodí bez klobouku, k čemu to může vést?

- Zatím nebyl publikován přesvědčivý údaj spojující ztrátu vlasů s hypotermie. Lze předpokládat, že vlasy trpí chladem, přinejmenším kvůli porušení mikrocirkulace krve, ale pro to musí být velmi chladné a v Moskvě to často není v zimě. Na druhé straně existuje taková metoda léčby nazývaná "kryoterapie". Tento krátkodobý účinek kapalného dusíku (teplota -194 ° C) na vlasové folikuly, který urychluje metabolické procesy, přispívá k normalizaci průtoku krve. Zimní počasí může mít podobný účinek na vlasové folikuly. Ale tady je důležité, aby se to nepřehnulo: nebuď na ulici dlouho bez klobouku, jinak bude mít opačný účinek. Všude důležitá inteligence.

- Dnes existuje mnoho vitaminových komplexů a doplňků stravy pro zdravé vlasy, zvyšuje jejich hustotu a vracení zdravého lesku. Jak efektivní jsou?

- Před podáním určitého vitamínového komplexu nebo doplňku stravy pacientovi je nutné vyšetřit krev na úrovni nejdůležitějších stopových prvků pro vlasy (zinek, měď, selén, mangan, železo) a vzít v úvahu stížnosti a výsledky vyšetření. Například suchá kůže může indikovat nedostatek vitamínu A v těle atd. A podle výsledků vyšetření byla předepsána určitá droga. Vitaminová terapie pomáhá v integrovaném přístupu, ale jako jediný způsob, jak léčit vypadávání vlasů nebo plešatost, je sotva vhodná.

- Jak rychle roste dlouhé vlasy? Co dělat?

- Délka vlasů je geneticky naprogramována pro každého jednotlivce. Tam je taková věc, jako je anagenní fáze (růst vlasů), který pro každou osobu je určitý počet let (od 2 do 7). Je to ona, která určuje délku vlasů. Tam jsou vzácné odchylky od normy, když fáze růstu pokračuje nepřetržitě a vlasy dosáhnou úrovně paty, a tam jsou déle.

- Jak se trichologie vztahuje k modernímu kosmetickému průmyslu? Existuje mnoho návštěv odborníků po katastrofických změnách vlasů způsobených barvením, chemickými permutami, inovačními technikami salonu?

- Několikrát týdně přicházejí pacienti na recepci se ztrátou vlasů nebo seboroickou dermatitidou po barvení, perm, laminaci. Ano, je spousta z nich! Vše závisí na kosmetice, na které pracují specialisté. Samozřejmě od samotných odborníků.

Ne všichni mistři krásy, bohužel, ponořit se do skladby použitých prostředků, mají zájem o kontraindikace. Zvláště musíte být opatrní s novými procedury salonu pro ty, kteří mají intenzivní vypadávání vlasů nebo se již začali ztenčovat. Navíc musíte vzít v úvahu individuální alergické reakce, z nichž nikdo není imunní.

- Jak se starat o vlasy, aby kudrlinky byly zdravé a nevypadaly?

- Především je nutné vést zdravý životní styl. Sledujte svůj somatický stav, podstupujte pravidelné lékařské vyšetření, pokud máte stížnosti, obraťte se na svého lékaře. Protože jsou vlasy nedílnou součástí těla, odrážejí to stav těla, stravu, spánek a tak dále. Změny vzhledu vlasů mohou signalizovat jakoukoli poruchu vnitřních orgánů.

Odpovídající péče o pokožku hlavy a vlasů naznačuje správně zvolený šampon podle typu pokožky hlavy a balzámu nebo kondicionéru podle typu vlasů. Pro člověka se zdravými vlasy není třeba nic víc. Při lupů, nepříjemných pocitů na pokožce hlavy, vypadávání vlasů byste měli okamžitě poradit s lékařem. Zdraví a svěží kudrlinky!

Pro Více Informací O Suché Vlasy