logo

Jak zesvětlit vlasy se skořicí

Skořice je víceúčelová přísada, která našla uplatnění v mnoha oblastech lidského života. Některé z lékařských, homeopatických léků a kosmetiky obsahují tuto přírodní složku v jejich kitu. Je to velmi snadné použití, může být použito pro výrobu masky doma sami. Nejprve ženy používají skořici pro prameny. Tento doplněk je velmi oblíbený, protože má velký účinek na vlasy.

Proč je skořice dobrá pro vlasy?

Jaké je použití skořice?

Řeší několik problémů najednou:

 • vyživuje vlasový folikul;
 • zajišťuje hladký povrch vlasů po celé délce;
 • dává vlasům lesk, pružnost;
 • redukuje ztrátu vlasů;
 • dává energii matným, rozděleným vlasům;
 • zlepšuje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy.

Nejdůležitější výhodou je, že se používá jako lidový prostředek, který umožňuje několikrát zvlnit kudrlinky. Učinit prameny lehčí, neporušuje vlasy, pokožku hlavy. Pomocí koření můžete koupit barvu, která se vám líbí, stejně jako vyživovat si vlasy zdravým leskem. Pro ty, kteří nechtějí vytvářet kudrlinky lehčí, musíte vědět, že přípravek na skořici není ponechán na vlasy déle než 15-30 minut.

Efekt

Proces objasnění kudrlin, když používáte skořici, je poměrně odolný. Chcete-li ji uložit, nepoužívejte vždy speciální šampony. Vlasy budou silné, zdravé, lesklé a silné.

Aplikace skořice s medem nemá vliv na "spálené" prameny, které se vyskytují při použití nekvalitních barev. Vůně tohoto koření pokrývá sladké tóny, které zůstávají po dlouhou dobu.

Při neustálém užívání masky se skořicí se zvyšuje růst vlasových folikulů, zeslabuje se ztráta vlasů, vypadá lesk, pokožka hlavy se úplně uzdravuje.

Jak požádat

Než začnete používat směs se skořicí, je nutné provést alergotest.

Základní principy použití jsou následující:

 • Nepoužívejte na kadeře, aniž byste přidali další součásti, protože může dojít k většímu pocitu pálení nebo dokonce k popálení;
 • aplikujte směs pouze na pražené sušené prameny;
 • Maska začala třepat do pokožky a pak se šířit po celé délce.
 • aby se zvýšil účinek výrobku, po nanesení je nutné obalit kudrlinky nejprve potravinářským filmem nebo celofánem a pak ručníkem;
 • pokud se směs nepoužívá k objasnění, měla by být uchována nejdéle 30 minut;

Pro dosažení požadovaných výsledků musí být postup prováděn pravidelně.

Maské recepty pro svítící prameny

Recept číslo 1

Ve skleněné misce nalijte 4 lžíce skořice, 1/2 šálku medu, přidejte 1 šálek vlasového balzámu (trvalé použití).

Umyjte kudrlinky, trochu suché, hřebenové vlasy, vyrobené ze dřeva.

Poté masku aplikujte, masírujete, neotírejte do pokožky hlavy. Zakryjte hlavu, namočte 120 minut.

Potom opláchněte teplou vodou. Pokud je potřeba, můžete tento postup provést znovu.

Číslo receptury 2

Složení: 4 polévkové lžíce skořice, 80-100 gramů medu (počet pramenů), 8-10 kapek citrónové šťávy, 2 polévkové lžíce balzámu.

Roztřepejte med předem v mikrovlnné troubě (režim rozmrazování), můžete ho ohřát ve vodní lázni a nedosáhne 100 ° C. Přidejte skořici do medu a dobře promíchejte. Výsledná maska ​​přinést na teplotu těla, pak přidat balzám, citrónovou šťávu.

Prostředky zvyšují růst pramenů a posilují je. Efekt bude příjemně překvapen: prameny budou jasnější v několika tónech, stanou se hedvábné, budou cítit pěkně. Tento populární recept nejen dělá prameny jasnější, ale také zlepšuje strukturu pramenů.

Pokyny pro jejich použití

Principy a pravidla pro použití masky pro každý recept:

 1. Pro přípravu směsi potřebujete pouze nádoby z keramiky, skla nebo dřeva, protože kov může oxidovat.
 2. Všechny součásti se mísí se špachtlí z plastu nebo dřeva.
 3. Do výsledné hmoty můžete přidat 2 kusy žloutku, abyste zlepšili efekt. To je doporučeno při zbarvení suchých tenkých pramenů.
 4. Výsledná směs se doporučuje před nanesením, ponechejte 60 minut na teplém místě.
 5. Kudrna před nanesením hmoty na umývání trochu uschne. Dobré na hřeben.
 6. Použití speciální štětce nebo hřebenu. Doporučuje se rovnoměrně aplikovat směs po celé délce.
 7. Po nanesení kompozice shromážděte kadeřiny do kýty, obalte celofánem a ručníkem. Můžete použít speciální čepičku, která zvýší proces malování.
 8. Prostředky vlevo na kudrlinky 4-9 hodin. Prvních 20 minut může dojít k mírnému pocitu pálení. Pak se s časem snižuje. Pokud nepohodlí přetrvává nebo se zvyšuje, ihned omývejte masku.
 9. Při kroucení je výrobek omyt šamponem, je nutné ho vypláchnout dvakrát, což zcela odstraní masku.
 10. Po provedení všech procedur vypláchněte vlasy extraktem z heřmánku nebo použijte kondicionér, opláchněte.
 11. Maska je kontraindikována u pacientů trpících hypertenzí, epilepsií, migrénou a také otevřenými ranami na hlavě.

Pokud je potřeba nejprve vyhodnotit účinek použití nástroje, musíte po uplynutí určitého času položit malou část dokončené masky na pramen a vypláchnout.

Kolik tónů lze vyjasnit

Chcete-li získat požadovaný tón, měl by být tento postup prováděn dvakrát týdně. Po každém použití bude možné vidět, že prameny budou vždy jasnější.

Při dlouhodobém vyčištění s použitím koření jsou získány následující odstíny:

 • načervenalé, růžové nebo načervenalé;
 • načervenalé nebo hnědo-zlaté se objeví na světle hnědých a tmavých blond kudrlích;
 • hnědé čokolády nebo s červeným nádechem budou na červených kadeřích.

Po 10 zasedáních skončí proces vyřešení. Je nutné provést malou přestávku a kurzu opakovat po 21 dnech.

Doba trvání kurzu

Obecný kurz - 30-60 dní, doba trvání - 3-4 krát týdně

Recenze

"Mám přirozenou expresivní světlou blondýnu, barvu myši. Po dobu 2 let neustále používám masku se skořicí, aby se vlasy lehčí. Barva je úžasná, vlasy jsou silné a lesklé. "

"Jsem hnědočerný, neustále používám skořici, abych si osvětlil vlasy. Výsledek je nádherný! A také provádím masáž na hlavě s lopuchovým olejem se skořicí. "

"Mám tmavou barvu. Dává prostředky třikrát, a to až do rána. Nejprve s olivovým olejem, pak - s balzámem. Směs s olejem se obtížně aplikuje, špatně umýt, zesvětlí 0,5 t, ale nespaluje. Směs s balzám je mnohem snazší umýt, ale pečeme. Výsledek po 2 procedurách - prameny se staly trochu lehčí (asi 1,5 tuny), lesk, mají nádherný zápach, ale tvrdé ".

"Mé hnědé hnědé kudrlinky (tmavá čokoláda) nejsou příliš nápadné, ale zároveň jsou velmi hladké a lesklé."

"Strávil jsem jasné skořice, med, vodu. Jediná věc, kterou vykonala, byla procedura se suchými vlasy. Vlevo až do rána. Kudrlinky se zvětšily o 3 tóny. "

Skořice rozjasňující vlasy - recept a doporučení

Existují různé způsoby, jak zesvětlit vlasy, ale obecně jsou rozděleny na chemické osvětlení a zesvětlení vlasů s domácími léky. Jeden z domácích prostředků je zesvětlení vlasů skořice.

Chemické barviva poskytují okamžité výsledky, ale trvá dlouhou dobu, než se vlasy vysychají skořicí pro viditelné změny, ale současně nebudete kazit vlasy, ale naopak, jen zlepšíte jejich stav.

Výhody vlasových skořic

Účinek osvětlení vlasů se skořicí

Zesvětlovací efekt lze dosáhnout pouze na přirozených vlasech, barvené vlasy tímto způsobem nelze zesvětlit, ale vzhledem k tomu, že skořice odstraňuje barvivo z vlasů, můžete barvu uklidnit a tím dosáhnout jasnějšího efektu, pokud jsou vaše vlasy barveny tmavší.

Pokud máte přirozené vlasy, pak můžete bezpečně zkusit, s pomocí skořicových vlasů lze zesvětlit asi 2-3 tóny. Účinek závisí na typu a struktuře vlasů, stejně jako na původních barvách. V některých případech stačí udělat několikrát masku se skořicí, aby se vlasy zlehčily, v jiných bude nutné masku několikrát udělat, v žádném případě to nebude bolet vlasy.

Skořice rozjasňující vlasy - recept a maska

Pro světelnou masku potřebujeme:

- mleté ​​skořice 3 lžíce. (nebo skořice v hůlkách, ale je nutné ho brousit nezávisle)
- přírodní med 70 g. (je žádoucí vzít akátový med, je to ten, kdo dává nejzřetelnější efekt, můžete si vzít další med, hlavní věc je, že je to přirozené)
- balzám na vlasy 3 lžíce. (balzám přidat volitelně)


Maska na vaření se skořicí

Nejprve je třeba med, pokud je příliš hustý. Můžete to udělat ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Při zahřátí medu druhým způsobem nastavte režim "rozmrazování" nebo jednoduše nízké vlny, jako při silném zahřátí med ztrácí své vlastnosti. Předehřejte ho do teplého stavu.

Poté směs medu se skořicí a důkladně promícháme, přidáme balzám poslední, můžete přidat do mírně teplé směsi.

Použití masky pro zesvětlení vlasů se skořicí

1. Umyjte si vlasy obvyklým způsobem šamponem, zatímco vlasy vysuší pod ručníkem a připravíme směs podle receptury.

2. Vlasy by měly být pouze mírně mokrý, z nich by neměla klesat voda, jinak maska ​​nezesvětlí vlasy.

3. Před aplikací masky si hřeben vlaste dřevěným hřebenem s řídkými zuby.

4. Aplikujte světelnou masku se skořicí rovnoměrně rozloženou po celých vlasech. Je výhodnější dát masku na malý pramen a pokrýt všechny vlasy.

5. Je třeba mít velkou opatrnost s kořenovou částí, masku je třeba aplikovat pouze na kořeny, aniž by ji třela do pokožky hlavy. Nejprve mohou částice skořice poškrábat kůži a traumatizovat ji a za druhé je možné získat alergickou reakci nebo popáleninu.

6. Po smíchání všech vlasů se směsí ohřejte. Chcete-li to provést, obalte vlasy celofánem nebo noste sprchový uzávěr a pak teplý ručník.

7. Pro viditelný účinek by měla být maska ​​držena po dobu nejméně 4 hodin. Čím déle držíte masku, tím silnější je efekt. Proto předtím, než uděláte takový dlouhodobý postup, zvolte svůj volný čas. Abyste se nudili, můžete udělat svou oblíbenou věc, číst knihy nebo vyčistit. Čas tedy letí bez upozornění.

8. Masku vypláchněte teplou vodou a šamponem (pokud si přejete, můžete si ji vypláchnout bez šamponu, pokud jste si jisti, že vaše vlasy budou dobře umyté).

9. Výhodným fixačním účinkem je opláchnutí vlasů heřmánkem. Heřmánkový má také lehký zjasňovací efekt a dává zlatý lesk.

10. Vysušte vlasy přirozeně nebo studeným vzduchem.

Pokud nevidíte efekt zjasnění poprvé, pak je zaručena hlasitost a lesk této masky. Kromě toho bude vlasy po pár dní pachatý jako skořice!

Skořice rozjasňující vlasy - průběh procedur

Doporučujeme provést postup osvětlení vlasů se skořicí jednou týdně, dokud nezískáte požadovaný výsledek. Obvykle je k dispozici dostatečné vysvětlení od 3 do 10 zasedání.

Chcete-li zvýšit účinek rozjasnění skořicových vlasů, můžete se střídat s citrónovým jasem nebo přidávat citronovou šťávu do naší masky.

Recept na osvětlení vlasů se skořicí a citrónovou šťávou

- 3 polévkové lžíce. škorice;
- 3 polévkové lžíce. med;
- šťáva z jednoho citronu;
- 1 polévková lžička. olivový olej (pokud jsou vlasy suché).

Složky se smíchají a aplikují na vlasy stejným způsobem jako v 1 receptu. Doba expozice masky od 2 hodin.

Další recept na světelnou masku

Pokud chcete dosáhnout většího nutričního účinku, pak tento recept udělá:

- 2-3 polévkové lžíce škorice;
- vaječný žloutek;
- 3 polévkové lžíce. květ med;
- 1 polévková lžička. olivový olej;
- 1 polévková lžička. citronová šťáva.
Taková maska ​​bude jen trochu rozjasnit vlasy, ale posiluje kořeny a dá vlasům lesk, zmírní rozdělené konce.

Skořice rozjasňuje vlasy - tipy a triky

1. Před pokusem o zesvětlení vlasů se skořicí a medem je nutné provést test na alergickou reakci.

2. Pokud máte suché vlasy, můžete do hlavního receptu přidat lžíci rostlinného oleje (olivový, mandlový, jojobový, atd.)

3. Po masce se doporučuje vlasy opláchnout vodou s citrónovou šťávou nebo heřmánkovým čajem, což konsoliduje výsledek a ještě více rozjasní vlasy.

4. Směs medové skořice by měla být rovnoměrně rozložena po celých vlasech, je žádoucí, aby maska ​​byla hojně pokryta vlasy, takže se nemusíte omlouvat za přísady.

5. Pokud masku se skořicí silně pečeme v receptu, kterou potřebujete přidat olivový olej, sníží to pocit pálení.

6. Pro objasnění potřebujete několik procedur, ale nemějte strach, vlasy to neublíží, ale spíše naopak bude jen posilovat.

7. Buďte opatrní, pokud máte citlivou pokožku na hlavě, skořice by měla být teplá, ale neměla by mít silný pocit pálení. Pokud je pokožka hlavy silně upečená, doporučuje se umyt masku. Příště nepoužívejte masku v blízkosti pokožky hlavy.
8. Při opláchnutí masky nedovolte, aby spadla na obličej a krk, může to způsobit zarudnutí a podráždění.

Co budou výsledky zesvětlení vlasů se skořicí a medem

Svíčková karafiátová videa

Skořice rozjasňující vlasy - profesionálové

Zesvětlující maska ​​se skořicí

- dlouhou dobu čekání na výsledek, aby se vlasy odlehčily pro několik tónů, musí být provedeno nejméně 5-6 procedur;
- maska ​​musí být dlouho držena na vlasu;
- alergické reakce jsou možné;
- nemusí být vhodné pro citlivou pokožku hlavy.

Skořicový kadeřník - přehled můžete přečíst zde.

Skořice rozjasňující vlasy: domácí masky

Jak zesvětlit vlasy přírodními produkty? Tento problém se týká mnoha žen, které chtějí, aby jejich obraz byl jasnější a nepoškodil strukturu pramenů. Existuje mnoho populárních receptů pro barvení nebo osvětlení vlasů s přírodními látkami obsaženými v rostlinách. Za tímto účelem kosmetologové používají kefír, citron, heřmánek. Rozjasňující skořicové vlasy jsou skvělou a bezpečnou cestou. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Jak zesvětlit vlasy se skořicí?

Výhody a poškození zesvětlení vlasů se skořicí

Skořice má ohromující vůni a obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, takže je široce používán v kosmetologii. Dobře známá koření je bohatá na vitamíny C, A, PP a také obsahuje železo, zinek, hořčík, takže masky mají hojivý účinek. Specifické látky ve složení tohoto koření dávají vlastnosti, které mohou změnit barvu vlasů.

Poměrně málo žen se ptá, zda skořice rozjasní vlasy? Kosmetičtí k otázce, zda se barví vlasy se skořicí, budou odpovídat kladně. Zvláštní složení se skořicí na vlasy má následující zdravotní a estetický účinek:

 • Příznivý účinek na pokožku hlavy, vyživující kořeny užitečných látek. Důvodem je oteplovací efekt vyvolaný působením skořicové masky, který zlepšuje krevní oběh na pokožce hlavy. Výsledkem je, že kořeny jsou dodávány více živin.
 • Posilujte vlasové kořeny, což zabraňuje jejich ztrátě.
 • Dávejte pramenům nádherný lesk a příjemnou vůni.
 • Mají schopnost zesvětlit vlasy.

Ale použití skořice k osvětlení vlasů má některé nevýhody. Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku a zesvětlit prameny 2 tónů, musíte postupovat nejméně 5-6krát. Nepříjemný vedlejší účinek při osvětlení s tímto mletým kořením je pocit mravenčení nebo pálení, takže byste neměli tuto metodu používat u žen s citlivou pokožkou hlavy. U dívčích, kteří jsou náchylní k alergiím, může skořice způsobit zarudnutí nebo podráždění hlavy. Maska pro osvětlení bude muset držet na hlavě několik hodin, což není vždy výhodné.

Barvicí efekt

Masky s vonným kořením vytvoří světlejší přírodní barvu. A ukáže se, že předtím barvené vlasy byly světlem skořice? Pokud použijete toto čisticí činidlo na prameny s nepřirozeným odstínem, bude to mít za následek vymývání barvy nebo tonika. Z této barvy účes bude méně nasycené. Vědci vysvětlují schopnost tohoto koření vytvářet prameny světlejší tím, že je přirozeným činidlem peroxidu.

Tyto údaje potvrzují, že schopnost ulehčit vlasy skořicí není mýtus, ale vědecky potvrzený fakt. Kaštanový odstín na černém prameni se snadno dostane, pokud budete míchat hennu s touto kořenitostí a dát směs na vaši hlavu. V tomto případě sladké koření usmrtí pach hlavního produktu a nechává na hlavě příjemný pach vzrušující. Stále znamená, že se tento koření přiblíží k odstranění žlutosti z pramenů po neúspěšném zbarvení. Tato metoda je úspěšně používána mnoha ženami.

Aby bylo dosaženo vyjasnění skořice pro několik tónů, je nutné provádět barvení více než pětkrát. Účinek použití masky s vonným kořením závisí také na původním odstínu, typu a struktuře vlasů. Některé dívky mají tedy přirozený pigment (melanin), který dává pramenům zvláštní přírodní barvu, pod vlivem směsi se skořicí se snadno rozpadne, zatímco jiní budou odolávat pevnosti.

Jak ulehčit vlasy se skořicí doma

Existují různé způsoby, jak vaše vlasy světlejší se skořicí. Tyto metody jsou ideální pro dívky s černými a tmavými prameny. Ale blondýnky by je neměly používat, protože to povede k tvorbě červeného stínu na jejích vlasech. Pokud se rozhodnete použít složení se skořicí pro zesvětlení hlavy, pak nejprve dostanete všechny potřebné přísady a bezprostředně před nanesením na hlavu je smíchat do homogenní hmoty. Zde je několik tajemství:

 • U středně dlouhých vlasů vložte do směsi 3 lžíce skořice.
 • Rozjasnění dlouhých pramenů drcených koření bude vyžadovat 2 krát více.
 • Chcete-li vyrobit škoricovou masku, nepoužívejte kovový kontejner, protože to způsobí oxidaci směsi. A pokud po té položíte nesprávnou směs na hlavu, pak na ni získáte nechutný zelený odstín.
 • Po správné přípravě směsi nechte 1 hodinu naplnit.

Doporučuje se, abyste před použitím světelného prostředku použili test citlivosti, aby se eliminovala možnost výskytu alergických reakcí na pokožce. Chcete-li to provést, aplikujte trochu připravené směsi za ucho nebo na kloub v lokti a nechte je tam po dobu 30 minut. Pokud po uplynutí této doby nedošlo ke zčervenání nebo svědění na pokožce, spusťte aplikaci masky podle následujících pokynů:

 1. Umyjte si hlavu a použijte ručník nebo vysoušeč vlasů, abyste sušili hlavu, aby z ní nebyla kapka vody, ale pramínky jsou mokré.
 2. Hřebte prameny dřevěného hřebene, který má vzácné zuby.
 3. Pomocí štětce na barvivo naneste na všechny vlasy rovnoměrně skořicový prostředek. Směs s vonným kořením se aplikuje na kořeny, ale nemělo by se třepat do pokožky hlavy, protože je škodlivé, protože vede k podráždění, poškrábání, pálení a alergiím.
 4. Po nanesení celé masky na hlavu sestavte prameny ve formě svazku.
 5. Položte na hlavu polyetylénový uzávěr pro sprchování nebo omotání celofánu, abyste vytvořili teplo nezbytné pro intenzivní barvení. Po uplynutí 40 minut odstraňte izolační krytku.
 6. Držte masku na hlavě po dobu 3-8 hodin.
 7. Opláchněte kořením pomocí šamponu. Opláchněte hlavu odvalem z heřmánku.
 8. Vysušte svou hlavu přirozeným způsobem.

Recepty na masky na skořici pro osvětlení vlasů

Veškeré recepty maskujícího skořicovou masku musí obsahovat med. Působí jako peroxid při zředění v destilované vodě. A skořice, olivový olej v bělících směsích hraje roli peroxidového urychlovače. Přípravky na zesvětlení vlasových švestek se aplikují jednou za 7 dní po dobu 3-10 týdnů. Takže s pomocí skořice trochu odlehčíme vlasy dvěma třemi tóny podle oblíbených receptur níže.

- Klasický recept s máslem a citronem

 • 3 polévkové lžíce. l prášková skořice;
 • 3 polévkové lžíce. l med, rozvedený v 6 polévkách. l destilovaná voda;
 • 2 polévkové lžíce. l citronová šťáva;
 • 100 ml olivového oleje;
 • 100 ml kondicionéru.

Rozjasňující masku na vlasy se skořicí a medem činí prameny lesklé a krásné. Připravuje se snadno a rychle. Vytváření skořice rozjasňující vlasy doma je snadné s klasickým receptorem:

 • Nejprve se skořicový prášek nalije do plastové nebo skleněné nádoby a do něj se pomalu zavede med.
 • Vše se smíchá až do homogenního složení.
 • Pak přidáme ke směsi směs citronové šťávy, jakéhokoli kondicionéru a olivového oleje.
 • Vše se smíchá a nanáší na hlavu po dobu 3-8 hodin a poté se promyje šamponem.

Olivový olej v tomto nástroji je nutný, aby se zabránilo spálení.

- S přídavkem medu a balzámu

 • Skořice (prášek) - 3 polévkové lžíce. l
 • Med - 70 g
 • Balzám na vlasy - 3 polévkové lžíce. l

Pro přípravu světelného prostředku se med roztaví ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě v režimu "odmrazování" do teplého stavu. Nemůže být přehřátý, protože výrobek ztratí své příznivé vlastnosti. Ve vyhřívaném medu dáte skořici a míchání až do vyhlazení. Poté se ke směsi přidá balzám. Připravená maska ​​se aplikuje podle výše uvedených instrukcí.

Sněhová kosmetika s fotografií a videem

Tato známá skořice, jak se ukázalo, může být použita nejen pro vaření, ale i pro zesvětlení vlasů. Světlejší vlasy, současně jim dává zlaté, červené nebo červené odstíny - to vše závisí na hlavní barvě vlasů. Existuje mnoho způsobů a receptů na to, jak si vlasy skořice ulehčit doma, ale budeme se zabývat jen několika.

Základní principy osvětlení vlasů se skořicí

 • Skořice má zdravý účinek na vlasy díky nasycení vitamíny a příznivým mikroelementům.
 • Lze jej aplikovat na všechny typy vlasů.
 • Nevyžaduje pravidelné opravy.
 • Snadné použití a cenově dostupné.
 • Má příjemnou vůni, která vám umožní současně absolvovat aromaterapii.

Skořice má nejen osvěžující schopnost, je to dobře potřebné vitamíny a prvky pro obnovu vlasů. Pokud chcete léčit vaše kosti, použijte jednu z receptů pro nejlepší masky na skořicové vlasy.

Specifičnost osvětlení vlasů se skořicí

 • Osvětlení skořicí se provádí na čistě umyté vlasy.
 • V kombinaci s přírodními přísadami, jako je med, olivový olej a citrón, dodává ještě větší odlehčovací účinek.
 • Pro silné vyjasnění musí být složení se skořicí aplikováno několikrát.
 • Dokonce i při rozjasnění skořice dodává vlasům teplý odstín zlatých, červených, hnědých a červených odstínů.
 • Olivový olej pomůže odstranit pocit pálení, který skořice dává.
 • Chcete-li rozjasnit suché vlasy, doporučujeme přidání vaječného žloutku do skořice.
 • Oplachování odlupování z heřmánku zvýší vylepšení a zvlhčí vlasy.
 • Účinek skořice zvýší vlasové masky olivovým olejem.

Jak ulehčit vlasy se skořicí doma

Chcete-li nezávisle provést vyjasnění skořice, měli byste postupovat podle jednoduchého schématu:

 1. Umyjte si vlasy a osušte je. Měli by být trochu mokré.
 2. Chraňte vlasy dobře.
 3. Oddělte vlasy na několik kusů a zajistěte je plastovými svorkami.
 4. Připravte si barvicí směs skořice.
 5. Kartáč aplikujte na každou složku vlasů.
 6. Opakujte si vlasy, abyste rovnoměrně rozložili složení vlasů.
 7. Zahalte si vlasy z plastu a obalte ručníkem.
 8. Kompozice musí být uchovávána na vlasu po dobu nejméně dvou hodin. Zde princip funguje - čím déle, tím lépe.
 9. Umyjte hlavu teplou vodou několikrát.

Skořice a med - péče o kůži pro osvětlení vlasů

Chcete, aby měkké světlo kadeřilo, ale jste si jisti, že bez chemických látek to nemůže být dosaženo? Existuje cesta! Zesvětlení vlasů skořicí a medem nejenže zesvětlí, ale také posílí vaše kadeře. Tento časově prověřený nástroj pochází ze starověkého Říma. Dnes je také asistentkou dívčí, která se stará o jejich vzhled a zdraví.

Skořice a med pro zesvětlení vlasů

Na rozdíl od barev, maska ​​skořice a medu zlepšuje strukturu kudrlin, zrychluje růst, dodává lesk a hedvábnost. Příjemným bonusem bude oblíbená příchuť mnoha koření, která trvá 2-3 dny po zákroku.

Skořice - poklad vitamínů, živin potřebných pro zdravé vlasy. Podrobnosti o použití skořice pro osvětlení vlasů byly napsány dříve. Obsahuje:

Už jsme o zákalu vlasů s medem napsali. Stojí za zmínku, že med vyživuje pokožku hlavy zinkem, jódem, železem, mědí a vitamíny B.

Kombinované součásti vytvářejí odlehčovací efekt. Současně skořice a med zahřejí pokožku hlavy, probuzení spících žárovek. Výsledkem jsou silnější a silnější kadeře. Tato směs zabraňuje plešatosti.

Kontraindikace

Každá náprava má své nevýhody. Maska skořice s medem.

Je to důležité! Přírodní složky mohou způsobit podráždění. Proto před zahájením testu potřebujete provést test. Naneste malé množství směsi na vnitřní straně lokte, držte ji půl hodiny. Pokud není červeno, může být použito.

Skořice může na barvu reagovat a dát neočekávané výsledky. Je lepší použít masku na nevyléčené vlasy. Tento postup je časově náročný. Pro dosažení požadovaného efektu musí být maska ​​uchována déle než 4 hodiny.

Technologie vaření

Hlavní ingredience jsou med a skořice, poměr 1: 1. Množství závisí na délce kadeří. Nicméně je lepší vyrobit více masky, bude to tlustší. Případně můžete přidat citronovou šťávu (má také jasný účinek).

Mandlový (olivový) olej je vhodný pro suché vlasy. Kromě hydratace rostlinné oleje také zesvětlují vlasy.

Příprava směsi:

 1. Zahřejte med ve vodní lázni (kandovaný med se roztaví, zachová si své příznivé látky). Kuchyňské nádobí je lepší použít keramiku nebo sklo. Neberte kov!
 2. Nalijte skořici a důkladně promíchejte.
 3. Přidat další součásti (volitelné).

Použití

Snažíme se dosáhnout co nejlepšího účinku, je důležité sledovat postupnost kroků.

 1. Pečlivě očistěte mokré kadeře.
 2. Rozdělte vlasy na jemné prameny a aplikujte směs. Nechtívejte do pokožky hlavy: způsobí to podráždění, lupy se mohou objevit později.
 3. Uložením masky je třeba pravidelně hřebovat, aby směs ležela rovnoměrně. To je důležitý okamžik! Jsou-li zanedbáváni, pak objasnění může být špinavé.
 4. Sbírejte zvlněné kadeře. Nátěr na polyethylen (k zabalení celofánu, přilnavého filmu) nahoře - froté ručník.
 5. Nechte směs alespoň 4 hodiny. V první půlhodině může dojít k nějakému nepříjemnému pocitu, může se vám objevit pocit pálení a brnění. Čím delší je směs, tím silnější je efekt. Pokud vaše kůže není příliš citlivá, můžete jít do postele s maskou.
 6. Omyjte směs pomocí šamponu. Opláchněte s heřmánkem nebo použijte klimatizaci.
 7. Kadeřnice by měly přirozeně vyschnout (bez použití vysoušeče vlasů).

Samozřejmě, vysvětlení 2 tónů nepochází po jediném použití. Aby se výsledek projevil zcela, musíte opakovat nejméně 10 procedur. Ale po prvním použití pocítíte změnu!

Fotografie před a po

po několika použití

Zvažte, že každá osoba je individuální a zoufalá, jestliže navrhovaná možnost vyjasnění neodpovídá, není to nutné. Doporučujeme vyzkoušet jiné účinné a přirozené zjasňující masky:

Měkké zjasňující skořicové vlasy

Pro změnu barvy vlasů se používají dva typy účinků: chemické a lidové prostředky. Druhý je jemný, protože používá přírodní zjasňující přísady, jako je skořice.

Samozřejmě, značkové profesionální nástroje dávají viditelný okamžitý výsledek, ale důsledky takového objasnění jsou velmi smutné. Kudrlinky jsou přehnané, křehké, ztrácejí svůj lesk, pružnost, dělí se. Proto je lepší použít osvědčený domácí prostředek - masky se skořicí. To může nejen rozjasnit vlasy v několika tónech, ale také dát jim lesk, zdraví a sílu.

Příznivé vlastnosti skořice pro tělo

Vedle pikantní chuti obsahuje skořice velké množství aminokyselin, minerálů a vitamínů. Jeho struktura zahrnuje:

Díky tomuto složení je koření zásobou užitečných látek a pozitivním účinkem na procesy v těle, a to:

 • používá se při SARS, bronchitidě a chřipce (doporučuje se inhalační léčba);
 • snižuje tělesnou teplotu (přidejte 1 lžičku na čaj s medem);
 • zmírňuje zánět při onemocněních ledvin, jater a močového měchýře (opláchněte lžíci medu se skořicí, jíst před jídlem);
 • účinná při onemocnění trávicího traktu (doplňte kefír);
 • snižuje hladinu cholesterolu;
 • má antibakteriální vlastnosti;
 • snižuje riziko infarktu myokardu (používá se společně s černým chlebem a medem).

Skořice je také užitečná pro zlepšení stavu kudrlin:

 • posiluje vlasové folikuly;
 • vyživuje pokožku hlavy;
 • stimuluje krevní oběh;
 • zabraňuje plešatosti;
 • má světelný efekt;
 • přidává lesk a objem.

Skořice Bleach

Účinek osvětlení pomocí tohoto koření může být dosaženo na přírodních kadeřích a barva barvených vlasů může být méně nasycená díky vyluhování barviva z jejich povrchu. Neočekávejte viditelný efekt z tohoto nástroje. Výsledek aplikace - objasnění na 2 tóny. Ale po maskách s touto koření vlasy vlasy, kudrlinky budou měkké a objemné. Dále zvažte několik receptů pro vyjasnění krutzu.

Skořicová maska ​​pro osvětlení

Posiluje, obnovuje, zastavuje úsek, dává objem.

Složení:

 • olivový olej - 1 polévková lžička. l;
 • skořicový prášek - 1 lžička;
 • čerstvé kuřecí vejce - 1 ks.

Použití:

Smíchejte koření s medem, žloutek a teplým olejem. Šířte směs přes vlasy a nechte působit čtyřicet minut pod hustým ručníkem nebo teplým šálkem. Umyjte masku šamponem. Vlasy suché přirozeně.

Medová skořicová maska

Dává čokoládový odstín tmavým vlasům, světlo se rozjasní o 2 tóny.

Složení:

 1. med 1 polévková lžíce. l;
 2. Skořice 1 polévková lžíce. l;
 3. vlasový kondicionér 1 polévková lžíce. l

Způsob použití:

 • umyjte si vlasy obvyklým způsobem;
 • smíchejte ingredience tak, aby byly hladké v nekovové nádobě;
 • aplikujte směs na mokré kadeře, od kořenů po celou délku;
 • hřebenové vlasy s hřebenem se vzácnými zuby;
 • nasaďte sprchový uzávěr a ručník turban;
 • počkejte alespoň 3 hodiny;
 • opláchněte teplou vodou a šamponem;
 • opláchněte s heřmánek odvar (20 g heřmánku květiny, nalijte sklenici vařící vody, trvat na půl hodiny).

Viditelný účinek vyžaduje nejméně 5 procedur.

Skořice s jablečným jablečným octem

Vhodné pro mastnou pokožku hlavy, pomáhá vyrovnat se s lupy.

Složení:

 1. prášková skořice - 3 polévkové lžíce. l;
 2. jablečný jablečný ocet - 1 polévková lžíce. l;
 3. olivový olej - 1 polévková lžička. l (se suchými vlasy);
 4. med - 3 polévkové lžíce. l

Aplikace

Melte med ve vodní lázni na příjemnou teplotu, promíchejte kořením a octem. Použijte masku v řadě na kadeře a pokožku hlavy, neotřete! Neponechávejte víc než dvě hodiny. Umyjte šamponem pro péči.

Maska se skořicí a kefír

Krásný odstín skořice získáváte odlehčením blond vlasů.

Zvažte zajímavý způsob vyjasnění pomocí kefíru.

Složení:

Fermentovaný mléčný výrobek by měl být ohříván ve vodní lázni na tělesnou teplotu. V kapalině je třeba smíchat 3 lžíce skořice. Vše se důkladně promíchá a aplikuje štětcem na vlasy. Hmotnost stárne na vlasu po dobu 4 hodin. Opláchněte tekoucí vodou šamponem. Můžete je opakovat každé 2 dny.

Kefír nepřehřívejte, protože se může smažit.

Závěr

Stojí za zmínku, že po první aplikaci nemusíte čekat na dramatickou změnu barvy. Proces osvětlení závisí na struktuře a druhu vlasů. Je nutné provést postupy pro objasnění kurzu skořice, který se skládá z minimálně 5 domácích zasedání, aby bylo dosaženo zřetelného výsledku. Ale v každém případě použití tohoto koření může zlepšit stav kudrlin, vrátit je ke zdravému a dobře upravenému vzhledu.

Maska se skořicí pro zesvětlení vlasů. Recepty a pravidla pro použití doma, na tmavých a blond vlasy, fotky

Skořicové masky zesvětlují vlasy, posilují jejich strukturu a, co je nejdůležitější, jsou naprosto neškodné. Pro jejich přípravu nevyžadují drahé nebo těžko dosažitelné složky. Mnoho žen upřednostňuje právě takové bezpečné objasnění s přirozeným prostředkem.

Výhody vlasových skořic

Příznivé vlastnosti skořice jsou důsledkem jejího bohatého složení.

Skořice obsahuje vitaminy, minerály, stopové prvky, má následující pozitivní účinky na pokožku hlavy a vlasy:

 • pomáhá zbavit se lupů;
 • zvyšuje krevní oběh, což vede ke zvýšené pronikavé schopnosti přípravku. Živiny působí silněji na vlasové folikuly.
 • snižuje stupeň ztráty vlasů, podporuje jejich růst.
 • Má obecně posilující účinek na vlasy. Vyhlazuje navštěvované tipy, přidává další objem, lesk.
 • uklidňuje suchou, zapálenou pokožku hlavy.
 • s pravidelným používáním zesvětluje barvu vlasů.

Účinek osvětlení vlasů se skořicí

Na konci kurzu se vlasy stávají 2-3 tóny světlejší. Čím větší je počet provedených procedur, tím je výsledek jasnější. Největší efekt je vidět u dívčích žen. Ale s jednou podmínkou - kudrlinky získají červený a zlatý odstín, který se nemusí každý líbit.

Fotografie před a po

Maska se skořicí pro osvětlení vlasů, fotografie před a po

Výsledkem je tmavé vlasy

Skořicové masky se běžněji používají na tmavých vlasech, aby se vlasy odlehčily. Brunetky bez poškození vlasů se stávají majiteli čokoládových kadeř. Hnědé vlasy po 4-6 aplikacích masky jsou karamelově červené. Dívky s červenými vlasy získají světle hnědý odstín. Použijete-li masku pouze na špičkách, můžete dosáhnout efektu ombre, který je nyní tak módní.

Recept na zesvětlovací masku

Maska se skořicí pro zesvětlení vlasů se snadno připravuje a dává hmatatelný výsledek.

Požadované přísady:

 • 70-90 g medu (zahuštěného lze roztavit);
 • 3 polévkové lžíce. jemně mletá skořice;
 • 150-200 ml balzámu nebo kondicionéru.

Smíšené komponenty jsou aplikovány na kůži hlavy a rozloženy podél délky kadeří. Hlava je zabalena tak, aby maska ​​zahřívala vlasy. Po 40-60 minutách se promyje vodou a šamponem.

Pokyny pro použití masky se skořicí

Při provádění tohoto postupu je nutné splnit řadu jednoduchých doporučení.

Pomohou vyhnout se nežádoucím následkům.

 1. Před aplikací směsi je třeba vlasy umyt a vysušit ručníkem (ne suchý).
 2. V té době, zatímco vlasy vysuší, připravuje složení masky. Je důležité smíchat součásti ve skleněné nebo plastové nádobě (je přísně zakázáno používat kovové předměty), jinak se směs oxiduje.
 3. Maska se aplikuje na mokré vlasy, pramene po pramenci. Proces můžete kombinovat s masáží hlavy a provádět třecí pohyby prsty.
 4. Upravené vlasy musí být pokryty polyethylenem nebo skryty pod sprchovým víčkem. Pak obalí hlavu ručníkem nebo na teplou vlněnou čepičku vytvoří tepelný efekt.
 5. Po 1 hodině se vlasy uvolňují z polyethylenu a maska ​​zůstane několik hodin (to je obecné doporučení, různé švestek mohou být na vlasy v různých časech).
 6. Opláchněte masku vodou nebo šamponem. V závislosti na složkách obsažených ve složení.

Počet a frekvence postupu

Zřetelný vizuální efekt lze dosáhnout provedením 3-5 postupů v závislosti na individuálních charakteristikách vlasů. Doporučuje se zesvětlit vlasy každých 4-7 dní (ne častěji). Maximální povolený počet zasedání je 16. Pak je zapotřebí přerušení jednoho měsíce, po kterém byste měli aplikovat podpůrné masky každých 1-2 týdnů.

Maska s citrónovou šťávou

Citronová šťáva v kompozici světelné masky pomáhá snížit žlutost na světle hnědých vlasech. Pro výrobu kompozice musí být smíchány 2-3 st.l. skořice se šťávou z jednoho citronu. Pak je směs hnětavá, přidá se balzám v množství nezbytném pro tvorbu husté konzistence. Rovnoměrně, pomocí hřebenu, šířit po délce a počkat nejméně 2-3 hodiny (to je povoleno vydrží masku až na 6 hodin).

Ujistěte se, že jste zabalili vlasy z polyethylenu a izolovali. Masku vypláchněte klasickým způsobem.

Zesvětlující maska ​​se žloutek

Maska se skořicí pro zesvětlení vlasů se žloutek dodá další objem, lehkost. Kudrlinky budou nádherně lesklé na slunci.

Žloutek jednoho vejce by měl být smíchán s 1 polévkou lžíce. skořice Pak přidáme kefír (ne studený) a nasadíme vlasy po dobu 30-60 minut. Omyjte vodou a kosmetickým čisticím prostředkem.

Hot maska

Maska, která se skládá především z koření (a především skořice), se nazývá horká, protože její použití způsobuje silnou stimulaci vlasových folikulů. To urychluje růst vlasů, objevují se nové vlasy.

Součásti horké masky jsou následující:

 • 1,5 lžíce skořicový koření;
 • 150 ml olivového oleje;
 • 0,5 lžíce žádné kousky červeného pepře;
 • 2 polévkové lžíce. med;
 • 0,5 lžíce. zemské karafiáty.

Smíchejte máslo a med ve vodní lázni. Alternativně přidejte zbývající složky. Hmota by neměla být příliš horká, jinak med ztratí většinu svých příznivých vlastností. Teplá (horká) směs se aplikuje na kořeny vlasů masážními pohyby. Nasaďte si sprchový uzávěr a teplý utěrkou.

Maska se uchovává po dobu nejméně 20 minut, nejdéle však za hodinu. Pokud se kůže začne nesnesitelně "hořet", je nutné okamžitě vypláchnout kompozici. Během postupu musí být přítomen pocit pálení, je důležité sledovat jeho intenzitu, aby se nezjistily popáleniny.

S kefírem

Mléčné výrobky, jako je skořice, mají schopnost rozjasnit. Pro přípravu masky pro vlasy ve svých vlastnostech a struktuře je vhodný kefír.

Je nutné vzít 100-200 ml kefír (množství závisí na délce a objemu vlasů), zahřívat v mikrovlnné troubě a přidat 1 polévkovou lžíci. skořicový prášek. Kompozice se důkladně promíchá a aplikuje se na celý povrch kudrlin. Zahřejte hlavu po dobu 60 minut, omyjte šamponem. Dalším účinkem je posilování, které brání vypadávání vlasů.

S balzám na vlasy

Nejsnadnější maska ​​se skořicí je kompozice - balzám + skořicový prášek. Volitelně můžete zvolit balzám s potřebnými komponenty pro konkrétní typ vlasů.

2-2,5 lžíce. Skořice se smíchá s balzámem v objemu dostatečném pro délku a tloušťku vlasů. Směs je rozdělena po celé hlavě, zabalena a zrání po dobu 1-3 hodin. Tato maska ​​se vypláchne pouze vodou.

Skořicovým olejem

Alternativou k suché skořici je skořicový esenciální olej. Je složkou mnoha formulací vlasů.

Nejoblíbenější recept:

 • 6 čepice. škoricový olej (nepřekračujte dávkování, protože olej může spálit pokožku);
 • 25 ml oleje z lopuchu (lopucha);
 • 2,5 lžíce. med;
 • 3 lžíce. sušené drcené heřmánkové květy.

Smíchejte olej, zahřejte je. Přidejte med (měl by být tekutý) a heřmánek. Důkladně promíchaná směs by měla být rovnoměrně rozložena po celé ploše hlavy. Maska by měla vydržet dlouhou dobu. Odstraňte standardní metodu.

S kokosovým olejem

Maska s přídavkem kokosového oleje má nejen světelný efekt. Navíc léčí kudrlinky, zvlhčuje, zabraňuje tvorbě dělených konců.

Maska Složení:

 • 4,5 lžíce. l kokosový olej;
 • 2,5 lžíce. med;
 • 1,5-2 lžící. mleté ​​skořice.

Všechny ingredience jsou smíšené a rovnoměrně rozložené po délce kadeřnic, počínaje od kořenů. Hlava je zabalena v polyethylenu, ohřívá se nad ní ručníkem nebo tlustým měkkým hadříkem. Po uplynutí 40 minut musíte odstranit celofán a nechat masku vystavit další 1-2,5 hodiny. Pokud je nutné pouze zpevnění vlasů, stačí 30-50 minut pod polyethylenem.

Maska na noc

Masky se skořicí mohou zůstat dlouho na vlasy. Například pro noční expozici byste měli použít kompozici před spaním a jít do postele. Účinek vyjasnění bude maximální možný.

Je to důležité! Noční masky se aplikují přísně na kadeře, 1-2 cm od kořenů, což pomáhá předcházet popáleninům při prodloužené expozici přípravku na pokožce hlavy.

Ve většině případů jsou masky, které jsou ponechány přes noc, složeny ze skořicového prášku (použitý skořicový silicový olej) a základního oleje (například olivový, lopuch, slunečnice nebo kokosový ořech).

1-2 polévkové lžíce Skořice (nebo 3-4 kapky škoricového oleje) se smísí se 40 až 60 ml oleje. Před zahájením procesu podávání musí být složení zahřáté. Umyjte masku ráno by měla být šampon. Možná budete potřebovat víc než jedno mýdlo.

Tipy pro aplikaci

Při použití masky, které obsahují skořici, je třeba vzít v úvahu několik dalších faktorů.

 1. Před použitím skořicového nebo skořicového silice je nutné vyloučit možnost vzniku alergické reakce. Chcete-li to provést, aplikujte masku na kůži zápěstí a oblast za uchem a držte jej 10-15 minut. Pokud se necítíte zarudnutí nebo nadměrné pálení, můžete kompozici použít.
 2. Pokud ignorujete bezpečnostní opatření týkající se alergií v případě závažného páření pokožky hlavy, masku okamžitě opláchněte teplou vodou. Po půl hodině prohlédněte pokožku hlavy na případné popáleniny.
 3. Je nutné jasně definovat dobu expozice masky v závislosti na požadovaném účinku. Pokud není zapotřebí zesvětlovat vlasy (pouze hojení), pak se po 15-30 minutách vypláchnou masky se skořicí.
 4. Pokud jsou vlasy v poslední době barveny jinými látkami přírodního původu (henna, basma, cibulová kůra atd.), Je lepší se zdržet používání skořicových masek. Výsledek může být nepředvídatelný.
 5. Je možné dosáhnout většího osvěžujícího účinku náhradou vlasů pod slunečním paprskem.
 6. Doporučuje se pro větší užitek použití skořice, koupit koření ne v sáčcích, ale v paličkách a samostatně je brousit.
 7. Je vhodné vypláchnout vlasy heřmánkovou infuzí po proceduře zesvětlení skořice, protože má regenerační a uklidňující účinek.

Kontraindikace

Neexistují závažné kontraindikace použití skořicových přípravků. Existuje několik varovných faktorů, na které byste měli věnovat pozornost a na chvíli odložte vysvětlení.

Patří sem:

 1. Možnost vyschnutí vlasů. V tomto případě byste se měli postupem času postarat o další zvlhčení kadeř.
 2. Individuální nesnášenlivost ke skořici nebo jiným složkám masky. V tomto případě byste měli zvolit jiný způsob, jak zesvětlit a posílit vlasy.
 3. Pokud jsou vlasy podrobeny proceduře na permutinu, měly by být skořicové masky zpožděny nejméně po dobu 2 týdnů.
 4. Zranění vlasů. Před použitím skořicových přípravků je nutné vyléčit zraněné vlasy. Navzdory tomu, že masky posilují a obnovují, výsledkem bude opak.

Nežádoucí účinky

Pokud dostanete masku se skořicí na kůži na krku nebo na tváři, může dojít k zarudnutí a mírnému svědění. Proto jsou součásti masky vybrány tak, aby výsledná konzistence byla smetanově (s výjimkou olejových receptů) a nerozšířila se při aplikaci.

Aroma skořice po dobu nejméně 24 hodin je přítomna na vlasu. Je třeba se na to připravit, protože se může objevit pocit nevolnosti z vůně skořice. To platí zejména pro těhotné ženy.

Zesvětlující maska ​​se skořicí

V případě světelných masek se skořicí jsou nevýhody následující:

 1. Doba trvání postupu. Chcete-li vlasy odstranit maskou skořice, musíte vybrat nejméně 3-4 hodiny volného času.
 2. Obtížnost dalšího barvení. Pokud jsou vlasy zesvětleny maskou skořice, barvení vlasů s barvami v obchodech se může stát zklamáním. Vzhledem k tomu, že není známo, jakou barvu bude výsledkem.
 3. Výsledek není okamžitě viditelný. Na rozdíl od profesionálního osvětlení salónu může být změna barvy vlasů o 2-3 tóny možná až po uplatnění celého postupu (od 6 do 15 zasedání).

Buďte trpěliví před zesvětlením vlasů maskou skořice a připravte se na to, že konečný výsledek se může lišit od očekávaného. Pro zesvětlení 2-3 tónů bude vyžadovat postup.

Video o skořicových maskách

Skořicová maska:

Super maska ​​na vlasy ze skořice s medem:

Osvětlení různých druhů vlasů se skořicí

Blond vlasy jsou dlouho považovány za znamení neuvěřitelné krásy, ale málo lidí se může pochlubit přírodními světelnými prameny. Barvení je často nebezpečné a plné mnoha vedlejších účinků, takže i dnes je důležité zesvětlení vlasů se skořicí.

Výhody vlasových skořic

Skořice je velmi užitečná složka. Má dobré vůně, je obohacena užitečnými sloučeninami a poskytuje barvicí efekt, pro který je široce používán v kosmetologii. Skořice - zdroj vitamínů A, C, PP, stejně jako prvky hořčíku, železa a zinku.

Nástroj je používán nejen jako léčivý a kosmetický prostředek, ale také pomáhá bezpečně osvětlit vlasy.

Vliv koření na vlasy:

 • zlepšení pokožky hlavy;
 • obohacení kořenů kořeny živinami;
 • oteplovací efekt, který pomáhá zlepšit krevní oběh;
 • zachování příjemného zápachu;
 • posilování vlasových kořenů, potlačení vypadávání vlasů;
 • lesk účesy.

Rozjasnění skořice je také spojeno s některými nepříjemnostmi. Chcete-li barvit vlasy, je potřeba vynaložit více než 5-6 procedur. To je nevýhoda, protože způsob způsobuje hoření a brnění, maska ​​bude muset být držena na hlavě několik hodin.

Tato metoda se nedoporučuje pro osoby s citlivou pokožkou hlavy. Z tohoto důvodu je mnoho otázek o tom, zda můžete vyčistit vlasy. Pokud dojde k silné alergii na tento nebo na jiné produkty, osvětlení může způsobit podráždění a zarudnutí kůže.

Pokud jde o to, zda se rozžijí skořicové vlasy, existuje rozumná odpověď. Věda vysvětluje takové úžasné schopnosti koření tím, že je přirozeným činidlem peroxidu. Existuje spousta příkladů, kdy byly tyto prvky skutečně objasněny tímto nástrojem.

Účinek rozjasňující masky se skořicovým práškem bude záviset na původní barvě, struktuře a typu. V průměru je třeba více než 5 procedur změnit na několik tónů. U některých je pigment, který vytváří přirozenou barvu, rychle zničen, jiní potřebují více času.

Jak si doma osvětlit vlasy

Existuje mnoho způsobů, jak osvětlit vlasy skořice doma. To je věřil, že nástroj je nejúčinnější pro tmavé vlasy lidí. V blondýnách se pod vlivem koření zhoršují.

Doporučení pro osvětlení:

 • nepoužívejte víc než 3 lžíce skořice;
 • pokud chcete vlasy odlehčit delší dobu, měli byste vzít dva šťastnější prášek;
 • aby nedošlo k poškození kůže, je třeba používat pouze čerstvé a přírodní přísady;
 • maska ​​by neměla být vařena v kovové misce (složky se mohou oxidovat);
 • musíte opatrně připravit masku, protože oxidovaná směs může poskytnout zelený odstín a nesprávné dávkování ingrediencí může spálit pokožku hlavy;
 • maska ​​na vlasy musí být před podáním infuzována po dobu 60 minut.

Při výrobě masky je nutné směs důkladně promíchat, dokud nebude hladká. Před použitím je třeba otestovat citlivost: vyzkoušejte vlasovou masku doma na malé ploše pokožky za uchem nebo na lokte. Pro čistotu experimentu musíte masku uchovávat po dobu půl hodiny (za předpokladu, že v procesu není nepohodlí). Test bude ukazovat na možnost alergické reakce a ušetří vás z chemického poranění hlavy. Pokud po půl hodině kůže nevypadá podrážděně, není svědění a bolesti, můžete aplikovat masku.

Jak ulehčit vlasy se skořicí:

 1. Před zahájením procedury je třeba vlasy dobře umýt. Můžete přirozeně vyschnout nebo použít vysoušeč vlasů. Hlavní věc je, že prameny zůstávají dostatečně vlhké, ale bez kapání vody.
 2. Pro česání je lepší vzít dřevěný hřeben s řídkými zuby.
 3. Maska je nejvhodnější aplikovat se speciální štětkou. Takže směs bude rozdělena rovnoměrně. Maska by měla být aplikována téměř z kořenů. Nedoporučuje se používat houbu: při tření směsi na pokožku hlavy, popáleniny, trauma, alergická reakce a dokonce i normální podráždění.
 4. Po aplikaci masky je třeba shromáždit prameny ve svazku.
 5. Pro větší účinnost musíte pokrýt hlavu plastovým nebo celofánem (můžete si koupit speciální sprchovou hlavici). To je nezbytné k uchování tepla, ve kterém skořice působí nejlépe.
 6. Kryt můžete odstranit po 40 minutách.
 7. Maska by měla být obvykle udržována po dobu 3-8 hodin. Při osvětlení může dojít k mravenčení, pálení, ale při nízké intenzitě, nejsou signálem podráždění.
 8. Je třeba omyt masku šamponem, protože přídavné komponenty způsobují, že prameny jsou příliš mastné.
 9. Pro zesílení barevných vlasů po sprchování, můžete je opláchnout pomocí heřmánkového odvaru.
 10. Po masce musíte vlasy vyschnout pouze přirozeným způsobem.

Skořicové recepty na bělení vlasů

Téměř všechny recepty na objasnění také obsahují med. Tato složka působí jako peroxid (peroxid), poskytuje barvivový efekt. Olivový olej zvýší a urychlí účinek skořice a medu.

Jakékoli světelné masky by měly být používány nejvýše jednou týdně. Kurz může obsahovat 3 až 10 zasedání.

Klasický recept

Tato maska ​​se skořicí pro osvětlení je nejoblíbenější, protože je kombinací nejlepších barviv. Skořice a med jsou přírodní světlem a olivový olej pomáhá zmírňovat agresivní účinky na kořeny a špičky. Olej v tomto případě odstraní nepříjemné pocity z hoření a brnění.

Maska poskytuje nejen jasné vlasy se skořicí a přírodním medem, ale také je lesklé a hedvábné. Je připravena poměrně rychle, ingredience jsou k dispozici každé dívce.

 • 3 lžíce prášku skořice;
 • 3 polévkové lžíce medu (zředěné v 6 lžících destilované vody);
 • 2 lžíce citronové šťávy;
 • 100 ml olivového oleje;
 • 100 ml vysoce kvalitního kondicionéru.

Tato klasická maska ​​na vlasy s medem se velmi snadno připravuje. Musíte míchat skořici a med (med by měl být přidán pomalu). Kontejner pro směs by měl být z plastu nebo skla a složení je homogenní. K tomu je přidána citronová šťáva, olej a kondicionér. Po důkladném míchání naneste na hlavu a ušetříte 3-8 hodin.

Skořice a citron

Tato maska ​​se nejlépe aplikuje na světle účesy. Lemon pomáhá zlepšit přirozené barvy. Osvětlení vlasů se skořicí a citronem není nejúčinnější, ale nejbezpečnější.

Složení:

 • 3-4 polévkové lžíce koření;
 • šťáva z jednoho citronu;
 • 5 lžící balzámu.

Po několika hodinách použití by měla být maska ​​důkladně opláchnuta. Dívky si uvědomují různé účinky skořice s citronem, ale nejúčinnější se ukázaly být blond vlasy a blond vlasy. Brunetky mohou tuto masku použít k posílení struktury vlasů. Výsledkem je tónování s světle hnědými prameny a zlatým přetečením.

Maska se skořicí a balzámem

Tato maska ​​vyžaduje jen málo přísad, je velmi snadné ji připravit. Barvivo na bázi škorice na vlasy pomocí balzámu zajišťuje změnu barvy bez ohrožení vašeho účesu.

 • 3 lžíce koření;
 • 70 g medu;
 • 3 lžíce balzámu.

Nejdříve je třeba med roztavit: ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě (režim odmrazování). Med by měl být měkký a teplý. Nemůžete používat přehřátý med, nemá to prospěch.

Med musí být smíchán s kořením, přidat balzám. Zásada použití masky na vlasy s medem a skořicí je podobná výše uvedeným krokům.

Skořice a kefír pro osvětlení vlasů

Maska skořice a kefír pro zesvětlení vlasů je považována za velmi užitečnou. Kefír sám je skvělým objasňovačem. Je obecně používán ke změně odstínu. V kombinaci se skořicí působí nejen jako čisticí prostředek, ale také jako prostředek: posiluje kořeny, brání vypadávání vlasů a léčí prameny.

Tato rozjasňující maska ​​na vlasy se skořicí je připravena prostě: pro 4 lžíce jogurtu je třeba vzít 2 lžíce koření, míchat a aplikovat. Měli byste také používat čepici, držte až 8 hodin, opláchněte je kefír a šampon.

Maska se skořicí a vejci

Tento recept na osvětlení vlasů je užitečný pro dívky s nezdravými vlasy. Směs s vaječnými žloutky dokonale zabraňuje průřezu špiček, dává vlasům zdravý lesk, zjemňuje je. S přídavkem skořice se stává dobrým prostředkem k zesvětlení pramenů.

 • 2-3 polévkové lžíce koření;
 • 1 žloutek;
 • 3 polévkové lžíce medu (nejlépe květinové);
 • 1 polévková lžíce olivového oleje;
 • 1 lžíce citrónové šťávy.

Nejprve je třeba skořici s medem spojit, přidat žloutek a dobře promíchat. Zbývající produkty mohou být zahrnuty do homogenní směsi. Pokud v tomto receptu nahradíte koření s hořčicí a přidáte lžíci cukru, dostanete vynikající nástroj pro stimulaci růstu vlasů.

Skořice a kardamom

Cardamom je hypoalergenní lék, který snižuje účinky peroxidu. Tento koření působí jako katalyzátor pro další látky.

 • 1 čajová lžička koření;
 • ½ lžičky kardamonu;
 • 1-2 polévkové lžíce medu.

Komponenty jsou smíchány, s výhodou v opakovaně uzavíratelné nádobě, která může být vznášena. Při propláchnutí musíte použít šampon bez síranu.

Výsledky zesvětlení

Rozjasňující vlasy se skořicí budou dlouhé. To zajišťuje bezpečnost metody. Při použití masky po dobu 1-1,5 měsíců bude výsledek nejen patrný, ale i velmi perzistentní.

Takové masky přispějí nejen k objasnění pramenů, jejich měkkost a lesk, ale i posílení kořenů.

 • při rozjasnění tmavých vlasů jsou prameny čokoládou;
 • Pokračujete-li v postupu, vlasy se stanou červenějšími;
 • přírodní hnědé účesy skořice změní barvu na měď a červenou;
 • při použití koření na smyčkách zázvoru se objeví kadeře červeného nebo hnědého odstínu;
 • Pokud zesvětlíte blond účes, dostanete zlatou barvu.

Maska se skořicí pro osvětlení vlasů činí světlo převážně přírodními prameny. Při použití produktu na barvené vlasy se barva vymaže. Takže prameny barvené barvením nebo tonikou se stanou nenasycenými.

Chcete-li osvětlit černé kudrlinky na barvu kaštanu, musíte použít směs s hennou. Koření nejen přispěje k objasnění, ale také utopí ostrý zápach heny. Skořice je také doporučena ke zmírnění žlutosti na účesy, které byly neúspěšně zabarveny.

Skořice rozjasňující vlasy je skutečný způsob, jak změnit tón účesu. Bude to vyhovovat dívkám, které nechtějí mnoho experimentovat, ale chtějí bezpečně změnit obraz. Výhodou tohoto nástroje je, že téměř nikdy nezkazí barvu a možná jen málo vedlejších účinků.

Pro Více Informací O Suché Vlasy