logo

Kůra na hlavě

Streptokoková pyoderma je nepříjemné dermatologické onemocnění, které se vyskytuje v jakémkoli věku pacienta. Druhé jméno je "šupina", jehož vzhled je doprovázen závažným svěděním kůže, alergickou vyrážkou. Jsou zapotřebí komplexní metody léčby, které kombinují prostředky oficiální a alternativní medicíny.

Proč jsou na hlavě chrasty u dospělých

Při takovémto zdravotním problému se na horní vrstvě epidermis objevují charakteristické krusty, které mají purulentní povahu, ale s časem vyschnou, vločky a rozpadají se. Častěji se na kůži, pokožce hlavy vyskytují strupy, což pacientovi způsobuje nepohodlí, rušivou emocionální rovnováhu. Příčiny patologického procesu mohou být neočekávané, ale často to je hormonální nerovnováha, předchozí kožní onemocnění.

Seborrhea skalp

Pokud vzhled strusky předchází seboroická dermatitida, znamená to, že funkce mazových žláz je poškozena v těle. Seborrhea je známá jako suchá, mastná, smíšená, ale v každém případě je doprovázena intenzivní produkcí kožního mazu. Za prvé, peelingy jsou mastné, mají žlutý odstín, pak vyschnou, vypadají jako lupy a spadnou s kvalitní hřeben. Další příznaky jsou uvedeny níže:

 • žádné svědění a nepohodlí;
 • neschopnost vyškubnout škrábnutí bez použití olejové základny;
 • hnědé růsty za ušima, na obočí.

Bolest hlavy pro alergie

Kůra na hlavě u dospělého se často vyskytuje pod vlivem alergenu se zvýšenou citlivostí těla. Jedná se o reakci na potraviny, která je krátká. Výkaly na hlavě jsou doplněny alergickou vyrážkou, velmi svědčí a způsobují nepohodlí. Chcete-li se zbavit tohoto nepříjemného stavu, první věc, kterou potřebujete k odstranění alergenu, a pak vyčistit růst z vlasů. Příznaky jsou následující:

 • kožní vyrážka s různou intenzitou;
 • závažné svědění;
 • suchá a těsná kůže;
 • ohniska kožní vyrážky na jiných oblastech těla;
 • nepohodlí, touhy po neustálém svědění.

Hubové choroby pokožky hlavy

Vzhledu strusky mohou předcházet škodlivé mikroorganismy. Lékaři nevylučují houbu, která se přenáší prostředkem domácího kontaktu. Kůže je pokryta bílými krusty, které vypadají jako lupy. Mykóza má mnoho odrůd, ale je to určitě infekční onemocnění. Symptomy hubové infekce jsou následující:

 • vzhled skvrny na pokožce hlavy;
 • zhoršení celkového stavu vlasů;
 • vzhled holých náplastí;
 • olupování kůže;
 • vzhled kůry na bázi vlasových folikulů.

Parazitické onemocnění pokožky hlavy

Zvýšená aktivita svědění svrabů je častou příčinou vzniku svědivé kůry. Tento domácí roztoč, který je antroponotickou parazitickou infekcí, položí na kůži až 4 vajíčka po dobu 12 hodin. Infekce pacienta je rychlá a závažnost příznaků je způsobena stavem imunity a alergické reakce na zvýšenou aktivitu parazita. Příznaky onemocnění jsou následující:

 • pruritus;
 • malá vyrážka;
 • bolestivost a suchost kůže;
 • hyperexcitability;
 • oloupejte vlasy.

Korosta u dětí

Tento zdravotní problém není nejjemnějším vnímáním u dospělého pacienta, co můžeme říci o malém dítěte. prašivina porážka v kojeneckém věku je důsledkem špatné osobní hygieny drobky, ale může také nastat kvůli oslabeným imunitním systémem, tělo infekci dítěte. Diagnostikování onemocnění je problematické, protože pro své příznaky má podobnost se sezonní kopřivkou.

Výkaly u dětí se objeví nejen na hlavě, hýždě, tváři, krku jsou postiženy. Pokud je vyrážka navlhčena, její léze se postupně zvyšují a rozšiřují po celém těle, což dělá z rodičů úzkostné myšlenky. Při absenci opatření včasné reakce se choroba rozvíjí podle typu ekzému nebo favusu a je náchylná k chronickému průběhu. Následující příznaky jsou nebezpečné:

 • bolestivost pokožky hlavy místo intenzivního svědění;
 • zduřené lymfatické uzliny;
 • opuch kůže;
 • otravy krve.

Co dělat, pokud se na hlavě objeví výkaly

Máte-li nějaké nepříjemné příznaky, musíte vyhledat odbornou radu od trichlóga, dermatologa. První odborník vám řekne způsoby účinné léčby a druhý určí příčinu onemocnění pro konkrétní případ. Je lepší, abyste nezačali zranění na hlavě a nezapomínat na to, jinak by nebylo snadné se zbavit svrabu.

Imunitní odezva na patologický provokativní faktor v kdysi postiženém těle se nevytváří. Po úspěšné konzervativní léčbě musíte stále dodržovat základní pravidla prevence, abyste předešli opakujícím se relapsům. Sekvence akcí dospělého pacienta, když se objeví extrémně nepříjemná kůra:

 1. V případě infekční povahy onemocnění je nutné omezit kontakt s lidmi, aby se vyloučily masové infekce se svědivým světlem.
 2. Konzultujte s lékařem kvalifikovanou pomoc, podrobte se diagnóze k určení příčiny patologického procesu.
 3. Dodržujte předepsaný léčebný režim, nenechávejte jej narušit vzhledu zřetelných zlepšení a zmizení nepříjemného výkaly z citlivé pokožky hlavy.

Jak zacházet se šupinami

Nemoci na pokožce hlavy se nedají bez léků - konzervativní léčba. Léčivé přípravky jsou určeny k topickému použití a je důležité, aby se jedna část neoživila po dobu 12 hodin. Kombinace oficiálních a alternativních metod urychluje požadovaný terapeutický účinek a v krátké době nebude stopa chrupu. Pokud mluvíme o léčbě drog, jsou zvláště účinné následující léky:

 1. Esdepalletrin proti šupinům odstraňuje bílé kůry na pokožce hlavy, uvolňuje lupy a svědění. Látka má antibakteriální vlastnosti, její aktivní složky zvlhčují svrab svědčící po prvním zasedání. Kompozice se rychle vstřebává do hlavy, vykazuje mírné působení v těle. Schváleno pro použití v jakémkoli věku.
 2. Benzylbenzoátová masť proti šupinám se používá nejen na pokožku hlavy, ale i na celé tělo. Taková léčba je vhodná pro zvýšení aktivity klíšťat demodexu, ale v přítomnosti syntetických složek je seznam kontraindikací rozsáhlý. Aplikujte emulzi na místo patologie a po 4 hodinách opláchněte, aby nedošlo k chemickým popáleninám z toxických složek.
 3. Sprag je povolen k použití z jakéhokoli důvodu pro vznik chrastění a takové nádory na hlavě mohou být ošetřeny i v dětství. Nežádoucí účinky zcela chybí, seznam kontraindikací je omezen: nesnášenlivost komponentů léku. Jedná se o vhodný sprej, který se snadno vstřebává do hlavy, omyje se šupinami s normální ubrouskem.
 4. Vilkinsonova masť také pomáhá s výkaly, ale kvůli svým toxickým vlastnostem je povoleno používat pouze 4-5 dní. Je zakázáno léčit tento problém v dětství a pokud se u dospělého objeví nežádoucí příhoda, je lepší zvolit jiný lék.
 5. Přípravek Crotamiton odstraňuje ve dvou dávkách v intervalech jednoho dne. Lék není schválen pro použití u dětí, laktajících a nastávajících matek.

Krusty na hlavě dítěte. Seboroická dermatitida

Na hlavě novorozeného dítěte rodiče často zaznamenávají žluté mastné krusty (seboroická dermatitida). Takové váhy na pokožce hlavy dítěte, které se mohou odlupovat, nemají svědění a nebudou je rušeny, ale rodiče jsou velmi znepokojeni a rušeni. Pokud na špičce dítěte vidíte nažloutlé krusty, nezapomeňte věnovat pozornost záhybům za ušima. Zrnitost a odlupování s mastnými šupinami, které se často nacházejí za ušima, v záhybech tvoří praskliny pokryté krustami.

Scabs na hlavě - důvod pro vzhled

Příčinou seboroické dermatitidy u kojenců není zcela stanovena. Ale lékaři si povšimli spojení vzhledu krust na hlavě novorozence s onemocněním gastrointestinálního traktu u matky během těhotenství, nedostatek vitamínů, nenasycených mastných kyselin a zneužívání během těhotenství produktů obsahujících tzv. Povinné alergeny (jako jsou čokoláda, med, ořechy, citrusové plody a atd.), tj. látky, které nejčastěji způsobují potravinové alergie.

Dalším faktorem výskytu kůry u dítěte je nezralost jeho potu a mazových žláz: kůže dítěte je příliš jemná, zvýšená práce mazových žláz vede k tvorbě bílo-žlutých šupin.

Někdy se stává, že nákaza se objeví náhle jako reakce na alergen - kůže se mohou objevit na vrcholu hlavy u dětí, které jsou před nákazou alergií během léčby antibiotiky nebo zneužívání sladkostí. Ve většině případů se však stupnice zvyšují postupně.

Hlavním důvodem vývoje seboroické dermatitidy u dospívajících a dospělých je intenzivní reprodukce kvasnicovité houby, která se vyskytuje na kůži většiny lidí. A za přítomnosti provokujících faktorů (zvýšená produkce sebacení sekrece kůží, pokles lokální nebo obecné imunity, špatná výživa, nedostatek vitamínů, stresové situace atd.), Růst houby se vymyká kontrole a vede k rozvoji této nemoci.

V mírné formě seboroické dermatitidy (když jsou kůry viditelné pouze na koruně, za ušnicí, někdy na obličeji), není celkový stav dítěte narušen.

Při mírné formě seboroické dermatitidy se na tvář, krk, uši, trup a končetiny začervenaly a odlupovaly. A váhy na hlavě připomínají bramborové lupínky. Dítě se stává neklidné, může dojít k regurgitaci, časté stolice (průjem).

V případě těžkého průběhu se hojnost masových šupin na hlavě rozkládá na více než 2/3 plochy a vytváří dojem neustálého náletu nebo kůry, který se také nazývá "dětská čepice". Přiloží sekundární infekci, která způsobuje pláč a vyčerpání. Dítě se stává letargické nebo neklidné, jí špatně a nezvyšuje váhu.

Jak odstranit kůru z hlavy dítěte?

Takže nažloutlé kůry na hlavě nezhoršují vzhled milovaného dítěte a nezasahují do normálního růstu vlasů, je nutné je řádně zkombinovat.

Nevázněte a neškrábejte měřítka!

Nevázněte a neškrábejte měřítka. Za prvé, to dítě ubližuje, za druhé, není nebezpečné - riskujete zranění velmi jemné kůže dítěte. Při odstraňování vloček přilepených z tuku se na pokožce nacházejí oblasti zánětu a zarudnutí, které mohou být infikovány.

Chcete-li odstranit krusty z hlavy dítěte, je důležité sledovat určitou sekvenci:

 1. Připravte jakýkoli olej (dítě, vazelína, lopuch nebo olivový olej), hřeben měkkého štětce (některé maminky dokáží odstranit kůry pomocí kartáčku na měkké štětiny), bavlněnou čepičku.
 2. Za hodinu a půl před koupáním trochu trochu zahřměte olej do hlavy dítěte a nasaďte čepici. Pokud nemáte tolik času, udělejte to nejméně 15-20 minut před koupáním.
 3. Při koupání opatrně umyjte hlavu dítěte šamponem a umyjte odkapané váhy.
 4. Bezprostředně po koupání opatrně opatrně opatrně jemným kartáčkem z hlavy dítěte vyčistěte hřeben s tupými zuby ve směru zepředu dozadu a poté dokončete postup tak, že jej česnete měkkým štětcem. Zvláštní pozornost by měla být věnována zóně fontanelu - to je nejzranitelnější místo na hlavě dítěte. Kůže na jaře, která potřebuje čistotu a větrání, takže je nutno odstranit kůru z tohoto místa, ale velmi pečlivě. Během česání je mnoho kůry odstraněno spolu s vlasy.
 5. V jednom postupu je velmi pravděpodobné, že se nebudete moci zcela zbavit kůry, a proto postup opakujte jednou týdně po následných koupáních, dokud nezmizí úplně.

Pokud se znovu vytvoří gneiss, pak je s největší pravděpodobností známkou diatézy (exudativ-katarální) nebo jiné alergické povahy. V takovém případě je nutné konzultovat alergika, dermatologa a krevní test (klinické, biochemické) a moč (obecně).

Léčba seboroické dermatitidy

Léčba léků (antibiotika pro přístup k infekci, antihistaminika ke snížení svědění) vyžaduje pouze těžkou formu seboroické dermatitidy, v jiných případech růže nevede k poškození nebo úzkosti dítěte a nevyžaduje zvláštní léčbu. Časem, když se tělo dítěte zpevní, se kůra již sama nezobrazí a ty váhy, které již existují nebo se objevují po nějaké době, musí být odstraněny.

Hlavní léčbou u dětí s seboroickou dermatitidou je lokální terapie s použitím dezinfekčních prostředků. Při absenci alergií na léčivé bylinky se doporučuje umyt vlasy pomocí odvarů z heřmánek, šalvěje a neplodu. Pokud jsou plochy mokré (zejména v záhybech pokožky), pak dezinfikovat a zabránit vniknutí sekundární infekce, jsou rozmazané antiseptickými látkami: 1% roztok brilantně zelené (zelené barvy) nebo methylenová modř, heřmánek, plantain, althea odvar.

Při seboroické dermatitidě u kojených dětí byste měli věnovat pozornost mateřské stravě, eliminovat alergeny a omezit co nejvíce nebo úplně eliminovat produkty průmyslového konzervování.

U starších dětí se doporučuje vyvážená strava s výjimkou sladkých, sacharidů a mastných potravin. Zahrnutí zeleniny a ovoce do jídelníčku, odvar z růžového šviku pomáhá po minimální dobu, aby se vyrovnal s akutním obdobím onemocnění. Pro léčení seborrhy jsou vhodné komplexy vitamínů obsahujících vitaminy A a E, tj. Látky, které se podílejí na konstrukci kožních buněk. Lze použít léčivé šampóny s antifungálním účinkem (Nizoral, Keto Plus, Perkhotal atd.) A antifungální masti a krémy.

Proč má dítě na hlavě žluté krusty?

Často se rodiče potýkají s takovým problémem, jako jsou žluté krusty na hlavě dítěte, 2 roky nebo 6 let. Tento jev se nazývá seboroická dermatitida, objevuje se u kojenců a dospívajících. Uvidíme, proč se seborrhea objeví a jak se jí zbavit.

Formy onemocnění

Seborické kůry (gneiss) jsou častým výskytem u kojenců. Jak dítě roste, tento problém zmizí sám o sobě. Stává se však, že gneiss obtěžuje starší děti a takové situace vyžadují zvláštní pozornost.

Podívejme se, jak se projevuje seborrhea. Existují tři formy onemocnění:

 1. Snadno - když je postižena pouze horní část hlavy, někdy i uši. Obecná pohoda u dětí je normální.
 2. Mírná forma - když se celá tvář a krk zčervenájí a odlupují, tělo a končetiny jsou částečně postiženy dermatitidou. Váhy na hlavě velkých rozměrů, děti se stávají rozmarné, objevuje se průjem a regurgitace se zvyšuje.
 3. Závažná fáze je doprovázena vzestupem neustálého náletu na hlavu nebo "dětské čepice". Dochází k nástupu infekce a vyvolává hnojení. Dítě ztrácí chuť k jídlu, je pomalé a zhoršuje váhu.

Příčiny

Na otázku, proč mají děti na hlavě kůru, není jasná odpověď. Lékaři identifikují pouze možné provokující faktory, mezi které patří:

 • Vývoj endokrinního systému. V novorozeneckém období selhává endokrinní funkce - mazové žlázy začínají vystupovat. To vede k obličeji.
 • Nesprávná hygiena. Vážky na hlavě se vyskytují po delším opotřebení klobouků. Pocení kůže, příliš časté mytí, nevhodné mycí gely a šampony - to vše vyvolává vznik onemocnění.
 • Nevhodné jídlo. Seborrhea se vyskytuje v důsledku špatně snášenlivé směsi nebo včasného zavádění doplňkových potravin. Nesprávné krmení matky během kojení může také vést k poruše endokrinního systému dítěte.
 • Porážka houby. V lidské kůži je houba trvale přítomna, ale hormonální poruchy přispívají k její reprodukci. To vyvolává vzhled žlutých stupnic.
 • Oslabená imunita. Když jsou imunitní funkce těla oslabeny, dětem fungují mazové žlázy a houby se množí.

Dermatitida u dětí a dospívajících

"Na hlavě dítěte byly po dobu dvou let chrasty. Co dělat? "- rodiče paniku na fórech. Především je třeba si uvědomit, že před třemi stářími je takový jev velmi běžný. To ovlivňuje vylepšenou práci mazových žláz.

Snad problémem je nedostatek vitamínu B (biotin), který je zodpovědný za metabolismus v těle. Vzhled slupky nevyvolává nepříjemné pocity a při vhodné léčbě a hygieně zmizí bez stopy.

Když se na hlavu tříletého dítěte vytvoří kůrka, měla by tato skutečnost upozornit rodiče. Může to být několik důvodů:

 • špatná péče o vlasy;
 • přehřátí čelenky, když se hlava začíná potnout;
 • použití přírodních kosmetických prostředků, které způsobují podráždění;
 • sušení pokožky hlavy od častého koupání;
 • alergií na nové výrobky.

Pokud jsou všechny tyto faktory vyloučeny a seborrhea u dětí ve věku 3 let neprojde, příčiny mohou být mnohem závažnější, například abnormality ve fungování štítné žlázy nebo centrální nervové soustavy. V takovém případě byste měli okamžitě kontaktovat pediatra.

Existují situace, kdy rodiče dítěte v malém věku čelí tomuto problému a poprvé se dozvěděli o dermatitidě ve věku 5-6 let od svých potomků. Kůra na hlavě pětiletého dítěte je spíše vzácný jev, jako u dospívajících. Ale stále je místo, kde se dá. Tento jev je často spojen s bakteriální infekcí. Léčba se provádí antibakteriální a protizánětlivou terapií.

Pokud je výskyt onemocnění doprovázen zvýšeným přírůstkem hmotnosti, lékaři podezřívají Leinerovu chorobu u malého pacienta. Navíc váhy na kůži u dětí ve věku 5-6 let mohou být příznaky diatézy, psoriázy nebo atopické dermatitidy.

Jak se zbavit kůry

Rodiče se ptají, jak odstranit kůru na hlavě dítěte a zda to lze udělat. Je nutné je odstranit, protože s nepozorným pohybem můžete náhodně odtrhnout kůru. To vede k infekci výsledné rány na kůži.

Chcete-li se zbavit pochvy na hlavě dítěte, měli byste:

 • umyjte si vlasy dětským šamponem;
 • blot s ručníkem;
 • navlhčete bavlněnou podložku se slunečnicí nebo olivovým olejem a jemně protřete kůru;
 • dejte dítě spát v bavlněné čepici nebo klobouku;
 • pokořte ráno koktejly s měkkým hřebenem nebo štětcem;
 • umyjte si vlasy, hřeben.

Tyto akce by neměly být prováděny více než dvakrát týdně. Opakujte také postup seborrhy za ušima a obočí.

Existuje také další způsob, jak si na jednu hodinu (nebo nejméně 20 minut) před koupáním dítěte, lehce ohřátý olej (lopuch, dětský olej, olivový olej) vtírá do hlavy. Pak položili klobouk.

Při koupání si omyjte vlasy šamponem a omývejte váhy. Poté zbroušte zbývající kůry.

Jak sklízet kůru, analyzovat podrobněji. Vezměte hřeben s tupými zuby a prohněte si vlasy zepředu a dozadu. Poté přejděte měkkým štětcem. Zvláštní pozornost je třeba věnovat oblasti fontanelu, je nutno z ní odstranit kůry, jen opatrně. Při česání váhy lze oddělit od vlasů.

Při pravidelném výskytu seboroické dermatitidy je podezření na diatézu nebo jiné alergie. V této situaci se obraťte na dermatologa a alergika.

Opravné prostředky

V zásadě nepotřebuje ošetřující lékař, s výjimkou závažné fáze. V tomto případě jsou dětem předepsány antibiotika (když je kůže infikována) a antihistaminiky, které snižují svědění.

Vzhledem k tomu, že důvody vzniku vzorků jsou v každém případě odlišné, je léčba individuálně zvolena.

K odstranění různých forem užívání nemoci:

 • antifungální masti ("Lamisil", "Mikospor" a další);
 • antifungální šampon (Nizorex, Sebasol, Dermazol);
 • kortikosteroidní masti ("Ecol");
 • zinkovou masti pro zmírnění zánětu;
 • přípravky pro nemocnou kůži (Topikrem, Bioderma Sensibio);
 • komplexy vitamínů;
 • antihistaminika (citrin, diazolin).

Pomáhá zbavit se šampónu žluté kůry nebo pěny "Mustel". Jeho složení je hypoalergenní, šampon zjemňuje váhy, kromě toho má antibakteriální účinek.

Prevence

Po odstranění nepříjemných příznaků seborrhey rodiče potřebují přemýšlet o tom, jak zabránit opakování situace. Chcete-li to udělat, měli byste své dítě chránit před alergeny.

"Strach z mladé matky o neznášanlivosti některých výrobků dítětem je marně, alergické projevy jsou reakce na prací prostředek, suchý vzduch nebo jiné faktory," říká Dr. Komarovskij.

Proto, kromě instalace vyvážené stravy pro ošetřující matku, doporučujeme následující opatření:

 • nainstalujte zvlhčovač v místnosti;
 • po koupání ošetřete dítěti hlavu a uši s dětskými zvlhčovači;
 • pokud se objeví svědění a zarudnutí, poraďte se s alergikem, který předepíše speciální dietu;
 • Nepřehřívejte dítě, příliš teplé. Pokud nohy a temechko dítě horké, dát to na snadné.

Lékaři varují! Nastává šokující statika, která je více než 74% onemocnění kůže - parazita parazitů (Acacid, Lyamblia, Toccapa). Hydroxidy přenášejí do systému kolaterální nákazu a první napadá náš imunitní systém, který by měl ochránit systém před různými nemocemi. Vedoucí Ústavu parazitologie sdílel tajemství, jak se je rychle zbavit a očistit je kůží, stačí. Přečtěte si další informace.

Tato opatření jsou přijímána zpravidla k prevenci seboroické dermatitidy.

Proč se objevují a jak se léčí chrastění hlavy dětí?

Docela běžným problémem je kůra na hlavě dítěte ve věku 2 let. První věcí, kterou je třeba v této situaci udělat, je odstranit paniku. Takový jev u dětí do tří let není nebezpečný, ale dochází velmi často.

Pokud je kůra na hlavě dítěte, pak je to norma. Jsou také nazývány obecně.

Společnou příčinou vzniku nažloutlých kůry na pokožce hlavy je hyperaktivní práce mazových žláz. To znamená, že vypouštění nemůže být tak snadno odstraněno z novorozence s normálním koupáním. Vyskytuje se vysoušení kapaliny a nahromadění vrstvy - kůry. Přirozeně, navenek vypadají ošklivě, ale nebuďte příliš rozrušený, protože dítě se necítí nepříjemně.

V jazyce pediatrů se žluté krusty nazývají seboroická dermatitida. Pokud tento jev správně a správně zachází, zmizí bez stopy v průběhu času. Obvykle trvá 1 až 3 měsíce.

Docela běžným problémem je kůra na hlavě dítěte ve věku 2 let. První věcí, kterou je třeba v této situaci udělat, je odstranit paniku. Takový jev u dětí do tří let není nebezpečný, ale dochází velmi často.

Pokud je kůra na hlavě dítěte, pak je to norma. Jsou také nazývány obecně.

Společnou příčinou vzniku nažloutlých kůry na pokožce hlavy je hyperaktivní práce mazových žláz. To znamená, že vypouštění nemůže být tak snadno odstraněno z novorozence s normálním koupáním. Vyskytuje se vysoušení kapaliny a nahromadění vrstvy - kůry. Přirozeně, navenek vypadají ošklivě, ale nebuďte příliš rozrušený, protože dítě se necítí nepříjemně.

V jazyce pediatrů se žluté krusty nazývají seboroická dermatitida. Pokud tento jev správně a správně zachází, zmizí bez stopy v průběhu času. Obvykle trvá 1 až 3 měsíce.

Příčiny vzniku kůry

Již v 19. století byla známá seboroická dermatitida. Pak se tato onemocnění nazvala xeróza. Aktivní vývoj mazových žláz byl popsán. Seborrhea jako onemocnění je nejcharakterističtější věk novorozenců, existují však případy, kdy děti mladší 14 let trpí dermatitidou této formy.

Až dosud neexistují žádné vědecky prokázané příčiny onemocnění.

Mezi faktory ovlivňující vzhled kůry na hlavě je třeba poznamenat:

 • hormonální změny, jeho ostrá nerovnováha;
 • porušení tvorby a vývoje mazových žláz (způsobené přítomností infekcí nebo jiných onemocnění během těhotenství);
 • genetická predispozice, tj. náchylnost k alergenům, může být přenášena od rodičů;
 • nedostatečný obsah vitaminu B v těle, a to biotin (je to páka metabolismu);
 • Starší děti (od dvouletého věku) mohou trpět výskytem seboroické dermatitidy v důsledku narušení štítné žlázy nebo patologických stavů nervového systému.

Podle statistik jsou nejčastější případy výskytu kůry pozorovány v chladné sezóně.

Klinické projevy seboroické dermatitidy

Nejčastěji děti z dětství (ve věku 2 týdny - 4 měsíce) nebo u dětí mladších 14 let mohou dostat kůži na hlavě. Pokrývají chlupaté části, zpravidla nerovnoměrně. Někdy mohou nastat vrstvové formace. Váhy se vyvíjejí v důsledku hromadné reprodukce houby.

Pokud jde o lokalizaci léze, jedná se o pokožku hlavy, obočí a někdy i ušní zuby, inguinální oblast, křídla nosu nebo podpaží dítěte. Proto lze vidět, že závisí na umístění mazových žláz.

Zpravidla seborické kůry nevyvolávají u dítěte těžké nepohodlí. Nicméně, pokud existuje místo patogenní infekce, důsledky nelze vyhnout. Pokud dojde k jejímu proniknutí, kůže bude zapálená, bude se zvýšit teplota v ohnisku zarudnutí.

Pokud se u dítěte objeví příznaky, měli byste se okamžitě poradit s lékařem a zahájit vyšetření.

Klasifikace seboroické dermatitidy u dětí

Podle klinických projevů je seborrha rozdělena do různých forem:

 • tuku;
 • suché;
 • kombinované;
 • fyziologické.

Vzhled tukové formy je způsoben hyperaktivitou mazových žláz. V důsledku toho se začínají vytvářet zbývající váhy, které se drží v silné vrstvě. Zvýšená mastná kůže se stává provokátorem pro patogenní mikroby. Vývoj tohoto druhu dermatitidy u dětí během puberty přispívá k vzniku akné a akné.

Pokud je onemocnění způsobeno suchou formou seborrhy, pak se to stane v důsledku nedostatečné aktivity mazových žláz. Tento druh je typický pro děti prvního roku života. Vzhledné šupiny tvoří film na hlavě, ale jsou poměrně snadno odděleny od povrchu kůže. Krusty mají barvu od žluté-bělavé až bělošedé. V tom okamžiku se vlasy dítěte stane tenčí, rozbité, může vypadnout. Vzhled holohlavých skvrn na hlavě dítěte je častým výskytem seboroické dermatitidy.

S suchou formou může dojít k růžové a červenavé skvrny.

Kombinovaný typ seborrhy je výsledkem fúze příznaků několika typů onemocnění. Klinicky může nemoc vypadat jako suché váhy na hlavě dítěte a mastný povrch na obličeji za ušima.

Pro fyziologickou formu seboroických kostí je charakteristické akné a další kožní léze. To je způsobeno skutečností, že dochází k restrukturalizaci obvyklé práce mazových žláz.

Léčba onemocnění

V mnoha případech projevy seboroické dermatitidy procházejí bez následků. Některé z nich však mohou přenášet příznaky zcela závažných onemocnění. Příklady jsou exudační diatéza, atopická dermatitida nebo psoriáza.

Seboroická léze spojená s podváhou dítěte podle věku je symptomem projevu a vývoje Leynerova erytrodermie.

Vzhledem k tomu, že matka bude rychle zaznamenávat změny, a také se obrátit na lékaře, budete schopni provést správnou diagnózu a provést správnou léčbu.

Primárním řešením je zajistit, aby dítě mělo seboroickou dermatitidu. Během vodních procedur a toaletu byste měli pečlivě sledovat skalp dítěte. Při nárazu na váhu je důležité nepoškozovat pokožku. Takže poškození může vést k reprodukci patogenní infekce. Někdy dochází ke zčervenání kůže a zvýšené sekreci.

Konzultace a doporučení pediatra budou rozumným řešením.

Během komplexní léčby je jedním z nejdůležitějších akcí důkladné mytí vlasů a pokožky hlavy. K tomu použijte pouze specializovaný a plně antialergenní šampon nebo detergent. Samotné seboroické krusty by měly být pečlivě odstraněny z kůže. Stačí, aby váhy nemohly být, protože to může způsobit poškození epitelu. Mělo by být zřejmé, že penetrace infekce do postižených oblastí nastane rychle a léčba nebude snadná.

Nejprve byste měli užít sterilní vazelínu nebo jiný kosmetický olej a aplikovat na pokožku hlavy. Pro nejlepší absorpci a změkčení kůry položte čepici na 15-20 minut. Pak si důkladně umyjte vlasy speciálním šamponem. Měli byste si vlasy štětat měkkým štětcem. Taková jednoduchá opatření mají možnost zbavit se kůry na hlavě dítěte bez poškození.

Je důležité si uvědomit, že seboroická dermatitida může nastat jak bez stopy, tak s následky. Nemoc je schopen pokročit. Proto je důležité dítě důkladně umýt. Nebojte se, že můžete snadno poškodit vlasy a pokožku. To není. Nedostatečné česání a čištění šamponem se nemůže zbavit kůry. Je důležité vyčistit potrubí před vylučováním mazových žláz.

Většina dětí, které trpí seboroickou dermatitidou ve věku od 2 týdnů až do 4 měsíců, se na počátku pěti měsíců života zcela zbaví patologie.

Prevence

Relaxujte po ústupu nemoci, není to nutné. Rodiče by měli jasně pochopit, co je lepší předcházet, než léčit. Proto v arzenálu produktů péče o dítě by mělo být místo pro anti-seborický šampon. Pomocí tohoto nástroje můžete snížit riziko zánětu pokožky a minimalizovat aktivitu kvasnicovitých hub.

Po koupeli se ujistěte, že na vlasy dítěte aplikujte krém s účinkem sušení. Sledování hlav je nutné. V případě nepohodlí, alergických reakcí, svědění, loupání a dalších příznaků byste měli okamžitě zrušit užívání krému. Pediatr bude schopen poradit s alternativními prostředky péče o pleť a vlasy dítěte.

Pro účely profylaxe je nezbytné nejen dodržovat hygienická pravidla, ale také jíst správně, protože výskyt dermatitidy může být způsoben alergiemi. Je lepší vyloučit z výživy dětských potravin, které jsou schopné ji provokovat. Je důležité, aby potravina dítěte (nebo kojící matka) byla potravina vysoká v takových vitaminů jako A a C. Také denní příjem prvků skupiny B je zásadní.

Lékař poskytne doporučení ohledně organizace denní výživy dítěte a matky. Nedostatek, stejně jako přebytek vitamínů a minerálů může negativně ovlivnit průběh onemocnění a jeho léčbu.

Včasné odhalení onemocnění, využívání odborné a kompetentní terapie bude klíčem k rychlé obnově a vyloučení relapsu.

Kůra na hlavě

Scabs na hlavě - to není neškodné znamení. Lidé často zaměňují příznaky vážného poškození těla a jednoduché podráždění (projev alergické reakce).

Proto se se stabilním, neprodleným vzděláním, škrábnutí na hlavě, byste měli okamžitě kontaktovat dermatologa a zjistit přesné příčiny jejich výskytu.

Možné příčiny

Kůra na hlavě může být vytvořena jako důsledek následujících poruch a faktorů.

 1. Alergická reakce na domácí chemikálie nebo kosmetiku, o kterých si můžete přečíst zde;
 2. Lokální projevy závažných systémových problémů (AIDS, HIV a další patologické stavy v imunitní práci);
 3. Pediculóza;
 4. Infekce;
 5. Viry (neštovice, šindele atd.);
 6. Endokrinní poruchy (onemocnění štítné žlázy atd.);
 7. Dermatitida, ekzém;
 8. Další důvody.

Tvorba vředů může být také předchůdcem maligních novotvarů.

Podívejme se podrobněji na pravděpodobnou povahu vzhledu horních pečetí u dospělého ve vlasové části těla.

Psoriáza

Psoriáza chlupaté části je běžným onemocněním kůže, které je spojeno se sníženou imunitou T-buněk. Jsou zodpovědní za včasnou neutralizaci cizího agenta a okamžitě reagují na invazi, napadají a "jedí" zárodek.

V případě psoriázy je citlivost těchto buněk narušena, začínají vnímat buňky své vlastní kůže jako nepřítele a útok. V důsledku útoku se tvoří imunitní komplexy a mikrodamky, které se objevují venku.

V počátečních stádiích psoriázy je povrch na hlavě pacienta zakrytý nebo již zakrytý bílou kůrou, která nepřestává svědit. U vnějších projevů může být psoriáza snadno zaměňována s:

 • alergie;
 • seboroické dermatitidy, o kterých se můžete dozvědět v tomto článku;
 • hormonální poruchy;
 • kůry s pedikulózou.

Při první bílé nerovnosti a svědění byste měli okamžitě kontaktovat dermatologa, abyste zjistili, které z těchto faktorů přispěly k jejich výskytu. Správná diagnóza je zárukou správné léčby a odstranění závažných, nežádoucích komplikací, jako je generalizovaná infekce a sepse.

Psoriáza je léčena imunomodulačními léky, antifungálními mastimi (stejně jako protizánětlivými látkami) a změkčovadly pro odstranění stratum corneum. Pokud se bakteriální infekce spojila, antibiotika budou pacientovi předepsána.

Seboroická dermatitida

Seboroická dermatitida nebo lupy je důsledkem snížené imunity v důsledku stresu (méně často jiných faktorů) a aktivace přirozené kvasnicové houby.

Aby bylo jasné, kvasinková houba je v malém množství přítomna vždy u lidí, ale přirozená imunita brání reprodukci a neumožňuje převzetí.

Když je imunitní systém v šoku, v přítomnosti jiných faktorů (v případě dermatitidy je to zvýšené vylučování mazu z žláz), houba se aktivuje a projevuje se zvenčí.

Hlavní stadia seboroické dermatitidy.

 1. Zvýšený "tuk";
 2. Vzhled svrbení;
 3. Projev mikrotrhlin a ran;
 4. Lupiny se "lepí" pod vlivem kožního mazu v krustách.

Není-li onemocnění ošetřeno, pak bude časem touha po poškrábání kůry na kůži neodolatelná. Když se vytvrdí, proces se stává velmi bolestivým, vytvářejí se rány, které se mohou snadno dostat do bakterií a způsobit infekci.

Lupiny jsou ošetřeny speciálními antifungálními šampony a mastimi, stejně jako tablety pro vnitřní použití (pokud je onemocnění zanedbáváno). Antibiotika jsou také předepsána pro infekci.

Ekzém

Pro ekzém je hlava pokrytá svědivými šupinami a svrbením. Hlavní příčinou této patologie je často obvyklá alergie, která prošla do chronické formy.

Gly jsou tvořeny kvůli zablokování pórů a zánětu vyplývajícím ze stagnace sekrecí maz v těchto pórech. Silné svědění způsobuje, že je člověk hřebenil, a proto se tvoří rány. Ekzém je velmi bolestivý.

Pro korekci se používají hlavně antihistaminika (pro zmírnění alergické reakce imunitní odpovědi), masti s hormony (k eliminaci zánětu a svědění) a speciální šampony s antifungální složkou (pro seboroický ekzém).

Kůži

Šupky na hlavě dospělé osoby jsou zřídka výsledkem kožního onemocnění. Nejčastěji se vyskytuje u dětí a je správně považována za dětskou nemoci. Ale zřídka existují výjimky, takže se podívejme blíže.

Kožní onemocnění je nakažlivé plísňové onemocnění, které se přenáší z člověka na člověka prostřednictvím hmatového kontaktu. Objevuje se na chlupatých částech těla, které okamžitě ztrácejí vlasy na místě houby.

Proto se nazývá "ringworm". Vykazuje těžké svědění a bolest. Pro korekci stavu se používají anestetické a protizánětlivé masti, antifungální léčiva a imunomodulační léky.

Šindle

Jedná se o virové onemocnění, které vyvolává virus varicella-zoster, který trvale trvá v osobě poté, co utrpěl neštovice.

Na jedné straně je přítomnost viru překážkou reinfekce, ale na druhé straně s dočasným poklesem imunity se projevuje vývojem šindelů.

Toto onemocnění je častější u starších lidí a lidí ve středním věku, kteří měli v dětství ovčince.

Šindle se projevují silným zarudnutím a výskytem žlutých, svědivých výrůstků v místech zánětu. Srdce tolik a svědění, že je téměř nemožné zadržet. Výsledkem je neustálé vytváření nových ran a riziko bakteriálních komplikací.

Patologie je léčena antivirovými léky, krémy s analgetickými a protizánětlivými účinky, stejně jako jemné promývací kapaliny, které zmírňují zánět a mají antibakteriální účinek. Více informací o šindelích naleznete zde.

Suchá kůže

Sádlo, které je obvykle vylučováno vnějšími sekrečními žlázami, je nezbytné pro mazání obalu a neustálé udržování požadované úrovně vlhkosti, může být vyloučeno v přebytku, což vede k tvorbě nadržených minerálů.

Některé faktory, kvůli nimž mazové žlázy začínají pracovat nadměrně aktivně:

 1. Umyjte horkou vodou;
 2. Časté mytí;
 3. Dlouho pobytu v chladu;
 4. Časté používání mycích a čisticích prostředků.

Pro ošetření takových krust na hlavě pod vlasy stačí nastavit teplotu prací vody a snížit frekvenci používání pracích kapalin.

Pediculóza

Je-li povaha vzhledu šupin na hlavu dítěte, je to pedikulóza, pak je vše docela jednoduché. Krusty se vyskytují kvůli tomu, že dítě (někdy dospělý) je neustále česá a v důsledku toho se tvoří mikroraniá, které jsou pokryty růstem.

Je třeba odstraňovat vši pomocí vražd a sprejů a růstů zmizí sami.

Lichen planopilaris lichen planus

Toto je onemocnění starších osob. Skalp a pokožka v okolí jsou pokryté červenými pupeny, které při česání pokryté bílým kruhem.

Tyto nárazy jsou velmi svědivé a bolestivé, takže hlavním směrem léčby je anestezie a vylučování svědění. K tomu jsou předepsány hormonální masti s antifungální aktivitou. Antifungální léky jsou někdy používány interně.

Eosinofilní folikulitida

Při eozinofilní folikulitidě se objevují strupy, které mají pod zánětlivým vředem hnisavé tajemství. Taková nemoc je přirozená u lidí postižených HIV nebo AIDS. To je spojeno s poklesem imunity a velkou náchylností k bakteriím.

Léčená folikulitida byla primárně léčena proti systémové nemoci, důsledek kterého se stalo. Používají také masti s antibiotiky a hormony pro rychlé obnovení pokožky.

Další důvody

Jiné příčiny těsnění mohou zahrnovat následující.

 1. Narušení funkce štítné žlázy a dalších endokrinních žláz;
 2. Hluboké napětí;
 3. Alergie;
 4. Toxicita chemických látek pro domácnost.

Související příznaky

Další příznaky, ke kterým může dojít při tvorbě šupin na pokožce hlavy, jsou následující. Anamnéza pomůže lékaři provést správnou diagnózu a předepsat léky.

 1. Různé stupně podráždění (svrbivá hlavice nebo ne);
 2. Zánět (přítomnost vředů na hlavě);
 3. Pigmentace;
 4. Bílé krusty;
 5. Suchost, exfoliace nadýchaných buněk;
 6. Barva místa porážky.

Každá nemoc má své vlastní vnější projevy, takže související příznaky jsou velmi důležité.

Domácí opravné prostředky

Pokud se nedávno objevily výkaly na hlavě, můžete začít léčbu doma. Jeho hlavními zásadami budou:

 • odstranění stratum corneum;
 • dezinfekce;
 • změkčující péče;
 • (pokud jste požádali o pomoc lékaře).

Odstranění stratum corneum je přísně zakázáno provádět "suché", protože se mohou vytvořit rány a to bude velmi bolestivé. Doporučuje se rozmazat pokožku hlavy zmírňujícími krémy a nechat je působit (můžete nosit speciální sprchovou hlavici).

A po uplynutí jedné nebo dvou hodin se pomocí obvyklého hřebenu snadno vyloučí všechny výrůstky. Po tomto postupu se doporučuje řádně umýt vlasy jemným šamponem s přidáním antibakteriální složky.

Po umytí aplikujte speciální krémy na bolestivé oblasti, které pomáhají pokožce regenerovat sama.

Příčiny a léčba jsou úzce provázány. Nezávisle můžete růst pouze odstranit, ale užívání léků je možné pouze na základě doporučení lékaře.

Zbavit se svrabu na svrab je obzvláště obtížné. Jak se zbavit bezbolestně a snadno, jen doktor ví.

Zvažte základní látky pro domácí terapii a jejich použití.

Jojobový olej

Máte-li na hlavě ve vašich vlasech velké množství pečetí, pak vám pomůže rychle vyřešit extrakt jojobového oleje. Má jedinečné vlastnosti: protizánětlivé, hojivé a lehké antimikrobiální.

Aplikace: jojoba v množství 30 ml se aplikuje na povrch hlavy a pak se uchovává jednu hodinu pod speciálním sprchovým víčkem. Po vypršení termínu, pomocí hřebenu, odstraňte horny růst tak, aby nebyla žádná bolest. Pokud jeden postup nestačí k úplnému čištění, je lepší jej opakovat než "odtrhnout" buňky nadržené bolesti. To je riziko infekce.

Olej z čajovníku

Extrakt z čajovníku je nejsilnější přírodní antiseptikum, lze jej použít jak pro prevenci, tak pro léčbu. Olej se přidává do šamponu, který po odstranění kůry umyje vlasy. Zabraňuje infekci bakteriemi. Na lžíci šamponu dost tři kapek, abyste získali požadovaný účinek.

Sóda na pečení

Kousek pečicí sody a vody, aplikované společně s olivovým olejem na kořeny vlasů a poškozené povrchy, bude účinné, pokud jde o odstranění a změkčení stratum corneum. Obvykle několik postupů stačí k úplnému vyčištění strupy.

Taková maska ​​je aplikována po dobu 45 minut nebo hodinu - v závislosti na individuální citlivosti.

Kokosový olej

Kokosový olej je účinný při nadměrné suché pokožce a jako prevence přeměny kůry (po léčbě). Vytváří tenkou vrstvu, která udrží vlhkost v pokožce a zabraňuje jejímu vysychání. Olej naneste jako masku po dobu 45 - 60 minut před šamponováním.

Citronová šťáva

Zmírňuje stratum corneum, ničí bakterie. Efektivní s uzavřenými purulentními lézemi. Než se umyjete vlasy, po 15 minutách se ošlete. Pokud pocítíte bolest, pocit pálení - měl by být okamžitě vymyt.

Aloe vera

Gel z listů agáve (aloe vera) se shromažďuje ve speciální misce a nanáší se na poškozené oblasti po dobu jedné hodiny. Dříve je vhodné nosit sprchový kryt. Tepelný efekt aktivuje užitečné látky rostliny a zvyšuje hojivý účinek.

Aloe vera se používá jako léčebný prostředek a pro profylaxi.

Jablečný ocetový ocot

Přírodní antimikrobiální činidlo. Používá se v poměru jedna k jedné s čistou vodou. Aplikujte okamžitě po umytí na vysušenou postiženou oblast bavlněným tamponem. Pokud dojde k bolesti, vyperte směs lépe.

Závěr

Vzhled svědění, těsnění pod pokožkou hlavy je vždy alarmujícím signálem. Důvod může být zanedbatelný, ale odložená léčba vyvolává výskyt závažných komplikací, které výrazně sníží kvalitu života.

Oškubněte hlavu dítěte

Streptokoková pyoderma je nepříjemné dermatologické onemocnění, které se vyskytuje v jakémkoli věku pacienta. Druhé jméno je "šupina", jehož vzhled je doprovázen závažným svěděním kůže, alergickou vyrážkou. Jsou zapotřebí komplexní metody léčby, které kombinují prostředky oficiální a alternativní medicíny.

Proč jsou na hlavě chrasty u dospělých

Při takovémto zdravotním problému se na horní vrstvě epidermis objevují charakteristické krusty, které mají purulentní povahu, ale s časem vyschnou, vločky a rozpadají se. Častěji se na kůži, pokožce hlavy vyskytují strupy, což pacientovi způsobuje nepohodlí, rušivou emocionální rovnováhu. Příčiny patologického procesu mohou být neočekávané, ale často to je hormonální nerovnováha, předchozí kožní onemocnění.

Seborrhea skalp

Pokud vzhled strusky předchází seboroická dermatitida, znamená to, že funkce mazových žláz je poškozena v těle. Seborrhea je známá jako suchá, mastná, smíšená, ale v každém případě je doprovázena intenzivní produkcí kožního mazu. Za prvé, peelingy jsou mastné, mají žlutý odstín, pak vyschnou, vypadají jako lupy a spadnou s kvalitní hřeben. Další příznaky jsou uvedeny níže:

Bolest hlavy pro alergie

Kůra na hlavě u dospělého se často vyskytuje pod vlivem alergenu se zvýšenou citlivostí těla. Jedná se o reakci na potraviny, která je krátká. Výkaly na hlavě jsou doplněny alergickou vyrážkou, velmi svědčí a způsobují nepohodlí. Chcete-li se zbavit tohoto nepříjemného stavu, první věc, kterou potřebujete k odstranění alergenu, a pak vyčistit růst z vlasů. Příznaky jsou následující:

 • kožní vyrážka s různou intenzitou;
 • závažné svědění;
 • suchá a těsná kůže;
 • ohniska kožní vyrážky na jiných oblastech těla;
 • nepohodlí, touhy po neustálém svědění.

Hubové choroby pokožky hlavy

Vzhledu strusky mohou předcházet škodlivé mikroorganismy. Lékaři nevylučují houbu, která se přenáší prostředkem domácího kontaktu. Kůže je pokryta bílými krusty, které vypadají jako lupy. Mykóza má mnoho odrůd, ale je to určitě infekční onemocnění. Symptomy hubové infekce jsou následující:

 • vzhled skvrny na pokožce hlavy;
 • zhoršení celkového stavu vlasů;
 • vzhled holých náplastí;
 • olupování kůže;
 • vzhled kůry na bázi vlasových folikulů.

Parazitické onemocnění pokožky hlavy

Zvýšená aktivita svědění svrabů je častou příčinou vzniku svědivé kůry. Tento domácí roztoč, který je antroponotickou parazitickou infekcí, položí na kůži až 4 vajíčka po dobu 12 hodin. Infekce pacienta je rychlá a závažnost příznaků je způsobena stavem imunity a alergické reakce na zvýšenou aktivitu parazita. Příznaky onemocnění jsou následující:

 • pruritus;
 • malá vyrážka;
 • bolestivost a suchost kůže;
 • hyperexcitability;
 • oloupejte vlasy.

Korosta u dětí

Tento zdravotní problém není nejjemnějším vnímáním u dospělého pacienta, co můžeme říci o malém dítěte. prašivina porážka v kojeneckém věku je důsledkem špatné osobní hygieny drobky, ale může také nastat kvůli oslabeným imunitním systémem, tělo infekci dítěte. Diagnostikování onemocnění je problematické, protože pro své příznaky má podobnost se sezonní kopřivkou.

Výkaly u dětí se objeví nejen na hlavě, hýždě, tváři, krku jsou postiženy. Pokud je vyrážka navlhčena, její léze se postupně zvyšují a rozšiřují po celém těle, což dělá z rodičů úzkostné myšlenky. Při absenci opatření včasné reakce se choroba rozvíjí podle typu ekzému nebo favusu a je náchylná k chronickému průběhu. Následující příznaky jsou nebezpečné:

 • bolestivost pokožky hlavy místo intenzivního svědění;
 • zduřené lymfatické uzliny;
 • opuch kůže;
 • otravy krve.

Co dělat, pokud se na hlavě objeví výkaly

Máte-li nějaké nepříjemné příznaky, musíte vyhledat odbornou radu od trichlóga, dermatologa. První odborník vám řekne způsoby účinné léčby a druhý určí příčinu onemocnění pro konkrétní případ. Je lepší, abyste nezačali zranění na hlavě a nezapomínat na to, jinak by nebylo snadné se zbavit svrabu.

Imunitní odezva na patologický provokativní faktor v kdysi postiženém těle se nevytváří. Po úspěšné konzervativní léčbě musíte stále dodržovat základní pravidla prevence, abyste předešli opakujícím se relapsům. Sekvence akcí dospělého pacienta, když se objeví extrémně nepříjemná kůra:

 1. V případě infekční povahy onemocnění je nutné omezit kontakt s lidmi, aby se vyloučily masové infekce se svědivým světlem.
 2. Konzultujte s lékařem kvalifikovanou pomoc, podrobte se diagnóze k určení příčiny patologického procesu.
 3. Dodržujte předepsaný léčebný režim, nenechávejte jej narušit vzhledu zřetelných zlepšení a zmizení nepříjemného výkaly z citlivé pokožky hlavy.

Jak zacházet se šupinami

Nemoci na pokožce hlavy se nedají bez léků - konzervativní léčba. Léčivé přípravky jsou určeny k topickému použití a je důležité, aby se jedna část neoživila po dobu 12 hodin. Kombinace oficiálních a alternativních metod urychluje požadovaný terapeutický účinek a v krátké době nebude stopa chrupu. Pokud mluvíme o léčbě drog, jsou zvláště účinné následující léky:

 1. Esdepalletrin proti šupinům odstraňuje bílé kůry na pokožce hlavy, uvolňuje lupy a svědění. Látka má antibakteriální vlastnosti, její aktivní složky zvlhčují svrab svědčící po prvním zasedání. Kompozice se rychle vstřebává do hlavy, vykazuje mírné působení v těle. Schváleno pro použití v jakémkoli věku.
 2. Benzylbenzoátová masť proti šupinám se používá nejen na pokožku hlavy, ale i na celé tělo. Taková léčba je vhodná pro zvýšení aktivity klíšťat demodexu, ale v přítomnosti syntetických složek je seznam kontraindikací rozsáhlý. Aplikujte emulzi na místo patologie a po 4 hodinách opláchněte, aby nedošlo k chemickým popáleninám z toxických složek.
 3. Sprag je povolen k použití z jakéhokoli důvodu pro vznik chrastění a takové nádory na hlavě mohou být ošetřeny i v dětství. Nežádoucí účinky zcela chybí, seznam kontraindikací je omezen: nesnášenlivost komponentů léku. Jedná se o vhodný sprej, který se snadno vstřebává do hlavy, omyje se šupinami s normální ubrouskem.
 4. Vilkinsonova masť také pomáhá s výkaly, ale kvůli svým toxickým vlastnostem je povoleno používat pouze 4-5 dní. Je zakázáno léčit tento problém v dětství a pokud se u dospělého objeví nežádoucí příhoda, je lepší zvolit jiný lék.
 5. Přípravek Crotamiton odstraňuje ve dvou dávkách v intervalech jednoho dne. Lék není schválen pro použití u dětí, laktajících a nastávajících matek.

Video: Krusty na hlavě dítěte

 • Příčiny vzniku kůry
 • Jak zabránit jejich výskytu
 • Jak odstranit krusty mléka
 • Prevence

Téměř každé druhé dítě má kosti na hlavě, takže problém je už dlouho znám všem a nezpůsobuje panice panice. Ale z toho nejsou žádné méně otázek. Za prvé, rodiče se zajímají o to, jak je odstranit, a pak začnou zjišťovat důvody a přemýšlet o prevenci. Pokusme se pochopit problém.

Příčiny vzniku kůry

Hlavním důvodem krust je poměrně jednoduchý. Faktem je, že novorozenci mají velmi jemnou pokožku, která sama o sobě předurčuje výskyt jakýchkoli kožních onemocnění. A nyní k nízkým ochranným vlastnostem kůže, přidejte porušení termoregulace nebo vodní rovnováhy tkání a podmínky pro vznik takového problému jsou dále zlepšeny.

Ale to všechno jen vytváří příznivé podmínky a kůry se objevují kvůli zvláštnostem mazových a potních žláz. U kojenců bývá býval příliš aktivní, zatímco ty jsou stále příliš těsné a jejich počet je mnohem vyšší než u starších dětí nebo dospělých. A začnou fungovat normálně až 7 let. V důsledku toho se objevují mléčné výrobky (jsou také seborické).

Stručně řečeno, důvodem je nedostatečná práce potních žláz a nadbytečného mazu. To vše je položeno od přírody a nezávisí na vnějších faktorech. Existují však i další příčiny seboroických kůr, které jsou způsobeny nesprávnou péčí.

 • Přehřátí, protože vede k nadměrnému pocení.
 • Šampon To znamená, pokud je vybráno nesprávně. V ideálním případě by mělo být jeho složení co nejblíže přirozené a neobsahovat různé vonné látky, barviva a jiné chemikálie.
 • Časté mytí hlavy, které odstraňuje již tenkou ochrannou vrstvu a způsobuje suchou pokožku. To zase dále stimuluje mazové žlázy a kůra u dítěte je pouze zhutněna.
 • Alergie. Děti s touto diagnózou mají nízkou imunitu, což významně zvyšuje pravděpodobnost mléčných krust.

Jak zabránit jejich výskytu

Kůra na hlavě dítěte není choroba, ale nedává nám právo ignorovat problém a předstírat, že je vše v pořádku. Začněte alergií, pokud tam není, pak vše, co musíte udělat, abyste se zbavilo krémů z mléka, je dodržovat základní pravidla osobní hygieny.

 • Nezakrývejte dítě. Vezměte prosím na vědomí, že toto bylo již zapsáno více než jednou, a to nejen v souvislosti s výskytem seboroických krust. A obzvláště nemusíme být horliví, když vy a vaše dítě jsou uvnitř, a ne na ulici. Patří sem také dětské klobouky, pokud vaše dítě neustále pocívá hlavu, změňte jej na lehčí.
 • Používejte šampony pouze na přírodní bázi, a pak nejvýše dvakrát týdně.
 • Hřeben pro dítě by měl být s přírodními štětinami.
 • Přečtěte si a dodržujte pravidla péče o péči o dítě.
 • Ve skutečnosti je to samo o sobě dost, takže kůry na hlavě novorozence postupně začínají procházet. Pokud se tak nestalo a staly se ještě tvrdší, bylo by lepší požádat o pomoc lékaře, který vám pomůže najít příčinu a povědět vám, jak se s nimi zbavit.

Jak odstranit krusty mléka

Upozorňujeme, že seborické kůry nelze odstranit ostrým hřebenem nebo nehty. Budete tak poškozovat dítě a poškodit pokožku hlavy. Z tohoto důvodu existují více nezávazných metod.

Asi hodinu před koupáním namažte kůži na hlavě dítěte sterilním rostlinným olejem, vazelínou nebo salicylovou masti. Poté položte dítě na bavlněný klobouk a po hodině odstraňte a jemně masírujte pokožku hlavy. K tomu použijte hřeben s přírodními štětinami.

Mléčné krusty se při mytí hlavy postupně umyjí. Jen si však pamatujte, že nepotřebujete znovu mýt hlavu a hlavně se pokoušejte je vypláchnout v jedné lázni.

Po koupání, když vlasy začínají vysychat, je čas hřebenit. Jemně česněte vlasy tupým hřebenem se vzácnými zuby a pak měkkým štětcem. To pomůže odstranit zbytky krust. Upozorňujeme však, že tento postup by se neměl opakovat víc než jednou týdně.

Prevence

Všichni vycházejí z výše uvedených bodů, ale pokud shrneme, dostaneme následují: dodržujte pravidla hygieny, pravidelně štětte drobky a sledujte délku vlasů, ujistěte se, že dítě není alergické.

Šupky a mléčné krusty na hlavě dítěte vždy způsobují starosti rodičům. Tento problém je rozšířený - v jednom či druhém stupni je přítomen u téměř poloviny dětí. Tyto kožní projevy nejsou chorobou, pokud mluvíme o miminkoch až 4 měsíce. Pokud se seborrhea projeví později, je to verze dermatitidy, která potřebuje léčbu.

Charakteristiky této nemoci

Seborrhea je zánětlivý proces zahrnující mazové žlázy. Může být alergický a nealergický. Buňky sebocytu mazových žláz produkují sekreci tukových tkání - tuku. Vzhled krust je způsoben tím, že kvasnice podobné houby z rodiny Malassezia furfur se usazují na povrchu kůže, která se aktivně živí produkcí mazových žláz. Jedna z odrůd způsobuje seborrhea pokožky hlavy, druhá - zbytek pokožky.

Fotky seborrhy u dětí na hlavě

U kojenců je epidermis stále špatně vyvinutá a práce potu a mazových žláz je jen laděna. Nejčastěji jsou mazové žlázy příliš aktivní a pocení nestačí. Výsledkem je, že se kůže stává snadno náchylná k jakýmkoli faktorům, včetně infekcí a různých hub.

Příčiny kůry

Konečně odborníci dosud nerozhodli, co způsobuje seboroická dermatitida u kojenců. Domníváme se však, že hlavní důvody jsou:

 • nedodržení pravidel výživy;
 • přehřátí pokožky;
 • pocení;
 • reakce na hygienické výrobky;
 • nedodržování hygienických pravidel.

Jedna z verzí říká, že aktivace mazových žláz v prvních týdnech života je způsobena hormony androgeny, které vstoupily do těla dítěte během těhotenství. Proces odstraňování hormonů a normalizace mazových žláz trvá určitou dobu. Během ní mají na kůži mléčné kůry.

Přehřátí pokožky hlavy v důsledku nesprávně vybraných oděvů a zvýšeného pocení vede k tomu, že na kůži dítěte se začínají množit patogeny hub, které způsobují zánět. Stejné usazování pokožky nastává bezprostředně po narození dítěte. Obvykle však houby nezpůsobují kožní léze. A když je oslabena, objeví se krusty.

Nezralost trávicího systému také vyvolává vývoj dermatitidy. Zatímco tělo nevytváří správné množství enzymů, nové potraviny mohou způsobit kožní vyrážky. Nedostatek vitaminů skupiny B a PP v mateřském mléce může vést k tomu, že dítě bude trpět výskytem mléčných krust.

Použití šamponů, které nejsou vhodné pro věk, může také způsobit zánět kůže. Někteří rodiče příliš horlivě začínají dodržovat hygienu a každodenně umývat hlavu na dítě. V tomto případě dokonce i použití nejhezčích prostředků způsobí seborrheu. Vzácné praní je také nezdravé a způsobuje přesně stejné příznaky.

Někdy kojenci seborey vyvolávají infekční nemoci, přenášené matkou během těhotenství, různé vrozené anomálie, patologii a nezralost gastrointestinálního traktu.

U dětí starších 2 - 3 let mohou kůry na hlavě způsobit:

 • alergické reakce;
 • stres;
 • léky;
 • poruchy příjmu potravy;
 • dysbakterióza a poruchy absorpce intestinálních živin;
 • vzácné umývání hlavy nebo použití pracích prostředků, které nejsou podle věku.

V dospívání je seborrhea pokožky hlavy způsobena:

 1. Hormonální úprava.
 2. Stres.
 3. Nemoci gastrointestinálního traktu.
 4. Nesprávná výživa.

V jakémkoli věku přehřátí pokožky způsobuje aktivaci mazových žláz. To nevyhnutelně vede ke vzniku krust.

Dědictví prakticky nehraje roli. Četné studie ukázaly, že vzhled krust v novorozence nemá nic společného s tím, zda jeho rodiče měli podobné dětské jevy.

Symptomy

Na fotografii kůry na hlavě dítěte

Hlavním příznakem je výskyt mastných kůry nažloutlé nebo bělavé barvy na pokožce hlavy. Mohou se nacházet na ohniscích nebo pokrývat celý povrch chlupaté části. Kůra se skládá z velkého množství vloček připomínajících lupy. Někdy může seborrická dermatitida ovlivňovat ohyby končetin, břicha, obočí, oblasti svalů.

Kůra se může objevit již ve 2-3 týdnech života dítěte. Někdy se šíří do obočí, na čele, ušní oblasti, tváře. Váhy se snadno oddělí od kůže. U dětí starších 3 let může docházet k seborrému v suchém a smíšeném typu. Když se tyčinky typu tuku skrývají kolem vlasových folikulů. Když jsou suché, jsou rozptýleny po celé ploše hlavy a tvoří šedivé krusty. V tomto případě se pod vlasy zlomí a vypadnou. V dospívání se tyto dvě formy vzájemně kombinují a vytvářejí smíšené.

Důležité: Na rozdíl od jiných druhů kožních lézí seborická dermatitida nevyvolává svědění, nepohodlí, bolest a podráždění.

Pokud se stupnice těžko oddělí a zranění zůstávají po nich, je zde zcela odlišná kožní léze vyžadující zvláštní léčbu. Vzhledem k tomu, že seboroická dermatitida dětí nedělá svědění, neměla by být poškrábání. Jsou-li, nejspíše seborrickým typem atopické nebo alergické dermatitidy. Z psoriázy se seborická dermatitida liší tím, že u psoriázy je vyrážka, která není pokrytá váhy.

Při slabém proudu jsou na hlavě pouze krusty. Mírné léze se objevují na jiných částech těla. V těžkých případech se může vyskytnout desquamata erytrodermie s vývojovými zpožděními a průjem.

Diagnostika

Seboroická dermatitida musí být odlišena od atopické a alergické dermatitidy. V dospívání se může zaměnit na psoriázu. Diagnostika se provádí na základě kontroly. Krevní test nevykazuje přítomnost protilátek a imunoglobulinu E.

Léčba seboreových kůry u dětí

Krusty na hlavě vypadají nešikovně a vyděsují rodiče, ale jsou zcela neškodné pro zdraví dítěte. Existuje všeobecné přesvědčení, že pokud není odstraněna strupka, potom se její srst nezvýší. To není. Seboroická dermatitida nepoškozuje vlasové folikuly.

Klasická seboroická dermatitida u kojenců přechází sama na tři měsíce, nejméně o půl roku. Nicméně to neznamená, že není potřeba bojovat s krustami, protože nevhodný vzhled hlavy nemá malování dítěte. Navíc, ve velkém množství krust může již způsobit nepohodlí.

Nemůžete otkovyrivat crusts a hřeben s ostrými hřebeny. To může poškodit pokožku a způsobit infekci.

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob - česání. K tomu, dvě hodiny před odhadovaným časem koupání, jsou peelingy bohatě naolejovány. Může to být speciální olej pro kůži dětí nebo jakýkoliv rostlinný olej, nejlépe olivový nebo mandlový. Dále je na hlavě dítěti položena čepice. Za 2 hodiny se krusty změkčují.

Během koupání je hlava opláchnuta obvyklým způsobem. Poté je pokožka namočená a jemně česaná kůra s hřebenem s tupými zaoblenými otvory. Chcete-li vlasy umýt, můžete použít speciální šampon z krust. Takové linky jsou u společnosti Mustela a dalších výrobců. Pokud je mnoho kostek, pak bude třeba další proceduru koupání opakovat. Vlasy starších dětí mohou být omyty anti-seborrheic drogami jako Nizoral, Kelyual. Z populárních, ale velmi účinných prostředků můžeme doporučit mýdlo z dehtu.

Léčba se zpravidla nevyžaduje. Pouze v těžkých případech po čtyřech letech může být užíván flukonazol nebo metronidazol. V předškolním věku nejsou předepsány žádné pilulky. S prodlouženým kursem mohou starší děti pomoci masti Zinocap, Pimafukort.

Prevence

Chcete-li se zbavit seboroické dermatitidy nebo zabránit jejímu vývoji, musíte dodržovat některá pravidla. Nejprve nezavírejte dítě a nenechávejte mu šaty mimo sezónu. Za druhé, procházky, vzduchové koupele budou užitečné. Za třetí, ložní prádlo by mělo být z bavlny nebo lnu, polštáře - z přírodních materiálů.

Antihistaminikum a antibakteriální léky, antifungální masti společně s komplexy vitamínů se používají u chronických forem seboroické dermatitidy u dětí ve věku 4-5 let a dospívajících.

Dieta pro děti

Správná výživa se rychle zbaví kůry. U kojenců je důležité dodržovat harmonogram zavádění doplňkových potravin a vyloučit výrobky, které mohou způsobit alergie. Starší děti se doporučují vyloučit ze stravy:

 • sýtené nápoje;
 • sladkosti;
 • matice;
 • uzené maso, okurky, okurky;
 • rychlé občerstvení;
 • čokoláda;

Předpověď

Seboroická dermatitida u kojenců zpravidla prochází bez stopy a následně nevede k alergickým onemocněním. Pokud se objeví u dětí starších 7 let, může být komplikována atopickou dermatitidou, alergickými reakcemi nebo erytrodermem. Ve většině případů, s odpovídající terapií, kožní problémy zcela zmizí v dospělém stavu.

Doporučit čtení

Důležité vědět! Efektivní lék na bolesti hlavy existuje! Podívejte se na odkaz a zjistěte, co lékaři doporučují......

Proč se na hlavu dítěte objevuje kůra? Tato otázka se stará o rodiče. Mnoho matek se rozčiluje, když na vrcholu dětské koruny vidí tučnou žlutou kůru. Vločkovité vločky, přilepené na vlasy, ale lze je snadno odstranit. Lidé nazývají tuto podmínku "ukolébavkou", ale oficiálním názvem je seborrická dermatitida. Kůra na hlavě dítěte není nic jiného než těžká forma lupů. Dítě necítí žádné potíže, ale rodiče se obávají, protože dermatitida zkazí atraktivitu dítěte.

Proč se tvoří kůže na hlavě dítěte? Někdy může seborrická dermatitida pokrýt celou skalp dítěte, jít do obličeje, uší, nosu, podpaží a slabiny. Všude, kromě hlavy a obočí, se tento stav nazývá seboroický ekzém.

1 Vývoj onemocnění

Seboroická dermatitida je velmi častá u kojenců mladších 8 měsíců. Nejčastěji se na hlavě dítěte objevují neestetické žluté krusty po 1-2 měsících života. Lékařským názvem "ukolébání" je gneiss. Choroba trvá několik týdnů až několik měsíců.

Problémy s pokožkou hlavy?

SERGEY RYKOV: "Chcete-li se zbavit akné, červených skvrn, lupů, lišejníků a dalších problémů s pokožkou hlavy, je to především nutné..." >>

Rodiče někdy najdou mastné vrstvy pod vlasy dětí předškolního a dokonce i ve věku základní školy. Přestože to vypadá nezajímavě, nepoškozuje dítě, není svědění a jiné nepohodlí. Pokusy o odstranění kůry od dětí starších tří let dávají dětem nepříjemný pocit.

Lékaři rozlišují tři stupně vývoje onemocnění: mírné, středně závažné a závažné. Ta se obvykle kombinuje s obecným špatným zdravotním stavem dítěte - dysbióza, zvracení, anémie, nespavost. Tato podmínka je pozorována u dětí zbavených normální péče.

2 hlavní důvody

Důvody vzniku seborrhy:

 1. Účinek mateřských hormonů. Tyto látky zůstávají v těle dítěte od prenatálního období. Zvyšují mazové sekrety a buňky mrtvé pokožky se drží na koruně.
 2. Dědičná alergie, zejména jako ekzém.
 3. Dysbacteriosis. Gastrointestinální poruchy způsobují poruchu mazových žláz.
 4. Vývoj kvasinkové houby na pokožce hlavy.
 5. Nedostatek vitaminu B.
 6. Obtížné těhotenství matky s metabolickými poruchami.
 7. Přijetí antibiotik matkou během těhotenství.
 8. Špatná hygiena, nedostatečná péče o děti.
 9. Špatné životní podmínky - prach, plyn atd.
 10. Špatné oblečení. Příliš teplé klobouky, které jsou v čelenku ve vyhřívaném pokoji způsobují těžké pocení pokožky hlavy.
 11. Neplatné šamponování.

3 Seborrhea u dětí a dospívajících

Dermatologové rozlišují 4 typy seborrhe u dětí:

 1. Mastná. Velké váhy mrtvé kůže a tuku se drží na kořeny vlasů. U kojenců s nedbalou péčí vede tato forma k vývoji houbových infekcí. Teenageři mohou trpět jak mastnou seborrheou, tak akné.
 2. Suchý Na celé ploše hlavy jsou rozptýleny jednotlivé částice kůže. Ty se drží dohromady v žlutých nebo šedých krustách. Může být kombinován s červenavou vyrážkou na těle a vypadáním vlasů.
 3. Smíšené Kombinace dvou forem: na vlasy - suché, na kůži obličeje - mastná. U kojenců a dětí do 13 let se nepozoruje;
 4. Fyziologické. Charakteristický pro dospívající, a je zpravidla pokračování "ukolébání klobouku" v dětství.

4 Způsoby léčby

Maminky kojenců se ptají, zda odstranit seboroické krusty? Kromě estetických důvodů je problémem zdraví. Akumulace tuku na hlavě izoluje kůži od vzduchu, což je důvod, proč vlasové kořeny trpí. Aby dítě nemělo v budoucnu křehké řídké vlasy, je nutné pravidelně očistit jeho hlavu od vrstev.

Metody odstraňování krust:

 1. Pravidelně omyjte hlavu dítěte. Nepoužívejte běžné dětské šampony. Lékárny prodávají speciální léky proti seborrheu, jako je La Cree, Emolium. Ve složení těchto šamponů neexistují barviva, vonné parfémy. Vyrábějí se pomocí speciální technologie "bez slz" a mohou být použity pro děti od okamžiku narození. Terapeutickými přísadami šamponů jsou kyselina salicylová, uhelný dehet, zinek. Šampon by měl být ponechán na vlasu po dobu 2 minut a poté opláchnout.
 2. Po umytí musíte do kůže vašeho dítěte otřít dětský olej, mandlový olej nebo jen rostlinný olej. Pokud je kůrka na hlavě silně zpevněna, můžete nechat olej přes noc. Ráno, zaostávání vloček se čistí měkkým štětcem.
 3. Užitečná koupel s bylinami - heřmánek, šňůra, kopřivka v případě, že dítě není alergické.
 4. Kokosový olej má velmi dobrý účinek. Tento nástroj nemusí být předehříván. Je nutné vyjmout olej z chladničky, ponechat na pokojovou teplotu po dobu půl hodiny a před koupáním otřít malé množství do pokožky hlavy dítěte;
 5. Olej z čajovníku je ve skutečnosti podobný.
 6. Dětskou hlavu můžete namazat vazelínou.
 7. Mnoho matek používá své vlastní mateřské mléko jako prostředek ke zmírnění krust. Měl by být aplikován na hlavu dítěte před koupáním.
 8. Jakýkoliv olej by měl být velmi pečlivě vymyt. Nadbytek může zhoršit stav;
 9. Všechny hygienické postupy by měly být prováděny nejvýše dvakrát týdně.
 10. Nestrupejte váhy z hlavy dítěte nehtem nebo jinými tvrdými předměty. Někdy seboretický film přilne k hlavě příliš těsně. Při vychystávání můžete poškodit jemnou pokožku dítěte a způsobit infekci a zánět.

JAK ZÍSKAT VRH VLASŮ V HLAVĚ?

Bradavice a papilomy na hlavě jsou velmi častým jevem. Jednoduchý způsob, bez operace a bolesti, pomůže zbavit se bradavic kdekoli, velmi efektivní! Tajný onkolog sdílel tajemství...

Čtěte více.. »

Nepoužívejte olivový olej k mazání hlavy dítěte. Vůně může dráždit dítě. Pro děti starší 3 let můžete olivový olej přežít a užívat přes noc.

Velmi pečlivě byste měli jednat v oblasti pramenu. Chcete-li odstranit krusty, pediatři doporučují použití speciálního mimopstruhového dítěte s krátkými častými zuby.

Čištění hlavy by mělo být provedeno, když je dítě v dobré náladě a usmívá se. Seboroické krusty netrápí dítě, ale postup odstranění není pro něj příliš příjemný.

Pokud se kůže pod "ukolébavkou" stane červenou a opuchnutou, dítě by mělo být předáno lékaři. Ještě závažnější stav - krvácející trhliny, vyrážka na hlavě, procházení obličeje, zvýšení teploty nad 37 °. To může znamenat expozici infekci. Lékař předepíše antifungální krém nebo antibiotikum.

Seboroická dermatitida může zmizet a vrátit se po několika měsících. Preventivní opatření by se měla provádět několik měsíců po zotavení dítěte.

5 Seboroická dermatitida u dětí starších jednoho roku.

Krávy z mléka zpravidla mizí po 4 měsících života. Ale někdy podobné problémy přetrvávají nebo zemřou na chvíli, opakují se po roce. Existují případy seborrhy ve 4, 5 a dokonce i 10 letech.

Pokud dítě trpí tímto onemocněním po šesti měsících, měli by rodiče čas od času provádět preventivní postupy. Nejdůležitější z nich je prevence vývoje kvasinkové houby na pokožce hlavy. Chcete-li to udělat, měli byste vždy mít Sabulex nebo Nizoral medikovaný šampon v koupelně. Jednou za měsíc stojí za to umýt hlavu s anti-seborickým prostředkem.

Měl byste se poradit s lékařem, pokud:

 • rodiče zjistili, že dítě po roce trpí;
 • dítě často škrábe hlavu;
 • na vlasu jsou vidět velké mastné váhy.

Tento stav může být způsoben bakteriální infekcí. V tomto případě je dítětem předepsáno antibiotikum skupiny penicilinů, injekce vitaminu B a glukózy. Kyselina askorbová je také užitečná pro zvýšení imunity. Topická léčba může zahrnovat krémy s steroidy nebo antifungální masti. Užitečná mast zinku, která vysušuje a snižuje zánět.

Krutiny na hlavě dítěte projíždějí bez jakýchkoli komplikací, pokud rodiče dávají dítě správným hygienickým podmínkám. Ale mohou to být první signály vážných metabolických problémů, jako je psoriáza, atopická dermatitida, diatéza.

Pokud je tvorba kůry kombinována s abnormálním přírůstkem hmotnosti, může být podezřelá Leinerova nemoc. Pozorné rodiče by měli včas předvést dítě odborníkům, pokud se jeho stav odchyluje od normy.

A trochu o tajemstvích...

Možná jste již zkusili nějaké prostředky k řešení problémů se skalpem:

Všichni se potýkají pouze s vnějšími projevy na kůži, ale neodstraní důvod, proč se zbavit kůry, akné, červených skvrn, lichenů a lupů na hlavě, přečíst si rozhovor s Dr. Sergejem Rykovem, kde podrobně vysvětluje příčinu těchto kožních problémů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy