logo

Proč ti to svědí?

Když na první pohled hlava začíná svědčit bez příčiny, existuje důvod k obavám. Často nejhorší připomíná, ale důvody mohou být naprosto neškodné. Nebo naopak, svědění může být příznakem vážných onemocnění. Proč to svědí a co s tím dělat? Každý by měl znát odpovědi na tyto otázky, aby reagoval a pomáhal sami včas.

Důvody, proč se hlava dotýká, pokud nejsou vši

První věc, kterou většina lidí spojuje hlavou svědění je vši. Nicméně osoba, která se stará o sebe, dodržuje hygienická pravidla, pravděpodobnost infekce těmito parazity je velmi malá. Po prozkoumání sebe sama nebo dotazování na něho milovaného člověka je snadné vyloučit přítomnost vší, jejich přítomnost je zjištěna pouhým okem nebo lupou. A pokud jste přesvědčeni, že neexistují žádné parazity, stojí za zvážení dalších možných příčin svědění.

Proč je pokožka pokožky suchá a svědčí po umytí

Svědění, které je pozorováno po umytí hlavy, říká, že složení šamponu nevyhovuje osobě. To může být způsobeno:

 • Pokud jde o přísady šamponu, alergie na vlasy nebo vlasy. Často se tato reakce stává, pokud laurylsulfát nebo laurethsulfát sodný jsou zahrnuty do šamponu. Pokud ano, stojí za to přechod na šampon s jemnější kompozicí.
 • Existuje alergie na změkčovadlo nebo prášek používaný k mytí ručníků. Tento faktor je možný, pokud výskyt svrbení se shoduje s testováním nových produktů, které nejsou pro lidi známé. Často, návrat k již osvědčeným prostředkům vede ke zmizení nepohodlí.
 • Jaký je špatný typ šamponu? Při zvýšené suchosti pokožky hlavy je sekrece tuku nadměrná, ale má jiné složení. Často v těchto případech lidé mylně vybírají šampon pro mastné vlasy, aby odmastili kořeny, ale tyto produkty suší kůži ještě víc, což zhoršuje situaci. Existují svědění, pálení, křehké vlasy.

Při vzplanutí podráždění po barvení vlasů

Po rozšíření nebo barvení vlasů může dojít k nepříjemným pocitům pálení a svědění. Pokud je pokožka hlavy svědčící v tomto případě:

 • Barvivo není vhodné pro osobu z důvodu alergie na složky, které tvoří její složení. Je nutné ho opustit, přejít na výrobky jiného výrobce a namazat hlavu po nátěru jakýmkoli uklidňujícím, protizánětlivým činidlem (lotion, balzám nebo odvar na bázi heřmánku, neplodnosti nebo šňůry).
 • Barvivo na vlasy obsahuje příliš agresivní složky, které nadměrně osuší pokožku hlavy, způsobují alergické reakce, mají negativní vliv na pokožku. Takové podráždění, svědění jsou často po henné. V těchto případech se ženám doporučuje, aby přešli na benígnější léky, jako jsou tónovací šampony nebo barvy s nízkým obsahem čpavku.

Svrbení hlavy a vypadávání vlasů vypadnou

Pokud je pokožka hlavy poškrábaná a vlasy vypadnou, důvodem je jeden z následujících problémů:

 • Avitaminóza často způsobuje nejen svědění, ale i ztrátu vlasů, což vede k oslabení žárovek, křehkosti.
 • Výskyt různých houbových onemocnění a mikroorganismů u dětí nebo dospělých (např. Kožních onemocnění) vede k vypadávání peelingu na pokožce hlavy, jejich ztrátě a závažnému svědění, což je často nemožné tolerovat. Je nemožné vyřešit tento problém sami - je třeba objasnit povahu onemocnění od té doby Může být nedílnou součástí rozsáhlejšího komplexního onemocnění, které snižuje celkovou imunitu člověka.
 • Porušení řádného fungování vnitřních orgánů vede ke zhoršení toku všech procesů v těle, což ovlivňuje kvalitu vlasů, způsobuje křehkost, mastné vlasy a v důsledku toho se vyznačuje jejich ztrátou a svěděním hlavy.

S peelingem a lupinami

 • Těžké svědění souběžně s lupinami a zvýšeným obsahem tuku může naznačovat přítomnost takového onemocnění, jako je skalpová boreborrhea (zvýšená tvorba tuku, peeling) nebo seboroická dermatitida (peeling a červené skvrny na kůži). Jedná se o závažná onemocnění, která jsou složitá. Je těžké léčit doma, takže pokud máte podezření na seborrheu, měli byste se určitě obrátit na dermatologa nebo trichologa.
 • Stres, nervové vyčerpání, špatná výživa, oslabená imunita, hormonální poruchy u dospělých často působí jako katalyzátory vývoje seborrhy. Ale sami o sobě mohou tyto faktory způsobit svědění, lupy, ztrátu vlasů slabé a středně závažné. Dokonce i z vody se zvýšenou tvrdostí, od sladké, spotřebované v nadměrné množství, může vzniknout podobný problém. V takovém případě se hlava stále dotýká, vznik nepohodlí, svrbení je obtížné spojit s určitou událostí (například mytí hlavy, barvení).
 • Přítomnost lupů, která neprochází seborrheu, ale je nezávislým porušením, vede ke vzniku slabého a mírného svědění. Příčiny odlupování epidermis vloček často spočívají v genetické predispozici, obecných zdravotních problémech (například metabolických poruchách) nebo jsou výsledkem negativních vnějších faktorů (například alergie na produkty péče o vlasy). Lupiny, stejně jako jiné nemoci, se musí léčit.
 • Psoriáza je těžké autoimunitní onemocnění kůže, které je katalyzováno silným stresem, nevyváženou výživou a narušenou imunitou. Má formu šupinatých zón s tendencí zvyšovat plochu. Při vzplanutí lézí na pokožce hlavy se vyskytují svědění a nepohodlí.

Co dělat a jak léčit, pokud je poškrábaná pokožka hlavy

Pokud se objeví nepříjemné pocity, svědění hlavy, nadměrná a atypická pokožka pokožky, kožní léze, pupínky, je třeba se poradit s dermatolistou nebo tricholožkou. Budou provádět všechny potřebné testy, určovat příčinu příznaků, zdroj problému a předepsat vhodnou léčbu. Avšak v některých případech, kdy není naléhavá příležitost jít do nemocnice a svědění je velmi intenzivní, měli byste použít nástroje, které vám pomohou zlepšit vaši pohodu.

Šampóny a lupy a svědění

Nejjednodušší způsob, jak odstranit pocit svědění a pálení, jsou speciální šampony. Na základě těchto příznaků můžete použít prostředky proti:

 • lupy (při absenci alergií);
 • houby, herpes (antifungální činidla, například climbazol, pyrithion zinečnatý);
 • svědění nervové nebo alergické etiologie (lotion s obsahem kyseliny salicylové, dehet v kombinaci s obecnou terapií);
 • seborrhea - lékařské masky (obsahující ketokonazol, dehet, síru, kyselinu salicylovou, antibakteriální látky);
 • podráždění - uklidňující, odstranění zarudnutí, zánětlivé šampóny (na bázi heřmánku, posloupnosti, dalších bylin).

Kůže na hlavě je svěděná

Svědění pokožky hlavy je spíše nepříjemný pocit, založený na odezvě těla ve formě podráždění oblastí kůže na vnější nebo vnitřní provokativní faktory. V některých případech je zánět epidermis a hlubších vrstev kůže způsoben určitými kožními chorobami.

Opakované poškrábání, z něhož nelze odolat, pouze zhoršuje problém, což vede k vzniku mikrotrhlin, odřenin, vředů. Porušení integrity stratum corneum epidermis hlavy je doprovázeno přidáním infekce. Chcete-li se zbavit svědění, musíte nejprve zjistit příčinu jejího výskytu a odstranit ho.

Příčiny svědění na hlavě

Nejenže to svědění nemůže být ignorováno, protože přináší do života mnoho nepříjemností, nemůže být ponecháno bez léčby. V některých případech to může být jen první známka potíží v těle, doprovázená výskytem zanícených šupinatých náplastí, ohniskem vlasů apod.

Provokativní faktory pruritu jsou mnoho, v každém případě je důležité určit přesné, jinak se zbavit nebude fungovat.

Příčiny svrbivé pokožky hlavy, které se netýkají onemocnění:

 • Stres. Časté vzrušení a psycho-emoční přetížení jsou doprovázeny zvýšeným uvolňováním adrenalinu do krve. Při fyzickém namáhání se tento hormon spotřebuje, ale pokud motorická aktivita nestačí, jeho akumulace se zvyšující se koncentrací v krvi vede k napnutí svalů celého těla, ke vzniku pruritu. Často se tento pocit nazývá svědění na nervu.
 • Nadměrné svalové napětí. Vzhledem k prodlouženým tahům occipitálních a ramenních svalů dochází k narušení krevního oběhu v oblasti hlavy, což je často doprovázeno svěděním kůže spolu s dalšími příznaky.
 • Suchá pokožka hlavy. Mohou se vyskytnout z tepelných účinků na vlasy a pokožku - časté sušení foukáním, použití žehličky k vyhlazení vlasů nebo kudrlinky. Jiné příčiny sucha: těžké vyčerpání těla, časté mytí vlasů, strava s ostrým omezením tuku, stáří (když žlázy téměř přestanou fungovat). Výsledkem je nedostatečné množství mazu, vlasy jsou tenké a křehké a rychle absorbují vlhkost. Mazové žlázy některých lidí v reakci na situaci kompenzují tvorbu nadměrného množství tuku. Osoba, která nesprávně posuzuje problém, začne používat šampon pro mastné vlasy, což dále zhoršuje stav kůže.
 • Podráždění kůže nebo zjevné alergické reakce na použití kosmetiky, jako je lak, šampon, různé pěny, balzámy, barvivo na vlasy apod. Problém barvení vlasů je zvláště důležitý pro ženy. Častá změna barvy od různých výrobců a / nebo nepřesné časové vedení barvení přinejlepším vede k nadměrnému vysychání pokožky hlavy a lupů, v nejhorším případě k rozvoji alergického zánětu. To platí zejména pro barvy, které zahrnují čpavek nebo peroxid vodíku.
 • Alergie k chemikáliím pro domácnost (kontaktní dermatitida). Různé prací prášky, odrůdy mýdla s vonnými látkami, detergenty na mytí nádobí často způsobují alergie, které se projevují kožními vyrážkami, svědění na různých částech těla, včetně hlavy.
 • Hypovitaminóza. Příjem mikroelementů a vitaminů, které nesplňují potřeby těla nebo úplná absence některých z nich, trvale ovlivňuje stav kůže, což vede ke svědění, a to nejen.

Nemoci doprovázené svěděním skalpu:

 • Seboroická dermatitida je zánětlivé a chronické kožní onemocnění vyvolané kvasinkovou lipofilní houbou Pityrosporum ovale. Seborrhea je jedním z mnoha projevů seboroické dermatitidy. Na počátku onemocnění se objevují lupiny, doprovázené svěděním kůže a později seborrheickými plaky, které se rozšířily téměř na celý povrch hlavy.
 • Seborrhea je časté onemocnění pokožky hlavy, se svěděním. Je charakterizován zánětem kožních vrstev, zvýšenou produkcí sekrece mazových žláz - epidermálními lipidy, stejně jako změnami v složení kožního mazu. Hlavní příznaky nemoci - zánětlivé zhuštění horní (povrchové) vrstvy epidermis; vzhled bělavých šupin - lupů a v pokročilých případech - červených plátů pokrytých krustami; závažné svědění.

Suchý typ seborrhy se projevuje ztenčením a křehkými vlasy, svěděním, tvorbou olupujících se ohnisek s velkým množstvím suchých lupin. Když vlasy seborrých vlasů svítí, vypadají neuspořádané a mastné a nažloutlé lupínky jsou silně nasycené mazu.

 • Pediculóza je parazitní kožní onemocnění způsobená různými typy vší. Pediculóza pokožky hlavy provokuje hlavici - Pediculus humanus capitis, která se dostává na kůži při ignorování pravidel osobní hygieny: používání hřebene někoho jiného, ​​nošení hlavy někoho jiného atd.
 • Psoriáza je chronické onemocnění kůže, kloubů a nehtů ze skupiny šupinatého herpesu. Existuje mnoho typů onemocnění, z nichž hlavní jsou vulgární, pustulární, kapkovitá. Tyto druhy, spolu s poškozením různých částí pokožky celého těla, také ovlivňují pokožku hlavy, projevující se psoriatickými pláty, se zvětšením velikosti, které tvoří velké vločkované desky. Kůže je zapálená, může tvořit pustuly se serózním obsahem. Po jejich otevření vzniknou sušené krusty. Těžké svědění od poškrábání se zintenzivňuje.
 • Folikulitida je zánět vlasových folikulů infekční povahy. Výskyt pustulů s purulentním obsahem a jejich následné otevírání s tvorbou v tomto místě malých vředů, pokrytých krvavými purulentními krusty, je doprovázeno bolestivými pocity, svěděním různého stupně závažnosti.
 • Demodekóza je kožní onemocnění vyvolané mikroskopickými roztoči rodu Demodex. Roztoč s dlouhým tělem podobným červům - demodex folliculorum longus - žije ve vlasových folikulích, s krátkým - demodexem folliculorum brevis - v mazových žlázách. Různé oblasti těla jsou ovlivněny, včetně pokožky hlavy. Existuje závažné svědění a vypadávání vlasů.
 • Dermatofytózy - infekční houbové choroby zeoantroponózy. Patří mezi ně favus, trichophytosis (kožní onemocnění), microsporia. Choroby jsou doprovázeny svěděním, zlomeninou nebo úplnou ztrátou vlasů v lézích hub.

Pruritus lze pozorovat na pozadí diabetes mellitus, roztroušené sklerózy, určitých onemocnění jater a žlučníku, například cirhózy, virové hepatitidy, kalciové cholecystitidy.

Svrbení pokožky hlavy: diagnóza

Chcete-li zjistit příčinu svědění, určit potřebná diagnostická opatření a vyvinout taktiku léčby, musíte kontaktovat jednoho z lékařů - dermatologa, trichologa, mykologa nebo dermatokosmetologa. Na základě etiologie onemocnění může být nezbytné konzultovat s dalšími specialisty - endokrinologem, alergikem nebo neurológem.

V první fázi provádí lékař lékařské vyšetření: zjišťuje možné příčiny svědění, stejně jako jeho vlastnosti - trvání a intenzitu, zkoumá postiženou kůži. Ve druhé fázi přiřazuje různé studie, jejichž výsledky mohou potvrdit předpokládanou diagnózu.

Diagnostické metody používané k určení patologie, která způsobila svědění na hlavě:

 • Mikroskopické vyšetření biomateriálu, například obsahu vlasového folikulu, pro detekci podkožního roztoče Demodex. Je předepsána pro podezření na demodikózu.
 • Mikroskopie škrábání s hladkou pokožkou na patogenních houbách. Metoda je používána pro trichofytia, folikulitidu, mikrosporu a mnoho dalších houbových onemocnění.
 • Bakteriologická kultura vypouštění / škrábání na mikroflóře identifikovat typ patogenu a určit jeho náchylnost k antibiotikům, antimykotikům nebo jiným chemoterapeutickým lékům. Studie je nutná k identifikaci folikulitidy, trichofytie atd.
 • Fluorescenční diagnostika s dřevěnou lampou - UV lampa s filtrem. Přiřaďte různým mykózám, dermatosům.
 • Histologické vyšetření kousky postižené kůže. Je určen pro psoriázu.
 • Dermatoskopie Provádí se v případech podezření na favus nebo seboroickou dermatitidu.
 • Spektrální studium vlasů na mikroživinách pomáhá určit příčinu seboroické dermatitidy.
 • Výzkum hormonálního pozadí pacienta. Analýzy jsou potřebné k určení příčiny pruritu v pokožce hlavy.

Léčba pokožky hlavy

Léčba závisí na patologii, která ji způsobila. Zvláštní pozornost by měla být věnována barvám a přípravkům pro péči o vlasy. Správně vyberte balzámy, šampony, masky. Měli by odpovídat vašemu typu pokožky a struktuře vlasů. Doporučujeme, abyste nepoužívali vysoušeč vlasů, curlingu nebo jiného zařízení, které působí na vlasy s vysokou teplotou.

Hlavní terapií atopické dermatitidy a různých alergických reakcí jsou antihistaminika - tavegil, zyrtec, loratidin a další. Ale především je třeba identifikovat příčinu přecitlivělosti organismu, na kterou alergen reaguje tak násilně a odmítá jej užívání nebo se vyvaruje jeho použití.

Seboroická dermatitida je komplexně léčena. Lokální etiotropní léčba spočívá v použití šamponů s obsahem zinku, keratolytických složek a antifungální aktivity, například nizoral šamponu. Provádějte kurzu užívající jednu z antimykotik - ketokonazol, itrakonazol, terbinafin, atd. Pokud se spojila infekce bakteriální přírody, pak se antibiotika ukazují jako masť. Použití kortikosteroidů není vyloučeno. Efektivní fyzioterapie - vysokofrekvenční proudy podle Darsonvalu a kryomassage pokožky hlavy.

Komplexní léčba demodikózy je dlouhodobá, zahrnuje antiparazitickou farmakoterapii, lokální léčbu gelem s metronidazolem a / nebo etherovou nebo alkoholovou lékárnou "mluvčí" spolu s kosmetickými postupy, které obnovují ochranné funkce pokožky. Slabé elektrické proudy během elektroforézy s hydratačními činidly dočasně blokují činnost klíštěte a zvlhčující látky pronikají do hlubších vrstev kůže, léčí ho a normalizují tvorbu kožního mazu.

Skalp postižený kůrovcem je léčen perorálním orálním podáním antifungálních léků, například intrasilu nebo jiných činidel ze skupiny derivátů triazolu. Lokálně se pokožka střídá střídavě s jedním z roztoků obsahujících jod a protiplísňovým gelem. Před léčbou se všechny vlasy z postižené plochy hlavy oholejí. Salicylická masť a roztok manganistanu draselného pomáhají zbavit se hnisavého infiltrátu při aplikaci na kůži, který změkčuje vzniklé kůry, po které jsou dobře odstraněny.

Pokud je příčinou svrbení všeobecná nemoc, musí být síla směřována k její léčbě. S nedostatkem vitaminů a stopových prvků si vezměte vhodný komplex vitamínů a minerálů. Odstranění lupů, zmírnění svědění, posilování vlasových kořenů pomáhá tradičním metodám léčby, ale nejdříve byste se měli obrátit na dermatologa, abyste pochopili důvody a neměli byste se o nic léčit.

Svrbená skalp: příčiny

Pravidelně škrábáte hlavu, můžete přivést lidi k dvěma myšlenkám: 1) jste náchylní k přemýšlení; 2) něco je špatné na pokožce hlavy. A pokud je druhá pravda, přečtěte si náš článek - pomůžeme vám tento problém zbavit.

 • Co hrozí svrbení pokožky hlavy
 • Příčiny svědění na hlavě
 • Jak se zbavit těžkého svědění pokožky hlavy
 • Přehled finančních prostředků

Co hrozí svrbení pokožky hlavy

Jen proto, že hlava nemá svrbení. Vždy je důvodem nepohodlí. No, jestli jedno poškrábání způsobené nepohodlnou barretou. Ale pokud si všimnete, že svědění je váš stálý společník, je čas pochopit problém.

Jen proto, že hlava není svědění, vždy existují důvody. © Getty Images

Účinky svědění na pokožce hlavy nejsou příliš příjemné. Pokud neprovedete kroky, případ se může ukončit špatně.

"Je těžké ignorovat těžké svědění pokožky hlavy a nepohodlí výrazně snižuje kvalitu života. Osoba se nemůže soustředit na práci, rozhovor, stane se podrážděnou, někdy nemůže spát v noci. Tak či onak, vážné svědění vás povede buď k lékárně, nebo k lékaři. "

Zranění nebo odřeniny z nehtů na pokožce hlavy jsou spíše nebezpečným jevem, protože oblasti poškozené pokožky se stanou "otevřenou branou" pro infekci, která může vést k zánětu pokožky hlavy nebo folikulitidy.

Na místě těžkých zranění, například, pokud si poškrábáte kůži hřebenem s ostrými zuby, nakonec se vytvoří fibróza, to znamená, že vlasové folikuly se mohou hojit a vlasy se začnou ztenčovat.

Při neustálém poškrábání nevědomky vytahujeme vlasy a zraníme folikuly. Časem to může vést ke ztrátě vlasů a ke snížení jejich hustoty.

Často s vážným svěděním, je touha vypláchnout vlasy častěji. Pokud šampon není vhodný pro časté použití, vlasy vysuší a stanou se křehkými.

Pokud se svědění stane nesnesitelným a tento stav není opraven speciálními šampony, měli byste se obrátit na dermatologa nebo trichologa, který pomůže vyhnout se chronickým onemocněním, jako je seboroická dermatitida, psoriáza atd.

Příčiny svědění na hlavě

Je nepříjemné, když se hlava začne svědit v nejkritičtějším okamžiku. © Getty Images

Proč to ublíží hlavou - otázka, kterou si každý, kdo se ptá, jakýsi způsob, jaký se potýká s problémem, se ptá sám. Zvažte hlavní příčiny této podmínky.

Beriberi

Paraziti

Ano, ani v našem osvíceného XXI. Století není pedikulóza neobvyklá. To není známkou okrajového životního stylu a není to nic hanebného. Je to vaše hlavu svědivá? Zkontrolujte, zda hmyz ve svých chlupatých částech.

Stres

Všechny výše uvedené body pomáhají vyrovnat se se stresující situací a výrazně zlepšují nejen zdraví, ale i vzhled.

Seboroická dermatitida

Jak se zbavit těžkého svědění pokožky hlavy

Poraďte se s lékařem, ale nezapomeňte na správnou péči.

Šampon

Pokud mluvíme o citlivé pokožce hlavy, má smysl přemýšlet o použití šamponu bez sulfátu. Jeho vzorec je zpravidla založen na jemných, jemných hypoalergenních složkách. Podívejte se na kompozici:

Upokojují pokožku, ulehčují nepohodlí.

Péče o pokožku hlavy by měla být gramotná. © Getty Images

Oleje a koncentráty založené na nich

Rostlinné oleje se starají o pokožku hlavy: změkčují, zvlhčují a snižují citlivost pokožky.

Přehled finančních prostředků

Kerium měkký fyziologický šampon-gel, La Roche-Posay díky neagresivní, snadno umývatelné mycí základně, jemně čistí vlasy a udržuje rovnováhu fyziologických kyselin na pokožce hlavy.

Intenzivní šampon proti lupům s exfoličním účinkem Kerium DS, La Roche-Posay

Lipohydroxykyselina společně s kyselinou salicylovou může eliminovat přetrvávající lupy a loupání. Zklidňuje pokožku a snižuje svědění.

Svrbení pokožky hlavy způsobuje léčbu

Svrbená skalp je trvalý nebo dočasný pocit podráždění oblasti pokožky, což nám dává spoustu nepříjemností. Ve většině případů se svědění projeví ve formě reakce organismu na podnět, ale v některých situacích může tento jev znamenat přítomnost jakýchkoli onemocnění. Silné svědění pokožky hlavy v trvalé formě může vést ke ztenčení pokožky, na pozadí poškrábání, poškození ve formě prasklin, stejně jako zánět, pokud dojde k infekci.

Je třeba poznamenat, že svědění by nemělo být ignorováno, zvláště v případech, kdy je provázena těžkou ztrátou vlasů nebo výskytem vředů nebo červených skvrn na kůži. Je důležité zjistit příčinu tohoto jevu, pro který byste měli konzultovat dermatologa a trichologa, který po diagnóze předepíše optimální terapii. Ve většině případů se svědění pokožky hlavy úspěšně léčí doma. Pravidelně, po odstranění zdroje podráždění (dráždivého), svědění samotné prochází přímo.

Příčiny pruritu.

V lékařské praxi jsou nejčastějšími příčinami svědění pokožky hlavy:

Paraziti (vši, klíšťata atd.).
Chcete-li vyloučit možnost parazitární infekce (například pedikulóza (vši) nebo demodikóza (akné železo)), měli byste navštívit dermatologa. Doma, jen pro případ, můžete požádat své blízké, aby se podívali na kůži a vlasy u kořenů lupou.

Lupy
Výskyt lupů často vede k silnému a vyčerpávajícímu pruritu. K odstranění toho často začínají používat jakékoliv metody a metody, které často nedělají stav, a hlavní nemoc (lupy) se ve většině případů nezohledňuje, což je zcela nepřijatelné, protože zdroj jeho výskytu je porušení procesu tvorby tuku. To, na druhé straně, bez řádné léčby může vést k rozvoji vážnější choroby - seborrheic ekzém. Proto se při vzniku lupů doprovází kožní svědění, je třeba požádat trichlóga, který předepíše vhodnou léčbu, včetně stravy, imunomodulátorů, zdravotních šamponů a léků.

Seborrhea (seboroická dermatitida).
Toto kožní onemocnění je způsobeno narušením mazových žláz: suchá seborrhea je důsledkem poklesu aktivity mazových žláz, mastná seborea se vyskytuje na pozadí nadměrné sekrece mazu se sníženým chemickým složením. Suchá seborrhea je doprovázena lupinami, závažným svěděním pokožky hlavy, akné na kůži.

Alergické reakce na šampony a jiné výrobky pro péči o vlasy.
Často se při změně prostředků nebo přípravků pro péči o vlasy (maska, kondicionér, šampon, balzám, styling nebo barviva) pokožka začíná svědit špatně. V případě svědění, ihned po aplikaci nového léčebného prostředku, doporučujeme vrátit se k dříve testované starší nebo zkusit jiný přípravek, který neobsahuje látky, jako je laureth sodný nebo laurylsulfát sodný (obvykle na obalu takových výrobků je napsáno "hypoalergenní"). To je často zdrojem svědění. Pokud svrchnutí nezmizí po změně šamponu, měli byste se poradit s tricholožkou, která diagnostikuje pokožku hlavy a testuje přítomnost alergických reakcí.

Alergie k barvivům na vlasy je také běžným jevem, který může způsobit svědění pokožky. Obvykle obsahují inkousty obsahující amoniak a peroxid vodíku v jejich složení alergickou kožní reakci. Aby se zabránilo tomuto jevu, doporučuje se upřednostňovat šampony a neamoniakální barvy. Ale v tomto případě nikdo není imunní vůči alergii. Ze sebe přidám, že před jakýmkoli postupem, ať už jde o barvení vlasů nebo o kosmetický postup, vždy proveďte alergický test. Pokud je pokožka po barvení stále svědí a svědí, můžete použít speciální šampony pro neutralizaci barviv, aplikují se po vymytí laku. Doporučuje se, aby si po vymytí barvy umyly vlasy.

Alergie k pracímu prostředku (prášek na mytí) nebo oplachu na mytí ložního prádla může také způsobit podráždění a tím i svědění pokožky hlavy.

Časté mytí a používání zařízení pro sušení a styling vlasů.
Mnoho žen, aniž by to vědělo, vyvolalo vzhled pruritu. A časté umývání hlavy není výjimkou. Kromě toho pravidelné používání vysoušeče vlasů pro vysoušení vlasů, rovnačky a mnoho dalších prostředků na vlasy nejen vysušuje pokožku, ale také negativně ovlivňuje stav vlasů samotných.

V takových případech je třeba se zřeknout časté změny značek výrobků pro péči o vlasy, používat osvědčené nástroje a současně sledovat stav pokožky hlavy. Při nejmenším svědění a spálení byste měli okamžitě opustit jejich použití.

Suchá kůže
Při nedostatečném množství kožního mazu se vlasy stávají suchými a křehkými, začínají silně elektrifikovat, chmýřit, neumí dobře a rychle absorbují vlhkost. Stává se, že nadměrně suchá skalp náhle začne produkovat více tuku. Jedná se pouze o ochrannou reakci kůže z možného negativního vlivu zvenčí, ale často se považuje za nadměrný obsah tuku v kořenech, v důsledku čehož začnou používat mastné přípravky pro péči o vlasy. To vše dělá vlasy a pokožku ještě suchší. V této situaci odborníci trvají na používání speciálních hydratačních šamponů, balzámů, masky a krémů intenzivního hydratačního působení.

Také svědění kůže může nastat na pozadí nedostatku nenasycených mastných kyselin, vitamínů a mikroelementů v těle.

Hubové choroby pokožky hlavy.
Hlezivé léze také způsobují vážné svědění. V této situaci odborníci doporučují výsev houby, v souladu s níž je předepsán průběh léčby, včetně použití terapeutických šamponů a lotionů, stejně jako antifungálních léků (Clotrimazole, Griseofulvin, Miconazol). Kromě toho se doporučuje, aby pacienti při mytí vlasů používali speciální šampon Ketoconazal, který obsahuje sulfid selenu. V některých případech jsou také určeny finanční prostředky na posílení imunitního systému. Pokud nemáte příležitost navštívit specialisty, léky antifungální léčiva, které obsahují takové složky, jako jsou pyroctonolamin, pyrithion zinečnatý, climbazol a další, pomohou vyrovnat se s houbovým onemocněním pokožky hlavy.

Různé stresory.
Stresové situace (psychický tlak, duševní nebo fyzická nadměrná zátěž, emoční nestabilita, nemoc nebo smrt milovaných) jsou již prokázány a mohou také být zdrojem svědění kůže hlavy. Na pozadí stresu v těle je nadměrná produkce adrenalinu. Cvičení je nezbytné k odstranění těla z těla. Pokud nejsou žádné, adrenalin se začne hromadit v krvi, což vede k vypadávání vyčerpávajícího svědění kůže.

Dermatofytózy (lišejníky).
Lichen je nákazlivé kožní léze houbové povahy. Tento problém je častý u dětí, které jsou v kontaktu s dětskými skupinami nebo nákazlivými zvířaty. Hlavní příznaky lichenů jsou výskyt špičatých lézí na hlavě hlavy v oblasti, kde se vlasy rozpadají nebo úplně spadnou.

Svalové napětí.
Svědění kůže může být také důsledkem nadměrné svalové deformace. Nejčastěji svědění vyvolává napětí svalů na zádech, ramenou, krku, na pozadí kterého se mikrocirkulace krve také zhoršuje. Navíc konstantní napětí svalů hlavy může vyvolat mikrotrauma svalových vláken, což vede k zánětlivému procesu, který je také doprovázen intenzivním a přetrvávajícím svěděním kůže.

V závažných případech se svědění vyskytuje v důsledku intenzivního vypadávání vlasů. V tomto provedení bude lékař schopen pomoci speciální intenzivní péči, která je zaměřena na uvolnění svalových vláken hlavy.

Léčba svrbení pokožky hlavy.

Vzhledem k tomu, že svědění je pouze následkem nebo symptomem, je pro jeho léčbu nutné identifikovat a odstranit příčinu, která ji způsobila. V tomto případě potřebujete pomoc specialisty, který po kompletní diagnóze (různé studie s ohledem na klinické projevy a konkrétní případ) předepíše optimální léčbu.

Pokud se elementární parazity (například vši) ukázaly být příčinou svědění, pak pro jejich odstranění by měly být v lékárně zakoupeny moderní účinné prostředky pro tyto parazity (Nittifor (roztok nebo krém), Para Plus aerosol, Pediculen lotion). Po odstranění vší byste se měli zbavit nití použitím častých hřebenatců. Doporučuje se rovněž zkontrolovat přítomnost vší zbytku rodiny a pacientovo oblečení a podestýlka by měly být vařeny a žehlény horkou žehličkou. V tomto případě bych nedoporučoval, aby se uchýlili k lidovým metodám (např. Kerosen), nejenže nepomáhají, ale mohou také ublížit. Na rozdíl od všude je zjištění přítomnosti demodikózy poněkud obtížnější, ale doktor to udělá za pár vteřin. Pro léčbu demodikózy je nutné se poradit s lékařem, pouze on může předepsat léky.

Léčba seborrhy je dlouhý a komplikovaný proces. Důležité v léčbě onemocnění jsou správná výživa, vyhýbání se stresu, hormonální rovnováhy (porušení může vyvolat seborrheu), respekt k spánku a odpočinku. Dále je důležité, aby pacienti sledovali čistotu pokožky hlavy.

Při suché pokožce budou užitečné nutriční masky, které budou mít změkčující účinek a zlepší mikrocirkulaci. Velmi důležitá je i soulad s režimem pití (nejméně jeden a půl litru vody denně), což zabrání dehydrataci.

Pokud je svědění způsobeno nedostatkem vitaminů a minerálů, měli byste vypít vitamín (Vitrum, Complivit, Abeceda, Centrum atd.).

Léčba svědění lidových léků.
Fytoterapie a masáž jsou zvláště účinné při léčbě pokožky hlavy. Vývary léčivých bylin byly již dlouho používány k normalizaci práce mazových žláz. Zvláště užitečné pro kůži a výtažky kopřivy, dubové kůry, heřmánek. Masáž stimuluje krevní oběh, což zase zlepšuje výživu pokožky.

Cibule a česneková šťáva díky své síře a obsahu kyselin účinně eliminují lupy a zmírňuje pruritus způsobený barvením vlasů. V čerstvé šťávě z cibule nebo česneku přidejte citronovou šťávu a rostlinný olej (nejlépe olivový olej), vše ve stejném poměru. Aplikujte kompozici na mokré vlasy a pokožku a nechte půl hodiny, poté opláchněte teplou vodou trochou citronové šťávy nebo octa.

Pro tentýž účel efektivně použijte jablkovou masku. Rozetřete na hrubé struhadle jedno jablko střední velikosti. Velké jablko třepe na strouhák a před praní se výsledná hmota na vlasy a pokožku hlavy. Horní klobouk z bavlny. Držte masku půl hodiny a omývejte ji. Doporučuje se používat dvakrát týdně.

Pampeliška květina také účinně pomáhá zmírnit svědění skalp. Hrst čerstvých květů pampelišky rozsekat a umístit do sklenice. Tato bylinná hmota nalijte 50 ml vodky, džus jednoho čerstvě vymačkaného citronu a lžičku medu, nejlépe v tekuté formě. Vše důkladně promíchejte a nechte 2 hodiny vložit. Po uplynutí stanovené doby musí být výsledná tinktáze vypuštěna. Polovinu hodiny před praním nanášejte infuzi na kůži a vlasy, položte na vrchol bavlněnou čepici nebo šátek. Po čase si umyjte vlasy šamponem.

Cibulová kůra je také vhodná pro tyto účely. Omyjte švestky ze čtyř cibulí a vložte je do smaltované mísy a nalijte litr vroucí vody. Smíchejte směs na oheň a vaříme hodinu na nízké teplotě. Aplikujte tento vývar jako kondicionér po umytí hlavy. Živný materiál pomáhá po dvou nebo třech použitích.

Pokud tyto jednoduché metody nezbavují svědění, doporučuje se poradit se s lékařem, aby se vyloučily závažnější problémy a kožní onemocnění.

Svrbení pokožky hlavy: příčiny a léčba

Příčiny svědění na hlavě

Alergie na šamponování produktů, seboroická dermatitida, vzhled parazitů ve vlasech může způsobit podráždění kůže. Existují další důvody pro svědění pokožky hlavy, z nichž každá má své vlastní příznaky a důsledky.

Těžké svědění pokožky hlavy způsobené parazity

Pokud nedodržíte pravidla osobní hygieny, je velmi snadné chytit vši. Tito paraziti skočí na vlasy s jinými lidmi hřebeny, vlasy, klobouky, stejně jako polštáře, ložní prádlo a ručníky.

Silné svědění způsobuje látku, kterou vši vylučují, bydlí a krmí si vlasy. Trvalé poškrábání způsobuje podráždění a může způsobit následnou infekci.

Všudy se nacházejí na zadní straně hlavy a za ušima, tady jsou nejjednodušší. Viditelné jsou i vajíčka nebo šupiny, které jsou přímo přiléhající k vlasům a mají světlý odstín.

Kromě vší způsobují roztoči závažné svědění hlavy. Pokud máte po výletě do přírody nebo do země pocit pálení ve vašich vlasech, požádejte někoho, aby se na podrážděném místě podíval lupou. Dokonce i malé klíště lze vidět tímto způsobem.

Svrbená kůže a vypadávání vlasů způsobené houbou

Pokud máte podráždění pokožky se ztrátou vlasů současně, může to znamenat houbovou infekci, a to:

  Kožní onemocnění nebo trichofytóza. Zjistil peeling, svědění, přítomnost červených oblastí na pokožce hlavy. Vlasy jsou křehké a nudné, snadno roztrhané na základně.

Favus nebo chrasty. Vystupuje v podobě nažloutlé kůry, která se tvoří na bázi vlasů a postupně roste. V těchto oblastech jsou vlasy tenčí a vlasy začínají vypadávat.

 • Microsporia. Rychle se šířící houba, která může být rozpoznána ohniskovým zbarvením na pokožce pokryté malými bublinami.

 • Samostatná detekce houby, zaměřená pouze na vnější projevy, je nemožná. Dermatolog nebo tricholog bude mít škrábání skalpu na houbu, jehož výsledky budou předepisovat léčbu.

  Suchá pokožka hlavy a svědění

  V důsledku náhlé změny klimatu, v důsledku změny období nebo pod vlivem stresových faktorů může být sekrece mazových žláz poškozena.

  To vede k nadměrné suchosti pokožky, vlasy jsou snadno tlačeny, elektrifikovány a zaneprázdněny. Často se v takových případech pokožka začíná "bránit", což zvyšuje tvorbu tuku. Vizuálně se zdá, že se vlasy stávají tlustšími, musí se častěji omýt, zatímco používají mastné vlasové šampony, které dělají kůži ještě suchou.

  Lupiny a svědící skalp

  Lupiny jsou malé vločky exfoliované dermis, které se objevují jako důsledek metabolických poruch a selhání mazových žláz.

  Toto onemocnění se také nazývá seborrhea, která může mít několik typů:

   Suchá forma. Je snadné ji rozpoznat velkým množstvím malých bílých šupin, které zcela pokrývají pokožku hlavy. Vlasy současně - suché a tenké, snadno rozbité a rozštěpené.

  Olejovitá forma. Skalp připomíná pomerančovou kůru, vlasy se velmi rychle stávají mastnou, prameny se drží, váhy epidermis mají nažloutlý odstín.

 • Olejovitá tlustá forma. Vaše vlasy jsou hrubé a hrubé, spolu s kůrou epidermis, komedony se tvoří na pokožce hlavy.

 • Seborrhea není nezávislé onemocnění, ale je důsledkem procesů, které se vyskytují v těle nebo působí zvenčí. Proto, abychom se zbavili problému, je třeba určit příčinu.

  Jeden šampon nestačí na léčbu lupů, dermatolog předepisuje komplex léků, které zahrnují antifungální, antibakteriální, exfoliační, antimikrobiální látky.

  Symptomy svědivé pokožky hlavy způsobené beriberi

  Pokud se na hlavě objeví svědění, svědění, začíná odlupovat, může to znamenat nedostatek vitamínů v těle. Nedostatek jednotlivých vitamínů ovlivňuje kůži následovně:

   S nedostatkem vitamínu B2 dochází k nadměrné tvorbě mazu, což může vést k rozvoji mastné seborey.

  Vitamíny C a A podporují rovnováhu vody a soli v kůži a jejich nedostatek způsobuje ztenčení a suchost dermis a také vypadávání vlasů.

  Nedostatek vitaminu D vede k hrubnutí a předčasnému stárnutí pokožky, suchu, svědění, loupání.

 • Regenerace buněk je narušena nedostatkem vitaminů E a B6.

 • Avitaminóza může být rozpoznána, pokud máte obecnou slabost a slabost spolu s problémy na pokožce hlavy, existují trhliny v ústech rtů, časté nachlazení a špatný stav nehtů.

  Svrbení pokožky hlavy v důsledku alergií

  Pokud se rozhodnete vyzkoušet nový šampon, kondicionér, prášek nebo oplach na praní prádla, po kterém se pokožka na pokožce hlavy začala svědit a svědit - to je jistý znak alergie na nový nástroj.

  Zkoumejte složení nového výrobku: Lauret nebo laurylsulfát sodný, který je obsažen v produktech pro mytí hlavy, často způsobuje podráždění kůže. Preferujte starý šampon nebo si koupte jiný, označený jako "hypoalergenní". Totéž je třeba udělat, pokud se rozhodnete vyzkoušet nový prací prostředek.

  Svrbivá kůže může znamenat reakci na amoniakální barvivo na vlasy. Alergie jsou možná jak pro samotné barvivo, tak pro peroxid vodíku. Pokud problém přetrvává dlouhou dobu po barvení, získáte šampon, který neutralizuje barvivo.

  Vlastnosti léčby svědění pokožky hlavy

  Neměli byste doufat, že se svědění přenese sama. Bez odstranění příčiny, která způsobila podráždění kůže, bude nemoc pokračovat a může vést ke komplikacím.

  Dieta a domácí léčba svrbení hlavy

  Naše jídlo je hlavním zdrojem dobrého stavu vlasů a pokožky hlavy. Při konzumaci nevyvážených a nezdravých potravin se vyskytují problémy, jako je svědění, zánět, vyčerpání a podráždění pokožky.

  Chcete-li obnovit funkce mazových žláz, normalizovat jejich práci a odstranit nedostatek základních živin, dodržujte tato pravidla:

   Vstupte do denní stravy jater, vajec, mandlí, kvasinek.

  Ujistěte se, že jíst mléčné výrobky, zejména tvaroh, sýr, kefír, ryazhenku.

  Odmítněte sladké a tučné.

  Pít více vody.

  Obohate stravu s vlákninou: vařit pohanka, ovesné vločky, řepa, zelí, brambory. Ořechy a bobule jsou bohaté na vlákno - ostružiny, hrozny, pistácie.

 • Jezte čerstvé ovoce a zeleninu, jako jsou jablka, broskve, švestky, mrkev, brokolice.

 • Léčivé prostředky pro svrbení pokožky hlavy

  Při řešení problému u lékaře určitě zapíše farmaceutické přípravky pro léčbu onemocnění. V závislosti na diagnóze může být předepsána následující léčba:

   Plísňová infekce. Komplexní terapie s příjmem léků a uložením masti. Uvnitř výtoku Griseofulvin, který se užívá současně s malým množstvím rostlinného oleje, nebo Irunin. Z vnější strany jsou postižené oblasti rozmazané s Terbizil, Thermicon, Microspor nebo Batrafen.

  Seborrhea. Terapie je zaměřena na redukci mazových žláz subkutánními žlázami. Povinné předepisované medikované šampony se maskami nebo lotiony seboreguliruyuschim. Aplikují se na hlavu po dobu 20-30 minut. Clotrimazol, bifonazol, kyselina salicylová a břidlicový dehet jsou vypouštěny z přípravků.

 • Alergie. Předepište antihistaminika - Diazolin, Suprastin, Tavegil, Fenistil; imunomodulátory - Lokoid, Fluorocort, masti prednisolonu; adsorbenty - aktivní uhlí, Almagel, Enterosorb, Karbolen.

 • Použijte parazitní šampon

  Pomocí speciálních šampónů, jako jsou Veda, Knicks, Paranit nebo Hygia, se můžete zbavit nejen vší, ale i jejich nevykostěných larv.

  Chcete-li to provést, hojně čistěte mýdlové vlasy a udržujte čas uvedený v pokynech. Může se lišit od 15 do 40 minut. Pak omyjte šampon a pečlivě štejte parazity a jejich vajíčka s jemným hřebenem, často se dodávají s výrobkem. Opakujte postup 1 krát za 2 týdny v průběhu měsíce.

  Pedikulicidní spreje poskytují dobrý účinek v boji proti parazitům. Obsahují smrtící vší, ale dimetikon neškodí lidem. Obklopuje parazit, jako silikon, a blokuje přístup kyslíku.

  Recepty masky proti svrbení pokožky hlavy

  Lékařské masky, připravené doma, mohou zmírnit bolest, zvlhčit pokožku hlavy, normalizovat funkci vnějších sekrečních žláz.

  Následující sloučeniny pomáhají při svědění kůže:

   Medová maska. Ve čtyřech lžičkách přírodního kapalného medu vytlačte šťávu z čerstvě nakrájeného listu aloe, promícháme s žloutkem. Vtírejte do pokožky hlavy a rozdělte na vlasy, nechte 40 minut.

  Vitaminový prostředek. Připojte obvyklý dětský krém dvěma kapslemi vitamínů A a E: je třeba propíchnout tobolky tenkou jehlou a stlačit obsah do krému. Vtírejte do kůže v kruhových masážních pohybech. Držte 40 minut.

 • Maska s banánem. Smíchejte poloviční banán se lžící teplého medu a lžičkou cibulové šťávy. Aplikujte na vlasy a nechte na 40-50 minut.

 • Léčivé oleje na pokožku hlavy

  Mnoho esenciálních a rostlinných olejů má uklidňující a protizánětlivý účinek. Před použitím se doporučuje zahřívat jakýkoli olej ve vodní lázni, pak se rozetřete na pokožku hlavy a pokračujte v masáži po dobu nejméně 5-7 minut.

  V závislosti na nemoci použijte následující oleje pro zmírnění svědění:

   Suchý seborrhea: jasmín, cedr, ylang-ylang, citron, levandule, čajovníkový olej.

  Olejnatá seborrhea: patchouli, olivový, cedrový, ricinový, růžový, cypřišový, rozmarýnový olej.

 • Suchá pokožka hlavy: olej z čajovníku, kokosový ořech, mandle, avokádový olej.

 • Je lepší použít kombinaci několika olejů, vzájemně se doplňují a zvyšují účinnost výsledné kompozice.

  Léčba svědění na hlavě s lidovými prostředky

  Lidové recepty nahromaděné po staletí mohou úspěšně léčit mnoho nemocí pokožky hlavy. Chcete-li to provést, zjistěte příčinu svědění a vyberte vhodnou léčbu:

   Když houbová infekce pomáhá dobře eukalyptovým olejem. Aplikuje se na postiženou oblast a vtírá do kůže. Také se používá infuze vodky kořenů rostliny: 300-350 gramů drcených kořenů nalijeme půl litru vodky a trváme na týden. Po tomto infuzním filtru a každých 20 minut připravte komprese.

  Lupiny mohou být vyléčeny maskou z džusu velké cibule, která je smíšena s žloutkem, čajovou lžičkou lopuchového oleje a tekutým přírodním medem. Po nanesení hlavy obalené filmem a inkubace po dobu 40-50 minut. Tato maska ​​odstraňuje seborrheu, uvolňuje svědění a rychle uklidňuje podrážděnou pokožku.

  Pomocná voda pomůže zničit parazity, které se používají k ošetření vlasů po celé délce a zabalí je ve filmu po dobu 50-60 minut. Stejný postup lze provést i s prachovým mýdlem, stolním octem, kerosenem a dichlorvosem. Pak šampon umyjte vlasy a pečlivě je načistěte hřebenem s častými zuby. Po 2 týdnech musí být léčba opakována.

  Uklidňující bylinný skalp může odtučnit byliny: lopuch, heřmánek, kopřivka. Po použití šamponu opláchněte hlavu a nepleťte ji. Můžete také dodatečně třít odvar do kořenů vlasů v intervalech mezi umývání vlasů.

 • Odlehčuje svědění čerstvé šťávy z aloe. Zředí se v několika lžících teplé vody a vtírá do pokožky.

 • Proč svědění na pokožce hlavy - viz video:

  Léčte svědění

  Příčiny svrbení hlavy mohou být různé, ale léčba tradičními metodami se aplikuje doma vždy po konzultaci s lékařem.

  Lékař je schopen určit přesnou příčinu nepohodlného stavu až poté, co obdrží výsledky série studií, kterým je pacient zaslán při počáteční léčbě medu. instituce. Tradiční metody léčby svědění hlavy působí jako hlavní nebo souběžná léčba.

  Příčiny svědění

  Před zahájením léčby svědění hlavy doma je nutné určit příčinu tohoto onemocnění. Některá patologie a alergie na kosmetiku mohou způsobit nepohodlí na povrchu epidermis.

  Faktory způsobující vznik nepříjemných příznaků jsou:

  • parazitické nemoci - činnost klíšťat, pedikulóza apod.;
  • nervový šok, deprese, stres;
  • alergie na kosmetiku, šampon;
  • nevhodná péče o kudrlinky;
  • houbová infekce epidermis (mykóza);
  • seborrhea;
  • pravidelné používání vysoušeče vlasů, termoplast;
  • časté praní pramenů;
  • dermatitis;
  • suchost pokožky (nedostatek vitamínů a minerálních složek);
  • zvýšený svalový tonus na krku, rameni nebo zadní části v důsledku narušení zásobení krve, což vyvolává vznik hypoxie a stálého svědění.

  Výběr metod pro léčbu svrbení hlavy s lidovými léky závisí na provokujícím faktoru, který způsobil vzhled nepříjemného stavu. Je důležité si uvědomit, že v některých případech (houba, seborrhea a jiná onemocnění) pouze lékař předepisuje podrážděnou léčbu epidermis.

  Jak se zbavit svědivých metod lidové pokožky hlavy?

  Svědění na povrchu hlavy se často stará o osobu. Nepríjemné nepohodlí způsobují, že je obtížné vést normální život. Je důležité, aby se v počáteční fázi vývoje snažil tento problém odstranit, ale aby se účinně zbavil podráždění hlavy, je třeba nejprve zcela vyloučit provokující faktor.

  Je-li nepříjemný příznak způsoben vývojem parazitických onemocnění (pedikulóza), jsou předepsány pilulky a léky - sprej Spray Plus, krém Nittifor, Pediculen lotion.

  Masky pro svědění pro pokožku hlavy se používají, pokud je nepříjemný příznak vyvolán vývojem a aktivitou symptomů seboroické dermatitidy. Spolu s maskami lékař předepisuje místní prostředky založené na látkách obsahujících hormony - ketokonazol.

  Pokud je podráždění pokožky hlavy způsobeno alergiemi na kosmetiku nebo přípravky pro péči o vlasy, doporučujeme používat antihistaminika - Zodak, Citrin. V případě alergické reakce je základem terapie úplné vyloučení provokujícího faktoru.

  Hubové léze pokožky hlavy jsou vždy ošetřovány pod dohledem lékaře. Antifungální léky jsou předepisovány jako hlavní terapie - Miconazolová masť, lotion Griseofulvin, Clotrimazolová masť.

  Šampon

  Pro vyloučení svrbení hlavy se používají medikované šampony. Před stanovením léku nebo zahájením léčby lidovými léky je důležité zjistit důvod, proč se hlava stéká.

  Při léčbě mykotických onemocnění, mykóz, dermatitidy, seborrhy jsou předepsány následující možnosti terapeutických šamponů jako komplexní terapie:

  Při parazitických lézích hlavy (vši) je indikováno použití antiparazitárních léčivých šamponů:

  Prostředky lidové terapie pomáhají zbavit se bolestivého svědění hlavy. Je důležité objasnit, že tradiční způsoby léčby nejsou schopny jednat jako hlavní terapie parazitární nemoci nebo houby. Hlavním rysem lidové terapie je odstranění nepříjemného příznaku a obnovení poškozené vrstvy epidermis.

  Jablečný ocetový ocot

  Účinným prostředkem pro svrbení pokožky hlavy je určen přírodní jablečný ocet. Pro výrobu terapeutického roztoku je třeba v 1/2 l. teplou vařenou vodou mix 2 lžíce. lžíce aktivního produktu. Připravená směs je jemně rozptýlena masírováním prstů na pokožku po celém povrchu pokožky hlavy. Doba expozice je 5 minut. Dokončuje terapeutický postup důkladným propláchnutím pramenů teplou tekoucí vodou.

  Tato metoda pro léčbu pokožky hlavy na hlavě je účinná, pokud důvodem pro nepříjemné stavy je nedostatečná péče nebo použití nevhodné kosmetiky. Jablečný ocet je komplexní léčebný lék, který pomáhá zbavit se seborrhy a vši.

  Cibule Husk

  Většina lidových léků na svrbení hlavy se provádí se zařazením cibulové kůry. Produkt je účinný při odstraňování různých problémů s prameny.

  Metoda vaření cibulového vývaru: oddělte plevy od 8-10 cibule, nalijte je 1 l. studenou vodou. Vařte připravenou směs za mírného ohně po dobu jedné hodiny, po deformaci, ochlaďte a aplikujte jako oplach pro prameny. Cibulová kůra se doporučuje k opláchnutí kadeří pokaždé po úpravě vody. Zmizení podráždění na pokožce hlavy je patrné po trojnásobném použití tohoto receptu.

  Tar

  Birch dehet pomáhá zbavit bolestivé podráždění hlavy. Aktivně se podílí na receptech zaměřených na léčbu nejrůznějších problémů s prameny, například odstraňuje lupy, je komplexním prostředkem terapie hub.

  Pro léčbu nepříjemného příznaku se maska ​​připravuje podle následujícího receptu: v 1/2 lžíce. vodka lehce hněte 10 gramů měkkého dehtu a 30 gramů ricinového oleje. Směs důkladně promíchejte, dokud se nerozsvítí a nerozdělí se na pokožku hlavy, aby se pohodlně oddělily zvlněné kousky. Chcete-li zlepšit terapeutický výsledek, doporučuje se položit vrstvu celofánu na povrch pramene a vše nahoře navázat pomocí vlněného šátku. Doba expozice je 2 hodiny, poté masku vypláchněte teplou vodou a kapkou šamponu.

  Pulp jablek

  Při dermatitidě a seborrheu pomáhá jablková maska ​​uvolnit svrbivou pokožku hlavy. Chcete-li provést nápravu, budete muset rtěnku 2 velkých jablek na strouhák. Rozložte čerstvé šťouchané brambory na rozkroku pramenů a pak hřebenem nakrájíme hřeben s jemnými zuby. Udržujte masku na zámcích po dobu půl hodiny a opláchněte jí tekoucí vodou.

  Jablková maska ​​uvolní pokožku bolestivého podráždění, pokud se ovocná kaše používá 7 dní denně.

  Pampelišky a citron

  Maska na vlasy se žlutými květinami pampelišky a čerstvou citronovou šťávou může účinně léčit pokožku hlavy. Recept: Ponořte hrst květin do 50 ml. vodka, hněte do 1/2 lžíce. lžíce jablečného octa a čerstvě vymačkaného citronového džusu. Nechte po dobu 14 dnů, poté - denně namazat skalp získané rostlinné mléko.

  Pokud znáte příčinu svědění hlavy, rychle se zbavíte bolestivého nepohodlí. K prevenci výskytu tohoto problému však pomůže jednoduchá prevence, která spočívá v adekvátní péči o vlasy a včasné léčbě jakýchkoli kožních onemocnění.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy