logo

Mohu barvit vlasy během těhotenství: tipy a triky

Můžete říct, zda můžete během těhotenství barvit vlasy? Po celý svůj život jsem maloval vlasy a teď jsem vyrostl kořeny, které nevypadají velmi dobře.

Chci být dobře upravená a krásná budoucí matka, ale velmi se obávám a znepokojuje dítě.

Pokud ne, pak, samozřejmě, patty. Zdraví dítě je pro mě důležitější.

Děkujeme, že jste se ptali.

On je skutečně často požádán o mně v osobní korespondenci, ale je čas napsat detailní článek, který by odhalil všechny mýty a předsudky spojené s krásou vlasů budoucí matky.

Existují nejméně dva důvody: proč během těhotenství existuje touha barvit vlasy:

 • vášeň pro změnu, touhu vypadat atraktivní nebo nová;
 • potřebují - regrown vlasy kořeny, které nevypadají velmi atraktivní a rozpaky vás.

Proč matka očekává, že dítě chce změnit

Nebojte se roztrhat vaše neznámé pocity ke změně.

V této době je viníkem - změna hormonální rovnováhy.

Vědět Lví podíl na obvyklém pozadí je ženský hormon estrogen. Ale od okamžiku oplodnění se jeho množství snižuje, progesteron nahradí jeho místo - těhotenský hormon. A jejich poměr se mění každý den.

Tyto změny jsou zodpovědné za nestabilní náladu, náladovost, pochybnosti o sobě atd. Chuť, preference a reakce na vůni se také mění během těhotenství.

Nebojte se takových změn.

Barvení vlasů během těhotenství je dobrý způsob, jak zlepšit náladu. Je hezké se podívat do zrcadla a uvidíte se krásně.

Mohu barvit vlasy?

Existuje trvalý mýtus, že barvení vlasů během těhotenství je kontraindikováno.

Možná to bylo před 50-70 lety, kdy ženy samy vynalezly metody barvení a experimentovaly s nebezpečnými látkami pronikajícími do krve. Pak ano, barva rozhodně nebyla prospěšná pro nenarozené dítě a matku.

Ale nyní žijeme v moderním světě a výběr prostředků pro barvení je skvělý.

Mimochodem! Někteří kadeřníci nezajímají malí budoucí matky. Říkají, že byste neměli barvit vlasy, protože barvivo na vlasy obsahuje škodlivé toxické přísady.

A skutečně, pokud čtete seznam komponent, můžete si přečíst spoustu nepochopitelných slov. Je lepší vědět, jaké to jsou a jak budou mít dítě vliv.

Nebezpečné složky zahrnují:

 1. Resorcinol - způsobuje podráždění sliznic očí, krku a kůže obecně. Snižuje imunitu, může vyvolat kašel;
 2. Peroxid vodíku - v kontaktu s pokožkou může nastat popálenina a dokonce i alergická reakce;
 3. Amoniak - může způsobit nevolnost, bolest hlavy;
 4. Parafenylendiamin - vede k vzniku spontánního zánětu.

A teď, když uvidíte efekt těchto složek na tělo, pojďme si pomyslet: chcete se odhalit jejich vlivu.

Amoniak pach, způsobuje nevolnost, což je neustálý první trimester společník nebo resocin, který snižuje imunitu?

Pokud dříve nedošlo k alergickým reakcím, mohou se objevit během postupu barvení. V ženském těle dochází k mnoha změnám v době čekání dítěte a začíná být citlivější na různé podněty.

Vědět Přímý specifický účinek těchto složek na plod nebyl dosud prokázán. Nezanedbatelné množství toxických látek proniká do krve, a tak říci, že není správné barvit vlasy během těhotenství.

Pokud je možné odložit návštěvu kadeřnice na 2-3 trimestry (přečtěte si, jaké změny se v těle objevují v tomto období v článku 2 trimestru těhotenství >>>), pak je to lepší, nebo zvážit malování s přírodními barvivy.

Pokud se rozhodnete barvit vlasy, je zde několik doporučení:

 • Buďte připraveni, že když se hormonální rovnováha změní, malování může trvat neočekávaně;

Pokud dříve nebyly komponenty barvivu alergické, mohou se objevit. Také, vlasy mohou reagovat na barviva jinak, opět kvůli změně hormonů. Odstín nemusí být podle očekávání výsledkem.

 • Před malbou test na alergické projevy;
 • Během těhotenství se zvyšuje citlivost na pachy, proto se nedoporučuje vdechovat pary složek barviva, zejména amoniaku, mohou především ovlivnit stav ženy;

Doporučuje se proto, aby se před pokořením zbarvila větrací místnost a provádějte ji v dobře větraném prostoru.

Pokud je barvení vlasů samo o sobě, je nutné dodržovat všechna bezpečnostní opatření: použijte rukavice a pokud je to možné, omezte kontakt s pokožkou, vydržte správně barvení, nepřehánějte.

 • Pokud nejsou žádné problémy s regrown kořeny, použijte techniku ​​zbarvení ve formě ombre, zvýraznění, brondirovanie.

Na otázku: Je možné bělení vlasů během těhotenství, odpověď zůstává nejasná.

Situace je stejná jako u malířských vlasů. Navíc tento postup může poškodit již citlivé vlasy.

Pokud je to možné, je lepší odložit. Pokud tomu tak není, doporučuje se to uskutečnit v druhém trimestru těhotenství a použijte výše uvedená doporučení. A ještě lépe používat bezbarvou hennu, která byla již mnoho let úspěšně používána.

Barvení vlasů v prvním trimestru těhotenství

Mohu barvit vlasy brzy v těhotenství?

To je místo, kde odborníci souhlasí: nestojí to za to.

 1. Během několika prvních měsíců těhotenství dítko položí všechny orgány a systémy těla (přečtěte si podrobný článek o tomto tématu: 1 trimestr těhotenství >>>);
 2. Při styku s kůží škodlivé složky nátěru pronikají do krve mírně, ale stále pronikají;

Proto lékaři důrazně doporučují, aby se vlasy nezbavovaly agresivními přísadami.

 1. Pokud je potřeba barvit: rozpačité odhalené kořeny nebo jiné důvody, doporučujeme čekat a barvit vlasy ve druhém trimestru.

V této době již byla dokončena tvorba orgánů, placenta je plně funkční, což slouží jako spolehlivá bariéra pro dítě.

Přírodní zbarvení

Opravdu se nedoporučuje barvit vlasy výrobky se škodlivými součástmi. Ale barvení vlasů s hennou během těhotenství je povoleno. Neukázala svůj negativní dopad na stav matky a dítěte.

Je to důležité! Na rozdíl od chemických barviv se doporučuje barvit přírodní produkty. Existují přinejmenším dva pozitivní výsledky: je bezpečné namalovat a nepoškodit vás ani dítě.

Botox pro vlasy

Tento postup se v poslední době stal běžným a proto:

 • Po jejím zavedení jsou vlasové prameny obnoveny;
 • Samotný proces je poměrně jemný a účinný;
 • Nadměrná ztráta vlasů je eliminována (přečtěte si více o ztrátě vlasů během těhotenství >>>).

Ale otázka, zda je přípravek Botox povolen pro vlasy během těhotenství, není plně vyšetřován.

 1. Jednou ze složek drogy je formaldehyd, když používáte vysoušeč vlasů, jeho páry se nějak dostanou do vašeho těla a tok krve se dostane do dítěte;
 2. Vzhledem ke změně hormonálního pozadí dochází ke změně struktury vlasů a účinek nemusí být vůbec stanoven nebo nebude trvat na přiděleném čase.

Je důležité si uvědomit, že vlasy rostou nudné kvůli nedostatku vitaminů a mikroelementů - to je vnitřní problém, proto vnější vliv na vlasový folikul nemusí vyřešit problém.

Potřebujete diverzifikovat stravu, abyste kompenzovali nedostatek živin pro tělo. O výživě během těhotenství si přečtěte knihu Tajemství správné výživy pro budoucí matku >>>

Keratin rovnání

Navzdory skutečnosti, že tato záležitost nebyla plně prozkoumána a účinek na plod není znám, kompetentní kadeřníci však během těhotenství nedoporučují usměrňovat vlasy.

 • Fondy s karcinogeny se používají při narovnávání, ale nikdo vám neposkytne záruku na výsledek;
 • Kvůli hormonálním změnám může být účinek postupu krátkodobý nebo vůbec neviditelný.

Těhotenství trvá 9 měsíců. Termín, kdy můžete udělat bez zbarvení vlasů, nebo investovat do lepší barvy a dobrý salon s klimatizací.

Když navštívíte kadeřníka, vyberte hodinky s minimálním zatížením, abyste nemuseli vypořádat se ženami, které dělají perimetr a nechtějí dýchat nebezpečné páry.

V průběhu těhotenství není zakázán barvení vlasů, hlavním úkolem je přistupovat k tomu s myslí a odpovědností.

Barvení vlasů během těhotenství: všechny mýty, předsudky a odborné názory

Těhotenství je skvělý čas, protože to je zrod nového života! Během devíti měsíců žije budoucí matka v očekávání narození zázraku, snaží se jíst správně a častěji jít venku, pije vitamíny a dodržuje doporučení lékaře. Často ženy v jemné pozici přemýšlejí o tom, zda je možné, aby těhotné ženy mohly barvit vlasy, vyzdobit nebo zbarvovat? Koneckonců, vždycky chcete být okouzlující a atraktivní, a zanedbaný účes s tmavými kořeny nebo záblesky šedých vlasů může zničit Vaši náladu už dlouho.

Známky a názory budoucích matek

Existuje mnoho znaků a přesvědčení souvisejících s vlasy, nejběžnější: nemohou být řezány. Kořeny těchto věcí vyrůstají z dávných dob, kdy se věřilo, že vitální energie člověka je v jeho vlasu, a tím, že je odřízne, může ublížit nejen on sám, ale i nenarozený život.

Když žena - majitelka dlouhých vlasů, pak není problém. Ale co dělat, když účes vyžaduje péči a opravu? Až do úplného narození jdou s nerovnoměrně přetvořenými prameny?

Další otázkou je, zda můžete být během těhotenství krásná. Barvící kompozice obsahuje chemické sloučeniny, často se silným zápachem a agresivními účinky. Mohou ublížit? Zde není situace tak jasná.

Nejočekávanější matky jsou selektivní na kosmetiku a výrobky péče, přičemž dávají přednost přirozeným receptem, které lze připravit v domácnostech bylin a přírodních produktů.

Stane se, že se vlasy šlehají, ztrácejí lesk a vypadnou. Pro jejich posílení používejte odvar z kopřivy, lopuchu, třezalku tečkovanou. Masky a obklady na vlasy z medu, tvaroh, vejce jsou velmi oblíbené. Zkuste propláchnout vlasy kefírem, syrovátkou. Všechny tyto produkty vyživují pokožku hlavy, nasycují je pomocí užitečných mikroelementů, zvyšují krevní oběh.

Stanovisko lékařů

Často na ženské klinice se ženy ptají lékaře, pokud těhotné ženy mohou barvit vlasy. Moderní medicína pro to nevidí žádné překážky. Žádné škodlivé látky nejsou přenášeny dětem přes vlasy a jejich účinek na pokožku je tak bezvýznamný, že i když jsou uvolňovány do krve, nemají negativní účinek. Navíc placenta působí jako silný štít na ochranu dítěte.

Další věc je, že mnoho nátěrů obsahuje amoniak a jiné silně vonící složky, které mohou v budoucí matce způsobit nevolnost nebo bolest hlavy.

Obecně platí, že lékaři jsou v neutrální pozici, zejména proto, že nikdo nikdy nevedl zvláštní studii o účinku barviv na vlasy na plod. Gynekologové doporučují barvení vlasů podle potřeby a pomocí jemných prostředků.

Navíc, zatímco dítě čeká, hormony se mění, a barvení může dát zcela neočekávaný výsledek - barva nemusí být plochá nebo dokonce "pracovat". Je možné projevit alergii na jakoukoli složku, i když nebyla dříve, protože tělo nyní akutně reaguje na změny.

Pěkný a bezpečný bez chemie

Amoniak, peroxid vodíku, resorcinol a další chemikálie jsou téměř vždy přítomny v továrních barvách. Způsobují nevolnost, bolesti hlavy, dráždí nasofarynx a způsobují kašel. V choulostivé situaci je žádoucí opustit využívání finančních prostředků s těmito složkami.

Existuje mnoho způsobů barvení, které nezpůsobí nepohodlí ani matce, ani nenarozenému dítěte.

Barevný balzám

Pokud se rozhodnete nepoužívat perzistentní chemické barviva, můžete barvit vlasy šampony nebo balzamy. Tyto nástroje vytvářejí film, který obaluje vlasy a barvicí prvky nepronikují do struktury. Jsou neškodné a snadno dávají požadovaný odstín. Jen si umyjte hlavu.

Henna a basma

Henna se získává ze sušených a drcených listů Lawsonia, keřu pěstovaného v tropickém podnebí. Dává červenavý nádech na blond vlasy a zlaté pro majitele tmavých vlasů. Kromě toho dokonale posiluje a má příznivý účinek na vlasy a pokožku hlavy.

Basma - drcené listy indigu, tropické keře. Je podobná henně jak v užitečných vlastnostech, tak v aplikaci. Může vás přeměnit na vypalovací brunetku nebo dát vlasům tmavou kaštanovou barvu. Basma se nepoužívá ve své čisté podobě, mísí se s hennou v různých poměrech, aby získala jeden nebo jiný odstín.

Heňu nebo basma rozpusťte s vodou, abyste získali kaše a aplikujte ji na suché vlasy, nasaďte na celofánovou čepičku a zahřejte ručníkem. Doba barvení závisí na přirozené barvě a požadovaném odstínu: od 40 minut blond vlasů do jedné a půl hodiny pro tmavé vlasy.

Zkuste experimentovat s odstíny. Pamatujte, že čím déle držíte směs, tím intenzivnější bude barva.

 1. Bronze. Dvě kusy henny a jeden kus basma.
 2. Burning black. Henna a Basma ve stejném poměru.
 3. Barevný mahagon.Hna a 3-4 lžičky kakaa.
 4. Zlatá blondýna. Tašku henny a 2 lžičky přírodní kávy.
 5. Jasně zlatá. Odvar z heřmánku smíchaný s hennou.

Prababičky to znamenají

Nezapomínejte na přírodní produkty pro barvení vlasů, které používali naši praprachy. Mají zpevňující efekt, poskytují objem a pompou.

 1. Cibule Husk Víte, jaká krásná barva se získává z vajec, když je vaříte na cibulové slupce na Velikonoce. Zkuste ji použít, abyste získali odstín vlasů. Cesta je jednoduchá. Udělejte trochu suché slupky, přidejte vodu a vařte 20-30 minut. Nechte to kreslit a vychladnout. Aplikujte výslednou hmotnost na vlasy a držte jej nejméně půl hodiny. Výsledkem je červenohnědý odstín.
 2. Heřmánek. Heřmánkový odvar získá světle zlatohnědé vlasy. Zesvětluje, posiluje, snižuje zánět kůže. Chcete-li připravit vývar, tři lžíce suchého heřmánek vroucí v 500 gramů vody po dobu nejméně 30 minut. Chladné, napněte, opláchněte vlasy.
 3. Ořech Kůra mladých ořechů pomůže barvit vlasy v barvě kaštanu, pokud se vaří půl hodiny v litru vody. Saturace barev závisí na množství suroviny.

Kadeřnické tipy

Nezapomeňte poslouchat názor odborných řemeslníků.

 1. Před těhotenstvím upřednostňujte odstíny, které jsou nejblíže vaší přirozené barvě, takže s růstem vlasů změna barvy není příliš nápadná.
 2. Snažte se používat barviva nejvýše jednou za dva až tři měsíce.
 3. Otestujte si pokožku na citlivost na zápěstí nebo lokte.
 4. Pokuste se zbarvit jeden prvek pro určení výsledku, takže kvůli změněnému hormonálnímu pozadí nebudete mít neočekávanou barvu vlasů.
 5. Nepoužívejte trvalé barvy na bázi amoniaku, používejte organická barviva.
 6. Mohla by se zvýraznit alternativa.
 7. Používejte jemné barviva: tónovaný šampon, hennu, odvar z bylin.
 8. Měli byste barvit vlasy podle potřeby, například když se objeví šedé vlasy.
 9. Návštěva kadeřnice je nejlépe plánována brzy ráno. Být prvním zákazníkem a vůně z předchozích postupů vás nebude rušit.
 10. Pokud se jedná o první barvicí zážitek, zdržujte se až do příznivějšího okamžiku po narození.
 11. Nezapomeňte informovat mistra o vaší jemné situaci, vybere si bezpečné zbarvení nebo navrhne alternativní metody. Během postupu minimalizuje kontakt chemikálií s pokožkou.
 12. Chemické barvení je možné pouze v případě, že jsou vlasy zdravé.

Volba je na vás

Shrneme: je možné barvit vlasy během těhotenství? Jistě! Žena by měla být vždy atraktivní, nálada, a tedy i zdraví budoucího dítěte, závisí na vzhledu.

Někdo se cítí krásný bez dalších manipulací s vlasy a někdo potřebuje zvláštní péči. V každém případě sama nastávající matka rozhodne, zda důvěřovat radám babiček na lavici, nebo pravidelně chodit do kadeřnictví a podívat se na všech 100.

Vyhněte se používání přetrvávajících agresivních inkoustů, použijte jemné metody barvení bez čpavku, věnujte pozornost přírodním a přírodním složkám a vaše vlasy budou vypadat skvěle a vaše zdraví a budoucí dítě nebudou poškozeny.

Je možné barvit vlasy během těhotenství - názor lékařů

Období plodnosti od starověku je obklopeno množstvím opatření a pověření: neřízněte vlasy, nedotýkejte se obličeje rukama, nebarvíte nehty. Většina obav nemají žádný základ pro sebe a dnešní ženy s nástupem těhotenské péče jsou ještě pečlivější pro svůj vzhled a neodmítají navštívit kosmetické salony.

Jde-li o kadeřnictví, budoucí matky se obávají otázky, zda je možné barvit vlasy během těhotenství, a to nemá nic společného s předsudky. Problémem je, jak bezpečný je postup pro blaho ženy a jejího plodu.

Je možné, že těhotné ženy barví vlasy: pověry a vědu

Pověsti, proč není možné během těhotenství odříznout a barvit vlasy, už odešli z dávných dob. Naše babičky považovaly vlasy za nějaký talisman, v moderním jazyce - nositeli "karmických" informací. Proto byla jakákoli manipulace s prameny, a zejména účes v době narození a nošení dítěte, vnímána jako zásah do "tenké hmoty": "krájení vlasů - zkrácení života dítěte".

Tento strach má pseudovědomné vysvětlení: očištěné vlasy začínají aktivně růst a tím zpomalují vitamíny a minerály z těla matky. V důsledku toho je plod nedostatečný v živinách. Z pohledu lékařů, tento přístup neobstojí: všechny mechanismy těhotenství, tělo zaměřené na zachování a rozvoj dítěte, a stavební materiál pro vlasy, nehty a jiné „menší“ je syntetizován jako zbytkový matka potřebuje.

Názory lékařů na barvení vlasů během těhotenství jsou rozděleny: někteří nepovažují za nutné omezit kadeřnické procedury žádným způsobem, jiní obhajují přiměřená opatření, alespoň během prvního trimestru, během formování orgánů a systémů embrya.

Je škodlivé pro barvení vlasů během těhotenství?

V pozdních 90. letech. v minulém století Američtí vědci vyjádřili obavy, že některé složky odolných nátěrů jsou karcinogenní a třikrát zvyšují riziko rakoviny u žen, které pravidelně barví vlasy. Později se objevily alarmující informace pro budoucí matky: výzkumní pracovníci předpokládali vazbu mezi použitím odolných barviv během těhotenství a vývojem neuroblastomu u dítěte. Další experimenty nepotvrdily ani první, ani druhou hypotézu. Dosud jsou všechna obvinění z vážných důsledků odstraněna barvením na vlasy, ale riziko teratogenních účinků není zcela vyloučeno.

Schopnost škodlivých látek vstupovat do krevního oběhu přes vlasy a kůži pokožky hlavy a potom do plodu je poněkud přehnaná. Dokonce i když toxické prvky cirkulují v mateřských plavidlech, placenta je nenechá do krevního oběhu dítěte. Toto nebezpečí je prvních 12 týdnů od okamžiku početí, zatímco hlavní ochranný orgán těhotenství - placenta - dosud nebyl vytvořen. Během tohoto období doporučují dokonce i ti nejvíce věrní gynekologové, aby se zdrželi trvalého zbarvení a používali barviva bez amoniaku a přírodních barviv.

Složení odolných nátěrů zahrnuje agresivní chemii, která je v kontaktu s pokožkou a dýchacími cestami:

 • amoniak - má ostře vonící jedovaté plyny, které způsobují bolest hlavy, slzení, nevolnost, mohou vést k mdloby;
 • peroxid vodíku - ve vysokých koncentracích může způsobit popáleniny a alergické reakce;
 • Resorcinol - dráždí kůži, sliznice očí a nosohltanu, vyvolává silný kašel, deprese imunitního systému;
 • Parafenylendiamin - vede k zánětlivým procesům v dýchacím systému.

Jak barvit vlasy těhotná?

Těhotné ženy by se kdykoli měly zbavit prostředků amoniakem. Před lakováním se ujistěte, že testujete alergie. Dokonce i obvyklá barva může způsobit nedostatečnou reakci, protože hormonální nárůst mění strukturu a citlivost kůže, vlasů a sliznic.

Jaká barva má barvit vlasy během těhotenství? Jako alternativa k perzistentním čpavkovým výrobkům jsou vhodné odstíny šampónů, toniků a pěn. Neprokrývají keratinové jádro a povrchy vlasů povrchně zbarví. Stínovací nástroje se rychle umyjí, ale jsou neškodné, neovlivňují budoucí život matky a zdraví dítěte.

Během těhotenství a kojení věnujte pozornost přírodním barvivům. Přírodní pigmenty jsou bezpečné, ale mají nevýhody:

 • nestabilita;
 • je obtížné získat požadovaný odstín;
 • možný zápach;
 • jednotlivé reakce na složky rostlin nejsou vyloučeny.

Nejoblíbenějšími rostlinnými barvivy jsou henna a basma. Dávají poměrně jasné a stabilní barvy, mají příznivý vliv na růst a strukturu vlasů. Mnoho žen dává přednost těmto bylinám indického a iránského původu, které odmítají používat chemikálie.

Pokud se rozhodnete nejprve barvit vlasy hennou během těhotenství, zkuste nejprve na samostatném pramenu. Konečný výsledek závisí na přirozené barvě a struktuře a vzhledem k "hormonální bouři" u ženy v pozici není vůbec předvídatelná. Mějte na paměti, že po henně není možné natírat obyčejnou barvou, dokud první nebude úplně umyt nebo naseknut.

Jak barvit vlasy během těhotenství

Z pohledu kadeřníků je barvení vlasů během těhotenství skutečnou loterií. Výsledek může být překvapující: od "nerozpoznatelné" barvy až po zcela nečekaný odstín. To je obviňováno z zuřivých hormonů. Kromě kožního testu na alergie nezapomeňte aplikovat přípravek na vlasy, aby nedošlo k nepředvídatelnému účinku.

V holičství nezapomeňte varovat mistra o vaší zajímavé pozici. Pokusí se snížit kontakt "chemie" se skalpem. Přihlaste se k proceduře ráno, zatímco vzduch v kabině není nasycen parami z předchozího barvení.

Pro zbarvení doma si koupte šetrnou drogu a pečlivě prohlédněte obal. Nesmí obsahovat amoniak, fenylendiamin, aminofenol a další škodlivé látky. Postupujte na dobře větraném místě, chráňte ruce rukavicemi a dýchacími orgány maskou. Postupujte podle pokynů, nedržte složení na vlasu déle, než je doporučený čas.

Nezapomeňte na preventivní opatření:

 1. Před lakováním počkejte na druhý trimestr. Přestože výzkum týkající se toho, proč by se vlasy neměly během těhotenství obarvit, neodhalily skutečné nebezpečí, očekávané matky by neměly zanedbávat ani minimální riziko. Takže vyloučíte poškození zdraví drobků a vyhnete se záchvatům toxikózy v židličky holičství.
 2. Minimalizujte počet barev. Jednou za triměsíc - natolik, že se vaše barva vlasů příliš neliší od přirozené.
 3. Používejte přírodní barviva. Pokud se rozhodnete podniknout průmysl, věnujte pozornost složení. Vyberte poloprofesionální přípravky bez toxických přísad, nezvyšujte kvalitu.
 4. Pokud to dovolí finance, vyzkoušejte organické zbarvení v kosmetickém salonu. Pro postup používané léky, jejichž vzorec obsahuje až 95% přírodních složek. Podívejte se na salony pracující na značkách Lebel, Aveda, Organic Color Systems. Služba je drahá, ale její výsledek a bezpečnost odůvodňují cenu.
 5. Během těhotenství místo celkového zbarvení, zkuste zvýraznění nebo brondirovanie. Tyto metody vám umožňují vyhnout se kontaktu s kožními chemikáliemi.
 6. Nezapomeňte otestovat barvu před každou barvou, i když ji používáte již mnoho let.
 7. Odkládejte experimenty s vzhledem jiný čas. Není nutné měnit barvu vlasů během těhotenství nebo začít natáčet, pokud jste to nikdy předtím neučinili.

Barvení vlasů lidové prostředky

Pokud se rozhodnete odmítnout chemické barvivy během těhotenství, zkuste dát vlasům stín pomocí léčivých bylin:

 1. Bronzový odstín lze získat smícháním henny a basmy. 2 díly prášku henny a 1 díl basma rozpusťte teplou vodou, přidejte kašičku na konzistenci, nasypte na vlasy po dobu půl hodiny. Čím déle držíte, tím intenzivnější bude barva.
 2. Hue "havranové křídlo" dává Basma a hennu ve stejném poměru. Teplá směs by měla být udržována na vlasu po dobu nejméně jedné hodiny.
 3. Pokud se vám líbí barva mahagon, zředit hennu (1 sáček) s kakaovým práškem (3 - 4 lžičky), přidat horkou vodu. Časové barvení - 30 - 40 minut.
 4. Dejte červenavý odstín blond vlasům s hennou smíchanou s 2 lžičkami. kávu Namočte barvu po dobu 30 minut, umyjte ji.
 5. Vlasy získají zlatý odstín po barvení s loupivou cibulovou kůrou. Vařte sklenici vody se 2 lžícemi. l oloupejte 20 minut, navlhčete vlasy vývarem a podržte jej 30 minut a poté opláchněte.
 6. Infuzní heřmánek zanechává stín zlata na světlých kadeřích. Připravte infuzi 3 lžíce. l Heřmánek květiny a sklenice vroucí vody. Vypusťte vlasy filtrovanou kompozicí a vypláchněte ji po půl hodině.
 7. Tmavé kaštanové barvy se získávají po čajové masce. Aplikujte po dobu 40 minut silný vařit, opláchněte vodou.

Na rozdíl od trvalého barviva působí přírodní barviva pečlivě, zlepšují stav vlasů, eliminují lupy. Chcete-li získat bohatou barvu, opakujte postup několikrát a poté pravidelně udržujte odstín.

Podívejte se na video: Mohu barvit vlasy během těhotenství

Podívejte se na video: Není to škodlivé pro barvení nehtů a vlasů během těhotenství

Většina moderních žen během těhotenství není náchylná k pověrčivým příhodám a v otázkách zdraví se spoléhají na doporučení odborníků. Vzhledem k tomu, že poškození z vlasového zbarvení nebo jeho nedostatek není 100% prokázáno, konečné rozhodnutí je na uvážení budoucí matky. Zde je to, co účastníci online fóra žen myslí:

Malování recenze

Recenze č.1

Během těhotenství byla "rodná" barva plně vyvinuta, protože lékař řekl kategorický "ne" k otázce o malování. Žiji v Německu.

Zkontrolujte číslo 2

Jsem příliš nervózní ve svém vzhledu, abych naslouchal jakékoliv kacířství "to je nemožné, to je nemožné." Není nic špatného s barvením vlasů. Žena by měla zůstat krásná, i když je těhotná, i když je nemocná! Já osobně jsem neměla v úmyslu nic změnit, ale když jsem šla do salonu, ukázalo se, že jsem byl odvrácen od obvyklé barvy.

Velitel navrhl organické zbarvení: je to přirozené, bez amoniaku, s příjemným zápachem a bezpečném. Moc se mi moc líbilo, ale cena... Ale moje dlouhá hříčka byla skoro 6 tisíc a všechno bylo vymýt po 3 týdnech. Pokračuji v malování organickou hmotou, můj manžel mumlá, ale dává peníze - stará se o zdraví své milované ženy a dítě.

Zkontrolujte číslo 3

Koupil jsem v obchodě obvyklou barvu bez čpavku, drahoušku, a vždycky jsem maloval. Všechno bylo normální s barvou a syn je již 4 roky, zdravý, není alergie.

Těhotenství není důvod, proč byste neměli účes, se šedivými vlasy a znovuzrozenými kořeny. Je možné a nutné se starat o sebe, ale abyste se k tomu přiměli, pamatujte si, že nyní jste zodpovědní nejen za své zdraví.

Je barvení vlasů škodlivá během těhotenství?

Není to každá žena, která se rozhodne barvit vlasy během těhotenství. A to správně, protože je škodlivé.

Existuje mnoho názorů a jsou různé. Příbuzní a přítelkyně říkají jednu věc: mistři vlasů se na tuto otázku podívají svým způsobem, lékaři mají také silné argumenty pro a proti.

Začněme z hloubky století, kdy byly vlasy považovány za posvátný symbol, strážce a slib vitality. Každá babička, obzvláště z hluché vesnice, poradí dívce, aby se při dítěti nedotklo prýmků.

Podle všeobecné víry je odříznutí vlasů těhotné matky během těhotenství ekvivalentem zkrácení života dítěte v děloze. Známka předpovídá potrat, předčasný porod nebo úmrtí plodu.

Pokud barvíte vlasy, pak podle starodávných legend narušuje spojení člověka s Cosmosem.

Jádro zvlnění je dirigent jemných energií, které dítěti přenáší nahromaděné zkušenosti, informace a znalosti o novém světě. Barva ničí vlasy zvnějšku, porušuje vztah dítěte s jeho matkou, Bohem, vesmírem a zbavuje ho energie.

Podívejte se na kompozici barvy

Nebude proto mít žádné vědecké poznatky, a proto je považovat za zastaralou pověrčivost, nebo poslouchat předky je záležitostí ženy, která očekává dítě.

Zvažte škodu nebo přínos barviva na vlasy během těhotenství z hlediska medicíny. Komunita lékařů byla rozdělena do dvou skupin.

Někteří věří, že složky barviva, pronikající vlasy do krevního řečiště, přicházejí v tak zanedbatelné výši, že prostě nemohou poškodit vývoj plodu.

Tento argument je podpořen skutečností, že dítě má během těhotenství ochranu proti jakýmkoli protilátkám ve formě placenty. Ale i věrní lékaři doporučují volbu šetrných možností pro barvení vlasů.

Druhá skupina se postaví proti jakýmkoli zásahům během těhotenství, bez ohledu na to, zda na ženu působí vnitřní nebo vnější vliv. Mluvíme o dekorativní kosmetice a barvení vlasů.

Hlavním argumentem lékařů je chemické složení barviv. Obsahované toxické látky ohrožují zdraví matky a vývoj dítěte.

Soubor nebezpečných komponent, který může vést k vážným následkům během těhotenství, pokud barvíte vlasy:

Tyto složky jsou nebezpečné pro zdraví všech žen a jsou kontraindikovány v těhotenství. Odpověď skeptických lékařů je tedy zakázat budoucím maminkám z barvení vlasů. A nejen odolné prostředky, ale také šetrné, odstínové a dokonce i přirozené.

Odporci kosmetických přípravků tvrdí, že látky, které mohou změnit barvu a strukturu vlasů, nemohou obsahovat velmi užitečné součásti.

Pouze agresivní prostředí barviva má schopnost dosáhnout takového výsledku v procesu barvení. Rozhodnutí zůstává pro ženy.

Volba je vždy vaše.

Proč těhotné ženy nemohou barvit vlasovou barvu

Vedle škodlivého složení barviv existují další faktory, které omezují potřebu postupu.

Kontraindikace pro použití chemických barviv na vlasy.

 1. Předčasná nebo pozdní toxicita v předchozím nebo současném těhotenství.
 2. Tendence na alergické reakce bez ohledu na typ provokatáře (med, vůně, sladkosti, květiny apod.).
 3. Nedostatek vápníku a vitamínů během těhotenství zhoršuje stav zámků. Pokud barvíte vlasy, hrozí riziko vypadávání vlasů.
 4. Zvýšený pocit pachu během těhotenství může bolestně reagovat na ostrý zápach, dokonce vyvolat preeklampsii.
 5. Destabilizace hormonálního pozadí během těhotenství často vede k nepředvídatelným výsledkům při barvení, dokonce i do zelených odstínů vlasů. Oprava nežádoucí barvy je obtížné. Žena trpí silným stresem, v počátečních stádiích těhotenství došlo k potížím.
 6. Tělo pracuje pro dva, zažívá zvýšené zatížení. Živiny během těhotenství by měly přijít k podpoře životních funkcí plodu. V každém postupu zdroje mateřského dítěte obnovují její stav. Doporučuje se vyhnout se cizímu vystavení.

Jedna z bezpečných barviv

Jaké barvivo na vlasy je pro těhotné ženy bezpečnější?

Všechny rezistentní produkty s amoniakem během březosti se doporučují vyloučit. Dokonce i barvení vlasů zvýrazněním, shatush nebo ombra bez kontaktu s pokožkou hlavy se provádí na prášku s peroxidem, inhalace je kontraindikována.

Nejbarvitější - barviva bez amoniaku. Během těhotenství je však lepší používat organické nebo přírodní vlasové přípravky. Zvažte nejbezpečnější možnosti.

Hodnocení vlasových produktů během těhotenství:

PRODIGY - 22 tónů zvlhčujícího prostředku pro vlasy na mikročočkách.

Barvicí vlastnosti vytvářejí jedinečnou barevnou hru s přirozeným efektem.

Prostředky v tabulce jsou v těhotenství klasifikovány jako nejklidnější pro vlasy. Můžete natřít kudrlinky jako blondes a brunetky. Je třeba mít na paměti, že tonizační řada neskrývá šedé vlasy.

Na konci těhotenství buďte opatrní.

Těhotenství a barvení vlasů v prvním, druhém a třetím trimestru

Při plánování koncepce a během těhotenství lékaři stejně doporučují barvení vlasů šetrnými prostředky. Ovulace se obvykle vyskytuje ve dnech 13-14 dne menstruačního cyklu. Toto je doba, kdy je emoční a fyzický stav ženy stabilní. Všechny aktivní činnosti nebo postupy jsou nejlépe odloženy.

Všechny 9 měsíců těhotenství jsou ovlivněny zvýšenou produkcí hormonů estrogenů a progesteronů. To je zvláště patrné v počátečních fázích těhotenství, kdy je tělo ženy zcela přestavěno a přizpůsobuje se novému stavu.

Je lepší, aby vaše vlasy nezbarvovaly v prvním trimestru těhotenství. Až 10-12 týdnů v děloze se vytvářejí orgány a upraví se práce všech systémů a sekrecí plodu.

Zavedení tohoto procesu může mít vážné důsledky. Příjem toxických látek nebo toxických výparů, dokonce i v malých dávkách, ohrožuje zhoršení stavu matky nebo vady vývoje plodu.

Druhý trimestr je zlatý průměr, nejpříznivější období těhotenství. Tato adaptace je kompletní, hormonální pozadí se stabilizuje, orgány dítěte se tvoří, sekrety a systémy jsou plně funkční.

Ženy v tomto období cítí nával síly a probuzení aktivity. Břicho je stále malá, těžiště se nepohybuje, což nenarušuje činnost.

1 měsíc je nejcitlivější

Při normálním průběhu těhotenství není v tomto období zakázáno barvit vlasy, ale s přísným dodržováním lékařských doporučení. To znamená, vybrat organické nebo přírodní produkty.

Postup pro barvení vlasů se nejlépe provádí doma, kde nejsou žádné chemické pachy. Můžete zavolat průvodce nebo požádat o pomoc přítelkyni. Pokud se stále rozhodnete jít do salonu a barvit vlasy, budete muset použít respirátor.

Pokud je ovoce silně zatlačeno, otevřete okno a dýchat čerstvý vzduch. Toto je první varování, že se dítě těmto postupům nelíbí a zažívá nepohodlí.

Ve třetím trimestru těhotenství začíná dítě aktivně zvyšovat hmotnost, posuny těžiště, aktivity a dlouhé pohyby jsou pro mnohé obtížné.

Výlet do salonku se doporučuje odložit. V případě nouze stojí za to barvení vlasů doma, ale ne na vlastní pěst. Používejte pouze přírodní barviva.

V posledních 2-3 týdnech těhotenství je lepší, abyste si před porodem neměli vlasy. Jakékoliv exacerbace může vyvolat nepředvídané komplikace.

Kategorická kontraindikace k barvení vlasů se týkají stavu ženy s určitým těhotenstvím:

 • preeklampsie v časných nebo pozdních dobách;
 • abnormální prezentace plodu, při které jsou zakázány ostré pohyby nebo ohyby;
 • snížený imunitní systém;
 • hormonální selhání;
 • diagnostikování hypoxie během těhotenství, dehydratace, nedostatek vápníku a vitamínů;
 • tendence k alergickým reakcím;
 • jiné závažné odchylky.

Poraďte se s lékařem.

V prvním a třetím trimestru se zvyšuje riziko spontánního potratu. Toto je čas, kdy budou muset být některé kadeřnické postupy a manipulace opuštěny.

Je možné barvit vlasy po porodu kojící matky

Během laktace zůstávají všechna doporučení týkající se barvení. Ve většině případů se v prvních 3-6 měsících po porodu zhoršuje kvalita vlasů a stav kůže.

Ženy si stěžují na katastrofické ztráty, špičku, lupy, lámavost a suchost. Vlasy vypadají bez života, špatně fit.

Nedoporučuje se je namalovat, je lepší provést restaurování pomocí masky a užívání vitaminových komplexů.

Pro maminky, kteří nepovažují za nezbytné dodržovat doporučení lékařů a rozhodli se natírat kudrlinky, stojí za to pamatovat:

 1. Hormonální pozadí během laktace je nestabilní. Výsledkem je, když barvíte vlasy, může být nepředvídatelné.
 2. Výzkum prokazující úplnou bezpečnost novorozenců nebyl proveden.
 3. Látky, které vstupují do krevního řečiště, vstupují automaticky do mateřského mléka.
 4. Je-li zcela nezbytné barvit vlasy, používejte přírodní nebo šetrné látky bez amoniaku. Obsahují užitečné přísady.
 5. Chcete-li barvit vlasy, je lepší vybrat tonizující šampony a balzámy nebo barvicí metody, při kterých nedochází ke kontaktu s pokožkou hlavy.

Jakýkoli dopad na matku lze odrazit v nejsilnějších alergii nebo výskytu astmatu na dítě.

Harm může ovlivnit vás nebo dítě

Mohou těhotné ženy barvit vlasy jiným lidem

Pokud jste během období těhotenství souhlasili s tím, že uděláte barvení příteli, měli byste mít na paměti, že všechna doporučení týkající se postupu jsou zachována a jsou podobné těm, které jsou uvedeny výše.

Recenze

V mnoha situacích pomáhá život ostatním. To platí zejména o okolnostech, s nimiž se člověk nesetkal. Například, první těhotenství, a jste znovu regrown vlasy kořeny, které vyžadují opravu. Co dělat

Zatímco nosila dceru, rozhodla se čtyřikrát zbarvit vlasy. V raných fázích jsem nebyl na tom, trpěl toxikózou. Když jsem přišel, viděl jsem, kdo jsem byl. Doktor řekl, že můžete, ale s jemnými výrobky pro péči o vlasy. Vybral L'Oreal Inoa bez amoniaku. Žádné následky pro dítě si nevšimly.

Byl jsem hloupý. Rozhodl jsem se, že všechny tyto zákazy jsou úplný nesmysl. Obarvila vlasy po dobu tří měsíců, unavená chůzí. Dívky, bylo to hrůza. Barva vlasů se ukázala jako nerealisticky žluté tóny s nějakými zelenými odstíny. Skoro jsem se narodil, když jsem se uviděl. Stručně řečeno, můj manžel se vydal holí. Potřeba barvit vlasy zmizela, takže tato změna obrazu.

Nuance barvení vlasů během těhotenství: mýty a realita

Mohu barvit vlasy během těhotenství? Někteří argumentují, že zajímavá situace by se neměla stát překážkou pro plnou péči o sebe. Jiní se proti tomuto postupu postaví proti.

Malovat nebo ne malovat - co říkají lékaři?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, rozhodli jsme se obrátit na zkušené specialisty. Názory lékařů se ukázaly jako jednoznačné - při "zajímavé situaci" je velmi nežádoucí barvení vlasů. V důkazu uvádíme několik důležitých důvodů.

Důvod č. 1. Chemické složení barev

Složení moderních barev zahrnuje mnoho velmi škodlivých chemických složek:

 • Resorcinol - vyvolává kašel, způsobuje zčervenání kůže a sliznic, snižuje imunitu;
 • Peroxid - může způsobit popáleniny nebo těžké alergie;
 • Amoniak - zvyšuje nevolnost, vede k silné migréně;
 • Parafenylendiamin - je běžnou příčinou zánětu;
 • Laurylsulfát sodný - přítomný v barvách, pěnách, stejně jako většina jiných kosmetických přípravků, je jedním z nejnebezpečnějších karcinogenů, hromadí se v krvi a postihuje všechny životně důležité orgány;
 • Odoranty nebo vůně jsou toxické látky, které jsou zdraví škodlivé;
 • P-fenylendiamin - část tmavých tónů, způsobuje alergie, bolest hlavy, nevolnost a hyperemii kůže;
 • Dárci formaldehydu - vyvolávají astma a alergie;
 • Parabeny (E216) - způsobují rakovinu prsu, mohou se hromadit nejen v těle, ale také v mateřském mléce.

Pozor! Někteří experti tvrdí, že malá dávka chemických složek, která proniká do krve během barvení, není schopna ovlivnit vývoj plodu. Kromě toho je samotné dítě obklopeno hustou placentou, která jej chrání před negativními vlivy. Takže je to na vás.

Důvod č. 2. Hormonální selhání

Ještě jedna věc - neméně důležitá. Faktem je, že při nástupu těhotenství dochází k ostrým skokům v hormonálních hladinách, které mohou ovlivnit výsledek postupu. V takovém případě může dokonce vaše oblíbená barva vést k rozvoji alergické reakce nebo může způsobit špatný odstín, na který jste zvyklí.

Důvod č. 3. Stav vlasů

Budoucí matka zažívá akutní nedostatek vápníku a vitamínů, což vede k tomu, že její vlasy jsou slabé a slabé. Dodatečné vystavení trvalým barvivům pouze zhorší jejich stav.

Důvod č. 4. Zvýšený pocit pachu

Hlavním rozlišovacím znakem těhotné ženy není ani obrovské břicho, ale příliš akutní vůně. Během zajímavé situace, doprovázené toxickými záchvaty, může dráždit téměř jakýkoli zápach. Co říci o barvě s jeho ostrou vůní?

Důvod č. 5. A poslední důležitý faktor - pracující pro dva, tělo budoucí matky zažívá zvýšený tlak, proti němuž se žena stává slabší a citlivější. Právě z tohoto důvodu může malování na vlasy poškodit jeho zdraví.

Když těhotné ženy prostě nemohou barvit vlasy?

Během všech 9 měsíců existují dvě "nebezpečné" období, během kterých nelze provádět zbarvení:

 • Prvních 16 týdnů - v počátečních fázích se vytvářejí všechny životně důležité systémy, a proto jakýkoli negativní zásah může vést k rozvoji závažných patologií (absence, deformace nebo nedostatečný vývoj některých orgánů);
 • Posledních 2-3 týdnů - v této době se velmi často pozoruje gesta nebo pozdní toxikóza. Obě podmínky jsou velmi nebezpečné jak pro dítě, tak pro těhotné.

Je třeba také poznamenat, že pravděpodobnost potratu se v prvním a posledním trimestru výrazně zvyšuje, a proto bude lepší odložit všechny kadeřnické postupy. Ale ve druhém trimestru je plod spolehlivě chráněn, takže máte příležitost přemýšlet o sobě.

Je to důležité! Ale i v tomto okamžiku je nutné barvit vlasy velmi opatrně. Při nejmenší indispozici nebo silné toxikóze by měla být malba vlasů okamžitě opuštěna. Pamatujte si, že zhoršení vašeho zdraví okamžitě ovlivní stav plodu. Jiné kontraindikace pro barvení lze také připsat těžkému těhotenství a tendenci k alergiím.

Čím je lepší barvit vlasy?

Existuje řada bezpečných barviv, které mohou budoucí maminky vymalovat. Patří sem:

 • Měkké barvy neobsahují škodlivé látky, proto nepředstavují zdravotní riziko. Je však třeba poznamenat, že někteří bezohlední výrobci nahrazují čpavek a peroxid s méně agresivními složkami. Z tohoto důvodu je lepší svěřit výběru barviva bez čpavku zkušené kosmetičtější osobě, která se dobře orientuje ve složení vlasové kosmetiky. Mezi nejoblíbenější šetrné barvy patří Wella Color Touch, Schwarzkopf Perfect Mousse, Igora, Loreal Casting Crème Gloss, Chi, Základní barva od Schwarzkopf, Garnier Color Shine a Matrix;
 • Tónovací činidla (balzámy, spreje, šampony apod.) - nemají nepříjemný zápach, neobsahují nebezpečné přísady, obalují prameny bez narušení struktury. Poté, co jste se rozhodli barvit vlasy tonikem, nejen snížíte riziko negativního dopadu na dítě na minimum, ale také zlepšíte stav vlasů;
 • Přírodní barviva. Malování vlasů s přírodním nátěrem může být nazýváno nejbezpečnějším řešením. Neváhejte použít hennu, cibulovou kůru, basma, heřmánek, kávu, med, kakao a další improvizované prostředky - jsou nejen absolutně bezpečné, ale také velmi užitečné. Po použití těchto přípravků budou vaše vlasy silné, lesklé a hedvábné.

Je to důležité! Před použitím amoniaku a bezbarvého nátěru nezapomeňte provést předběžný test alergií. Chcete-li to provést, namažte malé množství vnitřního ohybu a počkejte 10 minut. Pokud ošetřená oblast nezpůsobí zarudnutí, vyrážky a jiné nepříjemné jevy, neváhejte pokračovat v aplikaci produktu na hlavu.

Jak získat stylový tón pomocí přírodních prostředků?

Rozhodnete-li se tónovat vlasy přírodními barvivy, použijte výběr nejpopulárnějších a nejúčinnějších receptů.

Mahoganská barva

Stín mahagon bude váš vzhled jasný, a tváře rysy - výraznější.

 1. Smíchejte 1 balíček henny se 4 lžícemi. l kakao
 2. Nalijte směs s malým množstvím horké vody - její konzistence by měla připomínat kaši.
 3. Aplikujte kompozici na čisté vlasy.
 4. Zakryjte hlavu víčkem.
 5. Počkejte 40 minut.
 6. Opláchněte s tekoucí vodou.

Černý odstín

Pomocí henny s basma můžete získat bronzovou i černou barvu vlasů. Hlavní věc - změnit poměry!

 1. Mix henna a basma, ve stejném množství.
 2. Naplňte směs malou dávkou horké vody - její konzistence by měla připomínat houbu.
 3. Aplikujte kompozici na čisté vlasy.
 4. Uchovávejte alespoň hodinu.
 5. Opláchněte s tekoucí vodou.

Zlatý stín

Zlatý tón je vhodný jak pro blondýny, tak pro blondýny.

 1. Nalijte 200 ml vody 2 lžíce. l cibulová kůra.
 2. Vařte asi 20 minut.
 3. Chladit, filtrovat a aplikovat na prameny.
 4. Držte půl hodiny.
 5. Opláchněte s tekoucí vodou.

Reddish Brown

Tato barva je vhodná pro ty, kteří mají šedé vlasy - díky ní můžete nejen zručně skrýt projevy prvního věku, ale také dát světle hnědému pramenu špinavý načervenalý podtext.

 1. Připojte 2 lžíce. l vařená káva s 1 hennou pytel.
 2. Nalijte směs s malým množstvím horké vody - její konzistence by měla připomínat kaši.
 3. Aplikujte kompozici na čisté vlasy.
 4. Držte 30 minut.
 5. Omyjte vodou bez šamponu.

Pšeničný stín

Chcete-li dát vlasům krásný pšeničný tón, nepotřebujete víc než hodinu a dost peněz.

 1. Nalijte 200 ml vroucí vody 3 lžíce. l farmaceutický heřmánek.
 2. Trvejte 20 minut.
 3. Filtruje se sítem.
 4. Tlumte vlasy heřmánkovou infuzí.
 5. Zakryjte uzávěrem.
 6. Počkejte 30 minut.
 7. Opláchněte s tekoucí vodou.

Barva tmavého kaštanu

A hnědovlasé ženy a brunetky jsou dokonalým tónem z tmavého kaštanu. Malování pramenů tímto nástrojem není škodlivé, ale výsledek je 100%!

 1. Vejce silný čaj - na jeden pohár vody hodit 3 polévkové lžíce. l
 2. Nechte směs stát a protlačte sítem.
 3. Natřete vlasy a zabalte do víčka.
 4. Počkejte 40 minut a opláchněte tekoucí vodou.

Tip! Přesně stejný účinek lze dosáhnout z lipových, skořicových a oloupaných zelených vlašských ořechů.

Zlatý červený tón

Další možností pro přirozené blondýnky a slušné dámy.

 1. Nalijte 200 ml teplé heřmánkové infúze 1 sáček henny.
 2. Nechte agenta naplnit asi 15 minut.
 3. Přetřete sítem.
 4. Nasajte vlasy.
 5. Vypláchnout za půl hodiny.

Bronzová barva

Chcete-li vlasům dát jasný bronzový odstín, použijte hennu a basma:

 1. Připojte 1 část basma se 2 díly henny.
 2. Nalijte směs s malým množstvím horké vody - její konzistence by měla připomínat kaši.
 3. Aplikujte kompozici na čisté vlasy.
 4. Počkejte 30 minut (čím delší, tím jasnější barvu).
 5. Opláchněte s tekoucí vodou.

Je to důležité! Při použití přírodních barviv by těhotné ženy měly pamatovat na několik důležitých bodů:

 • Mají kumulativní účinek, aby bylo dosaženo dokonalého výsledku, postup by se měl provádět přibližně jednou za 2 týdny;
 • Kompozice by měla být aplikována na celou délku vlasů. To lze provést štětcem nebo kuchyňskou houbou;
 • Vlasy, na kterých byl nedávno proveden perm, by v žádném případě neměly být barveny basma či hennou - mezi těmito sedmičky by mělo trvat nejméně měsíc. Tento zákaz platí také pro nedávné zbarvení trvalými barvami;
 • Henna může být velmi suchá, takže nezapomeňte pravidelně pečovat o své vlasy tekutinami, maskami, máchaty, balzámy a dalšími prostředky.

Mohou budoucí matky drasticky změnit barvu?

Náhlá změna obrazu je absolutně kontraindikována těhotným ženám. To se vysvětluje tím, že barvení v kontrastních barvách lze provádět pouze pomocí čisticího a odolného nátěru, jehož použití je plné nepříjemných komplikací. Pokud namalujete prameny s benígnějším prostředkem, tón se rychle vymyje a zkazí celý váš vzhled. Z těchto důvodů se doporučuje, aby těhotné matky držely obvyklou paletu barev.
Tipy a triky pro barvení vlasů během těhotenství:

Několik dalších tipů na malování

Pokud jste odhodlaní být během těhotenství krásní, uvědomte si tyto užitečné tipy:

 • Upřednostněte ty odstíny, které se podobají vlastní barvě vlasů. Takže se budete starat méně o rostoucí kořeny a ušetříte se od častých barevných korekcí;
 • Opakujte postup nejvýše jednou za triměsíc;
 • Když barvíte vlasy v kabině, nezapomeňte majitele informovat o své pozici (pokud ovšem ještě není vidět). To umožní kadeřníkovi volit šetřící drogy a změnu tónu prakticky neškodí;
 • Aby nedošlo k vdechnutí chemických výparů zbývajících z předchozího barvení, naplánujte zasedání ráno;
 • Proveďte postup na ulici nebo v místnosti, která je dobře větrána. Toto pravidlo platí jak pro časné, tak pro pozdější datum.
 • Abyste předešli chybám, aplikujte kompozici na tenký pramen, počkejte na správný čas a vyhodnoťte výsledek;
 • Nechovávejte barvu déle než je doba stanovená v pokynech (výjimkou jsou pouze některé přírodní opravné prostředky);
 • Barevně odstraňte barvu, aby byla voda čistá;
 • Nahradit plné zbarvení zvýrazněním, ombre, brondirovanie a jinými jemnými technikami. Takže můžete zůstat dobře upravený a krásný nejen v prvním a druhém, ale i ve třetím trimestru.

Je to důležité! Časté zbarvení, zejména v krátkých časových intervalech, může způsobit křehkost a vypadávání vlasů.

Jak můžete vidět, je možné v průběhu těhotenství natřít prameny pouze v určitou dobu. Abyste zcela vyloučili všechna rizika spojená s touto událostí, poraďte se s kosmetikem a gynekologem, který vás pozoruje.

Viz také: jaké přírodní barviva mohou barvit vlasy bez poškození (video)

Pro Více Informací O Suché Vlasy