logo

Výrobci přírodních barev

Nabízíme Vám přehled několika výrobců produktů pro barvení vlasů na bázi přírodních bylinných přísad.

Prakticky každá velká kosmetická firma vyrábějící vlasovou kosmetiku vyráběla "přirozené" barvivo. Slovo "přirozené" však neznamená vždy rostlinné složení komponent. Ano, a aby bylo takové barvivo zcela přirozené, můžete použít jen prášek z listů Lawsona.

Dnes "přirozené" barviva implikují přítomnost ve svých složkách rostlinných složek, které mohou mít nějaký pozitivní účinek na vlasy a pokožku hlavy. Příklady barviv s přírodním složením (zpravidla na základě henny): Richenna, LOGONA Barevné barvy, FITOCOLOR, Bylinný čas.

Již několik let laboratoře SIPA poměrně úspěšně vyvinuly řadu barevných produktů na bázi rostlin obsahujících indigo, rebarbu a hennu. Nejoblíbenějším barvivem této značky je produkt na bázi henny - barevné palety na masovém trhu "href =" http://hair-trends.ru/palitry-krasok-mass-market/henne-color-hna-dlya-volos-palitra- Henne Color Toto barvivo ve formě prášku je určeno pro barvení jak zdravých, tak i již poškozených vlasů Barva je dodávána v 7 odstínech, což dává vlasům krásnou barvu a zdravý vzhled po dlouhou dobu. Vyrábí krémovou barvu na bázi henny ve 12 odstínech a tónovací agent Hair Mascara Express Touch v 7 odstínech.

Holandská společnost Frenchtop Natural Care Products vyrábí řadu sedmi odstínů na bázi přírodních složek. Hennaplus Color Powder je přírodní prášek lavsonia (henna). V kombinaci s jinými bylinnými přísadami hena umožňuje dosažení tónů červené, měděné, kaštanové a taupe. V paletě Henna Plus je 7 odstínů. S pravidelným barvivem můžete dosáhnout trvalé nasycené barvy, ale šedé vlasy po tomto barvě vždy vyčnívají ze zbytku vlasů.

Společnost Schwarzkopf v roce 1992 vydala barvu Igora Botanic. Základem nejnovějšího vývoje sublimovaných barviv rostlinného původu. Pravítko obsahuje osm tónů. Kromě rostlinných výtažků barva obsahuje sopečnou hlínu, která zvyšuje hojivý účinek na pokožku volostní části hlavy a vlasové kůžičky. Tento produkt však samozřejmě nelze nazvat zcela přirozeným.

O několik let později společnost L'Oreal nabídla kupujícím barvivo s léčebným efektem Epicea Color. Tato droga byla kombinací rostlinných a syntetizovaných barviv, jejichž kombinace dává bohatou a trvalou barvu. Nicméně, toto rostlinné tónování agent získal širokou popularitu a dnes je velmi těžké najít v obchodech.

L'Erbolario (Lébolario) je italský výrobce, který se snaží vyrábět přírodní barviva na vlasy. Nabízí jako barvu gel bez amoniaku a oxidační činidlo s juglonovou složkou rostlinného zbarvení, extrakt z černého ořechu. Společnost také tvrdí, že jsou součástí vyráběných barviv vyráběných z kopřivy, heřmánku a některých dalších malířských závodů. Barevná paleta gelu je samozřejmě skromná a nabízí pouze 6 odstínů, zatímco produkt je poměrně stabilní. Stálost barev je dosažena přidáním syntetických barviv.

Eugene Perma se již dlouho pokouší představit paletu organických inkoustů na bázi henny. Bohužel společnost v tomto směru nedosáhla významného úspěchu. Podle technického ředitele společnosti Regis Dano je v tomto případě výrobce velmi omezený omezeným počtem odstínů získaných barvením vlasů přípravky s bylinnými přísadami. Také zástupce společnosti tvrdí, že dnes je velmi pochybné existenci skutečně účinné technologie pro barvení s bylinnými prostředky. Dnes nabízí tento výrobce poloprůhledné barvivo Carmen Ton Sur Ton bez čpavku pro jemné barvení vlasů, které se 6 týdnů odmyje.

Chtěl bych také zmínit hennu, známou na ruském trhu, z Phytocosmetics se spokojeným množstvím barev. Tato henna bohužel nepatří k zcela přírodním barvivům, protože obsahuje mnoho umělých barviv a dalších komponentů. Neexistuje žádný další přínos z takového barviva na vlasy než z jakéhokoli jiného rozpočtu barviva z masových obchodů.

Jak můžete vidět, barviva na zcela přirozené bázi jsou ve skutečnosti nemnoho, mohou obsahovat produkty ve formě prášku, aniž by byly přidány syntetické složky. Takové výrobky mohou nabízet pouze několik odstínů, nejsou schopné pokrýt šedé vlasy těsně a bez dodatečných kondicionačních přísad nedávají vlasům potřebný lesk a pružnost.

Aby bylo možné udržet zdravý a krásný stav vlasů, je ještě důležitější zvolit si složení zeleninové barvy, ale moderní vzorek se syntetickými složkami, které pomáhají zadržovat vlhkost poškozeným vlasům a nabízejí velký výběr módních, nasycených a trvalých odstínů.

8 nejlepších přírodních barviv na vlasy

Rozhodnete-li se barvit vlasy, kupujeme barvu v obchodě - výběr je velmi velký. Ale i kvalitní produkt, který neobsahuje amoniak v kompozici, poškozuje kudrlinky. Při častém zbarvení se stávají suchými a křehkými, špičky se rozštěpí. Situaci zhoršuje časté používání tepelných zařízení a stylingových nástrojů pro styling. Aby barvení probíhalo bez poškození vlasů, můžete použít přírodní komponenty - nepronikují do vlasové struktury a nezničí přirozený pigment pramenů, a proto jsou pro ně zcela bezpečné. Mnoho přírodních produktů nejen barvuje prameny, ale také jim poskytuje další péči. Jedinou nevýhodou přírodních pigmentů je to, že nedávají okamžitý účinek a pro získání požadovaného odstínu pramenů je zapotřebí několika postupů.

Basma - tmavé vlasy bez lupů

Basma se získává z rostliny indigofer. Pomocí tohoto černého pigmentu můžete barvit vlasy v tmavých odstínech - od světle hnědé až po modro-černé. Konečná barva kadeří bude do značné míry záviset na jejich počátečním tónu a stavu. Použití basma v její čisté podobě je však nežádoucí - může způsobit ošklivé modré nebo zelené odstíny na prameny. Černý pigment se často mísí s hennou. Na jakých proporcích mícháte barviva a konečná barva bude záviset.

V Basma je pro vlasy spousta užitečných komponent - dodáváte jim zvláštní péči. Kompozice obsahuje přírodní látky, které pomáhají eliminovat lupy. Použití basma je bezpečný způsob, jak vlasy silné, hladké a lesklé.

Henna - barva a lék na kadeře

Nejoblíbenější mezi ženami přírodní barvivo. Vydejte ji ze sušených listů Lawsona. Henna se používá jako samostatná barva nebo ředěná basma. Pomocí přírodních léků můžete dát svým vlasům jasný odstín - od zlaté až po jasně červenou. Vše závisí na době expozice kompozice a počátečním tónu kudrlin.

Není divu, že henna se často používá k přípravě terapeutických vlasových mask. Pigment obaluje každý vlas, chrání ho před negativními vnějšími faktory. Henna, pokud jsou dodržena všechna pravidla postupu pro barvení nebo aplikaci ošetřovacích masek, udělají kadeře elastické, hedvábné, silné. Dye také stimuluje růst vlasů.

Skořice - zdravé, krásné vlasy světlého stínu

Skořice se často používá při domácí péči o pokožku a vlasy - obvykle pro přípravu zdravých masky. Tento aromatický koření má tonické a antiseptické vlastnosti. Kudrlinky po aplikaci produktů na bázi skořice jsou lesklé, degradované, jejich růst je stimulován.

Používáte-li skořici v čisté formě, získává světle hnědé nebo zlaté odstíny. Konečná barva kadeří bude záviset na původní barvě. Dívky s červenými vlasy získají mírně načervenalý odstín vlasů a brunety přidávají zlaté barvy k pramenům. Pro intenzivní vyčištění kadeřníků skořice smíchané s citronem a medem.

Heřmánek - Rozjasnění a péče o blond vlasy

Hamburk - nejlepší přírodní barvivo pro blond vlasy. S touto léčivou rostlinou nemůžete drasticky měnit barvu - pouze dává vašim vlasům zlatý odstín. Použití heřmánek pro blond kudrlinky jim poskytne vzhled spáleného ze slunce.

Marmeláda má kromě měkké barvy vlasů celou škálu užitečných vlastností - posiluje prameny, což je činí učenějšími a lesklejšími. Přírodní léčba má pozitivní vliv na stav pokožky hlavy - svrbení a odlupování jsou eliminovány.

Bylinné odvar je používán k osvětlení vlasů s heřmánek - sklenice sušených květin z rostliny je naplněna 0,5 litrem vroucí vody. Po opláchnutí šamponem opláchly prameny. Efekt lze pozorovat po několika týdnech použití tohoto balzámu.

Rebarbora - dává vlasům světle hnědou a špinavou barvu

Kořen řeřicha byl dlouho používán k barvení kudrlin ve světlých blond a jasanových barvách. Pokud je vývar rostliny ošetřen lehkými prameny, získají světle hnědý tón s měděnými odstíny. A použití rebarbory ​​na světle hnědých vlasech jim umožní osvětlit až po popelovou barvu. Rostlina vykazuje dobrý účinek při barvení šedých vlasů.

Chcete-li barvit vlasy rebarbora, odvar je používán - 2 lžíce. l rozdrcených rostlin nalijeme 200 ml vody a vaříme asi 20 minut. Výsledný balzám po promytí vlasy opláchly. Pro zvýšení účinku použití rebarbory ​​v infuzích se často přidává bílé víno.

Káva - čokoládové tóny kudrlin

S kávou je velmi snadné získat krásné vlasy čokoládové barvy. A pokud budete míchat nápoj s hennou a malovat světle hnědé kadeře s takovým nástrojem, můžete mu dát bohatou kaštanovou barvu.

Chcete-li zabarvit kadeřníky z kávy, připravte si silný nápoj, opláchněte si vlasy, trochu namočte a pak opláchněte. Pravidelně opakujte postup zachování barvy.

Tóny kávy pomáhají zvýšit krevní oběh v tkáních, což má pozitivní vliv na stav vlasů. Můžete zrychlit jejich růst a učinit je silnějšími. Chcete-li barvicí postup ještě užitečnější, udělejte kávu na pokožku hlavy - masírujte kůži světelnými pohyby a teprve pak opláchněte vlasy přípravnou barvou.

Lemon - rychlé osvětlení vlasů

Chcete-li rychle zkrotit kudrlinky, vzít citron. Po několika ošetřeních se prameny rozjasní nejméně o jeden tón. Vezměte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu, promíchejte ji stejným množstvím vody, opláchněte kudrlinky s výsledným roztokem a poté vysušte v přírodních podmínkách.

Lemon dobře čistí pokožku hlavy, poskytuje lesk lesku.

Vezměte prosím na vědomí, že není žádoucí barvit suché vlasy s citronem! Kysané ovoce má sušicí efekt, který jen zhorší situaci.

Lipa - nasycené hnědé a kaštanové odstíny

Lipa dává kadeřům krásný odstín kaštanu. Pokud přidáte připravené barvivo na prameny na kratší dobu, získáte světle hnědý odstín. Lipa používá blondýnky a brunety.

A lípa nejen dělá krásné vlasy, ale také je léčí. Prameny se stávají silnějšími, lesklejšími, ne elektrizujícími. Lipa v komplexní péči o vlasy pomůže zbavit se lupů.

Chcete-li získat krásné vlasy, vařit vápno odvar - 8 lžící. l sušené květiny rostliny nalijte 2 lžíce vody, vařte, napněte. Zpracujte vlasy roztokem a držte jej nejméně hodinu.

Přírodní barvy vlasů: co si vybrat?

Henna a Basma, bezammicheskie barvy, organická barviva - pokusili jsme se to navázat s Irinou Chepetsovou, uměleckou ředitelkou laboratoře Image of PERSON.

Je zřejmé, že přírodní barviva na vlasy jsou zřetelně nižší než profesionální protějšky s trvanlivostí a různými paletami. Mnoho z nich ale stále raději nepoškozuje strukturu vlasů a vybírá barviva založená na přírodních složkách.

Jak nám řekla Irina Chepetsová, umělecká ředitelka obrazového laboratoře PERSON, pouze henna je považována za přírodní barvu, všechny ostatní jsou ne amoniak. Navíc není pro nikoho tajemství, že po barvení henny je obtížné se vrátit do profesionální linie.

"Přírodní barviva nejsou naprosto užitečné, jak si o nich každý myslí," říká Irina, "mnozí z nich suší vlasy. Já sám často musel ošetřovat klienty vlasy po henně. Zkoušel jsem tureckou hennu: měl jsem zelenou barvu na mých bílých vlasech a teprve potřetí jsem se mohl vrátit do série Well. " Současně Irina považuje Kydra a Redken za nejbezpečnější amoniak.

5 barev na bázi přírodních složek

Indická společnost Aasha Herbals nazývá své výrobky léčivými ayurvédskými barvami. Jsou vyrobeny ze sterilizované bezbarvé henny v kombinaci se speciálními bylinnými složkami. Absence amoniaku a peroxidu téměř neovlivňuje trvanlivost barvení. Paleta je omezena na tmavé odstíny: měď, čokoláda, třešeň, černá, mahagon.

Organické barevné systémy jsou malá revoluce v prostředí organických barviv. Nejen, že neobsahují resorcinol, parabeny, nonoxynol a nejsou testovány na zvířatech, ale také minimalizují alergické reakce (těhotné a kojící ženy), takže pokožka zůstává čistá i po domíchání.

Vzorec je obohacen o extrakty z pomeranče, heřmánku, aloe, grapefruit, mandle, jojobu a slunečnicových olejů.

Ekologická barviva Logona na bázi henny, skořápky z ořechů, heřmánek a žárlí, s přídavkem bílkovin a olejů z pšenice, nepronikují strukturu vlasů a nezničí přirozený pigment. Barva se jednoduše aplikuje na povrch vlasových vah. Odtud je zřejmý nedostatek - barva je rychle vyplavena, ale také méně zřejmá plus - barva působí jemně a šetrně.

Švýcarské Vivasan umísťují barviva na vlasy jako přírodní, i když obsahují minimální množství syntetických barviv (asi 1%), které poskytují trvanlivost barvení a různé odstíny. Nad vyloučením možných nepříznivých účinků fungují složky rostlin: výtažky prosa, břízy, semena hroznů.

A nezapomeňte na známou hennu a basma. Jejich výhody jsou dobře známé: efektivita nákladů, přístupnost, terapeutický účinek na vlasy. Existují však také nevýhody: mohou být použity pouze na nedotčené permanentní, laminovací nebo barvicí vlasy a není zaručena, jakou barvu budete mít.

Doporučuje se kupovat pouze indické barvy, vyhýbat se levnějším iránským možnostem a kontrolovat datum výroby: expirovaná barva vás může překvapit podivným nádechem.

Přírodní barvy vlasů

Doufáme, že pro čtenáře našeho webu není žádným tajemstvím, že chemické barviva na vlasy jsou extrémně toxické, způsobují alergické reakce a významně poškozují zdraví. Ale jak se nechat malovat? Koneckonců, někdy je to jediný způsob, jak zvýšit náladu a sebeúctu, naladit se na další vlnu, nemluvě o těch, kteří to mají stejně udělat kvůli šedivým vlasům.

Proto pro ty dívky, které často musí barvit vlasy, jsme se rozhodli napsat o tom, jak to lze udělat nejen bezpečně pro zdraví, ale také s použitím vlasů!

Lidové recepty

Dlouho bylo možné měnit odstín vlasů pomocí různých odrůd rostlin, které jsou schopny barvit. Například pomocí cibule slupky nebo ořech listy.

Takže pokud chcete trochu stínit vlasy a posílit je, pak tyto recepty "babiček" budou pro vás velmi užitečné.

Auburn: cibulová kůra potřebuje nalít vroucí vodu a trvá asi 2-3 hodiny. Výsledné infúzní opláchnutí vlasů po mytí - bude mít načervenalý odstín.

Kaštan: připravte listy vlašského ořechu a nechte několik hodin. Pečlivě umyjte vlasy, majitelé světlých hnědých vlasů získají krásný stín kaštanu.

Pšenice: přirozeně světlé dámy mohou vlasům poskytnout šlechtěný pšeničný stín a lesk s jednoduchým odvarem z heřmánku.

Sláma: připravte odvar z rebarbory ​​- vařte trávu a nechte na pár hodin. Aplikujte odvar na vlasy a zabalte ručník na hodinu.

Dobrá stará henna a basma

Henna je přírodní indická barva, je vyrobena z křemene nazývaného Lawsonia, který roste v některých horkých zemích (Indie, Egypt, Súdán). Od starověku se tento prášek používá pro barvení červené barvy vlasů i těla (kresby henny na těle).

Basma je vyráběna z barviv indigosféry a v kombinaci s hennou barvy v tmavých odstínech, od gaštanu po černé, v závislosti na vašich vlasech a množství barviva (gaštanová henna a basma 1 až 1, černá 1 až 2, bronz 2 až 1).

Tyto barvy doporučujeme nakupovat pouze indické a podívejte se na datum výroby.

Stará barva vás může "potěšit" zcela odlišným odstínem, než byste chtěli. Prášek je jednoduše zředěn teplou vodou a pečlivě aplikován na suché (nejlépe špinavé) vlasy. Pak je zabalen s filmem nebo plastovým pytlem a ručníkem na horní straně.

Barvu můžete nechat od půl hodiny do 2 hodin, v závislosti na barvě vlasů a na tom, jak je barva na nich pořídí. Henna a Basma jsou dobré v tom, že jsou dobré pro vlasy, nezasychají je, ale spíše je posilují, takže toto zabarvení může být provedeno pro preventivní účely.

Rostlinné barviva na vlasy

Biokap Natural Hair Dye

Jedná se o italské výrobky bez amoniaku a resorcinu, parabeny na bázi rostlinných extraktů (oves, sójové boby, pšenice, ovocné mastné kyseliny).

Tmavá stupnice nabízí 22 odstínů a světlo - 12.

Recenze: Perfektně nabarví šedé vlasy a udržuje je dlouhou dobu. Na rozdíl od konvenčních barev neexistuje na pokožce hlavy žádné podráždění (okamžitě se mi začervenalo). Nikdy se nevrátím k chemickým barvám!

Přírodní Chandi Hair Dye

Tato indická kosmetická značka vyrábí obrovské množství přírodních produktů pro péči o vlasy (šampony, oleje apod.), Je zde také henna a přírodní barviva. Série organických odstínů (7-10 odstínů) a série "Lékařské ayurvédské barvy" do 5 odstínů. Složení všech nátěrů zahrnuje hennu a léčivé bylinky, ale tam nenajdete škodlivé chemické látky. Nejlehčí odstín je zlatý bronz, mnoho hlubokých tmavých, ale blondýnka s pomocí těchto barev nebude fungovat.

Recenze: Ukázalo se, že je to nádherná tmavá barva, jako indické dívky, a vlasy se staly tak hedvábnými a živými. Je trochu neobvyklé, že barva je prášek, ale zvykl jsem si na to rychle. Hlavní věc je, že vlasy nejsou zabity!

Přírodní barvy vlasů Logona

Tato známá ekologická kosmetika je široký výběr přírodních barviv založených na přírodních barvivech - henna, skořápky z ořechů, heřmánek a rebarbora, s přídavkem pšeničných bílkovin a olejů.

Na rozdíl od chemických barviv neprocházejí strukturou vlasů a nezničí přirozený pigment a barva se získá kombinací tohoto pigmentu a barvy nanášené nahoře. Tato barva samozřejmě neobsahuje toxické chemikálie a je doporučována pro trvalé použití jako terapeutické činidlo pro vlasy.

Svědectví: V průběhu roku byly moje vlasy zbarveny barvami vyléčeny, staly se lesklé a znatelně rostly. Barva má 2 nevýhody - musíte s ním chodit po dlouhou dobu (3-4 hodiny) a rychle se vypláchnout (znovu jsem po 2 týdnech měla opět šedé vlasy). Jsem však ochoten tyto nedostatky odpustit, protože vlas vypadá skvěle.

Přírodní barva vlasů Aasha (Aasha)

Další přírodní indiánská barva - existuje ayurvédská linka (4 barvy včetně zlaté blond), která se také používá k léčbě onemocnění pokožky hlavy, vypadávání vlasů a léčivé bylinné linie (7 barev, červená, měděná, tmavá, není blond).

Revize: Ukázalo se, že svítí dokonce gaštanová barva, která trvala jen 1 hodinu. Prášek je prášek, ale zbarvil jsem s hennou, takže jsem si na to zvykl (z henny s basma jsem nikdy neměl tak nádhernou barvu z této barvy). Vlasy vypadají zdravě a přirozeně - to je hlavní věc pro mě!

Přírodní organické Khadi vlasové barvivo

Další vážné ayurvédské barvivo na vlasy, které získalo v Německu ocenění Sehr Gut organizaci OekoTest. Barvivo Khadi se také skládá z ayurvédských bylin, které léčí a opravují vlasy, lupy, vypadávání vlasů, svědění na hlavě a další problémy, podporují růst vlasů. Neobsahuje zesilovače barvy, konzervační látky nebo chemické oxidanty.

Svědectví: Khadi je v Evropě velmi populární a to znamená vysokou kvalitu. Mám přirozeně matné blond vlasy, takže jsem je vždy maloval, ale kvůli tomu se staly houbou. Proto jsem se rozhodl přejít na přírodní barviva, můžete často měnit odstíny - a pro vlasy používat pouze. Khadi se již pokusila o tři barvy - jedna radost, protože její vlasy jsou dobré, našel jsem barvu.

Viz též:

Barvy od firmy BioKap nejsou zcela přirozené! Nedávno jsem zkontroloval jejich složení. Je plná aromatických aminů, které jsou karcinogenní! Tato barva by nikdy nebyla schopna získat certifikát o organické kosmetice ((

Již mnoho let používám přírodní barviva od německé ekologické společnosti LOGONA. Od té doby jsem nic nenalezl. Teď se pokouším popsat, jak je LOGONA lepší než chemické vlasové barvy? Přírodní vlasové barviva LOGONA pravidelně dostávají nejvyšší známky z ekologických testů. Barvy se skládají pouze z rostlinných barviv, například z ekologicky pěstované henny, skořápky z ořechů, rebarbory ​​a heřmánku, ke kterým se přidávají přírodní kondicionéry - pšeničný protein a jojobový olej. S pomocí inkoustů LOGONA můžete nejen zdůraznit svůj přirozený přirozený tón, ale také zcela změnit svou obvyklou barvu vlasů. Jediná vlastnost je, že není možné zesvětlit vlasy přírodními barvivy, neboť chemické bělící látky se k nim nepřidávají. "LOGONA vlasové barviva splňují požadavky moderních žen - vlasy si uchovávají intenzivní barvu a lesk od 4 do 8 týdnů. Přírodní vlasové barviva LOGONA barví pouze vnější, šupinatý povrch vlasů, chrání její vnitřní strukturu a přirozený pigment barvy vlasů (na rozdíl od chemických vlasových barviv, které zcela zničí přirozený pigment na vlasy a nahradí ho syntetickým pigmentem). Nová barva vlasů se objevuje v důsledku kombinace aplikované vrstvy rostlinného barviva a přirozeného pigmentu vlasů, který je průsvitný. Skutečnost, že dochází k zachování přirozeného pigmentu, přesně řeší takzvaný "problém s kořeny vlasů", který je tak důležitý při barvení chemickými barvivy, když barvené vlasy a jejich regrown kořeny vypadají jako kontrastní a dokonce neslušné. Když barvivo na vlasy LOGONA po 4-8 týdnech postupně ztrácí svou intenzitu, barva vlasů se stále udržuje s přírodním pigmentem na vlasy.

Phytocolóry - 100% bezpečný způsob barvení vlasů!

Jaký je rozdíl mezi přírodními barvami a běžnými barvami? Jaké škody způsobují chemické složky, které jsou součástí moderních vlasových produktů? Jak aplikovat aplikovatele a jaké barvy lze získat s jejich pomocí?

Po staletí se ženy snaží být atraktivní a dobře upravené. Jedním z nejjednodušších a nejvíce přístupných způsobů, jak zachovat mládí a zdůraznit vnější krásu, je barvení vlasů. Pomocí barvy můžete nejen změnit obrázek, ale také rychle skrýt šedé vlasy, které se objeví. Většina moderních barviv však způsobuje vážné poškození zdraví.

Výrobci se pokoušejí mlčet o škodlivých účincích zbarvení a zaměřují se na užitečné složky, které tvoří barvy. Moderní prostředky nejsou natolik agresivní jako jejich předchůdci, ale většinou obsahují amoniak nebezpečný lidskému zdraví.

Co je nebezpečný amoniak?

Hydroxid amonný nebo amoniak je bezbarvá plynná chemická sloučenina se špičatým zápachem. Přidává se k barvivu na vlasy ve formě roztoku na bázi vody. To je proto, že většina moderních barviv má ostře nepříjemný zápach, který je obtížné maskovat i s aromatickými přísadami.

Kromě takových zjevných výhod pro tento postup však má řadu škodlivých vlastností:

 • Dráždí oči a dýchací cesty.
 • Otevírá póry v horní vrstvě epidermis, čímž otevírá cestu pro vstup toxinů do těla.
 • Způsobuje otravu, což vede k psychickým poruchám. Nejčastěji se tento problém týká kadeřníků, kteří vdechují výpary amoniaku po celý den.
 • Vyvolává výskyt alergií na kůži až po popáleniny.

Jednoduše řečeno, čpavek je obtížné přiřadit užitečným látkám do těla. Namísto toho se do moderních nátěrů přidává monoethanolamin. Jedná se o syntetický derivát amoniaku se slabým zápachem amoniaku, který je snadno tlumen aromatickými přísadami.

Když interaguje s peroxidem vodíku, přispívá k jeho rozkladu, čímž odhaluje vlasové váhy a umožňuje pigmentům barviva proniknout do vnitřní vrstvy. Tato látka méně agresivně ovlivňuje vlasy, čímž je barvení bezpečnější a jemnější.

Phytocolótory a jejich rozdíly od běžných chemických barviv pro vlasy

Kromě škodlivého amoniaku existuje mnoho dalších nebezpečných složek v moderních barvivech, jako je resorcinol, diaminobenzen, methyltoluen a další. Oni také nepříznivě ovlivňují lidské tělo. Výrobci se jim nepodařilo nahradit méně benigními látkami.

Kosmetická kultura však nehybně stojí a nyní se objevují fytocolory. Jedná se o 100% přírodní produkty, které dělají barvení nejen bezpečnou, ale také užitečnou. Mezi nejoblíbenější značky organických vlasových barviv patří:

 • Logona.
 • Aasha.
 • Phytonické.

Logona

Německá značka Logona Naturkosmetik se specializuje na výrobu fytochemie pro tělo, obličej a vlasy. Barviva na vlasy jsou vyráběny na bázi bezbarvé henny.

Složení laků Logona zahrnuje betain, esenciální oleje a jojobu. Tyto přísady vyživují vlasy, čímž je barvení co nejúčinnější.

Přírodní barvivo na vlasy, které barví na šedých vlasech nebo bezpečný přístup k kráse vlasů

Soulad duše a těla by měl být s každým z nás. Je nemožné být krásný, pokud jste smutní, depresivní uvnitř, stejně jako vy nemůžete vypadat špatně, když je všechno dobré ve vašem životě, protože vyzařujete štěstí. Ale každý z nás dříve nebo později přijde okamžik, kdy se zdá, že minulá krása v minulosti, proč se nálada zhoršuje a mluvíme o šedých vlasech. Tento problém děsí každého, zejména ženy, kteří byli vždy hrdí na přirozené barvy a kvalitu vlasů. Ale všechno není tak špatné, protože přírodní barvivo na vlasy, které vyplňuje šedé vlasy, existuje. Můžete zapomenout na komplexy a současně se vám neohrozí všechny důsledky zbarvení.

Můžete si barvit vlasy lidovými prostředky

Šedé vlasy nezáleží

Za prvé, stojí za zmínku, že máte spoustu možností jak barvit vlasy. V takovém případě můžete buď změnit barvu vlasů, nebo je změnit, ale dávejte jen mírný odstín. Musíte pochopit, že bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíte, bude vaše barva poněkud odlišná, protože bude barvena, jinak šedé vlasy nebudou nikam. Přírodní barviva jsou produkty, které ve své podstatě mají v kompozici mnoho barviv, ale současně jsou šetrné k životnímu prostředí bez chemikálií, což negativně ovlivňuje stav vlasů.

Kudrlinky můžete přenést do správné podoby:

 1. Použití barev z obchodu. Ano, nebyli jsme zaměňováni tím, že jsme vám nabídli tuto možnost v článku o přírodních barvách pro šedé vlasy, protože tyto výrobky jsou komerčně dostupné bez amoniaku a to je ten, kdo většinou pokazuje vlasy. Proto, pokud máte křehké, tenké vlasy, nechcete chemii a zbytečné problémy, pak vám takové barvy mohou vyhovovat.
 2. Pomocí lidových metod. Existuje mnoho z nich, a domácí barva může být jak pro brunety, tak pro blondýnky a dokonce i pro rusovlasé krásy.

Zakoupené přírodní barviva

Když hovoříme o hotových výrobcích, mohou být rozděleny do dvou kategorií - henna a basma a tradiční barviva na vlasy od známých společností, avšak bez amoniaku ve složení. Oba tyto a ostatní pomohou odstranit šedé vlasy, aniž by zkazily kudrlinky. Barvy z kosmetických firem se prodávají ve volném přístupu za cenu, která se v kompozici příliš neliší od konvenčních výrobků s amoniakem. Mají mnoho odstínů, dělají dobře svou práci. Z hlediska vytrvalosti jsou takové prostředky samozřejmě nižší než jejich chemické protějšky, ale vlasy neztrácejí své zdraví. Ale budeme bernu a basmu brát v úvahu podrobněji.

Tip! Jednou z předních společností v oblasti výroby kosmetiky jsou Revlon a Loreal. A tyto společnosti vyrábějí velmi dobré přírodní barviva, které vyplňují šedé vlasy, které se osvědčily a jsou požadovány.

Tento produkt je vyroben ze společnosti Lawsonia, konkrétněji z listů, které jsou sklizeny, sušeny a poté rozemlety. Chcete-li barvit vlasy, používejte pouze prášek, jehož barva je žlutá s mírně nazelenalým odstínem. Červený produkt se nepoužívá. Barvivo se získává přirozeně a prospěšně, protože obsahuje rostlinné složky, éterické oleje. To ovlivňuje kudrlinky příjemně, po zbarvení, oni se stanou zdravější, září. Kromě toho budou vlasy imunní vůči UV záření.

Zajímavý fakt! Henna je nejen užitečná, ale také se hromadí ve struktuře vlasů. Pokaždé po barvení se barva stává ještě pevnější, stává se bohatší, zatímco vlasy neztrácejí, ale zlepšují kvalitu.

Na otázku, zda hena plní šedé vlasy, můžete určitě říci, že ano, ale stačí jen udržet barvu delší. Jediným upozorněním je, že za prvé nebudou mít všechny ženy stejný odstín a šedé vlasy mohou být mírně světlejší a za druhé se henna nezmizí jako běžné barvy z obchodu. Proto se předem zamyslete, pokud jste připraveni dlouhou dobu chodit touto barvou, protože to nemůže být namalováno jiným tónem.

Basma

Přírodní produkt z listů indigo. Také se vysuší, rozdrtí a poté se získá šedý prášek se zeleným podtónem. Nástroj je velmi dobrý pro pokožku hlavy a samotnou strukturu vlasů, zvládá lupiny. Prášek však nemůže být použit jako samostatný nástroj, přidává se do henny.

Existuje mnoho výhod při používání produktů:

 • jsou neškodné;
 • ošetřovat vlasy, pokožku, urychlit růst;
 • rozpočet a cenově dostupné;
 • nezpůsobují alergie;
 • může být použito během onemocnění;
 • odolnost.

Pro informaci! Často se henna a basma prodávají v obchodech s orientálními kořeními, atributy. Jedna z nejlepších společností pro výrobu těchto výrobků je Aasha, Hair Care, Khadi.

Negativní strany

Barvení šedých vlasů s hennou a basmo má nevýhody, ale jsou nevýznamné. Nepoužívejte prášky na vlasy po perm, po barvení s tradičními barvivy. Také možná nebudete potěšeni barvou po prvním barvení, ale to je fixovatelné, protože můžete znovu barvit vlasy, protože to nebude škodlivé. Zároveň však tradiční barvy z obchodu nezabere, ale opět henna a basma. Poslední minus je čas barvení, může být malý, ale může trvat tři hodiny.

Doufáme, že nejste příliš rozrušený vzhledem ušlechtilých bílků, a takových, které nemají rádi všechny chlupy, protože je čas přejít k hlavní otázce, jak se zbavit šedivých vlasů doma. Dále se dozvíte o různých populárních recepturách z dostupných produktů.

Domácí přírodní barvivo šedé vlasy. Recepty

Henna a basma

Protože jsme o těchto produktech už mluvili, je logické začít s nimi.

 • Pokud jsou vaše vlasy bílé, barva bude mít světle červenou barvu. Chraňte barvu asi 20 minut. Podíl henny na Basma - 2: 1.
 • Pokud je světle hnědá barva bude bohatá a jasně červená. Poměr je 1,5: 1. Doba expozice - 30 minut.
 • Hnědovlasý bude tmavočervený, bardovoj nebo kaštan, s tmavou původní barvou. Poměry jsou 1,5: 1 nebo 1: 1. Expozice z 45 minut pro světlejší barvu, dvě hodiny pro tmavovlasé mladé dámy.
 • Úplně šedé vlasy - mohou se stát hnědé, černé. Poměr je 1: 1. Aby všechny kudrlinky měly rovnoměrnou a nasycenou barvu, měla by být barva šedých vlasů s hennou 2,5 hodiny.

Tip! Pokud se barva vlasů po barvení ukázala jako příliš světlá a tmavá, můžete odstín odstínit maskou teplého rostlinného oleje, stárnoucí 30 minut.

Heřmánek a citron pro blondýnky

První recept je založen na použití heřmánek a glycerinu. Sklenice suchých květenství vroucí vroucí vodou, která se vaří pod víkem. Poté se přidávají tři polévkové lžíce glycerolu. Maska se aplikuje na všechny vlasy po dobu 1-1,5 hodiny, poté se promyje šamponem a opláchne se infuzí, která by měla být pravidelně používána pro trvanlivost barvy.

Co jiného malovat přes šedé vlasy, bez poškození vlasů, slušné dámy? Například všechny stejné heřmánek a citron. Postup je však nejlépe provádět na jaře nebo v létě, protože při barvení je třeba udržet si vlasy pod slunečním zářením. Chcete-li vytvořit barvu, je třeba smíchat heřmánkový čaj a citrusovou šťávu 3: 1.

Sage

Pro blond a lehké ženy můžete použít následující recept - ½ lžičky trávy se nalije do vroucí vody - 500 gramů. Zůstanou po dobu 20 minut, poté jsou ochlazeny, filtrovány a naneseny na vlasy a čekají na jejich vyschnutí. Tuto metodu můžete neustále používat, abyste získali zlatý tón.

Kalendula, citrón a heřmánek

Opět infuze pro lehké ženy, která může být po mytí neustále používána k opláchnutí. Tři lžíce z listu neplodu, stejně jako kůže z citrusu a barvy heřmánku. Suroviny se nalívají vroucí vodou a čekají na vaření. Dále, když se vývar ochladí, nalijte 2-3 lžíce jablečného octa.

Možná už se ptáte na otázku, jak malovat šedé vlasy s lidovými prostředky na brunety. Následující recepty jsou pro vás.

Vlašské ořechy

Dvojité výhody - jíst ořechy pro zdraví a vařit skořápky po dobu 15-20 minut ve vodě. Poté pravidelně omyjte vlasy tímto odvarováním. Podle recenzí může tento nástroj dobře zbarvit.

Kakao Slivky

Pokud do šamponu přidáte 1: 1 kakaový prášek, vaše vlasy nebudou jen dobře cítit, ale ztmavnou pokaždé, když už byly šedé.

Tip! Malování šedých vlasů lidovými prostředky v tmavé barvě může dát neočekávaným výsledkům pro různé ženy, protože struktura vlasů je pro každého odlišná. Aby nedošlo k neočekávanému stínu a věděli přesně, kolik času potřebujete, namalujte jednu kudrnu nebo její špičku, což nebude v případě selhání výrazné. Neprovádějte experimenty před důležitými událostmi.

Stejně jako vlašské ořechy jsou užitečné i sušené švestky, které se vaří a používají se k opláchnutí a kompozice není vypláchnuta.

Je možné namalovat šedou vlasovou kávu, jak to děláme s pomocí kakaa. Ano, můžete. Pouze jiný recept. 100 gramů silné černé kávy a 200 gramů stejného silného přírodního čaje v listových směsích v jednom objemu. Poté se tato kompozice aplikuje na vlasy nebo je ponoří do nádrže, aby se rovnoměrně navlhčila celá hlava. Dále položte na tašku a ručník. Hotovo za den.

Henna, káva a eukalyptový olej

Tři polévkové lžíce henny se zředí čtyřmi lžícemi silné kávy, po které se přidá 2-3 lžíce oleje. Maska barvujících složek se aplikuje na vlasy až do požadovaného odstínu a pak se vyprchá.

Tento recept může být doporučen nejen těm, kteří hledají odpověď na otázku, jak malovat šedé vlasy s hennou, ale také těm, kteří prostě hledají přirozené trvalé barvy, které vydrží dlouhou dobu a nezkazují vlasy. Takové barvy jsou skvělou alternativou pro rušné ženy.

Dohodněte se, že po všech šedých vlasech není opravdu problém, protože mohou být natřeny tak snadno, zvláště s pomocí výše uvedených receptů budou i kudrlinky zdravé.

Ekologie života

Současný rozsah barev na vlasy, nemůže být překvapen, ale většina z nich má chemické složky, které nemilosrdně ničí zdraví těch, kteří je používají, stejně jako vlasy.

Naštěstí je možné chemické barvy nahradit přírodními. Barvení vlasů přírodními barvivy je nejlepší volbou, zejména pro ty, kteří mají alergické reakce na barvivo na vlasy.

Přírodní barvy na vlasy je -. Často henna a Basma, stejně jako ořech, čaj, káva, cibule slupkou, heřmánek, atd. Takové barviv, je vhodné použít na vlasy, kde nejsou žádné stopy po trvalou nebo barvy jakéhokoliv chemického barviva. Přírodní barviva nepoškozují vlasy. Naopak poskytují vlasům lesk, hedvábnost a přirozené barvy. Jedinou nevýhodou přírodních barviv je jejich nedostatečná stabilita. Pokaždé po dalším mytí vlasů se část pigmentu zabarví. Pokud se rozhodnete barvit vlasy přírodními barvivy, pak po každém mytí budou muset vlasy znovu aplikovat. Výjimkou je hena a basma, jejich barva trvá déle.

Všechny přírodní barviva se aplikují na čisté a vlhké vlasy houbou, kartáčem nebo bavlněným tamponem. Měli byste také vzít v úvahu, že tenké a řídké vlasy jsou barveny přírodními barvivy rychleji, vyžaduje méně barviva. Silné, tlusté a dlouhé vlasy vyžadují delší expozici a přírodní barvivo.

Získání domácí vlasy barvivo přírodní barvivo, nezapomeňte hodit na bedra voskované plátno, polyethylenu nebo starý ručník a gumové rukavice. Vlasy jsou rozděleny na částečky a mastěny přírodním nátěrem od kořenů až po konce. Jak rostou, malovat pouze kořeny.

Po nanesení přírodního barviva na vlasy omotávejte hlavu celofánem a zahřejte ji froté ručníkem nahoře. Poté se musíte pokusit zvýšit krevní oběh mozkových cév (tak, aby se barvivo zlepšilo vlasy). K tomu musíte vypít nějaký silný nápoj: čaj s citronem, kávu, svařené víno. Můžete pít jen 20g. koňak nebo malá káva s koňakem.

S domácím barvivem na vlasy není možné předem předpovědět, jaké barvy budou mít vlasy. Se zbavit nepříjemných překvapení, doporučujeme chybovat: Před malovat všechny vlasy, zkuste nejprve namalovat malou část.

Před upřednostněním určitého odstínu je třeba vzít v úvahu řadu faktorů: barvu pleti, očí, stejně jako možnost a přítomnost přání udržet si po vymalování vlasů v pořádku. Při výběru barvy vlasů musíte také vzít na vědomí, že příliš tmavé vlasy zdůrazňují věk, vrásky, unavenou pleť a únavu. Pokud máte hodně šedivých vlasů, vyberte si barvu, která je lehčí než přírodní.

Barva vlasů Henna a Basma

To je nejstarší způsob, jak změnit barvu vlasů.

Henna - sušené a rozdrcené listové alkany, které jsou žlutozelené květy nebo listy zelených listů, které mají červenou-oranžovou barvu. Vlastnosti těchto druhů jsou totožné.

Basma - drcené listy indigoferu, které mají zelenožlutou barvu. Henna a Basma mají v jejich složení taniny, vyživují pokožku hlavy, podporují růst vlasů, posilují vlasy a obnovují vitalitu a lesk.

Henna Doporučuje se barvit přírodní hnědé nebo tmavé blond vlasy. Změnit barvu a velmi blond vlasy po barvení henou je mrkev nebo jasně červené, a přírodní černé vlasy obecně téměř nikdy natírat. Je třeba věnovat pozornost vlasům, které byly předtím vystaveny chemickým permům, protože okamžitě "chytit" novou barvu.

Basma barví vlasy zelené nebo zelené-modré, takže se nepoužívá v čisté formě. Ale v kombinaci s hennou dává basma různé odstíny - od hnědé až po černé. Basma se aplikuje na čisté, vlhké vlasy s hennou nebo po vyblednutí henny. Home barvení vlasů Henna a Basma samostatně používají hlavně pro malování šedé vlasy (první henna, a pak - Basma).

Nepochybně henna a basma jsou považovány za nejlepší a nejvíce odolné rostlinám. Henna dává odstíny od zlaté až po načervenalé. Pro suché a normální vlasy je lepší ředit hennu ne vodou, ale s kefirem nebo sérem - to způsobí, že barvení bude pohodlnější a rovnoměrnější barvení vlasů. Soufarování kefíru současně není nutné.

Je možné barvit vlasy doma s hennou nebo hennou s basma každý týden, protože to je nejen nádherné barvivo, ale také vynikající prostředek pro posílení a zesílení vlasů.

V závislosti na délce trvání vlasů od 25g. až 100 g. suchý henna prášek a basma. Poměr mezi nimi se liší podle požadovaného tónu a intenzity barev. Takže stejné části henny a basma budou mít barvu kaštanu, 1 část henny a 2 části basma - černá, 2 části henna a 1 část basma - bronzový odstín.

Prášek Henna a Basma je pečlivě rozemletý ve skleněné misce s dřevěnou lžící s horkou vodou nebo s horkou infuzí silné organické kávy nebo zahřátým červeným vínem do husté suspenze. V roztoku henny můžete přidat odvar z lněného semínka, glycerinu nebo šamponu. Tyto přísady pomáhají rovnoměrněji aplikovat barvivo na vlasy.

Směs se aplikuje na umyté a mírně vysušené vlasy. V řadě růstu vlasů pokožka rozmazaná s vazelínou nebo krémem. Pokud tak neučiníte, po určitém čase po proceduře vaše čelo "ozdobí" jasně žlutý pruh.

Zbytky kaše se zředí 1 / 3-1 / 4 teplou vodou a na koncích vlasů nanášejí barvu. Vlasy jsou odstraněny pod plastovým obalem a horní část je ohřátá ručníkem.

Barva se udržuje v rozmezí 10-40 minut (pro získání světelného tónu) na 1-1,5 hodiny (získání tmavého tónu). Poté se vlasy opláchnou teplou vodou. Šamponování se nedoporučuje. Oplachování okyselenou vodou může být provedeno pouze za jeden den.

Je důležité vědět.

1. Domácí barvení vlasů s čistou hennou má jasně červenou barvu.

2. Chcete-li dostat světle hnědou barvu do henového roztoku, můžete přidat silný odvar z čaje ve výši 2-3 čajových lžiček suchého vaření do pohárku vody nebo silné nerozpustné kávy!

3. Pokud se vám líbí barva kaštanu s nádechem třešně, pak rozpusťte hennu ne vodou, ale s Cahors zahřátý na 70 ° C.

4. Pro barvu kaštanu, velmi blízko přirozené barvy, přidejte 3 g henny prášek. práškové sušené listy rebarbory.

5. Tmavé kaštanové barvy se získávají, pokud vylijete hennu odvar ostružinové kůry: 100g. kůra pro 2,5 šálků vody. Varejte vývar 25 minut. a napětí.

6. Pro získání barvy mahagonu se do henny přidává brusinkový džus a před barvením vlasy je bohatě rozmazaný se stejnou šťávou a sušen.

7. Pro nátěr tmavých vlasů na světlo, se zlatým odstínem, přidejte heřmánkovou kaši do infuze rychlostí 1 lžíce. suché květiny 0,5 šálků vroucí vody.

Jak namalovat šedé vlasy s hennou a basma

Takže máme hennu a basma (doporučujeme koupit čerstvou a vysokou kvalitu!). Za prvé, vezměte heňu a nalijte horkou vodu a nechte ji naplnit. Na mokré vlasy (je možné a na suché, ale bude více spotřeby nátěru), použijte teplou hennu s černé vařené kávy (nebo bez). Můžete přelít celofán a ručník. Držte se dlouho (4-5h). Vypláchnout. Vlasy, které byly šedé, se změní na červenou, ale stále bude zřejmý rozdíl.

Následující den aplikujte teplou směs basma s hennou na 3-4 hodiny na suché vlasy (existuje spousta basma, henna je pouze 1 lžíci). Vypláchnout. Vlasy budou tmavě hnědé, bližší k černé. Nyní šedé vlasy by měly být úplně malované.

Je důležité vědět.

Hlavní tajemství je malba ve dvou etapách. Nejprve hennu a pak Basma. Druhým bodem je udržet směs dlouhou dobu!

Henna vysušuje vlasy a pokožku, takže můžete masky 2 krát měsíčně zpracovat s olivovým olejem.

Cibulí Peeling Vlasy Barvení

Přírodní barvení vlasů je možné s cibulovou kůrou. Cibulová kůra sama o sobě je velmi užitečná pro posilování vlasů a lupů, pokud je výplň jen pro opláchnutí vlasů. Ale také cibulová kůra je nádherné přírodní barvivo na vlasy. Jak barvit šunku na vlasy?

Aby bylo možné barvit vlasy tak doma, jsou každodenně otřeny bavlněným tamponem navlhčeným v bujónu cibule, dokud se neobjeví požadovaný odstín.

1. Aby blond vlasy získaly tmavý odstín kaštanu, vlasy se každý den otírají silným vývarem z cibulové kůry, jasným zlatým stínem - se slabým vývarem z cibulové kůry.

2. Cibule odlupujte od šedivých vlasů na tmavých vlasech. Pro tyto účely je nejlepší použít silný odvar - nalijte polovinu sklenici lusku se sklenicí vroucí vody, vařte po dobu 20 minut. Deformujte, přidejte 2k. glycerol.

Barvení vlasů ořechů

Ořechová barva vlasů dává vlasům odstíny hnědé. Ořechová kůra pro barvení může být použita jak čerstvá, tak sušená. Pouze zelené skořápky se používají při barvení vlašských ořechů!

1. Aby byly vlasy hnědé, měly by se smísit následující složky: 0,5 šálků olivového oleje, 1 polévková lžíce. kamenec, 1.l. drcené ořechové kůry. Všechny složky nalijte 1/4 šálku vařící vody. Směs se nanáší na nízké teplo a vydrží 15 minut. Po ochlazení, stlačování a výsledné suspenzi se na vlasy aplikuje štětec. Složení vydrží vlasy 40 min. a opláchněte teplou vodou.

2. Existuje další recept na domácí kosmetiku, který vám umožní dosáhnout stejného výsledku. Kůra vlašského ořechu se rozdrtí v mlecím stroji a mísí se s horkou vodou na tloušťku zakysané smetany. Gruel se aplikuje na vlasy štětcem ve věku 15-20 minut. a umyjte teplou vodou.

3. Kombinace 2 polévkových lžic šťáva ze zelené ořechové kůry na 100g. Alkohol dává gaštanový tón. Aplikujte směs na vlasy. Udržujte 10-30min. Díky tomuto způsobu barvení vlasů domů je dosaženo dobrého a stabilního výsledku.

4. Můžete také vzít 1,5st.l. drcené kůry a kamenec, míchat 50 g. voda a 70 g. rostlinný olej. Mírně zahřejte, aplikujte na vlasy a podržte po dobu 40 minut.

5. Další způsob, jak barvit vlasy doma s vlašskými ořechy: snížit 100g. zelená ořechová kůra v 1l. voda na 2/3 původního objemu, platí pro vlasy. Udržet 20-40min.

Zbarvte vlasy čajem

Všimli jste si, že když pijete silný černý čaj, zuby zbarví žlutě? Takže s vlasy! Je snadné barvit vlasy čajem: čaj se prodává v každém obchodě za přijatelnou cenu, je snadno použitelný a účinný při barvení vlasů. Čaj barví vlasy v odstínech hnědé.

1. Pro domácí barvení hnědé vlasy v červeno-hnědé barvě 2-3st.l. Černý čaj se vaří v 1 sklenici vody. Čaj by měl být vařený po dobu 15 minut a pak infuze. Výsledná tinktury nebo opláchnuté vlasy nebo aplikované na vlasy, stojí za malý čas a umyjí teplou vodou.

2. Chcete-li barvit doma šedé vlasy hnědé, 4ch.l. Černý čaj se vaří v 1/4 sklenici vody. Čajové listy se vaří 40 minut. Filtrované a přidané 4 hodiny. kakaa nebo instantní kávy. Kashitsa se míchala až do homogenní hmoty a aplikovala na vlasy štětcem. Na hlavu je vložena plastová čepička a ručník. Směs stárne na vlasu 1h. a umyjte teplou vodou.

3. Je možné barvit šedé vlasy s čajem jiným způsobem. Šedé vlasy se změní na slabě žlutou barvu, pokud budou po každém mytí opláchnuty silným černým čajem!

Barvení vlasů na kávu

Doma se často cvičí barvení vlasů na kávu. Káva koneckonců obsahuje mnoho pigmentů.

1. Vlasy získávají nový stín, pokud po umytí hlavy opláchnete vlasy silnou vařenou kávou (bez mytí).

2. Můžete také 4 ch. mletou kávu nalijte 1 sklenici vody a vařte 5 minut. 1 sáček henny se nalije do vařené kávy, ochladí na 80 až 90 ° C. Všichni rozmíchejte, nataďte si vlasy po celé délce, položte plastovou čepičku, na ručník. Udržujte 10-40min. v závislosti na požadovaném odstínu.

Zbarvíte si vlasy kakao

Domácí barvení vlasů může být různým lidovým prostředkem s kakaem. Udělat tmavé vlasy stín mahagonu 3-4st.l. kakao smíchané s 25 g. henna a vařil na technologii vaření henny. Naneste čisté vlasy po dobu 20-30 minut. v závislosti na požadovaném odstínu.

Rebarbora pro barvení vlasů

Můžete si barvit vlasy doma s rebarbem. Rhubarb pro vlasy byly používány našimi babičkami, aby vlasy popálenou nebo světle hnědou.

1. Chcete-li znovu namalovat blond vlasy ve světle hnědé barvě se zlatým nebo měděným odstínem, po propláchnutí vlasů opláchněte vlasy následující směsí: 2 lžíce. rozdrcené kořeny z rebarbory ​​se nalijí 1 šálkem studené vody za stálého míchání, směs se vaří 15 až 20 minut, pak se ochladí a zfiltruje.

2. Chcete-li přebarvit blond vlasy ve světle hnědé barvě, do výše popsaného vývaru přidejte trochu suchého bílého vína nebo jablečného octa (100 g octa nebo vína na 0,5 litru vody). Směs se přivede k varu a udržuje se na nízkém ohni, dokud dojde k varu poloviny kapaliny. Výsledný odvar vypláchl čisté vlasy po mytí.

3. Další způsob, jak získat blond odstín na vlasy: 200g. Rebarbora (listy a kořen) je třeba vařit v 0,5 litru. bílého hroznového vína na polovinu původního objemu. Rebarbora připravená tímto způsobem je vhodná pro normální a mastné vlasy.

4. Rhardové vlasy jsou vhodné pro šedé barvení. Při barvení šedých vlasů s rebarbem doma se získá světlý hnědý odstín.

Chamomile hair coloring

Pro barvení vlasů doma se často používá heřmánek. Zvláště dobře heřmánek je vhodný k osvětlení vlasů. Heřmánek dělá vlasy poslušný, lesklý. Heřmánek je vhodnější pro mastné vlasy.

1. V domácí kosmetice se hemžík často používá k barvení šedých vlasů. Pro lakování šedých vlasů 1 šálek heřmánkových květin se vařil 0,5 litru. vroucí vodou. Směs se infuzuje 2 hodiny, filtruje se, načež se přidá 3 ml vody. glycerol. Směs se aplikuje na vlasy, na hlavu se umístí plastová čepička a ručník. Zralé na srsti 1h. Farmaceutická heřmánek má šedé vlasy v zlatém odstínu.

2. Zesvětlení vlasů na heřmánku je možné pomocí následujícího receptu: 1,5 šálků heřmánkových květin se nalije se 4 skleničkami vodky. Směs se infunduje po dobu 2 týdnů a potom se k ní přidá 50 g. peroxid vodíku. Směs se aplikuje na vlasy ve věku 30-40 minut. a promyje se šamponovou vodou. Osvětlené vlasy s touto barvou budou zlatým odstínem.

3. Vlasy z heřmánku lze po každém šamponování použít jako oplach. Blond vlasy zároveň získávají zlatý odstín.

4. Pro zesvětlení tmavých vlasů z heřmánku: 1 šálek suchých heřmánkových květin se vaří s 1,5 šálky vroucí vody. Směs se 1 hodinu infuduje, přefiltruje a k ní se přidá 50 g. peroxid vodíku. Aplikujte směs na čisté, suché vlasy ve věku 30-40 minut. a promyje se šamponovou vodou.

Lázeňské lípy

Linden pro barvení vlasů byl použit ve starověkém Rusku. Tyto recepty v dnešní době neztratily význam a potvrzují, že přirozené barvení vlasů přináší nejen krásu, ale také prospěje vlasům. Lipa dodává vlasům hnědou nebo hnědou barvu.

1. Tak, aby vaše vlasy gaštan tón - tam je vynikající lidové lék z vápna. 5st.l. Lindenové květiny jsou naplněny 1,5 šálky vody. Směs se pomalu ohřeje a za stálého míchání se odpaří asi 100 ml. voda, aby se nechalo asi 1 šálek vývaru. Bujón se ochladí a zfiltruje. Výsledná kapalina se aplikuje na vlasy a stárne až do požadovaného odstínu.

2. Můžete provést odvar z větví a listů vápna. Vše, jako v prvním receptu.

Blackberry bobule na vlasy

Co prostě nepoužíváte krásu v barvení vlasů! Například ostružina. Aplikujte ostružinový džus na čisté, suché vlasy, držte alespoň 1 hodinu. Ostružiny dodají vlasům červenohnědý tón.

Kůra jedla na vlasy

Je nutné mletí prášek z kůry smrku, vařit s vroucí vodou, aplikovat na vlasy. Trvat nejméně 1 hodinu. Vlasy jsou namalovány černě.

Sage barvení vlasů

Sage odvar - přirozená barva vlasů. 4st.l. suché šalvěj vaří sklenici vody. Denní infúze vlasových kořenů. Dokonce i šedé vlasy jsou malované. Výsledkem barvení vlasů s šalvějí je příjemná a bohatá tmavá barva.

Zesvětlete vlasy citronem

Můžete si osvětlit vlasy citronem. Musíte vytlačit citrónovou šťávu, promíchat v poměru 50/50 s vodkou, aplikovat na vlhké čisté vlasy a vyschnout vlasy na slunci. Pak si umyjte vlasy jako obvykle. Vlasy rozjasní nejméně 1 odstín. Stupeň vysvětlení závisí na původní barvě vlasů a struktuře vlasů. Rozjasňující vlasy s citronem se nedoporučuje těm, kteří mají velmi suché vlasy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy