logo

Červené odstíny s hennou - přirozený a bezpečný způsob, jak změnit barvu vlasů

Vždycky jsem přemýšlel, co dívky a ženy drasticky mění barvu vlasů? Možná chtějí ve svém životě něco změnit nebo si přát přitáhnout pozornost k sobě? I když je to možné, vše je jednodušší - chtějí zkusit něco nového, cítit se v jiné roli.

Jak se má henna barvit vlasy červeně? Tato otázka může vzniknout, pokud se rozhodnete upřednostnit přírodní barviva. Výběr ve prospěch henny je správným rozhodnutím, protože toto bezpečné barvivo spolu s dalšími přírodními složkami vám pomůže stát se majitelem ohnivých vlasů.

Co potřebujete vědět?

Pokud se rozhodnete barvit vlasy červenou s hennou, pak vězte, že se těžko můžete vrátit k chemickým barvivem. Henna a běžné barvivo jsou nekompatibilní a pokud jste milenka každý měsíc pro změnu barvy vlasů, pak barvení přírodními barvivy nebude pro vás pracovat.

Přestože můžete experimentovat s hennou tolik, kolik chcete, a vždy získáte nové odstíny, protože konečná barva na každé srsti bude odlišná. Záleží na:

 • stav vlasů;
 • jejich tloušťka;
 • vystavení henně na vlasu;
 • původní barva vlasů.

Také henna od prvního okamžiku nebude schopna poskytnout hlubokou a bohatou barvu, takže barvení by mělo být prováděno několikrát, ale ne častěji než 1x za 3 týdny. V opačném případě hena může vlasy vyschnout. V tomto případě, pro změkčení vlasů, musíte použít přírodní rostlinné oleje.

Buďte opatrní, pokud je pokožka oleje mastná, olej nebude vypláchnut vodou, protože je nutné umýt hennu z vlasů bez šamponu a pak je třeba vydržet asi 3 dny, aby byl barevný pigment fixován na každé vlasy.

Mimochodem, jasně červené vlasy se nejlépe hodí pro kudrnaté dívky se zelenými nebo hnědými očima!

Skladte se s dostatečnou hennou prášek, pokud barvíte všechny vlasy, obvykle dlouhé vlasy až do pasu budou potřebovat asi 10 lžící, nezapomeňte také vzít v úvahu tloušťku vlasů. Když je barva naplněna, bude možné zbarvení pouze kořenů a mezi nimi hojení vlasů maskami bezbarvé henny.

K udržení henny na vlasy ve skutečnosti bude trvat dlouho, protože to není chemické barvivo a nebudou brát rychle, zvláště pokud jsou vlasy tmavé. Proto zásobujte nejen trpělivost, ale i čas, přibližně 1 - 6 hodin. Henna na vlasy nezasychne, protože, jak jsem psal níže, nesmíš zapomínat na to, abys zabalil hlavu přilnavým filmem. Já sám jsem asi 5 hodin.

Jak získat různé odstíny červené barvy s přírodním barvivem - henna, přečtěte si zde.

Jak získat červenou barevnou schématu?

K dosažení červených odstínů doma, henna musí být spojena s jinými přírodními barvivy, a jakkoli by to mohlo znít, měly by být stejné barvy jako požadovaný odstín vlasů.

Proto budu citovat recepty, které jsem našel na webu, což vám umožní dosáhnout určitého odstínu vlasů.

Fialový odstín nebo barva Bordeaux

Vezměte 2 nebo 3 surové řepy a rošt je, pak vařte vodu až do 90 stupňů a vložte strouhanou řepu a 1 polévkou lžičky. Kyselinu octovou zakryjte a nechte ji stát 20 minut. Naplňte vývar, trochu ho zahřejte a na něj nasypte hennu.

Budete potřebovat šťávu z bobuloviny, která musí být zahřátá na teplotu 60 stupňů a již nalijte prášek henny. Udržujte co nejdéle.

Třešňový odstín

Zde, namísto vody, je třeba vzít červené víno, nejlépe Cahors, zahřát dobře na plynovém kameně a nalít na něj henu.

Červený fialový odstín

Zde je třeba připravit horké odvar červených listů Altea. Jsou to oni, kteří potřebují nalít henu.

"Červený strom"

Henna může být naplněna brusinkovým džusem, ale není horká. Před barvením doporučujeme opláchnout všechny vlasy. Vzhledem k tomu, že směs je studená, musíte ji udržet co nejdéle.

Vezměme heňu a kakao v následujícím poměru: ½ díl kakaa a ½ dílu henny, naléváme směs teplou vodou nebo zahřátým červeným vínem.

Jasně červená

Vezměte 2 lžíce. drcené madder rostliny, kombinovat je s 3 lžíce. citronovou šťávou a naplňte směs horkou vodou, nechte vařit 20 minut. Naplňte a znovu ohřejte vývar a nalijte henu na něj. Ale to není všechno. Nyní se tato henna také musí vnášet do tepla po dobu 20-40 minut a potom barvit vlasy touto pastou.

Vezmeme zemní hřebíček ve výši ¼ z celkového množství henny a smícháme s hennou ve výši ¾. Tuto směs nalijte buď zahřátou řepnou šťávou nebo horkým červeným vínem.

Zelený odstín

Připravte si silný odvar čajového nápoje - karkády, nalijte odvar z henny prášek s horkým vývarem, nechte vařit 20 minut na teplém místě.

Henna prášek se nalije šťávou z granátového jablka zahřátým na 60 stupňů. Uchovávejte nejméně 3 hodiny.

Zajímavý experiment s hennou byl proveden v dalším videu.

Jak je barvení?

Jakmile je pasta připravena, měla by být okamžitě aplikována na vlasy. Proto se předem obraťte na:

 1. vyčistěte hlavu, musí být nejdříve omyt, ne vysušen, důkladně česán;
 2. starý ručník, který zakryje ramena, aby se nezbavoval skvrn na oblečení;
 3. speciální štětcem na barvení, s níž použijete hennu;
 4. rukavice z polyethylenu;
 5. přiléhající fólii a čepičku k izolaci hlavy.

Nyní pokračujte v procesu.

Pomocí štětce nanášejte směs na kořeny vlasů nejdříve, začínáte přímým děrováním a nejprve přemístíte do jednoho ucha a potom k druhému. Malovat čelní a okcipitální část a pokračovat v aplikaci směsi na všechny vlasy. Nemusíte se litovat za hennu, protože prameny musí být pečlivě obarveny.

Potom zdvihněte vlasy a obalte jej přiléhajícím filmem, nahoře kloboukem nebo ručníkem. A dlouze počkejte, obvykle jsem hena dlouho držel, takže stín je nasycený a hlubší.

Pokud dříve byly vlasy barveny chemickými barvivy, měli byste počkat alespoň pár týdnů a teprve potom přejít na přírodní barviva. V opačném případě může dojít k nepředvídatelnému odstínu.

Kromě červených a červených odstínů je možné získat hennu a barvy kaštanu. Přečtěte si více o tom zde.

Co si hena vybírá?

Kvalita henny závisí na tom, jak jasné a bohaté budou vaše vlasy. Můžete se pokusit použít levnou iránskou hennu, pokud její výsledek nebude vyhovovat vám, můžete zkusit další možnosti.

V ceně bude dražší, ale díky tomu můžete dosáhnout vynikajících výsledků nejen v barvení, ale i při léčbě pokožky hlavy a vlasů.

 1. Červená Henna Lush - poskytuje hladký odstín, nezasychá strukturu vlasů, je kompatibilní s jinými přírodními ingrediencemi. Prodává se v briketách, před použitím je třepán na strouhanku a naplněn horkou vodou.
 2. Přírodní indická henna Lady Henna - je známá svými léčebnými a barevnými vlastnostmi. Obsahuje velmi jemné broušení, může být smícháno s jinými přírodními barvivy, ale bude muset dlouho, nikoliv 1 hodinu.
 3. Indické bylinné barvy založené na hennu Lady Henna nebo Aasha - mají červenou paletu, sama sama nepoužila, ale hnědé barvy jsou velmi jasné, vlasové kořeny jsou dokonale zašpiněné, musíte je držet méně včas.

Tím, že změníte své vlasy červeně, jistě uvidíte nejen vnější změny, ale také vnitřní změny - budete se více sebejistější. Ale přemýšlejte před tím, než změníte barvu vlasů, protože henna je velmi odolné barvivo a bude to trvat dlouho, než ho budete omýt.

A přesto, pokud nejste spokojeni se stínem, pokuste se častěji aplikovat rostlinné oleje nebo kefír na vlasy a opláchněte šamponem. A pak pokračujte v pokusech o dosažení požadovaného odstínu.

lllokony

o kráse a zdraví vlasů

  Domů »Péče» Která henna je lepší pro vlasy

Co hena je nejlepší pro vlasy

A co je nejvhodnější henna na vlasy?

Odpovědi:

Helga

Nejlepší hennou je její nepřítomnost. Je to opravdu ještě škodlivější barvy. Při častém používání henny jsou vlasy přesycené tříslovinami a křehké a suché. A s častým používáním henny ještě vyschne (a barví a je bezbarvá).
Nejdůležitější je však to, že po henně není možné barvit vlasy jinými barvivy a nemůžete je vypláchnout, jen pěstovat. Při pokusu o jeho osvětlení můžete snadno získat zelenou, oranžovou a dokonce i modrou barvu.
Navíc barva mědi z henny jde pouze u dívčích barev typu Autumn, jejichž vlasy mají přirozeně alespoň světle zlatý nebo načervenalý odstín. Zbytek je kontraindikován (věk a zdůraznění všech nedostatků, nebude v souladu s tónem kůže a očí)
V 21. století není chemický průmysl daleko za vesmírnou technologií. A tam jsou zcela neškodné barvy, působí jako henna a zároveň bezpečně s častým používáním. Jedná se o neamoniakové barvy. Vzhledem k nepřítomnosti amoniaku a minimálnímu obsahu peroxidu vodíku (ne více než 3%, jako u peroxidu v medicíně) nedochází ke zničení struktury vlasů. Nejsou schopni zesvětlit vlasy, ale za to jim dávají krásné odstíny a lesk. Oni drží vlasy asi 28krát šampon použití (možná méně nebo více v závislosti na kvalitě barviva a struktury vlasů), postupně se vypláchl. Rostoucí kořeny jsou téměř neviditelné.
Takové barvy lze nyní bezpečně nalézt na prodej v obchodě a jejich náklady jsou překvapující. Získejte alespoň Garenier Color Shine za 120 rublů. Paleta je široká, existuje mnoho různých odstínů mědi. Barva - nechci :)
Hlavní věc je, že po takových barvách můžete téměř úplně vrátit přirozený tón vlasů (může se jednat jen o nepatrný příliv) nebo si můžete natřít vlasy jiným barvivem. Můžete se stát blonďatou bez jakékoliv zeleně.

SANYOK

annette maya

Inessa Shurguchieva

Včera jsem doslova barvila vlasy hennou a basma! Henna si koupila ten nejobvyklejší bezbarvý. Zdálo se mi to špatné.

Dostupné místo

Zapomeňte na to, že je škodlivé

Henna barvení vlasů

Íránská henna je přírodní barvivo, jehož použití má spíše hluboké kořeny. Od starověku byla použita k vytvoření jedinečných tetování a vzorů na nehty. Nyní jsou ženy po celém světě rádi, že používají hennu jako barvu a nápravu pro oslabené, poškozené a příliš mastné prameny. Takže, jak barvit vlasy hennou, a jaké odstíny můžete získat s tímto nástrojem?

Hlavní jemnosti barvení henna pramenů

Používání henny na vlasy vyžaduje určitou obratnost pro splnění několika jednoduchých pravidel:

 1. Aby byla směs aplikována na vlasy rychlejší a jednodušší, přidejte k ní surový žloutek. Kromě toho bude sloužit jako další výživná složka. S tímto účelem můžete vzít bylinné odvarky, esenciální a kosmetické oleje, stejně jako kefír.
 2. Nepoužívejte si vlasy 2-3 dny po aplikaci henny, protože proces zbarvení a změna odstínu trvá dalších 48 hodin - nebudeme to rušit.
 3. Přes nepřítomnost chemických složek je hena dostatečně odolná. Proto při tónování rostoucích kořenů by měla být směs aplikována pouze na ně. V opačném případě bude barva tmavší a tmavší.
 4. Vysoce kvalitní henna, po zředění vodou, se stává červenou barvou.
 5. Majitelé křupavých a sušených pramenů doporučujeme kombinovat hennu s kyselou kefír (lžíce), kávou (čajovou lžičku) nebo olivovým olejem (lžíce).

Jak dosáhnout různých odstínů při barvení henny?

Zdá se, že hena může produkovat pouze jednu jednu barvu - červenou. Ve skutečnosti může být henna barvení vlasů velmi odlišná! Přidáním různých složek ke směsi můžete ovlivnit konečný odstín vlasů:

1. Auburn - můžete ji získat bez přísad. Pokud prameny vyžadují lesk, mixujte hennu s citronovou šťávou (1 čajovou lžičku).

2. Zlatý med - perfektní pro blond:

 • heřmánkový odvar (200 ml vroucí vody 2 lžíce),
 • kurkuma,
 • slabá káva
 • Tinktura ze šafranu (na 200 ml vroucí vody 1 čajovou lžičku bylinky),
 • odvar z rebarbory ​​(nakrájíme a vaříme asi 30 minut).

3. Kaštan nebo čokoláda:

 • mleté ​​hřebíček;
 • Basma (1 díl basma do 3 částí henny),
 • silná káva
 • rajčat
 • černý čaj
 • kakao
 • karafiát
 • carcade
 • přírodní červené víno
 • brusinková šťáva
 • odvar z cibule.
 • Basma - 2 části až 1 část henny;
 • Silná káva.

Jak vypít henu z vlasů

Mnoho žen se bojí neschopnosti umýt se odstínem henny, pokud dosáhnou špatných výsledků. A opravdu je to nesmírně obtížné, ale s naší pomocí se s tímto úkolem dokážete vyrovnat.

Olejová maska

Aplikujte olivový olej na prameny a ohřejte hlavu víčkem. Umyjte šampon pro mastné vlasy za několik hodin.

Alkoholová maska

 • Alkohol 70% (může být nahrazen horkou vodou) - 100 ml;
 • Zeleninový nebo kosmetický olej - 50 ml.

Jak vytvořit masku:

 1. Namočte vlasy alkoholem - otevírá vlasové váhy.
 2. Po 15-20 minutách je namazáme olejem (henna se vytáhne z vlasů) a položí na něj teplou čepici.
 3. Čas od času zahřejeme hlavu vysoušečem vlasů.
 4. Masku vypláchněte po 30 minutách.
 5. Opakujte postup několikrát.

Smetana

Chcete-li jen jemně tlumit odstín heny, namažte prameny zakysanou smetanou a přikryjte teplý klobouk. Umyjte si vlasy šamponem asi za hodinu.

Mýdlo na praní

Umyjte si vlasy mýdlem i když každý den. Alkali otevře váhy a promyje jejich barvu. Po použití mýdla nezapomeňte vytvořit olejovou masku, která neumožní vlasům vyschnout.

Kefírová maska ​​na drogy

Jak vytvořit masku:

 1. Kvasinky rozpusťte v teplém kefíru.
 2. Namažte prameny se směsí.
 3. Omyjte po 2 hodinách.
 4. Opakujte každý den až do požadovaného výsledku.

Acetické podnosy na vlasy

Naplňte pánvi teplou vodou z 3 lžíce. lžíce octa. Udržujte si vlasy v tomto roztoku po dobu 10 minut. Pak je umyjte šamponem a kondicionérem. Tolik barvy se omývá. Zbytek můžete zpevnit silnou kávou (4 lžícemi) a hennou (2 polévkové lžíce).

Nezapomeňte, že je nutné umýt hennu ihned po zbarvení. Dále se jeho barvicí složka tak silně spojuje se srstí, že již není možné ji umýt.

Vědět, jak barvit vlasy hennou, změníte na červenou šelmu, aniž byste způsobili velké poškození vašich vlasů.

Pomáhá henna vlasům? Což je lepší červené nebo bezbarvé?

Odpovědi:

Vika Terekhova

bezbarvá, pokud nechcete být zrzka))

asi 100 Yanina

Nedávno jsme zde s dívkami diskutovali o tomto problému. jedna krásná dáma nás oblékla argumenty o výhodách bezbarvé heny. tak bezbarvá - v něm je mnoho vitamínů a menirálů

Nelly Garderová

Henna vlasové masky. Posilujeme vlasy
Maska na vlasy s kefírem. 2 polévkové lžíce. l bezbarvá henna nalijte 100 ml teplého kefíru, nechte 15 minut, aplikujte na vlasové kořeny, rozdělte zbytek na vlasy, nechte masku 40 minut a opláchněte jako obvykle. Maska působí pevně, vlasy jsou svěží a lesklé.

Maska na vlasyMask na vlasy s citrónovou šťávou. Na sáčku bezbarvé henny přidejte 2 polévkové lžíce. l citrónovou šťávu, dva žloutky a nízkotučný tvaroh, aby se dostala hustá hmota. Aplikujte na vlasy po dobu 40 minut, zahřejte a poté omyjte masku. Maska posiluje vlasové kořeny, způsobuje, že vlasy jsou silné a lesklé a pokožka hlavy je zdravá a dobře upravená.

Masky s hennou pro posílení vlasů. 1 sáček henny nalijte 100 ml vroucí vody, zakryjte, trvá 15 minut a poté přidejte 2 lžíce. l zahřátý lopuchový olej, ochlaďte a přidejte 0,5 lžíce. olejový roztok vitaminu A a vitaminu E. Tato směs může být použita několikrát, skladována na chladném suchém místě. Aplikujte masku na 40-60 minut, použijte 1-2krát týdně.

Maska-šampon pro vlasy. Smíchejte 2 části bezbarvé henny, 1 díl mletých obilovin, 1 část kopřivy. Na 2 polévkové lžíce. l směs přidejte 2 lžičky. Hořčicí prášek, nalijte horkou vodou, naneste masku na vlasy po dobu 7 minut, masírujte vlasy a opláchněte bez šamponu vodou okyselenou citrónovou šťávou.

Maska na vlasyHlinná maska ​​na vlasy. Dva články. l bezbarvá henna smíchaná s 1 polévkovou lžící. l kakaový prášek, 1 lžička. tabák, drcený 5-7 hřebíček. Tento přípravek zřeďte horkou vodou a nechte 1 hodinu, přidejte 1 žloutek a 1 polévkovou lžíci. l olivový olej, 1 polévková lžička. l kefír, 0,5 lžičky. vitamín A a E. Maska aplikujte vlasové kořeny, rozdělte vlasy a nechte 1 hodinu.

Henna hair mask a vejce. Dvě lžíce henny naléváme teplou vodu, asi 70-80 stupňů, aby se zlepšily příznivé vlastnosti, po 20 minutách, kdy se směs ochladila, aby se přidalo vajíčko a 1 polévková lžička. zlato Aplikujte na vlasy po dobu 40 minut. Maska vyživuje vlasy a zlepšuje strukturu vlasů.

Maska na vlasy se sérem. 2-3 umění. l henna bezbarvá nalijte horké, ale ne vroucí sérum a nechte 20 minut, přidejte 1 lžičku. zlato Aplikujte masku na vlasy a nechte hodinu. Maska posiluje a vyživuje vlasy.

Maska na vlasy s avokádem. Nalijte horkou vodu 2 lžíce. l bezbarvá henna, nechte vařit 15 minut. Mash avocado pulp a přidat do páry henna, pak přidat další 1 polévková lžíce. l ricinový olej. Maska zvlhčuje vlasy, doporučuje se pro suché a poškozené vlasy.

zhanna

říkají, že po hennach vlasů je jako vlek, vážně bych tomu sám neuvěřil, pak jsem si vzpomněl, že jsme používali hennu a basma u studentů, strašlivé vlasy po nich, nemůžeme štětět, zvlášť když jste dlouho jako já do pasu a můžete riskovat krátké, nejsou jim líto

stejným způsobem. jen červené barvy její vlasy červené.

Co je to henna normální pro vlasy?

Odpovědi:

FFFUUUU.

Potřebujete sledovat kompozici. Takže to obsahuje pouze rostlinu, která se používá k tvorbě henny - Lawsonia inermis. Trvanlivost - čerstvější, jasnější barvu a více výhod. No, nejlépe je upřednostňována. V každém případě hena je levný výrobek, bez ohledu na to, jakou značkou je Artcolor nebo Phytocosmetics. Indiánská henna je jemně drcená a je lépe vymačkána z vlasů. Ale barva je více v červené barvě. Íránská henna je více populární a nikdy ani nezklamala, barva je červená. Ačkoli se mi nic například nezapadalo do pádu (pro příliš nervózní a nervózní osobu), ale rozštěpení končí, poškození a křehkost se výrazně snížily.

Světlana

Pak si "dlouze vypláchne" vlasy!

Elena Tsibileva

Můj názor: že henna je drahá, že levné se liší jen mletím: je mnohem obtížnější vyplácet levné. Crash, většinou, "Artkolor"

Takový já

Žádné
Je obtížné aplikovat, je obtížné umýt, lékařský efekt je pochybný, henna s amoniakovými barvami (a naopak) je plná vzhledu zeleně. Potřebujete to?

Vzácný host

Objednám v arabském obchodě prostřednictvím internetu hnědou barvu, míchám s basma a lžící ricinového oleje. Dobře maluje. Pro mé vlasy, použití je nepochybné. Nezapadávejte, silné a lesklé. Šedé vlasy jsou namalovány. Profesionální lak (když je namalován v kabině) je dokonale a bez odstínů.

Henna pro vlasy: barvení, odstíny, recenze

Henna byla vždy oblíbená u žen, které si cení dobré péče o vlasy a maximální přirozenosti použitých výrobků. Henna je absolutně přirozená složka získaná z rozdrcených sušených listů zvláštního keře pěstovaného v Indii, severní Africe a Egyptě. Současně, v závislosti na použití henny: zda se bude podílet na barvení vlasů nebo jako barvivo pro tetování (mendi, body art), používají se různé části tohoto keřu. Henna kromě krásné barvy má řadu užitečných a dokonce i léčebných vlastností. Z medicínského hlediska je henna výborným prostředkem pro hojení ran, je schopen zmírnit bolesti hlavy, léčit vředy. Díky vitamínům B pomáhá pokožce dýchat, vytváří vlasový účinek a také ovlivňuje strukturu vlasů a posiluje ji. Dlouho se věřilo, že Henna může zabránit lupům nebo výrazně snížit její množství, dává vlasům bohatou přirozenou barvu a zdravý lesk.

Rozmanitost henny umožňuje každé ženě vybrat požadovaný odstín!

Henna barvení vlasů

To je věřil, že s pomocí henna barvení vlasů, můžete získat jen různé odstíny červené nebo měděné barvy. Nicméně, s řádnou a správnou kombinací henny s jinými přírodními produkty / komponenty, můžete dosáhnout různých odstínů, od světla k modro-černá. Například pro získání červenavých odstínů je třeba před natřením prášek henny zředit nejen teplou vodu, ale horké červené víno. Bohatý fialový odstín, který překrásně slunuje na slunci, lze získat přidáním teplé čerstvé červené červené šťávy do henny (namísto horké vody). Vzácné tmavé odstíny se získávají mícháním henny na přírodní kávě. Kromě toho může být henna kombinována s Basma - dalším přírodním barvivem, který se získává z indigových rostlin. Basma je dobré přidat, pokud máte hodně šedých vlasů, protože přispívá k jejich lepšímu zbarvení. K dosažení zlatých světelných odstínů může být henna zředěna heřmánek nebo kurkuma. Po rozředění prášku henny s jednou z uvedených složek je vhodné do směsi přidat několik kapek silice. Díky němu bude barva vypadat rovnoměrně na vlasy a po barvení se stane hedvábným.

Přírodní ingredience poskytují zdraví a sílu vlasům!

Pokyny pro barvení vlasů henny

Pro barvení henny budete potřebovat 40-50 gramů prášku henny (pro krátké a střední vlasy) až 200 gramů (pro dlouhé vlasy)

 • pokud jsou vaše vlasy normální nebo suché, pak jeden den před barvením udělejte vyživující vlasovou masku založenou na olejích. Tím se vyloučí nadměrné suché vlasy po barvení henny.
 • henna prášek zředěný teplou vodou (nebo víno, citrónová šťáva, řepné šťávy) na konzistenci husté smetany. Jedná se o asi 1 šálek 1-2 lžíce. henna. Směs důkladně promíchejte, aby nebyly ponechány žádné hrudky, vychladnout na teplou teplotu.
 • Na oblečení hodte ochranný film a noste speciální rukavice. Aby nedošlo k nátěru pokožky na křižovatce s vlasy, můžete tuto oblast znečistit tukovým krémem.
 • Směs henny se aplikuje štětcem na čisté, suché vlasy, jako při běžném barvení, při častém rozkrájení a pečlivém barvení vlasů. Potřeba začít od okcipitální zóny. Po nanesení henny můžete vlasy pokládat po celé délce, abyste rovnoměrně rozložili barvu, zvedli ji a opravili. Ujistěte se, že pokryjete vrchol kloboukem nebo plastovým materiálem a zabalte ručník. Barvicí vlastnosti henny jsou mnohem lépe popsány v teplém prostředí.

Obvyklá doba henny na vlasy je 1-1,5, ale můžete přinést tuto dobu až 2-3 hodiny. Pokud se zajímáte pouze o léčivý účinek henny, pak může být směs udržována na hlavě po dobu 15-20 minut a poté promyta. Omyjte vlasy po barvení hennou pouze teplou vodou bez přidání šamponu! Je nutné opláchnout vlasy, dokud tekoucí voda není čistá.

Výsledky henna barvení vlasů: fotky před a po

Orientální krásy mohou zdůraznit kouzlo a kouzlo ženy!

Íránská henna

Íránská henna se prodala dlouhou dobu během sovětské éry, kdy se jednalo o jeden z nejpopulárnějších způsobů transformace, změnu odstínu vlasů. to bylo vždy považováno za účinné, dává zpravidla červenavé odstíny a výrazně zlepšuje celkový stav vlasů. nicméně v tuto chvíli může být nižší než indická henna, která se objevila na otevřeném trhu.

Indická henna

Objevil se poněkud později než známá íránská henna, získala sympatie mnoha fanoušků přírodního a bezpečného zbarvení vlasů. Indická henna je považována za vyšší kvality, její mletí je jemnější, a proto po zředění vytváří homogenní kaši, snadno se aplikuje a umyje.

Kromě toho je odstín indické henny bohatší a pestřejší: je zde odstín burgund, mahaon, med, světle hnědá.

Hnědé odstíny vlasů

K dnešnímu dni existuje poměrně velká škála odstínů henny, které, jak bylo zmíněno výše, mohou být dále upraveny nebo diverzifikovány pomocí různých komponent, které se chovají hennou. Takže kromě tradiční íránské henny, která poskytuje různé červenavé a měděné odstíny, může být zakoupena indická henna. Indická henna může být černá, nebo tmavá čokoláda, tam je také mahagon, vínová, hnědá čokoláda a dokonce zlatá. Přes název barvy, která se může objevit na obalu, se nemusí vždy shodovat s konečným výsledkem (závisí to na původní barvě, zda jsou vaše vlasy barveny chemickými prostředky, strukturou vlasů). Bezbarvá iránská henna, která má mimořádně zdravý, zpevňující účinek na vlasy, aniž by jí poskytla stín, má velkou čest. Má příznivý účinek na vlasy a je výhradně přírodní produkt, který jim umožňuje pravidelně užívat vlasy a pečovat o ně.

Bílá henna na vlasy

Na prodej najdete tzv. Bílou henu, která pomáhá vyblednout vlasy. Nicméně byste měli být opatrní, protože tato složka nemá nic společného s přírodní hennou, ale je to chemický přípravek, který zpravidla negativně ovlivňuje stav a vzhled vlasů.

Henna efekt barvení - krásné zdravé lesklé vlasy

Vlasy po barvení henny

Vlasy po správném zbarvení hennou se stávají tlustšími, silnějšími a silnějšími na dotek. Získávají zdravý lesk a přírodní příjemný odstín. Abyste zabránili zvýšenému suchu vlasů po barvení henny, je možné je podávat s oleji den před barvením nebo po 2-3 dny po barvení připravte masku na bázi oleje a žloutku.

Video: Hlavní třída: jak barvit vlasy hennou. Podrobný popis složek a způsob aplikace směsi na vlasy! Jak barvit vlasy hennou

Recenze henny na vlasy

Svetlana, 34 let: dlouhou dobu používám hennu jako přirozený nádech a všiml jsem si pouze střízlivého efektu na mé přirozeně tenké vlasy! Mám a zastíním krásné a zdravé vlasy! Maria, 48 let, začala používat hennu poté, co si všimla, že kvůli chemickému barvení se její vlasy staly tuhými a křehkými. Vrátil jsem se k tomuto dokázanému přírodnímu prostředku, kterým věřím a věřím. Vlasy se zrodily a získaly krásnou barvu. Natalia, 27 let: po barvení henny vlas vypadá zdravě a silně. Nicméně se někdy cítí, že jsou užší a tvrdší. Moderní přírodní balzámy však rychle řeší tento problém. Ale stín krásně třpytí na slunci a vypadá velmi přirozeně na vlasy!

Video: Podrobný a kompetentní popis toho, jak provádět henna barvení a mistrovskou třídu na vlastní barvení doma

Péče o vlasy (P1) - Barvení vlasů Henna (BEFORE a AFTER)

Zázvor zvěře, 5. prvek. a prostě červená barva a výtok mědi - vše v jednom přehledu. Vlasy pro fotografii před a po. No, chronografii mého barvení, účesů a účesů.

Dobrý den, dobrá.

Vrátil jsem se z dovolené a teď si znovu sednu pro recenze. A dnes vám povím o tom, jak jsem na dovolené experimentoval s vlasy a nakonec jsem se konečně ujistil

co Henna je moje spása a moje volba pro vlasy.

Poprvé jsem před dvěma měsíci maloval vlasy s hennou - moje první zkušenost. Koupil jsem 25 gramů henny za 20 íránských rublů a byl příjemně překvapen výsledkem. Moje vlasy začaly házet ryzhinu - získal měděný záliv.

Ale po měsíci vypadla henna z vlasů a znovu jsem se vrátil k původní barvě vlasů - bělené konce a živé kořeny.

Čekala jsem dlouhou dobu, kdy by prošel měsíc, aby míchala henu a znovu ošetřovala vlasy, aby mi dala vlasy bohatý, krásný odstín.

Tentokrát na dovolené v kufru jsem dal balíček až 125 gramů iránského uměleckého henna.

Zbarvená henna s vroucí vodou se zbarvila jako obvykle, ochlazená na vlasy a držela se 5 hodin. Ale tentokrát jsem si pro takové krátké vlasy vybral více než polovinu balení (asi 80-90 gramů). Všechny vlasy byly v kaši a dokonce i vepřová kaše nebyla udržována na vlasu nad přebytkem.

Nepřidávám olej do henny - zdá se mi, že barvení je s nimi jemnější a barva je ve vlasech ještě horší. Kromě toho jsou mé vlasy velmi mastné a henna je trochu vysuší - mám rád tento efekt, stávají se objemnými, stávají se méně tuky. Proto všichni ti, kteří mají mastné vlasy: Henna jemně vysuší pokožku hlavy a vlasy. To je pro mě obrovský přínos. Používal jsem k tomu Calendula.

Opékaná henna na dlouhou dobu s vlasy - asi 10 minut. Bez šamponu, jen trochu vody.

A když jsem usušil vlasy a uviděl konečný výsledek v suché formě, byl jsem šokován - já - byl něco jako Mila Jovovič z filmu "5. Element" - krátké vlasy jasného stínu. Ne, samozřejmě jsem byl daleko od Míly, ale stále se to ukázalo velmi jasně.

Ve srovnání s prvním obrazem to byla furore, Redhead bezdyzhiy Furor.

Vzpomněl jsem si na slova mé matky (kadeřník se zkušeností za 30 let) - budete vypadat jako smažená (taková květina).

Osvětlené hroty byly jasně oranžové a živé vlasy (mé světle hnědé vlasy) začaly svítit červeně. Mám ombrový efekt.

Z toho jsem se naučil lekci: pokud chcete intenzivnější barvu - nemusíte se omlouvat za hennu, pokud chcete trochu zrzka - aplikujte na vlasy mírnou hennu.

Byl jsem v tak jasné barvě nepohodlný. A tak jsem se rozhodl, že si příští den umyji vlasy - není žádoucí, aby si vlasy po malování po dobu 3 dnů umyl, aby lepší barvu opravili. Ale můj úkol byl opak - tak za den bych si umyl vlasy a umyl jsem je každý den. Zatím, 4. den jsem nedostal požadovaný odstín - červená, ale ne ostrá, spíše světlá, ale ne vulgární. Obecně platí, že zde je:

Nyní henna bledá v mých vlasech, ale stále se mi vlasy stávají krásnou červenou barvou.

Proč se zastavím u íránské henny a nechci nic jiného vyzkoušet (teď jsem konzervativní a chci zůstat červená, dlouhé červené kudrlinky v mých snech)

1) Henna dělá mé barvy vlasů jasné a šťavnaté. To dává živost mému obrazu.

2) Henna nezkazí vlasy, ale zachází s nimi.

3) Henna uschává vlasy - nezasychá mi vlasy, ale vede k rovnováze.

4) Po rychlém růstu vlasů henny.

5) Účinek blokování struktury vlasů - spolu s laminováním a podobnými módními postupy.

6) Henna se odmyje a barvu lze ovládat.

7) Stojí za to penny.

Můžete si zakoupit v každém obchodě.

A teď o nevýhody: První dny po natírání, polštářky a ručníky se mohou špinit, ale žluté skvrny vymyjí.

Další mínusy, nevidím.

A konečně jsem se rozhodl ukončit recenzi s malou chronografií vlasů: s vlastními obrázky, barvením, účesy apod. : "ALEBO JAK JSEM DO JEHNA":

No, teď vypadám takto:

Opravdu se mi líbí Henna - mnozí lidé mi píší, že indická henna je ještě bohatší, to je důvod, proč to nekupuju - iránský ma vykresluje dobře.

Dívky jsou krásné.

Doufám, že moje zpětná vazba byla nápomocná, budu rád na otázky a připomínky.

Jak si vybrat hennu a správně barvit vlasy tak, aby nebyly žádné zklamání

Jakékoliv malování kudrlin v různých měřítcích porušuje strukturu vlasových prutů. To může být vyloučeno, pokud budete mít pro procedury přírodní produkty. Mnoho žen praktikuje henna barvivo na vlasy, protože dává požadovaný odstín a léčí prameny. Barva nemusí být červená - můžete vybrat hnědé, zlaté nebo červenavé tóny. Kombinace henny s jinými přírodními složkami je dalším způsobem, jak diverzifikovat paletu užitečných barviv. Abyste mohli úspěšně zvolit barevné schéma, správně malovat doma a dlouhou dobu opravit výsledek, je třeba pečlivě prozkoumat vlastnosti kompozice rostlin a všechny nuance její aplikace s příklady z fotografií a videí.

Co je to henna, jak se používá

Rodinou přírodních surovin jsou země střední a východní Afriky. Tam je dva-metrů kvetoucí keř roste se specifickým zápachem lawonia a ne-pichlavý, od listů kterého henna je získán - zelenkavá prášek.

Dává kudrlinám jasný odstín a přispívá k jejich zlepšení, protože má bohatou kompozici, která zahrnuje:

 • Chlorofyl je antioxidant, který pozitivně ovlivňuje stav pokožky;
 • polysacharidy - zvlhčují kůži a normalizují práci mazových žláz;
 • pryskyřice - poskytují vlasům lesk a hedvábnost;
 • Kyselina hennotanová - má antibakteriální účinek, snižuje zánět, odstraňuje lupy a posiluje kořeny. Je zodpovědný za jasnost stínu;
 • pektiny - redukuje tuk, obaluje vlasové šachty, vizuálně vytváří silnější vlasy, absorbuje toxiny;
 • estery, vitamíny - zlepšuje krevní oběh, tonizuje pokožku.

Henna na vlasy se získává ze spodních listů keřů. Horní části jsou také promyty do prášku, ale slouží k vytváření dočasných tetování na pokožce a barvivo.

Na rozdíl od chemických barviv má henna zcela přírodní složení, nepoškozuje prameny a dokonce posiluje chloupky, aktivuje jejich růst. Díky tomu se rostlinná složka používá k barvení nejen kudrlin, ale i řas, obočí a pro muže - vousy. Mnohé obchody nabízejí tuto službu, můžete také provést sami sebe.

Je to důležité! Barvení s hennou vyžaduje pečlivou přípravu a delší dobu trvání než trvalé nátěry.

Typy Henny

V závislosti na zemi původu a různých možnostech přírodního barviva existuje několik odstínů henny na vlasy.

Íránský

Umožňuje získat bohatou červenou barvu. S ostatními přírodními složkami jde dobře, aby získal rozmanitý sortiment: od karamelu po čokoládu. Chcete-li to provést, můžete barvu smíchat s kávou, kurkuma, čekankou, esenciálními oleji a odvar z bylin.

Obyvatelé Íránu nutně spojují hennu s étery, aby obnovili prameny, navlhčili je, posilovali a také dodávali lesk.

Súdánština

Zelený prášek se stejným názvem pro barvení vlasů v salonu nebo doma je přinesen ze Saúdské Arábie. Používá se k získání měděného odstínu, který je odolný a bohatý.

Soudánská henna je často kombinována s Basma. Můžete je kombinovat do jednoho kontejneru a získat teplou červenavou barvu kaštanu. Další možností je konzistentní barvení vlasů ve dvou fázích (henna by měla být první). Výsledkem je, že vlasy budou mít studený popel.

Indie

Má bohatou paletu, která je prezentována v pěti barvách. Přírodní barva:

 • zlatá;
 • hnědá (kaštan);
 • burgund;
 • mahagon;
 • černá, která je spíše jako nádech hořké čokolády.

Indická verze prášku ze zákonů je široce používána pro terapeutické účely: proti vypadávání vlasů, k boji proti lupům, k obnově vlasů po vystavení chemickému barvení nebo curlingu. Tato henna může být také kombinována s jinými odrůdami rostlinného barviva, dalšími přírodními složkami (kurkuma, čaj, káva, víno, řepná šťáva a další).

Bezbarvé

Používá se v případech, kdy vám barva vlasů vyhovuje a jejich stav není.

Tato verze přírodních surovin se získává ze stonků Lawsonia, které neobsahují barvicí pigmenty, ale mají celou řadu užitečných látek.

Bezbarvá henna se používá pro:

 • dává kadeřům pružnost, lesk, pružnost;
 • odstranění lupů;
 • posílit folikuly;
 • Stimulace stimulace růstu;
 • řešení problémů s nadměrnými mastnými vlasy.

Bílá

V důsledku použití takového léčiva se kudrlinky stanou světlejšími několika tóny a podle některých výrobců budou úplně bílé.

Nezapomeňte: není možné dosáhnout tohoto účinku najednou pomocí přírodních barviv, zvláště pokud provádí takové experimenty žena s hnědými vlasy nebo brunetka. Ve směsi, nazývané bílá henna, skutečně obsahuje bylinnou složku, ale v malém množství. Vše ostatní jsou syntetické přísady, které agresivně ovlivňují strukturu pramenů, stejně jako čisticí prostředek.

Nástroj je levný a při správném používání není vlasům příliš poškozen. Ovšem, samozřejmě, nemá na kadeře léčebný účinek jako jiné druhy rostlinného barviva.

Další informace o blesku na bílé henny na našich webových stránkách.

Pozor! Růžová, fialová, černá a jiná barevná nebo tónovaná henna jsou výsledkem syntézy chemických složek a nikoliv přírodních surovin. Pečlivě prostudujte kompozici na obalu, abyste nekoupili lék, jenom trochu připomínající prášek od firmy Lawson.

Výhody a nevýhody

Použití přírodního barviva na vlasy je neocenitelné a je to, že vlasy:

 • nehrozí z chemických kompozic. Pro mnoho dívek problém výběru - barva nebo henna - není ani za to;
 • je zdravější, hladší a lesklé;
 • získá jasný odstín;
 • začíná růst rychleji.

Henna posiluje vlasové kořeny a upravuje mazové žlázy. Je to užitečné, protože se může zbavit problémů s lupinami a ztrátami. Vlasy se rozdělí a zlomí méně.

Další významné výhody rostlinných surovin: má několik krásných barev, je levná a nevyžaduje speciální dovednosti při používání, vhodné pro barvení vlasů doma, téměř nezpůsobuje alergické reakce.

Jaká je nejlepší henna na kadeře? Ten, který neobsahuje syntetické přísady a nejlépe vyhovuje vašemu typu barvy.

Současně mnoho vědců, trichologů a kadeřníků varuje ženy před častým používáním přirozené složky v barvení. Jednou z hlavních nevýhod heny je, že s pravidelnou změnou barvy s jeho pomocí se prameny stávají suchými a konce se rozdělí.

Důležitý bod! Ti, kteří mají vlasy, nepatří k tukovému nebo normálnímu typu, můžete použít barvivo lépe ne více než 1 krát za 2 měsíce (bezbarvá verze - jednou za 2 týdny).

Další nevýhody rostlinného prášku:

 • ne velmi efektivně obarvené šedé vlasy a blond vlasy;
 • se nevztahuje na umělé barvy. Můžete umýt hennu z vlasů, jak to udělat správně, dozvíte se na našich stránkách;
 • vyrovnává kadeře po permu;
 • mizí na slunci;
 • pokud je zneužíván, může dělat prameny nudné, tvrdé, vyvolat ztrátu vlasových šachet.

Někteří kadeřníci jsou přesvědčeni, že henna dlaždice, kde jsou přidávány další živiny, přináší velké výhody nejen práškům.

Kontraindikace

Neexistují žádné kategorické kontraindikace používání přípravku, ale při použití přírodních surovin se stává nanejvýš omezeno:

 • nedávná bio nebo chemická vlna;
 • předběžné trvalé zabarvení;
 • suchá pokožka hlavy a stejné vlasy;
 • přírodní nebo umělá blond - s vysokým stupněm pravděpodobnosti kudrlinky získá zelenou nebo nažloutlý odstín;
 • těhotenství a kojení - v důsledku hormonálních změn nesmí vlasy měnit barvu.

Mnohé matky a jejich dcery se zajímají o otázku, jak starý může být natřen hennou. Výrobci neposkytují jasné pokyny k této záležitosti, ale pokud mladá kráska 12-14 let požádá o změnu přirozené barvy, je lepší použít přírodní kompozici než chemickou.

Na fórech sdílí některé ženy pozitivní zkušenost s barvením vlasů dokonce desetiletých dívek. Použití přírodních surovin by mělo být rozumné a umírněné, zejména pokud jde o dítě. Kvalita výrobku je také důležitá. Henna od Lady Henna, Lush a dalších firem si zaslouží dobré recenze.

Hnědé odstíny vlasů

Nejpozoruhodnější je henna vlasové zbarvení na dívkách s tmavými kudrlinami. Jsou vhodné pro téměř všechny odstíny všech druhů prášku nebo dlaždic. Hnědá indická henna - nejlepší volba pro majitele světlé hnědé nebo světle hnědé vlasy.

Pokud přidáte kurkuma, můžete získat lahodnou barvu mléčné čokolády. Vznešený odstín vínové révy se může zředit řepkovým džusem: tmavé kudrlinky získají odstín zralé třešně.

Přírodní hnědé vlasy dokonale harmonizují s hennou mahagon nebo černou.

Barviva z Íránu dá jasně červenou barvu. Ale pokud si ji vezmete jako základ a kombinujete se s jinými přírodními ingrediencemi, bude zde vynikající jasná paleta zlatavě hnědých a červenavých odstínů:

 • k získání bohaté hnědé, čokoládové, kaštanové, je třeba přidat kávu, muškátový oříšek, skořápky z vlašských ořechů, odvar z dubové kůry;
 • kaštanová barva vlasů - výsledek kombinace íránského barviva se skořicí, světlejší odstín červené - výsledkem kombinace s zázvorovými nebo petrželovými étery, čajovým stromem;
 • odvar z cibulových peel vytvoří atraktivní okrové barvy a kurkuma nebo heřmánek vytvoří zlatou barvu;
 • mandarinka a pomerančové peelingy dodají vlasům žlutooranžovou barvu;
 • přidání čekanky vám umožní získat krémově-zlatý tón;
 • krásná rubínová barva dává šťávu z řepy, brusinek nebo červeného vína;
 • abyste dostali švestku, musíte přidat k íránskému barvivu šťavnaté zelí;
 • Barva pšenice bude výsledkem míchání přírodních surovin s odtučněním z heřmánku, kořenem pampelišky nebo křenem.

Pozor! Kromě toho, že vlasy mají požadovanou barvu, mají všechny tyto kombinace pozitivní vliv na stav vlasů, vyživují je, saturují s vitamíny, posilují kořeny a zlepšují krevní oběh.

I když prášek od firmy Lawson se nedoporučuje blondům, některé z řady kombinací iránské barvy s přírodními přísadami jsou také vhodné pro ty, kteří mají světle hnědé vlasy. Především se týká světle červených, zlatých odstínů a také smetany, pšenice.

Můžete také věnovat pozornost zlaté indické henně. Chcete-li zvýšit efekt, někteří blondýři přidávají kurkuma a skořici.

Přírodní barvivo ze Súdánu, které dodává měděný odstín na kaštanové vlasy a jasně červené světlo, často kombinované s basma, stejně jako bezbarvá henna. Jako výsledek můžete získat několik krásných barev pro malování šedých vlasů nebo jasné barvy na blond, tmavé vlasy.

Některé úspěšné kombinace:

 • Súdán + bezbarvá (1: 1) = jahodový blond na šedých zámcích nebo světle červená na hnědých, hnědých kadeřích;
 • henna + basma v poměru 1: 2 = bohatá hnědá a pouze na černém vlasu - hluboký kaštan;
 • pokud kombinujete stejná barviva stejným způsobem, dostanete hnědou měď s různými stupni nasycení (v závislosti na původní barvě vlasů).

Také pro šedé vlasy můžete vzít hnědou indickou variantu přírodního barviva. Dobrý výsledek dává kombinaci s kávou. Chcete-li maskovat šedé prameny, možná budete potřebovat více než jednu proceduru natěsnění. Vše závisí na typu a struktuře vlasových tyčí. Jak namalovat Sedunu s hennou, Basma, zjistěte na našich webových stránkách.

Je možné barvit vlasy hennou

Neměli byste používat zeleninovou kompozici k úpravě vlasů po chemickém složení, protože barva jako výsledek bude neočekávaná. Totéž platí, pokud chcete aplikovat trvalou drogu na vlasy, která byla předtím namalována hennou.

Recenze mnoha dívek a kadeřníků obsahují varování: v tomto případě je pro někoho zřídka, aby se vyhnul zelenému odstínu nebo žlutému pigmentu, protože přirozené barvivo obklopuje prameny, což zabraňuje změnám struktury chemických složek. To je zvláště patrné, pokud nejprve potřebujete použít hennu pro barvení a pak musíte zvlnit kudrlinky.

Rada Provedení takových manipulací doma je téměř nemožné. Pokud se chcete dozvědět, jak barvit vlasy po henně, obraťte se na majitele v salonu.

Pravidla a funkce, aplikační tipy

 1. Před nákupem zkontrolujte trvanlivost výrobku. Nepoužívejte zbytečný a příliš levný produkt: jeho kvalita bude pochybná.
 2. Při přípravě přípravku neberte kovové nádobí. Vyměňte ji sklem (keramika nebo plast může způsobit skvrnu).
 3. Zředěná henna by měla být okamžitě v správném množství. V chladničce nebude stát.
 4. Nemůžete vařit suché znamená vařící vodu. Je povoleno používat teplou vodu, jejíž teplota se pohybuje mezi 70-80 ° C
 5. Vlastníci tenkých pramenů je lepší nahradit vodu kefír. Před zředěním přírodního zbarvovacího komponentu zahřejte fermentovaný mléčný výrobek a předem ho vyjměte z chladničky.
 6. Optimální množství henny pro vlasy do 10 centimetrů je asi 100 gramů, pro péči - 200 gramů. Pokud se kadeře dostanou do ramen, budete potřebovat 300 gramů, až do pasu - 0,5 kilogramu. Jedná se o přibližné pokyny, bez ohledu na to, zda chcete namalovat přes šedé vlasy nebo chcete úplně změnit barvu vlasů.
 7. Vezměte prosím na vědomí, že výsledná směs by měla vypadat jako hustá kysaná smetana nebo houba. Tekutina protéká vlasy, oblečením.
 8. Pokud chcete barvu zředit, připravte jej vodní lázeň. Neumožní droze vychladnout, protože hena musí být aplikována za tepla. Není možné používat mikrovlnku k ohřevu!
 9. Před úplným zbarvením vlasů nejdříve vyladěte 1-2 tenké zámky, abyste předpověděli výsledek.
 10. Rozdělte barvu v čistých kadeřích, začínající od zadní části hlavy: tato oblast je natřena nejhorší.
 11. Nejprve zpracujte šedé prameny.
 12. Doba expozice závisí na požadovaném výsledku. Chcete-li získat lehký odstín, stačí 5-30 minut, pro plné malování potřebujete 30-120 minut. Minimální doba je určena pro tenké a světlé vlasy.
 13. Vypláchněte hennu s výhodou bez šamponu, ale někdy je nemožné, aby to bylo kvalitativně. V případě potřeby použijte mycí prostředek.

Rada Vytvořte zvlhčující masku před barvením henny.

Technika barvení

Než začnete barvení vlasů henna doma, připravte tyto materiály a nástroje:

 • pláště a rukavice k ochraně oděvu a pokožky;
 • sprchový kryt nebo plastový sáček, přilnavý film;
 • hřeben pro oddělení vlasových pramenů;
 • drápy nebo vlasové kolíky;
 • štětec;
 • tukový krém nebo vazelína, olej;
 • pokrmy, ve kterých připravíte kompozici;
 • lžíce nebo hůlku;
 • starý ručník.

Podrobný postup, jak barvit vlasy hennou doma:

 1. Připravte roztok nalitím požadovaného množství barviva vodou. Pokud se chystáte změnit barvu suchých kadeří, přidejte lžíci krému nebo několik kapek másla do kaše (hlavní věc je, že je nerafinovaná).
 2. Nechte barvu ve vodní lázni.
 3. Nasaďte si plášť, rukavice.
 4. Osušte vlas vlasu mastným krémem. Skalp může být ošetřen olejem tak, aby kompozice na něm nezanechala stopy.
 5. Rozdělte suché nebo mírně vlhké vlasy na 4 části: zadní část hlavy, whisky, korunku.
 6. Z každé formy je několik pramenů a jejich barva je konzistentní, začínají od kořenů.
 7. Stabbing malované kudrlinky, jděte do další zóny. Pohybujte se nahoru a pracujte rychle, ale pečlivě.
 8. Plně distribuuje složení vlasů, masíruje vlasy a hřeben.
 9. Omotat hlavu obalem nebo položit plavecký kryt / tašku. Top - ručník.
 10. Po vyčkávání přiděleného času odstraňte izolaci a umyjte hlavu teplou vodou.
 11. Pokud je to nutné, použijte klimatizaci a sušení pramenů pomocí vysoušeče vlasů nebo přirozeným způsobem.

Mimochodem. Mnoho dívek neví, jaké vlasy nosí hennu: špinavé nebo čisté. Obě možnosti jsou možné. Je lepší umýt si vlasy bezprostředně před zahájením procedury, jestliže se chystáte ošetřit prameny, nebo je to 2-3 dny před domem, pokud chcete získat pouze jednotnou barvu.

Barevné recepty

S kefírem

Vhodnější pro majitele suchých, dlouhých, kudrnatých vlasů z přírody. Pokud jsou prameny normální nebo náchylné k rychlé kontaminaci, bude rozdíl v obsahu tuku v produktu z fermentovaného mléka (pro křehké kadeře, které mají nedostatečnou vlhkost, nebude vyžadováno více než 1% oproti 2,5% a vyšší.

Jak udělat hennu pro vlasy v tomto případě:

 • smíchejte prášek s kefírem. Výhodou receptury je, že přirozené barvivo bude potřebovat méně, než když se zředí vodou;
 • přidat kávu, kakao, basma nebo několik kapek svého oblíbeného esteru, pokud si přejete (před aplikací);
 • jemně zahřejte výslednou kaše ve vodní lázni. Mnoho dívek doporučuje zajistit, aby se směs nehýbal;
 • Rozpusťte roztok na vlasy a postupujte podle obvyklých pokynů.

Kyselé médium je optimální pro barvení prášku. Výsledkem je, že barva vyjde jasnější, zlatá, bez výrazného červeného pigmentu a vlasy dostanou další výživu.

Pro čokoládovou barvu

Jak vyrobit hennu pro hlubokou, bohatou čokoládovou barvu? Existuje několik možností.

Recept číslo 1. Složení s přírodní kávy:

 • nalijte 50 gramů zemního nápoje se 150 mililitry horké vody;
 • přivést k varu a vypnout;
 • ponechte naplnit, ale ujistěte se, že teplota neklesne pod 40 ° C;
 • Rozkrájejte 2 kusy dlaždicové henny na jemné struhadlo;
 • míchat s kávou a míchat;
 • pokud je velmi silná, zředěná horkou vodou;
 • ohřejte ve vodní lázni a použijte podle pokynů.

Číslo receptury 2. Chcete-li posílit vlasy a dát jim lehký kámen, můžete použít bezbarvou henu a husté z nápoje. Smíchejte je rovnoměrně (2 polévkové lžíce), po zředění prášku malým množstvím vody. Kudrliny budou měkké, hedvábné a zdravější.

Recept číslo 3. Dalším způsobem, jak získat krásnou hnědou barvu, je kombinovat stejné množství suchého barviva a mleté ​​skořice. Pokud užíváte bezbarvou hennu a koření, můžete lehce odlehčit tmavé vlasy, zvlhčit a nakrmit je.

Poměr složek - 30 gramů prášku ze stonků Lawsonia + 40-50 gramů skořice + 100 mililitrů horké vody. Nejdříve se rozpustí henna a přidá se aromatické koření. Doba expozice na hlavě - 4-6 hodin.

Zlatý odstín

Ti, kteří chtějí dosáhnout zlatého odstínu, budou potřebovat tyto recepty:

 • lžíce suchých heřmánek květiny vařit 50 mililitrů vroucí vody, nechte na půl hodiny. Zředit barvivo touto infuzí (nemůžete filtrovat);
 • nebo zředěnou suchou hennu pro barvení vlasů s kurkerem (alternativou je šafrán). Poměr je 1: 1. Poté směs připravte vodou.

Mimochodem. Pro intenzivní zázvorovou barvu smíchejte tyto složky: 3 díly rostlinného prášku a 1 díl skořice, kurkuma a zázvor. Vylepšení sytosti barvy pomáhá spíchnout čaj místo vody.

Pro červený odstín

Jak dělat hennu správně, aby vlasy červený nádech? Existuje několik způsobů:

 1. Smíchejte je rovnoměrně s kakaem a zředěte vodou podle pokynů. Poměr suchých složek je 1: 1.
 2. Použijte k rozpuštění práškové infuze čajové karkády, přičemž užíváte bohaté, silné čajové lístky.
 3. Přidejte brusinkovou šťávu nebo šťávu z červené řepy, červené víno do suchého přípravku (množství viz konsistenci henny).

Některé dívky se podařilo vyrobit domácí ombre hennu, pomocí receptů bleskových kompozic pro malování špiček vlasů.

Jak opravit hennu na vlasy

Kolik se drží na kadeřích získaných výsledkem barvení henny - závisí na struktuře, druhu vlasů. Podle recenzí se toto období pohybuje od 2-3 týdnů po 2-3 měsíce. Samozřejmě, s delším účinkem, musíte pravidelně aktualizovat tipy.

Chcete-li zachovat barvu delší, postupujte podle jednoduchých doporučení:

 1. Výrobek zředit v kyselém prostředí - kefír, zakysaná smetana, odvar z rebarbory. Můžete přidat citronovou šťávu (navíc zesvětlit vlasy).
 2. První 2-3 dny po natírání se vyvarujte mytí vlasů šamponem a balzám, protože v tomto okamžiku pigment pokračuje.
 3. Po postupu změny barvy opláchněte vlasy odvar z růžových boků, šalvěje nebo ocet (lžíce libovolné složky na litr studené vody). Použijte recept po každém kadeře.
 4. Používejte šampony pro zachování barev. Nesmí obsahovat silikony nebo být navrženy tak, aby se zbavili lupů.
 5. Moisturize vlasy po henna barvení vlasů, ale nepoužívejte přírodní oleje pro toto.
 6. Plavte méně často v chlorované vodě a méně na slunci.
 7. Koupit tónované šampony pro udržení barevných schémat (existují ty, které obsahují hennu).

Přírodní komponenty jsou bohatstvím pro krásu a zdraví vlasů, zvláště pokud tyto látky také poskytují příležitost experimentovat s novou barvou. Henna různých odstínů v tomto ohledu je velmi populární, i přes probíhající debatu, která je více v ní: výhody nebo nevýhody, výhody nebo škody. Při správném používání nástroje dokonale nabarví kadeře i šedivé vlasy.

Pokud nepoužíváte přírodní barvivo, dodržujte pravidla použití a nezapomeňte na další výživu vlasů, výsledek se vám bude líbit. Koneckonců, pokud si myslíte, že recenze, některé ženy malovat prameny po několik let v řadě, a po celou dobu jsou spokojeni s přírodním barvivem z východních zemí.

Nedůvěřujte populárním receptem? Připravili jsme pro vás ty nejlepší produkty pro barvení vlasů:

Pro Více Informací O Suché Vlasy