logo

Jak provokovat vitamíny B1, B6, B12?

Vitamín B1 a Vitamin B6 - 1 ml injekce v horním vnějším kvadrantu hýždí nebo subkutánně v oblasti brachiálního svalu (v horní části ramene). Alternate. V praxi je snadnější psát i sudé a liché, tj. distribuovat drogy denně. Vit B12 se vnáší do tzv. Směsi podle Boyka v noci: Vit B12 - 1 ml (500 gammas) + Analgin 50% - 2 ml + Novoain 0,25% - 5 ml + Analgin 50% - 2 ml. Dobré pro osteochondrózu, nemoci kloubů.

Ujistěte se, že zjistíte, zda jsou alergické jevy na užívání vitamínů skupiny B, Novocain.

Stejný lék Milgamma, který kombinuje komplex výše uvedených vitaminů. Na 2 ml intramuskulárně každý druhý den nebo denně. Kurz - 10 injekcí.

Mimochodem: dávám recept. Používám to sám dlouho. Na 5 ml (na 5 ampulí) všech vitaminů (B1, B6, B12) stříkačkou naplním šampon, který používám, trochu vůně léku, ale na tom nezáleží! Vlasy se stávají silnějšími, pružnějšími a lesklejšími. Ověřeno! Starý recept od kadeřníka.

Vitaminy komplexu B mohou být propíchnuty nezávisle doma.

Je důležité si uvědomit, že injekce se provádí v

Je třeba rozlišovat mezi B6 a B12, protože jejich působení je neutralizováno při společném použití. Je lepší, že mezi pricky B6 a B12 je časový interval za den.

Také B1 a B6 nejsou kombinovány. V tomto případě B6 potlačuje B1.

Podrobný schéma injekce je popsáno níže.

Důležité je také, že dávkování a čas injekcí se musí nutně koordinovat se svým lékařem. Zpravidla se injekce provádí buď ráno nebo večer. A dávkování je individuální pro každý případ prevence nebo léčby.

Problém spočívá v tom, že některé vitamíny jsou neslučitelné. Například se předpokládá, že B1 a B6 jsou nekompatibilní, protože pyridoxin bude mít potlačující účinek na thiamin. B6 a B12 jsou také neslučitelné. B12 zničí B6 s akumulací kobaltu. Je lepší popíjet vitamíny zvlášť. Tři záběry denně - ráno, odpoledne, večer. Nebo střídavě přes den. Závisí na léčebném režimu. Potřebujte špičku na horní části hýždí. Nezapomeňte zkontrolovat režim vitamínů u svého lékaře.

Tyto vitamíny, jmenovitě B1, B6, B12, patří k těm lékům, které je třeba injikovat intramuskulárně, což znamená, že pokud dostanete takovou injekci, nejvýhodnější místo bude horní část hýždí. Ve skutečnosti tito lidé, kteří vstoupili na kliniku a podali si tělo vitamíny, vědí, že to dělají tam.

Samozřejmě, pokud si uděláte takové injekce, pak byste se nejprve měli poradit se svým lékařem, jelikož samotné vitamíny mohou způsobit poškození, ale pokud je vše normální, můžete je pichnout na stranu stehna nebo dokonce do břišního svalu.

Stejně jako všechny záběry. Rozdělte hýždě do čtyř částí a okořte horní část hýždě (téměř pod dolní část zadní části). A vy musíte pichat jednou denně. Je žádoucí nikoliv ve stejném hýždě, ale každý den v jiném. A co je nejdůležitější, před injekcí si umyjte ruce a dezinfikujte je.

Neřeknu pro vitamín B1, ale vím, že B6, B12. vitamíny B6 a B12 současně můžete pichat. A není to jen možné, a přesně to dělají lékaři, předepisující současně tyto dvě posilující přípravky. Jeden z nich je pichlavý každý den a druhý každý druhý den, protože to je trochu bolestivé a tělo je vnímáno horším. B6 injektován každý druhý den. B12 - každý den. To znamená, že jedna injekce se provádí jeden den a dvě injekce druhý den.

Prick vitamíny B6, B12 je nutné intramuskulárně. Provedl jsem tento postup osobně. Byl jsem pichl po celý týden (nebo dokonce deset nebo dvanáct dní), protože bylo nutné injektovat nejméně šest injekcí B6. Jedná se o velmi bolestivou injekci, která se dlouhodobě řeší.

Ale po takovém léčení jsem se cítil velmi dobře, rovně, křídla za mými zády rostly. Bolestné příznaky zmizely (podle mého názoru došlo k asténnímu útoku). Je pravda, že na místech, kde byl podáván vitamin B6, byly velké modřiny, ale pak zmizely. Bylo poněkud bolestivé sedět, ale léčba byla obecně úspěšná. Neměl jsem z těchto injekcí žádné špatné účinky nebo komplikace.

Návod na výkaly vitaminů b6 a b12

Pokyny pro použití vitaminu B12

Většina obyvatel naší země osobně čelila tak nepříjemným problémům jako společná patologie, radikulitida, neuritida, neuropatie a anémie. Zvláštnosti klimatu, stravovacího chování, životního stylu a přítomnosti chronických onemocnění nevyhnutelně vedou k vzniku jakékoliv z těchto patologií.

Tato onemocnění často vedou k slabosti, únavě, snížení výkonu a paměti, výskytu bledosti pokožky a dokonce i výrazného bolestivého syndromu. Existuje však bezpečné řešení tohoto problému.

Kurs konvenční léčby vitamíny, konkrétně intramuskulární injekce vitaminu B12, může vést ke zmizení skutečných onemocnění a jejich příznaků.

Vitamin B12: Vlastnosti

Podle pokynů k použití je farmakologickým názvem vitaminu B12 kyanokobalamin. Tato látka má vysokou biologickou aktivitu, která jí umožňuje podílet se na všech typech metabolismu. Cyanokobalamin má stále mnoho pozitivních účinků na tělo:

 • Je stimulátorem regeneračních procesů téměř všech tkání lidského těla.
 • Příznivý účinek na metabolické procesy v nervových vláknech obnovuje ztracenou funkci neuronů.
 • Normalizuje činnost hematopoetického systému.
 • Obnovuje funkci nervového systému, stejně jako vnitřní orgány jako játra a slezina.
 • Snižuje hladinu cholesterolu v periferní krvi.

Navzdory mnoha dopadům je hlavním farmakologickým působením vitaminu B12: antianemický účinek, stimulace erytropoézy (tvorba nových erytrocytů), hematopoéza - syntéza jiných krevních buněk, stejně jako schopnost obnovit nervové buňky a prvky tkáně chrupavky.

Vitamín B12 se vstřebává do střeva. Tento proces však trvá poměrně dlouho (několik hodin) a většina vitaminu je z těla odstraněna bez toho, aby vstoupila do systémové cirkulace. Kvůli této vlastnosti se kyanokobalamin vyrábí v ampulích, které obsahují roztok pro intramuskulární injekce.

V návodu k použití tohoto léku jsou předepsány všechny nemoci a stavy, při kterých lékaři doporučují léčbu tímto lékem. Tyto podmínky zahrnují:

 • Patologie nervové tkáně: neuralgie, polyneuritida, ischias.
 • Chronická anémie s nedostatkem vitamínu B12. Jedná se o takové nosologické onemocnění, jako je Addison-Birmerova choroba, alimentární makrocytická anémie apod.
 • Jako další léčivý přípravek pro léčbu anémie způsobené nedostatkem železa, aplastických a post-hemoragických stavů.
 • Jako součást komplexní léčby hepatitidy, jaterní cirhózy, alkoholismu, hepatocelulární insuficience.
 • Používá se také při mnoha vrozených nemocech: Downovu chorobu, mozkovou obrnu, amyotrofickou laterální sklerózu, funicularní myelózu a jiné patologické stavy.
 • Dermatologická patologie kůže: psoriáza a různé typy dermatitidy.
 • Radiační onemocnění
 • Dlouhotrvající migréna se sklonem k progresi.
 • Maligní novotvary gastrointestinálního traktu.
 • Různé onemocnění infekčního profilu.

V mnoha případech není kyanokobalamin vhodný pro monoterapii, ale je pouze jednou ze složek léčení. Navzdory tomu lékaři často využívají tuto látku k dosažení rychlejších a lepších výsledků.

Kontraindikace

Roztok cyanokobalaminu v ampulích je svou povahou vitamin, jehož složení se neliší od složení potravy. Přirozenost a bezpečnost této drogy způsobují spíše špatný seznam kontraindikací. Konkrétně:

 • Přecitlivělost těla na látku.
 • Trombóza, zvýšená srážení krve.
 • Erytrocytóza (obsah červených krvinek nad normálem).

Také léčivo v ampulích je kontraindikováno těhotným ženám, protože existují klinické údaje o jeho škodlivém účinku na plod.

Pokud má pacient normální hladinu hemoglobinu a červených krvinek, není vhodné mu přiřadit cyklus vitamínové terapie kyanokobalaminem. A samo-předepisování jakýchkoli léků může mít katastrofální důsledky.

Nežádoucí účinky

Porušení pokynů k použití a doporučení lékaře mohou vést k výskytu bolestí hlavy, závratě, pocitů emočního vzrušení, bolesti v srdci, palpitace srdce a alergických reakcí.

Je to nedodržení kontraindikací, dávkování a technik injekcí a vedou k podobným jevům. Abyste se jim vyhnuli, postupujte podle pokynů lékaře.

Způsob použití

Injekce cyanokobalaminu se může provádět pod kůži, do svalu, do žíly, stejně jako intralumbálně, tj. Uvnitř páteřního kanálu. Nejčastěji se však injekce podávají intramuskulárně.

Dávkování léku se pohybuje od 15 do 500 nebo dokonce 1000 μg denně. Závisí to na stavu pacienta a jeho nemoci. Doba trvání kurzu se také liší a je zvolena lékařem individuálně. V průměru je léčba vitamínem 10-15 dní.

Obvykle se předepisuje 1 injekce denně. Jedna ampule obsahuje 1 ml léku, který obsahuje 500 nebo 200 μg vitaminu.

Je třeba si uvědomit, že v téže injekční stříkačce nelze kombinovat vitamíny B12, B6 a B1, protože farmakologicky nejsou kompatibilní ve svém složení.

Z výše uvedeného vyplývá, že lék je pro tělo bezpečný a velmi užitečný. Je výhodnější použít roztok B12 v ampulích, avšak pokud je možné pouze perorální podání, provádí se v kombinaci s kyselinou listovou, aby se zlepšil absorpční proces ve střevě.

Během léčby cyanokobalaminem by měla být monitorována dynamika obrazu periferní krve. Po dosažení cílových hodnot erytrocytů a hemoglobinu je léčivo zrušeno.

Použití vitaminu B12 při komplexním léčení onemocnění kloubů, nervových nebo pojivových tkání nejen vede ke zvýšení farmakologického účinku hlavních léků, ale také zabraňuje progresi patologie.

Přípravky vitaminu B12 v ampulích

Vitamín B12 má schopnost hromadit se v lidském těle a konzumovat podle potřeby. Přísně řečeno, vitamin B12 je skupina látek, které mají podobnou strukturu, vlastnosti a funkce, ačkoli nejčastěji tímto názvem se rozumí pouze kyanokobalamin. Když z nějakého důvodu začne organismus pociťovat nedostatek této látky, přijde k záchraně vitamín B12 v ampulích - nejvíce rozumná forma uvolnění, která zahrnuje zavedení látky do těla injekcí.

Biologická role vitaminu B12 spočívá v regulaci buněčného dýchání a vaskulárního tónu, účasti na syntéze nukleových kyselin, dozrávání buněk zárodečných samců, tvorbě krve. Nedostatek vitamínů může vést k závažné anémii, neplodnosti, poruchám paměti, závratě, kritické ztrátě svalů, zvýšenému riziku infarktu myokardu a mrtvice a ulcerativním lézím gastrointestinálního traktu.

Jak můžete vidět, lékaři mohou mít mnoho důvodů předepsat cyanokobalamin v injekčních lahvičkách a neměli byste se bát.

První příznaky nedostatku vitamínu B12 v těle jsou brnění a svědění na špičkách prstů. Téměř každý vegetarián čelí těmto pocitům na začátku své bezmínkové stravy.

Přípravky vitaminu B12 jsou v současnosti k dispozici ve třech dávkových formách:

 • roztoku v injekčních ampulkách

a kapky (nebo sprej) pro intranasální použití.

Posledně uvedené dvě formy jsou samozřejmě pro pacienta výhodnější, protože nevyžadují bolestivé injekce pro podání. Injekce vitaminu je však nejúčinnější, protože umožňuje dosáhnout léčebného účinku v kratším čase.

Navíc perorální podávání vitaminu B12 ve formě tablet je neúčinné při poruše ileu se sníženou produkcí faktoru hradu, což přispívá k absorpci cyanokobalaminu ve střevě. U helminthických invazí je také snížena biologická dostupnost perorálních forem vitamínu.

Přípravky vitaminu B12 v ampulích

Roztoky vitaminu B12 pro injekci se používají k léčbě lézí nervového systému různé povahy, s vážnými operačními operacemi na gastrointestinálním traktu, těžkou intoxikací, narušenou tvorbou krve.

Někdy je nutné podávat roztoky vitaminu B12 lidem s přísnou vegetariánskou stravou, protože přirozený vitamín se nachází hlavně ve živočišných produktech.

Cyanokobalamin

Cyanokobalamin je vodný roztok vitaminu B12 s chloridem sodným. K dispozici v různých výrobcích v ampulích obsahujících 0,2 a 0,5 mg vitaminu B12.

Roztok zavedte intramuskulárně, intravenózně, subkutánně nebo intralyumně. Cena této drogy je 30 rublů na 10 ampulí.

Podle pokynů pro použití vitamínu B12 v ampulích "Cyanokobalamin" se z každé poloviny léčivých přípravků podává jedna polovina až tři ampule.

Při myelóze a roztroušené skleróze se lék injektuje do páteřního kanálu.

Tento vitamin B12 v ampulích vyrábí německý koncern Merck. Kontraindikace jsou těhotenství, kojení, věk do 12 let, alergické reakce na složky léku.

Neyrobion je kombinace vitamínů B1, B6 a B12. Indikace pro použití jsou neuralgie a neuritis různých lokalizací. K dispozici ve formě injekčního roztoku o objemu 3 ml v ampulce. Cena balíčku obsahující 3 ampule je asi 200 rublů.

"Byl nám předepsán Trigamma, ale ona byla na recertifikaci. Lékárna uvedla, že existuje analog, Neyrobion, ale bolí mu to pichat. Protože chybí alternativa, koupili jsme ji, teď trpíme. "

Neurubin

Neurorubin je přípravek vitaminu B12 v ampulích (stejně jako ve formě tablet), analogu Neurobionu, vyráběného německou společností Mepha. Je určen pro použití s ​​příznaky vitaminů B12, B6 a B1, s anémií a některými formami roztroušené sklerózy.

Pro jednu injekci se používá obsah 1-3 lahviček, ale pouze lékař by měl předepsat konkrétní dávky!

Vitagamma - vitamin B 12 v ampulích ruské produkce, vyrábí V. Bryntsalov.

Kromě vitaminů B1 B6 a B12 obsahuje také lidokain, který snižuje bolestivé pocity během injekce. Cena tohoto léku je asi 15 rublů za 1 ampuli nebo 60 rublů za balení 5 ampulí.

Nedoporučuje se dětem, těhotným ženám s těžkým krvácením nebo v šokovém stavu.

Trigamma je analog Vitagammy od firmy MosHimPharmPreparat.

Také společně s vitamíny B1, B6, B12 obsahuje lidokain, který redukuje bolest při podávání. Přípravek je kontraindikován u dětí, těhotných a kojících žen, osob se srdečním selháním a těch, kteří vykazují zvýšenou citlivost na injekce vitaminu B12.

Beplex je multivitaminový přípravek prodávaný v krabičkách po 10 ampulkách po 2 ml.

Bepleks obsahuje vitaminy B12, B1, B6, B5 a PP, je určen pro použití při příznaky Hypovitaminóza vitamínů, infekčních onemocnění, zažívací poruchy, neuralgie, encefalopatií a dermatitidy.

"Byli na vyšetření. Diagnóza je anémie v počáteční fázi, porušení krevního vzorce, leukémie. Beplex byl předepsán pro léčbu a hematogen jako profylaxi. Vitamín B12 v pilulkách byl zakázán pít, říkali, že je špatně vstřebáván. A dobře: po měsíci léčby se stav stal mnohem lepší. "

Complegam B

Kompligam B je další ruský preparát vitaminu B12 v ampulích.

Jeho cena je asi 150 rublů na 10 ampulí po 2 ml. Obsahuje vitaminy B12, B1 a B6, stejně jako lidokain jako lokální anestetikum.

Combilipen

Lék Kombilipen je analogický s Compligamem B a obsahuje stejné komponenty. Cena přípravku Combilipen v ampulích činí asi 600 rublů na 10 ampulí po 2 ml.

Předepisuje se neuralgie trojklaného nervového systému, polyneuropatie různých etiologií, zánět nervového obličeje a bolesti v mnoha chorobách páteře.

Návod k použití: lék by měl být podáván intramuskulárně, 2 ml denně po dobu jednoho týdne. Po 7-10 dnech je nutné přejít na injekce s frekvencí 2-3krát týdně, u mírnějších forem onemocnění lze injekce s takovou frekvencí okamžitě provést.

Ze všech přípravků vitaminu B12 v tobolkách by se upřednostňují ty, které obsahují ve svém složení lidokainu - tyto prostředky nejsou tak bolestivé injekce (to by mělo být zároveň být jisti, že nejste alergičtí na lidokain). Jinak se všechny léky od sebe liší a mají podobné účinky.

Je důležité si uvědomit, že v každém případě by měl lékař předepisovat specifické injekce vitaminu B12! Vybírá ten, který je nejlépe vhodný pro konkrétní klinický případ a ten, který bude optimální pro cenu. Samodržení v tomto případě je nepřijatelné.

Návod k použití léků B12

Injekční přípravky vitaminu B12 se zpravidla podávají intramuskulárně. Než popletete vitamin B12, musíte důkladně umyt ruce mýdlem a vodou. Utřete místo vpichu bavlněnou kuličkou navlhčenou alkoholem nebo přípravkem obsahujícím alkohol.

Většina moderních výrobců vyrábí léky v ampulích, jejichž otevírání stačí kliknout na štítku označenou jako tečka v horní části ampulky. Chcete-li chránit prsty před možným zraněním ostrými hranami nebo rozbitým sklem, horní část ampule by měla být zabalena do ubrousku nebo vaty. Při nepřítomnosti štítku je nutné držet nehtový soubor nebo keramickou desku nanesenou na přípravku několikrát na hrdlo ampule.

Lahvička se otevře pohybem od sebe. Otevřené ampule s vitamínem nelze skladovat.

Výběr množství a dávkování přípravku vitaminu B12 v ampulích by měl být v souladu s pokyny, a to by měl být pouze lékař. To platí zejména tehdy, je-li nutno současně provokovat vitamíny B6 a B12 - jestliže jsou podávány nesprávně, takové léky mohou způsobovat vedlejší účinky.

Nedoporučuje se podávat vitaminy B6 a B12 v množství větším než 10 ml na injekci.

Kompatibilita vitaminu B12 s jinými vitamíny

Injekční formy vitaminu B12 jsou zpravidla k dispozici ve formě kombinovaných přípravků obsahujících také vitamíny B1 a B6. Společné zavedení těchto vitaminů výrazně zvyšuje účinnost každého z nich ve srovnání s aplikací samostatně.

Terapeutický účinek kombinace vitaminů skupiny B je spojen s akcelerací metabolismu v nervových tkáních, což přispívá k jeho rychlému zotavení. Proto kombinace vitaminů B1, B6 a B12 v jednom přípravku za nepřítomnosti kontraindikací je výhodnější než přítomnost pouze B12.

Předepsali jsme injekci kapek vitaminu B12. Pro mne je velmi nepohodlné pravidelně chodit na procedury, takže mi náš veterinární lékař píchl. Pokyny pro tento vitamin v ampulích jsou jednoduché, takže se mu podařilo zvládnout. Koupili produkt s vitamíny B6, B1 a B12, doktor řekl, že je to lepší, než kdyby jen jeden B12. "

Galina Pavlovna, Yeremeyskoe

Prichyťte současně vitamíny B12 a B6 je možné (a často dokonce nutné), ale pouze po konzultaci se svým lékařem.

Je třeba si uvědomit, že vitamíny jsou látky s mimořádně vysokou biologickou aktivitou, které provádějí jemnou regulaci různých funkcí těla a mohou nejen zlepšit stav pacienta, ale také způsobit významnou škodu na zdraví, pokud jsou používány nesprávně. Rozhodnutí o potřebě použití vitaminových přípravků na injekci, načasování a režim by proto mělo být rozhodováno pouze lékařem.

Jak udělat snímky: ukázka videa

Vitamin B6 (vitamín B6), návod k použití

Mezinárodní jméno. Pyridoxin (Pyridoxin).

Složení a formulář pro uvolnění. Injekční roztok, 1 ampulka s 1 ml injekčního roztoku obsahuje 0,05 g, 0,1 g nebo 0,15 g hydrochloridu pyridoxinu, v krabičce 10 ks.

 • Farmakologický účinek
 • Indikace pro použití
 • Kontraindikace
 • Nežádoucí účinky
 • Interakce s jinými léky

Farmakologický účinek. Vitamin B6 (pyridoxin) reguluje metabolismus bílkovin. Důvodem je jeho účast v procesech transportu aminokyselin přes buněčné membrány. Pyridoxin zvyšuje obsah kreatininu v proužkovaném svalstvu, který hraje důležitou roli v procesu svalové kontrakce. Podílí se na metabolismu tuků a lipidů, zlepšuje absorpci nenasycených mastných kyselin. Při nedostatku vitaminu B6 (pyridoxin), snižuje aktivitu glukózo-6-fosfát dehydrogenázy - jeden z fermentů přímé oxidace glukózy v pentózofosfátovém cyklu. Pyridoxal-5-fosfát je součástí fosforylázy, která reguluje rozklad glykogenu. Významně ovlivňuje tvorbu krve a imunitu. Vitamin B6 (pyridoxin) syntetizuje erytropoézu, biosyntézu leukopoézy a hemoglobinu; aktivuje buněčné faktory nespecifické imunitní reaktivnostiorganizma.Pomogaet stabilizovat hladinu cukru v krvi, způsobuje, že buňky metabolizovat hladinu glukózy v krvi a konfrontuje poškození očí a ztráty zraku v důsledku diabetické retinopatie. Pravidelné aplikace vitaminu B6 snižuje kyselinu xanthurenovou - nebezpečné chemické vedlejší produkt vitaminu B6, které mohou způsobit diabet.Sposoben odstraněn z rizikový faktor tělesa pro srdeční onemocnění - homocysteinu - aminokyseliny, zvýšeného krevního což vede k cévní mozkové příhody a infarktu myokardu. Při nepřítomnosti vitamínu B6 se krev stává hustší a náchylnější k tvorbě sraženin, které ucpávají tepny. Navíc, pyridoxin působí jako diuretikum, pomáhá snížit retenci vody v těle a v důsledku toho snižuje krevní tlak. Pyridoxin zlepšuje fungování našeho imunitního systému - počet T-buněk. Hraje ústřední roli při udržování rovnováhy ženských hormonů. Pomoc transformace estradiol - estrogen druh - v estriol, který je jeho nejméně škodlivá a nejméně kontseragennoy forma, vitamín B6 působí na jednu z příčin rakoviny u žen. Měla by být nedílnou součástí léčivého programu pro děložní fibroidy, endometriózu nebo fibrocystickou mastopatii. Jako přírodní diuretikum přináší pyridoxin požadovanou úlevu od premenstruačního napětí. V kombinaci s ortofosforečnanem hořečnatým minimalizuje tvorba oxalátu vápníku, což je hlavní složka většiny ledvinových kamenů, vitamín B6 (pyridoxin). Podporuje produkci norepinefrinu a serotoninu - neurochemikálií, které jsou zodpovědné za pocit pohody a dobré nálady.

Indikace pro užívání vitamínu B6. Hypo- a beriberi B6 (léčba a prevence) - podvýživa, dlouhé se vyskytující infekce, průjem, enteritida, sprue, dlouhý stresující stav, je malabsorpční syndrom, stav po odstranění žaludku a tlustého střeva sekcí, hemodialýzu. V kombinované terapii: hypochromní a mikrocytární anemie, Parkinsonova nemoc, ischias, málo nemoc, a Menierovy syndrom, neuritida (včetně diabetes mellitus), neuralgie, vrozené piridoksinzavisimy křeče u kojenců, prevenci záchvatů u pacientů čas příjmu ftivazid; preeklampsie, alkoholismus, poškození jater s etanolem a léky proti tuberkulóze, akutní a chronická hepatitida, zvýšení diurézy a zvýšení účinku diuretik. Dermatitida (včetně atopické a seboroické), herpetické infekce (Varicella zoster, Herpes simplex), psoriáza, exsudativní diatéza.

Kontraindikace při použití vitamínu B6. Přecitlivělost. Peptický vřed a 12 dvanáctníkové vředy, koronární onemocnění srdce.

Nežádoucí účinky Alergické reakce, hypersekrece HCl, necitlivost, pocit tlaku v končetinách - symptom "punčoch" a "rukavic", snížená laktace (někdy se používá jako terapeutický účinek); vzácně křeče (vyskytují se pouze při rychlém podání).

Dávkovací režim. Pro léčbu sideroblastické anémie je 100 mg předepsáno intramuskulárně, 2krát týdně. Doporučuje se současně užívat kyselinu listovou, kyanokobalamin, riboflavin. Při parkinsonismu - intramuskulárně 100 mg / den; pro průběh 20-25 injekcí, opakujte léčbu po 2-3 měsících nebo počítejte s dávkou 50-100 mg / den denně denně zvyšte dávku o 50 mg a přidejte ji na 300-400 mg denně ve formě jediné injekce během 12-15 dnů. V depresích involučního věku - intramuskulárně, v dávce 200 mg / den.
Pro léčbu konvulzivního syndromu závislém na pyridoxinu u dospělých - intravenózně nebo intramuskulárně, 30-600 mg; děti - 10-100 mg denně.

Interakce s jinými léky. Zvyšuje účinek diuretik; zhoršuje aktivitu levodopy. Hydrazid izonikotinu, penicilamin, cykloserin a perorální antikoncepce obsahující estrogen snižují účinky pyridoxinu. Je dobře kombinován se srdečními glykosidy (pyridoxin zvyšuje syntézu kontraktilních proteinů v myokardu), kyselinou glutamovou a asparkamem (zvýšenou odolností proti hypoxii). Farmaceuticky nekompatibilní s vitamíny B1 a B12, v prášku s kyselinami askorbovou a nikotinovou.

Podmínky skladování Vitamín B6 (pyridoxin) by měl být skladován v suchu, chladu a mimo dosah dětí, a to maximálně + 25 ° C.

Výrobce. WEIMER PHARMA, Německo.

Použití léčivého vitamínu B6 pouze podle pokynů lékaře, instrukce je uvedena jako odkaz!

Jak provokovat vitamíny B6 a B12 , které vitaminy mohou být pichlé intramuskulárně  Léčba onemocnění

Jak provokovat vitamíny B1, B6, B12?

Prick potřebují jednu injekci střídavý vitamín. Ale je lepší koupit drogu Melgamu nebo Neyrorubin. Prick nejlépe v noci. Po injekci je třeba trochu lehnout. Melgam není bolestivá injekce, ale individuálně se vyměňují vitamíny B.

Neřeknu pro vitamín B1, ale vím, že B6, B12. vitamíny B6 a B12 současně můžete pichat. A není to jen možné, a přesně to dělají lékaři, předepisující současně tyto dvě posilující přípravky. Jeden z nich je pichlavý každý den a druhý každý druhý den, protože to je trochu bolestivé a tělo je vnímáno horším. B6 injektován každý druhý den. B12 - každý den. To znamená, že jedna injekce se provádí jeden den a dvě injekce druhý den.

Prick vitamíny B6, B12 je nutné intramuskulárně. Provedl jsem tento postup osobně. Byl jsem pichl po celý týden (nebo dokonce deset nebo dvanáct dní), protože bylo nutné injektovat nejméně šest injekcí B6. Jedná se o velmi bolestivou injekci, která se dlouhodobě řeší.

Ale po takovém léčení jsem se cítil velmi dobře, rovně, křídla za mými zády rostly. Bolestné příznaky zmizely (podle mého názoru došlo k asténnímu útoku). Je pravda, že na místech, kde byl podáván vitamin B6, byly velké modřiny, ale pak zmizely. Bylo poněkud bolestivé sedět, ale léčba byla obecně úspěšná. Neměl jsem z těchto injekcí žádné špatné účinky nebo komplikace.

Stejně jako všechny záběry. Rozdělte hýždě do čtyř částí a okořte horní část hýždě (téměř pod dolní část zadní části). A vy musíte pichat jednou denně. Je žádoucí nikoliv ve stejném hýždě, ale každý den v jiném. A co je nejdůležitější, před injekcí si umyjte ruce a dezinfikujte je.

Když těhotná žena šla, první trimester se cítil prostě nechutný, podmínka byla strašná a ošetřující lékař navrhl, že bych měl propíchnout vitaminy B. Říkal, že jsou v bezpečí, ale výsledek by byl dobrý, souhlasil jsem.

Takže injekce byly dělány na mé hýždě, mimochodem, jsou velmi bolestivé, kurz byl desetkrát, každý den jedna injekce.

Po několika dnech se mé zdraví jasně zlepšilo, nikdy jsem nelitoval, že jsem souhlasil s takovým postupem.

Vitamín B1 a Vitamin B6 - 1 ml injekce v horním vnějším kvadrantu hýždí nebo subkutánně v oblasti brachiálního svalu (v horní části ramene). Alternate. V praxi je snadnější psát i sudé a liché, tj. distribuovat drogy denně. Vit B12 se vnáší do tzv. Směsi podle Boyka v noci: Vit B12 - 1 ml (500 gammas) + Analgin 50% - 2 ml + Novoain 0,25% - 5 ml + Analgin 50% - 2 ml. Dobré pro osteochondrózu, nemoci kloubů.

Ujistěte se, že zjistíte, zda jsou alergické jevy na užívání vitamínů skupiny B, Novocain.

Stejný lék Milgamma, který kombinuje komplex výše uvedených vitaminů. Na 2 ml intramuskulárně každý druhý den nebo denně. Kurz - 10 injekcí.

Mimochodem: dávám recept. Používám to sám dlouho. Na 5 ml (na 5 ampulí) všech vitaminů (B1, B6, B12) stříkačkou naplním šampon, který používám, trochu vůně léku, ale na tom nezáleží! Vlasy se stávají silnějšími, pružnějšími a lesklejšími. Ověřeno! Starý recept od kadeřníka.

Jaké jsou výhody těchto vitaminů v injekční formě. Jak je správně užívat a v jakém dávkování.

Současná situace v oblasti životního prostředí není zdaleka ideální. Naše tělo je pod negativním dopadem a přijímá minimální množství skutečně zdravých potravin. V takové situaci se doporučuje ji podpořit - propichovat vitaminy skupiny B (B1, B6 a B12).

Otázkou je, jak provádět injekce, jaké jsou jejich výhody a zda je možné současné použití těchto prvků. Otázky vyžadují podrobné posouzení, protože chyby často vedou k nedostatečnému výsledku nebo k nepříznivým účinkům na zdraví.

Výhody vitamínů B

Za prvé, podívejme se na přínosy bodů B1, B6, B2 a B12, jaký vliv mají tyto prvky na tělo:

 • Vitamín B1 je látka, která se podílí na tvorbě tuků a sacharidů lidského těla. Pomáhá metabolizmu sacharidů, podílí se na transaminaci a deaminaci bílkovin. Mezi jeho pozitivní účinky patří optimalizace funkce gastrointestinálního systému, zlepšení motorických a sekrečních funkcí žaludku a normalizace činnosti srdce. B1 má také pozitivní vliv na reflexní práci těla.
 • Vitamin B2. Při výběru, které vitamíny je lepší projít, neměli byste zapomenout na přínos B2, který se podílí na normalizaci mozku a systému centrálního nervového systému jako celku. Aktivita prvku je zaměřena na pomoc při syntéze důležitých hormonů, optimalizaci nadledvin. To je také užitečné pro zrakové orgány.
 • Vitamin B6. Průběh tohoto prvku je příležitostí normalizovat práci trávicího systému, srdce a centrálního nervového systému. Mnoho lidí se ptá, jestli je možné současně provokovat vitamíny B6 a B12. Odpověď je ano. Lékaři při jmenování drog často kombinují výše uvedené látky, aby lépe učinili režim. Pokud jde o přínos B6, stojí za to si uvědomit řadu bodů. Je odpovědný za udržování hladiny sodíku a draslíku, pomáhá udržovat normální rovnováhu hormonů, obnovuje buňky a podílí se na metabolických procesech.
 • Vitamin B12. Nesmíme zapomenout na B12, který neumožňuje, aby stresové hormony "tulely" v těle. Podílí se také na syntéze aminokyselin, DNA a RNA. Jeho působení je zaměřeno na obnovu nervových buněk, pomáhá při zrání trombocytů a snižuje hladinu cholesterolu. Zvláště tento prvek je důležitý pro ženy během těhotenství, protože pomáhá buňkám rozdělit. V průměru se doporučuje provádět injekce čtyřnásobkem denní dávky.

Vzhledem k přítomnosti zásob B12 v játrech je pravděpodobnost nedostatku nízká, ale pokud je delší dobu prodloužena, mohou nastat negativní následky.

Pokud pravidelně absolvujete průběh vitamínů B1, B6 a B12, je možné se vyhnout mnoha nebezpečným okamžikům.

Postup pro kombinování a užívání drog

Mnoho po návštěvě lékaře se rozhodne projít s vitamíny. A tady stojí za to rozhodnout - dělat práci sami nebo důvěřovat doktorům. V prvním případě byste měli jasně vědět, které vitamíny B mohou být pichlovány spolu a co jejich kombinace je plná.

Takže, vitamín B6 nemůže být prick současně s B1. Důvodem je, že tyto prvky neutralizují vzájemné jednání a nakonec tělo nedostává žádnou výhodu. Kromě toho je zakázáno injektovat B6 vitamínem C, což je účinek podobný tomu, který byl popsán výše.

Pokud vezmeme v úvahu kompatibilitu vitamínů B1, B6 a B12 v ampulích, pak nejlepší možností je kombinovat poslední dva, protože se dobře spolu navzájem. Jediná věc, která se doporučuje provést injekce, není každý den, ale každé dva dny. Je povoleno kombinovat skupiny B2, B5 a B9, stejně jako B2, B6 a B9.

Nyní zvážíte, jak provádět injekce. Lékaři doporučují bodnutí v oblasti hýždí nebo horního laloku stehna. Pokud děláte práci sami, je vhodnější druhá možnost (pohodlnější). Akční algoritmus je následující:

 • Před spuštěním níže uvedených manipulací si umyjte ruce.
 • Dezinfikujte místo vpichu. Vše, co je zapotřebí, je zvlhčení kusu bavlny roztokem alkoholu a ošetření povrchu, kde bude injekce provedena.
 • Otevřete ampulku, nasaďte jehlu na stříkačku a úplně zatlačte na píst, abyste uvolnili vzduch.
 • Získejte potřebné množství vitaminu, poté stiskněte piest, dokud se z hrotu jehly nevysune kapka látky. Tento přístup vám umožňuje zajistit, aby veškerý vzduch byl venku.
 • Vytáhněte kůži v oblasti, kde bude injekce provedena, vložte jehlu. Léčivo se zavádí pomalu, po kterém se místo vpichu ošetří alkoholovým roztokem.

Je důležité si uvědomit, že správnou schémou injekcí vitaminů je schopnost pokrýt stávající schodek a naplnit tělo užitečnými látkami. Hlavní věc je zohlednit dávkování a kompatibilitu léků. Ideální volbou je jednat pouze po jmenování lékaře. V opačném případě účinek léčby vitamínem nemusí být vůbec. Při samoadministraci se doporučuje být opatrný a vyvarovat se chyb při podávání léků.

Takže, vitamin B12 by měl pocházet v objemu 1 mg, doba trvání - 7-14 dnů. Dávkování látky se mění v závislosti na aktuálním stavu pacienta. Minimální hlasitost je tři snímky. Pokud je případ spuštěn, doporučuje se až dvacet úplných injekcí.

Co se týče otázky, v jaké denní době je lepší provokát vitamínů, pak rozhodnutí rozhodne lékař. Často mohou být různé látky rozloženy ráno a večer, aby se odstranily negativní projevy. V tomto případě je B12 nejčastěji raněn ráno.

Na závěr zdůrazňujeme nejdůležitější body, které je třeba naučit před zahájením léčby vitaminem:

 • Vitamíny B6 a B1 jsou nekompatibilní. Účinek pyridoxinu inhibuje přínos thiaminu a zabraňuje tomu, aby dokončil přidělené úkoly.
 • Povoleno kombinovat pyridoxin s vápníkem, hořčíkem a zinkem. Již bylo prokázáno, že B6 je schopen udržet tyto prvky v těle.
 • Nejpravděpodobnější možností je kombinace B6 a B12 (provedená každé dva dny).
 • Injekce zlepšují metabolické procesy. To je důvod, proč lékaři doporučují injekce často, ale s přísným dodržováním dávkování. Aby se předešlo problémům, je nutné jednat pouze podle pokynů lékaře.
 • Zavedení uvažovaných vitamínů se provádí v gluteálním nebo stehna. V tomto případě je nutné dodržet všechna pravidla pro injekci.

Vitamín B1 a Vitamin B6 - 1 ml injekce v horním vnějším kvadrantu hýždí nebo subkutánně v oblasti brachiálního svalu (v horní části ramene). Alternate. V praxi je snadnější psát i sudé a liché, tj. distribuovat drogy denně. Vit B12 se vnáší do tzv. Směsi podle Boyka v noci: Vit B12 - 1 ml (500 gammas) + Analgin 50% - 2 ml + Novoain 0,25% - 5 ml + Analgin 50% - 2 ml. Dobré pro osteochondrózu, nemoci kloubů.

Ujistěte se, že zjistíte, zda jsou alergické jevy na užívání vitamínů skupiny B, Novocain.

Stejný lék Milgamma, který kombinuje komplex výše uvedených vitaminů. Na 2 ml intramuskulárně každý druhý den nebo denně. Kurz - 10 injekcí.

Mimochodem: dávám recept. Používám to sám dlouho. Na 5 ml (na 5 ampulí) všech vitaminů (B1, B6, B12) stříkačkou naplním šampon, který používám, trochu vůně léku, ale na tom nezáleží! Vlasy se stávají silnějšími, pružnějšími a lesklejšími. Ověřeno! Starý recept od kadeřníka.

Vitaminy komplexu B mohou být propíchnuty nezávisle doma.

Je důležité si uvědomit, že injekce se provádí v

Je třeba rozlišovat mezi B6 a B12, protože jejich působení je neutralizováno při společném použití. Je lepší, že mezi pricky B6 a B12 je časový interval za den.

Také B1 a B6 nejsou kombinovány. V tomto případě B6 potlačuje B1.

Podrobný schéma injekce je popsáno níže.

Důležité je také, že dávkování a čas injekcí se musí nutně koordinovat se svým lékařem. Zpravidla se injekce provádí buď ráno nebo večer. A dávkování je individuální pro každý případ prevence nebo léčby.

Problém spočívá v tom, že některé vitamíny jsou neslučitelné. Například se předpokládá, že B1 a B6 jsou nekompatibilní, protože pyridoxin bude mít potlačující účinek na thiamin. B6 a B12 jsou také neslučitelné. B12 zničí B6 s akumulací kobaltu. Je lepší popíjet vitamíny zvlášť. Tři záběry denně - ráno, odpoledne, večer. Nebo střídavě přes den. Závisí na léčebném režimu. Potřebujte špičku na horní části hýždí. Nezapomeňte zkontrolovat režim vitamínů u svého lékaře.

Tyto vitamíny, jmenovitě B1, B6, B12, patří k těm lékům, které je třeba injikovat intramuskulárně, což znamená, že pokud dostanete takovou injekci, nejvýhodnější místo bude horní část hýždí. Ve skutečnosti tito lidé, kteří vstoupili na kliniku a podali si tělo vitamíny, vědí, že to dělají tam.

Samozřejmě, pokud si uděláte takové injekce, pak byste se nejprve měli poradit se svým lékařem, jelikož samotné vitamíny mohou způsobit poškození, ale pokud je vše normální, můžete je pichnout na stranu stehna nebo dokonce do břišního svalu.

Stejně jako všechny záběry. Rozdělte hýždě do čtyř částí a okořte horní část hýždě (téměř pod dolní část zadní části). A vy musíte pichat jednou denně. Je žádoucí nikoliv ve stejném hýždě, ale každý den v jiném. A co je nejdůležitější, před injekcí si umyjte ruce a dezinfikujte je.

Neřeknu pro vitamín B1, ale vím, že B6, B12. vitamíny B6 a B12 současně můžete pichat. A není to jen možné, a přesně to dělají lékaři, předepisující současně tyto dvě posilující přípravky. Jeden z nich je pichlavý každý den a druhý každý druhý den, protože to je trochu bolestivé a tělo je vnímáno horším. B6 injektován každý druhý den. B12 - každý den. To znamená, že jedna injekce se provádí jeden den a dvě injekce druhý den.

Prick vitamíny B6, B12 je nutné intramuskulárně. Provedl jsem tento postup osobně. Byl jsem pichl po celý týden (nebo dokonce deset nebo dvanáct dní), protože bylo nutné injektovat nejméně šest injekcí B6. Jedná se o velmi bolestivou injekci, která se dlouhodobě řeší.

Ale po takovém léčení jsem se cítil velmi dobře, rovně, křídla za mými zády rostly. Bolestné příznaky zmizely (podle mého názoru došlo k asténnímu útoku). Je pravda, že na místech, kde byl podáván vitamin B6, byly velké modřiny, ale pak zmizely. Bylo poněkud bolestivé sedět, ale léčba byla obecně úspěšná. Neměl jsem z těchto injekcí žádné špatné účinky nebo komplikace.

Jak provokovat vitamíny B1 B6 a B12 v injekci - mohu nahradit pilulky?

Bielkoviny, tuky, sacharidy, různé minerály jsou samozřejmě nezbytné pro člověka, ale existuje další skupina živin, bez nichž nemůže existovat žádný živý organismus - to jsou vitamíny. Většina z nich konzumujeme s potravinami rostlinného a živočišného původu.

Aby bylo možné plně uspokojit každodenní potřeby těla v základních vitamínech B (B1 B6 B12), musíte jíst celý bochník černého nebo otrubového chleba

Lidé proto začali syntetizovat vitamíny a vyrábět ve formě výživových doplňků, pilulky, které musí být pravidelně opileny, a přípravky na injekce. Dnes budeme mluvit o injekcích, dozvíte se, jak užívat vitamíny B1 B6 B12 a které z nich jsou vzájemně kompatibilní.

Pilulky nebo injekce: což je lepší

Tato skupina (B1, B6, B12) kombinuje několik vitamínů, které společně zodpovídají za následující funkce těla:

 • energetický metabolismus;
 • stabilita nervového systému;
 • buněčný růst a regenerace;
 • imunitního systému.

Abychom dostali všechny potřebné vitamíny v plné výši, měla by být naše denní dávka 5-6 tisíc kcal. Dnes je denní průměrná průměrná osoba 2-2,5 tisíc kcal, takže každý z nás zažívá nedostatek řady důležitých látek. Správně vyplňte jejich nedostatek, a to pomocí syntetických vitamínů skupiny B (B1 B6 B12), které se mohou opíjet (tobolky, tablety) nebo prick (léky v ampulích pro injekci).

Nejčastěji k tomu, aby organismus nasávaly tělem vitamíny, lidé se uchýlí k jejich orálnímu použití, nicméně předtím, než vstoupí do krve, musí vitamíny projít dlouhou cestou potravinovým systémem. V ústní dutině jsou zde ovlivňovány enzymy slin, jícnu, žaludku s kyselinou, žlučovým prostředím střev a pokud pijete vitamíny v kapslích, nakonec naše tělo dostane jen malou část této prospěšné látky. Proto užívání vitamínových kapslí má dlouhou dobu asi 2 měsíce.

Pro rychlejší účinek (zejména v případě avitaminózy) doporučují lékaři očkovat vitamíny B (B1 B6 B12), které jim umožní téměř okamžitě a zcela vstřebat tělo.

Můžete dokonce potřebovat vyléčit vitamíny s těmito nemocemi:

 • hypovitaminóza, avitaminóza;
 • rehabilitační období, například po chirurgických zákrocích;
 • obnovení těla po stresu;
 • různé neuralgické problémy, neuritis.

Nicméně, než začnete pichat vitamíny v konkrétní skupině B (B1 B6 B12), je nutné konzultovat s lékařem, samoléčba může mít opačný účinek.

Jak pichnout

Když navštívíte lékaře a stanovíte diagnózu, která vyžaduje podávání vitaminů skupiny B, měli byste se rozhodnout, jak si samy otevírat vitamíny nebo využívat služby lékařů.

V případě, že se rozhodnete, že sami uděláte záběry, potřebujete vědět, kdy chcete popíjet skupiny vitamínů B (B1 B6 B12), jak a kdy to udělat a vzít v úvahu skutečnost, že postup je spíše bolestivý, ale v tom není nic těžkého.

Injekce se může podávat intramuskulárně v horní části stehna nebo hýždí (při samočinném držení je pohodlnější pichnutí stehna). Vyčistěte si ruce dezinfekcí místa vpichu a namočte vatový tampón s alkoholem. Po otevření ampule s léčivou látkou vložte jehlu na stříkačku a nechte vzduch z ní vychladnout a pak shromážděte požadované množství látky. Dále klikněte na píst, aby vypadla kapka vytočené drogy z hrotu jehly. Byli jsme přesvědčeni, že před vpichem, například vitaminem B6 (i jinými), z injekční stříkačky vyšel veškerý vzduch. Nyní vložte injekci přímo a pomalu vstříkněte lék, po kterém opět zpracujeme toto místo alkoholem.

Kromě toho, že nyní víme, jak správně vylévat vitamíny B1 B6 B12, měli bychom vzít v úvahu ještě jeden fakt - jejich vzájemnou kompatibilitu.

Kompatibilita vitamínů B mezi sebou

Zástupci této skupiny se mezi sebou dokonce hodně vyrovnají, nemluvě o jiných vitamínech a minerálech. Proto by bylo vhodné vědět, které vitaminy B mohou být pichány dohromady a které z nich nestojí za to.

Vitamín B6 se nikdy neslučuje s kyselinou askorbovou, protože se vzájemně neutralizují a tělu nepřinášejí žádný užitek. Také nekompatibilní vitamín B6 s B1. B6 zabraňuje B1, takže je naprosto zbytečné, ale s B2 je "přátelský" a může být také kombinován s hořčíkem, zinkem, vápníkem. Pokud nechcete pít tablety s vitamínem B6, je docela možné se pichat.

Navzdory skutečnosti, že některé vitamínové přípravky jsou dobře vzájemně kompatibilní, nikdy se nemíchají v jedné stříkačce. Nejlepším řešením by bylo střídání - dnes injekce jedné drogy a druhý den pichnutí další.

Tak například lékaři předepisují průběh injekcí, který se skládá ze dvou vitaminů B6 a B12, jak se vzájemně dobře vzájemně setkávají, ale navzdory jejich kompatibilitě je nutné podávat vitaminy B6 a B12, aby je lépe absorbovaly každý druhý den. Kromě toho můžete kombinovat vitamíny B2, B6, B9, stejně jako B2, B5, B9.

Protože v současné době je člověk často vystaven stresu, odborníci doporučují pichnout vitamín B12, obnoví nervový systém a zvýší stresovou odolnost těla. Obvykle je denní dávka 1 mg a průběh je od 7 do 14 dnů, avšak v závislosti na závažnosti nemoci může lékař předepsat vyšší dávku léku. Stav pacienta ovlivňuje také délku trvání vitamínu B12 - to jsou minimálně tři injekce, v pokročilejších případech může počet injekcí dosáhnout až 20.

Ale jak často je možné pichat vitamíny skupiny B (zvláště B1 nebo B12), aby nedošlo k žádnému předávkování, řekne vám to pouze ošetřující lékař, protože každý případ je jiný. Často však lze slyšet tvrzení, že injekce této látky mohou být podávány dvakrát ročně pro profylaktické účely - to je na začátku zimy a v době jarní avitaminózy.

V každém případě je důležité před rozhodnutím o tak závažném postupu, jako je injekce, nejprve navštívit lékaře, stanovit diagnózu a potřebu injekčního podání vitamínového přípravku.

Jak provokovat vitamíny B1, B6 a B12

Jak provokovat vitamíny B1 B6 a B12? Tato otázka je v současné době považována za důležitou, protože environmentální situace kolem lidí není nejlepší. Z tohoto důvodu by mělo být lidské tělo udržováno s vitamíny. Některé z nich, pokud jsou užívány perorálně ve formě tablet, jsou obtížně stravitelné tělem. Proto je možné zajistit jejich dodávku do těla pomocí injekcí. To je hlavní důvod, proč byste měli vědět o správnosti podávání injekcí a o možnosti jejich kombinace s jinými léky.

Vitamíny hrají hlavní roli v životě těla každé osoby. V tomto případě mluvíme o třech vitamínech skupiny B. Jedná se o thiamin (B1), pyridoxin (B6) a kyanokobalamin (B12). Tato skupina vitamínů se používá při léčbě onemocnění nervového systému. Kromě toho je věnována hlavní pozornost v oblasti buněčného dělení, metabolických procesů, tvorbě krevních buněk a hemoglobinu.

Co jsou vitamíny B1 a B6 pro?

Úloha thiaminu ve fungování lidského těla je poměrně vysoká. Jednou z jeho hlavních vlastností jsou:

 • výroba bílkovin a tuků;
 • normalizace trávicího procesu;
 • stabilizace srdce;
 • zvýšení podmíněné reflexní aktivity.

Vitamín B1 je součástí neproteinové organické sloučeniny, je aktivně zapojen do výroby základních stopových prvků. V metabolismu uhlohydrátů však neexistuje žádná náhrada, protože působí jako katalyzátor pro eliminaci karboxylových skupin. B1 má pozitivní vliv na trávicí proces a současně zvyšuje funkci žaludku a usnadňuje rychlé trávení jídla. Díky vitamínům ze skupiny B se zlepšuje funkce kardiovaskulárního systému. Navíc vitamín B1 ovlivňuje podmíněné reflexe, jejichž nárůst závisí na jeho příjmu.

Živá aktivita nervového, srdečního a trávicího systému je zcela závislá na přítomnosti vitamínu B6 v těle. Vzhledem k beriberi a dalším onemocněním lékař předepisuje B6 v ampulích. Avšak užívání vitamínu je povoleno pro těhotné ženy v prvním trimestru nebo s otoky nohou. Navíc vitamín B6 zajišťuje správný vývoj plodu. Je třeba poznamenat, že pyridoxin je považován za krásu vitaminu, protože je zodpovědný za hladiny hormonů, obnovu buněk a metabolismus. Současně je předepsáno pro zlepšení zdraví vlasů a pokožky.

V současné době existuje mnoho vitaminových komplexů, jejichž použití je indikováno pro léčebné účely. Například u vegetačně-vaskulární dystonie lékař předepisuje úplný průběh léčby vitamíny B1, B6 a B12. V takovém případě musí lékař zhodnotit jejich kompatibilitu s ostatními makro- a mikroživinami.

Úloha vitamínu B12 v těle

Látka, která úzce spolupracuje s kyselinami, je v původních pozicích v metabolických procesech. V tomto případě je B12 odpovědný za výrobu cholinu, který je nezbytný pro fyziologickou aktivitu nervového systému. Kromě toho má pozitivní vliv na játra a přidává do těla zásoby železa.

Vědci tvrdí, že deficit je vyloučena cyanocobalamin přirozený proces tvorby kosti, zejména práva žen a dětí ve státě. Kromě toho je hlavní úlohou B12 je biosyntéza deoxyribonukleové a ribonukleové kyseliny, kde se účastní spolu s dalšími složkami.

Vitamín B12 je dostupný v pilulkách, stejně jako ve formě injekčního roztoku. Umístil v ampulích, má vitamínový roztok světle růžovou barvu. Tato forma léčiva se používá intramuskulárně, intravenózně, subkutánně a uvnitř lůžka.

Injekce vitaminu B12 jsou předepsány pro diagnózy, jako jsou: anémie, polyneuritida, migréna, ozařovací nemoc, atd.

B12 se považuje za nezbytnou látku pro ženy nesoucí dítě. Vzhledem k přítomnosti tohoto vitamínu v lidském těle je buněčné dělení. To naznačuje, že nedostatek vitamínu B12 může zhoršit stav matky a jejího dítěte. Během těhotenství se významně zvyšuje potřeba vitaminu B12. Nedostatek vitaminu B12 nastává pouze v důsledku nemoci nebo podvýživy. V takových situacích lékař předepisuje injekci B12 pacienta.

Jak provokovat vitamíny

Zpočátku před pichnutím vitamínů B byste měli dostat doporučení lékaře. Není potřeba, abyste si svévolně učinili závěr a předepsali terapeutický průběh.

Injekce injektované do svalu jsou prováděny bez zvláštních obtíží.

V podstatě se vitamíny vkládají do gluteálních svalů.

Pokud se však tento postup provádí bez pomoci specialisty, můžete injekci umístit do stehna. K provedení tohoto postupu jsou zapotřebí následující prvky:

 • ampule naplněná vitamínem;
 • jednorázová stříkačka pro intramuskulární injekci;
 • alkoholové ubrousky;
 • vata.

Nějaký čas před zahájením postupu si dobře umyjte ruce. Poté musíte otevřít lahvičku s vitamínovou látkou a vzít injekční stříkačku. Po odstranění uzávěru by do injekční stříkačky mělo dojít do malého množství kyslíku a pak do něj injektovat roztok. Po vyprázdnění ampule je nutné nasměrovat injekční stříkačku s jehlou a opatrně ji poklepat nehty. To se provádí tak, že se vzduch v injekční stříkačce spojí a přemístí do horní části. Poté pomalu zatlačte samotný píst. Vzduch vystupuje. Jakmile je kapka roztoku viditelná na okraji jehly, postup může být spuštěn.

Místo injekce se otírá vatou, která byla předtím impregnována alkoholem. Levou rukou byste měli lehce utažit vrstvu pokožky v oblasti, kde bude vstřikována injekce, a samotnou jehlu je vložena pravou rukou. Látka by měla být vstřikována pomaleji, s postupným prohloubením na pístu. Dále je jehla odstraněna a injekční oblast je třepána roztokem alkoholu. Pochopení, jak okočit vitamíny skupiny B, můžete provést tento postup doma, aniž byste jeli do nemocnice. Předtím je však nutné konzultovat lékaře a objasnit možné kontraindikace.

Kompatibilita vitamínů B s dalšími prvky

Odborníci poznamenávají, že skupina vitamínů rozpustných ve vodě není kompatibilní s určitými látkami. Nevzbuzují se s jinými prvky a také nepodléhají asimilaci mezi sebou. Je přísně zakázáno kombinovat vitamín B6 s vitamínem C. Vzhledem k jejich neslučitelnosti mohou mít tyto látky negativní vliv na organismus. Navíc při kombinaci těchto látek dochází k neutralizaci nejužitečnějších složek kterékoli z nich.

Navíc neexistuje kompatibilita mezi B1 a B6. Účinek pyridoxinu inhibuje thiamin, čímž inhibuje aktivitu jeho funkcí. To naznačuje, že užívání těchto látek dohromady neprospěje tělu.

Pyridoxin je však kompatibilní s vitamínem B2, zinkem, hořčíkem a vápníkem. Vyhledání látky B6 zpomaluje vylučování těchto látek z těla. V mnoha případech lékař předepisuje kombinovaný průběh vitamínů B6 a B12. Ale kvůli lepším výsledkům je třeba je střídat za den.

Látky patřící do této skupiny vitamínů jsou obtížně absorbovány zažívacím systémem. Proto je nejvhodnější pichat je.

Injekce této skupiny stabilizují metabolické procesy. Proto by měly být často konzumovány, avšak v předepsaných dávkách. Současně by neměl být ignorován příjem dalších komplexů vitamínů. Koneckonců se člověk stará o své vlastní tělo a zdraví.

Takže vitamíny skupiny B saturají lidské tělo nejužitečnějšími látkami a prvky. V tomto případě by měl před podáním léku dostávat lékařský předpis. Koneckonců, jak bylo uvedeno výše, vitamíny musí být kompatibilní a jejich pichnutí by mělo být správné. To je jediný způsob, jak získat léčbu vitamíny. Při samoinjekci byste měl být obzvláště opatrný a používat pouze dávku doporučenou lékařem. Vitamínová terapie slouží také jako doplněk k celkovému lékařskému ošetření doporučovanému ošetřujícím lékařem. Kromě vitaminů skupiny B mají vitaminy jiných skupin také pozitivní vliv na lidské tělo.

Pro Více Informací O Suché Vlasy