logo

L karnitin pro hubnutí: co je zapotřebí, ztráta váhy recenze, možné vedlejší účinky a který z nich je lepší vzít

Pozdravujte hosty a pravidelné předplatitele blogu. Dnes chci mluvit o nástroji, který pomáhá našim buňkám ztrácet tuk. Tento nástroj je aktivně používán sportovci jako jeden z účinných hořáků tuku. Je volně k dispozici v prodejnách sportovní výživy, stejně jako v lékárnách. Seznamte se s L karnitinem pro recenze hubnutí a analyzujte vše o něm

L karnitin co to je

Tato látka je vyměnitelná kyselina, která se vyrábí z našich jater z lysinu a methioninu. Je to nezbytné pro naše tělo jako zdroj energie. Také karnitin se podílí na metabolismu tuků. Ve skutečnosti je to výživový doplněk. Na prodej můžete vidět acetyl-l-karnitin. Jedná se o tutéž látku, jen ve snadněji stravitelné formě.

Někdy vidíte v popisu, že L-karnitin je vitamin B11. Ano, souvisí to s těmito vitamíny, ale přesto to není.

Tento výživový doplněk má regenerační, anabolickou vlastnost. Stimuluje chuť k jídlu a maximálně zlepšuje metabolismus tuků

Souběžně se dietary supplement normalizuje metabolismus, zlepšuje enzymatickou aktivitu gastrointestinálního traktu. Tedy to, co jíte, je rozděleno a používáno jako zdroj energie. Namísto toho, aby byl odložen po stranách. Ve vědeckém pojetí elkarnitin přenáší mastné kyseliny na místa štěpení. Objevuje se v mitochondriích, které jsou zodpovědné za rozklad tuků, bílkovin a sacharidů. Tuk nemá čas odkládat, dieta přispívá k jeho rozštěpení.

Ale musíte pochopit, že L karnitin není "thajská pilulka". Nebude fungovat, pokud sedí na gauči a žvýká sendvič.

Abyste urychlili metabolismus tuků na pozadí užívání doplňků stravy, musíte:

 • Jezte stravu s nízkým obsahem sacharidů - kalorie by měly být konzumovány více než jejich příjem. Někdo je spokojený s počítáním kalorií;
 • Nezapomeňte se zapojit do sportovních zátěží nebo aerobních, což přispěje ke zvýšení spotřeby energie. Tělo začne produkovat hormony, které přispívají k procesu ztráty tuku.

Jak jste již pochopili, elkarnitin jednoduše urychluje proces spalování tuku během cvičení a stravy. Nejlepší je, aby se okamžitě před tréninkem, 0,5-2 gramů stačí. V průběhu tréninku by se mělo vypít další 1 g přísady, která se ředí vodou. Je lepší začít s dávkou 0,5 g a dívat se dále na pocity.

ČLÁNKY Z TÉMA:

Chudnutie Recenze

Než vám poskytnu zpětnou vazbu, chci vás varovat, že jsou spíše dvojznačná. A to není proto, že látka nefunguje. Tato sportovní výživa má velkou důkazovou základnu. Jeho činnost potvrzují řada studií. Jen jeho asimilace a působení konkrétně na každý organismus individuálně. Dva sportovci mohou procvičit stejný program. A jeden ztratí 3 kg a další 6 kg.

Pokud jdete přes západní místa, najdete převážně pozitivní recenze. Zvláště dobře užívá elkarnitin běžci. Na otzovikah Rusko lze nalézt ve většině negativních názorů. Hlavním důvodem je nesprávné použití doplňku. Lidé buď pijí doplňky stravy a nedělají. Buď děláte dost, a ne diety. Myslím, že pokud uděláte hodně a chcete urychlit proces snižování hmotnosti, pak zkuste tento výrobek určitě stojí za to. Podrobné informace naleznete v článku "proč jsou potřebné aminokyseliny během tréninku pro ženy".

Buttercup: Předtím, než jsem vzal L karnitin, jsem se dobře stravoval. Začal jsem pít - byl jsem napaden strašlivým zhorem, jenom jíst a nemůžete přestat.

Ksyusha: Doporučuji L-karnitin ne v kapslích, ale v ampulích. Dávám si injekci 30 minut před cvičením intramuskulárně. Podle pozorování - mnohem lépe pilulky. Efekt je jednoduše super, já ho trpím dvakrát týdně, když trénuji.

Alain: Po měsíčním tréninku jsem začal pít, tj. Okamžitě začněte pít, nestojí za to. Piju 15 minut před třídou. Trénink říká, že bez fyzické námahy, pití je pro něj nejlepší.

Lili: Zatím nemohu říct, jaký je účinek ztráty hmotnosti, ale vytrvalost se zvyšuje. Každý den trénuji. než byla mrtvá. Na pozadí příjmu elkarnitiny, ani nepadám z nohou.

Kamila: Nevím, koho to nic nepomohlo... Hrál jsem sport sám, běžel, cvičil jsem, omezoval sacharidy. Běhala drogu. Poklesl jsem 7 kilogramů za měsíc, po běhu nebyl žádný zhora a únavu.

Petrovna: Mám takový režim - 500 mg na prázdný žaludek L-karnitinu a 1 tablet tonalinu. Od rána chodím do posilovny, váha je taková, jak to bylo, tak to je. Již děláte a pijete měsíční doplňky. Mám podezření, že svalová hmota roste a tuková vrstva klesá. Proto jsou váhy stejné. Od džínů, které byly malé - vylezly. Také se mi líbí fakt, že během tréninku se zvyšuje energie.

Které je lepší vzít

Tento tukový hořák je k dispozici v několika formách. Tekuté pití, v pilulkách, v kapslích, v ampulích. Více dostupné a běžně užívané pilulky a tobolky.

Tekutá pitná forma - je považována za nejefektivnější doplněk. Balený výrobek je docela běžný a dobře požadovaný. Dostupné ve formě sirupů, koncentráty, které je třeba ředit vodou. Nebo už je připraven pít.

Pros - rychlá strávitelnost, snadné použití. Každý výrobce má vlastní dávku takové přísady. Nevýhody zahrnují vyšší cenu oproti kapslím a tabletám. Také mohou být zahrnuty sladidla a barviva, které způsobují poruchy gastrointestinálního traktu.

L-karnitin v ampulích - tento produkt je vedoucím prodejem. Akce je téměř okamžitá, ampule jsou malé, je vhodné je s sebou nosit pro trénink. Jedná se o čistou látku bez škodlivých nečistot. Z nedostatků - musíte dostat ruku na sebe, aby je potopil sami, nebo se někoho zeptat. A samozřejmě výrobek není vhodný pro ty, kteří se bojí injekcí.

Kapsule - snadno použitelné, omývané vodou, šťávy, teplým čajem. Stejně jako kapalina se absorbuje, ale ne tak rychle. Nejlepší je kombinovat kapsle s aerobním cvičením.

Tablety - jejich hlavní plusová cena, o 25-30% levnější než tekutá forma léku. To je způsobeno jednodušším výrobním cyklem ve srovnání s kapalnou formou. Tablety se absorbují pomaleji než kapsle nebo tekuté. Proto jsou méně účinné jako tukové hořáky. Často jsou přijímány k normalizaci práce srdce.

Nezapomeňte sledovat toto video, je velmi přístupné, aby vysvětlil vliv tohoto léčiva.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kolik jsem se nepokusil najít informace o nebezpečích doplňků - nic jsem nenašel. Dokonce i přes dávku stokrát neměla negativní vliv na tělo. O bezpečnosti L-karnitinu je uvedeno, že je součástí výživy kojenců. Podle názoru lékařů je tento doplněk užitečný pro jádra, hypertenzní pacienty, diabetiky. Je také předepsána pacientům s aterosklerózou, hypertyreózou.

Ačkoli je hořák neškodný, mohou se vyskytnout vedlejší účinky. To je způsobeno individuální tolerancí elkarnitiny. Jedním z těchto účinků je nevolnost, poruchy trávení, bolest hlavy. To se děje velmi vzácně a naznačuje nesnášenlivost k léku.

Dalším nepříjemným vedlejším účinkem je nespavost. Také jako porucha je vzácná. To je způsobeno vysokou hladinou uvolňování energie při užívání doplňků stravy. Proto se doporučuje podávat elkarnitin ráno.

Důležité: V žádném případě byste neměli užívat L-karnitin, pokud jste podstoupeni hemodialýzou. Zaznamenané případy myasthenie (neuromuskulární onemocnění)

Nyní víte, jaké jsou výhody a škodlivé účinky tohoto doplňku stravy. Pokud je užíváte správně, nelze očekávat žádné nežádoucí účinky.

Které je lepší vybrat si a kde koupit?

Jen chcete říct, že byste neměli platit. Samozřejmě, věnujte pozornost složení, tím méně přísad, tím lépe. Kupte lépe od důvěryhodných výrobců. Alespoň nezapomeňte nekupovat prodaný produkt.

Ačkoli jsem o slyšeních této síly neslyšel. Forma uvolňování ovlivňuje pouze míru absorpce. Výživové doplňky si můžete zakoupit v lékárně nebo ve sportovních prodejnách. V lékárnách jsem potkal pilulky a kapsle, stejně jako sirup. Avšak ampule a lahvičky se vyrábějí hlavně v prodejnách sportovních potřeb. K dispozici jsou také kapsle a tablety. V kapalné formě se aditivum jednoduše vstřebává rychleji, takže je lepší si jej vybrat.

Nyní se podíváme na nejznámější doplňky stravy a zjistíme, kolik potravinových doplňků různých společností stojí.

Co je L-karnitin a jak se hubnout

Proces ztráty hmotnosti by měl zahrnovat úpravu stravy a cvičení. Kromě těchto dvou hlavních bodů někteří lidé používají specializované doplňky. Nejčastěji to dělají profesionální sportovci, ale také běžní lidé, kteří chtějí ztratit svou váhu. L-karnitin je jedním z nejoblíbenějších doplňků. Pokusme se pochopit vlastnosti této drogy, její účinky na tělo, pravidla přijímání a další důležité aspekty.

Co je L-karnitin

Doplněk je látka, která je sama přítomna v těle. Karnitin se syntetizuje v mozku, ledvinách a játrech. Aby mohla být produkována v normálním množství, musí člověk dodržovat vyváženou stravu obohacenou velkým množstvím živočišných bílkovin. Ve skutečnosti je protein hlavním zdrojem L-karnitinu.

Nedostatek karnitinu může způsobit metabolické problémy, které mohou vést k obezitě a dokonce k srdečním problémům. Pro sportovce je doplněk nepostradatelným nástrojem v boji proti tukům, protože se aktivně podílí na procesu výroby energie z tuků.

Jak L-karnitin působí na tělo?

Kromě výše uvedené aktivace metabolického procesu zvyšuje lék vytrvalost člověka a snižuje míru únavy, což je při intenzivním cvičení nezbytné. Příjem látky po cvičení pomáhá při regeneraci svalů, v průběhu tréninku chrání před možným protažením nebo poškozením tkání.

Hlavním cílem léku je pomoci tělu vykonávat jeho přirozené funkce (zotavení, hojení, zhroucení tukové tkáně atd.). Doporučuje se zejména pro silový trénink, kdy je zatížení svalů největší.

Vlastnosti přísady

L-karnitin je multifunkční lék, který je mezi lidmi oblíbený díky řadě základních prospěšných vlastností:

 • aktivace metabolismu;
 • urychlování procesu spalování tuku prostřednictvím jeho zpracování do energie;
 • prevence vzniku tukových ložisek;
 • snížení cholesterolu;
 • zvyšovat vytrvalost a výkon;
 • snížení doby zotavení po cvičení;
 • saturace kyslíkových buněk kyslíkem;
 • podporuje zlepšení výživy srdečního svalu;
 • zvýšená imunitní ochrana;
 • dlouhodobý a trvalý účinek po zastavení používání.

Dopad na inteligenci

Kromě fyzických účinků na tělo ovlivňuje L-karnitin psychickou aktivitu osoby. Podle výsledků řady studií bylo prokázáno, že denní spotřeba přísady v množství od 2 g za půl roku zlepšuje duševní výkonnost. Podle výsledků této techniky je intelektuální zatížení jednodušší.

Účinky na kardiovaskulární systém

Nedostatek L-karnitinu má velmi negativní vliv na fungování srdce. Přípravek proto může být předepisován jako terapie pro osoby trpící jakýmikoliv kardiovaskulárními chorobami, zvláště pokud je tento druh nedostatečnosti pozorován. Kromě toho, že látka snižuje hladinu cholesterolu, snižuje krevní tlak a zabraňuje vzniku aterosklerózy.

Indikace pro použití

Rozsáhlé vlastnosti tohoto produktu naznačují jeho použití nejen pro úbytek hmotnosti, ale i při léčení určitých onemocnění. Z těch lidí, kteří potřebují užívat L-karnitin pro léčebné účely, lze identifikovat:

 • diabetici;
 • kardiovaskulární nemoci;
 • obezita;
 • potřebuje obnovu jater;
 • AIDS (řada léků používaných při léčbě této choroby způsobuje nedostatek karnitinu, který musí být doplněn umělými prostředky);
 • lidé trpící poškozením ledvin a jater (tyto orgány jsou odpovědné za syntézu karnitinu, jehož úroveň musí být doplněna v případě problémů);
 • lidé s rizikem trombózy.

Účelem tohoto doplňku v souvislosti s jednou z výše uvedených onemocnění by měl být pouze lékař. Rovněž určuje dávkování a dobu léčby.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Navzdory tomu, že výrobci nás ujišťují o neškodnosti drogy, existuje řada nemocí, při nichž by měl být karnitin pod přísným lékařským dohledem:

 • diabetes mellitus;
 • hypertenze;
 • cirhóza jater;
 • onemocnění periferních cév;
 • problémy s ledvinami.

Mezi vedlejší účinky lze identifikovat řadu vzácných příhod: nespavost, bolest hlavy, nevolnost, problémy s křeslem. Zpravidla jsou popsané nežádoucí účinky charakteristické pouze pro osoby s individuální nesnášenlivostí jednotlivých složek.

Výživové doplňky

Dodnes je karnitin dostupný v několika formách. Můžete si vybrat ten nejvhodnější pro sebe tím, že se seznámíte s vlastnostmi všech prezentovaných formulářů.

Čistý 100% L-karnitin

Klasická verze, která je nejčastěji používána sportovci. V této formě je látka charakterizována vysokou biologickou dostupností. Dokonale dokázal, že eliminuje problémy s metabolismem. Kvůli této vlastnosti se tento typ karnitinu používá asi půl století k léčbě anorexie a obezity.

L-karnitin tartrát

Tento formulář je zvláště doporučen pro osoby, které mají problémy s nadváhou. Má nejaktivnější formu a úroveň biologické dostupnosti je dokonce vyšší než v čisté formě. Lék je v trávicím traktu dokonale rozdělen na užitečné kyseliny a čistou látku.

Acetyl L-karnitin

Jedna z nejnovějších vymyšlených forem. Kromě obvyklého karnitinu je acetylová skupina. Specifikované spojení může proniknout do mozku. Díky této vlastnosti se přísada také vyznačuje neurostimulačním účinkem na tělo. To znamená, že společně se zlepšením metabolismu a procesem spalování tuku bude člověku také zvýšen mozek.

Propionyl-L-karnitin

Tato forma léku je složena z esteru karnitinu a glycinu. Kombinace těchto složek nám umožnila dosáhnout účinku stimulace metabolismu lipidů a zvýšení syntézy oxidu dusnatého. Jedna z nejužitečnějších vlastností aditiv může být nazývána vazodilatačním účinkem. V tomto provedení se karnitin doporučuje pro osoby se srdečním onemocněním. Tento přípravek mimo jiné zvyšuje syntézu testosteronu, snižuje uvolňování kyseliny mléčné do svalů během tréninku a také se vyznačuje antioxidačními vlastnostmi. Navíc Propionil bojuje s chronickou únavou.

L-karnitin-fumarát

Tento typ karnitinu je výsledkem kombinace čisté látky s kyselinou fumarovou. Ideální pro lidi s nadváhou. Plus plus bod produktu je pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Jak užívat L-karnitin pro snížení tělesné hmotnosti

Proces užívání doplňků závisí na formě produktu vybraného pro spotřebu. Zvažte s ohledem na každou z nich.

Jak užívat kapalný L-karnitin pro snížení tělesné hmotnosti

Tekutá přídatná látka má několik typů:

 • v lahvích - připraveno k jídlu;
 • sirup - vyžaduje ředění ve vodě;
 • v ampulích - také připravené k použití, jediný rozdíl spočívá v tom, že agens je balen v malých nádobách.

Každý nástroj má vlastní pokyny pro použití. Různí výrobci pravidel přijímání se mohou mírně lišit. Je nutné dodržovat příslušné pokyny, které označují koncentraci a dávkování.

Výhodou kapalné formy karnitinu je jeho rychlá absorpce. Mezi nedostatky lze považovat velké množství barviv a různé příchutě.

Jak se užívat v kapslích

Varianta tobolky má dobrou stravitelnost. Tento karnitin působí rychle a je poměrně snadné.

Přesnější dávkování je třeba zkontrolovat u trenéra nebo lékaře.

Jak napít pilulku

Jednou z cenově dostupných forem karnitinu jsou pilulky. Jejich hlavní výhodou oproti jiným druhům drogy je úspora nákladů. Nákup formuláře pro pilulky se netýká kapsy tolik, ale stojí za zmínku, že v této podobě není výrobek tak dobře absorbován, jak je popsáno výše. Počet dávek a dávkování se přibližně shodují s použitím kapslí. Přesnější informace naleznete v pokynech.

Prášková forma

Relativně nízké náklady a dobrý účinek jsou kombinovány v této formě uvolňování karnitinu. Pro mnohé je tento druh drogy nejproblematičtější. Věc je, že při příjmu je užitečné dráždit: prášek se zředí na půl litru tekutiny. Pijte výsledný nápoj najednou. Tekutina má přesně tolik, kolik je napsáno v pokynech. Ne méně, protože droga se stane nevhodným pro spotřebu.

Mohu pít L-karnitin bez cvičení?

Pokud chcete zhubnout a za tím účelem se rozhodnete přijmout doplněk a nemáte v úmyslu jít do sportu, pak není potřeba konzumovat drogu. L-karnitin není tukový hořák a nemá smysl používat ho jako doplněk k hlavní dietě pro snížení tělesné hmotnosti. Bude mít pouze příznivé účinky popsané výše, ale nepomůže ke snížení tělesné hmotnosti. Ale v kombinaci s tréninkem můžete dosáhnout intenzivnějšího úbytku hmotnosti spálením více tuku než bez tohoto doplňku.

Denní dávka L-karnitinu

Výše konzumovaného doplňku závisí na tom, zda jste aktivní fyzickou aktivitou. Pro sportovce bude dávkování vyšší než u obyčejných lidí. Takže jejich denní dávka je asi 1200 mg el-karnitinu. Tuto částku doporučujeme rozdělit na 2 stejné dávky: před jídlem (přednostně snídaní) a před tréninkem. Konkrétně je před fyzickou aktivitou preferován kapalný produkt.

Carnitine může být opilý bez tréninku. V takovém případě budete muset během jídla užívat pouze 1-2 kapsle 3krát denně. Pokud je příjem peněz prováděn pro léčebné účely, může dávku určit pouze ošetřující lékař. Mějte na paměti, že užívání drogy bez zařazení fyzické aktivity bude užitečné pro tělo, ale neovlivní proces ztráty hmotnosti.

Před použitím jakékoliv formy doplňku si pečlivě přečtěte pokyny. Obvykle popisuje režim dostatečně podrobně.

Kombinace s jinými léky

Karnitin, jak je uvedeno výše, je látka, která je pro tělo přirozená. Na tomto základě lze tvrdit, že jeho užívání ve spojení s jinými léky neovlivní účinnost obou. Z tohoto důvodu se tento přípravek často používá v kombinaci s jinými hořáky pro tuky v případě, že se jedná o úbytek hmotnosti nebo v kombinaci s léky v případě terapeutické terapie. Ty by měly být dohodnuty s lékařem.

Dalším problémem je kombinace karnitinu s látkami, které stimulují organismus. Patří mezi ně zejména kofein. Užívání těchto látek je nepřijatelné.

L-karnitin v potravinách

Jak již bylo uvedeno, daná látka je syntetizována z živočišných bílkovin. Tak mohou být obyčejné potraviny zdrojem l-karnitinu. Zvýšený obsah této složky je samozřejmě pozorován v mase (zejména u hovězího masa). Pro podrobnější seznámení s obsahem látek v některých produktech se můžete seznámit s údaji uvedenými v tabulce.

L-karnitin

Popis k 02.02.2016

 • Latinský název: L-karnitin
 • ATX kód: A16AA01
 • Aktivní složka: Levokarnitin (levokarnitin)
 • Výrobce: OLIFEN Corporation, Laboratoř moderního zdraví, V-MIN, Russport, WEF MEDICAL LLC, Santapharm (Rusko), NOW International (USA), Adifarm Co. KG (Německo), C. Hedenkamp (Německo) a další.

Složení

Kompozice ve formě sirupu obsahuje účinnou látku levokarnitin, jakož i řadu dalších složek, včetně fruktózy.

Léčivo v tabletách obsahuje jako aktivní látku levici karnitinu, kyselinu askorbovou a další složky. V tabletách některých výrobců je jako aktivní složka obsažen pouze zbývající karnitin.

Prostředek v kapslích může obsahovat 250 nebo 500 mg levého karnitinu.

Formulář uvolnění

Vyrobilo několik různých forem tohoto nástroje.

 • Tekutý sirup ve 100 ml lahvích.
 • Tablety Elkarnitinu, které mohou být obsaženy v blistrech po 10 ks, stejně jako v plastových lahvích.
 • Kapsle jsou uloženy v plastových obalech o objemu 60, 150 ks.

Farmakologický účinek

Wikipedia informuje, že L-karnitin je aminokyselina, která se blíží vitaminům B. Jeho syntéza probíhá v těle. Syntetizuje se z aminokyselin L-lysin a L-methionin. V těle by tedy mělo být dostatečné množství železa, stejně jako některé vitamíny - B3, B6, C.

Když mluvíme o tom, co je L-karnitin, je třeba poznamenat, že se také nazývá vitamin BT nebo B11. Přípravky s karnitinem mají antityroidní, antihypoxické, anabolické účinky, stimulují regenerační aktivitu tkání. Pod vlivem této látky člověk zlepšuje chuť k jídlu, aktivuje proces metabolismu tuků.

Proces syntézy endogenního L-karnitinu se vyskytuje hlavně v játrech, vlastnosti exogenního L-karnitinu jsou stejné jako u exogenních. Při užívání L-karnitinu je třeba vzít v úvahu, že je to takový nástroj, který normalizuje metabolické procesy, které podporují aktivitu koenzýmu A. Pod účinkem L-karnitinu se zpomaluje rozklad bílkovinných a sacharidových sloučenin, protože se stimuluje metabolismus tuků. Proto se má za to, že El-Carnitine je "lékárna" tukový hořák.

V procesu výzkumu bylo prokázáno, že tato látka je velmi důležitou součástí procesu přeměny tuku nahromaděného v těle na energii, poskytuje kontrolu nad hypoglykemií, snižuje riziko infarktu myokardu a posiluje srdeční sval.

Pokud tělo postrádá tuto látku, tuky se nehoří, ale postupně se hromadí v buňkách těla.

Pokud užíváte léky obsahující karnitin a cvičení, může dojít ke spalování významného tělesného tuku. Látka snižuje stupeň laktátové acidózy a pomáhá snižovat váhu. Zaznamenává se neurotrofický účinek činidla a lék aktivuje proces regenerace nervové tkáně.

Mějte na paměti, že tento lék je výživový doplněk, ne droga.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Poté, co přípravky obsahující tuto látku byly podány ústy, účinná látka se dobře vstřebává do trávicího systému. Nejvyšší koncentrace v plazmě se zaznamená tři hodiny po podání. Vylučuje se ledvinami, látka se vylučuje ve formě metabolitů.

Indikace pro použití

Měla by se brát v úvahu nejen to, jak užívat L-Carnitin, ale i indikace užívání tohoto léku.

L-karnitinová kapalina a další formy tohoto nástroje se používají ke zvýšení účinnosti a vytrvalosti při fyzickém cvičení, stejně jako za účelem aktivnějšího růstu svalové hmoty. Často to znamená, že užívají sportovci.

Užívání tohoto doplňku v kapslích a v jiných formách je vhodné pro osoby s diagnostikovanou srdeční chorobou, aby se zvýšila tolerance cvičení.

Také léky pro muže a ženy ve stáří jsou předepsány s cílem pozastavit proces stárnutí mozku, zvýšit paměť a zvýšit koncentraci.

Někdy předepsané předčasně narozené děti, stejně jako děti při intenzivním růstu, aby normalizovaly hmotnost a správný vývoj kosterních svalů dítěte.

Tento nástroj může být také doporučen pro použití lidmi, kteří praktikují vegetariánství, s cílem kompenzovat nedostatek L-karnitinu v těle, pacienty s fyzickým vyčerpáním, osoby, které mají sníženou chuť k jídlu. Dávkování znamená v tomto případě určit odborník.

Prostředky, které obsahují levokarnitin, také předepsané jako součást komplexní léčby jako pomocného léčiva. Toto jmenování je vhodné v případě onemocnění jater, endokrinního systému, srdce, cév.

Kontraindikace

Pro užívání drogy jsou určeny takovými kontraindikacemi:

Nežádoucí účinky L-karnitinu

Při přijímání tohoto nástroje je zpravidla dobře tolerován. Někdy však dochází k ojedinělým případům, kdy se objeví vedlejší účinky. Zvláště mohou vznikat dyspeptické příznaky, příznaky alergie, epigastrická bolest. Lidé trpící uremií mohou při užívání tohoto léku vyvinout svalovou slabost. Proto jestliže užíváte léky a máte tyto nežádoucí účinky, musíte se poradit se svým lékařem.

Pokyny pro L-karnitin (metoda a dávkování)

Pro ty, kteří používají L-karnitinový sirup, musí být přísně dodržovány pokyny pro použití. Mělo by se užívat uvnitř, od okamžiku jídla nezávisle. Nejlepší je pít nezředěné, pokud je taková potřeba, umyjte ji obyčejnou pitnou vodou. Dospělí lidé obvykle pijí 5 ml sirupu třikrát denně. Pokud je přípravek předepsán sportovcům, doporučuje se před zahájením tréninku vypít 15 ml sirupu. Levokarnitin se užívá v průběhu čtyř až šesti týdnů a v případě potřeby se léčba opakuje několik týdnů později.

Pokud je L-Carnitin předepisován pacientům mladším než 1 rok, návod k použití obsahuje dávku 8 až 20 kapek jednorázově.

Pacienti ve věku 1 až 6 let dostávají jednu dávku od 20 do 28 kapek, děti od 6 do 12 let - jednorázová dávka 2,5 ml. V této dávce je lék podáván dětem 2-3krát denně po dobu jednoho měsíce. Kurz lze opakovat na doporučení lékaře po několika týdnech.

Jak užívat přípravek v tabletách a kapslích závisí také na lékařském předpisu. Tablety se polknou celé, promyjí vodou. Při jakém dávkování a kdy lék užívat, odborník určuje zdravotní stav a indikace pacienta. Ve většině případů se dospělým doporučuje pít 250 až 500 mg léků 2-3krát denně. Ti, kteří se podílejí na sportu, by měli jednou před zahájením tréninku užívat 500-1500 mg levého karnitinu. Výrobek nepijte nepřetržitě příliš dlouho - více než šest měsíců.

Přijímací prostředky v kapslích předpokládají, že je třeba pít kapsle celé, dávkování a frekvence užívání jsou stejné jako u tablet.

Příjem ampulí s L-karnitinem v / v a intramuskulárně může být pod dohledem odborníka.

Předávkování

V manuálu nejsou žádné informace o předávkování přípravkem L-Carnitine.

Interakce

Současně s L-karnitinem s kyselinou lipoovou a anabolickými léky se zvyšuje terapeutický účinek levé karnitiny.

Se současným podáváním glukokortikosteroidů se L-karnitin aktivněji akumuluje v tkáních (kromě jater).

Podmínky prodeje

Tento lék si můžete objednat nebo koupit v lékárně bez předpisu.

Podmínky skladování

U potravinového doplňku uchovávejte při teplotě t, která nepřesahuje 25 stupňů.

Doba použitelnosti

1,5 let. Po otevření láhve sirupu jej můžete uložit až za 15 dní.

Zvláštní instrukce

Je třeba mít na paměti, že přínosy a škodlivé účinky drogy závisí na tom, jak dobře člověk užívá tuto drogu. Poškození těla lze zaznamenat, pokud je aplikace prováděna nezávisle a nekontrolovatelně.

Jak zvolit nejoptimálnější lék, který je lepší a jak správně užívat kapalinu L-karnitinu, dietetik řekne při individuální konzultaci.

Lidé, kteří praktikují vegetariánství, by měli vzít v úvahu, jaký je přirozený levkarnitin: jedná se především o ryby, mléko a maso. Proto v souladu s tímto typem výživy může být nutné užívat tento lék.

Při působení L-karnitinu se vytrvalost zvyšuje, ale pro největší efekt je důležité dodržovat správnou, vyváženou stravu. Ve sportovní výživě je tato droga oficiálně schválena.

Někdy je tento lék kombinován s přísunem jiných tukových hořáků pro výraznější účinek. Užívání L-Carnitinu lze kombinovat s přírůstky hmotnosti, bílkovinami, koenzymem Q10 a dalšími komplexy.

Analogy leukarnitiny

Analogy léčiva - to znamená, které obsahují složení stejné účinné složky. L-karnitin je vyráběn pod různými značkami, mohou obsahovat i další účinné složky. Jedná se o Acetyl L-karnitin, Arnebya L-Carnitin, Sportexpert L-Carnitin z Evalaru (300 mg), Multipower L-Carnitin, Doppelgerts aktivní L-karnitinový hořčík, Lonza, L- Tartrát.

V sportovní výživě se používají i další typy levých karnitinových doplňků: Dymatize Acetyl L-karnitin, L-karnitinový komplex, Dymatize L-karnitin Xtreme, L-karnitinový koncentrát z Multipower, L-karnitin 2500, L-Carnitin 2700 Liquid, Weider, CLA L-karnitin, L-karnitin, L-karnitin, L-karnitin, L-karnitin, L-karnitin, L-karnitin Caps 750 Maxler, čisté kapsle Coq10 L-karnitin, tekutý karnitin od společnosti Now Foods.

Jaká je nejlepší droga a co si z ní vybrat, je nejlepší požádat odborného odborníka na výživu. Můžete najít hodnocení a recenze na specializovaných fórech. Nicméně, všechny názory uživatelů o tom, která lék je nejlepší v pořadí a která společnost je lépe doplněna, jsou subjektivní.

Karnitinu a L-karnitinu

Síť má řadu recenzí o Karnitinu a L-karnitinu, z nichž lze usuzovat, že účinnost léků závisí na tom, zda je osoba správně užívá, zda jedná o stravu nebo sport. Také užívejte léky v jiných kombinacích, například Ornithine a L-Carnitine.

L-karnitin a L-tartrát

Oba doplňky, L-karnitin a L-tartrát - pomáhají spalovat tuky a zvyšovat vytrvalost. Výběr a použití určité drogy se doporučuje po konzultaci se specialistou.

L-karnitin a kreatin

Kreatin přispívá ke zvýšení svalové hmoty u sportovců a ke zvýšení ukazatelů síly, proto se někdy tyto dva doplňky kombinují. Jaký je příjem těchto prostředků a stojí za to udělat, musíte konzultovat s odborníkem.

Pro děti

Sirup je někdy předepsán dětem v odpovídající dávce pro zvýšení růstu a vývoje. Jak pít kapalný sirup závisí na věku dítěte. Dávkování je předepsáno pediatrem, ale také určuje, proč jsou v každém jednotlivém případě nutné doplňky.

S alkoholem

Pokud se současně užívá alkohol a levokarnitin, nejsou pozorovány výrazné nežádoucí účinky. Nicméně není žádoucí užívat alkohol během léčby žádnými léky nebo doplňky.

L-karnitin pro úbytek hmotnosti

Mnoho recenzí L-karnitinu pro snížení tělesné hmotnosti naznačuje, že v případě správného podávání vám přípravek umožňuje kontrolovat tělesnou hmotnost. Pokyn však naznačuje, že doplňková látka je pouze pomoc.

Jak užívat L-Carnitin na snížení tělesné hmotnosti závisí na tom, zda se člověk věnuje sportu, ať se řídí dietou. Při dodržování všech doporučení nástroj aktivuje proces spalování tuku. Pro tento účel jsou užívány léky různých výrobců - L-karnitin Acetyl, Power Systems atd.

Během těhotenství

Během těhotenství a kojení je tento doplněk nežádoucí. Pokud se těhotenství objevilo během užívání larykarnitinu, měla by být okamžitě ukončena.

L-karnitinové recenze

Online recenze lékařů o L-Carnitine jsou méně časté než recenze dívky, které používají doplňkovou látku jako hořák na tuky. V podstatě 9 svědeckých výpovědí naznačují, že L-karnitin 300, kapalný sirup, lék od Evalar, Turboslim a další pomáhají zbavit se extra kilo pouze za podmínek intenzivního cvičení. Je třeba poznamenat, že je nutné je vypít bezprostředně před začátkem výcviku, jinak nebude příjem z recepce. Nicméně, lék také nepoškodí, pokud byly vzaty v úvahu kontraindikace. Ale některé hubnutí, které používaly jako tukový hořák El-Carnitine, recenze odjíždějí a že přísada je zbytečná a nepřináší úbytek hmotnosti. Někteří uživatelé píší, že po zrušení léků od Evalar, Solgar a dalších vyvinuli abstinenční syndrom, ale takové recenze jsou vzácné.

Mnoho recenzí L-Carnitinu pro snížení tělesné hmotnosti naznačuje, že užívání levého karnitinu pro úbytek hmotnosti je způsobeno jeho schopností urychlit metabolismus.

Často jsou recenze sportovního systému L-Carnitine a dalších přísad (L Carnitine Liquid, L Carnitine Xtreme, L Carnitine 2700 Aktivní, Acetyl L Carnitin, L Carnitin 2500, Maxler L Carnitine 3000, Maxler L Carnitine 10000 atd. kteří se aktivně vzdělávají. Ve většině případů jsou pozitivní, protože sportovci tvrdí, že doplněk pomáhá zvyšovat vytrvalost a podporuje sportovní aktivity. Často se jedná o Acetyl Carnitine, Arnebya a sportovci často užívají L Carnitine Caps 750, Multipower L Carnitin Concentrate, Dymatize L Carnitine Xtreme atd. Je třeba poznamenat, že v lékárně nelze zakoupit všechny léky, některé je třeba objednat na speciálních místech.

Cena L-karnitinu, kde koupit

Který L-karnitin je lepší koupit, měl by být doporučen odborníkem. Cena levého karnitinu závisí na léku, jeho výrobci. Cena L-karnitinu v lékárně závisí také na výrobci léku.

Náklady na tukový hořák El-Karnitin Solgar tablety - od 2000 rublů na 30 ks. V Moskvě si můžete koupit tekutý lék na hubnutí za cenu 2 300 rublů. Kolik je přírůstek hmotnosti v Jekatěrinburgu v Petrohradě, je třeba nalézt v místech prodeje doplňků. L kapsle Carnitine lze zakoupit za cenu 600 rublů za 60 ks. Multipower lze zakoupit za cenu 2200 rublů. Cenové přílohy Power System od 1300 rublů. Je možné zakoupit drogu Lida s karnitinem v Charkově, Kyjev za cenu 230 hřiven. Kde koupit L Carnitine 300, by měl být požádán v lékárně. Koupit L-carnitin v Minsku si můžete objednat.

L-karnitin pro hubnutí - přírodní tukový hořák

Pokud se snažíte bojovat s nadváhou, pravděpodobně jste se opakovaně uchýlili k pomoci při fyzických cvičeních, které podle myšlenky by měly přispět nejen ke ztrátě hmotnosti, ale také ke zlepšení stavu pokožky. Ale smůlu, pokaždé, když začnete trénovat, máte pocit, že jste tak silný, že jste připraveni vydržet jakékoliv zatížení. Jeden den však projde, další, a máte slabost. Všechna cvičení jsou prováděna s velkou obtížností a po cvičení není vůbec žádná síla.

Výsledkem je, že ukončíte trénink, začnete se chopit vašeho selhání a získáte sílu, začnete znovu procvičovat. A to všechno vypadá jako začarovaný kruh, který je plný neúspěchů a zklamání.

A pokud chcete rozbít tento začarovaný kruh a mít sílu na každodenní cvičení, které bude trvat déle než hodinu, pak se musíte dozvědět více o takových lécích, jako je l karnitin pro hubnutí. To je o něm nyní a bude o něm diskutováno.

Co je L-karnitin?

L-karnitin není lékem. Jedná se o výživový doplněk (dietní doplněk), který je široce známý mezi sportovci různých úrovní. To je používáno mnoha dívek a chlapců udržet energii a spálit přebytečný tuk.

L-keratin je přírodní tukový hořák. Jedná se o látky, které produkuje lidské tělo, přesněji játra. Na normální úrovni se produkuje pouze s dostatečným množstvím bílkovin.

Vzhledem k tomu, že tato látka je produkována samotným tělem, vědci jej nedefinují v žádné konkrétní chemické skupině. Je však možné uměle vyrábět. A to je důvod, proč dnes na regálech sportovních obchodů a lékáren tolik léků, které obsahují tuto látku.

Podle výrobců všech těchto doplňků stravy je tato látka zcela neškodná a neměli byste se bát doplňovat své rezervy v těle, které na ni působí zvenčí. Zároveň je však velmi důležité dodržovat všechna doporučení týkající se používání těchto léků, které jsou předepsány v abstraktu.

Je třeba poznamenat, že hlavním úkolem l-keratinu je přeměnit tuky na energii, což vám umožňuje provádět silový trénink po mnoho hodin po sobě. Proto pokud chcete být štíhlá a vhodná, pak vám tento lék pomůže splnit váš sen.

A můžete si je koupit v každé lékárně. Existuje mnoho forem jeho propuštění. Jedná se o tobolky, tablety a emulze. A bez ohledu na to, jakou si zvolíte, věřte mi, nebude to mít vliv na výsledek samotný.

Neměli byste si koupit L-karnitin v sporných sportovních obchodech, protože si můžete koupit kvalitní zboží, které pro vás bude mít smutné důsledky. Originální originální a vysoce kvalitní L-karnitin lze zakoupit na webových stránkách US iHerb. Dnes jsou doplňky stravy s L-karnitinem v nebývalé poptávce. Nejlepším prodejcem společnosti IHerb mezi ruskými publikem byl L-karnitin tartarát Carnipure z 250 ml přípravku Now Foods v kapslích.

Nyní Foods je americká značka s polstoročním zkušeností v oblasti výroby, která nabízí pouze kvalitní doplňky, které splňují přísné mezinárodní normy a požadavky. V tomto přípravku je L-karnitin prezentován v nejčistší formě a není živočišného původu, takže vegetariáni mohou také užívat přísadu. Tento nástroj úspěšně absolvoval klinické testování. Jedna tobolka obsahuje 250 mg L-karnitinu. Charakteristickým znakem tohoto doplňku je forma účinné látky - L-karnitin-tartrát, který se vyznačuje rychlou absorpcí.

Zvláštní pozornost si zaslouží zvláštní formu L-karnitinu - Acetylu. Tato forma je charakterizována zvýšenou účinností a biologickou dostupností, která vám umožňuje užívat doplňky v menších dávkách. Zvláště populární na iHerb jsou takové léky, jako jsou:

 • Acetyl-L-karnitin z MRM 500 mg v rostlinných tobolkách. Tento doplněk se vyznačuje cenově dostupnými náklady a vysokou účinností. Lze jej vzít vegetariáni. Jedna tobolka obsahuje 500 mg acetyl-L-karnitinu. Obsahuje také vitamín B6, který podporuje energetický metabolismus. Kvalita tohoto nástroje je potvrzena certifikátem GMP.
 • Acetyl-L-karnitin z Primaforce 250 g v prášku. Tato přísada se vyznačuje svou vhodnou formou - ve formě prášku. Jedna lžíce drogy obsahuje 500 mg L-karnitinu Acetyl. Bílý prášek s kyselou chutí. Doporučuje se pít vodu. Vzhledem k jeho formě prášku přípravek trvá dlouhou dobu. Kromě toho můžete dávku nezávisle regulovat.

Náklady na tuto drogu jsou různé. A záleží spíše na výrobci a jeho popularitě na globálním trhu. Například dietní doplněk Multipower L-Carnitine stojí asi 2 000 rublů, zatímco stejná lék ve formě tablety Ultimate Nutrition stojí desetkrát méně (přibližně 200 rublů). Nejvýhodnější a cenově dostupné ceny L-karnitinu lze nalézt na iHerb. Díky pravidelným propagačním nabídkám a častým prodejům si můžete zakoupit originální doplňky L-karnitinu za atraktivní ceny (včetně dodávky).

Užívání karnitinu je velmi snadné. Zpravidla má příjemnou vůni a ovocnou chuť, nezpůsobuje odražené a zvracené reflexy. Je pravda, že některé ženy si stěžovaly, že tablety jsou velmi velké a obtížné polykat. Ale i tuto situaci lze překonat jednoduchým rozdělením pilulky na 4 části.

Kdo potřebuje L-karnitin?

Než začneme hovořit o tom, jak užívat karnitin na snížení tělesné hmotnosti, musíte mluvit o tom, kdo je touto drogou obecně doporučován a může být užíván kdykoli?

L-karnitin je látka, kterou naše tělo produkuje k trávení bílkovin. A pokud každý den budete jíst dostatek vajec, masa, ryb nebo jiných bílkovinných potravin, pak tuto drogu nepotřebujete. V těle se nachází dostatečné množství této látky, aby vám poskytla potřebnou energii po celý den.

Pokud jste fanouškem správné výživy, pak užívání l-karnitinu je také bezvýznamné, i když chcete ztratit pár dalších tří kilogramů. Pokud však snížíte svůj denní obsah kalorií na maximální minimum, můžete zkusit tento lék užívat. Podle mnoha recenzí vám poskytne prudký nárůst energie.

Tato droga se doporučuje ženám, které sedí na přísné stravě, protože ti, kteří kvůli své víře odmítli jíst potraviny živočišného původu a jsou vegetariáni. Příjem l-karnitinu v tomto případě jim poskytne energii a nedovolí narušení metabolismu lipidů.

Kromě toho je užívání tohoto léku doporučeno pro ty, kteří mají těžkou únavu kvůli duševnímu nadměrnému zatížení. Doporučuje se proto školám a studentům, kteří v krátké době trvale dostávají příliš mnoho informací a velmi unavují.

L-karnitin: působení

Jak byste to nechtěli, ale jen si vezměte tento lék a ztrácíte váhu, celý den ležíte na pohovce, nebudete uspět. L-karnitin je skutečně účinný pouze v kombinaci s fyzickou námahou a správnou výživou. A je nutné trénovat ve telocvičně pod vedením trenéra, a nikoli doma.

Líbí se vám to nebo ne, ale doma nebudete schopni poskytnout tělu takovou zátěž, jako v posilovně, ale pouze pokud nemáte vlastní vybavenou posilovnu.
Stojí za zmínku, že budete muset upozornit trenéra, že jste začali užívat tento lék, aby věděl, kolik můžete zvýšit zatížení vašeho těla.

Nezapomínejte, že výsledky, o kterých mluví mnoho dívek, které jim umožnily získat přehledy na internetu a připojit je k fotografiím, byly výsledkem následujícího vzorce: L-karnitin + správná výživa + cvičení v posilovnách.

Když droga vstoupí do těla, začnou se v ní objevovat následující akce:

 • hladina škodlivého cholesterolu v krvi klesá;
 • stěny krevních cév jsou vyčištěny, což vede k zabránění vzniku plaků;
 • hladina lecitinu produkovaného játry stoupá;
 • zvýšit obranyschopnost těla;
 • posiluje kardiovaskulární systém;
 • zvýšená duševní aktivita.

Vezměte v úvahu, že pokud používáte l karnitin pro hubnutí, musíte najít způsob, jak odpadnout energii, která dává tento lék. Může to být jakýkoli druh fyzické aktivity: tanec, běh, plavání atd. A pouze v kombinaci s nimi můžete dosáhnout opravdu skvělých výsledků v oblasti hubnutí.

Pravidla pro použití L-karnitinu

Již jsme zjistili, že tato droga je účinná pouze v kombinaci s fyzickou námahou a správnou výživou. Dávkování l-karnitinu zde také hraje velkou roli. Určete, jaká dávka je pro vás správná, můžete vlastnit. Chcete-li to provést, musíte si důkladně prozkoumat anotaci k přípravku.

Používá se zpravidla v následujících dávkách:

 • pokud se l-karnitin používá v kapalné formě - 5 ml 3krát během dne;
 • pokud je lék užíván ve formě tablet - 250-500 mg 2-3krát denně.

Pokud jste nikdy neužívali L-karnitin, měli byste začít užívat s nejmenší dávkou. V počátečních stádiích by maximální dávka léku neměla překročit 500 mg denně, ať už jde o pilulky nebo sirup. O několik dní později by měla být tato dávka postupně zvyšována, blížící se maximální dávce.

Pokud do těla přiložíte příliš velké zatížení, dávku je třeba zvýšit. Při mírném zatížení je to 10 mg denně, zvýšené - 15 mg denně. Tato dávka však může používat pouze skutečné sportovce a pouze pod lékařským dohledem.

Vezměte lék L-karnitin následujícím způsobem:

 • užívejte drogu po dobu 30 dní, ne více;
 • po 6 měsících je nutný opakovaný kurz;
 • Tuto lék je nutné užít 40 minut před zahájením tréninku.
 • silná fyzická aktivita po podání léku by měla trvat nejméně 30 minut, to je čas potřebný k aktivaci procesu spalování tuků (jinak zvýšíte chuť k jídlu, budete jíst mnohem víc než obvykle a zvýšit hmotnost);
 • užívání drogy je zakázáno na prázdný žaludek, jinak bude velmi obtížné vyhnout se problémům s činností trávicího traktu;
 • Je zapotřebí užívat tento lék ráno, jestliže večer pijete L-karnitin, můžete mít problémy se spánkem.

Pokud užíváte drogu podle všech těchto pravidel, můžete překonat váhu a udělat své tělo krásné a reliéfované.

Který L-karnitin je lepší?

Pokud jste si vybrali L-karnitin, můžete čelit několika problémům, počínaje tvarem, ve kterém je produkt zakoupen a končit podle volby výrobce. Souhlasíte, je tu něco, o čem byste měli přemýšlet, protože chcete nejen lék koupit, ale také získat z něj maximální užitek.

Při volbě karnitinu je třeba věnovat zvláštní pozornost samotnému formuláři pro uvolnění. Nezapomeňte, že výběr sirupu nebo kapslí není v prvé řadě záležitostí pohodlí, nýbrž záležitostí stravitelnosti hlavní účinné látky.

Tekutý karnitin se absorbuje mnohem rychleji než jiné formy léčiva (prášek, tablety atd.). Z tohoto důvodu jsou sirupy mnohem dražší než tablety nebo prášky.

Odborníci na výživu také nepřekročili tento problém a dospěli k jednomyslnému názoru, že pokud se snažíte zhubnout, měli byste opustit svůj výběr na kapalné formě karnitinu. Pokud chcete posílit stěny cév a posílit srdce, pak je tento přípravek ve formě tablet nebo kapslí nejvhodnější pro vás.

Pokud zvážíme tento problém z hlediska pohodlí, je nepochybně v tomto ohledu kapsle nejvhodnější. Jsou jednodušší polykat, malé velikosti a snadno se nosí. Zpravidla pevná forma této látky nemá specifický pach nebo chuť. Ale tekutý karnitin může zanechat kyselou pachuť. I když je tento fenomén dnes vzácný, protože se výrobce pokouší tuto chybu tlumit různými příchutěmi a sladidly.

Vzhledem k tomu, že L-karnitin je velmi populární výživový doplněk, existuje riziko nákupu zboží nízké kvality. Proto byste neměli nakupovat nástroj v pochybných obchodech, lékárnách a ještě více na internetu.

Zeptejte se kolem vašich přátel, možná někteří z nich už tento výrobek používali a věděli, kde je možné zakoupit kvalitní produkt. Pokud mezi vašimi přáteli nebyli žádní, měli byste se spolehnout na vaši intuici. Nicméně je nejlepší, když vám řekne, co znamená koupit ve známých sportovních prodejnách a rozsáhlých lékárenských řetězcích. Vyhněte se pochybným výrobcům a nekupujte levné produkty.

Má L-karnitin vedlejší účinky?

Soudě podle anotace tohoto doplňku stravy a četných recenzí, které jsou k dispozici na internetu, tento nástroj nemá žádné vedlejší účinky. To však neznamená, že se nemůžete řídit samotnými pravidly používání léku a dávek, které jsme již zmínili o něco výše.

Nikdo nemůže říct, jaké důsledky může člověk očekávat, pokud používá L-karnitin v celých "bankách", protože tato skutečnost nebyla prokázána. Vědci se však podařilo dokázat, že bez ohledu na to, kolik l-karnitinu je spotřebováno, má každý organismus svůj vlastní limit. Bude ovlivněn právě touto látkou, jakou potřebuje. Nadbytek se vylučuje močí.

A takový limit je dávka 5000 mg. Proto pokud dáváte přednost použití L-karnitinu 1000 mg, nebudete dosahovat lepšího výsledku než někdo, kdo užívá obvyklou dávku stanovenou prodávajícím. Nicméně projev nežádoucích účinků a nepříjemných překvapení z práce těla byste měli určitě očekávat.

Je třeba poznamenat, že i přesto, že L-karnitin není lékem, je nutné před použitím jej konzultovat s lékařem. Dále doporučujeme, abyste podstoupili zkoušku, která pomůže zjistit, zda existují odchylky od normy. Možná máte skryté patologie, ve kterých je nadměrná fyzická aktivita kontraindikována a bez ní není přijetí tohoto nástroje možné.

Někteří lidé poznamenali, že během užívání L-karnitinu dochází ke snížení / zvýšení krevního tlaku. Proto máte-li problémy s krevním tlakem, je třeba lék užívat velmi pečlivě a je lepší zcela opustit tento nápad.

Co je důležité vědět?

Opět připomínáme, že pokud chcete získat efekt užívání L-karnitinu, měli byste si vzpomenout, že bez fyzické aktivity to jednoduše není realistické. Koneckonců, hlavní účinek drogy - přeměna bílkovin na energii, ale proto, že prostě nemůžete sedět klidně. Vždy budete chtít něco udělat. Tak proč ne směrovat svou energii do svalového tréninku?

Zejména proto, že fyzická aktivita také přispívá k spalování tukových ložisek. Věřte mi, že za měsíc si budete moci všimnout silných změn v těle. Ale nezapomeňte, že budete muset také upravit dietu. Z toho je nutné zcela vyloučit takové potraviny, jako jsou:

 • čokoláda;
 • cukrovinky;
 • chléb;
 • buchty;
 • smažené potraviny;
 • sýtené nápoje;
 • rychlé občerstvení;
 • těstoviny;
 • máslo a další.

Tyto produkty obsahují velké množství jednoduchých sacharidů, kvůli nimž přísně vznikají přírůstky hmotnosti. Pokud se tyto potraviny vzdáváte a současně užíváte L-karnitin, můžete dosáhnout dobrých výsledků.

Ale dosáhnete ještě lepších výsledků, pokud budete pravidelně konzumovat bílkoviny bílkovin živočišného původu. Jsou to ryby, maso, mléko, vejce, tvaroh, jogurty atd. Je však třeba připomenout, že můžete konzumovat jen maso a ryby ve vařené formě. Stávají se tak šťavnaté a současně se zbavují nadbytečného tuku a zanechávají ho v bujónu.

Nezapomeňte na čerstvou zeleninu a ovoce. Obsahují mnoho minerálů a vitamínů, které naše tělo potřebuje. "Po sedění" na takovou stravu a při tréninku, když užíváte L-karnitin, tenké a tónované tělo již nebude pro vás sen, ale stane se realitou!

Recenze L-karnitin pro snížení tělesné hmotnosti

Dobrá aminokyselina, opravdu se mi to líbí. Pít SportExpert L-karnitin 1800 mg, v kapalné formě je lépe absorbován. Zvyšuje vytrvalost a zvyšuje účinnost cvičení. Lék je ve švýcarské kvalitě, certifikován podle GMP.

Pro Více Informací O Suché Vlasy