logo

Co jsou škodlivé sulfáty v šamponech + seznam nesulfátových šamponů

Prakticky všechny moderní šampony jsou plněné sírany, je to proto, že se výrobce snaží zachránit vaše zdraví. Našli jsme opravdu užitečné nesulfátové šampony.

Nikdy jste se nedivil, proč trávíte velké částky peněz na nákup zázračných šamponů a účinek ZERO? Navíc každý druhý nástroj se ne vždy vyrovná s úkolem, pro který byl vytvořen. Vlasy musí být umývány každý den, ztrácejí sílu, lesk, začínají klesat. Pokud si myslíte, že odborníci viní sírany. Naším úkolem je zjistit, zda tomu tak je.

Sulfáty v šamponech, co to je

V roce 1930 byla ochranná známka společnosti Procter Společnost Gamble vytváří svůj první šampon na bázi síranu a mimochodem, ve své formulaci, se od té doby málo změnilo. Ale již několik let se i průměrný spotřebitel snaží vyhnout šamponům se sírany.

Nejběžnější sulfáty, které tvoří šampon:

Závěr: tyto složky jsou toxické a pokud stále používáte šampony se sírany, pokuste se pěnu co nejrychleji vypláchnout. Dermatologové také doporučují vyhnout se šampónu na obličeji.

Méně toxické, ale stále zcela bezpečné povrchově aktivní látky:

Pokud zjistíte, že vaše vlasy se zhoršily a začaly rušit svědění pokožky, je čas přejít na šampony bez síranů.

Seznam šamponů bez sulfátu + přehled

Okamžitě udělejte rezervaci, že při použití šamponů bez síranů se nebude vytvářet hojná pěna. Buďte připraveni na takové nepříjemnosti pro své vlastní zdraví.

Víte, co: šampony bez sulfátů neodprašují ochrannou lipidovou vrstvu, což znamená, že hlava zůstane čistá déle, zatímco špičky budou zdravé.

1. Aubrey Organics

Složení šamponů Aubrey Organics obsahuje nejen škodlivé sírany, ale také obohacené o velmi užitečné přísady.

Díky přírodním ingrediencím nebudete mít problémy se skalpem a kudrlinky konečně získávají zdraví a sílu.

Spírá se spíše slabě, ale na pozadí obrovských výhod může tato nevýhoda vydržet.

Cena je poměrně vysoká: 950-1200 rublů - 325 ml.

Samozřejmě složení šamponu Logona bez síranů je stále daleko ideální. Špatná pěna, ale vlasy po tom, co se stane mnohem silnější.

Mimochodem, můžete věřit štítku, pokud to říká, že vlasy budou zdravé a lesklé, pak s pravidelným používáním to bude.

Cena se pohybuje v rozmezí od 250 do 450 rublů - 250 ml.

Bezsulfátové šampony značky Weleda jsou rozeznatelné a šetrné k životnímu prostředí a pravděpodobně je každý používá jednou. Tento nástroj je jen bláznivá spotřeba a všechny chyby špatného pěnění. Ale jak bylo řečeno dříve, je třeba si vybrat mezi levnými a škodlivými nebo drahými, ale užitečnými.

Cena: 700-1300 rublů / 200 ml.

4. Organický obchod - rozpočet šampon bez síranu ve složení.

Výroba - Rusko, tedy nízké náklady. Šumí se třeskem, takže spotřeba bude stejná jako u obyčejného šamponu. On znatelně ztrácí péči o vlasy, ale neškodí jeho zdraví.

Cena za láhev 280 (ml) nepřesahuje 300 rublů.

Vytvořeno na bázi měkkých povrchově aktivních látek, protože je považováno za bezpečné. Ačkoli mnozí uznávají tuto značku za nejlepší, má obrovské minus, neměli byste ji používat na suché a křehké vlasy. Po zbytek času, pokud jste si nevšimli nepříjemných pocitů, můžete použít.

Podle mého názoru 400 rub na láhev 150 ml. příliš drahé.

Výhody šampony bez síranů:

 1. Díky jemným povrchově aktivním látkám šampony bez síranu prakticky nepoškodí vlasovou šachtu. To je skvělý plus pro ty, jejichž vlasy jsou barvené nebo narovnány pomocí keratinu.
 2. Lipidová vrstva není zničena, v důsledku toho zapomenete na alergie, svědění, suché špičky, mastné kořeny.
 3. Může být použita denně, ačkoli kadeře budou kontaminovány velmi pomalu.

Nevýhody:

 1. Vysoká cena
 2. Špatný tok.
 3. Bez vyhlazovacích prostředků nelze česat.

Pokud chcete zachovat dobré zdraví po mnoho let, rozhodněte se ve prospěch šamponů bez síranů. Zvláště mezi drahými fondy najdete možnost rozpočtu. Také doporučujeme, abyste vždy sledovali štítek, zejména při nákupu produktů pro děti.

Ano, udělal jsem si na vlastní kůži jistotu, pokud používám šampony bez síranů: svrbení zmizí, lupiny zmizí a dokonce i vlasy jsou opravdu zdravější. Dříve, když byla sláma a žádný olej nepomohl. Pouze začal platit za nedostatek SLS v šamponu a stav vlasů se výrazně zlepšil.

Šampon jemného lnu objednal v internetovém obchodě ruské kosmetiky. Nečekal jsem od něj nic zvláštního, ale ve skutečnosti se ukázal být lepší než mnoho drahých výrobků, které jsem musel použít.
To, co jsem obzvláště oblíbil po použití šamponu, je jemný len, takže to jsou mé pocity. Vlasy jsou čisté, hladké (můžete to udělat bez kondicionéru nebo balzámu). Žádné svědění a lupy.
Bohužel z mnoha způsobů dochází k takovým problémům. A v mém případě, s citlivou pokožkou hlavy, se to často děje. Z tohoto důvodu bylo pro mě důležité najít dobrý šampon bez síranů. S nákupem jsem se nemýlil!
Proč jsem si vybral jemný lněný šampon z tisíců dalších produktů? Líbí se mi kompozice. Mezi další přísady patří rašelinový olej a rostlinné extrakty z ovesu, šalvěje, břízy, lipy.
Když jsem četl kompozici, myslela jsem si, že tento bezsulfátový šampon mi pomůže vyrovnat se se sezónním problémem vypadávání vlasů. Ale bohužel, bylo špatné. To byl jediný zklamání.
Ačkoli vždy věřil, že lopuch ropy posiluje kořeny. Zjevně je jeho koncentrace nízká, aby se vypořádala s takovým problémem.
Tento nástroj je však doporučen! Levná a efektivní, bez vedlejších účinků. Nepoškozuje pokožku a vlasy, protože neobsahuje sírany (SLS, SLES), ethanolamidy (DEA, MEA), petrochemické produkty (PEG, PPG).

Přišel jsem na šampon Panta v místním obchodě, když jsem hledal vhodný přípravek pro péči o poškozené vlasy. Jelikož spolupracuji s klienty, musím často dělat vlasy, uchýlit se k curlingovým vlasům, vlasovým sušičkám, vlasům a lakům. Kupilas na jméno fondů. Vím, že Altai parohy mají léčivé vlastnosti. Důraz na kompozici, která byla bez síranů. Ačkoli některé ingredience stále pochybují. Nepoužíval jsem lék z jiného důvodu: vlasy jsou z něj elektrizovány. K pokovování suchých pramenů jsme museli celou vodu namočit. Možná je to jen můj problém.

Snažil jsem se, líbil se mi, vlasy mi byly méně špinavé, ale vůně není tak dobrá. Zvláště potěšilo, že tento bezsulfátový šampon stojí jen 128 rublů. A co vlasy, navíc stále potřebujete klimatizaci a všechny druhy olejů, vosků a dalších zbloudilých věcí. Někdo mi vysvětlí, že pro lauret 5 ve složení?

Rozdíl je opravdu obrovský mezi bezsulfátovými a běžnými šampony. Každé dva dny jsem si umyla vlasy. A poté, co přešla na bezsulfátová, začala se umývat každé čtyři dny. A lupy se staly méně, hlavní věcí je vybrat vhodný typ vlasů. Mám rád šampon jemný len.

P.S. Zde je daleko od úplného seznamu bezsulfátových šamponů, mimochodem. Opravdu potřebují hodně při nákupu velmi pečlivě podívat se na kompozici.

Seznam šamponů bez síranů může být přidán. Například používám šampon Laconic Bio. Žádné agresivní látky, parabeny a silikony. Studie jsem podrobně prostudovala, protože moje vyčerpané vlasy velmi reagují na přítomnost takových látek. Používám Laconia Bio asi šest měsíců a toto jsem si všiml:
- lupy zmizela (ačkoli jsem se už dříve nezkoušel!)
- vlasy přestaly tlačit
- bylo méně pravděpodobné, že mi umyjí vlasy: stačí dvakrát týdně
- vlasy získaly zdravý lesk a energii.
Obecně jsem začal poradit všem kamarádům, aby přešli na přírodní šampony. Všude je plná chemie, takže i když vlasy nebudou trpět! A také jsem si Lakonika Bio vybral mezi přírodní šampony.

Mám rád velmi šampón Green budget Green, úžasný a nesulfátový.

Žádné sulfáty v přírodních solných šamponech Savonri. Vlasy jsou dobře promyty a po ní nejsou žádné vedlejší účinky ve formě lupů nebo svědění, ztráty nebo rozštěpení.

A co můžete říct o šibenicovém přírodě Sibiřský?

N. Syberiki má vynikající šampony. Osobně používám ty, ve kterých, jak je napsáno, 99% organické kompozice.
Vlasy se změkčily, dokonale česaly, vždy svítily (dokonce i třetí den po umytí hlavy).
Jediný negativní:
protože Šampon špatně pěnuje, vlasy 3-5krát promyjí (i když to může záviset na délce tady, ale v mém případě jsou nižší než beder).
Ale velmi doporučuji každému. Velmi dobrá řada make-upů.

Dobré a zlé přísady - sírany v šamponech

Přiznejte to, odkdy jste se zajímali o složení šamponu? Jsem upřímný jako první. Přišla poté, co výrobci kladli důraz. Mezi šampony zdobenými lákavými sliby obchodníků se objevily fondy skromně označené frází: "Neobsahuje sírany". Ale tato poznámka pro mnohé je hlavní argument pro nákup! Navrhuji zjistit, zda jsou v šamponech potřebné sírany a jak je lepší s nimi nebo bez nich?

Co jsou sírany?

Vzpomeňte si na lekce školní chemie! Sírany jsou soli kyseliny sírové. Pro výrobce kosmetických přípravků slouží jako účinná a levná složka, která zlepšuje vlastnosti výrobků: šampon se sírany dobře pěne, odstraňuje nečistoty, promývá "na písek". Tato praktičnost vysvětluje popularitu solí: dnes jsou přidávány do domácích chemikálií, kosmetiky a dětských zubních past.

Doufám, že jste si nemyslel, že chválím sulfáty? Tato komponenta není špatná a pomáhá výrobcům levných (a někdy poměrně nákladných) kosmetických přípravků, ale může poškodit spotřebitele. Prokázané poškození sulfátu v šamponech:

 • dráždit pokožku hlavy;
 • může vyvolat alergie;
 • vyvolat "načechrané" účesy;
 • podporovat ztrátu vlasů (s pravidelným používáním).

Podle podezřelých občanů může šampon se sírany zpomalit vývoj dětí a dospívajících, vést k plešatosti a dokonce k onkologii. Scary?

Proč tyto škodlivé sírany přidat do šamponů

Proč výrobci ohrožují naše zdraví a používají tyto hrozné složky? Ano, protože neexistují žádné důkazy o jejich nebezpečí. Sulfáty nevyvolávají žádné nemoci, nemají vliv na funkčnost organismu. Ale dávejte kosmetice vynikající vlastnosti.

 1. Odstraňte silikon - správný společník gelů a laků pro styling.
 2. Zbavte se lupy, odhalte vlasové šupiny a přispívejte k hlubokému pronikání komponentů "proti lupům".
 3. Vynikající pěna, a proto ekonomická k použití.
 4. Okamžitý lesk, objem, hladkost vlasů - zásluha chemie v kosmetice. A také soli.

Při pravidelném používání sírany oslabují ochranné funkce pokožky, které jsou spojeny s vedlejšími účinky, jako je vypadávání vlasů, elektrifikace, suchost. Ale i tento problém se týká pouze těch, kteří zanedbávají komplexní péči! Moderní kosmetika je plná složek, které neutralizují škodlivé vlastnosti síranů. Mimochodem, je to jeden z důvodů, proč stojí za nákup šamponu a kondicionéru (nebo balzámu) stejné série.

Jak zjistit šampony bez síranů

Otázka nebezpečnosti síranu a jiných chemických látek v kosmetice se stává stále více akutní. Někteří výrobci jsou dokonce stydní vůči přítomnosti solí ve svých produktech a pečlivě je zakládají. Ale takové triky s vámi nebudou pracovat! A pokud chcete koupit šampon bez síranů, věnujte pozornost složení. Hledáme sůl v první řadě, ve druhé nebo třetí poloze.

Označení sulfátů v šamponech (nejběžnější):

 • SLS (laurylsulfát sodný). Nejvíce agresivní a proto nebezpečná mezi svými kolegy.
 • SLES (laureth sulfát sodný). Calm sulfát než SLS. Ale on umyl kůži stejným způsobem, "na škubnutí".
 • ALS a ALES - (laurylsulfát amonný a laurethsulfát amonný). Sírany, které rozhodně nestojí za kontakt. Agresivní karcinogeny snadno proniknou tělem kůží.

Jak pochopit šampon bez síranů? Jeho složení je minimalistické. Neexistují žádné šifrované povrchově aktivní látky a doprovodné neutralizátory a přírodní složky kokosového oleje, kůra mýdla a glukóza (glukosid) jakéhokoli produktu působí jako mycí základ. Tyto složky jsou vynikající nahrazovat agresivní soli, ale jsou mnohem dražší.

Kdo potřebuje šampon bez sulfátu?

Na základě výhod a nevýhod sulfátů můžete snadno určit nákup šamponu. Výběr však není vždy a vůbec ne. Někdy je nutností použití bezsulfátového činidla. To je způsobeno tím, že částice soli uvolňují vlasy a vše z nich vypráší: špína, chemikálie, stylingové produkty a barvicí pigmenty. Proto se v níže uvedených případech doporučuje používat pouze šampony založené na přírodním detergentu.

 1. Po změně barvy: barvení, tónování, zvýraznění atd.
 2. Pokud jsou vlasy poškozené, roztrhněte nebo vypadnou.
 3. Po laminování, vyrovnávání keratinu, botox, perm a dlouhodobý styling.
 4. Se zvýšenou citlivostí pokožky hlavy, která se projevuje svěděním, zarudnutím, těsností.

Sírany jsou škodlivé pro životní prostředí. A protože všichni, kdo se o životní prostředí starají, budou muset opustit.

Sulfáty v korejských a japonských šamponech

Dnes není nalezení zcela přírodní kosmetiky snadné - moderní chemické komponenty učiní život mnohem jednodušší a poměrně bezpečně, tak proč by měly být vyloučeny z výroby? Naše asijské mazlíčky, které podporují přírodní kompozice a bezpečnou kosmetiku, také "hřích" přidávají sírany do šamponů. Není to další důkaz, že soli jsou bezpečné pro zdraví?

Značky stravování pro ty nejnáročnější zákazníky nemohly ignorovat organické sloučeniny. Samozřejmě, ve svém sortimentu bylo místo pro nesulfátové šampony:

Při přepínání ze sulfátových šamponů na organickou hmotu se připravte na ztrátu objemu vlasů a lesku. Jakmile budou všechny chemické komponenty vypláchnuty, přírodní krása a zdraví se vrátí na prameny!

Zkuste to shrnout

Nyní víte, jak věřit svým vlasům a jak identifikovat šampon bez síranů. S tebou máte právo volit se mnou - rady. Nebuďte kategorický. Složení bezsulfátového šamponu je samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí, ale nemůže se vypořádat s těžkým znečištěním (zvláště způsobeno stylingem a fixací výrobků). Nejlepším řešením je kombinace organických látek a solí. Nebo odmítněte chemii v kontaktu s vlasy: laky, gely, pěny, kosmetika se silikony. Osobně jsem slabá a vy? ;)

Připravil jsem pro vás recenzi, Nastya Vorobieva. Děkuji všem za pozornost a... brzy budeme diskutovat o parabenu se silikony! =)

Laurylsulfát sodný v šamponu: jeho poškození zdraví a alternativa ve výrobcích na vlasy

Přírodní formulace v kosmetice se v blízké budoucnosti staly hlavním rysem vlastností a zachování vlastního zdraví. A pokud dříve bylo dost počkat na dobré mytí vlasů s bohatou pěnou ze šamponu, pak v okamžiku, kdy je kupujete, věnujte pozornost nepřítomnosti parabenů, silikonů a sulfátů.

Klíčem k vynikajícímu vlasu je správná volba pracích prostředků, které neobsahují škodlivé komponenty.

Co je síran sodný a jak je to nebezpečné?

Síran sodný v šamponech hraje roli levného syntetického povrchově aktivního činidla, díky němuž je rovněž zachována homogenita směsi detergentů.

Přestože s touto povrchově aktivní látkou se dosahuje nízké ceny výrobku, je nebezpečné při vystavení pokožce hlavy, konkrétně:

 • může způsobit poškození imunitního systému těla;
 • schopný akumulovat se v těle;
 • způsobuje suchost, podráždění a olupování kůže, vyvíjející se na lupy;
 • je silný alergen.

Ignorování takových důvodů lidé často trpí onemocněními pokožky hlavy, při použití produktu s SLS. Ale jeho popularita je také spojena s efektivní pěnou dosaženou v detergentech pomocí této komponenty.

Šampon bez laurylsulfátu sodného nemá takovou vlastnost, která by mohla vypadat, jako by umyl hlavu horší. Proto není přechod na některé produkty bez síranů jednoduchý.

Starat se o své zdraví, mnozí se začali seznamovat se šampony bez síranu sodného

Co je organický a pseudo-organický šampon?

Skutečné vzrušení kolem kosmetického trhu vytvořilo celý seznam šamponů bez laurylsulfátu sodného, ​​najednou se rozlétly na regálech obchodů. Měla velkou nadšení ze strany ženských představitelů, v důsledku čehož všichni ostatní s brutálními povrchově aktivními látkami v jejich složení spadali pod jakousi hanbu.

Směrnice pro péči o vlasy s nejvyšším obsahem přírodních složek a měkkých povrchově aktivních látek se nazývá "organická kosmetika". Ale u většiny zboží, které jsou ve všeobecné dostupnosti, je obsaženo velké množství jiné chemie ve formě konzervačních látek a vonných látek. Z toho vyplývá, že nemohou být 100% organické.

Semi-organické produkty (nebo tzv. Pseudoorganické látky) pro mytí vlasů obsahují jemnější rostlinné náhrady za SLS ve formě laureth sulfosukcinátu, laurylglukosidu (laurilglukosidu), kokoglukosidu (kokoglukosidu) odvozeného z kokosového oleje a glukózy.

Nevinné šampony zabírají oddělený výklenek, kde všechny přírodní ingredience mohou působit jako detergentní složka. Ve většině případů - mýdlové ořechy.

Etiketa s fotografií na vlasy bez síranu sodného a parabenů

Charakteristika šamponů bez SLS

Šampony, které neobsahují laurylsulfát sodný, mají řadu vlastností:

 1. Ve většině případů mají tyto produkty vodnatější a průhlednější texturu bez výrazného aroma neexistují žádné syntetické zahušťovadla, barviva a vonné látky.
 2. Vzhledem k absenci rafinovaného zboží jako povrchově aktivních látek dávají slabou pěnu, což zvyšuje jejich spotřebu.
 3. Některé zcela přírodní detergenty se nalijí pouze do skleněných nádob a po otevření je možné je skladovat výhradně v chladničce.
 4. Méně syntetických složek ve složení výrobku, tím méně je uloženo. Šampon bez laurylsulfátu sodného s přírodním složením by měl být použit po otevření během 3-6 měsíců.
 5. Náklady na produkt bez SLS mohou být mnohem vyšší než průměr.

Šampon bez síranu sodného má vodnatou a průhlednou strukturu.

Pokud jde o použití, šampon bez síranů, stejně jako běžné, je aplikován na kořeny vlasů dvakrát.

 1. Poprvé - omyjte nečistoty a mazu.
 2. 2. - aby živiny pronikající do hloubky vlasů ho uzdravily a vyživovaly.

Použití kondicionér-oplachování po mytí vlasů je také povinné.

Tip!
Při nákupu takzvaného organického produktu věnujte pozornost nejen nápisům "bez parabenů", "bez sls" a "bez silikonů", ale také s kompozicí samotnou.
Čím více syntetických složek je uvedeno první, tím nižší je koncentrace organických a přírodních složek v ní.

Šampon bez laurylsulfátu sodného velmi jemně vypláchne vlasy, aniž by narušil přirozenou mikroflóru pokožky hlavy

Co jsou užitečné šampony, které neobsahují SLS?

Šampon bez síranu sodného získal popularitu kvůli vlastnímu mírnému účinku na vlasovou pokožku hlavy a vlasů a konkrétně:

 • udržuje přirozenou rovnováhu mikroflóry pokožky hlavy a neporušuje její bariérové ​​funkce;
 • perfektně promyje, aniž by způsobila podráždění a suchou kůži;
 • nepřispívá k akumulaci škodlivých látek v těle;
 • obnovuje a upravuje mazové žlázy na hlavě;
 • není nebezpečné pro zdraví dětí při koupání;
 • neobsahují složky zvířete a na nich se netestují;
 • Perfektní pro barevné vlasy, protože díky měkké povrchově aktivní látce se nezbavuje jejich pigmentu.

Mnozí poznamenali, že při stálém používání takových prostředků pro praní vlasů se stávají stále poslušnější a živější než předtím. Jejich zdraví se vrací zvenčí: je záře, vlasy jsou znatelně zesíleny a jejich růst je zesílen;

Dávejte pozor!
Při přechodu od běžného šamponu k organickým vlasům to potřebuje čas, abyste si zvykli.
Zpočátku se mohou rychle špinit nebo stát neposlušní.
Trvá asi 2 týdny, než se použije šampon bez síranu, aby se přizpůsobil novému produktu.

Otázka, které šampony nejsou laurylsulfát sodný, se zajímá o většinu žen, které se o jejich zdraví starají.

Jak vyrobit šampon bez škodlivých látek?

Nemůže být důvěryhodné mnoho příslibů výrobců přírodních produktů, protože mnoho lidí dává přednost tomu, aby šampon s vlastními rukama doma.

K tomu budete potřebovat několik základních součástí, které tvoří přirozené mytí vlasů:

 • promývací základ - bude působit jako povrchově aktivní činidlo. Můžete použít organické látky nebo glycerin;
 • rostlinné výtažky nebo květinová voda (hydrolata);
 • éterické oleje - jako přírodní vůně.

Pro výrobu šampónu bude také potřebovat sklo, které je ideální pro zachování vlastností vybraných složek.

Foto transparentní mýdlové základny bez laurylsulfátu sodného

Abstrakt o výrobě šamponu bez laurylsulfátu sodného v domácím kritériu zahrnuje několik kroků:

 1. Začněte připravovat odvar z bylin. Vyvolejte vybranou sbírku v horké vodě od 20 minut do 1 hodiny a poté filtrovejte.

Byliny - dárek přírody pro krásu vlasů, šampon bez laurylsulfátu sodného, ​​nemůžete ani vzít

 1. Mýdlovou základnu zahřejeme ve vodní lázni na teplotu asi 35 ° C po dobu asi 20 minut, což zabraňuje varu.
 2. V mýdlové bázi přidejte bylinný odvar a několik kapek silic (můžete 5-10) a pečlivě promíchat.
 3. Hotový produkt se nalije do skleněné nádoby, aby se zachovaly požadované vlastnosti šamponu.

Jak můžete vidět, tento proces netrvá dlouho. Udržujte svůj vlastní ruční šampon, který potřebujete v chladničce, ale ne déle než měsíc. A je lepší jej používat po dobu 2 týdnů, aby se nezhoršila.

Tip!
V takovém nezbytném a přirozeném domácím šamponu můžete přidat různé mastné oleje.
Ale je lepší, aby se to nepřehnulo, jinak by se vlasy špatně vymyly. 1-2 kapky zcela hezké.

Vytváří doma volný šampon doma

Přírodní domácí šampon pro vlasy lze připravit bez mýdla.

Zvažte běžnější recept, ingredience, které pravděpodobně budou po ruce.

 • Chlebové moučky namočené ve vroucí vodě po dobu jedné hodiny.
 • Pak je vylisován a rozdrcen směšovačem do kalu.
 • Nakoupená směs je po celé délce mírně rozptýlena z vlasových kořenů a po 20 minutách je důkladně opláchnuta proudem teplé vody.

Tento nástroj dokonale vyživuje pokožku hlavy a posiluje vlasové folikuly.

Tip!
Namísto vody můžete použít odtučněné bylinky (například lopuch nebo kopřivu) nebo 1% kefír, což zvýší příznivé vlastnosti pracího prostředku.

Šampon bez síranu sodného může být vyroben doma pomocí přírodních složek.

Shrnutí

Přírodní kosmetika pro vlasy je ekologický nástroj, který podporuje jejich krásu a zdraví. Zavedení bezsulfátových výrobků vám umožní pečovat o svůj vlastní účes bez poškození zdraví a životního prostředí. Jednoduchost receptů na jejich výrobu dává každému možnost, aby si ve své kuchyni vytvořil vhodný nástroj s vlastními rukama, aniž by trávil mnoho času.

Video uvedené v tomto článku podrobněji odhalí vlastnosti použití šamponů bez obsahu síranu sodného.

Šampon bez laurylsulfátu: 10 nejlepších vlasových produktů

Komponenty syntetického původu ve složení šamponů vyplácejí ochrannou vrstvu z kadeří a vlasové pokožky hlavy, což vede k nerovnováze vodní tukové bariéry. Tato skutečnost významně ovlivňuje vnitřní a vnější stav pramenů: ztrácejí svůj lesk, vitalitu, elasticitu, místo toho se stávají tenkými, křehkými a nudnými. Umělé přísady v šamponech jsou sírany, silikony a parabeny. Mají tendenci se hromadit v kůži, pronikat hluboko do orgánů cévami a způsobit řadu onemocnění: poruchy jater, ledvin a srdce.

Šampon bez laurylsulfátu sodného a parabenů: top-10, hodnocení nejlepších šamponů

Organické šampony jsou široce zastoupeny na moderním kosmetickém trhu. Mnozí výrobci přecházejí na přírodní květinové složení svých kosmetických linií a zametávají škodlivé součásti.

Organické (bezsulfátové) šampony: top-10

Výhody šamponů bez síranů: jaké je použití?

Proč si vybrat šampony bez sls?

Laurylsulfát sodný je levný detergent pocházející z ropy s přídavkem palmového oleje. Rychle se vyrovná s znečištěním a bičuje dobře do pěny, ale právě tam končí jeho pozitivní charakter. Čisticí vlastnosti této látky se používají k čištění motorů z mastnoty a oleje. SLS okamžitě proniká do krevních cév, hromadí se v orgánech, postihuje téměř všechny funkce a systémy lidského těla. Může způsobit kataraktu očí, stejně jako vývojové zpoždění u dětí. Navíc k výše uvedenému tato součást ničí vlasové folikuly, přispívá ke ztrátě pramenů a výskytu seborrhy.

Co je nebezpečný laurylsulfát v šamponu?

Organická organická kosmetika je již dlouhou dobou alternativou šamponů na bázi síranu. Výrobci takových šamponů nahradí škodlivé látky více neutrálními látkami - kokoglukosidem (extrakt z kokosového oleje a glukózou) a laureth sulfosukcinátem. Laurylsulfát sodný je uveden na obalech jako sl. Jedná se o nesmírně škodlivou složku, jejíž činnost byla prokázána a je následující:

Sulfáty v šamponech a jejich účinky na tělo

Při výběru produktů pro šamponování jsou spotřebitelé konfrontováni s velkým množstvím výrobků. Výrobci slibují nejen efektivní čištění od znečištění, ale také pečlivou péči o vlasy. Ale je to? Převážná většina šamponů obsahuje látky škodlivé pro tělo, nejvíce diskutované jsou sulfáty.

Budeme rozumět tomu, zda jsou tyto komponenty hrozné, jak se jim říká, jaké funkce vykonávají a co mohou být nahrazeny.

Co jsou sírany?

Pravděpodobně jste mnohokrát slyšeli, že sírany v šamponech jsou jednou z nejnebezpečnějších látek. Média uvádějí, že mají negativní dopad nejen na stav vlasů, ale také na zdraví obecně.

Co jsou sírany? Jedná se o povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Poskytují veškeré výrobky pro domácnost (mycí gely, prací prášky, detergenty na mytí nádobí atd.) S pěnovými vlastnostmi. Podle médií jsou parabeny dalšími "strašidelnými" nepřáteli těla. Mají fungicidní a baktericidní vlastnosti, hrají roli konzervační látky. Zpočátku byly komponenty odstraněny z infúze borůvek a borůvek, ale brzy se naučili je extrahovat ze syntetických materiálů.

Označení sulfátů ve složení šamponu

Chcete-li rozpoznat "nepřítele" mezi desítkami dalších komponent uvedených na obalu, potřebujete znát jeho označení. Nejčastěji používané jsou:

 • laurylsulfát sodný (laurylsulfát sodný) nebo SLS, také nazývaný laurylsodný sulfát, produkt ropného průmyslu, který mohou bezprupkusní výrobci označit za "odvozený z kokosového oleje";
 • laurylsulfát amonný (laurylsulfát amonný) nebo ALS, jiný název, kterým je laurethsulfát amonný nebo laurethsulfát nebo ALES, má vysoký obsah detergentů, čisticích, smáčecích a olejových rozpouštědel.

První pár komponentů se používá v dražších šamponech a druhý v levných, protože vyžaduje nižší výrobní náklady. Označení je vždy uvedeno na obalu. Čím blíže k začátku seznamu látek, tím více jsou obsaženy v produktu.

Existují takové chemikálie i v zubních pastách, takže je třeba pečlivě prostudovat informace o složení jakékoliv kosmetiky.

Škody a výhody

Bylo napsáno mnoho článků o poškození síranů a parabenů v šamponech, bylo provedeno mnoho studií, které vyvrátily nebo potvrdily smrtelné riziko použití kosmetiky.

Bylo vědecky prokázáno, že látky nemají na tělo negativní účinek, pokud jsou správně používány, prostředky, do kterých jsou zahrnuty. Sulfáty začnou mít negativní účinek, pokud obsahují od 2% v kosmetice. Na dnešním trhu tyto nástroje jednoduše neexistují, protože jejich použití v různých oblastech je přísně omezeno.

Navíc chemické sloučeniny mají některé pozitivní aspekty:

 • pomůže vytvořit hustou pěnu;
 • dobře se vyrovná s tukem vylučovaným mazovými žlázami;
 • odstranit všechny druhy znečištění;
 • nepoškozujte tělo a kudrlinky s nízkou koncentrací v médiích a jejich úplným proplachováním z hlavy.

Pokud nejméně jeden ze sulfátů máte alergii, negativní reakce je 100% zaručena. Také škodlivé komponenty mohou být v případě jejich vysoké koncentrace (šampon pro mastné vlasy), nebo když je úplně neumyjete z kůže a kudrlinky.

V tomto případě sloučeniny pronikají přes kůži do krevního oběhu, hromadí se a mohou způsobit následující negativní reakce:

 • alergie;
 • suché pokožky hlavy, svědění, odlupování a v důsledku toho i lupů;
 • deplece folikulů a ztráta vlasů;
 • vypouštění kudrlin, zvýšení jejich křehkosti, špička;
 • pádu místní a obecné imunity;
 • zvýšený tuk v oblasti kořenů, což vede k častějšímu mytí hlavy;
 • problémy s játry, protože všechny chemické látky jsou odvozeny z něj.

Co nahradit?

Mnoho se diví, proč by měli používat nebezpečný výrobek, pokud existují zcela neškodné přírodní analogy? Vskutku, organická kosmetika se nachází na regálech specializovaných prodejen, kde místo agresivních povrchově aktivních látek se používají diglyceridy a monoglyceridy a místo parabenů - kyselina citronová a kyselina sorbová.

Tyto šampony jsou ideální pro alergie, dívky s velmi slabými a křehkými kadeřemi, lidé s vážnými systémovými nemocemi.

Zvažte seznam nástrojů, které nahrazují chemické sloučeniny, jednoduché a užitečné.

Kapous

Šampony známého výrobce profesionálních produktů péče o vlasy se používají nejen doma, ale i v salonech. Neobsahují drsné chemikálie, které se mohou hromadit v zámcích a těle, neporušují přirozené pH pokožky hlavy, minimalizují riziko lupů a ztráty vlasů.

Jako součást bitu - vitamin, který začíná produkovat keratin a proteinovou syntézu. Linie obsahuje šampony pro různé potřeby vlasů, jsou ekonomicky vyčerpány, mají příjemnou vůni a neškodí zdraví.

Vit'amino Color L'Oreal

Prostředky z "L'Oreal" byly vyvinuty pro použití salonu, ale mohou být použity doma. Výrobci se rozhodli vytvořit produkt, který je vhodný pro příliš citlivou pokožku hlavy, také se stará o vlasy lidí náchylných na alergie.

Obsahuje pouze neškodné a jemné čisticí prostředky, jemně odstraňují prach, špínu a kožní mazu, ale nenarušují metabolické procesy v dermis.

Specialisté se podařilo vyrobit bezsulfátový šampon, který pěsti dobře, což je důležité pro spotřebitele. Po něm se vlasy stávají měkkými, hladkými a dobře upravenými, již zmatenými tipy.

Shwarzkoph

V řadě slavné značky existují dva produkty, které neobsahují škodlivé komponenty. Pokud vaše kadeře podléhají barvení trvalými složeními nebo rovnání, měli byste se rozhodnout pro Bonacure Color Freeze Sulfate-free Shampoo. Pomůže zabránit zničení kudrlin, vrátit jim vitalitu, lesk a zdraví.

Dalším nástrojem pro holky, které chtějí nosit světlé a syté barvy déle, je Essensity Color. Vlhkostní šampon. Šampon hydratuje prameny a pokožku hlavy, zabraňuje odstranění vlhkosti z vnitřních struktur, posiluje kořeny, "utěsňuje" pigmenty a zabraňuje jejich vyluhování.

Příroda Siberica

Domácí značka nabízí relativně levné, ale vysoce kvalitní výrobky, které neobsahují škodlivé látky. Přírodní kosmetika nezpůsobuje alergie, má extrémně pozitivní účinek na kudrlinky a pokožku hlavy.

Složení všech šamponů je obohaceno extrakty a výtažky sibiřských léčivých bylin. Předpokládá se, že suroviny pěstované v drsných podmínkách mají vyšší koncentraci živin.

Sbírka obsahuje nástroje vhodné k řešení různých problémů:

 • regenerační pro oslabené vlasy;
 • reguluje mazové žlázy, aby eliminoval účinek "špinavé hlavy";
 • obnovení po poškození po obarvení kadeř.

"Recepty babička Agafi"

Další domácí značka, která nabízí cenově přijatelnou náhradu za dovážené hypoalergenní výrobky. V kompozici nejsou žádné látky, které by mohly dráždit pokožku, narušit přirozenou strukturu kudrlin nebo se hromadit v těle, což způsobuje vážné problémy. Namísto toho výrobci obohatili šampony s bylinnými extrakty, vitamínovými komplexy, přírodními oleji, ovocnými kyselinami a enzymy.

Při pravidelném používání vlasů se stává zdravé, zvyšuje se objem a lesk, problémy s stylingem a česání zmizely, prameny vypadají méně.

Vlastnosti použití

Před přepnutím na bezsulfátové šampony zvážíme, zda to dokážete bez potíží. Faktem je, že nahrazení chemických složek za přirozené je určitým stresem pro kudrlinky. Zpočátku zjistíte, že špína je odstraněna mnohem horší, musíte několikrát mydlit hlavu.

Po umytí vlasů nebudou hladké a uklidňující, potřebují určitou dobu, aby se zotavily. Vaše kosmetika na bázi síranů dala tak jasné výsledky, protože působila pouze na povrchu pramenů a přírodní produkty je léčily zevnitř.

Při výměně čisticích prostředků je třeba se připravit na tyto nuance:

 • Špatné mýdlo - aby se složení lepilo, dobře namočte hlavu, nalijte potřebné množství šamponu do ruky, zředte ji vodou, dokud se nevytvoří bublinky, a poté ji rozdělte na prameny a pokožku hlavy.
 • Špatný výsledek mytí - výrobky neobsahující sírany neumývají kožní mazu ani chemické protějšky, protože jsou obtížně použitelné, pokud máte mastné vlasy.
 • Nemožnost vypláchnout olejovou masku - pro výkon tohoto úkolu je lepší použít obvyklý šampon pro hluboké vyčištění.
 • Stuhy tuhosti - s tímto fenoménem se dívky nacházejí na začátku seznámení se s kosmetikou bez síranu. Vzhledem k tomu, že v něm nejsou žádné silikonové a jiné váhové komponenty, mohou kudrlinky okamžitě vypadat neuspořádaně. Oplachování ve vodě okyselené jablečným octem to pomůže tomuto vyhnout.

Shrnutí

Navzdory všem obtížím, s nimiž se může při přechodu na přírodní kosmetiku setkat, v průběhu času přinese úžasné výsledky. Když jsou prameny plně obnoveny, zjistíte, jak silné a lesklé se staly. Nebudou potřeba pravidelné procedury salonu pro regeneraci a ochranu, které nejsou vždy tak užitečné, jak je řečeno, a mají poměrně vysoké náklady.

Kromě toho jsou přírodní šampony vynikající investice do zdraví, nepovedou k výskytu závažných onemocnění za několik let. Používejte pouze osvědčené a kvalitní výrobky pro krásu vlasů.

Sulfáty v šamponech - výhody a poškození vlasů

Obsah článku

První sulfátový šampon se objevil v roce 1930, výrobcem - ProcterGamble. Od té doby se složení šamponu nezměnilo.

Sulfátové povrchově aktivní látky se přidávají do šamponů, sprchových gelů, čisticích prostředků na obličej a dalších výrobků pro osobní péči. Jsou také v složení prádla a čištění doma. Komponenta je populární v tom, že minerály kyseliny sírové aktivně působí pěnou při interakci s vodou. Pěna účinně a rychle eliminuje kontaminaci.

Sulfátové šampony čistí vlasy a vlasovou pokožku, zatímco ponechávají film vzniklý při oxidaci síranů. Časté mytí hlavy šamponem vede k lupům, křehkým vlasům a suchému skalpu.

Co jsou sírany?

Sírany - soli kyseliny sírové. Při kontaktu s vodou oxidují a vytvářejí silnou pěnu. Obvyklé typy sulfátů, které tvoří šampon:

 • Laurylsulfát - tvoří silnou pěnu a způsobuje podráždění pokožky hlavy. Ve složení šamponu je označen jako laurylsulfát amonný nebo ALS.
 • Síran sodný - tvoří odolnou pěnu. Při dlouhodobém kontaktu s pokožkou hlavy, stejně jako ve vysokých koncentracích - více než 2% způsobuje suchou pokožku, oloupání a pálení. Ve struktuře je označen jako laurylsulfát sodný nebo SLS.
 • Laureth sulfát je amfifilní látka, která méně působí na pokožku hlavy než ALS a SLS. Zbytky sulfátu na pokožce způsobují suchost a odlupování. Označení šamponu: Ammonium Laureth Sulfate, ALES.
 • Sodný myrethrosulfát, SMES - stejný síran sodný, ale méně nebezpečný, protože je koncentrovaný.

Sulfáty - levná pěnivá složka. Proto jsou široce používány při výrobě kosmetiky a výrobků pro domácnost.

Proč přidávat sírany do šamponu?

Šampony s přísadou silné konzistence síranů. Kvůli hojnému pěnění potřebujete malé množství šamponu k umytí vlasů. Sírany účinně odplavují sprej na vlasy, pěnu a stylingové pěny, ale také poškozují ochrannou vrstvu vlasů. Proto po nanesení těchto šamponů ztrácí vlasy svůj lesk a pružnost, hroty se rozdělí, pokožka hlavy se uschne. Při neustálém používání šampónů, lupů, podráždění pokožky hlavy a vypadávání vlasů se zvyšuje.

Celá pravda o SLS a SLES: lauryl sodný a laureth sulfát

S největší pravděpodobností jste již mnohokrát slyšeli o těchto škodlivých přísadách v kosmetice. A dokonce viděli spoustu reklam pro "bezsulfátové šampony", "šampony bez SLS". Je ďábel tak hrozný, jak je malován? Musím sebrat všechny sklenice s SLS a dát je do koše?

Pokud jste nikdy nepomysleli na složení zakoupené kosmetiky, jsem si jist, že 98-100% vašich šamponů, sprchových gelů, tekutých mýdel a čisticích prostředků na obličej, stejně jako značná část domácích chemikálií ve vašem domě obsahují SLS a ve velkém množství. Chcete-li zjistit, podívejte se na složení sklenice na zadní straně. Nejčastěji se objeví laurylsulfát sodný nebo podobný název, například laurylsulfát sodný v seznamu prvních pěti složek kompozice. Jedná se o laurylsulfát sodný a laurethsulfát sodný. Je však pravděpodobně mnohem snazší, aby mnozí vnímali transliteraci z angličtiny - síran sodný namísto síranu sodného a budeme tomu říkat. Ano, a při hledání hledají síran sodný.

Uvidíme:

 • Jaké jsou to zvířata, síran sodný?
 • Jak se sodík lauryl a laureth sulfáty používají v průmyslu a v kosmetice
 • Co poškodí SLS na pokožce a těle jako celek.
 • Je lasurosulfát lysodium - SLES bezpečný na rozdíl od laurylsulfátu sodného - SLS?
 • Naše doporučení a závěry týkající se kosmetiky se SLS a SLES

Co je SLS - laurylsulfát sodný (laurylsulfát sodný) a laurethsulfát sodný (laureth sulfát sodný)

SLS a SLES jsou skupinou chemických složek, levných povrchově aktivních látek, agresivních složek se silným detergentem, čistícím činidlem, pěněním, rozpouštěním lipidů a smáčivými vlastnostmi. Aktivně se používá v kosmetice.

Nejnebezpečnější ze skupiny sulfátů:

 • lauryl (lauryl) sulfát sodný (laurylsulfát sodný) nebo laurylsulfát sodný. Další názvy: dodecylsulfát sodný, PEG laurylsulfát sodný, monododecylester, sodný PEG laurylethersulfát. Jedná se o produkt rafinace ropy, který je často maskovaný slovy "získaný z kokosového oleje" nebo "z kokosových ořechů".
 • laurylsulfát amonný - ALS (laurylsulfát amonný) a laureth sulfát amonný - ALES (laureth sulfát amonný)

Jsou to sodné soli kyseliny laurylsulfonové, velmi levné, nebezpečné a žíravé složky. Možná jedna z nejnebezpečnějších složek kosmetiky, které agresivně ovlivňují pokožku a celkové zdraví.

O laureth sulfátu sodném - SLES, analogu laurylsulfátu sodného - SLS, budeme mluvit trochu níže.
Další podobné složky mohou být nazývány: sodná sůl myrethansulfátu (SMS), myristyl ether sulfát sodný (SMES). Celkově zde lze připsat téměř všechny povrchově aktivní látky, které končí slovem "sulfát".

Kde platí SLS a SLES

Použití laurylsulfátu sodného a laurethsulfátu sodného v kosmetice:

 • Čističe a gely na obličej
 • Odstraňovač make-upu
 • Šampóny (asi 90% všech šamponů obsahuje SLS a SLES)
 • Tekuté mýdlo
 • Sprchové gely
 • Koupelová pěna
 • Zubní pasty
 • Intimní hygienické produkty
 • Ostatní výrobky

Tyto komponenty jsou velmi levné a používají se v kosmetice velmi často a ve velkém množství. Sírany dokonale čistí pokožku a vlasy, odstraňují špínu a vylučování mazových a potních žláz. Ale co dělají kromě čištění?

Věnujte pozornost použití SLS v průmyslu:

 • Čisticí prostředky pro domácnost (na mytí nádobí, podlahy, univerzální čisticí prostředky)
 • Průmyslové čističe (pro čištění podlah, praček atd.)
 • Odmašťovací činidla (pro motory a různé povrchy)

Použití síranů ve vědě a medicíně:
SLS se používá v mnoha klinikách po celém světě, které způsobují podráždění pokožky u testovaných subjektů. Vědci pak odstraní podráždění na poškozených oblastech pokožky různými preparáty a analyzují jejich účinnost.

Harm SLS (laurylsulfát sodný), kterému podstupujete při používání kosmetiky a chemikálií pro domácnost s touto složkou

Výzkum různých vědců, včetně na University of Georgia Medical College ukázal následující vlastnosti a poškození laurylsulfátu sodného:

 • SLS čistí povrch oxidací, vč. kůže, zanechání filmu na něm. Tento film může dráždit pokožku, způsobit svědění, peeling, zarudnutí, svědění, alergie a dlouhodobé onemocnění kůže. SLS zničí lipidovou ochranu pokožky, reaguje s kožními lipidy a degeneruje je.
 • SLS suší vlasy, způsobuje tvorbu suchých, křehkých a rozštěpených konců, může přispívat ke ztrátě vlasů a lupů, stejně jako k onemocnění pokožky hlavy.
 • SLS způsobuje, že vlasy jsou mastné u kořenů, což způsobuje potřebu častějšího mytí vlasů. Je to jednoduché - silné odmašťování pokožky hlavy stimuluje aktivní práci mazových žláz.
 • SLS proniká do tkání a orgánů skrze kůži, vč. v očích, játrech, ledvinách, srdci, mozku, zůstává tam a hromadí, postupně zvyšuje koncentraci. SLS může změnit složení bílkovin v buňkách, zejména u dětí, což způsobuje různé nemoci, jako je například katarakta. Může způsobit buněčné mutace a poškodit imunitní systém.
 • Sírany reagují s mnoha složkami kosmetiky, vytvářejí nitrosaminy (dusičnany) a karcinogenní dioxiny. Také pronikají do kůže a pak do krve.
 • Prakticky nevylučuje játra.

Tam je také analog sodného laureth sulfátu (SLES) - laurylsulfát sodný nebo (jak se často nazývá) laureát sodný laurát sodný. Při praní vytváří spoustu pěny a dává iluzi hustého, koncentrovaného a nákladného šamponu nebo sprchového gelu.
Podle odborníků na kosmetické přísady (CIR) z roku 1983 je to neškodná součást. Mnoho dalších vědců však na základě výzkumu dospělo k závěru, že laurylsulfát sodný může způsobit podráždění a olupování kůže, ničit vlasové folikuly a způsobit ztrátu vlasů. To velmi rychle a snadno proniká pokožkou a také se hromadí v těle. SLES je pro pokožku méně dráždivý než SLS, ale může ji silně vyschnout. V reakci s jinými složkami se mohou také vytvářet dioxiny a dusičnany, které způsobují tvorbu rakovinných buněk.

Existovalo mnoho dalších studií, včetně Tyto informace najdete u profesorů a lékařů vědy, jako je Samuel S. Epstein z Chicagské univerzity (School of Public Health) nebo Doris J. Rapp, ve vědeckých publikacích, jako jsou Healthy Beauty a The Safe Shoppers Bible., "Slovníček chemických látek Syntetika přípravků pro osobní péči ", takové vědecké organizace jako Zdravotní péče bez zdravotního postižení, Přírodní péče o pleť atd.

Závěry: použití kosmetiky s SLS a SLES sulfáty

 1. Rozhodně kosmetika se sírany nelze použít pro osoby s citlivou a alergickou kůží, kožními chorobami i dětmi. Naneštěstí nápisy na sklenici "pro děti", "schválené pro použití pro děti", "pro děti" vám nezaručují nepřítomnost těchto škodlivých a nebezpečných látek. Dokonce i takové slavné značky jako německý Bubchen. Ve skutečnosti většina takzvaných dětských kosmetických přípravků se ve složení od dospělé...
 2. Snažte se používat kosmetiku laurylsulfátem sodným (laurylsulfát sodným) nebo laurylsulfátem amonným (laurylsulfát amonný) vůbec. Dokonce i jedna aplikace může poškodit pokožku a vnitřní orgány, zejména u dětí.
 3. Jediné a velmi vzácné použití rychle vypraných výrobků s laureth sulfátem sodným (laureth sulfát sodný, méně nebezpečný sulfát) s největší pravděpodobností nebude mít vliv na vás a vaši pokožku. Nejčastěji však můžete pozorovat, že je to konstantní každodenní užívání - každý den, tekuté mýdlo, sprchový gel, šampon, mycí prostředek na mytí nádobí. To může časem způsobit vážné problémy, navzdory malým koncentracím SLS v každém nástroji.
 4. Zvláště nebezpečné jsou sírany ve složení krémů a jiných kosmetických přípravků, které zůstávají na pokožce po dlouhou dobu, stejně jako v čisticích prostředcích a odstraňovačích make-upu, protože mnoho z nich používá čisticí prostředky pro oční make-up.
 5. Když podléhají reklamě, neměli byste používat šumivé šampony pro léčbu lupů, svědění a odlupování. Koneckonců, takové šampony samy o sobě mohou vyvolat tyto účinky. Bohužel, většina z těchto šamponů. Užitečné přísady léčí pokožku hlavy a sírany opět dráždí. Vypadá to bludný kruh.
 6. Sírany poskytují bohatou pěnu, což znamená, že sulfátové šampony, gely, mýdla a pěny do koupele pěny tak dobře oproti organickým. Vzpomínáte si na šampony z dětství, všechny ztuhly, ale vlasy nezasychaly a nemuseli byste si umyt hlavu tak často, jako v moderním světě.

Nemůžete ani představit, kolik lidí trpí kožními nemocemi, kolik lidí prostě nemůže umývat ve sprše. Tolik pokožky trpělo použitím všech těchto výrobků, které dokonce dráždí vodu z vodovodu. Kožní onemocnění se bohužel stále více objevují u malých dětí. Koneckonců, jejich kůže od narození je mučena všemi druhy chemikálií, včetně. takzvané "dětské" prostředky.

Nevěřte reklamě a štítkům s hlasitými prohlášeními "bez SLS", "bez sulfátů". Není to vždy pravda, a pokud je pravda, může být jedna chemie nahrazena jinou. Budeme mluvit o dalších povrchově aktivních látkách, méně škodlivých analogách SLS, v jiném článku.

Ne vždy na trubici uveďte úplné složení, zapisují pouze aktivní součásti. A plné složení zůstává na papírovém obalu. Často se skrývá také pod dvojitým samolepícím štítkem, je napsán ve velmi malém písmu, který lze vidět pouze s lupou a je nalepen nahoře jinými etiketami.

Přečtěte si složení při výběru kosmetiky, řídit objektivní hodnocení kosmetiky složením místa NaturaTeka.ru. Pouze tímto způsobem můžete chránit pokožku a své zdraví.

Vaše volba

Napište do komentářů, pokud si přečtete štítky s kompozicí, jak se cítíte ve SLS a SLES ve složení, ať už dáváte přednost šamponům bez síranů, ať používáte síranové sprchové gely a tekuté mýdlo. Sdílejte svůj názor!

Pro Více Informací O Suché Vlasy