logo

Nejúčinnějším prostředkem léčby jsou všičky.

První září je nejen počátkem školního roku, ale také časem pravidelných inspekcí dětí na přítomnost vší. Pokud je alespoň jedno dítě infikováno těmito ektoparazity v blízké dětské skupině, pak se všechny děti nebo teenageři brzy začnou svědit. Pediculóza je samozřejmě extrémně nepříjemná, ale není důvod k panice a vzrušení. Zbavte se krve sání hmyzu pomůže moderní farmakologické léky, současně ničí nits a dospělé. Všichni u dětí zmizí po dvojitě léčených lécích proti pedikulóze.

Když zastrčíte vlasy na obyčejnou stolní lampu, vši a nití mihnou lehce.

Odkud pocházejí vši

Životní cyklus vší je něco přes tři týdny. Ale v tak krátké době má žena čas položit asi sto vajec. Mladý hmyz se z nich vylíhne, který je již za týden schopen aktivně se množit. Proto je nemožné si u dítěte všimnout ektoparazitů - každý den dítě bude svědčí stále intenzivněji. Neexistují žádní rodiče, kteří by se nezabývali otázkou, kde se vši objevují u dětí. Odpověď je důležitá nejen při léčbě pedikulózy, ale také při prevenci reinfekce.

To je zajímavé: Až dosud existuje názor, že hmyz napadá silné emocionální zážitky nebo vzácné mytí vlasů. Toto prohlášení nemá žádný vědecký základ, je nepravdivé.


Hmyz může být na vlasy dětí pouze jedním způsobem - plazit se z hlavy jiné osoby. Infekce je možná, pokud používáte společný hřeben, vlasy, elastické pásy. Děti, zejména dívky, si mohou vyměňovat klobouky, panamu, šály pro kování, které také způsobují vývoj vši. Nejvíce vzácná domácí metoda přenosu hmyzu z člověka na člověka je na veřejných místech:

Typický obrázek pro zahradu nebo školní třídu - jedno dítě ukazuje novou hračku nebo gadget a děti se na ní přeplněly. Během kontaktu hlav s infekcí dochází k infekci. Pokud jsou vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny příčiny, neměli by se důvody hledat při nedodržování pravidel osobní hygieny. Až dosud maminky a taťky, když zjistí parazitický hmyz, mají pocit hanby a radši o tom neinformují ošetřovatele či třídního učitele. Předpokládá se, že vši infikují pouze děti žijící v marginálních rodinách, v nichž je rodičovská kontrola depresivně nízká. Lékaři vysvětlují, že se hmyz cítí skvěle za všech okolností:

 • na čistých vlasech je snadné fixovat vejce (nits) a je mnohem pohodlnější propíchnout vypranou pokožku proboscisem pro extrakci čerstvé krve;
 • špinavé a zamotané vlasy jsou ideálním prostředím pro aktivní reprodukci, protože se v nich můžete skrýt a maskovat kožní svrbení z uhryznutí pod příznaky seborrhy.

Nejtěžší věc pro rodiče dívek. Za prvé, vousy se snadno drží na dlouhých vlasech. Za druhé, chlapec může prostě oholit hlavu a dokončit léčbu.

Jak se projevuje pedikulóza

Podezření na pedikulózu u dítěte, nezkušené rodiče po dlouhou dobu hledají známky hmyzu na hlavu dítěte. Kontaktování zdravotnického zařízení by pomohlo rychle diagnostikovat nemoc a podniknout kroky k jeho odstranění. Kancelář dermatologa je vybavena speciálními žárovkami, které vydávají fluorescenční světlo. Když ukazujete přístroj na vlasy, dospělí a larvy se změní na modrou. Dokonce ani doma není těžké odhalit hmyz sání krve z důkladné studie vlasů. Zde jsou hlavní náznaky vši u dítěte:

 • při kousání přes kůži hmyz vytváří sliny, které jsou toxické pro lidské tělo, což zabraňuje srážení krve. Pod jeho vlivem se vyskytuje závažné svědění - jeden z výrazných symptomů vší hlavě;
 • po produktech životně důležité činnosti vší na kůži, erytémy, váčky, papule se rychle tvoří. Vypadají jako malé červené otoky a někdy jsou zobrazeny modravými modrými skvrnami;
 • když viděné prameny mohou být skryty jako mastné lupy. Pokus o odstranění bělicích šupin od vlasů však nepovede k dosažení požadovaného výsledku. Nit je pevně spojen se speciální látkou, kterou produkuje hmyz;
 • pokud se podíváte na vlasy po dlouhou dobu, můžete zachytit pohyb vši na pokožce hlavy. Neustále hledají neporušené oblasti pro nasycení krve. Dospělí jsou nažloutlé-hnědé barvy a když se na ně vznášíte, může obyčejná stolní lampa mírně svítit.

Pokud se vám podařilo odstranit živé nitky z vlasů, pak když se stlačíte mezi nehty, vytváří ostré charakteristické praskání. Mrtvé vejce nebudou "klepat" a jejich detekce nepřímo indikuje spuštěnou pedikulózu.

Známkou nákazlivé patologie je i pokožka pokožky hlavy. Jejich edém a silné zarudnutí sousedních oblastí signalizují bakteriální infekci, která se spojila (stafylokoková, streptokoková), což vyžaduje naléhavou další léčbu.

Upozornění: Pokud není léčba pedikulózou provedena nebo nepřináší pozitivní výsledek, pak po krátkém čase erytém a papule budou mít formu chronické dermatitidy.

Mnoho rodičů v bohatých rodinách jednoduše nemůže uvěřit, že jejich dítě má vši. Proto, když dítě stěžuje na závažné svědění, opláchne si hlavu znovu, což usnadňuje hmyzu provádět všechny životně důležité procesy. To vede ke ztrátě chuti dítěte, nervovým poruchám, problémům se spánkem. Pedikulóza je zpravidla diagnostikována během pravidelných vyšetření zdravotnickým personálem v dětských zařízeních.

Léčba

Lékárníci a lékárníci v lékárnách často slyší stížnosti zákazníků ohledně neúčinnosti léčby pedikulózy nejmodernějšími a dražšími léky. Samozřejmě existuje malá šance, že tento konkrétní nástroj nebude vykazovat terapeutickou aktivitu, ale je minimální. Obvykle rodiče zanedbávají číst připojenou k balení s anotací s rozstřikem nebo roztokem. Po zpracování vlasů jednou, a pak při kontrole bez nalezení živého hmyzu, považují problém vyřešen. Není divu, že po pár týdnech dítě začne znovu hřebenat hlavu.

Doporučení: žádný nástroj protivopedikuleznuyu není schopen zničit všechny vší a jejich vejce po jedné aplikaci. Za týden se objeví mladý hmyz z živých nití, což vyvolá nové kolo negativních příznaků infekce.


Použití léku může být v důsledku reinfekce neúčinné následujícím způsobem:

 • bez uvedení vedení dětské instituce na vědomí zjištěných vší rodičů hrozí riziko, že odeslané dítě bude odesláno do mateřské školy nebo školy. Je možné, že další děti jsou stále infikovány;
 • Maminky a tatíčky rádi hrají s dětmi, políbí a obejmu je. Při blízkém kontaktu existuje vysoká pravděpodobnost vzniku rodičovské pedikulózy. Mohou znovu infikovat zdravé dítě.

Ve snaze zastavit šíření krve nemocného hmyzu v rodinném kruhu se často provádí léčba preparátů peticulózy zvířat. Tato metoda prevence způsobí pouze alergickou reakci u kočky nebo psa, neboť vši na živých zvířatech nežijí.

Lidové prostředky

Často jsou rodiče v rozpacích kontaktovat lékárnu s choulostivým problémem, jak se domnívají, že lidové léky jsou používány k léčbě pedikulózy. Na internetu najdete různé způsoby léčby vší vůle u dětí. Využívá se éterické oleje, cibule odlupování a dokonce i brusinkový džus. Není divu, že taková "terapie" trvá velmi dlouho a končí návštěvou lékárny nebo nemocnice. Mezi nejčastější metody léčby lidmi patří následující:

 • Kerosene. To je těžké uvěřit, ale tato metoda osvobození se stále používá. V nejlepším případě má terapeutický účinek, i když společně s hmyzem sejícím krví se dítě zbaví většiny vlasů v důsledku celkového poškození žárovek. V nejhorším případě lékaři diagnostikují závažné popáleniny kože, akutní alergickou reakci nebo celkovou intoxikaci těla dítěte s jedovatými kerosenovými sloučeninami;
 • Ocet. Tabulkový ocet je populární léčbou pedikulózy, ale je neúčinný. Pozitivní výsledek je možné dosáhnout pouze kombinací oplachovacích vlasů se zředěným octovým olejem a častým česnutím nití a živého hmyzu. Mrtví dospělí nejsou přítomni kvůli neschopnosti potravinového produktu zabít vši.

Radikální lidové metody, jak se zbavit hmyzu, také zahrnují použití barviv na vlasy s agresivními chemickými sloučeninami nebo akordy, žehličky, vyhřívané vlasové válečky. Takové techniky vyžadují spoustu času, úsilí a zdraví jak od dětí, tak od rodičů.

Mechanické metody

Co dělat, když se všichni objevují u dítěte - co nejčastěji kartáčujte vlasy. Správné provádění tohoto postupu 1-2 krát denně přináší velmi dobré výsledky. Véčka vejce kombinuje s vlasy lepkavou a velmi odolnou látkou, která jim brání v oddělování. Před česáním vši a nití důkladně opláchněte zámky libovolným kyselým roztokem. V tomto případě bude užitečná brusinková šťáva a slabé (1-2%) ředění jablečného nebo stolního octa. Po opláchnutí lze postup zahájit za 15-20 minut. Během této doby bude docházet k změkčování a částečnému rozpouštění adhezivního prostředku, který drží nitě společně s vlasy. Jak kombinovat vši:

 • pod vlasy by se měla rozložit lehká tkanina nebo tlusté listy bílého papíru;
 • pro česání potřebujete použít speciální hřeben, který se prodává v lékárně nebo obchodě s hygienickými potřebami;
 • česání musí začít od kořene, postupně se přemísťovat ke špičkám;
 • hřeben musí být neustále opláchnut, aby se zbavil nití nahromaděných mezi zuby a živými všemi.

Papír nebo hadřík s hmyzem by měl být složen a popálen, pokud je to možné. Bez ohledu na to, jak pečlivě dochází k česání, existuje vysoká pravděpodobnost, že na vlasy dojde k výskytu opakovaných infekcí. Nejlepším výsledkem je manuální odběr vzorků hmyzu a vajec, následovaný ničením. Mohou být rozdrceny mezi nehty nebo spuštěny do nádoby s vodou. Tento postup trvá hodně času, takže dítě by mělo být rozptýlené tím, že čte nebo se dívá na oblíbené karikatury.

Chcete-li začít odstranění nits by mělo být s chrámy a krk. Na tomto místě je tenká a jemná kůže, která se snadno skrývá všemi všemi. Při pečlivém vyšetření každé vlasy je třeba pečlivě oddělit vajíčko a opatrně je posunout. Tímto způsobem se zkoumá celá hlava dítěte.

Tip: Pokud kombinujete tuto techniku ​​s použitím anti-pedikulentních léků, můžete se rychle zbavit nití a vši.

Farmakologické léky

Při nákupu léků na léky proti všem lékům pro děti byste měli zvážit omezení věku. Například populární lék Para Plus není určen k léčbě dětí do 2,5 měsíce. Pedicukleární léky jsou k dispozici ve formě sprejů, šamponů, lotionů, roztoků. Obvykle jsou všechny produkty aplikovány na suché vlasy a rovnoměrně rozloženy pomocí hřebene. Po určité době uvedené v anotaci se lék důkladně umyje proudem teplé vody. K posílení terapeutického účinku můžete opláchnout vlasy slabým roztokem octa a opatrně vyčistit mrtvý hmyz.

Upozornění: Nepokrývejte vlasy celofánem nebo nechte výrobek delší, než je uvedeno v návodu k použití, v naději, že se zvýší terapeutický účinek. To může způsobit alergickou reakci nebo symptomy obecné intoxikace těla.

Při nákupu nějakého léku na zničení vši, rodiče, nejprve přečtěte barevné nápisy na obalu. Výrobci často uvádějí, že produkt, který produkují, okamžitě ničí vejce a dospělého hmyzu. Jedná se pouze o obyčejný reklamní trik - dokud není lék syntetizován s podobnou účinností. Pokud by výpověď producentů odpovídala realitě, pak by nebylo vyžadováno žádné další ošetření vlasů. A v každé anotaci k nápravě proti pedikulóze je indikována potřeba znovu aplikovat lotion nebo roztok po 5-7 dnech.

Následující léky patří mezi nejaktivnější léčebné léky pro děti:

 • Plný Marx. Roztok obsahuje isopropylmyristát a cyklomethikon, který má výrazné anti-pedikulární vlastnosti. Obal je vybaven speciálním hřebenem pro česání hmyzu a mrtvého hmyzu;
 • Medfoks. Produkuje se ve formě koncentrátu, který se před použitím zředí vařenou vodou. Jednou z výhod je možnost použití drogy u dětí od 12 měsíců;
 • Pedikulen. Lotion obsahuje ethylalkohol a anýzový esenciální olej. Látka má specifický zápach a přítomnost bylinné složky umožňuje používat nástroj pouze pět let;
 • Paranit. Šampon obsahuje čirol, který má dehydratační a dusivou aktivitu proti všem dospělým všem;
 • Veda Levné a účinné s permethinem a dalšími přísadami, které zabraňují agresivnímu vypadávání vlasů před poškozujícími vlasy;
 • Pedilin. Časově testované léky proti pedikulóze s malathionem, látka, která je silným insekticidem;
 • Pár plus. Vysoká účinnost spreje je zajištěna kombinací tří aktivních složek - malathion, permethrin a piperonyl butoxid.

Všechny výše uvedené nástroje jsou schopny rychle a účinně zničit parazitní hmyz. Ale je nejlepší rozhodnout, co odstranit vši od dítěte, ošetřujícího dermatologa. Vyberou přípravek podle věku dítěte a jeho zdravotního stavu.

Doporučení: Po zotavení umyjte ložní prádlo, šaty, šátek a dětskou čepici v horké vodě. Pokud je to možné, je nejlepší se zbavit štětců, vláken a gumových pásů, aby nedošlo k opakované infekci.

Pediculóza: komplexní léčba a prevence vší u dětí

Pediculóza

Pediculóza je onemocnění parazitární povahy, při níž jsou postiženy vlasy, pokožka hlavy a méně často tvář a krk. Charakteristické rysy: silné svědění v místě kousnutí, rány, kůry na kůži při česání. V závislosti na druhu parazita a jeho lokalizaci se jedná o hlavu, šaty, všední vši.

Všichni jsou nejstaršími parazity sání krev. Byli opakovaně nalezeni ve starých hrobech lidí na různých kontinentech. Tento hmyz byl častým společníkem válečníka, chudoby, hladomoru, epidemií, sociálních a přírodních katastrof v historii lidstva. Ale v moderní společnosti jsou vši rozšířeny po celém světě. I v civilizovaných zemích trpí velké množství lidí pedikulózou, z nichž většina jsou děti. Existuje asi 150 druhů vši, ale pouze tři z nich mohou parazitizovat na lidském těle: hlava, oděv, pubikální vous. Dále se zaměříme na vši, které se nejčastěji nacházejí v dětských skupinách. Jak zacházet s pedikulózou u dětí? Jaké jsou nejúčinnější a nejbezpečnější způsoby? Jaké léky jsou povoleny?

Proč se vši objevují?

Sociální nevýhoda rodiny, ve které dítě vychází, nedostatek hygienických norem vede k vývoji vší. Příčiny pedikulózy u dětí z bohatých rodin - vysoký kontakt v týmu. Jak může dojít k infekci?

 • V přímém kontaktu se zdrojem. Všichni se mohou plazit na pokožce hlavy, oblečení, tělo s blízkým kontaktem. Toto je nejčastější způsob infekce v dětském týmu, když děti tráví spoustu času společně.
 • Při použití položek infikovaných parazity. Tato přenosová cesta je na druhém místě. Paraziti mohou zůstat na ručníky, ložní prádlo, matrace, polštáře, oděvy, klobouky, šály, štětce, vlasové doplňky. Také ve věcech mohou existovat živé nitky, které dozrávají v průběhu času. Všichni a měkké hračky chtějí žít.
 • Veřejná místa. Můžete si vyzvednout vši v bazénu, kadeřnictví, vanu, vlak, šatnu. Jedná se o nejvzácnější způsob infekce.
 • Voda, pláž, pískoviště. Vši mohou žít ve vodě po dobu 2 dnů, takže parazit může být chycen v rybníku. Také vši po nějakou dobu mohou zůstat naživu v písku, dokud nenajdou nového majitele.

Známky onemocnění

Pedikulóza je snadno diagnostikována doma s důkladným vyšetřením vlasů a skalpu dítěte. Chcete-li to udělat, je lepší použít jemný hřeben, a je lepší si hřebenovat vlasy přes bílý papír nebo látku. V případě pochybností můžete podstoupit dermatoskopii, která potvrdí diagnózu. Ve většině případů nepotřebujete žádné zvláštní vybavení: poměrně dobrý výhled a osvětlení. Jaké jsou typické příznaky pedikulózy?

 • Svědění. Pokud dítě často škrábne na hlavě, je to důvod, proč to zkoumá. Nejčastěji se svědění vyskytuje na místech, kde se nacházejí vši - chrámy, zadní část hlavy, za ušima. Někdy je svědění tak hrozná, že děti si zahubí hlavy.
 • Vyrážka na pokožce hlavy, krku, obličeje. Když vina kousne, vylučuje kapalinu, která dráždí pokožku a způsobuje alergie. Na místech kousnutí můžete vidět nafouknutí, zarudnutí, papule.
 • Nits na vlasy. Nits se nazývají vajíčka z vajíček. Jsou malé (asi 1 mm), šedivé, průsvitné, navlékané na vlasy po celé hlavě, jako korálky, pevně uchycené, je obtížné odstranit z vlasů. Nits může být živý a prázdný. Pro živobytí je při rozdrcení typické kliknutí, prázdné nezaklapují a mohou zůstat dlouhé po ošetření na vlasu. Nejčastěji je v detekci krvácení diagnostikována pedikulóza, živá osoba není okamžitě nalezena. Doba zrání Nits: 4 až 13 dní.
 • Žijící jedinci. Oni mají podlouhlé tělo, jsou bělavé, hnědé, nažloutlé odstíny. Žijící jednotlivci jsou mnohem menší než nits. Při běhání vši se najdou nejen na srsti, ale také na obličeji, krku, oblečení.
 • Úzkost, špatný spánek, neurologické poruchy. Vzhledem k neustálému svědění dítě nedostává dostatek spánku, je často neklidné, podrážděné, pomalé.
 • Psychologické problémy. Fakt všude působí psychický tlak, způsobuje znechucení a znechucení, špatnou náladu, depresi, pocit hanby.

Komplexní léčba pedikulózy

Léčba virů u dětí vyžaduje integrovaný přístup, čas a trpělivost. Pedikulóza je dobře léčena doma. Existují však nuance, které nelze vynechat. Při léčbě nevhodnými a nevhodnými metodami je vysoká pravděpodobnost opakovaného výskytu a infekce celé rodiny. Jak vyléčit pedikulózu u dětí?

Léky

Lékařství pro vší dětem může být v různých formách uvolňování: šampon, mast, emulze, aerosol, krém, krém, prášek, roztok. Dětské přípravky pro vší (insekticidy) se vyrábějí na bázi tří účinných látek.

 • Permethrin. Látka má neurotoxický účinek a paralyzuje živé vši, také ničí nitky. V poslední době se stále častěji objevuje neúčinnost tohoto léku a přežití vší v léčbě permethrinem. Nejznámější léky: "Nitiffor", "Knicksův krém", "Medifox", "Nok".
 • Malathion. Látka může paralyzovat vši, ale současně se jedná o jedovatý jed: proniká do parazitů, hromadí se v nich a otravuje to zevnitř. Vztahuje se k silnějším insekticidům, používá se v případě běžné pedikulózy, pokud permethrin není platný. Nejznámější léky: "Malathion", "Pedilin", "Novaktion".
 • Phenotrin. Nejbezpečnější lék pro děti, protože nejméně toxický. Paralyzuje vší, ale nezničí nits, takže není vždy efektivní. Nejlepší je aplikovat se slabým zvlněním "Parazidoz", "Itaks". Děti do 2 a 5 let mohou používat Fenotrin lotion.

Co dalšího mohou být drogy?

 • Kombinované. Tyto léky obsahují dvě nebo více účinných látek. Účinně ošetřte, zničte nejen živý hmyz, ale i larvy, škody. Obvykle přípravky zahrnují: permethrin, butoxid, piperonyl, pyrethrin. Kombinované výrobky zahrnují: "Reed", "Pair Plus", "Piperonyl Butoxid" a další.
 • Na bázi rostlinných a syntetických minerálních olejů. Nejčastěji používaným léčivem je "Paranit" na bázi bílého minerálního oleje (clearol), anýzového oleje. Tato látka blokuje přístup vzduchu k parazitům a zemřou. Kromě toho oleje přispívají k hojení poškrábání na kůži, suší a tím zničí larvy a nití. Recenze těchto léků jsou smíšené. Jejich účinnost je zkoumána.
 • Lék "benzylbenzoát". K dispozici ve formě 10% a 20% masti, stejně jako ve formě 10% emulze. Droga je používána při detekci kožních parazitů (klíšťat, vši) u dětí po 3 letech podle doporučení lékaře. Aktivní složka se hromadí v parazitech, účinně ničí živé jedince a larvy, ale mohou přežít. Složení "benzylbenzoátu" zahrnuje antibakteriální složku, která zabraňuje růstu bakterií a sekundární infekci.

Co je důležité vědět?

 • Používání jednoho léku více než třikrát je návykové.
 • Doporučujeme alternativní způsoby.
 • Drogy musí pečlivě manipulovat s nejaktivnějšími oblastmi švadlovek - occipital, ušní část hlavy, whisky.
 • Při prvním použití drogy zemřou živí jedinci a larvy vši.
 • Při druhé aplikaci jsou zbývající larvy, které se vylíhly z vajíček, zničeny.
 • Opakovaný postup se opakuje po 7 dnech profylaxe.
 • Mnoho insekticidů má kontraindikací související s věkem pro děti do 3 let kvůli toxickým látkám.
 • Děti mají často alergickou reakci na léčivé přípravky vši ve formě zčervenání, svědění.
 • Pro zpevnění terapeutického účinku náplasti se doporučuje nejen aplikovat na vlasy, ale také je třít do pokožky, pokrýt hlavu šálou.
 • Je důležité dodržet čas uvedený v pokynech; to může být jiné: od 10 minut do 12 hodin.
 • Je nutné důkladně opláchnout kůži a vlasy po aplikaci terapeutických látek.
 • Když hlava vysuší, je třeba vykrajovat hřeben mrtvých parazitů.

Kombinování a mechanické odstranění

Jak odstranit vši z dítěte bez použití léků? Můžete se uchýlit k česání, což vyžaduje čas a trpělivost. Je nutné provést proces česání po dobu dvou týdnů, abyste se zbavili parazitů různých životních cyklů - nejen od živých jedinců, ale také od larv a škůdců. Co je pro to nutné?

 • Comb Je lepší zakoupit speciální hřeben pro česání vši. Existují dva typy hřebenů - mechanické a elektrické. Zvláštnost mechanického hřebene je hustá, dlouhá zuby, tupé konce. Laserové zářezy na zubech pronikají nití, sedí pevně na vlasy a snadno se odstraní. Elektrické hřebeny jsou snadno použitelné, některé mají funkci detekce živých parazitů a jejich vystavení elektrickým impulsům.
 • Kondicionér na vlasy. Aplikujte po normálním mytí hlavy bohatou vrstvou. Spolu se zbytky klimatizačních vší vyhozených. Je důležité vědět, že při používání kondicionérů a lékařských přípravků na pedikulózu pro děti bude tato léčba méně účinná. Kondicionér pokrývá vlasy, pokožku hlavy, stejně jako stávající larvy a živé vzorky s ochrannou fólií, takže chemikálie nemůže dostatečně neutralizovat parazity.

Osobní hygiena a dezinfekce

 • Péče o vlasy Po použití náplasti nepouštějte vlasy pravidelným šamponem po dobu 3 dnů. Pak můžete své vlasy umýt každý druhý den. Je nutné pravidelně kontrolovat hlavu dítěte, odstraňovat zbývající živé jedince, hýbat mrtvými parazity a suchými nití.
 • Holicí vlasy. To je nejjednodušší a nejúčinnější metoda pro chlapce. Ale dívky nejsou tak jednoduché, zvláště pokud jsou vlasy silné a dlouhé.
 • Zpracování hřebenů a vlasových doplňků. Může se provádět se stejnými přípravky, které se používají k léčbě pedikulózy u dětí.
 • Péče o tělo. Denní sprcha s žínkou a mýdlem. Změna spodního prádla by měla být také denní.
 • Klobouky. Může to být lehký klobouk, šátek, který dobře pokrývá vlasy. Pokrývky hlavy jsou potřebné k prevenci: tak, aby neinfikovali ostatní členy rodiny a nerozdělovali parazity kolem domu.
 • Zpracování prádla, ložního prádla, klobouků, oděvů. V závislosti na vlhkosti a teplotě mohou vši žít na tkaninách a površích od 12 hodin do 10 dnů. Věci je třeba umýt v horké vodě a pak je nutně žehlit. Ložní prádlo by mělo být vařeno 15 minut v roztoku sodíku. Věci (zejména klobouky) lze ošetřit emulzemi "Malathion", "Karbofos". Po nanesení jsou věci vroucí, promyty obvyklým pracím prostředkem, sušeny dva dny na otevřeném vzduchu. Záhyby jsou šité se zvláštní péčí, švy na věcech, kde se všichni chtějí usadit. Zbývající nity po takové léčbě umírají.
 • Zpracování matrací, přikrývek, polštářů. V zimě mohou být zmrzlé a v létě se šířit na slunci. Také všechny věci a věci, které nelze vařit a žehlit, lze umístit do těsného plastového sáčku, který neumožňuje vzduch, a nechat po dobu 10 dnů.
 • Pracovní místnost. Stačí, když provádíte denní mokré čištění s přidáním slabého roztoku octa. Při běhání pedikulózy, infekce celé rodiny, silné lumpiness je nutné použít dezinfekční prostředky: mokré čištění se provádí přidáním 5% prachu, 5% vodného roztoku chlorofosu. Živí jedinci a larvy mohou zůstat na čalouněném nábytku, kobercích, kobercích. Doporučuje se, aby byly ošetřeny insekticidy, suché čištění. Dezinfekce se provádí znovu jako preventivní opatření během 7-10 dní.

Lidové prostředky

Jaké jsou lidové prostředky pro pedikulózu dětí považovány za nejúčinnější a nejbezpečnější?

 • Aplikujte rostlinný olej na vlasy a pokožku hlavy. Tato látka blokuje přístup vzduchu, parazity se udusí. Jakýkoli rostlinný silicový olej to udělá.
 • Tansy a třezalku tečkovanou. Šupiny těchto bylin se třou do pokožky hlavy. Mohou také opláchnout vlasy.
 • Šťáva nakrájená cibule a česnek. Šťáva se aplikuje na pokožku hlavy a vlasy. Výrobek může způsobit pocit pálení a zápach bude trvat dlouho.
 • Brusinková šťáva, granátové jablko. Kyselina z ovoce a bobulí neutralizuje živé jedince, proniká do skořápky a ničí je. Takovéto přípravky u dětí mohou být alergické, kyselina velmi dráždí pokožku. A pokud jsou škrábance a vředy, kyselá šťáva je obecně kontraindikována.
 • Šťáva, odvar ze dřeva. Může být použita samostatně nebo smíchána s kapalným parafínem a nanesena do pokožky hlavy.
 • Chemeritsa. Jeden z nejúčinnějších lidových prostředků. Můžete si udělat odvar z domova, můžete si koupit výpis z hellebore v lékárně.

Je přísně zakázáno používat ocot a kerosen pro neutralizaci vší. Za prvé, tyto nástroje nejsou tak účinné, nezničte nitky a larvy. Za druhé, mohou vést k popáleninám, alergickým reakcím, otravám par, průduškám.

Preventivní opatření

Pediculóza je sociální onemocnění. Nejčastěji vši infikují děti z dysfunkčních rodin, což je spojeno s porušením hygienických norem. V takových případech jsou všichni členové rodiny obvykle seřazeni. Všichni však mohou vyzdvihnout dítě z úplně prosperující rodiny. To se obvykle stává, když jsou porušeny pravidla osobní hygieny v dětském týmu.

Prevence pedikulózy je jednoduchá. Úkolem rodičů je povzbuzovat děti k základním osobním hygienickým dovednostem. Je třeba dítě informovat o tom, jaké objekty jsou individuální a proč nemohou být sdíleny ani s nejbližšími lidmi. Co je důležité vědět a dělat?

 • Nepoužívejte hřeben jiného člověka, nenoste klobouky a oblečení jiných lidí.
 • Nepožívejte příslušenství pro péči o vlasy: hřebeny, vlasy, gumy.
 • Nedotýkejte se hlavic během společných her, snažte se udržet alespoň malou vzdálenost.
 • Dívky, které se účastní dětského družstva, by měly být shromažďovány v koňském džínu, opleteném v pigtailu.
 • Pravidelně je nutné vidět vlasy dítěte v dobrém světle.
 • Je třeba častěji zkontrolovat hlavu, pokud je známo, že všichni v týmu byli nalezeni vši.
 • Nezapomeňte také zkontrolovat hlavu všech členů rodiny.
 • Pediculóza je nepříjemné onemocnění, které se lidé snaží neprodávat. Pokud se však u dítěte objevují vši, musíte o tom informovat ošetřovatele nebo učitele.

Bylinné přípravky lze použít pro profylaktické účely. Jeden z nejúčinnějších - sprej, šampon "Avalanche". Esenciální oleje, jako je levandule, oregano, čajový strom, anýz, mohou být přidávány k běžným hygienickým přípravkům pro mytí hlavy.

Existují nějaké komplikace u pedikulózy u dětí?

Všichni dělají nejen fyziologické nepohodlí v podobě stálého svědění, ale také psychického: není příjemné žít s parazity. Můžeme očekávat nějaké zdravotní komplikace?

 • Pediculóza je často doprovázena kožními chorobami.
 • Po poškrábání se vytvoří rány, které mohou způsobit sekundární bakteriální infekci.
 • Těžké komplikace - ekzém, pyoderma.
 • Zánět lymfatických uzlin je možný, jestliže na hlavě, krku, za ušima dochází k zánětlivému procesu. Na pozadí zánětu lymfatických uzlin se pravděpodobně zvýší teplota.
 • Všichni jsou nosiči infekčních onemocnění, jako je tyfus a volynská horečka, které jsou nyní extrémně vzácné.
 • Vytvoření spleti: pod účinkem serózně purulentní látky a sekrečních sekrecí se vlasy silně přilepí, objeví se nepříjemný zápach, velká hromada nití v matné hmotě vlasů.

Zajímavé a užitečné fakty.

 • Zvířecí zvíře se nepřenáší na člověka.
 • Na krátkou dobu se lidské vši mohou usadit na zvířatech (králíci, prasata), ale nemohou je dlouhodobě parazitikovat.
 • Ve vnějším prostředí, mimo tělo člověka nebo zvířete, vši přežijí asi 7 dní, během kterých snadno najdou nového hostitele.
 • Všichni nemohou skákat, pouze se plazují od nakažené osoby k zdravé.
 • Tyto parazity se mohou pohybovat rychlostí asi 20 cm za minutu.
 • Všichni milují kolonizovat čisté, umyté hlavy; oni jsou méně přitahováni k špinavé vlasy, protože přes podkožní tuk, vrstva špíny je těžší vykopnout do kůže.

Léčba pedikulózy u dětí může být provedena dvěma způsoby: pomocí léků a česání. První je nejefektivnější a nejrychlejší. Druhý vyžaduje pravidelné a důkladné česání vši se speciálními hřebeny, zničení larv a vajec. Bez opakovaného profylaktického použití léků na vší vůni se může pokračovat. 100% nelze chránit před pedikulózou. Podle statistik WHO byl každý druhý obyvatel naší planety alespoň jednou v životě osobně seznámen s těmito nepříjemnými "spolubydlíky".

Pediculóza u dětí: léčebné prostředky

Pokud se hlava dítěte začne velmi svědit, je nervózní a podrážděný - to je alarmující příznak pro rodiče. Je možné, že po vizuální kontrole každého vlákna bude vyžadována okamžitá léčba domácích vší. Nemoc je nakažlivá, takže první věc, kterou potřebujete pro izolaci dítěte, je provedení klobouků, věcí, předmětů pro domácnost. Abychom pochopili, je nutné okamžitě objasnit, že vší lidé v hlavě se nazývají "vši" povahou patogenního patogenu.

Příčiny pedikulózy

V dětství je jednou z nejčastějších diagnóz, zvláště pokud je dítě v kontaktu s ostatními dětmi, často v komunitě (mateřská škola, škola). Hlavní příčinou infekce hlavičky vši jsou napadení všemi. Tento hmyz je na lidském těle parazitován a krmit výhradně krví. Existuje několik stovek druhů vši (asi 150), v dětství nejčastěji dochází ke všem hlavám vši. Metody infekce kojenců a starších dětí:

 • přímý kontakt se zdrojem infekce (infekční osoba);
 • návštěva veřejných institucí (vany, sauny, bazény, šatny);
 • pískoviště, umělé nádrže, ve kterých si vši zachovávají svou životaschopnost;
 • kontaktu s kontaminovanými předměty (hračky, ručníky, výrobky osobní hygieny).

Pediatři stanovují řadu provokujících faktorů, které přispívají k vysoce nežádoucí infekci. Rizikové děti mají jednu nebo více podmínek:

 • dlouhé vlasy;
 • porucha kontroly vlasů (vzácné mytí, česání);
 • špatné životní podmínky;
 • nedostatečná pozornost od rodičů;
 • být ve skupině infikovaných lidí.

Druhy pedikulózy

V závislosti na umístění škodlivého hmyzu pediatři vylučují hlavu (Pediculus humanus capitis), oddělení (Pediculus humanus corporis) a vši (Pediculus pubis) vši. Každý typ má výrazné příznaky a oblíbené místo, způsobuje nepohodlí, způsobuje extrémně nepříjemné pocity. Vlastnosti patogenní flóry:

 1. Vší hlavě dochází často u dětí různého věku, zatímco vši jsou lokalizováni na pokožce hlavy.
 2. Wardová vąe je charakteristická pro starąí lidi, kteří žijí v nepříznivých podmínkách. Lokalizované parazity ve věcech, které se šíří po celém těle.
 3. Veřejná pedikulóza se vyskytuje u mladých lidí, vši postihují genitální oblast. Onemocnění se vyvíjí prostřednictvím pohlavního styku nebo po použití infikovaného ručníku, spodního prádla.

Symptomy pedikulózy u dětí

Před výběrem účinného léku na pedikulózu dětí je nutné kontaktovat svého místního pediatra, podstoupit kompletní vyšetření, zjistit důvod změny obecné pohody. Toto onemocnění začíná závažným svěděním léze, které je doprovázeno tvorbou cévních skvrn na těle. Pokud ignorujete takové příznaky onemocnění, například všité vši poskytují silný odlupování kůže a vlasy otevřené vředy na hlavě mezi chloupky.

Symptomy pedikulózy jsou následující:

 • černé tečky, vlasové uzly;
 • hmyz běžící podél pramenů je nití;
 • otoky na obličeji, krku;
 • malé vředy na těle;
 • psychologický problém;
 • tvorba papulí a červených skvrn v místě uhryznutí;
 • vyčesávání ohnisek patologie k krvi.

Diagnostika

Je možné identifikovat škodlivý hmyz náhodou, například při česání vlasů dítěte nebo při účesu. Podezření je způsobeno černými skvrnami, jejichž přítomnost je doprovázena závažným svěděním, pálením a lupinami. Pro objasnění diagnózy se doporučuje použít dřevěnou lampu, která poskytuje modrý odstín živého hmyzu, když svítí. Pouze po detekci parazitů můžete najít účinnou léčbu pedikulózy u dětí doma. Rodiče by měli pravidelně vyšetřovat hlavu dítěte, aby včas podezřívali přítomnost nemoci.

Léčba pedikulózy u dětí s léčebnými nástroji

Volbu léků provádí pouze okresní pediatr, samoléčba nemusí přinést požadovaný výsledek, může zhoršit zdravotní potíže. Před použitím lékárenských nástrojů je důležité zvážit cenné doporučení odborníka:

 1. Před použitím je nutné studovat instrukce, aby bylo jasné, jak správně používat tuto nebo ten lék.
 2. Pro nemoci kůže hlavy, dermatitidy a alergické reakce na syntetické složky je důležité odmítnout použití farmaceuta proti vši.
 3. Je velmi nežádoucí používat několikrát stejné léky, je třeba střídat léky proti vši. Při aplikaci není možné kombinovat léky.
 4. Při přítomnosti hořlavých látek v chemickém složení po použití drogy se ošetřené vlasy nedoporučují vysušovat.
 5. Po ošetření musí být vlasy česané častými zuby, aby se odstranily některé z mrtvých hmyzu.
 6. Po zpracování musí být vši a nitky česané několikrát denně a o týden později - postup opakujte.
 7. Léčivý přípravek musí být intenzivně navlhčen do kořenů, poté, co je zabalen do hlavy s teplým šálkem, celofánovým filmem a dodatečně vytváří "skleníkový efekt".
 8. Je důležité vyhnout se podávání léku na sliznicích, v opačném případě dochází k podráždění, pálení bolesti. Oči důkladně vypláchněte vodou.

Výběr dětského léku pro vší je obrovský. Léčivé přípravky se vyrábějí ve formě mastí, šamponů, aerosolů, prášků, emulzí určených pro aplikaci přímo na lézi. Účinnými účinnými látkami jsou permetrin, malathion, butoxid, fenotrin, piperonyl, pyrethrin, které působí rychle, ale mají kontraindikace, nežádoucí účinky.

Na bázi silic

Takové léky s bylinnými přísadami úspěšně léčí pedikulózu u dětí a seznam nežádoucích účinků je minimální. Po aplikaci terapeutické kompozice účinných složek interaguje s škůdci, přispívá k jejich rychlé smrti. Níže jsou nejúčinnější léky s esenciálními oleji:

 1. Paranit. Jedná se o účinný lék na pedikulózu u dětí, jejichž účinnými složkami jsou čirý, dimethikon, anýzový olej. Kvůli nedostatku kyslíku dospělí a jejich larvy rychle umírají. Lék je dostupný ve formě spreje, které je třeba stříkat po celé délce vlasů. Opakujte postup je povolen až po týdnu. Paranit má olejovou základnu, proto je obtížné umýt. Doporučuje se dodatečně použít šampon ze stejné firmy. Léčba je povolena pacientům od 3 let.
 2. Pedikulen. Tento přípravek dokonale napomáhá proti všem lidem a vši, zatímco je vyráběn na bázi anýzového esenciálního oleje. Je nutné kvalitativně ošetřit chloupky, pak důkladně opláchnout šamponem a uschnout. Při otevřených úrazech na pokožce hlavy a až do 5 let je žádoucí Pediculenus nepoužívat a pedikulóza u dětí by měla být léčena jinými léky. Dále je nutné zpracovávat ložní prádlo a oděv pacienta.
 3. Avalanche. Jedná se o sprej na bázi rostlinných extraktů, které potlačují dospělé a jejich larvy. Doporučuje se nepoužívat lék v případě zvýšené citlivosti pokožky na přírodní složky. Lavina je určena k jednorázovému použití, po ošetření je důležité důkladně promývat složení a vysušit prameny. Věkové omezení - věk do 5 let.

Syntetické prostředky

Někteří rodiče mají větší důvěru ve farmaceutické produkty syntetického původu. Takové léky na pedikulózu jsou vysoce účinné, ale mají dlouhý seznam kontraindikací, vedlejších účinků. Nejlepší v daném směru jsou takové pozice:

 1. Pár plus. Jedná se o sprej s aktivní složkou. Malathion rychle vyhlazuje vši - tlumí a snižuje schopnost reprodukce. Po ošetření nelze kompozici umýt 10 minut, opakujte postup až po 7 dnech. U bronchiálního astmatu a pacientů ve věku do 3 let se tento lék nejlépe nepoužívá.
 2. Nyx Tento léčivý přípravek je dodáván ve formě krému, který je třeba aplikovat z kořenů po celé délce vlasů a nečistit 10 minut. Při Nix dermatitidě se doporučuje nepoužívat, existují věkové omezení - děti do 6 měsíců. Postup by měl být opakován za týden, ne dříve.
 3. Benzylbenzoát. Aktivní složka benzylbenzoátu zničí membrány parazitů, zabraňuje jejich dalšímu růstu, vývoji. Navrženo pro použití jednou.
 4. Medfoks. Tento chemický roztok v chemickém složení obsahuje alkohol, a proto může způsobit podráždění citlivé pokožky hlavy. U pokožky suchého typu je lepší nepoužívat tento přípravek, jinak se objeví lupy. Medfoks je kontraindikován u dětí do jednoho roku.
 5. Anti-bit. Toto tekuté mýdlo s účinnou látkou sumitrin, které se častěji používá k prevenci pedikulózy u dětí. Aplikujte na vlasy, opláchněte vodou.
 6. Nittifor. Jedná se o lotion a krém, který ničí parazity v jakékoliv fázi vývoje. Terapeutický účinek se udržuje po dobu 10-14 dnů, po které je nutné opakovat postup prevence. Až pět let je používání léků přísně zakázáno.
 7. Avicin. Jedná se o koncentrát, který je nutno předem zředit vodou (v poměru 1 až 100), aby se vyléčily vši. Po ošetření se vlasy nemohou vypláchnout po dobu 10 minut po důkladném mytí vlasů šamponem. Až 5 let je lepší nepoužívat tento lék na vší.
 8. Pedilin. Jedná se o jednorázový šampon, který zabíjí vši a jejich larvy. Terapeutický účinek je zajištěn takovými syntetickými složkami, jako je tetrametrin a malathion, které se hromadí v těle parazitů a přispívají k jejich smrti. Léčba by měla být prováděna od kořenů až po konce vlasů, po 10 minutách důkladně opláchněte šamponem.
 9. Itaks. Tuto toxickou látku je třeba nosit gumovými rukavicemi a zároveň se vyhýbat kontaktu s očima. Po ošetření vlasů musí být hlava zabalena a počkat 10 minut. umyjte prameny přednostně změkčujícím šamponem, osušte pouze ručníkem (ne sušičem vlasů).
 10. Veda a Veda 2. Šampon s permethrinem.
 11. Foxylon. Tento nástroj s 20% benzylbenzoátem může být použit nejen pro léčbu, ale také za účelem účinné profylaxe. Aktivní složky dehydratují parazity, zabraňují jejich růstu a reprodukci. Kompozice je nutné aplikovat na mokré vlasy po celé délce, po 10 minutách můžete opláchnout mýdlem nebo šamponem.

Se silikony

Přítomnost takové syntetické složky vytváří na vlasu tenký film, který omezuje parazity na kyslík. Zemřou rychleji a snižují jejich celkový počet. Takové farmakologické polohy pro jedno použití jsou zvláště účinné:

 1. Tady. Tento aerosol pro vnější aplikaci, vyvinutý na bázi dicometiconu. Kompozice se musí rovnoměrně aplikovat na suché vlasy, neoplachujte po dobu 45 minut. Až 3 roky pro léčení pedikulózy je lepší nepoužívat.
 2. Plný Marx. Tekutá kompozice se aplikuje po celé délce vlasů. Aktivní složka cyklomethikon se dusí a dehydratuje parazity. Po nanesení přípravku silikonem neplachujte po dobu 10 minut a poté si vlasy umyjte šamponem.

Vykořenění

Jedná se o open source metodu produktivní likvidace parazitů, které lze realizovat v domáckém komfortním prostředí. Za prvé, dítě potřebuje důkladně umýt hlavu, poté aplikovat velké množství kondicionéru a postupně si hřeben z kořenů pokládat po celé délce hřebenem. Po opětovném vyschnutí a opakujte stejný postup.

Jedno zasedání za den nestačí k dosažení pozitivní dynamiky vší - trvá to až čtyřikrát, aby se vlasy hýbaly. Postup je doporučen po dobu 1, 5, 9, 13 dnů od doby detekce patogenní flóry, tj. Vyhlazení vši v různých životních cyklech. Pokaždé, když se hřeben má dezinfikovat, skladuje se odděleně od obecného hřebenu.

Léčba lidových léků

Metody alternativní medicíny nejsou v praxi méně účinné, ale za cenu, která je mnohem levnější. Při výběru lidových léků na pedikulózu u dětí je důležité zabránit vzniku alergické reakce na aktivní složky. Předběžné konzultace se specialistou nebudou zbytečné, zejména pokud jde o léčbu malých dětí. Zde jsou časově testované recepty:

 1. Kerosene. Je nutné aplikovat koncentrovanou kompozici na vlasy, aby správně zabalil hlavu, aby vytvořil "saunový efekt". Po několika hodinách je nutné petrolej vypláchnout, hřeben si hřebetnout. Věkové omezení - děti do 12 let. Nevýhodou je trvalý zápach.
 2. Ledumberry Připojte 2 lžíce. l divoký rozmarýn a stejný cheremitsy. Přidejte 30 g vepřového tuku a trvejte na složení 12 hodin. Prostředky dávat vlasy dvakrát denně.
 3. Kyselina citronová. Smíchejte 5 g hlavní složky s 10 g kostičky, nalijte 250 ml horké vody, trvají na celé délce vlasů.
 4. Brusinky. Berry koncentrát ničí nitky, pronikající do jejich skořápky. Brusinky potřebují třít do kořenů vlasů, neumyjte 10 minut.

Prevence pedikulózy

Je mnohem důležitější zabránit tomuto onemocnění než utrácet peníze a nervy při léčbě. Okamžitě by mělo být jasné, že účinné léky proti vši jsou drahé. Preventivní opatření, která jsou k dispozici doma, jsou:

 • vyhnout se kontaktu s infikovanými lidmi;
 • předtím, než půjdete na veřejná místa, aby si popíraly vlasy dívky;
 • dodržovat pravidla osobní hygieny;
 • mluvit s dětmi o péči o vlasy;
 • okamžitě reagovat na alarmující příznaky vší.

Pediculóza u dětí, jak se léčit: přehled prostředků pro vší

Pediculóza nebo srst jsou parazitní onemocnění způsobená všemi. Existují 3 druhy vši s různými stanovišti: hlava, tělo a všední vši. Každý z těchto druhů způsobuje svůj vlastní typ onemocnění. U dětí se převážně vyskytují hlavně vši a všichni všichni jsou extrémně vzácní u dětí.

Důvody

Vší hlavičky způsobují vši, jejichž biotopem je skalp; oblíbené místa - zadní část hlavy, chrámy a korunu. Přežívá lépe na dlouhých vlasech. Vnější vlasy mohou po celý den přežít.

Louse má 3 fáze vývoje:

 • nits (vejce) - žluto-bílé zaoblené pouzdro těsně spojené s vlasy se speciální látkou izolovanou samici;
 • larva;
 • Zralá vasa, která žije asi 40 dní a živí se krví.

Žena se pohybuje kolem 4 nití denně (asi 160 kusů během života). Infekce nastává přímým kontaktem s infikovaným člověkem nebo při použití hřebene, klobouku, štětce na vlasy. Hlaváček - poměrně pohyblivý hmyz: po dobu 1 min. může pokrýt vzdálenost 20 cm.

Lidé, špatné hygienické a hygienické podmínky (například během války), nízká ekonomická a kulturní úroveň obyvatelstva přispívají k šíření pedikulózy. Preferenční poruchová pedikulóza přispívá k jejich užšímu kontaktu.

Kromě ojedinělých případů může dojít k vypuknutí pedikulózy v dětských skupinách (školy, rekreační tábory, sanatoria, mateřské školy). V dnešní době je prokázáno, že ztráta vlasů neznamená vždy nečistotu člověka: Vulička upřednostňuje čistou hlavu, protože je pro ni snazší nasát krev na čistou kůži.

Symptomy

Nejčasnějším a trvalým projevem licelitidy je pruritus. Vyskytuje se na místě skusu. Nejčastěji je svědění lokalizováno v occiputu, za ušima a ve spánkových oblastech. Není příliš výrazná, často nezpůsobuje velké obavy.

Po několika dnech se na místě kousnutí objeví načervenalé skvrny. Během dlouhého procesu v důsledku výrazného svědění, pacient hřeben místech více kousnutí; místo škrábání, pak se objeví krusty, někdy hnis.

Neustálým znakem vší je také zjištění nits (vejce na lusku) na vlasech. Jsou naživu (mohou být zmateni lupinami) a mrtví. Jsou lišící se barvou: živé barvy jsou bělavé a mrtvé jsou šedé. Kromě toho, při rozdrcení živých nits, je zvuk praskání nebo kliknutí. Na rozdíl od lupů jsou vlasy pevně spojeny s vlasy.

Diagnostika pedikulózy je jednoduchá: stačí detekovat vši ve vlasech s pečlivou vizuální prohlídkou.

Komplikace

Připojení sekundární infekce k rozvoji pustulárních kožních lézí (pyoderma nebo impetigo) s následným poškozením lymfatických uzlin (lymfadenitida). U oslabených dětí může dojít k generalizaci bakteriální infekce až do vývoje sepse.

Kromě toho vši mohou být nositeli tyfu.

Léčba

Při léčbě dětí s pedikulózou je nezbytné dosáhnout zničení nejen živých vší, ale i ničí. Léčba se provádí doma. Infikované dítě je izolováno od zdravých dětí po celou dobu léčby. Přijetí dítěte do dětského týmu je povoleno lékařem.

Absolutně všechny léky proti pedikulóze jsou toxické, takže léčba pokožky hlavy by měla být prováděna pečlivě a pečlivě, neumožňovat lék dostat se do očí, úst nebo nosu dítěte. Pokud se při používání výrobku zhorší stav dítěte, ihned opláchněte výrobek velkým množstvím vody a zavolejte sanitku.

V současné době má síť lékáren širokou škálu preparátů na ochranu před pedikulózou pro ošetření pokožky hlavy, které se vyrábějí v různých formách: aerosoly, masti, šampony, emulze. Všechny jsou snadno použitelné a po použití neponechávají vůni.

Nejvíce efektivní z nich jsou:

 • "Para-Plus" (aerosol) je přípravek obsahující kombinaci dvou účinných látek: Malathion a Permethrin. To se vztahuje na léky působící na vši a nits, a dostatečně rychle. Schváleno pro použití u dětí po 2,5 letech.
 • Přípravky obsahující účinnou látku Permethrin: roztok Nittifor, krém, šampon, Lauri lotion, Pedex lotion a gel, šampon, roztok nebo krém Veda-2, šampon Hygia, permethrinová masť.

Všichni mají také vliv na nits, larvy a zralé vąe. Schváleno pro použití od 2 měsíců věku.

Nix krém lze použít u dětí od 6 měsíců.

Přípravky s léčivou látkou Permethrin "Medifox" a "Medifox-super" se vyrábějí ve formě roztoku, z nichž 2 ml se smísí s 30 ml vody a aplikují se na pokožku hlavy. Může být použito po jednom roce.

 • Kombinované léčivo "Pedilin" (na bázi přípravků Malathion a Tetrametrin) ve formě krému a emulze, které působí proti všem a všem. Schváleno pro děti po 2 letech.
 • Na základě šampónů Phenotrin, Anti-Bit a Parazidoz jsou vyráběny. Efektivní proti larvám a dospělým vši. "Anti-bit" lze použít od 2 let věku dítěte a "Parasidóza" - po 2,5 letech.
 • Používání vysoce toxických prostředků "Dust" a "Dichlorvos" je přísně zakázáno!

Po nanesení přípravku na pokožku hlavy a vlasy po celé délce se udržuje nutná expozice v souladu s pokyny; pak se produkt odmyje dostatečným množstvím vody. Po ošetření důkladně umyjte ruce.

Poté byste měli vlasy hřebetět s častým hřebenem (balzám aplikovaný na vlasy ulehčí česání) a ručně odstranit všechny nalezené vajíčka. Tento poměrně namáhavý proces může trvat i několik dní. Některé drogy se prodávají se speciálním hřebenem na česání.

Po ošetření je nutné změnit lůžko a spodní prádlo, ručníky. Poté je třeba vařit a nutně žehlit horkou žehličkou. Klobouk je umyt a žehlen.

Všichni členové rodiny by měli být vyšetřováni a pokud jsou vši zjištěni, měli by být léčeni současně. Hřebeny by měly být nahrazeny nebo alespoň ošetřeny stejným nástrojem.

Zpracování se opakuje o týden později. To je nezbytné kvůli tomu, že larvy pocházejí z vajíček těsně po 7 dnech. Během přepracování jsou vši, které jsou po prvním ošetření ponechány a znovu vyloveny z chybějících (nedemokovaných) vajec, zničeny.

Pokud existuje více ran, můžete použít masti Butadion.

Při použití léků na pedikulózu je nutné dodržovat následující opatření:

 • jakýkoli prostředek, bez ohledu na formu propuštění, by měl být použit v přísném souladu s pokyny;
 • Nedoporučuje se používat přípravky v případě výskytu onemocnění pokožky hlavy, v případě alergických reakcí na chemické látky av případě bronchiálního astmatu; v těchto případech se zbavte vši a nití ručním česáním a odstraňováním;
 • nepoužívejte stejnou drogu třikrát za sebou k jednomu dítěti: pokud nemá žádný účinek, měl by být lék nahrazen;
 • nepoužívejte současně více léků;
 • po ošetření nemůžete použít vysoušeč vlasů (přípravek může mít hořlavé složky);
 • při aplikaci sprejů, které zabraňují požití léku v nazofaryngu a v očích, před ošetřením vytvoří obvaz z bavlněné látky kolem hlavy;
 • pokud dítě používá kontaktní čočky, musí být odstraněny;
 • osoba provádějící léčbu musí nosit gumové rukavice;
 • po ošetření se doporučuje větrání místnosti;
 • Udržujte protivopedikuleznye drogy mimo dosah dítěte.

První pomoc

V případě kontaktu se sliznicí úst nebo nosu byste je měli rychle a důkladně umýt vodou. V případě kontaktu s očima nejprve opláchněte vodou a poté roztokem sody (čajovou lžičku na sklenici vody).

V případě podráždění očí odkapávejte 20-30% roztok sodné soli kyseliny sulfakylu do očí a při bolesti 2% roztok novokainu.

Pokud dojde k nepříjemnému pocitu v nazofaryngu, vypláchněte nosohltanu a ústní dutinu 2% roztokem sody a přeneste dítě na čerstvý vzduch.

Pokud se objeví vyrážka, svědění kůže by se mělo umýt vodou.

Pokud by tato opatření byla neúčinná, měli byste se poradit s lékařem.

Léčba lidových léků

Tradiční medicína doporučuje, aby v boji proti všem všem použili:

 • mouka ze slunečnicového oleje a kerosenu v kombinaci 1: 1;
 • dehtové mýdlo;
 • esenciální oleje (levandule, čajovníky);
 • brusinková šťáva.

Tyto prostředky se aplikují na pokožku hlavy, ponechávají se půl hodiny a umyjí hlavu a tělo mýdlem a vodou. V případě potřeby se léčba opakuje (několikrát).

Resume pro rodiče

Pediculóza - onemocnění známá od dávných dob a dochází poměrně často a nyní. Je nutné nejen dodržovat hygienická pravidla pro péči o vlasy a tělo dítěte, ale také čas od času kontrolovat stav vlasů, aby se zabránilo nadměrným vši. Takové kontroly rodiče usnadňují postup pro léčbu vši v případě včasné detekce vší nebo střev.

Všechny prostředky pro ničení vší jsou toxické, a proto by měly být aplikovány v souladu s pokyny.

Který doktor se má kontaktovat

Obvykle, když se objeví vąech vąech vąech dětí, pediatr zkoumá dítě. V některých závažných případech je výskytem komplikací zjištěna kontrola infekčních onemocnění. Pokud máte puchulární kožní onemocnění - pyodermu - je třeba se poradit s dermatologem.

Pro Více Informací O Suché Vlasy