logo

Kdy mám aplikovat léčbu psoriázy na hlavu cibulí

Psoriáza je chronické neinfekční onemocnění kůže, které je doprovázeno výskytem peelingu a červenohnědých růžových vyrážek. Při této dermatóze dochází k rozdělení buněk mnohokrát rychleji než obvykle a vytvářejí se charakteristické vločky. Ochranné prvky imunitního systému začnou pracovat proti vlastním buňkám a dochází k chronickému zánětu v oblasti lézí. Ovlivňuje nejen kůži, ale také klouby, vnitřní orgány, vlasy, nehty. Pacient zažívá tělesné a psychické nepohodlí. Existuje problém se sociální adaptací, člověk se pokusí vypadat méně často na veřejnosti, jeho okruh kontaktů je zúžen.

Jak říkají lékaři, onemocnění není nakažlivá, ne fatální a nevyléčitelná. Ale je možné stabilizovat stav pacienta, prodloužit dobu remise pomocí léků, oblíbené metody, jak zmírnit zhoršení. Psoriáza se stává způsobem života a musíte si na to zvyknout.

Správná strava - cesta k oživení

Odborníci na výživu doporučují omezit živočišné tuky ve stravě, opustit všechny produkty, které obsahují čokoládu. Oblíbený šálek ranní kávy může být povolen pouze během remise. Je nežádoucí jíst smažené, uzené, pikantní. Citrusové plody jsou také kontraindikovány. Ve stádiu zhoršení by neměli být používány sýrové nápoje sýrající se oxidem uhličitým, šťávy, výrobky obsahující cukr, zeleninu a ovoce s červeným pigmentem, kuřecími vejci.

Musíte jíst více čerstvé zeleniny a ovoce, nemají žádné kontraindikace a mají dobrý účinek na tělo: normalizují metabolismus, zlepšují fungování vnitřních orgánů. Sušené, zmrazené produkty jsou povoleny, je žádoucí, aby nebyly tepelně zpracovány. Někdy je pro pacienta dostačující jen dost dobře zvolená strava.

Když trpí pokožka hlavy

Nejčastější je psoriáza skalpu. Vyrážka pokrývá čelo, occiput, zadní část krku, ušní lalůčky, kůži nad a za ušima, oddělovací oblast. Mírná forma je charakterizována jedinými ložisky, s těžkým - zánětem postihuje celou pokožku na hlavě.

V počátečním stádiu se nemoci sotva cítí, pak se objeví svědění a podráždění. Pokud čas nezačne léčbu, začíná zánětlivý proces. Pacient hřeben pokožku, což vede k tvorbě prasklin na hlavě, ranám. Objevují se lupy - výsledek exfoliačních epiteliálních buněk. Zvyšují se váhy, stávají se jako bělavé vločky. Kůže se ztuhne, hrubá, ztrácí pružnost, snadno se zraní, praskne, krvácí. Nedostatek léčení zhoršuje proces, plaky se odlupují, nahrazují šedivými šupinami.

Když vyrážka jde z oblasti chlupaté části na čelo, uši mluví o "psoriatické koruně". Svědění je charakteristickým příznakem onemocnění, jeho výskyt by měl upozornit osobu a odložit návštěvu dermatologa je nemožné.

Léčba psoriázy na hlavě zahrnuje různé způsoby, pouze lékař může správně zvolit techniku.

Nádherná zelenina ze zahrady

Velkým přírůstkem farmakoterapie byla léčba lidových léků na psoriázu na hlavě. Je užitečné vytvářet komprese, opláchnout vlasy odtučněním heřmánek, vlakem, jinými bylinami, olejem na mazání, masť do kůže. Jakékoli metody, které vedou ke zlepšení stavu pacienta, jsou oprávněné.

Jeden z nejoblíbenějších, cenově dostupných, levných lidových prostředků je luk.

Dokonce i ve starověku byly jeho jedinečné vlastnosti zaznamenány, lidé věřili, že i vůně chrání před nemocemi. Aby se ochránili před epidemiemi, v domě visely banda cibule.

To je opravdu zázračná zelenina. Spolu s mrkví je rekordní držitel pro obsah železa, v některých odrůdách je více cukru než v melounu. Cibule jsou bohaté na minerální soli: hořčík, vápník, draslík, fosfor, obsahují kyseliny citrónové a kyseliny jablečné, mnoho vitamínů, stimuluje sekreci žaludeční šťávy, zlepšuje trávení. Cibule phytoncides ničí bakterie a mikroby. Léčba psoriázy s cibulí byla prováděna od starověku. Skutečnost, že tato zelenina je dobrým pomocníkem v boji proti dermatitidě, našli naši předkové. Aplikace drcené cibule na postižené oblasti snižuje zánět, změkčuje pokožku.

Husk, džus, kaše - všechno jde do podnikání

Jeden postup bude vyžadovat 3-4 hlavy. Nejprve si koupte mořskou sůl nebo stolní sůl rozpuštěnou ve vodě. Je zcela ponořen do toho. Po koupání se kůže neotvírá, má se usušit, pouze mírně vlhké vlasy. V tuto chvíli nakrájejte cibuli v mlecím stroji nebo ve struhadle. Poté se na postižené oblasti na hlavě a těle aplikuje kaše a ponechá se po dobu 20 minut, po které se hmota odštípne pokožkou lehkými pohyby papírovým ručníkem nebo sterilním hadříkem. Po dvou hodinách se promyje roztokem celandinu. Následující den promyjte slabým roztokem manganu s mýdlem. Sedm procedur bude stačit ke zmírnění stavu pacienta. Tento recept je kontraindikován, jestliže jsou rány, odřeniny.

Nepodceňujte cibulovou kůru. Je dokonce bohatší na vitamíny a stopové prvky než samotná zelenina. Odvar je používán k léčbě mnoha nemocí, pomáhá proti psoriázám na hlavě. Dostávají plevy jen čerstvé, zdravé žárovky, staré, nemocné, náchylné k hnilobě nejsou vhodné. Pro přípravu vývaru se nalévá přibližně 200 gramů lusku s jedním a půl litrem vody, ponechá se vařit, ponechá se na středním ohni po dobu půl hodiny, dokud se nedosáhne krásné zlatavě hnědé barvy a nalije se do připraveného lázně. Navíc se opláchne živinami z čokolády, čekanky. Kůže se stává měkčí, hedvábná, snižuje zánět. Vany s cibulovou kůrou se odebírají během měsíce dvakrát týdně.

Cibulová šťáva se již dlouho používá v kosmetice a při léčbě kožních onemocnění. Úspěšně regeneruje a zvlhčuje kůži, čímž je pružnější. Jedinou nevýhodou je vůně, která zůstává na pokožce a vlasy po dlouhou dobu, ale kvůli dobrému výsledku budete muset trpět. Chcete-li získat šťávu, žárovka je rozdrcena a stlačena gázou, pak rozmazaný zánět na hlavě. Doporučuje se, aby nedošlo k umytí šťávy po dobu nejméně tří hodin, takže postup se obvykle provádí večer před spaním.

Některé další oblíbené a efektivní recepty:

 1. V plnotučném mléku je lepší koupit na trhu, dát vyčištěnou cibuli a vařit, dokud změkčovat, chladit, sekání, výsledná hmota se aplikuje na léze na hlavě, držet po dobu nejméně třiceti minut.
 2. Hlava je důkladně navlhčena vodou, hustě rozmazaná s kašičkou z cibule, nahoře je umístěna plastová taška a na ní je položena šála nebo šátek. Po půlhodině jemně promíchejte směs z vlasů. Následující den můžete použít šampon.
 3. Chcete-li se zbavit svědění na hlavě, vezměte stejný poměr šťávy z cibule, česneku a citronu, přidejte rostlinný olej. Směs se nanáší na kůži a ponechá se po dobu 25 až 30 minut, poté se omyje teplou vodou, do které se přidá trochu octa.
 4. Cibulový džus s ricinovým olejem se jemně vtírá do pokožky hlavy a ponechá se 40 minut, promyje se.
 5. Dodává se také s následujícím nápravným prostředkem: citronovou šťávou, ricinovým olejem, medem a jedním žloutkem se přidávají do šťávy žárovky. Důkladně promíchané a rozmazané plaky na hlavě. Doba expozice hojivé hmoty je asi půl hodiny.

Tyto recepty nejenom zbavují záněty, ale také dělají vlasy lesklé, hedvábné. Svědění a podráždění zmizí, pokožka se hydratuje, elastická, jemnější, počet plaků klesá.

Cibulová léčba pomohla mnoha pacientům. Je to opravdu efektivní. Jedná se o jeden z nejjednodušších a nejjednodušších způsobů, jak se zbavit dermatologických problémů.

Co dělat, abyste se cítili dobře

Pacient by měl dodržovat některá pravidla:

 • umyjte hlavou speciálními prostředky, používejte měkké šampony, nejlépe děti;
 • používají hřebeny a kartáče pouze z přírodních materiálů, denně se dezinfikují;
 • pokořte vlasy jemně, snažte se nevystavovat pokožce mechanickému namáhání;
 • ohniska zánětu na hlavě jsou ošetřeny dezinfekčním prostředkem.

Budeme muset opustit gumu na vlasy, kovové vlasy. Pro dlouhé vlasy je obtížné pečovat, vyžadují denní styling. Proto je elegantní krátký stylový účes přesně to, co potřebujete, zejména v období exacerbace. Nebude to bolet provádět každodenní procedury, které používají lékařské masky, aplikace. Krátké vlasy rychle vysuší a lidé trpící psoriázou na hlavě by neměli používat vysoušeč vlasů. Pod zákazem jsou žehlení a curling.

Abyste se vyhnuli exacerbacím, musíte se vzdát alkoholu a kouřit, brát vitamíny, jíst správně, postupovat podle denního režimu, je rozumné střídat práci a odpočinout. Dalším důležitým pravidlem je vyhnout se nepokojům. I když je někdy obtížné dosáhnout, ale pozitivní pohled na život, pozitivní postoj, klidný a vyrovnaný postoj k problémům mají pozitivní vliv na lidské zdraví. Úzkost a stres mohou způsobit vznik onemocnění nebo exacerbace symptomů.

Zajímavá fakta o lupénce

Psoriáza je autoimunitní nemoc, nemůže být infikována:

 • není přenášena na jinou osobu ani transfuzi krve;
 • Ve starověkých pojednání o medicíně byla nemoc charakterizována jako nejzákladnější a nej mystičtější. Zjevně se objevila a ve vzácných případech také zmizela;
 • starověcí Řekové nazývali termín "psora" všechna onemocnění, při kterých byla kůže svědivá nebo šupinatá;
 • v Rusku se toto onemocnění nazývalo "císařským" nebo "ďáblovými růže";
 • kuřáci mají větší pravděpodobnost, že budou trpět psoriázou než nekuřáci;
 • onemocnění se může objevit v jakémkoli věku, je diagnostikováno iu novorozenců;
 • během 2. světové války došlo k poklesu výskytu psoriázy;
 • onemocnění je častější v severních regionech než na jihu;
 • Spouštěcí mechanismus dermatózy může být mechanické a chemické zranění pokožky, její vypouštění, náhlé změny teploty.

Moderní odvolání specialistovi umožní zahájit příslušnou léčbu včas a tradiční medicína se stává efektivním doplňkem. V důsledku toho bude pacientovi uvolněn, což povede ke zlepšení kvality života.

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s psoriázou doma

Spolu se seborrheou je psoriáza (scaly deprive, svědivá kůže) považována za jednu z nejčastějších dermatologických onemocnění. Kromě kůže a vlasů postihuje toto onemocnění klouby, nehty, vnitřní orgány. Psoriáza nemůže být nakažena kontaktem s nemocným, ale je snadné získat odkaz od rodičů. Naučte se, jak zmírnit pruritus lidovými lidovými recepty a jaká léčba je nejúčinnější doma.

Popis choroby

Kůže je šupinatá a na ní se objevují svědění, skvrny, plaky nebo pustuly - to vše může znamenat vývoj jedné z mnoha druhů psoriázy. Přesné určení typu a formy onemocnění může pouze lékař. Šupinatý lišejník se vyskytuje jako odpověď těla na různé faktory: snížená imunita, narušení endokrinního systému, problémy neurologie, častý stres.

Dokázalo se, že dokonce i omráčení pokožky, popáleniny nebo chemické popáleniny mohou vyvolat onemocnění. V ohrožení jsou lidé, kteří mají genetickou predispozici k psoriáze, stejně jako zneužívání alkoholu nebo často užívají hormony.

U závažných onemocnění trpí klouby (psoriatická artritida), krev, lymfatické uzliny (erytrodermie), jiné orgány a systémy.

Mechanismus onemocnění je spojeno se zhoršeným dělením buněk dermis. Obvykle trvá tento proces asi měsíc a šupinatý lichen se snižuje na 4-5 dní. Růžové a červené skvrny, šedobílé váhy se nejčastěji objevují na hlavě (na obličeji a na vlasech), na loktech, kolenech, nohách. Nepríjemná svrbitelnost způsobuje, že erupce téměř škrábáte až do krve. To vede k reprodukci patogenní mikroflóry a vzniku dermatitidy. Kvůli komplikacím mohou být ovlivněny vlasové folikuly, což způsobí, že prameny vypadnou.

Pozor! Pokud je psoriáza lokalizována v pokožce hlavy, je nutné ošetřit pokožku, ne vlasy.

Léčba lidových léků: klady a zápory

Recepty, s nimiž se léčí psoriáza, mají mnoho výhod:

 • rozmanitost a dostupnost složek;
 • nízké náklady;
 • schopnost současně zlepšit stav vlasů ošetřením pokožky;
 • účinnost při řešení symptomů onemocnění podle zpětné vazby uživatelů;
 • nízká pravděpodobnost nežádoucích účinků (ve srovnání s léky).

Nevýhody tradičních metod léčby kůže a vlasů pro psoriázu zahrnují:

 • nedostatek oficiálních údajů o tom, jak je bezpečné a vhodné používat vlastní nástroje;
 • není příliš rychlý výsledek. Stejně jako v případě homeopatie je kumulativní účinek nejčastěji pozorován;
 • přítomnost omezení a kontraindikací;
 • možnost alergické reakce na kůži, vlasy;
 • riziko přetížení dávkováním. Je nebezpečné, pokud užíváte toxické rostliny.

Kontraindikace

Opatrně zvolte recept na domácí lék. Pokud jste alergičtí na jakoukoliv složku léku, užívejte další léčivou látku. Tradiční medicína naštěstí nabízí mnoho možností. Nevíte, jak reagovat na složení kůže a vlasů? Začněte test připravenou směs, položte malou část na plochu za uchem, na zápěstí nebo na kloub v lokti. Všimli jste si nepohodlí - znamená to, že tento recept je pro vás kontraindikován.

Navíc existují některá omezení týkající se léčby psoriázy během těhotenství a kojení. Nepokoušejte se používat děti mladší 18 let. Jejich kůže a vlasy jsou měkčí než dospělí. Uvažujme také o zákazu používání některých složek u některých chorob (například solné lázně nejsou kombinovány s nemocným srdcem).

Pozor! Nemůžete používat recepty neformální medicíny při léčbě psoriázy bez konzultace s lékařem.

Lidové recepty na psoriázu

Než začnete léčit psoriázu doma, opravte svou dietu a životní styl. To vše zlepší celkový stav dermis a vlasů. Alternativní práce s odpočinkem, vzdát se špatných návyků, vyhnout se stresu, užívat si vitamíny.

Vylučte uzené maso, čokoládu, marinované, pikantní, smažené pokrmy z menu a ve zhoršující se fázi - také maso, červenou zeleninu, ovoce, sódu, cukr, vejce.

Pacienti trpící psoriázou na hlavě, je obzvláště důležité správně umýt vlasy. Jedním z nejúčinnějších prostředků je soda. Můžete jej smíchat s malým množstvím dětského šamponu nebo s běžnou vodou. Pouze pro připojení komponent nemusí být v kovové nádobě, jinak se sodík oxiduje.

Opatrně protřete tento nástroj do pokožky hlavy a opláchněte vlasy. Přidejte do prášku s hydrogenuhličitanem sodným jemnou mořskou sůl, krupici, olivový olej, mletou přírodní kávu - dostanete peeling.

Pro pokožku a vlasy s psoriázou budou užitečné sody. Při 1 postupu budete potřebovat balení prášku. Rozpusťte ji ve vaně s teplou vodou. Posaďte se a naklápněte hlavu dozadu a přitiskněte si vlasy zpět. Uši mohou být zavřené. Sedněte v této pozici asi 30 minut. Postupujte v noci (ne více než 3 po sobě jdoucí) a ráno namočte zasažené oblasti octem zředěným vodou.

Pokud se pokožka svědí po celém těle, pomůže vám koupání soli. Po dobu 15-20 minut se osušte s teplou vodou, kde se rozpustí 1 kg mořské soli. Potom vypláchněte pod sprchou. Můžete přidat do mořské soli jod (10 mililitrů), borový extrakt (100 mililitrů), tinkturu valerianu (75 mililitrů). Periodicita - každé 3-4 dny, ale pouze po konzultaci s lékařem.

Při léčbě psoriázy hlavy odstraňte jemnou mořskou sůl do dermis. Po hodině opláchněte vlasy čistou vodou. Dále pečlivě dodržujte ostatní pravidla osobní hygieny. Vyberte si hřeben, který nepoškrábe pokožku hlavy, dočasně nevysušte vlasy vysoušečem vlasů. Použijte několik domácích prostředků odlišného spektra akcí (externí, interní).

Přípravky k léčbě psoriázy by měly být vzájemně kombinovány.

 1. Z tuku s vazelínou. Vezměte 300 gramů obou složek. Přidejte do nich bílý vajec, stejně jako 20 gramů medu a vysušený, nasekaný rostlina. Míchat a aplikovat na postižené oblasti psoriázy v oblasti vlasů po dobu jednoho měsíce. Důležitá nuance: mastnota by měla být lékařská nebo tučná, bez nečistot a přísad.
 2. S vejcem a vepřovým tukem. Nalijte ocot do nádoby o objemu 0,2 litru a vložte do něj kuřecí vejce. Po jednom dni přidejte 20 gramů vepřového tuku a mírně promíchejte. Rozložte na vločkách na těle nebo v oblasti vlasů po dobu 1-2 hodin. Odstraňte zbytky, namažte stejná místa dětským krémem.
 3. Med a vajíčko. Kombinujte 20 gramů sladkého produktu, vaječného bílku a 2 čajové lžičky dětského šamponu. Aplikujte na skvrny, vypláchněte po 10-15 minutách.
 4. Česnek Mýdlo obsahující přírodní dehet, léčí lupiny na vlasy, upravuje mazové žlázy. Pomůže s psoriázou. Osušte bar a vezměte 2 lžíce hotových žetonů. Přidejte stejné množství čerstvé česnekové kaše. Naplnit směs sklenicí vody (0,25 litru), zapálit. Když se hlavní část tekutiny odpaří, masť bude připravena. Ochlaďte a aplikujte na postižené oblasti podél linie vlasů nebo v těle.
 5. S celandinem. Vezměte alkoholový extrakt z byliny (2 díly), přidejte lněný olej (4 díly) a vazelínu (1 díl). Důkladně promíchejte a rozptýlejte bolest jednou denně.
 6. Na základě popelu. Spálit boky a dubovou kůru. Spojíme popel s vazelínou v poměru 1: 1 a rozmazané postižené oblasti krátce před spaním. Existuje další možnost. Vezměte 25 gramů popelu a přidejte k tomu 100 gramů lékařského tuku, vaječného bílku a 10 gramů celandinu. Nechte to stát 2 týdny a požádejte o psoriázu třikrát denně.
 7. Pelyně. Prášková suchá tráva (lze zakoupit v lékárně). Smíchejte plicní půdu ve stejném poměru s taveným vepřovým tukem. Třepte do oblastí postižených psoriázou 3x denně.
 8. S propolisem. Vysvětlete 10 gramů včelího produktu, přidejte 200 gramů změkčeného másla. Teplou směs zahřejte. Po 15 minutách vyjměte z tepla, mírně ochlaďte a deformujte, pokud je stále v tekuté konzistenci. Aplikujte třikrát denně, ošetřete bolesti na těle a hlavě, v blízkosti vlasů.
 9. Vaječné a oleje. Tato masť se doporučuje zvlášť během období exacerbací. Kombinujte 2 čerstvé kuřecí vejce s lžící nerafinovaného rostlinného oleje a 40 mililitry octa. Dobře, dobře. Použijte postižené oblasti před spaním. Položte na něj obvaz.
 10. Od šťovíku a rostliny. Obě rostliny musí být vysušeny, rozemlety na prášek a vzaty v poměru 1: 1. Pro hustotu je třeba přidat bříza dehtu. Aplikujte masti na postiženou pokožku, nahoře - na látku nebo gázu.

Oplachování, tinktury, komprese

 1. Devítek síňové tinktury. Nalijte 250 gramů kořenů rostlin s pol litrem vodky. Pevně ​​uzavřete a čistěte na tmavém místě po dobu 2 týdnů. Periodicky se otřese. Vypijte hotovou tinkturu před jídlem a přidávejte 15-20 kapek do malého množství vody. Pro vnější použití se psoriázou je zředěná vodou a třepáním do zaparených míst.
 2. Hot soda komprese. V půl litru horké vody rozpusťte 3 lžíce sodovky. Navlhčete tkáň touto tekutinou a aplikujte na oblasti postižené psoriázou, dokud se komprese neochladí.
 3. Bylinné kondicionéry. Přínosné, protože zlepšují celkový stav vlasů paralelně. Pokud je psoriáza lokalizována na hlavě, vyčistěte ho na suchém heřmánku, šňůře nebo vločkách. Čtyři polévkové lžíce kterékoli bylinky nalijte litr vody a vařte na nízké teplotě po dobu 15 minut. Nechte vychladnout, filtrovat a opláchnout vlasy po každém praní. Neplachujte.
 4. Komprimujte s čekankou. Ve skleněné nádobě kombinujte 2 lžíce kořenů rostliny s 200 mililitry vroucí vody. Uchovávejte ve vodní lázni po dobu 15 minut. Chladné, napětí. Pro léčbu psoriázy namočte plátky gázy v tomto vývaru a aplikujte na bolest po dobu 30 minut. Kurz je 10 dní.
 5. Tinktura chapadla. Obecně se tato rostlina nazývá břečťanem ve tvaru břečťanu, ale lidé ji nazývají psím a mátou. Tinktura můžete udělat dvěma způsoby:
 • namočte 200 gramů trávy s lahví kvalitní vodky. Vydržte den, nefiltrovejte;
 • Nalijte 2 polévkové lžíce suché suroviny do sklenice octa. Trvejte na týden. U psoriázy se obě léky užívají stejným způsobem: třikrát denně.

Mimochodem. Mezi další populární způsoby léčby psoriázy doma je použití plaku v kastrolu po vroucím mléku, stejně jako drcené rybí váhy smíchané s rybí tuk nebo kůra z tuleňů tuku. Kterýkoli z prostředků použitých na postižené místa ve formě mini-komprese.

Masky

Pokud je psoriáza lokalizována hlavně na hlavě, vyzkoušejte tyto recepty vlasové masky:

 1. Cibule. Vezměte několik cibulových cibulí (v závislosti na délce pramenů), oloupejte je a přeměňte je na houbu pomocí mixéru nebo mlecího stroje. Roztáhněte přes hlavu, zabalte vlasy polyetylenem a ručníkem. Po 20 minutách umyjte vlasy čistou vodou. Chcete-li se zbavit vůně, můžete připravit kondicionér s octovým nebo citronovým džusem. S pravidelným používáním se struktura vlákna zlepší, stane se silnější a projevy psoriázy zmizí.
 2. Kefír. Taková maska ​​dodatečně hydratuje vlasy, čímž je měkčí. Vaření je snadné. Na kůži a kadeře roztáhněte mírně zahřátý kefír. Zahřejte si hlavu. Po půl hodině umyjte masku z vlasů. Pokud je to nutné, pokořte šupinovité částice hustým hřebenem, který nepoškozuje dermis.
 3. Bláto Zahrnuje použití terapeutického bahna, které jste shromáždili během dovolené v rezortu nebo koupili v lékárně. Pro ošetření psoriázy doma a zlepšení stavu vlasů rozpusťte 1-2 lžíce hlavní složky v odvaru heřmánek nebo neplodnosti. Přidejte několik kapek vitamínu B. Aplikujte na kůži a vlasy po dobu 15 minut, opláchněte. Nepoužívejte tuto masku k léčbě psoriázy doma, jestliže máte problémy se srdcem nebo cévami.
 4. Rapek Souběžně pomáhá při vypadávání vlasů. Kombinujte 1 lžíci lopuchového oleje a nalijte cínu, přidejte kuřecí žloutku. Rozštěpte na zapálená místa, opláchněte vlasy po 1,5 hodiny. Je-li to nutné, skřípněte váhy pomocí hřebenu.
 5. Vícesložková maska ​​na vlasy pro psoriázu. Mlejte list aloe, stlačte léčivou tekutinu. Do 6 částí výsledné šťávy přidejte 1 díl kafrového alkoholu a březového dehtu, stejně jako jedno kuřecí vejce. Beat všechno, dokud nebude homogenní směs. Aplikujte na místa postižená psoriázou po dobu půl hodiny. Zahřejte si vlasy. Opláchněte masku speciálním šamponem doporučeným pro šupinovitý lišejník. Navíc použijte bylinné vlasové oplachování.

Účinek použití

Léčba psoriázy doma pomocí lidových receptur zlepšuje celkový stav pokožky a srsti. Masti, komprese a jiné prostředky zmírňují záněty, mají dezinfekční a exfoliační vlastnosti.

Zmírňují dermis, pokrývají plaky, odstraňují nepohodlí a snižují svědění. Vlasové masky pro psoriázu posilují folikuly a zabraňují ztrátě pramenů.

Pokud si myslíte, že údaje z průzkumu jsou takřka nejefektivnější léčbou psoriázy rozpoznat tuhý olej a drogy, do kterých je zahrnut.

Dietní, sanatorium odpočinek v střediscích s minerálními vodami (v Pyatigorsku, Soči, Yeysku a dalších městech), užívání solných koupele, antihistaminiky, používání hormonálních mastí a vnějších produktů s dehtem také pomáhají dobře.

Nečekejte, že oblíbené recepty zaručují léčbu kůže a vlasů z psoriázy. Účinnost těchto léků je založena na zpětné vazbě od spotřebitelů, ale nebyla oficiálně studována. Je proto potřeba bojovat s psoriázou komplexním způsobem, aniž bychom ignorovali doporučení lékařů a užívali léky. Domácí masky, oplachy, tinktury jsou dobré jako podpůrná, ne základní terapie. Můžete se vypořádat s psoriázou působením současně v různých směrech.

Užitečná videa

Léčba psoriázy doma.

Jak léčit psoriázu doma navždy.

Léčba psoriázy s cibulí na hlavě

Léčba psoriázy s cibulí byla prováděna po staletí. Jedním z nejoblíbenějších receptů jsou vany v kombinaci s maskami. Vyčistěte před zahájením procedury. Pak se omyjte a rozpusťte polovinu balení pravidelné stolní soli ve vodě. Je nutné několikrát ponořit do výsledného roztoku, namočit nejen celé tělo, ale i vlasy. Není nutné otírat, voda by měla přirozeně vyschnout. Po tom, nakrájejte cibuli míchačkou nebo mýdlem, budete potřebovat nejméně 4-5 cibulek. Hotová kaše by měla být aplikována na hlavu a celé tělo a ponechána po dobu 20 minut. Potom vyjměte papírovými ubrousky a osušte pokožku, ale neumývejte. Tento recept by měl být zlikvidován, jestliže na těle jsou poškrábání a oděrky.

Můžete psoriázu ošetřit cibulí a používat plevy. Chcete-li připravit vývar, musíte nalít vařenou vodu; 2 litry vody budou potřebovat asi 300 gramů. Přiveďte k varu a držte na středním ohni po dobu půl hodiny. Připravený vývar je přidán do lázně, je nutno jej vzít ne méně než 30 minut. Pokud voda začne vychladnout, můžete vždy přidat trochu horké vody. Postupy probíhají kurzy dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Mohou být doplněny opláchnutím celého těla vývary z celandinu nebo čekanky, stejně jako koupání se stejnými rostlinami.

Pro léčbu lupénky, cibule bude vyhovovat rostlině vařené v mléce. Doporučujeme zvolit malé žárovky, odlupovat je a spouštět do ohřáté kapaliny. Mléko je žádoucí vzít celou krávu. Vařte zeleninu až do vaření, poté ji nakrájejte na strouhanku nebo na maso. Poté použijte výslednou hmotu na tělo ve formě komprese nebo lotion. Můžete také použít na vlasy. Uchovávejte vepřové by neměly být kratší než půl hodiny.

Léčba psoriázy se může provádět pomocí šťávy. K tomu je třeba nasekat cibuli a vymačkat je přes tkaninu. Výsledná šťáva by měla být namočena do postižených oblastí těla a pokožky hlavy. Můžete také udělat pleťové mléko a co je nejdůležitější, poté, co by se postup neměl vypít šťávu po dobu prvních tří hodin. Pokud existuje možnost - tření a stlačení těsně před spaním.

Při aplikaci lidových léků na léčbu psoriázy dodržujte dávkování přísně. Nebylo by nadbytečné konzultovat o přípustnosti takové léčby specialistou, která vás pozoruje. Někdy lidové recepty nevyhovují konkrétnímu pacientovi kvůli individuálním charakteristikám jeho těla.

Jak léčit psoriázu pokožky hlavy

Psoriáza je chronické onemocnění kůže neinfekčního typu, patřící do skupiny šupinatého herpesu, který je často lokalizován na hlavě. Je schopen vyvolat závažná porušení ve fyzickém a duševním stavu člověka. Hlavní nebezpečí psoriázy při možném vývoji psoriatických forem artritidy a hepatitidy. Ale vědět, jak léčit psoriázu na hlavě, můžete se vyhnout tak závažným následkům.

To je vzhled vyrážky na pokožce hlavy.

Důvody

DŮLEŽITÉ INFORMACE! Přípravky, které vyčistí pokožku a navždy potlačují psoriázu. Lékaři tajně začali radit svým pacientům! Čtěte více >>>

Psoriáza je neinfekční onemocnění, jejíž výskyt je považován za:

 1. Časté mechanické účinky na pokožku hlavy v podobě tření, tření, intenzivní česání.
 2. Používání kosmetiky pro péči o vlasy, které dráždí pokožku.
 3. Alergické reakce charakterizované konstantním vzhledem.
 4. Suché vlasy a pokožka hlavy, které se projevují ve formě lupů, což je příčinou vzniku seboroické psoriázy.
 5. Častý stres a deprese.
 6. Přítomnost onemocnění neinfekčního typu.
 7. Náhlá změna v životním stylu, projevující se odmítáním špatných návyků nebo přísnými dietami, stejně jako klimatickými podmínkami při přesunu do jiné klimatické zóny.
 8. Dědičná predispozice
 9. Hormonální poruchy.
 10. Špatné a předčasné jídlo.
 11. Zneužívání špatných návyků.

Symptomy

Klinický obraz onemocnění závisí na typu psoriázy:

1. Plaketa

Nejběžnější forma onemocnění je diagnostikována u téměř 90% pacientů s psoriázou. Je charakterizován následujícími vlastnostmi:

 • Zánětlivé oblasti pokožky hlavy jsou červené barvy a jsou pokryty nahoře šedou kůží, vyznačující se suchostí a šupinatostí. V místě léze je zaznamenáno místní zvýšení teploty;
 • Šedá vrstva kůže může být snadno odstraněna a červená kůže pod ní je rychle zraněná a krvácí.

Takové oblasti postižené kůže se nazývají psoriatické plaky. Oni mají tendenci se zvyšovat ve velikosti, sloučit s jinými plaky, tudíž vytvářet celé klastry.

2. Teardrop

Objevují se v podobě kožních lézí podobných kapkám, ve kterých dochází k suchu, zarudnutí a otoky. Hlavním důvodem pro vznik žaludeční psoriázy je streptokoková infekce.

3. Pustulární

Nejtěžší forma psoriázy, charakterizovaná vypadáním na kůži hlavy bublinek nebo puchýřů, naplněných čírou kapalinou, pustulami. Kůže kolem těchto lézí získává zarudnutí a otok. V pustulární formě psoriázy existuje vysoká pravděpodobnost exacerbace, když se čirá kapalina uvnitř žaludku uvolní na hnisavý obsah.

Psoriáza na hlavě kteréhokoli ze tří typů může být vyléčena: fotografie před a po.

Etapy

Vývoj psoriázy pokožky hlavy je charakterizován stagingem:

 1. Progresivní. Počáteční fáze je způsobena vzhledu velkého počtu malých útvarů, které mají tendenci rychle růst a sjednocovat.
 2. Stacionární V této fázi dochází k zastavení růstu plaků, které se začínají pokrývat váhy.
 3. Regresivní. Existuje resorpce plaků, pokles odlupování kůže hlavy a tvorba se stává bledou.

Léčba

Terapeutické opatření zaměřené na odstranění psoriázy jsou charakterizovány složitostí, zahrnující jak vnější, tak vnitřní účinky na onemocnění. Hlavní léky pro psoriázu na hlavě jsou:

1. Léky


Za přítomnosti středně těžkých nebo těžkých forem onemocnění je psoriáza léčena léky:

 • Reamberin. Prezentováno ve formě roztoku určeného k odkapávání. Vzhledem k antihypoxickému a regeneračnímu účinku je hlavním úkolem odstranění znamení intoxikace. Hlavní složkou léčiva je kyselina jantarová, známá pro její antioxidační vlastnosti, stejně jako schopnost saturace buněk kyslíkem.
 • Methotrexát. Tento léčivý přípravek se používá pouze tehdy, je-li třeba vyléčit závažné formy onemocnění. Cílem akce je zpomalit proces dělení buněk. Příjem se provádí intravenózně nebo perorálně. Vzhledem k přítomnosti velkého počtu nežádoucích účinků se léčivo používá pouze po konzultaci s lékařem.
 • Diprospan. Patří do skupiny hormonálních léků. Vzhledem k mnoha kontraindikaci je předepsáno pro těžké formy psoriázy.

2. Fyzioterapie

Fyzioterapie je dobře zavedená při léčbě psoriázy vlasů. K dnešnímu dni jsou nejvíce osvědčené a vysoce účinné metody fyzioterapeutických účinků:

a) Fototerapie

Jedná se o metodu potlačení příznaků psoriázy ultrafialovými paprsky. Léčba PUVA, která naznačuje vystavení ultrafialovému záření, se osvědčila nejvíce pozitivně. Ožarování se provádí po podání fotosenzibilizátoru, který zvyšuje citlivost pokožky na světlo. Po jejím užití je možné proniknutí ultrafialovým zářením do hlubších vrstev pokožky, což umožňuje účinně léčit onemocnění.

b) Kryoterapie

Metoda je charakterizována krátkodobou expozicí chladu na postižených oblastech kůže hlavy. Podstata postupu je následující:

 • pacient je umístěn ve speciálním zařízení, které vypadá jako kamera a nazývá se kryosauna;
 • Studený plyn s teplotou -130 stupňů je spuštěn do komory. Výsledkem je okamžité ochlazování pokožky a také stimulace přirozených ochranných procesů;
 • pacient je v této poloze po dobu několika minut.

Účinek kryoterapie je dosažen po dokončení plného trvání 30 zasedání. Každý den lze provádět až 4 procedury, které pomáhají odstranit svědění a bolest, zánětlivé procesy.

c) Laserová terapie

V tomto případě se používá laser. Jeho výhodou je léčebný účinek na postiženou kůži bez ovlivnění zdravých oblastí. Postupy jsou bezbolestné a neškodné: projeví se to v nepřítomnosti jizev a následné pigmentace po léčbě.

3. Krémy a masti

Chcete-li se zbavit psoriázy místními přípravky, doporučujeme použít:

a) Krémy

Následující sloučeniny se osvědčily dobře:

 • Pikladol. Vysoká účinnost krému se dosahuje pouze při komplexní léčbě onemocnění. Má jasný protizánětlivý, změkčující účinek. Podporuje rychlou regeneraci pokožky. Nástroj se používá až do fáze regrese onemocnění.
 • Zincap. Hlavní složka, představovaná pyrithionovým zinkem, má antibakteriální účinek, vyvolávající smrt bakterií.
 • Psoryl. Má bohatou rostlinnou kompozici s bohatým obsahem vitamínů, díky čemuž je dezinfekce pokožky hlavy. Má také hojivý a antifungální účinek.

b) masti


Odborníci doporučují používat:

 • Naftaderm. Masť je známá pro účinné potlačení svrbivých pocitů na hlavě. Je charakterizován regeneračními, analgetickými, antiseptickými a protizánětlivými účinky. Hlavní složkou je naftalanový olej, který dává léku výrazný zápach ropy. Způsob aplikace je omezen na snadné použití masti na kůži pod vlasy bez tření. Cvičení trvá 5 týdnů.
 • Salicylická masť. Základem této drogy je kyselina stejného názvu, charakterizovaná nepřítomností provokujících vedlejších reakcí.
 • Dayvoneks. Masť má viskózní konzistenci průhledné barvy. Hlavní látkou je kalcipotriol, což je syntetický analog vitaminu D.

4. Lotiony

Dokonce i "zanedbaná" psoriáza může být vyléčena doma. Jen nezapomeňte skvrnit jednou denně.


Také různé lázně jsou účinné proti psoriázě:

 • Belosalik. Patří do skupiny hormonálních látek, které zahrnují betamethason a kyselinu salicylovou. Ve vzájemné kombinaci mají tyto látky protizánětlivé, antihistaminové, antiseptické účinky, které doprovázejí odstranění svědivých pocitů. Jednoduchost nanášení lotion je způsobena přítomností speciální trysky pro postřikování postižených oblastí hlavy.
 • Diprosalik. Má podobné složení. Na úkor postřiku se lehce otírá. Účinný pro zmírnění symptomů a procesů zánětu.
 • Calamine. Látka má přirozený prostředek obsahující zinek a kalamín. Výsledkem je protizánětlivý a chladící účinek.

5. Šampóny


Šampony v léčbě psoriázy na hlavě ve vlasech jsou rozděleny do několika kategorií:

a)

Kompozice nutně obsahují dehet z březových, vrbových a jehličnatých stromů ve formě borovice, jalovce. Tyto komponenty přispívají k:

 • odstranění přebytečných mazových projevů;
 • vyčištění pokožky z mrtvých buněk;
 • umyjte masti mastnou konzistenci;
 • odstranění zánětu a svědění;
 • potlačující růst houbových mikroorganismů.

Nejúčinnější šampony: "Friderm Tar", "Psoril", "Algopiks". Mají sedativní účinek, který se vyrovná se svědivými pocity na kůži.

b) Antifungální

Výkonný antifungální účinek se dosahuje zvýšením svědivých pocitů na začátku používání šamponů. Účinnou látkou dané skupiny je ketokonazol.
Nejúčinnější šamponová antifungální skupina je považována za "Nizoral":

 • dezinfikuje houbové léze;
 • uklidňuje pokožku;
 • léčí postižené oblasti.

Šampon je vhodný k boji proti jakýmkoli druhům hubových lézí na hlavě.

c) lékařské

Zdravotní kategorie šamponů se vyznačuje přítomností:

 • kyselina salicylová;
 • močoviny;
 • ichthyol;
 • zinek a další.

Mají výrazný antibakteriální a zvlhčující účinek. Lékařské šampony jsou prezentovány ve velkém sortimentu. Nejoblíbenější je "Skin Cap", vhodný pro jiný typ houbových kožních lézí. "Skin Cap" se také prodává jako aerosol. Aplikuje se zvenčí postřikem na vlasy ve vzdálenosti 15 cm.

6. Lidové prostředky

Chcete-li odstranit projevy psoriázy, často používejte recepty tradiční medicíny. Věnujte pozornost nejvíce cenově dostupným pro domácí použití:

a) Oleje:

 • Základní. Často používané éterické esence jsou: ylang-ylang, oregano, myrha, santalové dřevo, pelargónie. Rostlinný olej je méně účinný při léčbě onemocnění. Má uklidňující účinek, dezinfikuje a regeneruje pokožku.
 • Lněné semínko Lněný olej pomáhá zastavit zánět, zmírnit otoky a rychle vyléčit postižené oblasti hlavy.

Masky pro hlavu jsou vyrobeny z uvedených olejů:

Recept # 1:
 • lopuchový olej v množství dvojic lžící se smísí s 5 kapek ylang-ylang a heřmánek;
 • směs se zahřeje a vtírá do pokožky hlavy;
 • maska ​​je ponechána po dobu 40 minut, poté se omyje šamponem.

Pozitivní výsledek se projevuje urychleným hojením kůže, zlepšením struktury vlasů, prevencí vypadávání vlasů.

Recept # 2:
 • Olej z hroznových semen v množství čajové lžičky smíchané s lžící grapefruitové buničiny;
 • Přidá se 10 kapek citronové esence;
 • olejová směs se třese do postižených oblastí a ponechá se půl hodiny;
 • po uplynutí požadovaného času se maska ​​vypláchne.

b) mycí prostředek


Zvláštní popularita tohoto mýdla je způsobena následujícími vlastnostmi:

 • lepší krevní oběh;
 • ničení patogenních bakterií;
 • dezinfekce postižených oblastí;
 • odstranění bolestivých a svědivých pocitů.

Detergentní mýdlo může mít vypouštěcí efekt. To je třeba vzít v úvahu u pacientů se zvýšenou suchou pokožkou hlavy. Měli byste být také připraveni na skutečnost, že mýdlo má spíše štiplavý zápach.

c) Cibule

Předpis pro léčbu psoriázy: cibule jsou rozdrceny, zabaleny do gázy a naneseny na postiženou pokožku na několik minut. Po celé hlavě je nutné ji umýt studenou vodou a masti aplikovat na místo lokalizace plaků.

7. Dieta

Jednou z hlavních příčin psoriázy jsou alergické reakce. Během léčby je důležité dodržovat určitou dietní výživu:

 • vyloučení alkoholových výrobků z výživy;
 • přítomnost zlomkového zdroje energie, který zahrnuje jídlo v malých porcích a udržování zlomu ve tři hodiny;
 • minimalizace příjmu soli;
 • odmítnutí uzeného masa a okurky;
 • výjimka z výživy umělých přísad ve formě barviv a konzervačních látek;
 • častá konzumace čerstvých zelenin a ovocných produktů;
 • denní spotřebu fermentovaných mléčných výrobků.

Psoriáza pokožky hlavy před a po léčbě

Prevence

Abyste zabránili vzniku psoriázy pokožky hlavy, je užitečné:

 1. Zabraňte přehřátí a spálení.
 2. Čas na diagnostiku a léčbu jakékoli nemoci.
 3. Pečlivě umyjte a hřebte vlasy.
 4. Pravidelně umývejte hlavou léčivými šampony.
 5. Dodržujte zdravou a výživnou stravu.
 6. Chraňte se před negativními emocemi, vyhýbejte se stresovým stavům.
 7. Vyberte kosmetické přípravky pro péči o pokožku hlavy a vlasy v souladu s jejich typem.

Navzdory skutečnosti, že psoriáza pokožky hlavy je závažným onemocněním, může být její léčba rychlá a bezbolestná. Hlavním úkolem je dodržovat doporučení lékařů a pečlivě sledovat jejich zdraví a předcházet patologickým projevům.

Léčba psoriázy hlavy

Psoriáza je onemocnění, které pacientovi, který je nemocné, přináší mnoho nepříjemností. Za prvé, nepříjemný vzhled. Kůže je pokryta vločkovanými plátky, které současně také svědčí. Skleněný pohled. V komunikaci se vyskytují problémy, ustálená komunikace je narušena - podnikatelská a osobní. Za druhé, porozumění, že lupénka je nevyléčitelná, způsobuje spoustu utrpení z beznaděje situace. Koneckonců, jednou nemocný, bude člověk nucen neustále sledovat stravu, vyzdvihnout speciální čističe na tělo a vlasy, sledovat jejich psychický stav. Nejmenší odchylka od těchto pravidel vyvolá zhoršení.

Léčba psoriázy hlavy

Typy psoriázy

V podstatě je psoriáza dermatózou. Má endokrinní nebo imunologické poruchy, stejně jako odchylky v aktivitě centrálního nervového systému.

Jednoduché. Vyskytuje se ve většině případů. Plaky, rostoucí, tvoří na hlavě velké šupinaté skvrny.

Pustulární. Vztahuje se na komplexní formulář. Kromě pokožky hlavy je postiženo celé tělo pacienta.

Srdce. To je tak nazvané, protože vyrážka na kůži je tvarována jako kapka.

Etapy

První. Je charakterizován vzhledu malých růžových plak, velmi rychle se zvětšuje a sloučí se do jednoho velkého. Po zhruba měsíci se růst zastaví.

Druhý. Ve druhé, stacionární fázi psoriázy se na deskách objeví váhy.

Třetí nebo regresivní fáze. Barva desek je bledá, jejich velikost se zmenšuje a loupání se téměř úplně zastaví. Pokud budete postupovat podle všech doporučení a dodržovat určitý životní styl, můžete tuto fázi udržet po dlouhou dobu.

Lidové prostředky v boji proti lupénce

 • Léčba lnu. Len, jako terapeutické činidlo, se používá při onemocněních gastrointestinálního traktu a kožních onemocnění. Infuze osiva účinně pomáhá s psoriázou, t. h skalp. Ve večerních hodinách vaříme lžíci lněného semínka v termosku se sklenicí vroucí vody a ráno před snídaní napneme infuzi a napijeme ji úplně.
 • Při zhoršování lupénky bude lněný olej velmi užitečný, pokud až pětkrát denně zmrazí vyrážky na hlavě, aby se zlepšilo.
 • Celer se také nachází v léčbě psoriázy. Z čerstvého celozrnného koření vytlačte šťávu a pijte dvě lžíce třikrát denně. Z kaše se aplikujte na postižené kůže dvě hodiny. Buďte trpěliví - postup by měl být opakován denně po dobu dvou měsíců.
 • Pouliční jetel. Šité gázové sáčky na velikost postižených oblastí na hlavě, naplňte je suchými jetelovými květy. Vložte sáček do vroucí vody po dobu jedné minuty, vyjměte, mírně ochlaďte a vytlačte. Dejte na desky psoriázy asi dvě hodiny. Jetelový infuzní nápoj.
 • Birch dehet, který se dnes prodává v lékárnách - starý lék na psoriázu. Po dobu jedné hodiny naneste na nemocnou pokožku, poté opláchněte vodou a opláchněte silnou infuzí celandinu. Léčba dehtem by měla být čtrnáct dní.
 • Kohl, začali jsme mluvit o dehtu, nebudeme chvilku a budeme dávat příklad léčby psoriázy mastnotou. Léčba není příliš příjemná, ale účinná. Nevíme, jak se s touto metodou vztahuje oficiální lék, ale lidi léčiteli ji úspěšně využívají. Metoda je jednoduchá: mazněte plaketu psoriázy mastnotou po dobu dvou hodin, poté opláchněte dětským šamponem.
 • Léčba cibulí se bude muset provést během prázdnin, protože cibule bude muset být aplikována na postižené oblasti pokožky a ponechána na den. Pak si umyjte vlasy, vysušte a aplikujte další dávku cibulky. A tak - celý měsíc.
 • Pálení lékařské téma bude pokračovat horčík. Přidejte trochu teplé vody na hořčičný prášek, důkladně promíchejte a rozdělte na postiženou kůži. Horní část přiložte plast a kapesník. Udržujte horní masku, dokud neucítíte silný pocit pálení. Odstraňte a opláchněte.
 • Rozmnožit přeslička také léčí psoriázu. Dvě lžíce s kopečkem suchých bylin se vaří pět minut v litru vody. Po dvou hodinách napněte a mokré vlasy s vývarem. Nečistěte! Počkejte, aby vaše vlasy přirozeně vyschly.
 • Komprese z kořene čekanky by měla být provedena po dobu deseti dnů. Jemně nakrájejte jeden kořen a vařte dvě lžíce s poloviční šálkou vroucí vody. Pošlete ji do parní lázně po čtvrtinu hodiny. Odejděte o hodinu později. Odsuňte tkaninu a naneste ji po třicet minut na psoriázu plaku.
 • Oplachování pokožky hlavy s odvar z bylin. Připravte stejně jako kopřivu, nasturcium, vrbovou kůru a kořen lopuchu. Dvě lžíce sbírky přidávají tři stovky ml horké vody a třicet minut držte na ohni. Po hodině napněte a navlhčete pokožku hlavy a vlasy. Neotřete, nechte vyschnout a vlasy a pokožka absorbují všechny léčivé látky. Patnáct procedur stačí k ulehčení zhoršení.
 • Pro vnitřní podání se připravuje infuze z čokolády a fialové. Připravte směs rovnoměrně rozdělených rostlin a přidejte dvacet gramů do sto padesát ml vařené vody. Po dvou hodinách je to napětí. Pít před jídlem. Léčba je určena na tři týdny.
 • Narvite šťavnaté stonky celandinu a vytlačte džus ze tří stovek gramů rostliny. Promíchejte je okamžitě stejným množstvím přírodního suchého červeného vína. Vytvořte lotion s kompozicí a nechte na čtvrt hodiny. Potom opláchněte vodou. Postupujte jednou denně večer.
 • Z celandinu lze připravit i méně účinnou alkoholovou infuzi. Mash vysušte celandín a změřte čtvrtou část skla. Nalijte ji do půllitru alkoholu a nechte na týden. S vysokou účinností v některých případech může tinktura způsobit podráždění, proto nejprve zkontrolujte reakci kůže na ni. Pokud je vše v pořádku, namažte postižené oblasti jednou denně a nechte vyschnout. Oplachování hlavy s výtažkem z heřmánku pomůže z podráždění.
 • Zastavte růst slunečnice psoriatických plátů. Dvě malé kvetoucí koše slunečnice jemně kotlejte a promíchejte se stovkou suchého bílého vína. Po dvou dnech pečlivě vytlačte koše a vylejte víno. Použijte výslednou kapalinu pro kompresi nebo namažte desku.
 • Koupit kuřecí vejce první čerstvosti. Oddělte vejce od obou vajíček, porazte je a přidávejte k nim tři sta gramů vazelíny, lžíci medu a lžíci kaše z čerstvě vybrané rostliny. Promíchejte, dokud je hladký. Použijte jako masti.
 • Dokonale pomůže s psoriázou teplé oleje komprese. Olej, olivový olej a arašíd ve stejném množství. Před spaním trochu zahřejte směs oleje a lehce ji protřete na pokožku hlavy. Nasaďte světlový uzávěr nebo přilepte vlasy s háčkem nahoře. Umyjte si vlasy ráno. Pokud je problém obnažený, použijte roztok jablečného octa.

Strouhaný bramborový kompres

 • Surové, strouhané brambory - ideální pro léčebné komprese. Vložte bramborovou kaše na desku a držte ji asi hodinu. Omyjte vodou. Denní komprese brambor jsou vynikajícím prostředkem pro psoriázu.
 • Zelí máslo - nemůžeme myslet na nic jednoduššího. Každý den navlhčete kompresní látku ve slaném nálevu a aplikujte na postižené oblasti. Velmi brzy se plaky začnou vysychat. Léčitelé tvrdí, že slané komprese úplně vyléčí psoriázu. Ale myslím, že je to příliš odvážné prohlášení.
 • Budeme potřebovat ocasy z zralé dýně. Rozdělte je na plech a vložte do dobře vyhřívané trouby. Pečte je, dokud se nestanou popelem. Ochlaďte a sbírejte dýňový popel v čisté, suché nádobě. Každý večer, než jdete do postele, ošetřete plaky se směsí celerových džusů, cibule a česneku, a když jsou mokré, posypte nahoře dýňový popel. Přilepněte si kapesník na hlavu a jděte do postele.
 • Ashová masť na vaječné bílé je oblíbeným lékem pro léčbu psoriázy na hlavě. Spálit boky popel a kůru popel. Porazíme jedno kuřecí vejce a přidáme k němu tři lžíce jednoho a druhého popela, stovky gramů tuku a lžíce sušeného prášku. Složky důkladně promíchejte a nechte na dvacet dní. Rozptýlejte postiženou kůži před spaním a nechte ji ráno. Ráno umyjte dětskou mýdlem a opláchněte s heřmánek nebo měsíčkem.

Kuřecí vejce masti

 • Další recept na kuřecí masti. Vejce, bez lámání, vložte do skleněné nádoby a nalijte dvě stě ml octa. O dvacet čtyři hodin později rozetřete vejce lžící a vložte do nádoby lžíci vařeného sádla a důkladně promíchejte. Aplikujte na zapálená místa po dobu půl hodiny. Po umytí použijte zinkovou masti.
 • Po kompresích a aplikacích a po pravidelném praní je dobré používat odvar a infuze na léčivých bylinkách pro oplachování pokožky hlavy a vlasů. Vyberte si to nejvhodnější pro sebe. Například nejvíce obyčejná žihna, zejména kořeny rostliny. Řezte kořeny rostliny a vaříme sto padesát gramů v litru vody po dobu pěti minut. Chladit na komfortní teplotu, namáhat a používat podle pokynů. Nebo komár. Je také sto padesát gramů, trvá na litru vařené vody a používá jako oplach.
 • Starší v Rusku byl ctěn pro své omlazující vlastnosti. Dokonale čistí tělo a při lupénce je tato vlastnost velmi důležitá. Pro vnitřní použití připravte extrakt z bahno. Jedna hodina trvá na pol litru vařící vody dvě lžíce rostliny. Pijte infuzi po každém jídle v polovině sklenice.
 • Pokud neustále svědíte a není tam nic, běžná soda na pečení ušetří. Vezměte sódu, přidejte trochu vařené vody a vložte výslednou kaši na desku. Velmi brzy budete cítit, že svědění se stává.
 • Rakytník mořský může být nazýván královnou bobulí, vzhledem ke všem jeho léčivým vlastnostem. U psoriázy je užitečné připravit a používat masti na bázi másla. Olej by měl být přírodní, rustikální. Melt padesát gramů másla, mírně zchladit a přidá se pět gramů oleje z řešetláku. Dobře promíchejte a nalijte do skleněné nádoby. Dejte postiženou kůži, zakryjte polyethylenem a nechte půl hodiny. Potom opláchněte a opláchněte bylinkovou infuzí. Postup je prováděn jednou denně, nejlépe v noci.

Základní pravidla pro pacienty s psoriázou

 • Pro mytí vlasů vybírejte pouze speciální výrobky.
 • Vlasy by měly být česané kartáčkem a kartáčem z přírodních materiálů.

Hřebeny musí být z přírodních materiálů.

 • Broušení vlasů se snažte nedotýkat pokožky hlavy.
 • Všechny hřebeny, štětce a hřebeny, které používáte, zpracovávají každý den.
 • Přestaňte používat vysoušeč vlasů - vysychá kůži. Suché vlasy přirozeným způsobem. Vyrovnávací žehličky, curlingové žehličky a curlingové žehličky - odstraňte - budou vás jen bolet. Platí také pro vlasové kravaty a kovové sponky.
 • Aby vaše vlasy vypadaly čistě, vyberte zkratku, která vám vyhovuje. Tímto způsobem se ušetříte od potřeby každodenního stylingu a používání stylingových výrobků a příslušenství a usnadníte každodenní mytí vlasů po použití terapeutických mask a aplikací.

Prevence exacerbace

 • Dodržujte dietu.
 • Umyjte si vlasy pouze jemnými, nejlépe dětskými, šampony.
 • Pravidelně užívejte komplex vitamínů.
 • Úplně se vzdát alkoholu a kouření.
 • Dodržujte každodenní rutinu, náhradní práci a odpočinek.
 • Vyhněte se stresu doma i v práci.

Pravidla výkonu

 • Navždy (!) Zapomeňte na čokoládu a všechny produkty, ve kterých je obsažena - cukrovinky, cukrovinky, kakao a káva.
 • Kategorický nevyparovaný, pikantní, nakládaný, pikantní koření.
 • Bohužel jsou všichni pacienti s citrusovou psoriázou také kontraindikováni.
 • V akutním stádiu onemocnění vylučte sódu, všechny produkty obsahující cukr, zeleninu a ovoce, které jsou červené, kuřecí vejce a maso.

Je to důležité!

Psoriáza není nakažlivá

Osvědčený! Psoriáza není nakažlivá! Nebyl zaznamenán žádný případ psoriázy od nemocné ani v akutní fázi. Psoriáza není přenášena ani v případě transfuze krve od zdravého pacienta.

Překvapivě, ale skutečnost - během Velké vlastenecké války byl zaznamenán prudký pokles nemocí a exacerbací psoriázy.

Kouření žen má 78% vyšší riziko psoriázy než nefajčiari.

Lidé s bílým povrchem rozvíjejí psoriázu častěji než jiné rasy.

"Císařská nemoc" - psoriasis dostala toto jméno, protože mnoho velkých osobností utrpělo - Stalin, Rockefeller, Churchill...

Pro Více Informací O Suché Vlasy