logo

Nejlepší recepty na masky pro lesk a lesk vlasů: dělat kudrlinky neodolatelné

Když jsou vlasy dobře upravené a zdravé, v jakémkoliv světle (umělé nebo slunečné), hrají krásně se zvýrazněním, leskem a radost z lesku a lesku. Je nepravděpodobné, že by si někdo myslel, že podléhají křehkost, odtrhávání nebo pádu. Curls vypadají hladce, rovnoměrně, jedno plátno, tak krásné a vzrušující odrážející světlo. Má vaše vlasy takovou vlastnost? Po holičství, kde se na mou hlavu nalili celé lahve specializovaných profesionálních výrobků, ano, téměř všechny kudrlinky svítí a svítí. Po umytí vlasů šampony, ošetření zámků s balzamy a kondicionéry, které jsou plné nepochopitelných chemických vzorců, můžete také dosáhnout lesklých vlasů. Ale jak dlouho je to všechno? V den, maximálně dvě. Chcete-li zabránit tomu, aby tato vlastnost nikdy neopouštěla ​​vaše prameny, vám pomůže běžná domácí maska ​​na vlasy, která bude leskat z nejběžnějších potravin s přídavkem bylin, kosmetických a silic.

Efekt masky pro přidání lesku vlasům

Tajemství masky na vlasy je jednoduché: jedná současně ve dvou směrech a dosahuje jednoho výsledku - přirozeného záření pramenů. Toho lze dosáhnout pravidelným použitím stejných prostředků. Samozřejmě, i po prvním postupu bude výsledek znatelný, ale bude muset být ještě posílen několika dalšími maskami, jinak se prameny znovu ztratí. Takže zázračné masky, které se vracejí do vlasové práce na dvou frontách.

 • Prvky jsou vyhlazovány působením účinných látek tvořících tyto masky. Každá srst je pokryta malými váhy, jako u ryb, pouze tam je mnoho dalších. Při nesprávné péči o prameny se nafouknou, leží nerovnoměrně, na sebe vrstvou. Jelikož jsou v takovém postavení, nemohou odrážet světlo, výsledkem je otupělost a nenápadnost a dokonce i zmatek a potíže s česnutím. Domácí masky pro vlasový lesk obsahují ve svém složení takové aktivní složky, které jemně vyhlazují váhy každého vlasu tak, aby ležely rovnoměrně, těsně vedle sebe. Po několika procedurách se můžete snadno stát majitelem skvělé, dokonale hladké kaskády lesklých vlasů.
 • Barva kudrlin je jasná a nasycená, i když je maska ​​po barvení. Domácí reparaci vlasů pomocí masky je možné díky tomu, že jejich účinné látky ovlivňují pigmentaci kadeřnic, čímž jsou několikrát nasyceny. To platí pro barevné a běžné prameny. Pokud získají jasnou barvu, odrážejí světlo, takže kudrlinky začínají hrát s fantastickým zábleskem ve slunečních paprscích. Takto je vlasový lesk poskytován doma.

To je obecný mechanismus působení takových masky. V praxi jsou ty složky, které jsou součástí jejich složení, kromě toho aktivně vyživují vlasové kořeny, brání vypadávání vlasů a často léčí rozdělené konce. Ale je to hladkost a lesk vlasů - to jsou hlavní úkoly, které úspěšně a efektivně řeší takové prostředky. Masky lze snadno připravit doma, aniž byste museli věnovat příliš mnoho času, úsilí a peněz.

Zároveň ušetříte peníze a můžete si být naprosto jisti bezpečností použitých prostředků, protože je 100% přirozený. Při použití domácího léčiva pro vlasový lesk jsou jednoduché: technologie jejich přípravy se neliší od desítek dalších kosmetických masek.

Objevte Amla, která pomůže urychlit růst vlasů, posílit kořeny a zklidnit všechny vlasy. Všechno o zázračném závodě zde >>

Blonde tipy na péči o vlasy naleznete zde >>

Masky pro domácí použití

Masky, které dokáží poskytnout vlasům doma zářivý vzhled, mají v technologii jejich použití několik málo slabých odstínů. Znalost těchto malých triků pomůže prodloužit záření pramenů po delší dobu a barvu kudrlin bohatých a jasných. Takže se snažte přísně dodržovat níže uvedená doporučení, aby později nebyly žádné nepříjemné zklamání v nečinnosti masky na vlasy.

 • Domácí léky budou potřebovat podporu ve formě vhodné, správně vybrané řady výrobků pro péči o vlasy, aby jim pomohly dosáhnout lesku. Kondicionéry, balzámy, šampony by měly být označeny "pro lesk", "pro lesk", "pro vyhlazení", "pro bohatou barvu".
 • Při aplikaci masky minimalizujte používání vysoušečů vlasů, žehliček, kadeřnických žehliček, kleští a jiných termických nástrojů pro styling a péči o vlasy.
 • Vyloučte teplou vodu z procedury šamponování: pro tento účel používejte pouze teplou vodu nebo dokonce pokojovou teplotu.
 • Při přípravě přípravku nezapomeňte zkontrolovat, jak na ni kůže reaguje. Při použití produktů, jako jsou vejce nebo med, jsou často alergické reakce. Individuální nesnášenlivost některých potravin a olejů může být kontraindikací pro použití masky. Chcete-li zkontrolovat, zda jsou v produktu přítomny alergeny, namažte zápěstí a analyzujte své pocity: není spálenina, svědění a nepohodlí - pro vás je poskytován lesk vlasů.
 • Je lepší porazit součásti masky na vlasy se směšovačem nebo směšovačem, aby se v něm nenacházely žádné nerozbitné hrudky. V opačném případě to vede k tomu, že kusy ingrediencí vyschnou, nejsou vypláchnuty během oplachování a uvízly v prameni, což významně komplikuje proces česání.
 • Kosmetika, rostlinné oleje, kefír, med v složení masky se nejdříve zahřívají ve vodní lázni v různých nádržích. Za tímto účelem nalijte použitou kapalinu do smaltované misky a položte ji na okraje hrnce s vařící vodou, která se ohřívá na pomalém ohni. 5-7 minut bude stačit k ohřevu hmotnosti na požadovanou teplotu (35-40 ° C). Není nutné přivést je do horkého stavu, protože v takovém případě mohou utrpět vajíčka jako součást masky (rotují se) nebo esenciálních olejů (ztrácejí většinu svých příznivých vlastností a přicházejí do styku s vysokými teplotami). Ano, a skalp může neúmyslně spálit, pokud se maska ​​ukáže příliš horko.
 • Pokud masky přidat do vlasů lesk patří nutriční složky, mohou být použity na kořeny, ale častěji je nutné zacházet pouze s kudrlinami. Za prvé, palmy jsou bohatě namazány zázračnou směsí, pak jsou ruce žehlé od shora dolů. Pro rovnoměrnější rozložení hmoty na vlasy jej můžete hřeben s hřebenem.
 • Pokud jsou prameny dlouhé, měly by být lehce uchyceny (ne utažením) s barretou nebo gumičkou.
 • Dalším krokem je skrýt maskovanou hlavu pod teplým vakuem. Je vyrobena z jakéhokoliv filmu nebo obalu (vhodného polyethylenu a celofánu). Ze shora pro větší spolehlivost můžete zabalit ručníkem.
 • Doba trvání takového domácího screeningu je obvykle 30 minut. až do 1 hodiny, v závislosti na tom, jaké složky byly použity v složení masky.
 • Jednou z nejdůležitějších fází tohoto postupu je opláchnutí hlavy po masce. Chcete-li dosáhnout skutečně krásného, ​​zdravého vlasu, musíte znát malé tajemství. Majitelé světlých kadeří poslední opláchnutí by mělo být provedeno s přidáním heřmánek, brunet a hnědovlasý - s odvarky z dubové kůry nebo kopřivy. To zvýší účinek masky a pak bude vypadat dvakrát tak dlouho.
 • Po všech provedených manipulacích je velmi důležité vysušit hlavu přirozeným způsobem, a ne s vysoušečem vlasů.
 • Frekvence postupů se vybírá vždy jednotlivě. Záleží na tom, jak dlouho trvá účinek aplikované masky na lesk vlasů. Pokud jste s výsledkem spokojeni a lesk přetrvává dlouhou dobu, použijte nástroj jednou týdně. Pokud se prameny stále rychle vyblednou, buď zvýšíte frekvenci aplikace masky na dvakrát týdně, nebo jednoduše nemáte rád složení vašich kadeří a musíte ji změnit.
 • Nezapomeňte, že po 10 až 15 postupech by měly být vlasy relaxovány a dočasně používat jiné prostředky.

Nyní víte, jak udělat vlasy lesk doma, aniž byste museli věnovat spoustu času, úsilí a peněz. Není nic komplikovaného a nadpřirozeného při přípravě masky pro zářivé kudrlinky.

Je velmi důležité, jaký druh receptu masky si budete moci vybrat pro své prameny.

Nejlepší nejlepší recepty masky pro vlasy lesk

Masky - je docela efektivní a efektivní, aby vlasy leskly doma. Pokud chcete, aby vaše kadeře vypadaly opravdu chytře, použijte tyto recepty. Nejčastěji tyto produkty zahrnují heřmánek (doporučený pro blondýnky), kávu nebo kopřivu (užitečné pro brunety), med, vejce, glycerin, oleje na vlasy, želatina a další výrobky jsou velmi dobré. Aktivně nasytí barvu pramenů, aby byly hedvábné a hladké - tak jsou pozorovány dvě podmínky lesku vlasů. Pokud vybraná maska ​​nefunguje, určitě potřebujete vyzkoušet ještě několik receptů, protože vše je individuální v domácí kosmetologii: jedna kompozice nepomohla - druhá může být nejefektivnější.

 • Heřmánek pro blondýnky

4 lžíce stolu sušených heřmánkových květin nalijte 500 ml vroucí vody. Pokryjte mírně, nechte na hodinu, napněte. Vlasy vypláchněte ve výsledné infuzi, neoplachujte a nevyhýbejte se přirozeně.

2 lžíce přírodní kávy vařte 500 ml vroucí vody. Naplňte hodinu, opláchněte vlasy připraveným studeným nápojem z kávy a po hodině fixujte efekt, můžete hlavu vypláchnout pomocí kopřivy.

4 lžíce brandy se šlehačkou se 2 syrovými domácími vejci.

 • Žloutek + castorka + ocet + glycerin

Smíchejte 1 surový žloutek, 2 lžíce teplé rýže a 2 lžíce jablečného octa a glycerinu.

 • Med + olivový olej + cibulový džus

Smíchejte dvě lžíce teplého medu, vyhřívaný olivový olej (přírodní), cibulovou šťávu.

 • Ropový olej + med + brandy + aloe + vitamin A

Směs 1 lžíce teplého lopuchového oleje, teplého medu, brandy, 2 polévkové lžíce šťávy z aloe, 1 čajová lžička olejového roztoku retinol acetátu (vitamín A).

 • Želatina + rostlinný olej

Nalijte 2 polévkové lžíce stolní želatiny se 4 polévkovými lžíčky polévkové lžíce studené vody, ponechte po dobu 20 minut, páru, přidejte 1 polévkovou lžíci rostlinného nerafinovaného oleje.

Maska připravená pro všechny vlasy lesk může vytvořit skutečný zázrak s vaší kudrlinky bez jakýchkoli chemických vzorců a syntetických látek umělého původu, není jasné, jak ovlivnit pokožku hlavy a zdraví kudrlin.

Vlasy tak absorbují znečištění z atmosféry a hromadí toxiny s těžkými kovy, které se dostávají do těla. Je čas vrátit se do kořenů Matky přírody a dát vlasům lesk s přírodními produkty, které si připravíte v domácnosti.

Domácí masky na vlasy - nejlepší recepty a recenze

Zdravé a krásné kudrlinky můžete vidět v libovolném světle, na nich zářivě září světlo, vlasy vypadají jako hladké a rovnoměrné plátno odrážející světlo. Když se podíváme na tuto krásu, málo lidí uvažuje o dalších problémech, jako je průřez, křehkost nebo plešatost. A vy se můžete pochlubit takovou krásou? Samozřejmě, po návštěvě kosmetického salónu, kde se na vaši hlavu nalije litry přípravků na péči, nemají vlasy jinou možnost než být lesklé, ale pro většinu ženské populace je tato možnost ekonomicky nevýhodná. K dispozici je další volba, speciální šampony a balzámy, plus horký styl s kleštěmi také poskytují zářivý efekt, ale na jak dlouho? V takovém případě přejděte na pomocnou masku pro vlasový lesk, kterou lze vyrobit z běžných výrobků doma.

Hlavní příčiny vypadávání vlasů

Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů, proč se vlasy stávají nudné a bez života, zhruba řečeno, mohou být rozděleny na vnitřní a vnější. Pokusíme se je brát v úvahu podrobněji.

 1. Genetika. Mnozí trpí nudnými vlasy prostě proto, že jim příroda udělala. V tomto případě neexistuje žádná alternativa, ale pravidelné používání přírodních ručně vyrobených masky přírodního lesku.
 2. Prostředí. Příliš dlouhá doba strávená na slunci bez klobouku nebo v mrazivých suchých pramenech. Výsledkem je, že hladké vlasy se začnou tlačit, rozbít a vypadávat.
 3. Agresivní styling. To zahrnuje nejen použití četných horkých přístrojů, které pomáhají zkrotit kadeře, ale také obsahuje přípravky ve tvaru kolíků, vlasových vláken, kadeřníků vlasů, dokonce i agresivní česání může poškodit celistvost vlasového hřídele a způsobit ztrátu vlasů a lesk.
 4. Nesprávná výživa. Dieta, která obsahuje malé množství vitamínů, mikroelementů a vody, způsobuje poškození vlasů. Aby kudrnaté vlasy měly zdravý lesk, je důležité jíst potraviny bohaté na vitamíny skupin B, C, E a A. V tomto případě se léčba bude provádět zevnitř, vlasy dostanou dobrou výživu, díky níž bude lesk obnoven.
 5. Stres a hormonální selhání. Když selhávají endokrinní a nervové systémy, projeví se to ve stavu celého těla, včetně vlasů. Kudrlinky začínají silně rozpadat, rostou nudné. Abyste tomu předešli, připravte si masku, která zažije vlasy, ale řeší problém pouze vizuálně a ne dlouho. Snažte se věnovat větší pozornost vašemu zdraví, spát víc a být méně nervózní, obzvláště na drobnosti.
 6. Špatný make-up. Zvláště zvláštní, ale špatnou volbou při koupi šamponu ovlivňuje také stav vlasů. Pokud šampon a samozřejmě balzám nezapadá - vlasy ztrácejí vzhled, boje, dělení.
 7. Chemie. Časté ošetření vlasů s barvivy vyčerpává vlasy, což je důvod, proč se zhoršují hodně.

Pravidla pro používání masky

Masky, které mohou obnovit lesk na vlasy, by měly být aplikovány správně, aby nedošlo k žádnému stížnosti na zdroj. Pravidla pro to, jak dělat péči o vlasy, aby trochu leskly, ale je důležité je zvážit.

 • Účinné domácí recepty budou opravdu účinné, pokud použijete šampony a balzám s těmito znaky: "Pro lesk", "Pro matné vlasy", "Pro bohatou barvu".
 • Při použití domácí masky se doporučuje minimalizovat použití vysoušeče vlasů, horkých kleští a jiných "barbarských" vlasových doplňků.
 • Pro mytí hlavy je lepší přidat teplou nebo chladnou, ne horkou vodu. Skutečnost spočívá v tom, že horký proud otevírá pouze měřítka, takže vlasy jsou načechrané, zatímco chlazení dává efekt vyhlazení.
 • Při výrobě mixů domů věnujte pozornost kontraindikaci určitých produktů. Aby léčba nepoškodila, prověřte alergickou reakci a způsobte pokles na křehké oblasti pokožky. Je velmi důležité manipulovat s estery a dalšími produkty rostlinného původu. Jakákoli rostlina je užitečná v umírněnosti a každá z nich může způsobit alergie.
 • Pro míchací masky je lepší použít mixér. To je důležité, protože ve směsi by neměly docházet k hromadě nebo zbytkům složek, které by následně mohly vysušit na kadeře nebo špatně umýt.
 • Výrobky, jako je máslo, kefír a med před mícháním do masky, je důležité, aby se zahřáli tak, že se umístí do vodní lázně. Vaření není nutné, jen teplé na příjemnou teplotu.
 • Nejčastěji se doporučuje použít masku na lesk na vlasovou tkaninu, ale pokud jsou ve složení výživové složky, stojí za to věnovat pozornost kořenům. Procedura pro zpracování vlasů je jednoduchá, každá ruka je rozmazána rukama, hřebenem nebo kartáčem na malování vlasů a v případě potřeby je vyřezána.
 • Po ošetření terapeutickou kompozicí jsou prameny uchyceny na horní části barretů, položí sprchový uzávěr a něco pro teplo, kapesník nebo froté ručník.
 • Minimální doba expozice směsí na hlavu vlasů je 30 minut, v závislosti na složkách.
 • Praní se provádí jako obvykle se šamponem, ale tady je malé tajemství. Po umytí je důležité opláchnout hlavu heřmánkovými bujnými blondami, kopřivami s hnědými vlasy. To posiluje vlasy a zvyšuje účinek masky.
 • Sušením přirozeně. Lehká chlupatost jen vyschlé vlasy je normální jev, padnou dolů.

Domácí recepty masky na vlasy lesk

K návratu záře lidových prostředků není tak snadné, ale je to docela možné. Hlavní věc je trpělivost a vytrvalost, protože účinek není vždy okamžitý, jako po manipulaci salonu. Domácí směsi jsou v každém případě tou nejlepší volbou, protože se skládají ze složek přírodního původu.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Maska pro lesk a plynulost

Účinek: směs se používá k zahuštění pramenů a jejich zrcadlení.

Složení:

 • teplá voda;
 • želatina;
 • vlasový balzám.
Příprava a způsob aplikace:

Na základě krátkých vlasů, vezměte 1 polévkovou lžíci. l želatinové granule, 3 polévkové lžíce. l kapaliny a ½ lžíce. l balzám Fermentujte granule vodou, nechte je nafouknout, roztaví se, promíchají se balzámem. Získejte každé vlákno s viskózní kompozicí, odstupte od kořenů asi o 2 cm. Rozmícháme hlavu do plastového sáčku s ručníkem, opotřebovávejte 1 hodinu, omývejte.

Maska pro lesk a hedvábnost

Účinek: vlasy jsou jemné a hedvábné, používané k posílení kořenů.

Potřeba:

 • 1 polévková lžička. l aloegel;
 • 1 lahvička s vitamínem: thiamin, riboflavin, niacin, pyridoxin, kyanokobalamin;
 • 2 polévkové lžíce. l balzám
Příprava a způsob aplikace:

Není nutné používat všechny vitamíny spolu. Balzámová směs s džusy a vitamíny, zpracovává čisté, mokré vlasy. Nechte podlahovou fólii po dobu 40 minut, vypláchněte.

Video recept: Oplachujte pro lesk a hedvábnost vlasů s jablečnou kůrou

Maska pro lesk a měkkost

Účinek: pomáhá v boji proti křehkosti, hluboce vyživuje a hydratuje všechny vlasy. K tomu potřebujete jogurt bez příchutí a přísad. Mléčný výrobek při pokojové teplotě je rozsáhle rozmazaný na prameny, pod 40 min.

Maska pro lesk a hydrataci

Efekt: maska ​​s banánem zachází s tupými kudrlinky, naplňuje je leskem, měkkostí, zlepšuje růst.

Složení:

 • 2 polévkové lžíce. l banánová drť;
 • 2 polévkové lžíce. l zakysaná smetana.
Příprava a způsob aplikace:

Ovoce se mísí s kyselým mlékem, důkladně se hněte, aby nebyly žádné kusy a kusy. Natáhli jsme se do hlavy, vřele jsme naklonili. Po 45 minutách vypláchněte.

Maska pro lesk a objem

Účinek: směs je vhodná pro zářivé tmavé vlasy a světlo, dává světlu vlasům, urychluje růst.

Složení:

 • 60 gr. zlato
 • 20 ml ricinového oleje.
Příprava a způsob aplikace:

Složky se smíchají, zahřívají se v lázni, rozdělují se vlasy. Šaty na šaty po dobu 1 hodiny. Vyčistěte jako obvykle šamponem.

Video: Recept na živé kvasinky, med a kefír doma

Maska pro lesk a růst

Účinek: recept vám umožňuje nejen poskytnout stín lesk, ale také rychle rostou.

Připravte:

 • 2 nebo 3 žloutky;
 • 50 gr. zlato
Příprava a způsob aplikace:

Bít v žloutku pěnu, kombinovat s medem. Polovina směsi se aplikuje na kořeny, druhá polovina na délku. Nahoře sbíráme svazek, promícháme pod čepičkou, izolujeme hodinu. Umyjte velkým množstvím vody bez balzámu a šamponů.

Maska pro lesk a proti ztrátě

Účinek: zastavuje plešatost, přispívá k probuzení latentních žárovek, poskytuje lesk a pružnost.

Složení:

 • 100 gr. nefiltrované pivo;
 • 1 žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Bít žloutek, kombinovat s pivem, aplikovat na kudrlinky po celé délce. Nechte pod kapucí po dobu půl hodiny, umyjte se.

Maska pro lesk a posílení

Efekt: univerzální maska ​​na vajíčka, která má vyztužující účinek na jakýkoliv typ kudrlin.

Potřeba:

 • vejce;
 • šampon
Příprava a způsob aplikace:

Šlehajte vejce, promíchejte šamponem do jednoho šamponu. Polovina výsledného přípravku zpracovává pokožku masáží po dobu 3 minut, opláchne, pak zbytek nanáší na všechny vlasy, dobře pěnu a vymyje.

Pro suché vlasy

Účinek: normalizuje vodní rovnováhu vlasů, bojuje proti úseku a proti lupům.

Složení:

 • ½ plody avokáda;
 • žloutek;
 • 3 polévkové lžíce. l pomerančový džus.
Příprava a způsob aplikace:

Míchat ovoce vidličkou, mísit s kapalnými složkami, aplikovat na prameny. Oblékáme film a vřele zabalíme celou noc. Ráno se opatrně vymyje.

Pro mastné vlasy

Účinek: reguluje funkci vnějších sekrečních žláz, eliminuje nadměrnou salinizaci hlavy, poskytuje lesk.

Je nutné:

 • 2 polévkové lžíce. l citronová šťáva;
 • 2 polévkové lžíce. l banánové pyré.
Příprava a způsob aplikace:

Mash ovoce, míchat se šťávou, zpracovat kořeny a prameny na délku. Nosíme pod uzávěrem půl hodiny, umyjeme.

Pro barevné vlasy

Účinek: uchovává stín, vyživuje, zlepšuje lesk, zjemňuje kudrlinky.

Složení:

 • 1 banán;
 • 50 ml olivového oleje;
 • ½ avokádo;
 • 30 ml medu;
 • žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Ovoce hněte se vidličkou, nalijte všechny kapalné složky, hněte. Získaná kaše obmazyvayem hlavy, dát na 1 hodinu v teple. Umyjte si hlavu.

S koňakem

Účinek: tónuje žárovky, aktivuje růst pramenů, dodává lesku a posiluje.

Komponenty:

 • 2-3 vejce;
 • 4 polévkové lžíce. l alkoholu.
Příprava a způsob aplikace:

Beat vejce, míchat alkohol, znovu porazit. Distribuujeme hmotu na hlavu, zabalíme na 35 minut. Umyjte.

S citronem

Účinek: eliminuje přebytečný tuk na hlavě, řídí práci vnějších sekrečních žláz, vyhladí.

Složení:

 • 1 lžička. kukuřičný olej;
 • 1 lžička. citrusová šťáva;
 • 2 polévkové lžíce. l zakysaná smetana;
 • 1 lžička. kyseliny jablečné kyseliny octové.
Příprava a způsob aplikace:

Zahřejeme kukuřičný olej, mícháme s kultivovaným mléčným výrobkem při pokojové teplotě a zbytek kapalných prvků. Zakryjte si vlasy make-up, držte půl hodiny pod kapucí, dobře se umyjte šamponem.

S medem

Účinek: dává objem a pružnost, matné prameny získávají lesk.

Složení:

 • 50 gr. olivový olej;
 • 60 ml medu;
 • 40 ml cibulové šťávy.
Příprava a způsob aplikace:

Všechny součásti masky důkladně hněte, výsledný roztok je mazán po celé délce pramene, ponechá hodinu. Omyjte šamponovou vodou. Chcete-li odstranit nepříjemnou vůni cibule, opláchněte hlavu vodou s aromatickým levandulovým olejem nebo jiným

S vejcem

Efekt: vyživuje kudrlinky s vitamíny a minerály, podporuje lepší růst, zabraňuje ztrátě a kouzelnému lesku.

Složení:

 • 2 žloutky;
 • 50 ml olivového oleje;
 • 100 gr. vody.
Příprava a způsob aplikace:

Zbijte žloutek, olej a vodu, aplikujte masážními pohyby. Otočíme 25 minut filmem. My se umyjeme.

Video: Recepty založené na vejci, kefír a olivovém oleji doma

S želatinou

Efekt: pokud je vaším cílem ztluštění a tloušťka, je tato maska ​​to, co potřebujete. Želatinová kompozice obklopuje všechny vlasy, vytváří neviditelnou obrazovku, zesiluje je a zvyšuje objem.

Složení:

 • 6 polévkových lžiček. l voda;
 • 1 polévková lžička. l nerafinovaný slunečnicový olej;
 • 2 polévkové lžíce. l želatinových granulí.
Příprava a způsob aplikace:

Namočte želatinu, utopte se na zálivu, spojte s olejem. Namažte korunku a ponechte pod víčkem půl hodiny. My se umyjeme.

S glycerinem

Efekt: dodává neuvěřitelným leskům vlasy, vytváří silnější prameny.

Komponenty:

 • 2 lžičky. jablečný jablečný ocet;
 • 2 polévkové lžíce. l ricinový olej;
 • 2 lžičky. glycerol;
 • žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Kombinujeme teplý olej s dalšími složkami, pokrýváme vlasy. Míchá se pod víčkem po dobu 40 minut. Umyjte si hlavu.

Kakao

Efekt: dokonalá kompozice pro tmavé vlasy, příjemný odstín, posiluje, plní lesk.

Složení:

 • 1 lžička. kakaový prášek;
 • 100 gr. kefír;
 • vejce.
Příprava a způsob aplikace:

Provařte vejce, přidejte fermentovaný mléčný výrobek a prášek. Část masky se aplikuje na kudrlinky, čeká na to, aby se vyschly, položily znovu, takže až do ukončení řešení. Obal pokrýváme polyethylenem, počkáme další půlhodinu, jdeme umyt hlavou.

Z kávy

Efekt: Nabízí příjemnou vůni a stín na tmavé vlasy, nasycené s leskem.

Složení:

 • 2 polévkové lžíce. l mletá káva;
 • 500 ml vroucí vody.
Příprava a způsob aplikace:

Vařte kávu, trvejte na hodinu, projděte si plátno. Následný opláchlý nápoj opláchněte, neumývajte.

Z majonézy

Účinek: zvlhčuje, dává lesk, pružnost, zlepšuje rychlost růstu.

Složení:

 • majonéza;
 • 1 stroužek česneku.
Příprava a způsob aplikace:

Prostřednictvím tisku přeskočte česnek, promíchejte s majonézou, zpracujte prameny. Nechte pod kapucí po dobu půl hodiny, umyjte se.

S olivovým olejem

Účinek: ideální řešení pro oslabený recept na suché vlasy z olejů, obnovuje, hydratuje.

Je nutné:

 • 100 gr. olivový olej;
 • 2 polévkové lžíce. l nealkoholový olej.
Příprava a způsob aplikace:

Smíchejte a nasaďte hlavu po celé délce vlasů. Nosíme pod film 1 hodinu, umýt se šamponem.

Video: Účinky po první aplikaci - olivový olej a avokádo

Ropový olej

Účinek: jako každá jiná maska ​​s oleji, účinně zvlhčuje prameny, zlepšuje růst a léčí rozbité konce.

Komponenty:

 • 2 polévkové lžíce. l aloegel;
 • 20 gr. ropový olej;
 • 1 polévková lžička. l koňak;
 • 30 ml medu.
Příprava a způsob použití:

Zasahujeme do všech složek a distribuujeme výslednou kompozici na kadeře. Nosíme pod teplým kloboukem po dobu 1 hodiny. My se umyjeme.

S kokosovým olejem

Účinek: zvlhčuje, vyhlazuje, obnovuje a nasytí lesk.

Potřeba:

 • 2 polévkové lžíce. l kokosový olej;
 • žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Bít máslo s žloutkem, naneseme směs s každým pramenem, pokryjeme polyethylenem po dobu 1 hodiny. Umyjte studenou vodou a šamponem.

Video: Recept na superšněhlavé vlasy s kokosovým olejem a estery doma

Recenze na používání receptů na lesk

Mám dlouhé vlasy, problémy, jako každý, kdo se rozpadá a zničí. K vyřešení problému používám pravidelně vaječnou masku. Po jejích vypadávání vlasů se téměř nezmění, poslušná, zvlhčená a lesklá.

Když jsem se potýkal s problémem intenzivní ztráty vlasů, dlouho jsem hledal způsob, jak ji zastavit a objevil jsem pro sebe masku na lopuchu. Prvky přestaly být tenké a začaly růst lépe.

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Maska pro vlasy svítí doma

Obsah stránky:

Zdravé a poslušné vlasy zdobí jakékoliv dívky, aby to bylo dosaženo, aniž by vynaložily peníze na drahé procedury a kosmetiku, pomohou domácí masky na vlasy. Můžete dosáhnout lesku různými způsoby, ale téměř všichni zranění struktury vlasů. Obnovte je po takových manipulacích a napomůže všem druhům domácích kompozic založených na přírodních složkách.

Maska na vlasy. Co očekávat od domácí masky

Akce všech komponent doma masky jsou zaměřeny na přidávání lesku. Každá jednotlivá srst se skládá z mnoha horních desek. S nedostatkem vitaminů, pod vlivem mechanického působení a z environmentálních faktorů se destičky začnou odfoukat, to zkazí celou strukturu zvlnění, vede to do depresivního stavu. Každá součást domácí masky by měla aktivně ovlivňovat jednotlivé desky. To je jediný způsob, jak dosáhnout účinků lesklých a sálavých vlasů. Kromě toho domácí masky výrazně zlepšují barvu - dělají to mnohem jasnější. A to platí pro přirozené kadeře a barvené.

Složení pro různé typy masky: banán, jogurt, citronový éter, želatina, byliny, citrusové šťávy, citrónová šťáva, vejce, med, avokádo, brandy, oleje: mandle, oliva, ricínka, levandule, rozmarýn

Stav vlasů, včetně hladkosti, elasticity, zdravého lesku, přímo závisí na vašem zdraví a životním stylu. Pokud získáte dostatek vitamínů minerálů, dostatečně spíte, strávíte spoustu času venku, nebojte se, pak vlasy, nehty a kůže budou vypadat dobře. Čtěte více: Maska na vlasy s dimexidem

V tomto případě budou masky pro vlasy lesk doma provádět pouze další funkci.

Péče je také důležitým aspektem při udržování krásy. Vyberte šampon, balzám, kondicionér, masku, tepelné stínění a další prostředky podle typu vlasů.

Velkou roli hraje genetika. Pokud vaše babička nebo máma má velmi lesklé vlasy a žádné masky, budete pravděpodobně mít také štěstí!

Maska na vlasy

Kávová maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

2 polévkové lžíce mleté ​​kávy nalít sklenici vařící vody, trvat na tom a napnout. Aplikujte kávový vývar na mokré vlasy, které již byly omyty, trochu vykraj a nasadit klobouk. Po půl hodině opláchněte vlasy ve vodě nebo opláchněte jemným šamponem. Tato maska ​​je vhodná pro majitele tmavých vlasů.

Maska na vajíčka s koňakem pro lesk a hladkost vlasů

Žloutek je známý svými zvlhčujícími vlastnostmi, schopností hydratovat kudrlinky a zarovnat vlasové šachty.

1 vejce smíchané s 50 ml brandy (jehož původ a kvalita máte nepochybně). Třepání přijaté hmotnosti na čisté vlhké vlasy, ustupující od kořene 2,5 cm. Nasaďte si klobouk a omotávejte hlavu ručníkem. Po 20 minutách vypláchněte masku studenou vodou. Blondýnky a majitelé vlasů s mírným tonizováním neodpovídají.

S džusem. Stlačte šťávu z jednoho citronu, promíchejte s dvěma žloutky, aplikujte na suché vlasy a nasaďte je. Nasaďte plastovou krytku. Po půl hodině opláchněte. Voda by měla být mírně teplá, aby se vajíčko nerozpadlo. Červená citronová šťáva je lepší nahradit mrkev (50 ml pro 2 žloutky), brunety - silná přírodní káva (2-3 lžíce na 2 žloutky).

S medem. Na jednom žloutku musíte vzít lžičku medu a olivového oleje, pečlivě rozemlette vše. Po aplikaci na vlasy musíte počkat 20-30 minut a pak opláchnout teplou vodou. Tato maska ​​není vhodná pro mastné vlasy.

Medová maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

1 polévková lžíce přírodního medu smíchaného se stejným množstvím olivového oleje. Naneste na umyté vlhké vlasy po dobu 30 minut, poté opláchněte vodou nebo promyjte mírným šamponem. Taková maska ​​na vlasy svítí doma pomůže obnovit pružnost a hladkost.

S avokádem. Směs dužiny jednoho avokáda s lžičkou medu a stejného množství olivového oleje. Aplikujte na vlasy po dobu 25 minut, obalte je filmem a ručníkem. Po správném čase opláchněte.

S koňakem. 50 ml brandy je třeba smíchat s lžící medu roztavenou na tekutou konzistenci, přidat 5 ml citronové šťávy, pokud jsou vlasy mastné, nebo tolik olivového oleje, pokud je suchý.

Upozorňujeme, že produkty na bázi medu lze použít, pokud nejste alergičtí na včelí produkty.

Majonéza maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

Aplikujte na čistou majonézu v mokrých vlasech. Po 15-20 minutách vypláchněte masku jemným šamponem.

Maska pro lidské vlasy recepty vlasy lesk

Maska pro lesk a hladkost vlasů s oleji

Můžete si zvolit nejvhodnější oleje pro svůj typ vlasů a použít je. Olejové masky pomáhají obnovit vlasy po zimním nebo letním období, perm, časté používání ploek, žehlení.

Za zmínku stojí také to, že masky založené na přírodních olejích nejsou vhodné pro popelové blondínky a jakýkoli pigment z barevných vlasů se rychleji vypláchne.

 • Tři oleje. K přípravě této masky je třeba vzít tři oleje ve stejném množství: mandlový nebo broskvový, olivový a ricinový. Poté, co je třeba je zahřát, položte na prameny, věnujte zvláštní pozornost špičkám, ohřejte hlavu kloboukem a ručníkem.

Po 40-50 minutách můžete opláchnout teplou vodou pomocí velkého množství šamponu.

 • Italské receptury. Vezměte několik polévkových lžic olivového oleje a přidejte citronový ether: 5 kapek na 20 ml olivového oleje.

Aplikujte stejně jako složení tří olejů. Pokud je to požadováno, může být ponecháno přes noc.

Želatinové masky na vlasy

V závislosti na tom, které komponenty kromě želatiny jsou součástí domácí masky na lesk, mohou být použity pro suché nebo mastné vlasy.

 • Pro suché vlasy. Velkou lžíci želatiny nalijte 60 ml chladné vody, nechte 20 minut vařit, promícháme. Pokud se želatina nerozpustí, zahřejte kompozici ve vodní lázni. Přidejte 5 kapek broskvového, levandulového nebo rozmarýnového oleje.

Aplikujte kompozici na čisté, stále mokré vlasy a nasaďte polyethylenovou krytku. Po půl hodině opláchněte studenou vodou (bez šamponu).

Pro normální vlasy. Taková maska ​​na vlasy je připravena pro vlasy lesk doma, stejně jako pro suché kadeře, ale bez přidání oleje. Namísto vody můžete použít odrůdy bylin: žíně, heřmánek, kořen lopuchu.

Pro mastné vlasy. Recept této masky se liší od předchozí masky pouze tím, že místo odvaru bylinků se odebírá šťáva z jakéhokoliv citrusového ovoce.

Banana Broušku banánů brousíme do hladké bramborové kaše. Abyste to udělali, nestačí ho hnětet vidličkou - musíte si jej protáhnout sítem nebo ho přehodit do mixéru. Banánové pyré by měly být smíchány s velkou lžičkou jogurtu (bez přísad, včetně cukru). Třetí složkou je olivový olej, který potřebuje 20 ml.

Aplikujte masku na vlasový lesk s banánem by měla být přesně stejná jako předchozí, ale měla by být udržována na hlavě méně - 20-30 minut. Tento nástroj lze použít pro normální vlasy.

Příčiny matného vlasu

Mezi příčiny, které ovlivňují vitalitu vlasů, můžeme rozlišit vnější problémy a problémy přicházející zevnitř:

 1. Externí faktory životního prostředí poškozují vlasovou strukturu destruktivně. Je ovlivněno chladným, přímým slunečním světlem, silným větrem, sněhem, deštěm. V každé sezóně je třeba vybrat speciální produkty péče vzhledem k povaze těchto účinků.
 2. Chcete-li zbavit zdraví vlasů, může to mít různé stylingové produkty. A ačkoli se výrobci v současné době snaží vyrábět kosmetiku zaměřenou na ochranu zdraví, jejich použití na vlasy a kleště mají negativní vliv na ně. Navíc použití kaučukových pásů a kolíků také není prospěšné.
 3. Problémy s vlasy mohou nastat kvůli genetické predispozici.
 4. Nedostatek příznivých mikroelementů a vitaminů v těle okamžitě ovlivňuje zdraví zámků. Potřeba následovat. K jídlu byla kompletní a zahrnovala zdravé potraviny.
 5. Stres a selhání štítné žlázy a nadledvinek mají velký účinek na hlavu.
 6. Nesprávný výběr výrobků pro péči může také způsobit škody. Při jejich výběru nezapomeňte zvážit typ vlasů. Také negativní účinky mají barvu.

Proč jsou vlasy nudné a jak s nimi zacházet

Podívejte se na tmavé prameny z různých důvodů, mezi které patří:

 • avitaminóza, anémie s nedostatkem železa;
 • onemocnění vnitřních orgánů;
 • stres a deprese;
 • nadměrnou suchost nebo naopak mastnou pokožku hlavy, v důsledku čehož prameny buď nejsou pokryty ochrannou fólií, nebo jsou naopak rychle osoleny, znečištěny;
 • špatná péče o vlasy;
 • poškození vlasových tyčí, jejich suchost, křehkost, delaminace.

Aby vaše vlasy zdravé lesk, musíte odstranit všechny faktory, které ovlivňují jejich zdraví. K tomu potřebujete:

 • nastavit režim spánku a odpočinku;
 • poraďte se s lékařem, abyste vyloučili přítomnost závažných onemocnění;
 • zkontrolujte, zda vaše denní strava obsahuje maximální množství zeleniny, ovoce, čerstvých bylin a dalších potravin bohatých na vitamíny A, C, E, skupiny B, včetně obilovin, masa, rostlinných olejů, vajec, ořechů, medu;
 • chránit vlasy před nepříznivými povětrnostními podmínkami, nezapomeňte nosit klobouk;
 • v případě potřeby užívejte minerální a vitaminové přípravky;
 • opustit termické nástroje pro styling, neuchývejte vlasy sušičkou horkého vzduchu;
 • pokořte vlasy po úplném vyschnutí bez použití kartáčů s kovovými zuby;
 • použití po umytí hlavy balzámem nebo kondicionérem usnadňuje česání vlasů a chrání je před negativními faktory;
 • používejte vysoce kvalitní šampony vhodné pro typ vlasů;
 • Nečistěte příliš často hlavu (obvykle trvá dvakrát týdně), provádíte proceduru mytí vlasů pouze v případě, že se vlasy znečištěné;
 • Používejte pouze teplá voda (až 40 stupňů) na mytí hlavy, protože horká voda přispívá k intenzivnější práci mazových žláz na pokožce hlavy;
 • dokončete každý šamponovací postup opláchnutím pramenů pomocí vývarů a nálevů bylin nebo vody, okyselte jablečným octem, citrusovou šťávou.

Navíc alespoň jednou týdně by měla být vhodná maska ​​pro vlasy a je třeba vybrat produkty na bázi oleje, medu, želatiny, vajec, mléčných výrobků, octa, citrónové šťávy a dalších produktů, které mohou obnovit strukturu. vlasové tyče, aby jejich povrch hladší. Všechny tyto masky se snadno dělají doma.

Jak udržovat vlasy lesk

Abyste zabránili tomu, aby se vlasy stávaly nudné a bez života, je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • hřeben alespoň 30krát v jediném přístupu, což pomalé pohyby ve směru růstu kudrlin;
 • henna zbarvení také přidá lesk;
 • při opláchnutí po šamponu můžete do vody přidat citronovou šťávu nebo ocot;
 • nejen vnější efekt, ale i přínos vlasů zevnitř poskytne domácí masky na vlasy.

Přírodní domácí výplachy, které dodávají lesku

Významná konkurence s produkty pro oplachování skla mohou být vyrobeny přírodními složkami:

 • Přírodní kávy a pivovary se silným čajem, kromě přidávání lesku, se používají k dosažení světelného zabarvení. Raději je nepoužívejte na blond vlasy.
 • Bylinné odvarky z březových listů nebo lopuchu budou také schopny poskytnout výrazný výsledek po jejich použití jako kondicionér. Nettle lze také použít jako bylinný extrakt.
 • Mezi ovocem, můžete najít také prostředky, které poskytují lesk. Mezi nimi je jablko. Je pravda, že pouze kůže ovoce má nezbytné vlastnosti. Měl by ho vařit ve vroucí vodě a výsledný roztok by měl být použit jako kondicionér.
 • Lemon je také známý svou kvalitou lesku. Toto citrusové ovoce nemusí být tepelně ošetřeno - stačí vytlačit jeho šťávu do vody pro oplachování.
 • Odvar z petrželky také obohatí vlasový lesk.

Heřmánkový domácí odvar pro lesk

30 gramů květenství nalijte horkou vodu a nechte ji zakrýt víkem. Po mytí opláchněte vlasy touto infuzí. Květy heřmánek přidávají lesk na blond vlasy.

Recept na domácí kávu odfarbení pro lesk

Pro brunety by složení kondicionéru pro třpytku mělo zahrnovat přírodní kávy. Tato kompozice barvy vlasů v tmavé barvě. Hnědé vlasy mohou nahradit kávu. Počkejte asi hodinu po umytí hlavy a opláchněte ji infuzí připravenou z listů kopřivy.

Nejúčinnější masky na vlasy

Tyto domácí masky poskytují požadovaný lesk pouze v několika aplikacích. Toho lze dosáhnout pomocí komponent, které mají schopnost rychle dodat lesk a saturaci vlasů vitamíny:

 • Rostlinný olej má pozoruhodnou vlastnost. Přidáním do masky můžete dosáhnout okamžitých výsledků. Použijte ho ve směsi v množství 2 polévkové lžíce, doplňujte ho se syrovým vejcem, malou lžičkou octa a stejným množstvím glycerinu (lze jej zakoupit v lékárně).
 • Rostlinný olej může být doplněn několika medovými lžicemi - to také přidá lesk. A tyto masky můžete vypláchnout pomocí bylinných odvarů.

Domácí masky při zvýrazňování

Barvení může nejčastěji způsobovat matné vlasy. Ručně vyrobená maska ​​lesklá, připravená s přidáním různých druhů ovoce, jim pomůže přivést zpět:

 • Make kudrlinky lesk mohou citrusů. Stačí, abyste si vybrali polovinu pomeranče a rozemlejte ho společně s malým kiwi. Do kompozice nalít lžíci medového včelu.
 • Další citrusové ovoce není méně účinné - je to citrón. Maska, která se skládá z citronové šťávy, může být znovu doplněna medem nebo olejem z ricinového oleje. Pro maximální výsledky jsou ke směsi přidány tekuté vitamíny A a E.

Účes s perm

Pro takové kadeře potřebujete zvláštní péči, která pomůže zajistit přírodní složky:

 • Domácí masky pro chemické perm by měly obsahovat oleje, které poskytují vysoký stupeň zotavení. Patří sem primárně rašelinový olej, ricinový olej, arganový olej a olivový olej. Ne méně efektivní majonéza masky a hlína. Tyto domácí komponenty můžete použít samostatně nebo spolu s sebou.
 • Maska odklízení kořenů lopuchu v kombinaci s tmavým pivem má pozitivní účinek. Taková kompozice přidá tloušťku a eliminuje lámavost.

Pro mastné vlasy

Kompozice obohacené přísadami, které regulují uvolňování podkožního tuku, mohou mít také další výhody a lesk:

 • Nejužitečnější v tomto ohledu mezi základní oleje - hroznové. Pokud k tomu přidáte ½ stoh brandy, lžíci citronové šťávy a několik kapek jalovcového oleje, pak pokud jde o účinnost, tato maska ​​se nevydává na skladování zásob. Další esenciální oleje, které mají příznivé účinky na mastné vlasy (grapefruit, cedr, geranium olej, ylang-ylang).
 • Moisturize pokožky hlavy a pomáhá regulovat sekreci tuku u domácích mléčných výrobků. Vybírejte na to, že potřebujete tvaroh a kefír s vysokým obsahem tuku. Vezměte je ve stejném poměru. Můžete přidat další výhody přidáním kapsle tekutého vitaminu B do masky.

Pro suché vlasy

Při přípravě kompozic pro tyto domácí masky se mohou podílet i mléčné výrobky a základní oleje a základní:

 • Péče o domácí masku může obsahovat pouze kyselé mléko - toto již bude poskytovat pramenům neocenitelné výhody.
 • Od základních olejů pro suché vlasy jsou vhodné: lopuch, lněný, mandlový, rakytník. Citrónová šťáva se obvykle přidává k jednomu z nich. Vhodné esenciální oleje: jasmín, neroli, levandule, santalové dřevo.

Pro tmavé vlasy

Mezi látky, které přispívají k barvení vlasů, kávy, kakaa, čaje, pražených vlašských ořechů, bylinné tinktury dubové nebo šalvějové kůry, sójové omáčky a hořčice obsadily zvláštní místo.

 • Nejběžnější přírodní domácí barvivo na vlasy - kakao může být doplněno lžící medu a kefír. Přidejte lžičku ricinového oleje.
 • Stejný kakaový prášek je také smíchán s červeným pepřem a skořicí.

Tyto suché přísady zřeďte jakýmkoli rostlinným olejem a surovým žloutkem.

Pro spravedlivé vlasy

Chcete-li přidat lesk na kadeře světla a zvýšit jejich odstín, heřmánkový odvar, zelený čaj, citrón, banán a kefír jsou velmi vhodné jako součásti masky. Ke každému z nich můžete přidat lžíci avokádového oleje nebo jojoby.

Pro červené vlasy

Jako barvivo pro červené a červené vlasy můžete použít mrkvovou šťávu a červenou řepu míchanou ve stejném množství.

Tipy pro správné česání

Podle těchto pravidel může být zdraví vlasů zachováno delší dobu. To by se mělo dělat zřídka. Maximální počet škrábanců na den by neměl být větší než tři. Je třeba vzít v úvahu délku vlasů (při provádění tohoto postupu na dlouhých kadeřích, doporučuje se snížit hlavu dolů), jejich typu (u tuků, které nemají vliv na pokožku hlavy). V každém případě by pohyby měly být pomalé a přesné. Je také žádoucí hřeben na čerstvém vzduchu - to umožní krmit hlavu kyslíkem a příležitostně držet ruku přes vlasy ulehčí statickou elektřinu.

Jak masky pro lesklé kadeře

Množství uživatelských recenzí naznačuje, že domácí masky pro svítící vlasy, dělají svou práci a kudrlinky, i po jejich jediném použití vypadají lesklé. Jak se chovají?

Pokud je vlasová hřídel vyšetřena pod mikroskopem, bude zřejmé, že je pokrytá malými váhy. Když se vejdou spolu, odrážejí světlo dobře, takže zdravé vlasy svítí. Avšak váhy často vypadají "rozcuchané". Když ležou náhodně, povrch vlasů se rozpadne, neodráží to příliš dobře paprsky, což je důvod, proč prameny vypadají matně.

Masky pro vlasový lesk přispívají k obnově vlasových šachet doma, jako "hladké" váhy. Výsledkem je, že kudrlinky jsou hladké a dobře odrážejí světlo. Barva vlasů se zdá jasnější, nasycená, svítí a stane se příjemným na dotek. Čtěte více: Maska na lupy vlasů doma

Kdo by nechtěl vidět v zrcadle krásné, lesklé vlasy? Pomocí několika jednoduchých lidových léků a domácích masek dokážeme vlasy lesknout a dobře upravovat. Důležitou roli hrají produkty péče o vlasy, správné mytí a správnou vyváženou stravu. Koneckonců, s jídlem, naše vlasy získávají bílkoviny, vitamíny a důležité stopové prvky. Po umytí vlasů použijte kondicionér.
Nikdy nečistěte syrové vlasy, protože vlhké vlasy jsou nejcitlivější. Pro česání vlasů používejte kartáče s přírodními štětinami. Držitelé suchých vlasů se doporučují pro zvlhčující masky. Snažte se nevyhladit vlasy. Nabízíme několik populárních receptů pro domácí masky na vlasy.

Recept 1 - Maska na vlasy na lesk - jojobový olej + med + mléko.
1 polévková lžička. směs medu s 5 lžícími. Mléko a 1 lžička. jojobový olej Aplikujte tento lidový přípravek na vlasy po celé délce a nechte 30 minut, zabalte do teplého ručníku, poté omyjte vlasy šamponem.

Recept 2 - Domácí maska ​​na vlasy - avokádo + jogurt.
Pulp 1 avokádová směs s 2 polévkovými lžičkami. přírodní jogurt. Aplikujte směs na vlasy a nechte 20 minut, zabalené teplým ručníkem. Umyjte masku pravidelným šamponem.

Recept 3 - Maska na vlasy pro lesk - olivový olej + vejce + med.
Doporučená pro suché vlasy. Vejce je nejlepší způsob, jak dát vlasům lesk.
1 žloutek smíchaný s 1 polévkou lžíce. za studena lisovaný olivový olej na krémovou hmotu. Pak přidejte 1 polévkovou lžíci. med a 1 protein. Aplikujte směs na vlhké vlasy po dobu 30 minut, pak umyjte vlasy teplou vodou a šamponem.

Recepty 4 - Maska pro vlasy svítí doma - jahody + majonéza.
Mash 10 jahod a přidejte 1 lžičku na bobulové pyré. majonéza. Aplikujte směs na vlasy a pokožku hlavy, jemně masírujte, po dobu 30 minut, zabalené filmem a pak teplou utěrkou. Umyjte si vlasy teplou vodou a šamponem.

Receptura 5 - Maska pro lesklé vlasy - vejce + avokádo.
2 vejce smíchané s 1 avokádem. Aplikujte pyré na vlasy, obalte hlavu teplou utěrkou a nechte 2-3 hodiny, poté si vlasy promývejte pravidelným šamponem.

Recept 6 - Populární metoda pro lesk vlasy - citrónovou šťávu.
Vypusťte 1 citronovou šťávu v 1,5 šálcích vody. Navlhčete, namočte vlasy tímto lidovým prostředkem a opláchněte studenou vodou.

Recepty 7 - Make vlasy lesklé doma pomůže jojobový olej a citron.
Doporučeno pro matné a suché vlasy.
5 lžíce. Mix jojobového oleje se 3 polévkami lžičky. citronová šťáva. Aplikujte směs na vlasy po dobu 1 hodiny, zabalené teplým ručníkem. Umyjte si vlasy pravidelným šamponem.

Recept 8 - Domácí vlasový lesk - jablečný jablečný ocet.
Skvělý nástroj!
1 l vody a 4 polévkové lžíce. jablečný jablečný ocot, po mytí důkladně opláchněte vlasy a opláchněte studenou vodou.

Při aplikaci masky a krémů buďte opatrní: každý lék může mít individuální nesnášenlivost, nejprve zkontrolovat kůži rukou!

Pro Více Informací O Suché Vlasy