logo

Pediculóza: komplexní léčba a prevence vší u dětí

Dokonce i v nejčistší rodině může dítě mít vši. Chov hmyzu není tak obtížný. Je mnohem těžší se zbavit jejich vajec (nits). Pevně ​​drží vlasy v kapsli sliznicových sekrecí, které i po vzhledu larvy dlouho drží na hlavě dítěte. Aby paraziti mohli předem rozpoznat a zahájit léčbu včas, rodiče potřebují vědět, odkud pocházejí škůdci a jak vypadají nitky, a jak se s nimi můžete zbavit doma.

Co je to nits

Onemocnění, při kterém začínají parazity na hlavě, se nazývá pedikulóza. Všichni parazitiují výlučně na savcích - pijí krev hostitele. Lidská zvířata nežijí na těle zvířat, s výjimkou určitých druhů opic. Existuje několik odrůd těchto parazitů: hlava, oddělení, pubik. Bez mikroskopu vypadají vši jako světle šedý drobný hmyz. Šatník je téměř bílý a pubik - nejtmavší se zkráceným tělem, kvůli kterému připomínají malé kraby.

Pod mikroskopem můžete vidět oválné tělo parazita a ploché záda. Průměrná velikost dospělého jedince je 2-4 mm. Larvy jsou dlouhé asi 0,6-2 mm. Hlava vousy je podlouhlé, před níž je ústní otvor pokrytý pokožkou. V procesu krmení těla parazita se stává červeně. Vši jsou krvežíznivý hmyz. Krmí se 2 až 4krát denně a jejich larvy až 8krát. Žena užívá 0,7 mg lidské krve denně.

Nejčastějšími parazity u dětí jsou vší hlavě, které se chovají ve vlasech. Většina jejich počtu se usadí na koruně, v chrámech, za ušima a v zadní části hlavy. Na stejném místě si dospělí lidé položí vejce, která se nazývají nits. Oni s pomocí tajemství ženy držet vlasů a vyvíjet se, po kterém larvy se objeví od nich. Nity v hlavě jsou první v diagnostice, takže je snadné zjistit infekci všemi.

Odkud pocházejí

Příroda neposkytla všem létající nebo skákací schopnosti. Parazit může pouze procházet a pohybovat se rychlostí 10-20 cm / min. Tato omezení nebrání jejich šíření u dětí a dospělých. Infekce s pedikulózou jsou možná několika způsoby:

 • Zavřete kontakt s infikovaným dítětem. Voska se snadno prolévá na nový objekt, pokud je v blízkém dosahu. Proces infekce se vyskytuje v přeplněných místech (školy, mateřské školy, rekreační aktivity). Dokonce i jedna selfie je dost, když děti jsou blízko sebe navzájem.
 • Sdílení osobních položek. Nosit společné klobouky je použití infikovaného hřebene nejčastější příčinou pedikulózy u dětí.

Existuje názor, že se mohou objevit vąechny vąechny vąechny, pokud se v domácích zvířatech objeví blechy. Toto je falešný předpoklad, protože tito parazité se nepohybují ze zvířete na člověka. Další časté mylné představy o příčinách nití:

 • Nedodržování hygieny. Neustálé praní hlavy nepomůže všem všem. Nity u dítěte se vyskytují v čisté rodině. Všichni se cítí dokonce lépe v čistých vlasech, když nejsou přítomny mastné složky, které brání jejich pohybu.
 • Stres. Podobnost příznaků (svědění, neklidný spánek) způsobuje, že si myslíte, že se po stresových situacích objevují příznaky u dětí. To není. Parazity se mohou vyskytovat až po infekci.
 • Konstantní opotřebení nití ve stavu hibernace. Někteří lidé se domnívají, že každá osoba na pokožce hlavy nese vejce vši, které se sníženou imunitou aktivují a začnou aktivně proliferovat. Tato verze je také nesprávná. Všichni nemohou být dlouho bez lidské krve - po 3 dnech zemřou hladem.

Doba inkubace

První kousnutí vši se vyskytují několik minut po pokrytí pokožky dítěte. Pokud se jedná o 1-2 dospělé, pak jejich živobytí není cítit, dokud nevyroste larvy první generace (nymfy). Všichni začínají maskovat pokožku hlavy 3-4 týdny po infekci. Doba inkubace není výrazný průběh vší.

Typické symptomy onemocnění (závažné svědění, poškrábání kůže na krev, pustulózní škrábance a krusty spojené s pálení bolesti) jsou pozorovány až po reprodukci a reprodukci první generace parazitů. Doba inkubace se pohybuje od 6 do 12 dnů, což závisí na stupni počáteční infekce dítěte.

Pokud je počet dospělých malý a citlivost kůže je slabá, potom se dítě nebude dlouho cítit nepříjemně. Tato nepostřehnutelná infekce je nebezpečně rychlá reprodukce parazitů, protože neustále snášejí vajíčka. Životní cyklus vší je krátký - ne více než 30 dní. Každý den samice opouští 3-4 nití. Po celou dobu svého života, parazit stanoví až 140 vajec.

Jeden může jen odhadnout, kolik nits jsou produkovány několika dospělými jedinci. Z tohoto důvodu může asymptomatická inkubační doba vést k pokročilému stádiu vší, což je mnohem těžší léčit. Vývoj parazitu z škůdců do sexuálně zralého škůdce trvá od 16 do 30 dnů. Teplota inkubační doby je ovlivněna teplotním podkladem prostředí. Od okamžiku narození do konce životního cyklu všes prochází 4 etapy:

 1. Vejce (nit). Bílé nebo světle žluté tečky tvaru slzy připevněné ke spodní části vlasů. Mějte velikost asi 1 mm. Zrání vajíček trvá 5-8 dní.
 2. Larvy. Vyvíjí se 1-10 dní. Během 30 minut od začátku se začne krmit krví hostitele.
 3. Nymfa první objednávky. Formováno do 5 dnů. Nymfa druhého řádu se vyvíjí po dobu 8 dnů, poté se stává dospělým hmyzem.
 4. Zralý člověk. Připraveno k reprodukci na konci posledního moltu. Proces páření nastává první den po transformaci nymfy.

Jak se dostat vši

Léčba pedikulózy u dětí by měla začít okamžitě. Po objevení nití u dítěte je lepší poradit se s dermatologem. Hlavním léčebným režimem je leptání dospělého hmyzu látkami obsahujícími insekticidy nebo mechanické odstraňování vší a jejich larv. Sekvence terapeutických opatření je následující:

 • hlava dítěte je ošetřena pedikulicidním prostředkem po určitou dobu, poté je omyta;
 • kovový tvrdý hřeben se pečlivě česal, aby odstranil mrtvé nitky a vši;
 • při vysokých teplotách jsou klobouky a oděvy dítěte, stejně jako ložní prádlo, umyty nebo tráveny;
 • o týden později se provádí opakované ošetření k ničení přežívajících larv.

Často, poté, co se zbavili nití a dospělých parazitů, je nutné léčit následky jejich životně důležité činnosti: abscesy, vředy, alergie. Přípravy na takovou terapii jsou také předepsány lékařem. Někdy je léčba účinků pedikulózy déle než odstranění nití a vší. Souběžně s léčbou dítěte je třeba přijmout opatření k ochraně zbytku rodiny před infekcí. Chcete-li to provést, musíte zastavit přímý kontakt s infikovanými (hry, objetí, polibky).

Domácí ošetření

Bez ohledu na zvolený lék se léčba pedikulózou provádí podle jednoho schématu. Algoritmus jednání rodičů doma:

 1. Před zahájením léčby je třeba testovat lék, aby se vyloučila možnost vývoje alergických reakcí. K tomu by mělo být malé množství léku aplikováno na oblast loktem dítěte po dobu 1,5 hodiny, během níž by mělo být sledováno celkové zdraví dítěte a stav jeho kůže.
 2. Pokud nejsou alergie na lék pozorovány, měli byste pokračovat v léčbě hlavy, která se udržuje na dobře větraném místě. Zvolená látka je rozložena po celé délce vlasů. Některé přípravky se aplikují na suché prameny, jiné na důkladně vysušené a vysoušečem vlasů. Aby se zabránilo chemickým složkám na sliznici nebo na čele dítěte, noste ochranný štít.
 3. Po nanesení léku je hlava pokryta polyethylenem, aby se vytvořil skleníkový efekt. Nástroj se stará na hlavu od 15 minut do několika hodin podle doporučení výrobce.
 4. Po uplynutí předepsané doby se směs opláchne vodou, načež se hlava opláchne roztokem octa. To pomůže rozpustit lepivou hmotu, s níž jsou nity připevněny k vlasům.
 5. Poslední fáze práce - nejvíce monotónní a dlouhá, soudit podle recenzí rodičů. Propletením s častými zuby jsou mrtvonožci, larvy a dospělí pečlivě vyčesáni.

Mechanická cesta

Nity u dítěte jsou někdy odstraněny bez použití insekticidních léků. Někteří rodiče dávají přednost pouze mechanické metodě s použitím běžného nebo elektrického hřebene, který lze snadno zakoupit v každé lékárně. Při výběru je třeba se spolehnout na některé nuance:

 • zkontrolovat špičku zubů: čím více jsou zaoblené, tím méně postižená dětská kůže bude při kontaktu s nimi zraněna;
 • zvolit délku zubů podle délky a tloušťky vlasů dítěte;
 • Dbejte na vzdálenost mezi zuby - čím menší, tím lépe;
 • vybírat hřebeny s kovovými zuby, protože plast je pružný a dovolí muže a vši;
 • pro léčení dítěte je lepší nezískat elektrické hřebeny, protože délka zubů je malá a možné elektrické rázy budou příliš citlivé na hlavu dětí.

Můžete se zbavit parazitů několika pálivinami. Tento proces bude účinný, pokud budete dodržovat určitá pravidla:

 • mokré vlasy - tím se zvýší viditelnost nití;
 • předem vyčistěte vlasy a malý hřeben, abyste rozdělili prameny;
 • začněte česání s chrámy;
 • pokořte si vlasy, od kořenů až po konce (na sobě), držíte hřeben nad pramenem;
 • vyjměte česané vlasy vlasovým vlasem ze zbytku vlasů;
 • Po každém ošetření opláchněte hřeben ve vodě zředěné octem.

Přípravy

Lékárny nabízejí mnoho různých druhů ošetření vší vůni. Všichni ve vlasech účinně odstraňují šampony, krémy a masti. Dokonale napomáhá ošetření hlavy insekticidním sprejem, aerosolem nebo lotionem. Anti-pedikulózní léky jsou klasifikovány na základě účinné látky, která ovlivňuje parazity:

 • drogy Knicks, Medifox, Nittifor - zničí nervový systém vší, což vede k paralýze a smrti;
 • Insekticidy Benzylbenzoát, Paranit, Para plus plus - pronikají přes chitinovou membránu parazitů, se hromadí v toxických koncentracích a způsobují smrt larv a dospělých.

Mezi nejoblíbenější prostředky rodičů patří emulze a jiné kapalné přípravky. Dostupné léky pro pedikulózu:

 • Dehtové mýdlo. Vytvořeno na základě břízy dehtu, který má dezinfekční, regenerační, antipruritické, anestetické vlastnosti. Mýdlo má velmi nepříjemný zápach, který odpuzuje hmyz po dlouhou dobu po ošetření. Jedna ze složek dehtu je fenol, poté, co se vši dostanou na kůži, jsou ponechány spáleniny a benzen, který je také součástí, zabíjí nervová centra nití. Proces léčby pedikulózy je jednoduchý: omyjte vlasy pravidelným šamponem a opláchněte. Pak dehtová mýdla pěnou na vlasy a nechá se 15 až 40 minut. Pak je hlava umyta tekoucí vodou a česaná s hřebenem.
 • Pedilin. Emulze pro děti, obsahující jako součást malathionu látku náležející do skupiny insekticidů. Jedná se o nervový jed, který při styku s parazity paralyzuje a zabíjí je. Pro ošetření pokožky hlavy dítěte je nutné vlasy navlhčit velkým množstvím emulze a vyčistit je do bavlněného tampónu. Po ošetřované ploše je potřeba 3-5 minut pokrýt šátek, pak opláchnout preparátem vodou a pečlivě pokrýt prameny hustým hřebenem. V případě potřeby se postup opakuje po dni.

Šampony pedikulózy

Pro léčbu pedikulózy rodiče zpravidla nakupují šampony. Jejich výhodou je snadné použití. Nejoblíbenější dětské šampony proti všem a všicím:

 • Anti-bit. Pro ošetření pedikulózy se aplikuje na kořeny mokrých vlasů, třepe se 3 minuty, pak se odmyje. Postup se provádí dvakrát. Při použití šamponu se mohou objevit nežádoucí účinky: erytém, otok, pálení, svědění, vypadávání vlasů. Kontraindikací je použití léku v případě přecitlivělosti na složky.
 • Sifax. Chcete-li se zbavit ektoparazitů, šampon je aplikován na vlhké vlasy po dobu 10 minut. Poté je nutné znovu navlhčit hlavu a přípravek intenzivně protřepat. Po vymytí šamponem teplou vodou. Postup se opakuje po dni, poté po 7 dnech. Během aplikace šamponu se mohou objevit alergické reakce: erytém, pruritus. Tuto lék nelze použít k přecitlivělosti na složky a v raném věku dítěte (až 2 roky).
 • Hygia. Vysoce účinný šampon současně zničí vši a šupiny. Způsob aplikace je jednoduchý: ošetření mokrých vlasů, ponechání po dobu 20 minut, opláchnutí tekoucí vodou, hřeben s hřebenem. Možné vedlejší reakce: vyrážka, svědění na místě aplikace. Kontraindikace k použití: porušení integrity kůže, zánět, věk do 5 let, zvýšená citlivost na složky.

Lidové prostředky

Odstranění lidských návykových látek zahrnuje použití levandule nebo čajového stromu, odvzdušnění drsnosti, petrolej, peroxidu vodíku nebo jednoduchého oholení. Nejúspěšnější lidové recepty:

 • Chemerichnaya voda. Jedná se o směs vodné a alkoholové tinktury Chemeritsa Lobel, která se prodává v lékárnách. Pro zničení vší tinktury s vodou se zředí v poměru 1: 1. Aplikujte výrobek na celou délku promytých vlasů, poté nasaďte plastový sáček a nechte 20 minut. Pak se směs nejprve promyje tekoucí vodou a poté šamponem.
 • Brusinková šťáva. Stlačování šťávy z bobulí musí být bezprostředně před použitím. Aplikujte na umyté a mírně vysušené vlasy po celé délce a pokožku hlavy 20 minut. Zakryjte čepičkou a pravidelně hněte. Pak se umyjte, mírně suchý s ručníkem, pečlivě si česněte vlasy hustým hřebenem.
 • Cesnaková maska. Pro vaření je třeba hýbat pár stroužků česneku s mixérem. Vzniklá vzácná hmota se nanáší na pokožku hlavy, rozprostírá se na vlasy a nahoře nasadí sprchový uzávěr. Po 2 hodinách by měla být maska ​​omyta vodou, na vlasy nasypána nějaká rostlinná tužka a důkladně je vyčesat hřebenem. K odstranění nepříjemných prachových pramenů lze opláchnout slabým roztokem octa.

Prevence

Mnoho rodičů čelí problému vši u dítěte, protože dítě v mateřské škole a ve škole je neustále v úzkém kontaktu se svými vrstevníky. Odstranění parazitů je náročný úkol, takže je třeba přijmout preventivní opatření k prevenci pedikulózy. Patří sem:

 • vyhýbat se kontaktu s lidmi a dětmi žijícími v nehygienických podmínkách;
 • používejte pouze osobní klobouky, gumové pásky, kolíky, štětce;
 • pravidelně umyjte oblečení (ložní prádlo a ložní prádlo) při vysokých teplotách;
 • pravidelně umyjte hlavu dítěte insekticidními šampony pro prevenci výronů a vší.

Nejúčinnějším prostředkem léčby jsou všičky.

První září je nejen počátkem školního roku, ale také časem pravidelných inspekcí dětí na přítomnost vší. Pokud je alespoň jedno dítě infikováno těmito ektoparazity v blízké dětské skupině, pak se všechny děti nebo teenageři brzy začnou svědit. Pediculóza je samozřejmě extrémně nepříjemná, ale není důvod k panice a vzrušení. Zbavte se krve sání hmyzu pomůže moderní farmakologické léky, současně ničí nits a dospělé. Všichni u dětí zmizí po dvojitě léčených lécích proti pedikulóze.

Když zastrčíte vlasy na obyčejnou stolní lampu, vši a nití mihnou lehce.

Odkud pocházejí vši

Životní cyklus vší je něco přes tři týdny. Ale v tak krátké době má žena čas položit asi sto vajec. Mladý hmyz se z nich vylíhne, který je již za týden schopen aktivně se množit. Proto je nemožné si u dítěte všimnout ektoparazitů - každý den dítě bude svědčí stále intenzivněji. Neexistují žádní rodiče, kteří by se nezabývali otázkou, kde se vši objevují u dětí. Odpověď je důležitá nejen při léčbě pedikulózy, ale také při prevenci reinfekce.

To je zajímavé: Až dosud existuje názor, že hmyz napadá silné emocionální zážitky nebo vzácné mytí vlasů. Toto prohlášení nemá žádný vědecký základ, je nepravdivé.


Hmyz může být na vlasy dětí pouze jedním způsobem - plazit se z hlavy jiné osoby. Infekce je možná, pokud používáte společný hřeben, vlasy, elastické pásy. Děti, zejména dívky, si mohou vyměňovat klobouky, panamu, šály pro kování, které také způsobují vývoj vši. Nejvíce vzácná domácí metoda přenosu hmyzu z člověka na člověka je na veřejných místech:

Typický obrázek pro zahradu nebo školní třídu - jedno dítě ukazuje novou hračku nebo gadget a děti se na ní přeplněly. Během kontaktu hlav s infekcí dochází k infekci. Pokud jsou vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny vąechny příčiny, neměli by se důvody hledat při nedodržování pravidel osobní hygieny. Až dosud maminky a taťky, když zjistí parazitický hmyz, mají pocit hanby a radši o tom neinformují ošetřovatele či třídního učitele. Předpokládá se, že vši infikují pouze děti žijící v marginálních rodinách, v nichž je rodičovská kontrola depresivně nízká. Lékaři vysvětlují, že se hmyz cítí skvěle za všech okolností:

 • na čistých vlasech je snadné fixovat vejce (nits) a je mnohem pohodlnější propíchnout vypranou pokožku proboscisem pro extrakci čerstvé krve;
 • špinavé a zamotané vlasy jsou ideálním prostředím pro aktivní reprodukci, protože se v nich můžete skrýt a maskovat kožní svrbení z uhryznutí pod příznaky seborrhy.

Nejtěžší věc pro rodiče dívek. Za prvé, vousy se snadno drží na dlouhých vlasech. Za druhé, chlapec může prostě oholit hlavu a dokončit léčbu.

Jak se projevuje pedikulóza

Podezření na pedikulózu u dítěte, nezkušené rodiče po dlouhou dobu hledají známky hmyzu na hlavu dítěte. Kontaktování zdravotnického zařízení by pomohlo rychle diagnostikovat nemoc a podniknout kroky k jeho odstranění. Kancelář dermatologa je vybavena speciálními žárovkami, které vydávají fluorescenční světlo. Když ukazujete přístroj na vlasy, dospělí a larvy se změní na modrou. Dokonce ani doma není těžké odhalit hmyz sání krve z důkladné studie vlasů. Zde jsou hlavní náznaky vši u dítěte:

 • při kousání přes kůži hmyz vytváří sliny, které jsou toxické pro lidské tělo, což zabraňuje srážení krve. Pod jeho vlivem se vyskytuje závažné svědění - jeden z výrazných symptomů vší hlavě;
 • po produktech životně důležité činnosti vší na kůži, erytémy, váčky, papule se rychle tvoří. Vypadají jako malé červené otoky a někdy jsou zobrazeny modravými modrými skvrnami;
 • když viděné prameny mohou být skryty jako mastné lupy. Pokus o odstranění bělicích šupin od vlasů však nepovede k dosažení požadovaného výsledku. Nit je pevně spojen se speciální látkou, kterou produkuje hmyz;
 • pokud se podíváte na vlasy po dlouhou dobu, můžete zachytit pohyb vši na pokožce hlavy. Neustále hledají neporušené oblasti pro nasycení krve. Dospělí jsou nažloutlé-hnědé barvy a když se na ně vznášíte, může obyčejná stolní lampa mírně svítit.

Pokud se vám podařilo odstranit živé nitky z vlasů, pak když se stlačíte mezi nehty, vytváří ostré charakteristické praskání. Mrtvé vejce nebudou "klepat" a jejich detekce nepřímo indikuje spuštěnou pedikulózu.

Známkou nákazlivé patologie je i pokožka pokožky hlavy. Jejich edém a silné zarudnutí sousedních oblastí signalizují bakteriální infekci, která se spojila (stafylokoková, streptokoková), což vyžaduje naléhavou další léčbu.

Upozornění: Pokud není léčba pedikulózou provedena nebo nepřináší pozitivní výsledek, pak po krátkém čase erytém a papule budou mít formu chronické dermatitidy.

Mnoho rodičů v bohatých rodinách jednoduše nemůže uvěřit, že jejich dítě má vši. Proto, když dítě stěžuje na závažné svědění, opláchne si hlavu znovu, což usnadňuje hmyzu provádět všechny životně důležité procesy. To vede ke ztrátě chuti dítěte, nervovým poruchám, problémům se spánkem. Pedikulóza je zpravidla diagnostikována během pravidelných vyšetření zdravotnickým personálem v dětských zařízeních.

Léčba

Lékárníci a lékárníci v lékárnách často slyší stížnosti zákazníků ohledně neúčinnosti léčby pedikulózy nejmodernějšími a dražšími léky. Samozřejmě existuje malá šance, že tento konkrétní nástroj nebude vykazovat terapeutickou aktivitu, ale je minimální. Obvykle rodiče zanedbávají číst připojenou k balení s anotací s rozstřikem nebo roztokem. Po zpracování vlasů jednou, a pak při kontrole bez nalezení živého hmyzu, považují problém vyřešen. Není divu, že po pár týdnech dítě začne znovu hřebenat hlavu.

Doporučení: žádný nástroj protivopedikuleznuyu není schopen zničit všechny vší a jejich vejce po jedné aplikaci. Za týden se objeví mladý hmyz z živých nití, což vyvolá nové kolo negativních příznaků infekce.


Použití léku může být v důsledku reinfekce neúčinné následujícím způsobem:

 • bez uvedení vedení dětské instituce na vědomí zjištěných vší rodičů hrozí riziko, že odeslané dítě bude odesláno do mateřské školy nebo školy. Je možné, že další děti jsou stále infikovány;
 • Maminky a tatíčky rádi hrají s dětmi, políbí a obejmu je. Při blízkém kontaktu existuje vysoká pravděpodobnost vzniku rodičovské pedikulózy. Mohou znovu infikovat zdravé dítě.

Ve snaze zastavit šíření krve nemocného hmyzu v rodinném kruhu se často provádí léčba preparátů peticulózy zvířat. Tato metoda prevence způsobí pouze alergickou reakci u kočky nebo psa, neboť vši na živých zvířatech nežijí.

Lidové prostředky

Často jsou rodiče v rozpacích kontaktovat lékárnu s choulostivým problémem, jak se domnívají, že lidové léky jsou používány k léčbě pedikulózy. Na internetu najdete různé způsoby léčby vší vůle u dětí. Využívá se éterické oleje, cibule odlupování a dokonce i brusinkový džus. Není divu, že taková "terapie" trvá velmi dlouho a končí návštěvou lékárny nebo nemocnice. Mezi nejčastější metody léčby lidmi patří následující:

 • Kerosene. To je těžké uvěřit, ale tato metoda osvobození se stále používá. V nejlepším případě má terapeutický účinek, i když společně s hmyzem sejícím krví se dítě zbaví většiny vlasů v důsledku celkového poškození žárovek. V nejhorším případě lékaři diagnostikují závažné popáleniny kože, akutní alergickou reakci nebo celkovou intoxikaci těla dítěte s jedovatými kerosenovými sloučeninami;
 • Ocet. Tabulkový ocet je populární léčbou pedikulózy, ale je neúčinný. Pozitivní výsledek je možné dosáhnout pouze kombinací oplachovacích vlasů se zředěným octovým olejem a častým česnutím nití a živého hmyzu. Mrtví dospělí nejsou přítomni kvůli neschopnosti potravinového produktu zabít vši.

Radikální lidové metody, jak se zbavit hmyzu, také zahrnují použití barviv na vlasy s agresivními chemickými sloučeninami nebo akordy, žehličky, vyhřívané vlasové válečky. Takové techniky vyžadují spoustu času, úsilí a zdraví jak od dětí, tak od rodičů.

Mechanické metody

Co dělat, když se všichni objevují u dítěte - co nejčastěji kartáčujte vlasy. Správné provádění tohoto postupu 1-2 krát denně přináší velmi dobré výsledky. Véčka vejce kombinuje s vlasy lepkavou a velmi odolnou látkou, která jim brání v oddělování. Před česáním vši a nití důkladně opláchněte zámky libovolným kyselým roztokem. V tomto případě bude užitečná brusinková šťáva a slabé (1-2%) ředění jablečného nebo stolního octa. Po opláchnutí lze postup zahájit za 15-20 minut. Během této doby bude docházet k změkčování a částečnému rozpouštění adhezivního prostředku, který drží nitě společně s vlasy. Jak kombinovat vši:

 • pod vlasy by se měla rozložit lehká tkanina nebo tlusté listy bílého papíru;
 • pro česání potřebujete použít speciální hřeben, který se prodává v lékárně nebo obchodě s hygienickými potřebami;
 • česání musí začít od kořene, postupně se přemísťovat ke špičkám;
 • hřeben musí být neustále opláchnut, aby se zbavil nití nahromaděných mezi zuby a živými všemi.

Papír nebo hadřík s hmyzem by měl být složen a popálen, pokud je to možné. Bez ohledu na to, jak pečlivě dochází k česání, existuje vysoká pravděpodobnost, že na vlasy dojde k výskytu opakovaných infekcí. Nejlepším výsledkem je manuální odběr vzorků hmyzu a vajec, následovaný ničením. Mohou být rozdrceny mezi nehty nebo spuštěny do nádoby s vodou. Tento postup trvá hodně času, takže dítě by mělo být rozptýlené tím, že čte nebo se dívá na oblíbené karikatury.

Chcete-li začít odstranění nits by mělo být s chrámy a krk. Na tomto místě je tenká a jemná kůže, která se snadno skrývá všemi všemi. Při pečlivém vyšetření každé vlasy je třeba pečlivě oddělit vajíčko a opatrně je posunout. Tímto způsobem se zkoumá celá hlava dítěte.

Tip: Pokud kombinujete tuto techniku ​​s použitím anti-pedikulentních léků, můžete se rychle zbavit nití a vši.

Farmakologické léky

Při nákupu léků na léky proti všem lékům pro děti byste měli zvážit omezení věku. Například populární lék Para Plus není určen k léčbě dětí do 2,5 měsíce. Pedicukleární léky jsou k dispozici ve formě sprejů, šamponů, lotionů, roztoků. Obvykle jsou všechny produkty aplikovány na suché vlasy a rovnoměrně rozloženy pomocí hřebene. Po určité době uvedené v anotaci se lék důkladně umyje proudem teplé vody. K posílení terapeutického účinku můžete opláchnout vlasy slabým roztokem octa a opatrně vyčistit mrtvý hmyz.

Upozornění: Nepokrývejte vlasy celofánem nebo nechte výrobek delší, než je uvedeno v návodu k použití, v naději, že se zvýší terapeutický účinek. To může způsobit alergickou reakci nebo symptomy obecné intoxikace těla.

Při nákupu nějakého léku na zničení vši, rodiče, nejprve přečtěte barevné nápisy na obalu. Výrobci často uvádějí, že produkt, který produkují, okamžitě ničí vejce a dospělého hmyzu. Jedná se pouze o obyčejný reklamní trik - dokud není lék syntetizován s podobnou účinností. Pokud by výpověď producentů odpovídala realitě, pak by nebylo vyžadováno žádné další ošetření vlasů. A v každé anotaci k nápravě proti pedikulóze je indikována potřeba znovu aplikovat lotion nebo roztok po 5-7 dnech.

Následující léky patří mezi nejaktivnější léčebné léky pro děti:

 • Plný Marx. Roztok obsahuje isopropylmyristát a cyklomethikon, který má výrazné anti-pedikulární vlastnosti. Obal je vybaven speciálním hřebenem pro česání hmyzu a mrtvého hmyzu;
 • Medfoks. Produkuje se ve formě koncentrátu, který se před použitím zředí vařenou vodou. Jednou z výhod je možnost použití drogy u dětí od 12 měsíců;
 • Pedikulen. Lotion obsahuje ethylalkohol a anýzový esenciální olej. Látka má specifický zápach a přítomnost bylinné složky umožňuje používat nástroj pouze pět let;
 • Paranit. Šampon obsahuje čirol, který má dehydratační a dusivou aktivitu proti všem dospělým všem;
 • Veda Levné a účinné s permethinem a dalšími přísadami, které zabraňují agresivnímu vypadávání vlasů před poškozujícími vlasy;
 • Pedilin. Časově testované léky proti pedikulóze s malathionem, látka, která je silným insekticidem;
 • Pár plus. Vysoká účinnost spreje je zajištěna kombinací tří aktivních složek - malathion, permethrin a piperonyl butoxid.

Všechny výše uvedené nástroje jsou schopny rychle a účinně zničit parazitní hmyz. Ale je nejlepší rozhodnout, co odstranit vši od dítěte, ošetřujícího dermatologa. Vyberou přípravek podle věku dítěte a jeho zdravotního stavu.

Doporučení: Po zotavení umyjte ložní prádlo, šaty, šátek a dětskou čepici v horké vodě. Pokud je to možné, je nejlepší se zbavit štětců, vláken a gumových pásů, aby nedošlo k opakované infekci.

Co dělat, pokud má vaše dítě vši: pedikulóza u dětí a 13 způsobů, jak se vyloučit

Za prvé, nemějte paniku! Je třeba zjistit, zda dítě obsahuje přesně vši, ale neoplachuje pokožku hlavy. Pokud sami nedokážete porozumět, kontaktujte vaše kliniku pediatrku, kde určitě potvrdíte nebo popřete diagnózu pedikulózy. Teď se podíváme, jestli jsou všichni ve všem všichni všichni, co dělat, proč jsou zapnuty, kdo je nits, proč je takový problém často v dětských skupinách, než léčit tuto nemoc.

Něco málo o vši

Hlava vousy je forma lidské vousy. Žije na hlavě, dospělí mohou žít v knírku a vousu. Existují ženy a muži. Žena žije přibližně 1 měsíc a dávkuje až 5 vajec denně. Vaječná vší hlavička nazývá nits. Zůstává viset na základně vlasů, když mladá koňovitá opustí vejce po pubertě, což trvá až 10 dní u hmyzu.

Parazité se pohybují poměrně rychle, během jedné minuty pokrývají vzdálenost asi 25 centimetrů. Krmit se krví a kousat pokožku hlavy, což způsobuje nepohodlí ve formě svědění, pálení.

Příznivá teplota pro reprodukci a životnost je přibližně 28 stupňů Celsia. Tato teplota je přibližně na naší pokožce hlavy. Při teplotách pod 12 stupňů přestane ukládání vajíček u samičky a při teplotách nad 44 stupňů zemřou jednotlivci.

Kde a za jakých podmínek se můžete nakazit?

Často se infekce u dětí vyskytuje v přeplněných skupinách - to jsou mateřské školy, školy, internátní školy, školy raného vývoje. U dětí je pedikulóza nejčastěji kontaktována klobouky (klobouky, čepice, kapesníky), jiné oblečení a osobní předměty, jako jsou ručníky, ložní prádlo, polštáře, kartáčky na vlasy, vlasy, vlasové pásky pro dívky.

V dětství dochází k infekci všemi, jako je nedodržování osobní hygieny, méně často než u dospělých.

Jak pochopit, že dítě má vši?

Zvažte první příznaky:

 1. Svědění. Vystupuje častěji za ušima, na zadní straně hlavy, na krku. Tato oblíbená lokalizace parazitu je způsobena vyšší teplotou v těchto oblastech. Svědění je alergická reakce na kousnutí a sliny, které se vylučují hmyzem. Zpravidla se projevuje nejdříve po 10 dnech po infekci, protože do této doby počet dospělých dospělých dosáhne velkého počtu, což znamená více kousnutí a více slin.
 2. Přítomnost vši ve vlasech. S velkým množstvím hmyzu as dobrým osvětlením je můžete pozorovat pouhým okem. Ale často nejsou viditelné, protože velikost parazita je malá, od 2 do 4 mm a rychlost jejich pohybu je velká.
 3. Přítomnost nits na kořenech vlasů. Nits a jinak jsou vejce parazita podobná sezamovým semenům bledě žluté nebo bílé barvy. Často se potýká s lupinami. Když zralý jedinec opustí vajíčko, zůstává viset prázdný, asi 1 cm od kořene vlasů.

Léčba

Dnes v lékárnách existuje spousta nástrojů pro boj s pedikulózou. Takové prostředky se nazývají insekticidní. Některé jsou určeny pouze pro zpracování oděvů, jiné mohou být také použity pro osobní hygienu.

Pro léčbu dětí lze použít:

 • aerosoly;
 • spreje;
 • šampony;
 • Elektrické hřebeny;
 • lidové prostředky.

Aerosoly

Pro ošetření ložního prádla a oděvu můžete použít aerosoly jako "Pair-plus", "A-steam".

 1. A-Par aerosol nezanechává skvrny na oblečení. Po zpracování to nepotřebuje následné mytí, stačí jen dobře větřit a umyjte pouze 2 až 3 dny po nanesení spreje.
 2. Lék "Para-plus" je také účinný při ničení nití a vší. Stříkat přímo na pokožku hlavy a vlasy, nechat 10 minut, aniž by pokrývaly vlasy. Není nutné držet lék na hlavě déle, aby nedošlo k chemickým popálení pokožky hlavy. Po vymytí aerosolu běžným šamponem a vykrajování s častým hřebenem. Hřeben se koupí odděleně od drogy.

Spreje

 1. LiceGuard Spray je ideální pro děti od narození. Výhodou léčiva je jeho netoxicita, nepřítomnost nepříjemného zápachu. Léčivo je vhodné pro denní použití jako profylaktické činidlo. Vzhledem k nepřítomnosti chemických látek v jeho složení je účinnost nižší než například v aerosolu Para-Plus. Výrobek se aplikuje na suché vlasy, poté se česne s hřebenem (připevněným k spreji). Po aplikaci není nutné vypláchnout. Nevýhody léku v jeho nízké účinnosti (nekoná na nits) a vysoké náklady. Ale jako preventivní a nejbezpečnější prostředek (může být použit pro kojence) je droga ideální.
 2. Pedikulen-Ultra. Tato společnost má v řadě také pleťové vody a šampon. Léčba je aktivní ve vztahu k prsům a dospělým, nevyžaduje opakovanou léčbu po 7-10 dnech (pokud se nejedná o masivní lézi). Zničí vši a výhonky s třeskem. Léčí poměrně levné prostředky - 300 - 400 r pro 150 - 200 ml přípravku. Nevýhodou je jeho toxicita v důsledku přítomnosti chemických látek v kompozici. Proto je u dětí s alergiemi, dermatologickými onemocněními, dětmi mladšími 5 let (pro sprej a pleťové vody), až 3 roky (u šamponů), těhotných a kojících zvířat kontraindikováno. Použijte následující postup. Sprej, šampon nebo lotion rovnoměrně rozložené na vlasy (předem navlhčené). vtírání do pokožky hlavy. Poté položte čepici a nechte ji 30 minut, potom ji umyjte teplou vodou a poté umyjte hlavu běžným šamponem. Po umytí hlavy je hřeben odebrán a hroty jsou odstraněny. Hřeben je také připojen ve stejném balení s produktem. Pokud jste dosáhli požadovaného účinku, můžete léčbu opakovat až po 7-10 dnech.
 3. Tady. Méně toxické než jeho analogy. Je však povoleno pouze od 3 let. Efektivní proti vši. Na prvních hodinách nefunguje vždy, což vyžaduje opakované použití. Zahrnuje hřeben. Pro 50 ml postřiku poskytněte přibližně 200 - 300 rublů. Nastříkejte na suché vlasy, dokud se nezmizí z přípravku, nechte 45 minut a okamžitě vyčistěte hřebenem a teprve poté omyjí přípravek a omyjte hlavu šamponem. V případě potřeby se postup opakuje po týdnu.
 4. Paranit. Mírná droga. Netoxický. Povoleno od 3 let. Nevýhodou je slabý účinek na nits a mastnou kompozici, která snižuje praní. Aplikujte na vlasy a nechte 15 minut, poté se umyjte a vyčistěte hřebenem. Postup se opakuje po 7 až 10 dnech. Cena za stříkací soupravu (100 ml) a hřeben bude přibližně 500 - 600 rub.

Šampon

Všechny výše uvedené léky jsou dostupné také ve formě šamponů. Zvažte ještě několik značek šamponů vši a šupin:

 1. Pedilin. Toxický, má štiplavý zápach. Schváleno pro použití od 2 let věku. Efektivní při ničení nití a vší. Rozložte rovnoměrně na mokré vlasy, nechte 20 minut, pak se umyjte a vyčistěte hřebenem. Pokud šampon přichází do kontaktu s očima a sliznicemi, okamžitě ho opláchněte tekoucí vodou. Cena za láhev šamponu o objemu 100 ml bude asi 200-300 rublů.
 2. Hygia. Vysoce účinná léčiva. Méně toxické než jiné. Působí na dospělé i na nits. Schváleno pro použití od 5 let věku, má příjemný vůni meruňky. Aplikujte na mokré vlasy, nechte 20 minut, pak opláchněte, vlasy vyčesané hřebenem. Můžete použít pouze pro ošetření, protože prevence tohoto nástroje není vhodná. Cena za 120 ml šamponu je asi 170 - 250 rublů.
 3. Veda-2. Povoleno od 5 let. Působí nejen na vši, ale i na roztoči roztočů. Aplikujte na mokré vlasy, namaďte se do vlasových kořenů. Šátek nebo čepička se zapíná. Doba expozice - 30 - 40 minut. Po opláchnutí vodou by měla být hlava omyta šamponem a vyčesána mrtvá nití a vši. Náklady na asi 160 rublů na 100 ml léku.

Charakteristickým znakem šamponů je to, že při mýdlování pokožky hlavy se může droga dostat do očí a sliznic dítěte, buďte opatrní.

Elektronický hřeben RobiComb

Pomocí hřebenu se můžete bezpečně zbavit patogenu. Principem působení je účinek elektrického impulsu na vejce nebo samotný patogen, což vede k paralýze a smrti. Metoda je tedy nejbezpečnější, protože na tělo dítěte neexistuje žádný toxický účinek.

Ale ne vždy, jak efektivní. Pokud je infekce masivní, hřeben se nemusí vypořádat jako s nezávislými prostředky. Emisní cena - od 2000 rublů. Doporučuje se získat, pokud pracujete na stupních dětských skupin (internátní školy, tábory, mateřské školy).

Lidové prostředky

Povolené prostředky pro domácí použití:

 • dehtové mýdlo, šampony;
 • olej z čajovníku, muškáty;
 • infuze bylin.

Nezapomeňte, že všechny tyto metody jsou neúčinné a častěji se používají jako profylaxe infekce než při léčbě pedikulózy.

 1. O dehtovém mýdle a šampónu víte téměř všechno. Tar - je přirozená antiseptika, nejčastěji se těží z březové kůry. Při přidávání alkálie (mýdlo) působí na hmyz (škodlivý účinek). Současně nikdy nevyvolá chemické spalování pokožky, naopak podporuje hojení pálení a ran na kůži. Šampon, mýdlo má ostrý zápach. Náklady nepřesahují 200 rublů, vše závisí na objemu láhve.
 2. Olej z čajovníku paralyzuje hmyz po určitou dobu kvůli jeho ostrému pachu a struktuře. Je nanesen na pokožku hlavy, nasazen na uzávěr a ponechán po dobu 30-40 minut, po níž je přípravek omyt šamponem, odstraněny kousky. Do šamponu, se kterým si umýt své dítě (jako opatření k prevenci infekce), můžete přidat olej z čajovníku. To platí i pro jiné esenciální oleje (geranium, levandule, rozmarýn, citrón, plantain, máta peprná, cypřiš, hřebíček).
 3. Infuze bylin. Používá se častěji na mytí hlavy, aby se zabránilo infekci (to je nákaza lopuchu nebo elecampane). Byliny trvají na hodinu a pak si umyjí vlasy. Pro léčbu bylinných infuze nejsou vhodné, slabě působí na hmyz. A tato metoda může trvat déle, od několika týdnů po měsíc, aniž by vám zaručila jakýkoli účinek ve formě léku.

Všechny lidové léky, stejně jako specializované léky, mohou způsobit alergickou reakci, ve větší míře se to týká esenciálních olejů a bylinných odvarů.

Závěr

Mělo by být zřejmé, že pokud vaše dítě navštěvuje mateřskou školu, internát nebo dokonce šel do tábora, pak je pro vás takový problém, jako je pedikulóza, velmi důležitý. Není s tím nic špatného. V dnešní době je k tomuto problému dostatek drog. Hlavním úkolem je zahájit zpracování včas. Včasná léčba vás ušetří z dlouhých aplikací finančních prostředků a účinek bude po prvním použití.

Pro Více Informací O Suché Vlasy