logo

Holicí čepele

Moderní muži mají docela štěstí, protože se nemusí potýkat s tím, co musí odstranit nepříjemný strniště z obličeje, jak to muselo udělat většina jejich předků. Rozsah holicích strojků je tak velký, že vybrat nejlepší možnost je poměrně jednoduchá. Ale poměrně častěji zástupci silnějšího pohlaví nevybírají opakovaně použitelné stroje a elektrické stroje - vhodné pomocníky při odstraňování nechtěné vegetace na těle, ale holicí strojky s použitím opakovaně použitelného holicího strojku, který oblékli muži, kteří žili na úsvitu dvacátého století.

Trochu historie

První světlomety na světě viděly světlo koncem devadesátých let devatenáctého století. Tato významná událost se stala díky vynálezci jménem King Camp Gillette, po němž byla jmenována celá společnost. Muž byl první, kdo vyvinul techniku ​​pro výrobu ostří s ostře naostřenými hranami z nejtenčího plechu z oceli. Výrobek okamžitě vytvořil pocit a stal se velmi populární. Jeho hlavní výhodou bylo, že v případě potřeby byla rychle vyměněna a stroj byl znovu ostrý.

Samotná čepel byla navíc relativně levná. Výsledkem je, že holicí strojky s jednorázovými řezacími deskami z nerezové oceli velmi rychle odváděly holicí strojek z trhu a mnozí spotřebitelé se ještě jeden rok nevěřili: proč mají ostří holicí strojky, protože mají skvělou alternativu!

Vlastnosti a výhody

Holicí čepele od okamžiku svého vynálezu a stále se nemění jejich vzhled. Stále je to plochá plechová deska s dokonale ostře ostřikovaným okrajem na obou stranách a otvory, které se instalují do stroje. V závislosti na výrobci se může lišit tloušťka nožů. Produkty pro odstraňování vlasů jsou obvykle baleny v malých papírových obálek. V tomto případě se řezná strana nikdy nedotýká obalu. Obvykle se v balení hodí 5-10 obálek.

Zjevné výhody lopatek zahrnují:

 1. zaručují maximální kontakt s horní vrstvou pokožky;
 2. vysoce kvalitní holení;
 3. minimální procento podráždění

V moderním světě se problematika odstranění přebytečné vegetace na těle týká nejen zástupců silné poloviny lidstva, ale i mladých dám. To je důvod, proč výrobci holičů nabízejí jednorázové modely holicích nástrojů, mužské i samičí. K dispozici jsou také opakovaně použitelné stroje s výměnnými kazetami. Jsou lišící se počtem lopatek a přítomností na vrcholu speciálního pásu pro pohodlné plavecké hlavy.

Jak si vybrat?

Neexistuje jediné pravidlo pro výběr perfektní čepelky a pro to, abyste se rozhodli, budete muset vyzkoušet mnoho možností na svém těle.

Moderní trh pro odstraňování chloupků je plný různých nabídek. Mezi nejoblíbenější firmy patří Gillette, zejména modely "Fusion", "Powe" a "Mach3", TM Venus, Perma-Sharp Super. Domácí výrobci nejznámějších jmen, jako je Schick, Sputnik, Big, produkce Auchan, také nezůstávají. V tak širokém dosahu je obtížné nezaměňovat.

Při nákupu stroje ve tvaru písmene T musíte pochopit, že budete muset otestovat spoustu čepelí dříve, než získáte vhodnou možnost.

Odborníci nedoporučují používat pouze jednu břitovou desku - existují chvíle, kdy se v obalu objevila vadná kopie a názory značky se zhoršily kvůli jednomu neúspěšnému oholení. Rovněž stojí za to experimentovat s obráběcími stroji, protože při výměně holícího strojku se holicí proces úplně změní.

Jak používat?

Ti, kteří se poprvé rozhodli používat klasické čepele pro odstranění chloupků, musíte být trpěliví a ostříhání velmi pečlivě, ale pečlivě. Stroje s opakovaně použitelnými vyměnitelnými kazetami ublížit na sebe je téměř nemožné, ale oboustranné holicí strojky jsou často viníky střihů. Pro mnohé je zpočátku strašlivé vyčistit vlasy jako holicí strojek. Abyste získali jistotu, měli byste se seznámit s pravidly pro používání takové jednotky. Používejte žiletku tímto způsobem:

 1. Hydrataci štětcem hydratujte teplou vodou. Díky tomuto postupu jsou štětiny změkčené a způsob holení přináší větší potěšení. Všechny vlasy se zvedají dobře, což znamená, že holení bude mnohem čistší.
 2. Odstraňte přebytečnou vlhkost z kartáče a na něj naneste krém nebo holicí pěnu. Při lehkých kruhových pohybech se kosmetika aplikuje na oblast, kde bude vegetace odstraněna.
 3. Oholení Stroj by měl být držen na tváři se sklonem asi 30 °. Vezmi ho dolů. Opakujte manipulaci znovu.

Doporučuje se provést několik pohybů na růst štětin a jedna proti - podobná metoda zajišťuje dokonalé oholení.

Proti růstu strniště byste neměli častěji používat holící strojek - hrozí výskyt zarostlých vlasů.

Nezáleží na tom, zda byly zvoleny japonské, íránské oboustranné nacetové čepelky nebo jiná, pokud se nezdá, že jsou falešné.

Jak ostřit?

Pokud se podíváte na žiletku pod mikroskopem, není těžké zjistit, že má zuby. Když je holicí strojek tupý, jsou tyto zuby broušeny a drženy v různých směrech. Pouze ostření obnoví vše do původního stavu.

Pro Gillette můžete brousit speciální brousící stroj, například Razorpit - ořezávač pro holicí strojek všech systémů. Můžete také použít tipy řemeslníků, kteří nabízejí pouze tři způsoby, jak obnovit kazetu stroje Gillette:

 • ostření fólie;
 • kožený opasek;
 • džíny.

Ostření ostré lopatky jednou z těchto metod je poměrně snadné.

Jednou můžete vyzkoušet jednu možnost, jinou dobu - jinou. Čepele Feather také podléhají ostření lidových metod. Ale přesto je lepší použít speciální brusku, která se nazývá - ostří pro žiletky. Ostro ostří nože.

Tipy

Koupit žiletky jak pro domácí značku, tak pro Sputnik a zahraniční Zaza je jen polovina bitvy. Je důležité vědět, jak pečovat o výrobek. Mezi hlavní tipy patří:

 1. Čepel by měl být vždy uložen na čistém místě, protože zdraví jeho majitele přímo závisí na tomto faktoru - hygiena je nejdůležitější. Po použití důkladně omyjte holicí strojek horkou vodou. Předpokládá se, že životnost čepelí závisí na frekvenci mytí ostří. Pokud se holicí strojka ucpne, kvalita odstranění chloupků a ostrost samotné břitové destičky se zhorší. Nejlepším způsobem čištění čepele je vyplachovat stroj pod tekoucí vodou.
 2. Na konci holicího procesu je třeba ostří dobře vysušit. To se provádí pro delší skladování produktu. Nadměrná vlhkost způsobuje vzhled rzi a ostatní části holicího strojku se rychle zhoršují. Proto po použití musí být přístroj vycpán ubrouskem nebo čistým utěrkou.
 3. Pro další ochranu kotouče odborníci doporučují použití speciálních olejů. Tento postup bude vyžadovat pouze několik kapek pojiva. Alternativně můžete produkt vyměnit za základní nebo dětský olej. Kromě toho bude užitečné zpracovávat malé množství alkoholu. Tak je možné sterilizovat a zabránit vzniku koroze.
 4. Nezáleží na tom, jaká je tloušťka čepele a její výroba, hlavní pravidlo dobré práce - její včasná náhrada. Ve většině případů má čepel speciální barevný proužek. Jeho ztenčení je znamením, že výrobek musí být vyhozen. I když se stává, že skupina je vymazána mnohem dříve než se očekávalo. V takovém případě znamená rychlé vymazání pásky, že je špička špatně ošetřena.

Recenze

Na čepelích stejného výrobce existuje řada recenzí - někdo, kterého mají rád, ostatní uživatelé jsou pobouření a říkají, že výrobky jsou hloupé a nefungují dobře. Důvodem pro takové kontroverzní připomínky může být tristní nákup padělků. Pokud kvalita kotouče, pak, zpravidla, nemají žádné negativní recenze. Spotřebitelé jsou zvláště chválí Gillette.

Čepele této značky ideálně posunou a odstraní všechny chloupky na těle, nemají dlouhou dobu dlouhou dobu a můžete je používat po dlouhou dobu, i když cena je mnohem vyšší než u jiných výrobců.

Ale tento bod je kontroverzní, protože jedna čepele Gillette slouží ne méně než pár čepelek jiných výrobků neznámých firem.

Také hraje roli a rysy těla každé osoby. Čím tvrdší jsou štětiny, tím rychleji budou ostří tupé.

Více se dozvíte o holicích nožkách z následujícího videa.

Břitvy a čepelky k nim

Velmi často se stěžují, že je extrémně obtížné nalézt ty nejlepší hole pro holení: některé z nich jsou příliš podrážděné, jiné prostě holí. Pokud by moderní lidé specifikovali, jaké jsou jejich otcové a dědečky, pak by všechny stížnosti zmizely samy o sobě, protože moderní sortiment ostří a holicích strojků je tak vysoký, že se zdá, že nevybírá žádnou obtíž. Mnoho mužů navíc dává přednost výběru elektrických holicích strojků, které jsou nyní v obchodech zastoupeny v obrovské rozmanitosti. Nebudeme provádět hodnocení listů a holicích strojků, praxe ukazuje, že hodně závisí na citlivosti kůže a hustotě růstu vlasů.

Jak to bylo

První žiletky byly vynalezeny koncem 19. století. Je to způsobeno vynálezem vědce se známým příjmením Gillette. Celá společnost byla pojmenována po něm, což je nyní všem známo kvůli hojné reklamě a neuvěřitelnému množství výrobků. Poprvé byla vynalezena nejen žiletka, ale i celá technologie jejího vytváření a broušení. První ostří a holicí strojek způsobily skutečný vzestup emocí a začaly být používány všemi. Nejobvyklejší bylo to, že se kotouče mohly snadno měnit, takže kvalita holení se nezmenšila.

Kromě toho cena kotouče byla tak nízká, že tyto holicí strojky téměř okamžitě odstranily holicí strojek z trhu a nastavily nový trend ve světě holení - což je trend, který je nám dobře znám.

Typy čepelí

Problém holení a výběr dokonalých čepelí je naléhavý úkol nejen mezi muži. Pro ženy, výběr dokonalého holícího strojku k odstranění nežádoucích chloupků je také, i když snadno vyřešen, ale problémem. Téměř všechny společnosti, které vyrábějí holicí stroje, vyrábějí kromě dobře známých holicích strojů s výměnnou kazetou jednorázové holicí stroje.

Pomáháme si vybrat

Neexistuje žádná konkrétní, specifická strategie pro rychlou volbu správného ostří. Nejspolehlivější způsob, jak zvolit perfektní čepel, je, bohužel, testovat spoustu možností na sebe.

Nejpopulárnějším na současném trhu jsou výrobci společnosti Gillette, zejména model "Fusion", "Power" a "Mach3".

Pokud jde o domácí výrobce, firmy "Shik", "Sputnik", "Big" a "Auchan" jsou všeobecně známé. Je zajímavé poznamenat, že domácí výrobce velmi vzácně vzbuzuje zájem mezi většinou spotřebitelů, ale výše uvedené modely holicích strojků však nezasahují do kvality slavných značek. S jistotou, že holicí strojek Gillette je lepší než Sputnik - není možné, které stroje je možné lépe naučit jen v praxi.

T-stroj je nejoblíbenějším typem holicího nástroje. Pravděpodobně kvůli tomu je rozmanitost těchto mlýnů v obchodech tak obrovská.

Zpravidla se poprvé zřídkakdy podaří najít ideální volbu.

Stále více vyměnitelných zákazníků na břicho si všimne, že mezi vyměnitelnými kazetami je závada. Nezapomínejte na to, že byste o svém výrobci značky zkazili svůj názor na jeden případ se špatnou čepelí. Odborníci doporučují nepoužívat jednu kazetu delší dobu.

Pravidla pro používání oboustranných holicích strojků

Pokud jsou obráběcí stroje s opakovaně použitelnými kazetami výrobkem mnoha let tržního vývoje a je prostě nemožné se poškodit, pak se věci občas liší od oboustranných holicích strojků. Tyto holicí strojky jsou často příčinou střihů a ne proto, že jsou špatné, důvodem je spíše, že každý je tak zvyklý na obráběcí nástroje se zavřenými noži, které pomocí dvoustranného holícího strojku jednoduše opakují všechny pohyby z návyku.

Je třeba si uvědomit, že pokud by byla hodnocena zařízení, která by nestranně posuzovala kvalitu holení, měly by oboustranné lopatky vysoké polohy, protože kvalita výsledku holení těmito stroji je uprostřed mezi rovným holícím strojkem a dobrým opakovaně použitelným strojem. Přiložte stroj na kůži je velmi hustá, od prvního přiblížení se odřízne velké množství vlasů. To znamená, že nejlepší holínky pro holicí strojky ve tvaru písmene T jsou otevřené, ale to není bezpečné.

Pokud se stále rozhodnete používat tyto nástroje a důvěřovat dobrému výsledku, navzdory obavám, doporučujeme pečlivě prostudovat pravidla pro používání těchto zařízení. Některé z nich zde ukážeme:

 • Teplé zvlhčení. Před holením navlhčete obličej teplou vodou. Vláknité štětiny způsobují, že je měkčí a ohebnější, ale zdvihne mnohem lépe, holicí strojek je velmi čistý.
 • Krém nebo pěna. Použijte pěnu (nebo krém), pak jemnými pohyby zakryjte tu část pokožky, kterou chcete oholet.
 • Začněte holit. Stroj by měl být prováděn s úhlem sklonu asi 30 stupňů. Považuje se za správné oholení následovně: po několika pohybech nasměrovaných podél růstu štětin by mělo následovat chloupky. Nenosí nože tolik a zvyšuje účinnost a hladkost konečného výsledku.

Může se zdát, že se čepel lépe vyrovnává s vlasy, když se člověk oholeje proti růstu vlasů. To je pravda, ale příliš časté hnutí proti růstu je plné vzhledu zvětšených vlasů.

Ostřeďte ostří

Pokud se podíváte na čepel holicího stroje na vícenásobné čočce nebo mikroskopu, můžete vidět velké množství zubů. Když se čepel stane více tupým, cítíme, že místo řezání vlasů začíná účinek "otřásání", protože zuby ostří jsou odříznuty a "vybočeny" v různých směrech. Proces ostření zcela vrací všechny zuby na svém místě.

Pokud chcete ostřit ostří Gillette, doporučujeme speciální zařízení pro ostření žiletky "Razoprit" - zařízení pro holení všech typů holicího strojku, vhodné pro všechny modely a značky.

Velmi zvláštně (to je překvapující, ale opravdu tak!) Metody ostření ostří, které nabízejí řemeslníci, jsou v mnoha případech mnohem lepší než speciální zařízení. Mezi oblíbené metody pro ostření kazet Gillette jsou tři metody dokonalé:

 • ostření fólií;
 • pomocí koženého pásu;
 • denim.

Jak uložit čepel

Čepele jsou vyrobeny z kovu, během holení přicházejí do styku s tělem a vlhkostí, což znamená, že tyto tenké kovové špičaté desky jsou čas od času ovlivněny vnějším prostředím, což vede k oxidaci a koroze.

Z těchto důvodů má smysl diskutovat podmínky skladování kotouče.

 1. Udržujte čepel pouze v čistém prostředí, kde nemůže prach proniknout. Zaprvé závisí na vašem hygieně a zdraví a za druhé na strukturu samotné čepelky.
 2. Po nanášení umyjte čepel horkou vodou, doba, po kterou bude nůž sloužit, bude přímo záviset na tom.
 3. Po holení musí být nože důkladně vysušeny. To prodlužuje životnost desky několikrát, protože zabraňuje oxidaci.
 4. Volitelné, ale velmi žádoucí: pro držení nože používejte speciální olej. Jen jedna nebo dvě kapky stačí k vytvoření spolehlivého antioxidačního filmu na povrchu desky.

Namísto závěru

Na závěr našeho článku jsme vedli recenzi kosmetičky, která se již dlouhou dobu zabývá čepelemi různých značek.

"Pracovali jsme s mužskými vousy.Po řezání ze spodku krku vždy potřebujete ostříhat zbytkové štětiny.Výrobek se vždy s touto úlohou nejlépe vyrovná, ale vzhledem k tomu, že mladí mistři odevzdali práci bez náležitých zkušeností, rozhodli se používat kazetu Gillette a "Sputnik". Ano, jedna holka Gillette je dost na mnohem delší dobu, ale pokud mluvíme o ceně, jedna kazeta dováženého holicího strojku může stát až tři "satelitní" kazety. tupý a druhá páska Satelit a to je skvělé. "

Top Blades pro T-Razors

Blade-Info blog publikoval recenze více než dvou desítek různých listů pro klasické stroje. Mezi nimi jsou nejoblíbenější výrobky mezi znalci tradičního holení, včetně Feather, zelené "Astra", "Rapier".

Zanechal jsem pár produktů, jejichž přehled ještě není připraven. Prošli testem, zveřejnění které zprávy zůstává otázkou času. Například v blízké budoucnosti se chystám podělit se o své dojmy o Bolzano a Super-Max Stainless.

Existují čepele, které chci kontrolovat, ale ještě je nekoupily. Mezi ně patří japonské Kai a "Zhillett" 7'Clock. Mám podezření, že se mi bude líbit. Neviděl jsem tyto produkty v režimu offline a objednání pouze čepelí pro testování v internetových obchodech není finančně velmi výhodné.
Horní čepele

Podle výsledků testování vytvořilo dvě desítky dalších výrobků nejlepší hodnocení pro nejlepší holicí strojky pro holicí strojky ve tvaru t. Pro hodnocení jsem opustil pouze dvě kritéria: účinnost odstranění štětin a komfort při holení.

Zde je třeba zdůraznit subjektivitu hodnocení a ratingu jako celku. Například pro mě je efektivita přímo úměrná ostrosti: čím je výrobek ostřejší, tím lépe odřízne vlasy. A pohodlí je vyjádřeno v nepřítomnosti nadměrného traumatu a nepotřebných průchodů. Musí zde existovat rovnováha, jelikož je nutno provést další průchod kvůli nedostatečné ostrosti výrobku a zranění nastávají kvůli nadměrné ostrosti.

Horní břitvy pro bezpečnostní břit

Moje osobní preference vypadají takto:

 1. Feather. Japonské "peří" jsou nejostřejší čepele na trhu. Z mého pohledu jsou nejúčinnější. A pohodlí je dosaženo při použití relativně měkkých strojů, například Muhle R89 nebo Merkur 37c. Osobně se mi opravdu líbí způsob, jak se Feather chová v řezačce nožů Merkur.
 2. Zelená "Astra". Už dlouho považuji tento produkt za nejlepší. A teď ji dávám přednost v kombinaci s strojem Muhle R41. Ale v poslední době jsem často oholil svůj sklon, takže v osobním hodnocení jsem upřednostňoval Japonce.
 3. Polsilver Super Iridium. Z hlediska účinnosti a komfortu je Polsilver srovnatelný s Astra. Mnoho znalců klasického holení se domnívá, že jsou téměř stejně dobré jako Feather.
 4. Bic Chrome Platinum. Tento produkt může být nazván zahalenou verzí japonského "pera". Řecko-francouzský výrobek poměrně trochu nedosahuje ostrosti výrobků ze země samuraje. To je trochu horší než ASP podle kritéria pohodlí.
 5. Gillette stříbrná modrá. Velmi dobrá čepelí.
 6. Personna Comfort Coated. Výrobky ze Spojených států se mi zdají velmi efektivní a vysoce kvalitní.
 7. Bluebeards Revenge.
 8. Personna Platinum. Vysoká kvalita a efektivita.
 9. Derby Extra.
 10. Schick Premium.
 11. Gillette Rubie Platinum Plus.
 12. Rapira Platinum Lux.
 13. Satelit Jedná se o příklad vysoce účinných produktů a nadměrné agresivity. S ním se můžete holit čistě, ale je těžké mluvit o pohodlí.
 14. Treet Platinum.
 15. Trig Silver Edge.
 16. Lord Platinum.
 17. Lord Super Chrome.
 18. Super-Max Platinum.
 19. Muhle. Tyto a další čepele německé továrny "Finekhnik" zaujímají místo v druhé desítce ne kvůli špatné kvalitě. Z mého pohledu jsou příliš měkké. Z tohoto důvodu trpí účinnost holení.
 20. Bolzano.
 21. Croma Diamant.
 22. Rapier Superstal.
 23. Bic Astor.
 24. Treet Classic.
 25. Lord Super Stainless.

Pokud nic nezmizí, to jsou všechny čepele, které jsem mohl okamžitě zažít po návratu k tradičnímu holení.

Které čepele pro holení jsou nejlepší z pohledu čtenářů "Blade-info"

Pro mne je velmi zajímavé porovnat můj názor s názory ostatních znalců klasiky. Proto navrhuji, abyste si vybrali ty nejlepší produkty z vašeho pohledu ve formuláři pro hlasování. Mějte na paměti, že jeden nebo jiný produkt musí být hodnocen podle dvou kritérií: efektivita a komfort. Všechny ostatní ukazatele nemusí být zohledněny. Můžete si vybrat až pět odpovědí.

Hlasování je stále otevřeno, takže výsledky se mohou lišit. Pokud si myslíte, že je třeba přidat produkt do tabulky, napište o něm v komentářích.

Jak vybrat žiletky?

Je to snadné, aby si moderní muž si pro sebe zvolil holicí strojek a ostří, protože výrobci po celém světě vyrábějí stroje T, opakovaně použitelné nebo jednorázové, elektrické a dokonce i přímé. Taková odrůda výrazně zjednodušuje život a holicí postupy pro všechny muže. Ačkoli zpočátku proces holení znamenal pouze použití nebezpečných řezných nástrojů.

Dnes je asi 90% strojů v bezpečí, stačí jen pravidelně nakupovat náhradní nože pro holicí strojek, aby se rozšířila jejich funkčnost. Vyměnitelné čepele mohou být vyrobeny ve formě kazet a kazet pro opakovaně použitelné stroje, stejně jako standardní kovové desky pro holicí strojky ve tvaru písmene T s mechanizmem sklápěcí hlavy. Jaké žiletky jsou lepší, jak si vybrat "peří" pro konkrétní stroj, budou projednány dále.

Výběr čepele: co potřebujete vědět?

Na trhu holicích příslušenství a příslušenství nabízí výrobci různé typy kotoučů pro obráběcí stroje a holicí strojky, které se mohou lišit podle několika kritérií. Na prvním místě jsou lopatky měkké oceli nebo naopak agresivní. Ocel pro jejich výrobu u všech výrobců může být odlišná, její kvalita je ovlivněna různými možnostmi zpracování.

Nejběžnějším mylným pohledem mužů je, že nejlepší čepele jsou ostré čepele. Ve skutečnosti to všechno závisí na typu pleti obličeje a na struktuře vlasových knírek a vousů.
Je třeba zvolit nože podle druhu pokožky, například pro citlivou pokožku je lepší upřednostňovat "péry" hypoalergenní a měkké, aby se snížila míra jejich agresivity. Ale pro majitele mastné nebo normální pokožky jsou ostré čepele lépe vhodné, které nebudou vytáhnout, ale řezou vlasy. Nejčastěji jsou čepele vyrobeny z nerezové oceli s různými typy povlaků.

Kromě nerezové oceli jsou čepele vyrobeny z uhlíkové oceli nebo uhlíku a nátěr může být z platiny, teflonu, chrómu, tamperu, keramiky nebo několika různých typů. Někdy existují "peří" pouze z nerezové oceli bez jakéhokoliv povlaku. Mezi nejostřejší ostří patří následující výrobci:

 • Feather;
 • Personna USA;
 • Astra;
 • Polsilver;
 • Personna Izrael;

Při výběru "peří" musí člověk také spoléhat na typ hlavy a typ hřebene holícího strojku, ve kterém budou použity. A hlavní rada odborníků ohledně výběru pro všechny muže by byla snaha experimentovat a určit ideální značku a model čepele pomocí vzorové metody.

Kvalita je nejdůležitější

O tom, jak si vybrat holicí čepel, bych chtěl vědět všechny muže, kteří se pravidelně setkávají s holicími postupy a jejich důsledky. Úspěch holení závisí na druhu stroje a jeho vhodných čepelích, 90% závisí na úspěchu podle vašeho výběru, takže nesprávnou volbou může stát člověk podráždění pokožky, vyrážky, odřeniny a řezy. Kvalita čepelí je jedním z hlavních kritérií výběru, takže úspora lopatek je nepraktická.

Nedávno výrobci a globální značky mužského holicího příslušenství potvrzují skutečnost, že kvalita a cena lopatek se navzájem neodpovídají. Mnoho středních ramen může být ve skutečnosti mnohem kvalitnější než lopatky za vysokou cenu. A dokonce i nejefektivnější a nejkvalitnější nože mohou měnit své vlastnosti pod vlivem takových faktorů, jako je tvrdost vody, kosmetické holicí stroje a samotný stroj.

Nejoblíbenější výrobci a funkce břitvy

Chcete-li zjistit, které holicí čepelky jsou lepší než ty, které jsou nabízeny na trhu, je třeba věnovat pozornost především značkám a značkám od osvědčených výrobců. Jedná se o globální značky Merkur nebo Muhle, stejně jako Gillette nebo Schick, stejně jako Feather a Astra. Nejlepší čepele jsou často dvoustranné, lze je použít pro různé typy strojů. Odborníci nazývají první tři pro výrobu vysoce kvalitních a cenově dostupných "peří".

Gillette

Nejslavnějším a nejvíce proslulým výrobcem holicích strojků a čepelí pro ně je Gillette. Čepele od společnosti Gillette jsou nejčastěji vyjádřeny v kazetách tří listů řady Mach3, stejně jako v kazetách pěti nožů řady Fusion. První byla řada Mach3 lopatek s ultra tenkými lopatkami z vysoce pevných ocelí a DLS povlakem. Druhá série představuje novou technologii, když jsou lopatky umístěny co nejblíže k sobě pro bezpečné holení.

Schick

Schick je součástí světově proslulé značky pánského holicího příslušenství Wilkinson Sword. Díky zavedení nejnovějších inovací ve výrobní technologii byly vytvořeny vysoce kvalitní a dlouhotrvající kazety s čepelí. Jejich výhody spočívají v následujících kritériích:

 • třístupňová technologie ošetření zajistí jednotné účinky na pokožku;
 • kazety obsahují podložku s vitamínem E, lanolinem a aloe vera k mazání pokožky;
 • přítomnost trimru;
 • ochranný systém "SkinGuards";
 • odolný kov a vysoký řezný výkon a další.

Originální kazety s čepelí jsou vyráběny samostatně pro různé typy strojů, různé stupně agresivity nebo měkkosti. Značka Schick se vyznačuje cenově dostupnými cenami ve srovnání s jakostí zboží.

Feather

Značka Feather je založena na dvou neotřesitelných indikátorech - dlouhodobém provozu a maximální ostrosti. Pokud se pečlivě učíte, používejte stroj a nože od tohoto výrobce, můžete se rychle vyrovnat se štětinami, které mají i nejvyšší stupeň tuhosti bez dráždění pokožky. Současně odborníci neposkytují poradenství při používání vrstev Feather pro začátečníky, japonská značka dobře ví o ultratenkých a extrémně ostrých řezných plochách.

Jak ostřit ostří?

K dnešnímu dni praktikuje několik technik pro ostření listů, čímž prodlužuje jejich trvanlivost a zabraňuje předčasnému prohnutí. Nejúčinnější metody jsou následující:

 1. Používejte speciální zařízení, například Razorpit. Je ostření pro všechny systémy nožů, což zajišťuje snadné a účinné ostření řezných ploch.
 2. S pomocí denimu. K tomu je tkanina otočena dovnitř, po níž je kotouč držen v opačném směru, než je tomu při holení. Opakujte pohyb potřebujete 30-40krát.
 3. S koženým páskem. Pás se otáčí dovnitř a pak se provádějí stejné pohyby jako u džínů.

Pokud člověk neví jméno holicího kotouče a jak ho ostřit, můžete kontaktovat odborníky, kteří tuto službu poskytují, a můžete poradit v otázkách z této oblasti.

Řada nožů a péče o ně

Pokud poskytujete holicí strojku a nože správnou péči, můžete prodloužit životnost a zabránit snížení funkčnosti. Odborníci nezjistili viditelný rozdíl mezi péčí o jednostranné nebo oboustranné čepele, které nabízejí přibližně stejná pravidla a požadavky. Většina výrobců holicích strojků a čepelí v pokynech uvádí pravidla skladování a péče.

Jednostranný

Péče o jednostranné nože je méně náročná, protože jejich mechanické poškození je o 50% nižší než u oboustranných modelů. Nejčastěji se tyto listy musí skladovat v plastové krabici, ve které jsou prodávány, nebo v koženém pouzdře, jako je samoobsluha. Listy by měly být skladovány na větraném místě s nízkým podílem vlhkosti vzduchu.

Během holicího nože je důležité pravidelně opláchnout tekoucí teplou vodou, aby nedošlo k ucpání. Před a po holení musí být stroj s lopatkami dezinfikován antiseptickým roztokem. Je zakázáno otírat čepel proti látce nebo jiným materiálům, je sušen přirozeným způsobem. Rovněž je zakázáno zaklepat holicí strojkou s čepem na jakýkoli předmět, protože je to otázka ultratenkých rovin.

Bilaterální

Čím je tenčí žiletka, tím větší je riziko poškození mechanickými účinky. Odborníci doporučují, aby po holení byly mycí stroj a nože uloženy samostatně v demontovaném stavu, pokud jde o zcela kovový nástroj (holicí strojky ve tvaru písmene T). Čepelky se nejčastěji používají 4-8krát, v závislosti na jejich kvalitě.

Během mytí lopatek pod tekoucí vodou je nutné stroj směrovat tak, aby voda proudila ze zadní strany kazety dopředu, po které je stroj otřásán. Dvoubodová holicí strojka může být uložena ve speciálním stojanu, aby se omezil kontakt řezných ploch s jinými předměty. Jakmile se čepele začnou vyrovnávat se štětinami, musí být nahrazeny novými kazetami.

Závěr

V případě, že holicí strojka pod čepelí je vyrobena z kovu, odborníci doporučují používat oboustranné ostrý čepel, ale pro opakovaně použitelné holicí strojky jsou vhodné kazety a kazety s čepelí. Správná volba lopatek pro konkrétní model stroje, jejich optimální použití a kompetentní péče maximalizují životnost nástrojů. Jednostranné a oboustranné čepele mohou být tloušťky 0,1 nebo 0,5 mm, v závislosti na výrobní a výrobní technologii. Dobré nože budou sloužit 4 až 8krát pro rychlé a snadné holení.

Výběr nožů pro břitvy ve tvaru písmene T

Tipy pro přizpůsobení žiletky

Poté, co jste vybrali holicí strojek, musíte se rozhodnout, které oboustranné čepele si musíte koupit. Jejich výběr je stejně důležitý jako výběr holicího strojku.

Za prvé, i když si koupíte absolutně jakékoliv ostří, máte zaručené slušné holení. Přinejmenším bude to o něco lepší, než kdybyste použili jednorázové břitvy nebo obráběcí stroje s kazetami.

Abychom shrnuli, neexistuje tolik rozdílů mezi čepelemi různých výrobců. Jedná se o ostrost, agresivitu, trvanlivost a samozřejmě cenu. Z tohoto důvodu je výběr nožů především závislý na vašich preferencích a na kterých z těchto faktorů je pro vás nejdůležitější. Hledáte nejostřejší ostří na trhu? Chcete uložit? Nebo pokud jste začátečníkem klasického holení, může být pro vás výhodnější najít něco stresujícího a méně agresivní?

Cena ostří neurčuje jejich kvalitu. Bylo by nesprávné si myslet, že od čepele stojí 200 rublů, budou mnohem lepší než ostří, například 70 rublů. Velmi důležitou roli hraje, v jaké zemi se tyto listy vyrábějí a ve kterých se prodávají. Je logické předpokládat, že lopatky z Japonska nebo ze Spojených států budou v Rusku dražší někdy dražší než ostří vyrobené v Turecku nebo v Egyptě. Navíc značka také hraje velkou roli. Dvoustranné čepelky Merkur nebo Muhle s poměrně průměrnými vlastnostmi jsou mnohem dražší než konkurenti s srovnatelnou kvalitou.

A samozřejmě, na základě parametrů lopatek, není možné říci, zda se vám dobře nebo ne. To vše proto, že existují faktory třetích stran, jako je tvrdost vody, pomoc při holení, holicí strojek a dokonce i vaše zkušenosti. Takže stejná čepelka se bude chovat jinak v různých podmínkách. Nemluvě o tom, že některé čepele odhalují svůj potenciál nejen při prvním oholení, ale i při druhém nebo třetím.

Citlivost vaší pokožky a tuhost štětin hrají také velkou roli. Zatímco jedna osoba bude pohodlně holit s neagresivní čepelí, druhá bude mít ostří zachytávající vlasy a opatrně je neodřízne.

Zkrátka prozatímní, chci vám poradit o tom, co jsem již prošel. Pokud se rozhodnete, že budete postupovat po klasickém oholení s holícím strojkem nebo holicím strojem ve tvaru písmene "T", nemějte na stejných ostřích. Snažte se vyzkoušet všechny možné možnosti, protože je pravda známá srovnáním.

Dále představuji hodnocení dvoustranných čepelí. Vytvářil jsem ji, když jsem hledal mé pohodlné čepele, studoval velké množství zahraničních blogů a fórum o klasickém holení.

# 1 Feather Hi-Stainless Platinum

Maximální ostrost a trvanlivost! Takže myslím nejen já, ale mnoho lidí z celého světa. Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je, že s nimi musíte být opatrní, protože jsou dostatečně ostré, aby způsobily vážné poškození, pokud nevěnujete dostatek pozornosti holení. Určitě bych nedoporučoval používat tyto čepelky pro začátečníky, ale pokud jste zkušený milovník klasického holení, pak je to nepochybně nejlepší volba. Dodávám, že jsou vyráběny v Japonsku na zařízení, kde vyrábějí nástroje pro mikrochirurgii oka.

# 2 PolSilver Super Iridium

Tyto čepelky byly vyrobeny v SSSR, a proto jsou známé především starší generaci. Dnes jsou tyto nože vyráběny ve výrobních závodech společnosti Gillette a věřím, že se jedná o některé z nejlepších dvojitých čepelí na klasickém holicím trhu. Ačkoli jsou nadprůměrné, projíždějí tuhými štětinami jako horký nůž skrze máslo a po nich se jejich tvář stává jako pokožka dítěte. Osobně si myslím, že jsou odolnější než pero, ale jejich ostrost je poněkud horší. A upřímně řečeno, to jsou mé oblíbené čepele a jediný důvod, proč jsem je neudělal na prvním místě, je, že je těžké je najít a koupit. S nožovými čepelemi takový problém nevzniká.

# 3 Astra Superior Platinum

Astra je nejkontroverznější čepel na tomto seznamu. Člověk má dojem, že lidé jsou rozděleni do dvou táborů - někteří nenávidí tyhle čepelky, jiné milují a rozumně podporují. Osobně se mi opravdu líbí jejich ostrost, ale zároveň jsou velmi agresivní, což nemá velmi dobrý účinek na pocit kůže po holení. To je snad hlavní důvod pro kritiku těchto čepelí. Pokud nejste jedním z těch, kteří si stěžují na zvláštní citlivost pokožky, určitě byste měli zkusit Astra.

Derby v průběhu let získal obrovský počet fanoušků po celém světě. Tyto čepelky jsou zpravidla považovány za jednu z méně agresivních a jsou vynikající pro osoby s citlivou kůží na jejich tvářích. A to z nich činí vynikající výchozí bod ve světě klasického holení pro začátečníky. Jediným problémem je, že lidé s tuhými štětinami jsou nepravděpodobní, a budou jim říkat hloupí. Takže pokud jste z takových lidí, měli byste zkusit něco ostřejšího.

# 5 Wilkinsonův meč

Tyto čepele jsou vyráběny v Německu a musím říci, že jsem byl nesmírně šťastný, že jsem je narazil. První věc, kterou si všimnete při rozbalení čepele je, že jsou zřetelně tenčí než ostatní. Nemůžu říct, že jsou nějaké super-ostrý, ale po holení nebudete cítit téměř žádné podráždění. To je způsobeno jejich tloušťkou a co je nejdůležitější - díky povlaku z polymeru, který slouží ke snížení tření a umožňuje, aby se kotouč volně klouzal na kůži.

Volba oboustranných čepelí je trochu jako volba manželky. Chcete-li najít kamaráda, musíte se seznámit a zjistit velké množství žen. Přestože existují někteří muži, kteří se dohodli na první dostupné možnosti. Při dodržování analogie datování, kdybych vám při výběru čepelí musel dát radu, doporučil bych vám zkusit co nejvíce možností, než zastavíte ten, který budete používat po zbytek svého života.

A také se snažte oholit každou polovinu obličeje různými čepelkami, abyste měli vizuální srovnání. Budete potřebovat pouze pár týdnů, abyste zjistili, které čepele vám dávají perfektní výsledek.

 • Nejlépe hodnocené
 • Nejprve nahoře
 • Aktuální téma

29 komentářů

O PR je vše jednoduché. Kazeta najednou téměř úplně vytlačila klasické stroje. Ale jelikož je všechno známo ve srovnání, ukázalo se, že "Gillette pro muže" není "lepší", než se nalévají, ale trochu rychleji. Ale určitě ne lepší.

Mluvím z mé osobní zkušenosti.
Celý svůj život oholil kazetou a T-stroje vnímaly jako anachronismus svého dědečka a otce. A pak mě nechte přemýšlet, zkusím, co je v takových strojích. A vykřikla celou tvář. :) Ano, ne, myslím, přestože "to je lepší pro muže."

A myšlenka je hnusná! Myslím, jak to je? Dědeček a táta nikdy nebyli v tak pošetilém stavu, když se holili s tímto strojem jako já. Jaký je trik? A je užitečné vidět, číst. Odpočítáváte to pro nastavení na břitvu. Takže stála na maximum (nastavitelný motýl)! A naučil se hromadě o potřebě vaření, pro něž je holicí, a tak další, povrchní. (Takový elementární nebyl po celý život znám - hanba!)

Zkoušel jsem to znovu. Batyushki! Nikdy jsem se nehladil tak hladce! Ano, nejprve je to neobvyklé: jako kazetový přehrávač bez mozku, který se neotřesňuje - měli byste se snažit udržet úhel. Jako výsledek, s laděným strojem, i když starým, daleko od nejlepších sovětských, jsem se z láhve dokonale oholil a bez řezů.

A pak se oči otevřely pro celý kazetový průmysl. A upřímně, od té doby jsem nikdy nepoužíval kazetové stroje.
Nyní jsem nařídil, aby se jako dobrý dárek dostal na dobrý holicí strojek, který by nahradil velmi starý stroj. No, respektive všechny příslušné doplňky.

Takže tady jsem se vrátil k otázce PR: PR není. Ti, kteří holí T-stroje po celý svůj život, se stále holejí. A kdo se nepokusil, podívejte se na to všechno a jemně otočte prstem do svého chrámu.
Ale všechny tyto příspěvky píší většina těch, kteří se "připojili" ne tak dávno, naučili se pro sebe mnoho užitečných věcí (a užitečných!). A proto chce sdílet s ostatními: "bratři! tak tady je, štěstí je něco! ".

Jsem živý příklad. :) Snažil jsem se na sobě, a sám sebe. Vpadl do něj, četl hodně a obohatil informacemi. Je pravda, že píšu příspěvky: na to se moc nestane. Ale aktivně podporuji tento "nový" trend.
Nejsem beder, nikoliv trol, nikdo mi neposlal žádné příspěvky ", aby prodali více". Já jsem prostě šel o takové zkušenosti v určitém okamžiku :)

Čepele pro stroj ve tvaru písmene T. Objednávejte prostřednictvím webu. Od tutu do krabice

Zobrazeny celkem 75 výsledků.

Feather Oboustranné čepele 81S-2, 20 ks.

Dvoustranná hrana Gillette Cíl - pro stroj ve tvaru písmene T. V balení po 5 okrajích

Bilaterální čepel Martor Solingen. 1 čepele

Pilový kotouč Gillette Corona pro břitvy ve tvaru písmene T. V balení po 5 nožů

Astor nože (červená) V balení po 5 kusů

5 nožů v balení

Hrany prémie Derby. Sada 5 kusů

Hrany prémie Derby. Blok 20 balení x 5 listů = (100 listů)

Čepele Dovo prodloužené - pro šavetki. Balení po 10 ks.

Čepele Gillette 7 O "Zamknout. List 20 balení po 5 nožů

Čepele Gillette Cíl Super Platinum. List 20 balení po 5 nožů

Čepele Gillette Goal Super Platinum V balení po 5 nožů

Čepele Gillette Nacet. Blok 25 balení po 10 listů = 250 listů

Nože Muehle Blok 20 balení x10 = 200 nožů

Čepele Personalna Platinum. Blok 20 balení po 10 listů = 200 listů

Čepele Personalna Platinum, balení 10 nožů

Starke ostří - pro T-břit. V balení po 5 nožů

Starke ostří - pro T-břit. List 20 balení po 5 listů = 100

Čepele Astra - zelené. V balení 5 kusů

5 nožů v balení

Čepele Astra zelené. Blok 20 balení po 5 nožů

20 balení po 5ks

Pilové listy Wilkinson. Svazek 5 nožů. Wilkinson - čepele

5 nožů v balení

Čepele pro holicí strojky Lord Super Super Stainless. Oboustranné nože pro stroj ve tvaru písmene T

20 balení po 5 nožů

Čepele pro bezpečnostní holící strojek Derby extra. Blok 20 balení po 5 nožů

Čepele pro holicí strojek Lord Platinum. V balení po 5 nožů. Vyměnitelné čepele pro břitvy ve tvaru písmene T.

Čepele na holení Gillette - koruna. List 20 balení po 5 nožů

Čepele na holení Gillette Nacet. Bilaterální nože Gillet Nasset.20 balení po 5 nožů

Čepele na holení Gillette Nacet. Oboustranné čepelky Nasset. Bundle 5 nožů

Čepele na holení Gillette Silver Blue. List 20 balení po 5 nožů. Čepele pro holicí strojky ve tvaru písmene T

Ladas holicí čepelky. List 20 balení po 5 nožů. Oboustranné Lados pro holicí strojek

Stříbrné modré holicí čepele

5 nožů v balení

Wilkinson meč Holicí strojky na holení. Blok 20 balení po 5 nožů. Oboustranné nože

Čepele pro pedikúru stroje Merkur

Hrany pro Shavetta Derby Premium. Poloviční blok 100 ks.

Hrany pro Shavetta Derby Profesyonal - poloviny. Blok 100 ks.

Čepele pro Shavett Derby Profesyonal. Poloviček. Blok 100 ks.

Čepel Lord Super Chrome

5 nožů v balení

Čepele Rapier švédský supersteel. List 20 balení po 5 nožů

Trojúhelníkové čepele Merkur Solingen

Retro čepele Blondi Solingen. Ultra tenký 0,08 mm. Balení po 10 nožů

Retro čepele Mozart Solingen. V balení po 10 nožů

Vysoce kvalitní retro nože (0,08 mm) Tening Solingen. V balení po 10 nožů

Vysoce kvalitní retro nože 0.08 mm. Saphir Solingen. (10)

Tvaru "Macho" Macho - z chromové oceli. Hlava je zavřená. Bezpečnostní holicí strojek pro začátečníky

Ocelová holicí strojka Macho T ve tvaru T

Vyměnitelné čepele pro stroj Muehle ve tvaru písmene T

10 nožů v balení

Vyměnitelné hrany stroje Derby Extra ve tvaru T

5 nožů v balení

Timor Solingen oboustranné čepele

10 ks v balení

Ostružinové nože, zejména ostrý, v balení po 5 nožů, oboustranné čepele pro stroje ve tvaru písmene T

5 ks v balení

Bic chromové platinové čepele

5 ks v balení

Stroj Muehle R89. T-razor Muehle R 89

Legendární holicí strojek Muehle R89. Dodávka je v Rusku zdarma

Čepele Rapira Platinum Lux. V balení po 5 nožů.

5 ks v balení

Frézka na holení ve tvaru "T" ve tvaru "T"

Nože Lord Platinum. Balení 100 listů

20 balení po 5ks

Nože Rapira super nerez. Balení 100 listů

10 balení po 10 kusů

Čepele Rapira Platinum Lux. Balení 100 listů

20 balení po 5ks

Čepele Bic Chrome Platinum. Balení 100 listů

20 balení po 5ks

Čepele Gillette Super Stainless 7 hodin. Bundle 5 nožů

Čepele Gillette Platinum. 5ks za balení

Čepele Gillette Platinum. Balení se 100 listy.

20 balení po 5ks

Čepele Sputnik. Balení 100 listů

20 balení po 5 kusů

Čepele Gillette Rubi platinum plus. Balení se 100 listy.

20 balení po 5ks

Blade Sunrise. Balení 100 listů

20 balení po 5ks

Čepele Dorco. Balení 100 listů

10 balení na 10 kusů

Pásové čepele. Balení 100 listů

20 balení po 5ks

Pásové čepele. Balení 200 listů

20 balení po 10 ks

Žiletky Gillette Sword

5 ks v balení

Blade Sunrise

5 ks v balení

Blades Satellite

5 ks v balení

Ladas Machine Blades

5 ks v balení

Lord Super nerezové nože

5 ks v balení

Řepky Rapira super nerezové V balení po 10 nožů

V balení po 10 nožů

Rapier Blades

5 ks v balení

Rapira Razor Blades

5 ks v balení

Pásové čepele

10 ks v balení

Žiletky holicí strojky Dorco platinum ST300. Balení 10 nožů

10 ks v balení

Čepelka gilletová platina

5 ks v balení

Blades merkur

10 ks v balení

Čepele pro klasické stroje ve tvaru "T". Normální holicí nože.

BLADE MŮŽE BÝT OBJEDNĚNY POUZE PROSTŘEDNICTVÍM PROSTORU! ! !

BEZ OBJEDNÁVKY V ZÁSOBNÍKU NEBUDOU URČENY! ! !

Jak vybrat žiletky?

Je to snadné, aby si moderní muž si pro sebe zvolil holicí strojek a ostří, protože výrobci po celém světě vyrábějí stroje T, opakovaně použitelné nebo jednorázové, elektrické a dokonce i přímé. Taková odrůda výrazně zjednodušuje život a holicí postupy pro všechny muže. Ačkoli zpočátku proces holení znamenal pouze použití nebezpečných řezných nástrojů.

Dnes je asi 90% strojů v bezpečí, stačí jen pravidelně nakupovat náhradní nože pro holicí strojek, aby se rozšířila jejich funkčnost. Vyměnitelné čepele mohou být vyrobeny ve formě kazet a kazet pro opakovaně použitelné stroje, stejně jako standardní kovové desky pro holicí strojky ve tvaru písmene T s mechanizmem sklápěcí hlavy. Jaké žiletky jsou lepší, jak si vybrat "peří" pro konkrétní stroj, budou projednány dále.

Výběr čepele: co potřebujete vědět?

Na trhu holicích příslušenství a příslušenství nabízí výrobci různé typy kotoučů pro obráběcí stroje a holicí strojky, které se mohou lišit podle několika kritérií. Na prvním místě jsou lopatky měkké oceli nebo naopak agresivní. Ocel pro jejich výrobu u všech výrobců může být odlišná, její kvalita je ovlivněna různými možnostmi zpracování.

Nejběžnějším mylným pohledem mužů je, že nejlepší čepele jsou ostré čepele. Ve skutečnosti to všechno závisí na typu pleti obličeje a na struktuře vlasových knírek a vousů.
Je třeba zvolit nože podle druhu pokožky, například pro citlivou pokožku je lepší upřednostňovat "péry" hypoalergenní a měkké, aby se snížila míra jejich agresivity. Ale pro majitele mastné nebo normální pokožky jsou ostré čepele lépe vhodné, které nebudou vytáhnout, ale řezou vlasy. Nejčastěji jsou čepele vyrobeny z nerezové oceli s různými typy povlaků.

Kromě nerezové oceli jsou čepele vyrobeny z uhlíkové oceli nebo uhlíku a nátěr může být z platiny, teflonu, chrómu, tamperu, keramiky nebo několika různých typů. Někdy existují "peří" pouze z nerezové oceli bez jakéhokoliv povlaku. Mezi nejostřejší ostří patří následující výrobci:

 • Feather;
 • Personna USA;
 • Astra;
 • Polsilver;
 • Personna Izrael;

Při výběru "peří" musí člověk také spoléhat na typ hlavy a typ hřebene holícího strojku, ve kterém budou použity. A hlavní rada odborníků ohledně výběru pro všechny muže by byla snaha experimentovat a určit ideální značku a model čepele pomocí vzorové metody.

Kvalita je nejdůležitější

O tom, jak si vybrat holicí čepel, bych chtěl vědět všechny muže, kteří se pravidelně setkávají s holicími postupy a jejich důsledky. Úspěch holení závisí na druhu stroje a jeho vhodných čepelích, 90% závisí na úspěchu podle vašeho výběru, takže nesprávnou volbou může stát člověk podráždění pokožky, vyrážky, odřeniny a řezy. Kvalita čepelí je jedním z hlavních kritérií výběru, takže úspora lopatek je nepraktická.

Nedávno výrobci a globální značky mužského holicího příslušenství potvrzují skutečnost, že kvalita a cena lopatek se navzájem neodpovídají. Mnoho středních ramen může být ve skutečnosti mnohem kvalitnější než lopatky za vysokou cenu. A dokonce i nejefektivnější a nejkvalitnější nože mohou měnit své vlastnosti pod vlivem takových faktorů, jako je tvrdost vody, kosmetické holicí stroje a samotný stroj.

Nejoblíbenější výrobci a funkce břitvy

Chcete-li zjistit, které holicí čepelky jsou lepší než ty, které jsou nabízeny na trhu, je třeba věnovat pozornost především značkám a značkám od osvědčených výrobců. Jedná se o globální značky Merkur nebo Muhle, stejně jako Gillette nebo Schick, stejně jako Feather a Astra. Nejlepší čepele jsou často dvoustranné, lze je použít pro různé typy strojů. Odborníci nazývají první tři pro výrobu vysoce kvalitních a cenově dostupných "peří".

Gillette

Nejslavnějším a nejvíce proslulým výrobcem holicích strojků a čepelí pro ně je Gillette. Čepele od společnosti Gillette jsou nejčastěji vyjádřeny v kazetách tří listů řady Mach3, stejně jako v kazetách pěti nožů řady Fusion. První byla řada Mach3 lopatek s ultra tenkými lopatkami z vysoce pevných ocelí a DLS povlakem. Druhá série představuje novou technologii, když jsou lopatky umístěny co nejblíže k sobě pro bezpečné holení.

Schick

Schick je součástí světově proslulé značky pánského holicího příslušenství Wilkinson Sword. Díky zavedení nejnovějších inovací ve výrobní technologii byly vytvořeny vysoce kvalitní a dlouhotrvající kazety s čepelí. Jejich výhody spočívají v následujících kritériích:

 • třístupňová technologie ošetření zajistí jednotné účinky na pokožku;
 • kazety obsahují podložku s vitamínem E, lanolinem a aloe vera k mazání pokožky;
 • přítomnost trimru;
 • ochranný systém "SkinGuards";
 • odolný kov a vysoký řezný výkon a další.

Originální kazety s čepelí jsou vyráběny samostatně pro různé typy strojů, různé stupně agresivity nebo měkkosti. Značka Schick se vyznačuje cenově dostupnými cenami ve srovnání s jakostí zboží.

Feather

Značka Feather je založena na dvou neotřesitelných indikátorech - dlouhodobém provozu a maximální ostrosti. Pokud se pečlivě učíte, používejte stroj a nože od tohoto výrobce, můžete se rychle vyrovnat se štětinami, které mají i nejvyšší stupeň tuhosti bez dráždění pokožky. Současně odborníci neposkytují poradenství při používání vrstev Feather pro začátečníky, japonská značka dobře ví o ultratenkých a extrémně ostrých řezných plochách.

Jak ostřit ostří?

K dnešnímu dni praktikuje několik technik pro ostření listů, čímž prodlužuje jejich trvanlivost a zabraňuje předčasnému prohnutí. Nejúčinnější metody jsou následující:

 1. Používejte speciální zařízení, například Razorpit. Je ostření pro všechny systémy nožů, což zajišťuje snadné a účinné ostření řezných ploch.
 2. S pomocí denimu. K tomu je tkanina otočena dovnitř, po níž je kotouč držen v opačném směru, než je tomu při holení. Opakujte pohyb potřebujete 30-40krát.
 3. S koženým páskem. Pás se otáčí dovnitř a pak se provádějí stejné pohyby jako u džínů.

Pokud člověk neví jméno holicího kotouče a jak ho ostřit, můžete kontaktovat odborníky, kteří tuto službu poskytují, a můžete poradit v otázkách z této oblasti.

Řada nožů a péče o ně

Pokud poskytujete holicí strojku a nože správnou péči, můžete prodloužit životnost a zabránit snížení funkčnosti. Odborníci nezjistili viditelný rozdíl mezi péčí o jednostranné nebo oboustranné čepele, které nabízejí přibližně stejná pravidla a požadavky. Většina výrobců holicích strojků a čepelí v pokynech uvádí pravidla skladování a péče.

Jednostranný

Péče o jednostranné nože je méně náročná, protože jejich mechanické poškození je o 50% nižší než u oboustranných modelů. Nejčastěji se tyto listy musí skladovat v plastové krabici, ve které jsou prodávány, nebo v koženém pouzdře, jako je samoobsluha. Listy by měly být skladovány na větraném místě s nízkým podílem vlhkosti vzduchu.

Během holicího nože je důležité pravidelně opláchnout tekoucí teplou vodou, aby nedošlo k ucpání. Před a po holení musí být stroj s lopatkami dezinfikován antiseptickým roztokem. Je zakázáno otírat čepel proti látce nebo jiným materiálům, je sušen přirozeným způsobem. Rovněž je zakázáno zaklepat holicí strojkou s čepem na jakýkoli předmět, protože je to otázka ultratenkých rovin.

Bilaterální

Čím je tenčí žiletka, tím větší je riziko poškození mechanickými účinky. Odborníci doporučují, aby po holení byly mycí stroj a nože uloženy samostatně v demontovaném stavu, pokud jde o zcela kovový nástroj (holicí strojky ve tvaru písmene T). Čepelky se nejčastěji používají 4-8krát, v závislosti na jejich kvalitě.

Během mytí lopatek pod tekoucí vodou je nutné stroj směrovat tak, aby voda proudila ze zadní strany kazety dopředu, po které je stroj otřásán. Dvoubodová holicí strojka může být uložena ve speciálním stojanu, aby se omezil kontakt řezných ploch s jinými předměty. Jakmile se čepele začnou vyrovnávat se štětinami, musí být nahrazeny novými kazetami.

Závěr

V případě, že holicí strojka pod čepelí je vyrobena z kovu, odborníci doporučují používat oboustranné ostrý čepel, ale pro opakovaně použitelné holicí strojky jsou vhodné kazety a kazety s čepelí. Správná volba lopatek pro konkrétní model stroje, jejich optimální použití a kompetentní péče maximalizují životnost nástrojů. Jednostranné a oboustranné čepele mohou být tloušťky 0,1 nebo 0,5 mm, v závislosti na výrobní a výrobní technologii. Dobré nože budou sloužit 4 až 8krát pro rychlé a snadné holení.

Pro Více Informací O Suché Vlasy