logo

Lemonový elastický olej na vlasy

K obnovení poškozených vlasů se používá citronový olej již dávno. Tato směs přírodních těkavých aromatických látek účinně bojuje proti zánětu a podráždění pokožky hlavy, lupů, matky, vypadávání vlasů. Citronový olej má měkké zjasňující vlastnosti a proto se často doporučuje jako alternativa k chemickým barvivům na vlasy.

Vlastnosti a výhody esenciálního oleje na vlasy

 1. Bělidlo
 2. Čištění a sušení.
 3. Baktericidní, antiseptické (bojuje proti lupům).
 4. Posilování.

Pravidelné začlenění citrónového oleje do péče o vlasy bude hladké, hedvábné, dodává lesk, posiluje, uleví od nadměrné mastné pokožky pokožky hlavy a lupů. Nástroj bude vynikající prevencí vypadávání vlasů a blondýnky pomohou zesvětlit barvu (platinu) bez žloutnutí. Kombinací silice z citrónu na vlasy s dalšími komponenty můžete získat další výživný a zvlhčující účinek.

Aplikace citronového oleje

Citronový éter je vhodný pro všechny typy vlasů a používá se proti jejich křehkosti a průřezu, při léčbě seborrhy, stejně jako při ztrátě lesku a nevypadá zdravě. Výsledkem bylo "na obličeji", stačí použít dvakrát týdně citrónový esenciální olej na vlasy ve formě masky na vlasy nebo masáž a každodenní aromaterapii. Tento olej můžete přidat do přípravků pro péči (šampon a vlasový balzám), pro jedno použití stačí 4 kapky éteru.

Skalpová masáž s citronovým olejem.

Složení.
Citronový olej - 5 kapek.
Ropový olej (olivový nebo meruňkový) - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Držte základnu lehce ve vodní lázni tak, aby byla teplá (ne horká). Do něj přidejte citronový éter, promíchejte. Snižte špičku prstů do připravené směsi a protřete ji do kořenů a lehkou masáž pokožky hlavy. Doba trvání postupu je minimálně 10-15 minut. Masáž je dobře provedena dvakrát týdně.

Aromaterapie

Denně, hodinu před spaním, proveďte proceduru aromaterapie. Chcete-li to udělat, na hřeben z přírodních materiálů (dřevo, přírodní štětiny) drop 2-3 kapky citrónového oleje a hřeben vlasy v různých směrech 5-10 minut. Postup nejen posiluje vlasy a dodává jim lesk a hedvábnost, ale také přispívá k uvolnění, zmírnění nervového napětí. Příjemné aroma učiní proceduru nejen užitečnou, ale i příjemnou.

Během masáže a aromaterapie se zvyšuje krevní oběh, což přispívá k saturaci a aktivaci vlasových folikulů. V důsledku toho se vlasy stávají silnějšími, jejich růst se zlepšuje.

Zesvětlete vlasy silným citrónovým olejem.

Rozjasňující vlasy s citronovým olejem je jemný postup při změně jejich tónu ve srovnání s chemickými prostředky. Struktura vlasů s "lemon" clarification není poškozen, a stín se stane bohatší a jasnější. Postup je vhodný pouze pro přirozené blondýny. Tmavovlasým ženám se nedoporučuje používat pro tyto účely citronový olej, aby se zabránilo nežádoucímu stínu vlasů. Postup je prováděn jednou týdně. Příliš časté používání citrónového éteru může přispět k rozvoji nadměrné suchosti pokožky hlavy, takže jej nepřehánějte při aplikaci.

Recept na osvětlení vlasů s esenciálním olejem.

Složení.
Vodka - 1 polévková lžíce. l
Citronový olej - 4-5 kapek.

Aplikace.
Složky se mísí. K distribuci připraveného mixu na vlasy je možné, aby se to nejen na určitých místech vytvořilo hra poloviny tónů. Nechte složení na vlasy po dobu 40 minut. Je dobré, aby se tento postup uskutečnil v létě, během období vysokého slunečního záření, před odjezdem na pláž nebo na solárium. Slunce zvyšuje efekt oleje a zvyšuje efekt.

Domácí maska ​​na vlasy s citronovým olejem.

Zpevňující maska

Složení.
Castor - 1 polévková lžíce. l
Citronový olej - 3 kapky.
Olivový olej - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Nejdříve se základní složky mísí a zahřívají ve vodní lázni na pohodlnou teplotu. Potom se do směsi zavádí etherová složka. Smíchejte směs do pokožky hlavy a po celé délce a věnujte pozornost špičkám. Pro větší efekt vytvoříme efekt sauny, na hlavu nosíte sprchovou hlavici nebo plastový vak. Ohříváme s hustým ručníkem. Po 33 minutách umyjte masku šamponem. Držte dvakrát týdně.

Video: Maska na posílení kořenů citronovým olejem.

Maska pro zvýšení růstu vlasů.

Složení.
Sladký mandlový olej - 1 polévková lžíce. l
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Citronový olej - 3 kapky.

Aplikace.
Abyste dosáhli maximálního výsledku, měli byste nejprve smíchat rostlinné oleje a zahřívat je ve vodní lázni a obohatit je o základní složku. Chcete-li protáhnout strukturu ve vlasech, rozdělte pozůstatky po celé délce. Udržujte masku asi půl hodiny pod filmem a teplý ručník. Opláchněte teplou tekoucí vodou pomocí šamponu. Maska uděláte dvakrát za sedm dní.

Ochranná maska ​​pro suché vlasy (po bělení).

Složení.
Mandlový olej (lněná nebo olivová) - 2 polévkové lžíce. l
Heřmánek olej - 2 kapky.
Yang-ylangový olej - 2 kapky.
Lemonový olej - 2 kapky.

Aplikace.
Ohřejte základní olej na pohodlnou teplotu a nasypte ho esenciálními oleji. Výsledná kompozice oleje se aplikuje na vlasy a udržuje se pod kloboukem a ručníkem po dobu jedné hodiny. Opláchněte teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Výživná maska ​​pro mastné vlasy.

Složení.
Žloutka - 1 ks.
Lemonový olej - 2 kapky.
Bergamotový olej - 2 kapky.

Aplikace.
Žloutek zlikvidujte odděleně a obohacujte éterickými složkami. Aplikujte masku na vlasy a držte ji půl hodiny. Ujistěte se, že otočíte film a teplý ručník. Masku opláchněte pouze teplou vodou (blíž k vychladnutí), aby se žloutek neztuhl. Jinak se zbavit vaječných vloček nebude snadné.

Maska pro špatně poškozené vlasy.

Složení.
Žloutka - 1 ks.
Tekutý med - 1 lž.
Aloe džus - 1 lžička.
Citronový olej - 4 kapky.

Aplikace.
V předběžně šlehaném žloutku přidáme zahřátý ve vodní lázni a mírně ochlazený med, aloe šťávu a základní složku. Vše pečlivě promíchejte a rovnoměrně rozložte po celé délce vlasů, věnujte pozornost špičkám a kořenům. Ze shora položte sprchový uzávěr a zahřejte hustým ručníkem. Po 45 minutách masku vypláchněte teplou vodou. Používání šamponu není nutné. Žloutek je vynikající čistící prostředek. Dostanete dvě ošetření týdně.

Lemonový esenciální olej je ideální pro vlasy všeho druhu, nezapomeňte před aplikací testovat kůži na citlivost k tomuto léku. Pokud se vyskytnou alergické reakce nebo je přítomna individuální intolerance, je třeba její užívání zrušit. Při použití suchého vlasového typu by měl být citrónový olej používán s velkou pečlivostí, v kombinaci s mastnými složkami, aby nedošlo k nadměrnému vysychání pokožky ak vzniku seborrhy.

Lemonový elastický olej na vlasy

Citrónový olej se získá lisováním za studena, tj. Lisováním citrusové kůry. Díky tomuto složení šetří maximální množství užitečných látek. Citrónový olej patří do kategorie esterů, takže jeho použití je omezeno na malé části. Nejčastěji se přípravek používá k léčbě poškozených suchých vlasů, stejně jako k boji proti lupům a pruritu. Chcete-li mít jasnější představu, promluvte si o všechno v pořádku.

Vlastnosti citronového oleje

 1. Eter má bělící efekt, takže je smysl podívat se na osvětlení vlasů tímto produktem.
 2. Sušené vlastnosti umožňují použití kompozice k potlačení nadměrné mastné pokožky pokožky hlavy. Nástroj normalizuje tvorbu tuku a vede vlasy k normálním, zřídka kombinovanému typu.
 3. Antiseptický účinek umožňuje použití přípravku při léčbě seborrhy všeho druhu, lupů. Citronový olej zabíjí bakterie a houby.
 4. Nástroj posiluje vlasy po celé délce, ale na žárovkách se projevuje zvláštní efekt. Dostanou se těsně do svých drážkování, takže vlasy přestanou vypadávat.
 5. Používáte-li pravidelně citronový éter, uděláte vlasy hladké a silné. Kompozice podporuje přirozenou pigmentaci lehkých pramenů.
 6. Citronový esenciální olej je výbornou prevencí alopecie nejen u žen, ale i u mužů. Tímto onemocněním se rozumí masivní ztráta vlasů.
 7. Užitečný produkt bude pro blondýny. Pokud systematicky používáte olej, dáte vlasům platinový odstín a uděláte šok lesklý bez zelené.
 8. Když je citrusový éter kombinován s jinými oleji stejné kategorie, vlasy dostávají několikrát více výživy a hydrataci.

Akce citronového oleje

 1. Léčebná síla éteru byla oceněna poměrně nedávno. Bohatý chemický seznam prvků léčí vlasy po celé délce, zvláštní účinek je dán špičkám a kořenům.

Jak aplikovat citronový olej

Citrusový ester se používá pro křehké, nudné, dělené konce. Kompozice je určena pro použití u lidí s seborrheou a lupinami, svědící skalp. Můžete také léčit šok, pokud ztratil svůj přirozený lesk.

Chcete-li dosáhnout viditelného výsledku, proveďte masáž hlavy, rovnání pramenů, kombinujte éter s jinými prostředky péče. Zvažte všechny metody v pořadí.

 1. Smíchejte citrónový éter s lopuchovým olejem s výpočtem 6 kapek na 35 ml. základy. Předehřejte se na 38 stupňů, hřebte si vlasy a oddělte celou hromadu oddělenými částmi.
 2. Aplikujte kompozici na pokožku hlavy pomocí kosmetického kartáče nebo prstů a začněte masírovat. Za prvé, pracujte na zadní straně hlavy 5 minut, pak po dobu 3 minut v horní části hlavy, chrámy, vlasové linie.
 3. Po ukončení postupu zahřejte hlavu s polyethylenem a vytvořte teplý šátek. Počkejte půl hodiny, možná déle, pokračujte k vypláchnutí.
 1. Dbejte na dostupnost hřebenu z přírodního materiálu. Zuby by měly být umístěny v určité vzdálenosti. Mazte ​​hřeben s citrónovým éterem a vezměte 3-5 kapek.
 2. Oddělejte vlasy masáží, ujistěte se, že vlasy jsou čisté a dokonale suché. Chyťte kudrlinky svou rukou uprostřed, začněte se pohybovat rozmazaným hřebenem od špiček ke kořenům.
 3. Nalaďte si pramen, pracujte celou hromadou, postup trvá nejméně 10 minut. Nepoužívejte příliš mnoho oleje, takže vlasy nevypadají mastně.

Šamponování

 1. Míchání s konvenčními kosmetiky je nejlevnější, efektivní a snadný způsob použití citrónového esenciálního oleje.
 2. Na láhev šamponu o objemu přibližně 100 ml. K dispozici jsou 3-6 kvapky peněz. Poté musí být trubka dobře protřepána.
 3. Můžete také připravit proplachování 3 kapek citrusuteru, 30 ml. jablečný jablečný ocet, 700 ml. filtrovaná voda. Postříkejte vlasy po mytí.

Zesvětlete vlasy citronovým olejem

 1. Chcete-li zahájit postup, musíte v jedné nádobě smíchat 5 kapek citronového oleje a 30 ml. vodka. Rozdělte hotový výrobek do vlasů kosmetickým kartáčem.
 2. Nechte složení na vlasy, počkejte asi 45 minut. Postup je s výhodou prováděn v létě. V horkém období je aktivita slunce největší.
 3. Ultrafialové paprsky výrazně zvyšují účinek přírodních olejů. Díky tomu se efekt stává maximálním. Po uplynutí doby vyplachujte teplou vodou a kondicionérem.

Masky na vlasy s citronovým olejem

Chcete-li dosáhnout požadovaného efektu, zkuste udělat několik masky. Zvažte nejvhodnější recepty pro vaše účely.

Posílit vlasy

 1. Připojte v tepelně odolném objemu 25 ml. ricinový olej a 30 ml. olivový olej. Součásti na parní lázni ohřejte na 35 stupňů. Potom vložte 3 kapky citronového etheru, promícháme.
 2. Aplikujte produkt na kořenovou oblast masážními pohyby. Rozdělte zbytky po celé délce vlasů. Věnujte zvláštní pozornost tipům.
 3. Nasaďte si kosmetický klobouk, omotávejte hlavu tlustou látkou. Počkejte 45 minut, odstraňte. Manipulace se doporučuje 2 krát týdně.

Obnovit suché vlasy

 1. Zahřívejte 60 ml obvyklým způsobem. mandlového oleje na přijatelnou teplotu. Do připraveného základu se vloží 2 kapičky ylangylanu, citronu a heřmánku.
 2. Míchat přísady, aplikujte na kudrlinky. Zahalte si hlavu v klasické technologii, počkejte 55 minut. Masku odstraňte teplou vodou a přírodním šamponem.

Zvyšuje růst vlasů

 1. Připojte 30 ml. mandle a 50 ml. lopuchový olej. Zahřejte součásti na 40 stupňů, vložte 3 kapky citronového éteru.
 2. Složení se doporučuje třepat v kořenové zóně. Rozdělte zbytky masky na vlasy. Ponořte 40 minut pod kapotu.
 3. Opláchněte s filtrovanou vodou. Provádějte manipulaci 2 krát týdně. Jako kondicionér použijte bylinný odvar.

Pro poškozené vlasy

 1. Na parní lázni se zahřeje směs 15 ml. květ med, 10 g. aloe vera šťáva. Jemně zamíchejte do kompozice šlehaným žloutkem a 4 kapkami citronového éteru.
 2. Získejte homogenní látku ze směsi a naneste ji na hlavu. Věnujte zvláštní pozornost kořenům a špičkám. Teplé vlasy s filtrem a ručníkem.
 3. Po 50 minutách vyjměte kompozici teplou vodou. V tomto případě není nutné uchýlit se k použití šamponu. Použijte nutriční složení maximálně dvakrát za 7-8 dní.

Pro mastné vlasy

 1. V samostatné misce porazíme vaječný žloutek, doplníme jí esenciálními oleji z bergamotu a citronu. Vezměte 3 kapky každého oleje.
 2. Rozdělte masku z kořene na špičku, obalte vlasy plasty a tlustou látkou. Počkejte půl hodiny, opláchněte studenou vodou.

Citronový ether je považován za jedinečný olej. Kompozice je ideální pro všechny typy vlasů. Jedinou podmínkou je, že před provedením postupu je třeba provést zkoušku tolerance složení rostlin. Aplikujte na kůži kapku éteru a sledujte reakci, při absenci vedlejších účinků bezpečně postupujte podle výše uvedených postupů.

Citrusová radost: citrónový olej pro vaše vlasy

Citronový olej je vysoce ceněn jako přírodní bělicí prostředek. Ale to není jediné použití: tento éter může normalizovat mastnou pokožku pokožky hlavy, vyléčit suché konce, urychlit růst a snížit vypadávání vlasů. Jak správně použít tento nástroj - přečtěte si článek.

Lemon je dobře známý citrus, který každý den rád přidáváme do čaje. Dokonale pomáhá s nachlazeními, slouží jako chutné a užitečné koření při vaření a je také velmi ceněný v kosmetologii: bělí kůži a rozjasní kudrlinky. Zvažte přínos použití citronového oleje na vlasy.

Citronový olej - výhody a škody

Lemon Ether se získává z čerstvé citronové kůry lisováním za studena. Jedná se o lehký, těkavý olej se silným antibakteriálním účinkem. Má neobvyklou, svěží a lehce hořkou chuť. Zachovává esenciální oleje nejvyšší noty, protože se velmi rychle odpařuje.

Citrónový olej je jedinečný ve svém složení:

 • minerální soli (železo, vápník, fosfor, křemík);
 • kyseliny (citronová, jablečná);
 • karoten;
 • vitamíny, zejména C, které jsou nezbytné pro normální růst vlasů a vývoj vlasových folikulů;
 • citral, linalol, terpeny, limonen (až 90%) a další.

Díky těmto vlastnostem může citronový olej komplexně a rychle léčit pokožku hlavy, kořeny a kudrlinky po celé délce, stejně jako přirozeně zesvětlovat vlasy, udržet si jejich lesk, objem a zdraví. Osvětlení vlasů s citronem je dlouho známý a populární způsob, jak to udělat doma a bez chemických látek.

Další výhodou použití citrónového éteru pro vlasy je to, že má vysokou detoxikační schopnost. Díky tomu olej snadno čistí různé znečištění povrchu hlavy, normalizuje množství mazu, ucpává póry poblíž vlasových folikulů. Po vyčištění krev do kůže proudí, živiny budou snadněji tekoucí. Vlasy mohou snadno dýchat a začít se aktivním růstem. Pokud trpíte lupinami nebo svěděním, zmizí.

Má citrónový olej a přísné schopnosti, aby udržoval normální pH pokožky hlavy. Mastné prameny ji vyschnou a sucho - zvlhčí.

Vzhledem k velkému množství vitaminu C, dosmin, hesperidu a citralu má produkt silné antioxidační vlastnosti. Má sílu, aby přestala uvolňovat vlasovou kutikulku a zabraňovala šedivění. S pomocí citrónového éteru můžete obnovit dělené konce a vyléčit křehké vlasy.

Také citronový olej má uklidňující účinek, má dobrý účinek na nervový systém, zastavuje stres. Jeho pravidelné užívání pomůže obnovit tělo jako celek a vlasy se stanou hladké, hedvábné, získávají lesklý, platinový odstín a přirozený lesk, přestanou vypadat nebo se začnou aktivně růst (pokud tomu tak nebylo). Při správné kombinaci s jinými oleji a použití masky v přípravku může být citronový olej aplikován na jakýkoli typ vlasů.

Kontraindikace

Ale ne všechny tyto nástroje jsou užitečné. Nemůže být použita pro alergie, během těhotenství a kojení, hypotenzi, vaskulární dystonii, se zvýšeným počtem alergenů v krvi a tendence mdloby. Olej je fytotoxický, takže po jeho použití asi tři hodiny nemůžete jít venku.

Neměli byste používat olej, pokud jsou vlasy barveny v tmavých barvách: může částečně omýt barvu nebo změnit barvu nepředvídatelně. Ale prameny, neúspěšně namalované v jasných barvách, citronový olej mohou eliminovat žlutost.

Jak olej aplikovat v čisté formě?

Zpravidla se používá citronový olej při složení různých masek. Ale možná jeho použití ve své čisté podobě. Například to lze provést takto:

 1. Olej zahřejte ve vodní lázni na pokojovou teplotu. Nasaďte na pokožku hlavy masírujte prsty. Ohříváme hlavu vlhkým utěrkem a ponecháme ji půl hodiny. Perederzhivat směs, a zejména, nechat ji v noci, je nežádoucí. Pak opláchněte šamponem a balzámem. Možná je třeba několikrát opláchnout, aby se olej zcela vypral. Pokud jsou vlasy náchylné na tuk, lze tento postup provést 3krát týdně. Po jejích kadeřích vypadá úžasně a zůstane čerstvá po dlouhou dobu.
 2. Aromaterapie Tento postup se s výhodou provádí před spaním. Na dřevěném hřebenu musíte spadnout pár kapek oleje a vyčesat si vlasy po dobu 15 minut, pomalu, s hladkými pohyby. Výsledkem tohoto postupu budou prameny získávat brilantnost a hladkost, namočené v nádherné citrusové vůni. Také je nervové napětí nahromaděné během dne odstraněno a spánek je normalizován.
 3. Oplachování. Použití oplachovacích vlasů s citronovým olejem je založeno na tom, že má mírně kyselou reakci. Díky ní jsou póry po opláchnutí uzavřeny a tím se zabrání vzniku rozštěpených konců. Pro tento postup je třeba vzít 5 kapek éteru, míchat se štipkou soli a míchat 2 litry teplé vody. Opláchněte vlasy vždy po šamponování.

Citronový olej v čisté formě se rychle vstřebává a začne působit rychlostí blesku, probuzení vlasových folikulů. Pokud však po prvním postupu můžete užít lesk a nádherný zápach, zbývající projevy - posilující vlasy a jejich aktivní růst - budou muset počkat asi 2 měsíce. Lemonový olej může být používán nepřetržitě, zvykat si na to nedochází.

Aplikace jako součást masky

Nejčastěji se používá citronový olej ke zesvětlení vlasů. Tento postup je ve srovnání s chemickým vyjasněním mnohem jemnější, ale není vhodný pro všechny ženy. Blondýnky a červené s takovým vyčištěním vlasů získají krásné medové nitě, ale je těžké předpovědět, jaký stín bude mít tmavé kudrlinky. Proto je lepší ne experimentovat. K těmto účelům také nemůžete používat citronový éter častěji než jednou týdně: vlasy na vlasy a vlasy můžete vysušit.

Maska pro zesvětlení vlasů č. 1

Složení: 1 citrus, 1/4 kořen zázvoru, 150 ml zakysané smetany, 8-10 kapek citronového oleje. Peel citrus, z kůry a strouhaného zázvoru připravit infuzi (nalijte vodu a nechte asi jeden den). Poté směs smetany a citronového oleje do tinktury dosáhnete jednotné konzistence. Hmata rovnoměrně roztříštęte vlasy, zahřejte a udrżujte nejménę hodinu. Potom opláchněte vlasy zbytky infuze. Pravidelným používáním těchto maskovacích pramenů se rozjasní pár tónů a stane se příjemným zlatým odstínem;

Maska pro osvětlení vlasů č. 2

Složení: vodka - 1 polévková lžíce, 5-6 kapek citronového oleje. Je nutné obě složky smíchat a pak aplikovat směs na vlasy. Není nutné distribuovat po celou délku: pokud se šíříte pouze na určitých místech, dostanete zajímavou hru půltónů. Kompozici nechte na hlavě po dobu 40-50 minut, poté opláchněte hydratačním balzámem. V létě si můžete dát plášť před odjezdem na pláž: slunce zvýší jasný efekt.

Lemonový olej také pomůže posílit vlasy, léčit prameny, které již byly vysušeny barvou nebo kadeří:

 1. Zpevňující maska Složení: 1 polévková lžička. ricinový olej a olivový olej, 3 kapky citronového éteru. Komponenty znovu ohřejte ve vodní lázni, promícháme. Vtírejte do pokožky hlavy, rozdělte zbytek na špičky. Je dobré izolovat (na hlavě si můžete dát plastové tašky). Namočte půl hodiny, opláchněte šamponem. Takovou masku můžete udělat 2 krát týdně.
 2. Obnovující maska ​​pro suché barvené vlasy. Složení: 2 polévkové lžíce. mandlový olej (může být nahrazen olivovým nebo lněným semenem), 2 kapky heřmánku a ylang-ylangového oleje, 5 kapek citronového etheru. Složky zahřejte ve vodní lázni, naneste na hlavu a podržte po dobu 1 hodiny. Tato směs může být také ponechána přes noc - v tomto případě to pomůže z lupin.

Všechny masky s citrónovým éterem je třeba vařit v keramice nebo skle, míchat dřevěnou špachtlí. Faktem je, že citronový olej aktivně reaguje s kovy.

Masáž hlavy s citronovým olejem

Budete potřebovat: 2 polévkové lžíce. Základní olej (kokos, argan, lopuch, olivový nebo ricinový olej), 8 kapek citronového etheru.

 1. Zahřejte základní olej na teplotu těla, promíchejte v něm citronový éter.
 2. Ponořte špičku prstů do směsi a opatrně ji protřepte do hlavy přibližně 15 minut a každých 2 min.
 3. Po masáži je třeba pokrýt hlavu teplým ručníkem a odpočinout si.
 4. Olej zbavte šamponem. Postup je s výhodou opakován 2 krát týdně.

Jak vybrat citronový olej?

Tento vzduch se snadno zakoupí: je nabízen jak v lékárnách, tak v kosmetických obchodech. Dobře známí výrobci, jako jsou:

 1. Aspera (Rusko) - 10 ml.
 2. Aroma Inter (Indie) - 10 ml.
 3. Aromatika (Ukrajina) - 10 ml.

Abyste si nemohli koupit falešný olej, můžete jej zkontrolovat jednoduchým testem. Na bílou knihu trochu odkapávejte a list nechte několik hodin. Pokud po vysušení není stopa, olej je skutečný.

Citronový olej je levný. Zároveň bude tento nástroj opravdu schopen dát vašim kudrlinám nádherný lesk a jedinečnou barvu a pravidelné použití - a posílit je!

Lemonový olej pro vlasy

Esenciální oleje se začaly vyrábět před více než 5 tisíci lety. Současně je léčebný účinek citronu, stejně jako léčebný účinek jeho vůně na člověka, znám již od dob starověkého Egypta. Starobylí Egypťané používali citronový olej k neutralizaci otrávených potravin, aby zabránili epidemii tyfu.

Egyptští kněží jej použili na balzamování, léčbu nervových poruch, deprese a úlevu. Evropané ji používali k prevenci mor, malárie, kurděje, používaného jako protijed pro kousání hadí.

To bylo používáno k úlevě od bolesti při artritidě, léčbě onemocnění srdce, odstranění toxinů.

Ve východních zemích byl citron používán k léčbě ran a otrav. Velký Abu Ali Ibn Sina na počátku XI. Století tvrdil, že citrón je užitečný během těhotenství, doporučuje citrónový esenciální olej pro žloutenku a srdeční onemocnění.

Co je citrónový esenciální olej

Citronový olej je přírodní ester, který se získá lisováním citronové slupky za studena.

Vysoce kvalitní citrusové esenciální oleje se však extrahují ručně, nikoli strojově.

Zajímavostí je, že pro získání 10 ml oleje je třeba stlačit asi 1 kg suroviny a získat 1 kg citrónového oleje, budete potřebovat asi 3000 ovoce (asi 60-70 kg suroviny). Výsledné jedinečné látky - tukové na dotek, nemíchejte s vodou.

Tyto látky se hromadí v různých částech rostlin - listy, semena, ovoce, květy, pryskyřice, kůra, dřevo.

Citronový olej je bohatý na:

 • minerální soli (fosfor, křemík, železo, vápník),
 • organické kyseliny (citronové a jablečné),
 • karoten
 • pektinových látek
 • vitamíny (včetně vit.C).
 • Obsahuje: citral, linalol, terpén, limonen (až 90%) a další látky.

Citronový olej patří k nejvyšším tónům esenciálních olejů, proto se velmi rychle odpařuje (jako éter, je to kvůli jeho názvu) a má bohatý zápach.

Abyste nekoupili falešný olej, zkontrolujte olej takto: vložte 1 kapku esenciálního oleje na list bílého papíru a nechte několik hodin. Pokud po vysušení na papíře není stopa, pak je esenciální olej originální, ne falešný.

Jak působí citronový olej na vlasy?

A ačkoli dříve citrónový silice byl nejčastěji používán jako tonikum a osvěžující agent, ne tak dávno, byl hodnocen jeho hojivý účinek na vlasy.

S velkým množstvím vitamínů a mikroelementů má citronový olej komplexní léčebný účinek na vlasy a posiluje je, a to od základny - od kořenů.

 1. Citronový olej posiluje a vyživuje vlasové folikuly, stimuluje přívod krve do pokožky hlavy a v důsledku toho podporuje růst vlasů, a to i v důsledku přítomnosti vitamínu C. Je to vitamin C, který hraje důležitou roli při růstu vlasů: podílí se na vstřebávání řady živin tělem, které jsou nezbytné pro normální vývoj a fungování vlasů, folikulů a pokožky hlavy. Tak, citronový olej aktivuje proces zdravého růstu vlasů.
 2. Další výhodou citronového oleje při použití na vlasy je jeho vlastní vlastnost detoxikace. Tento efekt hraje důležitou roli při odstraňování nečistot na povrchu hlavy (včetně kožního mazu), čímž dochází k ucpávání pórů kolem vlasových folikulů, což umožňuje, aby vlasy "dýchaly" volně. Proto silicový citrón aktivně bojuje doma se ztrátou vlasů a lupinami.
 3. Velmi důležitá je schopnost citronového oleje léčit mikroskopické trhliny, které se objeví v důsledku nepřesného česání, vytváření různých účesů.
Jeden z účinků citrónového oleje je jeho strhnutí, což pomáhá stabilizovat pH pokožky hlavy.

Oplachování

Pokud jsou vlasy nudné, ztrácejí zdravý přirozený lesk, pak je může citronový olej vrátit a zlepšit jejich celkový stav.

Lemon Rinse Recipe:

 • 2 kapky citrónového silice,
 • 3 kapky heřmánek silice,
 • 1 lžíce octa,
 • 1 litr vody.

Smíchejte esenciální oleje a ocot, nalijte směs do vody. Po umytí se vlasy opláchnou voňavým vývarem. Neplachujte. Kombinace heřmánku a citronu chrání kůži pokožky hlavy.

Po takovém opláchnutí získávají vlasy, obzvláště lehké, zářivý krásný odstín (platina v blondýnách), vypadají dobře upravené a elegantní a začínají být lesklé. Vzhledem k tomu, že citronový olej změkčuje tvrdou vodu, vlasy se stanou hedvábnými, stanou se poslušnými.

Aromaterapie

Několik kapek citrónového oleje by mělo být rovnoměrně rozloženo po celé délce hřebene. Vlasy musí být česané během 5 minut.

Je velmi důležité, aby byl hřeben vyroben z přírodních materiálů. Díky této příjemné a poměrně snadné proceduře můžete tonizovat pokožku hlavy.

Aromaterapie pomáhá posilovat vlasy a ponechává jemnou příjemnou vůni. Může to být první fáze plné masáže hlavy.

Masáž hlavy

Samotná masáž hlavy je velmi užitečná. V kombinaci s esenciálními oleji je masážní efekt vylepšen.

Masáž pomocí citrónového esenciálního oleje vám umožňuje zbavit se nadbytečných mastných vlasů na jedné straně a nadměrné suchosti, která způsobuje svědění, nepohodlí a lupy na straně druhé. Jeho držení vám umožní vyvážit sekreci kožního mazu.

Masážní recept:

 • Několik polévkových lžic základního rostlinného oleje (argan, ricin, lopuch nebo oliv);
 • 5-8 kapek citronového oleje na vlasy;
 • základní olej je lehce předehřátý, pak se v něm silně rozpustí esenciální olej;
 • čisté prsty ponořte do připravené směsi a proveďte masáž hlavy;
 • Každých 2-3 minuty jsou prsty znovu ponořeny do směsi oleje.
Můžete také připravit směs esenciálních olejů (citrón, čaj, rozmarýn, levandule), aplikovat na masáž hlavy, účinná pro lupy.

Masky pro zesvětlení vlasů

Osvětlení vlasů s citronem je jedním z nejoblíbenějších způsobů použití tohoto oleje pro kosmetické účely.

Pro přípravu masky připravte infuzi citrusových peelingů a zázvoru (infuze asi jeden den), přidejte zakysanou smetanu (150 ml) a citronový olej (8-10 kapek).

Vlasy se skrývají pod filmem, zakryjte ručníkem, držte masku nejméně hodinu. Je žádoucí, aby maska ​​nepoužívala celou infuzi: její zbytky by měly být opláchnuty po proceduře.

Pokud často uděláte takovou masku, budou vlasy výrazně lehčí a získávají příjemný zlatý odstín.

Masky na vlasy s citronovým olejem

Křehkost vlasů a jejich matka jsou narušeny mnoha moderními ženami. Zde jsou jen některé z receptů na masky:

 • Připravte masku na vlasy, která posiluje vlasové kořeny, zvyšuje jejich růst, eliminuje lupy: 2 lžíce. l Ricinový olej, 1 polévková lžička. l mandlový olej se smíchá a pak se přidá 3-4 kapky citronového oleje. Vyhřívá se ve vodní lázni a vtírá do vlasových kořenů; nahoře je umístěn plastový sáček a potom froté ručník. Po 15 minutách se hlava důkladně umyje.
 • Smíchejte několik kapek citronového oleje s olivou, masírujte pokožku hlavy pokožkou. Omotávejte hlavu vlhkým ručníkem 30 minut nebo déle. Opláchněte vlasy šamponem. Může se stát, že je třeba několikrát umýt, aby se několikrát umyl. Postupujte 2-3x týdně.
 • Následující maska ​​pomůže silné a lesklé vlasy: mix lopuchového oleje nebo ricinového oleje (2 lžíce), 1 polévková lžíce. rostlinný základový olej (olivový nebo mandlový) a 2 kapky citronového oleje. Poté se směs zahřívá (nejlépe ve vodní lázni), takže maska ​​je příjemně teplá, aplikuje se na vlasy a pokožku hlavy. Zakryjte vlasy polyethylenem nebo filmem, pak pro zahřívání - s ručníkem. Po 20-40 minutách jsou vlasy omyty šamponem. Tuto masku doporučujeme provádět nejméně dvakrát týdně.
 • U vlasů náchylných na tvorbu tuku se doporučuje připravit masku založenou na žloutkách. Chcete-li to provést, opatrně porazte jeden nebo více žloutků (v závislosti na délce vlasů). Do výsledné hmoty přidáme 3-4 kapky citronového oleje, několik kapek jalovinového oleje a bergamotového oleje. Složky se důkladně promíchají před aplikací na vlasy.
 • Suché barvené vlasy lze oživit aplikací masky na bázi lopuchového oleje. K 4 Čl. l základní teplý olej přidá 3 kapky citronového oleje, stejně jako několik kapek ylang-ylang a heřmánek.
 • Pro citlivou pokožku na hlavě a suché vlasy je lopuchový olej nahrazen mandlovým olejem a 2 kapkami citronového oleje a 2 kapky esenciálního oleje z čajovníku. Tato maska ​​se také používá k odstranění lupů.
 • Pro citlivou pokožku hlavy a mastné vlasy se ke 2 žloutkům přidá 3 kapky citronového oleje a 2 kapky eukalyptového oleje.
Frekvence aplikace masky s citrónovým olejem závisí na potřebě a může být 1 až 3 krát týdně. Po 1,5-2 měsících používání masky je třeba udělat přestávku.

Lemonový éterický olej pro vlasy, s mnoha užitečnými vlastnostmi, umožňuje snadné dosažení požadovaného účinku i doma.

Lupka masky

Následující maska ​​je účinným prostředkem pro posilování vlasových kořenů a eliminaci lupů:

 • 2 polévkové lžíce. l ricinový olej
 • 1 polévková lžička. mandle a 3 kapky citronového oleje a eukalyptu.

Obalte z polyethylenu, pak ručník. Držte 15-20 minut, poté opláchněte šamponem. Opakujte to nejméně dvakrát týdně.

Lemonový esenciální olej - efektivní multifunkční péče o vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou nepostradatelným prvkem obrazu moderní, dobře upravené ženy. Chcete-li dosáhnout dokonalého výsledku, spravedlivý sex tráví velké sumy na drahé profesionální kosmetiku péče o kadeře. Někteří však nemají takovou příležitost a mnozí prostě dávají přednost přírodním prostředkům. Jedním z nejúčinnějších přírodních produktů je citrónový esenciální olej, který dokáže přeměnit a oživit vlasy, zmírnit některé dermatologické problémy pokožky hlavy a jednoduše posílit vlasy.

Citronový olej: charakteristické a prospěšné vlastnosti vlasů

Citronový olej je přírodní ester získaný lisováním citrónové slupky, který soustředí největší množství živin a vitamínů z ovoce. Nejkvalitnější produkt je ručně vytlačován lisováním za studena.

Kůra obsahuje největší množství živin a vitamínů z ovoce, z něho je extrahován vysoce kvalitní ether.

Koncentrovaný citrusový olej může přinést značné výhody při péči o vlasy:

 • suché příliš mastné vlasy;
 • udržujte vlhkost v normálním stavu s nadměrnou suchostí kudrlin;
 • omezit křehkost a ztrátu;
 • léčit mikrotrhlinky;
 • odstranit lupy a seborrhea;
 • uvolněte svědivou pokožku hlavy;
 • obnovit strukturu vlasů po chemické expozici;
 • bezpečně zesvětlete barvu.

Chemické složení znamená

Složení citrónového silice obsahuje:

 • minerální soli (fosfor, křemík, železo, vápník, hořčík, zinek);
 • organické kyseliny (citronová, jablečná);
 • karoten, pektin;
 • camphen,
 • vitamíny (PP, C, A, E, B1, B9, B3, B5, B6);
 • citral, linalol, terpeny, limoneny a další příznivé látky, které mají hojivé, protizánětlivé, antiseptické účinky, se potýkají s patogeny dermatologických onemocnění.

Díky této užitečné kompozici má citronový éter komplexní léčebný účinek na vlasy, začínající od kořenů a končící na samém konci. Navíc je silným antioxidantem, který chrání kadeře před nepříznivými účinky prostředí.

Jak vybrat kvalitní produkt a uložit ho správně

Chcete-li rozlišit kvalitní produkt od falešného, ​​musíte provést jednoduchý test: na list bílého papíru vložte kapičku etheru a počkejte několik hodin. Potom by se neměly vyskytovat žádné skvrny - původní éterický olej se úplně vypaří.

Pravý přírodní esenciální olej musí splňovat určité požadavky:

 • náklady nemohou být malé, protože výroba 10 ml etheru vyžaduje přibližně 1 kg čistých surovin;
 • z důvodu předchozího odstavce by měla být láhev kapaliny malá: 10 ml nebo 5 ml;
 • lahvička se skládá z tmavého skla a má víčko s dávkovačem a víkem s ovládáním prvního otvoru;
 • na obalu musí být uvedeno jméno produktu v latině, jakož i název závodu v jazyce země původu.

Skutečný éterický olej je nalit do tmavé láhve a na obalu je název výrobku uveden v latině a v jazyce země výroby.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

Vzhledem k tomu, že citronový silice je vysoce koncentrovaný přípravek, měl by být používán s opatrností:

 • před prvním použitím by měla být testována na alergickou reakci. K tomu použijte kapku přípravku na vnitřní straně kloubu a pozorujte reakci po dobu několika hodin: nepřítomnost jakékoliv reakce (zarudnutí, svědění, podráždění) naznačuje, že vám éter vyhovuje;
 • Citronový olej je vysoce astringentní a antiseptický, takže jej nemusíte aplikovat na pokožku hlavy ve své čisté formě;
 • navíc je fotosenzitizující, proto se nedoporučuje jít ven za slunečného dne hned po ošetření vlasů s jeho použitím;
 • neporušujte trvání kosmetických procedur, protože citrón má bělidlo.

Abyste předešli nežádoucím účinkům, musíte dodržovat kontraindikace:

 • individuální nesnášenlivost produktu;
 • závažné alergické reakce na citrusové plody;
 • těhotenství a kojení;
 • do 12 let.

Stejně důležité jsou i podmínky pro uchovávání éteru: láhev by měla být pevně uzavřena a uchovávána v chladničce, pak všechny užitečné vlastnosti a uzdravující vůně budou trvat od 6 měsíců do roku.

Aplikace citronového oleje na vlasy

Citronový olej urychluje krevní oběh pokožky hlavy, čímž posiluje folikuly a zrychluje růst vlasů. Kromě toho je schopen poskytnout vlasům lesk a lesk, stejně jako lehce odlehčit prameny. Nicméně, v závislosti na typu vlasů a vlasové pokožky, musíte je aplikovat správně.

citronový olej bude mít prospěch jakéhokoli typu vlasů, ale správnou kombinací s ostatními komponentami

Pro suché a poškozené vlasy

Maska hnědých řas pomůže zabránit nadměrnému vysouvání kudrlin při častém praní.

Maska s práškovými fukusy chrání vlasy před vysycháním

Maska Složení:

 • 5 gramů fukusového prášku (hnědé řasy);
 • 100 ml kefíru (přírodního jogurtu);
 • 10-15 kapek citronového oleje.
 1. Řasy naléváme teplou vodu 10 minut před opuchem.
 2. Vypusťte nadbytek kapaliny.
 3. Nalijte kefír a éter citronu do ještě teplé hmoty.
 4. Aplikujte na vlasy a teplo ručníkem.
 5. Držte po dobu 1 hodiny.
 6. Umyjte si vlasy obvyklým způsobem.

Pokud jsou vlasy příliš tenké a křehké, může být tato maska ​​obohacena o 5 ml olivového oleje (nebo pšeničných klíčků).

Pro mastné vlasy

Citronový olej pomáhá normalizovat práci mazových žláz, čímž eliminuje zvýšený obsah tuku a udržuje vlasy čistější. Jako základ v tomto případě byste měli vybrat oleje s nejjemnější strukturou, jako jsou mandle, kokosové ořechy, makadamové meruňky nebo semena hroznů.

Kokosový olej má lehkou strukturu, takže je důležité jej použít jako součást masky pro mastné vlasy

Maska Složení:

 • 1 polévková lžička. l makadamové oleje;
 • 1 polévková lžička. l kokosový olej;
 • 10-15 kapek citronového etheru.
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Aplikujte na vlasy od kořene k špičce.
 3. Zahřejte sprchový kryt nebo ručník.
 4. Držte 30-40 minut.
 5. Umyjte si vlasy obvyklým způsobem.

Proti rozštěpení

Tento nástroj je určen k ošetření dělených konců. Může se vařit pět dní. Použití kompozice každý den ráno a večer po dobu 3 týdnů vás ušetří z tohoto problému.

Syrovátka pomůže vypořádat se s problémem rozštěpených konců.

 • 100 ml syrovátky;
 • 7 kapek citronového etheru.
 1. Připojte součásti.
 2. Pro větší pohodlí může být výsledná kapalina umístěna do láhve se sprejem.

Pro dosažení efektivního výsledku je lepší použít syrovátkové mléko.

Proti lupům

Lemon je považován za jednu z nejefektivnějších lidových prostředků proti lupům a ego éter v několika relacích dokáže zastavit oddělení částic epitelu na hlavě.

Jablečný ocot z jablek bude výborným doplňkem k masce pro lupy

 • 1 polévková lžička. l jablečný jablečný ocet;
 • 1/2 Art. l olivový nebo slunečnicový olej;
 • 3 - 4 kapky citronu a esteru geranium.
 1. Smíchejte oleje a teplo ve vodní lázni.
 2. Do teplé směsi přidáme ocet.
 3. Vtírejte do pokožky hlavy.
 4. Omotat ručník.
 5. Nechávejte víc než 30 minut.

Při vypadávání vlasů

Lemonový olej vyživuje kořeny a zabraňuje vypadávání vlasů. Jako základ pro tuto masku jsou oleje bohaté na komplex vitaminů a minerálů, které posilují vlasy. Po měsíčním pravidelném použití následujícího složení, 2-3x týdně, vlasy znatelně zesílí a nebudou nadále zůstat na hřebenu.

Ropový olej, známý pro svou stálou funkci vlasů, bude vynikající součástí masky proti vypadávání vlasů.

 • 1 polévková lžička. l ropový olej;
 • 1 polévková lžička. l ricinový olej;
 • 1 žloutek;
 • 10 kapek citronového etheru.
 1. Míchat všechny přísady.
 2. Aplikujte na kořeny vlasů a po celé délce.
 3. Počkejte 40 minut.
 4. Umyjte si vlasy obvyklým způsobem.

Pokud je problém ztráty vlasů způsoben jakýmikoliv onemocněním nebo narušením orgánů nebo systémů, tato maska ​​nepomůže a pak byste se měli poradit s lékařem.

Přidání lesku

Při pravidelném používání masky s citrónovým éterem po dobu 1-2 měsíců získávají vlasy lesk a zdravý vzhled.

Masky na vlasy s citronovým olejem dodávají lesku a lesk na vlasy.

 • 1 polévková lžička. l avokádový olej;
 • 1 polévková lžička. l kokosový olej;
 • 5 kapek citronového etheru.
 1. Složte ingredience.
 2. Rozložte celou délku vlasů.
 3. Udržet 1 hodinu.
 4. Umyjte šamponem.

Zrychlit růst kudrlin

Následující postup stimuluje průtok krve do vlasových kořenů, čímž zrychluje jejich růst. Tuto masku doporučujeme 1-2 krát týdně po dobu 3 měsíců.

Káva podporuje růst vlasů, proto se doporučuje používat ve vhodných maskách v tandemu s citronem

 • 10 g mleté ​​kávy;
 • 20 ml ricinového oleje (lze nahradit 50 ml kefíru);
 • 10 kapek citronového oleje.
 1. Káva v 20 ml vody a ochlaďte.
 2. Ohřejte ricinový olej ve vodní lázni na 45 stupňů a přidejte kávu.
 3. Nalijte v éteru citronu.
 4. Pečlivě se vtírají do pokožky hlavy a zbytky jsou rozloženy po celé délce vlasů.
 5. Zahřejte sprchový kryt a ručník.
 6. Mějte masku po dobu 2 hodin.
 7. Umyjte obvyklým způsobem.

Zesvětlení vlasů

Lemon je známý pro své bělící vlastnosti a jeho éter, a tím více. Zesvětlení kudrlin s maskou s takovou přísadou, nejenže nepoškodíte strukturu vlasů, ale také zajistíte odpovídající péči o vaše vlasy.

Díky svým bílým vlastnostem může citron trochu zesvětlit vlasy.

Nepochybně se neočekává neuvěřitelný výsledek, ale po několika maskách, které lze připravit v různých variantách, je možné trochu lehčí.

Složky pro masku číslo 1:

 • 50 ml vody;
 • 20 ml peroxidu vodíku (3%);
 • 10 kapek citronového oleje.

Peroxid vodíku má odlehčovací vlastnosti, takže bude účinným doplňkem k citronovému oleji při zesvětlení vlasů

 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Pro pohodlí umístěte kapalinu do láhve sprejem.
 3. Stříkat vlasy třikrát po vyschnutí každého předchozího.
 4. O hodinu později si umyjte vlasy obvyklým způsobem.

Následující maska ​​vyschne vlasy, takže po proceduře se doporučuje použít hydratační balzám. Směs použijte každý druhý den k dosažení požadovaného odstínu.

Kefír a med, jako doplněk citrónového éteru, když se rozjasní, suché vlasy, takže po masce je třeba navlhčit balzámem

Složky pro masku číslo 2:

 • 150 ml kefíru;
 • 20 g medu;
 • 10 kapek citronového oleje.
 1. Míchat všechny přísady.
 2. Aplikujte na vlasy po dobu 2 hodin.
 3. Umyjte si vlasy jako obvykle.

Složení pro masku číslo 3:

 • 2 polévkové lžíce. l sladký mandlový olej;
 • 10-15 kapek citronového etheru.
 1. Oleje se dobře promíchají.
 2. Aplikujte na prameny po dobu 30 minut.
 3. Umyjte šamponem.

Chcete-li zvýšit účinek, můžete přidávat několik kapek citronového oleje do jedné části šamponu nebo balzám na vlasy s každým mycím prostředkem. Za prvé, nasytí kosmetiku vitamíny a živiny a za druhé přispěje k osvětlení vlasů. Ale nezapomeňte na bělící vlastnosti tohoto éteru a uchovejte si tuto metodu, pokud se nechcete rozloučit s temným odstínem.

Masáž hlavy

Před praním nejméně 15 minut masírujte hlavu citronovým silicím. Současně se rozpustí 1 až 2 kapky hlavní složky v 1 polévkové lžíce základního oleje (například lopuchu, meruňku nebo olivový olej), který se lehce předehřívá ve vodní lázni. Hroty prstů jsou ponořeny do připravené směsi a v kruhových, jemně lisovacích pohybech masíruje pokožku hlavy.

Kromě výše popsaných výhod pro vlasy a pokožku hlavy má aroma citronového éteru pozitivní vliv na psycho-emocionální stav člověka. Tato vůně pomáhá zmírnit stres, úzkost, nervové napětí, objasňuje myšlenky a mysl, obnovuje emoční stav. Navíc citronový olej snižuje bolesti hlavy a snižuje tlak. Proto miluji tuto aroma masáž na konci náročného dne, abych se uklidnila, uvolnila se a připravila se na zdravý spánek. Dokonce i když se nikdo nemůže ptát, masíruji vlasovou pokožku - je to také silný účinek.

Masáž hlavy s citrónovým olejem má nejen vlasy, ale i psycho-emocionální stav člověka.

Video: jak dělat vlastní masáž hlavy

Olejové zábaly

Chcete-li zlepšit celkový stav vlasů, doporučujeme provádět zábaly dvakrát týdně po dobu 1-2 měsíců. Tento postup také sníží výskyt lupů a seborrhey. Pro přípravu směsi kombinujte několik kapek citronu s oleji vhodnými pro masáž hlavy. Určete množství vzhledem k délce vlasů: poprvé jste udělali postup, pochopíte, kolik se připravujete na další zasedání. A pro začátečníky, vezměte 2 lžíce základního oleje a 2-3 kapky esenciálního citronu. Výsledná hmota se aplikuje na čisté, mírně vlhké vlasy od kořene až po špičku, zabalí se potravinovým filmem, pak ručníkem a inkubuje se po dobu 2 hodin. Chcete-li zvýšit účinek, můžete nechat obal přes noc, ale v tomto případě je lepší vyměnit potravinářský film šálou z bavlny, aby se zabránilo skleníkovému efektu.

Pokud necháte vlasovou obálku celou noc, namísto jídelního obalu je lepší použít bavlněný šátek

Video: vlasové laminační vlasy

Aromaterapie

Postup aromaterapie je jednoduchý a netrvá dlouho. Na dřevěný hřeben nebo kartáč naneste 2-3 kapky citrusu na přírodní štětiny a po 10 až 15 minutách po mytí vlasy, které jsou po mýtění ještě vlhké. Taková zasedání se nejlépe provádí 1-2 hodiny před spaním. Procedura bude mít vlasy hladké, lesklé a hedvábné a navíc příjemné aroma citronu vám pomůže uvolnit se před spaním.

Aromatická čisticí procedura dodá vlasům lesk, hladkost a hedvábnost.

Kombinace citrónového éteru s jinými oleji

Při přípravě masky na vlasy je nutné použít podklad: tyto mohou být základní oleje, které jsou užitečné pro vlasy (lopuch, kolečko, mandle, kokos atd.), Mléčné výrobky (kefír, syrovátka), vaječný žloutek, odrůdy bylin (heřmánek, lopuch, přeslička atd.). Ale pro další účinek, pokud je to žádoucí, můžete přidat pár kapek jiných éterických olejů, které budou mít odpovídající příznivý účinek na kudrlinky. Nicméně je třeba vědět, které estery lze kombinovat s citronem, protože ne všechny jsou kombinovány s každým jiným.

Můžete doplnit masky na vlasy s dalšími užitečnými estery, které jsou kombinovány s citronem

Tabulka: vlastnosti esenciálních olejů pro vlasy, v kombinaci s citronem

Užitečné rady o použití citronového oleje na vlasy

Kromě masky může být citronový olej použit v péči o vlasy jinými způsoby, které netrvají dlouho a při běžném používání přinášejí značné výhody:

 • přidat éter do vlasové kosmetiky. Citronový olej má vlastnost detoxikace, takže když je přidáván do šamponu, dochází k intenzivnějšímu čištění vlasů a pokožky hlavy a také kůži Ph je normalizována. Vložte 1-2 kapky tohoto éteru do jedné části šamponu, mýdla hlavu a držte produkt na vlasy asi jednu minutu. Několik kapiček přidaných do balzámu dodá vašim vlasům další výživu a nasycení vitamíny;
 • opláchněte citrusovým éterem. Výhoda vyplachování vlasů po promytí odvar z bylin nebo minerální vody je nesporná. A efekt se zdvojnásobí, pokud obohacujete léčivou kapalinu o 5-6 kapek popsaného oleje. Lemonové oplachování dodá vaši hustotu vlasů, lesk a posiluje kořeny. Tento postup nevyžaduje oplachování.

Používejte citronový olej v péči o vlasy, nezapomeňte na jeho bělicí funkci. Časté používání brunet tohoto výrobku může vést ke zesvětlení barvy vlasů.

Recenze citronového oleje na vlasy

Miluju esenciální oleje, v koupelně je vždy jen málo. Koupil jsem si na vlasy citronový olej, protože má světelný efekt. Nezaznamenal jsem pravdu o světelném efektu, ale ten lesk vypadal přesně. Také posiluje strukturu vlasů. Olej má příjemnou vůni. Často jej používám v koupelně, koupel je plná aroma citrusů,

Překvapen

http://otzyv.expert/rasslablyayushiy-aromat-1149118

Podle názoru ostatních by měl být do šamponu nebo do masky na vlasy přidán citronový olej. Vybrala jsem druhou metodu. Pokud přidáte do šamponu, olej se dostane na pokožku hlavy, myslím, že z toho se může stát tučnější. Obecně jsem přidal 5 kapek oleje do masky na vlasy Faberlik, na kadeře (vyhýbá se pokožce hlavy), "zabalené" vlasy do plastového sáčku. Přidržte asi 5 minut. Pak se umyje teplou vodou bez použití čisticích prostředků. A - voila - čerstvá barva vlasů bez žloutnutí.

sapfir_333

http://irecommend.ru/content/uraaa-teper-ya-znayu-kak-osvetlit-volosy-bez-kraski-mgnovennyi-effekt-foto-volos-do-i-posle

Všichni víme, že Lemon UM posiluje vlasy. Přidala jsem citron před tím, než jsem si umyla hlavu v šamponu nebo masce, a zamíchala jsem ji do mých rukou a nanesla jsem ji. Dobrý výsledek a příjemný zápach je vám poskytnut, je škoda, že na chvíli

Olga Koester

http://irecommend.ru/content/efirnoe-maslo-limona-nuzhnoe-li-ono-menya-ono-priyatno-udivilo-ya-nashla-6-primenenii-v-kosm

Citronový esenciální olej je spíše univerzální lék na vlasy. Zakoupením malého balení voňavé tekutiny získáte příležitost diverzifikovat péči o vlasy a pokožku hlavy. Hlavní věcí je přijmout opatření, která se zbaví nežádoucích účinků. a pak zdravé, lesklé, husté vlasy, které jste poskytli.

Pro Více Informací O Suché Vlasy