logo

Nejúčinnější domácí masky na vlasy

Za účelem řešení různých trichologických problémů nabízí lidová kosmetologie řadu receptů. Avšak uprostřed této rozmanitosti se každá žena snaží zvolit ty nejefektivnější podle principu "minimální prostředky - maximální efektivita". Samozřejmě, že jediná univerzální droga, která vyhovuje každé dívce nějakým vlasům, není. V "kosmetologii" v kuchyni je však taková kategorie jako nejlepší masky, pozitivní zkušenosti s používáním je známo mnoha. Jaké jsou nejúčinnější masky na vlasy - přečtěte si v tomto článku.

Výhody lidových léků

Proč mají doma masky tak oblíbenou po mnoho staletí? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte zjistit, jaké výhody mají lidové prostředky:

 1. Domácí receptury jsou zcela přirozené, tedy šetrné k životnímu prostředí. A tento faktor, jak víme, je velmi důležitý pro všechny vlasy, bez ohledu na jejich stav, typ a další rysy.
 2. Přírodní kosmetické přípravky nedávají komplikace a vedlejší účinky.
 3. Domácí masky jsou naprosto dostupné a dokonce i levné (což není tomu u obchodů a salonních procedur) - koneckonců se jejich součásti nacházejí prakticky ve všech kuchyních nebo lékárnách.
 4. Směsi podle populárních receptů jsou rychlé a snadné.
 5. Masky, připravené doma, mají poměrně vysokou účinnost a vyřeší mnoho trichologických problémů (od vypadávání vlasů a nedostatečného růstu vlasů k tomu, aby se kudrlinky stočily a hladce).
 6. Účinek použití těchto směsí je poměrně stabilní.

Účinnost masky na vlasy

[vc_wp_tagcloud]
Masky, vařené doma, jsou velmi účinné. S jejich pomocí můžete:

 • řešit problém vypadávání vlasů a slabý růst vlasů;
 • obnovit poškozenou strukturu vlasů po barvení, bělení, curlingu a dalších podobných postupech;
 • posílit kořeny;
 • zbavit se lupin a rozštěpení;
 • hydratovat a nasytit nezbytné potraviny suché, křehké prameny;
 • normalizovat sekreci kožního mazu;
 • Dejte kudrlinky lesk, hladkost, měkkost a poslušnost.

Účinnost finančních prostředků na přírodním základě je nesporná, ale musíte pochopit, že je mnohem snazší problém zabránit, než se později vyřešit. Je důležité řádně zorganizovat péči: použijte šampon vhodný pro váš typ kudrlin; chránit vlasy před mrazem a slunečním světlem; čas na oříznutí špiček, například pomocí leštičky pro leštění písma Split Ender, aby se zabránilo jejich sekci.

TOP recepty

Navrhované recepty masky používané doma pro zastavení vypadávání vlasů, pro jejich intenzivní růst, obnovu, zvlhčení a výživné kudrlinky jsou nejjednodušší a nejvíce přístupné, ale zároveň velmi účinné. Doslova 1-2 měsíce použití - a výsledek vás příjemně překvapí.

Proti vypadávání vlasů a pro růst různých druhů vlasů

S hořčicí

 • Suchý typ

Hořčice v prášku (jedna polévková lžíce), Honey (tři lžíce L.), Jakýkoliv kosmetický olej vhodný pro suché kadeře (například olivový nebo lněný, dvě lžičky). Aplikujte směs na kořeny a izolujte je ručníkem. Po 15 minutách byl vypláchnut.

Hořčicí prášek (jedna polévková lžička) Zředěný na hustou kaši, přidává se citronová čerstvá šťáva (jedna polévková lžíce). Výsledná kompozice lubrikuje kořeny a potom se zapaluje oteplovací víčko. Doba expozice je 15 minut.

Hořčice je dobře známý "nepřítel" alopécie a aktivní stimulátor růstu vlasů, který také normalizuje tvorbu kožního mazu.

S pepřem

 • Suchý typ

Smíšená tinktúra červeného pepře, mastného kefíru, medu (ve stejných částech). Směs se třese lehkými masážními pohyby do kořenů, hlava je izolovaná. Promývací směs po půl hodině.

Příprava směsi tinktury červeného pepře, beztučného kefíru, kosmetického oleje, vhodného tuku typu kudrlin (například jojoba) - dvě lžíce. l každé součásti. Toto složení maže horní vrstvu pokožky, vlasy se zahřejí a výrobek se omyje za hodinu.

Další velmi oblíbenou složkou masky, kterou doma používáme při vypadávání vlasů a stimulaci růstu nových vlasů, je tinktura červeného pepře. Kompozice s určenou složkou mají antiseptický účinek na pokožku, posilují kořeny a dávají účesům husté vlasy.

S lukem

 • Suchý typ

Smíšená cibulová kaše (tři lžíce l.), Med a domácí kysanou smetanou (jedna polévková lžíce). Směs masíruje epidermis, izoluje hlavu a inkubuje po dobu 1 hodiny. Osušte masu jemným šamponem.

Cibule (150 ml) a citrónovou šťávou (50 ml) se smísí, přidá se lopuchový olej (poloviční čajová lžička). Výsledná kompozice se aplikuje na epidermis a izoluje se. Po uplynutí půl hodiny promyjte jemným šamponem.

Rada Chcete-li se zbavit nepříjemného cibulového pachu, opláchněte si vlasy po odstranění ošetřovací směsi vodou a citrónovou šťávou nebo oblíbeným esenciálním olejem.

Cibule, navíc ke zvýšení růstu kudrlin, eliminuje lupy.

S koňakem

 • Suchý typ

Smíšená brandy (jedna polévková lžička), Teplý med (lžička), Pounded egg yolk. Směs se aplikuje na kořeny a rozmazává se po délce pramenů. Hlava je zahřátá a výrobek je vyprázdněn za půl hodiny.

Příprava směsi brandy, citronové šťávy (jedna čajová lžička), teplý jojobový olej (st. L.), loupaný žloutek. Vlasy se zpracují touto směsí, pak se zabalí a nechávají se 30 minut.

Cognac směsi proti alopecii a urychlit růst kudrlinky - měkčí volba než hořčice a pepř. Ale také se ukázaly jako velmi dobré kosmetické výrobky používané doma při řešení mnoha problémů trichologie - od vypadávání vlasů a pomalého růstu vlasů až po jejich objem a lesk.

S oleji pro různé typy vlasů

 • Suchý typ

Do směsi se přidají teplé oleje z lopuchu, ricinového oleje, olivového oleje, mandlí, lněných semen a jojoby (20 ml každé složky), výsledná směs se aplikuje na kořeny, stárne 1,5 hodiny. Maska se omyje jemným šamponem.

Recept je založen na olejích pro suché vlasy, přidává se pouze více citronové šťávy (100 ml).

Maska pro růst vlasů s oleji - nejužitečnější. Koneckonců, oleje, které mají zpevňující, regenerační, vyživující a zvlhčující účinek, mají velmi pozitivní vliv na kudrlinky.

Pro obnovení vlasů

Obnova poškozených vlasů

 • S oleji

Stejné části lopuchu a ricinového oleje (předehřátý) jsou smíchány, přidává se citronová čerstvá šťáva (1 lžička) a touto směsí se zpracuje suché a čisté vlasy. Hlava je izolovaná a zrání po dobu půl hodiny.

Smíchejte zlikvidovaný vaječný žloutek a ricinový olej (1 polévková lžíce) a suché prameny se rozmíchají s připraveným médiem. Stárnou po dobu 5 hodin.

Kousek žitného chleba odřezaného z kůry a namočený v teplém mléce (hustá kaše by měla vypadat) se aplikuje na mokré vlasy, je izolovaná. Po půl hodině je velmi pečlivě vymyt.

Léčba barvených vlasů

 • S vejcem a brandy

Šlehané žloutky a brandy (100 ml) jsou smíchány a vlasy jsou rozmazané tímto výrobkem. Stárnou 30 minut.

Blender šlehaný banán (polovina ovoce), vaječný žloutek, med a citron čerstvý džus (jedna lžíce). Výsledný nástroj se používá jako běžný šampon.

Bylinná infuze se připravuje - drcený heřmánek, kopřivka, celandin, oregano (1 polévková lží) + vroucí voda (1 l), doba infúze - 3 hodiny, oplachované vlasy ve výsledném mléce, zabalené a uchované po dobu 1,5 hodiny.

Reanimace dělených konců

 • S medem

Smíchejte med (t.j.), Jakýkoli rostlinný olej (dvě lžíce. L.), žloutlý vaječný žloutek. Výsledná kompozice je rozmazána na koncích vlasů (možná i po celé délce), izolovaná lepícím filmem. Po půl hodině se promyje.

V mísiči se bifte dvě zralé broskve, teplé mléko (tři lžíce) a oreganoter (sedm kapek). Směs rozmazaných a izolovaných konců. Doba expozice je 30 minut

 • S ricinovým olejem a vitamíny

Smíšený vyhřívaný ricinový olej (dvě lžíce L.), olejové vitaminy A, E (tři kapsle). Konce vlasů jsou namočené do tohoto nástroje a jsou izolovány. Doba trvání návštěvy - 2 hodiny.

Výživové přípravky pro různé typy vlasů

Suchý typ

 • S ricinovým olejem

Teplý ricinový olej (100 ml), ovocný ocot (který je k dispozici doma) a glycerin (50 ml) a smíšené vejce se mísí. Suché nečisté kudrlinky jsou rozmazané touto směsí, izolované po dobu půl hodiny. Omyjte směs mírným šamponem.

Šlehačkový žloutek, vyhřívané oleje olivového původu, kokosový olej, lněná semena (každá 30 ml) se smísí a smíchají. Směs zpracovává celou hlavu, zabalená. Minimální doba expozice je 2 hodiny (nejlépe po celou noc). Po odstranění masky jsou prameny opláchnuty odvarováním / infuzí léčivých bylin.

Typ tuku

 • S citronem a česnekem

Stejné části citronových a aloežových džusů, teplého medu a nakrájeného česneku jsou smíchány do homogenní hmoty (jeden hřebíček). Výsledný produkt je zpracovaný vlas, izolovaný. Po 30 minutách se promyje jemným šamponem. Chcete-li odstranit česnek "chuť", vlasy jsou opláchnuty v bylinné odvar / infuze.

Surové kvasnice (st. L.) se zředí v teplé vodě (lžička), odloží se k fermentaci po dobu 15 minut. Přidá se zbité vejce a všechny tyto vlasy jsou ošetřeny touto směsí. Stojte pod izolaci po dobu 1 hodiny.

Hydratační směsi

 • S majonézou

Zpracovávají celou hlavu vlasů s majonézou (ta připravená doma - je mnohem užitečnější než obchod). Po uplynutí půl hodiny promyjte jemným šamponem.

Kořeny a prameny jsou rozmazané teplým kefírem (lze je nahradit jogurtem), zabalené ručníkem. Směs se promyje po 45 minutách.

Smíšený zahřátý med (st. L.) a mléko (200 ml) a výsledný produkt se aplikuje na vlasy. Pod izolací se udržuje po dobu jedné hodiny.

Navrhované masky na vlasy jsou uznávány za nejlepší, protože jsou rychlé a snadno se připravují v běžných domácích podmínkách, skládají se z přírodních ingrediencí a mají skutečně nepřekonatelný efekt.

TOP - 10 recepty Masky na vlasy v domácích podmínkách

Jaká žena nemá sen o silném a svěžím vlasu, který se vyvíjí krásně pod dechem větru, třpytí se na slunci a jen se zvětšuje zdravím? To není prostě nejlepší ekologie, nezdravá strava a neustálé stresy způsobují poškození hlavního atributu krásy a ženskosti a nutí krásnou polovinu lidstva hledat způsoby, jak obnovit a udržet krásu vlasů.

Moderní kosmetologie nabízí mnoho různých masky na vlasy, ale jsou drahé a navíc mají spoustu syntetických složek, od konzervačních látek až po emulgátory, vonné látky a další škodlivé látky. Existuje nějaká alternativa k těmto prostředkům? Samozřejmě! Masky na vlasy se v domácnosti snadno připravují. Jejich základ tvoří přírodní ingredience, které se navíc nacházejí v každé kuchyni. Zde jsou desítky nejlepších receptů masky, které pomohou posílit, zvýšit růst a obnovit zdraví vlasů.

1. Výživná maska ​​pro nasycení vlasů

Chcete-li vlasy vrátit do své původní krásy a přirozeného lesku, je třeba je krmit s vitamíny. Vitamínová maska ​​se třemi oleji se s tím vyrovná. Chcete-li připravit tuto skvělou živinu, míchat kokosové, olivové a ricinové oleje ve stejném poměru. Směs by měla být mírně zahřátá v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni. Chcete-li zvýšit efekt, můžete do masky přidat 3 až 4 kapky vitamínu E. Aplikujte teplou směs oleje po celé délce vlasů a pokožky hlavy pomocí lehkých masážních pohybů. Poté zakryjte rozmazané vlasy fólií a obalte je froté ručníkem po dobu 40-60 minut. Dokončete proceduru umytím vlasů oblíbeným šamponem. Stačí, abyste krmili vlasy dvakrát za měsíc.

2. Hydratační maska ​​na vlasy

Není žádným tajemstvím, že suché vlasy jsou předzvěstí rozštěpených konců, vzhled lupin a zmizení živého lesku. Abychom zabránili takovým žalostným následkům, musí být vlasy vyživovány životodárnou silou. Pro přípravu takové masky si vezměte 9 dílů oleje z rajčete a mícháme s 1 díly olivového oleje (nebo olej z pšeničných klíčků). Hotový výrobek by měl být nejdříve nanesen do vlasových kořenů a poté rozložen po celou délku vlasů. Nechte masku hodinu, pokryjte ji celofánem a obalte ji teplým šálkem a o hodinu později dokončíte postup mytí vlasů šamponem. Postarejte se o své vlasy tímto způsobem dvakrát týdně a po 10 ošetřeních nebude žádná stopa suchých vlasů.

3. Maska pro zvýšení růstu vlasů s červeným pepřem

Informovaní lidé tvrdí, že nejlepším prostředkem pro zvýšení růstu vlasů, než je červený pepř, se prostě nenachází. Mimochodem, pro přípravu finančních prostředků lze použít jako lékárnu pepř vodka, a uchovávat koření. Vezměte čajovou lžičku tohoto nádherného koření a zřeďte to 3-4 polévkami. l tekutý med. Můžete také přidat malé množství teplé vody, aby se vytvořil prostředek pro konsistenci kapaliny. To je nezbytné pro postřikování produktu vlasy pomocí stříkací pistole nebo stříkačky bez jehly. Stříkat masku na kořeny suchého vlasu, držet produkt po dobu 30-40 minut a poté opláchnout teplou tekoucí vodou. Chcete-li zahájit proces rychlého růstu vlasů, stačí použít masku jednou týdně po dobu 1-2 měsíců.

4. Želatinová maska ​​pro krásu vlasů

Pokud potřebujete vrátit tloušťku vlasů a pompou, a vlasy samy ozdobit krásu a přirozený lesk, věnujte pozornost masce s želatinou. Bude to nejen vrátit krásu do vlasů, ale také vytvořit efekt laminace! Vezměte 3 lžíce. želatina a stejné množství vody. Jakmile se získá želatinová směs, zředěte ji žloutkem a 3 polévkovými lžičkami. balzám Je velmi žádoucí, aby balzám byl vysoce kvalitní. Rozdělte složení vlasů, ujistěte se, že vlasové kořeny. Držte ji na hlavě 40 minut. Opláchněte masku a po dvou týdnech zopakujte následující postup.

5. Hořčičná maska ​​proti vypadávání vlasů

Osobám, které čelí ztrátě vlasů, potřebujete silný nástroj, který vám umožní posílit folikuly, aby se předešlo procesu vypadávání vlasů a současně posílil jejich růst. Pro přípravu léčebných nástrojů potřebujete 1 polévkovou lžíci. hořčičný prášek a 3 polévkové lžíce. tekutý med. Smícháním obou složek zůstává pouze přidání kosmetického oleje dle vašeho výběru (lněná, olivová atd.) Ve výši 2 čajových lžiček. Aplikujte masku na vlasové kořeny, pak zahřejte vlasy plastovým pytlem a teplým šálkem. Nechte masku nasytit vlasové kořeny po dobu 15 minut. Masku vypláchněte po uplynutí doby. Použitím takového prostředku nejméně jednou týdně po dobu dvou měsíců vás překvapí dosažený výsledek.

6. Maska na vajíčka pro posílení vlasů

Vaječný žloutek je jedním z nejužitečnějších přírodních prostředků posilování a uzdravení vlasů. Připravte masku na zpevnění doma není obtížné. Vezměte jeden žloutek, šlejte ho a kombinujte s 1 lžičkou. zlato Do této směsi přidejte 1 lžičku. prášková suchá henna, 1 lžička koňak, stejně jako 1 polévková lžíce. rostlinný olej - slunečnice nebo olivový olej. Smícháním ingrediencí získáte opravdovou léčebnou masku, která se stejně jako u všech předchozích receptů aplikuje na kořeny a celou délku vlasů, pak je pokryta polyethylenem nebo sprchovým víčkem a ručníkem. Uchovává masku třicet minut a pak se umyje vodou. Množství jeho použití - 2-3 krát za měsíc.

7. Kefírová maska ​​pro objem vlasů

Pokud vaše vlasy nemají dostatek fluffiness, poznamenejte si následující masku, která vrací objem vlasů. Příprava nářadí je velmi jednoduchá: nalijte sklenici kefíru do hluboké misky a na stejné místo přidejte ½ šálku ovesné kaše. Aplikujte silnou vrstvu připraveného roztoku na celou délku vlasů, nezapomínejte na masku do kořenů a poté udržujte prostředek po dobu 30 minut. Doporučuje se zabalit hlavu celofánem a ručníkem po dobu trvání procedury. Po utrpení znamená nezbytný čas, jednoduše vymyjte masku pomocí šamponu. Použijte způsob, jak dát nádheru 1-2 krát týdně a o měsíc později, všichni okolo vás budou závidět vaše vlasy!

8. Kolečková maska ​​proti suchým vlasům

Není to tak snadné bojovat proti suchým vlasům, ale pokud víte recept na megapuritu a super-zvlhčující kompozici, tento problém vás nebude obtěžovat. Zpočátku budete muset připravit tinkturu nanuce, pro kterou 1 polévková lžíce. suché neplodné květy je třeba nalít do skleněné nádoby o 100 ml vodky a produkt nechat pod víkem po dobu jednoho týdne. Po přiděleném čase filtrujeme hotovou tinkturu a smícháme ji ve stejném poměru s ricinovým olejem. Bude to ricínová maska, která se musí vtáhnout do vlasových kořenů, lehce masírovat pokožku a šířit po celé délce vlasů. Postup je prováděn po dobu 30-40 minut, během které je žádoucí omotat hlavu plastovým kloboukem a něco teplého. Použijte takový lidový lék na vaši hlavu alespoň jednou týdně a již se již nebudete setkávat s problémy suchých vlasů.

9. Regenerační maska ​​s lopuchou

Na jaře, kdy většina z nás trpí nedostatkem vitaminů, vlasy vyžadují úplné zotavení. Nejprve je třeba připravit infuzi lopuchu. Za tímto účelem dvě lžíce suchého listoví lopuchu nalijte sklenici vroucí vody a počkejte 20 minut. Rozdrtíme černý chlebový drobek v množství 100 g, 1 pěnový žloutek a 1 lžičku v připravené infuzi. cibule, citronové šťávy a šťávy z aloe. V samostatné nádobě smíchejte 5 ml ricinového oleje s jojobovým olejem a poté olejovou tekutinu nalit do dříve připravené směsi. Po rozložení výrobku vlasy a jemným protřepáním do kořenů masku namočte na hodinu, pak opláchněte vodou a opláchněte vlasy šamponem. Obnovte každý druhý týden.

10. Hroznová maska ​​pro barvené prameny

Rovněž je třeba pravidelně pečovat o barvené vlasy, protože účinek barviv na vlasy neprochází bez stopy. S touto misí se vyrovná dobře hroznová maska. Vypláchněte půl šálku modrých hroznů, rozetřete je lžící a přidejte do lžíce 1 lžíci. mletého lněného semínka a 1 polévkové lžíce. zlato Aplikujte masku na vlasy, od kořene až ke špičce, malý nástroj vtlačený do hlavy. Pokud držíte takovou masku po dobu 40 minut, měli byste ji vypláchnout příjemnou teplou vodou. Pro úplné zpevnění vlasů stačí 10 procedur 1-2x týdně.

Jak můžete vidět, obnovení a zlepšení růstu vlasů je jednoduchý a zcela levný úkol, pokud znáte a aplikujete recepty tradiční medicíny. Uchovávejte je, pokud je to nutné, a pak budou vaše vlasy vaší pýchou.
Zdraví a krása vlasů!

Efektivní masky pro růst vlasů

Krásná hlava vlasů je sen moderní dámy, která, bohužel, může být velmi obtížná. Ale nepokoušejte se zahubit nebo běžet do obchodu pro kosmetiku na vlasy! Nejlepší masky na vlasy doma vám umožní najít luxusní hřívu vlasů!

Želatina - s laminačním účinkem

Nejběžnější želatinové vlasy pokrývají velmi hustý tenký film. Zachovává vlhkost a chrání vlasy před působením vnějšího prostředí. Také v želatině najdete protein - nejdůležitější složku pro zdraví našich pramenů.

 • Jablečný ocet - 1 lžička;
 • Želatina - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Voda - 200 ml.
 1. Želatinu nalijte studenou vodou a ponechte nabobtnat asi 10 minut.
 2. Tato směs se zahřeje s vodní párou.
 3. Nalijte jablečný jablečný ocet.
 4. Masku zamíchněte, dokud nebude hladká a nanáší se po celé délce.
 5. Omotávejte hlavu balíčkem a teplým ručníkem.
 6. Po 30 minutách opláchněte prameny studenou vodou.

Více informací o maskách s účinkem laminace - si přečtěte v tomto článku.

Kefírová maska

Pro tento domácí mix potřebujete pouze kefír. Měl by být ohřát na pokojovou teplotu a plně namazaný pramen - od kořene k špičce. Chcete-li zvýšit účinek, udělejte lehkou masáž a zabalte si vlasy do plastového sáčku a ručníku. Po dvou hodinách opláchněte šamponem. Takové kefirické prostředky hydratují vlasy a dělají je hedvábné.

Pro obohacení receptu mixujte kefír s kastorkou (1 čajovou lžičku) a 1 žloutkem. Takový nástroj se uchovává po dobu jedné hodiny.

Se lopuchovým olejem

Nejlepší maska ​​(podle recenzí forumchanok) je velmi cenově dostupná a jednoduchá! Předehřívejte lopuchový olej, protřete do kořenové zóny a poté namažte celou délku. Ujistěte se, že se zabalíte do plastového sáčku a kapesníku a chodíte po dobu 2 hodin. Pak se umyjte šamponem. Můžete také přidat tinkturu z medu nebo pepře.

Maska koňaku

Jedna z nejúčinnějších prostředků pro ztrátu vlasů. Zahnutím vlasových folikulů maska ​​doslova způsobuje, že vlasy rostou rychleji.

 • Koňak - 1 díl;
 • Ropový olej - 1 díl;
 • Tekutý med - 1 díl;
 • Žloutek - 1 kus.
 1. Připojte všechny součásti.
 2. Aplikujte směs na vlasy.
 3. Zakryjte hlavu taškou a ručníkem.
 4. Oplachujte po 40 minutách.

Velmi populární recept na urychlení růstu vlasů.

 • Hořčičný prášek - 1 polévková lžička. l;
 • Cukr - 0,5 lžičky;
 • Vejce - 1 ks.
 1. Směs cukru s hořčicí. Čím více cukru bude, tím silnější bude hořet. Buďte velkou opatrností, abyste se nehořili.
 2. Vsunujte celé vejce a vše dobře promíchejte.
 3. Mazat složení epidermis.
 4. Zabalte si do plastového sáčku a ručníku.
 5. Jakmile začne spálit hodně, začněte umyt složení. Nepřehánějte masku, netolerujte se silou! A ještě jedna věc - voda by měla být v pohodě. V horkém vejce lze jen vařit.

Očití svědci tvrdí, že prostředky s kuřecím vejcem mohou přidat k obvyklému růstu dalších 5 mm za měsíc.

 • Olivový olej - 1 díl;
 • Žloutek - 1 kus;
 • Cukr - 1 díl;
 • Voda - 1 díl;
 • Hořčičný prášek - 1 díl.
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Smíchejte směs s touto směsí a počkejte 30 minut.
 3. Zakryjte hlavu taškou a ručníkem.
 4. Umyjte prameny šamponem.

Nejlepší směs kvasinek, medu, mléka a kefír bude pokračovat v hodnocení nejlepších mask.

 • Suché droždí - 2 lžičky;
 • Tekutý med - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • Kefír - 100 ml;
 • Mléko - 50 gramů.
 1. Nalijte droždí ve vodě a odložte 40 minut.
 2. Nalijte kefír a med.
 3. Vše dobře promíchejte a namažte prameny touto hmotou.
 4. Zakryjte hlavu taškou a ručníkem.
 5. Masku vypláchněte slabým roztokem kyseliny octové asi po 40 minutách.

Doporučujeme také tento recept:

Perfektní pro barevné vlasy.

 • Majonéza - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Olivový olej - 1 polévková lžička;
 • Žloutek - 1 kus.
 1. Vše dobře promíchejte.
 2. Aplikujte na pokožku a vlasy.
 3. Zakryjte hlavu taškou a ručníkem.
 4. Umyjte za půl hodiny.

Výhody různých hliněných mastek jsou již dlouho známy:

 • Bílý jíl - křehké a slabé prameny;
 • Žlutá a zelená - lupy nebo seborrhea;
 • Červená hlína - podráždění pokožky;
 • Modrá - používá se k čištění, ochraně a nasycení vlasů kyslíkem.

Hlínu lze užít ve formě prášku nebo pasty. Je zředěn teplou vodou na konzistenci zakysané smetany a aplikován na vlasy. Po 15 minutách vypláchněte. Opakujte dvakrát týdně.

Receptura může být komplikována přidáním složek k hlínu (za 1 lžičku prášku nebo pasty):

 • Máslo - 1 lžička;
 • Žloutek - 1 ks;
 • Med - 1 lžička;
 • Citronová šťáva - 1 polévková lžička;
 • Hořčice v prášku - 1 lžička.
 1. Rozemlete si hlínu máslem.
 2. Přidejte surový žloutek a další přísady.
 3. Vteřte do kořenové zóny a pak jej nasákněte všemi vlasy.
 4. Zakryjte hlavu taškou a ručníkem.
 5. Omyjte po 2 hodinách.

Účinné masky pro růst vlasů založené na skutečně hořících látkách posilují vlasové folikuly a probouzejí je k růstu.

 • Cibulový džus - 2 části;
 • Hořčičný prášek - 1 díl;
 • Med - 1 díl;
 • Aloe šťáva - 1 díl;
 • Voda - 1 díl;
 • Rozdrcený česnek - 1 díl.
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Přidejte trochu vody.
 3. Smrtelná hlava.
 4. Omotávejte hlavu balíčkem a teplým ručníkem.
 5. Omyjte po 2 hodinách.

Užitečné tipy

Pokud se rozhodnete použít některou z nejlepších domácí masky, nezapomeňte na několik důležitých tipů.

 • Tip 1. Pro masky doplňte čerstvé domácí produkty.
 • Tip 2. Směs by měla být čerstvě připravená. Neumísťujte je do ledničky - to nebude dělat nic dobrého!
 • Tip 3. Jasně dodržujte čas uvedený v receptu.
 • Tip 4. Nezapomeňte na test alergie. Pokud je součástí medu, tinktury červené papriky, vejce nebo hořčice, nezapomeňte provést test na vnitřní straně zápěstí.
 • Tip 5. Opravte masky pravidelně a střídavě mezi nimi. Pouze integrovaný přístup poskytne výsledky.

Masky na vlasy doma - top 60

Obsah stránky:

Všechny masky na vlasy, je lepší vařit doma a mít nejúčinnější způsob, jak přinést jejich kudrlinky ve správné formě. Bez ohledu na to, a krásné a zdravé vlasy jsou známkou péče, vzhledu a pýchy. Pokud je hlava v pořádku, cítíme se jinak, více jistě, možná. Ano, a další pocity - vznešené, stoupající. Slicked kapaliny, mnoho se snaží skrýt v "koni" ocasy a gulki, který jen zhoršuje situaci. Vypadáme mizerně a zoufale. Tvrdá, ale pravdivá.

Žena by měla mít čas sama pro sebe, protože si dnes nehodláte zítra vybrat masku na vlasy a zacházet s nimi a dát je do pořádku. Přečtěte si více: Zpevňující masky na vlasy.

Maska na vlasy doma

Existuje mnoho masky pro ošetření, růst a tloušťku vlasů. Všechny jsou vyrobeny z přírodních kvalitních výrobků a olejů. Zahájení léčby, přemýšlejte o tom, že ve stravě byly vždy zeleniny, zelenina a ovoce, rostlinné bílkoviny a denní pití čisté vody. Obecně, symbol toho, že se žena stará o sebe a stará se o její zdraví, by měla být láhev vody, která je vždy s ní.

Maska pro hustotu vlasů

Díky této kompozici budou vlasy zdravé a tudíž silné a silné. Jedinou nevýhodou je, že se maska ​​trochu odčerpává, ale tady potřebujete ukázat trpělivost a pravidelnost. Výsledky budou potěšeny.

Maska se aplikuje dříve, než si umyjete vlasy.

Složení masky pro hustotu vlasů:

 • čerstvý žloutek (1 ks);
 • kakaový prášek 100% bez přísad (1 lžička);
 • tučné pokojové teploty kefír (1 lžíce).

Připravte si nástroj pro zdravé vlasy

Pro průměrnou délku vlasů - 0,5 šálků kefír.

Vše se promíchá až do hladkosti. Masku aplikujte postupně. Třikrát na kořeny vlasů, třepí směs do nich a nechá je uschnout pokaždé. Čtvrtá vrstva podél celé délky pramenů. Pokryjeme hlavu plastovým uzávěrem a zahřejeme froté ručníkem a po 20 minutách se omýváme šamponem a naneseme balzám.

Masku lze aplikovat přímo z kořenů trochu masírovat a po celé délce vlasů. Nechte ho však pod plast a ručník po dobu 2 hodin. Nezapomeňte na ubrousek na krku, promakivat směs.

Maska pro hustotu vlasů se provádí 3 měsíce dvakrát týdně. Neočekávejte rychlé výsledky, ale pak budete hrdý na vaše vlasy. Začněte růst nové chloupky, které poskytnou přirozené množství pramenů. Mezi prostředky k revitalizaci vlasů a jejich žárovek jsou recepty, jako ošetřit vlasy z kopřivy.

Masky pro rychlý růst vlasů

Naše vlasy mohou růst rychleji, pokud pro ně připravíme výživné a regenerační masky.

№1 Pro rychlý růst vlasů spojte do směsi:

 • 1 čajová lžička octa;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce ricinového oleje;
 • 1 vejce;
 • 1 čajový šálek glycerinu.

Třepte se do kořenů a rozdělujte po délce vlasů. Pokryjeme polyethylenem a izolujeme.

№2 Domácí maska ​​pro rychlý růst vlasů se skládá z:

 • 1 čerstvý žloutek;
 • 1 polévková lžička. lžíce rostlinného oleje.

Smíchejte směs do pokožky po dobu jedné hodiny a poté opláchněte. Jednou týdně.

Č. 3 zrna maska ​​- povzbuzující růst vlasů, která dostane vitamíny skupiny B a další příznivé látky.

Položte čtvrtí žitného chleba do nádoby a nalijte litr teplé vody. Nechte přes noc. Samotný chléb je odstraněn a hustá hmota se omyje do pokožky. Izolujeme fólií a froté ručník po dobu půl hodiny. Umyjte šamponem. Pokud jsou vlasy suché, přidejte do tlustého oleje silice a na olejové vlasy - citrónovou šťávu.

№4 Maska s hořčicí pro rychlý růst vlasů se připravuje z:

 • 1 čerstvý žloutek;
 • 2 polévkové lžíce. Fytosterolů hořčičný prášek na 2 UF. l teplá voda (zředěná);
 • 2 čajové lžičky granulovaného cukru;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce rostlinného nebo kosmetického oleje.

Směs se třepe do pokožky hlavy po dobu půl hodiny a pak se promyje šamponem.

№5 Vlasová maska ​​s banánem a žloutkem.

Aplikujte směs na mírně navlhčené vlasy po dobu 20 minut, otepte ji ručníkem. Opláchněte teplou vodou.

Čerstvá vaječná maska

Smíchejte med (2 polévkové lžíce), rostlinný olej (2 polévkové lžíce) a vejce a aplikujte hmotnost na vlasy po dobu 40 minut.

Horký pepř pro růst vlasů

Můžete si připravit pepřovou tinkturu suchého červeného pepře (2ks) a vodku (250ml). Trvejte tři dny. Tinktura pokládáme do pokožky hlavy dvakrát týdně.

1 lžička. rozdrcenou pepřovou směs s mlékem (3 lžíce l.) a rostlinným olejem (1 lžíce l.). Pepř začne dráždit kůži a způsobí, že krev kořene proudí do kořenů vlasů.

Suchá kvasnicová maska

Suché kvasnice obsahují bílkoviny, které tvoří vlasy, stejně jako v kvasnicích jsou vitamíny skupiny B a PP, které jsou zodpovědné za jejich rychlý růst a sílu.

Bude vyžadováno:

 • dvě lžičky. suché droždí;
 • pol poháru mléka;
 • dvě umění. l med;
 • pol poháru kefír.

Smíchejte droždí s mlékem a umístěte hodinu na teplé místo. Pak přidejte med, kefír a pyré.

Pomalu rozmíchejte směs přes hřebenatky. O hodinu později opláchněte vlasy vodou nebo vývarem. Doporučuje se opakovat po 5 dnech.

Hořčičná maska

Hořčice roste růst vlasů neuvěřitelnou rychlostí.

 • Art. l kvasnice;
 • půl šálku vody;
 • hl cukrový písek;
 • dvě umění. l hořčičný prášek;
 • jeden kus medu.

Smíchejte kvasinky, vodu a cukr a nechte směs kvést hodinu. Pak přidejte hořčičný prášek a med. Smíchejte směs do vlasů.

Kvasinková maska ​​s hořčicí na hlavě by měla být uchovávána nejméně hodinu. Opláchněte vodou a opláchněte běžným šamponem. Pokuste se vše opakovat za týden.

Pivovarská kvasnicová maska

Pivovarské kvasnice vyživují vlasy, posilují kořeny a dávají jim lesk.

 • Art. l suché pivovarské kvasnice;
 • Art. l mléko;
 • dvě vejce;
 • Art. l jakýkoli olej.

Smíchejte kvasnice a mléko, rozkvete v teple. Po přidání vajíček a másla pečlivě nasypte směs a hladce naneste na hlavu. Můžete si vyrobit klobouk z tašky a ručníků.

Po jedné nebo dvou hodinách aplikace masku vypláchněte. Kvasinky pro zdraví a krásu vlasů jsou nejúčinnější prostředky, pokud jsou používány jednou týdně.

Masky pro hustotu vlasů

Často trochu mastné v kořenech a suché na špičkách tenkých vlasů jsou ošetřovány výrobky, které jim osvětlí.

Lemonová maska

Citronová šťáva a voda obohatí vlasy o lesk a měkkost!

Smíchejte vše ve stejných poměrech a masírujte vlasy touto směsí, pak před vypláchnutím počkejte dalších 5 minut.

Je to také příjemná vůně pro jemné vlasy, což znamená, že masku lze použít jako klimatizaci.

Avokádová maska

Avokádo je požehnáním pro bezvládné a nudné vlasy.

Vše, co je třeba:

 • dužina zralého avokáda;
 • dvě umění. l med;
 • tři umění. l ricinový olej.

V mixéru připravte směs bramborové kaše, masírujte hlavu a zapomeňte na 10 minut. Zbavte se zbytků masky teplou vodou. Používejte jednou týdně.

Efektivní maska ​​pro vypadávání vlasů

Zabránění vypadávání vlasů je vážným problémem pro většinu žen po celém světě.

Maska na vajíčka

 • jedno vejce;
 • šálek mléka;
 • dvě umění. l citronová šťáva;
 • dvě umění. l olivový olej.

Masáž důkladně masírujte pokožku hlavy. Zahřejte hlavu tím, že zabalíte tašku a ručník a budete sledovat televizi po dobu 20 minut.

Zbavte se masky studenou vodou. Nepoužívejte víc než jednou za pár týdnů.

Banánová maska

 • dva zralé banány;
 • Art. l olivový olej;
 • Art. l kokosový olej;
 • zlato

Sklopte vše do misky a promíchejte lžící. Puree štětec rozdělit vlasy. Nechte to ponořit asi pět minut.

Opláchněte pytlík teplou vodou. Opakujte v týdnu.

Jogurtová maska

Jogurt je levný a účinný způsob hluboké úpravy vlasů.

Při přípravě masky budete potřebovat:

 • šálek jogurtu;
 • Art. l jablečný jablečný ocet;
 • Art. l zlato

Rozložte směs po celé délce. Přidržte 15 minut. Masku lze umýt studenou vodou a zapomenout na postup po dobu jednoho týdne.

Vlasové zvlhčující masky

Maska s olivovým olejem a medem

Med a olivový olej jsou skvělé zvlhčovače. Kromě toho je med přírodní antiseptikum.

Proto tato maska ​​také pomůže s lupinami a podrážděním pokožky.

Olej je bohatý na antioxidanty, takže zlepšuje elasticitu vlasů a má nesmírně omlazující a uklidňující účinek.

Užitečné:

 • Art. l med;
 • Art. l olivový olej;
 • tři kapky esenciálního máta.

V malé misce smíchejte všechny přísady dohromady. Aplikujte směs na celou délku a masírujte hlavu.

Uzávěr můžete použít a směs nechat hodinu. Umyjte vlasy jako obvykle. Opakujte v týdnu.

Olivový olej a hnědý cukr

Vše, co je třeba:

 • hl hnědý cukr;
 • Art. l olivový olej.

Cukr by měl být zcela rozpuštěn v oleji. Aplikujte na hlavu a nechte ji namočit po dobu 30 minut. Opláchněte vodou a poté šamponem. Efekt je dostatečný od 3 d 5 dnů.

Jahodová maska

Vitamínová maska ​​vitamínu C je vše, co potřebujete, abyste se zbavili sucha.

 • 7 kusů zralé jahody;
 • Art. l med;
 • Art. l kokosový olej.

Smíchejte všechny přísady dohromady, abyste vytvořili pyré. Masku naneste na vlhké vlasy. Nechte to tam asi 10-15 minut.

Opláchněte vodou. Kvůli jahodovému vlasu bude mít vlastní sladkou vůni.

Listy masky na vlasy

Nejjednodušší masky na vlasy jsou vaječné jogurty.

Maska na vajíčka

Vejce jsou magické malé zdroje bílkovin, vitamínů, esenciálních mastných kyselin a antioxidantů. Jsou skvělé pro to, aby vaše vlasy vypadaly úžasně.

Pro běžné vlasy je důležité používat žloutek a bílkoviny. Pro mastné vlasy - pouze bílkoviny; pro suché vlasy - pouze žloutenky.

Stačí, když na mokré vlasy použijete tři vyhozené vejce. Po dobu 20 minut zapomenete na vlasy, pak opláchněte studenou vodou a šamponem. Používejte pouze jednou za měsíc.

Jogurt pro matné vlasy

Vlasy užívejte jogurt o nic méně než my! Kyselina mléčná a mléčný tuk v jogurtu odstraňují mrtvé váhy a zvlhčují.

Stačí stačit masírovat suché vlasy s políčkem jogurtu a sledovat film po dobu 20 minut. Opláchněte a myjte jako obvykle. Použijte podle potřeby.

Oprava masky na vlasy

Nejjednodušší masky pro obnovu vlasů: banán s avokádem a aspirinem.

Banány a avokádo

 • střední banán;
 • vejce;
 • polovina avokáda;
 • dvě umění. l med;
 • tři umění. l olivový olej.

Vše promíchejte v monotónním kaši. Rozšiřte celou délku a zapomeňte na 30 minut, poté opláchněte hydratačním šamponem. Používejte dvakrát měsíčně.

Aspirin

Stačí přidat aspirin, mletý na prášek, v malém množství šamponu a masáž až do pěnění. Kyselina salicylová v aspirinu revitalizuje a obnovuje vlasy. Udělejte to každý týden.

Masky pro kudrnaté vlasy

Naughty kudrlinky budou ležet hladce, pokud použijete jednu z následujících přírodních zázračných maskách.

Majonéza maska

 • dvě umění. lžíce majonézy;
 • polévaný avokádo;

Smíchejte bramborovou kaši do misky, dokud nebude krémová. Aplikujte tento domácí vlasový kondicionér a zaměřte se hlavně na špičky. Vypláchněte vodou za půl hodiny. Udělejte to jednou za pár týdnů.

Banánová maska

 • čtvrtý avokád;
 • poloviční banán;
 • tři umění. l olivový olej;
 • tři umění. l majonéza.

Vlošte vše do mixéru a rozetřete ho. Aplikujte na hlavu a rozdělte mušle. Nedotýkejte se 20 minut. Pak opláchněte vodou a šamponem.

Jednoduché masky pro hlasitost

Někdy vlasy postrádají objem. Jak to udělat? S domácími maskami! Ženy strávily stovky rublů při hledání luxusních pramenů a nakupovaly drahé šampony.

Mnozí neví, že jeden z nejlepších vlasových výrobků je k dispozici na regálech našeho oblíbeného obchodu s potravinami.

Mandle a kokosový olej

Mandle je jedním z nejúžasnějších produktů, zejména pokud jde o péči o vlasy.

 • čtyři umění. l mandlové mléko;
 • tři umění. l vaječná bílá;
 • dvě umění. l kokosový olej.

Smíchejte všechny přísady do misky a jemně štětte. Opláchněte studenou vodou a šamponem.

Směs se používá třikrát týdně, a pokud jsou vlasy špatně poškozené, používejte denně po dobu 8-10 dnů.

Aloe vera

Nechte si vyčistit vlasy pomocí přirozené masky.

 • čtyři umění. lžíce šťávy z aloe vera;
 • tři umění. l olivový olej;
 • tři žloutky.

V misce míchat olivový olej, aloe a vaječný žloutek. Naneste na suché vlasy štětcem a nechte 4-5 hodin. Můžete jej použít přes noc pro lepší výsledky.

Opláchněte je jemným šamponem. Při aplikaci po dobu 8-10 dní získávají vlasy zdravý vzhled a objem.

Znečištění životního prostředí, vystavení slunci, chlorované vodě, nadměrnému šamponování a stylingu poškozují vlasy více než očekáváme. Přírodní masky na vlasy výrazně zlepšují kvalitu a vzhled pramenů.

Želatinová vlasová maska ​​doma

Jedná se o jednoduchý a levný způsob, jak obnovit a "laminovat" vaše kudrlinky doma. Po prvním postupu získá vaše vlasy přirozený lesk a krásu.

Želatina je přirozená přírodní živočišná bílkovina získaná z šlach, kostí a kůží skotu. To vše se zpracovává a získá se suchá látka bez chuti a zápachu. Jedná se o stejnou želatinu, která se napíná při kontaktu s vodou. Vzhledem k tomu, že sestává převážně z bílkovin, lze si představit, jaký nutriční účinek má vlasy.

Nezapomeňte, že protein (kolagen) je stavební materiál pro celé tělo, včetně vlasů. Proto je želatina velmi užitečná jako maska ​​pro vlasy doma.

Recept na domácí želatinovou masku na vlasy

1 polévková lžíce kopečku jedlé želatiny a 3 polévkové lžíce směsi studené vody. Vložte do vodní lázně a míchat, až se hrudky úplně rozpustí. V opačném případě vyschnou na vlasy a budou obtížné umýt. Poté mírně ochlaďte a přidejte 1 polévková lžíce vlasového balzámu bez silikonu (aby nedošlo k zvážení vlasů). Pro dosažení nejlepších výsledků můžete také přidat 1 kuřecí žloutku.

Pokud máte mastné vlasy a pokožku hlavy, aplikujte pouze na vlasy odsazené 2-3 cm od kůže. Pokud je - normální nebo suchý, můžete aplikovat na pokožku hlavy, masážní pohyby. Ujistěte se, že si umyjte hlavu šamponem a aplikujte masku na mírně vlhké vlasy. Oblečte víčko nebo obal z polyethylenu a všechnu tuto nádheru utáhněte ručníkem. Můžete mírně zahřát vysoušeč vlasů na několik minut, abyste zvýšili efekt. Počkáme nejméně 1 hodinu a pak promyjeme teplou vodou s malým množstvím šamponu.

Tato maska ​​je vhodná pro všechny typy vlasů a činí je výrazně lepší a brilantnější. Používáme domácí masky na vlasy jednou týdně a obdivujeme krásu a brilantnost našich "vlasů".

Výživné zázračné masky na vlasy doma

Pokud barvíte vlasy a spálíte je, nebo vaše kadeře potřebují další výživu a hydrataci, pak vám pomohou jen masky na vlasy s použitím olejů.

Ropový olej šetří z lupin, Kastorovoe - vyživuje a zjemňuje, vlasy jsou silnější a kokos měkčí suché a křehké špičky. Olivový olej je obecně neocenitelný dar přírody. Olej z červeného pepře - stimuluje růst vlasů.

Pokud se mastný olej na vlasy nedoporučuje používat na pokožku hlavy. A naopak, dáme na kůži rajčatový olej, masírujeme ji, ale s křehkými vlasy, neznečistíme je na špičkách, může se ještě vysušit.

Vezmeme malé množství oleje (můžete jen pár, ale jen jeden, který máte doma), protřete si dlaně a aplikujte to na vlasy. Znovu zabalíme veškerý plast a ručník, chodíme asi 1 hodinu. Pokud existuje příležitost - nechte tuto masku celou noc, efekt bude ještě lepší.

Pokud nemáte tolik času a chcete obnovit krásu vašich vlasů, pak můžete do obvyklého balzámu nebo kondicionéru přidat malé množství jakéhokoli oleje (s výjimkou lopuchu) a nechat jej trochu déle, než je napsáno na obalu. Účinky budou také úžasné.

Hydratační maska ​​na vlasy doma

Pokud vaše vlasy a pokožka na hlavě nemají dostatek vlhkosti, pak vám tato jednoduchá a levná maska ​​vyhovuje. Budete potřebovat běžný kefír nebo jogurt. Přirozeně bez přísad a příchutí.

Zahřejte malý fermentovaný mléčný výrobek a aplikujte na pokožku hlavy a rozdělte jej po celé délce vlasů. Určete množství v závislosti na délce a tloušťce vlasů. Opět zabalíme tuto velkolepost kloboukem nebo plastovým pytlíkem a držte jej asi 1 hodinu.

Výsledkem je, že vaše vlasy zvlhčí a získá zdravý lesk. Pro lepší účinek můžete přidat med, pokud nejste alergický na to.

Efektivní maska ​​pro silné vypadávání vlasů doma

Samozřejmě, potřebujete vědět příčinu ztráty vlasů, možná, že je něco špatně se svým tělem a budete potřebovat léky. Nicméně, jako další způsob řešení tohoto problému, můžete se pokusit maskovat. Nebude to horší. Můžete snadno vyrobit tuto masku vlasů doma.

Budete potřebovat:

 • 1 lžička ricinového oleje
 • 1 lžička cibulové šťávy (pouze šťáva je nutná, není kaše, jinak vlasy budou cítit nepříjemně)
 • 1 čajová lžička neléčená tinktury
 • 1 čajovou lžičku pepře
 • 1 lžička neslazeného medu
 • 1 lžička brandy
 • 1 kuřecí žloutku

Aplikujte na pokožku hlavy masážními pohyby, nejlépe rukavicemi. Noste sprchový uzávěr a po dobu jedné hodiny můžete bezpečně provádět domácí práce. Kurz léčby 1-2 krát týdně, po několika měsících, bude výsledkem. Pomalu začnou růst nové vlasy po celé hlavě.

Vitamínové masky na vlasy doma

Ano, ano, naše vlasy také potřebují vitamíny a výživu. A můžeme pomoci nejenom masky na vlasy. Vlasy, čím déle rostou, tím více potřebují pomoc. Vzhledem k tomu, že přirozená výživa ze skalpu už není k dispozici špičkám, musí být živena venku.

Užitečné vitamíny pro vlasy: B1, B6, B12, stejně jako kyselina nikotinová (nebo vitamín PP). Jsou prodávány v lahvičkách pro intramuskulární injekci, jsou levné a přístupné všem. Vitamíny mohou přidat jednu ampulku do svého oblíbeného šamponu a balzám přímo do lahvičky. Při mytí můžete držet šampon trochu déle, můžete také masírovat pokožku hlavy.

A kyselina nikotinová se po umytí může vtáhnout přímo do pokožky hlavy. Pokud si je budete třt denně před spaním, aniž byste jej umyli, brzy si všimnete výsledku. Vaše vlasy vám "řeknou" jenom díky. Získávají zdravý lesk a sníží méně.

Pro snadné použití můžete pravidelně užívat stříkačku a používat ji k vytlačování vitamínové kapaliny z ampulky.

Užitečné bylinné domácí masky na vlasy

Není žádným tajemstvím, že odrůdy bylin jsou dobré pro zdravé vlasy. Po každém praní můžete jednoduše opláchnout vlasy odvarem z nějakých bylin.

Pro mastné vlasy: kopřiva, chmel, nealkohol, přeslička, kořen lopuchu.

Pro suché vlasy: květy heřmánku, třezalku, citrónový balzám, petržel, řeřicha, nohou, březové listy.

Můžete také ředit agresivní šampony s odvar z bylin v poměru 1: 1. Pak vaše vlasy nebudou trpět chemickými látkami, výrobky pro péči nebo tvrdou vodou.

Užitečné tipy

 • Neuchovávejte zbytky masných zeleninových vlasových vlasů, budou se stále zhoršovat.
 • Nezapomeňte na pravidelnost, pouze s pravidelným používáním bude mít vliv.
 • Nepřerušujte léčbu vlasů, pokud okamžitě nevidíte výsledek, určitě to bude dříve nebo později.
 • Buďte trpěliví.
 • Nepoužívejte kovové hřebeny a snažte se nehřebovat vlhké vlasy. V opačném případě se stanou křehkými.
 • Nepoužívejte výrobky nízké kvality pro mytí a barvení vlasů.
 • Ujistěte se, že po každém praní použijete jakoukoliv masku na vlasy nebo kondicionér. Pak budou vaše vlasy hladké a poslušné.

Poznámka: Před použitím jakéhokoli prostředku se ujistěte, že nemáte alergickou reakci na nějakou drogu. V opačném případě bude výsledek opak.

Krásné, husté a zdravé vlasy.

Cibulová maska ​​posiluje vlasy doma

Pokud jsou vlasy křehké a svazky stoupají, doporučujeme připravit masku cibule, která posiluje vlasy a dá jim lesk. Můžete jej použít jako preventivní opatření. Jeho hlavním nedostatkem je jeho specifická vůně. Příprava této masky je jednoduchá.

Budete muset kombinovat:

 • ricinový olej - 1 polévková lžíce,
 • Tinktura z kalendula - 1 lžička,
 • Koňak - 1 lžička,
 • med - 1 lžička,
 • vaječný žloutek - 1 ks.

Maska se změní na tlustou. Jemně si vezměte do pokožky hlavy, naneste ji na vlasové kořeny. Položte na hlavu plastový klobouk a teplý ručník. V teple masky bude mnohem účinnější. Maska udržuje 1-1,5 hodiny. Péče a opláchněte hlavu vodou, okyselte octem nebo citronovou šťávou. Chcete-li odstranit ostrý zápach cibule, můžete použít sprej na vlasy.

Zpevňující vlasová maska ​​na bázi medu doma

Od století do století, takže vlasy byly krásné, rostly dobře, a třpytil použitý med. Chcete-li obnovit suché a křehké vlasy, vytvořte masku

 • med - 1 polévková lžíce;
 • lopuchový olej (nebo ricinový olej) - 1 polévková lžička;
 • Aloe džus - 1 lžička.

Všechny ingredience důkladně promícháme v keramické nebo dřevěné misce. Při masáži opatrnými pohyby aplikujte výslednou masku na pokožku a po celé délce vlasů. Položte plastovou čepičku na hlavu a zabalte ji ručníkem. Uchovávejte masku po dobu 30 - 40 minut. Osušte masku s teplou vodou a opláchněte vlasy odvar z kopřivy nebo heřmánku.

Maska posilující vlasy s kvasnicemi doma

Pro kvasinkové masky nejsou zaměnitelné. K přípravě masky kvasinek musí být 30 až 50 g "živých" kvasnic, lisovaných na velmi hustou suspenzi, zředěno teplým mlékem. Nechte je, aby se toulali na teplém místě 30-40 minut. Po přiděleném čase přidejte vaječný žloutek na droždí, čajovou lžičku medu a koňaku.

Aplikujte masku kvasinek na vlasy a pokožku hlavy. Nasaďte plastovou čepičku a omotávejte hlavu ručníkem. Uchovávejte tuto zázračnou masku před ztrátou vlasů po dobu alespoň jedné hodiny, nebo lépe ještě dvěma. Po ukončení procedury umyjte vlasy teplou vodou. Masku kvasinek můžete vyrobit nejdříve jednou za 2-3 dny.

Zpevňující vlasová maska ​​s hořčicí doma

Hořčičná maska ​​zlepšuje krevní oběh, dokonale vyživuje a posiluje vlasy. Pro přípravu masky budete potřebovat 2 lžíce suchého hořčičného prášku zředěného horkou vodou a přidejte vaječný žloutek, 2 polévkové lžíce rostlinného oleje, můžete olivy nebo ricin nebo lopuch atd., 1-2 lžičky medu. Vrchní masku namočte do vlasových kořenů a podržte po dobu 30-45 minut. Je nutné vytvořit masku jednou za 7-10 dní.

Tato maska ​​je zvláště účinná pro mastné vlasy. Pokud je pokožka hlavy citlivá, použijte ji opatrně. Nepoužívejte je také na poškozené nebo podrážděné pokožce. Pokud jsou vlasy suché - přidejte více oleje, můžete také předem namazat vlasy s olejem. Pokud maska ​​s hořčicí silně hoří - držte ji menší. Příště přidáme méně medu. tím víc - více hořčice "funguje".

Zpevňující masku na vlasy lopuchu doma

Pro suché, poškozené, křehké vlasy je maska ​​lopuchového oleje dokonalá. Riziková maska ​​s pepřem na vlasy zastaví jejich ztrátu, zlepší výživu, urychlí jejich růst. Obsahuje: v rovnovážném stavu lopuch z oleje z rajčat a lihoviny z pepře. Neexistuje-li žádná farmaceutická pepřová vodka, pak ji lze nahradit bílou paprikou smíchanou se dvěma lžičkami vodky nebo alkoholu.

Výsledná směs se zahřeje ve vodní "lázni" a pak masíruje jemnými pohyby, vtírá do pokožky hlavy a aplikuje na suché konce vlasů. Nosíte celofánovou čepičku na hlavě, držte masku 2-3 hodiny. Měli byste tuto masku vypalovat 1-2 krát týdně.

Chlébová maska ​​na posilování mastných vlasů doma

1 šálek vroucí vody nalijte 1 lžíci dubové kůry. Nechte hodinu pod víkem, napněte. Mírně ustálený žitný chléb, který se zbaví kůry, namočte 50 g. drobky v 1 šálku dubového bujónu. Aplikujte masku na pokožku a vlasy jemnými masážními pohyby.

Ohřát hlavu ručníkem, předtím si na ni položil plastový klobouk. Masku nechte zapnout po dobu 30 - 40 minut. Pak je umyjte obvyklým způsobem. Opláchněte si vlasy odvařením z kopřivy nebo heřmánku.

Banánová maska ​​pro suché vlasy doma

Chcete-li obnovit suché křehké vlasy, mash čerstvý banán v bramborové kaše (3 lžíce.), Míchat s teplým medem (50 ml), domácí kysané smetany (2 lžíce), zředit potřebným teplem z kořene lopuchu. Aplikujte masku na pokožku a vlasy. Zakryjte si hlavu do celofánního klobouku a ručníku. Nechejte 30 - 40 minut. Prostředek vypláchněte obvyklým způsobem. Opláchněte vlasy odtučněním z kořene citronu nebo heřmánku.

Čokoládová maska ​​pro jemné vlasy doma

Velmi účinná a "lahodná" zpevňující maska ​​pro jemné vlasy s použitím čokolády. Je pravda, že není sám, ale ve společnosti s brandy, žloutek a olivovým nebo mandlovým olejem.

Roztáčejte tmavou čokoládu ve vodní lázni do tekutého stavu. Přidejte žloutek do lehce ochlazené čokoládové hmoty. Zde posíláme 1 lžíci brandy a 1 polévkovou lžíci oleje. Vše se mísí a aplikuje na hlavu a vlasy. Zpevňující maska ​​může být pod "teplým kloboukem" udržována až 1 hodinu. Pak šampon a opláchněte odvar z bylin.

Bylinná maska ​​posilující vlasy doma

Před mnoha staletími naši pradědové věděli, jak užitečné jsou léčivé byliny. Sbírali se v lese a pečlivě vysušili, pomohli z mnoha nemocí. A teď se často uchýlíme k jejich pomoci.

Pro naši zpevňující bylinkovou masku, která se snadno provádí, budete potřebovat: plantain, bohatý na léčivé vlastnosti. S jeho pomocí se vlasy zpevní a přestanou vypadat. Nettle je plná železa a vitamínu C. S její pomocí budou vlasy lesklé, poslušné, silné a přestanou vypadat. Hamburk - tento jedinečný přírodní antiseptik vám pomůže zbavit se lupů. Kromě toho dokonale hydratuje vlasy a dodává jim živý lesk. Všechny tyto bylinky lze zakoupit v lékárně.

Pro přípravu masky ve stejném poměru mixujte bylinky. Naplňte 1,5 šálky vroucí vody 1 lžíce bylinného čaje. Nechte infuze po dobu 2 hodin. Namočíme drobky černého chleba s infuzí bylin a uděláme z něho kaše. Aplikujte výslednou masku na hlavu, izolujte ji a držte jej nejméně hodinu. Umyjte teplou vodou.

Maska s chlebem pro rychlý růst vlasů

Pokud se již snažíte růst vlasů, které se mění, ale jde velmi pomalu na požadovanou délku, pak je tato maska ​​pro vás. Chléb pomůže sladit vlasy s vitamínem B a kvasinky obsažené v něm povede k urychlení růstu. Postup:

 • Připravte polovinu černého chleba nebo polovinu Borodina, 1 litr vařené, ale mírně ochlazené vody;
 • Z chleba odřízněte krusty a položte je (jedno tělo bez krust) do vody po dobu 1 hodiny;
 • Mash dobře, obzvláště velké a tvrdé části, odstranit zbývající kaše, dát na špinavé vlasy, dobře si jej;
 • Nasaďte si klobouk z celofánu a zabalte do teplého šátku.
 • Po 30 minutách opláchněte šamponem.

Pokud máte velmi suché kudrlinky, přidejte do této vlasové masky esenciální oleje. A ti, kteří mají mastné vlasy, by měli přidávat citrónovou šťávu do chleba.

Pepřová maska

Pepř je horká složka. To vede ke zvýšení průtoku krve v pokožce hlavy a vyvolává rychlý růst vlasů. Pepř pomáhá vlasovým folikulům rozvíjet se velmi aktivně, dává jim sílu a zvyšuje tok živin. K receptům budete potřebovat následující složky:

 • 1 lžičku pepřové tinktury,
 • 1 lžička lopuchového oleje,
 • 1 lžíci medu
 • 1 lžičku citronové šťávy,
 • 1 žloutek.

Vše promíchejte, abyste získali homogenní hmotu. Dej dobře do kořenů. Vytvořte termální efekt s čepicí a šálkem. Uchovávejte masku po dobu 1 hodiny, ale pokud máte pocit silného nepohodlí, můžete ji vypláchnout o něco dříve.

Skořicová maska

Dalším horkým přísadou je skořice. Produkuje stejný léčebný účinek jako pepř. Neberte si více skořice, než je uvedeno v receptu. Připravte přísady:

 • 1 lžička drcené skořice,
 • 5-6 kapek skořicového oleje,
 • 1 čajová lžička kokosového oleje,
 • 1 čajová lžička makadamového oleje,
 • 1 lžíce medu.

Dejte med a oleje do vodní lázně. Když se směs zahřeje, vložte do ní škoricový prášek. Důkladně promíchejte. Aplikujte připravenou kompozici na pokožku hlavy, zabalte ochranný kryt a zahřejte ručníkem nebo načechraným šálkem. Držte jej 30 minut a vypláchněte. Kokosový olej nejen pomůže růstu vlasů, ale také zlepší jejich vzhled.

Ropový olej

Rufové masky na vlasy jsou dlouhodobě známým efektivním prostředkem. Tento olej nejen zvyšuje délku vlasů, ale také zabraňuje vypadávání vlasů. Nejúspěšnější jsou následující recepty:

 • Složení: 1 žloutek, 1 polévková lžíce lopuchového oleje, 5 - 10 kapek citrónové šťávy. Olej by měl být mírně zahřátý a potom přidávat šťávu a žloutek. Použijte kořeny a přidržte je 1 hodinu.
 • Složení: 1 lžíce lopuchového oleje, 40 g alkoholu. Smíchejte, aplikujte na pokožku hlavy, umyjte se po 1 hodině.
 • Složení: 1 lžíce lopuchového oleje, 150 ml vody, 50 g listů kopřivy. Vařte vodu a nasypte listy z kopřivy. Po 20 minutách se napněte. Připravený vývar spojit s olejem a aplikovat na pokožku hlavy a celou délku pramenů. Po 1 hodině se umyjte.

Všechny masky potřebují dodržet stanovený čas, zakryjí si hlavu kloboukem a teplým ručníkem nebo kapesníkem.

Maska mléka pro hustotu vlasů

Pokud je vaším cílem nejen dlouhé, ale i silné vlasy, použijte mléčnou masku. Obsahuje mléko, med a máslo. Počet složek se liší v závislosti na délce vlasů. Klasické množství: 1 díl medu, 1 díl másla, 3 díly mléka. Olej může být olivový, lopuch, kokos nebo jakékoli jiné. Všechny součásti se mísí a výslednou hmotu aplikují nejen na pokožku hlavy, ale i na celou délku. Nasaďte ochrannou čepičku a omotávejte ručník nahoře. Po 40 minutách opláchněte 2-3 krát šamponem.

Banánová maska

Udělat hřívu delší a bujnější pomůže masku vlasů z exotického ovoce. Nástroj je jednoduše nikde a efekt vás zapůsobí. Pro tento postup je potřeba vyrobit banánové pyré. Můžete použít mixér. Pokud tomu tak není, rozetřete banán vidličkou. Bramborové kaše by měly být aplikovány na všechny vlasy a pokožku hlavy. Nechejte masku držet 30 minut, pak ji můžete vypláchnout. Pokud uděláte takovou masku 1-2 krát týdně po dobu jednoho měsíce, dostanete velmi svěží hlava vlasů. Růst vlasů současně výrazně zrychlil. Přečtěte si více: maska ​​na vlasy kefíru.

Masky Dimexid

Překvapivě bylo zjištěno, že lék, který je určen pro léčbu muskuloskeletálního systému, působí v kosmetologii. Je to díky své jedinečné vlastnosti - stimuluje živiny a soustřeďuje je na místě, kde byly aplikovány. Proto se masky s dimexidem ukázaly jako velmi účinné. Prezentujeme nejoblíbenější masky pro růst vlasů s tímto lékem:

 • Struktura: 1 díl Dimexidum, 3 díly řepkového oleje. Olej by měl být ohřát na 40 stupňů a v něm by měl být přidán oxid dimexidu. Uvidíte, že proces míchání nebude velmi snadný, ale musíte to zkusit. Aplikujte směs na pokožku hlavy, zahřejte a opláchněte po 1,5 hodiny.
 • Složení: 1 díl Dimexidum, 1,5 dílů ricinového oleje, 1,5 dílů lopuchového oleje. Stejně jako v prvním receptu se oleje zahřejí, pak se vloží do formy dimexid. Doba vystavení směsi je 1 hodina.
 • Složení: 10 ml Dimexidu, 10 ml mandlového oleje, 1 polévková lžíce brandy a 1 žloutku. Postup je stejný - trochu ohejte olej, promíchejte všechny přísady. Držte masku dostatečně po dobu 30 minut.

Vitamínové masky

Farmaceutická vitaminová maska ​​je již dlouho oblíbená. Perfektně vyživují pokožku pokožky základními látkami a pomáhají růst nejen vlasů, ale také léčí. Následující vitamíny jsou pro vlasy nejvhodnější:

 • A - posílení vlasových šachet, zvlhčení suchých pramenů;
 • B1 a B2 - intenzivně aktivovat růst;
 • B3 a PP - stimulují růst a snižují ztráty;
 • B5 - obnoví poškozené chloupky;
 • B6 - zklidňuje pokožku hlavy, snižuje ztrátu;
 • B9 - také snižuje ztrátu;
 • B12 - posiluje a vyživuje vlasy, dodává lesk;
 • C - dělá vlasy lesklé a hedvábné;
 • D - odstranění svědění a loupání;
 • E - omlazuje buňky, posiluje vlasy, dodává vlasům lesk;
 • H - posiluje kořeny a prameny;
 • F - snižuje ztrátu vlasů, eliminuje lupy.

Všechny tyto vitamíny, jednotlivě nebo v celých skupinách, lze použít ve vlasových maskách. Ale pamatujte si, že některé vitamíny se nevejdou dohromady. Mohou snížit účinek a neutralizovat příznivé účinky. Například byste neměli smíchat vitamíny C a B, B1 a B2, B12 a PP atd.

Video: masky na vlasy doma

Výběr masky z domácích prostředků je velmi velký. Stojí za to vyzkoušet různé možnosti a najít nejlepší recept pro sebe. Zvažte délku vlasů, jejich typ, ať už jsou barvené nebo ne. To vše ovlivňuje výběr některých složek. V každém případě nám příroda poskytla maximální prostředky pro růst a zlepšení takového bohatství jako naše vlasy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy