logo

Jak zlepšit vlasy pomocí potvrzení. Louise Hay

VLAS - indikátor naší síly. Během stresu je strach v ramenních svalech silné napětí, které se přenáší na pokožku hlavy a někdy se dále rozšiřuje na kůži kolem očí. Vlasy rostou z folikulů (vlasových folikulů), které při nadměrném stlačení pokožky zmenšují a znemožňují normální dýchání vlasů, což způsobuje, že zemřou a vypadnou. Při stálém napětí zůstávají folikuly stlačené, což neumožňuje vlasům růst zpět. To vede k plešatosti.

Ženská plešatost se rozšířila, protože se ženy začaly učit o stresujícím světě podnikání. To zůstává neviditelné pro ostatní kvůli obratným parukám, ve kterých ženy, které ztratily vlasy, na rozdíl od většiny mužů vypadají přirozeně a atraktivně.

Neschopnost člověka relaxovat není o síle, ale o slabosti člověka. Naopak schopnost uvolnit se od napětí, uklidnit se, soustředit se na své vnitřní já, dává sílu a důvěru. Schopnost ulehčit fyzický stres je pro každého nezbytná a mnoho, zejména, je užitečné se naučit, jak ulehčit napětí z pokožky hlavy.

Potvrzení pro zdravé tělo

Malé děti milují každý centimetr svého těla. Nekompletují, nestydí se s ním, neustále se srovnávají s ostatními. Stejně jste byli takoví, ale pak, když jste kráčeli po cestě života, začali jste poslouchat hlasy těch, kteří tvrdili, že jste "nebyli dost dobří". Stali jste se kritickým vůči vašemu tělu a rozhodli jste se, že vás to zkazí. Ukončete tento nesmysl a začněte milovat své tělo tak, jak je.

Podvědomí nemá smysl pro humor a nedokáže rozlišit pravdu od lží. A všechna naše slova a myšlenky se změní v stavební materiál. Opakování opakování: "Miluju mé tělo", budete zasévat nové zrnky do úrodné půdy svého podvědomí, což se nakonec promění v nespornou pravdu pro vás.

Stojte před zrcadlem a opakujte každé uklidnění (nový stereotyp myšlení) desetkrát. Opakujte toto cvičení dvakrát denně. Pokuste se také zaznamenat deset nových tvrzení během dne. Jeden den - k jednomu z navrhovaných tvrzení a tak důsledně ke každému z navrhovaných tvrzení. Získejte speciální notebook a napište do něj své pozitivní postoje.

Miluju mou hlavu
Moje hlava není napjatá a klidná. Nosím ji volně a snadno. Moje vlasy jsou pohodlné. Mohou růst volně a vypadat luxusně. Soustředím se na myšlenky, které mi láskyplně masírují vlasy. Miluju a oceňuji svou krásnou hlavu!

Miluju své vlasy
Věřím, že život uspokojí mé potřeby, a proto rostou silné a klidné. Zklidím svaly hlavy a dovolím, aby mé krásné vlasy rychle rostly. Starám se o lásku a přemýšlím o tom, jak udržet růst a sílu. Miluju a oceňuji své krásné vlasy!

Miluju můj vzhled
Miluji svůj vzhled. Odpovídá danému období mého života. Vybral jsem si vzhled před narozením a byl jsem spokojen s mým výběrem. Jsem jedinečný a zvláštní. Nikdo nevypadá přesně jako já. Jsem krásná a každý den se stávám čím dál tím přitažlivějším. Soustředím se na myšlenky, které mě dělají krásné. Líbí se mi to, jak vypadám. Miluju a oceňuji svůj krásný vzhled!

Miluju můj tělo
Moje tělo je pro život. Jsem rád, že jsem si vybral toto konkrétní tělo, protože je to dokonalá pro tuto chvíli mého života. Mám perfektní velikost, tvar a barvu. Slouží mi to tak dobře. Jsem v úžasu, že je to moje tělo. Soustředím se na léčivé myšlenky, které vytvářejí a udržují mé tělo zdravé a dovolte mi, abych se cítil dobře. Miluju a oceňuji své krásné tělo!

Z knihy Louise Hayové "Vyhoďte svůj život".

Psychologie nemocí: vypadávání vlasů

1. LYSINA - (V. Zhikarentsev)

Strach. Napětí. Snažím se ovládat všechno. Nevěřte životnímu procesu.

Možné řešení pro podporu hojení

Cítím se v bezpečí. Miluji a schvaluji sebe. Věřím životu.

2. plešatost - (louise hey)

Strach. Napětí. Touha ovládat všechno. Nedůvěra k životnímu procesu.

Možné řešení pro podporu hojení

Jsem v bezpečí. Miluju sebe a schvaluji. Věřím životu.

3. plešatost - (liz burbo)

Plešatost je ztráta vlasů hlavy nebo jiných oblastí těla, což vede ke vzniku zaoblených ploch hladké bílé kůže. Vlasy kolem těchto oblastí zůstávají stejně silné jako obvykle. Možná a úplná plešatost.

Stejně jako u zvířat a lidí, vlasy plní ochrannou funkci, vypadávání vlasů ve velkém množství znamená, že se člověk zbavuje ochrany. V důsledku události nebo rozhodnutí se člověk již necítí chráněný a prožívá silný strach, který se sám nemůže zbavit. Je těžké pro něj požádat o ochranu před ostatními. Je také možné, že se tato osoba snaží chránit ostatní, aby skryli svůj vlastní strach - strach z bezbrannosti.

Pokud trpíte plešatostí, musíte obnovit kontakt s duší a vaším "JÁ JSEM", a také pochopit, že jste vždy opatřeni ochranou svého vnitřního "Boha". Než se domníváte, že vás nikdo nechce chránit, zjistěte, zda je to pravda. Možná lidé prostě neví, že potřebujete ochranu. Podobně, než se ponoříte do obrany ostatních, snažte se zjistit od těchto lidí, kolik potřebují vaši ochranu. Dovolte si přiznat své obavy a povědět o nich ostatním. Viz také ZTRÁTA VLASY A VLAS NA HLAVU (PROBLÉMY)

Louise Heyová - vypadávání vlasů, psychosomatika

Ztráta vlasů může být vyloučena a vyléčena díky psychosomatice, kterou se Louise Hayová naučila. Psychosomatika, můžete říci: spojuje duši a tělo a je směrem: psychosomatická medicína. Studie vlivu na tělesné zdraví psychologického stavu člověka.

Mírná ztráta vlasů je přirozený fyziologický proces. Během života člověka vypadají vlasy a vypadnou a do nich narůstají nové. V závislosti na celkovém množství vlasů na hlavě je rychlost v závislosti na typu 50-100 chlupů denně. Jsou-li pro alarm mnohem více. Během existence naší planety tento problém zkoumali lékaři a vědci. Snažili se zjistit důvody a vynalézt efektivní metody řešení tohoto problému. Existují různé metody prevence a léčby a jedna z těchto metod je spojena s psychickým stavem člověka, který vyvinula Louise Hayová.

Louise Hey

Vynikající veřejná postava a autor populárních knih, Američanka - Louise Hay, byla osobně konfrontována s problémem plešatosti, nalezla příčinu a způsoby, jak ji vyřešit. Děti a dospívající dívky nebyly bez mráčku. Byla nucena vykonávat skutečný boj o přežití.

Psychické zranění byla stálým společníkem jejího života. Již ve věku 15 let porodila dítě, které okamžitě ztratila. Další sérií selhání bylo manželství, které se velmi rychle rozpadlo. Čoskoro osud udělal další těžký test dívce - byla diagnostikována s gynekologickým onemocněním - rakovinou dělohy.

Vy nebo vaši blízcí máte zdravotní problémy kvůli závislosti na tabáku a nemůžete přestat kouřit? Pak si přečtěte recenze o Tuxedo Locke, kde bývalí kuřáci podrobně vyprávějí své příběhy.

Jednou, náhodou, se Louise dostala do přednášky o psychologii. Velmi se zajímala o téma psychosomatiky a začala svůj život od začátku. Od selhání se stala sebevědomou a účelnou ženou.

Hypotézy Louise Hayové

Louise se brzy stala slavným autorem, zakladatelem vydavatelství "Hay House". Její knihy jsou velmi žádané po celém světě. Nejpopulárnější byla kniha: Pomozte sami.

Podle Louise Hayové je kořen všech fyzických nemocí psychosomatické problémy. Svépomoc - hlavní nástroj pro úplné uzdravení těla. Jídlo je osvědčeno v praxi: je to, co jíme.

Podle hypotéz Louise Hayové: Naše choroby jsou to, co si myslíme. Nálada člověka, jeho myšlenky, postoj k životu ovlivňují celé tělo. Pokud je člověk pesimistický o životě nebo hluboko ve svém podvědomí, udržuje si tajnou zášť, pak se fyzicky takový člověk postupně zhroutí. Na obrázku můžete vidět, jak negativní emoce pronikají celým tělem člověka a ničí ho zevnitř. A pokud člověk radikálně změní svůj výhled, okamžitě začnou mechanismy samoléčebného těla.

Užitečné! 1. Vynikající kvasinková maska ​​na obličej je vhodná pro vrásky, ale také pomáhá s akné.

2. Jak jemně a efektivně působí oats, aby očistili tělo: můžete si přečíst recepty a recenze zde.

Pokud přesně sledujete nápis na obrázku níže, je možné dosáhnout úplné harmonie vnitřního i vnějšího světa. Pak celé tělo bude fungovat hladce a nedá žádné poruchy.

Můžete se spolehnout na lékaře a léky, ale pokud jste v stálém stavu stresu, a to může být nespokojenost s tím, co, odpor, strach, pak žádný lékař a žádné prostředky na ztrátu vlasů vám nepomůže. Nejúčinnější a nejrychlejší léčba, která podporuje hojení celého organismu, je pozitivní emocí a pozitivní postoj. Tato metoda umožní normalizovat práci celého organismu bez stravy a léků.

Příčiny ztráty vlasů: Psychosomatika

V moderním světě se více a více pozornosti věnuje psychosomatice. Věda, která bývala nová, získává stále větší uznání od lékařských odborníků. Účinek psychosomatiky na celý organismus jako celek je osvědčeným a obecně uznávaným faktem.

Louise Heyova ztráta vlasů byla také spojena s psychologickým stavem. Stres nevyhnutelně vede ke ztrátě vlasů. Pokud je člověk v neustálém emočním stresu, pak se nevyhnutelně objeví postupná plešatost.
Co způsobuje vypadávání vlasů a jak se s nimi vyrovnává, zvažte v tabulce:

Psychosomatika: vypadávání vlasů

Ztráta vlasů (alopecie) je onemocnění charakterizované vypadáním vlasů a narušeným růstem nových vlasů.

Existují takové typy alopécie, jako je fokální (kruhová alopécia), hnízdění, alopecie po traumatické situaci, difúzní (po těžkých infekčních chorobách), androgenní, dědičná, seborrická, jaterní, kosmetická.

 • prodloužená intoxikace,
 • hormonální poruchy,
 • nepříznivá dědičnost
 • autoimunitní procesy
 • vnější napětí (události),
 • vnitřní vnímání (vina, úzkost atd.),
 • poškození skalpu (hořet atd.) atd.

Nervózní vypadávání vlasů

Odhalila několik aspektů negativních účinků stresu na stav vlasů.

Na jedné straně při dlouhodobých stresových zkušenostech procesy výroby potřebných látek v lidském těle zpomalují, imunita se stává zranitelnou a tělo se snaží získat živiny z vlasů a nehtů.

Na druhé straně, když tělo uvolňuje stresové hormony, svaly vlasových žárovek začnou silně kontrastovat a vytlačovat vlasy.

Na třetím místě hormonální nerovnováha způsobená stresem vyvolává avitaminózu, která také negativně ovlivňuje stav vlasů.

Na čtvrté straně působí stresující zážitky kyslíkové hladování buněk v těle, včetně buněk vlasových folikulů, což vede k pomalejšímu růstu nových vlasů.

Chronický stres také negativně ovlivňuje růstový cyklus vlasů, protože nové vlasy nemají čas projít všemi stupni růstu, jakmile začnou vypadávat.

Ztráta vlasů: Psychosomatika

Pro odhalení psychosomatické nemoci je nutné připomenout funkci vlasů. Existují tři hlavní funkce vlasů: obrany skalp termoregulace (udržení pohodlné teploty pro normální funkce mozku) a dotyk (skrze pozici vlasů, kterou může pocítit pokožka hlavy).

Nyní přeložíme podstatu funkcí do jazyka psychosomatiky.

Na základě první funkce se někteří autoři domnívají, že vlasy, jako symbol ochrany, naznačují potřebu být v klidu. pod ochranou Boha.

Dále musí člověk regulovat stav svého vnitřního světa, udržovat podmínky pro normální harmonický život. Ale v mé hlavě se úzkostné myšlenky neustále otáčejí a kráčí klid mysli. Citlivá pokožka hlavy nemůže odolat těžké energii, která se neustále dotýká a utlačuje myšlenky.

Z toho plyne ztráta vlasů "Ztrátu" osoby, která se cítí pod ochranou Boha a klidného stavu duše.

Zvažte, co další vlasy symbolizují, abyste pochopili ztrátu toho, co vede k alopecii.

Takže to je známo vlasy jsou antény spojující člověka s kosmem. Podle Liz Burbo, vlasy jsou jako antény chovají Božskou energii osobně.

Proto psycholog věří, že problémy s vlasy to symbolizují člověk opravdu nevěří v existenci božské energie. Tyto problémy ho naznačují, že člověk bude ve svém životě naladit Božské.

Někteří autoři upozorňují, že vlasy symbolizují víru ve vlastní sílu, a nedůvěra, zoufalství, nízké sebeúcty, ztráta důvěry ve své schopnosti a schopnosti vede ke ztrátě vlasů

Jiní autoři tvrdí, že jsou vlasy symbol životní síly, stav člověka v okamžiku. Proto depresivní stav nepříznivě ovlivňuje funkci vlasového folikulu.

Předpokládá se, že vlasy symbolizují svobodu, sílu a sílu člověka a ztráta těchto kvalit je silně zažívána člověkem, odrážejícím se v těle.

Psychologické příčiny vypadávání vlasů

Louise Hay vidí příčiny plešatosti strach, napětí, touha ovládat všechno, nedůvěra v život.

V poslední době se mezi baldachány nachází mnoho mladých mužů, kteří provozují vlastní podnikání, což předpokládá existenci takové kvality, jako je touha kontrolovat vše sám, ale v přehnané podobě.

Liz Burbo vypadá jako vypadávání vlasů prožívání ztráty, strach ze ztráty někoho nebo něčeho.

Muž trpící ztrátou vlasů cítí ve spojení se ztrátou bezmocnosti a zoufalství, že je připraven roztrhat vlasy. To se stává, když se osoba identifikuje s tím, co má, a proto se bojí, že ji ztratí.

Často vede ke ztrátě vlasů sebepoznání kvůli jejich rozhodnutím, které způsobilo ztrátu.

Je také třeba poznamenat, že lidé trpící ztrátou vlasů trpí příliš se starají o materiální stránku svého života a bát se, co lidé řeknou. V takových případech to vypadá jako ztráta vlasů jako symbol spojení s Božským materiál nesmí převládat nad duchovním.

Dr. V. Sinelnikov tvrdí, že vlasy jsou symbol lidské vitality a odrážejí vnitřní stav člověka. A když člověk ztratí svou sílu z negativních myšlenek a emocí, vlasy začnou zemřít.

Psychologické pozorování ukázaly, že ztráta vlasů ženy začíná po silné zklamání v životě a související pocity viny. Odráží negativní stav mysli, který není uvolněn, i vlasy přestanou být aktualizovány.

Léčebné cesty

Zde je důležité si uvědomit, že žádné superpřípravky, které jsou nabízeny všude, mohou pomoci proti ztrátě vlasů na základě nervů. Často ale člověk hledá nejsnazší způsob, jak vyřešit problém, který by mu osvobodil od práce s hlavou: pil pilulku nebo vitamin, vypláchl superfuntem - a to je hotovo.

Jako další nástroj - to je možné, ale ne hlavní.

Ve skutečnosti je nejjednodušší a levnější způsob, jak toto onemocnění vyřešit, jen práce jeho hlavy. Je třeba vyvinout úsilí a uklidni svou mysl, který každou sekundu hodlá člověku četné úzkostné problémy, úzkostné problémy, strach-problémy atd. Například: "Co se stane, pokud nebude fungovat? "Atd. Naštěstí je internet plný mnoha způsobů, jak relaxovat a uklidnit mysl pro každý vkus.

V tomto případě, pokud budeme analyzovat tyto hádanky, pak většina z nich bude značně zveličena a nebude relevantní pro skutečnou situaci.

Takže, aby se uzdravila cesta, musí být aktivován jeden zvyk: skutečné úkoly a jakmile budou k dispozici.

Psychosomatické vypadávání vlasů

Problém alopecie je často vyvolán závažnějšími psychologickými problémy, spíše než porušením fungování vnitřních orgánů. Po podrobném zkoumání otázky, jaká je psychosomatika a jak ovlivňuje vypadávání vlasů, může být alopécia navždy vyléčena.

Co je

Názor, že jakékoli nemoci jsou vyvolány především nervovými poruchami, lze vysvětlit z vědeckého pohledu.

Psychosomatika je zvláštní směr v medicíně, který studuje spojení mezi onemocněními nervového systému a zdravotními problémy.

Podle statistik se více než 75% onemocnění objevuje u lidí na pozadí deprese, dlouhého stavu nervového přetížení. Vysvětlení této situace je jednoduché: nervový systém ve stavu stresu uvolňuje látky, které v kontaktu s tím ztratí imunitní systém svou sílu. Poruchy nervového systému snižují obranyschopnost těla před negativními faktory prostředí. V důsledku toho se objevují onemocnění vnitřních orgánů a systémů.

Příčina alopecie - stres

Vztah mezi psychosomatickými a plešatostmi se projevuje v následujících bodech:

 • Zvýšené hladiny kortizolu zpomalují metabolické procesy v těle, imunitní systém ztrácí svou sílu a tělo začne doplňovat potřebné látky z nehtů a vlasů.
 • Stres vyvolává okamžiky hladovění kyslíkem. Obzvláště postižené jsou buňky vlasových folikulů. Výsledkem je zablokování procesu růstu nových vlasů.
 • Deprese a nervové poruchy aktivují proces ztráty vlasů, zpomalují růst nových vlasových folikulů. Výsledkem je plešatost.
 • Hormonální nerovnováha vyvolaná nervovými poruchami může způsobit avitaminózu. Nedostatek vitamínů ovlivňuje stav vlasů. Ostře ztrácejí svůj lesk a sílu, rychle opouštějí a pomalu rostou.

Diagnostika

Přesná odpověď, zda je psychosomatika příčinou ztráty vlasů, může odborník na základě provedených vyšetření poskytnout. Existuje však řada příznaků, jejichž vývoj souvisí s alopécií a psycho-emocionálními poruchami:

 • Proces vypadávání vlasů se postupně rozvíjí. Pokud alopécia způsobila ne stres nebo nervové napětí, ale onemocnění, pak se vlasy velmi rychle ztenčí.
 • Struktura, vzhled změn vlasů. Spolu s alopecií se vyvine proces nadměrné sekrece kožního mazu. Vlasy se rychle stávají tlustou, tupou, ztrátou objemu a elasticitou. Tyto příznaky jsou způsobeny hormonální poruchou v těle, vyvolané prodlouženou depresí.
 • Stav nejen vlasů, ale i celků, hřebíků se zhoršuje. Na pozadí progresivních problémů nervového systému se pokožka změní ve stínu, rychle stárne, nehty se odlupují, zlomí, vlasy začnou prudce klesat.

Je to důležité! Po zjištění alespoň jednoho z výše uvedených příznaků je nutné co nejdříve konzultovat psychoterapeuta (nebo neuropatologa), který určí skutečnou příčinu alopecie a uvede nezbytný průběh lékařské terapie.

Léčba alopécie

Léčba alopécie vyvolaná nervovými poruchami zahrnuje soubor opatření. Jejich hlavním cílem je stabilizovat emotivní pozadí pacienta.

Podle výsledků vyšetření se pacientka zobrazí:

 • užívání sedativ a antidepresiv;
 • užívání vitaminových komplexů;
 • fyzioterapie, zlepšení krevního oběhu hlavních tkání (mezoterapie);
 • použití terapeutických šamponů a lotionů;
 • masky, připravené podle populárních receptur;
 • masáž hlavy.

Po konzultaci s psychologem může být pacientovi nabídnuta řada možností pro techniky, které pomáhají obnovit psycho-emocionální zázemí a eliminovat problém plešatosti.

Nejúčinnější metody jsou:

 • hypnóza;
 • gestalt terapie;
 • bodynamics;
 • kognitivní behaviorální terapie.

Při léčbě alopecie způsobené depresí a stresem je třeba věnovat zvláštní pozornost stravě. V době léčby diety budou muset zapomenout. Pouze vyplněním nedostatku potřebných látek a stopových prvků můžete rychle obnovit tloušťku vlasů. Seznam produktů, které mají být konzumovány, zahrnuje: mléčné výrobky, rybí tuk a mořské plody, chudé maso, zeleninu a ovoce, saláty, celozrnný chléb, houby.

Chcete-li zastavit proces ztráty vlasů a předejít recidivám alopecie v budoucnu, pomůže vám pracovat na sobě, vytváření stresové odolnosti - jóga, pravidelné cvičení.

Obnovení po utrpení nervového šoku pomůže cestovat nebo jen chodit na čerstvém vzduchu.

Louise Hay Technique

Veřejná osobnost, spisovatelka Louise Heyová - autorka nejprodávanější motivační literatury. Soustředila se na své vlastní zkušenosti, Louise vyvinula unikátní metodu léčby onemocnění vyvolaných psychickým traumatem a nervovými poruchami.

V psychosomatice podle autora spočívá kořen všech problémů. Svépomoc je hlavním pravidlem, po kterém můžete odstranit jakoukoli nemoc a pozastavit patologický proces.

Aktivní proces ztráty vlasů u žen a mužů, Louise také spojuje s psychologickým traumatem. Stres, úzkost, strach, ohromná touha ovládat všechny, nedůvěra k celému světu vyvolává plešatý proces. Chcete-li vyléčit alopecii, podle Louise se můžete pustit do situace, naučit se ovládat svůj hněv a cítit se v klidu a bezpečí a důvěru v budoucnost.

Pouze tím, že nahradíme negativní myšlenky pozitivními, lze dosáhnout harmonie se sebou samým a eliminovat stávající problém fyzického onemocnění.

Chápeme psychosomatiku vypadávání vlasů

Nepřímá ztráta vlasů je opravdovou pohromou naší doby. Statistika je neúnavná. V současné fázi každý třetí člověk na planetě trpí ztrátou vlasů.

V tomto případě výlety tricholovi, nejrůznější procedury a lékařské ošetření neposkytují požadovaný výsledek.

Ať děláme cokoliv, bez ohledu na to, jak jsme se zacházeli, vlasy na hlavě jsou ztenčující. Proč se to děje? Zjistíme to.

Vztah psychosomatiky se ztrátou vlasů

Faktem je, že snažit se ovlivnit pokožku hlavy při obnově vlasů, vůbec se nedotýkáme příčiny jejich ztráty. A příčinou vypadávání vlasů spočívá v psychosomatice.

Termín psychosomatika (z řečtiny, duše Psyche a tělo soma) se týká sekce lékařské psychologie, která studuje psychosomatický vztah duševního vnitřního stavu člověka a určitých onemocnění lidského těla.

Pokud parafrázujeme společnou pravdu "Jsme to, co jíme", pak pro mnohé nemoci můžeme říci, že "naše nemoci jsou naše emocionální vnímání světa, to je to, co si myslíme a cítíme".

Náš emocionální vnitřní stav nese nesmazatelnou stopu o fyzickém stavu našeho těla. A bez ohledu na to, jak jsme se zacházeli, abychom se nepodrobili, nemoc nebude ustupovat, dokud nezměníme vnitřní vnímání světa. A pouze dosažením úplné vnitřní harmonie se sami a se světem kolem nás budeme schopni překonat mnoho nemocí, a to i bez léků.

Ztráta vlasů přímo souvisí s těmito postuláty psychosomatické vědy.

To se vysvětluje skutečností, že ženy jsou emocionální a podléhají stresu. Šílené tempo moderního života ovlivňuje psychiku mladých lidí. Lidé starší generace vedou mnohem měřičtější a klidnější život a jejich psychika je stabilnější a není tak ovlivněna stresem.

Důvody

Podle psychosomatických hypotéz existuje několik důvodů pro ztrátu vlasů:

 1. Silný stres. Pokud osoba zažije silné nervové napětí, to nutně ovlivní stav vlasů. Tuto podmínku lze dokonce vysvětlit pomocí tradiční medicíny. Faktem je, že když naše tělo zažívá stres a silný nervový šok, tělo okamžitě obsahuje ochranné funkce: krev proudí do orgánů, které jsou nejvíce náchylné na stres, a odtok krve z jiných orgánů a systémů, ke kterým se stres automaticky nevyskytuje. tak při nervovém napětí dochází k průtoku krve do srdce a jejímu odtoku z kůže. Tělo shromažďuje ochranné funkce tělu, které je nejvíce vystaveno stresu, aby se zabránilo takovým negativním účinkům, jako je srdeční infarkt a mrtvice, kůže automaticky ztrácí kyslík, krevní oběh v kůži zpomaluje a samotná kůže začíná trpět a prvním příznakem je vypadávání vlasů.
 2. Trvalý stav úzkosti, strach, nejistota ohledně budoucnosti, nedůvěra ke světu a lidem. Dokonce i když člověk nemá ostrý nervový šok, ale je stále nesourodý s vnějším světem a lidmi, určitě se objeví na stavu vlasů. Nejistota ohledně zítřka, nedůvěra ke světu a lidem vede k tomu, že osoba je ve stavu neustálého "tichého" stresu, který nevyhnutelně způsobí ztrátu vlasů.
 3. Sebeklání, nedostatek sebedůvěry, vlastní síla, nedostatek komplexů také přispívají ke ztrátě vlasů. Vnitřní stav nespokojenosti, neustálé tvrzení k sobě, k jeho vnitřnímu, vede k řadě úplných selhání a vyvolává ztrátu vlasů.

Jak zabránit?

Chcete-li zachovat krásu a hustotu vlasů, musíte přísně dodržovat tipy a doporučení:

 1. Změňte postoj k sobě. Je přísně zakázáno, aby se zabýval samovládkou. Milujte sebe, protože každý člověk je jedinečný a individuální, neporovnávejte se s nikým. Máte své vlastní zásluhy a talenty jedinečné pro vás. Ujistěte se, že budete jistě uspět. Milujte sebe a ostatní vás budou milovat.
 2. Změňte svůj postoj ke světu. Nemůžete obvinit ostatní za vaše selhání. Vnímat svět a lidi jen v pozitivním světle, zaměřit svou pozornost výlučně na zásluhy lidí a na pozitivní okamžiky událostí. Podívejte se na svět ne přes černé brýle, ale přes duhu. A svět v odezvě bude jiskřit se všemi barvami duhy. A problém vypadávání vlasů se vyřeší sám.

Pokud jste vyladěni na pozitivní, svět i ostatní vám na to budou reagovat stejným způsobem a vaše vlasy budou lesknout krásou a zdravím.

Louise Hay - zakladatel hnutí svépomoci

Louise Hay je slavný americký spisovatel, autor více než 30 knih populární psychologie, autor slavného mistrovského díla "You Can Heal Your Life".

Kniha Louise Hayové Vy můžete léčit svůj život (doslovný překlad: "Vy můžete léčit váš život") byl vydán v roce 1984, odolal 110 reprintům v USA. Kniha byla přeložena do 30 jazyků a publikována ve 33 zemích světa (kumulativní oběh překročil 50 000 000 (padesát milionů) kopií - údaje za rok 2014).

Jedná se o osobu, která svým příkladem a osobní zkušeností prokázala praktický dopad všech postulátů psychomimetiky na lidský život a zdraví.

Tvrdý osud a neustálé série neúspěchů ji sledovaly, dokud radikálně nezměnila svůj vnitřní svět.

Dívka se narodila v dysfunkční rodině, musela neustále prosit a hladovat, vydržet porážku svého nevlastního otce. Navíc v mládí prožila těžké psychické trauma, které se nakonec stalo cítit a proměnilo se v rakovinu. Teprve tím, že radikálně změnila svůj postoj vůči sobě i ostatním, když se navázala na pozitivní vlnu, podařilo se jí dosáhnout skutečného zázraku: byla nejen uzdravena, ale také se stala úspěšnou a šťastnou osobou, která žila dlouhý a šťastný život. Louise zemřela ve věku 91 let.

Známá spisovatelka a psychologka jí ve svých knihách poskytla neocenitelné zkušenosti a doporučení.

Pozitivní mentální forma - vypadávání vlasů

Přehled negativních a pozitivních léčebných forem.

1. ZTRÁTA VLASŮ - (Liz Burbo)

Naše vlasy vypadají po celou dobu: postupně zemřou a nahrazují je jiní. Je to přirozený proces. Ale někdy začnou vypadávat příliš intenzivně, mnohem víc než obvykle. Pokud to nevyvolají nové vlasy, podívejte se na plešatinu.
Emocionální blokáda

Vlasy mohou vypadnout v případech, kdy člověk zažívá ztrátu nebo se bojí ztráty někoho nebo něčeho. Takový člověk se ztotožňuje s tím, že se bojí ztráty nebo už ztratil, a proto se cítí bezmocný nebo zoufalý do takové míry, že je připraven roztrhat vlasy. Možná se také obviňuje, že v důsledku svého rozhodnutí něco ztratil nebo jinou osobu zbavil něčeho. Zpravidla se takový člověk příliš obává o hmotné stránce svého života a bojí se něčího názoru, toho, co lidé řeknou.

Pokud vaše vlasy vypadnou rychle, přemýšlejte o tom, co jste ztratili nebo se bojíte ztráty, a pochopíte, že tato ztráta nebo strach ze ztráty činí vaše chování nepřirozené. Bude vás to bolet. Jste mnohem více identifikováni s tím, co máte a děláte, než s kým jste. Myslíte si, že pokud máte něco nebo někoho, pak ostatní lidé si budou myslet, že jste lepší. Nezapomeňte: pokud vesmír vezme někoho nebo něco z vašeho života, pak je pro to dobrý důvod.

Už byste neměli záviset na tom, co jste ztratili nebo se bojíte ztráty. Naučte se nepřipojovat. Kromě toho byste si měli říkat, že jste udělali všechna rozhodnutí s nejlepšími záměry a že důsledky těchto rozhodnutí vždy s sebou nesou důležitou lekci. Viz též články HAIR ON HEAD (PROBLÉMY) a plešatost.

2. VLAS - (V. Zhikarentsev)

Hněv, který je zakrytý. Přikrývkou, která se běžně používá, je strach. Touha za vinu. Často existuje neochota se krmit.

Možná pozitivní myšlenková forma

Odhalím svůj hněv a nechám to. Jsem v míru se sebou, s lidmi kolem mě a se životem. Dávám si lásku a podporu.

3. VLAS NA HLAVĚ (PROBLÉMY) - (Liz Burbo)

Tento článek se zabývá abnormálními podmínkami vlasů: plešatost, šedivé vlasy, mastné vlasy, lupy, rychlé vypadávání vlasů atd.
Emocionální blokáda

Hlavní faktory ovlivňující stav vlasů jsou: silný šok, silný pocit bezmocnosti a zoufalství, stejně jako nadměrné vzrušení způsobené problémy a úzkostí spojenými s fyzickým světem. Vlasy jsou antény, které přenášejí do lidské hlavy (hlava symbolizuje své vlastní) kosmickou energii (DIVINE). Takže každý problém vlasů je znamením, že člověk nevěří dostatečně v existenci božské energie, což nám pomáhá obnovit kontakt s naší schopností samostatně budovat náš život. Tato nevěra omezuje naši životní energii. Vlasy jsou také dodatečnou ochranou pokožky. Připomínají nám, že bychom se měli cítit klidně pod ochranou našeho vnitřního Boha.

Problémy s vlasy vám říkají, že musíte být sami, věřte v sebe a ve včasné pomoci vesmíru. Materiál může hrát důležitou roli ve vašem životě, ale neměl by mít přednost před duchovním, tj. Vaší pravou podstatou. Upravte své antény na Božské v sobě a potom vám bude mnohem jednodušší rozhodovat.

4. VLAS NA HLAVĚ (PROBLÉMY) - (Guru Ar Santaem)

Úzkost, těžké utlačující myšlenky na dlouhou dobu.

Vlasy prostě nemají takovou energii na hlavě. (Nepovažujeme zde důvody jako radiační nebo vápní deficit).

5. Šedivé vlasy - (V. Zhikarentsev)

Stres. Víra v tlak a napětí. Překonání práce

Možná pozitivní myšlenková forma

Cítím se klidně a pohodlně v každé oblasti mého života. Jsem silný a schopný (schopný) dělat, co chci.

6. HIRUČUSTA (nadměrné srsti u žen) - (Louise Hey)

Skrytý hněv. Běžně používaným krytem je strach. Tahle vina. Často: neochota zapojit se do sebevzdělávání.

Možná pozitivní myšlenková forma

Jsem můj milující rodič. Jsem obklopen láskou a souhlasem. Pro mě není nebezpečné ukázat, jaká osoba jsem.

7. Nadměrný růst vlasů u žen - (Louise Hey)

Skrytý hněv, často zakrytý strachem. Obviňujte vše kolem. Žádná touha se o sebe postarat.

Možná pozitivní myšlenková forma

Chovám se s rodičovskou péčí. Můj štít je láska a souhlas. Odvážně proznám, kdo jsem opravdu.

8. Šedé vlasy - (Louise Hey)

Stres. Víra v potřebu tlaku a napětí.

Možná pozitivní myšlenková forma

Moje duše je klidná ve všech oblastech mého života. Mám dostatek svých sil a schopností.

Psychosomatika ztráty vlasů louise hey

Ztráta vlasů může být vyloučena a vyléčena díky psychosomatice, kterou se Louise Hayová naučila. Psychosomatika, můžete říci: spojuje duši a tělo a je směrem: psychosomatická medicína. Studie vlivu na tělesné zdraví psychologického stavu člověka.

Mírná ztráta vlasů je přirozený fyziologický proces. Během života člověka vypadají vlasy a vypadnou a do nich narůstají nové. V závislosti na celkovém množství vlasů na hlavě je rychlost v závislosti na typu 50-100 chlupů denně. Jsou-li pro alarm mnohem více. Během existence naší planety tento problém zkoumali lékaři a vědci. Snažili se zjistit důvody a vynalézt efektivní metody řešení tohoto problému. Existují různé metody prevence a léčby a jedna z těchto metod je spojena s psychickým stavem člověka, který vyvinula Louise Hayová.

Louise Hey

Vynikající veřejná postava a autor populárních knih, Američanka - Louise Hay, byla osobně konfrontována s problémem plešatosti, nalezla příčinu a způsoby, jak ji vyřešit. Děti a dospívající dívky nebyly bez mráčku. Byla nucena vykonávat skutečný boj o přežití.

Psychické zranění byla stálým společníkem jejího života. Již ve věku 15 let porodila dítě, které okamžitě ztratila. Další sérií selhání bylo manželství, které se velmi rychle rozpadlo. Čoskoro osud udělal další těžký test dívce - byla diagnostikována s gynekologickým onemocněním - rakovinou dělohy.

Jednou, náhodou, se Louise dostala do přednášky o psychologii. Velmi se zajímala o téma psychosomatiky a začala svůj život od začátku. Od selhání se stala sebevědomou a účelnou ženou.

Hypotézy Louise Hayové

Louise se brzy stala slavným autorem, zakladatelem vydavatelství "Hay House". Její knihy jsou velmi žádané po celém světě. Nejpopulárnější byla kniha: Pomozte sami.

Podle Louise Hayové je kořen všech fyzických nemocí psychosomatické problémy. Svépomoc - hlavní nástroj pro úplné uzdravení těla. Jídlo je osvědčeno v praxi: je to, co jíme.

Podle hypotéz Louise Hayové: Naše choroby jsou to, co si myslíme. Nálada člověka, jeho myšlenky, postoj k životu ovlivňují celé tělo. Pokud je člověk pesimistický o životě nebo hluboko ve svém podvědomí, udržuje si tajnou zášť, pak se fyzicky takový člověk postupně zhroutí. Na obrázku můžete vidět, jak negativní emoce pronikají celým tělem člověka a ničí ho zevnitř. A pokud člověk radikálně změní svůj výhled, okamžitě začnou mechanismy samoléčebného těla.

Pokud přesně sledujete nápis na obrázku níže, je možné dosáhnout úplné harmonie vnitřního i vnějšího světa. Pak celé tělo bude fungovat hladce a nedá žádné poruchy.


Můžete se spolehnout na lékaře a léky, ale pokud jste v stálém stavu stresu, a to může být nespokojenost s tím, co, odpor, strach, pak žádný lékař a žádné prostředky na ztrátu vlasů vám nepomůže. Nejúčinnější a nejrychlejší léčba, která podporuje hojení celého organismu, je pozitivní emocí a pozitivní postoj. Tato metoda umožní normalizovat práci celého organismu bez stravy a léků.

Příčiny ztráty vlasů: Psychosomatika

V moderním světě se více a více pozornosti věnuje psychosomatice. Věda, která bývala nová, získává stále větší uznání od lékařských odborníků. Účinek psychosomatiky na celý organismus jako celek je osvědčeným a obecně uznávaným faktem.

Louise Heyova ztráta vlasů byla také spojena s psychologickým stavem. Stres nevyhnutelně vede ke ztrátě vlasů. Pokud je člověk v neustálém emočním stresu, pak se nevyhnutelně objeví postupná plešatost.
Co způsobuje vypadávání vlasů a jak se s nimi vyrovnává, zvažte v tabulce:

Známý kanadský psycholog Liz Burbo považuje také nejefektivnější způsob, jak být zdravý, je neustále emocionální pozitivní. Naopak, objem problémů fyzické nemoci přímo závisí na množství psychické nerovnováhy v těle.

Prevence a léčba

Abyste se vyvarovali problému vypadávání vlasů, musíte zcela přehodnotit jejich postoj k životu. Naučte se uvolnit situace mimo naši kontrolu. S důvěrou, dát se do rukou osudů a nesnažit se udržet každého a vše pod úplnou kontrolou.

Chcete-li se naučit řídit své emoce, musíte sledovat svůj názor na svět, neustále se věnovat vašim myšlenkám: vyhánět špatné a kultivovat dobro. První týden bude taková nová účinná léčba těžká, ale pak se stane zvykem a svět bude hrát s novými jasnými barvami. To je velmi dobré u dětí, zatímco dospělí si nestřihují rámy a rámy v hlavách.

Pozitivní vnímání světa, stejně jako na obrázku - je nejlepší prevencí nemoci.

Recenze

Tipy a triky

Aby nedošlo k zdravotním potížím, musíte:

 1. užívejte si každý den;
 2. vděčně přijmout všechny události života;
 3. nikdo, kdo by měl přestupek a zlo;
 4. být optimistický ohledně budoucnosti;
 5. být si jistý ve svých schopnostech;
 6. milujte sebe i ostatní.

Seznamte se s technikou Louise Hayové:

Schopnost ovládat sebe, regulovat emocionální stav je klíčem k úspěchu a dobrému zdraví.

Psychologický dopad na lidské zdraví

Jak udržet zdraví se silou myšlení?

Ukazuje se, že mezi tělem a vnitřním světem je skutečně obousměrný vztah, všechny nemoci mají nepopiratelný vliv na stav lidské duše.

Když je všechno v pořádku, chcete žít a radovat se a pokud jsou v práci tělových systémů nesrovnalosti, pak se člověk dostane do silné deprese, deprese.

Stejným způsobem můžeme mluvit o obráceném procesu, krásné mladé tělo zvyšuje psychologický komfort, zvyšuje sebevědomí, nadšené pohledy a množství komplimentů.

Kde na takových základech vzít negativní projevy?

A pokud je člověk nešťastný, hromadí se urážky a hněv ve světě kolem něj, pak jsou to první důvody pro výskyt rakoviny, různých nádorů a dalších vážných onemocnění.

Psychologka Louise Hayová se obrátila na svůj vnitřní svět poté, co se dozvěděla, že má rakovinu.

A vzhledem k tomu, že dokázala nalézt pozitivní myšlenky, aby si uvědomila svou potřebu, překonat takovou hroznou nemoc jiným způsobem, než je droga.

Ona argumentuje: pokud se chcete zotavit, musíte změnit své myšlení, ano, je to velmi náročný úkol, ale bez něj bude celý svět šedý, nudný a bez tváře.

Nemoci a jejich příčiny

Stává se tak, že u některých nemocí člověk nepotřebuje lékaře, nýbrž psychologa, který může pochopit základní příčiny tohoto stavu, najít způsob, jak léčit pacienta citově.

Díky jejímu zdůvodnění pomohla Louise Hay více než desítce lidí, aby se s podvědomím vyrovnala:

 • obavy;
 • urážky;
 • zármutek, který vedl ke vzniku všech nemocí.

Podle ní je každá onkologie pohlcující urážkou minulosti, nemožnost vypustit osobu nebo situaci.

Ale onemocnění dělohy naznačují pocit podřadnosti v roli ženy, falešná neschopnost stát se matkou.

Vědomí příčiny dává člověku silné roztřesení, po kterém změní svůj vnitřní svět a zotavuje se, a pokud ne, pak zůstává žít se svými problémy a nemocemi.

Díky řádně vybraným tvrzením se Louise dokázala zbavit bolestivých příznaků onemocnění za tři měsíce a během šesti měsíců zcela "vyřadit" rakovinu z jejího života.

Zde jsou další příklady onemocnění a jejich příčiny:

 • přítomnost nadměrné hmotnosti - druh ochrany před vnějším světem, nedostatek jistoty, lásky a důvěry, dokonce i mezi nejbližšími lidmi;
 • ztráta vlasů a plešatost je spojena s těžkou stresující situací, která potlačuje celou podstatu člověka, musíte přestat být nervózní - a vše projde;
 • alergické projevy naznačují, že existuje určitá nesnášenlivost k něčemu nebo někomu, všechny následné příznaky alergie naznačují vážnou situaci, nevolnost, zvracení, závratě, ztrátu vědomí;
 • drozd - nevyřešené sexuální problémy;
 • psoriáza - nedostatek sebeobčování.

Psychologka Louise Hayová opět vyzývá:

 • lidé se milují, svět kolem nich;
 • stát se laskavějším a více citlivým;
 • přestat ukládat stížnosti a hněv uvnitř vás;
 • odpusťte a pokračujte s plnou jistotou, že zítra bude nový krásný den s mnoha nádhernými dobrodružstvami!

Odborný posudek

Abyste pochopili svůj vnitřní svět, doporučujeme seznámit se s materiály následujících autorů - psychologů:

 • Liz Burdo "Vaše tělo říká: milujte sebe!";
 • Louise Hay "Léčí se";
 • Julia Zotová "Přehled vzdělávacích přednášek o psychomimetice";
 • Ekaterina Shmorhun, různé materiály a komentáře.

Všichni jednohlasně argumentují o zázračné síle myšlení, která pomáhá vstát a žít šťastný život.

Co říkají o příčinách všech onemocnění na Zemi?

 1. hněv je energie, která je nasměrována uvnitř člověka, chrání jeho území, ale pokud není včas odstraněna, pak mohou vzniknout poruchy endokrinního systému, srdeční onemocnění, zhoršení zraku, pohlavně přenosné nemoci, přírůstek hmotnosti;
 2. radost - energie štěstí a vítězství, je schopná zničit i ty nejtěžší vazby bezohlednosti a bezmocnosti;
 3. smutek - omezení něčeho, rozloučení, smutek. Vede k výskytu onemocnění spojených s chirurgickým výkonem;
 4. strach je síla sebepozorování, vyhýbání se nebezpečí. Časem to může vést k onkologii, poškození mozku, zranění a postižení.

Odborníci vědí, že uzavřené emoce narušují metabolismus těla, imunita je oslabena a na základě toho vznikají různé nemoci, které někdy vedou ke smrti.

Video: Odstranění bloků

Důvody

Psychické příčiny onemocnění jsou skryty v podvědomí člověka, negativní myšlenky nesou silný energetický potenciál a způsobují škodu lidskému zdraví.

Jakákoli nemoc signalizuje, že v životě člověka je něco špatně.

Negativní emoce vytvářejí klinický obraz.

Strach může způsobit poruchu trávení, nevolnost a závratě, závist - bolest v kloubech, necitlivost končetin, problémy s muskuloskeletálním systémem.

Zácpa - bolestivé močení, horečka, skoky v krevním tlaku.

Chcete-li být uzdraveni, je důležité přehodnotit svůj postoj vůči světu a přijmout v tomto životě lásku.

Psycholog Louise Hay tvrdí, že všechno je v našich rukou a jen člověk dokáže vytvořit svůj vlastní osud.

Zájem o alergie u dítěte? Klikněte pro čtení.

Psychosomatické nemoci

Často vypadávání vlasů, pokud neexistují žádné jiné objektivní důvody, je psychosomatické onemocnění a mluví o problémech s psychickým stavem osoby. Psychosomatické nemoci jsou nemoci, které mají fyzické projevy, ale příčiny jsou zakořeněny v lidské psychice. Existuje několik hypotéz o výskytu těchto onemocnění.

První naznačuje, že psychosomatické nemoci mohou být způsobeny stresem z nepřekonatelného psychického traumatu.

Hlavní myšlenkou druhé hypotézy je, že stres je způsoben přítomností různých osob ve stejném směru, ale s podobnou silou motivů.

Třetí hypotéza naznačuje, že psychosomatická ztráta vlasů spočívá v depresi způsobené nevyřešenými psychologickými konflikty.

Mechanismus psychosomatické vypadávání vlasů

Silné zkušenosti, ať už se jedná o strach, úzkost nebo jakékoli jiné negativní emoce, způsobují, že lidské tělo reaguje určitým způsobem. Proto je kůže, která je nedílnou součástí organismu, vystavena také vnitřním procesům. Například během bolesti se tělo mobilizuje, k životnímu systému dochází k proudění krve a jeho výtoku z "nežádoucích" orgánů, včetně kůže. Proto vlasy přestávají přijímat živiny a kyslík přiváděný krví. S neustálým zážitkem strachu člověka začíná docházet k poškození vlasových folikulů, v důsledku čehož dochází ke ztrátě vlasů.

Pokud osoba zažila silný strach nebo tento pocit je přítomen v jeho životě po dlouhou dobu, poškození vlasových folikulů se může stát nevratným. Pokud by negativní zkušenost byla epizodická a v blízké budoucnosti se neobjevila, obnovení vlasů se provádí v normálním režimu a trvá asi 3-4 měsíce. Stojí za zmínku, že psychosomatika vypadávání vlasů u žen je stejná jako u mužů, ale podléhají podobným problémům více.

Důvodem je neuróza

Samozřejmě, že příčinou vypadávání vlasů může být mnoho faktorů, které se netýkají psychiky. Přesná příčina onemocnění zjistí průchod průzkumu. Nicméně přítomnost následujících sérií příznaků dává právo na převzetí psychosomatické povahy onemocnění:

 • Kromě vypadávání vlasů dochází k celkovému zhoršení pokožky a nehtů. Vzhled příznaků, jako jsou křehké nehty, získání šedé kůže bolestivého odstínu, odlupování, naznačuje přítomnost psychosomatické nemoci.
 • Postupný proces pádu. Pokud ztráta vlasů má příčiny, které se netýkají psychiky, stává se to poměrně rychle, ale jestliže se jedná o psychosomatické onemocnění, ztráta vlasů se objeví postupně s nárůstem počtu vypadávaných vlasů za den.
 • Vlasy nejen vypadnou, ale také zhoršují. Nastává ztráta objemu, objevuje se otupělost, mazové žlázy začínají pracovat intenzivněji, a proto je třeba zvýšit frekvenci mytí hlavy.

Příčiny ztráty vlasů: Psychosomatika

Různé faktory mohou vést k psychosomatické vypadávání vlasů, nicméně existuje řada důvodů, které se vyskytují nejčastěji. Za prvé, expozice i malému stresu může vést ke ztrátě vlasů, pokud má člověk genetickou predispozici. Za druhé, psychosomatika vypadávání vlasů spočívá v jakémkoli významném případě, šoku, což vede k silnému stresu. A za třetí, velmi často může stav vnitřního konfliktu způsobit psychosomatické problémy s vlasy. Vlasy začínají vypadávat, pokud se člověk neustále zabývá "samoedenie" Nevyřešené problémy způsobené např. Komplexy, pocity viny nebo nelibosti způsobují, že osoba je ve stálém stresu. Takové problémy mohou být také způsobeny zmatek v rodinném nebo sexuálním životě.

Hypotézy Liz Burbo

Mnoho psychologů se zabývalo a stále se zabývalo problémem fyzických nemocí způsobených fyzickými faktory, Liz Burbo dosáhl v této oblasti obrovského úspěchu. Ve svých knihách také ovlivňuje ztrátu vlasů. Psychosomatika Liz Burbo vysvětluje, že tento proces obecně není v rozporu s obviněními z účinků dlouhodobého stresu a šoků na osobu. Také hypotéza Burbo říká, že vlasy jsou nějaký dirigent kosmické (nebo božské) energie z Vesmíru do lidské hlavy, která symbolizuje vnitřní "já". Psycholog tedy dospěl k závěru, že pokud existují problémy s vlasy, naznačuje to, že člověk ztratil schopnost samostatně budovat svůj život kvůli nedostatku víry v božskou energii.

Lidé, kteří mají takové problémy, Liz Burbo doporučuje, aby byli sami a pamatovali, že hmotný svět by neměl vytlačit duchovní a také nezapomněl věřit ve vlastní sílu a pomoc z Vesmíru.

Hypotézy Louise Hayové

Louise Heyová, která je známým autorem motivujících knih, jejichž hlavním zaměřením je svépomoc, je také studium fyzických onemocnění spojených s psychologickým stavem. Samozřejmě, jedním z předmětů jejího výzkumu je vypadávání vlasů. Psychosomatika (Louise Hay je o tom přesvědčena) hraje klíčovou roli v tomto procesu. Autor se domnívá, že ztráta vlasů začíná nastat kvůli touze člověka mít úplnou kontrolu nad situací, stejně jako kvůli nedůvěřivému postoji k životu a stálému stresu. Jako řešení tohoto problému doporučuje použití potvrzení. Osoba, která chce být vyléčena ze své nemoci, musí nahradit své negativní názory na myšlenku, že věří světu, že je naprosto bezpečný a že si také musí vzpomenout, že se má milovat.

Léčba

Obnova vlasů je velmi důležitý proces, protože problémy s vzhledem, které se začaly kvůli ztrátě vlasů, mohou také zhoršit psychologický stav. Psychosomatika ztráty vlasů je přímo spojena s sebevědomím člověka.

Při ošetřování vlasů musíte používat speciální šampony a masky, které se prodávají ve specializovaných prodejnách. Musíte také přidat do jídelníčku potraviny obsahující vitaminy A, skupiny B, D, E. Každý den musíte udělat masáž hlavy a krku pro zlepšení průtoku krve do vlasových folikulů. A samozřejmě, protože onemocnění je psychosomatické povahy, je třeba se zbavit příčiny stresu, nebo pokud byl šok jediný, vyvarujte se nových potíží. V závislosti na situaci byste se měli poradit s psychologem. Střih může také pomoci, mnoho odborníků se domnívá, že zbavit se starých vlasů pomůže zanechat zátěž zkušeností v minulosti. Navíc je tento postup i na fyzické úrovni užitečný pro poškozené vlasy.

Prevence

Psychosomatika pro vypadávání vlasů je docela problematická, proto, aby se předešlo takovým potížím, stojí za to péče o prevenci.

Hlavní událostí prevence této nemoci je pracovat na svém psychickém stavu. Různé cvičení mohou také pomoci. Zvyšují průtok krve do všech orgánů a také způsobují nárůst endorfinů, což má dobrý účinek na psychologický stav. To je důležitý bod, protože velmi často psychosomatická ztráta vlasů je spojena s nedostatkem radosti v životě.

Pro Více Informací O Suché Vlasy