logo

Vlastnosti a použití mandarinového esenciálního oleje

Tyto šťavnaté a voňavé ovoce jsou spojeny s novým rokem a Veselými Vánocemi. Možná, že mandarinka je nejslavnější a nejoblíbenější citrus na světě.

Mandarin strom je relativně nízký. Často trnité a pichlavé. Stále zelený strom má tenké větvičky a široké kopinaté listy. Jejich barva je bohatě zelená s lesklou povrchovou úpravou.

Bílé květy jsou buď osamělé nebo bohaté. Plody jsou kulaté, zploštělé, malého průměru. Barva je nasycená oranžová, někdy se změní na červeno-oranžovou, když je zralá.

Mandarinová rostlina je jemná, snadno poškozená chladem. Vyrůstá především v zemích s tropickým a subtropickým podnebím.

Vlastnosti esenciálního oleje mandarinky

Olejovitá kapalina sytě žlutooranžová. Současně sladká a štiplavá vůně, která překvapuje svou měkkostí.

Zářivá, teplá vůně působí uklidňujícím způsobem. Rychle odstraňuje negativní účinky denního stresu, podporuje hluboký a klidný spánek. Udržuje pocit spokojenosti a blahobytu.

Esenciální olej je extrahován studeným lisováním čerstvých krust - to vám umožní uložit všechny užitečné vlastnosti. Obsahuje alfa-thujon, alfa-pinen, beta-pinen, camphene, citral, citronellal, gamma-terpinol, geranial, geraniol, limonen, linalool, methylmethylantranilát, myrcene, nerol, sabinen a terpineol.

Mandarinský esenciální olej má speciální vlastnosti, které jsou oceňovány v medicíně, parfému a potravinářství, kosmetologii. Seznam jeho magických vlastností je docela působivý, není divu, že je aktivně používán v Ayurveda a mnoha zdravotních praktikách.

Mandarinový olej, stejně jako všechny citrusové plody, obsahuje citrón. Jedná se o hlavní složku, která je v podstatě silným antioxidantem, který chrání tělo před rakovinou, srdečním onemocněním v důsledku artérií a dalšími poškozením způsobenými volnými radikály.

Vlastnosti mandarinového oleje se používají k léčbě určitých onemocnění:

 • Nespavost.
 • Snižuje stres a napětí.
 • Zvyšuje cirkulaci krve a lymfy na povrchu kůže.
 • Snižuje zadržování tekutin.
 • Pomáhá snížit vzhled strií po těhotenství.
 • Používá se externě k léčbě mikrobiálních a houbových infekcí.
 • Příznivý účinek na neklidné děti a lidi.

Aplikace mandarinového esenciálního oleje

Mandarinský esenciální olej našel svou aplikaci díky svým vlastnostem.

Zbavuje křeče.

Napětí ve svalech vnitřních orgánů nebo křeče v dýchacím systému způsobují, že osoba trpí. Vyčerpávající kašel a potíže s dýcháním vypouští člověka a křeče mohou být velmi bolestivé.

Křeče v trávicím systému způsobují zvracení, bolest žaludku a střev. Napětí v nervovém systému vede k nervovým poruchám. Mandarinový olej úspěšně napravuje tyto podmínky bez jakýchkoli vedlejších účinků. Jen pár kapek a křeče budou poraženy.

Antiseptické použití.

Mandarinový olej chrání před bakteriálními a virovými infekcemi poškození kůže. Tenký ochranný povlak na ráně přispívá k akumulaci krevních destiček a leukocytů v postižené oblasti, čímž se vytváří překážka pro proniknutí mikroorganismů.

Kromě toho má éter baktericidní a fungicidní vlastnosti, které je zabíjí a tím zvyšuje ochranný účinek.

Zlepšuje krevní oběh.

Použití mandarinového esteru výrazně zlepšuje krevní oběh a lymfy, zejména pod kůží, která vypadá mladší, je pružná a napjatá.

Posilování rychlosti krevního oběhu vytváří teplo, zmírňuje revmatismus a artritidu. Pomáhá také růstu a zvyšuje imunitu.

Podporuje regeneraci.

Olej stimuluje růst nových kožních buněk a tkání, pomáhá urychlit hojení ran a další poškození. Tato vlastnost mandarinového oleje se používá k potírání jizev, jizev a akné jizvy. Taková aktivace buněčného růstu přispívá k správnému růstu organismu.

Čištění.

Používání oleje čistí krev, pomáhá rychle odstranit toxické a nežádoucí látky z těla vylučováním močí, včetně výkalů a potu.

To významně snižuje a zabraňuje vzniku nemocí způsobených deponováním toxinů, jako jsou abscesy, vaří, akné, dna a artritida.

Trávicí systém.

Mandarinový olej je populární, pokud vzniknou problémy v trávicím systému. Bohatá, kořeněná citrusová vůně podporuje lepší trávení, stimuluje odtok žluče a dalších trávicích šťáv.

Tyto vlastnosti mandarinového oleje jsou dobré v boji proti infekcím žaludku, chrání je a střeva před vředy, udržují optimální hladinu kyseliny chlorovodíkové a zvyšují chuť k jídlu. Eliminuje průjem, zácpu, plynatost.

Pomáhá játrům.

Mandarinový olej je vhodný pro játra, protože pomáhá udržovat správnou produkci žluči a chrání ji před infekcemi. Dále posiluje játra a optimalizuje její funkce.

Relaxační

Mandarinový olej má jiné jméno - "šťastný". Ze všech citrusových esterů je to nejodolnější. Pokud potřebujete uklidnit dítě a normalizovat jeho spánek, použijte mandarinový olej v ložnici.

I když má olej obecný sedativní účinek, tento účinek je výraznější se smutkem, smutkem a úzkostí. Mohou být zmírněny epilepsií, hysterii a křečemi. Také zmírňuje stres a úzkost.

Tónování.

Mandarínové oleje, zlepšuje celkové zdraví a zlepšuje funkci imunitního systému.

Jako tonikum pomáhá tělu růst a regulovat funkce těla a všech organických systémů, které v něm fungují, včetně respiračních, trávicích, kardiovaskulárních, krevních, vylučovacích, nervových a endokrinních systémů. Posiluje imunitní systém těla.

Výhody mandarinového oleje pro krásu

Mandarinový olej a jeho aplikace v kosmetologii je tak mnohostranné, že každá žena by měla mít na své ceněné polici.

Pozor! Vyhněte se přímému slunečnímu světlu po dobu nejméně 12 hodin po topickém podání. Mandarinový olej fototoxický.

Eter má jedinečné schopnosti zabraňovat vzniku kožních infekcí a onemocnění. Používá se na akné, mastnou pleť, věkové skvrny, jizvy a vrásky.

Regenerační schopnost oleje se používá při stříhání. Pravidelná masáž břicha pomůže nejen přiblížit se k dítěti, ale také zabránit střihům na kůži.

Směs recept proti strihu:

 • 1 kapka mandarinky
 • 1 kapka neroli
 • 1 kapku kadidla
 • 10 ml broskvového oleje

Mandarinový olej z celulitidy se používá téměř ve všech masážních směsích. Silné tření pleti a speciálních látek způsobí, že krev a lymfa cirkulují rychleji, což znamená, že účinek bude patrný po několika dnech.

Mandarinový olej pro tělo dokáže pracovat opravdu zázraky. Aktualizovaná pokožka, hladká povrchová struktura vám dává pocit jistoty a přitažlivosti.

Domácí recepty

 • Přidejte 1 kapku mandarinky na kapesník nebo 2 kapky oleje do difuzoru. Vdechování sladkých výparů zvyšuje chuť k jídlu a podporuje proces metabolismu.
 • Přidání 2-3 kapiček mandarinky na teplou vodu ke koupání může pomoci zbavit se plynů, plynatosti, nevolnosti a poruchy trávení.
 • Jemná břišní masáž se dvěma kapkami tohoto oleje, která je smíchána s 10 kapkami oleje z pšeničných klíčků, může pomoci léčit vředy, gastritidu, spasmus jícnu, střevní infekce, kolitidu, dyspepsii, nadýmání, plynatost, škytavku a zažívací potíže.
 • Přidejte 2 kapky mandarinky do vody před koupáním. To pomůže uvolnit napjaté svaly, zmírnit průběh duševních poruch, epilepsii, záchvaty a nervové onemocnění.
 • Můžete také přidat 3 kapky mandarinového esenciálního oleje do difuzoru, hořáku nebo výparníku, abyste léčil úzkost, strach, strach, únavu, podrážděnost, stres, hysterii a další negativní emoce.
 • Přidání 2 kapiček mandarinové vody do parních lázní pomáhá při odstraňování kožních nárazů, skvrn, černých hlav, akné a jizev. Zvyšuje přirozenou krásu a zářivost pokožky.
 • Masáž se 3 kapkami mandarinového esteru a 15 kapek jojobového oleje pomáhá zlepšit krevní oběh, zlepšuje pružnost pokožky a snižuje stopy jizev.
 • Přidejte 3 kapky mandarinového silice do běžného krému pro péči o pleť a aplikujte ji na postižené oblasti.
 • Vložte 3 kapky mandarinového esteru do lázně nebo masírujte tělo 5 kapek a 2 ml kokosového oleje, abyste se zbavili nežádoucích látek z těla a smutných myšlenek. Tato masáž pomůže léčit křeče dýchacích cest, střev, svalů a nervového systému.
 • Masáž kůže s 5 kapkami mandarinky a 2 ml sezamového oleje zlepšuje krevní oběh a pomáhá snižovat křečové žíly, odstraňuje krevní stasu, revmatické bolesti a artritidu.
 • Zlepšete imunitu. Můžete přidat 2 kapky oleje do výparníku, hořáku nebo difuzoru kdykoli během dne nebo v noci, abyste získali náboj mládeže a energie.
 • Obnova pokožky. Připravte cukrovou křovinu: smíchejte 2 šálky hnědého cukru, ¼ šálku kokosového oleje a 10 kapek mandarinky a mátou. Skladujte v uzavřených skleněných obalech. Aplikujte jednou týdně.
 • Zlepšení nálady pomůže domácímu "parfému". K tomu se do 10 ml lahvičky přidá 3 kapky ylangylanu, 3 kapky bergamotu, 9 kapek šalvěje, 9 kapek levandule a 12 kapek mandarinového esenciálního oleje. Přidejte kokos nebo jiný oblíbený olej. Aplikujte na pokožku a vdechujte vůni po celý den.
 • Přidejte 10 kapek mandarinky a 5 kapek levandule do lahvičky. Doplňte vodou a použijte jako sprej, abyste obnovili obličej.
 • Med s mandarínovým olejem přijímá s poruchami stravování, bolesti břicha. V čajové lžičce sbírejte med a odkapávejte 3 kapky mandarinového oleje. Rozpusťte v ústech.

Bezpečnostní opatření

 1. Před použitím vždy zkontrolujte citlivost pokožky.
 2. Nadměrné používání oleje může způsobit senzibilizaci pokožky.
 3. Uchovávejte oči, uši, nos a získávejte mandarinový olej.
 4. Ne všechny oleje jsou kvalitní. Nikdy nepoužívejte olej, který vám nepochází.

Míchání s jinými estery

Mandarinový olej, který je citrus sám o sobě, se mísí s většinou jiných podobných olejů, jako je neroli, grapefruit, pomeranč, limetka, citrón.

Spolu s tím to také dobře funguje s esenciálními oleji z bazalky, černého pepře, bergamotu, skořice, šalvěje, hřebíčku, kadidla, levandule, palmarózy, ylang-ylangu, muštu, heřmánku a muškátového oříšku.

Mandarin dal světu esenciální olej, jehož vlastnosti byly používány dlouho a velmi úspěšně. Radostná, povzbudivá a povzbuzující, bude vždy poptávka nejen v boji proti blues, ale také v oblasti zdraví.

Mandarinový olej: vlastnosti a použití

Vůně mandarinek spojuje s novoroční svátky, pocit magie. Ale kromě radosti může toto ovoce přinést lidskému tělu mnoho výhod. Obzvláště populární je mandarínový esenciální olej. Její rozsah je velmi široký: vaření, kosmetologie, aromaterapie, medicína. Koneckonců, mandarínkový olej, jehož vlastnosti byly v dávných dobách zasaženy, je ve složení jedinečný. V našem článku vám všechno povíme o použití mandarinového esenciálního oleje.

Před zvážením vlastností mandarinového oleje je důležité přezkoumat jeho složení. Základní mandarinový olej se získává z kůry zralého ovoce pomocí lisování za studena. Výsledkem je voňavá tekutá konzistence oranžově žlutého odstínu.

Složení mandarinového oleje je podobné ostatním citrusovým olejům. Ve velkém množství obsahuje vitaminy, minerály, terpenické uhlovodíky, terpenoidy. Methylanthranilate - jedna z hlavních složek rostlinného původu, aktivně používaná v parfumerii, kosmetologii. Thymol je další aktivní složka mandarinového oleje.

Mandarinový esenciální olej: vlastnosti

Léčivé vlastnosti mandarinového oleje jsou rozmanité, a proto se uplatňuje v různých oborech medicíny, kosmetologie. Tangerinový olej má následující vlastnosti: protizánětlivý, diuretický, antiseptický, choleretický, tonikový, tonizující. Stimuluje růst a opravu buněk.

Výhodou esenciálního oleje z mandarinky je odstranění toxinů z těla, které čistí střeva. Často používá mandarínový olej pro úbytek hmotnosti, protože normalizuje metabolismus, přispívá k elasticitě těla.

Samostatně si všimneme vlastnosti mandarinového oleje jako snížení bolesti svalů a kloubů. Například je aktivně užívána ženami s PMS.

Už jsme mluvili o uklidňujícím přínosu mandarinky. Chcete-li se zbavit stresu, únavy, deprese, nespavosti, použijte mandarínový olej. Přidejte několik kapek ve vodě, zatímco si koupíte, abyste získali radost, zvýšili náladu. Mnoho lidí píše recenze o mandarinovém oleji, který pomohl zlepšit psycho-emocionální stav. Zvláště během těhotenství je použití mandarinu nezbytné k tomu, aby se zbavili špatných myšlenek.

Další vlastnosti mandarinového esenciálního oleje:

 • Obnova síly, energie;
 • Zvýšená chuť k jídlu, zejména po nemoci;
 • Prevence a léčba zánětu, krvácení dásní;
 • Ředění sputa;
 • Normalizace krevního oběhu;
 • Snížení krevního tlaku;
 • Zvýšená laktace.

Kontraindikace použití mandarinového oleje

Výhody mandarinového oleje jsou pro tělo neocenitelné. Doporučujeme však být opatrní, protože mandarinka je silný alergen.

Jediná kontraindikace používání mandarinového oleje - individuální intolerance. V některých případech jsou možné alergické reakce. Doporučujeme nejprve otestovat nástroj na téma citlivosti kůže. K tomu použijte malé množství oleje na zadní straně ruky nebo na zápěstí, nechte 15-20 minut. Pokud by došlo k podráždění, zarudnutí, svědění, neměli byste ji používat ve své čisté formě. Snažte se smíchat s jinými aromatickými esenciálními oleji (levandule, bazalkou, skořicí, heřmánkem, hřebíčkem, muškátovým oříškem, jehličnanům).

Aby mandarínový esenciální olej nepoškodil tělo, neměl by být používán, než půjde ven na slunce. Protože je fototoxický, může způsobit popáleniny.

Jak vyrobit mandarínový olej

Chcete-li získat maximální užitek z tohoto produktu a snížit jeho náklady, doporučujeme si vyrobit mandarínkový olej doma.

Recept na výrobu mandarinového esenciálního oleje doma je velmi jednoduchý. Chcete-li začít, vezměte vyprané, sušené mandarinky, oloupejte je. Pak jemně nakrájejte užitečnou mandarinovou kůru, vložíme do malého skleněného džbánu a nalijeme nezředěný olej. Doporučujeme používat slunečnicový, lněný nebo olivový olej. Uzavřete směs s víkem, umístěte na tmavé chladné místo po dobu 3 dnů. Po 3 dnech vložte nádobu do vodní lázně, vařte 30 minut a víko těsně uzavřeno. Teď nechte směs vychladnout přirozeně.

Poslední etapa pečení mandarinového oleje doma - čerpání. Nezapomínejte, aby se krusty stlačily sami. Nyní víte, jak vyrobit silicový olej z mandarinek.

Mandarinový olej: aplikace

Tangerinový esenciální olej se používá v různých oblastech medicíny a kosmetologie. Je ideální pro aromaterapii, inhalaci, tření, koupele a také pro orální podání. Proto nezapomeňte na silicový mandarinový olej, jehož použití je možné:

 • Aromaterapie je možná za pomoci speciálních aromatických lamp. Stačí, když přidáte 4-5 kapek, abyste zmírnili únavu, zbavili se nespavosti. Můžete také přidat mandarinový olej do lázně (3-5 kapek). Používejte tangerinový olej pro úbytek hmotnosti, odstranění otoku;
 • Vdechování je účinné při různých nachlazeních. Stačí přidat 1-2 kapky do kontejneru s horkou vodou. Zakryjte ručníkem, ohněte nádobu, dýchjte po dobu 7-10 minut;
 • Opláchněte s onemocněním dásní. Přidejte 2-3 kapky oleje do sklenice teplé vody, opláchněte po dobu 3 minut;
 • Masáž bude mít nejen relaxační, ale i tonikový, regenerační efekt, pokud do masážního krému přidáte mandarínový olej;
 • Vnitřní použití k normalizaci nálady, střevní práce, žaludku se doporučuje přidávat 2-3 kapky mandarinového oleje do čaje, džusu, vody;
 • Resorbce jizev, stehy se objeví rychleji, zejména v období po porodu, pokud pravidelně aplikuje mandarínový olej smíchaný s olejem neroli, levandule;
 • Bolest hlavy může být eliminována přípravou směsi pomerančového oleje, bergamotu, pelargónie, mandarinky a mandlí. Smíchejte směs do dlaní, protřete whisky jemnými, kruhovými pohyby.

U mnoha užitečných vlastností mandarinového oleje jsou recenze velmi pozitivní jak od lékařů, kosmetologů, tak od běžných žen. Koneckonců, použití mandarinového oleje doma pro kosmetické účely může být velmi jednoduché. Chcete-li to udělat, přidejte 1-2 kapek oleje do kosmetiky (šampon, balzám, krém).

Mandarinový olej na vlasy

Pozitivní účinek přináší mandarínový olej při aplikaci na vlasy. Je velmi snadné ji používat. S každým mytí vlasů přidejte šampon, balzám 1-2 kapky silicového mandarinky. Pro vlasy - to je dodatečná energie. Efekt není příliš dlouhý.

Tangerinový vlasový olej, jehož hodnocení je mimořádně pozitivní, může být použito při česání pro přirozený lesk. Aplikujte na hřeben 2-3 kapky oleje, kartáčte vlasy po dobu 10 minut.

Můžete použít tangerine olej na vlasy jako masku. Chcete-li to provést, smíchejte 1 lžíci mandlového nebo jojobového oleje s 3-5 kapkami mandarinového oleje. Jemně si vezměte vlasy do vlasové pokožky, zabalte vlasy do ručníku a po 2 hodinách umyjte šamponem. Tato maska ​​je skvělá pro suché, slabé vlasy.

Pokud máte mastné vlasy, vytvořte masku na bázi olejů z heřmánku, mandarinky, santalového dřeva a aminu. Smíchejte směs do pokožky hlavy, vlasů, nechte hodinu a opláchněte šamponem. Vlasy se stanou elastickými a pokožka hlavy méně mastná.

Mandarinový olej pro obličej

Tangerinový olej v kosmetologii se aktivně používá k odstranění vrásek na obličeji, dokonce k pokožce, odstranění zánětu, podráždění a nasycení pokožky vitamíny a mikroelementy.

Ženy často používají mandarinový olej pro pokožku obličeje, těla, protože má uklidňující účinek. Mandarinový olej pro obličej je zvláště užitečný v období podzim-zima kvůli nedostatku ultrafialového záření.

Pokud máte pigmentové skvrny na kůži, promíchejte olej mandarinky, citronu (10 kapek) a 7 gramů bílé hlíny. Aplikujte na pigmentaci 1 krát denně po dobu 30 minut.

Ženy aktivně používají mandarínový olej k oživení pokožky. Smíchejte 7 ml avokádového oleje se 4 kapkami mandarinového esenciálního oleje. Aplikujte masku přes noc.

Mandarinový olej ze strií

Během těhotenství ženy často používají mandarinový olej pro stripy, celulitidu. Směs: 1 čajová lžička oleje z pšeničných klíčků + 1 ​​polévková lžíce mandlového oleje + kapka mandarinového oleje, levandule a neroli. 2krát denně s masážními pohyby aplikujte směs na problematické oblasti. To pomůže zamezit šíření a zabránit rozvoji celulitidy.

Vlastnosti a metody použití mandarinky

Mandarinový esenciální olej má řadu užitečných a léčebných vlastností. Jeho aplikace pomůže zbavit se bolesti, normalizovat práci gastrointestinálního traktu, zmírnit napětí, zlepšit stav vlasů, omlazovat pokožku, eliminovat kosmetické nedostatky a mnohem více.

Vlastnosti esenciálního oleje mandarinky

 1. Vylučování toxinů z těla.
 2. Čistí střeva, zlepšuje trávicí systém, eliminuje plynatost, zácpa, normalizuje játra a žaludek.
 3. Podporuje imunitu, zvyšuje obranyschopnost těla.
 4. Krásné antiseptiky.
 5. Obnovuje procesy výměny.
 6. Eliminuje bolesti svalů a kloubů, snižuje stav žen s PMS.
 7. Pomáhá relaxovat, uvolňovat napětí a únava, uklidňuje, zmírňuje strach, temné myšlenky, normalizuje spánek, eliminuje nespavost.
 8. Má tonizující a stimulující účinek na tělo, zvyšuje chuť k jídlu a urychluje hojivý proces po onemocnění.
 9. Jedná se o prevenci předčasného stárnutí a vzhled strií.
 10. Bojuje s otoky.
 11. Světlý afrodiziakum, přizpůsobuje se lásce.
 12. Ukazuje ochranný účinek na pokožku (slunce, mráz, vítr).
 13. Má protizánětlivý účinek.
 14. Vyhlazuje jizvy, eliminuje akné, věkem.
 15. Dobrá péče o mastnou a blednou.

Aplikace mandarinového oleje

Mandarinový esenciální olej může být použit pro různé účely, zejména pro kosmetickou péči o pleť, léčbu a prevenci mnoha nemocí, pro celkové hojení a posilování těla. Používá se v parfémovém průmyslu a ve farmaceutickém průmyslu (přísada do léčiv).

Kombinace mandarinového oleje s jinými estery jen zvýší jeho vlastnosti a zvýší účinek jeho použití. Větrné oleje Vetiver, ylang-ylang, limetta, máta peprná, majoránka, patchouli, neroli, skořice, citrón, bergamot, hřebíček jsou pro produkt velmi vhodné.

Tento esenciální olej se používá k aromatizaci místností, inhalací, masáží, třením, kompresí, aromatickými koupelemi, přidává se k domácím maskám a vlasům různých akcí. Prostředky se aplikují také uvnitř, které byly předem smíchány s medem (1 lžička medu a 1 kapka éteru) a opláchnuty velkým množstvím kapaliny. To by však mělo být provedeno pouze na doporučení lékaře.

Před použitím éteru se smíchá se základním (mastným) olejem. Čistá aplikace je také možná, spot na akné, jizvy, jizvy.

Video: vlastnosti a použití mandarinového oleje.

Mandarinové olejové recepty

Zbavte se nespavostní lázně pomůže, zda sauna. 3 minuty před opuštěním sauny nalijte kameny s následujícím složením: 15 kapek mandarinového esenčního oleje, 1 polévková lžíce. l med (nebo smetana, mořská sůl) a 1 litr horké vody (dobře promícháme). Získejte trochu páry a vystoupte. Ve vaně může být tato kompozice použita k napouštění červených kamínků po celou dobu, kdy je tam.

Mandarinový olej a geranový olej (2 kapky) v kombinaci s pomerančovými a bergamotovými oleji, které se užívají v jedné kapce, pomohou podstatně zmírnit bolesti hlavy nebo se zcela zbavit. Vše je rozpuštěno v mandlovém oleji (15 kapek) a používá se k masáži a masáži chrámů.

Aby se urychlilo uzdravení po léčbě infekcí, různých chorob (včetně střev) a nachlazení, byl uvnitř aplikován mandarinový olej třikrát denně mezi jídly.

Inhalace s mandarinovým olejem jsou dobré při léčbě nachlazení. Inhalace mohou být jak studené, tak horké. Inhalace za studena se provádí takto: na ubrousku a nebo v čerpaném aromu přiveďte 2 kapky mandarinového oleje a dýchjte po dobu 5-10 minut. Vdechnutí za horka činí 5-7 minut. Je nutné nalít horkou vodu do hlubokého šálku, přidat 2-3 kapky mandarinového oleje, zakrýt si ručník, zavřít oči a dýchat páru.

Mletí se používá ke snížení bolesti svalů nebo kloubů. Na 15 ml mastného oleje se odebere 5 kapek esenciálního oleje. Postup je žádoucí udělat před spaním, bezprostředně po ukončení manipulace, aby šel do postele správně zabalený do deky.

Komprese jsou také vhodné pro zmírnění bolesti. K tomu je třeba připravit roztok: na 1 litr vody na pokojovou teplotu uberte 15-20 kapek mandarinového esenčního oleje, navlhčete ubrousku v tekutině a vložte ji na postiženou oblast, na horní straně ji fixujte pergamenem a teplým šálkem. Udržujte komprese od půl hodiny do 2 hodin. Takové obklady zvláště pomáhají s bolestí v játrech.

Pro zlepšení trávení u dětí a dospělých se mandarínový olej používá k tření břicha. Je to (2 kapky) smícháno s mandlovým olejem (1 polévková lžíce). Postup je prováděn kruhovým pohybem ve směru hodinových ručiček.

Aromatické lázně dobře relaxují, uvolňují napětí, uvolňují strach. Pro tento postup byste měli rozpustit 7 kapek mandarinového oleje ve 2 polévkách. l emulgátor (med, smetana, mořská sůl) a přidejte do lázně naplněné teplou (37 stupňů) vody. Trvání relace je 30 minut. Oplachování není nutné, důkladně protřete pokožku ručníkem. Postup je vhodný pro každodenní užívání, ne více než 3 týdny, pak si odpočinout.

Pro tentýž účel, stejně jako pro aromatické místnosti, může být éterický olej použit v aromatické lampě, 5-7 kapek na 20 metrů čtverečních. metrů čtverečních.

Chcete-li vymýtit tělo nahromaděných toxinů a toxinů, stejně jako ztratit tyto extra libry, musíte udělat půst den jednou týdně. Pro snídani a oběd nic nejezte a nahradte je esenciálním olejem. K tomu je třeba smíchat s 1 lžičkou. med, přidejte do sklenice okyselené vody a pití. Ráno vzít 3 kapky, na oběd 4 kapky mandarinového oleje. Ve večeři jíst lehké jídlo (zeleninový salát, ovoce, mléčné výrobky). Během dne můžete vypít pouze čistou vodu.

Aplikace mandarinového oleje pomůže při krvácení a zubních onemocněních. Chcete-li to provést, spojte 5 kapek oleje z pšeničných klíčků a divoké růže, přidejte 5 kapek mandarinového oleje.

Citrusové oleje dokonale zabraňují výskytu celulitidy a strií, výrazně zlepšují stav pokožky při prvních známkách jejich vzhledu. Mandarinový olej se smíchá s neroli a levandulem (všechny 1 kapka) a přidá se ke směsi mandlového oleje (1 polévková lžíce) a oleje z pšeničných klíčků (1 polévková lžička). Použijte směs pro masáž problémových oblastí dvakrát denně po sprchování. Můžete začít s pátým měsícem těhotenství. Pro efektivnější výsledek musí být mandarinka kombinována s ostatními citrusovými plody (citrón, grapefruit, pomeranč). Tento nástroj pomáhá dobře zvládat poporodní jizvy a jizvy.

Recepty pro použití v kosmetologii

Nejjednodušším používáním mandarinového oleje v kosmetologii je obohacení hotové kosmetiky (krémy, tonikum, pleťové vody, masky). Na 10 g báze je třeba vzít 3-5 kapek éteru.

Bílá maska.

Složení.
Almondový olej - 10 kapek.
Mandarinový olej - 10 kapek.
Jíl, zředěný vodou (ne kapalina) - 1 lžička.

Aplikace.
Složky jsou kombinovány do homogenní hmoty a aplikovány na pigmentační místa. Masku držte půl hodiny, poté promyjte vodou při pokojové teplotě a aplikujte hydratační masku. Proveďte masku každý den až do uspokojivého výsledku.

Maska proti stárnutí.

Složení.
Avokádový olej (jojoba, olivový olej) - 1 polévková lžíce. l
Mandarinový olej - 2 kapky.

Aplikace.
Přísady důkladně promíchejte. Používejte jako noční masku na očištěné kůži. Může být aplikován odpoledne po dobu 40-60 minut. Kompozice je vhodná k čištění pokožky. Chcete-li to provést, navlhčete bavlněnou podložku v teplé vodě, lehce stlačte, vypusťte několik kapek oleje a otřete obličej, krk a dekoltu.

Mandarinový olej je vhodný k obohacení hotových kosmetických produktů pro péči o vlasy. Pro jednu dávku šamponu nebo balzámu vezměte 3-5 kapek tohoto éteru.

Výživná a zvlhčující maska ​​na vlasy.

Složení.
Jojobový olej (mandle) - 2 lžíce. l
Mandarinový esenciální olej - 5 kapek.

Aplikace.
Složky se mísí, masíruje do pokožky hlavy. Masku, která se udržuje po dobu 2 hodin pod filmem a izolovaným uzávěrem. Opláchněte šamponem.

Kontraindikace

Zřídka individuální nesnášenlivost. Alergické reakce, takže před aplikací je nutné provést test na citlivost pokožky.

Nástroj je fototoxický, aby se zabránilo popáleninám, nepoužívejte ho před vycházkou na slunci, protože jako poslední možnost může být aplikován nejméně hodinu před odchodem ven.

Mandarin

Mandarinky - děti slunce,
Oranžové letní sny
Zhora dolů
V šťávě slunečné barvy!
Stebenkov Igor "Tangerine dětství"

Mandarin mýty

Původem mandarinky je jižní Čína. Ve staré Číně bylo zvykem představovat významným úředníkům jako dar, jako znamení úcty, plody mandarinky. Ve skutečnosti čínští úředníci nosili na svých čepicích míčky různých barev a velikostí - jako znamení hodnosti. A portugalští, kteří se dostali do Číny, nazývali je společně "mandarínky" - od slovesa "mandar" - k příkazu, pořadí - a přinesli tento termín do Evropy, kde se se svou lehkou rukou běžně používal. Kromě toho tzv. Malá čínská oranžová tmavě oranžová, která byla pěstována v severní Africe.

V Evropě se tento citrus objevil na počátku 19. století a od té doby rostl nepřetržitě popularita mandarinky. Mandarinky jsou pěstovány v zemích Středomoří, Indočíny, Koreji, Japonsku, Alžírsku, Maroku a Turecku. V Turecku a Koreji existují i ​​památníky mandarinky.

V Americe byl vyroben esenciální mandarinový olej z italského mandarínu ještě před druhou světovou válkou a poté začali přinášet mandarinky z Brazílie a pěstovat je na Floridě. Tam jsou volány mandarinky (z města Tangier v Maroku, dlouhá doba španělštiny), mají stejné vlastnosti jako mandarinky.

Nejlepší esenciální olej je považován za studený lisovaný olej z kůry nezralého italského mandarinového ovoce. Tento olej je jemnější a má zelenou barvu. Olej ze zralých tangerinů má barvu od žlutooranžové až po načervenalé.

Mandarinový silice, vlastnosti a použití

Tangerinový esenciální olej se používá v aromaterapii, kosmetologii, farmakologii, vaření a parfumerii.

Mandarinový olej dokonale tónuje a stimuluje střeva a játra, reguluje metabolické procesy a rozklad tuků. A současně působí na střevo uklidňujícím způsobem. Používá se k poruchám trávení a otravám jídlem, při zácpě a nadýmání.

Mandarinový esenciální olej je velmi jemný a je ideální pro seniory, děti a těhotné. Masáže a koupele s mandarinovým olejem pomáhají uvolnit, zmírnit únavu a otoky a zároveň chránit před vzhledem strií.

Mandarinový olej z celulitidy

Mandarinový olej z celulitidy spolu s neroli a levandulem, každá kapka po kapce, na směs mandlového oleje (1 polévková lžíce) a oleje z pšeničných klíčků (1 lž.) Lze použít během těhotenství, počínaje 5. měsícem, co povolit nepovolit rozšíření. Chcete-li dosáhnout pozitivního účinku, je lepší masáž problémových oblastí dvakrát denně. Další recepty na masážní esenciální oleje pro těhotné ženy jsou zde.

Mandarinový esenciální olej by měl být střídán s jinými citrusovými plody (pomeranč, citrón, grapefruit, bergamot) při léčbě celulitidy. Navíc zlepšuje jeho vlastnosti v kompozici s jinými citrusovými oleji.

Tangerinový olej: vlastnosti a vlastnosti aplikace

Mandarinový olej je éter používaný v domácí kosmetologii a tradiční medicíně. Produkt má bohaté složení a působivý seznam užitečných vlastností. Nicméně, nástroj můžete použít slepě v každém případě nemožný. Faktem je, že nesprávné používání tohoto oleje může poškodit zdraví. Proto před nezávislým používáním mandarinového éteru je nutné se seznámit s vlastnostmi tohoto výrobku.

Co je mandarínový olej

Mandarinový olej je produkt získaný úpravou páry stejného ovoce parou. Druhým stupněm jeho přípravy je lisování za studena, díky čemuž jsou zachovány příznivé vlastnosti ovoce.

Mandarinový ester má dobrou tekutost a oranžovou barvu. Olej má příjemnou citrusovou vůni. Skladuje se na suchém místě chráněném před světlem. Otevřený koncentrát se doporučuje používat do dvou měsíců. Uzavřený výrobek lze skladovat po dobu až dvou let.

Ve starověku byla mandarínová kůra používána k lékařským účelům. Zvláště tato praxe byla populární na východě. S pomocí citrusové slupky odstranily zánětlivé procesy a obnovily se po onemocnění.

Ester mandarin je zvláště dobře kombinován s oleji připravenými z následujících produktů:

  Marjoram Má analgetické, antispazmodické a protizánětlivé vlastnosti. Má také antifungální a antiseptické účinky, díky nimž rychle léčí rány a další zranění na pokožce.

Existují další oleje, které se kombinují s mandarinovým esterem. Ale dříve uvedené jsou nejoblíbenější v tradiční medicíně a domácí kosmetologii.

Chemické složení výrobku

Mandarinový olej obsahuje následující účinné složky:

 • uhlovodík limolen;
 • terpenové aldehydy;
 • methyl-anthranilát;
 • thymol

Díky těmto látkám se manderinový éter široce používá nejen v kosmetice a medicíně, ale také při výrobě potravin. Navíc se tento nástroj používá ve farmakologii a voňavkách.

Užitečné vlastnosti éteru

Mandarinový koncentrát ovlivňuje lidské tělo následovně:

 • Účinně bojuje proti nemocem způsobeným viry.
 • Podporuje rychlé zotavení po vážných nemocech.
 • Bojuje proti depresi, zmírňuje úzkost. Olej má relaxační účinek na tělo, normalizuje spánek a uklidňuje nervy.
 • Eliminuje křeče. To může způsobit křeče, kašel a zvracení. Mandarinový olej pomáhá zmírnit svalové napětí ve vnitřních orgánech trávicího a respiračního systému. Je zajímavé, že k odstranění nežádoucího stavu stačí jen pár kapek.
 • Slouží jako antiseptikum. Ester mandarinky tvoří tenký ochranný film na rány a další zranění epidermis, kvůli nimž mikrobi jednoduše nemohou proniknout do míst narušení integrity pokožky. Faktem je, že v ošetřovaných oblastech dochází k akumulaci krevních destiček a bílých krvinek, čímž se stává antivirovou bariérou spolehlivější.
 • Zrychluje průtok krve a tok lymfy. Mandarinový olej zlepšuje mikrocirkulaci na úrovni buněk, díky čemuž neustálé ošetření pokožky s produktem zvyšuje jeho pružnost. Také zvyšování průtoku krve je užitečné pro zmírnění příznaků artritidy a revmatismu.
 • Zlepšuje regenerační procesy. Mandarinový ester pomáhá stimulovat růst nových buněk a tkání, takže rány se hoji rychleji a jizvy, jizvy a stripy se postupně rozpouštějí.
 • Čistí krev. Olej přispívá k odstranění toxinů z buněk našeho těla. Díky této vlastnosti je pravidelné používání mandarinového éteru vynikající prevencí nemocí (akné, dny atd.) Způsobených nečistotami nahromaděnými v tkáních.
 • Zlepšuje trávení. Vůně produktu zrychluje metabolismus, pomáhá stimulovat odtok žlučových a jiných trávicích šťáv. Také mandarinový olej zabraňuje výskytu vředů, zvyšuje chuť k jídlu a potírá průjmy, zácpu a plynatost.
 • Normalizuje játra. Ester mandarinky přispívá k normální produkci žluči a k ​​ochraně orgánů proti výskytu infekcí.
 • Tóny celého těla. Mandarinový olej zvyšuje imunitu a přispívá k normalizaci všech systémů: trávicí, kardiovaskulární, vylučovací, respirační a endokrinní.
 • Omlazuje pokožku. Pravidelné vnější použití éteru mandarinky pomáhá vyhlazovat vrásky a zabraňovat lámavosti epidermis.

Díky své bohaté kompozici je mandarinový olej ideální pro zlepšení vzhledu osoby a obnovení zdraví těla. Samozřejmě, tradiční medicína a domácí kosmetologie navrhují různé způsoby použití výrobku.

Používání mandarinového oleje v domácí kosmetologii

V oblasti kosmetologie se mandarínový éter používá k péči o vlasy a obličej (je součástí masky), nehty a tělo.

Péče o vlasy

Ester mandarinky má silný antibakteriální účinek, díky čemuž podporuje hluboké čištění pokožky hlavy a slouží k prevenci výskytu lupů. Výrobek hydratuje kudrlinky a zvyšuje jejich růst. Kromě toho mandarinový olej zabraňuje vypadávání vlasů.

Nejčastěji se při péči o vlasy s mandarínovým olejem používají masky. Nejúčinnější z nich jsou připraveny následovně:

  Maska posiluje vlasové folikuly a dává zámkům luxusní lesk. Připojte 3 kapky santalového oleje, 2 st.l. Avokádová kaše a ricinový olej, 6 kapek mandarinového esteru. Aplikujte směs na kořenovou zónu vlasů. Proveďte masáž lehké hlavy. Položte vlasy pod čepici celofánu. Po jedné hodině opláchněte vodou při pokojové teplotě.

Masky na obličej

Existuje mnoho receptů na masky s přídavkem mandarinového éteru. Nejúčinnější z nich jsou připraveny následovně:

  Maska pro mastnou pleť. 1 polévková lžička. bílá hlína, zředěná vodou tak, aby hotová hmota měla konzistenci silného jogurtu. Přidejte ke směsi 4 kapky mandarinového esteru, 1 polévková lžička. zakysaná smetana, 1 lžička citronová šťáva, 2 kapky rosemaryteru. Aplikujte masku na čistou pleť. Po zaschnutí výrobku jej vyjměte vlhkými bavlněnými vložkami. Po ukončení procedury se doporučuje otřít obličej běžným tonikem. Nástroj přispívá k zúžení pórů a eliminuje nahromaděné znečištění epidermis.

Masky na vlasy a obličej se doporučují dělat kurzy, které zpravidla zahrnují 10 zasedání. Četnost postupu - 1 krát týdně. Na konci kurzu se doporučuje zastavení po dobu jednoho měsíce a poté můžete pokračovat v relacích.

Nástroje pro nehty a ruce

Pravidelné používání mandarinového éteru v péči o nehty vyrovnává barvu desek a přispívá k jejich posílení. Nástroj také pomůže odstranit menší škody na pokožce a změkčuje pokožku.

Existuje několik způsobů, jak používat mandarinový olej pro péči o nehty:

  Aromabath Během postupu je pokožka rukou vyhlazena a změkčena. Optimální teplota vody by měla dosahovat 35-40 ° C. K přípravě lázně je zapotřebí 1 lžička. hrubá sůl, malý tukový krém, ve kterém musíte nejprve rozpustit 3 kapky mandarinového éteru. Faktem je, že jinak koncentrát prostě zůstane plovoucí na hladině vody. Doporučuje se kouřit 1-2 krát za 7 dní. Trvání relace je jedna třetina hodiny.

Péče o tělo

Mandarinový olej zpřísňuje, zvlhčuje a vyhlazuje pokožku těla. Výrobek je známý pro své anticelulitidové vlastnosti a pravidelným používáním přispívá k úplnému odstranění kosmetických vad (tuberkul a dutin). Existuje několik způsobů, jak používat mandarin éter pro péči o pokožku těla:

  Skrčte Produkt odstraňuje mrtvé buňky z povrchu epidermis, zvyšuje mikrocirkulaci krve v postižené oblasti a zlepšuje regenerační procesy v tkáních. Pro potřeby vaření potřebujete: 1 polévková lžíce. broskvový olej, 3 kapky esteru mandarinky, 1 polévková lžička. vlhké kávy, 1 lžička hrubá sůl. Kartu je třeba otřít do postiženého místa celulitidy po dobu 5 minut. Poté musí být prostředek odmyt a kůže navlhčena lotionem nebo krémem. Nástroj je určen k zjemnění pokožky a boje proti celulitidě. Doporučujeme používat křupavý olej s mandarinovým olejem jednou týdně (bez přerušení). Alternativní recept: 2 polévkové lžíce. přírodní kapalný med, 2 lžíce. olivový olej, 5 lžící. hrubá sůl, 1 lžička citronová šťáva, 1 polévková lžička. citrónovou kůrou (můžete rýt kůru na strouhátku), 5 kapek mandarinového esteru.

Použití mandarinového éteru v tradiční medicíně

Mandarinový olej má pro tělo mnoho užitečných vlastností, a proto je často používán v tradiční medicíně. Produkt se používá pro následující účely:

  Boj proti nespavosti. Přidejte několik kapek mandarinového éteru do aromatické lampy a vložte přístroj do ložnice. To by mělo být provedeno půl hodiny před spaním.

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Jedinou kontraindikací použití esteru mandarinky je individuální nesnášenlivost. Je to vzácné, ale pouze v případě, že se před použitím produktu doporučuje provést test na alergickou reakci. Stačí dát nějaké éter na zápěstí a počkat na den. Pokud na konci přiděleného času nedojde k podráždění, neváhejte produkt používat.

Také, když používáte mandarínový olej, měli byste zvážit některá pravidla:

 • Výrobek nemůžete používat přímo před opalováním nebo při návštěvě solária. Faktem je, že olej je fototoxický, to znamená, že produkuje škodlivé látky při interakci s ultrafialovými paprsky. Využití prostředků před vyjížděním za slunečného dne je ohroženo vzplanutím a zarudnutím.
 • Měl byste se poradit se svým lékařem dříve, než vezmete éter uvnitř. Každý organismus je individuální. Mandarinový olej je silný agent. Jeho použití za přítomnosti určitých onemocnění a onemocnění může mít nepříznivý vliv na zdraví.

Recenze

V zimě obvykle nakupuji mandarinový olej, posypem celý byt a okamžitě cítit nový rok, načistěte několik kapek na hřeben a hýčkat, vlasy několik hodin voní a lesknou. Přidávám na zábaly a gely proti celulitidě, protože mandarinka je citrus, pomáhá bojovat s tukem a zlepšuje náladu. A před nanášením laku mi přidávám nehty s olejem, přidávám do lázní solí, nehty lesk, méně odlupují a rozpadávají se =)

AnnaLiza

https://irecommend.ru/content/spasenie-moikh-nogtei

Ano, nechávám přehled o vůni zeleného mandarinky. Nelíbil jsem vůni láhve. Když se rozšiřují v mandle a nasadí na kůži - tak jemná, jemná, tenká, světle světlá mandarinka.

Jonny

http://forum.aromarti.ru/showthread.php?t=285page=3p=391597viewfull=1#post391597

Esenciální oleje jsou moje slabost a možná mandarinka - jedna z nejoblíbenějších. Tento olej může být dlouhá oa, která zpívá. I když není schopna řešit velké kosmetologické úkoly, ale pomáhá najít vnitřní klid a klid. A tohle, vidíte, v naší době, kdy stres skrývá na každém rohu, vůbec není dost. Samozřejmě, pro ty, kteří mají závažné psycho-emocionální problémy, takový nástroj bez zvláštní léčby nepomůže. A pro všechny ostatní tento aromatický adaptogen může být skutečným nálezem. Doporučujeme tento olej používat. Přineste do života vášnivé chutě. Všechna dobrá nálada!

kareliya

https://otzovik.com/review_5934632.html

Jsem pravděpodobně první, kdo neměl rád mandarínku. Dala mi všem členům rodiny nádech v naději, že se něco stalo s nosem. Moje dcera řekla její fu a chtěla jsem jí před pokojem masírovat záda a nohy. Můj manžel také nehodlal. Ale když jsme ho očichávali a jeho dcery, můj tlak klesl na neslušné hranice. Kolena se otřásla, závratě, nevolnost.

Tatyana Lushkina

http://forum.aromarti.ru/showthread.php?t=285page=3p=421418viewfull=1#post421418

Ano, mandarínka a já miluju... ve světle nálady a ve vodě na mopení nebo stříkací pistoli pro ochucení vzduchu. Zde je další láhev, kterou přivezla milovaná osoba z služební cesty, jde velmi rychle, nikdy neustále obdivovat aromaterapii.

antistres

https://forum.biosvet.com.ua/mandarinovoe_jefirnoe_maslo_mandarina_otzyvy_t1414.html

Celulitida mě neprošla, proto se jí snažím bojovat pomocí kosmetických procedur. Mandarinový esenciální olej byl přidán k hořčičné masce (suchá hořčice + voda + 5 kapek mandarinového esteru) a suché sůl těla křoviny (5 kapek). Po masce se pleť silně zčervená, takže jsem se od tohoto postupu odmítl, abych se vyhnul spálení. Po křoví se směsí másla se pokožka výrazně pečou, po opláchnutí se po určitou dobu vyskytuje mírné pocity hoření. Kůže se zjemňuje. Mimochodem, esenciální olej grapefruitu dává efekt rychleji, ale ve svém působení je o něco agresivnější než mandarinový olej.

Boheme

https://irecommend.ru/content/efirnoe-maslo-mandarina-dlya-bodrosti-i-protiv-tsellyulita-luchshee-sredstvo-v-borbe-s-pushi

Mandarinový olej je velmi dobrý pro ty, kteří mají striže. Mohou být použity dříve, než se objeví během těhotenství. Máma má přítelkyni pracuje v kosmetickém salonu. A řekla, jak ji používat. Tento olej můžete koupit v lékárně. Je velmi jednoduché smíchat mandarínový olej se smetanou pro strihy ve stejném množství. Aplikujte na postižené oblasti těla. Nejprve jsem podal 2krát denně a teď jsem si dal před spaním. Efekt je již viditelný! Střely se stávají světlejšími a méně nápadné!

julia47

http://otzovik.com/review_70118.html

Jsem přívrženec dobrých starých masek s hlínou pro tvář, samozřejmě pokaždé, když přidám svůj oblíbený mandarínkový olej do kompozice! Ale 1-2 kapky, ne víc. Kůže po několika zasedáních se stane napjatější, vypadá - čistší a dokonalejší pleť.

Lexy mo

https://irecommend.ru/content/zamechatelnoe-efirnoe-maslo-dlya-ukhoda-za-kozhei-litsa-razumeetsya-subektivnoe-mnenie

Mandarinový olej je skladiště živin. Eter se aktivně používá k léčbě nachlazení, zlepšuje pokožku, nehty a vlasy, stejně jako uvolňuje stres. Při absenci individuální nesnášenlivosti lze výrobek používat téměř neustále. Hlavní věc - postupujte podle pokynů a použijte nástroj v souladu s doporučeními uvedenými v receptech.

Unikátní esenciální olej mandarinky

Prosperující vlastnosti mandarinového oleje byly nejprve oceněny v jeho skutečné hodnotě v vlasti rostlin - v Číně. Dokonce i v dávných dobách čínští healeři zažili s nimi místní lidi za mnoho onemocnění. Plody mandarinového stromu byly prezentovány ušlechtilým Číňanům, tzv. Mandarinům, které byly považovány za nejvyšší projevy cti a úcty.

Časem se v mnoha zemích s teplým podnebím začaly růst mandarínky. Jejich plody jsou velmi chutné, zdravé a velmi oblíbené, protože jsou oblíbeným plodům mnoha dětí a dospělých. Zvláštní hodnotu má vzduch mandarinky, který se uplatnil v různých sférách života.

Vlastnosti a užitečné vlastnosti

Esenciální olej vypadá jako kapalina se světlem tekoucí strukturou, malovaná ve zlatožluté nebo žlutooranžové barvě. Látka má nádhernou vůni. Je bohatá, sladká a květinově ovocná s výraznou hořkou citrusovou poznámkou.

Produkt získáte studeným lisováním zralé ovoce. Jeho výtěžek činí asi 0,3%, tj. Získání 3 g produktu vyžaduje asi 1 kg surovin. Hlavní místo ve složení je obsazeno složkami methyl antranilát a thymol. Určují jedinečnou chuť mandarinky. Tangerinový esenciální olej je také bohatý na:

 • lemongrass
 • myrcene
 • terpinenom
 • ylangen
 • tuyen
 • bergamotem
 • linalool
 • geraniol
 • nerol
 • terpineol a další

Díky široké škále aktivních přírodních složek má nástroj na těle následující efekt:

 • prohloubení
 • protizánětlivé
 • sedativum
 • antiseptikum
 • antispasmodický
 • laxativum
 • choleretic
 • mírný hypotenzní účinek

Dalším příznivým účinkem tohoto přípravku je cytophylaktický účinek, který stimuluje růst nových buněk, obnovuje pokožku a omlazuje tělo. Navíc je adaptogen, který zvyšuje imunitu a odolnost proti různým infekcím.

Pravidelné použití extraktu mandarinového oleje, vynikající kosmetiky pro pokožku a vlasy, pomáhá zlepšit tělo a vzhled. A vůně mandarinky a dělá zázraky.

Aromaterapeutické vlastnosti

Eter je schopen uklidnit i nejvíce nervózní, úzkostlivou nebo podrážděnou povahu. Citrus jantar je výborným prostředkem k depresi, depresi, beznaději a apatii. Osvěžující vůně mandarinky působí na mozek, stimuluje činnost a kreativitu a pomáhá při hledání nestandardních řešení. Svěží a sladká citrusová vůně vrací člověku radost z života a schopnost optimismu hledět do budoucnosti. To je zvláště cenné pro starší lidi a děti, které se zotavují z těžkých onemocnění, a předčasné matky v nepřítomnosti alergií na citrusy. Neexistuje žádná stopa přepracování, nespavosti nebo podrážděnosti, pokud rozsvítíte aromatickou lampu v místnosti asi 15 metrů čtverečních s 3-5 kapkami mandarinového oleje smíchaného s teplou vodou.

Léčivé vlastnosti a aplikace

Mandarinový olej pomáhá vyřešit mnoho zdravotních problémů. Mnohostranný účinek a bezpečnost léčiva umožňuje jeho použití při léčení různých onemocnění nebo naopak chránit proti nim. Seznam léčivých vlastností extraktu mandarinového oleje je poměrně dlouhý. Toto je kouzelný nástroj:

 • zlepšuje imunitu, pomáhá při vstřebávání vitamínů a minerálů;
 • bojuje proti chorobným organismům;
 • pomáhá lépe trávit potraviny, zvyšuje chuť k jídlu;
 • zmírňuje střevní křeče, zmírňuje pálení žáhy a žvýkání, snižuje tvorbu plynu;
 • odstraňuje strusky, normalizuje metabolické procesy;
 • užitečné pro játra a žlučník;
 • snižuje bolesti svalů a kloubů;
 • léčí dásně trpící krvácením a zánětem;
 • uklidňuje nervy, šetří z nespavosti.
Jednou z důležitých vlastností mandarinového oleje je jeho měkkost a minimální kontraindikace.

Pro léčbu onemocnění se olej užívá perorálně, používá se při inhalacích, výplachů, kompresích, třeních, aromatických lázních.

Při požití 2 nebo 3 kapek přípravku se přidává do bylinných čajů, hodinové lžičky medu nebo ovocných šťáv a užívá se až 4krát denně. Tento nápoj je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti pro normální trávení, zklidnění nervů a celkové posilování těla.

V případě bolesti v krku a žaludku se používají výplachy (3 kapky na sklenici vody) a nachlazení, kašel a další respirační onemocnění jsou léčeny inhalačně. Chcete-li to provést, vypusťte 3 kapky oleje do horké vody a dýchjte nad parou po dobu 10 minut, pokryté ručníkem.
Několik dalších receptů na ošetření mandarínového oleje z prasátka tradiční medicíny:

 • Zbavte se bolesti hlavy. Vezměte 2 kapky mandarinky, několik kapek geranium, kapku bergamotu a pomeranče a 15 kapek rostlinného oleje. Vsechny tyto mixy a masáž whisky pomocí směsi.
 • Čištění těla. Každých 30 dní zorganizujte den pôst následujícím způsobem. Nejíst snídani, jíst nebo pít čaj (kávu). Ráno používejte 3 kapky mandarinového oleje s lžící medu, odpoledne - 4 kapky. Omyjte přípravek vodou okyselenou citronovou šťávou. Večer - lehká večeře. Tímto způsobem můžete nejen vyčistit tělo, ale také snížit váhu.
 • Léčba herpesu na rtech. Čistý mandarínový olej několikrát denně nasycuje zanícenou oblast.
 • Aplikace na dásně. Navlhčete vatový tampón ve směsi 5 kapek mandarinky a 10 ml šípkového oleje.
 • Mandarinová lázeň, která uvolňuje nervové napětí a zbavuje se nespavosti. Rozpusťte 4 kapky mandarinky ve 200 ml krému nebo plnotučného mléka a nalijte vše do lázně naplněné vodou při teplotě asi 38 ° C. Okouzlujte víc než čtvrt hodiny. Průběh léčby je 3 týdny.

Aplikace v kosmetologii

Mandarinový olej je jednou z nejoblíbenějších kosmetických žen. Díky mírnému účinku se pečlivě stará o pokožku a vlasy, pomáhá zbavit se vrásek. Olej na obličej a tělo se nejčastěji používá v přírodních maskách, tonikách a krémách. Domácí kosmetika obohacená o to dělá zázraky.

Tento kouzelný prostředek osvěžuje pokožku, dává jí pružnost, vyhlazuje vrásky, zlepšuje barvu. Dokonale hydratuje suchou vločkovou pokožku, zjemňuje a omlazuje uvolněnost a stárnutí a je vhodná pro mastnou pleť.

Extrakt z mandarinového oleje bojuje proti celulitidě a může zabránit šíření břicha v těhotenství. Zbavit se akné, akné, věkových skvrn, otoků, jizev a světelných pih je další oblastí zájmu tohoto nádherného produktu.

Je to mimořádně užitečný mandarinový esenciální olej pro vlasy. Snadno se vyrovnává se suchými kadeřemi, s jejich pomalým růstem a prolapsem, s rozdělenými konci, mastnou a suchou seborrheou. Pravidelné užívání zázračného másla v průběhu jednoho měsíce mění vlasy mimo uznání. Stávají se silnými, objemnými, hedvábnými a zdravými.

Hojivý účinek mandarinového esenciálního oleje ve složení prostředků na ošetření se zvýší, pokud se směs lehce zahřeje na teplotu 28-30 ° C.

Lidové krásy a vlasové recepty:

 • Osvětlení pih a věkových skvrn. Směs několika kapiček mandarinky a poloviny dezertního lžička řepkového oleje mastnoty problémových oblastí.
 • Odstranění otoku, akné, černé hlavy, jizvy. Neředěný mandarínový olej denně maže problémy, dokud se stav pokožky nezlepší.
 • Maska pro ošumělý a vybledlý pokožku. Složení - 3-4 kapky mandarinky, 2 polévkové lžíce mléka a polovina avokádové kaše. Aplikujte směs na kůži před spaním (umyjte se po hodině).
 • Maska proti stárnutí. Směs 4 kapky mandarinu a 7 ml avokádového oleje by měla být aplikována na kůži obličeje a po 50 minutách by měla být vypláchnuta.
 • Masážní krém proti celulitidě a strií na břiše během těhotenství. Smíchejte kapku esenciálního oleje z mandarinky, neroli a levandule s mandlovým olejem (10 ml) a pšeničné klíčky (2 ml). Umístěte směs do skleněné nádoby a uchovávejte ji v chladničce pomocí problémových oblastí pro masáž.
 • Léčba oslabených vlasů. Elixír, připravený ze 6 kapek mandarinky a lžíce kokosového nebo olivového oleje, mírně teplo, rozdělí vlasy a pak omotá hlavu teplou látkou. Za půl hodiny si umyjte vlasy a použijte šampon nebo mýdlo na vlasy.
 • Maska pro mastné vlasy. Smíchejte pár kapiček mandarinky, santalového dřeva, heřmánku a kadidla. Smíchejte směs do vlasových kořenů a po 50 minutách opláchněte.

Jak udělat make-up odstraňovač s mandarinkou extrakt:

Vaření doma

Mandarinový olej můžete připravit sami na základně zeleniny. Je žádoucí, aby byla bez zápachu. Receptura je velmi jednoduchá:

 1. Důkladně omyjte mandarinky, odřízněte od nich kůru, umístěte do skleněné nádoby a přidejte rostlinný olej. Uzavřete nádobu s pevným víkem a umístěte na tmavé místo po dobu 3 dnů.
 2. Po uplynutí doby použitelnosti podržte kontejner olejem po dobu půl hodiny ve vodní lázni a mírně otevřete víko.
 3. Chlazení a filtraci směsi nezapomeňte vytlačit pokožku. Náš olej je připraven. Může být přidáván do kuchyňských pokrmů a používán v ošetřovacích procedurách.

Kombinace

Komplementární s mandarínkovou příchutí jsou vůně vetiveru a jehličnanů. Mandarin také získává skvělé oleje:

 • neroli
 • petitgrain
 • vápno
 • levandule
 • bergamot
 • karafiáty
 • sedmikrásky
 • koriandr
 • palmarózy
 • růží
 • kadidlo
 • bazilika
 • majoránka
 • santalového dřeva
 • muškátový oříšek

Kontraindikace

Esenciální olej je pozoruhodný v tom, že má minimální kontraindikace. Použití mandarinového oleje se bohužel nedoporučuje:

 • jestliže jste alergičtí na citrus;
 • s individuální nesnášenlivostí.

Těhotné ženy, stejně jako v péči o děti, je žádoucí použít nástroj v redukované dávce. Stejně jako v případě jiných silic, použití mandarinky vyžaduje předběžnou kontrolu přítomnosti alergické kožní reakce.

Tangerinový olej je fototoxický přípravek, takže by měl být používán po dobu jedné hodiny nebo dvou, než půjde ven na slunce.

Vaření

Ester mandarinky je skvělým aromatickým přísadou na sladké pečivo, krémy na koláče a pečivo a ovocné pěny. Kromě toho se často přidává do likérů, likérů a domácích vín (1 nebo 2 kapky na 1 litr).

Jiné použití

Tangerinový olej, jehož vlastnosti jsou tak rozmanité, je užitečné v jakémkoliv domácím hrudníku. Odráží hmyz a dokonale ochucuje a čistí vzduch v domě. Potřebujete pouze vypustit několik kapiček tohoto nástroje do nádrže vodou a použít toto řešení k mokrému čištění místnosti.

V průmyslu se mandarinový ester používá jako vůně pro léčivé přípravky a pro aromatizaci při výrobě mýdla, osvěžovačů vzduchu, deodorantů, krémů a lotionů a chemikálií pro domácnost.

Dávkování

 • přísada do kosmetiky - ne více než 5 kapek na 10-15 ml;
 • aroma lampa - od 8 do 10 kapiček na 15 čtverečních metrů místnosti;
 • aromakulon - ne více než 3 kapičky;
 • pro masáž - od 1 do 5 kapek na 10 ml masážních prostředků;
 • teplý kompresní olej - 7 kapek na 5 ml rostlinného oleje;
 • Aromabath - od 3 do 5 kapek, smíchaný s třetím šálkem soli, krému, mléka, syrovátky, do vody s vodou.

Skladování

Měli by být udržovány těsně uzavřené a v nádobách z tmavého skla nejdéle 2 roky. Péče o kosmetiku, ve které je obsažena, musí být skladována v chladničce.

Jak si vybrat přírodní éterický olej

Při výběru mandarinového esenciálního oleje je nejlepší věřit důvěryhodným výrobcům, kteří si zaslouží dobré recenze na trhu. Koupit produkt nejlépe ve velkých prodejnách se specializací na prodej olejů. Zpravidla si cení své pověsti a snaží se poskytnout slušný rozsah. Lékárny se bohužel nemohou pochlubit touto skutečností, ve které se můžete dostat do nižší kvality oleje.

Pro větší jistotu můžete po zakoupení provést jednoduchý test. Na kus papíru je třeba vynechat malé množství oleje a být trpělivý. Pokud za půl hodiny na desce není žádná mastná skvrna, znamená to, že jste koupili správný olej.

Ruský výrobci nabízejí ropu za cenu od 110 do 270 rublů na 10 ml. Pro produkt od zahraničních firem z Německa, Jordánska a dalších zemí bude muset platit od 580 do 880 rublů za 10 ml. Je-li olej levnější než minimální množství, stojí za to zvážit, zda je to falešné.

Recenze

Dychtivost použití mandarínového oleje je nadšená. Každý, kdo má čas na to, aby zažil svůj vliv na sebe, určitě poradí svým přátelům a známým. Stačí si přečíst několik recenzí o tomto nádherném nástroji:

"Dýchání v mém oblíbeném mandarinovém oleji je skvělý způsob, jak rychle zvednout náladu. Jakmile to cítím, okamžitě se mi zdá, že všechny problémy jsou drobné a zcela vyřešitelné. "

"Ropa mi šetří nehty. Naléval jsem je s měsíčky před lakováním a přidáním do lázně se solí. Konečně, nehty svítí a nerozbijí se. "

Jak si vybrat přírodní éter

Pro Více Informací O Suché Vlasy