logo

Masové masky na vlasy, domácí recepty pro všechny typy vlasů

Ukazuje se, že nejen drahé procedury salonu, ale i obyčejná vejce mohou způsobit, že vlasy jsou silnější, silnější a dá se jim lesk. V krátké době masky na vaření vlasů pomohou obnovit a obnovit poškozené vlasy, posílit a urychlit jejich růst.

Maska na vlasy, výhody a účinky.
Kuřecí vejce, zejména žloutek, obsahují obrovské množství výživných složek, vitamínů a mikroelementů, které mají pozitivní vliv na metabolické procesy, urychlují růst vlasů, zlepšují výživu, pigmentaci, zdraví a lesk. Průběh maskování vajec, prováděný dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce, udělá vlasy krásný a poslušný. V maskách se vejce používají čerstvě, a to jak vcelku, tak v částech. U suchých a poškozených vlasů by měly být v přítomnosti lupů preferovány bílkoviny s nadměrným obsahem tuku ve vlasech, měly by být použity žloutenky. Můžete zvýšit účinnost vaječných mask přidáním citronu, medu, zeleniny a esenciálních olejů.

Vajíčka na vlasy, některé tipy pro správné použití.

 • Pro přípravu masky na vlasy je nutné použít vesnické vejce nebo křepelky (pouze jejich počet bude dvakrát větší), nezbytně při pokojové teplotě.
 • Pro vícesložkové masky je žádoucí kombinovat přísady pomocí šlehu, aby se dosáhlo homogennější hmoty.
 • Je důležité aplikovat masku z vejce na suché a čisté vlasy, jinak kompozice nebude na vlasy, ale na podlaze bude prostě vyčerpat.
 • Chcete-li odstranit masku z vlasů, je nutné použít vařenou vodu při pokojové teplotě, horká voda povede ke skládání bílkovin, což bude docela problematické, abyste se zbavili.
 • V následujících receptech jsou přísady určeny pro průměrnou délku vlasů, pro dlouhé vlasy je třeba jejich počet zdvojnásobit.

Vlasové masky, recepty.

Vajíčka s medem a cibulí pro mastné a normální vlasy.
Akce
Eliminuje tuk, zvlhčuje, opravuje poškození, dodává lesk, změkčuje vlasy.

Složení.
Žloutka - 1 ks.
Med - 2 lžíce. l
Nakrájená zelená cibule - 1 lžička.

Aplikace.
Med se taví pomocí vodní lázně. Žloutky rozemleteme teplým medem a mícháme s cibulí. Třepte homogenní hmota do kořenů, rozdělte zbytky po celé délce čistých vlasů (vlasy nezakrývejte). Ze shora umístěte sprchový uzávěr nebo plastový sáček, zabalte hustý ručník. O hodinu později vypláchněte kompozici sotva teplou vodou.

Maska s citrónovou šťávou a lopuchovým olejem pro mastné a normální vlasy.
Akce
Zvlhčuje, odstraňuje přebytečné mastné vlasy, bojuje proti lupům, dává přirozenému záření, stimuluje růst.

Složení.
Žloutky - 2 ks.
Ropa (ricínový) olej - 3 kapky.
Citrón - ½ ovoce.

Aplikace.
Žloutlým žloutkem protlačte citrónovou šťávu a do směsi přidáme máslo. Po důkladném promíchání a rozmístění do čistých a suchých vlasů jej otřete do kořenů. Masku nechte půl hodiny pod plast a ručník, poté opláchněte vařenou vodou při pokojové teplotě.

Maska na olejové a olejové masky pro mastné a normální vlasy.
Akce
Zvlhčuje, odstraňuje nadměrný tuk, posiluje vlasy.

Složení.
Žloutka - 2 ks.
Arnikový olej - 3 polévkové lžíce. l
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Žloutky rozemlejte vyhřívanými oleji do homogenní hmoty, protřete je do kořenů a rozdělte po celé délce čistých a suchých vlasů. Namočte masku pod film a ručník po dobu čtyřiceti minut. Opláchněte teplou vodou, je-li to nutné, použijte jemný (dětský) šampon.

Vaječná maska ​​s koňakem pro mastné a slabé vlasy.
Akce
Regulace sekrece mazových žláz, odstranění nadměrného tuku, urychlení růstu vlasů, posilování.

Složení.
Koňak - 2 polévkové lžíce. l
Žloutky - 2 ks.
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Žloutky rozemlejte koňakem a máslem. Třepit strukturu v kořenech a rozložit na zbylou délku vlasů. Nasaďte si sprchovou čepičku a omotávejte hlavu ručníkem. Po čtyřicet minut vypláchněte masku teplou vodou.

Maska na vajíčka s extraktem z heřmánku pro suché a poškozené vlasy.
Akce
Vyživuje, zápasí s průřezem.

Složení.
Daisy květiny - 2 lžíce. l
Vaječná bílá - 1 ks.
Vroucí voda - 1 šálek.

Aplikace.
Vaříme heřmánek s vroucí vodou a ponecháme půl hodiny pod víkem, napnutí. Bojte bílkovinou a promíchejte ji polovičním šálkem získané infuze. Aplikujte na čisté a suché vlasy, přilepte na kořeny a špičky. Po půl hodině opláchněte vlažnou vodou.

Maska na vajíčka s hennou pro mastné, matné a slabé vlasy.
Akce
Posiluje, zvlhčuje, vyživuje, urychluje růst, dodává lesk.

Složení.
Bezbarvá henna - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.
Olivový olej (rašelina, ricín) - 1 polévková lžíce. l
Koňak - 1 lžička.
Med - 1 lžička.

Aplikace.
Roztajte med ve vodní lázni, přidejte olivový olej. V teplé hmotě vstoupit do žloutku, bezbarvou hennu a brandy. Rozšiřte uniformní složení po celé délce vlasů, věnujte pozornost kořínkům a špičkám. Namočte masku pod film a ručník po dobu čtyřiceti minut, pak opláchněte jemným šamponem. Pro větší výživu můžete do masky přidat čajovou lžičku pekařských kvasnic. Chcete-li dát strukturu, je zahřát.

Maska s vejci a esenciálním olejem pro slabé vlasy.
Akce
Posiluje, zabraňuje ztrátě, dodává lesk a hedvábnost.

Složení.
Žloutka - 2 ks.
Rostoucí olejový tuk - 6 kapek.

Aplikace.
Zlepte žloutky a přidejte do nich esenciální olej. Kompozice se aplikuje na kořeny, zbytky jsou rozloženy po celé délce čisté a suché. Udržujte masku po dobu půl hodiny pod filmem a ručníkem, opláchněte teplou vodou. V tomto receptu můžete použít různé esenciální oleje, vše závisí na problému a požadovaném efektu. Takže olej z čajovníku odstraní lupy a zmírní svědění, citronový olej udělá jakékoliv vlasy lesklé, cédrový olej posiluje vlasy a urychluje jejich růst, rozmarýnový olej sníží olejovitost vlasů.

Šampon pro všechny typy vlasů.
Akce
Očistí vlasy a pokožku hlavy, bojuje proti lupům a rozštěpené vlasy.

Složení.
Čerstvé vejce - 2 ks. (s přihlédnutím k délce a tloušťce vlasů).
Voda - 3 lžíce. l

Aplikace.
Provařte vejce a promíchejte s vodou. Třepat strukturu v kořenech a aplikovat na celou délku vlasů. Masírujte pokožku hlavy po dobu tří až čtyř minut a opláchněte ji teplou vodou. Po proceduře opláchněte vlasy teplou vodou, okyselte citrónovou šťávou nebo jablečným jablečným octem. Aplikujte každých 14 dní místo běžného šamponu.

Maska s medem a aloe pro suché a křehké vlasy.
Akce
Vyživuje, zjemňuje, dává lesk a hladkost, urychluje růst vlasů, zabraňuje lupům.

Složení.
Žloutka - 2 ks.
Med - 2 lžíce. l
Aloe šťávy - 2 polévkové lžíce. l
Koňak - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Roztajte med ve vodní lázni a promíchejte s ostatními složkami. Aloe šťáva získaná z řezaných listů rostliny (vezměte spodní husté listy). Třejte kompozici do pokožky hlavy, rozložte ji po celé délce a nechte pod filmem a ručník na hodinu, pokud je čas, pak jeden a půl. Umyjte teplou vodou a jemným šamponem.

Vaječné masky pro všechny typy vlasů.
Akce
Léčí, dává lesk, hladkost a hedvábnost.

Složení.
Čerstvé kuřecí vejce - 1 ks.
Rostlinný olej - 2 polévkové lžíce. l
Citronová šťáva (nebo ocot) - 1 lžička.
Glycerin - 1 lžička.

Aplikace.
Složky jsou kombinovány do homogenní směsi, která se rozděluje na vlasy. Omotat hlavu zátkou nebo si nasadit sprchový kryt, zabalit ručník a držet po dobu padesáti minut. Masku vypláchněte jemným šamponem.

Vaječná maska ​​s jogurtem pro všechny typy vlasů.
Akce
Dává lesk, usnadňuje proces česání.

Složení.
Surové vejce - 2 ks.
Přírodní jogurt - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Přísady se rozemelou do homogenní hmoty, která je rozložena po celé délce čistých vlasů. Udržujte masku pod fólií a teplý ručník po dobu půl hodiny, opláchněte teplou vodou.

Maska na vajíčka s mlékem pro všechny typy vlasů.
Akce
Zvlhčuje vlasy, dává oslnivý lesk.

Složení.
Surové vejce - 2 ks.
Teplé mléko - 3 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Porazte vejce až do pěnění a promíchejte mléko do homogenní hmoty, která je rozložena po celé délce čistých vlasů. Udržujte masku pod fólií a teplý ručník po dobu půl hodiny, opláchněte teplou vodou.

Maska na vajíčka s banánovou buničinou pro tenké a slabé vlasy.
Akce
Vyživuje, zvlhčuje, dodává lesk, zjemňuje.

Složení.
Kuřecí vejce - 2 ks.
Buničina banánu je ½ z ovoce.

Aplikace.
Změňte buničinu na banány a kombinujte s vejci. Aplikujte směs na čisté vlasy, nasaďte sprchovou čepičku, zahřejte ručníkem a podržte po dobu čtyřiceti minut. Opláchněte teplou vodou.

Maska na vajíčka se zeleným čajem pro barvené, sušené, tenké a matné vlasy.
Akce
Posiluje, zjemňuje vlasy, dodává lesk, hedvábnost a objem, dělá to poslušnost.

Složení.
Čerstvé kuřecí vejce - 2 ks.
Listy rozdrceného zeleného čaje - 2 lžíce. l

Aplikace.
Porazte vejce s nasekanou zelenou hmotou až do homogenního složení olivové barvy. Rozšiřte výslednou hmotnost na vlasy, zabalte filmem a ručníkem. Po dvaceti minutách opláchněte jemným šamponem. Pro mastné vlasy namísto celých vajec používejte žloutek a pro suché vlasy - používejte bílkoviny.

Je prostě nemožné popsat všechny možnosti masky na vajíčkach. Ale ty, které jsme si všimli, s pravidelným použitím budou stačit k oživení vašich vlasů a problémy zmizí. Dare, hodně štěstí!

Domácí masky se žloutek pro péči o vlasy tipy

Čerstvé kuřecí vejce se nacházejí ve velkých částech domácích receptů prasátko. To je způsobeno skutečností, že tento přírodní produkt obsahuje biologicky dostupné stopové prvky, zatímco vejce jsou levná a lze je nalézt v každé kuchyni. Co se týče péče o vlasy, žloutenky jsou oblíbené jako jemný šampon a jako součásti různých výživných / hydratačních prostředků pro špičky vlasů, které nejvíce potřebují pomoc, aktivní hydrataci a výživu. Domácí výrobky pro péči o žloutek jsou univerzální a mohou být použity pro různé typy vlasů s malým rozdílem v složkách.

Chemické složení vaječného žloutku a jeho přínos pro vlasy

 • Lecitin. Nejcennější přísadou na vlasy v kuřecím žloutku je lecitin - tato látka je schopna naplnit poškozené části struktury vlasů, takže vlasy jsou doslova obnoveny v důsledku takového stavebního materiálu pro živé buňky. Spolu s obnovou struktury obnovují kudrlinky svou sílu a elasticitu - protože jsou konečky vlasů, které jsou vždy nejvíce poškozené, jsou žloutkové masky všelékem těch, kteří trpí suchostí a úseky špiček;
 • Aminokyseliny. Neméně důležitými prvky, které vlasy dostávají z žloutku, jsou aminokyseliny. Tento prvek poskytuje zvýšení délky vlasů, lesku a energie, takže bez aminokyselin vlasy nemohou vypadat dobře upravené;
 • Vitamíny. Komplex A, E, D je nutný pro další výživu, zejména proto, že ve vejci jsou draslík, fosfor a hořčík, které také přicházejí do kadeřnic z produktů domácí péče.

Jak používat žloutek k ošetření objednávky

Chcete-li vytvořit domácí lék, doporučujeme používat pouze žloutek - je to proto, že když je maska ​​omyta horkou vodou, bílkovina koaguluje a její zbytky jsou obtížně vymyty z vlasů. Bílkovina je však zdrojem bílkovin, který je také cenným stavebním materiálem pro opravu poškozených částí vlasových konců, takže můžete použít celé vejce.

Obecně platí, že směs žloutek by měla být udržována na vlasu po dobu 40 minut - pro větší účinek je doporučeno umístit masku pod tepelnou lázeň - tak vitamíny a stopové prvky lépe pronikají do buněčné struktury. Také plastová čepice je nutná, aby se zabránilo usušení masky na vlasy.

Vlasové masky

Zdravé a lesklé vlasy jistě přitahují pozornost. Jeden z atributů ženské krásy z dávných dob byl považován za dlouhý a tlustý oplet: pro svou milenku dala ženskost a přitažlivost. Nicméně, obdržet takový dar od Matky přírody, bohužel, to nebylo možné pro všechny ženy. Pokud nejste majitelem svěží hlavy vlasů, přemýšlejte o známém způsobu transformace - maskách na vlasy z vajíčka.

Tento cenově dostupný, levný a účinný prostředek byl testován více než jednou generací žen. Nedávno vzrostla popularita organické kosmetiky, takže mnoho z těch spravedlivých žen si vzpomnělo na recepty krásy, které přispěly k popularizaci vaječných masek.

Složení a vlastnosti vajíček

Složení vajec

Tento malý produkt je skutečnou komorou vitaminů a živin, které pomohou vlasům obnovit vitalitu v co nejkratším čase. Budou nasyceny vlhkostí, stávají se měkké a hedvábné.

Měli byste vědět, že je to žloutek, který příznivě působí na vlasy. Obsahuje cenné aminokyseliny a lecitin, které jsou univerzální "léčbou" pro všechny typy vlasů.

Tyto látky jsou schopny proniknout hluboko do vlasů, vyživovat je a obnovit. Výsledkem vás překvapí: hladkost, živý lesk, žádné rozdělení. Vysoký obsah vitaminů B má příznivý účinek na růst vlasů.
Tato skupina vitamínů aktivuje práci folikulů a také chrání vlasy před předčasným šednutím. Dokonce i ve složení žloutku jsou vitamíny A a E, které uvolní vlasy z křehkosti a sucha. Vitamin D dále zvyšuje růst vlasů. Stopové prvky fosfor, draslík a hořčík se také podílejí na zlepšení vlasů. Shrnutí, můžeme říci, že vaječný žloutek je všelékem mnoha problémů.

Vaječná bílá se více používá k ošetření mastných vlasů. Reguluje sekreci kožního mazu, takže si vlasy dlouhou dobu uchovávají svou svěžest a lehkost.

Masky mohou být použity k preventivním účelům, a to i v případě, že neexistují žádné zvláštní problémy s vlasy. To pomůže zachovat a zvýšit jejich okázalost a lesk. Pokud se objevily "zvonkové zvonky", znamená to, že přišel čas na spuštění aktivních akcí.

Obnovovací masky z vajíček na vlasy pomohou v následujících případech:

- pokud se vlasy rozdělí na špičky;

- pokožka hlavy je suchá;

- mazové žlázy pracují příliš intenzivně;

- vlasy rostou pomalu;

Pokud je přítomen alespoň jeden z těchto problémů, je načase začít s léčbou a obnovením vlasů. Koneckonců, matné, nehybné a nešikovné vlasy mohou zničit jakýkoli, dokonce i komplikovaný obraz.

Vliv vaječných masek na vlasy

Vlasová maska ​​na vlasy získává pozitivní recenze, protože je snadné se připravit, každý má vejce doma, a pokud jde o obsah živin, vejce zaujímá jedno z prvních míst mezi produkty. Účinek masky na vlasy z vajíčka je živit, posilovat, dát lesk a zdravý vzhled vlasů. Můžete si zvolit vhodnou směs experimentálně a poté postup systematicky provádět.

Vytvoření masky na vaření vlasů

1. Vlasové vajíčko, které budete používat, by mělo být při pokojové teplotě, proto by mělo být odstraněno z chladničky 20-30 minut před přípravou masky.

2. Vejce jsou nejlépe šlehány před použitím šlehárkou nebo mixérem, aby se vytvořila homogenní hmota.

3. Nejlépe aplikujte vaječné masky na suché, čisté nebo špinavé vlasy, neboť nevypadají stejně jako vlhké vlasy.

4. Masku opláchněte vajíčkem by měla být studená nebo teplá voda, vajíčka z horké vody se mohou kroutit a bude těžké je odstranit z vlasů.

Recepty masky na vlasy doma

Jako součást masky lze použít jako celé vejce a bílý nebo žloutek samostatně. Můžete si vybrat kompozici, která odpovídá vašemu typu vlasů více. Měli byste se také zaměřit na požadovaný výsledek.

Maska na suché vlasy

Kuřecí vaječný žloutek je důkladně smíchán s lžičkou tekutého medu. K mixu můžete přidat trochu ricinového, lopuchového nebo mandlového oleje, bude stačit poloviční lžička. Maska je rovnoměrně rozmístěna po délce vlasů a vodovzdorná sprchová čepička je umístěna nahoře. Doporučuje se ponechat směs na hlavě na hodinu, pak můžete vypláchnout.

Malá nuance: ke zlepšení účinnosti postupu je třeba před použitím trochu zahřát, ale aby se vaječná bílá nehoupala. Tato maska ​​na vajíčka je velmi účinná, zejména při pravidelném používání.

Maska na vlasy s koňakem a vejcem

Po aplikaci není potřeba vlasy vypláchnout šamponem, protože se ingredience dokonale vyrovnávají s čištěním kůže a vlasů před nečistotami. 3 kapky levandulového oleje se přidávají do vaječného žloutku (vynikající čistící a tonizující), kombinujte ingredience s lžící brandy.

Honey-koňaková směs se aplikuje výhradně na vlasové kořeny, pak se rozděluje po délce. Nechte půl hodiny na hlavě, pak můžete vlasy umyt tekoucí vodou bez použití čisticího prostředku. Po ukončení procedury opláchněte hlavu jemným odtučněním.

Vaječná maska ​​pro růst vlasů s hořčicí

Hořčice je známá jako silný aktivátor růstu vlasů. Pokud sen z dlouhých copů ještě neopustil, vezměte 2 lžíce suché hořčice, dobře promíchejte stejným množstvím vody, přidejte do ní 1,5 lžičky cukru a žloutku vajec.
Zvažte: čím více cukru je přidáno, tím silnější je hořící účinek hořčice. Zlepšuje krevní oběh, proto vlasy začínají růst rychleji.

Avšak u citlivé pokožky existuje riziko popálenin, proto by měl být před použitím směsi proveden test kůže na zápěstí. Pro snížení hoření doporučujeme do ingrediencí přidat čajovou lžičku základního oleje. Odkapávání některého rozmarýnového esenčního oleje (5 kapek) nebo skořicového oleje (3 kapky) zvýší účinnost postupu.

Maskovací maska ​​na vajíčka-hořčičná se aplikuje pouze na kořeny. Pokud olej neumísťujete, nedoporučujte jej rozložení po délce vlasů. Teprve tehdy, když je povoleno masné mazání, je třeba dát masku na celou hlavu vlasů. Mějte, aby tato maska ​​byla asi hodinu, pak by měly být zámky důkladně omyty.

Získat podobný výsledek je možné při použití pepřové tinktury, která se prodává v lékárnách. Dávejte pozor! Maska na vlasy s hořčicí a vejcem se velmi opatrně omyje, takže se hořčice nedostane do očí.

Egg Mask pro mastné vlasy

Dva čajové lžičky černé hlíny, poražené vajíčkovým bílkem a rozložené po délce vlasů. Půl hodiny je dostatek času na proceduru, pak se kadeřnice musí vypláchnout. Vlasová maska ​​na vajíčka se používá jednou týdně.

Maska žloutku a soli

Vezměte dva žloutky a přidejte 1 polévku. lžíce mořské soli, důkladně promíchejte a aplikujte na nevymrzlé vlasy po dobu 15-20 minut, poté opláchněte vodou. Maska na vlasy s vaječným žloutkem dělá vlasy lesklé a dobře upravované, zvyšuje růst vlasů.

Maska na vlasy s vejcem a medem

Vezměte 1 vejce a 1 lžičku. med, dobře promíchejte a aplikujte na všechny vlasy po dobu 30-40 minut, poté opláchněte teplou vodou. Maska na vlasy z vajíček a medu vyživuje vlasy živinami, což je měkké a lesklé.

Maska na vlasy s vejcem a kefír

Vezměte jednu šálku kefíru (přibližně 200 ml) a jedno celé vejce, důkladně promíchejte a naneste na umyté a vysušené vlasy a nechte 20-30 minut. Kefírová maska ​​na vlasy se provádí 1 krát týdně. Normalizuje mazové žlázy, vyživuje pokožku hlavy a vlasy.

Vejce-medová maska ​​na vlasy s pepřovou tinkturou

Mix 2 lžíce kapalného medu s 2 vejci, přidejte 1 lžičku. Tinktura z pepře, důkladně promíchejte ingredience, aplikujte na kořeny vlasů a rozdělte je po celé délce, nasaďte plastovou čepičku a omotte hlavu teplou utěrkou, namočte 20-30 minut a pak opláchněte teplou vodou. Maska na vlasy z vajíček a medu s pepřovou vodkou se provádí jednou za 10 dní. Zlepšuje krevní oběh, podporuje růst vlasů a zpomaluje jejich ztrátu.

Vlasová maska ​​vaječného a jablečného octa

Vezměte jeden žloutek, přidejte k němu 3 polévkové lžíce olivového oleje a 1 čajovou lžičku jablečného octa a 1 čajovou lžičku kapalného medu. Aplikujte směs na vlasy a nechte 20-30 minut, pak opláchněte letní vodou. Vhodné pro mastné vlasy, dělá vlasy krásné a lesklé.

Maska pro růst vlasů s vejcem

Vezměte jeden žít, 2 lžíce. l jojobový olej, 1 lžička. glycerin a 1 lžička. jablečný jablečný ocet. Masírujte směs do kořenů vlasů a rozetřete po celé délce. Zakryjte hlavu teplou utěrkou a namočte 20-30 minut, poté opláchněte. Tato maska ​​pro zpevnění vlasů se aplikuje jednou týdně.

Maska na vlasy s vejcem a želatinou

Maska na vlasy z vajec a želatiny je velmi jednoduchá: zředěte 1 lžíci jedlé želatiny s teplou vodou, přidejte jeden žloutek, 2 lžičky olivového oleje a 1 polévkovou lžičku. med, vše důkladně promíchejte a po celé délce si dejte vlasy, počkejte 30-40 minut a umyjte si vlasy teplou vodou. Tato maska ​​na vajíčka a želatinu se provádí 1-2 krát týdně. Maska na vlasy pro vlasový lesk má vliv na laminování.

Maska na vajíčka pro ztrátu vlasů s esenciálními oleji

Vezměte 2 žloutky, 2 lžíce. l každý základní olej a 3 kapky esenciálního oleje
Aplikujte na kořeny vlasů a jemně masírujte, rozdělte hřeben po celé délce a nechte 15-20 minut, pak opláchněte teplou vodou. Maskovací maska ​​proti vypadávání vlasů s esenciálními oleji se provádí 2 krát týdně.

Maska na vlasy s vodkou a vejcem

Vezměte 2 žloutky, 2 lžíce. l vodka a 2 polévkové lžíce. l lopuchový olej, vše promíchejte a aplikujte na kořeny a vlasy, zahřejte teplou utěrkou a po 30-40 minutách umyjte. Tato maska ​​na vlasy z vajíček podporuje růst vlasů, je měkká a hedvábná, používá se jednou týdně.

Maska na vlasy s vejcem a citronem

Vezměte 1 žít, 2 lžíce. l jemně mleté ​​ovesné vločky, 1 lžička. citronová šťáva a 1 polévková lžíce. l lopuchový olej, míchat všechny přísady a aplikovat na vlasy po dobu 20-30 minut, pak opláchněte teplou vodou. vlasová maska ​​vajec a citronu je vhodná pro mastné vlasy a provádí se 1 krát týdně.

Maska na vajíčka a kakao

Vezměte jeden žloutek, 200 ml jogurtu a 3 polévková lžíce. l kakaový prášek. Smíchejte směs důkladně a aplikujte na vlasy, zabalte a počkejte 40 minut a poté opláchněte teplou vodou. Tato maska ​​vlasových vajíček se provádí dvakrát týdně, posiluje a vyživuje vlasy.

Maska na vlasy s vejcem a lukem

Nakrájejte cibuli na jemném strouhaní a přidejte 2 žloutky a 1 polévkovou lžíci. l med, položte výslednou hmota na kořeny a vlasy, nechte 30-40 minut, obalte si hlavu ručníkem, po uplynutí doby expozice, opláchněte letní vodou a opláchněte vlasy s odtučněným heřmánkem, vodou octovým nebo citronovým džusem, abyste odrazili cibuli. Maska na vlasy z vajec a cibule se provádí 1-2 krát týdně, zabraňuje vypadávání vlasů a zpevňuje je.

Maska na vlasy z vajec a kávy

Vezměte 2 žloutky, 3 lžíce brandy, 3 lžíce mleté ​​kávy, promíchejte všechny přísady a aplikujte na suché vlasy, zahřejte a počkejte 60 minut, pak opláchněte hlavu teplou vodou bez šamponu. Tato maska ​​dělá vlasy čisté, hedvábné a měkké. Vlasová maska ​​žloutek a kávy se provádí 1-2 krát týdně.

Maska na vlasy s vejcem a lopuchovým olejem

Předehřejte balzámový olej (40 ml) a přidejte do něj 2 vykostěné vejce, aplikujte výslednou hmotnost na suché vlasy a nechte 30 minut, můžete se zahřát. Opláchněte teplou vodou a opláchněte vlasy extraktem z heřmánku. Maska na vlasy z vajec a lopuchového oleje se aplikuje dvakrát týdně.

Maska na vlasy s vejcem a ricinovým olejem

Vezměte 2 žloutky, 2 lžíce. l Rostlinný olej, promíchejte a nasypte po celé délce vlasů a protřete vlasy, doba expozice je 40-50 minut.
Vlasová maska ​​vaječného a ricinového oleje se omyje letní vodou. Po masce se vlasy stávají zvlhčujícími, elastické, hedvábné a méně vypadnou. Tato maska ​​pro vypadávání vlasů se provádí 1-2 krát týdně.

Maska na vlasy s vejcem a olivovým olejem

Vezměte 3 veverky a přidejte k nim 3 lžíce. l Olivový olej naneste na vlasy po celé délce, nechte 30-40 minut, pak opláchněte teplou vodou a opláchněte vlasy vodou a citrónovou šťávou. Tato maska ​​na vlasy vajec a olivového oleje je vhodná pro mastné vlasy, poté, co jsou vlasy lesklé, čisté a hedvábné, provádí se dvakrát týdně.

Maska na vlasy s vejcem a majonézou

Vezměte 5 lžící. lžíce majonézy a 2 vejce, promícháme a aplikujeme na suché vlasy po celé délce a protřejeme do kořenů vlasů, necháme 20-30 minut a pak opláchneme teplou vodou a šamponem. Tato maska ​​na vlasy vajec a majonézy činí vlasy měkčí, pružnější a krásnější, mělo by se provádět 1 krát týdně.

Maska na vlasy z vajec a mléka na suché vlasy

Vezměte si sklenici mastného mléka, abyste ho lehce zahřáli a přidejte 2 vejce, důkladně promíchejte a aplikujte na vlasy po dobu 30 minut a omotávejte hlavu ručníkem. Tato maska ​​na vlasy s vejcem a mlékem činí vlasy elastické, naživu, bojující se suchými špičkami. Mělo by se provádět 2-3 krát týdně.

Vlasová maska ​​na vajíčka a droždí

Přidejte 1 lžíci pivovarských kvasnic na 1 šálek teplého mléka, nechte půl hodiny, přidejte 2 vejce a vše důkladně promíchejte. Nasaďte si vlasy na celofánový uzávěr a zabalte hlavu ručníkem, namočte 60 minut. Tato maska ​​pro vlasy vajec a kvasnic posiluje a uzdravuje vlasy, činí je silnější a silnější, provádí se jednou týdně.

Maska na vlasy z vajec a zakysané smetany

Vezměte 2 lžíce solné smetany, 2 vejce a 1 čajovou lžičku limetkové šťávy, vše promíchejte a aplikujte na vlasy po dobu 20-30 minut, poté opláchněte teplou vodou. Maska na vlasy s vejcem a zakysanou smetanou činí vlasy uklidňující, hladké a lesklé, prováděné 1-2 krát týdně.

Maska na vlasy z vajec a oleje

Vezměte 50 g. máslo, roztaví se a přidá se 3 žloutky, smíchá se a aplikuje se na vlasy po dobu 20-30 minut, pak se opláchne teplou vodou. Tato maska ​​na vlasy s vejcem a olejem vyživuje, zvlhčuje, obnovuje suché a poškozené vlasy a provádí se dvakrát týdně.

Maska na vlasy s vejcem a aloe

Smíchejte 50 ml. aloe šťáva s 3 vejci a aplikujte na vlasy a pokožku hlavy, namočte 20 minut, opláchněte teplou vodou. Tato maska ​​pro suché vlasy s vajíčkem a aloe hydratuje, vyživuje, vlasy jsou elastické a živé, provádí se dvakrát týdně.

Nedávné blogové příspěvky na našich stránkách

Nejnovější témata fóra na našich stránkách

Nechte své připomínky k tomuto postupu (objeví se na této stránce po upřesnění)
V tomto formuláři popište pouze osobní zkušenost z procedury. Chcete-li ponechat komentář týkající se obsahu článku, použijte jiný formulář - v poli "poznámky" v dolní části stránky.

Ostatní články

Komentáře

 • |. | 2017-07-01 22:11:51

Mám dlouhé vlasy, téměř do pasu, takže pokud začnou vypadat víc než je nutné, stává se to znatelné. Vlasy všude, v posteli, v jídle, v koupelně. Použil jsem téměř všechny recepty uvedené v článku a všechny jsou účinné. Jediná věc, kterou jsem začal přizpůsobovat recepty pro sebe, protože Já vím, že například, pokud často používám hořčici, vlasy se rychle znečišťují, pokud je citrón naopak suchý.

14 receptů nejlepších masek pro vlasy s vejcem

Přírodní ingredience mají vždy dobrý výkon, když je používají pro péči o vlasy. Jednou z těchto složek je kuřecí vejce. Látky obsažené v něm obohacují vlasové struktury a vedou je do zdravotního stavu.

Existuje mnoho receptů na masky na vlasy s kuřecími vejci, které stojí za to seznámit se s každou krásou, stejně jako s tím, jak správně používat a připravovat takové masky.

Složení vajec

Zpočátku je nutné uvést výhody vajíčka, které jsou skryty v jejím složení a účinku látky, kterou obsahuje konkrétně na vlasy. Kromě zlepšování stavu vlasů z masky a použití vaječného žloutku a bílkovin se jedná o výživu a obnovu pokožky hlavy. To lze podrobněji popsat odhalením složení vajíčka:

 1. Provitamin A (retinol). Eliminuje suchý a mastný typ seborrhea, zabraňuje vzniku dělených konců, vyplňuje poškozenou strukturu vlasů s chybějícími prvky, eliminuje ztrátu.
 2. Vitamin B12. Zlepšuje tvorbu krve v kůži, bojuje proti lupům a svědění, snižuje zánět a podráždění.
 3. Vitamín B5 (kyselina pantothenová). Je to stimulující látka v procesu krevního oběhu, která urychluje růst vlasů, je součástí tvorby pigmentace, eliminuje dermatitidu a zabraňuje vzniku šedivých vlasů.
 4. Cholin. Podporuje proces regenerace nervových buněk, který zabraňuje ztrátě pramenů.
 5. Biotin. Pomáhá zvyšovat objem vlasů, dává jim zdravý lesk a potýká se s různými druhy lupů.
 6. Železo a kobalt. Podílejí se na vývoji kadeřnictví, normalizují práci folikulů a dokončují strukturu vlasů.
 7. Draslík. Je vodičem vody v buňkách kůže a kadeří sám, a také udržuje vlhkost v nich, aby se zabránilo odpařování.

Jak vařit

Každý recept má své vlastní vlastnosti, obecně ale tyto masky vyžadují dodržování určitých pravidel pro jednoduché a pohodlné užití v domácnosti:

 1. Při přípravě masky se doporučuje používat součásti při pokojové teplotě. Proto je třeba vajíčka předem připravit jejich vyjmutí z chladničky.
 2. Pro usnadnění procesu směšování složek a získání homogenní hmoty je lepší použít šlehání.
 3. Doporučuje se použít pouze suché kudrlinky, ale stupeň jejich kontaminace neovlivňuje účinek masky. Pokud použijete kompozici na zvlhčené vlasy, bude to mít za následek konstantní tok produktu.
 4. Prostředek vypláchněte z vlasů pouze v chladné vodě, protože když je vystaven horké vodě na bílkovině, může se začít přeměňovat na vločky, což znesnadňuje odstranění masky.

Masky recepty

Ne vždy je samozřejmě možné používat masky na vlasy, protože vyžadují nějakou časovou náročnost. V takovém případě můžete použít žloutek jako šampon, protože pěna dostatečně dobře a čistí kůži a vlasy.


Pro jedno mytí potřebujete 1 až 3 žloutky. Nicméně podle efektivity akce to není srovnatelné s maskami.

Níže jsou nejúčinnější recepty na masky, které obsahují kuřecí vejce.

Výživné pro mastné vlasy

Pro masku budete potřebovat:

 • žloutek - 2 kusy;
 • Vodka - 2 polévkové lžíce.
 • rostlinný olej (nerafinovaný) - 2 lžíce.

Všechny složky jsou důkladně smíchány s kompozicí získanou jednotností. Aplikujte zpočátku na kořen vlasů a poté roztáhněte všechny kadeře.

Pak obalte vlasy přilnavým filmem, zakryjte vrchol ručníkem a nechte 40 minut, ale můžete i delší dobu. Umyjte šamponem.

Proti ztrátě a alopecii: maska ​​na vlasy s kakaem a vejcem

K výrobě produktu jsou potřebné následující složky:

 • kakao - 2 polévkové lžíce.
 • mléko - 50 ml;
 • Cognac - 25 ml;
 • žloutek - 1 ks.

Zpočátku vylijte žloutku a brandy v hotelové misce, poté znovu přidejte zbývající přísady a pěnu.

Dále naneste na pokožku hlavy třecí pohyb a zabalte s polyethylenem.

Kompozice by měla zůstat na hlavě po dobu nejméně 40 minut, poté by se měla vyprázdnit bez použití čisticích prostředků.

Doporučuje se zopakovat postup dvakrát za týden.

Vlasová regenerační maska

Složení receptu jsou následující:

 • střední žárovka - 1 ks;
 • Ricinový olej - 1 polévková lžička.
 • med - 1 polévková lžíce.
 • žloutek - 1 ks.

Začněte s cibulkou a nakrájejte ji se všemi ostatními přísadami. Aplikujte rovnoměrně na kadeře, jestliže kompozice zůstane, pak se můžete třepat do pokožky hlavy.

Obalte vlasy z polyethylenu a inkubujte hodinu, poté promyjte přidáním malého množství šamponu.

Další recepty na masky na vlasy s cibulí viz:

Výživné pro suché vlasy

Přísady, které potřebujete:

 • 1 žloutku;
 • kefír s vysokým podílem tuku - 100 ml;
 • Majonéza - 1 polévková lžíce.

Zpočátku poraďte žloutek z vejce, dokud se nevytvoří pěnu, a poté jej promíchejte s ostatními složkami. Aplikujte kompozici v kořenové části a po celé její délce.

Omotávejte přilnavý film a ručník a nechte hodinu. Můžete vypláchnout bez použití šamponu.

Zvyšte hlasitost a stimulujte růst: masku na vlasy s pivem a vejcem

Složení, které potřebujete pro recept:

 • 1 žloutku;
 • med - 1 polévková lžíce.
 • banán - 1 ks;
 • pivo - 150 ml.

Všechny složky jsou umístěny v kontejneru a smíchány se směšovačem po dobu 3-4 minut. Po nanesení kudrlinek zabalených v polyethylenu a inkubace po dobu jedné hodiny až dva.

Vyplachování se nejlépe provádí bez pracího prostředku. Opakujte dvakrát týdně.

Obnovující výživná maska ​​pro všechny typy vlasů

Komponenty zahrnuté v produktu:


Přísady jsou smíchány dohromady, po kterém jsou třením do kůže hlavy s masážními pohyby, a pak se rozdělí po celé délce kadeř.

Odolný s nástrojem po dobu nejméně půl hodiny, pak opláchněte bez šamponu. Rehabilitační kurz trvá 2 měsíce v týdnu.

Čisticí, vyživující růstová stimulující maska

Složení receptu je následující:

 • žloutek - 2 ks;
 • lopuchový olej - 1 lžička;
 • citronová šťáva (čerstvá) - 2 polévkové lžíce.

Nejprve se žloutky zředí citronovou šťávou a přidá se lopuchový olej. Aplikujte na pokožku hlavy, rozšiřte ji na hlavu vlasů. V zabaleném stavu s filmem se složení ponechá půl hodiny a promyje se přidáním šamponu.

Ve videu je další recept na masky na vaření vlasů:

Výživa a růst

Pro tento recept potřebujeme pouze bílkoviny ze dvou vajec, které jsou smetány se směšovačem, dokud se nevytvoří hustá pěna.

Vložte kořen vlasů a inkubujte 15 minut. Hlava by měla být pokryta polyethylenem. Proplachování se provádí jednoduše vodou.

Pro lesk a vyhlazení vlasů

Složky potřebné pro masku:

 • jediné vaječné bílé;
 • zakysaná smetana - 3 polévkové lžíce;
 • avokádo - polovina ovoce.


Zpočátku se avokády proměňují v kaše, po které se přidávají všechny ostatní přísady. Toto ovoce lze nahradit banánem nebo bez něj udělat masku. Vtírá se do kůže a distribuuje po celém vlasu.

To je také zabaleno s přilnavou fólií a ručníkem a po 15 minutách je promyta šamponem.

Výživa a regenerace pro všechny typy vlasů

Součásti masky jsou následující:

 • 1 žloutku;
 • Řepkový olej - 1 polévková lžička.
 • med - 1 lžička;
 • bílá nebo modrá hlína - 2 polévkové lžíce.

Zpočátku se mokrý olej řešetlákového oleje, v průběhu procesu všechny složky jsou přidány střídavě. Výsledná kompozice je distribuována do kadeř a kůže. Postavte se půl hodiny a omývejte pracím prostředkem.

Posilování, obnovení, lesk: maska ​​na vlasy

 • mléko - 100 ml;
 • pivní kvasnice - 1 polévková lžíce;
 • vejce - 2 ks.


Nejprve smíchejte mléko a droždí a nechte 20 minut na teplém místě, přidejte vajíčka a promícháme. Nasaďte si vlasy a nasaďte sprchovou čepičku.

Udržujte kompozici po dobu jedné hodiny a poté je odmyjte. Kvasinková maska ​​s vejcem poskytuje nádherný lesk vlasům. Dostatečné jednorázové použití po dobu jednoho týdne.

Hluboké čištění a výživa

Komponenty zahrnuté v produktu:

 • vejce - 1 ks;
 • pečivo - 200 g;
 • česnek - 1 hřebíček.

Zpočátku se strouhanka nechá bobtnat v malém množství teplé vody, po které se přidávají zbývající přísady. Česnek by měl být přeskočen skrz česnek.

Aplikujte na kořenovou zónu vlasů a nechte půl hodiny. Omyjte vodou přidáním citronové šťávy nebo octu, abyste odstranili zápach česneku.

Zvyšte hustotu a obnovte lesk

Maska, jejíž účinek je patrný po prvním použití. Složky pro ni:

Bojte ingredience do speciální nádoby, aplikujte na kadeře a zabalte do polyethylenu. Pokud jsou vlasy dlouhé, počet komponent se zdvojnásobí. Ponořte se maskou na půl hodiny a omývejte bez šamponu.

Viz také další recepty na masky na vaření vlasů:

Vlasové masky na vlasy: nejlepší recepty

Surové vejce je jedním z prvních míst mezi produkty, které mají příznivý účinek na strukturu vlasů. Existuje velké množství různých masky pro vlasy, které není těžké připravit doma. Obzvláště v poptávce jsou masky s přídavkem cibule, medu a esenciálních olejů z léčivých rostlin.

Jednoduchý recept z minimálního množství ingrediencí vrátí oslabenou krásu vlasů, hedvábnost a zdravý lesk.

Použití vajec pro vlasy

Kuřecí vejce jsou skladem užitečných složek pro celé tělo a zejména pro vlasy. Žloutek vejce obsahuje většinu živin produktu. Komponenty přispívají k ochraně vlasových zámků, mají hydratační schopnosti, vyživují a mnohem více.

Složení vajíčka obsahuje následující důležité složky:

 • Vitamíny A, E, I a D;
 • Mastné kyseliny;
 • Kyselina nikotinová;
 • Pyridoxin;
 • Avadin;
 • Ovomukoid;
 • Riboflamin.

Tyto látky mají terapeutický účinek na strukturu vlasů. Vitamíny A a E jsou základními složkami lidského zdraví. Zlepšují oběhový systém, stimulují regeneraci buněk, podporují imunitu, aktivně vyživují kůži a zpomalují proces stárnutí.

Mastné kyseliny ve složení žloutku podporují asimilaci vápníku a fosforu v těle. Mastné kyseliny (například Omega-3) jsou chrániče vlasů před zánětem, peelingem a svěděním různých původů.

Účinné látky ve složení syrových vajec posilují vlasové folikuly, které aktivují růst a zajišťují pevnost vlasů, odstraňují rozdělené konce, navracejí objem a lesknou vlasům. Obecně platí, že vlasové masky z žloutku vajec jsou prostě povinny dělat všichni, kteří se o jejich zdraví starají.

Vlastnosti použití masky

Použití vaječných mask pro vlasy doma získalo širokou popularitu z několika důvodů.

Za prvé se snadno připravují a nemají žádné kontraindikace. Za druhé, recepty používají jednoduché ingredience, které si každý může dovolit. A za třetí, výsledek procedur neudržuje dlouhou dobu čekání, měsíc po pravidelných postupech se vlasy výrazně mění.

Abyste dosáhli požadovaného výsledku, při receptech na vaření je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • Vždy připravte masky z čerstvých produktů. Je žádoucí, aby vejce byla doma, protože obsahují více vitamínů. Vejce nejen kuře, ale i husí nebo křepelčí vejce.
 • Pro přípravu masky by neměly být produkty studené. Nejlepší možností je pokojová teplota 20-23 °.
 • Maska by měla být rozložena na suché prameny vlasů po celé délce, předem posypané vodou pro pohodlnější aplikaci.
 • Směs by měla být aplikována ihned po přípravě, nemůže být skladována.
 • Masku nelze vypít horkou vodou, protože při vysokých teplotách se žloutek začne kroutit, což komplikuje proces. Je lepší používat teplou vodu.
 • Žíhací masky se doporučují používat 2-3 krát týdně, v závislosti na účelu.
 • Nutnost zvážit váš typ vlasů. K tomu je třeba před přípravou masky zapamatovat, že přidání citronové šťávy do kompozice je vhodné pro mastný typ vlasů a přidat oleje je lepší zvolit pro vlastníky suchého typu.
 • Chcete-li zvýšit účinek masky, měli byste v průběhu procedury zabalit hlavu do ručníku.

Kromě masky na vlasy může být vaječný žloutek použit jako šampon. Žloutek čistí a vyživuje vlasy a také má tendenci pěnou s aktivní interakcí s vodou. Vlasy se stanou výrazně silnějšími a zdravějšími po 4-5 aplikacích.

Nejúčinnější recepty na masky na vajíčka

Ve složení masky na vlasy, vejce je hlavní látka, má složitý účinek na povrchu a vlasové kořeny. Je možné posílit tuto činnost vajíčka pomocí dalších komponent.

Masky na vlasy založené na syrových vejcích jsou určeny pro následující účely:

 • Bojte proti vypadávání. Hořčice, brandy atd. Se používají jako další součásti.
 • Posílení růstu vlasů. Citronová šťáva a cibule mohou pomoci při růstu vlasů;
 • Posílení vlasových kořenů. Existuje mnoho receptů na napájení vlasů. Nejčastěji recepty používají med, rašelinový olej atd.;
 • Aby byly vlasy silnější a silnější v receptech na masky na vlasy, používají se kefír a pivo;
 • Léčba lupy. Je poměrně obtížné se zbavit lupů, pomůže to ricinový olej a tinndula tinktury;
 • Zpracování dělených konců. Med, olivový olej, brandy - základní složky v maskách pro slabé vlasy;
 • Péče o suché nebo mastné vlasy. Nejlepší péče o suché vlasy poskytne olivový olej a šťáva z aloe. A mléčné výrobky, například kefír nebo zakysaná smetana, pomáhají normalizovat mazové žlázy.

Je třeba si uvědomit, že skutečný výsledek masky přinese pouze tehdy, jsou-li používány pravidelně. Varené masky by neměly být uchovávány delší než 24 hodin.

Maska s vejcem, cibulí a medem

Pro přípravu masky budete potřebovat:

 • 1 žloutek;
 • 2 polévkové lžíce. l tekutý med;
 • 1 střední žárovka.

Při přípravě směsi je nejprve nutné potlačit trochu žloutek. Poté musíte cibulku třít na strouhák, míchat s medem a žloutek.

Dokončená maska ​​se nanáší po celé délce vlasů a jemně vtírá do kůže v kořene. Tento postup se provádí dvakrát týdně po dobu 1-2 měsíců podle potřeby. Během procedury je nutné zabalit hlavu do ručníku nebo filmu. To zvýší účinek masky.

Maska s koňakem, vejcem a medem

Maska na bázi vajíček a brandy pomůže obnovit postižené vlasy
v důsledku negativní chemické expozice. Také tyto masky jsou skvělou pomocí v boji proti lupům.

Budou zapotřebí následující složky:

Receptura na vaření je velmi jednoduchá. Stačí, když rozpustíme lžíci medu v koňaku a přidáme žloutek. Výsledná směs by měla být zahřátá ve vodní lázni, dokud se neohřívá (ale ne horká).

Na vlasy, kterou potřebujete, aplikujte masku, začínající oddělením. Uvádění masky na pokožku hlavy, paralelně, můžete udělat lehkou masáž pro sebe, to zvýší krevní oběh v cévách. Uchovávejte masku 40-60 minut. Je nutné postupovat jednou týdně po dobu 2-3 měsíců.

Maska se nedoporučuje pro osoby s velmi suchými vlasy, stejně jako alergie na součásti.

Hořčičná maska ​​se vajíčkem

Hořčice je vynikající složkou masky na vlasy. Zvyšuje průtok krve do vlasových folikulů a tím i tok živin pro jejich růst a sílu.

Při přípravě masky pro vypadávání vlasů budete potřebovat:

 • 2 polévkové lžíce. l hořčičný prášek;
 • 2 žloutky;
 • 2 polévkové lžíce. l vodka;
 • 2 polévkové lžíce. l zakysaná smetana;
 • 1 polévková lžička. l aloe šťáva

Chcete-li vytvořit masku, musíte jen dobře smíchat ingredience. Aplikujte směs pouze na povrch pokožky. Tento recept je vhodnější pro lidi s tlustým typem proužků.

Postup by měl být proveden během 30-60 minut v závislosti na tom, jak jsou vlasy suché. Kurz trvá 2-3 měsíce, akce se opakuje 1-2 krát týdně. Procedura se nedoporučuje pro osoby s typem suchého vlasu, protože vodka v složení masky vyschne srst.

Vaječný a lopulkový olej

Ropový olej pomůže obnovit poškozené vlasy a stimulovat jejich růst. Maska bude potřebovat 40 ml oleje a 2 kuřecí vejce.

Pro přípravu 2 vajec šlehněte šlehačkou a nalijte vyhřívaný olej z lopuchu. Nástroj by se měl třepat do kořenů vlasů s masážními pohyby a rozložit po celé délce. Po 40 minutách může být maska ​​omyta teplou vodou. Postup je prováděn 2-3 krát týdně.

Maska na vlasy z vejce a ricinového oleje

Chcete-li rychle růst svěží hlava vlasů, pomůže maska ​​s ricinovým olejem. Receptura se doporučuje majitelům suchého typu vlasů.

Pro vaření budete potřebovat 1 polévkovou lžíci. l ricinový olej a 2 žloutky. Je nutné ohřívat ricinový olej ve vodní lázni do teplého stavu a mletím společně s žloutenkami do jednotného stavu. Maska je aplikována na kořeny a rozložena po celé délce vlasů. Takto se absorbuje do struktury vlasů a pokožky, naplňuje je užitečnými složkami, čímž urychluje růst vlasů.

Doba expozice masky - 40-60 minut. Vysoušeč vlasů, tím delší by měla být expozice. Je poměrně obtížné vypláchnout masku, protože olej formy má viskózní konzistenci, která není tak snadno ovlivněna. Proto byste měli používat koncentrovaný šampon nebo několikrát si umýt vlasy, a tak vám hojně zalévám hlavu vodou. Při pravidelném používání se vlasy stávají zdravějšími a rostou rychleji.

Egg White Mask na vlasy

Chemické složení bílkovin ve vejcích je také cenné pro vlasy. Proteinové masky obnovují, zvyšují růst a dokonce rozjasňují barvu pramenů. Recepty s obsahem bílkovin ve spojení s ostatními komponentami jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Připravit masku pro obnovení oslabených barvených vlasů bude vyžadovat:

 • Proteiny 2 středně velké vejce;
 • 1 polévková lžička. l jablečný jablečný ocet;
 • 1 polévková lžička. l glycerol;
 • 1 polévková lžička. l olivový olej.

Dva šlehané bílkoviny smíchané s octem, glycerinem a nerafinovaným olivovým olejem. Směs se třese do vlasů, začíná od kořenů vlasů, procedura trvá 20-30 minut. Masku lze provádět každý týden 1-2 krát.

Kombinace bílkovin a kvasnic aktivuje růst vlasů a posiluje kořenovou zónu. Pro přípravu masky bude zapotřebí 1 vaječného bílku a 20 g kvasnic. Chcete-li připravit část masky, musíte kvasnice míchat s vodou, abyste vytvořili hustou kaši. Poté přidáme do směsi směs bičovaných bílkovin. Doporučuje se používat masku nejvýše jednou týdně.

Pro zesvětlení vlasů na několik tónů bude zapotřebí 2 lžíce. l suché heřmánek květiny. Chcete-li připravit, musíte posunout heřmánek ve sklenici vroucí vody (3-4 hodiny) a projít kapalinou přes gázu. V infuzi přidejte biely bílkoviny z pěny. Výsledná maska ​​je potřebná k navlhčení vlasů od kořene k špičce a nechá se 30 až 40 minut, poté opláchněte. Stupeň upřesnění závisí na době, kdy bude maska ​​na povrchu vlasů. V době procedury je třeba nosit plastový kryt a pokrýt vlasy ručníkem.

Maska žloutku a soli

Spojení žloutku a soli způsobí, že vaše kudrlinky jsou zdravější, a proto jsou lesklé a dobře upravené. Pro přípravu masky budou potřebovat dva kuřecí žloutky a 1 polévková lžíce. l mořské soli. Produkty je třeba smísit a aplikovat na neprázdené vlasy po dobu 20-25 minut, opláchnout vodou.

Takové postupy lze provádět 1-2x týdně. Pokud jsou vlasy velmi suché, maska ​​se nejlépe provádí nejdříve jednou týdně.

Vlasová maska ​​proti lupům

V boji proti lupům je velmi důležité postupovat pravidelně. K receptům budete potřebovat:

K přípravě směsi stačí smíchat ingredience až do hladkosti. Dejte masku do vlasových kořenů a nechte 30 minut. K účinnému působení na vlasy se provádí den.

Maska má specifický zápach, takže se musíte co nejdříve pokusit o vlasy spláchnout velkým množstvím vody.

Maska pro mastné vlasy

Olejový typ vlasů přináší svým milenkám zvláštní potíže. Vyžadují neustálou péči a pravidelné čištění. Maska na bázi alkoholu s vodou pomůže učinit vlasy méně mastnými. Žloutek je velmi užitečný pro mastnou pokožku hlavy, protože obsahuje cholesterol. Tato organická sloučenina zabrání tvorbě přebytečného kožního mazu. A alkohol zničí všechny bakterie a suché vlasy.

Pro vaření je třeba smíchat 1 žloutek s lžičkou alkoholu a vody. Tato maska ​​by měla být aplikována na čisté vlasy, které se třejí do pokožky hlavy. Postup trvá 5-10 minut. Po masce je třeba důkladně umýt vlasy pod tekoucí vodou. Pokud provádíte takové postupy po dobu několika měsíců, můžete podstatně snížit množství mytí vlasů týden.

Maska na vlasy pro vypadávání vlasů

Maska na vlasy s vejci - nepostradatelný nástroj pro zdraví vlasů. Přidáte-li k tomu esenciální oleje z léčivých rostlin, získáte účinný prostředek proti vypadávání vlasů.

Pro přípravu masky je třeba:

 • 2 kuřecí žloutky;
 • 2 polévkové lžíce. l olivový olej;
 • 2 kapky esenciálního oleje z mrkve, rozmarýnu a levandule.

Smíchejte přísady a utřete vařenou hmotu do vlasových kořenů. Dále rozdělte masku po celé délce a nechte ji 20 až 30 minut vypláchnout. Postup by měl být proveden 1-2 krát týdně po dobu 2 měsíců.

Pro Více Informací O Suché Vlasy