logo

Receptuje domácí masky pro rychlý růst vlasů

Rychlost růstu vlasů závisí na genetice. Ale není nutné se s tím vyrovnávat, pokud chcete pěstovat plivat dřív. Existuje mnoho různých nástrojů, které pomohou zintenzivnit práci žárovek, zlepšit jejich výživu a výkon. Zvláště účinné pro rychlý růst masky. Můžete si je koupit v obchodě, ale je lepší udělat to sami. Takové výrobky mají mnoho výhod: přírodní složení, levost a velký výběr receptů.

Účinnost masky

V průměru dospělé vlasy roste o 1,5-1,8 cm za měsíc. U některých lidí je toto číslo méně nebo více, hodně závisí na stravovacím chování, genetických predispozicích, přiměřenosti péče. Žádná maska, která urychluje růst vlasů, může slibovat nárůst v průměru o 3-4 až 5krát. Ale doma je docela možné dosáhnout zvýšení délky 3-4 cm.

Abyste skutečně uspěli, růst vlasů se zrychlil, musíte pravidelně aplikovat prostředky, nejméně dvakrát týdně. První znatelný výsledek může být zaznamenán za 3-4 týdny. Pokud jsou vlasy barveny, pak je vhodné posoudit stav regrown kořenů.

Principy tvorby produktů na růst vlasů

Domácí léky jsou zaměřeny na zvýšení krevního oběhu v tkáních, což zlepšuje výživu vlasových folikulů, urychluje růst, zpevňuje vlasy, zabraňuje vypadávání vlasů. Všechny součásti musí být čerstvé, vysoce kvalitní, nemůžeme používat výrobky s pochybným složením.

Jaké složky mohou být součástí masky:

 • hořčice;
 • alkoholové tinktury;
 • zelenina, ovocné šťávy;
 • esenciální a základní oleje;
 • koření;
 • vejce, mléčné výrobky.

Všechny složky se míchají až do homogenity v misce. Doporučujeme nepoužívat kovové nádobí a lžíce. Mnoho směsí vyžaduje zahřátí, zejména v přítomnosti olejů v kompozici. Je lepší použít vodní lázeň. Není nutné přehřívat hmotu, teplota by neměla překročit 45 ° C.

Obecné principy používání masky

Všechny masky pro rychlý, zdravý růst se aplikují přímo na pokožku hlavy. Můžete to udělat s prsty nebo kartáčem. Vzhledem k tomu, že většina přípravků obsahuje ostré a ostrý přísad, nanesení podél délky vlasů, pokud není typ mastnoty, se nedoporučuje. V opačném případě můžete provést průřez.

 1. Masky je třeba opatrně otírat, aby součásti pronikly do pokožky.
 2. Po aplikaci domácího prostředku musíte nosit celofánovou čepičku nebo tašku, teplou hlavu ručníkem, šátek.
 3. Minimální doba expozice je obvykle uvedena v receptu. Pokud je však hlava silně pečená, svědící nebo bolestná, je třeba ji okamžitě vypláchnout.
 4. Zabraňte výskytu alergické reakce. Pokud dojde k intoleranci některé složky, je lepší tento recept odmítnout.
 5. Je nutné důkladně omýt domácí přípravky šamponem, aby se částice neusazovaly po délce pramenů, nezasychaly a nezkazovaly.
 6. Po použití urychlujícího růstu masky na vlasy nezapomeňte použít kondicionér, balzám. Vyhlazuje váhy, neutralizuje možnou škodu způsobenou hořením, sušením přísad.

Tip! Penetrace masky do pokožky bude neovladatelná, pokud bude hlava dobře vyčištěna. Doporučuje se provádět čištění jednou týdně, můžete použít běžnou jedlá sůl navlhčenou vodou nebo speciální kosmetický přípravek.

Video: Mastardová maska ​​pro růst s žloutkem

Receptuje domácí masky pro brzký růst

Vliv domácí masky přímo závisí na složkách v kompozici, stejně jako na jejich kombinacích. Nedoporučuje se měnit součásti nebo jejich množství, pokud není předepsáno receptorem. V době expozice hlavního výrobku aplikovaného na kůži můžete použít další prostředky pro délku vlasů. Neměly by obsahovat agresivní produkty: hořčice, alkohol, pepř.

Rastová maska ​​na kolečkách

Složení:
Ricinový olej - 4 lžičky.
Tinktura červeného pepře - 1 lžička.
Tinktura z kalendula - 1 lžička.

Použití:
Namísto měsíčku můžete použít brandy nebo vodku. Všechny složky jsou smíchány, dokud nejsou jednotné, zahřívají se ve vodní lázni, rozetřete do kořenů vlasů. Ohřívat, udržet ne méně než hodinu. Mírný pocit pálení, brnění, pokožka bude vyhřátá.

Maska růstu hořčice s kefírem

Složení:
Hořčičný prášek - 1 polévková lžička. l
Kefír - 100 ml
Cukr nebo med - 1 lžička.

Použití:
Chléb z chladničky vyjměte předem, aby se zahřál. Rozpusťte čajovou lžičku medu nebo cukru, přidejte hořčičný prášek, rozemlejte, až bude hladký. Rozdělte vlasy na dělení, kartáč aplikujte masku, která zvyšuje růst vlasů. Po délce pramenů můžete použít jakýkoli výživný olej. Doba držení hořčice - 40-45 minut.

Pepřová maska ​​na vlasy se žloutkem a medem

Složení:
Tinktura pepře - 2 polévkové lžíce. l
Žloutek - 1 ks.
Med - 1 polévková lžíce. l
Ropa nebo ricinový olej - 1 polévková lžička. l
Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l

Použití:
Stlačte šťávu z citronu, změřte požadované množství, promíchejte s medem. Rozemlejte na homogenitu, přidejte žloutek, nalijte pepřovou tinkturu a lopuchový olej. Směs protřepat. Rozdělte vlasy na prameny, protřepte kůži, noste oteplovací čepici. Doba zotavení směsi není omezena nicím, ale ne méně než 30 minut. Frekvence aplikace - 2 krát týdně.

Zpevňující, rychlá maska ​​pro růst vlasů na pivu

Složení:
Světlé pivo - 300 ml
Řezný chléb - 40 g

Použití:
Chcete-li zlomit kus chleba na malé kousky, vložte do misky. Nalijte čerstvé pivo, promíchejte a nechte 10 minut. Míchat napuštěný chléb do jednotné suspenze. Aplikujte směs na kůži, protřete si prsty. Rozdělit zbývající masku na hřeben s řídkými zuby v délce. Omotat hlavu po dobu 2 hodin. Opláchněte vlasy teplou vodou, v případě potřeby použijte klimatizaci.

Maska na vlasy s lopuchovým olejem

Složení:
Cibule - 40 ml
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Med - 1 polévková lžíce. l

Použití:
Připravte šťávu z čerstvé cibule. Barva a třída nezáleží. Kmen. Přidejte kapalný med včel, míchat až do úplného rozpuštění. Nalijte olej na předpis. Míchat, protřepat na pokožku hlavy, namočit po dobu 2 hodin. Tento nástroj pro rychlý růst lze použít v noci.

Kefírová maska ​​na vlasy se skořicí

Složení:
Kefír - 100 ml
Skořice - 1 lžička.
Med - 1 polévková lžíce. l

Použití:
Roztajte med do tekutého stavu, kombinujte s teplým kefírem a mletou skořicí. Míchání. Nechte 15 minut, aby se rozpouštěly zrna koření, užitečné látky byly přeneseny do masky. Tato směs může být použita nejen na kořenech, ale také po celé délce. Nejprve si vezměte do pokožky, lehkou masáž, namažte prameny. Nosit klobouk. Doba expozice 45 minut. Tento recept nevyhovuje blondům. Skořice může mít blond vlasy žlutý odstín.

Olejová maska ​​s vitamínem E

Složení:
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
Ropový olej - 1 polévková lžička. l
Vitamín E tobolka - 2ks.
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l

Použití:
Nalijte všechny ingredience do misky. Olej zahřejte v parní lázni a důkladně promíchejte. Smíchejte směs do pokožky. Pokud zůstane, můžete se s nimi poradit. Namočte pod vyhřívací krytku po dobu 2 hodin. Opláchněte vlasy šamponem, vhodným typem vlasů.

Zimní maska ​​na vlasy (čerstvý kořen)

Složení:
Kořen zázvoru - 20-30 g
Kokosový olej - 2 polévkové lžíce. l
Oranžový esenciální olej - 2 kapky

Použití:
Musíte si vybrat dobrý, hustý kořen zázvoru. Odstraňte z ní tenkou pokožku, jemným roštem, nasaďte gázu a vytlačte čerstvý džus. Bude to trvat 1 dezertní lžičku. Kokosový olej by měl být roztaven, můžete držet baterii, pak je třeba měřit množství, kombinovat se zázvorovou šťávou, přidat oranžový éter. Míchat, ruce do vlasové části hlavy. Izolujte 2 hodiny.

Cognac maska ​​pro rychlý růst vlasů, stimulující krevní oběh

Složení:
Cognac - 3 polévkové lžíce. l
Med - 1 polévková lžíce. l
Jakýkoliv základní olej - 1 polévková lžíce. l

Použití:
Namísto brandy můžete použít vodku nebo moonshine, ale ušlechtilý nápoj funguje lépe, protože obsahuje cenné komponenty. Kombinujte alkoholický nápoj s tekutým medem, mlejte. Přidejte libovolný základní olej: olivový, kokosový, lopuchový nebo jiný podobný produkt. Smíchejte směs, upravte vlasové kořeny. Udržujte růstové médium po dobu 45-50 minut pod vyhřívacím víčkem.

Čajová maska ​​s vodkou pro každodenní použití (noc)

Složení:
Vodka - 200 ml
Suchý čaj - 40 g

Použití:
Suché čajové lístky nalije do nádoby z tmavého skla, nalijte vodku. Zavřete chvění, nechte na teplém místě 10 dní. Pravidelně znamená, že růst vlasů musí být rozmíchán. Naplňte infuzi, důkladně je vyčistěte. Denní čajová vodka v kořenové zóně, vlasy nemusí být aplikovány a zahřívány. Průběh použití - 2 týdny, pak je potřeba provést přestávku 7-10 dní, pokud je to nutné, opakujte. Infuzi uchovávejte na tmavém místě po dobu nejvýše 2 let.

Hnědá maska ​​na vlasy s pepřem a skořicí

Složení:
Kosmetická hlína (modrá, zelená) - 5 lžiček.
Pepř červená - 1 špetka
Skořice - 1 lžička.

Použití:
Směs modré nebo zelené hlíny se skořicí, přidejte pinch papriky. Smíchejte směs teplou vařenou vodou. Ale můžete použít jogurt nebo kefír. Hmota by měla vypadat jako zakysaná smetana střední tloušťky. Vtírejte do vlasových kořenů, izolujte je. Odstraňte masku po 2 hodinách teplou vodou, nepoužívejte šampon. Výrobek není vhodný pro blond vlasy.

TOP -5 nejúčinnějších masky pro rychlý růst vlasů

Při hledání dlouhých a hustých vlasů se ženy od dávných dob vyzkoušely různé domácí prostředky - egyptské ženy používaly rýži a ricinový olej a Římané používali olivový a rozmarýn. Koneckonců se stává starší žena, vlasy rostou pomaleji, ztrácejí svůj lesk a sílu - to vše se děje, protože každá vlasová vlasová maska ​​prochází třemi životními cykly - anagen, catagen a telogen.

Vlasy v telogenní fázi - to jsou ty, které zůstávají na našich kartáčcích, je normální, pokud jsou 10-15%. Ale pokud je víc - je načase podniknout kroky!

Jak stimulovat růst vlasů?

Mechanismem urychlení růstu vlasů je stimulovat vlasové folikuly - prostě řečeno, kořen vlasů.

Čím aktivnější je přívod krve a oběh krve ve folikulu, tím více je nasycen živinami, kyslíkem a stopovými prvky. A čím dřív se "rozdává" produkt svých životních funkcí - vlasů.

V kosmetických salonech se taková stimulace často provádí injekcemi mikrokrouh, tekutým dusíkem nebo kyselinou nikotinovou, což vede k oteplování pokožky hlavy a zlepšení krevního oběhu. Ale všechny tyto drahé postupy mohou být nahrazeny domácími, s přírodními bylinnými přípravky.

Přísady pro růst vlasů

Při výběru složek pro masku zvyšující růst je nutno vzít v úvahu 2 faktory:

 1. Nejprve musí obsahovat přísady, které zahřejí pokožku hlavy a stimulují krevní oběh, jako jsou: pepř, hořčice, cibule, česnek, skořicový olej atd. - bez těchto toxinů je to jen výživná nebo vitaminová maska.
 2. Za druhé, musí existovat přísady, které vyživují například med, rostlinné oleje, esenciální oleje, spirulinu, žloutku nebo mumie - jen zahřátí kůže nestačí, folikul musí být živen.
 3. A třetí: udržet takovou masku, je nutné, aby byla teplá po dobu alespoň 1 hodiny.

Pepřová maska ​​pro růst vlasů

Maska pepře je vhodnější pro lidi s mastnými nebo normálními vlasy, ale také s těmi, které mají přirozeně suché vlasy, mohou používat také pepř jako součást masky, jen povinně změkčují pepř s jogurtem nebo oleji.

Složení:

 • 1 polévková lžička. lžíce jogurtu
 • 1 polévková lžička. lžíce lopuchového oleje
 • 15 kapek esenciálního oleje z máty
 • 1 polévková lžička. lžička avokádového oleje
 • 1 lžička. nakrájený kajenský pepř

Způsob použití:

Smíchejte všechny přísady a aplikujte na pokožku hlavy a vlasy, aniž byste ovlivnili špičky. Omotat hlavu filmem nebo gumovou čepičkou nahoře a spojit ručník. Udržujte na hlavě 15 minut až 1 hodinu, poté důkladně opláchněte a několikrát opláchněte šamponem. Doporučuje se používat masku 1 krát týdně (pro ty, kteří mají mastné vlasy - je povoleno 2 krát).

Alternativní použití pepře, které je vhodné pro velmi mastné vlasy, je zvlhčovat vlasy nezmazatelným sprejovým kondicionérem, posypeme pepřem v prášku a masírujeme vlasové kořeny (s rukavicemi!). Poté můžete znovu nastříkat kondicionér a neopláchnout pepř.

Proč je tato maska ​​účinná?

 1. Cayenne pepper způsobuje podráždění, zvyšuje průtok krve do vlasových folikulů, zpevňuje a zesiluje vlasové kořeny a stimuluje jejich růst.
 2. Je bohatý na kapsaicin a také obsahuje karotenoidy a flavonoidy. Kromě toho, horké pepř - sklad vitamínů: A, E, skupina B, niacin, vitamín B-6, riboflavin a thiamin.

PRECAUČNÍ OPATŘENÍ:

Horní červená paprika může být velmi citlivá na citlivou pokožku, takže před použitím domácích prostředků z ní se ujistěte, že nejste alergičtí na ni. Použijte malé množství masky na zápěstí, pokud je hoření silné - tento nástroj není pro vás. Navíc kajenský pepř by neměl být aplikován na otevřené rány nebo suchou popraskanou pokožku.

Nezapomeňte použít při aplikaci rukavic a samozřejmě se vyhýbejte tomu, abyste dostali masku do očí a na jiné sliznice!

Výsledky použití pepřové masky:

Pouze v několika aplikacích uvidíte, že vlasy začaly růst rychleji a staly se příjemnějšími na dotek! Po porodu jsem hledala způsoby, jak zastavit vypadávání vlasů a růst rychleji. Zkoušel jsem mnoho masek, ale jenom pepř dal takový výsledek, který by byl pro mě i pro ostatní známý. Kromě toho se vlasy stávají méně mastnými.

Cibulová maska ​​pro růst vlasů

Toto je nejstarší a nejúčinnější prostředek pro růst vlasů. Cibulová maska ​​je obecně vhodná pro všechny typy vlasů. Při aplikaci je však třeba dodržovat několik pravidel:

 1. Nedoporučuje se to dát na špičky, ale pouze na kořenech.
 2. Nemůžete trvat déle než hodinu (zvláště u těch, kteří mají přirozeně červené, kudrnaté vlasy nebo perleť), umyjte pouze teplou nebo studenou vodou.

Pro masky můžete použít červenou cibulku nebo šalotku, nakrájejte je na malé kousky a poté stlačíte její šťávu.

Složení:

 • 4 polévkové lžíce. l cibulová šťáva
 • 1 polévková lžička. l zlato
 • 2 polévkové lžíce. l lněný olej (nerafinovaný)
 • 2 polévkové lžíce. l kefír

Vaření ::

Všechny přísady jsou smíchány, dokud nejsou hladké, můžete také přidat, pokud je to žádoucí, 1 polévkovou lžíci. lžíce brandy. Maska úhledně aplikovala na vlasové kořeny. Postup je standardní - omotávejte hlavu filmem (pevně udržujte teplo a tekutina neteče dolů a zajistěte ji ručníkem).

Proč je tato maska ​​účinná?

 1. Cibule zahřeje pokožku hlavy a způsobí, že do folikulu proudí krev.
 2. Cibule jsou bohaté na mnoho živin jako jsou vitamín C, vitamín B6, vápník, hořčík, draslík, germanium.
 3. Cibule obsahuje síru - nazývanou minerální krásou, je přítomná v každé buňce našeho těla a je nezbytná pro kůži, vlasy a nehty. Vysoký obsah síry v cibuli může pomoci při regeneraci vlasových folikulů, což zvyšuje tvorbu kolagenové tkáně a tím pomáhá obnovit růst vlasů.
 4. Nerafinovaný lněný olej je zdrojem polysaturovaných mastných kyselin, jako jsou omega-3 a omega-6, které naše tělo nevyrábí a může je získat pouze venku.

Výsledky masky cibule:

Po první aplikaci se vlasy znatelně silnější, pokud aplikujete masku 2 krát týdně - vlasy budou růst bleskem.

Jediným mínusem masky cibule je to, že po něm je charakteristický cibulový zápach, který může trvat dost dlouho, a to není všechno, co má ráda.

Chcete-li odstranit vůni cibule - opláchněte jablečný jablečný ocot. Nebo přidáme do masky citrónovou šťávu a lopuchový olej - neutralizují vůni.

Hodnocení masky:

Pomáhá poprvé - vlasy se okamžitě lesknou, dokonce jsem ztratil lupy. Vůně samozřejmě není příliš příjemné, ale krása vyžaduje oběť!

Škárovou masku kvasinek pro růst vlasů

Tato maska ​​je vhodná pro všechny typy vlasů, kvasnice, bohaté na vitamíny celé skupiny B, zajišťují rychlejší růst vlasů. Receptová maska ​​s esenciálním olejem skořice pro růst vlasů

Složení:

 • 1 polévková lžička. lžíce sušených pivních kvasnic
 • 2 vejce
 • 0,5 šálků mléka
 • 10-15 kapek skořicového esenciálního oleje
 • 1 polévková lžička. l ricinový nebo mandlový olej.

Vaření:

Kombinujte kvasnice s poloviční sklenicí teplého mléka a ponechte ji půl hodiny, aby se potopila v teple. Poté je třeba přidat dvě vejce, máslo a důkladně promíchat. Hladké pohyby vytvářejí masku v pokožce hlavy a rozšiřují se přes vlasy. Masírujte dobře hlavu tak, aby živiny rychleji pronikaly kořeny vlasů. Pak je lepší zakalit si hlavu s celofánem a ručníkem a nechat 2 hodiny. Oplachujte několikrát studenou vodou.

Proč je tato maska ​​účinná?

 1. Kvasinky - opravdu silný aktivátor růstu vlasů. Není divu, že existuje výraz "růst skoky a hranice"! Faktem je, že obsahují bílkoviny a vitamíny B3, B6, B12 a PP, zinek, měď a selén, které, pronikající do struktury vlasů, aktivují metabolismus a urychlují jejich růst.
 2. Esenciální olej skořice - nejen že voní dobře, ale má také oteplovací efekt a urychluje krevní oběh tak, aby se všechny vitamíny rychleji dostaly do folikulu.

Výsledky:

Efekt masky s kvasinkami je okamžitě viditelný - vlasy se lesknou, jako by se zvětšily, a pokud masku použijete několikrát týdně - za měsíc bude výsledek růstu patrný.

Recenze masky na fórech:

Pokud tuto masku provádíte pravidelně (nejméně dvakrát týdně), pak vaše vlasy skutečně porostou - mám o 5 cm více za 2 měsíce, je to hodně, pokud mám tu čest, že moje vlasy rostou pomalu. Nevím, co se stane dál, ale budu pokračovat, dobře, zkusím i jiné masky.

Maska s mumií a hit pro růst vlasů

Tento recept na vitamínovou masku, který obsahuje vyvážený komplex vitamínů nezbytných pro vlasy, není ve složení maskování od výrobců horší.

Složení:

 • 5 gr. mumie
 • 10-15 kapek esenciálního oleje Bey
 • Na první ampuli vitamínů B6 a B12
 • 3 lžíce. ricinový olej
 • 3 lžíce. voda (pro rozpuštění mumie)
 • 1 žloutek

Vaření:

Mumie se rozpustí ve vodě, přidávají vitamíny B6 a B12 (prodávané v lékárně). Esenciální olej bey smíšený s ricinovým olejem. A to vše, aby vstoupilo do vaječného žloutku a usilovně klepalo do homogenní hmoty. Aplikujte rovnoměrně na kořeny. Čím déle budete s takovou maskou - tím lépe, můžete dokonce odjet na noc.

Proč je tato maska ​​účinná?

 1. Mumiye je unikátní nástroj vytvořený přírodou, který obsahuje 28 chemických prvků, 30 makro- a mikroprvků, 10 různých oxidů kovů a 6 aminokyselin. Složení mumie je tak vyvážené, že i vědci jsou překvapeni.
 2. Bojový esenciální olej - zahřeje pokožku hlavy, posiluje tkáňový trofismus na pokožce hlavy, stimuluje růst a regeneraci vlasů.
Mezi všemi esenciálními oleji je Bay olej uznávaný jako č. 1 při léčbě prolapsu a akcelerovaného růstu.

Výsledky:

Chcete-li vidět efekt této masky, stačí ji použít 2-3krát týdně po dobu 1 měsíce. Efekt není příliš dlouhý! Vlasy se stávají po první aplikaci mnohem větší a silnější. Snížená ztráta vlasů.

Hodnocení masky:

Zpočátku jsem byl podezíravý na mumii, jako prostředek na vlasy - koneckonců, vůně nebyla prezentovatelná. Ale funguje to samé! Vlasy opravdu průmysl za měsíc více než obvykle a nejdůležitější přestal klesat.

Maska s hořčicí pro růst vlasů

Hořčice na vlasy je nástroj, který nevyžaduje velké výdaje. První a nejdůležitější věcí je pamatovat na to, že pro vytvoření masky potřebujete suchý hořčičný prášek a ne rozvedenou jídelnu v plechovkách.

Recept na hořčičnou masku pro růst vlasů:

 • 2 polévkové lžíce. l hořčičný prášek
 • 2 žloutky
 • 2 polévkové lžíce. l teplá voda
 • 2 polévkové lžíce. lžíce olivového oleje z olivového oleje.
 • 2 lžičky. zlato

Vaření:

Dvě polévkové lžíce prášku se zředí 2 lžícemi horké vody. Ve výsledné kapalině po ochlazení přidejte vaječné žloutky, máslo, med. Mějte na paměti, že čím více medu - tím silnější se bude pečeme. Poprvé můžete začít s jednou čajovou lžičkou medu.

Po smíchání všech ingrediencí zkuste položit masku na ruku, abyste zjistili, zda jste alergičtí na přísady - měli byste pečiti, ale ne příliš. Pokud je vše v pořádku - aplikujte masku pouze na kořeny vlasů, masírujte a na koncích nasypte kokosový ořech (nebo jakýkoli jiný olej), obalte přilnavou fólií a nasaďte čepici z vlny.

Buďte opatrní! Hořčice by se nemělo dostat do očí!

Masku vypláchněte teplou vodou a šamponem. Tuto masku můžete provést jednou, maximálně dvakrát týdně (pokud jsou vlasy mastné).

Proč je tato maska ​​účinná?

 1. Hořčice má oteplovací vlastnosti, zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy, což vede ke zvýšení výživy vlasových folikulů. A posilování folikulu přímo stimuluje růst vlasů, zesiluje a silnější vlasy.
 2. Hořčice je schopna obnovit mazové žlázy, proto odstraňuje přebytečný tuk z vlasů.
 3. Žloutek a med - zdroje mikroelementů a vitamínů

Výsledky:

Hořčičná maska ​​zajišťuje rychlý růst vlasů a obnovuje jejich strukturu - v důsledku toho mají zdravější a zářící vzhled.

Hodnocení masky:

Můj kadeřník si všiml, že mé vlasy začaly růst velmi rychle - a to vše díky horní masce. Všechno jsem dělal jednou týdně - a to je nemožné, jen když jsou vlasy mastné a vlasy jsou suché, takže jsem se bál. A už po čtvrté jsem právě šla do salonu - doslova za měsíc vypadaly vlasy! Jen opatrně - někdy může silně pečovat. Pokud je pokožka hlavy suchá nebo vloččí lépe než méně hořčice - více jogurtu nebo kefír.

Efektivní recepty masky pro rychlý růst vlasů doma

Dlouhé vlasy - dekorace jakékoliv dívky. Roztomilý sex to chápe a stará se o ně všechno.

Některé byly zdobeny nádhernými a dlouhými kudrlinky z přírody, zatímco jiné jsou nuceny bojovat za svou krásu. Chcete-li uvolnit délku - musíte udělat masky pro růst vlasů doma. Jaká je jejich podstata? Směs, kterou si protíráte na pokožce hlavy, by měla způsobit mírné pocity hoření, čímž dráždí vlasové folikuly a stimuluje krev. Jinými slovy, vytváříme prostředí pro žárovky, které "spouští" zrychlený růst vlasů. Pomocí některých masek a jejich správné aplikace můžete dosáhnout vynikajícího výsledku a přidávat 5-6 cm za pouhý měsíc. Některé recenze to potvrzují. Budeme zveřejňovat nejúčinnější a osvědčené recepty, stejně jako sdílet motivační videa, které doufáme, že vám jistě pomohou.

Rychle rostou vlasy, nebojte se vyrábět hořící masky na bázi hořčice a pepře.

Seznam jednoduchých ingrediencí pro urychlení růstu vlasů:

 • žitný chléb;
 • pepř;
 • med;
 • oleje;
 • kvasnice;
 • hořčice;
 • vejce;
 • kefír;
 • cibule a česnek;
 • koňak;
 • želatina;
 • ropový olej;
 • dimexid;
 • pepřová tinktury;
 • vitamíny.

Maska na růst vlasů s hořčicí

Hořčice, jako pepř, zahřeje pokožku hlavy a spaluje a stimuluje růst vlasů. 2 lžíce hořčičného prášku rozpusťte teplou vodou (2 lžíce), přidejte 1 žlout a 2 polévkové lžíce. jakýkoliv olej (olivy, lopuch atd.). Chcete-li, aby horní maska ​​byla "hrubší", rozpusťte 2 lžičky v ní. cukru Rozdělit vlasy na částečky opatrně, aplikujte směs, aniž byste se dotýkali špiček. Zakryjte hlavu plastovou a ručníkem. Musíte dodržet od 15 minut do hodiny, počínaje tím, kolik hoří. Pokud jste tak horký, že již nemůžete tolerovat - držet ne více než 20 minut. Opláchněte je teplou vodou a šamponem. Nezapomeňte: první nástroj by měl být na vlasu po dobu nejméně 15 minut! Maska nepoškodí - mluvím z vlastní zkušenosti. Jednou za týden bude stačit. Pokud máte mastné vlasy, nepoužívejte více než 2krát. Maska s hořčicí nejen urychluje růst vlasů, ale také jim dává objem a hustotu, eliminuje problém mastných vlasů u kořenů.

Mimochodem, produkt s hořčicí může ochutnat muži. Tam je každá šance, že s jeho pravidelným použitím se objeví nové chloupky na plešatých oblastech.

Maska s hořčicí a medem

Smíchejte cibulovou šťávu a šťávu z aloe, 1 žloutek, med, hořčici a česnek v poměru 2: 1: 1: 1: 1: 1, přidáme do směsi trochu vody. Vrte do vlasových kořenů a podržte po dobu 1,5-2 hodin. Po umytí vlasů šamponem.

Maska s červeným pepřem

Tyto přísady nejen zrychlí růst vlasů na 5-6 cm za měsíc nebo dva, ale také je mnohem překrásnější. Postupujte několikrát týdně a brzy uvidíte výsledky.

Smíchejte mletou papriku s tekutým medem (1: 4). Výrobek roztřepte do pokožky hlavy téměř okamžitě po umytí vlasů. Držte 30 minut. Pokud dojde k mírnému pocitu hoření, omyjte masku teplou vodou. Omotat oteplovací víčko. Stejnou manipulaci lze provést s bílým pepřem - míchat s 2 lžícemi. a 3 polévkové lžíce. med, poněkud zahřátý ve vodní lázni. Chraňte směs 15 minut, opláchněte teplou vodou.

Tinktura pepře pro růst vlasů

Tinktura chilli, která se nachází v každé lékárně, zlepšuje krevní oběh vlasových folikulů, takže je to dobrý způsob, jak vaše vlasy růst šíleným tempem. Smíchejte jednoduchou vodu a tinkturu chilli papriček v poměru 1: 1. Opatrně rozdělte celou hlavu a protřete směs pouze do kořenů, aniž byste se dotýkali vlasů, protože je velmi suchá. Omotat hlavu a držet masku, dokud necítíte silný pocit pálení. Držel jsem se asi hodinu. Opláchněte vlasy studenou vodou. Nebojte se, že i poté, co si umyjete obličej z trochu brnknutí pokožky hlavy - to znamená, že proces růstu je "spuštěn". Můžete s pepřovou tinkturou smíchat jakýkoliv základní olej (broskvový, lopuch, olivový, atd.) Nebo přidat žloutek, kefír nebo med.

Maska žitného chleba

Chcete zjistit tajemství růstu vlasů, které naše prababičky věděly? Prodáváme žitný chléb, namočíme pár plátků do vody, hněteme ruce. Trochu se zahřejte, aby se zahřál, přidejte kapku kafrového oleje. Všechny mush je třeba jemně vtírat do pokožky hlavy a zabalit hlavu plastovou a ručníkem. Držte jej asi hodinu, pak opláchněte vlasy šamponem.

Směs olejů

Oleje dokonale vyřeší nejen problém rozštěpených konců, ale také urychlují jejich růst a posilují žárovky. Nejlepší ze všeho jsou, když se zahřívají. Takže míchat olivu, lopuch, ricín, zahřát je a přidat vitamín E. Zahřejte si hlavu a držte ji nejméně 1 hodinu. Po opláchnutí v teplé vodě se šamponem.

Růstová maska ​​pro růst vlasů

Chcete-li urychlit růst vlasů, použijte jako základ základy ropový olej - jedná se o nástroj číslo jedna pro jejich krásu a zdraví. Ve stejných poměrech (například jednu lžičku) oleje, tekutého mýdla (nejlépe dítě), cibulové šťávy s medem, promíchejte a masírujte do pokožky hlavy a vlasů. Masku můžete uchovávat až 2 hodiny. Po umytí vlasů je opláchněte citronovou šťávou, abyste "zabili" vůni cibule.

Maska s olivovým olejem

Rovnoměrné množství olivového oleje a citronové šťávy se míchají a třejí přes kořeny přes noc. Ráno umyjte vlasy šamponem.

Vitaminová maska

Pro urychlení růstu vlasů nezanecháváme vitamíny. Je důležité vědět jedno pravidlo: ne všechny je možné kombinovat s každým jiným. Proto používejte pouze takové kombinace: vitaminy B2 + B6; vitamíny C + B9; vitamíny C + E; Vitamíny C + A a E. Před aplikací zkontrolujte, zda nedošlo k alergické reakci - odejměte malé množství přípravku za uchem. Dále, pokud je vše v pořádku, aplikujte vitaminy na suché vlasy. Nechávejte víc než 50 minut. Další opakování je v měsíci, celkový průběh léčby je 15 procedur.

Maska s koňakem

Maska nejen zahájí proces urychlení vlasů, ale také přispívá k hustotě vlasů. Mix koňaku, lopuchového oleje, 1 žloutku a medu ve stejných částech se vztahuje na pokožku hlavy. Namočte směs na 1 hodinu a poté vlasy promyjte šamponem. Můžete vyrobit brandy masku na bázi ricinového oleje - 2 lžíce. důkladně promíchejte 4 lžíce. koňak, aplikujte na kořeny po dobu 60 minut.

Medová maska

Existuje vynikající maska ​​pro růst vlasů na bázi medu. Smíchejte 1 žloutku, citronovou šťávu a lžíci medu. Aplikujte na předprané vlasy po dobu 1 hodiny. Opláchněte teplou vodou. Chcete-li tento účinek zlepšit, můžete přidat tinkturu s pepřovým nápojem.

Maska na vajíčka

Recepty, které používají vajíčko, pomáhají posilovat vlasy a zvětšovat jejich délku. Vezměte 1 vejce, promíchejte ve stejném poměru med a rostlinný olej (nejlépe olivový olej). Zahřejte si hlavu, držte masku 30 minut. Udělejte to jednou týdně.

Cibulová maska ​​na vlasy

Pro tyto účely je luk obzvláště oblíbený od dob mládí našich babiček. Přesto naši předkové něco věděli! Jediná negativní - maska ​​má nepříjemný zápach. Rozdrvijte cibuli a přemístěte je na houbu. Přidejte 1 polévkovou lžíci. med, promíchejte a naneste na pokožku hlavy. Neponechávejte víc než 40 minut. Chcete-li odstranit zápach cibule z vlasů, po umytí opláchněte prameny citrónovou šťávou. Na šádku lze přidat kefír a vaječný žloutek na cibulovð džus.

Maska Dimexid

Dimexid se osvědčil jako účinný nástroj používaný v kosmetologii a při ošetřování vlasů. Můžete si je koupit v lékárně, ale pro masky, přísně dodržujte rozměry, aby se nezhoršily. Doporučuje se ředit v poměru 1 ku 3. To znamená, že jedna část Dimexidu by měla mít tři části vody nebo jiné součásti. Smíchejte jednu čajovou lžičku lopuchu a ricinového oleje, předehřejte je, dimexid, vitamíny A a E a několik kapek nějakého esenciálního oleje. Do směsi můžete přidat citron. Omotat hlavu po dobu 20 minut a propláchnout.

Kvasková maska

Potřebujeme suché droždí a 1 vaječný bílý. Rozštěpte bílkovinu, dokud se neobjeví pěna a přidejte 1 polévkovou lžíci. kvasnice. Aplikujte kaše na pokožku hlavy světlem masážními pohyby. Chraňte se a uchovávejte hodinu. Po důkladném opláchnutí šamponem.

Želatinová maska

Roztaví se želatina, promíchejte 1 žloutkem, 2 polévkovými lžičkami. bezbarvá henna, 1 polévková lžička. lopuch a 1 polévková lžíce. ricinový olej, 4 kapky lavenderového éteru. Aplikujte na celou délku vlasů a podržte po dobu 1 hodiny. Opláchněte teplou vodou.

Po aplikaci masky nezapomeňte zahřát hlavu, jinak budou bez "skleníkového efektu" neúčinné. Kadeřníkům se doporučuje použít hustou látku, aby zabalili hlavu.

Nezapomeňte: masky, které obsahují přísady, jako jsou oleje a med, by měly být omyty šamponem. Pro zbývající komponenty popsané výše postačuje pouze voda. Můžete také opláchnout vlasovou infuzi bylin. Zvyšte vlasy a nebojte se experimentovat s maskami! Váš úspěch závisí na pravidelnosti postupů. Hodně štěstí!

Domácí masky pro růst vlasů - osvědčené recepty

Všichni sníme, abychom rychle rostli krásné dlouhé a zdravé vlasy a domácí masky na růst vlasů nám s tím mohou pomoci.

Typy masky pro růst vlasů

1. Ohřev, takové masky zvyšují krevní oběh v oblasti vlasových folikulů, čímž stimulují růst vlasů.
Topné komponenty ^
- hořčice;
- pepř (tinktury pepře);
- zázvor;
- škoricový a skořicový silicový olej;
- koňak;
- cibule, česnek a křen.

2. Výživné, obsahují přísady, které pozitivně ovlivňují vlasové kořeny. Díky těmto maskám získává vlasy kompletní "výživu", která má také příznivý účinek na růst vlasů. Kromě toho tyto masky zpevňují vlasy, silnější a zdravější.

Živiny v domácích růstových maskách:
- med;
- výživné oleje;
- vitamíny (A, E, B atd.)
- bylinné odvarky a infuze;
- aloe;
- vajíčka.

3. Domácí masky používající speciální komponenty jako je dimexid a kyselina nikotinová.

Dimexid má vysokou penetrační schopnost, proniká hluboko do pokožky a zvyšuje pronikající schopnost jiných látek.

Kyselina nikotinová - rozšiřuje krevní cévy a zvyšuje mikrocirkulaci krve pod kůži, tok krve do žárovek stimuluje růst vlasů a zpevňuje je.

A teď jdeme přímo do receptů na domácí masky pro růst vlasů.

Zahřívání masky

Domácí maska ​​na růst vlasů s hořčicí

- 2 polévkové lžíce. hořčice suchá;
- 2 polévkové lžíce. ropový olej;
- žloutek;
- 1 lžička cukru

Směs hořčice s horkou vodou rovnoměrně rozdělíme, přidáme žloutek, lopuchový olej a cukr. Cukr je zapotřebí pro oteplování, čím více cukru, tím silnější bude maska.

Aplikujeme hotovou masku pouze na pokožku hlavy, snažíme se dostat co nejméně na kořeny a kolosy, protože hořčice skočí vlasy. Pokud jsou vaše vlasy mastné u kořenů, mohou být aplikovány na kořenovou část. Pro zbytek vlasů můžete použít jakýkoliv základní olej (olivový, mandlový, atd.),

Po nanesení masky zabalíme hlavy do celofánu a teplého ručníku. Měli byste pocit mírného pocitu pálení. Pokud je hoření velmi silnou maskou, okamžitě ji omyjte, aby nedošlo k popálení kůže.

Doba expozice masky 15-20 minut, pokud je maska ​​teplá, může být ponechána hodinu. Pak omyjte vlasy šamponem.

Domácí maska ​​pro růst vlasů se zázvorem

Nejjednodušší je, aby se na trati stroužil čerstvý zázvor a stlačte džus. Pak masírujte šťávu do pokožky hlavy masážními pohyby. Masírujte zázvorovou šťávou po dobu 10 minut, která postihuje všechny oblasti pokožky hlavy, pak zabalte vlasy ručníkem a nechte hodinu.

Další recept:
- 1 polévková lžička. zázvorová šťáva;
- 1 polévková lžička. med;
- 1 lžička šťávu z aloe nebo vody.

Smíchejte všechny přísady a aplikujte na pokožku hlavy. Místo medu můžete použít žloutkový vaječný žloutkový doplněk, pokud si přejete, můžete přidat 1 lžičku. základního oleje. Maska se vnesla do pokožky hlavy, udělala masáž a nechala hodinu.

Domácí maska ​​pro růst vlasů s pepřovou tinkturní

Tinktura z pepře je vynikajícím oteplovacím prostředkem, ale musíte s ním být nesmírně opatrní a vyhýbat se kontaktu s očima nebo sliznicemi.

Složení:
- 1 polévková lžička. pepřová tinktury;
- 1 polévková lžička. lopuch nebo ricinový olej;
- 1 polévková lžička. vlasový balzám.

Smíchejte přísady a aplikujte na pokožku hlavy, masírujte, není potřeba. Aplikujte směs na částečky jemnými pohyby a obalte hlavu. Doba expozice pepřové masky závisí na pocitů, je žádoucí uchovat si nejméně 15 minut.

Můžete použít i jiné varianty pepřové masky, například je možné je smíchat s kefírem a jinými rostlinnými oleji, žloutky a medem.

Domácí masky na růst vlasů s česnekem

Recept 1.
- několik stroužků česneku;
- trochu olivového oleje.

Česnek se čistí a důkladně rozemletí, aby se vytvořila kaše, smíchá se s olejem a aplikuje se na pokožku hlavy, přidržte po dobu 30 minut.

Recept 2.
- pár česneku;
- 1 polévková lžička. zlato

Aplikujte masku na čisté, mírně vlhké vlasy s masážními pohyby a nechte hodinu. Aby se zabránilo nepříjemnému zápachu, mohou být vlasy opláchnuty citronovou vodou (2 lžíce citronové šťávy na 1 litr vody).

Recept 3.
- česneková kaše (1 lžička)
- 1 lžička med;
- 1 lžička aloe šťáva;
- 1 žloutek.

Všechny složky jsou důkladně promíchány a naneseny na kořeny, ponechány po dobu 40-60 minut.

Zahřívá domácí masku růstu vlasových skořic

Upozornění: tato maska ​​může lehce zjasnit přirozené vlasy.

Recept 1.
- 1 polévková lžička. med;
- 1 lžička prášek ze skořice;
- 1 žloutku;
- 1 polévková lžička. lopuchový olej.

Dokončená maska ​​může být použita jak na kořeny, tak na celou délku, maska ​​je nejen schopna urychlit růst vlasů, ale také je výrazně posiluje.

Recept 2.
- pol poháru kefír;
- 1 žloutku;
- 1 polévková lžička. prášek ze skořice;

Aplikujte masku na čisté vlhké vlasy, masírujte pokožku hlavy a pečlivě rozdělte směs podél délky. Poté potřebujeme plastový sáček a teplý ručník. Můžete vypláchnout bez použití šamponu, teplé vody.

Cibulové masky pro růst vlasů

Cibule jsou považovány za jednu z nejlepších složek pro vlasy, ale cibulové masky mají nepříjemné následky - vůni. Pokud stále chcete růst dlouhé vlasy a rozhodnout se o cibulových maskách, doporučujeme si přečíst článek "Jak se zbavit cibule".

Chcete-li udělat cibulovou masku, vezměte jednu cibuli a rožte ji a pak stlačte džus přes gázu. Potřebujete použít šťávu, protože je méně zápachu. Cibulový džus může být třepán ve své čisté podobě nebo v tandemu s jinými přísadami, jako je med, šťáva z aloe nebo oleje. Maska držte alespoň hodinu.

Cibulové masky pomohou zesílit nový růst vlasů a posílit kořeny. Při pravidelném používání získáte zdravé, husté a dlouhé vlasy.

Domácí maska ​​pro růst vlasů s brandy

Varianty masky s koňakem, tam je obrovské množství, prostě musíte vyzvednout své oblíbené ingredience, a brandy dělá všechno pro vás.

Recept 1.
- 1 polévková lžička. l koňak;
- 1 polévková lžička. med;
- 1 polévková lžička. lopuchový olej.

Recept 2.
- 1 polévková lžička. koňak;
- 1 žloutku;
- 1 lžička citronová šťáva.

V obou případech se komponenty smíchají a aplikují na pokožku hlavy, pokud nejsou vlasy příliš suché, můžete je aplikovat po celé délce. Doba expozice masky je 1 hodina.

Domácí maska ​​pro růst vlasů s vitamíny a oleji

Honey výživné masky pro růst vlasů

Med obsahuje obrovské množství živin, vitamínů a minerálů. Použití čistého medu může vyřešit mnoho problémů s vlasy.

Medové masky musí být aplikovány na čisté, vlhké vlasy.

Recept 1.
- 1 polévková lžička. med;
- 1 polévková lžička. ropový olej;
- Vitamín A a E v oleji, každá 5 kapek.

Recept 2.
- 1 polévková lžička. med;
- 1 polévková lžička. cibulová šťáva;
- 1 žloutek.

Recept 3.
- 2 polévkové lžíce. med;
- 1 polévková lžička. jakýkoli základní olej;
- 2 polévkové lžíce. kefír;

Výživná maska ​​s aloe aktivuje růst vlasů

Aloe se dobře mísí s cibulovou šťávou, medem, základními oleji a dalšími složkami. Aloe džus hydratuje vlasy, vyživuje pokožku hlavy, má výživné vlastnosti.

Recept 1.
- 1 polévková lžička. aloe šťáva;
- 1 polévková lžička. cibulová šťáva;
- 1 lžička. brandy a med.

Smícháme všechny přísady a hodíme na vlasy pod víčkem.

Recept 2.
- 1 polévková lžička. aloe šťáva;
- 1 polévková lžička. citronová šťáva;
- žloutek;
- česneku.

Masku aplikujte pouze na pokožku hlavy, zahřejte ručníkem a podržte jej nejméně 1 hodinu.

Domácí maska ​​pro růst vlasů s dimexidem

- 1 hod. Dimexid;
- 1 polévková lžička. ropový olej;
- 1 polévková lžička. olivový olej;
- 1 polévková lžička. l broskvový olej;
- 1 lžička. Vitamín A a E v oleji.

Složky jsou důkladně smíchány, zvláště s přípravkem Dimexidum, neboť má odlišnou strukturu, na rozdíl od olejů, je nutno neustále mísit masku při aplikaci. Nedovolte přípravku Dimexidum na pokožce hlavy ve své čisté formě - může způsobit popáleniny. Výsledná směs se třese do pokožky hlavy a hodinu pod ručníkem. Opláchněte šamponem vodou. Přečtěte si více o účincích a použití masky dimexidu zde.

Maska s kyselinou nikotinovou pro růst vlasů

Nikotinová maska ​​je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších, podle mnoha dívčích se zde nachází princip činnosti, stejně jako vlastnosti použití kyseliny nikotinové.

Nejjednodušším způsobem je každodenní potřísnění 1 ampulky kyseliny nikotinové v pokožce hlavy ve své nejčistší podobě. Pokud chcete zvýšit efekt, může být kyselina nikotinová smíchána s aloe šťávou nebo bylinným odvarem. Průběh užívání kyseliny nikotinové by neměl přesáhnout 1 měsíc.

Malý plán připomínání domácí masky pro růst vlasů

Nyní musíte najít recept na domácí masku pro růst vlasů. Stojí za zmínku, že každá maska ​​je individuální, nemusí vám vyhovovat, takže se nebojte zkusit nové recepty. Pokud už máte zkušenosti s použitím domácí masky pro růst vlasů, dejte se s námi v komentáři :)

Nejlepší recepty pro domácí masky růstu vlasů

Ženy vždy sní o krásném účesu, aby dosáhly svého cíle, vyzkouší mnoho výrobků prodávaných ve specializovaných prodejnách. Ne každý dbá na skutečnost, že příroda je bohatá na všechny látky, které jsou pro lidské tělo cenné a plné.

Maska pro růst vlasů doma může poskytnout mnohem efektivnější výsledek než nákladný nástroj. Dlouhé, dobře upravené vlasy, nasycené přírodními vitamíny, budou vypadat živé a ohromující díky své hedvábí.

Domácí masky pro růst vlasů

Přírodní oleje, léčivé byliny, vitamínové a minerální látky se stávají základem terapeutické kosmetiky. Domácí masky pro růst a hustotu vlasů jsou vždy snadněji použitelné a efektivnější než módní chemikálie. Takové postupy neztrácejí čas a nevyžadují velké výdaje.

Před aplikací jakýchkoli prostředků je nutné znát pravidlo jeho použití:

Je třeba přísně dodržet stanovenou dobu, jinak je možné nejen dosáhnout tohoto účinku, ale naopak poškodit.

Je třeba naslouchat pocitům a předejít alergické reakci.

Postup musí být opakován několikrát, protože požadované výsledky lze dosáhnout pouze systematickým použitím masky.

Med a vejce jsou silné alergeny, proto je třeba je používat opatrně.

Masky musí být provedeny v pořadí podle priority. Nezůstávejte na jednom. Integrované využívání finančních prostředků přinese nejlepší výsledky.

Recepty masky pro růst vlasů doma jsou vždy velmi ekonomické, což neovlivňuje jejich účinek. Začněme účinnými recepty.

Maska pro rychlý růst vlasů

Příčiny pomalejšího růstu vlasů mohou být různé, ale vždy přinášejí potíže, takže musíte použít efektivní opatření. Maska na chleba pomůže snést kořeny vitamínem B.

Složení:

 • litr vařené a ochlazené vody;
 • čtvrtinu černého chleba.

Efektivní a rychlá maska ​​je vyrobena na špinavých vlasech. Předem je nutné namočit chleba, uvolněný z kůry, v teplé vodě. Vložit celý obsah po dobu jedné hodiny, aby chléb dal své užitečné položky. Odstraňte zbývající pevné části a aplikujte výslednou kapalinu na kořeny. Třepejte hlavu dobře do směsi a vytvořte efekt koupele. Trvá to třicet minut, než půjdeš s maskou na hlavě. Vlasy se dobře omyjí speciálními nástroji. K masce lze přidat další přísady. Ženy se suchými vlasy by měly přidávat různé esenciální oleje a mastné vlasy - citrónovou šťávu. Tento postup pomáhá posilovat vlasové kořeny a posiluje je, a také jim dává atraktivní vzhled.

Maska na růst vlasů s hořčicí

Složení:

 • hořčičný prášek, jedna lžíce;
 • sto mililitrů kefír.

Při přípravě produktu je nutné udržovat hořčici v kefíru po dobu nejméně patnácti minut. Výsledná hmota by měla být aplikována pouze na kořenovou oblast, aniž by došlo ke kontaktu s hroty vlasů a exponované kůže. Nejlepší je použít něčí pomoc. Poté musíte dosáhnout tepelného účinku, tj. Zabalit hlavu po dobu patnácti minut. Mírný pocit pálení je považován za normální. Pokud maska ​​vytvoří silné nepohodlí, měla by se okamžitě vymyt. Nedovolte popáleniny a alergické reakce. Opláchněte hlavu pouze vodou bez použití čisticího prostředku. Na konci procedury můžete použít gel. Hořčičná maska ​​pro růst vlasů může být použita jednou za šest dní.

Maska pro posilování a růst vlasů s pivem

Účinné masky jsou vyrobeny z pěnového nápoje. Jeho obsah přispívá k růstu, lesku a zdraví vlasů.

Složení:

 • půl litru piva;
 • Dva sta gramů žitného chleba.

Je nutné si připravit nádobí, ve kterých bude pohodlné pracovat se směšovačem a nalijte pivo do něj. Zde je umístěn žitný chléb a ponechá se hodinu, dokud není plně namočen. Poté je nutné celý obsah bičovat, dokud nebude hladký, pomocí mixéru. Maska by měla být aplikována na čisté vlasy po dobu čtyřiceti minut a poté je opláchnout. Použití tohoto nástroje bude činit vlasy více poslušnými a lesklými, a také přispěje k jejich růstu.

Maska pro růst vlasů s pepřem

Nejlepší masky pro vypadávání vlasů jsou vyrobeny z pepře, protože probouzí pokožku hlavy, která vám umožní nasytit žárovky potřebnými silami a vyživovat je.

Složení:

 • jedna míra pepřové tinktury;
 • žloutek;
 • míra lopuchu nebo rostlinného oleje;
 • míra citronové šťávy;
 • měřit med.

Všechny složky musí být smíchány, dokud nejsou homogenní. Výsledná směs se aplikuje na všechny kudrlinky a nezapomínejte na kořeny. Teplo se vytváří pomocí celofánu a šátku. Je třeba chodit s maskou na hlavě asi hodinu, pokud to nezpůsobí nepříjemné pocity a pak se umyje.

Růstová maska ​​pro růst vlasů

Ropový olej se doporučuje, aby urychlil růst vlasů. Pro suché a nehybné vlasy je tento nástroj vhodný.

Složení:

 • ropový olej;
 • tekuté mýdlo;
 • med;
 • cibulová šťáva.

Všechno je přijímáno stejně. U středně dlouhých vlasů bude potřebovat jednu lžičku každé komponenty. Všechno je důkladně promícháno a kadeře jsou rozmazané s výsledným řešením. Je nutné použít prostředky s hromadnými pohyby. Pomocí masky můžete chodit až dvě hodiny a pak opláchněte hlavu citrónovou šťávou, abyste neutralizovali vůni cibule.

Maska pro růst vlasů s vejcem

Velmi často existují domácí recepty na vaječné výrobky. Takové masky jsou nezbytné pro růst a posílení žárovek.

Složení:

 • jedno vejce;
 • medu a rostlinného oleje, je lepší používat olivy ve stejných poměrech. Pro vlasy o průměrné délce dvou čajových lžiček.

Všechny složky prostředků jsou důkladně promíchány a aplikovány na hlavu. Teplo je vytvořeno pro vlasy. Maska musí být udržována od dvaceti minut do půl hodiny. Poté je třeba hlava dobře opláchnout. Masku lze opakovat dvakrát za deset dní.

Maska s přípravkem Dimexidum pro růst vlasů

Dimexid lze zakoupit v lékárně. Aby nedošlo ke zkažení vlasů, musíte jasně dodržovat recepturu. Důsledky nesprávného použití mohou být spálení. Nástroj je nejlépe zředěn v poměru 1 ku 3, pak se stává více neškodným.

Složení:

 • ropový olej;
 • ricinový olej;
 • dimexid;
 • vitamíny A a E;
 • několik kapek některého z éterických olejů.

Všechny ingredience se odebírají v jedné čajové lžičce. Základna ve formě olejů se zahřeje a poté se smísí s ostatními složkami. Po nanesení vlasů vzniká tepelný účinek. Je nutné omytí masku za dvacet minut.

Maska pro růst vlasů s vitamíny

Je nutné vědět, že ne všechny vitamíny mohou být vzájemně kombinovány. Na základě níže uvedených preparátů budou masky nejúčinnější.

Připravit:

 • B vitaminy číslované 2 a 6;
 • vitamín C doplněný B9;
 • dobře kombinované v jedné masce vitamíny A, E, C;
 • Vitamin C může být také kombinován s vitamínem E.

Každá z těchto masek pomůže obohatit vlasy a dá jim dobrý make-up pro růst. Před aplikací přípravku na hlavu byste měli zkontrolovat alergickou reakci na jemné kůži za uchem. Maska se aplikuje na suché předem vyprané vlasy. Mix se aplikuje na vlasy a vytvoří se termální efekt. Maska musí být uchovávána od třiceti do padesáti minut. Léčba je patnáct. Můžete to zopakovat za měsíc. Tento nástroj můžete použít až třikrát týdně.

Maska pro růst vlasů s medem

Složení:

 • vaječný žloutek;
 • medová lžíce;
 • citronová šťáva

Všechny složky musí být smíchány a aplikovány na předem umýt vlasy. Obalte si hlavu s něčím teplým a vypadá jako hodina. Vlasy jsou dobře omyté teplou vodou. Přípravek lze přidat do tinktury pepře. V tomto případě bude účinek lepší, ale může dojít ke spálení. Nástroj je vhodný pro urychlení růstu vlasů.

Kvasinková růstová maska

Složení:

 • suché kvasnice, jen jedna polévková lžíce;
 • jedno vejce bílé.

Recepty na domácí masku jsou velmi jednoduché a droždí jsou opravdu výjimkou. Protein by měl být důkladně rozbitý téměř na pěnu a do ní vložen suché droždí. Výsledná směs se na hlavě aplikuje masážními pohyby. Vlasy musí být pokryty, aby se vytvořil tepelný účinek a držet po dobu jedné hodiny. Vlasy jsou dobře promyty šamponem.

Maska olejů pro růst vlasů

Složení:

 • ropový olej;
 • ricinový olej;
 • olivový olej;
 • vitamín E.

Je velmi efektivní používat oleje pro růst vlasů. Žárovky nejen živí, ale také přispívají k jejich posílení. Aby byla maska ​​účinnější, měla by být směs olejů mírně zahřátá a pak by měl být přidán vitamín E. Po nanesení na hlavu a zahřátí je nutné držet činidlo nejméně hodinu. Tato maska ​​by měla být dobře umyta v teplé vodě pomocí šamponu.

Cibulová maska ​​pro růst vlasů

Efektivní a rychlá maska ​​na bázi cibule má nepříjemný zápach, ale je velmi účinná.

Složení:

 • kaše ze dvou cibulek;
 • lžíce medu.

Cibule je třeba rozdrtit do stavu kaše, odstraňte přebytečnou šťávu. Vše promíchejte jednou lžící medu a aplikujte na vlasy. Maska na hlavě by neměla trvat déle než čtyřicet minut. Mnoho lidí doporučuje vypláchnout produkt bez šamponu pomocí citrónové šťávy, abyste se zbavili nepříjemných pachů.

Maska na růst vlasů se skořicí

Složení:

 • jeden protein;
 • vařená a ochlazená voda;
 • nakrájená skořice, jen jedna lžíce;
 • olej, můžete použít olivový olej;
 • zlato

Přípravky na bázi skořice, připravené vlastními silami, pomáhají posilovat vlasy a posilují růst. Bojte s bílkovinou vodou, pak do té míry vložte skořici, med a máslo a vše promíchejte až do hladkosti. Maska je určena pro celé vlasy a neublíží zámkům. Vytvoří teplo celofánem a šálou. Můžete jít s maskou od půl hodiny do tří. Umyjte teplou vodou a mýdlem nebo šamponem.

Masky pro růst vlasů: recenze

Přes silnou a trvalou vůni pomáhá cibulová maska ​​nádherně. Použil jsem ho dva měsíce a výsledek je zřejmý. Pro všechny kouzla je to naprosto neškodné.

Vitamínová maska ​​mi pomáhá hodně, zvláště když jsou vlasy barveny. Zkoušel jsem gely a balzámy, ale zastavil jsem se u vitaminů: rychle, levně a efektivně.

Veronica, 19 let

Dokud nebyla navržena kvasinková maska, měla strach, že by vůbec nic nepomohlo. Vlasy vypadají, nudné, jen katastrofa. Uplynul měsíc a všechny problémy skončily. Doporučuji to všem.

Pro dezert, video - recepty masky pro růst vlasů doma

Pro Více Informací O Suché Vlasy